PDA

Teljes verzió megtekintése : Huawei U8500 kérdések

oldal : 1 [2] 3 4 5 6

kosztya
2011-09-04, 11:37
Sziasztok! A Huawei u 8500 nak mik a gyenge pontjai? Mint belső alkatrészek, és külső elemek közül? Mennyire lassú? és a műanyag boritás mennyire sérülékeny?

mateus
2011-09-04, 17:35
az lenne a kérdésem hogy nem működik a 3g-m és így egyáltalán nem tudok netezni
miért van ez???

djtyboy
2011-09-07, 11:04
Sziasztok. Most vettem ilyen telót. Nagyon jó kis cucc. Alap dolgokat még nem tudom vele igy kellene egy olyan ember aki leir nekem mindent.
1. Nekem olyan megoldás kellene (ha van) amivel tudod frissiteni a telefonom (nem ROM frissités).
2. Egy meg bizható oldal ahonnan lehet játékokat és app-ket tölteni ingyen és full verziót.
3.Olyan módositások érdekelnének amik gari vesztés nélkül, egyszerűen megoldhatók. Például kinézet, nem szaggat játéknál (Angry Birds), több lapozható oldal a főképernyőn, bekapcsolás felgyorsitás, inditó képernyő csere...

Igy ennyi ami érdekelne igazából.
Aki olvassa kérem irjon vegye fel velem a kapcsolatot a : firestromfucka*freemail.hu MSN cimen. Elsősorban csak ilyen telefonal rendelkezők és tapasztalt embereket keresek.
Köszönettel.

dermot
2011-09-08, 20:58
Sziasztok lenne egy olyan kérdésem hogy amikor a task killerrel ki lövöm az összes futó progit,lerakom a telot órákra és mikor legközelebb 1-2 óra múlva megnézem újra fut egy csomó program.Kérdésem ezt meg lehet szüntetni vagy ez így normális.

darkside
2011-09-09, 08:46
Sziasztok. Most vettem ilyen telót. Nagyon jó kis cucc. Alap dolgokat még nem tudom vele igy kellene egy olyan ember aki leir nekem mindent.
1. Nekem olyan megoldás kellene (ha van) amivel tudod frissiteni a telefonom (nem ROM frissités).
2. Egy meg bizható oldal ahonnan lehet játékokat és app-ket tölteni ingyen és full verziót.
3.Olyan módositások érdekelnének amik gari vesztés nélkül, egyszerűen megoldhatók. Például kinézet, nem szaggat játéknál (Angry Birds), több lapozható oldal a főképernyőn, bekapcsolás felgyorsitás, inditó képernyő csere...

Igy ennyi ami érdekelne igazából.
Aki olvassa kérem irjon vegye fel velem a kapcsolatot a : firestromfucka*freemail.hu MSN cimen. Elsősorban csak ilyen telefonal rendelkezők és tapasztalt embereket keresek.
Köszönettel.

1, mit szeretnél frissíteni rajta, ami nem az operációs rendszer(rom)?
2, ezeken az oldalakon a warez nem megengedett. Egyébként nagyon egyszerű, kinézel egy játékot, és rákeresel a nevére, csak mögé teszed, hogy full. Például.
3, a legtöbb ilyen módosításhoz root jog kell, az pedig garivesztéssel jár. Pár launcher-t, home-ot nézz meg a marketen, tudnak pár alapabb dolgot a listádról.

DS

darkside
2011-09-09, 08:47
Sziasztok lenne egy olyan kérdésem hogy amikor a task killerrel ki lövöm az összes futó progit,lerakom a telot órákra és mikor legközelebb 1-2 óra múlva megnézem újra fut egy csomó program.Kérdésem ezt meg lehet szüntetni vagy ez így normális.

Azért valaminek vinnie kell a telefon oprendszerét és az alkalmazásokat, nem? :)
Teljesen normális.

DS

dermot
2011-09-09, 11:56
Azért valaminek vinnie kell a telefon oprendszerét és az alkalmazásokat, nem? :)
Teljesen normális.

DS
persze azt én is értem de olyanok vannak megnyitva mint a maps faceb.gmail.mind netes alkalmazás amit nem is használtam mert nincs net sem meg wifi sem.

djtyboy
2011-09-09, 15:46
1, mit szeretnél frissíteni rajta, ami nem az operációs rendszer(rom)?
2, ezeken az oldalakon a warez nem megengedett. Egyébként nagyon egyszerű, kinézel egy játékot, és rákeresel a nevére, csak mögé teszed, hogy full. Például.
3, a legtöbb ilyen módosításhoz root jog kell, az pedig garivesztéssel jár. Pár launcher-t, home-ot nézz meg a marketen, tudnak pár alapabb dolgot a listádról.

DS

A gyártó elvileg szokott feltenni az oldalára frissitéseket. Mint a régi egyes telefonoknál.
Javitások, módositások.... ilyen kellene. Nem olyan amit én felteszek a telóra az szia gari.
Ez érdekelne. Am. köszönöm a válaszod. Privátban küldhetnél nekem egy olyan oldalt ahol kimondottan APP vannak erre a telóra. Thx.

Syrakusa
2011-09-09, 20:33
Sziasztok!
Kezdő vagyok ebben az android témában,biztos jó sok kérdés merül majd még fel de eggyenlőre abban kérném vkinek a segítségét,hogy árulja el mi az a "Talkback" funkció és vki tud-e olyan lejátszót ami kezeli az AVI és az FLV videókat,QQ Player,Vplayer,VLC fliht player-ről olvastam de akármilyen oldalra tévedtem mindenhol azt írták,hogy törölve lett...vki tud linket?
Előre is köszi!

darkside
2011-09-09, 23:24
persze azt én is értem de olyanok vannak megnyitva mint a maps faceb.gmail.mind netes alkalmazás amit nem is használtam mert nincs net sem meg wifi sem.

Abban azért kiegyezhetünk, hogy ezek a gép alapjait képezik, hiszen ezekre épül szinte az egész szolgáltatás rendszer.
A google programjai erősen összefüggnek egymással.
Azért, mert nincsen engedélyezve a net kapcsolat (bár itt felmerül a kérdés, hogy akkor minek egy okostelefon, ha gúzsbakötjük és lebutítjuk), attól az a program érezhet késztetést arra, hogy elinduljon. Vagy így van megírva, vagy olyan esemény történt, ami miatt el kellett indulnia. Esetleg mindkettő.

DS

darkside
2011-09-09, 23:26
A gyártó elvileg szokott feltenni az oldalára frissitéseket. Mint a régi egyes telefonoknál.
Javitások, módositások.... ilyen kellene. Nem olyan amit én felteszek a telóra az szia gari.
Ez érdekelne. Am. köszönöm a válaszod. Privátban küldhetnél nekem egy olyan oldalt ahol kimondottan APP vannak erre a telóra. Thx.

Léteznek ilyenek. Fellépsz a gyártó oldalára, és megnézed, hogy a készülékedre elérhető-e. Természetesen az is számít, hogy szolgáltató függő-e a készülék, és adott-e ki rá a szolgáltató javítást.
Vagy csak a telefon szoftverfrissítés menüpontját nézed meg.

DS

dermot
2011-09-10, 08:26
Abban azért kiegyezhetünk, hogy ezek a gép alapjait képezik, hiszen ezekre épül szinte az egész szolgáltatás rendszer.
A google programjai erősen összefüggnek egymással.
Azért, mert nincsen engedélyezve a net kapcsolat (bár itt felmerül a kérdés, hogy akkor minek egy okostelefon, ha gúzsbakötjük és lebutítjuk), attól az a program érezhet késztetést arra, hogy elinduljon. Vagy így van megírva, vagy olyan esemény történt, ami miatt el kellett indulnia. Esetleg mindkettő.

DS
Köszönöm a választ .Az okos telefon meg azért kell mert a munkám miatt sokat vagyok távol és így legalább ahol
van wifi és ez (általában a szállásokon ahol pihizük majdnem alap)ott nem unatkozom .Otthon minek netezek telefonról mikor ott a diginet.

darkside
2011-09-10, 11:19
Köszönöm a választ .Az okos telefon meg azért kell mert a munkám miatt sokat vagyok távol és így legalább ahol
van wifi és ez (általában a szállásokon ahol pihizük majdnem alap)ott nem unatkozom .Otthon minek netezek telefonról mikor ott a diginet.

Ez rendben is van. bár én otthon is használom, ha hirtelen meg kell néznem valamit, vagy éppen evés közben merül fel egy kérdés, vagy egy kerti sütögetés van, akkor is jó szolgálatot szokott tenni. :)
Igazából arra gondoltam, hogy egy alap net előfizetés soha nem árt ezekhez a készülékekhez, így tényleg bármikor megkap az ember akármilyen üzenetet, levelet, értesítést.

DS

Winnetou
2011-09-10, 19:57
Sziasztok!
Nekem az lenne a problémám, hogy kb 2 napja vettem egy Huawei U8500 telefont.
És ma így csontig lemerült, kikapcsolt.
Mikor hazajöttem, felraktam töltőre, próbáltam bekapcsolni, az indítóképernyőt be is hozta, meg utána az Android feliratot, és így itt meg is állt a tudomány... A többit nem hozza be.:/
Valaki esetleg tudna segíteni nekem, hogy mi lehet a probléma, és hogy hogy tudom ezt kiküszöbölni?:$
Előre is köszönöm!

darkside
2011-09-10, 22:01
Sziasztok!
Nekem az lenne a problémám, hogy kb 2 napja vettem egy Huawei U8500 telefont.
És ma így csontig lemerült, kikapcsolt.
Mikor hazajöttem, felraktam töltőre, próbáltam bekapcsolni, az indítóképernyőt be is hozta, meg utána az Android feliratot, és így itt meg is állt a tudomány... A többit nem hozza be.:/
Valaki esetleg tudna segíteni nekem, hogy mi lehet a probléma, és hogy hogy tudom ezt kiküszöbölni?:$
Előre is köszönöm!

Azóta sem semmi? Nem lehet, hogy csak annyira lemerült, hogy nem volt elégséges a töltés mértéke, hogy elinduljon?
Kiküszöbölni úgy lehet, hogy nézed azt a kis akkumulátor jelet, és amikor sárgul, akkor megeteted. Vagy amikor már kiabál, hogy lassan lemerül.

DS

Winnetou
2011-09-11, 01:14
Azóta sem semmi? Nem lehet, hogy csak annyira lemerült, hogy nem volt elégséges a töltés mértéke, hogy elinduljon?
Kiküszöbölni úgy lehet, hogy nézed azt a kis akkumulátor jelet, és amikor sárgul, akkor megeteted. Vagy amikor már kiabál, hogy lassan lemerül.

DS

Semmi nincs azóta se...:/
Azóta is csak azt írja... semmit nem hoz be még mindig...:/
Nem lehet esetleg, hogy valami vírust kapott, vagy ilyesmi?O.o
Kipróbáltam mindent amúgy... aksit kivettem, visszaraktam, memóriakártyát kivettem, visszaraktam, a sim kártyával ugyan így...
Egyszerűen semmit sem tudok vele csinálni, és nem tudom, hogy egyáltalán mitől csinálja ezt, mert még normálisan működött a nap folyamán, amíg ki nem kapcsolt egészen addig...
Hétfőn beviszem a t-mobile-ba, hátha tudnak vele kezdeni valamit...
Mert hogy hozzá se tudom egy mappájához se férni, amivel kezdhetnék is valamit, így mást nem tudok csinálni...:/

Winnetou
2011-09-11, 12:45
Vagy esetleg így tudok rá másik rendszert rakni a Froyo helyett?

sete01
2011-09-11, 20:14
Sziasztok.
Volna egy nagy gondom!
Telepítettem a huawei u8500-ös telómra a SPB_Mobile_Shell_3D_v1.2.1 programot.Telepítette a programot,megkérdezte,hogy használom-e az alkalmazást,engedélyeztem.Újraindítás után folyamatosan boot-tól l(android felirat) a képernyő szürke, a menüt és semmit nem jelenít meg.Hívást tudok csak fogadni.Sürgős segítséget szeretnék kérni, hogy tudom vissza állítani az eredeti rendszert!!!
Előre is köszönöm.

Winnetou
2011-09-11, 20:42
Akkor Neked is ugyan az a bajod, mint ami nekem, hogy semmi nem jön be kb.:/
És másik romot sem tudsz most rakni...:/

darkside
2011-09-11, 21:46
Sziasztok.
Volna egy nagy gondom!
Telepítettem a huawei u8500-ös telómra a SPB_Mobile_Shell_3D_v1.2.1 programot.Telepítette a programot,megkérdezte,hogy használom-e az alkalmazást,engedélyeztem.Újraindítás után folyamatosan boot-tól l(android felirat) a képernyő szürke, a menüt és semmit nem jelenít meg.Hívást tudok csak fogadni.Sürgős segítséget szeretnék kérni, hogy tudom vissza állítani az eredeti rendszert!!!
Előre is köszönöm.

Fél perc keresés eredménye:

Step by Step Huawei U8500 hard reset:

- Press Call, Volume Up and Power Button, wen u get to the System Menu.
- Use the Navigate Button to Select your choice
- Use the Center/Action Button to Accept

A factory data reset az, amire szükséged lesz. Törölni fog mindent a telefonmemóriából, és újratelepíti a rendszert.

DS

sete01
2011-09-12, 06:27
Szia darkside.
Nagyon szépen köszönöm a segítséged!!!!
Sikerült megoldanom a feladatot. ISTEN VAGY AZ ERŐ LEGYEN VELED!!!
sete01

sete01
2011-09-12, 07:51
Sziasztok
Huawei u 8500-ös höz keresek Spb mobile 3D shell hasonló programot, elöre is köszönöm a segitségeteket.

tony19
2011-09-12, 19:28
Sziasztok az lene a gondom hogy a sógorom telefonja-huawei u8500-as meghibásodot,bevitük a szervizbe onnan visza küldték hogy szoftverhibás lekelene cserélni a gyári romot. De a téma elején lévö linkekröl már nem tudom le szedni.Ha valakinek meg van a gyári 2.2 magyar romja azt kérem hogy küldjemár el nekem. Mert a GingerEvo2.0-höz a drága sik hüje. Elöre is köszönöm.

gizi666
2011-09-13, 09:45
Üdv emberek!Valaki tud olyat u8500ra..akár luncher vagy bármi is...aminek olyan a dock-ja(asztal vagy minek mondják) h rács szerkezetű..nem pedig mint az alap h csak oldalra lehet lapozni??..mert néztem más nemzetiségű bemutatókat éás ott alapból más rendszer van ezen a telón :SS pls help!!! :)

darkside
2011-09-13, 22:10
Szia darkside.
Nagyon szépen köszönöm a segítséged!!!!
Sikerült megoldanom a feladatot. ISTEN VAGY AZ ERŐ LEGYEN VELED!!!
sete01

Nincsen mit!
Egy őrjöngő, pusztító, gondolkozó, néha álmodozó, de isten, az biztos! :)

DS

Robcsi
2011-09-18, 20:17
Sziasztok!
Huawei u8500-as telwfonomon be lehet-e állítani, hogy bejövö híváskor mondja a nevet. Illetve, ha be lehet, akkor légyszi írjátok le, hogy hogyan. Köszi :D

Huby1
2011-09-19, 15:12
Sziasztok!
Nagyon zöld vagyok a témában. Nekem a bluetooth-om nem működik. Azt szeretném kideríteni, hogy szoftveres lehet a hiba, vagy vihetem vissza a boltba? Próbáltam vele csatlakozni a netbookomra, az ment, az asztali gépnél meg eltűnt a bluetooth a telón, azóta nem tudom bekapcsolni sem.
Előre is köszönöm a segítséget!

maximilien
2011-09-19, 17:43
Sziasztok!

Segitséget kérnék!

Htc sensation -> raktam rá miui rom-ot... és próbéltam radio-t flash-elni rá... majd ettől nem bootolt be és reset majd majd felraktam a romot ujra... ezutan már be sem kapcsol... ha töltőre dugom, nem jelzi a led sem... hmmmm. Valami ötlet?

rtitusz
2011-09-19, 20:48
Sziasztok!

Segitséget kérnék!

Htc sensation -> raktam rá miui rom-ot... és próbéltam radio-t flash-elni rá... majd ettől nem bootolt be és reset majd majd felraktam a romot ujra... ezutan már be sem kapcsol... ha töltőre dugom, nem jelzi a led sem... hmmmm. Valami ötlet?

Azt hiszem, hogy eltévedtél, mert ez a Huawei U8500 topik. :) A HTC Sensation topic itt (http://forum.androidhungary.com/forums/185-HTC-Sensation) van, de ahogy nézem, csak neked van itt ilyen telefonod.

maximilien
2011-09-20, 11:56
Tisztában vagyok vele. De itt látok hozzá értőket...

gabros20
2011-09-23, 19:30
Helló!

Valaki feltenné az eredeti huawei u8500 froyo 2.2.1 es romot (t-mobil). A huawei oldalán már nem elérhető. Nagyon szükségem lenne rá! Kérem akinek megvan tegye elérhetővé.

tibi1967
2011-09-23, 19:36
Helló!

Valaki feltenné az eredeti huawei u8500 froyo 2.2.1 es romot (t-mobil). A huawei oldalán már nem elérhető. Nagyon szükségem lenne rá! Kérem akinek megvan tegye elérhetővé.

Parancsolj:
http://www.filefactory.com/file/cc0ebd6/n/u8500_b713_froyo.zip

tibi1967
2011-09-23, 19:39
Sziasztok!
Huawei u8500-as telwfonomon be lehet-e állítani, hogy bejövö híváskor mondja a nevet. Illetve, ha be lehet, akkor légyszi írjátok le, hogy hogyan. Köszi :D

Igen

Tőlts le és bármit elmond a hívóhoz amit beállítasz!
Ringo Pro apk

tibi1967
2011-09-23, 19:45
Üdv emberek!Valaki tud olyat u8500ra..akár luncher vagy bármi is...aminek olyan a dock-ja(asztal vagy minek mondják) h rács szerkezetű..nem pedig mint az alap h csak oldalra lehet lapozni??..mert néztem más nemzetiségű bemutatókat éás ott alapból más rendszer van ezen a telón :SS pls help!!! :)

A más rendszer a Gingerbread. A fórumon megtalálod hogy kell csinálni!

uzera
2011-09-23, 20:43
Sziasztok, ma vettem Huawei U5800-as telot, kérdésem mit már annyian feltettek, hogy hol a viharban van az ébresztő.Az-az igazság, hogy már egy ideje bújom a használati útmutatót és nem találom sehol, gyorsan rájöttem dolgokra a teloval kapcsolatban, az adatszolgáltatást letitlottam, mert az a nagy helyzet, hogy ismerősnél köttettem a szerződést ill.vettem a telot, és beszélt ugyan valamiról, hogy (Android OS) nekem milyen vagy hova tartozok, nem igazán értettem és most ugyan bejelöltem egyet, ami hasonlít arra amit mondott. Tudom balgaság részemről, de iszonyúan kezdő vagyok még.Mikre kell figyelni és stb! valaki tud felvilágosítást adni? Előre is köszönöm:)

Pintér Tamás
2011-09-23, 21:01
Szia uzera. Az ébresztőt megtalálod a menü-> óra menüpont alatt... Ott szerintem már feltalálod magad.

Először is mire figyelj... Hmm... :) (én is 4 napja vagyok boldog tulajdonosa az első androidos telefonomnak) Szerezz be internetet. Szinte minden szolgáltatónál érdemes egy internetcsomagot választani, anélkül csak félig okos az okos telefon.

Ha van még kérdésed bátran tedd fel :)

tibi1967
2011-09-24, 09:05
Sziasztok
Huawei u 8500-ös höz keresek Spb mobile 3D shell hasonló programot, elöre is köszönöm a segitségeteket.

home screen 3d full
http://megaupload.com/?d=Z91C88H5

uzera
2011-09-24, 12:31
[QUOTE=Pintér Tamás;40899]Szia uzera. Az ébresztőt megtalálod a menü-> óra menüpont alatt... Ott szerintem már feltalálod magad.

Hello, igazad volt köszi :) Addig nyomogattam a képernyőt meg a menüt amíg meg nem lett..beletelt kemény 3 percbe:) Netem már van, azt is megoldottam( fingom sincs, hogy hogyan), meg eljutottam már oda, hogy 1 h telozás után profira fejlesztettem a saját szintemhez képest a felhasználást :D Ha van kérdésem fixen felteszem, ja igen lenne is.A nettel kapcsolatban, szóval nekem annyi lenne, hogy úgymond "protekciós " vagyok a cégnél vagy mi, családtag által és a net felhasználásnál még nem tudom mi ingyenes és mi nem.Az már tiszta, hogy a "free" az ingyen van :) de, ha netre mászkálok meg hasonlók akkor itt milyen tarifával számoljak? Gondolom ez a díjcsomagban is benne van, azt majd megkuksizom, de azt már tudom pl.hogy a telom android változata 2.2.1, na ez mit takar? és mennyiben függ össze a nethasználattal?

pitama
2011-09-24, 14:00
az android verziót úgy tudnám neked deffiniálni mint pl a windowsoknél az xp vista win7 stb... Az hogy a programok közül free-t vagy nem freet választasz a netkapcsolatoddal nem függ össze, csak annyiban változtat, hogy az egyik alkalmazást meg kell venned a másikat ingyenesen letöltheted.

Mindenképp nézz utána a neted milyen díjcsomagban fut, mert az android folyamatosan neten van, így hónap végén nem kis meglepetésed lehet.

(Pintér Tamás)

gabros20
2011-09-24, 14:34
Parancsolj:
http://www.filefactory.com/file/cc0ebd6/n/u8500_b713_froyo.zip

Nagyon köszönöm! Isten királyak vagytok!

sete01
2011-09-25, 09:17
home screen 3d full
http://megaupload.com/?d=Z91C88H5

Szia tibi1967!
Nagyon szépen köszönöm a segítséged!
Üdv:sete01

gabros20
2011-09-25, 15:03
Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni! Elkeztem a root gingerbread telepítés folyamatát, a leírásnak megfelelően. Rootolást követöen elakadtam a következő fejezetnél:
III. Mentés:
..."Itt flash ClockworkMod Recovery (megjelenik a lista, huawei u8500 nem lesz, válasszuk a huawei ascend-et) ekkor felflasheli a recoveryt nekünk. Ha sikerrel jártunk az iménti menüpont alatt a "current recovery: Clockworkmod 3.0.0.5" lesz látható."

Végig ment a flashelés folyamata, de annak befejeztével ezt a hibaüzenetet kaptam: " An error occurred while attempting to run privileged commands! "

Internethálózat: 3g, hsdpa van engedélyezve mivel wifim nincs.

Mi lehet a probléma?

Előre is köszönöm a segítséget.

pitama
2011-09-25, 15:49
Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni! Elkeztem a root gingerbread telepítés folyamatát, a leírásnak megfelelően. Rootolást követöen elakadtam a következő fejezetnél:
III. Mentés:
..."Itt flash ClockworkMod Recovery (megjelenik a lista, huawei u8500 nem lesz, válasszuk a huawei ascend-et) ekkor felflasheli a recoveryt nekünk. Ha sikerrel jártunk az iménti menüpont alatt a "current recovery: Clockworkmod 3.0.0.5" lesz látható."

Végig ment a flashelés folyamata, de annak befejeztével ezt a hibaüzenetet kaptam: " An error occurred while attempting to run privileged commands! "

Internethálózat: 3g, hsdpa van engedélyezve mivel wifim nincs.

Mi lehet a probléma?

Előre is köszönöm a segítséget.

rootoltad a telefont z4root-al és utána újraindítottad a telefont?

gabros20
2011-09-25, 17:47
rootoltad a telefont z4root-al és utána újraindítottad a telefont?

Igen. Végül is egy második újraindítás megoldotta a problémát. :-) Végbement a flashalés ahogy annak a leírás szerint kell. Jöhet a gingerevo 2.0.
Köszönöm a tippet. Szép estét.

sete01
2011-09-25, 20:45
Sziasztok!
Újra a segítségetekre lenne szükségem!!!
Feltettem a telefonra a gingerevo 2.0. -t,de azóta több probléma volt vele,pl:a root expoler nem nyitja meg a memória kártyát,
a z4 rootot sem nyitja meg,nem tudom újra telepíteni,a superuser program sem működik,ezáltal a rom manager is folyamatos hibaüzenetet küld.
Megpróbáltam visszatenni a gyári romot,amit erről az oldalról töltöttem le,de hiába követtem az itt leírt útmutatót a bootolásnál nem találja meg a froyo romot,ezért hibaüzenetet küld.A készülék alján mind a 4 gomb szaggatottan villog.Mindent megpróbáltam már,amit ezen az oldalon olvastam róla.Előre is köszönöm a segítséget!!!

uzera
2011-09-25, 21:55
Na ennek holnap jön el a napja, a másik, hogy az adatforgalmat azt letiltottam, ilyenkor is számolja nekem a "perceket"no meg a casht????

gabros20
2011-09-26, 08:32
Sziasztok!
Újra segítségre lenne szükségem! A leírtak szerint eljutottam odáig hogy:
"3., Telepítés: Indítsuk el a Rom Manager-t. Válasszuk az "Install ROM from SD card" Menüt. Megjelenik a memóriakártyánk gyökérkönyvtára. Itt görgessünk mindaddig amig nem találjuk meg az update.zip-ünket. Klikk. A készülék újraindul és elindítja az új ROM feltelepítését, ha sikerrel járunk, a készülék a sikeres telepítést követően újraindul és az androidos felvezető jön be, mint anno a froyo-nál: nyelv beállítás, érintsd meg a droidot, idő beállítás, google fiók...stb."

Újraindulást követően elindult az új rom feltelepülése, bejön a fehér betüs android felirat aztán a cyanogen logó a körbe forgó nyíllal, és innen nem lép tovább. :(
20 perc várakozás után kivettem az aksit, de újraindítás után ugyan ide jutottam vissza, és akkor sem lépett tovább. A Hívás indítás (ZÖLD)+hangerő fel+power billentyü kombináció sem sikerült egyenlőre.:(
Segítsetek kérlek megtalálni a megoldást.
Előre is kösz.

gabros20
2011-09-26, 09:46
NA csak sikerült feltelepíteni a Gingerevo 2.0-át. Furcsa volt hogy mindent csak másodjára csinált meg rendesen, aztán végül csak sikerrel zárult a művelet. Türelem és kitartás szükséges. :) Következik a tesztelés, tapasztalataimat majd megosztom veletek.
üdv.

turpi
2011-09-26, 10:07
Sziasztok!
Turpi vagyok és valaki segítségét kérem . U8500 friss tulaja vagyok és most ismerkedem vele, néhány dologra rájöttem (mert a hozzá adott kezelési útmutató a 0-nál kicsit ér többet) és az idő haladtával még rájövök, de olvasva a forumot még lesz böven kérdésem. A kihangosítás bekapcsolásánál elakadtam ebben kérnék segítséget.
Elöre is köszönöm.
Üdv. mindenkinek!

pitama
2011-09-26, 11:45
Sziasztok!
Turpi vagyok és valaki segítségét kérem . U8500 friss tulaja vagyok és most ismerkedem vele, néhány dologra rájöttem (mert a hozzá adott kezelési útmutató a 0-nál kicsit ér többet) és az idő haladtával még rájövök, de olvasva a forumot még lesz böven kérdésem. A kihangosítás bekapcsolásánál elakadtam ebben kérnék segítséget.
Elöre is köszönöm.
Üdv. mindenkinek!

Hol akadtál el a kihangosításnál, és milyen segítségre lenne szükséged :)

turpi
2011-09-26, 13:31
Szia!
Egyszerüen nem is találom, hogy tudnám kihangosítani a beállításoknál sem és nem tudom hol is állíthatnám

pitama
2011-09-26, 16:10
Szia!
Egyszerüen nem is találom, hogy tudnám kihangosítani a beállításoknál sem és nem tudom hol is állíthatnám

ha felhívsz valakit ott lesz egy olyan menüpont a képernyőn, hogy hangszóró

hunsnowboarder
2011-09-26, 20:44
Sziasztok. Kérlek, hogy segítsetek ha tudtok mert megőrülök ettől a telefontól. Szóval, megjött, a feleségemnek is nagyon tetszik (ahhoz képest én egy sokkal lassabb telefonra számítottam) DE a wifi kapcsolódás egyszerűen BOTRÁNYOS. Az én telefonom a lakásunkban bármikor azonnal kapcsolódik a hálozatra még a wc-ből is. A huawei egyszerűen nem akar. Látja a wifi hálozatot, érzékeli a jelet, de azt írja ki állandóan, hogy letiltva, hiába adtam meg a jelszót. Ekkor kitörlöm (elfelejt) majd újból beírom a jelszót és ekkor már kapcsolódik (ahhoz képest ilyenkor is lassú a kapcsolódás). Ha már kapcsolódott akkor működik (mondjuk ilyenkor is lassú), de ha lekapcsolom a wifit majd vissza akkor megint nem tud kapcsolódni, megint be kell írni a jelszót, hogy méltóztassan wifire kapcsolódni. A telefon teljesen új, nem rootolt, saját gyári 2.2.1 rommal. Wifi titkosítás: wpa/wpa2 PSK védve.

Tudna valaki ajánla valamit amivel ez az állapot javítható?

Előre is köszi

darkside
2011-09-26, 20:58
Sziasztok. Kérlek, hogy segítsetek ha tudtok mert megőrülök ettől a telefontól. Szóval, megjött, a feleségemnek is nagyon tetszik (ahhoz képest én egy sokkal lassabb telefonra számítottam) DE a wifi kapcsolódás egyszerűen BOTRÁNYOS. Az én telefonom a lakásunkban bármikor azonnal kapcsolódik a hálozatra még a wc-ből is. A huawei egyszerűen nem akar. Látja a wifi hálozatot, érzékeli a jelet, de azt írja ki állandóan, hogy letiltva, hiába adtam meg a jelszót. Ekkor kitörlöm (elfelejt) majd újból beírom a jelszót és ekkor már kapcsolódik (ahhoz képest ilyenkor is lassú a kapcsolódás). Ha már kapcsolódott akkor működik (mondjuk ilyenkor is lassú), de ha lekapcsolom a wifit majd vissza akkor megint nem tud kapcsolódni, megint be kell írni a jelszót, hogy méltóztassan wifire kapcsolódni. A telefon teljesen új, nem rootolt, saját gyári 2.2.1 rommal. Wifi titkosítás: wpa/wpa2 PSK védve.

Tudna valaki ajánla valamit amivel ez az állapot javítható?

Előre is köszi

Routeren az encryption mire van állítva? Automatic, TKIP, AES? Én az elsőt ajánlanám.

DS

turpi
2011-09-27, 08:26
Szia!
Köszönöm, bejött.
Szép napot kivánok.
Üdv. Turpi
Valaki tudna egy letöltési helyet ahonnan egy normális kezelési útmutatót lelehet tölteni a Huawei U8500 höz nagyon megköszönném (magyar nyelvűt)

lordfairy
2011-09-27, 10:31
Sziasztok,

Egy olyan kérdésem lenne, hogy garanciális szervízbe kell vinni a telefont, mert időnként elveszti a SIM kártyát, és hívásoknál is van amikor megszakad.

Viszont volt már másik ROM is a telefonon, és volt root-olva is.

A kérdésem, hogy hogy lehet megnézni, hogy most épp root-olt-e? Illetve kell-e vele ezen felül valamit csinálni ami eltüntet minden nem "legális" dolgot a telefonról?

Előre is köszi a segítséget.

Üdv.
LF

vdara
2011-09-27, 11:16
Megnézni úgy tudod, hogy a Z4root-ot, ha elindítod az kiírja, hogy root-olt és szerintem vissza is állítja.

darkside
2011-09-27, 14:44
Sziasztok,

Egy olyan kérdésem lenne, hogy garanciális szervízbe kell vinni a telefont, mert időnként elveszti a SIM kártyát, és hívásoknál is van amikor megszakad.

Viszont volt már másik ROM is a telefonon, és volt root-olva is.

A kérdésem, hogy hogy lehet megnézni, hogy most épp root-olt-e? Illetve kell-e vele ezen felül valamit csinálni ami eltüntet minden nem "legális" dolgot a telefonról?

Előre is köszi a segítséget.

Üdv.
LF

Az sem rossz, amit vdara írt, de nem minden esetben tudja visszaállítani.
Megnézni úgy tudod, hogy ha a superuser ott van a programok között, akkor rootolt.
Gyári rom-ot kellene visszatenned, de még így is visszakövethető, hogy rootolt volt-e.

Híváseldobás lehet a nem teljesen kompatibilis sim miatt is, samsungoknál is igen sokszor előforduló hiba.

DS

darkside
2011-09-27, 14:45
Szia!
Köszönöm, bejött.
Szép napot kivánok.
Üdv. Turpi
Valaki tudna egy letöltési helyet ahonnan egy normális kezelési útmutatót lelehet tölteni a Huawei U8500 höz nagyon megköszönném (magyar nyelvűt)

Emlékeim szerinte nemrégen linkeltem a használatiját, igaz angol volt, de nem hinném, hogy ennek 2011.-ben gondot kellene jelentenie.

DS

turpi
2011-09-27, 18:57
Nem lenne gond, ha tudnám honnan, mert már elég sokat bogarásztam.
Üdv. Turpi

gabros20
2011-09-27, 19:30
Froyo 2.2.1 után, 4 napja Gingerevo 2.0 át tesztelem. Eddig klappolt többnyire minden, de ma kipróbáltam a gps-t igo8-al és navitel 5-el, de egyik sem látta a műholdakat. Felraktam a Speed view alkalmazást, ahogy itt már javasolták, de 20 perc nyílt terepen,tiszta égbolt alatti keresés után sem látta ez az alkalmazás sem a műholdakat. Esetleg másnál is jelentkezett ez a probléma? Ha igen, sikerült e megoldani? Ja és a market néha nem hajlandó betölteni, ha betölt akkor meg egyes letöltéseket nem indítja el.
Esetleg tudok olyan rom-ot javasolni amelynél ezek a problémák nem állnak fent? Pl. a Slax_sp10 verzió hogy szuperál?

hunsnowboarder
2011-09-27, 19:41
Szervusz darkside!

Az encryption TKIP-re van állítva. Vagy ez vagy az AES. Más lehetőség (automatic) nincs....

darkside
2011-09-27, 20:55
Nem lenne gond, ha tudnám honnan, mert már elég sokat bogarásztam.
Üdv. Turpi

Két oldallal ezelőtt (http://forum.androidhungary.com/threads/926-Huawei-U8500-kérdések?p=38231&viewfull=1#post38231).
Viszonylag használható volt.

DS

darkside
2011-09-27, 20:58
Szervusz darkside!

Az encryption TKIP-re van állítva. Vagy ez vagy az AES. Más lehetőség (automatic) nincs....

Akkor lehet, hogy át kellene tenni AES-re. Amennyiben így sem akarja, akkor két út marad.
Az első az, hogy leveszed a titkosítást, és megnézed, úgy működik-e rendesen, majd lépésről lépésre növeled a biztonsági opciókat.
A második, hogy csinálsz a telefonon egy mentést(névjegyek, üzenetek, alkalmazások, beállítások), ezek után factroy data reset, és a google felhasználói adatok beállítása után kipróbálod, hogy rendesen működik-e a teljes titkosítással. Amennyiben igen, akkor valamelyik fent lévő program okozza a hibát.

DS

hunsnowboarder
2011-09-27, 23:26
Rendben, köszi! Megpróbálom. Köszönöm!

turpi
2011-09-28, 15:33
Köszönöm, megtaláltam. Azért ennyi oldal fordítása mégis gond, de utánna kotrok miképp lehet.
Mégegyszer köszönöm a segítséget.
Üdv. Turpi

darkside
2011-09-29, 08:46
Köszönöm, megtaláltam. Azért ennyi oldal fordítása mégis gond, de utánna kotrok miképp lehet.
Mégegyszer köszönöm a segítséget.
Üdv. Turpi

Nincsen mit.
Gyárilag nem volt mellécsomagolva? Esetleg az sd kártyán?
Melyik rész kell belőle?

DS

sete01
2011-09-29, 12:18
Sziasztok!
Újra a segítségetekre lenne szükségem!!!
Feltettem a telefonra a gingerevo 2.0. -t,de azóta több probléma volt vele,pl:a root expoler nem nyitja meg a memória kártyát,
a z4 rootot sem nyitja meg,nem tudom újra telepíteni,a superuser program sem működik,ezáltal a rom manager is folyamatos hibaüzenetet küld.
Megpróbáltam visszatenni a gyári romot,amit erről az oldalról töltöttem le,de hiába követtem az itt leírt útmutatót a bootolásnál nem találja meg a froyo romot,ezért hibaüzenetet küld.A készülék alján mind a 4 gomb szaggatottan villog.Mindent megpróbáltam már,amit ezen az oldalon olvastam róla.Előre is köszönöm a segítséget!!!

Köszönöm a segítséget de már megoldottam.

turpi
2011-09-29, 12:38
Gyárilag egy pár oldalas kisméretű valami van mellékelve a legfontosabb rész, hogy védjük a környezetet , mit csináljunk a régi akkuval.
Sd kártya nem is volt hozzá. Párdologra már rájöttem, de sok minden van ami nem müködik valami miatt pl névjegyzéknél nem lehet oda rendelni a fényképet, ha mail cime is van . Nem tudom igy felsorolni, mert lépésenként derül ki mi vár "megfejtésre":-)
Van idő majd csak kalakul.
Nagyon köszönöm a segítségedet.
Turpi

friend79
2011-09-29, 14:08
Sziasztok,

Nemrég vásároltam meg U8500-asomat.

Gyári Froyo Rom van rajta és ezen nem is szeretnék változtatni mert nem nagyon értek a rootolás és társaihoz. :-)

Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy ingyenes market alkalmazások közül melyiket tudnátok ajánlani számomra video nézegetésre (avi, flv..stb) és melyiket office alkalmazások (word, excel, ppt, pdf) tejleskörű (keresés, törlés, átnevezés) funkciókhoz.

A segítségeteket előre is köszönöm!

darkside
2011-09-29, 21:33
Gyárilag egy pár oldalas kisméretű valami van mellékelve a legfontosabb rész, hogy védjük a környezetet , mit csináljunk a régi akkuval.
Sd kártya nem is volt hozzá. Párdologra már rájöttem, de sok minden van ami nem müködik valami miatt pl névjegyzéknél nem lehet oda rendelni a fényképet, ha mail cime is van . Nem tudom igy felsorolni, mert lépésenként derül ki mi vár "megfejtésre":-)
Van idő majd csak kalakul.
Nagyon köszönöm a segítségedet.
Turpi

Minden készülékhez csak egy gyors használatbavételi útmutatót csomagolnak, védik a fákat, hódot sem lehet enni mindig, hát így.
Szolgáltatói a készülék? Az ő oldalukon sincsen fent a kezelési?
Nincsen mit!

DS

darkside
2011-09-29, 21:38
Sziasztok,

Nemrég vásároltam meg U8500-asomat.

Gyári Froyo Rom van rajta és ezen nem is szeretnék változtatni mert nem nagyon értek a rootolás és társaihoz. :-)

Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy ingyenes market alkalmazások közül melyiket tudnátok ajánlani számomra video nézegetésre (avi, flv..stb) és melyiket office alkalmazások (word, excel, ppt, pdf) tejleskörű (keresés, törlés, átnevezés) funkciókhoz.

A segítségeteket előre is köszönöm!

Miért nem jó a gyár rom?

Ingyenes alkalmazások között kevés a remény, hogy találsz olyat, ami minden igényedet kielégítené.
Fizetősben viszont dúskálni fogsz az ajánlatokban.

DS

friend79
2011-09-30, 08:19
Miért nem jó a gyár rom?

Ingyenes alkalmazások között kevés a remény, hogy találsz olyat, ami minden igényedet kielégítené.
Fizetősben viszont dúskálni fogsz az ajánlatokban.

DS

Sziasztok, Szia DS,

Épp ez az amit írtam is (Gyári Froyo Rom van rajta és ezen nem is szeretnék változtatni......) :-)

Fizetni nem szeretnék, de olyan ami jól használható biztosan akad a free-k között is.

Na ilyet keresek (van is néhány talán), de ti mint gyakorlottabb U8500 tulajok biztosan tudtok ajánlani.

A segítségeteket és válaszotokat előre is köszönöm!

friend79

gabros20
2011-09-30, 11:02
Sziasztok, Szia DS,

Épp ez az amit írtam is (Gyári Froyo Rom van rajta és ezen nem is szeretnék változtatni......) :-)

Fizetni nem szeretnék, de olyan ami jól használható biztosan akad a free-k között is.

Na ilyet keresek (van is néhány talán), de ti mint gyakorlottabb U8500 tulajok biztosan tudtok ajánlani.

A segítségeteket és válaszotokat előre is köszönöm!

friend79

Én ezt használom pdf, word, excel olvasáshoz, szerkesztéshez: http://data.hu/get/4272926/Quickoffice_Pro_4.0.120.apk
(felmásolod telód sd kártyájára, majd telefonod fájlkezelőjével megkeresed, ráböksz, Install, feltelepül és lehet tesztelni. telepités után átmozgatható sd kártyára)

Videónak meg talán ez: https://market.android.com/details?id=afzkl.development.mVideoPlayer&feature=search_result

sok sikert.

rtitusz
2011-09-30, 11:26
Az mVideoPlayer tényleg jó, de ajánlom még a MOBO Playert is, régi telefonom csak azzal tudtam lejátszani néhány videót. Lehet hozzá kodekeket letölteni.

PDF nézegetésre tökéletes az ingyenes Adobe Reader, ami fent van a Marketen.

turpi
2011-10-01, 07:31
T-Mobil, de nekik sincs csak ez a "fecni"
Üdv.Turpi

friend79
2011-10-05, 10:07
Én ezt használom pdf, word, excel olvasáshoz, szerkesztéshez: http://data.hu/get/4272926/Quickoffice_Pro_4.0.120.apk
(felmásolod telód sd kártyájára, majd telefonod fájlkezelőjével megkeresed, ráböksz, Install, feltelepül és lehet tesztelni. telepités után átmozgatható sd kártyára)

Videónak meg talán ez: https://market.android.com/details?id=afzkl.development.mVideoPlayer&feature=search_result

sok sikert.

Sziasztok,

Köszönöm szépen a segítséget!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy:

Az U8500 is el tudja mind a 4 irányba forgatni a képernyőt és ezt csak a gyári froyo nem támogatja vagy egyáltalán nem támogatja a készülék.

Viszont, ha a froyo is tudja ezt a funkciót annak beállításának menetét is legyetek szívesek leírni!

Válaszotokat előre is tisztelettel köszönöm!

Üdv. friend79
Egy lelkes android fun

pitama
2011-10-05, 10:57
Sziasztok,

Köszönöm szépen a segítséget!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy:

Az U8500 is el tudja mind a 4 irányba forgatni a képernyőt és ezt csak a gyári froyo nem támogatja vagy egyáltalán nem támogatja a készülék.

Viszont, ha a froyo is tudja ezt a funkciót annak beállításának menetét is legyetek szívesek leírni!

Válaszotokat előre is tisztelettel köszönöm!

Üdv. friend79
Egy lelkes android fun

el tudja forgatni a kijelzőt, de ezt froyonál nem tudom be lehet e állítani. Cyanogenmod-ban van egy engedélyezési lehetőség.

Hunor
2011-10-06, 22:31
Sziasztok. Azt szeretném kérdezni, hogy mit tegyek vagy töltsekle, hogy ne laggoljanak a játékok? előre is köszönöm.

Hunor
2011-10-06, 22:38
Sziasztok. Azt szeretném kérdezni, hogy mit tegyek, hogy a játékok ne laggoljanak? előre is köszönöm. :-)

pitama
2011-10-07, 09:06
Sziasztok. Azt szeretném kérdezni, hogy mit tegyek, hogy a játékok ne laggoljanak? előre is köszönöm. :-)

Szia,
hát ez a telefon nem játékra való. Vannak gyengébb játékok amik simán elfutnak, de a többi az szaggat rendesen :D

Bris
2011-10-08, 11:25
Üdv mindenkinek.
Szia Turpi!
Mi is beléptünk a küzdők klubjába,a nejemmel együtt:)Mi úgy jártunk hogy kaptunk a t- től 2 ilyen csoda telefont meg agybajt!Mindentől független nekünk tetszik a teló de ettől kiver a víz,hogy a nejem telóján símán beállítottuk a képeket a hívókhoz az enyémen meg nem megy a boga qrv anyjának sem!!!!!!!!!!!Kezembe a 2 teló egymás mellett minden ugyanúgy van belőve és nem műxik!!!!Vagy valami elkerüli a figyelmem ?persze az is lehet ,de ha van már tapasztalatod vele akkor légyszi oszd meg velünk!Vagy valaki más aki tudna segíteni.előre is köszi Üdv Pityú

darkside
2011-10-08, 14:38
Üdv mindenkinek.
Szia Turpi!
Mi is beléptünk a küzdők klubjába,a nejemmel együtt:)Mi úgy jártunk hogy kaptunk a t- től 2 ilyen csoda telefont meg agybajt!Mindentől független nekünk tetszik a teló de ettől kiver a víz,hogy a nejem telóján símán beállítottuk a képeket a hívókhoz az enyémen meg nem megy a boga qrv anyjának sem!!!!!!!!!!!Kezembe a 2 teló egymás mellett minden ugyanúgy van belőve és nem műxik!!!!Vagy valami elkerüli a figyelmem ?persze az is lehet ,de ha van már tapasztalatod vele akkor légyszi oszd meg velünk!Vagy valaki más aki tudna segíteni.előre is köszi Üdv Pityú

Átmásoltad a névjegyzéket a telefon mappába, vagy a google mappába? Amíg a sim-en vannak, nem tudsz hozzájuk képeket rendelni.

DS

Bris
2011-10-08, 14:47
Szia,és köszi a válaszod!
Igen bemásolva a névjegyzék-beállítva hogy csak a telefonon levőt mutassa!Aztán kipróbáltam a ringo litet is meg a prot is.azzal sem megy:) teljesen értetlen vagyok vele mert a másikon meg megy,de én nem találom az eltérést a 2 teló között,lehet ez hibás???Nem tom. Jahh és még egy érdekesség:a csengőhangot is csak úgy fogadja személyre,hogy azt meg csak a sim számokhoz rendeltet használja,de ott meg képet nem lehet hozzáadni ügyebár:)És még egy észrevétel,hogy a névjegyzékben ott vannak a képek a kis kockában.de a hívásnál már nem jelenik meg

androbeci
2011-10-08, 16:13
Azoktól kérdem akik Gingerbreadet használnak: Elég halk a zenelejátszó, és a hangminőség is rosszabb kicsit mint a Froyon volt, ha fülest használok. Orvosolható ez a probléma valahogy?

darkside
2011-10-08, 23:41
Szia,és köszi a válaszod!
Igen bemásolva a névjegyzék-beállítva hogy csak a telefonon levőt mutassa!Aztán kipróbáltam a ringo litet is meg a prot is.azzal sem megy:) teljesen értetlen vagyok vele mert a másikon meg megy,de én nem találom az eltérést a 2 teló között,lehet ez hibás???Nem tom. Jahh és még egy érdekesség:a csengőhangot is csak úgy fogadja személyre,hogy azt meg csak a sim számokhoz rendeltet használja,de ott meg képet nem lehet hozzáadni ügyebár:)És még egy észrevétel,hogy a névjegyzékben ott vannak a képek a kis kockában.de a hívásnál már nem jelenik meg

Akkor most jön a csodafegyver! :)
Mentsd el a kontaktjaidat(már, ha változtattál valamit a sim-hez képest), és az üzeneteket, plusz ami fontos neked, és csinálj egy factory data resetet.
Amennyiben ez sem oldja meg a gondodat, akkor tuti valamit másként csinálsz.
Egyébként minden tároló látható a címlistában, vagy csak a telefon?

DS

Bris
2011-10-09, 07:44
Szia DS.
csak a telefontárlót raktam ki. de kéne a sim is?megnézem akkor azt is hogy váltogatom.
a factory reset az egyenértékü a /gyári beállítások viszaáll-al/ami a menüben van.mert azt csínáltam már egyet.(nem a 3 gombost)

darkside
2011-10-09, 16:10
Szia DS.
csak a telefontárlót raktam ki. de kéne a sim is?megnézem akkor azt is hogy váltogatom.
a factory reset az egyenértékü a /gyári beállítások viszaáll-al/ami a menüben van.mert azt csínáltam már egyet.(nem a 3 gombost)

Elégnek kellene lennie a telefon tárolónak. Mivel a sim-en nincsen amúgy sem képek, nem szólnak bele a dologba.
Pillanatnyilag csak annyit tudnék mondani, hogy valószínűleg csak késéről van szó, ha van mellettük kép, mert amikor becsörög a készülék, akkor van egy fél-egy másodperces késés, mire a hívószám fölé kirakja a képet általában.

DS

naniika
2011-10-09, 16:58
Sziasztok! Van egy Huawei u8500 telom. A vele készült képeket viszont sehogy se tudom a netre tenni. 2 Gb-os SD-m van.

Segítsetek!

Lajika
2011-10-09, 17:12
Hali! Rámásolom a dload nevű mappát az sd -re kikapcsolom a telót aztán Hangerő FEL + Hívás megszakítás gomb (piros) + Power és villognak a billentyűk és kirja hogy update failed ilyenkor mi a teendő ?

Bris
2011-10-09, 18:38
Kösz DS!
akkor itt valami baj van !csínáltam már fackt rest is még mindjárt szűz állapotában is rápróbáltam de semmi.aztán mindenfélét kipróbáltam még de nincs eredmény!Azért bosszant annyira mert amúgy jó lenne nekem ez a szemétláda,minden ami nekem kell:navi-bluetooth-wifi tökéletes és gyors.Csak ez az egy ami szopat és persze senki nem tud megoldást meg hát nem is válaszolnak. Na mind 1 majd holnap akkor mennem kell Pestre ez miatt a szervízbe.Így jártam! Neked köszi a választ Üdv Pityu

darkside
2011-10-09, 19:33
Kösz DS!
akkor itt valami baj van !csínáltam már fackt rest is még mindjárt szűz állapotában is rápróbáltam de semmi.aztán mindenfélét kipróbáltam még de nincs eredmény!Azért bosszant annyira mert amúgy jó lenne nekem ez a szemétláda,minden ami nekem kell:navi-bluetooth-wifi tökéletes és gyors.Csak ez az egy ami szopat és persze senki nem tud megoldást meg hát nem is válaszolnak. Na mind 1 majd holnap akkor mennem kell Pestre ez miatt a szervízbe.Így jártam! Neked köszi a választ Üdv Pityu

Nincsen mit!

DS
................

Bris
2011-10-10, 16:32
Szia DS:)
A nagy tolongásban gondoltam írok neked egy keveset a tapasztalatokról,csak azért ha esetleg másnak van ilyen gondja mint nekem legalább te tudj neki mit mondani!!!Szóval a névjegyzékben való szerkesztés és hozzárendelés valóban nem ördöngösség inkább szopás:)Miért????Mert ez a telefon valami megmagyarázhatatlan okból (még a szervízben sem tudják) a sim kártyát ha másik telefonból teszed bele az istennek sem lehet szerkeszteni a számokat és a képeket!!!DE!!!!!Ha a simről bemásolod a telefonba és a sim kapcsolatot kitörlöd onnantól szabad az út és mindent elsőre elfogad!!!ÉS most jön a pofon! Ha a telefonból a már szerkesztett kapcsolatot visszamásolod a simre akkor már kész is és onnantól van kép és csengőhang is azonnal!!!!Na ehhez mit szólsz??Ez milyen hibára vagy jelenségre utal???Ezek szerint a készülék az tuti és semmi gond vele csak az előző telefon (nokia C6)valahogy másként kezelte le a sim re a számokat amit ez a disznó meg nem jól lát,vagy mi? Valami féle ütközésre gondolok itt,én nem tudom csak azt akartam megosztani ,hogy miből mi lett,hogy akik jobban benne vannak ebben azok kiolvassák soraimból a hibát:) Ennyi:)

darkside
2011-10-10, 20:54
Szia DS:)
A nagy tolongásban gondoltam írok neked egy keveset a tapasztalatokról,csak azért ha esetleg másnak van ilyen gondja mint nekem legalább te tudj neki mit mondani!!!Szóval a névjegyzékben való szerkesztés és hozzárendelés valóban nem ördöngösség inkább szopás:)Miért????Mert ez a telefon valami megmagyarázhatatlan okból (még a szervízben sem tudják) a sim kártyát ha másik telefonból teszed bele az istennek sem lehet szerkeszteni a számokat és a képeket!!!DE!!!!!Ha a simről bemásolod a telefonba és a sim kapcsolatot kitörlöd onnantól szabad az út és mindent elsőre elfogad!!!ÉS most jön a pofon! Ha a telefonból a már szerkesztett kapcsolatot visszamásolod a simre akkor már kész is és onnantól van kép és csengőhang is azonnal!!!!Na ehhez mit szólsz??Ez milyen hibára vagy jelenségre utal???Ezek szerint a készülék az tuti és semmi gond vele csak az előző telefon (nokia C6)valahogy másként kezelte le a sim re a számokat amit ez a disznó meg nem jól lát,vagy mi? Valami féle ütközésre gondolok itt,én nem tudom csak azt akartam megosztani ,hogy miből mi lett,hogy akik jobban benne vannak ebben azok kiolvassák soraimból a hibát:) Ennyi:)

Egy rendes telefon nem így működik, a simnek ilyen téren nem sok köze van hozzá, az csak egy adatforrás.
Én inkább másra gyanakodnék, egy kis sim lock-ra, vagy egyéb sim tool-lal el lett álítva valami, valamikor. Esetleg a sim kártya maga nem igazán kompatibilis a készülékkel.

DS

Bris
2011-10-11, 09:11
Szia.
Igen ez is lehet,benne van a pakliban.Én ehez a részéhez nem konyítok,nem is baj:) Majd azért rákeresek erre is hátha megoldódik és normálisan fog működni.Én azért osztottam meg ,ha valakinél még jelentkezik ilyen gond az tudja hogy mitől van és mit lehet vele tenni ne kelljen szétbuzerálnia a gépet vagy kivágni az ablakon esetleg fikázva!Kár lenne mert sztem ennyi pénzért ilyen kategóriát nem igazán kapni,és ha meg van a metodika onnantól nagyon is jól műxik a gép:) (eddig):)

turpi
2011-10-12, 09:49
Szia Pityú!
Sajnos azon én is elakadtam, hogy hívó mellé különböző zenéket rendelni egyet letöltöttem és minden hívásnál az szól. Vettem a fáradtságot és bementem a T-Mobilhoz a budafokira és gondolva, hogy egy "nagytudású" ad tanácsokat, na teljes "sötétség" nagyjából az android rendszerhez hozzá tudnak szólni és ennyi. Különben nekem is tetszik a teló, de még "küzdeni" kell vele. Nagyon jó lenne egy rendes kezelési utasítás magyarul. Ha megnézed én kaptam egy letöltési helyről egy tanácsot itt egy kedves forumozótól, de sajnos az angol és az nekem nem megy.
Üdv. Turpi

pitama
2011-10-12, 09:58
Szia Pityú!
Sajnos azon én is elakadtam, hogy hívó mellé különböző zenéket rendelni egyet letöltöttem és minden hívásnál az szól. Vettem a fáradtságot és bementem a T-Mobilhoz a budafokira és gondolva, hogy egy "nagytudású" ad tanácsokat, na teljes "sötétség" nagyjából az android rendszerhez hozzá tudnak szólni és ennyi. Különben nekem is tetszik a teló, de még "küzdeni" kell vele. Nagyon jó lenne egy rendes kezelési utasítás magyarul. Ha megnézed én kaptam egy letöltési helyről egy tanácsot itt egy kedves forumozótól, de sajnos az angol és az nekem nem megy.
Üdv. Turpi

Utánanézek a dolognak, délután leírom hogy lehet (Persze ha találok megoldást a dologra)

gyilki
2011-10-12, 11:17
Szia Pityú!
Üdv. Turpi

Szia!

Azon a kis széthajtogatható flyer-en kívűl nem adtak magyar nyelvűt egyhez sem...Gyártó oldalán sincs fenn...

Ha bármiben tudunk segíteni, írj bátran! :)

grotib
2011-10-12, 11:41
Szia Pityú!
Üdv. Turpi
Én úgy oldottam meg a hívásjelzést, hogy egy progival kimondatom a hívó nevét, így nem kell különböző zenéket beállítani. Ha érdekel:http://www.pdafanclub.com/index.php?option=com_content&view=article&id=1866:sanity-amit-az-elme-diktal-egy-telefonhivasnal-programteszt&catid=44:program&Itemid=257

Konfigos
2011-10-12, 11:52
Üdv!

Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Milyen megoldást tudnátok ajánlani arra hogy ne csökkentse automatikusan a hangerőt a telefon amikor zenét játszok le vele,vagy hívnak?Megindul rendesen,aztán jó az 1/3-adára csökkenti a hangerőt(gondolom védelem),előző km900 arénánál is volt ilyesmi ott a szerviz menűbe beleturkálva megtudtam oldani,itt is próbáltam a system menübe belépni de valamiért ba*ik belépni oda.Ha jól olvastam akkor hivás inditás gomb+hangerő fel+bekapcs/kikapcs gomb.Na most ezt nyomkodom már 1 órája,de mindig csak a billentyűzárat teszi rá.

Valakinek ötlet?Ez így elég érdekes,egy régi motorola l7 hangosabban szól nála,próbáltam a poweramp-al,de ott is visszakorlátozza a hangerőt hiába játszom a csuszkával.

Köszönöm a segítséget előre is!

grotib
2011-10-12, 11:53
A hívó mellé úgy lehet csengőhangot rendelni, hogy belépünk a névjegyekbe, majd kiválasztjuk a megfelelő névjegyet belépünk, a menü gomb megnyomása után kiválasztjuk a beállítások menüpontot, ott ajánlja fel a csengőhang vagy zene hozzárendelését. Legalább is nekem így ment.

grotib
2011-10-12, 11:57
Üdv!

Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Milyen megoldást tudnátok ajánlani arra hogy ne csökkentse automatikusan a hangerőt a telefon amikor zenét játszok le vele,vagy hívnak?Megindul rendesen,aztán jó az 1/3-adára csökkenti a hangerőt(gondolom védelem),előző km900 arénánál is volt ilyesmi ott a szerviz menűbe beleturkálva megtudtam oldani,itt is próbáltam a system menübe belépni de valamiért ba*ik belépni oda.Ha jól olvastam akkor hivás inditás gomb+hangerő fel+bekapcs/kikapcs gomb.Na most ezt nyomkodom már 1 órája,de mindig csak a billentyűzárat teszi rá.

Valakinek ötlet?Ez így elég érdekes,egy régi motorola l7 hangosabban szól nála,próbáltam a poweramp-al,de ott is visszakorlátozza a hangerőt hiába játszom a csuszkával.

Nem lehet, hogy ezt a kombinációt kikapcsolt állapotban kell alkalmazni?

Konfigos
2011-10-12, 12:01
Nem lehet, hogy ezt a kombinációt kikapcsolt állapotban kell alkalmazni?

Azzal se vagyok előrébb sajnos,akkor meg betölt a rendszer.Már gondoltam rá én is,de sajnos ugyanott vagyok ahol a part szakad.

gyilki
2011-10-12, 12:05
Azzal se vagyok előrébb sajnos,akkor meg betölt a rendszer.Már gondoltam rá én is,de sajnos ugyanott vagyok ahol a part szakad.

Először is milyen rendszer van rajta? Gyári Froyo? Vagy valami főzött ROM?

grotib
2011-10-12, 12:09
A beállításoknál, a hangerő beállításnál hogy állnak a csúszkák? Én jártam úgy, hogy ott le volt halkítva és azért nem szólt rendesen, hiába hangosítottam a hangerő gombbal.

Konfigos
2011-10-12, 12:10
Először is milyen rendszer van rajta? Gyári Froyo? Vagy valami főzött ROM?

Gyári,hozzá nem volt nyúlva ilyen téren,nem is szeretnék a gari miatt. Egy online frissítést csináltam csak rajta a menübe és letöltött valami 15mb körüli dolgot,majd újraindult és felrakta.

A beállításoknál, a hangerő beállításnál hogy állnak a csúszkák? Én jártam úgy, hogy ott le volt halkítva és azért nem szólt rendesen, hiába hangosítottam a hangerő gombbal.

Csutkán van minden,az alap gyári (Midik?) rendesen szólnak,csak az mp3-al nem tud mit kezdeni,elkezdi és azonnal lekorlátozza magát.

gyilki
2011-10-12, 12:17
Gyári,hozzá nem volt nyúlva ilyen téren,nem is szeretnék a gari miatt. Egy online frissítést csináltam csak rajta a menübe és letöltött valami 15mb körüli dolgot,majd újraindult és felrakta.

Csutkán van minden,az alap gyári (Midik?) rendesen szólnak,csak az mp3-al nem tud mit kezdeni,elkezdi és azonnal lekorlátozza magát.

Alapból .ogg kiterjesztésű fájlok vannak. De ha a memóriakártyád gyökerébe csinálsz egy Ringtones nevű mappát, az abba bemásolt fájlokat már látni fogja csengőhangként, akár mp3-at is... csak hogy ne bonyolítsuk.

Ha meg hangerő problémád van, menj fel a marketbe és volume+, equalizer, audio manager progikat nézegesd, azokkal tudsz hangerőt boostolni és hangszínt is változtatni...

Azt nem mondom, hogy leszól egy Ipod-ot, de egy normális fülessel (nekem Sennheiser van) meglehetősen jól szól! :D

Konfigos
2011-10-12, 12:22
Alapból .ogg kiterjesztésű fájlok vannak. De ha a memóriakártyád gyökerébe csinálsz egy Ringtones nevű mappát, az abba bemásolt fájlokat már látni fogja csengőhangként, akár mp3-at is... csak hogy ne bonyolítsuk.

Ha meg hangerő problémád van, menj fel a marketbe és volume+, equalizer, audio manager progikat nézegesd, azokkal tudsz hangerőt boostolni és hangszínt is változtatni...

Azt nem mondom, hogy leszól egy Ipod-ot, de egy normális fülessel (nekem Sennheiser van) meglehetősen jól szól! :D

Ezt kipróbálom!Fülessel nincs gond,ott gond nélkül megy ezerrel,a gond azzal van hogy akarok pl egy mp3 csengőhangot és hiába 320kb/sec-es,elkezdi nagy hangerővel majd kb fél másodperc múlva leveszi a hangerőt(nem ténylegesen csak hallásra) kb olyanra mintha az 1/4ére állítanám.

Konfigos
2011-10-12, 13:12
Na ugyanott vagyok ismét :D Amit ajánlottál volume+ az lenne az amire vágyom viszont nem fut a froyon sajnos,és hiába kerestem korábbi verziót ahhoz is már Gingerbread kell.Ötlet? :D Egyébként sokkal jobb ez a Gingerbread mint a froyo?

gyilki
2011-10-12, 13:15
Na ugyanott vagyok ismét :D Amit ajánlottál volume+ az lenne az amire vágyom viszont nem fut a froyon sajnos,és hiába kerestem korábbi verziót ahhoz is már Gingerbread kell.Ötlet? :D Egyébként sokkal jobb ez a Gingerbread mint a froyo?

Sokkal! Más design, jobb használhatóság és a sebesség sem mind1... :D

Konfigos
2011-10-12, 13:20
Sokkal! Más design, jobb használhatóság és a sebesség sem mind1... :D

Akkor nekiesek felrakni.Ha beütne később a gikszer megtudom oldani hogy a trémobil ne vegye észre a mókolást vagy onnantól kezdve égethetem a garipapírt ha felrakom? :D Annyi leírást láttam már a menetéről hogy hogyan tegyem fel,melyik a legbiztosabb és a legpontosabb?Esetleg egy link is jöhet,nem kell részletesen leírnod,így is rabolom az idődet :D

gyilki
2011-10-12, 13:29
Akkor nekiesek felrakni.Ha beütne később a gikszer megtudom oldani hogy a trémobil ne vegye észre a mókolást vagy onnantól kezdve égethetem a garipapírt ha felrakom? :D Annyi leírást láttam már a menetéről hogy hogyan tegyem fel,melyik a legbiztosabb és a legpontosabb?Esetleg egy link is jöhet,nem kell részletesen leírnod,így is rabolom az idődet :D

http://forum.androidhungary.com/threads/1086-U8500-Stock-(Gy%C3%A1ri-ROM)-%C3%A9s-annak-telep%C3%ADt%C3%A9se

Annyi módosítással, hogy a link már nem elérhető, itt egy másik: http://www.4shared.com/file/VzY2jEfw/U8500_V100R001C278B712.html?

Ez a gyári froyo visszatelepítése!

gyilki
2011-10-12, 13:30
http://forum.androidhungary.com/threads/1180-Slax-SP10-ROM-(Gingerbread-2.3.5-Cyanogenmod-7)-telep%C3%ADt%C3%A9se!

Itt meg most agyaljuk épp a legfrissebb ginger romot, kábé délután feltöltöm valahová!

Konfigos
2011-10-12, 14:18
http://forum.androidhungary.com/threads/1180-Slax-SP10-ROM-(Gingerbread-2.3.5-Cyanogenmod-7)-telep%C3%ADt%C3%A9se!

Itt meg most agyaljuk épp a legfrissebb ginger romot, kábé délután feltöltöm valahová!

Akkor szerinted ezt pakoljam fel?Vagy a régebbivel kevesebb lehet a gond?

pitama
2011-10-12, 14:35
Akkor szerinted ezt pakoljam fel?Vagy a régebbivel kevesebb lehet a gond?

Ez eddig a szerintünk legstabilabb, legbiztonságosabb rom

grotib
2011-10-12, 15:26
Ez eddig a szerintünk legstabilabb, legbiztonságosabb rom
Érdeklődnék, hogy ebben a romban működik minden? Rádió, wifi, bluetooth? Köszi!

Bris
2011-10-12, 19:35
Köszönöm mindenkinek a hozzászólást ötletet.Több kérdésre is válaszolnék egyben ha nem haragszotok meg érte. A telóm gyári nem túrt-fúrt sőőőt még mérgemben élve a 72 órás cserével ki is cseréltettem:)de hát mint turpi is írta a t-mobnál már kikaptam a szervízes kezéből mert csak ártott volna vele.Az andro még nem megy neki sem:)hehehhe:)Viszont a hiba valószinű DS felvetése lehet a sim-el kapcsolatban,mert minden kütyü nélkül csak a teló saját erejéből már meg tudom csínálni hogy név mellett mp3 és kép is van tutira!!!Nálam a trükk!!!!!!Simről bemásova a névjegy! 2! sim ről törölni azt a névjegyet ami mellé bármit akarsz! 3! a telóban levőt már szabadon szerkeszteted kép-zene bármi! 4! A kész jegyet másolás simre és kész!!!!!innentől már nem érdekli ezt a dögöt hogy a megjelenitésben ott a teló is és a sim is így már viszi szépen.de amelyikkel ezt nem csínáltam meg azzal mehetek bármilyen progival nem megy!

Bris
2011-10-12, 19:44
http://forum.androidhungary.com/threads/1086-U8500-Stock-(Gy%C3%A1ri-ROM)-%C3%A9s-annak-telep%C3%ADt%C3%A9se

Annyi módosítással, hogy a link már nem elérhető, itt egy másik: http://www.4shared.com/file/VzY2jEfw/U8500_V100R001C278B712.html?

Ez a gyári froyo visszatelepítése!

Sziasztok itt annyit tennék hozzá hogy a gyárinak már B716 a vége!!Az enyém 3 napos ha ez mond nektek valamit:)üdv Pityu

pitama
2011-10-12, 20:32
Nem tudja valaki, hogy ezen a telefonon valamilyen úton módon lehet megavideón keresztül filmet nézni? :D

halilali
2011-10-16, 08:23
Sziasztok!
Meg szeretném kérdezni, hogy androidos telefonnal hogy lehet nyomtatni. A Google Cloud-ot olvasgattam, de annak én nem sok értelmét látom. Olyan megoldás érdekelne, amihez nem kell net. A múltkor több napig nem volt net a cégnél, az emaileket androiddal mobilneten meg tudtuk nézni, de nem tudtuk kinyomtatni. Köszönöm.

darkside
2011-10-16, 11:31
Sziasztok!
Meg szeretném kérdezni, hogy androidos telefonnal hogy lehet nyomtatni. A Google Cloud-ot olvasgattam, de annak én nem sok értelmét látom. Olyan megoldás érdekelne, amihez nem kell net. A múltkor több napig nem volt net a cégnél, az emaileket androiddal mobilneten meg tudtuk nézni, de nem tudtuk kinyomtatni. Köszönöm.

Létezik pár ilyen program, innen (https://market.android.com/search?q=print&so=1&c=apps) leszedve, csak próbálgatásokkal találhatjátok meg a megfelelőt.
Kicsit közelebb lennétek a megoldáshoz, ha lenne egy wi-fi-s nyomtatótok, vagy egy wi-fi-s print szerver kiegészítőtök.
Másik irányból megközelítve, olyan alkalmazást kell keresni, ami le tudja menteni a leveleket a telefonra, majd onnan egyszerűen átmásoljátok egy asztali gépre, és kinyomtatjátok. Már, ha telefonról eléritek a céges hálózatot.

DS

darkside
2011-10-16, 12:01
Sziasztok!

Kipróbáltam, ha van a hálózatban egy wi-fi router és van nyomtató, akár egy gépre kötve, akkor a printershare (http://printershare.com) tökéletesen működik a nearby printers wi-fi részben, így nem kell regisztrálni.

DS

halilali
2011-10-16, 18:02
Kipróbáltam, ha van a hálózatban egy wi-fi router és van nyomtató, akár egy gépre kötve, akkor a printershare (http://printershare.com) tökéletesen működik a nearby printers wi-fi részben, így nem kell regisztrálni.

DS

Köszönöm szépen, kipróbálom.

szabinagy
2011-10-17, 13:39
Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni! Szóval, van egy ilyen U8500 nevezetű telefonom. Kb 4-5 napja a telefon azt csinálja, hogy amikor telefonálok, közben fogja magát és újraindul. Teljesen random időközönként teszi ezt. Próbáltam resetet, memóriakártya ki, de változás nincs. Aki tudna valami hasznosat effelől nagyon megköszönném!

berserker80
2011-10-19, 11:01
Valaki tud rá módot hogy a felső állapot sor ne fehér hanem fekete legyen?

pitama
2011-10-19, 14:25
Valaki tud rá módot hogy a felső állapot sor ne fehér hanem fekete legyen?

Témaválasztással tudsz változtatni a színén (itt nem a launcher témájáról beszélek). Főzött romokban van ilyen lehetőség, gyári romnál nem tudom van e

pitama
2011-10-20, 22:16
hogyan lettünk Huawei Ideos X3 fórum?

Lídia Horváth
2011-10-20, 22:27
Bocs, de amint látod még új vagyok ezen az oldalon (na meg a fórumozásban is) Nem szerettem volna senkit megbántani.

tibi1967
2011-10-20, 22:49
Nem bántottál meg senkit, üdv köztünk!

Egyébként én is kíváncsi lennék hogy hová tunt az eredeti fórumunk!

pitama
2011-10-21, 09:37
Bocs, de amint látod még új vagyok ezen az oldalon (na meg a fórumozásban is) Nem szerettem volna senkit megbántani.

Miért bántottál volna meg akárkit is? :D

dermot
2011-10-21, 21:18
A MAGYAR HASZNÁLATI ÚTMUTATÓ :http://www.huaweidevice.com/worldwide/downloadCenter.do?method=index

bubumacika
2011-10-25, 14:13
Sziasztok, Norbi vagyok. Most szeretném megvenni első android-os telefonom és kezdésnek U8500 –ra gondoltam, révén nincs nagy ára. Volna pár kérdésem és megköszönném ha választ is kapnák rá.
1- youtube videókat ugyan úgy bírom majd nézni mint Pc-n mondjuk ? meg az ilyen flash oldalakat ?
2- wiffi ha folyton megy mennyi ideig bírja az aksim majd ?
hát hirtelen ennyi mert már pár oldalt végig olvastam és sok kérdésre választ kaptam
előre is köszönöm.

turpi
2011-10-26, 14:53
Sajnos ez angol, de azért kösz a kutakodást

dermot
2011-10-26, 15:59
Sajnos ez angol, de azért kösz a kutakodást
A mező jobb felső sarkában van egy nyelv választó ott állítsd át, én innen töltöttem le magyarul

pitama
2011-10-26, 18:44
Sziasztok, Norbi vagyok. Most szeretném megvenni első android-os telefonom és kezdésnek U8500 –ra gondoltam, révén nincs nagy ára. Volna pár kérdésem és megköszönném ha választ is kapnák rá.
1- youtube videókat ugyan úgy bírom majd nézni mint Pc-n mondjuk ? meg az ilyen flash oldalakat ?
2- wiffi ha folyton megy mennyi ideig bírja az aksim majd ?
hát hirtelen ennyi mert már pár oldalt végig olvastam és sok kérdésre választ kaptam
előre is köszönöm.

Youtube videókat tudsz rajta nézni, a flash-t nem támogatja a telefon.
wifizéssel, masszív használattal 8-9 órát tudok neked mondani a LEGJOBB esetben

Csulaa
2011-10-26, 19:05
Sziasztok!Nekem az a problémám hogy a Marketen leakarom tölteni az Adoba Flash Player-t és aztírja nem kompatibilis néztem gépenis de nemtaláltam hozzá.Tudnátok segíteni?:D

dermot
2011-10-26, 20:16
Sziasztok!Nekem az a problémám hogy a Marketen leakarom tölteni az Adoba Flash Player-t és aztírja nem kompatibilis néztem gépenis de nemtaláltam hozzá.Tudnátok segíteni?:D
ha dobsz egy e-mail címet akkor elküldöm.A te készülékedre csak a kisebb verzió számú jó de ettől se várj csodát

bubumacika
2011-10-27, 09:14
pitama köszönöm szépen a választ, viszont akkor volna még egy kérdésem mint hozzá értőtől U8500 vagy a telenornak a one touch (ot 990) gondolom egy kategória, és a flasht azt sem fogja támogatni.

gyilki
2011-10-27, 10:06
pitama köszönöm szépen a választ, viszont akkor volna még egy kérdésem mint hozzá értőtől U8500 vagy a telenornak a one touch (ot 990) gondolom egy kategória, és a flasht azt sem fogja támogatni.

Így van, abban sincs flash támogatás...

bubumacika
2011-10-27, 11:35
Akkor még annyit kérdeznék hogy olcsó kategóriába vagy közép milyen telefont tudnál ajánlani ami már a flasht is támogatja ?

gyilki
2011-10-27, 11:48
Akkor még annyit kérdeznék hogy olcsó kategóriába vagy közép milyen telefont tudnál ajánlani ami már a flasht is támogatja ?

Ha értesüléseim nem csalnak, a sony ericsson x8 támogatja a flash-t és ebben az árkategóriában mozog!

dermot
2011-10-27, 16:33
Sziasztok tudom nem ide tartozik de hátha tud segíteni valaki azt az átkozott Doomot bárhonnan töltöm le telepítem majd indításnál kiírja hogy dissmis próbálom installálni a wad fájlt de akkor meg hiába csatlakozik a nethez nem talál .Kérdésem ezt a doomot sehogy nem lehet működésre bírni,a választ előre is köszi.

karizsu
2011-10-28, 15:44
Hello!

Ma vettem meg az új Huawei U8500-ás telefonomat és lenne kérdésem. Lehet sokan röhögni fognak, de most láttam először okostelefont! Kérdés: Hol van az ébresztőóra? Azt írták, hogy van benne.
Kérdés: Ha a Wifi be van kapcsolva, akkor minden internetes dolog azon keresztül történik? (nem lesz nekem adatforgalom számlázva?)
Kérdés: Hogy lehet az sd kártyáról csengőhangot beállítani? Ha hosszan megnyomom, nem ajánlja fel.

Előre is köszönöm a válaszokat!

DessertFox
2011-10-28, 16:39
Hello!

Ma vettem meg az új Huawei U8500-ás telefonomat és lenne kérdésem. Lehet sokan röhögni fognak, de most láttam először okostelefont! Kérdés: Hol van az ébresztőóra? Azt írták, hogy van benne.
Kérdés: Ha a Wifi be van kapcsolva, akkor minden internetes dolog azon keresztül történik? (nem lesz nekem adatforgalom számlázva?)
Kérdés: Hogy lehet az sd kártyáról csengőhangot beállítani? Ha hosszan megnyomom, nem ajánlja fel.

Szia, nem röhögünk. 1. Ébresztő óra a programok közti órában van, ráböksz az órára, feljön a digitális óra és alul a menüsorban tudod beállítani az ébresztést. 2. Ha be van kapcsolva a WiFi, minden netes adatforgalom azon megy. A gprs kikacsolására van proram a marketen, de lehet hogy alapból is tudja. 3. Csenőhang: lejátszod a beépített zenelejátszóval, közben előhívod a menüt és ott tudod csengőhangnak beállítani.

zsolt160
2011-10-28, 17:41
Csak akkor WiFi-ik ha van a közelbe , ha nincs akkor mobilnetezik. Ez kikapcsolható menübe, nem kell marketolni.

darkside
2011-10-28, 18:18
Hello!

Pár alapvető információt találsz itt (http://forum.androidhungary.com/threads/1176-Mit-hogyan-FAQ-GYIK?highlight=mit%2C+hogyan%3F)(ha kérdésed lenne, azt itt (http://forum.androidhungary.com/threads/1193-Mit-hogyan-Kérdések-kérések-gyűjtőhelye.) tedd fel!).

DS

darkside
2011-10-28, 18:19
Csak akkor WiFi-ik ha van a közelbe , ha nincs akkor mobilnetezik. Ez kikapcsolható menübe, nem kell marketolni.

Azért biztosabb egy apndorid, mert a galád képes akkor is rendszerszinten mobilnetet használni, ha te a menüben kikapcsoltad.

DS

karizsu
2011-10-29, 10:12
Hello!

Megint én vagyok, egy újonc. Köszönöm a válaszokat, az ébresztőóra megoldódott, de a csengőhang nem. Ha hosszan megnyomom, de ajánlja fel, hogy alkalmazzam csengőhangként. A lejátszóban pedig nem lehet megnyitni a menü gombot (nem jelenik meg semmi). Ma próbáltam volna játékot telepíteni rá, de nem indul, nincs meg a fájl. A kiterjesztés az jó, játékok mappába tettem és onnan az Android mappába telepítette. Mappa van, de fájl nincs. Segítséget kérnék! Előre is köszönöm!!!!!!!

darkside
2011-10-29, 11:21
Hello!

Megint én vagyok, egy újonc. Köszönöm a válaszokat, az ébresztőóra megoldódott, de a csengőhang nem. Ha hosszan megnyomom, de ajánlja fel, hogy alkalmazzam csengőhangként. A lejátszóban pedig nem lehet megnyitni a menü gombot (nem jelenik meg semmi). Ma próbáltam volna játékot telepíteni rá, de nem indul, nincs meg a fájl. A kiterjesztés az jó, játékok mappába tettem és onnan az Android mappába telepítette. Mappa van, de fájl nincs. Segítséget kérnék! Előre is köszönöm!!!!!!!

Nincsen több segítség csengőhang témában, tegnap linkeltem egy topikot, amiben benne vannak a lehetőségek!
Kell egy file kezelő, mint az es file explorer, vagy az astro, abban látni fogod a telepítő feilokat.

DS

pitama
2011-10-29, 17:04
Nem tudtok egy olyan alkalmazást amivel megszabhatom, hogy aktuálisan milyen programok futhatnak? Értem én ezt alatt, hogy tegyük fel, utazom haza. Nekem utazáshoz 2 progi kell, a többi feleslegesen fut a háttérben, és eszi a memóriát. Autó memory kupleráj és táska kupleráj is van fent, és mint tudjuk ezek sem jók mindenre.

darkside
2011-10-29, 17:49
Nem tudtok egy olyan alkalmazást amivel megszabhatom, hogy aktuálisan milyen programok futhatnak? Értem én ezt alatt, hogy tegyük fel, utazom haza. Nekem utazáshoz 2 progi kell, a többi feleslegesen fut a háttérben, és eszi a memóriát. Autó memory kupleráj és táska kupleráj is van fent, és mint tudjuk ezek sem jók mindenre.

Ez (https://market.android.com/details?id=com.rs.autorun&feature=related_apps), vagy ez (https://market.android.com/details?id=com.seasmind.android.gmappmgr&feature=also_installed), vagy ez (https://market.android.com/details?id=ccc71.pmw&feature=search_result) is megfelel neked.

DS

kingthr
2011-10-30, 11:36
Sziasztok.Olyan kérdésem lenne,hogy most egy android 2.2.1(froyo)-m van a telón.(kernel változat:2.6.32.9-perf).Egyik kérdésem,hogy ez az alap?Mert rootoltam a telót,feltelepült egy buta program vele,és nagyon nem tudtam törölni.Ezért letöltöttem egy "gyári romot"egyik oldalról,és feldobtam rá.De ebben van egy olyan ikon is,ami eredetileg nem volt fent a menüben.A neve:Hangtárcsázás.Na az nem magyar,és nem ismeri fel amit mondani akarok neki.Ezt esetleg beállítani hogy lehet?És még az lenne,hogy nem emlékszem pontosan,hogy a Qwerti billentyűzetben(amit android billentyűzetnek hív a beállításoknál)abban magyar betűk voltak e?Ha nem akkor nincs gond,ha viszont igen,akkor itt nincs magyar billentyűzet,se magyar szótár.Problémámra valami megoldás?Előre is köszike:)

tibi1967
2011-10-30, 11:56
Én a system tunert és a memory boostert használom

darkside
2011-10-30, 12:59
Sziasztok.Olyan kérdésem lenne,hogy most egy android 2.2.1(froyo)-m van a telón.(kernel változat:2.6.32.9-perf).Egyik kérdésem,hogy ez az alap?Mert rootoltam a telót,feltelepült egy buta program vele,és nagyon nem tudtam törölni.Ezért letöltöttem egy "gyári romot"egyik oldalról,és feldobtam rá.De ebben van egy olyan ikon is,ami eredetileg nem volt fent a menüben.A neve:Hangtárcsázás.Na az nem magyar,és nem ismeri fel amit mondani akarok neki.Ezt esetleg beállítani hogy lehet?És még az lenne,hogy nem emlékszem pontosan,hogy a Qwerti billentyűzetben(amit android billentyűzetnek hív a beállításoknál)abban magyar betűk voltak e?Ha nem akkor nincs gond,ha viszont igen,akkor itt nincs magyar billentyűzet,se magyar szótár.Problémámra valami megoldás?Előre is köszike:)

Egy factory data reset nem lett volna elég? :)
Tedd vissza a gyári romot.

DS

pitama
2011-10-30, 19:38
Ez (https://market.android.com/details?id=com.rs.autorun&feature=related_apps), vagy ez (https://market.android.com/details?id=com.seasmind.android.gmappmgr&feature=also_installed), vagy ez (https://market.android.com/details?id=ccc71.pmw&feature=search_result) is megfelel neked.

DS

Köszi darkside, ezek jók, de nem tudok benne profilokat állítani. Olyasmi kéne mint a titanium backup fagyasztása, csak úgy, hogy csoportokra bontva mindig azt fagyassza amelyik csoportot lefagyasztom

kingthr
2011-11-01, 12:00
Egy factory data reset nem lett volna elég? :)
Tedd vissza a gyári romot.

DS

Igazad van,és köszike a segítséget.Ez nem jutott eszembe,hogy factory resetet csináljak:D

rtitusz
2011-11-01, 12:02
kingthr
Hangtárcsázás csak angol. Magyar nincs.

kingthr
2011-11-01, 19:55
kingthr
Hangtárcsázás csak angol. Magyar nincs.

Köszönöm:)Akkor azért nem ment:):)

kingthr
2011-11-02, 12:12
Sziasztok.Megint egy kérdéssel fordulok hozzátok.Azt nem lehet valahogy megoldani,hogy a számítógép internetét használjam a telefonon?Wifi router nélkül.Köszönöm előre is.

clarcki
2011-11-02, 16:54
hello,volna egy olyan problemam hogy ma vettem egy HUAWEI U8500-as keszuleket es sajnos csak t-mobilos,lehetseges lenne hogy en dekodoljam telot ,tudna e valaki segiteni ebben hogy kartyafuggetlen legyen,vagy esetleg ha felteszem a 2.3 gingerbeard-et akkor valtozhat e valami ,elore is koszonom

kingthr
2011-11-02, 21:04
Sziasztok.Most egy kicsit bonyolultabb kérdésem lenne.Méghozzá az,hogy azt hogyan lehet megoldani,hogy egy android operációs rendszert gépen átírjak?Amit letöltöttem update zippet,abban volt egy update.app,és az nekem nem jó,mert nem tudom semmivel megnyitni.Eclipse gallileo megvan,sdk,avd,minden ami kellhet hozzá,csak azt enm tudom hogy csináljam.Leginkább azt szeretném majd megcsinálni(angolul találtam nagyjából leírásszerűt),hogy a homescreent,meg a menüt(az alap,main menüt)is el lehessen dönteni,meg egy egy kisebb átalakítást.ha meg tudom szerezni valahogyan a fájlokat,akkor már szuper.De hogy átírjak dolgokat,meg ilyenek,ahhoz kellenek a fájlok.Ha tud valaki,aki már csinált ilyet,vagy ért nagyjából ehhez a fejlesztéshez,arra kérem segítsen nekem.Köszönöm szépen nektek előre is.

zsolt160
2011-11-02, 21:32
Sziasztok.Megint egy kérdéssel fordulok hozzátok.Azt nem lehet valahogy megoldani,hogy a számítógép internetét használjam a telefonon?Wifi router nélkül.Köszönöm előre is.Tudtommal nem. USB kábelen csak fordítva megy a net megosztás.

zsolt160
2011-11-02, 21:33
hello,volna egy olyan problemam hogy ma vettem egy HUAWEI U8500-as keszuleket es sajnos csak t-mobilos,lehetseges lenne hogy en dekodoljam telot ,tudna e valaki segiteni ebben hogy kartyafuggetlen legyen,vagy esetleg ha felteszem a 2.3 gingerbeard-et akkor valtozhat e valami ,elore is koszonom Függetlenítéssel nem foglalkozik a fórum.
Ha oprendszert cserélsz az a függést nem befolyásolja.

kingthr
2011-11-03, 14:09
Tudtommal nem. USB kábelen csak fordítva megy a net megosztás.

Köszönöm.Kár,pedig az nagy királyság lenne,mert akkor meglenne a programok frissítése,meg marketról tudnék töltögetni.De hát ez van.Majd ha lesz wifi routerem,akkor meglesz.

zsolt160
2011-11-03, 16:11
Nincs sehol a közeletekbe nyílt WiFi hely? :(

kingthr
2011-11-03, 19:25
Sajnos csak a város központban,én pedig a város szélén vagyok:(De lesz vásárolva router,ami remélem működik:):)

Márton Kronovetter
2011-11-10, 15:16
Sziasztok! Nekem az lenne a problémám,(Huawei u8500 ugye :) ) hogy frissítettem a szoftvert Gingerbread 2.3.4 -re és azóta nem működik rendesen a wifi, ha bekapcsolom, akkor 10-20mp után magától kikapcsol, plusz a böngésző sem megy (ha 3g-ről nyomom akkor sem). Nem tudjátok, hogy mi lehet a probléma?
(Bocsi, ha volt már kérdés :/)

tibi1967
2011-11-10, 16:01
Tedd fel a legujabb gíilki féle romot, abban műkszik minden!

Márton Kronovetter
2011-11-11, 16:44
Be tudnád linkelni légyszives?

tibi1967
2011-11-11, 17:45
http://forum.androidhungary.com/threads/1197-Slax-SP10-m%C3%B3dos%C3%ADtott-v%C3%A1ltozat!

Márton Kronovetter
2011-11-12, 13:51
Köszönöm! :) Remélem, ezzel mőködni fog. Szorítsatok :D

gabor1.1
2011-11-12, 20:18
Srácok sp10-et felraktam ,minden működik ,viszont az akksi egy napot se bír ki ,lehet valahogy javítani ezen ?

Nosi01
2011-11-13, 14:48
szasztok abban kérnék segítséget h gps ingyenes? a navigácio ami rajta van az ingyenes ?? mert nem merem használni nehogy megugorjon a teloszámlám:)
előre is köszi a válaszokat

darkside
2011-11-13, 16:32
szasztok abban kérnék segítséget h gps ingyenes? a navigácio ami rajta van az ingyenes ?? mert nem merem használni nehogy megugorjon a teloszámlám:)
előre is köszi a válaszokat

Másik topikban ment a válasz!

DS

spili48
2011-11-13, 17:42
Üdv! Felraktam a 2.3.4-et kernel: 2.6.32.9-perf cyanogenmod7.1 rc1 . Nem tudom a procit húzni, pedig fent van a cpu master de 600 nál tovább nem tudom állítani. Tud valaki megoldást? Köszi.

tibi1967
2011-11-13, 18:51
Üdv! Felraktam a 2.3.4-et kernel: 2.6.32.9-perf cyanogenmod7.1 rc1 . Nem tudom a procit húzni, pedig fent van a cpu master de 600 nál tovább nem tudom állítani. Tud valaki megoldást? Köszi.

töröld le a cpu master-t és utána a beállításoknál a cyanogenmod-on belül a teljesítmény menüpontnál tudod állítani

neutron
2011-11-14, 12:03
Sziasztok! Miért van az, hogy nem indul a telefonom recovery módban? Megáll a Huawei képnél!

dhraken
2011-11-15, 12:43
Sziasztok!

Tegnap vettem egy ilyen telefont és rögtön problémám is van a wifivel. Felcsatlakozik éppen, meg megy is, feltéve ha elég közel van a router. Vagyis max. 2-3 m-en belül. Felraktam egy wifi analyzert, a jelszintet a routertől 20 centire -70dB körülre teszi, 2 m-re meg már csak -90dB vagy rosszabb. A routernek nincs baja, a laptopok rendesen mennek az egész házban, a telefon mellé lerakott acer n300-as pda-m ugyanezen távolságokon -30 ill. -55dB-s jelet mutat. Ez a probléma hardveres vagy lehet oprendszer is? Addig nem vágnék bele egy android frissítésbe amíg lóg a levegőben, hogy esetleg vissza kell vinni garanciásan...

Szabolcs Magony
2011-11-15, 17:15
Sziasztok, az Sp10 telepítése óta telefonáláskor automatikusan kihangosítóra állítja magát a kedves. :) Körbe mentem már a menüben de lehet én voltam a sügér, merre tudom ezt átállítani?

Tibi960
2011-11-15, 19:48
Sziasztok! 1-2 hónapja vettem a tellóm. Az egyik ismerősöm mondta hogy régebben töltött le magának Android frissítés de már nem tudja honnan!Annyi kérdésem lenne hogy ilyen Android frissítést honnan tudok szerezni!

uzera
2011-11-16, 19:56
Nem hinném, hogy lenne mége gy olyan szerencsétlen, mint én de megjátszom! Tegnapi nap, a telszámlám 4400 huf volt, tegnap este 11kor, ma 80000 huf!! Androidos telom van, adatforgalom letiltva, minden olyan funkció kizárva ami engedné, hogy ez nekem neten huncutkodjon be van állítva!! Viszont a mai nap meloban kb 20 gép vett körül és mindenki neten melozik!! Kérdés! Ez , hogy a viharba történt??? Valaki tud választ mondani??? Kb.két hónapja van meg a telom, és most jön nekem egy ilyen hónap közepén!!! Tippek??????

tibi1967
2011-11-16, 20:05
Minden androidosnak kell venni internet csomagot! Különben nagyon eltud szállni a számla. Vannak már 500-huf-tól csomagok túlforgalmazás nélkül. Szerintem neked is kellene valami csomag.

uzera
2011-11-16, 20:10
Van csomagom, eleve így vettem meg, ezért sem értem, a csomagot ne kérdezd nemtom hol a szerződés per pillanat azon rajta van, de ezért sem értem, hogy mi az isten ez a 80ezer, számomra érthetetlen!!! Ismerőssel csináltuk a legkedvezőbbet választottuk számomra! Hát ez a bajom, hogy eddig semmi gáz nem volt, most meg hirtelen egy ilyet kapok hó közepén!

tibi1967
2011-11-16, 20:19
Most azonnal hívd fel a t+mobilt és kérdezd meg hogy mi történt!

uzera
2011-11-16, 20:21
Ott dolgozok, ez benne a vicces, és csak automata van és az meg szart sem ér MOST!

zsolt160
2011-11-16, 22:29
Viszont a mai nap meloban kb 20 gép vett körül és mindenki neten melozik!! Kérdés! Ez , hogy a viharba történt??? Valaki tud választ mondani??? Kb.két hónapja van meg a telom, és most jön nekem egy ilyen hónap közepén!!! Tippek??????Bocs de ezt nem értem? A te telefonodon keresztül netezik a 20 gép?

uzera
2011-11-16, 22:39
Épp ez az, hogy nem, és nem vagyok most vele tisztában, hogy volt e olyan "tündér kollégám" aki viszont kihasználta az én figyelmetlenségemet e vagy sem..mert tegyük hozzá, ha figyelmetlen voltam az sajnos most csakis a lázamnak tudható be, de fix, hogy le van tiltva minden...az a bajom, hogy nem tudom, hogy mennyiben befolyásolta a telszámlámat a munkahelyi "netroham" ..nevezzük így.Létezik, hogy miközben minden le van tiltva mégis ( mert azt megcsináltam, be lehet állítani, hogy nekem ne mobilnetezzen) felcsatlakozik? Ez a számomra érthetetlen, és ha létezik akkor miért csak most?Miért nem volt ilyen eset 2 hónapja, ez a bajom! És ez a fránya t-mobile sem érhető el!

zsolt160
2011-11-17, 18:03
Nos még mindig érthetetlen...
1. hogy pl. wifi-n keresztül tudjanak a telódról netezni, a telón működni kell a hotspottnak, ez lehet USB-n keresztül is. De zt létre kell hozni és engedélyezni, persze lehet titkosítással védeni.
2. A telódat nem tartottad magadnál? Mert akkor kihasználhattak bár mit rajta.
3. Ha nem, akkor nem mehet ki a netre ha tényleg mindent letiltottál.

rea66
2011-11-17, 19:55
Helló
Kaptam a páromtól 1 huawei u 8500-ast 3-napja ö olvasgatta a fórumon ezeket a rom cserés dolgokat, sikerült neki felrakni valamit
azóta a telefonom bekapcsol de nem működik a képernyő magyarul nem tudom használni !
Tudna valaki valami tanácsot adni ,hogy életre tudjuk kelteni?
Köszönöm megértéseteket.

tibi1967
2011-11-17, 21:23
Helló
Kaptam a páromtól 1 huawei u 8500-ast 3-napja ö olvasgatta a fórumon ezeket a rom cserés dolgokat, sikerült neki felrakni valamit
azóta a telefonom bekapcsol de nem működik a képernyő magyarul nem tudom használni !
Tudna valaki valami tanácsot adni ,hogy életre tudjuk kelteni?
Köszönöm megértéseteket.

mi az a valami amit felrakott?

uzera
2011-11-17, 21:49
Megoldódott, el sem hiszem, mint kiderült az internetcsomag mellett volt már egy alap csomag, csak erről nem mondtak semmi infot, és amikor a másik csomagot megvettem , akkor még a másik rajta volt . Az üzemeltetők ellen ami karban tartja és stb..ez számomra nem volt tiszta, de a lényeg, hogy mint kiderült, már folyik pár eljárás...pont ugyanilyen esetek miatt!!! Úgyhogy reklamációs levelet kaptak, és várjuk a választ, de a cégnél bent biztosítottak róla, hogy nem kell ezt az összeget kifizetni, mert nagy szivatás, csak egy töredékét..kb.5000et mert helytelenül jártak el. Akinek érthetetlen sajnálom, de nekem ma mondták, hogy mostanság egyre többször figyelnek erre, hogy ha androidos telod van bent aktiválják és a szerződésben az ügyintéző elküldje hogy más díjcsomag van!Ez nem az ügyintéző hibája, szóval, mindenképpen nézzetek utána, nehogy így járjatok ahogy én! Szal ha ilyet vesztek, NE FELEJTSÉTEK EL JELEZNI.

rea66
2011-11-18, 05:22
Helló mindenkinek
Megkérdeztem tőle mit csinált a huawei M860-as romot akarta felrakni.
Ez a rom 2 fájlból áll UPDATA.APP ezzel kezdte a 3 gombos megoldás hangerő fel+hívás megszakítás+power. Újraindult a telefon a rezgésből ítélve azóta nincs kép és a második fájlt( update_m860_froyo.app) már nem tudta felrakni. Előtte már flashelve volt a telefon.
Nagyon remélem ,hogy tud valaki segíteni mer már kezdtem megkedvelni a kütyüt.

rea66
2011-11-18, 05:43
Próbálta visszarakni a gyári romot ,de csak a 4 gomb villog.
Remélem nem úgy járok ezzel az ajándékkal mint Mátyás király a mesében ,hogy kaptam is ajándékot meg nem is!
Nagyon megköszönném ,ha valaki tudna segíteni !

tibi1967
2011-11-18, 08:44
Este felé leszek és segítek, addig is olvassatok vissza, szerintem le van írva a megoldás. Az sp9 és a sp10 módosított rom működik rendesen!

dozso
2011-11-19, 08:31
Nem hinném, hogy lenne mége gy olyan szerencsétlen, mint én de megjátszom! Tegnapi nap, a telszámlám 4400 huf volt, tegnap este 11kor, ma 80000 huf!! Androidos telom van, adatforgalom letiltva, minden olyan funkció kizárva ami engedné, hogy ez nekem neten huncutkodjon be van állítva!! Viszont a mai nap meloban kb 20 gép vett körül és mindenki neten melozik!! Kérdés! Ez , hogy a viharba történt??? Valaki tud választ mondani??? Kb.két hónapja van meg a telom, és most jön nekem egy ilyen hónap közepén!!! Tippek??????

Szia!

Nincs esetleg hotspot beállítva a telefonodon?

Ilyenkor lehetséges, hogy ha a hotspot nincs titkosítva/jelszózva, a közelben levő gépek automatikusan felcsatlakoznak. Ekkor könnyen lehet ekkora telefonszámla is, a szolgáltató tarifáitól függően.

De az is lehet, hogy valamelyik haver elcsórta a telefont, és szexvonalat, vagy játékvonalat hívogatott. Kérd le a szolgáltatódnál a részletes számlát, az mindent megmutat.

Nem irigylem a számlát :-(

rea66
2011-11-20, 17:42
Helló Mindenkinek!
Valóban semmi ötlete senkinek,hogyan tudom életre kelteni a kütyümet? :-(
Végig olvasgattuk a fórumot,és megpróbáltuk újratelepíteni a gyári romot,
de csak a szokásos 4 gomb villog.Mint utóbb kiderült a vadi új 4 Gb-os Kingston memóriakártya is hibás,
(Nem tudjuk,hogy ez a telepítés következménye e,mert előtte tökéletesen működött.Más telóba is próbáltuk,egyszer felismeri,egyszer nem).
A lényeg másik kártyával sem éled újra a telefonom!Bekapcsol,mert rezeg a power gomb megnyomása után és a kijelző sötét marad.
Előre is köszönöm,ha segíteni tudtok!

sylar007
2011-11-20, 19:11
Helló!
Friss Androidos vagyok, ezért is van az, hogy még nem vagyok nagyon otthon a témában. Egy U8500-asom van, és az ár/érték mutatóval teljesen meg vagyok elégedve. Viszont sajnos a játékokkal baja van szegénynek (gondolom nincs meg benne a kellő vas). Azon töprengtem, hogy ha telepítenék rá egy régebbi (mondjuk 2.0-ás) rendszert, akkor nem tudná-e jobban futtatni ezeket az alkalmazásokat, játékokat (pl. kissé zavaró h eléggé laggol az angry birds). Előre is köszi :)

tibi1967
2011-11-20, 19:43
Helló Mindenkinek!
Valóban semmi ötlete senkinek,hogyan tudom életre kelteni a kütyümet? :-(
Végig olvasgattuk a fórumot,és megpróbáltuk újratelepíteni a gyári romot,
de csak a szokásos 4 gomb villog.Mint utóbb kiderült a vadi új 4 Gb-os Kingston memóriakártya is hibás,
(Nem tudjuk,hogy ez a telepítés következménye e,mert előtte tökéletesen működött.Más telóba is próbáltuk,egyszer felismeri,egyszer nem).
A lényeg másik kártyával sem éled újra a telefonom!Bekapcsol,mert rezeg a power gomb megnyomása után és a kijelző sötét marad.
Előre is köszönöm,ha segíteni tudtok!

Kártyaolvasóval telepiteni kell a progit. Nem hinném hogy a teló vágta volna tönkre a sd-t, (teljes formázás se segít?)

rea66
2011-11-20, 20:14
Kártyaolvasóval telepiteni kell a progit. Nem hinném hogy a teló vágta volna tönkre a sd-t, (teljes formázás se segít?)
Szia tibi1967
Vettünk 1 új kártyát +kártyaolvasót formáztuk az új kártyát és ugyan az van villog a 4 gomb.

tibi1967
2011-11-20, 20:17
HALI

ez alapján csinálod ugye?

Innen érhetitek el a magyar gyári U8500 Rom-ot:

http://www.multiupload.com/T0LNM9WCEC

Telepítése:

A TELEPÍTÉS TELJES ADATVESZTÉSSEL JÁR. ELŐTTE MENTSETEK A MEGSZOKOTT MÓDON, FŐLEG NÉVJEGYZÉKEK, ÜZENETEK STB.!!!!

1., Ha a telefonunk működik, de szeretnénk visszaállítani a gyári 2.2.1 Froyot:

A letöltött fájl-ban addig a mélységig lépkedünk, amíg nem kapunk egy dload nevű mappát!

Ezt felmásoljuk a memóriakártyánk gyökerébe. Telefon kikapcsol!

Hangerő FEL + Hívás megszakítás gomb (piros) + Power

Elindul a gyári ROM visszaállítása.

Ha minden simán ment a készülék újraindul és "gyári állapotba" kerül ismét.

2., Ha a custom Rom telepítése kudarcba fulladt, vagy valami gikszer történt és nincs se kép se hang:

Kivesszük a memókártyát, a fennt emllített módon rámásoljuk (Kártyaolvasóval, másik telóval, stb.) a dload mappát. Visszahelyezzük a telóba, akksi be.

rea66
2011-11-20, 20:29
HALI

ez alapján csinálod ugye?

Innen érhetitek el a magyar gyári U8500 Rom-ot:

http://www.multiupload.com/T0LNM9WCEC

Telepítése:

A TELEPÍTÉS TELJES ADATVESZTÉSSEL JÁR. ELŐTTE MENTSETEK A MEGSZOKOTT MÓDON, FŐLEG NÉVJEGYZÉKEK, ÜZENETEK STB.!!!!

1., Ha a telefonunk működik, de szeretnénk visszaállítani a gyári 2.2.1 Froyot:

A letöltött fájl-ban addig a mélységig lépkedünk, amíg nem kapunk egy dload nevű mappát!

Ezt felmásoljuk a memóriakártyánk gyökerébe. Telefon kikapcsol!

2., Ha a custom Rom telepítése kudarcba fulladt, vagy valami gikszer történt és nincs se kép se hang:

Kivesszük a memókártyát, a fennt emllített módon rámásoljuk (Kártyaolvasóval, másik telóval, stb.) a dload mappát. Visszahelyezzük a telóba, akksi be.

Szia
Igen ez szerint a leírás szerint csináltunk mindent.
A párom már ezzel egyszer vissza tudta állítani a gyári romot,de az még ezelőtt a hiba előtt volt.
Most nem reagál erre!
Nem létezik,hogy a telefon belső memóriája sérülhetett meg?

tibi1967
2011-11-20, 20:50
Először távolítsa el az akkumulátort egy pár percig, majd tedd vissza

Aztán egy időben tartani a következőket:

hangerő fel, hívás gombot és a bekapcsoló gomb (tartsa, amíg vibrál)

Nem tudom hogy beválik e , de egy próbát megér
!

Amikor kéri a jogosultságok közül választhatunk:

válassza törölje data / gyári visszaállításához

rea66
2011-11-20, 21:13
Először távolítsa el az akkumulátort egy pár percig, majd tedd vissza

Aztán egy időben tartani a következőket:

hangerő fel, hívás gombot és a bekapcsoló gomb (tartsa, amíg vibrál)

Nem tudom hogy beválik e , de egy próbát megér
!

Amikor kéri a jogosultságok közül választhatunk:

válassza törölje data / gyári visszaállításához

Többször megpróbáltuk,de csak rezzen,és semmi választást nem ad ki,
tök sötét a kijelző!

tibi1967
2011-11-20, 21:18
Próbáld úgy rá van dugva az usb

rea66
2011-11-20, 21:27
Próbáld úgy rá van dugva az usb

Egyszer felvillantak a gombok,de semmi!

resch13
2011-11-23, 14:22
Sziasztok!

Ma én is tulaja lettem egy U8500-nak. Eddig mindig alsó kategóriás okostelóm volt, így nem lepődtem meg a sebességén (azaz hiányán). Ezért, mint eddigi telefonjaimnál is, most is szeretném lecserélni a rendszert egy főzött romra. És ebben kérnék segítséget. Melyik a legjobb ROM? Értem ez alatt, hogy minden működik, gyors, stb.
Kérlek titeket, valaki linkelje be, vagy írja le, hogy hol találom! Köszönöm!

DessertFox
2011-11-24, 12:44
Kedves mindenki, itt hagylak benneteket, váltottam Skate-re. Köszönöm mindenkinek, elsősorban Gyilkinek a segítségét.

dozso
2011-11-24, 13:50
Sziasztok!

Pár hónapja van nekem ez a bizonyos Huawei u8500 -as telefon, egy két rendszert kipróbáltam rajta, és lett egy érdekes észrevételem:

Amikor feltettem az sp10-es slax-ot (az előző oldalakon írtak szerint), utána a frissítések, és az app csomag is, majd ( ujraindítás után ) az sp9-es boot-710.img-jét tettem fel ( az sp9 slax-nál leírtak szerint). Még egy újraindítás, factory reset, beállítások, és minden ment tökéletesen: Market, talk, kamera. a kezelőgombok azok, amik nem világítanak, de nem is zavar.

cpu master-el ellenőriztem, ténylegesen 710 Mhz a frekvencia.

""A próbálkozásaim előtt mindig csinálok egy full mentést, biztos, ami biztos alapon""

Érdeklődök, hogy csak szerencsém volt-e, vagy ez másik telónál is működik?

"Kezdő androidos"

resch13
2011-11-25, 12:09
Sziasztok!

Tud valaki egy listát adni azokról a gyári appokról, amelyeket nyugodtan le lehet törölni?

rea66
2011-11-25, 19:18
Szia Tibi1967
Nagyon szépen köszönöm a segítségedet !!!!!
A párom megoldotta a problémát,még 1-szer felrakta az M860-as romot reset és utána már működött a kijelző.
Felrakta a Slax SP-9-et 1pár progit törölt, a procit 691-re állította vissza.
Nagyon gyors a telefon ,csak a rádióra nincs megoldás.
Köszönöm a segítségeket!!!!!
Szia

dánel
2011-11-26, 13:05
most telepitettem a 2.3-at és eltünk a fáljkezelő:S mit tegyek?

tibi1967
2011-11-26, 17:48
Sziasztok!

Pár hónapja van nekem ez a bizonyos Huawei u8500 -as telefon, egy két rendszert kipróbáltam rajta, és lett egy érdekes észrevételem:

Amikor feltettem az sp10-es slax-ot (az előző oldalakon írtak szerint), utána a frissítések, és az app csomag is, majd ( ujraindítás után ) az sp9-es boot-710.img-jét tettem fel ( az sp9 slax-nál leírtak szerint). Még egy újraindítás, factory reset, beállítások, és minden ment tökéletesen: Market, talk, kamera. a kezelőgombok azok, amik nem világítanak, de nem is zavar.

cpu master-el ellenőriztem, ténylegesen 710 Mhz a frekvencia.

""A próbálkozásaim előtt mindig csinálok egy full mentést, biztos, ami biztos alapon""

Érdeklődök, hogy csak szerencsém volt-e, vagy ez másik telónál is működik?

"Kezdő androidos"

Nagyon jó észrevétel, ma én is felraktam boot-710-et! sokkal gyorsabb a teló!

zsolt160
2011-11-26, 18:10
most telepitettem a 2.3-at és eltünk a fáljkezelő:S mit tegyek?Újra telepíteni. Ha pl. Winfost rakod újra, ott is mindent újra kell telepíteni.

tibi1967
2011-11-26, 18:19
Újra telepíteni. Ha pl. Winfost rakod újra, ott is mindent újra kell telepíteni.

A slax 10-be alapból nincs benne , a root explorer van helyette!

sete01
2011-11-27, 08:58
Sziasztok
Felraktam a slax sp-9-et és azóta nem ismeri fel a teló a simkártyát ,azt irja a hálózat nem elérhetö.
Lenne valakinek ötlete?
Előre is köszönöm!!!

DubFace
2011-11-27, 11:16
most telepitettem a 2.3-at és eltünk a fáljkezelő:S mit tegyek?

marketen keresd meg az astro-t töltsd le és utánna települ és láss csodát lesz fájlkezelőd ^.^

dozso
2011-11-28, 14:51
Sziasztok
Felraktam a slax sp-9-et és azóta nem ismeri fel a teló a simkártyát ,azt irja a hálózat nem elérhetö.
Lenne valakinek ötlete?
Előre is köszönöm!!!

Szia!

Inkább a slax 10-et tedd fel, ott nincs ilyen probléma!

Nálam is volt egy ilyen gond a slax9-el.

Nálam azért jött elő ez a gond, mert rögtön a firmware feltelepítése után a pach3-at raktam fel, nem mentem végig al eírt módon:
patch 1,2,3(600Mhz.), majd a 3 (710Mhz.).

Ha lehet, akkor tedd fel a slax 10 et, majd nyomd fel neki a slax 9 es boot-710.img-t. 710 Mhz-en fog működni a telefonod.

dozso
2011-11-28, 14:56
Sziasztok!

Lehet froyo alá húzott boot.img-t találni?

Az vezérli a proci sebességét, ezért keresem. De sajnos eddig nem sok sikerrel. Külföldi oldalakon is keresgélem, de a Gingerekhez/Slaxhoz van csak.

Próbaképpen megpróbáltam a Slax9-es boot710.img-t feltenni froyo alá, nem indult a teló ( pedig jó lett volna, ha kompatibilis).

Ha valakinek van, vagy tud róla valami infót, várom a válaszát/Linket... :-)

dozso
2011-11-29, 08:55
Sziasztok!

Ma én is tulaja lettem egy U8500-nak. Eddig mindig alsó kategóriás okostelóm volt, így nem lepődtem meg a sebességén (azaz hiányán). Ezért, mint eddigi telefonjaimnál is, most is szeretném lecserélni a rendszert egy főzött romra. És ebben kérnék segítséget. Melyik a legjobb ROM? Értem ez alatt, hogy minden működik, gyors, stb.
Kérlek titeket, valaki linkelje be, vagy írja le, hogy hol találom! Köszönöm!

Szia!

Eddigi tapasztalataim alapján a SLAX 10-es a legjobb, minden működik rajta, csak a nyomógombok nem világítanak. Ha úgy teszed fel, ahogy a 458-as válasznál megírtam, lesz egy 710 Mhz-en "pörgő" telefonod.

A slax telepítését/letöltését itt találod:

http://forum.androidhungary.com/threads/1137-SLAX-SP-Gingerbread-ROM-telep%C3%ADt%C3%A9se-U8500-ra

sete01
2011-11-29, 10:23
Szia dozso
Köszönöm a tanácsot ma este rápróbálok remélem sikerül.

sete01
2011-11-30, 07:20
Sziasztok minden rom telepítése után hálózat problémát ír ki a simkártyát nem ismeri fel hibát ír ki lenne valakinek valami ötlete?
Előre is köszönöm az ötleteket.

tibi1967
2011-11-30, 09:26
Szia

A repülőgép mód nincs véletlenül bekapcsolva?

Probáld meg visszatenni az eredetit, és utána tedd fel az sp 10-et!

DessertFox
2011-11-30, 11:18
Szia tibi, olvastam hogy te már többször tettél vissza gyári froyót. Az én hüjevejem meghalt, gyilki rommal minden hívásnál foglaltat jelez és vissza kellene vinnem a trémobilhoz. Az úristenért sem tudom visszarakini a gyári romot. Légy szíves, szájbarágósan írd le nekem a menetét. És még valami: a hanherő fel - piros - főkapcsoló kombónál villogás és updated failed, majd ha megnézem a kártyát, eltűnik róla a dload könyvtár. Fontos lenne, kérlek segíts ha tudsz. Köszi.

tibi1967
2011-11-30, 18:41
Szia!

most értem haza, ha vagy írj rám!

sete01
2011-12-01, 05:33
Szia

A repülőgép mód nincs véletlenül bekapcsolva?

Probáld meg visszatenni az eredetit, és utána tedd fel az sp 10-et!

Szia tibi1967

Már az sp-9-cel az sp-10-zel a gyárit is próbáltam ugyan az a helyzet ,a repülőgép mód nincs bekapcsolva nem tudom miért csinálja előtte
mindig müködött.

sete01
2011-12-01, 06:20
Szia tibi1967
Hívásnál ezt írja ki /sim vcf fájl nem található/ A rom telepités dload kifagy az installálásnál csak a mentett romokat tudom vissza rakni!
Köszönöm a segítséged szép napot.

DessertFox
2011-12-01, 08:33
Szia sete, a másik lapon http://forum.androidhungary.com/threads/1200-Gyári-Rom-Telepítése-(FROYO-2.2)-Újratöltve!?p=47137&viewfull=1#post47137 leírtam részletesen, hogy nekem hogy sikerült.

Szia tibi1967
Hívásnál ezt írja ki /sim vcf fájl nem található/ A rom telepités dload kifagy az installálásnál csak a mentett romokat tudom vissza rakni!
Köszönöm a segítséged szép napot.

sete01
2011-12-01, 09:37
Szia Dessertfox
Köszönöm a tanácsot hazamegyek rá próbálok.

tibi1967
2011-12-01, 10:10
Hívásnál ezt írja ki /sim vcf fájl nem található/

ez egyébként az jelenti hogy nincs névjegyzék a simen!

sete01
2011-12-01, 10:22
Igen ha rányomok a hívás gombra sokáig keresi a simet majd ezt irja .
Másik telefonban tökéletesen müködik.

tibi1967
2011-12-01, 10:42
Nincs másik simed hogy kipróbáld vele? ha azzal is rossz akkor valszeg a foglalattal van gond!

sete01
2011-12-01, 10:53
Nincs másik simed hogy kipróbáld vele? ha azzal is rossz akkor valszeg a foglalattal van gond!

Este megpróbálom ,most dolgozok.
Köszönöm!!!
Szia

sete01
2011-12-01, 20:20
Sziasztok
Már 2 órája szenvedek ezzel a kínai csodával nem jutottam semmire vele.
Köszönöm a segítséget mindenkinek/tibi1967 és Dessertfoxnak/ mára feladom holnap fojt-köv.
Sziasztok jó éjt

dhraken
2011-12-02, 09:35
Sziasztok!

A Wifijével kapcsolatban kinek milyen tapasztalata van? A routertől milyen távolságra veszi a jelet?
Én továbbra is ott tartok, hogy kb. 3-4 m-en túl már elveszti és a routertől 20 centire is csak -70db körül van a jelerősség :S

cappucino
2011-12-04, 10:31
Sziasztok. Egy bosszantó jelenség- lehet, hogy csak nálam: otthon wifiről (saját vezetékes hálózat) frissítek, de ha foglalt a gép akkor telóról netezek az operával. A gond csupán az, hogy az opera "elveszíti" a wifi jelt, a wifi ikon is eltűnik. Többszöri ismétlés után visszajön, 3-4 oldalt megtudok nézni és utána újra kezdi... Szeretem az operát, nem szeretnék emiatt lemondani róla de ha nincs erre megoldás akkor böngészőt váltok mert bosszantó amit csinál. Valaki valami ötlet?

ferrari35
2011-12-04, 20:37
Helló!Segítséget szeretnék kérni azoktól akiknek huawei u8500-uk van mivel énis ilyet szeretnék venni de azt írták hogy akad mint állat tényleg akad vagy ez csak kamu fontos lenne köszi.

dermot
2011-12-05, 09:09
Szia hát nem egy erőgép az biztos de ha nem játékhoz kell szerintem egy jó megbízható kis készülék .Ha viszont játszani akarsz akkor csak egyszerűbb játékokban gondolkodj ,vagy erősebb telóban.Én szeretem és meg vok vele elégedve.

Quasar
2011-12-05, 17:51
Üdv mindenkinek.Új vagyok még itt.
U8500 készülékkel vannak problémáim.
1.: zene hallgatáskor nagy hangerőn a hang hol felerősödik hol elhalkul
2.: Bluetooth-on nem tudok .apk fájlt fogadni minden mást igen
3.: akksi 1napot bír pedig csak zenét hallgatok kb.3órát
4.: kamera nagyon gyenge 2MP régi sonyn jobb volt
5.: néha csak úgy magától kéri a PIN-t
A telefon csak 3hetes!
Van bármelyik pontra valami megoldás?

cappucino
2011-12-05, 19:18
Helló!Segítséget szeretnék kérni azoktól akiknek huawei u8500-uk van mivel énis ilyet szeretnék venni de azt írták hogy akad mint állat tényleg akad vagy ez csak kamu fontos lenne köszi.

Én nem játszom de így is akad, lassú. Alapszinten használom mint új korában és így elfogadható: kinézetben semmi csicsa semmi effekt de így is "elgondolkodik" néha mielőtt elvégez egy műveletet. Első androidnak jó. Egy ideig...

Horváth Roland
2011-12-07, 18:18
Sziasztok! Nekem az utolsó hívott számot néha magától újrahívja.Mi okozhatja ezt?

dermot
2011-12-10, 11:01
sziasztok miért van hogy a neten működik a simogatva lapozás meg a csippentéssel való nagyítás,kicsinyítés a képeknél de a tárolt képeknél nem .A teló ezek szerint tudja ,nem lehet valahogy ezt elő csalogatni.

sete01
2011-12-15, 07:23
Sziasztok
Lenne 1 nagy kérésem nagyon megköszönném ,ha valaki felrakná a saját gyári rom mentését.
Már 1 hónapja szívok mert nem tudom vissza tenni a gyári romot,a zip fájlos mentések simán felmennek ,de nem talál hálózatot.
Vettem 1 másik telot, de nincs szívem ezt kidobni,.elszeretném ajándékozni a lányomnak.
Nagyon szépen köszönöm a tanácsokat és a segitségeket!!!

mateus
2011-12-15, 12:21
sziasztok
lenne 2 kérdésem
1. a SUPERUSER fájl-t hogyan tudom eltávolítani mert az alkalmazások menüben nincsen
2. hogyan lehetne elindítani egy nagyobb játékot mist a pes 12 például
megcsinálom ahogyan írják ANDROID->DATA és ide beillesztem a kívánt fájl-t de nem működik és ERROR-t ír ki
köszönöm a tanácsokat és a segítségeket!!!

Toboz
2011-12-15, 16:27
Üdv, feltettem az Sp10-es javított romot és a telepítés után feltűnt, hogy eltűnt (:D) a szinkronizálós menüpont a beállításokból. Ez normális? Esetleg máshol keressem?

Kicsi Pajti
2011-12-18, 16:32
Sziasztok!

Először is köszönöm nektek a sok segítséget amit itt olvashat egy olyan tudatlan kezdő mint én! :)

Viszont belefutottam egy programba amit nem tudok törölni mióta telepítettem, remélem kapok tőletek választ. A Program amit törölni szeretnék az a Documents To Go.

Előre is köszönöm válaszotokat!

Tisztelettel : Kicsi Pajti :)

darkside
2011-12-18, 16:36
sziasztok miért van hogy a neten működik a simogatva lapozás meg a csippentéssel való nagyítás,kicsinyítés a képeknél de a tárolt képeknél nem .A teló ezek szerint tudja ,nem lehet valahogy ezt elő csalogatni.

Valószínűleg a galéria alkalmazás nem tudja. Keress másikat a marketen.

DS

rtitusz
2011-12-18, 16:38
Sziasztok!

Először is köszönöm nektek a sok segítséget amit itt olvashat egy olyan tudatlan kezdő mint én! :)

Viszont belefutottam egy programba amit nem tudok törölni mióta telepítettem, remélem kapok tőletek választ. A Program amit törölni szeretnék az a Documents To Go.

Hibát ír ki, vagy mért nem tudod törölni?

Nézd meg, hogy beállítások/hely és biztonság/eszközadminisztrátorok alatt nincs e aktiválva a program, ekkor nem szokta hagyni a törlést.

darkside
2011-12-18, 16:38
Sziasztok!

Amennyiben marketes telepítés, akkor a market my apps alól lehet törölni, amennyiben kívülről tetted fel, akkor elindítasz egy file kezelőt, abban egy app managert, és uninst.
Természetesen van a marketen jó pár külön app uninst program is, azok is leszedik.

DS

Kicsi Pajti
2011-12-18, 16:42
Amennyiben marketes telepítés, akkor a market my apps alól lehet törölni, amennyiben kívülről tetted fel, akkor elindítasz egy file kezelőt, abban egy app managert, és uninst.
Természetesen van a marketen jó pár külön app uninst program is, azok is leszedik.

DS

Nagyon szépen köszönöm a gyors választ. Már is próbálkozom! :)

Kicsi Pajti
2011-12-18, 17:11
Hibát ír ki, vagy mért nem tudod törölni?

Nézd meg, hogy beállítások/hely és biztonság/eszközadminisztrátorok alatt nincs e aktiválva a program, ekkor nem szokta hagyni a törlést.

Hiba kiírás az nincs egyszerűen semmiféle uninstall programmal nem tudom törölni, meg sem jelenik a törölhető alkalmazások között. :(