PDA

Teljes verzió megtekintése : Wifi beállítások

khemist92
2011-05-27, 13:35
Üdv mindenkinek!
Új vagyok az Android témában, és lehet triviális lesz a kérdésem, de úgy vettem észre hogy a telefon állandó kapcsolatban van a Wifi rooterrel, még ha nem is történik adatátvitel. Ez ugye eszi az aksit. Kérdésem a következő.
Lehetséges-e az, hogy a telefon csak akkor kapcsolódjon a rooterhez ha az szinkronizál az e-mail fiókommal vagy ilyesmi.
Mellékesen észrevettem, hogy nem minden esetben zöld színű a wifi kapcsolatot mutató kis ikon , hanem néha szürke. Ez azt jelentheti hogy éppen nem kapcsolódik a rooterre csak észleli hogy elérhető?

Ui.: Az oprendszer Gingerbread
Üdv.: Khemist.

androidos
2011-05-27, 23:26
Túl sok energiát azzal nem spórolsz meg, ha folyamatosan ki-be kapcsolgatod a Wi-Fi kapcsolatot, de a Power Manager widget segítségével ezt könnyedén kezelheted. Sajnos erre automatikus beállítási lehetőség nincs. Az ikon hivatalosan csak akkor zöld, ha a telefonod kapcsolódik a Google szervereihez - tehát van internetkapcsolat, de a gyakorlatban az operációs rendszer bizonyos időközönként újraindítja a csatlakozást.

flyron
2011-05-28, 14:11
Hello!
Nekem egy olyan problémám lenne, hogy T-home-os netre szeretnék csatlakozni router-en keresztül... és ugyebár ott úgy müködik, hogy pppoe rendszer van, tehát felhasználónevet és jelszót kér maga a vonal is... Csatlakoztattam a routert a laposomhoz és nézegettem a beállításokat... olvastam már máshol is erröl a problémáról... ott MAC szűrést ajánlottak, de nem szeretném az összes gépet átállítgatni...
Esetleg valami más megoldás?

Előre is köszi... :)

xrvman
2011-06-04, 20:54
Sziasztok!
Wifi módban kapcsolódok a routeremhez, ott azt vettem észre, hogy a telefonom neve Android és az IMEI számom, nah azt szeretném kivenni onnan, vagy átnevezni.
Hogy tudom megtenni?

morbann
2011-06-25, 14:45
Szaisztok,
Wifi csatlakozás esetén az  a problémám hogy  a telefon ugyan csatlakozik a háloozatra, viszont nincs internet kapcsolat rajta. Galaxy s illetve s2-őn is ez a helyzet, szoval nem hiszem hogy telefon specifikus lenne. Már mindenféle beállítást probáltam sikertelenül, találkozott valaki ilyennel? Tudtok segíteni?
köszönöm!
Miklos

darkside
2011-06-25, 18:17
Szaisztok,
Wifi csatlakozás esetén az  a problémám hogy  a telefon ugyan csatlakozik a háloozatra, viszont nincs internet kapcsolat rajta. Galaxy s illetve s2-őn is ez a helyzet, szoval nem hiszem hogy telefon specifikus lenne. Már mindenféle beállítást probáltam sikertelenül, találkozott valaki ilyennel? Tudtok segíteni?
köszönöm!
Miklos

Router beállítás kérdése, valószínűleg nincsen engedélyezve az internet elérés ezeknek a készülékeknek, ip címeknek, valamelyik kivétel lista, vagy szűrés van bekapcsolva, és nincsenek ezek a készülékek engedélyezve.

DS

morbann
2011-06-25, 22:34
Nincs sehol sem tiltva, illetve nincs semmilyen szures sem. Fix IP cimem van, nem tudom az szamite.

nazzoli
2011-06-26, 14:55
hello! Én meg egyszerüen nem tudok belépni. Megnéztem a gépen mi a kód. Beirtam a telefonba. És irja hogy kapcsolodás stb ...és egyszer csak kikapcsolva. és nem lép fel...az miért van?
Tudna valaki ehhez okosat mondani?

darkside
2011-06-26, 19:39
Nincs sehol sem tiltva, illetve nincs semmilyen szures sem. Fix IP cimem van, nem tudom az szamite.

Amennyiben fix az ip címed, elég valószínű, hogy nincsen a dhcp engedélyezve, így a telefonon is be kell állítani kézzel egy olyan ip címet, ami beleesik abba a tartományba, ami engedélyezve/használva van.

DS

darkside
2011-06-26, 19:41
hello! Én meg egyszerüen nem tudok belépni. Megnéztem a gépen mi a kód. Beirtam a telefonba. És irja hogy kapcsolodás stb ...és egyszer csak kikapcsolva. és nem lép fel...az miért van?
Tudna valaki ehhez okosat mondani?

Nagyon sok mindentől függhet. Azonos normán működnek-e (b/g/n/mixed), van-e szűrés, stb.

DS

deeagle
2011-07-09, 01:14
Sziasztok!

Valaki meg tudná mondani nekem, hogy lehet egy androidos telót csatlakoztatni az otthoni csoporthoz? Szeretném ugyanis böngészni a PC-im megosztott mappáiban lévő videókat (minden egyéb szerver telepítése és futtatása nélkül). Esetleg tudnátok egy jó kis mindenes lejátszót? Most Mobo-t használok, de nem tudom van-e jobb?
Aki tapasztaltabb ebben kérem segítsen.

Soos95
2011-07-15, 16:51
Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy ha külföldön vagyok a telefonnal nem tudok wifin netezni, a készülék szerint rendben felcsatlakozott a wifire, de egyik alkalmazás sem tud netre kapcsolódni. Erre van valami megoldás?
Előre is köszönöm!

Soos95
2011-07-21, 20:30
Bocsánat, még mindig nem kaptam választ az előző kommentemre, de fontos lenne. Szóval, ha tudtok valami megoldást, kérlek válaszoljatok. Köszönöm!

androidos
2011-07-21, 20:54
A az adott Wi-Fi -n feltehetően csak VPN-en keresztül tudsz internetezni. Érdemes lenne egy másik hálózatot is megnézni a környéken, ott minden bizonnyal működni fog az internet.

Soos95
2011-07-22, 16:35
Köszönöm a választ, a VPN-t nem jelzi sehol a készülék, csak onnan tudom, hogy nincs internet?

Tolnai Patrik
2011-08-14, 00:05
Üdv!
SE X8-am van(android 2.1). Wifivel olyan gondom van,hogy csatlakozik a készülék a routerhez, jelerősség maximum. De a programok azt írják,hogy nincs kapcsolat, és van amikor a böngésző se tölti be az oldalt,ha betölti,nagyon lassan,illetve marketból se tudok letölteni,és van amikor az is kiírja,hogy nem jó a kapcsolat. Próbáltam hogy leveszem a jelszót a routerről,de nem lett jobb.
D-Link Dl-524-es router. T-home dsl net. Wireless mode: mixed. Mac cím szűrés meg ilyesmi nincs
Más hálózattal még nem próbáltam,hogy működik-e.
Ötlet?

Bozz
2011-08-16, 18:25
Patrik:

Én is abszolút kezdő vagyok az android terén, de számítógépes vonalon van már tapasztalatom. Nekem a laptopom csinált hasonlót. Egyszer simán újraindítás kellett, másszor pedig a channelt kellett változtatni. A wifi elég nehéz terep, sok apróság lehet a probléma. Ha nekem kellene megoldanom a problémádat, akkor először is újraindítanám a telót ( bár szerintem ezt már úgyis megcsináltad ) ezek után ha nem jó, akkor átállítanám a channelt valami másra, mert lehet, hogy valamelyik szomszéd routere bezavar, ha ez sem menne, akkor pedig elkezdeném a router egyes wifire vonatkozó beállításait változtatgatni, és megnézni, hogy javul-e a helyzet.
Igaz nem D-Link, de TP-Link routereknél tapasztaltam, hogy bizonyos titkosítási metódusokkal nem tud mit kezdeni. Hiába állítod be mindkét eszközön ugyan azt a kódolási típust, nem tud csatlakozni rendesen a készülék. Bár ilyenkor általában kicsit sem megy a net, de a kijelző azt jelzi, hogy fullos a jel, és csatlakoztatva van, csak éppen "authenticating" a "connected" helyett. Tudom elvileg neked nincs ilyesmi beállítva, ezért is hagytam a végére, hátha valakinek hasznos infó lehet.

Tolnai Patrik
2011-08-17, 12:14
Kipróbáltam már az összes channelt,próbáltam úgy is,hogy levettem a jelszót,de sehogy nem volt jó. Egyszer sikerült, de másnap már nem volt jó,újra elkezdtem a chanellek változtatgatását,de nem javult:/ laptopon megy rendesen a net bármilyen chanellel. Egy ismerősömnél tp-link routerrel simán ment,szóval gondolom nem a telefonnal van a gond.
Próbáltuk az én routeromat ZTE Blade-el,azzal ment rendesen,szóval nem értem:S

Bozz
2011-08-17, 14:31
Hmm. Hát itt jön már az, hogy nem értek az androidokhoz. A leírtakból az tűnik ki, hogy a routered és a telefonod nem szeretik egymást. 2 lehetőséget látok:
1. router csere
2. nem tudom, hogy lehet-e wifi kezelő szoftvert cserélni androidon, esetleg frissíteni az oprendszert vagy valami ilyesmi megoldás.

számítástechnikában ismert az a jelenség, hogy vannak össze nem illő hardverek. Egyszer 10 szgépet kellett összerakjak, de egyikre sem ment fel a windows. Egyébként működtek a gépek, semmi bajuk nem volt. Kiderült, hogy a konfiggal volt a baj, a proci és az alaplap nem szerették egymást. Akár melyiket cseréltem, működött mind a 10.

tatita
2011-08-17, 22:35
Kipróbáltam már az összes channelt,próbáltam úgy is,hogy levettem a jelszót,de sehogy nem volt jó. Egyszer sikerült, de másnap már nem volt jó,újra elkezdtem a chanellek változtatgatását,de nem javult:/ laptopon megy rendesen a net bármilyen chanellel. Egy ismerősömnél tp-link routerrel simán ment,szóval gondolom nem a telefonnal van a gond.
Próbáltuk az én routeromat ZTE Blade-el,azzal ment rendesen,szóval nem értem:S

Szerintem keress ki egy Xperia spec fórumot, ott biztosan többet tudnak segíteni, jobb rálátásuk van erre a típusra. Őszintén szólva elég furcsa helyzet, mivel nálunk van egy Samsung Star II., ami ugye cseppet sem "okos telefon", de még az is csatlakozik mindenféle routerhez. Számomra ez x akta...

darkside
2011-08-18, 00:28
Hmm. Hát itt jön már az, hogy nem értek az androidokhoz. A leírtakból az tűnik ki, hogy a routered és a telefonod nem szeretik egymást. 2 lehetőséget látok:
1. router csere
2. nem tudom, hogy lehet-e wifi kezelő szoftvert cserélni androidon, esetleg frissíteni az oprendszert vagy valami ilyesmi megoldás.

számítástechnikában ismert az a jelenség, hogy vannak össze nem illő hardverek. Egyszer 10 szgépet kellett összerakjak, de egyikre sem ment fel a windows. Egyébként működtek a gépek, semmi bajuk nem volt. Kiderült, hogy a konfiggal volt a baj, a proci és az alaplap nem szerették egymást. Akár melyiket cseréltem, működött mind a 10.

:)
Ekkora baklövést elkövetni! Nem kompatibilis hardver elemeket nem vásárolunk, amióta létezik internet és azon a gyártók honlapjai! :)

Hiába raksz fel akármilyen wi-fi kezelő szoftvert, ha a rádió nem kommunikál megfelelően a router-rel.
Ám ez egy annyira összetett téma, hogy csak személyesen lehet rendesen megoldani.

DS

Bozz
2011-08-18, 11:39
:)
Ekkora baklövést elkövetni! Nem kompatibilis hardver elemeket nem vásárolunk, amióta létezik internet és azon a gyártók honlapjai! :)
DS

Hehe. Konkrétan ropogós win98-akat próbáltam telepíteni, tehát nem ma volt. Egyébként meg nem volt ilyen infó erről, pusztán elqrták az adott alaplap szériát. Korábban is ugyan azt az alaplapot használtam gond nélkül, de ami az új szállítmánnyal érkezett, az mind hozta a hibát. Persze szoktam baklövést is elkövetni, ki nem :)

androidos
2011-08-18, 14:52
Patrik:

Szinte biztos, hogy a telefonod nem kompatibilis a routereddel. Ebben az esetben a legegyszerűbb megoldás talán az, ha beruházol egy minőségibb hálózati eszközre (Linksys WRT54GL, Mikrotik), aminél ilyen hibával nem találkozol majd.

darkside
2011-08-18, 23:01
Hehe. Konkrétan ropogós win98-akat próbáltam telepíteni, tehát nem ma volt. Egyébként meg nem volt ilyen infó erről, pusztán elqrták az adott alaplap szériát. Korábban is ugyan azt az alaplapot használtam gond nélkül, de ami az új szállítmánnyal érkezett, az mind hozta a hibát. Persze szoktam baklövést is elkövetni, ki nem :)

Régi szép idők, amikor még nem végtelen számú hardverből lehetett válogatni(annál a két nagykernél, ami volt az országban, na meg a kb. egy tucat kiskernél)! :)
Szériahiba. Bug, vagy feature? :)

DS

magyarmelos
2011-08-23, 23:55
Patrik:

Szinte biztos, hogy a telefonod nem kompatibilis a routereddel. Ebben az esetben a legegyszerűbb megoldás talán az, ha beruházol egy minőségibb hálózati eszközre (Linksys WRT54GL, Mikrotik), aminél ilyen hibával nem találkozol majd.

Nem eszik olyan forrón a kását!
Bár nem tudom, hogy milyen az a router, (bocs! utólag már látom, hogy D-link) de ha már sok kézen keresztül ment, sok tanács meg lett fogadva, (vagyis már sok mindent össze-vissza állítottál rajta) előbb egy resetet kellene csinálni rajta! Ekkor visszaáll minden alaphelyzetbe, mintha most hoztad volna a boltból! Érdemes utána nézni, hogy elérhető-e ahhoz a routerhez új firmware, esetleg lehet e az adott routerhez alternatív firmwaret használni.

Én például az Asus routerekre esküszöm! Igaz, hogy drágábbak az átlagnál, de szerintem megéri a plusz költséget! Most nemrég ruháztam be egy RT-N16-ra, az első bekapcsoláskor Tomato firmware ment rá! Az egyik USB-re lézernyomtató ment, (a budiból is tudok nyomtatni! :p) másikra meg egy 650 gigás 2,5"-os HDD van rakva, amit Sambával oszt a Windowsos gépeknek. Van FTP, NFS és webszerver rajta. Fut rajta torrent is, amit a net felől is el tudok érni dyndns segítségével. Tudja az n wifit és gigabites helyi hálót lehet vele építeni.De visszatérve a te routeredre!
A reset után előbb csak minden titkosítás nélkül próbáld ki. A csatornák állítgatásának csak akkor van értelme, ha sok SSID-t látsz a környékeden!
Ismerd ki a routeredet, keresd meg, hogy hol vannak a logjai. Sokmindent ki lehet deríteni azokból is! Hibákat okozhat, ha különböző védelmi megfontolásokból például MAC szűrés van beállítva, le lett állítva a DHCP, esetleg a router processzor órajelét "felhúzták", stb. Ezeket mind ki tudod küszöbölni a resettel!

És végül ha azzal mész be egy számtech. boltba, hogy Sony Ericsson Xperia X8-al kompatibilis routert keresel, lehet, hogy megmosolyognak! :)
Egy készülék vagy tudja hozni ami a szabványokba le van írva, vagy nem!

grecky
2011-09-14, 14:24
Sziasztok!

Segítség kellene: Van egy iphone 3gs-em és egy Huawei s7 slim tabletem, ezeket össze szeretném párosítani mégpedig úgy, hogy a 3gs-en megosztanám a mobilnetet.

DE:
A mywi ios progival csak ad-hoc hálózatot lehet osztani, amit a tablet nem lát, sőt semmilyen androidos cucc :(
Bluetooth-os netmegosztáskor azt írja, az eszköz nem támogatott (párosítás után).
Van valakinek valami jó ötlete a problémám megoldására?

A 3gs jailbreakelt, a tablet root-olt.A marketből a ZT-180 ADHOC switcher progival nem megy.

Köszi a válaszokat előre is!

androidos
2011-09-14, 16:17
Ha a 3GS-eden bekapcsolod a Tethering-et, akkor a tábláddal könnyedén csatlakozhatsz hozzá, mindenféle segédprogram telepítése nélkül.

grecky
2011-09-14, 17:28
Hol gondolod a tetheringet, mert a beállításokban belőve csak USB, vagy bluetooth megoldással lehet a mobilnetet osztani (csak az I4-nél van WIFI tethering), de bluetooth-al nem megy, nem támogatott eszköznek írja a 3gs.
A wifi megosztásra van ez a mywi, ami nagyszerűen osztja is a netet, de mivel csak ad-hoc-ként lehet osztani, nem látja semmilyen droidos eszköz. Másik iphone-al ok, noti-val ok.
Valaki olyan írjon akinek van 3gs-e és osztott már androidra wifin keresztűl mobilnetet.
Köszi.

darkside
2011-09-14, 18:20
Hol gondolod a tetheringet, mert a beállításokban belőve csak USB, vagy bluetooth megoldással lehet a mobilnetet osztani (csak az I4-nél van WIFI tethering), de bluetooth-al nem megy, nem támogatott eszköznek írja a 3gs.
A wifi megosztásra van ez a mywi, ami nagyszerűen osztja is a netet, de mivel csak ad-hoc-ként lehet osztani, nem látja semmilyen droidos eszköz. Másik iphone-al ok, noti-val ok.
Valaki olyan írjon akinek van 3gs-e és osztott már androidra wifin keresztűl mobilnetet.
Köszi.

Bár nem vagyok aktív iphone felhasználó, de tudomásom szerint a jailbreakelt telefonokon elérhető a wi-fi tethering egy cydiás kiegészítővel.

DS

grecky
2011-09-15, 12:45
Igen az a mywi app, amit cydia-ból szedtem.Örülnék, ha valami hozzáértő android-os megmondaná, hogy mit és hogyan kell belőni, hogy az android lássa az AD-HOC hálózatokat.

androidos
2011-09-15, 16:45
Nincs szükséged a MyWi alkalmazásra. A gyári operációs rendszer is támogatja a tethering funkciót, mellyel megoszthatod az internetet.

A beállítást a Settings - General - Network - Tethering opció alatt találod.

zolti
2011-09-17, 00:51
Pár napja vettem egy Huawei s7 slim kütyüt, amivel minden ismert wifire tudtam kapcsolódni, csak az itthonira nem. Órák hosszat tököltem az androiddal és a routerrel is, de nem ment. Végül az oldotta meg a problémát, hogy az itthoni wifi jelszavában olyan karakterek voltak, amit ez az átkozott huawei nem szeretett ( _ aláhúzás és ' aposztróf). Ezzel a jelszóval több cucc is csatlakoziik a netre, de az új nem akart. Amint átírtam a jelszót kisbetű - nagybetű - számra, rögtön ment a net..... 4 órát szívtam a megoldásig. És most közkinccsé tettem :-)

Valdes
2011-09-17, 22:24
Sziasztok! Samsung Galaxy Minim van,és az lenne a gondom, hogy a Wififel minden hálózatot megtalálok,csak az itthonit nem akarja sehogy se(TP-Link Router) Ennek mi lehet az oka? Mert a laptop,gép és más telefonok megtalálják csak a Minim nem.

darkside
2011-09-18, 16:49
Sziasztok! Samsung Galaxy Minim van,és az lenne a gondom, hogy a Wififel minden hálózatot megtalálok,csak az itthonit nem akarja sehogy se(TP-Link Router) Ennek mi lehet az oka? Mert a laptop,gép és más telefonok megtalálják csak a Minim nem.

- nincsen bekapcsolva a wi-fi a telefonon,
- nem egyazon a csatornán kommunikálnak(b/g/n beállításai),
- valamilyen szűrés van beállítva a routeren,
- nem tud több eszközt kezelni a routered,
- nem dhcp kiosztást használsz,
- nem feloldható, vagy nincsen ssid-je a routernek

A routerre belépve a dchp klient list alatt látod a telefonod mac címét?

DS

dcember
2011-09-18, 20:00
Sziasztok 1 napja vagyok boldog tulaja egy x8-nak az lenne a kérdésem hogyha bekapcsolom a wifit és felmegyek a netre akkor az elvileg nem kerül semmibe se ha tudtam csatlakozni (azért fontos ez mert számlás vagyok és hó végén nem akarok meglepődni ) másik kérdésem nem ide tartozik de égetően fontos lenne Root-oltam a telefont jó is de hova kell rakni a játékokat hogy feltelepítse mert ráraktam a másik telómra usb-n keresztül a játékot sony ericsson w595 arról átküldtem és azt írja ki hogy nincs elég hely hol lehet azt beállítani hogy mindent a kártyára rakjon ez az első androidos telóm és a számítástechnikába se vagyok zseni (lehetőleg egyszerűen magyarázza el valaki pls és ne kövezzetek meg azért mert nem csak ide illő dolgokat kérdeztem meg )A válaszokat előre is köszönöm !!:)

darkside
2011-09-18, 23:20
Sziasztok 1 napja vagyok boldog tulaja egy x8-nak az lenne a kérdésem hogyha bekapcsolom a wifit és felmegyek a netre akkor az elvileg nem kerül semmibe se ha tudtam csatlakozni (azért fontos ez mert számlás vagyok és hó végén nem akarok meglepődni ) másik kérdésem nem ide tartozik de égetően fontos lenne Root-oltam a telefont jó is de hova kell rakni a játékokat hogy feltelepítse mert ráraktam a másik telómra usb-n keresztül a játékot sony ericsson w595 arról átküldtem és azt írja ki hogy nincs elég hely hol lehet azt beállítani hogy mindent a kártyára rakjon ez az első androidos telóm és a számítástechnikába se vagyok zseni (lehetőleg egyszerűen magyarázza el valaki pls és ne kövezzetek meg azért mert nem csak ide illő dolgokat kérdeztem meg )A válaszokat előre is köszönöm !!:)

Amíg a wi-fi aktív, addig az az elsődleges kapcsolat. Természetesen nem árt egy apn kikapcsolót feltenni, hogy biztosan ne mászkáljon a mobilneten, ha nem szeretnéd. Erre a legalkalmasabb az apndroid, vagy a quick settingsben a mobile data APN.
És miért nem erre a telefonra toltad fel wi-fi-n vagy usb-n keresztül a játékokat?
Nem lehet beállítani. 2.2 felett tudja azt, hogy a gyárilag így megírt programokat átteszi a kártyára.
Az alatt pedig kövesd emerzee blogjában leírtakat a link2sd rész alatt.

DS

chabeeno
2011-10-01, 23:31
Hy all! Egy igazán "hülye" kérdésem lenne, de nagyon megköszönném a részletes választ:
- a helyzet az, hogy nemrég vettem egy samsung galaxy gio-t 2.3 Gingerbrand Android van rajta és fogalmam sincs, hogy a wifit hogyan tudom beállítani. Olyan helyen dolgozom, ahol állandó lehetne a wifi kapcsolat és egyszerűen nem tudom beállítani wifit úgy, hogy működjön. Pl. egy bevásárlóközpontban sem tudok wifizni. Bocs, hogy olyan analfabéta vagyo, de új vagyok az android témában és nagyon megköszönnék egy részletes leírást a wifi beállítással kapcsolatban.

rtitusz
2011-10-02, 01:22
Hy all! Egy igazán "hülye" kérdésem lenne, de nagyon megköszönném a részletes választ:
- a helyzet az, hogy nemrég vettem egy samsung galaxy gio-t 2.3 Gingerbrand Android van rajta és fogalmam sincs, hogy a wifit hogyan tudom beállítani. Olyan helyen dolgozom, ahol állandó lehetne a wifi kapcsolat és egyszerűen nem tudom beállítani wifit úgy, hogy működjön. Pl. egy bevásárlóközpontban sem tudok wifizni. Bocs, hogy olyan analfabéta vagyo, de új vagyok az android témában és nagyon megköszönnék egy részletes leírást a wifi beállítással kapcsolatban.

Ajánlom figyelmedbe a felhasználói kézikönyv (http://downloadcenter.samsung.com/content/UM/201103/20110325170036476/GT-S5660_UM_EU_Eng_Rev.1.0_110222.pdf) 84. oldalát.

chabeeno
2011-10-02, 02:06
Köszi a választ, angol nyelvűt én is találtam, de magyar kéne. A google fordító kicsit fura :D Illetve még 1 kérdésem lenne. Csatlakoztattam a gépemhez usb-n keresztül, csak nem tudom, hogy az usb-s kapcsolatokat hol tudom beállítani???? Tudom egyszerű dolgok ezek profi felhasználóknak, de nekem ez életem első androidos telója, eddig csak nokiát használtam és az utóbbi 4 évben csak az E szériás nokiákat. Képzelhetitek mekkora változás!: D

Gerike26
2011-10-06, 18:25
Sziasztok hasonlo problemam van mint Valdes-nak

nexus s mar vagy 10 mcdonalds ban hasznaltam minden oke volt.
most utolso 3 alkalommal meg csak azt se latom h van mcdonalds signal / mig a laptoppal kuldom a netet meg melettem a srac iphone 4 el is latja. Par masik signalt azert latok csak konkretan mcdonalds ot nem.
remelem nem a teloval van gond.
jo lenne mar nethez jutni vele kicsit updatelni dolgokat....

vlmi tipp?

Koszonom elore is

Balu98
2011-10-08, 17:46
megtudná valaki mondani ,hogy mire való az a parancs a wifi beállítások közt ,hogy WIFI HÁLÓZAT HOZZÁADÁSA ha rákattintok a parancsra akkor tényleg csinál egy saját hálózatot ,de ezt nem találja meg a másik teló

OP: Gingerbread

rtitusz
2011-10-08, 18:04
Nem. Így tudsz rejtett SSID-jű hálózathoz kapcsolódni, mert azt alapból nem látja a telefon, csak ha megmondod neki, hogy mit keressen.

zsoffics
2011-10-08, 18:52
Sziasztok! Láttam már más is kérdezte, hogy biztos nem-e kell többet fizetni a netszámláért mint az előfizetés. Én kikapcsoltam az adatforgalmat, sőt még a csak 2G-s hálózatokat is, wifiről nyomom a netet. Facebookozok, gmailezek, msn-ezek, de sokan riogattak azzal, hogy azoknál is van adatforgalom és azért már fizetni kell. Most akkor mi van? Nem szeretném ha az itthoni net számlánál is meglepődnénk, bár ha egyszer van előfizetés, miért kéne többet fizetni? Ugyanazt a netet használom, csak más készülékről. Többen riogattak hogy majd 100 ezres lesz a számla. Ahhoz az apndroidhoz meg nem értek, hogy működik....de majd utánanézek még.

gabor74
2011-10-08, 22:11
Sziasztok! A problémám a következő:amíg a laptoppal nem csatlakozom a routerhez addig a telefonon megy a wi fi,amint a laptop csatlakozás létrejön a telefon nem csatlakozik csak keres.Már többször is reseteltem a router és mindig ugyan az a helyzet.Segítsetek

gabor74
2011-10-08, 22:26
Sziasztok! Én sem tudok az itthoni hálózathoz csatlakozni a telefonnal ha a laptoppal csatlakozom,addig simán de utána csak keres,ha van jelszó ha nincs.

zsolt160
2011-10-08, 23:22
Kicsit pontosabban, mert nem érthető. Mikor megy, mikor a laptop is, ha nem akkor nem, vagy mi??? Vagy ha laptop van fenn akkor a teló nem??? Mert nem mindegy....

tatita
2011-10-09, 00:47
Sziasztok! Láttam már más is kérdezte, hogy biztos nem-e kell többet fizetni a netszámláért mint az előfizetés. Én kikapcsoltam az adatforgalmat, sőt még a csak 2G-s hálózatokat is, wifiről nyomom a netet. Facebookozok, gmailezek, msn-ezek, de sokan riogattak azzal, hogy azoknál is van adatforgalom és azért már fizetni kell. Most akkor mi van? Nem szeretném ha az itthoni net számlánál is meglepődnénk, bár ha egyszer van előfizetés, miért kéne többet fizetni? Ugyanazt a netet használom, csak más készülékről. Többen riogattak hogy majd 100 ezres lesz a számla. Ahhoz az apndroidhoz meg nem értek, hogy működik....de majd utánanézek még.
Apndroid: töltsd le, érteni fogod, tök egyszerű.

darkside
2011-10-09, 01:34
Köszi a választ, angol nyelvűt én is találtam, de magyar kéne. A google fordító kicsit fura :D Illetve még 1 kérdésem lenne. Csatlakoztattam a gépemhez usb-n keresztül, csak nem tudom, hogy az usb-s kapcsolatokat hol tudom beállítani???? Tudom egyszerű dolgok ezek profi felhasználóknak, de nekem ez életem első androidos telója, eddig csak nokiát használtam és az utóbbi 4 évben csak az E szériás nokiákat. Képzelhetitek mekkora változás!: D

Most komolyan ilyen nehéz használni egy nyamvadt webes keresőt?
Magyar kezelési (http://downloadcenter.samsung.com/content/UM/201106/20110624090207763/GT-S5660_UM_Open_Gingerbread_Hun_Rev.1.0_110623_Scree n.pdf) 83. oldal.

DS

darkside
2011-10-09, 01:37
Sziasztok hasonlo problemam van mint Valdes-nak

nexus s mar vagy 10 mcdonalds ban hasznaltam minden oke volt.
most utolso 3 alkalommal meg csak azt se latom h van mcdonalds signal / mig a laptoppal kuldom a netet meg melettem a srac iphone 4 el is latja. Par masik signalt azert latok csak konkretan mcdonalds ot nem.
remelem nem a teloval van gond.
jo lenne mar nethez jutni vele kicsit updatelni dolgokat....

vlmi tipp?

Koszonom elore is

Több is lenne:
- wi-fi router otthonra net előfizetéssel,
- egy erős mobilnet csomag,
- egy wi-fi kereső/elemző progi, ha már a beállítások alatti valamiért nem adja ki,
- laptop wi-fi megosztása,
- iphone 4 wi-fi megosztása,
- telefon újraindítása,
- mentés után factory data reset,
- és a töbi, és a többi.

DS

darkside
2011-10-09, 01:40

Az attól függ, milyen mobilnet csomagod van.

DS

darkside
2011-10-09, 01:41
Sziasztok! A problémám a következő:amíg a laptoppal nem csatlakozom a routerhez addig a telefonon megy a wi fi,amint a laptop csatlakozás létrejön a telefon nem csatlakozik csak keres.Már többször is reseteltem a router és mindig ugyan az a helyzet.Segítsetek

Hogy van beállítva a router?
DHCP engedélyezve?
IP cím szűrés?
Telefon mit ír ki, amikor nem kapcsolódik?

DS

zsoffics
2011-10-09, 13:58
Az attól függ, milyen mobilnet csomagod van.

DS

Vodafonos 1000 Ft-os...azt nem tudtam hogy attól függ milyen. Amúgy sok választás nem volt.

gabor74
2011-10-10, 13:23
a routert telepítem a stabil gépre,beállítom,a telefon látja a hálozatot,csatlakozik.bekapcsolom a laptopot látja a hálozatot csatlakozik.innentől kezdve a telefon csak keres és nem csatlakozik.

darkside
2011-10-10, 21:43
Vodafonos 1000 Ft-os...azt nem tudtam hogy attól függ milyen. Amúgy sok választás nem volt.

Most nem fogom átnézni a vodás listát, a lényeg az, hogy ne legyen túlszámlázásra lehetőség benne.

DS

darkside
2011-10-10, 21:46
a routert telepítem a stabil gépre,beállítom,a telefon látja a hálozatot,csatlakozik.bekapcsolom a laptopot látja a hálozatot csatlakozik.innentől kezdve a telefon csak keres és nem csatlakozik.

Beállítási gondok lesznek. DHCP működik? Mekkora tartomány van neki kiosztva? Fix IP véletlenül nincsen beállítva?
Érdemes lehet megpróbálni reset-elni a routert, ha semmi sem megy.
Telefon mit ír ki?

DS

gabor74
2011-10-12, 22:29
DHCP on, reset megtörtént,a telefon látja a hálozatot csatlakozás gombot megnyomom a WIFI keres.
Köszi !

Gerike26
2011-10-13, 15:12
Több is lenne:
- wi-fi router otthonra net előfizetéssel,
- egy erős mobilnet csomag,
- egy wi-fi kereső/elemző progi, ha már a beállítások alatti valamiért nem adja ki,
- laptop wi-fi megosztása,
- iphone 4 wi-fi megosztása,
- telefon újraindítása,
- mentés után factory data reset,
- és a töbi, és a többi.

DS

az elso 2 tippet gondolom viccenek szantad...
wifi keresot nem tudok tolteni net nelkul
ha megprobalom laptopon keresztul megosztani akkor ledobja laptopot a netrol
telot ujrainditottam semmi
gyari visszaallitas megvolt semmi

de legalabb elbuktam az osszes alkalmazasom ami volt es az osszes nevjegyet
hiaba masoltam minent at a telorol a gepre aztan vissza, semmit sem imer fel.

darkside
2011-10-14, 09:15
DHCP on, reset megtörtént,a telefon látja a hálozatot csatlakozás gombot megnyomom a WIFI keres.
Köszi !

Nincsen mit!

DS
................

darkside
2011-10-14, 09:23
az elso 2 tippet gondolom viccenek szantad...
wifi keresot nem tudok tolteni net nelkul
ha megprobalom laptopon keresztul megosztani akkor ledobja laptopot a netrol
telot ujrainditottam semmi
gyari visszaallitas megvolt semmi

de legalabb elbuktam az osszes alkalmazasom ami volt es az osszes nevjegyet
hiaba masoltam minent at a telorol a gepre aztan vissza, semmit sem imer fel.

Nem vicc, lehet a másik inkompatibilis, nem konfigurálható megfelelő biztonsági szinten, manapság a mobilnet sem drága már, egy 500-1GB-osnak elégnek kell lennie.
Laptop ezek szerint nem tud dual módban működni.

Sajnálom, de ugye nem engem szeretnél hibáztatni, mert nem rendesen mentettél?
Milyen formátumban vannak a névjegyek?
Alkalmazásokat, hogyan mentetted el?

Természetesen szóba jöhet még az is, hogy a mekis rendszergazda szépen tiltólistára tette a mac címedet.

DS

Gerike26
2011-10-14, 13:33
Nem vicc, lehet a másik inkompatibilis, nem konfigurálható megfelelő biztonsági szinten, manapság a mobilnet sem drága már, egy 500-1GB-osnak elégnek kell lennie.
Laptop ezek szerint nem tud dual módban működni.

Sajnálom, de ugye nem engem szeretnél hibáztatni, mert nem rendesen mentettél?
Milyen formátumban vannak a névjegyek?
Alkalmazásokat, hogyan mentetted el?

Természetesen szóba jöhet még az is, hogy a mekis rendszergazda szépen tiltólistára tette a mac címedet.

DS

nem hibaztatlak ofc csak tenyeket kozlok.
az lenne az elvem ha kifizitettem 450 euro -t a telefonert akkor igen is
menjen az a wifi , ha van valahol.
a quickben ment a wifi
szal google account szinkronnal a nevjegyeket vissza szereztem( lenyeg legalabb megvan) viszon nem ertem h az alkalmazasaim miert nem latom.
mindent atraktam a gepre aztan vissza es windowsba latom h ott vannak
az android secure mappaban .asec formatumban de a telo megse latja oket
ha erre tudnal vlmi tanacsot adni h tudnam vissza allitani ezeket nagyon halas
lennek.

darkside
2011-10-14, 17:52
nem hibaztatlak ofc csak tenyeket kozlok.
az lenne az elvem ha kifizitettem 450 euro -t a telefonert akkor igen is
menjen az a wifi , ha van valahol.
a quickben ment a wifi
szal google account szinkronnal a nevjegyeket vissza szereztem( lenyeg legalabb megvan) viszon nem ertem h az alkalmazasaim miert nem latom.
mindent atraktam a gepre aztan vissza es windowsba latom h ott vannak
az android secure mappaban .asec formatumban de a telo megse latja oket
ha erre tudnal vlmi tanacsot adni h tudnam vissza allitani ezeket nagyon halas
lennek.

Amennyiben mindenhol megy a wi-fi, csak egy-két helyen nem, akkor az nem a telefon hibája.
Néha nálam is van nyitott háló, de ha azt látom, hogy valaki túl szemtelenül fogja a kiosztott sávszélt, vagy rajtam keresztül szeretné leszedni az összes színes filmet, akkor kizárom.

Az alkalmazásoknak apk formátumban kell lenniük, hogy vissza tudd tenni őket, vagy kell hozzá az a backup program, amivel elmentetted.

DS

deny79
2011-10-15, 19:17
Nem igazán tudom, melyik topicban lenne a legjobb helye, ezért iderakom be:
Valaki esetleg ért nagyon telefonos wifikhez? Van egy olyanom, hogy tegnap délutánig tökéletesen ment, erre ma nézem, nem wifit használ itthon, hanem saját netet, látom ki van kapcsolva wifi, bekapcsolom, pár másodperc után kidob egy olyan szöveget, hogy nem lehet hálózatot keresni. Eltellik kb. 5 másodperc és megint kiírja, majd ki is kapcsolja wifit. Ötlet esetleg? (Egyébként Galaxy Spica telóról van szó)

Gerike26
2011-10-17, 13:52
de elmegyek 1 teljensen masik varosba ahol eletembe elszor vagyok,
bemgyek mcdoba es geppel latom a teloval meg nem latom h letezik wifi signal
azt miert/hogy csinalja? es egyebkent sem hiszem h bemegyek 1 random mcdonaldba
es rogton lebannolna mert hasznalom telon a netet 30percig....
sokat utazom ritkan megyek vissza ugyan abba a mcdonaldsba tobb min 2 alkalommal.

Gerike26
2011-10-17, 18:43
nem lehet editelni ezert meg1szer szolok.
vegeztem 1 kis kutatast , amennyire a nyelvi korlatok engedtek.
elvileg van ilyen bug nexus s re h a wifi csatornakbol nem tud mindent fogni es mig regebben a
beallitasokban volt ilyen lehetoseg azt mar az update tekkel kivettek(ennek mi ertelme..)

szal semmi koze a problemnak bannhoz vagy ilyesmihez ugynezki , maga a rendszer szar.
ha barki hall vlmi erdekeset vagy megoldas a temara es dobna nekem 1 uzit azt nagyon megkoszonnem.

gabor74
2011-10-17, 23:10
Nincsen mit!

DS
................

Szia !Tökéletesen ment a net a mobilon de ismét bekapcsoltam a laptopot ami látta a hálózatot beállítottam a jelszót és csatlakozott.Ezek után a teló nem akar csatlakozni.Egyébként egy N Belkin router van.Mit állitsak még be és mire hogy több készüléket is kezeljen?

Gabor74

nemka
2011-10-18, 14:23
gabor74: Olyan üzemmódot állíts be a routeren, amit minden csatlakoztatni kívánt eszköz ismer. Ha azzal mégsem működik, akkor próbáld a csak 'g' vagy a csak 'b' módot.

gabor74
2011-10-18, 14:26
gabor74: Olyan üzemmódot állíts be a routeren, amit minden csatlakoztatni kívánt eszköz ismer. Ha azzal mégsem működik, akkor próbáld a csak 'g' vagy a csak 'b' módot.
Ezt a beállítást már végigprobáltam.

szecsimark
2011-10-22, 01:08
Sziasztok!
Megosztom a netet a telefonommal. A másik készülék rá is csatlakozik, látszik a jel is, de mégsem megy rajta a net.
Mi lehet a probléma?

androidos
2011-10-22, 09:12
3G-t osztanál meg? Megfelelőek a 3G-s beállításaid? Le kellene tesztelni, hogy működik-e azon a készüléken, amelyikről meg akarod osztani a netet.

szecsimark
2011-10-22, 23:46
ÁÁÁÁ! A wifit osztottam meg, az adatforgalmat meg nem kapcsoltam be:p
(már nagyon benne voltam valamiben)
Köszi a segítséget.

harynjk
2011-10-26, 15:23
Helló,
tegnap óta immáron egy ZTE Blade félig meddig boldog tulajdonosa vagyok. A teljes boldogságomat az akadályozza, hogy egyelőre az internethez nem sikerült csatlakozni. Az itthoni wifi-re gond nélkül csatlakozik, de az internet kapcsolathoz, hogy hogyan tudnék csatlakozni, arra még nem jöttem rá. A laptopom is ezen a wifi-n keresztül csatlakozik a nethez, előbb a router-hez(SMC) utána pedig azon keresztül az internethez(Datanet) ami kéri a felhasználónevet és jelszót. A telefonon ezt még nem találtam meg, hogy ezt hova tudnám beírni.
Számítógépes ismereteim pusztán felhasználószintűek(ott sem túl magas), és androiddal sem volt még dólgom, szóval ha valaki tudna segíteni és el tudná magyarázni egyszerű szavakkal, hogy hogyan is tudnék csatlakozni a telefonommal az itthoni internethez, akkor azt nagyon megköszönném. :)

nemka
2011-10-26, 16:00
harynjk: Az a router vagy csak switch vagy rosszul van bekötve, ha a PC-den kell azonosítani magad az internet hozzáféréshez.
Ha router, akkor abban kell beállítani a PPPoE kapcsolatot. Ha switch, akkor venned kell egy routert, mert a mobiltelefonok nem tudják a PPPoE-t.

harynjk
2011-10-27, 14:40
Most ezzel okosabb nem lettem, amúgy ilyen routerem van: "SMCWBR14-G2 EU Barricade™ g Wireless Broadband Router". Bekötve úgy van, ahogy az a papirján van hogy lennie kell, az internet kis "dobozábol" megy a kábel a router-be, a laptop pedig a wifi-n keresztül csatlakozik.
Mit és hogyan kellen átálítani?

darkside
2011-10-27, 23:17
Most ezzel okosabb nem lettem, amúgy ilyen routerem van: "SMCWBR14-G2 EU Barricade™ g Wireless Broadband Router". Bekötve úgy van, ahogy az a papirján van hogy lennie kell, az internet kis "dobozábol" megy a kábel a router-be, a laptop pedig a wifi-n keresztül csatlakozik.
Mit és hogyan kellen átálítani?

Belépsz a router admin oldalára és ott a wan kapcsolatot beállítod úgy, ahogyan a laptopon is be van állítva.

DS

Tomi.
2011-10-28, 22:43
Üdv!
Egy igazán amatőr kérdés (bocsi érte): ha wifi-n keresztül töltök le valamit pl. marketről akkor a szolgáltatóm nem számol fel adatforgalmi díjat ugye?
Köszönöm szépen előre is! :D

harynjk
2011-10-28, 22:43
Belépsz a router admin oldalára és ott a wan kapcsolatot beállítod úgy, ahogyan a laptopon is be van állítva.

DS
Mikor belépek kiad egy listát: Dynamic IP Address, PPPoE, PPTP, Static IP Address, BigPond, ezek közzül kellene választanom, de azt a felhasználónevet amit a laptopba be kellene írni azt csak a PPPoP és a PPTP-nél tudnám beírni. PPPoP nél még kér olyat, hogy Service Name(oda mi kellene?) és MTU amihez alapbol be van írva egy szám. Miután beírom a felhasználónevet és a jelszót, utána rákattintok a mentésre utána kiad még egy olyat, hogy "Domain Name Server (DNS) Address" és Secondary DNS Address (optional). Ide az elsőhöz is próbáltam már pár dolgot beírni (pl. IPv4 cím), (ide mi kellene). A PPTP-nél több dolgot kér: IP Address, Subnet Mask, Default Gateway, User ID, Password, PPTP Gateway. Itt is próbálkoztam pár dologgal, de mindhiába, szóval, ha el tudnád mondani, pontosan, hava mi kellene az jó volna(a "Hálózati kapcsolat részletes adatai"-részről próbáltam keresgélni a dolgokat), de mint mondtam korábban írtam, nem igazán vagyok otthon az ilyen témákban.
Mindenesetre köszönöm a segítő szándékot.

darkside
2011-10-28, 23:09
Mikor belépek kiad egy listát: Dynamic IP Address, PPPoE, PPTP, Static IP Address, BigPond, ezek közzül kellene választanom, de azt a felhasználónevet amit a laptopba be kellene írni azt csak a PPPoP és a PPTP-nél tudnám beírni. PPPoP nél még kér olyat, hogy Service Name(oda mi kellene?) és MTU amihez alapbol be van írva egy szám. Miután beírom a felhasználónevet és a jelszót, utána rákattintok a mentésre utána kiad még egy olyat, hogy "Domain Name Server (DNS) Address" és Secondary DNS Address (optional). Ide az elsőhöz is próbáltam már pár dolgot beírni (pl. IPv4 cím), (ide mi kellene). A PPTP-nél több dolgot kér: IP Address, Subnet Mask, Default Gateway, User ID, Password, PPTP Gateway. Itt is próbálkoztam pár dologgal, de mindhiába, szóval, ha el tudnád mondani, pontosan, hava mi kellene az jó volna(a "Hálózati kapcsolat részletes adatai"-részről próbáltam keresgélni a dolgokat), de mint mondtam korábban írtam, nem igazán vagyok otthon az ilyen témákban.
Mindenesetre köszönöm a segítő szándékot.

Milyen netet használsz otthon?
Nagy valószínűséggel a pppoe kell neked majd.

DS

harynjk
2011-10-29, 02:40
Milyen netet használsz otthon?
Nagy valószínűséggel a pppoe kell neked majd.

DS

Datanet, Eszköz típus: PPPoE

darkside
2011-10-29, 11:50
Datanet, Eszköz típus: PPPoE

Na jó, akkor kicsit lejjebbről kezdünk! :)
DSL, ISDN, kábelnet, mobilnet, betárcsázós? :)

Amennyiben DSL, akkor a PPPoE kell neked, itt csak a felhasználónevet, jelszót kell beállítani, és azt, hogy automatikusan kapcsolódjon.

DS

harynjk
2011-10-29, 13:04
Na jó, akkor kicsit lejjebbről kezdünk! :)
DSL, ISDN, kábelnet, mobilnet, betárcsázós? :)

Amennyiben DSL, akkor a PPPoE kell neked, itt csak a felhasználónevet, jelszót kell beállítani, és azt, hogy automatikusan kapcsolódjon.

DS

Szerintem is az a legjobb, ha olyan lent kezdjük amennyire csak lehet :)

Amúgy ADSL.

darkside
2011-10-29, 13:23
Szerintem is az a legjobb, ha olyan lent kezdjük amennyire csak lehet :)

Amúgy ADSL.

Akkor, ott is a megoldás, amit írtam.
(csak úgy megsúgnám, hogy vehetnél egy jobb routert is, ez az smc nagyon a legalja sajnos)

DS

zsolt160
2011-10-29, 13:46
Üdv!
Egy igazán amatőr kérdés (bocsi érte): ha wifi-n keresztül töltök le valamit pl. marketről akkor a szolgáltatóm nem számol fel adatforgalmi díjat ugye?
Köszönöm szépen előre is! :DWifi ha nyílt ingyenes, és semmi köze a mobil internethez. "WiFi (Wireless Fidelity) A WLAN, azaz vezeték nélküli (Local Area Network, LAN) telephelyi hálózatok eszközeinek együttműködési szabványa. Tágabb értelemben a WiFi az IEEE 802.11b szabványnak – a vezeték nélküli LAN hálózatok szabványának – eleget tévő eszközök összességének a neve. A WiFi eszközökkel 10-100 méteres területet lehet vezeték nélküli hálózati kapcsolattal ellátni."

Tomi.
2011-10-29, 15:53
Wifi ha nyílt ingyenes, és semmi köze a mobil internethez. "WiFi (Wireless Fidelity) A WLAN, azaz vezeték nélküli (Local Area Network, LAN) telephelyi hálózatok eszközeinek együttműködési szabványa. Tágabb értelemben a WiFi az IEEE 802.11b szabványnak – a vezeték nélküli LAN hálózatok szabványának – eleget tévő eszközök összességének a neve. A WiFi eszközökkel 10-100 méteres területet lehet vezeték nélküli hálózati kapcsolattal ellátni."

Köszönöm. Gondoltam csak biztosra akartam menni. :D

harmaim
2011-11-03, 19:54
Hello azt szeretném egtudni hogy hol találok egy wifi boostert.
Vagy ez egy program neve?
Akkor hol találom A wifi booster-t?
Root kell-e hozzá ha igen akkor van e olyan amihez nem kell root.

Vagy hogyan tudom megcsinálni hogy erősebb legyen a telo wifije mertnem látja eléggé az adót vagy mi az.
Szóval a telóm wifije nem nagyon érzi vagy látja ( vagy nem tudom hogy mondjam) a wifimet.
A teló az jó csak messze van.

harynjk
2011-11-06, 01:00
Akkor, ott is a megoldás, amit írtam.
(csak úgy megsúgnám, hogy vehetnél egy jobb routert is, ez az smc nagyon a legalja sajnos)

DS

Annál amit írtál kicsit bonyolultabb volt a dolog, de végre megoldódott, unokatesóm megcsinálta. Jól jön néha ha van egy informatika tanár a rokonságban :)
Köszönöm a segítőszándékot, mégha nem is tudtam mitkezdeni az információval(ami valószínűleg az én hibám) :)

rallyfun85
2011-11-26, 10:32
Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Mi lehet az oka annak, hogy ugyanazon a helyen, és ugyanabban az időben két ugyan olyan ZTE Blade jelentősen eltérő Wifi jelet fog. Az egyik készüléken majdnem fullon van a jelerősség, a másik viszont éppen csak fog valamit! Ha tud valaki ebben segíteni, akkor azt megköszönöm. Fontos lenne!!!
Előre is köszönöm!
üdv.:rallyfun

zsolt1977
2011-12-03, 15:54
Sziasztok!
Kb.2 hete vettem egy samsung galaxy s2 telefont, minden rendben van vele, kivéve a wifi kapcsolatot. A wifi bekapcsolásakor létrejön a kapcsolat a routerrel és ez mind addig meg is marad amíg nincs jelentős adatforgalom (pl. e-mail-ek böngészése). Ha viszont böngészni szeretnék,vagy a youtube-on videót nézni, megszakad a wifi. Próbáltam már több routerrel (tp-link, d-link) de mindenhol ezt a problémát tapasztaltam. Reset is volt már a telefonon, de ez sem oldotta meg a problémámat.
Fogalmam sincs, hogy mi lehet vele... Valaki esetleg tudna segíteni? Köszönöm előre is a válaszokat.

rtitusz
2011-12-03, 15:56
Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Mi lehet az oka annak, hogy ugyanazon a helyen, és ugyanabban az időben két ugyan olyan ZTE Blade jelentősen eltérő Wifi jelet fog. Az egyik készüléken majdnem fullon van a jelerősség, a másik viszont éppen csak fog valamit! Ha tud valaki ebben segíteni, akkor azt megköszönöm. Fontos lenne!!!
Előre is köszönöm!
üdv.:rallyfun

A Blade-k köztudottan nagyon nem egyformák, rengeteg eltérés van a viselkedéseik között.

rtitusz
2011-12-03, 15:57
Sziasztok!
Kb.2 hete vettem egy samsung galaxy s2 telefont, minden rendben van vele, kivéve a wifi kapcsolatot. A wifi bekapcsolásakor létrejön a kapcsolat a routerrel és ez mind addig meg is marad amíg nincs jelentős adatforgalom (pl. e-mail-ek böngészése). Ha viszont böngészni szeretnék,vagy a youtube-on videót nézni, megszakad a wifi. Próbáltam már több routerrel (tp-link, d-link) de mindenhol ezt a problémát tapasztaltam. Reset is volt már a telefonon, de ez sem oldotta meg a problémámat.
Fogalmam sincs, hogy mi lehet vele... Valaki esetleg tudna segíteni? Köszönöm előre is a válaszokat.

Próbálj meg más titkosítást.

zsolt1977
2011-12-03, 16:04
Szia rtitusz!
Köszönöm a válaszodat, de mivel kezdő vagyok egy kicsit bővebben kifejtenéd ha megkérhetlek rá?

rtitusz
2011-12-03, 16:21
A WiFi-t egy Router szolgáltatja. Általában meg szokás adni valamilyen titkosítást a kapcsolathoz a router beállításaiban. Ez lehet WPA/WEP/WPA2 stb, amit a router támogat. Emiatt kér egy jelszót a WiFi első bejelentkezésnél. Amit én mondtam, az annyit tesz, hogy ha eddig WEP titkosítás volt, akkor érdemes volna kipróbálni WPA2-vel is mondjuk. Ennek a hogyanjának le kell lennie írva a Router használatijában.

zsolt1977
2011-12-03, 17:44
Nos az itthoni routeren (TP-LINK TP-WR1043ND) nem állítottam be titkosítást direkt azért, hogy az általad említett hibába ne ütközzek.
De most kipróbáltam, változást viszont nem tapasztaltam, így ismét nincs titkosítva a router...

A router képes arra, hogy helyi hálózaton keresztül media serverkén működjön, vagyis ha egy pendrive-ot csatlakoztatok hozzá, akkor az azon található zenét/filmet meg tudom tekinteni a galyaxy s2 telómon elvileg. Nah most ez gyakorlatban is tökéletesen működik, viszont itt is a szóban forgó hibával szembesülök, hogy pár másodperc zene hallgatás vagy film nézés után bontja a wifi kapcsolatot.

Esetleg más ötlet?
Köszönöm.

rtitusz
2011-12-03, 18:06
Nincs titkosítás és bontja a netet. Hmmm. Esetleg interferencia egy szomszéd routerével? Erre a telefonok érzékenyebbek, mint a pc-k. A marketen fent van egy WiFi Analizer névre hallgató program, ott lehet csatorna frekvenciára vizsgálni a hálózatot. A kapott eredmény jegyében érdemes átállítani a routert.

Bocs az előző szájbarágós hsz-ért, csak nem tudtam, hogy mennyire vagy képben.

zsolt1977
2011-12-03, 18:26
A "WiFi Analizer-t" ma délelőtt töltöttem le, és a "kapott eredmény jegyében" (1ch) állítottam be a routert, viszont a hiba továbbra is tapasztalható...

A munkahelyemen, barátomnál, és itthon is ezt a hibát tapasztalom, interferencia kizárva...

Én azt sajnálnám ha nem lennének szájbarágós válaszok, mert ezekből lehet tanulni. :o)

Köszönöm eddigi segítségedet, de a problémám sajnos még mindig nem oldódott meg.
Ismételném önmagam: "más ötlet?" :)

rtitusz
2011-12-03, 19:05
A "WiFi Analizer-t" ma délelőtt töltöttem le, és a "kapott eredmény jegyében" (1ch) állítottam be a routert, viszont a hiba továbbra is tapasztalható...

A munkahelyemen, barátomnál, és itthon is ezt a hibát tapasztalom, interferencia kizárva...

Én azt sajnálnám ha nem lennének szájbarágós válaszok, mert ezekből lehet tanulni. :o)

Köszönöm eddigi segítségedet, de a problémám sajnos még mindig nem oldódott meg.
Ismételném önmagam: "más ötlet?" :)

Ha mindenhol ezt csinálja, akkor a telefon részéről nem stimmel valami. A hiba már a telefon megvétele óta fennáll? Esetleg egy telepített program okozhatja. Próbának egy Factory Resetet ajánlanék (előtte mentsd le a fontos dolgaidat a telefonról, mert az töröl mindent). Ha nem segített, akkor szerviz.

Az hogy egy routerrel ezt csinálja, az megesik, de hogy mindenhol, olyan nem lehet.

zsolt1977
2011-12-03, 19:11
Én is erre tippelek, hogy a telóval lehet valami probléma. Mint ahogyan azt korábban írtam a full reset is megvolt, változás nincs. Igen, a hibát a telefon megvételétől tapasztalom. Még nézelődöm a hétvégén és ha nem találok rá optimális megoldást, marad a szerviz. Bár sajnálom, hogy egy ilyen drága telón, ezzel a triviális problémával szembesülök... :(

rallyfun85
2011-12-03, 21:39
Köszönöm a segítséget. Akkor ezek szerint csak az jelenthet megoldást a problémára, ha legközelebb megpróbálok jobban választani!

zsolt1977
2011-12-05, 19:35
Sziasztok. A korábbi hozzászólásomat folytatnám, ha esetleg valaki ezzel a hibával találkozna a galaxy s2 telóján. Ma bevittem a debreceni Samsung szervizbe és szoftverfrissítés, valamint 2 órás nyomogatás után csak annyit mondtak, hogy még nem találkoztak ilyen problémával. Felhívták a pesti kollégákat de ők sem tudtak semmit sem mondani, mindenki számára nyitott maradt a kérdés. Annyiban maradtunk, hogy felküldik Pestre, és jövőhét kedden érdeklődjek... Folyt. köv. a jövőhéten. Üdv.

gabor87
2011-12-06, 01:06
Sziasztok!

DD-WRT-s routeren futtatok (pptp) vpn szervert helyi hálón. Laptoppal gond nélkül működik a vpn, azonban a samsung galaxy sl (2.2.1) telefonnal nem sikerül. Külföldi fórumokon olvastam minden féle megoldást, de egyik sem vált be. A legegyszerűbb az lenne ha megadnám a szerver ip-t felhasználónevet/jelszót, ezzel kezdtem, de nem vált be. Van valakinek ötlete?

köszi!
Gábor

gabor87
2011-12-09, 07:56
Máshogy kérdezem: Sikerült valakinek VPN kapcsolatot létrehozni Samsung Galaxy S készülékkel 2.2-es rendszerrel?

darkside
2011-12-09, 17:34
Máshogy kérdezem: Sikerült valakinek VPN kapcsolatot létrehozni Samsung Galaxy S készülékkel 2.2-es rendszerrel?

Telefon vezeték nélküli beállításai alatta vpn hálózatoknál milyen típust használsz? Minden adat(titkosítás, liszensz, engedélyek, címek, dns azonos azzal, ami a számítógépen van beállítva?)
Igaz, hogy nálam htc és 2.1, de gond nélkül működik a vpn, ha arra van szükségem.

DS

gabor87
2011-12-09, 21:24
Telefon vezeték nélküli beállításai alatta vpn hálózatoknál milyen típust használsz? Minden adat(titkosítás, liszensz, engedélyek, címek, dns azonos azzal, ami a számítógépen van beállítva?)
Igaz, hogy nálam htc és 2.1, de gond nélkül működik a vpn, ha arra van szükségem.

DS

Nagyon köszi a választ!
VPN-szerver beállítása: 192.168.2.1 (router belső IP-je)
Kódolás engedélyezése: bepipálva (PPTP titkosítás engedély)
DNS-keresési tartományok: üresen hagytam

Más beállítást nem nagyon találok. És előtte felcsatlakoztam wifire, aztán próbáltam a VPN-t indítani.

darkside
2011-12-09, 23:00
Nagyon köszi a választ!
VPN-szerver beállítása: 192.168.2.1 (router belső IP-je)
Kódolás engedélyezése: bepipálva (PPTP titkosítás engedély)
DNS-keresési tartományok: üresen hagytam

Más beállítást nem nagyon találok. És előtte felcsatlakoztam wifire, aztán próbáltam a VPN-t indítani.

PPTP esetén a következőket lehet megadni:
VPN neve, VPN server beállítása, kódolás engedélyezése, DNS search domains.
Nálam más van beállítva, és most nagyon nincsen kedvem létrehozni egy új vpn-t, hogy megnézzem, így is megy-e minden rendesen. :)
Itt (http://www.techrepublic.com/blog/smartphones/connect-to-a-pptp-vpn-from-your-android-phone/2145) egy kis segítség hozzá.
Ahogy olvasgatok más oldalakon, egyes készülékeknél ennél a kapcsolattípusnál néha gond lehet a kódolással, ki kell kapcsolni.

DS

gabor87
2011-12-10, 00:51
PPTP esetén a következőket lehet megadni:
VPN neve, VPN server beállítása, kódolás engedélyezése, DNS search domains.
Nálam más van beállítva, és most nagyon nincsen kedvem létrehozni egy új vpn-t, hogy megnézzem, így is megy-e minden rendesen. :)
Itt (http://www.techrepublic.com/blog/smartphones/connect-to-a-pptp-vpn-from-your-android-phone/2145) egy kis segítség hozzá.
Ahogy olvasgatok más oldalakon, egyes készülékeknél ennél a kapcsolattípusnál néha gond lehet a kódolással, ki kell kapcsolni.

DS

Sajnos kódolás nélkül se megy, már próbáltam. Egy másik fórumon azt írják lehet nincs betöltve a tun.ko modul.

gabeszq
2011-12-10, 19:05
Sziasztok!
Nekem is wifis segítséget szeretnék kérni. SMCWEB-N ruterem van, és egy Huawei ideos slim 7 tábla pc-m és a kettőt szeretném közös nevezőre hozni már régóta. A tábla pc kijelzi a kapcsolatomat, hogy van de viszont nem csinál semmit sem, nem tudok fellépni vele sehova, és kis idő múlva meg kiírja hogy letiltva. Az egyik ismerősömnek is androidos telója van és az meg simán minden beállítás nélkül fel tud menni a netemre.

darkside
2011-12-11, 12:56
Sajnos kódolás nélkül se megy, már próbáltam. Egy másik fórumon azt írják lehet nincs betöltve a tun.ko modul.

Nincsen több ötletem. Lehet, hogy a vpn-t újra kellene konfigolni.

DS

darkside
2011-12-11, 13:00
Sziasztok!
Nekem is wifis segítséget szeretnék kérni. SMCWEB-N ruterem van, és egy Huawei ideos slim 7 tábla pc-m és a kettőt szeretném közös nevezőre hozni már régóta. A tábla pc kijelzi a kapcsolatomat, hogy van de viszont nem csinál semmit sem, nem tudok fellépni vele sehova, és kis idő múlva meg kiírja hogy letiltva. Az egyik ismerősömnek is androidos telója van és az meg simán minden beállítás nélkül fel tud menni a netemre.

Tabletre tedd fel a wifindert, nézd meg, hogy mit ír ki(kapcsolat nevére bökve). Csatlakozott, foglalt, rossz tartományból kapja az ip címet.
Router-en nézd meg, hogy a tab tudásának megfelelő-e a kapcsolat típusa(lehet, hogy nem tud n-es hálózatot kezelni). Vagy mixed-el próbálkozz, vagy g-vel. Nézd meg a dchp client list alatt, látszik-e a tab mac címe, kapott-e ip címet, és nincs-e valamilyen kivétel altatt(mac cím szűrés, ip cím szűrés, korlátozott net elérés ip cím alapján, stb.

DS

dermot
2011-12-11, 13:20
Sziasztok szeretnék segítséget kérni otthon egy laptopról megy ki a wifi tegnap még a telóval wifiztem ma reggelre meg már nem működött a telefonon semmilyen wifi sem az otthoni sem az idegen a jelet kiteszi de nem tölti be a lapokat hiba üzi meg semmi van valami ötlet? Előre is köszönöm

gabeszq
2011-12-11, 14:19
Tabletre tedd fel a wifindert, nézd meg, hogy mit ír ki(kapcsolat nevére bökve). Csatlakozott, foglalt, rossz tartományból kapja az ip címet.
Router-en nézd meg, hogy a tab tudásának megfelelő-e a kapcsolat típusa(lehet, hogy nem tud n-es hálózatot kezelni). Vagy mixed-el próbálkozz, vagy g-vel. Nézd meg a dchp client list alatt, látszik-e a tab mac címe, kapott-e ip címet, és nincs-e valamilyen kivétel altatt(mac cím szűrés, ip cím szűrés, korlátozott net elérés ip cím alapján, stb.

DS

feltettem a wifindert, és azt írja ki hogy disconnected from smc , obtaining ip address for smc ezeket felváltva. a routert meg nem érem a számítógépen sem,

darkside
2011-12-11, 14:22
Sziasztok szeretnék segítséget kérni otthon egy laptopról megy ki a wifi tegnap még a telóval wifiztem ma reggelre meg már nem működött a telefonon semmilyen wifi sem az otthoni sem az idegen a jelet kiteszi de nem tölti be a lapokat hiba üzi meg semmi van valami ötlet? Előre is köszönöm

Akkor a hiba inkább a megosztó oldalon van, mivel a telefon csatlakozott. Az is lehet, hogy rossz tartományba került, nem megfelelő ip címet kapott, csatlakoztasd újra.

DS

darkside
2011-12-11, 14:24
feltettem a wifindert, és azt írja ki hogy disconnected from smc , obtaining ip address for smc ezeket felváltva. a routert meg nem érem a számítógépen sem,

Igen, amikor végigfut, akkor a kapcsolat nevére kattintasz, feldob egy kis ablakot abban írja felül a hálózat nevét, alatta jelerősség, alatta a titkosítás módját, alatta a csatorna számát, legvégül pedig az ip címet.
Ezek megfelelnek a router-en beállítottaknak?
A második mondatot nem értem.

DS

gabeszq
2011-12-11, 14:30
Írtad hogy nézzek meg a routeren ezt meg azt! És erre írtam, hogy nem tudom elérni a gépemről a routeremet a gyári 192.168.2.2 vel sem. Azt em tudom megnézni. :-(

dermot
2011-12-11, 14:36
Akkor a hiba inkább a megosztó oldalon van, mivel a telefon csatlakozott. Az is lehet, hogy rossz tartományba került, nem megfelelő ip címet kapott, csatlakoztasd újra.

DS
már sokszor próbáltam újra indítottam gyári alap visszaállítás semmi

darkside
2011-12-11, 14:38
Írtad hogy nézzek meg a routeren ezt meg azt! És erre írtam, hogy nem tudom elérni a gépemről a routeremet a gyári 192.168.2.2 vel sem. Azt em tudom megnézni. :-(

Mármint nem tudod a felhasználónevet és a jelszót, vagy nem tudod a megfelelő ip címet?
A második esetben a gépen rámész a hálózati kapcsolatokra, megnyitod a működő/aktuális helyi kapcsolatot, és ott szépen kiírja vagy a részletek(win7), vagy a támogatás(xp) fül alatt, mi az alapértelmezett átjáró címe. Ezen kell keresned a routert.

DS

zsolt160
2011-12-11, 14:44
Indítsd újra a routert. Kihúz a tápkábelt, vársz egy kicsi, visszadugod. Nálam a modemmel veszik össze néha a router és nincs net. Ilyenkor nem tudok belépni a router beállításaiba, csak ha újraindítom. Sok problémára lehet ez egy megoldás.

darkside
2011-12-11, 15:13
Indítsd újra a routert. Kihúz a tápkábelt, vársz egy kicsi, visszadugod. Nálam a modemmel veszik össze néha a router és nincs net. Ilyenkor nem tudok belépni a router beállításaiba, csak ha újraindítom. Sok problémára lehet ez egy megoldás.

Elméletileg nem ez a gond nálad sem, mert sorba vannak kötve, tehát nem éred el a gépről a modemet csak a router-en keresztül.
Inkább az lesz a gond, hogy a router amikor megújítja a wan ip címet, akkor kap lejárt/tiltott/rossz-at.
Az, hogy nem éred el éppen, lehet egy egyszerű firmware hiba is, de mindenképpen, és csakis a router hibája.
Nála amúgy sem hozna tartós változást egy újraindítás, a beállítások nem törlődnek ilyenkor, csak új wan címet kér, és újra kiosztja a még le nem járt ip címeket a hálózata felé.

DS

gabeszq
2011-12-17, 22:28

DS

Ma megint volt időm a routerre, és megnéztem rajta mindent amit írtál. Ott is az az ip van amiket megadtam neki ás a dhcp alatt is megvan a mac számom, és nincs mac szűrésem se bekapcsolva. de viszont hiányolja a tablet a DNS-t, azt írja állítsam be. Oda mit kellene írnom? dns 1 - dns 2! Látom a tabletet hogy csatlakozik egy pár pillanatra, de nem marad úgy.

gabeszq
2011-12-18, 11:03
a DNS 1 hez beírtam a routerem ip-jét, és most jónak néz ki és fent is maradt a neten, csak még mindig nem működnek a böngészőim, sem az emailom, mintha nem lenne adatforgalom.

darkside
2011-12-18, 16:34
a DNS 1 hez beírtam a routerem ip-jét, és most jónak néz ki és fent is maradt a neten, csak még mindig nem működnek a böngészőim, sem az emailom, mintha nem lenne adatforgalom.

Persze, működni fog fix ip-vel is.
Azért kért dns címet, mert megadtál ip címet. Amennyiben dinamikus ip címnél maradtál volna, akkor nem kéri a dns címet sem.
A lényeg, hogy működik. Szerintem valami oknál fogva a kiosztható tartományon kívüli ip címet kaptál a dhsp servertől. Olcsóbb routereknél elég gyakori hiba.

DS

gabeszq
2011-12-18, 20:26
De nem nagyon működik csak csatlakozik és nem tudok vele netezni sem. Azzal tudok valamit csinálni, hogy a dhsp servertől kiosztható tartományon kívüli ip címet kaptam? Bocs hogy ílyen hülyeségeket kérdezek de még nem csináltam ilyet. Ha a routert dhcp-re kapcsolom, azután kér egy újraindítást és utána nem érem el a router menüjét.

darkside
2011-12-19, 00:38
De nem nagyon működik csak csatlakozik és nem tudok vele netezni sem. Azzal tudok valamit csinálni, hogy a dhsp servertől kiosztható tartományon kívüli ip címet kaptam? Bocs hogy ílyen hülyeségeket kérdezek de még nem csináltam ilyet. Ha a routert dhcp-re kapcsolom, azután kér egy újraindítást és utána nem érem el a router menüjét.

Sehonnan sem éred a routert? Mert akkor valószínű, hogy minden gépeden fix ip van beállítva. Persze így is mennie kéne.
Kicsit fáradt vagyok, az agyam sem nagyon fog már. Hagyhatod fix ip címen is, nincsen vele semmi baj, tökéletesen megfelel az is.
Amennyiben tartományon kívüli címet kapnál, akkor a router újraindítása(nem szükséges resetelni) segíthet.

DS

ockul
2012-01-23, 15:46
Sziasztok!
Én vettem egy Zte Bladet és egy olyan gondom akadt hogy amire ráakarok csatlakozni wifire az WEP kódolt és az a baj hogy túl hosszú a kód és nem fér bele a telóba ilyenkor mi a teendő?? Persze megnéztem más telón működik a kód!

zsolt160
2012-01-23, 16:59
Még párhelyre írd be. Tudom bunkó vagyok, de most ott válaszoltak, mos ide-oda menjenek a válaszok? Nem jobb volna ha egy helyen lenne? No ezért kell egy hozászolást egy helyen feltenni!

Jerry0321
2012-01-30, 14:24
Sziasztok! Nekem is van egy kis gondom a wifi routeremmel. X-MICRO WLAN 11g Broadband Router, a telefon, laptop látja, csatlakoznak is, de a telefonon ezután megáll minden, a laptop vígan elvan. A marketba belépéskor csak "loading" és fehér képernyő van, az e-maileket nem tudom szinkronizálni stb. Böngészni tudok egy pár percig, de nagyobb oldal betöltésénél megáll minden. Próbáltam a channel-en állítani, de nem működött egyiken sem, valamint újrakonfigoltam az egészet, de minden hiába. Más hálózatoknál minden működik! Ennyire pocsék lenne ez a router, vagy a telefonban van a hiba? Köszi a válaszokat!

Párduc
2012-02-13, 14:39
Helló!

Nekem is problémám akadt a Wifihez való kapcsolódással... Van egy Ericsson X10 Mini Pro-m, amivel szeretnék az otthoni router wifijére felkapcsolódni.

A routeren be van kapcsolva a wifi jelszóval, a telefon látja is, ezzel nincs baj. Megnyitom a hálózatok között, beírom a jelszót, ezt elfogadja, és megjegyzi. Újra rábökök a hálózat nevére, egy ablakot dob fel három opcióval: Kapcsolódás/Felejthető/Mégse. A kapcsolódásra rábökök, becsukja az ablakot, de semmi nem történik...

Mi lehet a baj? Mert más, jelszó nélküli hálózathoz már tudtam kapcsolódni egyszer.

Amikre én gondoltam, ezek lehetnek hibák?

-a wifi jelszóban van nagybetűs karakter
-statikus IP-t használ a router, a wifi nincs használatban, csak madzagon megy a két gépünkhöz a net (de be van kapcsolva).
-Valami biztonsági beállítás rossz.

Előre is köszi a segítséget!

rtitusz
2012-02-13, 15:08
Helló!

Nekem is problémám akadt a Wifihez való kapcsolódással... Van egy Ericsson X10 Mini Pro-m, amivel szeretnék az otthoni router wifijére felkapcsolódni.

A routeren be van kapcsolva a wifi jelszóval, a telefon látja is, ezzel nincs baj. Megnyitom a hálózatok között, beírom a jelszót, ezt elfogadja, és megjegyzi. Újra rábökök a hálózat nevére, egy ablakot dob fel három opcióval: Kapcsolódás/Felejthető/Mégse. A kapcsolódásra rábökök, becsukja az ablakot, de semmi nem történik...

Mi lehet a baj? Mert más, jelszó nélküli hálózathoz már tudtam kapcsolódni egyszer.

Amikre én gondoltam, ezek lehetnek hibák?

-a wifi jelszóban van nagybetűs karakter
-statikus IP-t használ a router, a wifi nincs használatban, csak madzagon megy a két gépünkhöz a net (de be van kapcsolva).
-Valami biztonsági beállítás rossz.

Előre is köszi a segítséget!

Milyen titkosítást használsz?

Ugye nincs beállítva MAC szűrés a routeren? (Tudom evidens, de már futottunk párszor bele, hogy a delikvens elfelejtette.)

Próbáld ki titkosítások nélkül, hogy úgy csatlakozik-e. Ha igen, akkor szépen egyesével visszakapcsolgathatod őket.

Statikus IP nem lehet gond.

Párduc
2012-02-14, 10:37
Milyen titkosítást használsz?

Ugye nincs beállítva MAC szűrés a routeren? (Tudom evidens, de már futottunk párszor bele, hogy a delikvens elfelejtette.)

Próbáld ki titkosítások nélkül, hogy úgy csatlakozik-e. Ha igen, akkor szépen egyesével visszakapcsolgathatod őket.

Statikus IP nem lehet gond.

A titkosítás WPA-2. MAC szűrés nincsen rajta.

Titkosítás nélkül tudott csatlakozni rá 10 perces kínlódással, pedig a jel "megfelelő" erősségű volt. Ezután kb. 2 perc alatt ledobott a wifi, hogy eltűnt a jel. Lehet, hogy túl gyenge a wifi, vagy ólommal van szigetelve a ház? (Megjegyzem, a router az alattam lévő szobában van, tehát max 4-5 méterre, köztünk egy födémmel.)

zsolt160
2012-02-14, 15:36
A beton födém az sokat tud árnyékolni. Főleg a benne lévő fém árnyékolhat, ez miatt lehet egyik helyen erősebb a jel, máshol gyengébb. (akár pár centivel is)

mullerpepe
2012-02-19, 12:33
Helló

Szeretnék kérni egy kis segítséget van egy Samsung Galaxy Giom és most tetem fel rá a 2.3.7 es androidot, az lenne a bajom nagyon jól működik csak a wifi nem működik azt írja ki hogy wifi hiba MAC cím meg IP cím hez meg ezt írja hogy nem elérhető.
Ha valaki tudna segíteni azt nagyon megköszönném már egy napja szarakodok vele.

SonnyW
2012-10-04, 19:06
Sziasztok.

A készülékem (Sony Live) A Wifi-vel nem nagyon szeret barátkozni, ugyanis (nagyjából) bármely Wifi hálózathoz kapcsolódok ki írja szokásos dolgokat(IP-cím beszerzése innen:xyz >> Kapcsolódva >> xyz) felül is ottva a jel. Aztán bármely alkalmazásomra megyek ( Google Play, Facebook, Opera mini, ...) rögtön ki írja hogy Nincs kapcsolat, és nézzem meg a Wifi beállításokat. Nem egyszer, nem kétszer fordult már elő, és most is ezt produkálja. Gondoltam hogy frissítenem kéne (>> De net nélkül hogy?? :D). Le ejteni nem nagyom ejtem, vigyázok rá tehát ha e miatt nem csinálhatja. Léccives segítsetek már mi baja lehet!

bagito9
2012-10-09, 10:58
(Korábban már írtam ezzel a problémával egy másik topicba, csak vagy egy hónapig nem volt időm foglalkozni a dologgal.)

Akkor ezt írtam be:

Sziasztok!

Egy olyan problémám lenne hogy itthon van Wifi-m de a telefonom vmiért nem akar felcsatlakozni rá,Samsung Galaxy minim van, a routerem pedig D-Link típusú, a hálózatot látja,beírom a jelszót is hozzá,de nem csinál semmit. A hálózatomra annyit ír még ki,hogy WPA/WPA2 PSK segítségével biztosítva. Ezenkívül nem csinál semmi mást.
Valaki tudna segíteni mért nem csatlakozik fel?
Erre érkezett válasz, hogy próbáljam meg titkosítás nélkül. Ez most egyrészt azt jelenti, hogy a wifiről vegyem le a jelszót, és mint nyílt hálózatra csatlakozzak? Mert ezt még tavaly megnéztem, és akkor mint nyílt hálózatra felcsatlakozott. Vagy mit lehet tenni, hogy jelszóval védett hálózatra felmenjen? ( persze sajátra, aminek a jelszavát is tudom :) )

zsolt160
2012-10-09, 15:52
Annyit, hogy másik titkosítási módot kell beállítani, mert ezek szerint (nyílt jó volt) a titkosítással van gond! De a sok irkálás miatt a részleteket olvasd el a router kezelési utasításába!

zsolt160
2012-10-09, 18:36
Kis segítség ITT (http://partners.hupont.hu/18/router-beallitas), a további linkeket is lehet használni amit ad az oldal. Minden routeren más a beállítás

bagito9
2012-10-09, 23:07
Kis segítség ITT (http://partners.hupont.hu/18/router-beallitas), a további linkeket is lehet használni amit ad az oldal. Minden routeren más a beállítás

Köszi! Közbe találtam egy jó leírást neten a routeremhez, amit meg is néztem.
Egyrészt a titkosítás deaktiválva volt, amit lehetett 64 vagy 128kb-osra átállítani, ha 64-es átállítottam akkor nyílt hálózattá vált, akkor csatlakozott.
Beállítottam még hogy WEP-nek írja ki akkor már kiírt azt a telefon, hogy IP cím lekérése innen,de ezután nem csinált semmit. Viszont egy másik lap top van vezetéknélküli hálózathoz csatlakoztatva, így erre ekkor a lap top fel se ment már.
Jelenleg WPA/WPA2 segítségével kódolva,így működik a hálózat,de a telefonom nem megy fel rá.

r_crusoe
2012-10-13, 17:36
Sziasztok,

családtag állítja, hogy a távolsági buszon a buszon utazók mobiljára (nem a buszéra!) wi-fivel rá tud csatlakozni. :mad: Lehet, hogy a mobil adatforgalmunkat külön le kéne védeni, mert mások szipkázhatják az előfizetésünket? Hogyan lehetséges ez? Eleve úgy van beállítva a mobil, hogy le tudják szipkázni a mobilnetet az ügyesek, vagy elkonfiguráltak valamit a buszon utazók?

Elmagyarázná valaki, vagy forrást adna?

rtitusz
2012-10-13, 18:10
Sziasztok,

családtag állítja, hogy a távolsági buszon a buszon utazók mobiljára (nem a buszéra!) wi-fivel rá tud csatlakozni. :mad: Lehet, hogy a mobil adatforgalmunkat külön le kéne védeni, mert mások szipkázhatják az előfizetésünket? Hogyan lehetséges ez? Eleve úgy van beállítva a mobil, hogy le tudják szipkázni a mobilnetet az ügyesek, vagy elkonfiguráltak valamit a buszon utazók?

Elmagyarázná valaki, vagy forrást adna?

Csak akkor lehet rácsatlakozni, ha be van kapcsolva a hotspot. Azonban akkor is kell jelszó, és egyéb. Valamint, ha be van kapcsolva a hotspot, azt a telefon jelzi ezer helyen, többek között a státusz sorban.

r_crusoe
2012-10-13, 18:57
Köszönöm szépen! Ezek szerint elég sok figyelmetlen ember ülhet azokon a buszokon, jelszavazatlan mobilokkal?

Csak akkor lehet rácsatlakozni, ha be van kapcsolva a hotspot. Azonban akkor is kell jelszó, és egyéb. Valamint, ha be van kapcsolva a hotspot, azt a telefon jelzi ezer helyen, többek között a státusz sorban.

rtitusz
2012-10-13, 21:05
Köszönöm szépen! Ezek szerint elég sok figyelmetlen ember ülhet azokon a buszokon, jelszavazatlan mobilokkal?

Vagy pedig a busznak van 3Gs mobilnetje. Szokott lenni, ahogy az InterCityken és GYESEV-en is.

lisza
2012-10-30, 20:44
Sziasztok, samsung galaxy minisek , kerlek akinek van tapasztalata hogyan lehet az otthoni wifihez kapcsolodni , segitsen .A router TP-LINK , latja a telo a halozatot, ip cimet ker, majd szetkapcsol.Beirom a jelszot , probalkozik ujra de szet kapcsol.Nincs semmi szures, csak titkositas ami WPA2-PSK-ra van allitva.Probaltam kezzel beirni a telo Mac cimet a router clientlist-be de valamiert nem fogadja , keken marad a mezo ha lenyomom a SAVE gombot.Mit nem csinalok jol hogy nem lehet kezzel bevinni ? kerek mindenkit akinek van otlete irja meg ,
Udv. elkeseredett andoidos

rtitusz
2012-10-30, 20:45
Sziasztok, samsung galaxy minisek , kerlek akinek van tapasztalata hogyan lehet az otthoni wifihez kapcsolodni , segitsen .A router TP-LINK , latja a telo a halozatot, ip cimet ker, majd szetkapcsol.Beirom a jelszot , probalkozik ujra de szet kapcsol.Nincs semmi szures, csak titkositas ami WPA2-PSK-ra van allitva.Probaltam kezzel beirni a telo Mac cimet a router clientlist-be de valamiert nem fogadja , keken marad a mezo ha lenyomom a SAVE gombot.Mit nem csinalok jol hogy nem lehet kezzel bevinni ? kerek mindenkit akinek van otlete irja meg ,

Kapcsold ki a MAC filteringet, utána jó lesz.

lisza
2012-10-31, 09:28
Kapcsold ki a MAC filteringet, utána jó lesz.

Kikapcsoltam, igy sem engedi beirni a telo Mac szamat!Valami mas otlet?
Koszi.

Decepticon
2012-10-31, 13:09
Kikapcsoltam, igy sem engedi beirni a telo Mac szamat!Valami mas otlet?
Koszi.

Ha kikapcsolod a MAC filteringet, akkor minek beírni a MAC számot?! Szerintem állítsd a titkosítást szimplán WPA2 PSK-ra. Nálam sem akart a tablet csatlakozni a WPA/WAP2-es titkosított TP-Link routeremhez. Módosítottam WPA2 PSK-ra és csodák csodája, azonnal összebarátkoztak. Talán neked is ez lesz az üdvözítő megoldás.

Üdv, Dec

lisza
2012-10-31, 19:46
Ha kikapcsolod a MAC filteringet, akkor minek beírni a MAC számot?! Szerintem állítsd a titkosítást szimplán WPA2 PSK-ra. Nálam sem akart a tablet csatlakozni a WPA/WAP2-es titkosított TP-Link routeremhez. Módosítottam WPA2 PSK-ra és csodák csodája, azonnal összebarátkoztak. Talán neked is ez lesz az üdvözítő megoldás.

Üdv, Dec

Modositottam WPA2 PSK-ra, kikapcsoltam a Mac filtert , es semmi , a problema ugyanaz sajnos, de azert kosz.:(

darkside
2012-11-01, 18:46

Először is, nem nyúlunk olyanhoz, amihez nem értünk!
Húzd ki a router-t, hagyd úgy egy percig, dugd vissza.
Mindent hagyj alapbeállításokon, ahogyan eredetileg volt.
Indítsd el a telefonon a csatlakozást, add meg a jelszót.
Ha nem megy, akkor készíts képernyőképet a dhcp alattiakról és a security alattiakról(itt igazság szerint semmit sem kell változtatni a gyáriakhoz képest)

DS

mateus123
2013-01-08, 14:58
Sziasztok, lenne egy kis problémám, régen vettem egy T mobile Pulse Minit (de meg is bántam) és az a bajom hogy nem tudom miért de a saját wifinkre nem tudok rácsatlakozni, esetleg valakinek valami ötlete? Előre is köszönöm.

rtitusz
2013-01-08, 14:59
Sziasztok, lenne egy kis problémám, régen vettem egy T mobile Pulse Minit (de meg is bántam) és az a bajom hogy nem tudom miért de a saját wifinkre nem tudok rácsatlakozni, esetleg valakinek valami ötlete? Előre is köszönöm.

Titkosítás nélkül se?

mateus123
2013-01-08, 15:01
Hát nem tudom, úgy még nem próbáltam de valahol megkeresem a jelszót. És ha úgy se lesz jó mit tegyek?

rtitusz
2013-01-08, 15:23
Hát nem tudom, úgy még nem próbáltam de valahol megkeresem a jelszót. És ha úgy se lesz jó mit tegyek?

Majd írj, és kitaláljuk. :)

Billie023
2013-01-10, 21:01
Sziasztok!
Nekem az a problémám hogy bekapcsolom a wi-fit és ezt irja ki: Hiba. Nemtudom miért van nemhiszem hogy hardverhiba mert néha beszokott jönni. a routerrel se lehet semmi mert egy évig tökéletesen működött. szóval nemtudom mi lehet a pobléma... ha valaki tud az kérem segítsen.

Zajc
2013-02-26, 20:39
Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni,hogy nem működik a wifi.
Mert le ejtettem a telefonomat(Samsung Galaxy Y) és azóta egy wifi hálozatot sem jelenít meg ,amire valaha kapcsolódtam :O!!!
mi lehet a gond vele :'( ?
már többször leejtettem,de ilyen még nem volt :'( !

tatita
2013-04-19, 22:16
Sziasztok!
Nekem az a problémám hogy bekapcsolom a wi-fit és ezt irja ki: Hiba. Nemtudom miért van nemhiszem hogy hardverhiba mert néha beszokott jönni. a routerrel se lehet semmi mert egy évig tökéletesen működött. szóval nemtudom mi lehet a pobléma... ha valaki tud az kérem segítsen.

Ha tényleg 1.5 android van a készülékeden, ahogy olvasom, nem ártana egy ki frissítés :)

Tapatalk 2-vel küldve az én HTC Sensation Z710e-ről

tatita
2013-04-19, 22:19
Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni,hogy nem működik a wifi.
Mert le ejtettem a telefonomat(Samsung Galaxy Y) és azóta egy wifi hálozatot sem jelenít meg ,amire valaha kapcsolódtam :O!!!
mi lehet a gond vele :'( ?
már többször leejtettem,de ilyen még nem volt :'( !

Minél többször leejted, annál nagyobb a valószínűsége, hogy tönkrevágod. Cseréld le pl Defy+-ra az jobban bírja a kiképzést :D

tege54
2013-04-22, 11:59
Sziasztok!
Tanácsot kérnék a következők miatt. Táblagépemen (Jelly Beanes) szeretném használni a wifi hotspot funkciót. Alapesetben működik a dolog, tehát a mobil stick jelét továbbítja a tábla, ugyanakkor ha titkosítom, nincs kapcsolat. A tábla WPA és WPA2 titkosítást ajánl fel, a beírt karaktereket meg lehet nézni, ettől függetlenül a vevő készülékek nem tudnak kapcsolódni. Eddig egy laptopot és egy Nokia telefont akartam rácsatlakoztatni.
Előre is kösz a válaszokat!

tege54
2013-04-28, 17:59
Sziasztok!
Sajnálatos, hogy senkinek nincs ötlete, javaslata a wifi gondommal kapcsolatban, pedig ezért regisztráltam fel ide (is). Ennyire gáz a dolog?

üdv

tatita
2013-04-30, 14:59
Sziasztok!
Sajnálatos, hogy senkinek nincs ötlete, javaslata a wifi gondommal kapcsolatban, pedig ezért regisztráltam fel ide (is). Ennyire gáz a dolog?

üdv

Nekem anno a ZTE Blade művelte ezt a gyári 2.1 alatt. Miután felraktam egy főzött romot, megszűnt a probléma.

tege54
2013-05-01, 10:22
Hát, köszi.

Az a gond, hogy a gép még garanciális, s ez meglehetősen bekorlátozza a lehetőségeimet. Nem kockáztathatom a 20 hónap elvesztését.

dfcbt
2013-05-01, 13:12
Próbáld meg ezzel az app-al:
https://play.google.com/store/apps/details?id=kr.core.technology.wifi.hotspot

tege54
2013-05-01, 16:26
Szia. Egy csomo progit kiprobaltam mar, komolyabbakat is, sikertelenul.

tatita
2013-05-01, 18:23
Hát, köszi.

Az a gond, hogy a gép még garanciális, s ez meglehetősen bekorlátozza a lehetőségeimet. Nem kockáztathatom a 20 hónap elvesztését.

Hát, akkor nincs mit. Ez csak saját példa volt.

tatita
2013-05-02, 11:12
Hát, köszi.

Nos, ha ennyire ragaszkodsz a garanciához, akkor be is vihetnéd megnézetni. Hátha ott többet tudnak mondani.

tege54
2013-05-02, 13:53
Azért ragaszkodom a garanciához, mert nem 100%-os a gép. Talán érthető, egy kínai tablettel bármikor bármi történhet, ami nem visszafordítható.
Ez a gond, ami nekem van, végül is áthidalható más megoldással (csak az külön költségbe kerül).

A szerviznek pedig nincs jó híre, ezért azt a legvégső megoldásként tartom számon. Egyébként már megírtam nekik a problémát, de nem hajlandóak válaszolni. Egy magára valamennyit is adó szerviz, nem tesz ilyet.

Így aztán várom továbbra is a konstruktív megoldási javaslatokat.

ronin79
2013-05-02, 19:23
Ez azért érdekes megközelítés, ragaszkodsz a garihoz de a szerviznek úgysincs jó híre de lényeg legyen gari tarsolyban ha mégis valami beütne :D Én speciel pont ezért sz*rom le a garit, megvettem a tabletem naná hogy első dolog volt rootolni. Gari úgyis csak szoftveres hibára vonatkozik, azt meg úgyis megoldom ha meg leejtem és eltörik a kijelző akkor ugyanúgy semmit sem ér a gari. Persze ez is nagyon szélsőséges, mert ugyan beugorhat fél év használat után valami amit gari esetén ingyen megjavítanának de erre megint nem adok, hogy két évig amíg a gari tart ne tudjam használni.

tege54
2013-05-03, 19:31
Inkább az a baj, hogy ez a válasz se vitt közelebb a megoldáshoz! Ha van egyáltalán, már nem vagyok optimista.

tatita
2013-05-04, 23:02
Inkább az a baj, hogy ez a válasz se vitt közelebb a megoldáshoz! Ha van egyáltalán, már nem vagyok optimista.

A kínai tablet olyan mint a zsákbamacska. Mi vettünk két egyformát, az egyik fogja a szomszéd ház wifijét is, a másik a pár méterrel arrébb lévőt is alig. Nagy a hardveres eltérés, még az ugyanazon a szalagon készült gépeknél is. Rootold, tegyél fel valami custom romot, szerintem megoldja a problémát.

tatita
2013-05-04, 23:14

Esetleg keress hozzá egy frissebb firmware-t.

tege54
2013-05-05, 09:53
Köszi, Tatita! Az a gond, hogy nem nagyon értek hozzá, ami tapasztalatot szereztem, az a fórumokon olvasgatással történt. Kerestem emberkét már Pesten, aki megcsinálná ezeket a dolgokat, de még nem találtam vállalkozó szellemű egyént.
Az én Overemnek nemcsak a wifije gyenge, de átlag alatti a vételi érzékenysége is. Most pl. lent vagyok Somogyban, rádugtam a sticket, amit Pesten kiválóan érzékelt, de itt szinte fel sem ismeri. No, persze itt még a GPRS-nek is örülni kell, de a laptop vidáman elmegy vele.

Ez van.

sanyoka123
2013-05-05, 15:50
Sziasztok. Új vagyok itt és lenne rögtön kérdésem. Van egy most vásárolt Nexus Platinium Explorer tabletem és egy ViewSonic ViewPad7 tabletem. Szeretném a mobilnetet ami egy Samsung i780-on megy (Voda) megosztani úgy hogy a Samun levő netet a WMWifiRouter nevű programmal osztom WiFi-n keresztül. A két tablet látja is a hálozatot de nem csatlakozik hozzá. Viszont egy laptophoz simán csatlakozik. Alapból WEP titkosítással megy a progi. Mi lehet a megoldás?

dfcbt
2013-05-05, 18:51
Én a GIO-ból ezzel csinálok wifi hotspot-ot:

tatita
2013-05-06, 06:45
Én a GIO-ból ezzel csinálok wifi hotspot-ot:

Ezzel az a baj, hogy az i780 windows phone, arra nem tudsz androidos alkalmazást feltenni :D

dfcbt
2013-05-06, 15:46
i780 windows phone

Upsz :) erre nem számítottam egy droidos oldalon

zsolt160
2013-05-06, 19:23
Sziasztok. Új vagyok itt és lenne rögtön kérdésem. Van egy most vásárolt Nexus Platinium Explorer tabletem és egy ViewSonic ViewPad7 tabletem. Szeretném a mobilnetet ami egy Samsung i780-on megy (Voda) megosztani úgy hogy a Samun levő netet a WMWifiRouter nevű programmal osztom WiFi-n keresztül. A két tablet látja is a hálozatot de nem csatlakozik hozzá. Viszont egy laptophoz simán csatlakozik. Alapból WEP titkosítással megy a progi. Mi lehet a megoldás?Próbálj más titkosítást! Akkor talán jó lesz...

sanyoka123
2013-05-08, 07:12
Androidos fórum de pont azért itt kérdeztem mert az Androidos kütyük nem működnek együtt a WinMo-s wifimegosztással. :)

sanyoka123
2013-05-08, 07:19
Csak WEP-s titkosítást lehet használni ezzel a progival. Olvastam valahol, hogy ez az alkalmazás ad-hoc hálózatot csinál és azért nem szeretik a droidok.

zsolt160
2013-05-08, 12:19
Illetve azért megy a háború, hogy minden legyen neked vagy IOS, vagy Winfos, vagy Droid..... Kompatibilitási problémák ezért jelentkeznek, mert nem igen akarják a másik fél termékét használd. :(

rtitusz
2013-05-08, 12:49
Illetve azért megy a háború, hogy minden legyen neked vagy IOS, vagy Winfos, vagy Droid..... Kompatibilitási problémák ezért jelentkeznek, mert nem igen akarják a másik fél termékét használd. :(

iOS és Android oda vissza működik, már ami a WiFi megosztást illeti.

zsolt160
2013-05-08, 14:42
Jó, de ezt általánosan így működik sajnos a mai világba....

sanyoka123
2013-05-08, 18:39
Basszus csak nem veszek egy droidos telcsit amikor 2 tabletem van. :) Az i780 a fiókomban van és gondoltam ha abba teszek kártyát akkor nem kell külön telefont is vinnem motoron mert a Samu GPS-t tudom használni navigálásra és telefonálásra is a tablettel pedig tudok dolgozni a megosztott neten. :(

tatita
2013-05-08, 21:54
Basszus csak nem veszek egy droidos telcsit amikor 2 tabletem van. :) Az i780 a fiókomban van és gondoltam ha abba teszek kártyát akkor nem kell külön telefont is vinnem motoron mert a Samu GPS-t tudom használni navigálásra és telefonálásra is a tablettel pedig tudok dolgozni a megosztott neten. :(

Nekem is van windows phone-om, de még nem ismerkedtem vele mélyrehatóan. Nincs esetleg hozzá másmilyen hotspot alkalmazás? Hátha azzal menne...

sanyoka123
2013-05-09, 09:15
Sajna nincs. Már feltúrtam a netet de nem találtam.

tatita
2013-05-09, 12:50

Nézd meg ezt, nem tudom jó-e : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=538874

tatita
2013-05-09, 12:55

Esetleg ezt : http://www.wmwifirouter.com/

sanyoka123
2013-05-09, 22:15
Pont ezt használom és ezt nem eszi meg :(

tatita
2013-05-10, 02:19
Pont ezt használom és ezt nem eszi meg :(

Akkor jól beletrafáltam. Egyébként nem létezik, hogy nincs megoldás...

the86
2013-07-10, 23:00
Sziasztok!!! Elkelne egy kis segítség! Rendelkezem egy Edimax BR 6204wg tipusó Wi-fi-s touterrel és egy Xperia SK17i telefonnal. Az a problémám hogy nem tudok fellépni az othoni wi-fi-re a telefonnal. Csak akkor a áramtalanítom a routert. Munkahelyire simán fellép. Ithonira meg alig alig. Egyszer volt már ez a problémám akkor egy firmwer frissítés megoldotta a problémát. Akárhogy állíigatom sehogy sem akar össze jönni. Valaki esetleg tud segíteni? A telón 4.0.4-es android van. Előre is köszönöm!!!

zsolt160
2013-07-11, 16:24
Esetleg próbálj más titkosítást a routeren.

the86
2013-07-11, 21:07
már túl vagyok rajta. De semmi.

zsolt160
2013-07-11, 21:19
Ha más routerrel működik, akkor csak a csere marad....

ssiklaci
2013-07-13, 11:53
Sziasztok!
Lenne egy olyan problémám hogy vettem egy Galaxy S Advancet , és az a bajom vele hogy nem tudok wifiről böngészni vele rendesen mert sok oldalnál azt irja hogy nem nyitható meg,de ha bekapcsolom az adatforgalmat akkor jó.Próbáltam több böngészöt is

gt007
2013-09-24, 14:03
Hasonló problémával küzd most a kedvesem! Találtál annak idején valami megoldást, ami segített?

Sanchoo
2013-11-20, 14:11
Sziasztok!

Néhány napja problémám támadt a készülékkel (JB 4.1.2 Vodás, nincs rootolva):

Valamiért állandóan megy a wifi, a "letöltés" irány jelzője világít.
Lekapcsoltam a fiókók szinkronizálását - akkor is.
Eltávolítottam a legutóbb telepített appokat - nem számít.

meg lehet valahogy találni a forgalom okozóját? Sajnos így eléggé eszi az akksit :(

Sanchoo
2013-11-20, 14:46
Sziasztok!

Néhány napja problémám támadt a készülékkel (JB 4.1.2 Vodás, nincs rootolva):

Valamiért állandóan megy a wifi, a "letöltés" irány jelzője világít.
Lekapcsoltam a fiókók szinkronizálását - akkor is.
Eltávolítottam a legutóbb telepített appokat - nem számít.

meg lehet valahogy találni a forgalom okozóját? Sajnos így eléggé eszi az akksit :(

egy "com.sec.android.providers.downloads" nevű folyamat tölt le sok-sok MB-ot (most 21-nél tart).
Ez lenne az?
Meg tudok ettől szabadulni?

Dzsina
2013-12-02, 19:09
Sziasztok!
Nekem az lenne a problémám, hogy hardver-hiba miatt szervizbe került a telefonom. Megcsinálták,semmi gond nem volt vele,kapcsolódik az összes wifihez kivéve az itthonihoz. Beírom a jelszót, vagy elkezdi beolvasni/hitelesíteni,vagy még annyi se és aztán leválasztja. Eddig nem csinált ilyet, nem tudja valaki,hogy mi lehet a gond?

Előre is köszi!

ronin79
2013-12-03, 02:43
Nem, a telepaták és mágusok topikja eggyel odébb van :D

~Tapatalk 4 * SIII Mini~

Szilard16
2013-12-05, 17:20
Üdv, hozzájutottam egy siemens gigaset se 551 routerhez, amit a modemmel összekötve használok.
Problémám az lenne, hogy a telefon észleli hogy elérhető a router wifi hálózata, csatlakozik is, de semmit sem hoz be, se a böngésző se semmi.
Bármilyen segítséget szívesen elfogadok, kiindulási pontnak feltételezzük hogy teljesen alap beállításokkal rendelkezem.

Előre is köszönöm !

marko1990
2014-01-16, 15:56
Sziasztok! Érdeklődni szeretnék. A Wi-Finél az egyik kapcsolatot véletlenül elrejtettem. Hogyan tudom újra láthatóvá tenni?

jawa89
2014-05-31, 17:27
Sziasztok!

Nem rég kaptam egy LG Optimus L5II E-460 mobilt... előtte Samsung Galaxy minim volt, amit nagyon utáltam, így felüdülés volt számomra, amikor az LG-t kézhez kaptam. Viszont van egyetlen problémám vele. Wifi csatlakozáskor látom a hálózatot (TP-Link router), de vagy fel sem enged, vagy felenged, csatlakozok, de amint használni kezdem a netet (se letöltés, se facebook, se böngészőn keresztüli netezés), ledob (vagy felhasználó azonosítási problémát ír, vagy teljesen eltűnik a hálózat). A routerhez csatlakozik még egy laptop wifin keresztül, annál is teljesen megszakítja a kapcsolatot, ilyenkor újra szoktuk indítani a routert. Próbálkoztam vele, hogy gyári beállítást visszaállítottam a telón, azzal az elején ideig-óráig jó volt a wifi, de hosszabb távon nem javult a helyzet, ugyanúgy megszakítja a hálózati kapcsolatot. Ha párom használja az itthoni wifit Asus Padfone 2-vel, ott nincs semmi probléma. Próbáltam más jelszóval védett wifi hálózatnál, ott is TP-Link router van, és ott is ugyanúgy megszakította minden eszközzel a hálózatot. Próbáltuk, hogy az itthoni routert resetet követően újra beállítottuk, de ez sem hozott eredményt.
Van valakinek valamilyen ötlete? Totál elkeseredtem, mivel a telómat nagyon szeretem, de ha már van itthoni wifi lehetőségem, így szeretnék nem csak a laptopon, hanem telefonon is az internethez hozzáférni.

rtitusz
2014-05-31, 18:39
Sziasztok!

Nem rég kaptam egy LG Optimus L5II E-460 mobilt... előtte Samsung Galaxy minim volt, amit nagyon utáltam, így felüdülés volt számomra, amikor az LG-t kézhez kaptam. Viszont van egyetlen problémám vele. Wifi csatlakozáskor látom a hálózatot (TP-Link router), de vagy fel sem enged, vagy felenged, csatlakozok, de amint használni kezdem a netet (se letöltés, se facebook, se böngészőn keresztüli netezés), ledob (vagy felhasználó azonosítási problémát ír, vagy teljesen eltűnik a hálózat). A routerhez csatlakozik még egy laptop wifin keresztül, annál is teljesen megszakítja a kapcsolatot, ilyenkor újra szoktuk indítani a routert. Próbálkoztam vele, hogy gyári beállítást visszaállítottam a telón, azzal az elején ideig-óráig jó volt a wifi, de hosszabb távon nem javult a helyzet, ugyanúgy megszakítja a hálózati kapcsolatot. Ha párom használja az itthoni wifit Asus Padfone 2-vel, ott nincs semmi probléma. Próbáltam más jelszóval védett wifi hálózatnál, ott is TP-Link router van, és ott is ugyanúgy megszakította minden eszközzel a hálózatot. Próbáltuk, hogy az itthoni routert resetet követően újra beállítottuk, de ez sem hozott eredményt.
Van valakinek valamilyen ötlete? Totál elkeseredtem, mivel a telómat nagyon szeretem, de ha már van itthoni wifi lehetőségem, így szeretnék nem csak a laptopon, hanem telefonon is az internethez hozzáférni.

Milyen titkosítást használsz? Titkosítás nélkül is ezt csinálja? Nincs interferencia szomszádos hálózatokkal? Milyen channel-ön van a router? Rakd fel a Wifi analyzer (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.farproc.wifi.analyzer) programot, az sokban tud segíteni.

Cruelhunter
2014-11-29, 08:20
Sziasztok!

Egy Android 4.2.2 -es Op-al ellátott Discovery V8-am van. Az otthoni hálózatomon a router DHCP client listájában android-3ce45f1243a5 névvel szerepel a telefonom. Az IP-t mac alapján ki tudtam osztani de a client name-et a telómban kellene átírni. hogyan tudom megtenni? Érdekelne (Android 2.2 alá Samsung i5800) is a megoldás. (Nem root-olt telók.)

Segítségeteket előre is köszönöm!