PDA

Teljes verzió megtekintése : Galaxy S II - Általános

oldal : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11

peter02
2011-09-19, 16:15
Sziasztok, segitséget tanácsot szeretnék kérni tőletek.

Vásároltam egy SGS II készüléket, és egy dolog nem igazán ugy müködik ahogy gondolom kellene.

Ez a dolog, az automatikus elfordulás.
Ha bejelölöm a menűben, akkor rögtön elforditja a képet. hiába forgatom a telefont, nem érzékeli. Ha kiveszem a pipát, akkor minden alaphelyzetben függőleges és ott sem érzékel semmit.
Kérnélek benneteket adjatok tanácsot mit lehet tenni ezzel. Kell esetleg valami külön program ehhez?

a másik gondom az lenne, hogy én nagyon szeretek chat-elni, és ehhez erre a mbilra is szükségem lenne egy teljes értékű msn messenger programra. Olyanra amiben lehet fájlokat küldeni, van benne hang és video hivás is. Amiket a market-en találtam, azok közül egy sem teljes értékű. ha tud valaki olyan messengerről androidra amiben minden funkció megegyezően müködik a pc-s live messengerrel, kérem irjon az amex02*citromail.hu-ra és kérem irja meg honnan tudom letölteni.
Köszönöm.

Dániel Molnár
2011-09-19, 18:24
Sziasztok!
A problémám az lenne hogy a bejövő hívásoknál ha be van kapcsolva a képernyő automatikus forgatása,a bejövő hivások képernyő is elfordul. Nemrég flasheltem lightening rommal a telot és nem tudom hogy azóta csinálja e.Ha kikapcsolom az automatikus elforgatast akkor nem fordul,de nem akarom állandóan kibe kapcsolgatni.tudtok erre megoldást?

Köszi

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

norbert189
2011-09-19, 20:20
sziasztok. egy olyan programot találtam h unlock with wifi 2.1 elvileg csekély angol tudásom szerint wifit lehet feloldani vele. nahde hogyműködik esetleg valaki valami tapasztalat? megköszönném jah éshogy vanemég ehhezhasonló progi?:)

rtitusz
2011-09-19, 21:01
Az unlock with wifi progi a telefont oldja fel, ha ismerős hálózatra kapcsolódik a készülék. Azaz ha beállítottál egy feloldó kódot/jelet, akkor otthon nem fogja kérni, hiszen nem valószínű, hogy otthon hagynád el a készüléket. Nem kér PIN kódot se, ha éppen otthon kapcsolod be.

norbert189
2011-09-20, 17:26
köszi a felvilágosítást :)

Lóránt Valaczka
2011-09-20, 18:12
Sziasztok!
A problémám az lenne hogy a bejövő hívásoknál ha be van kapcsolva a képernyő automatikus forgatása,a bejövő hivások képernyő is elfordul. Nemrég flasheltem lightening rommal a telot és nem tudom hogy azóta csinálja e.Ha kikapcsolom az automatikus elforgatast akkor nem fordul,de nem akarom állandóan kibe kapcsolgatni.tudtok erre megoldást?

Köszi

Ennek rengeteg oka lehet. Milyen Launchert használsz? Milyen ROM van a telefonodon cseréltél valamit? Esetleg híváskezelő alkalmazást töltöttél le? Mert ezek miatt fordulhat elő leginkább.

Dániel Molnár
2011-09-21, 09:21
Nem használok semmilyen launchert,és amint írtam Lightening rom van a telon.nem telepitettem hivaskezelot.

zsebike
2011-09-21, 10:40
bocs az off-ért , rtitusz lenne lehetőség hogy pár dolgot priviben megkérdezzek??

rtitusz
2011-09-21, 12:28
Nyugodtan, de ha a többeik számára is hasznos lehet, akkor érdemesebb volna egy topikban. ;)

zsebike
2011-09-21, 18:00
inkább priviben ha lehetséges, ha rámész az adatlapomra ott eltudnád küldeni a mail cimed? én sajna nem találtam elérhetőséget privátba hozzád. előre is köszi

rtitusz
2011-09-21, 18:27
zsebike, levél ment. (legközelebb írj a sima SGS topikba)

zsebike
2011-09-21, 23:08
semmi nem jött ....... plizzz ide küld a mailt , slash_kukac_zelkanet_pont_hu köszi előre is !

remmington
2011-09-22, 20:12
Ennyire személyes dolog hogy nem szeretnéd megosztani velünk? Hátha tudunk mi is segíteni :)

Zsooo
2011-09-26, 19:07
Sziasztok!
Egy gyors kérdés barátomnak van egy galaxy s 2-je és kétszer volt már szervizben és még mindig kikapcsol magától időnként. Nem tudjatok mi lehet a problémája?

Előre is köszi a segítséget. :)

jimbo
2011-09-26, 22:10
Sziasztok!
Egy gyors kérdés barátomnak van egy galaxy s 2-je és kétszer volt már szervizben és még mindig kikapcsol magától időnként. Nem tudjatok mi lehet a problémája?

Előre is köszi a segítséget. :)

Hivatalos samsung szervizben volt? Gyári garanciás vagy bolti?
Miből gondolod, hogy ha ők nem tudtak segíteni, akkor mi tudunk? Azért köszi a bizalmat. :)

Először le kéne szűkíteni arra, hogy hardver vagy szoftver hibás és hogy miért nem tudják a szervizben megoldani ezt a problémát.

darkside
2011-09-29, 22:45
Nagy a pangás, mindenki a kies előtt ül és tolja a hivatols 2.3.4-et? :)

DS

jimbo
2011-09-30, 09:02
Nagy a pangás, mindenki a kies előtt ül és tolja a hivatols 2.3.4-et? :)

DS

Nem is néztem mostanában, kiadták már?
Melyik rom lett a hivatalos? :)

doongoo
2011-09-30, 09:17
Nem is néztem mostanában, kiadták már?
Melyik rom lett a hivatalos? :)

??? Tegnapelőtt néztem rá véletlenül, és nem hozott a független telóra még KF3-nál újabbat a KIES. Mikor nyomták ki az újabbat, tegnap?

OFF: tegnap néztem asszony Galaxy Mini-jét (2.2.1 Froyo) KIES-zel és azt írta a gyári (nem rootolt, Telenor-os) Firmware-re, hogy nem hivatalos verzió, ezért nincs KIES frissítési lehetőség. Vélemények?

jimbo
2011-09-30, 09:43
OFF: tegnap néztem asszony Galaxy Mini-jét (2.2.1 Froyo) KIES-zel és azt írta a gyári (nem rootolt, Telenor-os) Firmware-re, hogy nem hivatalos verzió, ezért nincs KIES frissítési lehetőség. Vélemények?

Amennyiben telenornál vetted és tényleg nem nyúltatok hozzá, akkor ne ess kétségbe, a kies hibája lesz ez is. Pl ha felismeri az sgs2-őt, nem biztos, hogy utána az sgst is látni fogja.
Legrosszabb esetben szervizben frissíted a minit, de azért a kies legylulását a pc-ről és újrainstallálását megpróbálnám.

darkside
2011-09-30, 10:04
Itt (http://androidportal.hu/2011-09-29/samsung-galaxy-s-ii-gingerbread-234-frissites-uton-gyorshir) elolvashatjátok a beharangozót, itt (http://androidportal.hu/2011-09-29/samsung-galaxy-s-ii-frissites-234-kies-el-magyar-verzio-root-guide-fakultativ) pedig a többit.

DS
ui.: bocs, a rivális oldalra való hivatkozásért!

ratanga
2011-09-30, 16:24
KF4 Telenortól most frissített a gép

jimbo
2011-09-30, 17:22
KF4 Telenortól most frissített a gép

KI4-et akartál írni, nem? :)
Egyébként mindegyik szolgáltatónál erre a romra lehet frissíteni.
Hajrá!

Dániel Molnár
2011-09-30, 17:34
Hali!

Ha rootolt telóm van, lightening rommal, akkor simán Kies-ben frissíthetek 2.3.4-re bármilyen egyéb teendő nélkül? Ha nem, akkor mit kell tegyek?

Köszi

jimbo
2011-09-30, 18:44
Hali!

Ha rootolt telóm van, lightening rommal, akkor simán Kies-ben frissíthetek 2.3.4-re bármilyen egyéb teendő nélkül? Ha nem, akkor mit kell tegyek?

Köszi

Csak a gyári romot tudod frissíteni kiessel.
De olvasd el, amit DS belinkelt (a másodikat), hátha úgy megy. Ha nem, akkor töltsd le a samfirmware oldaláról a ki4-et és tedd fel odinnal, majd cseréld ki a bootloadert a régebbire és jiggel nullázhatod a számlálót.

Dániel Molnár
2011-09-30, 18:55
Jimbo, kis segítségre lenne szükségem, tudnánk priviben beszélni?

jimbo
2011-09-30, 21:56
Jimbo, kis segítségre lenne szükségem, tudnánk priviben beszélni?

Azért lenne jó, ha itt tennénk, mert lehet, hogy a beszélgetésünk másnak is segít, arról nem beszélve, hogy sokmindent én sem tudok még.

jimbo
2011-10-01, 11:41
Állítólag, ha letöltöd a CheckFusDownloadert, azzal le tudod szedni bármelyik Kieses romot: http://fus.nanzen.se/download.php?id=12

remmington
2011-10-01, 12:57
Valaki tudna segíteni? Egyik napról a másikra nem ismeri fel a gépem a telefont mikor csatlakoztatom. Azt írja: Eszközillesztő szoftver telepítése: Samsung Mobile MTP Device és kb 3 perc múlva kiírja hogy nem sikerült a telepítés. Egyszerűen nem értem mi történhetett, a telefon romján semmit sem módosítottam, ugyanaz van rajta ami eddig volt és a gépemen a rendszert sem piszkáltam...Ötletek? KIES már telepítve van, KIES Air-el meg nem tudok felmásolni dolgokat rá valamiért

jimbo
2011-10-01, 13:00
Valaki tudna segíteni? Egyik napról a másikra nem ismeri fel a gépem a telefont mikor csatlakoztatom. Azt írja: Eszközillesztő szoftver telepítése: Samsung Mobile MTP Device és kb 3 perc múlva kiírja hogy nem sikerült a telepítés. Egyszerűen nem értem mi történhetett, a telefon romján semmit sem módosítottam, ugyanaz van rajta ami eddig volt és a gépemen a rendszert sem piszkáltam...Ötletek? KIES már telepítve van, KIES Air-el meg nem tudok felmásolni dolgokat rá valamiért

Kies törlés, kigyomlálás a pc-ről, majd a legfrisebb újratelepítése megvolt már?

jimbo
2011-10-01, 14:05
Ég a pofám, már írni sem tudok… :(

jimbo
2011-10-01, 14:39
Egy másik megoldás Szkita forumtárs jóvoltából főzött vagy egyéb romról való visszatérés a gyárihoz, kies frissítéshez:

„Szerintem a helyes eljárás a következő:
1; Amíg rootolva van a készüléked az elmentett efs mappából(ugye van ilyen?) visszaállítod az eredeti product code-ot.
2; Ezután csinálsz egy hard resetet, ezzel eltünteted a rootolás nyomait az sd-ről.
3; Felteszed a megfelelő eredeti romot és Jig-gel nullázol.
Így már látni fogja a Kies és ha egy régebbi romot tettél fel, fel is ajánlja a frissítést. :D ”

remmington
2011-10-02, 08:55
Már működik, kiderült hogy a rendszerrel volt valami gond, amúgy is újra akartam már telepíteni, hát megvolt és most megy Kies nélkül is, azért köszi a választ majd jól jön a leírás ha valami probléma lesz a telóval

Dániel Molnár
2011-10-02, 10:50
Szóval az a helyzet hogy feltettem ezt a Lightening rom-ot mivel találtam fasza videót róla, beleugrottam. Most viszont kicsit meguntam, visszatérnék a gyárira. Ez lenne a probléma, hogy pl. fingom sincs mi az az efs mappa, szerintem nem is mentettem le anno. Ez probléma lehet? Nemrég megpróbáltam odinnal feltenni az előző szoftverem. Ez nem sikerült, illetve azt írta hogy igen, de mikor újraindult a teló, a bejelentkező Samsung feliratnál folyamatosan megakadt és ismét újraindult. Visszaraktam a Lighteninget, szeretnék visszatérni a gyárira, de mondom, alapvető fogalomzavarok vannak. :) Ha valaki ebben a segítségemre lenne, annak örülnék. Magával a rommal lehetett baj amit letöltöttem, azért nem akart azzal elindulni? Vagy én rontottam el valamit?
Előre is köszi!

jimbo
2011-10-02, 11:56
Szóval az a helyzet hogy feltettem ezt a Lightening rom-ot mivel találtam fasza videót róla, beleugrottam. Most viszont kicsit meguntam, visszatérnék a gyárira. Ez lenne a probléma, hogy pl. fingom sincs mi az az efs mappa, szerintem nem is mentettem le anno. Ez probléma lehet? Nemrég megpróbáltam odinnal feltenni az előző szoftverem. Ez nem sikerült, illetve azt írta hogy igen, de mikor újraindult a teló, a bejelentkező Samsung feliratnál folyamatosan megakadt és ismét újraindult. Visszaraktam a Lighteninget, szeretnék visszatérni a gyárira, de mondom, alapvető fogalomzavarok vannak. :) Ha valaki ebben a segítségemre lenne, annak örülnék. Magával a rommal lehetett baj amit letöltöttem, azért nem akart azzal elindulni? Vagy én rontottam el valamit?
Előre is köszi!

Az efs mappa tartalmazza az imei számod, a produkt kódod, stb. A gyári szoftver rootolása után ez az első, amit el kell menteni. Ha romolás közben valami rosszul alakul és tégla lesz a telefonodból, ezzel a mappával tudod visszaállítani működőképessé. Csak ez után romolj!

A telefonod szolgáltató függő volt vagy független?
A checkfusdownloaderrel le tudod szedni a gyári romodat. Azzal próbálkozz először. Belinkeltem, honnan tudod letölteni pc-re, DS pedig a működéséről linkelt. Először a legfrissebb kies, majd a checkfus.

jimbo
2011-10-02, 12:09
Itt a magyar t-mobilos KI4!
TMH T-mobile KI4: http://www.multiupload.com/U80B818KJ2

Ez meg a független telefonokhoz való:
Hivatalos magyar KI4 feltöltve: http://www.multiupload.com/JP1605HI8L

Sajnos telenoros és vodás romot még nem találtam. :(

Gergoe
2011-10-02, 23:16
Majdnem jó. :)
Media/audio/és ezen belül kell létrehozni az említett mappákat.
Utána üzenetek-menü-beállítások-csengőhang kiválasztása. Így már mennie kéne.

Szia!

Mint látszik, teljesen új vagyok a fórumon. A fenti dolog nekem is nagyon cseszi az agyam. Főleg, mivel a Nokia-tól pártoltam át és ott biza kedvemre szét tudtam hekkelni mindenféle funkcióhoz a hangokat.
MyPhoneExplorer progit használok a telefon szinkronizálására és a fenti Media/audio mappákat megtaláltam, de arról nem szólt a komment, hogy a Memory stick-en vagy a Telefonmemórián kell keresni. :confused: Mindenesetre nekem az utóbbi lenne logikus. És ott meg is találtam az említett 3 könyvtárat (alarms, notifications, ringtones), viszont az egyetlen bibi, hogy nem tudok bemásolni ezen könyvtárak egyikébe se semmit. Próbáltam wav-ot, mp3-at, sőt még konvertáltam egy .ogg file-t is, de hibaüzenetet küldött a MyPhoneExplorer, miszerint: Hiba feltöltés közben: file neve. OBEX Errorcode: D0 - Internal Server Error. :mad:
Van esetleg valami javaslat ennek az orvoslására?
És azért is hálás lennék, ha valaki tudna javasolni valami használható programot, amivel ugyanúgy tudok különböző profilokat létrehozni, mint a Nokia-ban, mert azt a funkciót én igen bőszen használtam és most piszkosul hiányzik...:(

Előre is köszi!

Gergoe

zsolt160
2011-10-03, 08:51
Szerintem rootolni kell a telefont, addig nem enged másolni.

rtitusz
2011-10-03, 09:58
Azért ne rohanjunk annyira előre. Elég a belső sd-n létrehozni a media mappát. Rádugod gépre és mintha pendrive lenne, megoldod. :)

Gergoe
2011-10-03, 10:15
Azért ne rohanjunk annyira előre. Elég a belső sd-n létrehozni a media mappát. Rádugod gépre és mintha pendrive lenne, megoldod. :)

Szia!

Pont így próbáltam.
Ugye két opció van:
1. Az sd, ahogy írtad;
2. A telefonmemória.

Nos az 1. esetében a 'media' mappa már ugye adva volt, majd létrehoztam a többi könyvtárat is. Utána bemásoltam a file-t. Innen cseszik felolvasni a listát, amikor az Üzenetek->Beállítások->Csengőhang hozzárendelésben keresem.
A 2. esetben pedig nem csak a 'media' mappa létezik már eleve, hanem a másik 3 is. Viszont amikor oda próbáltam bemásolni, akkor kaptam a fenti hibaüzenetet...

Lehet, hogy tényleg root-olni kéne a telót?
Egyéb javaslat?

Üdv,

Gergoe

jimbo
2011-10-03, 13:01
Szia!

Mint látszik, teljesen új vagyok a fórumon. A fenti dolog nekem is nagyon cseszi az agyam. Főleg, mivel a Nokia-tól pártoltam át és ott biza kedvemre szét tudtam hekkelni mindenféle funkcióhoz a hangokat.
MyPhoneExplorer progit használok a telefon szinkronizálására és a fenti Media/audio mappákat megtaláltam, de arról nem szólt a komment, hogy a Memory stick-en vagy a Telefonmemórián kell keresni. :confused: Mindenesetre nekem az utóbbi lenne logikus. És ott meg is találtam az említett 3 könyvtárat (alarms, notifications, ringtones), viszont az egyetlen bibi, hogy nem tudok bemásolni ezen könyvtárak egyikébe se semmit. Próbáltam wav-ot, mp3-at, sőt még konvertáltam egy .ogg file-t is, de hibaüzenetet küldött a MyPhoneExplorer, miszerint: Hiba feltöltés közben: file neve. OBEX Errorcode: D0 - Internal Server Error. :mad:
Van esetleg valami javaslat ennek az orvoslására?
És azért is hálás lennék, ha valaki tudna javasolni valami használható programot, amivel ugyanúgy tudok különböző profilokat létrehozni, mint a Nokia-ban, mert azt a funkciót én igen bőszen használtam és most piszkosul hiányzik...:(

Előre is köszi!

Gergoe

A belső sd-n kell lennie (ami nem azonos a be- és kivehető memóriakártyával) vagy sdcard vagy mégegyszerűbben saját fájlok. Mind a 3 ugyanaz. :)
Nem kell root hozzá, nekem sincs.
Ha betetted a ringtones mappába, akkor már látni kéne a kiválasztható csengőhangok közül.
Ha olyat szeretnél, hogy mindegyik névhez más csengőhang vagy pedig csoportonként változó legyen, akkor a telefon memóriába kell menteni a névjegyeket.

Gergoe
2011-10-03, 13:31
A belső sd-n kell lennie (ami nem azonos a be- és kivehető memóriakártyával) vagy sdcard vagy mégegyszerűbben saját fájlok. Mind a 3 ugyanaz. :)
Nem kell root hozzá, nekem sincs.
Ha betetted a ringtones mappába, akkor már látni kéne a kiválasztható csengőhangok közül.
Ha olyat szeretnél, hogy mindegyik névhez más csengőhang vagy pedig csoportonként változó legyen, akkor a telefon memóriába kell menteni a névjegyeket.

Szia!

Azt hiszem, nem vagyunk túl messze a gyökerektől, de mégis vissza teljesen az elejére, mert még a fentiek alapján sem jutottam el a célhoz.
Szóval: Saját fájlok -> (így a /sdcard helyen vagyok, ez a belső hely, mert memo kártyát pluszban még nem tettem a telcsibe) media -> audio -> ringtones. Ide bemásoltam a file-t. Szóval fent az elérési útvonal, amit látok: /sdcard/media/audio/ringtones.
Ezek után irány Üzenetek -> Beállítások -> (lista alján) Csengőhang kiválasztása -> és itt nem találom az általam bemásolt file-t...
Melyik lépésemben van a hiba?

Köszi!

Gergoe

PS: A névjegyekhez csengőhang rendelés az már megy sirályul. :-)

jimbo
2011-10-03, 17:13
Szia!

Azt hiszem, nem vagyunk túl messze a gyökerektől, de mégis vissza teljesen az elejére, mert még a fentiek alapján sem jutottam el a célhoz.
Szóval: Saját fájlok -> (így a /sdcard helyen vagyok, ez a belső hely, mert memo kártyát pluszban még nem tettem a telcsibe) media -> audio -> ringtones. Ide bemásoltam a file-t. Szóval fent az elérési útvonal, amit látok: /sdcard/media/audio/ringtones.
Ezek után irány Üzenetek -> Beállítások -> (lista alján) Csengőhang kiválasztása -> és itt nem találom az általam bemásolt file-t...

Köszi!

Gergoe

Akkor mi az, ami nem megy? :)
Az üzenetek jelzéséhez nem a ringtones mappába kell bemásolni a zenédet, hanem a notificationba, azt hiszem. ;)

rtitusz
2011-10-03, 18:07
Szia!

Köszi!

Gergoe

A helyzet, a következő:
Ringtones mappa -> amit ide raksz, az csengőhang lesz, azaz híváskor szól. -> ezért van a félsikered :D
Notifications -> amit ide raksz, az értesítési hang, pl sms, vagy email
Alarms-> ide többek között az ébresztő hangjának berakható file-ok jöhetnek.

kb. ennyi

Lehet még létre hozni egy UI mappát, de hogy az hol jön elő, mint hang, azt nem tudom.

Cool1979
2011-10-03, 18:17
Helló! Nekem sem világos a problémád. Én a micro sdn csináltam meg a medi/audio/notifications és stb. mappát és nekem nagyon jól működik.

doongoo
2011-10-04, 09:12
szerintem egyszerűbb, ha felteszed a rings extended programot (ingyenes - http://https://market.android.com/details?id=com.angryredplanet.android.rings_extend ed&feature=search_result) Alkalmazásként nem fogod látni, de ha bárhová zenét akarsz kiválasztani (üzenet, csengőhang, stb.), akkor választhatod ezt is keresőnek (alapértelmezetté is teheted) és akkor bárhonnan, bármilyen zenét kiválaszthatsz, nem csk az android alapértelmezett könyvtárból

Dániel Molnár
2011-10-04, 15:25
A telefonom gyárilag független. Rootoltam, majd rögtön fel is tettem a lightening romot, mivel nem tudtam hogy ezt az efs mappát menteni kellene. Ezután is lementhetem még? Az alapvető probléma az, hogy mióta volt ez a baszakodás a romokkal, visszatettem a llightening romot, minden megy faszán, minden ugyanúgy működik, kivéve a Market, nem tudok semmit telepíteni marketből, letölti az adott programot, de utána kényszerbezárás van. Ez ami a legjobban idegesít, emiatt akarok visszatérni teljesen gyári beállításokra. sajnos elhamarkodtam anno ezeket a rootolgatásokat, miközben nem voltam teljesen tisztában hogy ilyen következménye lesz. Ha valaki le tudná írni hogy hogyan tudom megtenni, hogy visszaállítsam olyan állapotra, mintha mi se történt volna, a Marketből is tudjak telepíteni, vagy estleg élőben is tudna segíteni, annak nagyon örülnék. Eredetileg XWKF3 volt rajta.
Előre is köszi a segítséget!

jimbo
2011-10-04, 22:41
A telefonom gyárilag független. Rootoltam, majd rögtön fel is tettem a lightening romot, mivel nem tudtam hogy ezt az efs mappát menteni kellene. Ezután is lementhetem még? Az alapvető probléma az, hogy mióta volt ez a baszakodás a romokkal, visszatettem a llightening romot, minden megy faszán, minden ugyanúgy működik, kivéve a Market, nem tudok semmit telepíteni marketből, letölti az adott programot, de utána kényszerbezárás van. Ez ami a legjobban idegesít, emiatt akarok visszatérni teljesen gyári beállításokra. sajnos elhamarkodtam anno ezeket a rootolgatásokat, miközben nem voltam teljesen tisztában hogy ilyen következménye lesz. Ha valaki le tudná írni hogy hogyan tudom megtenni, hogy visszaállítsam olyan állapotra, mintha mi se történt volna, a Marketből is tudjak telepíteni, vagy estleg élőben is tudna segíteni, annak nagyon örülnék. Eredetileg XWKF3 volt rajta.
Előre is köszi a segítséget!

Akkor semmi más dolgod nincs, mint recoveryből egy wipe cache/dalvik, majd mehet fel a feljebb belinkelt magyar független KI4, ha felment, akkor egy factory reset, csak a bizti kedvéért. Ez mindent helyre kell tegyen. Utána is rootolhatod, nincs azzal baj, csak utána szedd le a root explorert és mentsd ki a efs mappát több helyre. Az sem hülyeség, ha elküldöd a saját gmail-es címedre. Ha ez meg van, mehet a buhera és ha újra betör a gebasz, meglesz már a gyári romod is, mert ugye lemented(!) ;)

Dániel Molnár
2011-10-04, 23:32
Köszi! Már csak annyi kérdés hogy hogyan történik, hogy csináljam ezt a recoveryből wipe cache/dalvik-ot? Bocsi a lámaságomért, de nem értek még hozzá. :)
Köszi a segítséget!

jimbo
2011-10-05, 15:03
Köszi! Már csak annyi kérdés hogy hogyan történik, hogy csináljam ezt a recoveryből wipe cache/dalvik-ot? Bocsi a lámaságomért, de nem értek még hozzá. :)
Köszi a segítséget!

Kikapcsolt állapotban power, hang fel és a home gomb együttes megnyomásával érsz el egy menüt, majd a hang fel gombbal a recovery menüt.
Kikiválasztod a wipe cache-t és örülsz. :)

Dániel Molnár
2011-10-06, 03:32
Na, sikerült, köszi a segítséget, már a KI4 van fent. Viszont a Market probléma még mindig fennáll. Bármit akarok telepíteni, kényszerbezárás van. Ötlet? :(

jimbo
2011-10-06, 12:53
Na, sikerült, köszi a segítséget, már a KI4 van fent. Viszont a Market probléma még mindig fennáll. Bármit akarok telepíteni, kényszerbezárás van. Ötlet? :(

Próbáld meg ezt:
Beállítások - alkalmazások - alkalmazások kezelése - összes - market - adatok törlése

ratanga
2011-10-06, 17:28
Azt szeretném megkérdezni, hogy mi módon tudok feltelepíteni egy free programot az android marketről, ha azt írja ki, hogy az én régiómban nem telepíthető. Rá tudom venni valahogy a rendszert, hogy azt higgye, hogy az Usában vagyok?

jimbo
2011-10-06, 17:57
Azt szeretném megkérdezni, hogy mi módon tudok feltelepíteni egy free programot az android marketről, ha azt írja ki, hogy az én régiómban nem telepíthető. Rá tudom venni valahogy a rendszert, hogy azt higgye, hogy az Usában vagyok?

Mintha a produkt kódnak lenne hozzá köze, de ebben nem vagyok biztos. Sorry.

rtitusz
2011-10-06, 18:56
Mintha a produkt kódnak lenne hozzá köze, de ebben nem vagyok biztos. Sorry.

A SIM kártya tárolja az infót. Ha rootolt a telefon, akkor megoldható, hogy elhitesd a googlelel, hogy máshova valósi vagy. (Market Enabler - régen csak ezzel a módszerrel lehetett fizetős alkalmazásokat venni.)

Dániel Molnár
2011-10-06, 23:34
Még mindig nem jó, próbáltam az adatok törlését. Elég kétségbe ejtő a dolog... :(

norbert189
2011-10-07, 19:01
Sziasztok . elvileg lehet kiessel frissíteni az s2öt de még mielőtt a kiest frissíteném elindul minden de a végén mindíg kiírja h nincs netkapcsolat 100nál éshogy újra vagy 50x újranyomtam de miníg ezt írja ki :( nettel semmi probléma am
Segítsetek lécci :9

jimbo
2011-10-07, 20:32
Sziasztok . elvileg lehet kiessel frissíteni az s2öt de még mielőtt a kiest frissíteném elindul minden de a végén mindíg kiírja h nincs netkapcsolat 100nál éshogy újra vagy 50x újranyomtam de miníg ezt írja ki :( nettel semmi probléma am
Segítsetek lécci :9

Ezért kell mindig letötölni a kiest és újratenni. ;)

jimbo
2011-10-07, 20:33
Még mindig nem jó, próbáltam az adatok törlését. Elég kétségbe ejtő a dolog... :(

Próbáltad a kényszerbezárást is törlés után, majd újraindítás.

norbert189
2011-10-08, 10:52
megpróbálom :) kössz a segítséget

androi.d
2011-10-08, 14:09
Sziasztok

A következő helyzet állt elő ma reggel.
Kettő google fiókom van, egyet csináltam amikor youtube-ra regisztráltam és mivel nem akartam össze keverni ezért csináltam egy másikat is amikor megkaptam a telómat (samsung gsII). És reggel óta nem tudok belépni a marketre telóról mert kéri a jelszót DE a youtube-os felhasználónévhez kéri.
Mit tudnék csinálni?

Ui.: még google plusra is regisztráltam azzal amivel marketre is.

darkside
2011-10-08, 18:05
Sziasztok

A következő helyzet állt elő ma reggel.
Kettő google fiókom van, egyet csináltam amikor youtube-ra regisztráltam és mivel nem akartam össze keverni ezért csináltam egy másikat is amikor megkaptam a telómat (samsung gsII). És reggel óta nem tudok belépni a marketre telóról mert kéri a jelszót DE a youtube-os felhasználónévhez kéri.
Mit tudnék csinálni?

Ui.: még google plusra is regisztráltam azzal amivel marketre is.

Szinkronizációs beállítások alatt törlöd a youtube-os felhasználói profilt, és megadod a másikat.

DS

BadStyle
2011-10-10, 18:23
Sziasztok fórumozók !

Lenne egy kérdésem a Samsung galaxy s II -vel kapcsolatban:

( Azt tudjuk ugye hogy ezt a telót 16, és 32 gigás változatban adják ki, legalábbis mindenhol ezt írták . . )

Szóval mikor fog megjelenni a 32 gigás változat ? Mert én eddig csak 16 -ost találtam, és alig van találat a 32 -esre !
Használtal nem kívánok foglalkozni, nem kérek ajánlatokat, egyszerűen az érdekel, hogy mikor lesz 32 -es !

Válaszokat várom, és előre is köszönöm !

Üdvözlet ! ;-)

remmington
2011-10-10, 18:35
Sziasztok fórumozók !

Lenne egy kérdésem a Samsung galaxy s II -vel kapcsolatban:

( Azt tudjuk ugye hogy ezt a telót 16, és 32 gigás változatban adják ki, legalábbis mindenhol ezt írták . . )

Szóval mikor fog megjelenni a 32 gigás változat ? Mert én eddig csak 16 -ost találtam, és alig van találat a 32 -esre !
Használtal nem kívánok foglalkozni, nem kérek ajánlatokat, egyszerűen az érdekel, hogy mikor lesz 32 -es !

Válaszokat várom, és előre is köszönöm !

Üdvözlet ! ;-)

Magyarországon elvileg nem fog megjelenni a 32 gigás változat, max külföldről tudod beszerezni

BadStyle
2011-10-10, 18:42
Magyarországon elvileg nem fog megjelenni a 32 gigás változat, max külföldről tudod beszerezni

Ez biztos ? Akkor ha nagyobb háttértárat szeretnék akkor csak memokártyával tudom bővíteni ugye ?
Milyen microSD -t kezel max, 32GB / 64GB ? Megírnád még ezt ?

Thx . .

Decepticon
2011-10-10, 20:57
Ez biztos ? Akkor ha nagyobb háttértárat szeretnék akkor csak memokártyával tudom bővíteni ugye ?
Milyen microSD -t kezel max, 32GB / 64GB ? Megírnád még ezt ?

Thx . .

Idézet a Felhasználói Kézikönyvből: "A készülékbe legfeljebb 32 GB kapacitású microSD™
vagy microSDHC™ memóriakártya helyezhető"

darkside
2011-10-10, 22:11
Idézet a Felhasználói Kézikönyvből: "A készülékbe legfeljebb 32 GB kapacitású microSD™
vagy microSDHC™ memóriakártya helyezhető"

Kegyetlen! :)

DS
.................

jimbo
2011-10-11, 15:34
Újabb frissítés érkezik…
m.mobilport.hu/index.php?article_html=samsung-galaxy-sii-frissites-erkezik

rtitusz
2011-10-11, 18:29
Jön a Galaxy SIII, még karácsony előtt: http://upfone.hu/content/vigyazat-kiszivargott-samsung-galaxy-s-iii

Bár a kép alapján a Nexus Prime is lehet, ki tudja. Majd az idő megválaszolja.

Decepticon
2011-10-12, 10:21
Ez a frissítés nagyon jó! :S Szerintem elég lenne slide / 2 ikon is. Vajon az Alma fizet az ikonok után licencet? Gondolom az ikon mint olyan nem Alma találmány... a bánat beléjük!

BadStyle
2011-10-12, 14:08
Valaki meg tudja mondani, hogy az SGS II -ben a home screen, amin alapból egy kép van, ( amit el kell söpreni ), be lehet -e állítani úgy, mint az SGS -ben, hogy 2 balra / jobbra néző nyíl legyen, és azt keljen elseperni ?

Nekem jobban tetszik úgy, hogy nyilak vannak, és azt kell elsöpreni . .

Van erre lehetőség ?

Decepticon
2011-10-13, 11:37
Valaki meg tudja mondani, hogy az SGS II -ben a home screen, amin alapból egy kép van, ( amit el kell söpreni ), be lehet -e állítani úgy, mint az SGS -ben, hogy 2 balra / jobbra néző nyíl legyen, és azt keljen elseperni ?

Nekem jobban tetszik úgy, hogy nyilak vannak, és azt kell elsöpreni . .

Van erre lehetőség ?

Ha egy kicsit értelmesebben megfogalmaznád, hogy merre szeretnél sertepertélni, akkor jönnének a segítő jobb kezek. Így azonban mindenki mély hallgatásba burkolózik és arra vár, hogy kinél gyúlnak meg a felismerés halovány gyertyái. A Home Screen alapból fentről lefelé haladva egy Digitális órát az AccuWeather.com, alatta pedig a Google kereső widget-jét tartalmazza. Még alatta 4 ikon volt: Social Hub, Google Mail, Maps és Android Market. Ez alatt pedig az Android gyári menü. Ezen felül jobbra húzva (seperve) van még 6 slide. A fő képernyőt beleszámolva, a 2. slide az Ap Mobile és az E-mail, a 3. slide felül a Képkeret, alul a Könyvjelző és a Finance widget-eket tartalmazta. Itt nyilak nélkül még William Tell is remekül tud slide-olni. Ha pedig nem akarsz sepergetni, akkor tedd az ujjbegyed a pontozott sorra (ami a slideok sorrendjét hivatott mutatni) és az ujjad elvétele nélkül csússz a kiszemelt slide-ra. Közben még egy remek feature is felbukkan, miszerint a slide-ok mint kis üveg kártyalapok felbukkannak és eltűnnek. Amelyik slide-on megállsz, az bukkan elő aktív oldalként.
Ha nem erre voltál kíváncsi és még mindig nyilakat keresel valahol, akkor egy pontosabb kérdés után biztosan tudunk neked segíteni.

rtitusz
2011-10-13, 11:44
Nekem úgy esett le, hogy a LockScreent akarja olyannak, mint az SGS-en, de lehet, hogy akkor én tévedtem. :D

ui: Decepticon, már van ROM/MOD, infófül az adatlapon, nem kell a Készülék után írni. ;) http://forum.androidhungary.com/threads/1175-ROM-MOD-inform%C3%A1ci%C3%B3k-az-adatlapon?p=42197#post42197

BadStyle
2011-10-13, 11:49
Nekem úgy esett le, hogy a LockScreent akarja olyannak, mint az SGS-en, de lehet, hogy akkor én tévedtem. :D

ui: Decepticon, már van ROM/MOD, infófül az adatlapon, nem kell a Készülék után írni. ;) http://forum.androidhungary.com/threads/1175-ROM-MOD-inform%C3%A1ci%C3%B3k-az-adatlapon?p=42197#post42197

Igen, akkor vszeg a LockScreen az, amire gondolok, rtiusz jól értette . .
Tehát be lehet úgy állítani a telót, hogy ne egy képet keljen elhúzni, hanem balra / jobbra néző nyilak legyenek a kép helyett, mint az SGS -ben ?
Ez a kérdésem, és bocs ha félreértetted . .

rtitusz
2011-10-13, 16:44
Keressél lockscreen-re a marketen, sok alternatíva létezik. A "hasznos programok" topikban is linkeltem nem rég egy jó lockscreent.

BadStyle
2011-10-13, 16:48
Keressél lockscreen-re a marketen, sok alternatíva létezik. A "hasznos programok" topikban is linkeltem nem rég egy jó lockscreent.

Ok, de én úgy gondoltam hogy a telefon menüjében be lehet -e állítani.

Nem akarok külön programot erre, még a marketből sem.
De amennyiben a telefon menüjében be lehet állítani, az jó lenne . .

Decepticon
2011-10-13, 18:44

Örülök, hogy végre sikerült megtörni a csendet és kiderült mi a stájsz. Szerintem ez a nyilas megoldás Android verzióhoz kötődik (bár lehet, hogy tévedek). A Beállítások -> Hely és biztonság -> Képernyőzár beállítása -> Minta ... talán ez lehet a nyilas megoldás továbbfejlesztése. Használtam, de a screen lock bekapcsolásával mindig megszakította a kapcsolatot pl a KIES-sel. Ez minden kommunikációt letilt, nem egy sima képernyőzár, valójában inkább egyfajta adatvédelem, ezért inkább nem használom. Egy a lényeg; ha a régihez hasonló megoldást keresel, akkor rtitusz megoldása az okosság. Én meg megyek és javítom az adataimat ;-)

doongoo
2011-10-14, 09:07

Menüből ezt nem tudod, erre külön program vagy külön MOD kell...

jimbo
2011-10-15, 10:09

Én a főzőtt romokban láttam ilyet, ahol többféle lehetőség is van, gyáriban még nem, pedig nem lenne rossz.

Zsoltinho
2011-10-15, 21:29
Sziasztok! lenne egy kérdésem hogy lehet sms hangot át állítani más számot?

jimbo
2011-10-15, 22:13
Sziasztok! lenne egy kérdésem hogy lehet sms hangot át állítani más számot?

Legalább a saját írásodat néznéd át, mielőtt elküldöd, ha már lusta vagy visszaolvasni egy kicsit. :)

Zsoltinho
2011-10-16, 10:52
Visszaolvastam kicsit igen értelmetlen vold de ha érted akk mi a baj?

rtitusz
2011-10-16, 11:21
sms-eknél nyomj egy menü gombot, majd beállítások, és csengőhang kiválasztása. :)

zsolt160
2011-10-16, 11:30
Visszaolvastam kicsit igen értelmetlen vold de ha érted akk mi a baj?Tudod az a baj, hogy az írásod egy olvashatatlan...., azt is dekódoljuk, hogy megértsük mit akarsz kérdezni.
Tudod mi megtanultunk olvasni, te tanulj meg írni, hisz a gépen könnyebb, mint egy füzetbe írni.

Zsoltinho
2011-10-16, 11:38
jó akk legközelebb ne olvasd el köszi!

jimbo
2011-10-16, 12:11
Visszaolvastam kicsit igen értelmetlen vold de ha érted akk mi a baj?

Rtitusz leírta a megoldást.
Smseknél nyomsz egy menü gombot (ha szemben van a telefonod, akkor a bal oldali gomb) és ott a beállítások, majd legalul megtalálod.

zsolt160
2011-10-16, 13:30
jó akk legközelebb ne olvasd el köszi!OFF!
Látom jó irányba haladsz!
ON!

Zsoltinho
2011-10-16, 16:22
köszönöm szépen!!! :-) de ott csak a gyári csengőhangok vannak :-(

darkside
2011-10-16, 16:26
köszönöm szépen!!! :-) de ott csak a gyári csengőhangok vannak :-(

Itt (http://forum.androidhungary.com/threads/1043-DarkSide-dühöngője?p=33057&viewfull=1#post33057) is leírtuk külön azoknak, akik nem tudnak keresni, és itt (http://forum.androidhungary.com/threads/1176-Mit-hogyan?p=42330&viewfull=1#post42330) is.

DS

Zsoltinho
2011-10-16, 16:32
Nagyon szépen köszönöm a segítséget! :-)

Decepticon
2011-10-16, 16:49
Ez egy Android app. Innen közvetlenül letölthető és testre szabhatóak a háttérképek a csengő és értesítő hangok. Letöltöd, majd a villódzó körre tapicskolva kiválasztod, hogy minél vagy kinél akarod ezt a hangot hallani. Ez egy remek All-in-one megoldás. Enjoy! Egyébként a titkosított mondat tényleg remekbe sikerült. Te megtanultad a helyesírás helyett a kriptográfiát, mi meg tanuljunk meg desifrírozni. Szerintem az értelmes válaszokhoz értelme kérdések szükségeltetnek. ... főleg, ha már lusta vagy visszaolvasni. Ha gond van a Zedge használatával, akkor szívesen segítek, csak használj előtte szövegszerkesztőt.

Íme a link. (http://www.zedge.net/android/)

gyusz97
2011-10-17, 22:01
Tudom nem ide vág de a home gomb közelében van egy karc az üveg alatt. A fekete felületbe van belekarcolódva egy ezüst folt ahol lekopott a festék! Van valakinek ilyen problémája? (karc az üveg alatt)mit lehet ezzel kezdeni?

jimbo
2011-10-17, 22:08
Tudom nem ide vág de a home gomb közelében van egy karc az üveg alatt. A fekete felületbe van belekarcolódva egy ezüst folt ahol lekopott a festék! Van valakinek ilyen problémája? (karc az üveg alatt)mit lehet ezzel kezdeni?

Mivel ez nem külső behatás következtében keletkezett (ugye nem?), úgy mennie kellene a garinak. Én mindenképpen bevinném egy samsung szervizbe, nézzenek rá, Te meg nézz rájuk bambán. :)

Zsoltinho
2011-10-18, 20:27
azt szeretném megkérdezni hogy esetleg valaki tud egy jó navigációt? Samsung galaxy S II-re elöre is köszönöm!

zsolt160
2011-10-18, 23:42
IGO! Darkside-t keresd privibe a részletekért!

jimbo
2011-10-19, 06:46
azt szeretném megkérdezni hogy esetleg valaki tud egy jó navigációt? Samsung galaxy S II-re elöre is köszönöm!

Sygic Aura, ami még legális is és ugyanolyan 3D-s. ;)

zsolt160
2011-10-19, 08:55
Roppant Pontatlan a Sygic, bár jobban tetszik mint az IGO. A Kaposvár Plázát a jóval arrébb lévő Lidli-hez teszi. Ez nem kis pontatlanság. Amúgy a térkép pontos, csak ha keresel rajta valamit, azzal gond lehet. Ez se ingyenes, csak trial.

doongoo
2011-10-19, 09:22
Sygic Aura, ami még legális is és ugyanolyan 3D-s. ;)

Csak éppen a Sygic hajlamos a fagyásra GSII-n. Olvass utána a Sygic oldalán a fórumban... Tapasztaltam is, ezért váltottam iGO-ra

jimbo
2011-10-19, 12:29
Csak éppen a Sygic hajlamos a fagyásra GSII-n. Olvass utána a Sygic oldalán a fórumban... Tapasztaltam is, ezért váltottam iGO-ra

Lehet, de az enyém még nem fagyott. ;)

Zsoltinho
2011-10-19, 13:42
És valaki tudja honnan lehet letölteni iGO-t?

rtitusz
2011-10-19, 16:52
És valaki tudja honnan lehet letölteni iGO-t?

Mivel ez WAREZ téma, ne várj rá választ. Keresd meg DS (http://forum.androidhungary.com/members/260-darkside)-t privátban. Fusd át ezt (http://forum.androidhungary.com/threads/1045-IGO-navig%C3%A1ci%C3%B3s-programmal-kapcsolatos-k%C3%A9rd%C3%A9sek.-LINKEL%C3%89S-TILOS!?p=41175&viewfull=1#post41175).

zsolt160
2011-10-19, 18:33
Ezt már megírtam neki ugyan itt, és feltette a Igo topikba is (ha jól emléxem), gondolom nagyon sürgősen kell neki.

rtitusz
2011-10-20, 23:27
A samfirmware.com hamarosan megszűnik! Emiatt nem frissülnek rajta a romok egy ideje. Aki up-to-date akar lenni, ezentúl a sammobile.com (http://www.sammobile.com/forum.php)-ot nézegesse.

Hivatalos közlemény:

SamFirmware will change his doors soon!
By end this year we will close www.SamFirmware.com!
We open www.SamMobile.com this is a website that collect everything about Phones and Tablets.
SamFirmware will be under the hood of SamMobile.
If you want you can try already the new forums of www.SamMobile.com
The hole forums will be complete by this month.
We also try to fix the hole design by this month!
Remember all Android,Bada and Windows roms are also at www.SamMobile.com

yoshi
2011-10-21, 14:29
Üdvözlet az uraknak.
Tegnap vettem egy SGS II.-t.
Most ismerkedek a telóval.(ezelött Iphonom volt,de az kilehelte a lelkét"alaplap")
Még most csinálom az első 16 órás töltést.
Első kérdésem az lenne miért nem látom a simen lévő telefon számokat?Nem engedte importálni a simről!
Másik dolog ami fontos lenne hol lehet azt látni hogy mekkora adatforgalmat csinálok 3G-n keresztül?(nehogy elszaladjon a szekér):)
Amúgy nekem nagyon szimpi a teló,remélem nagyon meg fogom szeretni.
Minden érdekel amit tudni kell erről a "kütyüről".
Ha írtok,vagy dobtok hasznos linkeket azt megköszönöm.
Androidba nem vagyok otthon.:)

üdv Yoshi

rtitusz
2011-10-21, 14:59
Van egy "Mit, hogyan?" topik, abban elég sok hasznos dolgot leírtunk. Ha ellenőrizn akarod az adatforgalmat, rakj fel valamilyen data counter programot a marketből.

De vigyázz, az android nem olyan mint az iPhone. Képes önmagában is produkálni 100-150 MB adatforgalmat egy hónapban anélkül, hogy te tudatosan letöltendő dolgokat, mert frissítés a háttérben.

Zsoltinho
2011-10-22, 03:27
Kit tud nekem segíteni hogy a Sygic navígáciohoz kódot honnan lehet letölteni vagy esetleg tud valaki küldeni? :-)

remmington
2011-10-22, 09:48
Kit tud nekem segíteni hogy a Sygic navígáciohoz kódot honnan lehet letölteni vagy esetleg tud valaki küldeni? :-)

Ez már szintén csúnya wareznak számít, szóval itt csak magadra számíthatsz mert a fórum elkülönül mindenféle ilyen dologtól (mellesleg ez így helyes)

rtitusz
2011-10-22, 13:03

Ez most komoly? Ha nem írtam már meg neked háromszor, hogy nem WAREZolunk, akkor egyszer sem. De ha csak egyszer elolvasnád amit írtam, akkor megtalálnád a megoldást a kérdésedre. Többet ilyen jellegű kérdéseidre nem válaszolok, és személyesen fogom megkérni a fórum adminjait és moderátorait, hogy távolítsák el az esetleges kérdést.

yoshi
2011-10-22, 14:27
Szia.
Köszönöm a választ.
Gondolom hogy dolgozik a háttérben a masina!:)
Ha nincs háttérben futó alkalmazás ,mert bezárom őket akor is frissít ezt azt ,tehet forgalmat generál.
Volt olyan Iphonos ember a fórumon akinek 150000ft forgalmat számláztak le.Persze a tulaj álította h nem ő volt ,hanem hibás a számlázás.
Elég kínos lehet.
Amúgy a 3G-t le lehet tiltani valahol,csak wifiről dolgozzon?
Éerdemes kinyittani a szoftvert?Iphont ki lehetett!.)

yoshi
2011-10-22, 14:29
nem WAREZolunk....
Ez alatt mit értetek?
Olvasom a fórumot de még nem leltem rá!:)

Köszi.

rtitusz
2011-10-22, 14:41
Idézet a Mit, hogyan? topikból:

Egyet rakjunk még hozzá, legyen ez a warez!

A jelentése annyit tesz, hogy illegálisan megosztott (fizetős) tartalom.
Az oldal szabályzata nagyon helyes módon nem engedélyezi.
Szerzői jogok, védelmi hibák a legfőbb ellenérvei.
És azért legyünk őszinték, egy-egy fizetős program nem annyira drága, hogy havi egyet-kettőt ne tudna bárki megvenni!

DS

rtitusz
2011-10-22, 14:46
Szia.
Köszönöm a választ.
Gondolom hogy dolgozik a háttérben a masina!:)
Ha nincs háttérben futó alkalmazás ,mert bezárom őket akor is frissít ezt azt ,tehet forgalmat generál.
Volt olyan Iphonos ember a fórumon akinek 150000ft forgalmat számláztak le.Persze a tulaj álította h nem ő volt ,hanem hibás a számlázás.
Elég kínos lehet.
Amúgy a 3G-t le lehet tiltani valahol,csak wifiről dolgozzon?
Éerdemes kinyittani a szoftvert?Iphont ki lehetett!.)

A kinyittatást it root-nak nevezzük, de általános felhasználónak kb. felesleges.

A WIFI irányelve, a következő: Ha be van kapcsolva, és csatlakoztál egy hálózathoz, akkor azt használja, és nem a mobilnetet. Alapbeállítás viszont, hogy a képernyő kikapcsolása után (hogy spóroljon az akkumulátorral) kikapcsolja a wifit, és átáll 3G-re, egésze addig, míg fel nem ébreszted a telefont. Ez átállítható a wifi menüpont alatt a menügomb megnyomása után, és ott a Speciális alatt.

Ha van 500MB vagy több adatforgalmad túlszámlázás nélkül, akkor nincs nagyon mitől aggódnod. Van Marketen több program, ami teljesen lekapcsolja a 3G-t, és de kérésre rögtön vissza is. Egyike a 3G watchdog, vagy az APN droid.

Ajánlom még a JuiceDeffender nevű programot, sokat tud dobni az akksi élettartamán.

Zsoltinho
2011-10-22, 18:43
azt szeretném megkérdezni hogy esetleg tudja valaki hogy lehet át állítani hogy magyarul mondja hogy sms vagy e-mail jött? nekem angolul mondja

CsabiBp
2011-10-22, 19:17
Sziasztok!

2 napja vagyok boldog Galaxy S II tulajdonos. A kérdésem az lenne és elnézést, ha már volt ilyen kérdés, hogy olyat be lehet-e állítani, hogy automatikusan lekapcsol a 3g, ha kikapcsol a képernyő, vagy mondjuk 3 perc inaktivitás után...? Nézegettem az alkalmazásokat, de ilyet nem találtam, csak olyat, ahol manuálisan lehet állítani, hogy 3g ki/be.

A másik kérdésem, hogy ha nem szeretnék párhuzamosan futó progikat, lehet-e olyat, hogy automatikusan lezárja a progit ha kilépek és nem kell vele szenvednem, hogy ne legyen 50 program nyitva.

Előre is köszönöm!

yoshi
2011-10-22, 19:55
Köszönöm a hasznos infót.
3G watchdog megkeresem,amúgy pont 500 MB van a csomagomba.
Inkább bebiztosítom magam, és csak akkor menjen 3G-n ha én is akarom.
Meg hamarossan megyek külföldre és az ugyebár erősen eltér a hazai díjszabástól!

rtitusz
2011-10-22, 20:02
Külföldön nincs mobilnet, hacsak nem pipálod be az adatroaming opciót. Természetesen az a tuti, ha letiltod ezen felül is valamivel.

messsster
2011-10-23, 08:06
Sziasztok!
Nagyon sokan panaszkodnak, hogy iszonyat rosszul hallanak telefonálás közben.
Van még valakinek ilyen panasza? Tudtok rá megoldást?
Előre is köszi. Ü.d.v.

yoshi
2011-10-23, 11:27
Sziasztok.
Nem ismeri fel az asztali gépem a telefont.(Windows van rajt):(
Mi lehet a gáz?

Decepticon
2011-10-23, 11:51
Sziasztok.
Nem ismeri fel az asztali gépem a telefont.(Windows van rajt):(
Mi lehet a gáz?

Szia! Gondolom a KIES-t telepítetted. Az első pároztatáskor a rendszer a KIES mellé még letölti a telefonhoz szükséges drivert is, ezt hagyni kell lefutni. Ha nem engeded, akkor természetesen nem fogja felismerni. A KIES egy idegesítő hibája, hogy az első pároztatás nagyon nyögvenyelős. Nálam volt, hogy 10 percig ismerkedtek. Addig dugdosta ki be őket, amíg össze nem barátkoztak. A lényeg, hogy fel fogja ismerni a rendszer, csak picit szégyenlős. A Samsung sajna nem egy Nokia a kiegészítő szoftverek területén :(

Tehát:
1. KIES eltölt, telepít
2. Pároztat és vár, amíg a rendszer felismeri az új hardver elemet és drivert installál hozzá
3. Talán egy újraindítás is belefér, elvégre Winfos
4. Megint pároztat és türelemmel vár... ha nem ismeri fel elsőre, lehúz és megint pároztat.. előbb utóbb összeismerkednek

Ennyi... :)

Decepticon
2011-10-23, 12:11
Köszönöm a hasznos infót.
3G watchdog megkeresem,amúgy pont 500 MB van a csomagomba.
Inkább bebiztosítom magam, és csak akkor menjen 3G-n ha én is akarom.
Meg hamarossan megyek külföldre és az ugyebár erősen eltér a hazai díjszabástól!

Nekem 360MB-s csomagom van és eddig a 75% körüli felhasználás volt a rekordom. Ekkor még az app vadászat stádiumában voltam és ment a fel-le telepítgetés. Aztán a halott Linksys wi-fi helyére szereztem egy új versenyzőt. A wi-fi-t úgy állítottam be, hogy a telefont felismeri és automatikusan párosodnak ha hatókörbe kerülnek. Ekkor a 3G inaktívvá válik, megint csak automatikusan. A havi adatforgalmam innentől drasztikusan csökkent. Az app galériád idővel kialakul és nem fogsz agyba-főbe telepíteni. Az "Adatkapcsolat a háttérben" és az "Auto szinkronizálás" nálam ki van pipálva. Nem használnak fel nagy mennyiségű adatot, az akksira vannak csak rossz hatással. Ez sem zavar, mert úgy is sűrűn dobom laptopra és közben feltöltöm.

Az adatroming opciót meg nem szabad engedélyezni és kész. Alapban, ha jól emlékszem, nincs kipipálva.

Norton Mobile Utilities beta - Ez egy remek kis program a telefon felügyeletére. Pillanatok alatt kilőhetőek (akár egyszerre akár külön-külön) a háttérben futó programok. Képes a Power Saving-re és nagyon jól paraméterezhető. Innen egy érintéssel tudok appokat uninstallálni.
Ezen fellül még rengeteg hasznos funkciója van, érdemes kipróbálni és használni. Mivel még béta (immáron legalább 3 hónapja) ingyenes és már frissítést is megértem vele, tehát nem félbehagyott fejlesztés.

darkside
2011-10-23, 12:17
Sziasztok!
Nagyon sokan panaszkodnak, hogy iszonyat rosszul hallanak telefonálás közben.
Van még valakinek ilyen panasza? Tudtok rá megoldást?
Előre is köszi. Ü.d.v.

Mi még nem beszéltünk, szóval nincsen ilyen tapasztalatom veled kapcsolatban! :)
(csak, hogy mindenki tisztában legyen a magyar nyelv szépségeivel és, hogy miért fontos pontosan kifejeznünk magunkat egy olyan nyelven, amelyben szinte minden szónak több jelentése van, akár szövegkörnyezettől függetlenül is)

Könnyen kiszűrhető, mivel van a gond. Elindítasz egy hangrögzítőt, kicsit beszélsz, mintha telefonálnál, visszahallgatod. Amennyiben rossz a minősége, akkor vagy a mikrofon, vagy az A/D átalakító rossz. Ha jó a minősége, akkor a gondot okozhatja a gsm chip, vagy a hálózat minősége.

DS

darkside
2011-10-23, 12:21
Sziasztok.
Nem ismeri fel az asztali gépem a telefont.(Windows van rajta):(
Mi lehet a gáz?

Bemutattad őket egymásnak? Találkoztak már előtte is? Látta már akár képről is ezelőtt? Mert, ha nem, akkor nem csodálkozom, hogy nem ismeri fel. :)
A gáz, a légnemű anyagok gyűjtőneve. Egy kémiai fogalom.

Természetesen lehet, hogy az usb hibakeresést kipipálva hagytad, és azt sem tudjuk, milyen kapcsolódási formát szeretnél.

DS

darkside
2011-10-23, 12:22
Szia! Gondolom a KIES-t telepítetted. Az első pároztatáskor a rendszer a KIES mellé még letölti a telefonhoz szükséges drivert is, ezt hagyni kell lefutni. Ha nem engeded, akkor természetesen nem fogja felismerni. A KIES egy idegesítő hibája, hogy az első pároztatás nagyon nyögvenyelős. Nálam volt, hogy 10 percig ismerkedtek. Addig dugdosta ki be őket, amíg össze nem barátkoztak. A lényeg, hogy fel fogja ismerni a rendszer, csak picit szégyenlős. A Samsung sajna nem egy Nokia a kiegészítő szoftverek területén :(

Tehát:
1. KIES eltölt, telepít
2. Pároztat és vár, amíg a rendszer felismeri az új hardver elemet és drivert installál hozzá
3. Talán egy újraindítás is belefér, elvégre Winfos
4. Megint pároztat és türelemmel vár... ha nem ismeri fel elsőre, lehúz és megint pároztat.. előbb utóbb összeismerkednek

Ennyi... :)

4, legyen már inkább párosít, mert a pároztat alapján elég érdekes android/windows hibridek születnének nemsokára. :)

DS

darkside
2011-10-23, 12:24
Nekem 360MB-s csomagom van és eddig a 75% körüli felhasználás volt a rekordom. Ekkor még az app vadászat stádiumában voltam és ment a fel-le telepítgetés. Aztán a halott Linksys wi-fi helyére szereztem egy új versenyzőt. A wi-fi-t úgy állítottam be, hogy a telefont felismeri és automatikusan párosodnak ha hatókörbe kerülnek. Ekkor a 3G inaktívvá válik, megint csak automatikusan. A havi adatforgalmam innentől drasztikusan csökkent. Az app galériád idővel kialakul és nem fogsz agyba-főbe telepíteni. Az "Adatkapcsolat a háttérben" és az "Auto szinkronizálás" nálam ki van pipálva. Nem használnak fel nagy mennyiségű adatot, az akksira vannak csak rossz hatással. Ez sem zavar, mert úgy is sűrűn dobom laptopra és közben feltöltöm.

Az adatroming opciót meg nem szabad engedélyezni és kész. Alapban, ha jól emlékszem, nincs kipipálva.

Norton Mobile Utilities beta - Ez egy remek kis program a telefon felügyeletére. Pillanatok alatt kilőhetőek (akár egyszerre akár külön-külön) a háttérben futó programok. Képes a Power Saving-re és nagyon jól paraméterezhető. Innen egy érintéssel tudok appokat uninstallálni.
Ezen fellül még rengeteg hasznos funkciója van, érdemes kipróbálni és használni. Mivel még béta (immáron legalább 3 hónapja) ingyenes és már frissítést is megértem vele, tehát nem félbehagyott fejlesztés.

Látom a routerrel is pároztatod a telefonod, na azok érdekes kis utódokat fognak nemzeni! :)
Ez legyen mondjuk kapcsolódnak. :)

DS

Decepticon
2011-10-23, 12:25
azt szeretném megkérdezni hogy esetleg tudja valaki hogy lehet át állítani hogy magyarul mondja hogy sms vagy e-mail jött? nekem angolul mondja

Szia! Ez nem beállítás, pontosabban nem csak beállítás kérdése. Először be kellene szerezni egy neked tetsző csengőhangot mondjuk *.mp3 formájában. Aztán ezt lehet beállítani üzenetjelző hangnak. Valamiért magyarul többnyire csak idióta hangok fellelhetőek, íme egy normálisabb: http://www.mobil-csengohang.hu/sms-csengohang/uezeneted-erkezett-csengohang

Decepticon
2011-10-23, 12:28
Ezt a szófordulatot viccesnek találtam annak idején és teljesen rám ragadt. Mindig megnevettetem vele a júzereket :)

darkside
2011-10-23, 12:40
Szia! Ez nem beállítás, pontosabban nem csak beállítás kérdése. Először be kellene szerezni egy neked tetsző csengőhangot mondjuk *.mp3 formájában. Aztán ezt lehet beállítani üzenetjelző hangnak. Valamiért magyarul többnyire csak idióta hangok fellelhetőek, íme egy normálisabb: http://www.mobil-csengohang.hu/sms-csengohang/uezeneted-erkezett-csengohang

Szerintem ő a tts-re gondolt.

DS

darkside
2011-10-23, 12:42
Ezt a szófordulatot viccesnek találtam annak idején és teljesen rám ragadt. Mindig megnevettetem vele a júzereket :)

Userek csak a saját vicces hibáikat(hülyeségeiket) nem találják viccesnek.
Persze néha én is sírnék ezeken a "poénjaikon". :)

DS

Decepticon
2011-10-23, 12:49
Userek csak a saját vicces hibáikat(hülyeségeiket) nem találják viccesnek.
Persze néha én is sírnék ezeken a "poénjaikon". :)

DS

Akkor megint árnyékra vetődtem :) Miért nem lehet pontosabb kérdéseket feltenni? Némely embernél úgy kell barchóbázni, hogy kiderüljön mit is akar tulajdonképpen. A nyelvtani fejtörőkről nem is szólva...
Vagy én vagyok egyszerűen értetlen...

darkside
2011-10-23, 12:56
Akkor megint árnyékra vetődtem :) Miért nem lehet pontosabb kérdéseket feltenni? Némely embernél úgy kell barchóbázni, hogy kiderüljön mit is akar tulajdonképpen. A nyelvtani fejtörőkről nem is szólva...
Vagy én vagyok egyszerűen értetlen...

És még rossz hozzászólást is idéztél! :)
(írja mindezt az, aki pároztatja a készülékeit :P )

DS

yoshi
2011-10-23, 14:04
Szia!
KIES a telón rajt van,ip címet beírom az asztali gépbe ott felismeri.(ez vezeték nélküli)
Mi a kiszolgáló progia a samsungnak,amivel mindig szinkronizál ha rádugom.

yoshi
2011-10-23, 14:43
Samsung KIES nevű programját leszedtem,most ismerkedési délután van.:)
Remélem elnyerik egymás tetszését.

Decepticon
2011-10-23, 14:44
Szia!
KIES a telón rajt van,ip címet beírom az asztali gépbe ott felismeri.(ez vezeték nélküli)
Mi a kiszolgáló progia a samsungnak,amivel mindig szinkronizál ha rádugom.

Le kell töltened a KIES Windows verzióját is és telepítened a számítógépre. Itt mindig megtalálhatod a legfrissebb verziót: http://www.samsung.com/hu/consumer/mobile-phone/mobile-phones/touchscreen/GT-I9100LKAXEH/index.idx?pagetype=prd_detail&tab=support
Ha frissül a verzió, akkor én mindig "tiszta" telepítést szoktam csinálni: régi verzió full uninst aztán restart, új verzió fel és restart. A KIES még erre is érzékeny. Persze előtte kimentem a backupokat manuálisan. Itt a biztonsági mentések manuális elérhetősége: c:\Users\felhasználónév\Documents\samsung\Kies\ Backup\GT-I9100\
A backup fileok kiterjesztése *.sbu

A KIES Air csak a médiához való gyors és kényelmes hozzáférést szolgálja, a Windows verzió bővebb lehetőségekkel rendelkezik.

doongoo
2011-10-24, 15:33
Sziasztok,
lenne egy új problémám:
- túl hosszan fut bootolás után a médiakeresés. Túl hosszan alatt értsetek több órát.
Ennek mi lehet az oka, tapasztalt esetleg valaki hasonlót? Ki tudom lőni valahogyan? A fájlkezelők látnak mindent a belső memóriában és a külső SD-n is. Az akkumulátort is eszi rendesen, a média process az első fogyasztó. Az akkumulátorhasználat alatt nem tudom kilőni kényszerleállítással (nem él ez a kapcsoló)
Köszi előre is minden segítséget!

rtitusz
2011-10-24, 22:27
Esetleg hibás SD? Mentsd le a gépre, majd formázd meg a telefonban, és pakolj rá vissza mindent, hátha segít.

yoshi
2011-10-24, 23:14
http://www.samsung.com/hu/consumer/m...il&tab=support (http://www.samsung.com/hu/consumer/mobile-phone/mobile-phones/touchscreen/GT-I9100LKAXEH/index.idx?pagetype=prd_detail&tab=support)
Nálam ez nem elérhető.:(

rtitusz
2011-10-24, 23:47
KIES_2.0.3.11082_152_4 - 2011 Szeptember 29. (http://org.downloadcenter.samsung.com/downloadfile/ContentsFile.aspx?CDSite=UNI_HU&CttFileID=4519844&CDCttType=SW&ModelType=N&ModelName=GT-I9100&VPath=SW/201105/20110512115717796/Kies_2.0.3.11082_152_4.exe)

yoshi
2011-10-25, 01:29
Na ez már döfi!
Thx :)
Ment a hírnév.

doongoo
2011-10-25, 09:20
Esetleg hibás SD? Mentsd le a gépre, majd formázd meg a telefonban, és pakolj rá vissza mindent, hátha segít.

Köszi megpróbálom. Azt lehet tudni valahonnan, hogy ilyenkor miket keres végig?

rtitusz
2011-10-25, 12:37
Végignyalja az egész sd-t, bármilyen média file után kutatva, hogy annak helyét elraktározza magában és így a későbbiekben gyorsabban megnyithassa. (videó, zene, képek, dokumentumok, etc.)

yoshi
2011-10-25, 12:47
Az lenne a kérdésem,hogy a KIES ben a SAMSUNG APPS re kattintva azt írja ki,hogy nem kompatibilis az eszköz.
Pedig mindenből a friss van fent.
Éerdekes.

doongoo
2011-10-26, 08:43
Végignyalja az egész sd-t, bármilyen média file után kutatva, hogy annak helyét elraktározza magában és így a későbbiekben gyorsabban megnyithassa. (videó, zene, képek, dokumentumok, etc.)

Nos, megpróbáltam az SD újraformázást. Nem segített ez sem. Ami megoldotta a gondot: CWM-ből visszaraktam egy pár nappal korábbi mentést.

Decepticon
2011-10-27, 21:59
Az lenne a kérdésem,hogy a KIES ben a SAMSUNG APPS re kattintva azt írja ki,hogy nem kompatibilis az eszköz.
Pedig mindenből a friss van fent.
Éerdekes.

A KIES-ben a Samsung Apps a Bada-rendszerű telefonok támogatására van. Örülök, hogy használt a hozzászólásom ;-)

yoshi
2011-10-28, 00:09
Szia!
Akkor a Samsung Apps-ból nem is tudik tölteni?
Honnan tudok jó alkalmazásokat leszedni?
És miért szinkronizál a KIES el a teló közel 2 órán át!?ez normális?

Köszönöm a segítséget.:)

Decepticon
2011-10-28, 14:21
Appok beszerzéséhez alapvetően az Android Marketet ajánlanám, amihez a kliens a telefonodon elő van telepítve. Ezen felül rengeteg gyűjtőoldal található. A másik nagyobb az Appbrain (http://www.appbrain.com/apps/country-hungary/free/), amihez szintén tartozik apk, innen (https://market.android.com/details?id=com.appspot.swisscodemonkeys.apps&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5hc HBzcG90LnN3aXNzY29kZW1vbmtleXMuYXBwcyJd) letöltheted.
Egy magyar: http://androidapps.hu/
Angol nyelvű: http://www.androidapps.com/
Egyébként itt (http://forum.androidhungary.com/threads/363-Hasznos-Programok-J%C3%A1t%C3%A9kok-Android-Rendszerre) szépen csokorba vannak szedve az okosságok némi leírással egyetemben.

A biztonsági mentés szokott így elhúzódni, nem az fut le?

norbert189
2011-10-29, 01:22
Sziasztok. Tapasztalat dolog érdekelne. felraktam a 2.3.4-et és azóta jóval jobban merül az aksi mint kellene :S alig bír ki 1napot előtte meg kis net meg zene és 3napot simán ment. Valaki hasonló tapasztalat? v megoldás

remmington
2011-10-29, 07:56
Nekem már 2.3.3al is úgy merült mint most. Kapcsold ki az auto syncet, az lehet hogy sokat zabálja az akksit

norbert189
2011-10-29, 14:03
nemvagyok pro de azt hollehet ?:)

jimbo
2011-10-29, 14:21
nemvagyok pro de azt hollehet ?:)

Beállítások - fiókok és szinkronizálás
Na itt vedd ki a pipát, ha nem akarod, hogy fusson.

ratanga
2011-10-30, 23:23
Sziasztok. Tapasztalat dolog érdekelne. felraktam a 2.3.4-et és azóta jóval jobban merül az aksi mint kellene :S alig bír ki 1napot előtte meg kis net meg zene és 3napot simán ment. Valaki hasonló tapasztalat? v megoldás

Érdekes amit írsz. a frissítés óta nekem is max 10 órás lett a telefonom. Már kósza láthatatlan programok után kutatok, de a frissítésen kívül más nem változott meg a telómon. igy elég macerásnak tűnik, hogy állandóan töltőre kell dugni a biztonság kedvéért

yoshi
2011-10-30, 23:31
Köszönöm szépen a válaszod.
A képek mentésén időzött el a tel olyan sokat.(kb 40 kép)
Meglesem amiket írtál ,csak most még nem volt időm.

Köszi üdv Yoshi :)

zsoltika21
2011-11-04, 02:49
Sziasztok!
2 "problémám" lenne.
Az egyik, hogy elég halk nekem ez a hangerő, kéne valami turbó, de a voodoo nem mükszik rajta sajnos. Gyári rom van rajta és nem is szeretném flesselni! Tudna valaki segíteni hogy van-e valamilyen app erre? Akármit telepítettem eddig semelyik se volt jó!
A másik, hogy a kijelző olyan kékes ahogy kicsit oldalról nézem a kijelzőt. ez normális? Szemből semmi gond vele, gyönyörűek a szinek, csak ha picit oldalról nézem! Nagyon szépen kérlek Titeket, hogy aki bármibe is tud, segítsen pls! Köszönöm szépen!
Androidba elég jártas vagyok, sg3ról váltottam, azzal a szerencsétlennel pedig már sok mindent csináltam, szal mondjatok nyugodtan bármit! :-)

doongoo
2011-11-04, 08:58
Sziasztok,
kéne egy kis segítség, mert szerintem valami nem OK-s a rendszeremmel. XWKI8 van fent SM k2-s13 kernellel és szerintem nagyon eszi az akksit. 1 nap használat után az android op rendszer 74%, kijelző 13%, a többi meg még kevesebb. Mindez 2,5 óra screen onnal. 1 nap után a maradék akksi 32%, de 8 óra repülő üzemmód alatt is evett vagy 10%-ot (ez szerintem sok)
Deep sleep van (a CPU-Spy szerint 64%).
Ami sok szerintem, az az ébrenlét (Better Battery Stats szerint 7,5 óra, holott ennek közel azonosnak kéne lennie a screen onnal). Task killer nem fut semmi, csak juice defender, az is csak alap balanced beállításon illetve az AutomateIt pro és a setCPU.
Egy frissítős widget van csak kint (beautiful weather), samsung cuccok és jópár más fagyasztva titaniummal. Szerintem ennél jobban kéne bírnia. Szerintetek?
Mit tehetnék, hogy az android op rendszer valami normálisabb értékre álljon be?
Mindenkinek előre is köszönöm a segítséget.

jimbo
2011-11-04, 09:05
Sziasztok,
kéne egy kis segítség, mert szerintem valami nem OK-s a rendszeremmel. XWKI8 van fent SM k2-s13 kernellel és szerintem nagyon eszi az akksit. 1 nap használat után az android op rendszer 74%, kijelző 13%, a többi meg még kevesebb. Mindez 2,5 óra screen onnal. 1 nap után a maradék akksi 32%, de 8 óra repülő üzemmód alatt is evett vagy 10%-ot (ez szerintem sok)
Deep sleep van (a CPU-Spy szerint 64%).
Ami sok szerintem, az az ébrenlét (Better Battery Stats szerint 7,5 óra, holott ennek közel azonosnak kéne lennie a screen onnal). Task killer nem fut semmi, csak juice defender, az is csak alap balanced beállításon illetve az AutomateIt pro és a setCPU.
Egy frissítős widget van csak kint (beautiful weather), samsung cuccok és jópár más fagyasztva titaniummal. Szerintem ennél jobban kéne bírnia. Szerintetek?
Mit tehetnék, hogy az android op rendszer valami normálisabb értékre álljon be?
Mindenkinek előre is köszönöm a segítséget.

Akár egy rom, akár egy kernel telepítés után célszerű 3-4 töltési ciklust várni és utána nyilatkozni.
Ha továbbra sem okés, próbáld meg a Sylah kernelét, sok jót hallani róla. :)

zsoltika21
2011-11-04, 19:16
Valaki az előző kérdéseimre esetleg tud választ?

zsoltika21
2011-11-04, 19:17
Valaki az előző kérdéseimre esetleg válaszolna?

nemka
2011-11-04, 20:18
Az egyik, hogy elég halk nekem ez a hangerő, kéne valami turbó, de a voodoo nem mükszik rajta sajnos. Gyári rom van rajta és nem is szeretném flesselni! Tudna valaki segíteni hogy van-e valamilyen app erre? Akármit telepítettem eddig semelyik se volt jó!

Amikor megvetted, akkor hangosabb volt és lehalkult vagy eleve halk volt?
Ha max. hangerőnél halk, akkor nincs az a szoftver, ami segíteni tud rajta.
Ha halkabb, mint más SII-k, akkor irány a szerviz, mert beteg a holmi, egyéb esetben ennyit tud a készülék.

A másik, hogy a kijelző olyan kékes ahogy kicsit oldalról nézem a kijelzőt. ez normális? Szemből semmi gond vele, gyönyörűek a szinek, csak ha picit oldalról nézem! Nagyon szépen kérlek Titeket, hogy aki bármibe is tud, segítsen pls! Köszönöm szépen!
Androidba elég jártas vagyok, sg3ról váltottam, azzal a szerencsétlennel pedig már sok mindent csináltam, szal mondjatok nyugodtan bármit! :-)

A színek kékülnek vagy maga a felület kék? Ha az utóbbi, akkor védőbevonat, ha az előbbi, akkor fénytörés.

PS.: A fórummotorral és a fórumtagokkal is tessék türelmesnek lenni. Nem mindenki ül állandóan a gép előtt.

zsoltika21
2011-11-04, 22:15
Nincs baj a készülékkel, hozza azt amit a szabvány, szól ez rendesen, csak személyemnek ez halk! :) Én üvöltve szeretem a zenét hallgatni, és vannak olyan programok amivel lehet 5-10 dB-el emelni a hangerőt, csak ezek a gyári romokon nem működnek...(pl. voodoo sound, Volume boost stb...) ezek csak főzött romokon mennek, és erre nem szeretnék még custom romokat pakolgatni! Galaxy 3-ról váltottam galaxy SII-re, galaxy 3at flesseltem jó sokszor, csak megbántam és gyári romot nem tudtam sehogy visszarakni rá! Azokon a romokon voltak ezek a hangcuccok, és eszméletlenül fel lehetett tolni a hangerőt, majd meg süketültem, fél év alatt 4 fülest vágtam tönkre :D És ez kéne nekem ezen a masinán is, mindezt úgy hogy megmaradjon a gyári rom! Ezért kérnék segítséget, hogy hátha tud valaki valamilyen megoldást, vagy appot!

A képernyő meg úgy kék, hogy ha picit elforgatom bármelyik irányba, akkor kékesnek látom a fehéret, olyan mintha egy fólia lenne rajta olyankor, de ha szemből nézem gyönyörűek a színek! Írna valaki véleményt, tapasztalatot erről? Lehetőleg olyan, akinek SGII-es készüléke van :D
Köszike

nemka
2011-11-05, 01:19
zsoltika21: A max. hangerőt gyárilag igazítják be az engedélyezett maximális szint környékére. Custom ROM-ok esetében ez a korlát kivehető, gyári ROM-nál nem véletlenül nem. (Nem sok gyártó szeretné, ha a készülékük használója halláskárosodás miatt perelné őket.)

Ha olyan, mintha fólia lenne, az azt jelenti, hogy bevonat van rajta. Ennek oka kettős. Egyrészt növeli a karcállóságot, másrészt javítja a fényáteresztést a határrétegeken történő fénytörés csökkentésével. (Ahhoz, hogy ezt tudjam, nem kell, hogy SGSII-m legyen.)

doongoo
2011-11-05, 08:43
Akár egy rom, akár egy kernel telepítés után célszerű 3-4 töltési ciklust várni és utána nyilatkozni.
Ha továbbra sem okés, próbáld meg a Sylah kernelét, sok jót hallani róla. :)

OK, köszi. Akkor egyelőre vár még pár teljes ciklust, aztán meglátom. Addigis fagyasztottam még egy csomó app-ot és egyesével nézem, hogy mi fogyaszthatott sokat. Lehet, hogy majd a siyah 2.1.1 is kap egy esélyt, bár korábban a 2.0 nem volt jobb semmivel sem az sm-nél.

jimbo
2011-11-05, 09:39
Sziasztok!
2 "problémám" lenne.

Nem is kell flesselni, elég a root és már teheted is fel a hangzást javító progikat.
Ha oldalra fordítva kékül a kijelző, az természetes a super amolednél. Kikapcsolt állapotban is kicsit kékes a kijelző.

jimbo
2011-11-05, 09:45
Nincs baj a készülékkel, hozza azt amit a szabvány, szól ez rendesen, csak személyemnek ez halk! :) Én üvöltve szeretem a zenét hallgatni, és vannak olyan programok amivel lehet 5-10 dB-el emelni a hangerőt, csak ezek a gyári romokon nem működnek...(pl. voodoo sound, Volume boost stb...) ezek csak főzött romokon mennek, és erre nem szeretnék még custom romokat pakolgatni! Galaxy 3-ról váltottam galaxy SII-re, galaxy 3at flesseltem jó sokszor, csak megbántam és gyári romot nem tudtam sehogy visszarakni rá!

Köszike

Miután rootolod a telefont és felteszel egy jobb kernelt, utána csinálsz egy nandroid backupot, amit cwmből tudsz csinálni. Ez lementi a romodat, beállításokat. Utána tehetsz fel bármilyen romot. ;)
Független vagy szolgáltatós a telefonod? Linkeltem már szolgáltatós romokat is ide. Lapozz csak vissza. :)

zsoltika21
2011-11-05, 15:21
T-Mobile-os a teló, és SG3-nál megbántam hogy mások romot raktam rá, egyenlőre marad ez a rom, nézelődök meg próbálkozok tovább :)

zsoltika21
2011-11-05, 15:23
Asszem root lesz akkor...Köszi szépen a választ!

zsoltika21
2011-11-05, 15:24
Oké, én ezt értem, hogy miért ennyi a max hangerő, de hát nah :D a zene az üvöltve jó, nem sutyorogva :D

jimbo
2011-11-05, 15:47
T-Mobile-os a teló, és SG3-nál megbántam hogy mások romot raktam rá, egyenlőre marad ez a rom, nézelődök meg próbálkozok tovább :)

Ha kicsit visszalapozol, megtalálod a T-s hivatalos magyar romot. Kell még egy old bootloader és egy jig. Mentsd le a pc-re a bootloadert és a romot majd utána nincs akadálya a romolásodnak. :)

rol74t
2011-11-05, 20:26
Sziasztok,
Meg tudnátok mondani, h miért csak internetre csatlakozva tudok S2-vel hanghívást kezdeményezni?
Ahogy megszakad a netes kapcsolat úgy a hanghívás már nem működik.

jimbo
2011-11-05, 21:32
Old bootloader a jig miatt:
www.multiupload.com/LQQBRQVJUD

Odin 1.83 esetén a bootloader részhez tallózva
Odin 1.85 esetén mehet a pda részhez is.

jimbo
2011-11-05, 21:34
Sziasztok,
Meg tudnátok mondani, h miért csak internetre csatlakozva tudok S2-vel hanghívást kezdeményezni?
Ahogy megszakad a netes kapcsolat úgy a hanghívás már nem működik.

Ezt nem is értem. Azt mondod, hogy gsm módban nem is tudsz telefonálni, csak 3g-ben?

rol74t
2011-11-05, 22:23
Ezt nem is értem. Azt mondod, hogy gsm módban nem is tudsz telefonálni, csak 3g-ben?

Tudok telefonálni ha bepötyögöm a számot vagy kiválasztom a névjegyek közül. De hanghívást csak akkor tudok kezdeményezni ha netes kapcsolatom van.

rtitusz
2011-11-05, 22:43
Most lehet, hogy én vagyok értetlen, de a telefonálás mióta nem egyenlő a hanghívással?

rol74t
2011-11-05, 23:17
rtitusz;Most lehet, hogy én vagyok értetlen, de a telefonálás mióta nem egyenlő a hanghívással?

Hm...az én hibám. Nem fogalmaztam érthetően. Szóval a hangutasításokat nem értelmezi e telefon ha nincs net.

rtitusz
2011-11-05, 23:23
Nem értelmezi, mert a google szerverei dekódolják a hangot. Ráadásul magyarul nem működik, bár ezt tett is tudod. Az iOS5-ön futó Syri (vagy hogy írják) is interneten keresztül dekódol, hiszen mindenkinek van mobilnete (nyugaton) aki ilyen telefont vesz.

androi.d
2011-11-06, 19:30
Hali

Az érdekelne hogy az USB Jig az hivatalos boltokban kapható?

jimbo
2011-11-06, 23:46
Hali

e-boltokban előfordulhat, mint pl. ebay, de több helyről is rendeltek már, ha jól tudom.

Decepticon
2011-11-07, 14:02
Hali

Egy darab jó magyar ezres magasságában beszerezhető. Az első oldalon magyar találat is van.

keresés: usb jig galaxy s2 (http://www.google.hu/#sclient=psy-ab&hl=hu&source=hp&q=usb+jig+galaxy+s2&pbx=1&oq=usb+jig&aq=3&aqi=g4&aql=&gs_sm=c&gs_upl=0l0l1l1013l0l0l0l0l0l0l0l0ll0l0&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_cp.,cf.osb&fp=f247b1760a2b6b61&biw=1503&bih=855)

gutyek
2011-11-09, 09:01
Sziasztok!

Mi előtt bárki elküldene a francba, jelzem, hogy rákerestem a dologra, de nem találtam semmit ezzel kapcsolatban. Már mint értékelhetőt...
Szóval az lenne a kérdésem, hogy SGS2, 2Gb rom, vagy nevezzük belső memóriának, nekem mindegy.
Szerettem volna feltenni egy 1,5Gb-os avi-t az ún. external_sd-re. Nem ment a dolog. A memóriában 1.15Gb volt szabadon felhasználható.
A valódi kérdés:

Elképzelhető, hogy amikor felmásolok valamit a külső SD-re, az először a telefon memóriában landol, és csak utána másolja fel a külső SD-re?

Ha igen, akkor ezért lehet, hogy miután felmásolok valami nagyobb cuccot, az majdnem fél perc múlva jelenik csak meg a fájlkezelőben a külső SD-n?

És még valami. Miután feldaraboltam 700Mb-osra a fájlt, gyönyörűen át is szaladt. Egyébként dobtam fel így feldarabolva 4Gb-os .ISO is...

Ja! És egyébként nem lehetne valahogy fentebb tornászni ezt a 2Gb-ot mondjuk 5-re???

A válaszokat előre is nagyon köszönöm!

rtitusz
2011-11-09, 10:53
Semmi köze az egyiknek a másikhoz. A 2GB az a tárhaly, ahova a programokat telepíti a telefon. Ezen felül van a belső, és opcionálisan a külső SD. Ha emlékezetem nem csal, akkor a belső SD-t a telefon alapállapotban FAT32 fájlrendszerben használja, és ennek vannak bizonyos korlátai a maximális fájlméretet illetően (4GB). Ettől függetlenül egy 1.5 GB-os avinak simán fel kéne mennie rá. Én már pakoltam fel 2GB-os filmet is.

gutyek
2011-11-09, 15:02
Köszi a választ rtitusz!

Ki fogom próbálni.

Bandinho
2011-11-09, 16:34
Na! Végre Hétfőn nekem is meglett a SGS2-m a Felenor színeiben. Nagyon jó "kis" készülék. Gyönyörű a képernyője és rendkívül gyorsan reagál mindenre. Imádom.
Viszont az lenne a kérdésem, hogy a töltés kicsit lassan halad, ez lehet attól, hogy még új vagy valami más probléma lesz?

Decepticon
2011-11-09, 17:10
Az első pár töltés lehet kicsit lassabb, de be kell állnia kb 1-1,5 óra környékére ~35-40%-ról töltve, feltéve, hogy konnektorról töltöd. Az USB mindig is lassabb lesz.

Egyébként mihez viszonyítod a töltés sebességét? Csak másik SGS2-vel hasonlítsd össze, különben az almát a körtéhez próbálnád hasonlítani.

doongoo
2011-11-10, 10:28
Na! Végre Hétfőn nekem is meglett a SGS2-m a Felenor színeiben. Nagyon jó "kis" készülék. Gyönyörű a képernyője és rendkívül gyorsan reagál mindenre. Imádom.
Viszont az lenne a kérdésem, hogy a töltés kicsit lassan halad, ez lehet attól, hogy még új vagy valami más probléma lesz?

Lehet matekozni is hozzá: 1650 mAh-s akksi, a gyári töltő (ha jól emlékszem) 700 mA-es. 1650/700=2,357 h, azaz kb 2h 20 perc a teljes töltés 0-ról. És később beáll pontosan, ha a rendszer "megtanulta" az akksit...

pumakolyok
2011-11-10, 14:11
Sziasztok! Tudnátok nekem segíteni abban, hogy vettem egy Samsung galaxy S2-t és root-oltam, ami ugye gari vesztéssel jár, a samsung márkakereskedés szerint, majd frissítettem a gyári romot rá (2.3.4) és most becsíkosodott a kijelzőm, tehát vissza kéne vinnem gariba! Download modba ha belépek nem a gyári értékek vannak és ha jól tudom JIGel nem lehet már megoldani! Kérlek segítsetek, mert nem szeretnék tízezreket költeni egy kijelzőre! Előre is köszi, szép napot mindenkinek.

pumakolyok
2011-11-10, 14:14
Sziasztok! Tudnátok nekem segíteni abban, hogy vettem egy Samsung galaxy S2-t és root-oltam, ami ugye gari vesztéssel jár, a samsung márkakereskedés szerint, majd frissítettem a gyári romot rá (2.3.4) és most becsíkosodott a kijelzőm, tehát vissza kéne vinnem gariba! Download modba ha belépek nem a gyári értékek vannak és ha jól tudom JIGel nem lehet már megoldani! Kérlek segítsetek, mert nem szeretnék tízezreket költeni egy kijelzőre! Előre is köszi, szép napot mindenkinek

pumakolyok
2011-11-10, 16:39
Sziasztok! Tudnátok nekem segíteni abban, hogy vettem egy Samsung galaxy S2-t és root-oltam, ami ugye gari vesztéssel jár, a samsung márkakereskedés szerint, majd frissítettem a gyári romot KIESen (2.3.4) és most becsíkosodott a kijelzőm, tehát vissza kéne vinnem gariba! Frissítés után a ROOT jogot elvesztettem, de Download modba ha belépek nem a gyári értékek vannak (costum binary download: yes 1 counts!!!! Vagy ez nem baj?) és ha jól tudom JIGel nem lehet már megoldani a nullázást, hogy gyári állapotba kerüljön!
Kérlek segítsetek, mert nem szeretnék tízezreket költeni egy kijelzőre!
Előre is köszi, szép napot mindenkinek!

Gabor Liptak
2011-11-10, 16:47
Sziasztok, amióta frissített a Kies 2.1-re, azóta a Galaxym nem tud csatlakoztatni USB-n keresztül így nem tudom szinkronizálni outlookkal. Azt írja ki " Csatlakoztassa újra az eszközt Samsung Kies (PC Studio) módban. A Kies nem támogatja a jelenlegi csatlakozási módot." pedig frissítés előtt ez még rendesen működött :(
Tud valaki segíteni??

rtitusz
2011-11-10, 19:09
És a telefont átállítottad már Kies módra?

Gabor Liptak
2011-11-10, 20:53
Semmit nem állítottam át. Frissítés előtt csatlakozott, azóta meg nem. A telefont hol lehet Kies módra állítani?

rtitusz
2011-11-10, 21:14
beállítások/vezeték nélküli/USB beállítások

http://kepfeltoltes.hu/111109/SC20111109-224721_www.kepfeltoltes.hu_.png

A fentebb említett útvonal sima SGS-re vonatkozik, de elvben az SGSII-n is itt találod meg.

Decepticon
2011-11-10, 21:49
Az SGS2-n már nincsenek ezek a lehetőségek, automatikusan ismeri fel a KIES-t. A frissítés után a KIES megint nehezen fogja felismerni, mint első alkalommal. Sajna ez a Samsung driver lelkén szárad. Sokadik próbálkozásra fel fogja az ismerni...
Kár, hogy a Samsung ezen a téren a Nokiától fényévekre van lemaradva.

jimbo
2011-11-10, 23:04
Sziasztok! Tudnátok nekem segíteni abban, hogy vettem egy Samsung galaxy S2-t és root-oltam, ami ugye gari vesztéssel jár, a samsung márkakereskedés szerint, majd frissítettem a gyári romot KIESen (2.3.4) és most becsíkosodott a kijelzőm, tehát vissza kéne vinnem gariba! Frissítés után a ROOT jogot elvesztettem, de Download modba ha belépek nem a gyári értékek vannak (costum binary download: yes 1 counts!!!! Vagy ez nem baj?) és ha jól tudom JIGel nem lehet már megoldani a nullázást, hogy gyári állapotba kerüljön!
Kérlek segítsetek, mert nem szeretnék tízezreket költeni egy kijelzőre!
Előre is köszi, szép napot mindenkinek!

A kieses frissítés a gyári, szolgáltatós romot teszi fel. A számláló a kiese frissítés után nem változik, így valószínűleg a root miatt lett az érték 1, hacsak nem tettél fel másik kernelt is.
A jig törli a számlálót, amihez a régi bootloader kell. Ezt ráadásul nemrég linkeltem be, de előbb próbáld meg a jiget, mert az új bootloader csak a 2.3.5-től van azt hiszem. Ha mégsem törli, tedd fel a régi bootloadert, utána menni fog a számláló törlése. ;)

Gabor Liptak
2011-11-10, 23:40
Az SGS2-n már nincsenek ezek a lehetőségek, automatikusan ismeri fel a KIES-t. A frissítés után a KIES megint nehezen fogja felismerni, mint első alkalommal. Sajna ez a Samsung driver lelkén szárad. Sokadik próbálkozásra fel fogja az ismerni...
Kár, hogy a Samsung ezen a téren a Nokiától fényévekre van lemaradva.

ezek szerint türelem rózsát terem...

gutyek
2011-11-11, 08:50
Sziasztok!

1 hete küzdök azzal a problémával, hogy újraindítás után vannak olyan ikonjaim, amik nem kerülnek vissza abba a könyvtárba, ahova berendeztem őket. Szanaszét dobálja őket, felborítva a rendet.
Elkezdtem leszedegetni azokat a appokat, amik ezt befolyásolhatják, szerintem. Pl.: Task switcher, témák(nem jut eszembe már a neve), stb.
A helyzet nem változott.
Az is érdekelne, hogy néhány progi nem indul el magától, de vajon miért? Nem tudom, hogy mióta, a lényeg az, hogy egszer csak fogták magukat, és nem indulnak.
Pl. skype. Mindig kézzel kell elindítanom.
Letöltöttem több olyan programot is, amivel az autorun-t, vagy startup-ot tudom állítani, mindenhol engedélyezve van, és még sem indul el.
Van esetleg valakinek ötlete ezekre a problémákra?

Előre is köszi!

Bandinho
2011-11-11, 17:20
Az lenne a problémám, hogy a KIES ajánlott frissítést, elkezdte felrakni aztán egyszer csak kiírta, hogy nem látja a telefont (húzzam ki, indítsam újra és dugjam vissza) de ezek után pedig nem ismeri fel. Mit kéne csinálnom?

edit: A kijelzőn csak annyit látszik, hogy egy sz.gép és aegy mobiltelefon kapcsolata, köztük pedig egy felkiátójel.

Bandinho
2011-11-11, 17:48
Azt írja, hogy az eszköz nem válaszol.

rtitusz
2011-11-11, 17:55
Úgy tűnik, hogy a Kies, még egy áldozatot szedett...

Nyugi nem vészes, megoldható, majd aki kompetensebb nálam a dologban megmondja mit tegyél, mert én nem ismerem a telefont annyira.

Bandinho
2011-11-11, 17:58
Huhh már megijedtem az üzenet elejétől :D köszönöm a választ, legalább megnyugodtam kicsit. :)

Decepticon
2011-11-11, 18:03
Üdv,
Igen, a fránya KIES. A program frissítés után sajnos megint nem akarja felismerni a készüléket. Mint fentebb írtam, ez a Samu driver hibája. Sajnos addig kell ki-be dugdosni, amíg fel nem ismeri. Minden alkalommal hagyd végigfutni a folyamatot és akkor húzd le, ha ismeretlennek jelzi. Akkor lehúzod és vissza. Előbb-utóbb összebarátkoznak. Ha megnézed a Windows tálca jobb alsó sarkát, még azt is láthatod egy ikonon, hogy a driver-rel szöszmötöl.
Ezért örvend a KIES közutálatnak a Samut használók körében. Én is csatlakoztam a táborhoz így 3 hónap használat után. Hmmm, a régi jó kis Nokia Suite...
Remélem majd a szoftveresen is felnő egyszer a feladathoz a Samsung!

Bandinho
2011-11-11, 18:23
Köszönöm szépen :) akkor próbálkozom...

Bandinho
2011-11-11, 19:35
Még mindig " A telefon nem válaszol. A probléma elhárításához indítsa újra az eszközt."
Összerakhattak volna valami kevésbé szart. :D

gyusz97
2011-11-11, 22:09
Ma vettem észre hogy a Galaxy s 2-m nek betört a képernyője!
A törés a bal sarokban van de az egész képernyő tönkrement miatta..furcsa hogy a gorilla glass nincs berepedve, csak az alatta lévő led kijelző! Mit csináljak vele?:(nagyon drága egy ilyen telefon! Bár van rá három év garancia... A válaszokat nagyon köszönöm!! :(

Bandinho
2011-11-11, 22:12
Hát ha van rá garancia akkor vidd el szervízbe szerintem.

gyusz97
2011-11-11, 22:30
És vajon super amoled plus-ra cserélik ki, vagy egy mezei lcd-re?

Bandinho
2011-11-11, 22:37
Hát szerintem olyanra kell nekik mint volt, de passz.

más: Az én telefonom pedig még mindig baszkódik a KIES-szel..biztos, hogy az a probléma?
Droidka sasolt a képen amikor megszakadt a dolog. Most pedig telefon, laptop meg a felkiáltójel.
Bocsi, hogy így pörgök az ügyben, de hát aggódom kicsit :D

Messer
2011-11-11, 23:22
Sziasztok!
Szeretném a véleményeteket kérni!2 napja boldog tulajdonosa lettem egy S2-nek,és azt vettem észre,hogy a kijelző fényereje néha halványodik,és pár másodperccel később újra felerősödik.ezt játéknál és a kezdőlapon is észrevettem.A kijelző beállításánál kikapcsoltam az auto. energiagazdálkodást,de a jelenség még mindig fennáll!Ez normális,vagy hibás a készülék?Találkozott már valaki ezzel a problémával?

Bandinho
2011-11-11, 23:25
Ezt én is tapasztaltam, de miután beállítgattam elmúlt.

Messer
2011-11-12, 00:22
Azt hiszem sikerült rájönnöm a beállításra,a kijelző időkorlátjának beállítása megoldotta a problémát.Na meg rájöttem hogy automatikusan igazodik a fényviszonyokhoz!Legalább megnyugodtam hogy nem a gépezetben van a hiba!:D

Bandinho
2011-11-12, 02:45
Ahh hát nem akarja felismerni :( próbálgassam még vagy van valami más ötlet?

zsolt160
2011-11-12, 07:44
És vajon super amoled plus-ra cserélik ki, vagy egy mezei lcd-re?Olyanra ami benne van.
De kíváncsi leszek kicserélik e, mert majd egyéb behatásra hivatkozva nem teszik meg, és pereskedhetsz, ez a tapasztalat. (sajnos)

Gabika88
2011-11-12, 11:32
Sziasztok!

Lehet hülye a kérdésem, de szeretném megtudni, hogy Galaxy S2-n elindul-e az IGO8? Most van egy Omnia 2-esem, azon használom az IGO-t, de tervezem, hogy veszek egy SGS2-t és jó lenne ezt tudni róla!

Ha esetleg nem jó hozzá akkor tudnátok segíteni, hogy milyen program+térképek lennének a megfelelőek hozzá?

szgabi88{kukac}c2.hu

Előre is köszönöm a segítséget és a tippeket!

tkovacs5
2011-11-12, 15:39
Köszöntök mindenkit!
Pár napja van egy Galaxy S 2 készülékem, már beállítgattam de az első naptól kezdve időnként lebénul, kilép az éppen használt programból és bejön a Samsung indító képernyő.
Amikir ezt eljátszotta, akkor a készülék újra használható. (de pl. sms és naptár bejegyzések elvesznek, ha éppen azt írtam. Kezdhetem újra.) Ez van amikor akár ötpercenként is lejátszódik. Van valakinek ilyen tapasztalata? Köszönöm a válaszokat.

jimbo
2011-11-12, 17:28
Köszöntök mindenkit!
Pár napja van egy Galaxy S 2 készülékem, már beállítgattam de az első naptól kezdve időnként lebénul, kilép az éppen használt programból és bejön a Samsung indító képernyő.
Amikir ezt eljátszotta, akkor a készülék újra használható. (de pl. sms és naptár bejegyzések elvesznek, ha éppen azt írtam. Kezdhetem újra.) Ez van amikor akár ötpercenként is lejátszódik. Van valakinek ilyen tapasztalata? Köszönöm a válaszokat.

Tehát akkor… kéz alatt vetted vagy valamelyik szolgáltatótól, esetleg gsm boltból? Gyári samsung garid van vagy bolt garanciád? Milyen rom és kernel van rajta?
Egy gyári állapotú sgs2 nem csinál ilyet, csak ha valami utólag feltelepített programmal akad össze a rendszer, vagy ha kernelt vagy esetleg főzőtt romot tettél rá.

Első körben factory resetet javasolnék.

Decepticon
2011-11-12, 18:10
Sziasztok!

Lehet hülye a kérdésem, de szeretném megtudni, hogy Galaxy S2-n elindul-e az IGO8? Most van egy Omnia 2-esem, azon használom az IGO-t, de tervezem, hogy veszek egy SGS2-t és jó lenne ezt tudni róla!

Ha esetleg nem jó hozzá akkor tudnátok segíteni, hogy milyen program+térképek lennének a megfelelőek hozzá?

szgabi88{kukac}c2.hu

Előre is köszönöm a segítséget és a tippeket!

Szia!

Nem, a kérdésed nem hülye... csak nem a megfelelő helyen teszed fel. Ez a topik nem támogatja a warezt. Egyébként a kérdésedre is válaszolva, az SGS2-n is fut a móka.

D

tkovacs5
2011-11-12, 18:19
Tehát akkor… kéz alatt vetted vagy valamelyik szolgáltatótól, esetleg gsm boltból? Gyári samsung garid van vagy bolt garanciád? Milyen rom és kernel van rajta?
Egy gyári állapotú sgs2 nem csinál ilyet, csak ha valami utólag feltelepített programmal akad össze a rendszer, vagy ha kernelt vagy esetleg főzőtt romot tettél rá.

Első körben factory resetet javasolnék.

Vadonat újan vettem a Gsmline-tól. Semmit nem raktam rá. Első naptól ezt játsza.

Gabika88
2011-11-12, 18:24
Köszönöm a válaszodat! Warezelni nem is nagyon akartam:) és nem is lesz akkor rá szükség, mivel eredeti az IGO8-m így nem lesz probléma vele! Még egyszer köszönöm a segítségedet!!!! Üdv

Decepticon
2011-11-12, 19:00
Vadonat újan vettem a Gsmline-tól. Semmit nem raktam rá. Első naptól ezt játsza.

Ha az első naptól ezt csinálja, azonnal cseréltetni kellett volna. A cseregarancia 3 nap alapesetben, de internetes vásárlásoknál ez 8 nap. Ha bármelyik határidő letelt, akkor sajnos szervizhez kell fordulnod.

jimbo
2011-11-12, 20:29

Bolti garival vagy samsung garival vetted?
Milyen rom fut rajta? Esetleg produkt kódot tudod?
Független vagy függetlenített?

Factory reset, még mindig ezt mondom. Aztán meglátjuk utána mit produkál.

tkovacs5
2011-11-12, 21:08
Szerintem bolti gari van hozzá. Azt mondták, hogy 1 év +2 év szoftver gari. Mi az a Samsung garancia?
Oprendszer: 2.3.4
Kernel verzió: 2.6.35.7-I9100XWKI4-CL575468
Build száma: GINGERBEAD.XWKI4
Ennyit tudok belőle kivadászni.

Bandinho
2011-11-13, 00:35
Na a telóm meg a KIES még most sem jönnek ki egymással, két nap után...szervíz vagy van még ötletetek?

jimbo
2011-11-13, 08:57
Szerintem bolti gari van hozzá. Azt mondták, hogy 1 év +2 év szoftver gari. Mi az a Samsung garancia?
Oprendszer: 2.3.4
Kernel verzió: 2.6.35.7-I9100XWKI4-CL575468
Build száma: GINGERBEAD.XWKI4
Ennyit tudok belőle kivadászni.

Rom verzió
*#1234#

Produkt kód (PCode)
*2767 *4387264636#

tkovacs5
2011-11-13, 11:36
Ezeket az adatokat írja ki.
PDA: I9100XWKI4
Phone: I9100XXKI1
CSC: I9100XEUKH2
Build Info: Wed Sep 14 20:34:11 KST 2011
Ma már megint 2x kikapcsolt és vissza.
A kikapcsolások között hibátlanul működik.

Gabika88
2011-11-13, 14:49
Kedves Jimbo!

Kérdésem lenne, hogy mi lehet a hiba akkor ha a Galaxy S2-be beletettem az SD karit, rajta az IGO-val és amikor az AUTORUN.EXE fájlt elindítanám ezt írja ki egy ablakban: "A műveletet egy alkalmazás sem tudja végrehajtani". Omnia 2-ben is ezt az IGO-t használtam, de ott nem volt ilyen:S Lehet valami extra progi kell a telóra?

Válaszodat KÖSZÖNÖM!

rtitusz
2011-11-13, 16:05
Kedves Jimbo!

Kérdésem lenne, hogy mi lehet a hiba akkor ha a Galaxy S2-be beletettem az SD karit, rajta az IGO-val és amikor az AUTORUN.EXE fájlt elindítanám ezt írja ki egy ablakban: "A műveletet egy alkalmazás sem tudja végrehajtani". Omnia 2-ben is ezt az IGO-t használtam, de ott nem volt ilyen:S Lehet valami extra progi kell a telóra?

Válaszodat KÖSZÖNÖM!

Az Omnia2-n Windows Mobile operációs rendszer futott, nem Android. Az .exe kiterjesztésű fájlokat az Android nem tudja megnyitni, saját telepítő kiterjesztése van, az .apk. A térképek és egyebek jók lesznek a másik iGO-bó, de egy megfelelő Androidos iGO-ra lesz szükséged. Keresd DS (http://forum.androidhungary.com/members/260-darkside?do=vcard)-t, fog tudni segíteni.

Bandinho
2011-11-13, 16:24
Valaki tudna rám szakítani egy kis időt mondjuk msnen? Elmondanám, hogy pontosan, hogy volt ez a frissítés meg a megszakadás, mert már 2 napja nem ismeri fel a telefont a Kies..

rtitusz
2011-11-13, 17:45
Valaki tudna rám szakítani egy kis időt mondjuk msnen? Elmondanám, hogy pontosan, hogy volt ez a frissítés meg a megszakadás, mert már 2 napja nem ismeri fel a telefont a Kies..

Szerintem ha eddig nem ismerte fel a Kies, akkor már nem is fogja. Lehet, hogy érdemes volna bevinni egy szervizbe, mivel garis még a telefon. Ha nem lenne az, mondanám, hogy rakd Download módba és kézileg rakj rá fel rá egy romot Odinnal. De mindenesetre ajánlom, hogy várd meg míg Jimbo, vagy Decepticon válaszol, mert ők sokkalta jobban ismerik a telefont, mint én.

jimbo
2011-11-13, 18:38
Ezeket az adatokat írja ki.
PDA: I9100XWKI4
Phone: I9100XXKI1
CSC: I9100XEUKH2
Build Info: Wed Sep 14 20:34:11 KST 2011
Ma már megint 2x kikapcsolt és vissza.
A kikapcsolások között hibátlanul működik.

... és a produkt kód? Csak azt szeretném kideríteni, hogy gyárilag független telefont kaptál-e.
Factory resetet csináltál?

jimbo
2011-11-13, 21:02

Na szóval… összefoglalva az történt, hogy a telefonodat kiessel akartad frissíteni és közben megszakadt a kapcsolat a telefon és a számítógép között? Mitől? Melyik fázisban tartott a frissítés? Most mit csinál a telefonod? Tudod használni és csak a kies nem látja? Háttértárként még működik?

jimbo
2011-11-13, 21:11
Kedves Jimbo!

Válaszodat KÖSZÖNÖM!

Nagyon hízelgő, hogy nekem címezted a hsz-od, de rtitusz már tökéletesen megválaszolta a probléma forrását. :)
Az iGO (és itt most a cégre gondolok) nem akar nagyon barátkozni az androiddal, de DS ezt is ki fogja fejteni, ha rákérdezel, így leginkább csak átportolt verziókat lehet beszerezni a neten, ami meg warez és ugranak rá.

tkovacs5
2011-11-13, 21:17
Hello Jimbo!
A produkt kód lekérdezésére az alábbiakat írja a készülékem.
Sellout SMS
(1) Sellout SMS: OFF
(2) PCode: GT-I9100LKAXEU
(3) Mode: Prod
Ezek az adatok neked mit mondanak?
Factory resetet nem csináltam. Az minden beállításomat törli a készülékről?
Köszönettel.

Bandinho
2011-11-13, 21:40
Na szóval… összefoglalva az történt, hogy a telefonodat kiessel akartad frissíteni és közben megszakadt a kapcsolat a telefon és a számítógép között? Mitől? Melyik fázisban tartott a frissítés? Most mit csinál a telefonod? Tudod használni és csak a kies nem látja? Háttértárként még működik?

Azt, hogy mitől szakadt meg nem tudom, ezért gondolom, hogy az történt, amit Decepticon is mondott(nem ismeri fel frissítés után). Amikor megszakadt, éppen az android robot és alatta "Downloading... Do not turn off tartget!!" volt a képernyőn. Most egy telefon és egy számítógép közötti kapcsolatot jelez, köztük egy felkiáltójellel. Nem kapcsol be és háttértárként sem használható.

Decepticon
2011-11-13, 21:58
Ha a KIES-sel való frissítés szakadt meg, akkor a dolog szerintem garanciális és a szervizben max 2 óra alatt megoldják. Ez a legegyszerűbb és leggyorsabb módja a telefon helyreállításának. Vagy megcsinálhatod magad is, de az nagyon macerás lenne. Én a szervizes megoldást javaslom neked. A csináld magad módszer az ODIN-os megoldás, ahhoz van itt külön topik ha jól emlékszem.
Ha a telefon működik, akkor a KIES picit nehézkesen akarja majd felismerni, ezt minden első alkalommal (telefon rendszer frissítés és KIES program frissítés után is) el fogja játszani.

jimbo
2011-11-13, 22:11
Hello Jimbo!
A produkt kód lekérdezésére az alábbiakat írja a készülékem.
Sellout SMS
(1) Sellout SMS: OFF
(2) PCode: GT-I9100LKAXEU
(3) Mode: Prod
Ezek az adatok neked mit mondanak?
Factory resetet nem csináltam. Az minden beállításomat törli a készülékről?
Köszönettel.

A második, pcode az érdekes most. A xeu végződés jelenti a független rom verziót, bár azt hittem, hogy nálunk csak xeh van gyári függetlenként.

A facrory reset lényege a gyári alapbeállítások visszaállítása. Olyan állapotba hozza a telefonodat, mintha most kapcsoltad volna be először.
Törli a beállításaidat és az utólag feltelepített appjaidat is, de az sdcardhoz és a külső sd kártyádhoz nem nyúl.
Viszont, mivel visszállít mindent gyári értékekre, így valószínűleg kijavítja a hibát is, ha az eredete innen származik.

jimbo
2011-11-13, 22:23
Azt, hogy mitől szakadt meg nem tudom, ezért gondolom, hogy az történt, amit Decepticon is mondott(nem ismeri fel frissítés után). Amikor megszakadt, éppen az android robot és alatta "Downloading... Do not turn off tartget!!" volt a képernyőn. Most egy telefon és egy számítógép közötti kapcsolatot jelez, köztük egy felkiáltójellel. Nem kapcsol be és háttértárként sem használható.

Arra gondoltam, hogy pl. a kutyád lerántotta a készüléket, miután beleakadt a kábelbe, vagy mozgattad a telefonod közben, esetleg a megmozgattad a kábelt csatlakozásnál. Ilyenekre gondoltam.
Az a sárga 3szög, alatta a szöveggel jelenti a download módot. Már akkor berakja a kies a telefont download módba, miközben tölti le az újabb szoftvert, pedig még nem is telepíti.
Futott a kék csík az alján? Feltételezem nem, mivel tudod használni a telefont, csak a kies csatlakozásnál van bibi.

Gondolom telefon újraindítása megtörtént (ha még nem hajrá). Még a kiest törölném teljesen a pc-ről (még a program files mappából is), majd a samsung oldaláról a legfrissebb letöltését és feltelepítését javasolnám.

Bandinho
2011-11-13, 22:38
"Nem kapcsol be és háttértárként sem használható." nem tudom használni sajnos :/ és igen futott a sárga csík, ha jól emlékszem. A telefont és a kábelt sem mozgattam közben, szóval azt elvileg nem okozhatta.

jimbo
2011-11-13, 22:45
"Nem kapcsol be és háttértárként sem használható." nem tudom használni sajnos :/ és igen futott a sárga csík, ha jól emlékszem. A telefont és a kábelt sem mozgattam közben, szóval azt elvileg nem okozhatta.

Jah, hogy be sem kapcsol…
Recovery mód megy?

Decepticon
2011-11-13, 22:50

Elsőre azt hittem, hogy a KIES-t frissítetted, és utána nem akarja a telefont felismerni. Amit írtam ezen gondolat alatt, az megállja a helyét. A második válaszom is megfelelő szerintem. Azért nem működik a telefonod, mert mivel a telefon rendszerének telepítési folyamata megszakadt, így most nincs rendszer a gépeden. Mintha a számítógépedre telepítenél új oprendszert és a folyamat közben kivetted volna a telepítő CD-t. Továbbra is fenntartom, hogy menj el vele szervizbe, egy csomó macerát megspórolsz vele.
Jó még tudni: mindig maxra töltött telefont frissítünk (szigorúan 100%-os akksi) és nem rossz megoldás a laptop. Ha elmenne az áram, az asztali pc lekapcsol és pontosanígy járhatsz. A laptop a saját akksija miatt független a hálózattól és így az áramszünet nem lesz veszélyforrás. Persze a laptop akksija is legyen 100%-os :)
Ne fusson közben semmi más program a laptopon!
Ezzel a minimálisra lehet csökkenteni a komplikációk előfordulását.

Bandinho
2011-11-13, 23:03
Ha nyomom a volume down-home-bekapcs gombot, akkor jön be ez: Warning!! A custom OS can cause critical problems in phone and installed applications. If you want to download a custom OS, press the vol. up key. Otherwhise, press the vol. down key to cancel.

Bandinho
2011-11-13, 23:04
Köszi a válaszokat Deception :) valószínűleg szervíz lesz belőle csak még megvárom jimbo ötletét is.
Az akksi 95% körül volt, és a laptop is majdnem maxon, erre direkt figyeltem, nehogy áramszünet vagy valami hasonló miatt megszakdjon.

Messer
2011-11-13, 23:17
Sziasztok!
Kezdő Androidos vagyok,és szeretnék egy kis segítséget kérni!Szóval az lenne a kérdésem ha feltelepítek egy progit vagy egy widgetet (https://market.android.com/details?id=com.kauf.freebattery.baum.FreeBeerBatte ryWidget&feature=search_result)et és uninstalálom akkor marad még valahol valami mappa reg bejegyzés a telón vagy teljesen leszedi?Esetleg tudtok vmi jó programot ami teljesen lepucolja a telefonról az felesleges dolgokat!?Ezt konkrétan azért kérdezem mert tegnap felraktam a Battery Monitor Widget (https://market.android.com/details?id=ccc71.bmw&feature=search_result) nevű alkalmazást,és véletlenül letöröltem az sdkártyáról a telepítő mappát és ez után nem indult el.aztán uninstaláltam majd feltettem megint de miután elindítottam hiba miatt leállt a program!Tudna valaki segíteni ebben?

jimbo
2011-11-14, 08:56
Ha nyomom a volume down-home-bekapcs gombot, akkor jön be ez: Warning!! A custom OS can cause critical problems in phone and installed applications. If you want to download a custom OS, press the vol. up key. Otherwhise, press the vol. down key to cancel.

Mi van akkor, a szöveg után a hangerő fel gombot megnyomod? Talán bejön a download mód?

Ha bejön a download mód, akkor a szervizen kívül két lehetőséggel szolgálhatok:

1.
Töltsd le a checkfusdownloadert a pc-re, keresd meg a feljebb leírt romverziódat, töltsd le a gépedre, majd odinnal (v1.85) tedd fel. Ezután (ha pesti vagy) összefuthatunk (ha nem, keresek neked egy környékbeli jig tulajt), kap egy jiget és örülünk. :)

2.
Pár hete belinkeltem a magyar gyári független rom verziót. Keresd meg, töltsd le a pc-re, odinnal (v1.85) tedd fel, találkozunk és jiggel nullázom a számlálódat, majd örülünk. :)

3. Szerviz, de...
Ki ne ejtsd a szádon a kiest (se az odint), mert ugrik a garid. A Samsung Magyarország szerint az otthoni szoftverfrissítés garancia megvonásával jár!

A döntés a tiéd! :)

doongoo
2011-11-14, 09:01
Hát ha van rá garancia akkor vidd el szervízbe szerintem.

Ahol kis "szerencsével" majd azt mondják, hogy ez nem agarnciális dolog, mert nem megfelelő használatból ered. Mondjuk az érdekes, hogy az üveg alatt az LCD hogy tud törni az üveg törése nélkül...

Makádi Balázs
2011-11-14, 12:04
Sziasztok!

Egy kérdésem lenne a telefonnal kapcsolatban, méghozzá az, hogy más tulajok is észlelték-e, hogy a középső (fizikai) home gomb összeszerelése elég gyatra? Mintha nem illeszkedne rendesen oda, ahova kellene neki. Tudom, hogy ez most így elég használhatatlan leírása volt a problémának, de ha ti is észleltétek már akkor biztosan tudjátok miről beszélek.

Ezen felül a hangerőszabályzó gombot lefelé nyomva is néha recseg/nyikorog.

Bandinho
2011-11-14, 14:38
Mi van akkor, a szöveg után a hangerő fel gombot megnyomod? Talán bejön a download mód?

Ha bejön a download mód, akkor a szervizen kívül két lehetőséggel szolgálhatok:

1.
Töltsd le a checkfusdownloadert a pc-re, keresd meg a feljebb leírt romverziódat, töltsd le a gépedre, majd odinnal (v1.85) tedd fel. Ezután (ha pesti vagy) összefuthatunk (ha nem, keresek neked egy környékbeli jig tulajt), kap egy jiget és örülünk. :)

2.
Pár hete belinkeltem a magyar gyári független rom verziót. Keresd meg, töltsd le a pc-re, odinnal (v1.85) tedd fel, találkozunk és jiggel nullázom a számlálódat, majd örülünk. :)

3. Szerviz, de...
Ki ne ejtsd a szádon a kiest (se az odint), mert ugrik a garid. A Samsung Magyarország szerint az otthoni szoftverfrissítés garancia megvonásával jár!

Odin mode-ba betudtam tenni. Az első ponttal az a baj, hogy nem tudom a romverziómat. A másodiknál pedig az lenne a kérdésem, hogy mivel ez egy telenoros készülék, így is mehet rá független rom?

doongoo
2011-11-14, 14:54
Odin mode-ba betudtam tenni. Az első ponttal az a baj, hogy nem tudom a romverziómat. A másodiknál pedig az lenne a kérdésem, hogy mivel ez egy telenoros készülék, így is mehet rá független rom?

Független ROM mehet rá, így független lesz a teló is. Ha viszont vinnéd vissza garanciában, akkor mindenképpen a telenoros gyári ROM-ot (amivel megvetted) kell feltenned Odinnal.

doongoo
2011-11-14, 14:55
Ha valakit érdekel: http://forum.androidhungary.com/threads/1220-Dual-SIM-adapter

Bandinho
2011-11-14, 15:00
Független ROM mehet rá, így független lesz a teló is. Ha viszont vinnéd vissza garanciában, akkor mindenképpen a telenoros gyári ROM-ot (amivel megvetted) kell feltenned Odinnal.

Értem, köszönöm. De nem tudom milyen ROM-mal vásároltam a készüléket, azt meglehet nézni így is valahogy? Vagy esetleg megkérdeznék valakit, aki mostanában vásárolta szintén a telenornál, akkor azok megegyeznének?

Decepticon
2011-11-14, 15:18
Értem, köszönöm. De nem tudom milyen ROM-mal vásároltam a készüléket, azt meglehet nézni így is valahogy? Vagy esetleg megkérdeznék valakit, aki mostanában vásárolta szintén a telenornál, akkor azok megegyeznének?

Én a Telenornál vásároltam az enyémet, és a frissített romom is Telenoros. Valaki írja le nekem, hogy hogyan mentsem le a ROM-ot és én feltöltöm neked. Még nem használtam az ODIN-t, és így nem ástam bele magam:(

Ez lehetett az eredeti ROM a gépeden: GINGERBREAD.XWKI4
Kernel: 2.6.35.7-I9100XWKI4-CL575468 root*DELL143 #2

jimbo
2011-11-14, 15:32

Na álljunk meg egy szóra!
Az a romverziód, amit a *#1234#re kiadott és le is írtál, de… az egy xeu produkt kódos független rom.
Most akkor neked telenoros a készüléked vagy független?

Decepticon
2011-11-14, 15:34
Nem hinném, hogy a Telenor függetlenül is árulná :)

Bandinho
2011-11-14, 15:36
Na azt megköszönném :) Akkor addig nem rakom fel a függetlent, jobb lenne a Telenoros a gari miatt.

Bandinho
2011-11-14, 15:37
Na álljunk meg egy szóra!
Az a romverziód, amit a *#1234#re kiadott és le is írtál, de… az egy xeu produkt kódos független rom.
Most akkor neked telenoros a készüléked vagy független?

Szerintem összekeversz valakivel. :)