+ Hozzászól a témához
Oldal: 103 / 136 ElsőElső ... 3 53 93 101 102 103 104 105 113 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 3.061 - 3.090 (4061) összesen

Téma: Samsung Galaxy Spica

Haladó androidos diesel94 is on a distinguished road diesel94 logója
    Készülék
    Samsung Galaxy W
    Android OS
    Gingerbread (2.3)
    Hely
    Győr
    Hozzászólás
    107
    Hírnév szint
    7
    Annál is inkább, mert nekem JH7-tel nem akar működni a telefon, pedig azt töltöttem le ami a samfirmware.com-on van.

Szakértő androidos Risard will become famous soon enough
    Készülék
    Nexus 4
    Android OS
    KitKat (4.4)
    Hely
    Győr
    Hozzászólás
    854
    Hírnév szint
    22
    ok tehát jh7 hanyagolva!A kérdés ha főzök romot magamnak (froyo) akkor is fel kell rakni a CM 8.3.2_Update –t ?

Készülék
    Samsung Galaxy W
    Android OS
    Gingerbread (2.3)
    Hely
    Győr
    Hozzászólás
    107
    Hírnév szint
    7
    Szerintem igen, legalábbis én is főztem, és utána felraktam az updatet, és nem lett baja, szal inkább csak jobb lehet, mint rosszabb.

Készülék
    Nexus 4
    Android OS
    KitKat (4.4)
    Hely
    Győr
    Hozzászólás
    854
    Hírnév szint
    22
    És diesel94 te most a főzött romot használod vagy ami ide lett utoljára belinkelve!A főzős oldalon van két base pack meg 2 kernel ki melyiket ajánlja?

Kezdő androidos Winters is on a distinguished road
    Készülék
    galaxy Spica I5700
    Android OS
    Eclair (2.0-2.1)
    Hozzászólás
    6
    Hírnév szint
    0
    Sziasztok!

Régebben ment a telefonomon a Live Wallpaper funkció ami újabban egy szoftvercsere után már nincs is rajta. Tudnátok segíteni, hogy miért nem megy?
    A másik kérdésem az lenne, hogy nincs e olyan battery widget vagy valami eljárás amivel 10%-osnál nagyobb felbontásba képes kijelezni az akku állapotát?
    Illetve még annyi kérdésem volna, hogy nem megy az MMS szolgáltatás (Telenor). Nem küld és nem is fogad médiát. Mit kell beállítani?
    Valaki ismeri az ADW launchert? Témát nem tudok változtatni benne mert a secondary AB-nál hibásan jelenik meg a dockbar. Az alap témája sem rossz, de erre is érdekelne a hozzászólás!
    Amúgy a teló stabil, nem fagy, nem eszi az akksit se, csak zavar ez a kis hiányosság...

I570EXXJD1
    Kernel: 2.6.29 leshak féle
    Build: LK2.08.1 samdroid.net
    Home replacement app: ADW Launcher
    Utoljára módosítva: Winters által : 2011-03-16 20:38

Szuper moderátor rtitusz will become famous soon enough rtitusz will become famous soon enough rtitusz logója
    Készülék
    Google Nexus 5
    Android OS
    KitKat (4.4)
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    6.857
    Hírnév szint
    87
    Ahogy látom tootolt a telefon. Az aksi attól függ, hogy a főzött rom-al együtt jövő kernel mit támogat. Én CyanogenMOD froyo-t használok YONIP V10a 1066Mhz-es kernelével, és ez pl. 1% pontossággal írja ki az aksit.
    2.1 alá is vannak 1%-os kernelek, nézd meg a samdroidon, ahol főzted a jelenlegi romodat. A live wallpapper meg rom függő. Van amelyikben van, és van amelyikben nincs. Mondjuk én soha sem használtam, mert lassú lesz tőle a telefon, másrészt az aksi is jobban merül.
    Az MMS problémádra most nem tudok megoldást.
    Nekem ADW Launcher és LauncherPro van fent. Az előbbit használom, gondom még nem volt vele. Próbáld újra telepíteni.

Szakértő androidos nemka has a spectacular aura about nemka has a spectacular aura about nemka has a spectacular aura about
    Készülék
    Samsung GT-I9001 Galaxy S Plus
    Android OS
    Gingerbread (2.3)
    Hozzászólás
    1.054
    Hírnév szint
    36
    Winters: Akku kijelzeshez: Battery notifier (Big text), ertesitesi savban irja ki %-ban a kapacitast. Nalam gyari kernellel 1% felbontassal.

Live Wallpaperhez: Keress ra a Live wallpaper picker-re

MMS: Ha korabban sem ment, akkor a szolgaltatodnal nincs engedelyezve. Ha rom csere ota nem megy, akkor az APN-t kell beallitani. A szolgaltatod biztos segit ebben is, ha egyedul nem megy.

Készülék
    galaxy Spica I5700
    Android OS
    Eclair (2.0-2.1)
    Hozzászólás
    6
    Hírnév szint
    0
    rtitusz és nemka!

Előszöris köszönöm a gyors választ!
    Leszedtem marketről az említett Battery notifier appot de az is csak 10%-os osztásban jelzi ki az akku állípotát. Gondolom kernelcsere kellene?
    Legyetek szívesek, adjatok konkrét linket, ahonnan leszedhetem a most futó legjobb, leggyorsabb, legstabilabb 2.1-et (csc, pda jc3 stb). Amiben van Live wallpaper, 1%-os akksifelbontás stb, stb. Ja és valami alapszintű leírás is kellene (a sorrendek miatt)! Bocsánat ha volt már leírva ilyesmi ide ebbe a topicba, de nekem ezek a kódszámok semmit nem mondanak.
    Ha lehet akkor a cyanogen modot (2.2) kihagynám, nekem nem jött be...

Az ADW launcherben pl a Matte Curve themet szedtem le, de a dockbar secondary action buttonok háttere sosem stimmel, bugos, csak a középső jó. Már lett újratelepítve is, de akkorsem...

Előre is nagyon köszönöm!!! msn: borzadavid*gmail.com

I570EXXJD1
    Kernel: 2.6.29 leshak féle
    Build: LK2.08.1 samdroid.net
    Home replacement app: ADW Launcher
    Utoljára módosítva: Winters által : 2011-03-17 13:27

Szuper moderátor rtitusz will become famous soon enough rtitusz will become famous soon enough rtitusz logója
    Készülék
    Google Nexus 5
    Android OS
    KitKat (4.4)
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    6.857
    Hírnév szint
    87
    Na és akkor a folyamat, amit most kb. szó szerint idézni fogok api29 67. oldalon lévő kommentjéből (egyenlőre még nem jogvédett ugye api?)

Amire szükségetek lesz:

Egy 2.1 rom amit itt készíthetsz magadnak.

A driverek (http://www.2shared.com/file/12491147...iverektar.html)

Odin Multi Downloader: itt!

Spica OPS New: itt!

JH1 vagy JH6 vagy JH7 alap rom (odinnal) JH1/JH6 jelszó: samsung-firmwares.com
    JH7 jelszó: samfirmware.com

LK2.08_PDA

Samsung USB kábel

Mielőtt elkezded a folyamatot

A telefonod akkumulátora legyen kellően feltöltve valamint, ha laptopon keresztül végzed a folyamatot, akkor az is.

Zárj be minden olyan alkalmazást vagy munkafolyamatot, amely az USB portot használja. (pl. Samsung PC Suite)

6. Szedd le a Samsung New PC studio, és Kies programokat, ha fent lennének!

Flashing folyamata

0. A letöltött firmware-t csomagold ki, hogy megkapd a benne lévő CSC, Phone, Bootloader és PDA .tar kiterjesztésű fájlokat.

1. Kapcsold ki a telefonod és távolítsd el az SD és SIM kártyát.

2. Állítsd a készüléked "Download Mode-ba". A hangerőszabályozó lefele + kamera + bekapcsoló gomb megnyomásával.

3. Csatlakoztasd a készüléket a számítógépedhez USB-n keresztül.

4. Telepítsd a drivereket ha még nem tetted volna meg.

5. Nyisd meg az Odin Multi Downloader v4.16 alkalmazást(vista és win7 alatt FUTTATÁS RENDSZERGAZDAKÉNT). Az aktuális COM portot sárga színű háttérrel látod kiemelve.

5. Tallózd be az spica_jc3.ops file-t az odin középső részén található OPS ablakocskába!!!EZZEL KEZD!!!

6. Most tallózd be a megfelelő helyre az Odin jobb oldalán a megfelelő .tar kiterjesztésű fájlokat. Értelem szerűen a PDA részhez azt, aminek a nevében benne van az hogy PDA, stb.

7. Ellenőrizd vissza, hogy minden fájlt helyesen adtál-e meg. Ha nem, akkor kattints a Reset File gombra és kezd újra.

8. Ha minden helyes, akkor nyomj a Start gombra és nagyon FIGYELJ, hogy semmi esetre se szakítsd meg a folyamatot vagy válaszd le a telefont a számítógépedről, amíg a folyamat be nem fejeződik.

9. Figyeld a készüléked és az Odint. Várj addig, amíg ezt az üzenetet nem látod "<1> Close serial port and wait until rebooting."a készülék ujraindul

10. A fenti üzenet megjelenésével le kell húzni az USB-ről!!!

ROOT-olás:

Kezdő lépések: a formázott SD kártyára másold fel a letöltött magad által készített rom-ot (ez egy .zip file)

A rootolás folyamata gyakorlatilag megegyezik a rom frissítés menetével annyi a különbség, hogy az odinba az betallózzuk a PDA részhez ezt a fájlt:

i5700_LK2-08_PDA.tar

Az SD kártya legyen a készülékben!

Amikor újra indul a Spica akkor recovery módban még telepít fájlokat amikor ezzel végzett akkor elindul a készülék és már rootoltként fog menni!!!

Honnan tudom, hogy sikerült e a folyamat? A programok között lesz egy Superuser Permission alkalmazás ha ezt látod akkor teljes körűen használhatod a későbbiekben a Spicát,de még koránt sem vagyunk készen!!!

FŐZÖTT ROM TELEPÍTÉSE:

1 Ha a teló elindult rendben,és ott a superuser menupont akkor készülék kikapcs,majd aksi ki-be aztán hangerő le+felvesz gomb+bekapcs vagy hivás vége gomb egyszerre,még el nem indul a teló ha elindul a képernyő akkor a gombokat engedd el!!!

2 Ezután ha mindent jól csináltál egy Recovery menü fog bejelentkezni

3 válaszd a partition sdcard menüt azon belül a make 384M ext on SD opciót,vagy amelyik szimpatikus,de úgy válaszd ki hogy erre a partícióra fognak a programok települni,de a 384 az bőven elég!!

4 Ha ez megvan válaszd az Apply any zip from SD menüt és válaszd a SamdroidMod_(66349) file-t majd a home gombbal erősítsd meg a műveletet ekkor elkezd telepíteni,ha ezzel megvan(ki fogja írni)

5 akkor vállaszd a Wipe,choose what menüpontot utána a wipe data/cache(factory reset)menut,ha ezzel végzett akkor reboot system now

Elvileg ennyi az első bejelentkezés hosszas folyamat lesz max 5 perc nem kell megijedni csak türelem!!!

Kiegészítés:ha az ext2 partíció készítése közben letörlődött volna az előzőleg felmásolt két file akkor reboot now teló elindul és másold fel újra majd ismét teló kikapcs hangerő le felvesz letesz gomb és belépünk a recovery menübe és a 4.pontól ismételünk

Kezdő androidos scoofield is on a distinguished road
    Készülék
    Samsung galaxy
    Android OS
    Froyo (2.2)
    Hozzászólás
    15
    Hírnév szint
    5
    valaki tudja a spica factory reset kódját????
    elöre is köszönöm

Készülék
    Google Nexus 5
    Android OS
    KitKat (4.4)
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    6.857
    Hírnév szint
    87
    Itt találsz némi infót: http://www.24works.hu/aktualitasok/?kod=26

Készülék
    galaxy Spica I5700
    Android OS
    Eclair (2.0-2.1)
    Hozzászólás
    6
    Hírnév szint
    0
    rtitusz!

Köszönöm szépen a részletes leírást. le a kalappal előtted.
    Neki is állok csinálgatni szépen sorban...
    Ha elakadtam zargatnálak majd még...

Egyébként a CM -nek van magyar nyelvű verziója is?

Készülék
    Google Nexus 5
    Android OS
    KitKat (4.4)
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    6.857
    Hírnév szint
    87
    ha felraksz magyar témát, akkor az lesz.

Készülék
    galaxy Spica I5700
    Android OS
    Eclair (2.0-2.1)
    Hozzászólás
    6
    Hírnév szint
    0
    Idézet rtitusz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ha felraksz magyar témát, akkor az lesz.
    Magyar témát? És azt honnan tudok szerezni? Market?
    És akkor magyar lesz a menüben is minden ami most alap verzióban agol?
    Melyik témát tudnád ajánlani?

Készülék
    Google Nexus 5
    Android OS
    KitKat (4.4)
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    6.857
    Hírnév szint
    87
    Minden ROM-hoz külön témák vannak, ezek általában nem kompatibilisek. A CyanogenMOD az 2.2 azért nem linkeltem, mert te 2.1-et kértél ami teljesen funkcionális és nincsenek hibái. A CM még nem teljesen tökéletes, pl. nem játszik le divx-et. Ettől függetlenül persze lehet használni, én is ezt teszem, mert szerintem az előnyei túlmutatnak a hátrányain.
    Visszatérve a témákhoz, ezeket recoveryből tudod telepíteni. Marketről nem tudsz leszedni :-).

Készülék
    galaxy Spica I5700
    Android OS
    Eclair (2.0-2.1)
    Hozzászólás
    6
    Hírnév szint
    0
    Szia rtitusz!

Közben próbából feltettem a magyar nyelvű CM 8.2-t (2.2). Utánaolvastam és azt szűrtem le, hogy most eddig még ez az egyetlen CM, ami tud magyarul. Gondolom, ha frissítem 8.3-ra akkor már nem fog tudni... jelen állás szerint, de javíts ki kérlek ha tévednék...
    Eddig bejött a CM 8.2 hun, de pl. ezt nem tudtam, hogy nem játszik DivX videókat, illetve ami még annyira nekem nem jött be, az a kamera/videókamera. Elég gagyi kinézete lett, ráadásul a színek is olyan furák lettek benne. Nem mintha sokat használnám.
    Egyébként megjött végre a Live Wallpaper funkció is amit hiányoltam, illetve az appok SD-re telepíthetősége is. Ez szuper.
    Nem tudom mennyire ismeritek, de itt érdemes szétnézni... Kicsit szűkszavúak a leírások, de érthető: http://www.spicablog.info

Végezetül mégegyszer köszönöm a segítségedet!

Készülék
    Google Nexus 5
    Android OS
    KitKat (4.4)
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    6.857
    Hírnév szint
    87
    Én most jelenleg a CyanogenMOD 8.3.2-t használom, és mivel felraktam a Gingerbread magyar témát, ezért magyar is, a Lukiqq V9AiO kernelnek köszönhetően stabil (kicsit furán írja az aksi töltöttséget, de belefér). Itt már tényleg minden jó, csak a DivX hiányzik. Ha érdekel megírom honnan mit szedjél le.

Készülék
    galaxy Spica I5700
    Android OS
    Eclair (2.0-2.1)
    Hozzászólás
    6
    Hírnév szint
    0
    Énis feltettem a Cyanogen mod 8.3-at, de mivel abban az összes menüpontom mindenestül angol azért azt le is szedtem.
    A Lukiqq kernellel meg az volt a bajom, hogy miután recovery-ből feltettem, wibe d/c, reboot, bejön a boot animáció és innen mintha befagyna, nem megy tovább... Játsza az animációt, de 10 perc után sem lép tovább...
    Viszont hogyha a Gingerbread-del magyarul szól hozzám a telefon, akkor mindenképp érdekelne a linkje és a leírása.
    A DivX hiánya viszont elszomorít... Nincs semmi update amivel legalább részlegesen meg lehetne oldani ezt a kérdést?
    Előre is köszi!

Készülék
    Google Nexus 5
    Android OS
    KitKat (4.4)
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    6.857
    Hírnév szint
    87
    Itt van pár magyar téma. Viszont ezek csak és kizárólag a CM 8.3.2-höz valók, máson nem fognak működni.:

BlackXeth_HU CM8.2.3.rar http://www.multiupload.com/8PVF8G3EQ0
    Mixxed_HU_CM8.2.3.rar http://www.multiupload.com/WYXTGFHGLF
    Gingerbread HU CM8.3.2 http://www.multiupload.com/GH5JH2ONAG
    Blue Ray HU CM8.3.2 http://www.megaupload.com/?d=YDN0HSID
    Blue S HU CM8.3.2 http://www.megaupload.com/?d=T0UY093U
    Black-mod HU CM8.3.2.rar http://www.multiupload.com/9BGTZNVNRX
    GrayscaleGreen HU CM8.3.2 http://www.multiupload.com/M5CBP61S48
    DarkanoiD HU CM8.3.2 http://www.multiupload.com/XQ6WECAYP0
    GreenDevDroid-HU CM8.3.2 http://www.multiupload.com/MYA9FR2SFQ
    WhiteShadow HU CM8.3.2 http://www.multiupload.com/SSFMKA9H0R

A fordításokat köszönjük Rutyika68-nak egy másik fórumról.

Telepítés menete:
    1. Kicsomagolod a letöltött .rar fájlt.
    2. Az update.zip-t felmásolod az SD kártyádra, az XML fájlt pedig a kártyán lévő CMTheme könyvtárba
    3. Átmész a RECOVERY-be (samdroid tools/reboot/reboot to recovery; Kikapcsolás/Újraindítás/Recovery; Kikapcsolt állapotban megnyomod egyszerre a Hangerő le+hívás fogadás+hívás elutasítás gombot
    4. Install zip from sdcard/Choose zip from sdcard
    5. Kiválasztod az update.zip-t, amit alkalmazni akarsz
    6. A home (egy házikó van rajta) gombbal tudod elindítani a telepítést
    7. Leave Recovery/Reboot to system

Készülék
    Google Nexus 5
    Android OS
    KitKat (4.4)
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    6.857
    Hírnév szint
    87
    Tegnap kora este megírtam már a választ, de úgy tűnik azóta sem jutott át a moderáláson, mert sok volt benne a link, mivel bele linkeltem majdnem az összes magyar CM8.3.2-es témát. Addig is itt van a Gingerbread és a GreenDevDroid. Szerintem ezek a legszebbek.

Ezek csak és kizárólag CyanogenMOD 8.3.2-höz vannak, tehát nem jók sem a 8.2-höz, sem a sima 8.3-hoz!

Telepítés menete:
    1. Kicsomagolod a letöltött .rar fájlt.
    2. Az update.zip-t felmásolod az SD kártyádra, az XML fájlt pedig a kártyán lévő CMTheme könyvtárba
    3. Átmész a RECOVERY-be (samdroid tools/reboot/reboot to recovery; Kikapcsolás/Újraindítás/Recovery; Kikapcsolt állapotban megnyomod egyszerre a Hangerő le+hívás fogadás+hívás elutasítás gombot
    4. Install zip from sdcard/Choose zip from sdcard
    5. Kiválasztod az update.zip-t, amit alkalmazni akarsz
    6. A home (egy házikó van rajta) gombbal tudod elindítani a telepítést
    7. Leave Recovery/Reboot to system

Kezdő androidos krivy is on a distinguished road
    Hozzászólás
    20
    Hírnév szint
    5
    Abban tud valaki segítení,hogy miért nincs rádió a telcsimen? Már jó pár féle ROM-ot feraktam,de egyikben sincs,csak ha a Marketről leszedem p. TuneIn Radiot,de az Net-et használ.

Készülék
    Google Nexus 5
    Android OS
    KitKat (4.4)
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    6.857
    Hírnév szint
    87
    A telefonban nincsen rádió. Az egység megtalálható benne, de nincsen bekötve rendesen. Forrasztgatható, meg buherálható, de akkor sem lesz jó, csak sistergés jön be [vannak akik ezzel foglalkoznak, ők mondták].

Készülék
    Samsung Galaxy W
    Android OS
    Gingerbread (2.3)
    Hely
    Győr
    Hozzászólás
    107
    Hírnév szint
    7
    Idézet Risard eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    És diesel94 te most a főzött romot használod vagy ami ide lett utoljára belinkelve!A főzős oldalon van két base pack meg 2 kernel ki melyiket ajánlja?
    Nem, én most a SpicanogenMOD Alpha 2 verzióját használom, ebből már közbe kijött a béta 1 is.
    Most megvárom, hogy ki mire jut, mert a CM-esek is hamarost összepakolják a 8.3.2-t úgy, hogy nem kell bele update zip, + a spicanogenesek is ügyködnek.

Jó hír mindenkinek: Lukiqq barátunk szerzett magának egy új telót és már kész is van a kernel v9-es változata is

Kernel itt!
    Utoljára módosítva: diesel94 által : 2011-03-22 18:39

Készülék
    Google Nexus 5
    Android OS
    KitKat (4.4)
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    6.857
    Hírnév szint
    87
    Banjo (ő az aki az 1066Mhz-es Yonip kernelt fejleszti), lassan kiadja a 11 Xtm verziójú kernelét, ezzel a teszteken hihetetlen eredményeket ért el. Jelenleg már stabil teljesen, mint a v10a, és az óra sem siet. Elvben ezen a héten ki kell jönnie, úgyhogy akkor majd váltok, jelenleg a v10-es kernelét használom, és nekem teljesen bevált, nem melegedik a telefon, és sokáig bírja az aksi. Majd írok a tapasztalatokról.

Kezdő androidos polas is on a distinguished road
    Készülék
    SAMSUNG I5700
    Android OS
    Egyéb
    Hozzászólás
    3
    Hírnév szint
    0
    passz, nem tudom, mért nem tölt be. ha tippelnem kéne, akkor a főzés miatt. ha végül újrahúzod a telót rakd fel azt, amit belinkeltem az előző oldalon. nekem is az van most fent és eddig semmi bajom nem volt vele.

JH1 vagy JH6 vagy JH7 alap rom (odinnal) JH1/JH6 jelszó:samsung-firmwares.com JH7 jelszó: samfirmware.com
    LK2.08_PDA (szintén odinnal)
    CM 8.3 (előtte es utána egy wipe data/cache !! ) - recoveryből
    Reboot
    all2ext2-t rakd fel
    Reboot
    CM 8.3.2_Update - recoveryből
    Lukiqq V7AiO (kernel) - recoveryből
    Sziasztok.

Spica tulaj lettem én is, tetszik a telo.
    Nagyon sok hasznos infot találtam itt a fórumon. Köszönöm mindenkinek.

Felraktam a fentebb leírt sorrendben a cuccokat. De folyamatosan fogy a telo memoriája, amikor új alkalmazásokat telepítek.
    előszőr 100MB, azután 10-20 alkalmazás telepítés és uninstall után márcsak 40MB körüli a maradék memoria.

kipróbáltam több opciót:
    1. SD kártyán 500MB ext2 partíció létrehozása.
    2. SD kártya formázás ext2 partició nélkül. Cyanogenmod beállításoknál bekapcsoltam az alkalmazások telepítése SD kártyára és AUTO-ra állítottam.
    3. Bekapcsoltam az APP2sd opciót a samdroid beállításban. Dalvik cache-t is átmozgattam az SD-re.

Kérdéseim:
    A CM 8.3.2 rendszernek szüksége van az EXT2 partícióra az SD kártyán?
    A cyanogenmod (alkalmazások SD kártyára telepítés engedélyezés) és a (samdroid APP2SD) opciók között mik a különbségek?
    Milyen problémákat okoz ha a CM és a samdroid APP2SD párhuzamosan be vannak kapcsolva?
    Mire van hatással az all2ext alkalmazás?

Valaki letudná írni (link is jó), hogy hogyan formázzam a 8GB-os SD kártyát és utána melyik beállítást használjam a CM és Samdroid beállításoknál?

Köszönöm

Készülék
    Nexus 4
    Android OS
    KitKat (4.4)
    Hely
    Győr
    Hozzászólás
    854
    Hírnév szint
    22
    Várjuk a kernel tapasztalatokat!!!!!!!!!!

Készülék
    Google Nexus 5
    Android OS
    KitKat (4.4)
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    6.857
    Hírnév szint
    87
    polas, holnap írok majd választ a kérdésekre, most telefonon kicsit hosszadalmas volna válaszolni.

Készülék
    Google Nexus 5
    Android OS
    KitKat (4.4)
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    6.857
    Hírnév szint
    87
    polas, na tehát;

1, Miután beállítottad a Samdroid-os App2sd-t újraindítottad a telefont? Ez szükséges ahhoz, hogy érvénybe lépjenek a beállítások.

2, Szerintem elég 384 MB-os ext2 partíció az App2sd-nek (csak ez használja az ext2, tehát ennek van rá szüksége, nem a CM8.3.2-nek).

3, Az App2sd ellenére is fogyni fog valamelyest a belső memória, hiszen bizonyos adatokat most is ott tárol. Nekem 72 alkalmazás mellett van kb. 100 MB szabad helyem (eredetileg 140 van).

4, A CyanogenMOD által felkínált lehetőség, hogy az sd-re telepítsed az alkalmazásokat, kb. ugyanaz, mint ami a gyári 2.2-esben van. Nem sokat ér.

5, Egyszerre használni a két féle sd-re telepítést felesleges. Gondolj csak bele: A telefon az sd-kártyára akarja telepíteni alapból, hiszen megadtad neki a Cyanogen beállításaiban, de ezt felülbírálod a Samdroidos app2sd-vel. Ekkor csak egy utalás kerül az sd-re egyszer, hogy igazából az ext2-n keresse az alkalmazást a telefon. Fölöslegesen terheled ezzel a telefon sd kártyáját, hiszen többet kell olvasnia.

6, A Linux rendszer alapvetően Ext2 és Ext4 fájlrendszert használ. Az Android Linux alapú, tehát jobb neki az Ext2, mint a Samsung saját fájlrendszere. Rengeteget gyorsul a telefon memória kezelése I/O szinten. Erre lett kitalálva az all2ext2, mert ez átkonvertálja a telefon fájlrendszerét ext2-re (ez gyorsabb mint az ext4, ezért erre).

7, Ext2 partició létrehozásához be kell lépned recovery-be. Hangerő le+felvesz gomb+bekapcs vagy hivás vége gomb egyszerre,még el nem indul a teló ha elindul a képernyő akkor a gombokat engedd el! válaszd a partition sdcard menüt azon belül a make 384M ext on SD opciót,vagy amelyik szimpatikus. Formázni Ugyan itt tudod. Ha van rajta partició, előtte töröld, az a tuti, utána ha jól emlékszem automatikusan formázza a kártyát. Ha nem volt ext2 partíció, akkor is tudod formázni. Ha létrehozol egy ext2 partíciót, akkor automatikusan formázódik a kártya. Fontos, hogy ekkor minden adatod elveszik róla, úgyhogy csinálj belőlük előtte egy másolatot a gépre.

Milyen gyors az sd-d? Legalább Class4-est érdemes használni app2sd esetén.

Kezdő androidos polas is on a distinguished road
    Készülék
    SAMSUNG I5700
    Android OS
    Egyéb
    Hozzászólás
    3
    Hírnév szint
    0
    polas, na tehát;

1, Miután beállítottad a Samdroid-os App2sd-t újraindítottad a telefont? Ez szükséges ahhoz, hogy érvénybe lépjenek a beállítások.

2, Szerintem elég 384 MB-os ext2 partíció az App2sd-nek (csak ez használja az ext2, tehát ennek van rá szüksége, nem a CM8.3.2-nek).

3, Az App2sd ellenére is fogyni fog valamelyest a belső memória, hiszen bizonyos adatokat most is ott tárol. Nekem 72 alkalmazás mellett van kb. 100 MB szabad helyem (eredetileg 140 van).

4, A CyanogenMOD által felkínált lehetőség, hogy az sd-re telepítsed az alkalmazásokat, kb. ugyanaz, mint ami a gyári 2.2-esben van. Nem sokat ér.

5, Egyszerre használni a két féle sd-re telepítést felesleges. Gondolj csak bele: A telefon az sd-kártyára akarja telepíteni alapból, hiszen megadtad neki a Cyanogen beállításaiban, de ezt felülbírálod a Samdroidos app2sd-vel. Ekkor csak egy utalás kerül az sd-re egyszer, hogy igazából az ext2-n keresse az alkalmazást a telefon. Fölöslegesen terheled ezzel a telefon sd kártyáját, hiszen többet kell olvasnia.

6, A Linux rendszer alapvetően Ext2 és Ext4 fájlrendszert használ. Az Android Linux alapú, tehát jobb neki az Ext2, mint a Samsung saját fájlrendszere. Rengeteget gyorsul a telefon memória kezelése I/O szinten. Erre lett kitalálva az all2ext2, mert ez átkonvertálja a telefon fájlrendszerét ext2-re (ez gyorsabb mint az ext4, ezért erre).

7, Ext2 partició létrehozásához be kell lépned recovery-be. Hangerő le+felvesz gomb+bekapcs vagy hivás vége gomb egyszerre,még el nem indul a teló ha elindul a képernyő akkor a gombokat engedd el! válaszd a partition sdcard menüt azon belül a make 384M ext on SD opciót,vagy amelyik szimpatikus. Formázni Ugyan itt tudod. Ha van rajta partició, előtte töröld, az a tuti, utána ha jól emlékszem automatikusan formázza a kártyát. Ha nem volt ext2 partíció, akkor is tudod formázni. Ha létrehozol egy ext2 partíciót, akkor automatikusan formázódik a kártya. Fontos, hogy ekkor minden adatod elveszik róla, úgyhogy csinálj belőlük előtte egy másolatot a gépre.

Milyen gyors az sd-d? Legalább Class4-est érdemes használni app2sd esetén.
    Tisztelt Rtitusz.

Köszi a részletes és gyors választ.

Amikor recovery módban formázom az ext2 particiót, utána megkérdezi, hogy mekkora legyen SWAP mérete.

Érdeklődnék, hogy mekkora az optimális SWAP és mire használja a teló?

Készülék
    Google Nexus 5
    Android OS
    KitKat (4.4)
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    6.857
    Hírnév szint
    87
    Idézet Risard eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Várjuk a kernel tapasztalatokat!!!!!!!!!!
    Múlt héten kijött a kernel, de nagyon el vagyok jelenleg havazva. Nincs időm a telefon buherálására, ha valami még sem működne úgy, ahogy kell. Szerintem jövő héten felrakom, addig úgy is kijön egy csomó javítás a beküldött hibák alapján.

Polas, a SWAP file-ról gőzöm sincs, nekem soha nem kérdezett róla semmit. Kijelöltem, mekkora partíciót akarok, rákérdezett, hogy biztos vagyok-e benne, és felvilágosított, hogy minden adat el fog veszni, majd megcsinálta az ext2-t a telefon.

+ Hozzászól a témához
Oldal: 103 / 136 ElsőElső ... 3 53 93 101 102 103 104 105 113 ... UtolsóUtolsó

Hasonló témák

1. Samsung Galaxy Spica eladó
    By szirszi in forum Adok-veszek
    Válaszok: 3
    Utolsó: 2011-01-29, 20:17
  2. Samsung Galaxy Spica - Fájlküldés Bluetooth-on!
    By Echo in forum Android beszélgetések
    Válaszok: 1
    Utolsó: 2010-12-14, 20:31

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  • BB code : beküldve
  • Pofik beküldve
  • Az [IMG] kód beküldve
  • A HTML kód kikapcsolva