PDA

Teljes verzió megtekintése : Samsung Galaxy Mini kérdések, problémák

oldal : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Galaxy mini
2011-03-26, 18:03
Sziasztok!

Nekem az mms küldéssel lenne problémám. Telenornál vagyok már több éve, az előző telómmal nem volt gondom. Most galaxy mini-m van. Szóval elő van fizetve a beállítás elvileg, a beállítások az alapok, de mégsem megy át az mms. Igaz, hogy a wapos beállítást kitöröltem, nem szeretnék még véletlenül sem wapért fizetni. De gondolom az mms-hez nem kell a wap beállítás (az előző telómnál sem volt wap beállítva)
Néztem neten, hogy miket kell beírni, és miket nem, de mégsem működik. Tudna nekem esetleg valaki segíteni?? Esetleg aki tud tuti működő beállítást, leírná nekem??

A másik problémám az lenne (nem találtam ennek megfelelő fórumot) Nem tudom hogyan helyezhetnék át pár zenét a belső memóriára. (hogyha esetleg a sd-t eltávolítom, mégis legyen csengőhangom.) Sehol nem találom, hogyan tudnék hozzáférni ahhoz a memóriához. (már töltöttem le különböző fájl kezelőket, azt hittem, az majd többet fog mutatni, mint a saját fájlokon belül találtak - igaz, tényleg többet mutatott, a telefon rendszer mappáit, de nem találtam a belső memóriás mappát) Valaki esetleg ebben tudna segíteni??

Köszi a válaszokat!

darkside
2011-03-27, 17:37
Sziasztok!

Nekem az mms küldéssel lenne problémám. Telenornál vagyok már több éve, az előző telómmal nem volt gondom. Most galaxy mini-m van. Szóval elő van fizetve a beállítás elvileg, a beállítások az alapok, de mégsem megy át az mms. Igaz, hogy a wapos beállítást kitöröltem, nem szeretnék még véletlenül sem wapért fizetni. De gondolom az mms-hez nem kell a wap beállítás (az előző telómnál sem volt wap beállítva)
Néztem neten, hogy miket kell beírni, és miket nem, de mégsem működik. Tudna nekem esetleg valaki segíteni?? Esetleg aki tud tuti működő beállítást, leírná nekem??

A másik problémám az lenne (nem találtam ennek megfelelő fórumot) Nem tudom hogyan helyezhetnék át pár zenét a belső memóriára. (hogyha esetleg a sd-t eltávolítom, mégis legyen csengőhangom.) Sehol nem találom, hogyan tudnék hozzáférni ahhoz a memóriához. (már töltöttem le különböző fájl kezelőket, azt hittem, az majd többet fog mutatni, mint a saját fájlokon belül találtak - igaz, tényleg többet mutatott, a telefon rendszer mappáit, de nem találtam a belső memóriás mappát) Valaki esetleg ebben tudna segíteni??

Köszi a válaszokat!

Szia!

1, Vissza kell állítani a gyári beállításokat! Amennyiben a szolgáltatónál nem találod őket, innen (http://******************.info/mithogy/605-apn-mms-beallitasok-androidra) átmentheted.
Aztán szépen engedélyezni kell az mms-t, mert ha letiltod a teljes adatforgalmat, akkor sem küldeni, sem fogadni nem tudsz mms-t.
Amennyiben szeretnéd a mobilnet-et kikapcsolni, de az mms-eket megkapni, akkor töltsd le a marketről a quick settings (https://market.android.com/details?id=com.bwx.bequick&feature=search_result)-et és abban kapcsold ki a mobile apn-t. Itt alapból az adatkommunikációt letiltja, de az mms-t hagyja érvényesülni.

2, root-olni kell a készüléket, majd felrakni a root explorer (https://market.android.com/details?id=com.speedsoftware.rootexplorer&feature=search_result)-t. Aztán meg kell keresned a system->media->audio->ringtones könyvtárat és ide másolni a kívánt csengőhangot.

DS

Galaxy mini
2011-03-28, 18:49
Szia DS!

De ha a gyári beállításokra rámegyek, hogy állítsa vissza, akkor miket állít vissza e mellett? Mert külön van egy olyan lehetőség a mobilhálózat beállítás alatt, hogy alapértelmezett visszaállítása. Az nem elég, ha azt állítom vissza?
És tudnál abban segíteni, hogy kell rootolni?

Köszi szépen!

Galaxy mini
2011-03-28, 19:05
Valamint csodálkozom, de nem volt a készülékem mellé headset. Érdeklődnék, hogy amit adnak mellé, azzal alapból lehet-e pl. rádióval csatlakoztatni, és azon keresztül lejátszani az autóban a számokat, vagy ahhoz egy külön profibb kell?? És ha igen, akkor milyet érdemes venni?? Esetleg valami tanács??

Galaxy mini
2011-03-28, 19:23
Meg légyszi segíts a wap kikapcsolásában is? A a mobil data 3G-t ne kapcsoljam ki ugye? és a testreszabásom belül a mobile data (APN)-nél van három beállítás. Ott mit kapcsoljak ki?

Vallaloid
2011-03-28, 21:40
Sziasztok!
Nekem sok kérdésem lenne, ugyanis amit kaptam használati útmutatót az finoman szólva nem ér semmit, kb 6 oldalból áll!
Ha valaki tudja hol lehet esetleg letölteni a neten, az kérem segítsen!
A másik gondom, hogy mp3 csengőhangot csak személyeknek és csoportoknak tudok beállítani, de alapértelmezett csengőhangnak csak a gyáriakat, meg lehet valahogy oldani, hogy mp3 csörögjön ott is, például anonimhivásnál, illetve ismeretlen számnál?
Amúgy eddig csak jó tapasztalatom van!
A segítséget elölre is köszönöm!

Galaxy mini
2011-03-28, 22:05
Sziasztok!
Nekem sok kérdésem lenne, ugyanis amit kaptam használati útmutatót az finoman szólva nem ér semmit, kb 6 oldalból áll!
A másik gondom, hogy mp3 csengőhangot csak személyeknek és csoportoknak tudok beállítani, de alapértelmezett csengőhangnak csak a gyáriakat, meg lehet valahogy oldani, hogy mp3 csörögjön ott is, például anonimhivásnál, illetve ismeretlen számnál?

Szia! Ha a zenék menüponton belül keresed meg az mp3 csengőhangot, akkor az opciók (bal gomb) megnyomása utána van egy olyan lehetőség, hogy beállítás csengőhangként. A netes kézikönyvet nem tudom sajna én sem, hogy van-e, valamint hogy külön ismeretlen számnál lehet-e beállítani csengőst, vagy sem.

Vallaloid
2011-03-28, 22:18
Ez gyors volt, köszi a segítséget, meg is van, az ismeretlen szám alatt is az alapértelmezettet értettem, köszi még egyszer!

Galaxy mini
2011-03-28, 23:41
DS!
letöltöttem már két féle programot a rootoláshoz, de egyik sem működik. Az első féle (UniversalAndroot) nem működött, hibát írt ki, aztán olvastam máshol, hogy ha andorid 2.1 vagy jobb van, akkor z4root kell. letöltöttem egy fajtáját, az befagyott, majd egy újabb, 1.3.0ás verziót, ami betöltött, de nem indította újra a telót, mint ahogy a videókat néztem, és nem változott semmi, ráadásul belassult a teló.
Honnan ismerem fel, ha rootolva van a teló? Van esetleg frissebb z4root? A ramon kevés lehet a hely és azért fagy be? Át kéne a programjaimat rakni az sd-re, azt majd rootolás után tudom megtenni?

Galaxy mini
2011-03-31, 18:27
ROOTolás megoldódott. Le kellett töltenem kies pc studio progit, és superoneclick-kel sikerült a rootolás!!

Samsung galaxy minihez rootolás:

[samsung galaxy mini kies, PC Sync & Driver] nevű progi letöltése, feltelep., majd superoneclick progit gépre feltelep., superuser.apk-t felrakni telóra, (teló feltöltés - nem tudom, mennyire fontos) majd összeköt USB-vel. Superoneclick progi elindít, root gomb, vár pár percet, majd ha egy ablak megjelenik külön, hogy sikerült a telep. Majd root explorert a telóra telep.

Ennyi. :)

Galaxy mini
2011-03-31, 19:04
Root explorerrel kapcs gond: hiába akarok a system média audio mappán belül mappát létrehozni, másolni, vagy akármit, nem úgy csinál, mintha megtenné, de semmi. (sdcard mappán belül bármit)...

darkside
2011-03-31, 21:24
Root explorerrel kapcs gond: hiába akarok a system média audio mappán belül mappát létrehozni, másolni, vagy akármit, nem úgy csinál, mintha megtenné, de semmi. (sdcard mappán belül bármit)...

Felül mit mutat r/w vagy r/o? Át kell állítani a mellettük lévő gombbal r/w-re, hogy legyen írási jogod a belső memóriához is.

DS

darkside
2011-03-31, 21:28
Sziasztok!

Kézikönyv pdf formátumban nem volt a telefonhoz adott memórikártyán?
Egyébként a samsung oldalán fent van.
Sokkal előrébb nem leszel vele, elég gagyi az egész.
Innen (http://downloadcenter.samsung.com/content/UM/201103/20110321173649877/GT-S5570_UM_Open_Hun_Rev.1.0_110321_Screen.pdf) leszedheted!

DS

Galaxy mini
2011-04-02, 13:09
Az mms probléma is megoldva, be kellett kapcsolnom a mobil datát is, nem csak az mms-t. :)

Galaxy mini
2011-04-02, 14:30
Hiába állítom át bármelyikre is, sehogy sem működik. pedig elv. sikerült a rootolás, és a névjegy is már azt írja ki, hogy rootolt verzió.

Vallaloid
2011-04-02, 20:49
Köszi a használati utasítást!

timi
2011-04-03, 13:25
Sziasztok!

Nekem lenne egy olyan problémám, hogy rádugom usb-re a telefont, és nem akarja felismerni a telefon a gépet...a gép kiírja ugyan, hogy a telefon csatlakoztatva lett, de hiányolja az illesztőprogramot, amit ha jól tudok nem kell telepíteni, bár nem is találtam.
Mutatták nekem hogy elvileg az értesítéseknél a telefonba ott kellene mutatnia hogy csatlakozzon a telefon a géphez, de még csak nem is jelzi a telefon, hogy usb-re lenne dugva, csak tölt..
Remélem valaki tud valami okos dolgot mondani erre :/
Eddig 4 számítógépen próbáltam, csak az egyik ismerte fel, barátom apjáé, neki egy Galaxy S van, lehetséges hogy azért mert neki a gépe már alapból tudja az ő telefonja miatt?
Előre is köszi a segítséget!

Galaxy mini
2011-04-04, 14:14
Sziasztok!

Nekem lenne egy olyan problémám, hogy rádugom usb-re a telefont, és nem akarja felismerni a telefon a gépet...a gép kiírja ugyan, hogy a telefon csatlakoztatva lett, de hiányolja az illesztőprogramot, amit ha jól tudok nem kell telepíteni, bár nem is találtam.
Mutatták nekem hogy elvileg az értesítéseknél a telefonba ott kellene mutatnia hogy csatlakozzon a telefon a géphez, de még csak nem is jelzi a telefon, hogy usb-re lenne dugva, csak tölt..
Remélem valaki tud valami okos dolgot mondani erre :/
Eddig 4 számítógépen próbáltam, csak az egyik ismerte fel, barátom apjáé, neki egy Galaxy S van, lehetséges hogy azért mert neki a gépe már alapból tudja az ő telefonja miatt?
Előre is köszi a segítséget!

Szia!

nekem sem ismerte fel, csak töltött, míg le nem töltöttem a samsung galaxy mini kies, PC Sync & Driver nevű programot. :)

Galaxy mini
2011-04-04, 14:17
Felül mit mutat r/w vagy r/o? Át kell állítani a mellettük lévő gombbal r/w-re, hogy legyen írási jogod a belső memóriához is.

DS

bármire állítom fura dolog történik. ha létrehozok mappát, nem mutatja, (de szerintem ott van),ha törlök nem töröl ki semmit, valamint az sdcardról átraktam egy mappát, és a kártyáról eltűnt, de a telón nem látom.

maczy
2011-04-17, 17:45
Sziasztok!

Szia!

nekem sem ismerte fel, csak töltött, míg le nem töltöttem a samsung galaxy mini kies, PC Sync & Driver nevű programot. :)

A problémám szintén ugyanaz nem tudom a géppel összekötni a telefonomat.
Tudom Google a barátom, de ezt a pc sync & driver programot 1 helyen találtam meg ahol azt írják"Oops! This link appears to be broken."
Szeretném ha valaki tudna nekem egy használható linket küldeni. Előre is nagyon köszönöm.

androidos
2011-04-18, 14:32
Telepítsétek fel az SDK-ban található USB driver csomagot. Ezután remélhetőleg tökéletesen felismeri majd a KIES a telefonotokat

maczy
2011-04-18, 19:25
Telepítsétek fel az SDK-ban található USB driver csomagot. Ezután remélhetőleg tökéletesen felismeri majd a KIES a telefonotokat

Nagyon köszönöm, tökéletesen működik.

*Manoka_0914*
2011-04-26, 19:56
Sziasztok!
Nekem nagy segítség kellene!
Most vettem androidos telefont,szal azt se tudom mit hogyan kell rajta.
Az első problémám h csatlakoztattam az USB kábelt a számítógéphez,de sem a telefon sem a gép nem jelez ki semmit.Mit kell csinálni??

darkside
2011-04-26, 21:10
Sziasztok!
Nekem nagy segítség kellene!
Most vettem androidos telefont,szal azt se tudom mit hogyan kell rajta.
Az első problémám h csatlakoztattam az USB kábelt a számítógéphez,de sem a telefon sem a gép nem jelez ki semmit.Mit kell csinálni??

Elolvasni a felhasználói kézikönyvet? :)
Telepíteni a telefon szinkronizációs szoftverét, aztán elindítani, csatlakoztatni a telefont, leokézni a hardver telepítéseket, az értesítése sávot lehúzni és kiválasztani azt a funkciót, amit használni szeretnél (szinkronizáció, háttértár, akármi)

DS

keva
2011-04-27, 19:01
Sziasztok, Nagyon szeretek hangoskönyvet hallgatni, van is egy csomó, át is töltöttem a minire, de nagyon rosszul, érthetetlenül szól. Van valakinek ötlete, mi lehet a probléma?
Előre is köszi!

darkside
2011-04-27, 20:07
Sziasztok, Nagyon szeretek hangoskönyvet hallgatni, van is egy csomó, át is töltöttem a minire, de nagyon rosszul, érthetetlenül szól. Van valakinek ötlete, mi lehet a probléma?
Előre is köszi!

Nem megfelelő tömörítési forma.

DS

*Manoka_0914*
2011-04-27, 21:58
Hmm... köszi.de a gépen telepítem??v a mobilon?honnan?áá... nekem ez magas.

harly
2011-05-01, 15:31
Hmm... köszi.de a gépen telepítem??v a mobilon?honnan?áá... nekem ez magas.

Helló!
Telepíteni így kell:

1. Fogod a telefon rá kapcsolod az USB-t.
2. Le húzod fent az értesítő menüt (vagy minek kell nevezni?!) .
3. Lessz egy olyan opció, hogy "USB csatlakoztatva" arra rá böksz, aztán "USB-tároló csatlakozása" vársz egy kicsit és a gépen meg jelenik a telefonod.
4. Ha letöltötted a KIES programot, megnyitod és látod a telefont vagy peddig a saját gépben megjelenik.
5. Kb ennyi a programba pofon egyszerű másolni, inkább azt ajánlom!

Illetve a http://downloadcenter.samsung.com/content/UM/201103/20110321173649877/GT-S5570_UM_Open_Hun_Rev.1.0_110321_Screen.pdf (Használati útmutatót is átnézheted)
Kiest innen tudod leszedni: http://org.downloadcenter.samsung.com/downloadfile/ContentsFile.aspx?CDSite=UNI_HU&CttFileID=3667740&CDCttType=SW&ModelType=N&ModelName=GT-S5570&VPath=SW/201102/20110201121943210/Kies_2.0.0.11032_12_9.exe (-Kies-)

boni grof
2011-05-02, 18:54
sziasztok az a problémám hogy most vettem a készüléket és nem volt benne ( telepitö cd amivel rá lehetne csat lakoztatni a számito gépre igy nem tudok közvetlen rátenni semmir ha valaki tud na valamit hogyan lehet ne tá tenni vagy elküldeni honnan lehet letölteni a magyar verzio drivert azt meg köszönném elöreis edig , sok féle samsungom volt és csak ehez a fajtához nem kaptam még telepitö cédét, igy meg vagyok lőve mert nem tudom használmi

androidos
2011-05-03, 07:22
Ha fájlokat szeretnél a készülékedre másolni, akkor ahhoz semmilyen egyéb driver telepítése nem szükséges, hiszen a Windows, a Mac OS X és a Linux és automatikusan felismeri ezeket a telefonokat. Amennyiben viszont az eszközön található tartalmat szeretnéd kezelni, úgy tedd fel a KIES programot, mellyel a Samsung készülékeket menedzselheted.

averadeyoe
2011-05-04, 11:02
Sziasztok!
Nekem wifi gondjaim vannak. A készülék minden hálózatot lát de az otthonimat nem. Ha beírom a kapcsolat adatait akkor sem csatlakozik.
D-link DI.524-em van.

averadeyoe
2011-05-04, 16:14
Megoldódott. Köszönöm. :) :P

*Manoka_0914*
2011-05-06, 22:49
Sziasztok!
Tudna nekem valaki abban segíteni h hogyan lehet üzenethangnak beállítani olyan zenét ami nem alapból van a telefonon??Le kell tölteni hozzé vmit?V nem is lehet mást beállítani?
Előre is köszönöm a segítséget!

androidos
2011-05-07, 10:18
Ennek megoldása igen egyszerű. Az SD kártyán hozd létre az alábbi könyvtárútvonalat: "media/audio/notifications/" majd pedig másold ide azt az mp3 fájlt, amit hangjelzésnek szeretnél. Ezután nem kell mást tenned mint a Settings - Sound - Notification ringtone alatt kiválasztani az első lépésben felmásolt számot.

vajnagyongyi
2011-05-08, 13:15
http://downloadcenter.samsung.com/content/UM/201103/20110321173649877/GT-S5570_UM_Open_Hun_Rev.1.0_110321_Screen.pdf

akyy
2011-05-13, 09:57
sziasztok.
nagyon nagy gondom van már lassa... 2 hete vettem a telót és töltöttem le hozzá játékot apps-eket háttért widgetet.. és a telefon memóriája csak gyűlik gyűlik... 5 mb van szabadon. o.O és hiába próbálom átmásolni az sd kártyára nem is engedi azt az opciót... mi ilyenkor a teendő?? Samsung Kies programmal csak a memória kártyát lehet kezelni semmi mást... nagyon kivagyok már idegileg tőle...:D:d legyetek szívesek segíteni h tudtok. előre is köszönöm.
Ákos.

redrino
2011-05-13, 11:47
A ram-ot szeretném bővíteni hogy lehet?

androidos
2011-05-13, 14:21
akyy:

A Galaxy Mini már Froyo OS-t futtat, tehát a nagyobb alkalmazásokat átmásolhatod az SD kártyára, azonban vannak olyan programok, melyek nem támogatják ezt a funkciót.

Lehetőleg próbálj meg minél több szabad helyet csinálni a telefonodon, mert ennek hiányában nagyon lelassul a készülék.

androidos
2011-05-13, 14:22
A ram-ot szeretném bővíteni hogy lehet?

RAM-ot nem lehet bővíteni. A telefon háttértárát tudod bővíteni, microSD kártya segítségével.

redrino
2011-05-13, 19:09
ROOTolásal milyen +kapok ?

*Manoka_0914*
2011-05-13, 22:08
Ennek megoldása igen egyszerű. Az SD kártyán hozd létre az alábbi könyvtárútvonalat: "media/audio/notifications/" majd pedig másold ide azt az mp3 fájlt, amit hangjelzésnek szeretnél. Ezután nem kell mást tenned mint a Settings - Sound - Notification ringtone alatt kiválasztani az első lépésben felmásolt számot.

Nagyon köszönöm a segítséget! :)

schalby
2011-05-13, 23:00
Hello! Remélem valaki tud segíteni. Az lenne a kérdésem a galaxy minin hogyan lehet kezdőképernyőt váltani illetve van e olyan és hol találom . Gondolok itt az androidos és a samsung kezdő képernyőre. Van e a telefonon választási lehetőség és ha igen hol találom. Remélem értelmesen fogalmaztam.

redrino
2011-05-14, 17:16
Hello! Remélem valaki tud segíteni. Az lenne a kérdésem a galaxy minin hogyan lehet kezdőképernyőt váltani illetve van e olyan és hol találom . Gondolok itt az androidos és a samsung kezdő képernyőre. Van e a telefonon választási lehetőség és ha igen hol találom. Remélem értelmesen fogalmaztam.

Beállítás/Kijelző/Hátérképek/Kezdőképernyő háttere/válsz háttérképet a felsorolt 3 lehetőségből.

alvarezfan1111
2011-05-14, 23:15
Sziasztok!

A néhány hetes Samsung Galaxy Mini telefonom bekapcsolt, de használaton kívüli állapotból időnként újraindiítja magát és kéri a pin kódot. Mi a véleményetek erről? Úgy hallom, más Samsung érintőképernyős telefonnál is van ilyen. Javítható hiba ez vagy kellemetlen velejárója a rendszernek? Köszönettel: alvarezfan1111

alvarezfan1111
2011-05-14, 23:20
averadeyoe üzenetéhez hozátenném: tapasztalatom szerint akkor is lehet néha csatlakozási probléma, amikor látja a teló a wifit. Ilyenkor a router újrainditása segíthet. Alvarezfan1111

ritus91
2011-05-15, 16:06
Elolvasni a felhasználói kézikönyvet? :)
Telepíteni a telefon szinkronizációs szoftverét, aztán elindítani, csatlakoztatni a telefont, leokézni a hardver telepítéseket, az értesítése sávot lehúzni és kiválasztani azt a funkciót, amit használni szeretnél (szinkronizáció, háttértár, akármi)

DS

Sziasztok, nekem sem régi a telefonom és szintén az összekötés a problémám a pc.vel. Elolvastam a kézikönyvet és azt olvastam benne hogy az értesítési sávot kelll lehúzni és ott felajánlja az általad említett funkciókat, de nekem nem ezek nem jelennek meg az értesítési sávban:(:( a telefon tölrtődik de a gépem nem ismeri fel ráadásul a kies-t is letöltöttem de semmi:( kérlek segítsetek! mit csinálok rosszul?
előre is köszi a választ!

redrino
2011-05-15, 21:05
Sziasztok, nekem sem régi a telefonom és szintén az összekötés a problémám a pc.vel. Elolvastam a kézikönyvet és azt olvastam benne hogy az értesítési sávot kelll lehúzni és ott felajánlja az általad említett funkciókat, de nekem nem ezek nem jelennek meg az értesítési sávban:(:( a telefon tölrtődik de a gépem nem ismeri fel ráadásul a kies-t is letöltöttem de semmi:( kérlek segítsetek! mit csinálok rosszul?
előre is köszi a választ!

Töltsd le innét http://www.samsung.com/hu/consumer/m...il&tab=support

a klienset és telepítsd a PC-re. ha felajánlja a frissítést frissíts. indítsd el a klienset csatlakoztasd a telefont, Működnie kell.

spro19
2011-05-18, 10:34
Sziasztok!
Olyan problémám lenne hogy nagyon halk a telefon zene lejátszója és a rádió is ,már több forumon is olvastam hogy töltsek le rá zenelejátszókat mert úgy jobb lessz, a szitu változatlan az énekhangot egyáltalán nem lehet hallani vagy csak minimálisan!ezeket töltöttem le Power Amp, TTPOD Pedig mindenki azt mondta hogy ez tuti.Ja és munkatársamnak úgy szintén ilyen telefonja van és nála is iszonyatosan halk a hang,ja és samsung fülhallgatóval néztük meg de semmi!Iszonyatosan kéne a segítség!Előre is köszi!

androidos
2011-05-18, 14:14
Ha másik fülhallgatóval is kipróbáltad és másik telefonon is ugyanazt tapasztalod, akkor sajnos ezen nem tudsz segíteni.

ztr1
2011-05-18, 15:58
kérdésem lenne,h sms íráskor átváltottam swype-ra és szeretném viszaállítani normál samsung gépelésre,de nem jövök rá h h kell, és bosszantó, valaki pls help....

androidos
2011-05-19, 09:14
Tartsd hosszan lenyomva az ujjad az input mezőn, majd a megjelenő menüben válaszd ki az "Input method" - megfelelő beviteli módszert.

Niki19
2011-05-21, 11:13
Sziasztok!
Nem rég vásároltam egy Samsung Galaxy minit. A problémám, hogy letöltöttem a Kies programot a gépre és telepítettem is, de nem tudok a telefonom zenéket, képeket rakni. Nem ismeri fel a gép a telefonomat még mindig(vagy mégis, először jelzi, aztán eltűnik). A sajátgépben sem találom. Aki tudna nekem segíteni, az minél hamarabb írjon, itt vagy az e-mail címemre: nagy.nikolett1993*gmail.com.
Köszi

Cukor
2011-05-21, 19:18
Sziasztok!
Feltettem a telóra egy MP4-et ,de azt írja,hogy "Nem játszható le a videó". Miért? Nem jó helyre tettem,vagy mi?

ritus91
2011-05-21, 19:26
Töltsd le innét http://www.samsung.com/hu/consumer/m...il&tab=support

a klienset és telepítsd a PC-re. ha felajánlja a frissítést frissíts. indítsd el a klienset csatlakoztasd a telefont, Működnie kell.

Ú én nem szeretnék bunkó lenni, köszi a tanácsot ade a címen azt írja h nem jeleníthető meg:S be tudnád másolni mégegyzser a webcímet? Köszi és bocsi:)

Cukor
2011-05-21, 19:28
SZia!
Amikor összedugod a telót a géppel,engedélyezni kell a csatlakozást a telón az értesítés menüben.Fentről húzd le az ablakot.Utána kell,hogy menjen,magától felismeri. ;)

Cukor
2011-05-21, 19:46
Sd kártyáról zenét szeretnék csengőhangnak.HELP!

Cukor
2011-05-21, 19:47

Nem engedi a / jelet beírni
Anélkül meg nem megy ,hiába csinálom meg a mappát
Próbáltam már _ jellel is ,bemásolom,de nem lehet kiválasztani a hangot
SOS!

rtitusz
2011-05-21, 21:17
a perjel almappára utal:D azaz media mappa, azon belül egy audiomappa, és azon belül pedig egy notifications mappa.

a perjel ezer éve almappát jelent a számítástechnikában:D

Cukor
2011-05-22, 06:11
Köszi,bocsi béna vagyok,nem tudtam :D

"Settings - Sound - Notification ringtone alatt" ---ezt hol találom?
Megcsináltam az sd kártyán a mappát: Media/Audio/Notification Bemásoltam a számot,de sehogy nem tudom kijelölni:(
Csináltam egy olyat is,hogy : Media/Audio/Notification/Ringtone Ide is bemásoltam már ,de nem megy itt sem.
Ill.Nicsen olyan opció amivel ki tudnám választani.
A bal gomb ezeket adja fel :megosztás ,töröl,rendezés,mappát létrehoz,nézet,egyebek. Az egyebekbe van beállítások opció,de itt sincsen olyan ,amivel ki tudnám jelölni.
Ja,és a telefon csengőhang beállításaiban sem lehet látni az sd kártyát.
Akkor ,hogy kell ezt csinálni?
Köszi!!!

Cukor
2011-05-22, 06:54
ÁÁÁ!
Megvilágosodtam!!! Tehát,ha rajta van a zene az sd kártyán,akkor lehet kiválasztani,de nem a "saját fájlok" menüt kell megnyitni, hanem a főmenüben a "zenék" ikont!
Ott van olyan opció a bal gombnak hála,hogy beállítás csengőhangként! ;)
Azért kösz a segítséget;)
Szép napot;)

Már csak az érdekelne,hogy az MP4- et hogy tudom lejátszani?

orosz.edem
2011-05-23, 22:39
Nekem olyan problémám lenne, hogy ha bekapcsolom, rezeg és azt írja ki hogy a TwLauncher (vmi androidos alkalmazás) leállt.
Kiír egy lehetőséget: Kényszerbezárás. Megnyomom, és aztán kezdi elölről a rezgést és a kiírást.... a menü és a gyorsgombok meg a widgetek be sem jönnek, így nem tudok semmit csinálni. ha az akkumlátort kiveszem, az sem segít... Mit tegyek? Kérlek segítsetek! (A telefon még nem idős, kevesebb mint öt napos)

Cukor
2011-05-24, 05:08
Ha ma sem javul meg,akkor szervíz.
Nekem is tegnap volt ilyen,az enyém most szombaton volt egy hetes.
Kb: 3-4 óra hosszáig nem volt elérhető a vidget,de magától megjavult;)

orosz.edem
2011-05-24, 21:10
Nekem még nem jó de majd beviszem a boltba sztem szoftverfrissítésel jó lesz, de azért köszi :)

orosz.edem
2011-05-25, 14:11
Am te mit csináltál hogy megjavult magától? otthagytad bekapcsolva lezárt kijelzővel? ;)

Cukor
2011-05-25, 17:45
Nem csináltam semmit,be volt kapcsolva,nézegettem vagy 3 x,hogy megy-e,negyedikre elindult.

Cukor
2011-05-25, 17:58
Sziasztok!
Samung Galaxy Mini-re kellene olyan progi ami visz minden formátumot.
Videót szeretnék nézni rajta.
Vagy Milyet töltsek le,és honnan?
Köszi előre is;)

redrino
2011-05-25, 22:26
Ezeket letöltöd az android marketröl és nézheted a Filmeket.

Meridian Media Player Autonomy

Mobo Player

Krupcheck
2011-05-26, 22:42
Üdv Mindenkinek!

probléma a következő: naptár, új hozzáadása, emlékeztető. Van ugye 15 perc, egy óra, stb. Namost én másél-2 órát szeretnék, rámegyek arra hogy "testreszabás", ahol elvileg fel kellene dobnia egy beállítási felületet (Galaxy3-on láttam ilyent), de nem teszi.

okvetlenül szervizbe rohanjak, vagy valamit én felejtettem ki?

Válaszokat köszi.

fotográfus
2011-05-27, 10:15
Sziasztok!

két kérdés, egyelőre :)

1.) Valóban nem működik akkor az ébresztő óra, ha a készülék ki van kapcsolva?
2.) Sehogy sem sikerült rátalálnom arra a beállításra (már ha van ilyen...), hogy mikor bekapcsolom a minit, akkor az elején a samsung logo "megjelenésével" egy időben szóló zenét le tudjam tiltani...

Krupcheck
2011-05-27, 11:19
*önnön magam: Azóta megnéztem egy témobilos telefont, abban nincs is ilyen opció, viszont többféle időpont választható, így a kérdés elsősorban a Telenoros telókra vonatkozik.

(előző hsz-em nem enged módosítani)

androidos
2011-05-27, 22:14
Krupcheck:

A szolgáltatók ilyen szinten nem módosítják a készülékek operációs rendszerét. A T-Mobile által forgalmazott készülék milyen típusú volt?

A gyári operációs rendszerben sajnos csak az egy óra alatti időintervallumban lehetséges a pontosabb beállítás, afelett sajnos már nem.

fotográfus:

1. Sajnos a gyári operációs rendszer esetében nem lehetséges az, hogy kikapcsolt állapotban is ébresszen a telefon.

2. Erre a legegyszerűbb megoldás az, ha kikapcsolás előtt néma üzemmódra állítod a készüléked, s akkor nem fog megszólalni az indulási hang.

Gerda0526
2011-05-27, 22:19
Hello!!!Én tegnap kaptam meg a Samsung Galaxy Minimet és azt szeretném kérdezni,hogy zenét lehet-e küldeni róla másnak,és ha igen,hogyan mert nem sikerült kideritenem?!Aki tud segíteni az légyszives írjon!!!!!Előre is köszi!!!!

androidos
2011-05-27, 23:09
Zenéket legegyszerűbben az Astro File Manager segítségével tudsz megosztani. A fájlrendszerben keresd az elküldeni kívánt fájlt, majd hosszan tartsd lenyomva rajta az ujjad, ezután válaszd ki a Send - Gmail opciót. Ezután pedig írd be a címzett e-mail címét, végül pedig kattints a küldés gombra.

fotográfus
2011-05-28, 06:52
"1. Sajnos a gyári operációs rendszer esetében nem lehetséges az, hogy kikapcsolt állapotban is ébresszen a telefon.

2. Erre a legegyszerűbb megoldás az, ha kikapcsolás előtt néma üzemmódra állítod a készüléked, s akkor nem fog megszólalni az indulási hang."

Köszi a választ!
mindenesetre fura, hogy van egy "okostelefonom" :) ami mondjuk 2 ilyen (szvsz) alap funkciót nem tud...
kikapcsolása meg éppen abban az estben lehetne praktikus, ha nincs meg a töltő, vagy usb kábel, a töltöttség alacsony, de fel szeretne ébredni az ember időben :)

Gerda0526
2011-05-28, 09:58
Köszönöm szépen még csak anyi kérdésem lenne hogy,ha én a telefonomról Bluetooth-on akarok zenét küldeni akkor azt nem is lehet????És, hogy játékot lehet rá tenni???

Krupcheck
2011-05-28, 14:56
Krupcheck:

A szolgáltatók ilyen szinten nem módosítják a készülékek operációs rendszerét. A T-Mobile által forgalmazott készülék milyen típusú volt?

A gyári operációs rendszerben sajnos csak az egy óra alatti időintervallumban lehetséges a pontosabb beállítás, afelett sajnos már nem.

Módosítják vagy sem, a két készüléken eltérő volt a beállítási lehetőségek száma. Egyébként ez szerintem nem op rendszer csak egy akármilyen program módosítás, és természetesen mindkét készülék Galaxy Mini volt. Frissítésről nem tudok erre a telefonra, tehát gondolom egy verziót tartalmaztak.

Ott van a testreszabás gomb-> magyarul létezne pontosabb beállítás, de ez egészen egyszerűen nem működik.

Tehát a kérdés továbbra is fennál, tapasztalt ilyen hibát más is, vagy egyedi hiba. Mert ha egyedi akkor viszem szervizbe, ha szimplán elkurjantották a szoftot, akkor megpróbálok vmi samsung support-ot bombázni.

* Gerda:
Fájlkezelőből tudsz bluetoothon zenét küldeni, megosztás alatt találod, játékot meg marketról. Egyébként a fentebb már sokszor linkelt használati útmutatóból elég sok mindent megtudhatsz.

* fotográfus
Még a Symbianos korszakomban szoktam rá hogy estére offlineba teszem a telót, ami itt repülési üzemmód. Hálózathasználat híján nem eszi az akksit, viszont minden működik. (személyszerint nem szeretem ha éjszaka zaklatnak, a nokiám viszont mindig átugrott egy napot a naptárban hogyha kikapcsolva kellett volna ébresztenie...)

Cukor
2011-05-28, 17:03
Még a Symbianos korszakomban szoktam rá hogy estére offlineba teszem a telót, ami itt repülési üzemmód. Hálózathasználat híján nem eszi az akksit, viszont minden működik.

Repülő üzemmódban nem kapcsolható a szám...

Cukor
2011-05-28, 21:00

Mobo Player

Ezzel sem megy, csak a 3GP formátumot játssza csak le.
Mi a fenét csináljak?

fotográfus
2011-05-29, 09:02
* fotográfus
Még a Symbianos korszakomban szoktam rá hogy estére offlineba teszem a telót, ami itt repülési üzemmód. Hálózathasználat híján nem eszi az akksit, viszont minden működik. (személyszerint nem szeretem ha éjszaka zaklatnak, a nokiám viszont mindig átugrott egy napot a naptárban hogyha kikapcsolva kellett volna ébresztenie...)

nyilván ez a megoldás maradt üdvözítő megoldásként.

(az elmúlt 14 év alatt amióta mobilom van, mondjuk ez az első alkalom, hogy a telefon kikapcsolt állapotban nem ébreszt :) . sejtem a logikát, hogy miért lehet ez.)

fotográfus
2011-05-29, 09:04
persze, ez az értelme, illetve nem véletlenül ez a funkció neve :)

bajusz66
2011-05-29, 10:49
Szisztok!
Frissíteni akarom Odinnal a telót erre:XWKC7 de ez csak egy fájlos rom,és azt hova kell az Odinba betallózni?
Alvó üzemből nem mindig akar észheztérni,hátha a frissítés segítene.
Köszi

ActivatedDust4
2011-05-29, 16:49
a telefon névjegyénél a kernel verziónál azt írja, hogy 2.6.32.9-root*SE-S608, ez most akkor már rootolt?

bajusz66
2011-05-29, 18:16
a telefon névjegyénél a kernel verziónál azt írja, hogy 2.6.32.9-root*SE-S608, ez most akkor már rootolt?
Nem,csak akkor ha az alkalmazásoknál van egy superuser ikon.

Balukapitany82
2011-05-30, 10:28
Sziasztok!
Egy olyan problémám lenne hogy a galaxy minimet csatlakoztatom a pc-hez (windows7), felismeri, látom az sd kártya tartalmát
de ha egy nagyobb fájlt szeretnék másolni (KB100 MB-től feljebb) akkor másolás közben megakad és nem is folytatja.
Ez telo vagy szoftver probléma?
Előre is köszönöm a segítséget

Cukor
2011-05-30, 15:45
Van még annyi hely az SD-n ,hogy elférjen?
Próbáltál esetleg mást is átmásolni ,vagy csak azt?

Balukapitany82
2011-05-30, 17:09
Az SD-m még majdnem üres.
Már több mindent próbáltam másolni. Arra rájöttem hogy a win 7-es driverrel van valami mert a
netbookomról amin XP van tudtam másolni.
Tudsz valami jól működő drivert?

ActivatedDust4
2011-05-30, 20:47
SuperOneClick 1.9.1 programmal sikerült a root a telefonon, Titanium Backup működik rendesen

redrino
2011-05-31, 18:37
Már több mindent próbáltam másolni. Arra rájöttem hogy a win 7-es driverrel van valami mert a

próbáld meg ezt.
http://www.samsung.com/hu/support/detail/supportPrdDetail.do?menu=SP01&prd_mdl_cd=GT-S5570EGAXEH&srchword=GT-S5570

redrino
2011-05-31, 18:39

Próbáld meg ezzel.
http://www.samsung.com/hu/support/detail/supportPrdDetail.do?menu=SP01&prd_mdl_cd=GT-S5570EGAXEH&srchword=GT-S5570

ActivatedDust4
2011-06-01, 19:37
van már új firmware hozzá?

Kikiba
2011-06-01, 20:50
Sziasztok!
Az normális, ha a teló órája elállítódik, ha huzamosabb időre kiveszem az akksit? (20 perc legalább)
Úgy vettem észre, hogy tegnap megvettem és a gyári töltéssel beállítottam mindent (órát is) majd eléggé lemerült ezért inkább kikapcsoltam.
Este visszakapcsoltam, töltőre raktam ,majd észrevettem, hogy elállítódott az órája.
Beállítottam újra, fullra töltöttem éjjel kikapcsolva, azóta nem állítódik el, akkor sem ha kikapcsolom. Csak akkor tudtam előidézni, ha legalább 20 percre kiveszem az akksit. Ha csak egy pillantra, akkor nem felejti el.
FONTOS lenne, hogy megtudjam, hogy ez normális-e, mert még benne vagyok a 3 napos cserében...
Nagyon köszi előre is.
Üdv.

Cukor
2011-06-02, 04:47
Nekem is volt ilyen...
Van olyan teló,ami egyből elfelejti amikor kiveszed az akksit...
Tehát ezzel még mindíg előrébb vagyunk ;)

Krupcheck
2011-06-02, 12:00
*Kikiba

Ez normális. Az viszont nem, hogy ha kiteszem az órát a főképernyőre, akkor egy idő után elfelejti frissíteni magát a widget, és lemarad a képernyő sarkában lévő kis órához képest.

Azért akad egy két marhaság a szoftverben, amik szerintem ha eggyel több kávét kap a programozó akkor akkor nem lennének. De nem kapott -.-

berserkers
2011-06-02, 19:45
Sziasztok! A napokban vásároltam egy Galaxy Minit a djuice-nál, és a wifije a mai napon begalydult. A hálózatra amit eddig használtam itthon felcsatlakozik, de nemtudok megnyitni semmilyen oldalt, aztírja minden böngésző, hogy nincs kapcsolat, míg a telefon szerint működik. A másik problémám , hogy am unkahelyemen jelszóval ellátott wifi van, beállítom a kapcsolatoknál, a jelszót, csatlakoznék fel és amint fellépek rögtön eltűnik a kapcsolat, szétkapcsol, aztán 1mp-en belül újra írja hogy elérhető a hálózat de szétvagyok kapcsolva. Nem sikerült még rá fellépni épp ezért sohasem. A munkahelyemen a hálózat egy bizonyos WPA/WPA2 PSK. Légyszi segítsetek mi lehet a probléma vele, és miért romlott el az itthoni wifim is egyik percről a másikra. (újraindítás nem segített) Köszönöm előre is

androidos
2011-06-03, 09:49
Sajnos az androidos készülékek esetében nagyon ritkán előfordul ez a hiba. A legegyszerűbb megoldás rá az, ha elmented az összes fontos adatodat, majd pedig csinálsz egy Factory Data Reset-et. Ezután tökéletes fog majd működni a telefonod.

blau172
2011-06-03, 17:58
Sziasztok, Minisek!
Egy hete vettem a készüléket. Tudtok segíteni abban, hogy az alsó sor második ikonját megnyomva a "névjegyek, csoportok,előzmények, tevékenységek" oldal jön be. Sehogy sem sikerül a névsort elővarázsolnom. Mit kapcsoltam el/be, vagy mit kell csinálni, hogy végre hozzájussak a nevekhez?
Egy kezdő Androidos

blau172
2011-06-03, 19:56
Sziasztok, Minisek!
A fentebb felvetett problémám megoldódott, így a segítségkérésem tárgytalan.

aate
2011-06-03, 21:21
Gondolom a felső menüsorban nem az volt kijelölve.:)

fotográfus
2011-06-04, 18:11
közben rájöttem, ha a "rendszerhangerőt" - úgy emlékszem ez a neve :) - leveszem teljesen, akkor nincs zene. hurrá :)

kuszika54
2011-06-05, 15:42
Sziasztok !
Nekem a GPS el lenne problémám bármilyen programot letöltöttem hozzá egyszerűen nem találja a gps jelet mi lehet ennek az ok ? ( szabad ég alatt persze ! )

aate
2011-06-05, 16:42
Ha csak simán a GPS-t kapcsolod be akkor sem ?

chubby2o6
2011-06-05, 18:53
Sziasztok! Galaxy Minim van,és kezdő androidos vagyok.Azt szeretném megtudni, hogy lehet-e az alkalmazásokat mappákba rendezni.Pl.a marketről letöltött,hasonló témájú alkalmazásokat egy mappába tenni.A gyári beállítási lehetőségeknél nem találtam erre vonatkozó opciót.Létezik ehhez valami alkalmazás?Olyan,amivel nem piszkálok bele túlságosan a rendszerbe?Ha tud valaki megoldást,legyen szíves,jelezze.A válaszokat előre is kőszönöm.

Valaki segítsen
2011-06-05, 20:25
Sziasztok!
Az a problémám ,hogy játékot szeretnék a telefonomra de ha rámegyek a market-ra akkor ezt írja ki:add a google account,next gomb a választási lehetőség rámegyek akkor meg valahova regisztrálnom kellett , tölti de nem sikerül neki.Mit csináltam rosszul?
Köszönöm ha valaki válaszol!

aate
2011-06-05, 21:21
Sziasztok!
Az a problémám ,hogy játékot szeretnék a telefonomra de ha rámegyek a market-ra akkor ezt írja ki:add a google account,next gomb a választási lehetőség rámegyek akkor meg valahova regisztrálnom kellett , tölti de nem sikerül neki.Mit csináltam rosszul?
Köszönöm ha valaki válaszol!

Gmail-en hozz létre egy gmail (e-mail )fiókot, majd azzal a felhasználó név jelszóval tudsz belépni.

fotográfus
2011-06-06, 20:22
sikerült ma a fényképezőt "leblokkolnom", lezárnom, a kikapcsoló gomb segítségével, de semmilyen trükkel nem bírom feloldani, így semmilyen funkciója sem működik.
a kijelzőn ott van egy kis "zár" ikon.

leírásában semmi ilyen nincs.

fotográfus
2011-06-07, 15:53
sikerült ma a fényképezőt "leblokkolnom", lezárnom, a kikapcsoló gomb segítségével, de semmilyen trükkel nem bírom feloldani, így semmilyen funkciója sem működik.
a kijelzőn ott van egy kis "zár" ikon.

leírásában semmi ilyen nincs.

megoldva a probléma, egy gombnyomás, kollégám is így járt egy nagyobb kategóriással, ő hozta a megoldást :)

Cukor
2011-06-07, 15:58
És mi a megoldás? Nem mondod el?

fotográfus
2011-06-08, 15:32
És mi a megoldás? Nem mondod el?

ja de :)

amikor fényképező (videó módban van), akkor az oldalsó kikapcsoló gombbal le lehet zárni a funkciót, és utána ugyanígy feloldani.
én hosszan nyomtam, ezért nem működött.

más, amire véletlenül jöttem rá a napokban:

ha a névjegyzékben van az ember (vagy akár fogadott, vagy tárcsázott neveket nézi), akkor a névnél, csak finoman el kell húzni az ujjunkat jobbra: akkor azonnal tárcsázza az adott számot, vagy balra, akkor pedig az üzenetírást ajánlja fel.

Cukor
2011-06-08, 20:12
köszi ;)
Mindíg jó tanulni valami újat.;)

Hellolilly
2011-06-09, 17:10
Sziasztok! Olyan problémám van,hogy tegnap vásároltam egy minit és amikor hazahoztam még szépen elfordultak a képek viszont valamit elnyomhattam és ha elfordítom sem fordítja el a képeket.Ugyanez igaz akkor is amikor jegyzetet szeretnék írni...ott sem fordítja el a billentyűzetet.Mit kellene visszaállítanom? A válaszokat előre is köszönöm!

Cukor
2011-06-09, 17:16
Szia!
Menü--Beállítás--Kijelző--Képernyő automatikus elforgatás bekapcs ;)

Hellolilly
2011-06-09, 17:29
Azt értem... csak nekem olyan problémám van hogy így rögtön elfordulva adja be... amikor elsőnek bekapcsoltam akkor megnyitottam pl egy képet (álló helyzetben volt a telefon) és ahogy elfordítottam fekvőbe csak úgy fordította a képet is... tehát érzékelte és csak azután fordította és most ezt a lehetőséget nem tudom visszaállítani :S

Cukor
2011-06-09, 17:40
Nem mindegy,hogy ,hogy fotóztad le a képet.
Ha állva,akkor is másképp,és ha fekve fényképezted akkor is másképp adja be a képet.
Remélem,hogy érted.

Hellolilly
2011-06-09, 17:53
Értem... csak nem tudom h érted-e ami a bajom :$ Neked ha megnyitsz egy képet a telefonod elfordításával elfordítja(úgy hogy nincs beállítva az aut. elforgatás)? Mert nyomkodtam ezt a vízszintes kalibrálást is és nem tudom hogy esetleg az lehet-e a baj... már mindent megpróbáltam és még mindig nem fordul a kép magától... meg a mapsot is ha megnyitom azt sem tudom fekvő helyzetben nézni mert fordítja át :S itt egy videó ami mutatja hogy mi a bajom http://www.youtube.com/watch?v=Y-GUTbA87qU 2:20tól tartalmazza...nekem így nem fordul át a kép :S

Cukor
2011-06-09, 18:11
Akkor nem fordítja el,ha nincsen bekapcsolva az automata elforgatás.
Indítsd újra a készüléket,hátha észhez tér

Hellolilly
2011-06-09, 18:15
Újraindítottam és nem fordítja így sem :S esetleg nem lehet valahol visszaállítani a gyári beállításokat?

Cukor
2011-06-09, 18:17
Menü--beállítások---védett adataim. itt tudod megcsinálni;)

Hellolilly
2011-06-09, 18:24
újraraktam minden de így sem fordul... :S

Cukor
2011-06-09, 18:26
Na ne mááár...
Picit rázd meg a készüléket,úgy ,mintha vizet akarnál róla lerázni.De legyen bekapcsolva az elforgatás.
Így sem megy?

Cukor
2011-06-09, 18:28
Próbáld meg a kalibrálást is,tedd középre a pontot ,és mentsd le.Utána nézd meg,hogy fordul-e?

Hellolilly
2011-06-09, 18:29
de ha be van kapcsolva az elforgatás akkor alapból dőltve nyitja meg a naptárat meg képeket is meg mindent ami a menüben van... Kekem meg az lenne a lényeg,hogy csak akkor forduljon át amikor én fordítom el.Rázom de így se csinál semmit... mit nyomhattam már el ennyire? :S

Hellolilly
2011-06-09, 18:32
megpróbátam mind akettő lehetőséget és egyik sem használ... :S tegnap amikor hoztam haza még szépen elfordította most meg csak akkor van elfordulva ha az aut.elforgatás van bekapcsolva...magától nem fordítja

redrino
2011-06-09, 19:44
megpróbátam mind akettő lehetőséget és egyik sem használ... :S tegnap amikor hoztam haza még szépen elfordította most meg csak akkor van elfordulva ha az aut.elforgatás van bekapcsolva...magától nem fordítja

Ha nem működik akkor a Beállítások-Védett adataim-Gyári adatok visszaállítása [de előtte pipáld ki az Adatok biztonsági mentése és az Automatikus visszaállítása menüket.]

Cukor
2011-06-09, 19:51
Már a gyári visszaállítást megcsinálta...

Hellolilly
2011-06-09, 19:55
Amit eddig mondtatok már mindent megcsináltam... nem tudom,hogy mit nyomhattam el,de nagyon idegesít :S Ezt a vízszintes kalibrálást is megcsináltam 1000X de ez sem változtatott semmin.A beállításokban sem tudom már,hogy mit állítottam meg mit nem -.-

ády79
2011-06-09, 22:11
Sziasztok ma vettem egy minit az igot fel szeretném rá rakni csak nem tudom honnan kell letölteni.

Cukor
2011-06-10, 05:54
Amit eddig mondtatok már mindent megcsináltam... nem tudom,hogy mit nyomhattam el,de nagyon idegesít :S Ezt a vízszintes kalibrálást is megcsináltam 1000X de ez sem változtatott semmin.A beállításokban sem tudom már,hogy mit állítottam meg mit nem -.-

Szerintem hívd fel az ügyfélszolgálatot,ott talán meg tudják mondani,hogy mi a fenét kell csinálni vele,hogy megjavuljon.
Már én is tegnap este végignyomkodtam mindent az enyémen,de nem jöttem rá sajnos.
Már engem is idegesít a dolog.
Nagyon kíváncsi vagyok,hogy mi a fene van vele...

Cukor
2011-06-10, 05:58
Sziasztok ma vettem egy minit az igot fel szeretném rá rakni csak nem tudom honnan kell letölteni.

Szia!
Nekem megvan az IGO 8 ha gondolod akkor du. skype-on átküldöm neked
Bár 1.37GB ,nem tudom,hogy átmegy-e?
Amúgy én a gigator---rentről szedtem le,de másik to--rrent oldalakon is fent van azt hiszem minden verziója.
Írj rám egy emilt,hogy ne felejtsem el: cukormeister*gmail.com

Hellolilly
2011-06-10, 18:39
Köszi a segítséget;) megpróbálom majd akkor az ügyfélszolgálatnál...ha valami változás állna be majd értesítelek róla ;)
Szerintem hívd fel az ügyfélszolgálatot,ott talán meg tudják mondani,hogy mi a fenét kell csinálni vele,hogy megjavuljon.
Már én is tegnap este végignyomkodtam mindent az enyémen,de nem jöttem rá sajnos.
Már engem is idegesít a dolog.
Nagyon kíváncsi vagyok,hogy mi a fene van vele...

Galaxy minke
2011-06-11, 17:22
Sziasztok!
nekem lenne egy olyan kérdése, hogy ha beállítottam a swype billentyűzetet akkor hogyan tudom visszaállítani ?
Kérem valaki válaszoljon ! FONTOS! Köszönöm.

Kikiba
2011-06-11, 18:12
Sziasztok!

Van nekem is és egy barátomnak is ilyen telefonja. Mindkettőnknél jelentkezik az, hogy teljesen kiszámíthatatlanul, ritkán, ránézek a telefonra, a középső gombbal, hogy jött-e nem fogadott hívás mondjuk és nem reagál. Nem kapcsol be a kijelző. Érdekesség, hogy lelkileg él a telefon, mert ha megpróbálom felhívni egy másik készülékről, akkor kicseng, de nem cseng a telefon és a kijelző tök sötét marad. Akármit csinálok vele ilyenkor nem ad képet, semmit nem lehet vele csinálni, csak a bekapcsológombot 6 másodpercig nyomvatartani, mejd újraindítja magát.
Elég érdekes jelenség és már 2 telefonnál is tapasztalható. Az enyém telenoros teljesen gyári rom, a barátomé független gyárilag, szintén gyári.

Ti esetleg tapasztaltatok már ilyet?
Ja és elég ritkán csinálja. Hetente 1 kb.

Köszi előre is.

Üdv.

Cukor
2011-06-11, 18:33
Sziasztok!
nekem lenne egy olyan kérdése, hogy ha beállítottam a swype billentyűzetet akkor hogyan tudom visszaállítani ?
Kérem valaki válaszoljon ! FONTOS! Köszönöm.

Beállítások--nyelv ,és billentyűzet--swype,és samsung billentyűzet között tudsz választani.
Ott értelemszerűen. ;)
Ha végképp nem megy ,akkor gyári beállítások visszaállítása.

Cukor
2011-06-11, 18:34
Sziasztok!

Van nekem is és egy barátomnak is ilyen telefonja. Mindkettőnknél jelentkezik az, hogy teljesen kiszámíthatatlanul, ritkán, ránézek a telefonra, a középső gombbal, hogy jött-e nem fogadott hívás mondjuk és nem reagál. Nem kapcsol be a kijelző. Érdekesség, hogy lelkileg él a telefon, mert ha megpróbálom felhívni egy másik készülékről, akkor kicseng, de nem cseng a telefon és a kijelző tök sötét marad. Akármit csinálok vele ilyenkor nem ad képet, semmit nem lehet vele csinálni, csak a bekapcsológombot 6 másodpercig nyomvatartani, mejd újraindítja magát.
Elég érdekes jelenség és már 2 telefonnál is tapasztalható. Az enyém telenoros teljesen gyári rom, a barátomé független gyárilag, szintén gyári.

Ti esetleg tapasztaltatok már ilyet?
Ja és elég ritkán csinálja. Hetente 1 kb.

Köszi előre is.

Üdv.

Nekem még nem volt ilyen, szerintem szervízbe vele!!

Galaxy minke
2011-06-11, 18:55
de ott nincs olyan h aktiválás a samsung bill.. vagy ilyesmi csak olyan hogy----- álló bill típusok, beviteli nyelvek, xt9, bill elhúzása ujjal, autómatikus nagybetű, kézírásbeáll, hangbemenet autómatikus pontbev., tankönyv----> csak ezek vannak :(((

Cukor
2011-06-11, 19:09
Akkor a swype-okat pipáld vissza,legyen szürke.
Úgy sem megy?

Krupcheck
2011-06-12, 10:46
de ott nincs olyan h aktiválás a samsung bill.. vagy ilyesmi csak olyan hogy----- álló bill típusok, beviteli nyelvek, xt9, bill elhúzása ujjal, autómatikus nagybetű, kézírásbeáll, hangbemenet autómatikus pontbev., tankönyv----> csak ezek vannak :(((

"››Billentyűzet típusának módosítása
A billentyűzet típusát módosíthatja. Érintse meg hosszan
a szövegbeviteli mezőt, majd válassza a Beviteli mód
lehetőséget → billentyűzettípust (Swype vagy Samsung)."

A letölthető használati útmutató továbbra is ajánlom a figyelmébe mindenkinek.

Cukor
2011-06-14, 09:47

Mobo Player

Megy,de fele olyan lassan mint ahogy kellene...:( mármint a videót lassan játssza le.
Mitől van ez?

minimano
2011-06-15, 16:30
Sziasztok,
két hete vettem a Mini-t, nekem az a problémám, hogy néha beszélgetés közben a hangszórója 1-2 mp-re hitelen élesen felhangosodik, eléggé kellemetlen. Nem mindig csinálja, bevittem az üzletbe is, de ott akkor éppen nem volt vele gond, nem tudtam megmutatni a problémát. Mitől lehet? Volt valakinek hasonló tapasztalata vele? A zenelejátszásnál nem tapasztaltam, persze nehéz tesztelni, mert ott elsősorban a hátsó hangszórót hallani...
Az üzletben vettem hozá Samsung headsetet is, de nekem is nagyon halk, ill. nem tudom a headsettel felvenni a telefont, pedig elvileg úgy működne, hanem amikor a headset gombját megnyomom, akkor szól normális hangerővel!! ??? Persze csak addig, amíg nyomva tartom... Nektek headset-tel jól működik?

A bill.zár alatti "lefagyást" én is tapasztaltam 1-2 alkalommal, csak aksi kivétel után tudtam újra bekapcsolni!

Előre is köszi a véleményeteket!

Cukor
2011-06-15, 16:33
Szia!
Nekem nem volt még ilyen hála istennek ;)
A head-set-et még nem próbáltam,bár van nekem is samsung wep 450-es tipusú hozzá.

minimano
2011-06-15, 17:37
Lehet, hogy épp kifogtam egy probémásat... :(

Kikiba
2011-06-15, 23:29
Sziasztok!
Gáz van!
Újra előjött a gyári 2.2.1 froyo telenor rommommal a bug, amit írtam, ezért gondoltam letöltöm a samfirmware.com-ról a 2.2.3-at és felteszem a tömörített mappában található odinnal.
Sajnod nem tudtam, nem voltam benne biztos, hogy mit hova kell betallózni, csc, stb, ezért sikerült téglásítanom a kicsikét.
Jelenleg az van, hogy sehogy nem indul el, de az odin érzékeli, ha rádugom, de a download mód nem jön elő a háromgombossal a telefonon.
Bármit kezdenék el így flashelni rá, ezt írja ki és itt elakad:
Download Start...
<0> Create File...
<1> StartThread Detected : 1
<2> StartThread Detected : 0
<3> StartThread Detected : 0
<4> StartThread Detected : 0
<5> StartThread Detected : 0
<6> StartThread Detected : 0
<7> StartThread Detected : 0
<8> StartThread Detected : 0
<1> setup connection...
Léci help, mert úgy néz ki kinyiírtam ((

androidos
2011-06-16, 10:21
Ezen az oldalon (http://droidangel.blogspot.com/2011/06/procedure-how-to-flash-and-upgrade.html) találsz egy képekkel illusztrált pontos segítségét arról, hogy hogyan tudsz új firmware-t tenni a telefonodra. Ezt próbáld meg.

Ui.: Javaslom, hogy legközelebb inkább kérdezz, mielőtt cselekszel, mert nem biztos, hogy helyre tudod hozni a készüléked.

Kikiba
2011-06-16, 12:41
Ezen az oldalon (http://droidangel.blogspot.com/2011/06/procedure-how-to-flash-and-upgrade.html) találsz egy képekkel illusztrált pontos segítségét arról, hogy hogyan tudsz új firmware-t tenni a telefonodra. Ezt próbáld meg.

Ui.: Javaslom, hogy legközelebb inkább kérdezz, mielőtt cselekszel, mert nem biztos, hogy helyre tudod hozni a készüléked.

Igen, jogos, hülye voltam.
Ma leadtam szervízbe, hogy nem kapcsol be. Hátha...
Meglátjuk visszadobják-e.
Jó a leírás.
Sajnos felcseréltem a dolgokat :)(

Köszi.

Üdv.

misi28
2011-06-16, 15:06
Sziasztok!
Letöltöttem én is a KIES-t és az vele a problémám, hogy kiírja a galaxy mini nem támogatott telefon... Előttem szólóknak meg sikerült. Most ilyenkor mi van??

mrbandy
2011-06-16, 15:25
Sziasztok!

Lassan 1 hónapja van egy Minim, de vannak olyan dolgok melyek nem igazán jönnek be rajta. Pl. ami a legjobban bosszant, hogy Marketen bizonyos alkalmazások nem jelennek meg a keresés során, gondolok itt pl. a Skyfire böngészőre. Magyarul a Market érzékeli a telóm képességeit és ha nem találja megfelelőnek a teljesítményét autamatikusan elrejtei azokat az alkalmazásokat, melyek meghaladhatják készülékem képességeit? Vagy esetleg más oka van a dolognak? Tud vki segíteni?

Előre is köszi!

Krupcheck
2011-06-16, 16:33
Sziasztok!

...Magyarul a Market érzékeli a telóm képességeit és ha nem találja megfelelőnek a teljesítményét autamatikusan elrejtei azokat az alkalmazásokat, melyek meghaladhatják készülékem képességeit? Vagy esetleg más oka van a dolognak? Tud vki segíteni?

Előre is köszi!

Csak azokat a programokat jeleníti meg, amelyek futnak a telódon. Tehát ha pl. a QVGA felbontást nem támogatja az adott progi, akkor azt már kapásból nem is fogod tudni leszedni.

mrbandy
2011-06-16, 16:55
Csak azokat a programokat jeleníti meg, amelyek futnak a telódon. Tehát ha pl. a QVGA felbontást nem támogatja az adott progi, akkor azt már kapásból nem is fogod tudni leszedni.

Köszi a választ! Esetleg tudsz/tudtok olyan böngészőt a Skyfire-en kívül, ami megjeleníti a flash-es tartalmakat a galaxy minin?

Cukor
2011-06-16, 17:47
Sziasztok!
Letöltöttem én is a KIES-t és az vele a problémám, hogy kiírja a galaxy mini nem támogatott telefon... Előttem szólóknak meg sikerült. Most ilyenkor mi van??

Nekem gond nélkül felismerte.
A Samsung oldaláról töltötted le a kiest?

honozoge
2011-06-17, 19:28
Sziasztok!
Vásároltam egy Samsung Galaxy Mini készüléket. Android Market alkalmazásban elírtam az email címet. Hogyan tudom törölni, megváltoztatni? Már beírtam a jót is, de nem azt alkalmazza. Mi a teendő?

gaborvezer
2011-06-17, 21:36
SZiasztok!
Egy olyan kérdésem lenne hogy ezen a telon meglehet nézni vhol az adatforgalmat, mert 100mb van egy hónapba és nem szeretném túllépni.

aate
2011-06-17, 21:50
Adatforgalom-számláló : Call meter (http://blog.se-portal.hu/android/programok/eszkozok/call-meter-ng/), vagy 3G watchDog (http://andro-id.info/2010/02/12/3g-watchdog/)

gaborvezer
2011-06-17, 22:19
Adatforgalom-számláló : Call meter (http://blog.se-portal.hu/android/programok/eszkozok/call-meter-ng/), vagy 3G watchDog (http://andro-id.info/2010/02/12/3g-watchdog/)

Köszönöm szépen a gyors választ már le is szedtem marketről és nagyon jooo!!

Esetleg vmilyen oldalt ahonnan tudnék játékokat szedni nem tudtok?? Hogy ne a telefon netjét pazaroljam.

Cukor
2011-06-18, 05:55
Én a gigatorrent-ről és az Ncore-ról szedek le mindent,azt meg simán felmásolom az sd kártyára ;)

Cukor
2011-06-19, 09:35
Hali! Samsung WEP 450 -es headset-et szeretnék párosítani a telómhoz,de nem látja egyáltalán.
Már többször is próbáltam. Ki-bekapcs,de semmi :(
SzerinteteK?

roti86
2011-06-19, 10:12
Sziasztok,

Jómagam is beléptem a Mini tulajok körébe :) Még csak ismerkedünk, addig nem is akarom lehúzni a gyári fóliát amíg nem veszek rá egy normálisat.

A kijelző felbontásával kapcsolatosan: én rosszabbra számítottam, ezen és az Ace-n gondolkoztam, de nekem nem ér +20K- a kamera és a HVGA felbontás.

Nem tudjátok mi a különbség a S5570XWKC1 (március 3) és a S5570XWKC7 (március 28) között?

Nem találtam semmi changelog-ot a neten.... A telefonom telenoros és alapból XWKC1-el kaptam.

Cukor
2011-06-19, 10:28
Nekem van fóliám ,ha érdekel ;)

roti86
2011-06-19, 10:59
Nekem van fóliám ,ha érdekel ;)

Köszi, már rendeltem hozzá én is, várom hogy végre megjöjjön...

fotográfus
2011-06-19, 16:45
SZiasztok!
Egy olyan kérdésem lenne hogy ezen a telon meglehet nézni vhol az adatforgalmat, mert 100mb van egy hónapba és nem szeretném túllépni.

ha telenor, akkor ha túl léped a 100mb (ha az "online 100mb" az előfizetésed) nem kell kifizetned a plusz forgalmat, csak lelassul.

illetve, meg tudod nézni a forgalmadat is az egyenleg infónál, a telódon.

fotográfus
2011-06-19, 16:46
keress egy "free wifis" helyet :)

richie76
2011-06-21, 11:46
sziasztok!!!

Tegnap vettem ezt a telefont, és számos idegesítő problémám van vele...Kérlek segítsetek tanáccsal..
1. a mikrofonja nem a legjobb, mert akivel beszélgetek mind mondja hogy alig hall, motyogós.Szinte ordítanom kell hogy rendesen halljanak.
2. az a híresen szuper akksi amit mindenhol ajnároznak, estére teljesen lemerül, pedig nem használom a telót agyba főbe...Szóval 1 napos...
3. Miért nem lehet, vagy ha lehet, akkor hol az istenbe kell beállítani, hogy rezegjen amikor megérintem a kijelzőt?Mert így nagyon szar használni, hogy nem jelez vissza.
4. a PC-s kapcsolat nálam sincs meg ha gépre dugom.
5. milyen bluetoothos headsetet kell hozzá vennem??
A legégetőbb a 3. pont lenne, illetve a mikrofonprobléma másnál is jelentkezett e már...
köszönöm mindenkinek, aki segít

androidos
2011-06-21, 12:10
1. Ezzel nem szokott gond lenni, de érdemes lenne kipróbálnod egy másik, ugyanilyen készüléket, hogy legyen összehasonlítási alapod.
2. Az okostelefonok akkumulátorai átlagos használat mellett általában 1, maximum 2 napig bírják. A készüléked valószínűleg megfelelően működik.
3. Settings - Language & Keyboard - Android Keyboard - Vibrate on Keypress opcióval lehet bekapcsolni
4. Feltelepítetted a KIES nevű programot és a megfelelő USB drivereket? Milyen operációs rendszert használsz?
5. Elvileg bármilyen Samsung Bluetooth-tal együttműködik, de mielőtt megveszed a kiegészítőt, mindenképpen próbáld ki a boltban, hogy össze tudod-e párosítani, s hogy milyen hangminőséget nyújt.

Cukor
2011-06-21, 15:56
1: Nekem még ilyen gondom nem volt...
2: Kapcsold ki a GPS vevőt,és minden alkalmazást zárj be használat után.--Menü--feladatkezelő--minden alkalmazás bezárása.Ha ezt nem teszed meg,és a középső gombbal lépsz ki,a háttérben futnak tovább az alkalmazások feleslegesen.Javaslat: a jobb gombbal lélpjél ki mindenből,mert ez automatikusan bezárja őket;)
Továbbá: kijelző fényerő csökkentése is javasolt ;)
3: Menü--beállítások--hely,és biztonság--tapintási visszajelzés használata.
4: Le kell tölteni a KIES programot, hogy lássa a telót.Ezt megtalálod a samsung oldalán.
5: Amilyet akarsz.

aate
2011-06-21, 16:30
Akkumulátor idejének növeléséhez nálam ez vált be : 1-3 töltés legyen hosszabb idő( kb 6-12 óra ), majd az első három napba ne merítsd le 1 nap alatt :) + Aksi idejének növelése egy progival :Itt olvass utána- Juice Defender (http://androidportal.hu/2010-05-19/akkumul%C3%A1tork%C3%ADm%C3%A9l%C3%A9s-%C3%A9s-tartal%C3%A9k-%C3%A1ramforr%C3%A1sok-desire-hez) Itt a fórumon be is linkeltem az alkalmazások között megtalálod. :) Nálam az aku idő csak simán telefon használatban 4 nap , Okostelefonként -wifi -GPS Internet kb napi 1-2 óra használata(nem folyamatos ) Akkor 2-3 nap.

aate
2011-06-21, 17:08
Feladatkezelőnek van widgetje ha kirakod látod mi fut a telon és be tudod zárni. Akkor így is kevesebbet fogyaszt.

preset320
2011-06-21, 19:52
am miaz a rootolás ? :D nem tom láma vok

Cukor
2011-06-22, 05:19
Mi is ez a rootolás?
Alapesetben a telefonunk operációs rendeszén korlátozott felhasználók vagyunk! (Gyengébbek kedvéért: Ahogy egy munkahelyi Windowsos gépen sem állítgathatunk akármit, ugyanúgy az Android sem garantál teljes hozzáférést.) A rootolás nem más, minthogy rendszergazdát csinálunk magunkból.

Mikor kell a rootolás?
Nagyon fontos az, hogy nem kell feltétlenül rootolni a telefonunkat. Egy átlagos felhasználó tökéletesen megvan root jog nélkül. Ez nem egy olyan dolog, mint a jailbreak, egy Androidos telefont tökéletesen lehet használni mindenféle berhelés nélkül is. Ha mindenképpen rootolni szeretnéd a telefont, tudnod kell azt, hogy nem mindig lehet egy kattintással elintézni a rootolást és az unrootolást. Emiatt inkább kérdezz előtte, hogy vissza lehet-e csinálni egyszerűen.

Mit tudok megcsinálni root joggal?

módosíthatjuk a rendszerfájlokat
gyári programok lecserélése/törlése (naptár, ébresztőóra, stb…)
a teljes rendszer biztonsági mentése (programokkal, beállításokkal együtt)
boot képernyő lecserélése
témák telepítése
bizonyos programok root jogosultságot igényelnek a futáshoz (néhány feladatkezelő, automatikusan induló programok letiltása)
WiFi és mobilinternet megosztása USB kábelen
mobilinternet megosztása, ad-hoc hálózat létrehozása WiFi-n
processzor órajelének módosítása
alkalmazások áthelyezése SD kártyára (Attól, hogy root jogunk van, nem tudunk automatikusan a kártyára telepíteni. Az app2sd felrakása rendkívül bonyolult, érdemes inkább egy főzött ROM-ot telepíteni a telefonra.)

Természetesen vannak hátulütői is. Mint minden hasonló mértékű beavatkozás, ez is elvileg garanciavesztéssel jár. Ha frissítés, vagy új firmware érkezik a készülékre, akkor ezeket nem telepíthetjük fel (nincs semmi technikai akadálya, de elvesztjük a root hozzáférést).

Ami problémás, hogy a rootolás minden készüléknél (és minden firmware-nél) más és más, nincs rá általános recept. Ennek ellenére mostanra több olyan “univerzális” programot kaptunk kézbe, amivel egyszerűen rootolhatunk sokfajta készüléket.

kocka6
2011-06-22, 08:35
sziasztok egy kérdésem lenne a galaxy mini tudomásom szerint 240 x 320 as felbontásu.. ha játékot szeretnék felrakni rá ez nem befojásolja ?? ugy értem hogy most van egy jart futato hagyományos samsungom és ugyebár a jar kiterjesztésnél szamit a kijelzö mérete... pl ha van egy 176x220 as játékom azt nem tehetem fel egy 240x320 telora, vagyis feltehetem de nem lesz a játék full képernyön... most szeretnék váltani telefont csak nem tudom hogy az androidnál ez hogyan müködik... és a galaxy minivel kaptam egy jo ajánlatot! és nem tudom h meg e vegyem! :) mert szeretnék mindenféle képpen egy androidos telefont de igazábol nem értem hogy pl eg samsung galaxy s en futo játék is elindul a galaxy minin?? mert ugyebár ott 480x800 a felbomtás ha jol tudom.. még egy kérdés, ha a felbontás netán nem számitana, egy komolyabb játék pl:NFS Shift, modern combat 2, gangstar west coast hustle, Dungeon Hunter ilyenek elindulnak a minin?????? köszönöm a segitséget!!! fontos lenne mert ma kellene lebonyolitanom az üzletet... :) ám nagyon tetszik a mini csak nem tudom mire képes szoftveresen...

kocka6
2011-06-22, 09:01
sziasztok egy kérdésem lenne a galaxy mini tudomásom szerint 240 x 320 as felbontásu.. ha játékot szeretnék felrakni rá ez nem befojásolja ?? ugy értem hogy most van egy jart futato hagyományos samsungom és ugyebár a jar kiterjesztésnél szamit a kijelzö mérete... pl ha van egy 176x220 as játékom azt nem tehetem fel egy 240x320 telora, vagyis feltehetem de nem lesz a játék full képernyön... most szeretnék váltani telefont csak nem tudom hogy az androidnál ez hogyan müködik... és a galaxy minivel kaptam egy jo ajánlatot! és nem tudom h meg e vegyem! :) mert szeretnék mindenféle képpen egy androidos telefont de igazábol nem értem hogy pl eg samsung galaxy s en futo játék is elindul a galaxy minin?? mert ugyebár ott 480x800 a felbomtás ha jol tudom.. még egy kérdés, ha a felbontás netán nem számitana, egy komolyabb játék pl:NFS Shift, modern combat 2, gangstar west coast hustle, Dungeon Hunter ilyenek elindulnak a minin?????? köszönöm a segitséget!!! fontos lenne mert ma kellene lebonyolitanom az üzletet... :) ám nagyon tetszik a mini csak nem tudom mire képes szoftveresen...
az apk fájl másolása sd kártyára , meg a telepitéssel sem lesz gond szzerintem... csak azt nem tudom hogy az interneten talált játékok multiscreenek?? vagy megvan adva hogy egy adott játék apk-ja csak addot felbontásu telefonra jo...

richie76
2011-06-22, 13:41
Köszönöm a válaszokat, és a segítségeket.
De ezt a rezgő visszajelzést nem tudom beállítani! Sehol nem találom ezt a menüpontot benne. Ahol írtátok: beállítások-hely és biztonság-on belül nincs ilyen hogy tapintási visszajelzés használata sehol!!!!! égen földön keresem sehol nem találok ilyen menüpontot benne...Nem lehet hogy az én verziómban nincs benne? Már az ideg szét.b. mert 2 napja ezt keresem egyfolytában minden menüben és almenüben, és sehol...Miért nincs alapból benne beállítva? a szar LG-m alapból tudta, ez meg nem???
pls segítsetek

Kikiba
2011-06-22, 14:45
Sziasztok!
Gáz van!
Újra előjött a gyári 2.2.1 froyo telenor rommommal a bug, amit írtam, ezért gondoltam letöltöm a samfirmware.com-ról a 2.2.3-at és felteszem a tömörített mappában található odinnal.
Sajnod nem tudtam, nem voltam benne biztos, hogy mit hova kell betallózni, csc, stb, ezért sikerült téglásítanom a kicsikét.
Jelenleg az van, hogy sehogy nem indul el, de az odin érzékeli, ha rádugom, de a download mód nem jön elő a háromgombossal a telefonon.
Bármit kezdenék el így flashelni rá, ezt írja ki és itt elakad:
Download Start...
<0> Create File...
<1> StartThread Detected : 1
<2> StartThread Detected : 0
<3> StartThread Detected : 0
<4> StartThread Detected : 0
<5> StartThread Detected : 0
<6> StartThread Detected : 0
<7> StartThread Detected : 0
<8> StartThread Detected : 0
<1> setup connection...
Léci help, mert úgy néz ki kinyiírtam ((

Sziasztok!

Hát végülis leadtam szervizbe a minit a fent említett dolgok miatt és vissza is kaptam ma. Megcsinálták, ugyanaz az aeredeti firmware van rajta, tehát a 2.2.1.
Na most a képes instrukciók alapján nekiállok újból, de most előtte kérdezek :))

Megjelent a samfirmware.com-on a 2.3.4 -es verzió!
Ne toljam azt máris, kihagyva a 2.3.3-at?
Mik a 4essel a tapasztalatok?
Magyar nyelvem ugyanúgy megmarad?
Telenoros a kicsike egyébként.

Vagy még tesztelgetitek ti is és azt mondjátok, csak a 2.3.3-at rakjam fel egyelőre?

Nagyon köszi előre is...

androidos
2011-06-22, 15:32
A frissítéshez igen részletes leírást találsz az alábbi oldalakon:

http://androidadvices.com/how-to-update-samsung-galaxy-mini-s-5570-to-gingerbread-2-3-3-firmware/

http://www.cellphone-tutorial.com/2011/06/how-to-upgrade-samsung-galaxy-mini-to.html

Ezt azonban csak a saját felelősségedre, figyelmesen végezd el, hiszen a telefonod épségét kockáztatod.

richie76
2011-06-22, 16:42
2.2.1 es Froyo, android verziós a telóm. Elképzelhető, hogy ezen a verzión nincs rezgő visszajelző érintésre???valaki válaszoljon már erre, szerintem fontos dolog...A leírást végnyálaztam betűről betűre, és még csak említés sincs eme funkcióról...Nem értem, létezik ilyen hogy nincs benne?????

aate
2011-06-22, 18:13
nincs benne ,de legalább nem eszi az aksit..

Kikiba
2011-06-22, 18:43
A frissítéshez igen részletes leírást találsz az alábbi oldalakon:

http://androidadvices.com/how-to-update-samsung-galaxy-mini-s-5570-to-gingerbread-2-3-3-firmware/

http://www.cellphone-tutorial.com/2011/06/how-to-upgrade-samsung-galaxy-mini-to.html

Ezt azonban csak a saját felelősségedre, figyelmesen végezd el, hiszen a telefonod épségét kockáztatod.

Köszönöm.

Ha leszedtem a samfirmware.com -ról a 2.3.4 -et, és kicsomagolom, akkor abban nincs ops file.
Azt az ops file-t kell használni ami a 2.3.3 ban is volt?
Illetve érdemes e a 2.3.4 -rt feltenni?

Nagyon köszi...

Cukor
2011-06-22, 19:42
Köszönöm a válaszokat, és a segítségeket.
De ezt a rezgő visszajelzést nem tudom beállítani! Sehol nem találom ezt a menüpontot benne. Ahol írtátok: beállítások-hely és biztonság-on belül nincs ilyen hogy tapintási visszajelzés használata sehol!!!!! égen földön keresem sehol nem találok ilyen menüpontot benne...Nem lehet hogy az én verziómban nincs benne? Már az ideg szét.b. mert 2 napja ezt keresem egyfolytában minden menüben és almenüben, és sehol...Miért nincs alapból benne beállítva? a szar LG-m alapból tudta, ez meg nem???
pls segítsetek

Ha ott nem találod ,akkor nincsen benne...

richie76
2011-06-22, 21:21
Nincs benne???Ekkora szart...megy a kukába mindjárt, olyan mérges vagyok már tőle...Rettenetesen kiábrándító...
Nem is lehet szoftverfrissítéssel belerakni valahogy??
Így nem tudom használni, az ideg megöl tőle.
Kell valakinek? Eladom, 2 napja vettem a media marktba függetlenül. 34ért...

kisvaszar
2011-06-22, 21:30
Nem tudom, hogy segít-e, de galaxy 3-nál 2.2-n a hang/feedback menüpont alatt van.

satti
2011-06-22, 21:56
Sziasztok!

Alapból van rajta Gmail és Gtalk. A Talknál beírtam az accuntomat. Be szeretnék lépni, de felvillan egy fekete képernyő és kilép. Mit lehetne csinálni? A Leveleknél be se tudom állítani a címem.

gabill
2011-06-22, 22:43
Szia ha tényleg ennyire tréé akkor én föláldozom magam és megveszem tőled! Mondjuk így rezgés nélkül 15 ezret gondoltam érte.
Lehet, hogy kicsit buksz rajta, de legalább nem kell szenvedned vele.
Goldold meg, szerintem nem rossz ajánlat!
üdv

gabill
2011-06-22, 22:50
Na kicsit még ügyetlenkedek a fórum használatával, de ajánlatom még áll Richie76-nak

Krupcheck
2011-06-23, 19:07
Ez tényleg komoly hiba... a hangok alatt van egy feedback rész, ott van "hallható kiválasztás". Magyarul nem rezeg, ellenben prüttyög. Őszintén megmondva engem mindkettő szerfelett szokott idegesíteni, meg az akksit is eszi, de ha valakinek ez fontos akkor prüttyög.
Remélem megfelel.

Egyébként sok telóval ellentétben ennél ha megnyomsz valamit, akkor rögtön azt csinálja és nem kell fél órát várni, hogy vajh felfogta-e, így nem látom értelmét a visszajelzésnek. De ha valakinek ez fontos, akkor biztos az.

Kikiba
2011-06-24, 10:28
Sziasztok!

Valaki segítsen léci, mert egyszer már téglásítottam a minit és szervizbe kellett vinni, most nem szeretném...
A 2.3.3 helyett fel akarom tenni a samfirmware.coim-ról a 2.3.4-et, mert az állítólag nem eszi az akksit annyira.
Ha leszedtem a samfirmware.com -ról a 2.3.4 -et, és kicsomagolom, akkor abban nincs ops file.
Azt az ops file-t kell használni ami a 2.3.3 ban is volt?
Illetve érdemes e a 2.3.4 -rt feltenni egyébiránt?

Nagyon köszi...

chubby2o6
2011-06-24, 17:29
Sziasztok!
Samsung Galaxy Mini,egy hónapos,és naponta min.egyszer kikapcsol,csak úgy,saját magától.Lehet,hogy valamelyik alkalmazást nem szereti?Mert alapból nem volt ilyen gond,csak néhány alk.telepítése után.(Pl.3G Watchdog,Traffic Counter,Quick Settings,Lookout,AVG Antivírus.)Sajnos,már nem emlékszem,hogy pontosan melyik alk.telepítése után kezdett el kikapcsolgatni.
Van valakinek hasonló tapasztalata,és esetleg ötlete a megoldásra?Ha igen,ossza már meg velem,nagyon megköszönném.

Szabcsab
2011-06-24, 17:37
Nekem pár napja van Galaxy Minim és Wi-fi gondjaim vannak. A teló nem akar csatlakozni az itthoni routerre.
D-link. Di.524-es típusú router.

Kikiba
2011-06-24, 17:37
Sziasztok!
Samsung Galaxy Mini,egy hónapos,és naponta min.egyszer kikapcsol,csak úgy,saját magától.Lehet,hogy valamelyik alkalmazást nem szereti?Mert alapból nem volt ilyen gond,csak néhány alk.telepítése után.(Pl.3G Watchdog,Traffic Counter,Quick Settings,Lookout,AVG Antivírus.)Sajnos,már nem emlékszem,hogy pontosan melyik alk.telepítése után kezdett el kikapcsolgatni.
Van valakinek hasonló tapasztalata,és esetleg ötlete a megoldásra?Ha igen,ossza már meg velem,nagyon megköszönném.

Nekem ugyanez volt 2.2.1 -gyel!
Ezért tettem rá fel a 2.3.3-at, ami meg szívja az akksit.
Most tenném a 2.3.4-et, ha valaki megválaszolná a feletted lévő hozzászólásomat :)

Cukor
2011-06-24, 18:21
Sziasztok!

Én a helyedben úgy csinálnám,hogy visszateszek minden progit a gépre,és külön külön tenném vissza a telóra pár nap elteltével.
Akkor ki tudod szűrni,hogy mitől.ill.melyik progitól kapcsolgat ki.

chubby2o6
2011-06-24, 18:39
Köszi,lehet,hogy ezt fogom csinálni.Viszont arra emlékszem,hogy mikor kapcsolt ki először,így vissza tudom nézni.hogy melyik alkalmazást töltöttem le közvetlenül előtte.

Szabcsab
2011-06-24, 22:34
Nekem pár napja van Androidos készülékem. És nem érzékeli az itthoni routert. A router Típusa: D-link DI-524

darkside
2011-06-24, 23:05
Nekem pár napja van Androidos készülékem. És nem érzékeli az itthoni routert. A router Típusa: D-link DI-524

D-link. Nem a legjobb, természetesen ettől még mennie kellene.
Mit ír ki? Amikor rákeresel a wi-fi hálózatok alatt a telefonon, nem jelzi ki a router-t?
Be van kapcsolva a router-en a wi-fi hozzáférés? Jelszavazva van? G-re van állítva? DHCP van beállítva? Van mac cím szűrés? Van ip cím szűrés?
Amikor fellépsz a router admin felületére, akkor a dhcp client list alatt látod a telefon mac címét?

DS

Matejake
2011-06-25, 17:07
Sziasztok.
Nekem az a problémám, hogy meridian media playerrel szeretnék videót megnyitni, de sem 3gp, sem mp4 formátumban nem játsza le a képet de a hangot igen..Mi lehet a probléma?

Cukor
2011-06-25, 18:16
Sziasztok.
Nekem az a problémám, hogy meridian media playerrel szeretnék videót megnyitni, de sem 3gp, sem mp4 formátumban nem játsza le a képet de a hangot igen..Mi lehet a probléma?

Mobo Player , és tudod nézni.

Krupcheck
2011-06-25, 19:00

Hali. Nekem DLink dir-300-as routerem van, és azt sem akarta látni a teló. Külön kellett hozzáadnom (wifi hálózat hozzáadása), de először így sem akart működni. Gyengébb kódolást kellett beállítanom a routeren (WPA2 helyett WEP), utána hozzáadva már látta.

Érdekes módon más routereket viszont simán lát WPA2-vel is, sőt csatlakozni is tud (nyilván jelszóval).

Wirii.Gaia
2011-06-25, 19:30
Sziasztok!

Lenne két kérdésem:

1, a Galaxy Minivel lehet Bluetoothon zenét küldeni? Mert sokmindent megpróbáltam, mégsem sikrült rájönnöm.

2, Mikor csatlakoztatom a számítógéphez, elkezd tölteni, de utána kihoz egy telepítővarázslót, és elkezdtem, de a végén azt írta ki, hogy a hardver nem telepíthető. :/

Nagyon megköszönném, ha valaki válaszolna. :) Amúgy még kezdő vagyok android téren, szóval bocsánat a tudatlanságomért. ^^

Szabcsab
2011-06-25, 19:33
D-link. Nem a legjobb, természetesen ettől még mennie kellene.
Mit ír ki? Amikor rákeresel a wi-fi hálózatok alatt a telefonon, nem jelzi ki a router-t?
Be van kapcsolva a router-en a wi-fi hozzáférés? Jelszavazva van? G-re van állítva? DHCP van beállítva? Van mac cím szűrés? Van ip cím szűrés?
Amikor fellépsz a router admin felületére, akkor a dhcp client list alatt látod a telefon mac címét?

DS

Nem ír ki semmit.És ha arra megyek hogy Hálozat hozáadása beállítom a nevet és a biztonsági beállításokat akkor azt írja nincs tartományban. Ha a routeren kiapcsolom a jelszót akkor érzékeli a telefon fel is tudok lépni de ha levédem akkor az előbb említett probléma lép fel. A routeren be van kapcsolva a wifi hozzáférés.G -re van állítva.Igen DHCP van beállítva.Nincs MAC cím szűrés.Ip cím szűrés sincs. Nem látom a teló MAc címét.

Szabcsab
2011-06-25, 19:39
Sziasztok!

Lenne két kérdésem:

1, a Galaxy Minivel lehet Bluetoothon zenét küldeni? Mert sokmindent megpróbáltam, mégsem sikrült rájönnöm.

2, Mikor csatlakoztatom a számítógéphez, elkezd tölteni, de utána kihoz egy telepítővarázslót, és elkezdtem, de a végén azt írta ki, hogy a hardver nem telepíthető. :/

Nagyon megköszönném, ha valaki válaszolna. :) Amúgy még kezdő vagyok android téren, szóval bocsánat a tudatlanságomért. ^^

Az első problémádon nem tok segíteni de a másodikon igen. Van egy ilyen Progi :Kies 2.0 Ha ezt letöltöd akkor menni fog.

Wirii.Gaia
2011-06-25, 19:51
Köszi a választ, remélem segít majd. :)
Nem tudja valaki,hogy lehet Bluetoothon zenét küldeni? :/

Krupcheck
2011-06-25, 19:58
Nem tudja valaki,hogy lehet Bluetoothon zenét küldeni? :/

Fájlkezelő, zenét megkeres, hosszantapicskol, megosztás, bluetooth-on.

nazzoli
2011-06-26, 09:04
Hello! Most vásároltam egy galaxy minit. Egy olyan segítséget szeretnék kérni, hogy melyek azok a programok, amelyekre nincs szükség futtatáskor, amelyek feleslegesen húzzák az akksit:) VAGY AKKOR, melyek amiknek futni kell!!!!!

Nagyon Köszi

darkside
2011-06-26, 18:33
Nem ír ki semmit.És ha arra megyek hogy Hálozat hozáadása beállítom a nevet és a biztonsági beállításokat akkor azt írja nincs tartományban. Ha a routeren kiapcsolom a jelszót akkor érzékeli a telefon fel is tudok lépni de ha levédem akkor az előbb említett probléma lép fel. A routeren be van kapcsolva a wifi hozzáférés.G -re van állítva.Igen DHCP van beállítva.Nincs MAC cím szűrés.Ip cím szűrés sincs. Nem látom a teló MAc címét.

Más routerrel rendesen kapcsolódik a telefonod? Mert szeirntem sanszos, hogy router-t kéne váltanod.
Kipróbálhatod azt is, amit Krupcheck írt kicsit feljebb.

DS

Edit
2011-06-26, 18:45
Sziasztok! Segítsetek! Ma vettem galaxy minit.Nemtudom,hogy lehet úgy kilépni az internetről,hogy ne fusson kilépés után ,és ne vegye el a pénzem.

Edit
2011-06-26, 18:46
Ezt én is szeretném tudni

darkside
2011-06-26, 19:26
Sziasztok! Segítsetek! Ma vettem galaxy minit.Nemtudom,hogy lehet úgy kilépni az internetről,hogy ne fusson kilépés után ,és ne vegye el a pénzem.

Az eslőhöz szükséged lesz egy task managre-re, aminek a segítségével kézzel kilőheted a háttérben futó progit.
A másodikhoz pedig kapcsold ki a mobilnet-et a beállítások alatt.

DS

Edit
2011-06-26, 19:45
Mi az a task managare?A készülékem új ma vettem kaptam hozzá 3 hónap ingyen netet.A gmailomba nem enged a jelszavammal belépni,mindig újra kéri.miért van egy piros háromszögben egy fekete felkiáltó jel a jobb felső sarokban? Segíts légyszi.hogy lehet a névjegyzékhez emberekhez csengő hangot adni,és képet? internetről kilépni hogy ne fusson. köszönöm

darkside
2011-06-26, 20:27
Mi az a task managare?A készülékem új ma vettem kaptam hozzá 3 hónap ingyen netet.A gmailomba nem enged a jelszavammal belépni,mindig újra kéri.miért van egy piros háromszögben egy fekete felkiáltó jel a jobb felső sarokban? Segíts légyszi.hogy lehet a névjegyzékhez emberekhez csengő hangot adni,és képet? internetről kilépni hogy ne fusson. köszönöm

Na hát, ez így nem fair!
Először is, menj egy wi-fi közelébe, csatlakozz fel rá.
Nem, mégsem. Legelőször csinálj egy gyári visszaállítást. Amíg ez megvan, átfuthatod a kézikönyvet (nem nagy segítség egy samsung kézikönyv, de az alapok benne vannak).
Indításkor szépen megadni minden infót, amit kér, catlakozni wi-fi-re, majd amikor elindult, fellépni a market-ra.
Letöltesz egy task managert(én az advanced task killer-t használom).
Amennyiben az elején szépen megadtad a google adataid, akkor a mail is remekül működni fog.
Az a jel egy hibára utal. Húzd le az értesítési sávot (ezen van az óra, a térerő jele és a hiba jele is), hátha bővebb információval szolgál (miután csináltál egy factory reset-et, illene eltűnnie onnan)
Marketről letöltöd például a quick settings-et, elindít, menü, costumize, jobb oldali szürke gombbal felrángatod a láthatóak közé a mobile data(apn)-t, csavarkulcsra kattintasz, modifier string apn dorid legyen. Aztán kétszer vissza gomb, így azt kell látni, hogy mobile data(apn) data: on/off(attól függ, mellette a kapcsoló ki, vagy be van kapcsolva), mms:on, ekkor az értesítés sávról is el kell tűnnie a fel/le nyilaknak. Már, ha kikapcsoltad. :)
Csengőhangokhoz a legtutibb út, ha letöltöd a marketről például az Estrongs File Explorer-t, az sd card nevű gyökérkönyvtárban létrehozol egy media nevezetű könyvtárat, abban egy audio nevűt, abban egy ringtones, egy notifications és egy alarms nevű könyvtárat. Ezekbe másolod azt, amit szeretnél használni, majd a telefon beállításai alatt már látod is a keresett hangokat/zenéket.

DS

Krupcheck
2011-06-26, 21:34
Amíg ez megvan, átfuthatod a kézikönyvet...
DS
Ezt nem vágom miért nem evvel kezdi mindenki...

Letöltesz egy task managert...DS

Ez kihagyható. A Miniben gyárilag van, hosszan kell nyomni a home gombot, és ott kiválasztani a feladatkezelőt. A user által megnyitott programokat be lehet onnan zárni, a háttérben futó mikkmakkok a beállításoknál valahol szintén fellelhetőek, de erre általában nincs szükség.

Csengőhangokhoz a legtutibb út, ha letöltöd a marketről például az Estrongs File Explorer-t, az sd card nevű gyökérkönyvtárban létrehozol egy media nevezetű könyvtárat, abban egy audio nevűt, abban egy ringtones, egy notifications és egy alarms nevű könyvtárat. Ezekbe másolod azt, amit szeretnél használni, majd a telefon beállításai alatt már látod is a keresett hangokat/zenéket.DS

Ez biztos próbb így, de zenelejátszóban rá az opcióknál van egy olyan hogy "csengőhangnak beállít. Nem muszáj semmit sem letölteni hozzá.

(egyébként nem kijavítani akarlak, csak sztem ezek egyszerűbb megoldások olyanok számára akik nem találják a használati útmutatót (: )

darkside
2011-06-26, 22:13
Ezt nem vágom miért nem evvel kezdi mindenki...

Ez kihagyható. A Miniben gyárilag van, hosszan kell nyomni a home gombot, és ott kiválasztani a feladatkezelőt. A user által megnyitott programokat be lehet onnan zárni, a háttérben futó mikkmakkok a beállításoknál valahol szintén fellelhetőek, de erre általában nincs szükség.

Ez biztos próbb így, de zenelejátszóban rá az opcióknál van egy olyan hogy "csengőhangnak beállít. Nem muszáj semmit sem letölteni hozzá.

(egyébként nem kijavítani akarlak, csak sztem ezek egyszerűbb megoldások olyanok számára akik nem találják a használati útmutatót (: )

Én sem tudom, miért nem kezdik ezzel, bár bevallom, ahogy nézegetem a felhasználói útmutatókat, a samsung és az lg kritikán aluli vackokat ad a vásárlói kezébe! Semmi nincsen benne. Összehasonlításképpen mondjuk egy htc-jével, amiben mindent szépen leírnak, rajzolnak.

Kell az a task manager. Akármilyen jó is a gyári energiagazdálkodás, van olyan eset, amikor nem elég az a harminc mega, amit szabadon hagy(például egy igo rendes futásához nem árt lelőni minden mást, ami a háttérben motoszkálna). A gyári task manager elégé fapados és felesleges három helyre belépni egy félmegoldásért, amikor elég egy használhatót letölteni és egy gombnyomással elérni a kívánt célt.

Igen, egyszerűbb. De az csak csengőhang. Nem lehet sem a riasztásokhoz (óra, naptár, stb) sem az értesítési hangokhoz (sms, mms, e-mail, stb) beállítani. 2.3 alatt már azért nagyobb a mozgástér, de ott is ajánlott azt csinálni, amit én írtam.
Nem csak azért, mert nagyjából öt perc letöltéssel, mindennel együtt, hanem adok még három ultimate okot is:
1, es file explorer-rel igen könnyen tudsz egy kezelőfelületen új hangokat/zenéket berakni ezekbe a mappákba a gépeden megosztott könyvtárból
2, a gyári beállítások felületét használhatod,
3, (szerintem ez lesz az igazi verhetetlen érv :) ) öcsém is, haverjai is, ismerőseim is, én is sokszor cserélgetem a zenéket a telefonomon. Mi van, ha a csengőhangokhoz rendelt számot egyszercsak mappástul letörlöm és más kerül a helyére? Hallgassam az alap csengőhangot és tapossam meg a telefont, amiért ilyen szar, pedig én az ágyból a filmet-et állítottam be a barátnőm csengőhangjának és mégsem azt danolássza a fülembe? :)
Ilyen nem fordulhat elő, ha a kifejezetten a részükre fenntartott mappában helyezem el őket!

Nyugodtan javíts ki, ha tévednék, velem is előfordul néha! Megsértődni sem fogok.
Aki pedig arra is lusta, hogy első kézbevételkor végigfusson egy használati útmutatón, az már amúgy is a nehezebb utat választotta! :)

DS

Krupcheck
2011-06-26, 22:46
*darkside

A használati útmutogató tényleg ergya, de már így friss fórumozóként is unom, hogy olyasmiket kérdezgetnek, amik még abban is benne vannak (átnéztem, hobbim az ilyen, meg symbianról átnyergelve bevallom jól jött, mert közel nem olyan logikus pár dolog mint ott volt).

Egyébként értem én, mindösszesen arra céloztam hogy ez valószínűleg egy először okostelefonozónak sok információ lesz, és inkább megijed minthogy egyszerűsödne a dolga.

"ágyból a filmet"- jóóó, helyes! (:

aate
2011-06-26, 22:47
Én mobil adatforgalom tiltására a Juice defender ap.ot használom, van benne widget amit kirakhatsz a képernyőre (data ON- OFF ) Juice defender ON állapotban is korlátozza az adatforgalmat pl amikor a képernyő kikapcsol akkor letiltja az adatforgalmat, de 15 percenként szinkronizálásra vissza kapcsolja 1 percre (levelek stb ) Az aksi élettartalmát is megnöveli az által ,hogy letiltja a hátérben a felesleges adatforgalmat. Az ultimate verziót belinkeltem a galaxy mini alkalmazások közé !
A marketen van egy,, call meter" program ami mutatja az adatforgalmakat a telefonon, és beállítható az előfizetett mennyiség és figyelmeztet mikor eléred azt.
Amúgy a legtöbb szolgáltatónál már nincs túlforgalmazási díj!

darkside
2011-06-26, 23:19
*darkside

A használati útmutogató tényleg ergya, de már így friss fórumozóként is unom, hogy olyasmiket kérdezgetnek, amik még abban is benne vannak (átnéztem, hobbim az ilyen, meg symbianról átnyergelve bevallom jól jött, mert közel nem olyan logikus pár dolog mint ott volt).

Egyébként értem én, mindösszesen arra céloztam hogy ez valószínűleg egy először okostelefonozónak sok információ lesz, és inkább megijed minthogy egyszerűsödne a dolga.

"ágyból a filmet"- jóóó, helyes! (:

Én azon lepődtem meg, hogy a két hete vásárolt üzleti szériás notebook-hoz nincsen semmilyen elérhető használati útmutató, csak egy kétoldalas pdf, amin megmutatják, hogy melyik gomb mire való. Nem, mintha nagy gond lenne, de azért, csak legyen egy kis papír hozzá. :)

Gondoltam, hogy erre céloztál, ezért írtam, hogy már amúgy is a nehezebb utat választották, nekik már mindegy. :)

DS

darkside
2011-06-26, 23:24
Én mobil adatforgalom tiltására a Juice defender ap.ot használom, van benne widget amit kirakhatsz a képernyőre (data ON- OFF ) Juice defender ON állapotban is korlátozza az adatforgalmat pl amikor a képernyő kikapcsol akkor letiltja az adatforgalmat, de 15 percenként szinkronizálásra vissza kapcsolja 1 percre (levelek stb ) Az aksi élettartalmát is megnöveli az által ,hogy letiltja a hátérben a felesleges adatforgalmat. Az ultimate verziót belinkeltem a galaxy mini alkalmazások közé !
A marketen van egy,, call meter" program ami mutatja az adatforgalmakat a telefonon, és beállítható az előfizetett mennyiség és figyelmeztet mikor eléred azt.
Amúgy a legtöbb szolgáltatónál már nincs túlforgalmazási díj!

HTC-ben gyári widgetje van a rádiók kikapcsolásának. :)
Azért nem árt vigyázni az ilyen hálózati forgalmat megakadályozó programokkal, elég soknál előfordul, hogy nem tudja külön kezelni a mobilnetet és az mms-eket, illetve a rendszerszintű frissítések mobilnet használatát.
Call meter ng-vel nem voltam teljesen elégedett, elég sokat tévedett nálam, 3g watchdog sem volt a legmegbízhatóbb, nekem a netcounter jött be idáig a legjobban. Igaz, hogy nem rajzolja ki a statisztikákat és a hívások idejeét sem méri, de nem is feladata ugye. :)
Ahogyan néztem, könnyebben és rugalmasabban konfigurálható, mint a másik kettő, jobban rá lehet igazítani a mobilnetes számlázási szokásokhoz (számlázás kezdete, napi, heti, havi, összes értékek, riasztások, stb.)

DS

aate
2011-06-26, 23:33
Nekem a Juice bevált az aksim tovább bírja,(2-4 nap,használatól függően) Adatforgalom meg kevesebb lett. Mégis minden értesítést levelet stb megkaptam ami kellett.
call metert 1 hónapja használom már frissebb verzió van fent mint az elején ,és nekem elég pontodnak tűnik. Bár az adatforgalmam minimális, majd kiderül a számlán pontos-e :) de ha tehetem Wi-Fit használok.

darkside
2011-06-27, 00:12
Nekem a Juice bevált az aksim tovább bírja,(2-4 nap,használatól függően) Adatforgalom meg kevesebb lett. Mégis minden értesítést levelet stb megkaptam ami kellett.
call metert 1 hónapja használom már frissebb verzió van fent mint az elején ,és nekem elég pontodnak tűnik. Bár az adatforgalmam minimális, majd kiderül a számlán pontos-e :) de ha tehetem Wi-Fit használok.

Egy szóval sem mondtam, hogy rossz lenne bármelyik is, csak azt, hogy más prioritás, más alternatíva.
Az apn-t piszkáló progik a mobilnetet kikapcsolva sokszor tiltják a háttér-szinkronizációt is, de legfőképpen az mms-t.
Többihez nem nyúlnak, bár a gyártói rendszerüzeneteket is tudják blokkolni, amennyiben azok nem sms-ben érkeznek (például htc ezért használja párhuzamosan a két csatornát rendszerfrissítés, stb. esetén).

DS

ojsyci
2011-06-27, 18:17
Szia! Van egy bluetootos headseet-em! de nem talalja meg! mit csinaljak? segitsen valaki lecci

Kaktusz
2011-06-27, 18:34
Sziasztok!
Hol találom az SDK-t?

darkside
2011-06-27, 23:11
Sziasztok!
Hol találom az SDK-t?

Internet, android sdk. Google oldaláról elérhető.

DS

angyaltincs
2011-06-28, 00:55
Sziasztok!

2 napja vettem a Minit, szégyen szemre kifog rajtam! :P A fórumot próbáltam végigolvasni, de mivel sok a kérdés, így bocsánat, ha újra kérdezem...segítséget szeretnék kérni!!! Wááááá! :)
1. Hogyan tudom beállítani, hogy a telefon ébresztéskor ne csak rezegjen annak ellenére, hogy bepipálom a csengőhangot?
2. Nálatok is egy oldalon jelenik meg az elküldött és beérkező üzenetek listája? Eleinte nagyon idegesííített...:D...mára feladtam! :)
A hívásnapló is ugyanazon az oldalon van, tudok rajta módosítani,h elkülönüljön?

3. Ti milyen headset-et javasoltok hozzá?

Előre is nagyon köszönöm a segítséget, életmentő lenne az ébresztőóra funkciója!
( Még van több minden, ami nem egyértelmű...de a fórum alapján próbálom megoldani...ha nem sikerül, akkor.....:D)))

androidos
2011-06-28, 09:04
1. Ne némán használd a telefonod és máris hanggal fog ébreszteni.
2. Igen, egy oldalon jelenik meg, mivel "conversation view"-ban nézed. Ha ez nem felel meg számodra, akkor a Marketről tölts le egy alternatív SMS alkalmazást. Erről bővebb információt a következő cikkben találsz: http://androidhungary.com/2011/03/4-hasznos-sms-kezelo-alkalmazas-androidra/

angyaltincs
2011-06-28, 12:05
Köszönöm a gyors választ! Sajnos az ébresztő sehogy nem működik! :D Mielőtt ide írtam próbáltam úgy, h teljes hangerőre állítom az oldalsó hangerő szabályozót, illetve csengőhanggal szól a telefon, nincs lehalkítva...:(
Ha kiveszem a rezgést az ébresztésből, és bejelölöm a csengőhangot, akkor pedig csak a képernyőn jelez szépen csendben! Valami ötlet még esetleg? Nagyon hálás lennék, mert még a végén az okos telefon mellé ébresztőt kell vennem! :D

fotográfus
2011-06-28, 12:11
újabb, kollégám jött rá, de úgy tűnik minden típusnál müxik :)

ha térkép funkcióban van az ember és az egyik ujja rajta a kijelzőn, majd egy másik ujjával pedig végig húzza, akkor azonnal nagyít, illetve kicsinyít.

androidos
2011-06-28, 12:18
Köszönöm a gyors választ! Sajnos az ébresztő sehogy nem működik! :D Mielőtt ide írtam próbáltam úgy, h teljes hangerőre állítom az oldalsó hangerő szabályozót, illetve csengőhanggal szól a telefon, nincs lehalkítva...:(
Ha kiveszem a rezgést az ébresztésből, és bejelölöm a csengőhangot, akkor pedig csak a képernyőn jelez szépen csendben! Valami ötlet még esetleg? Nagyon hálás lennék, mert még a végén az okos telefon mellé ébresztőt kell vennem! :D

A Clock alkalmazás / Alarm / Settings alatt maximumra van véve az ébresztés hangereje? Ugyanitt be tudod állítani, hogy néma üzemmódban is ébresszen a telefonod. Feltehetően itt van levéve a csengetés hangereje.

angyaltincs
2011-06-28, 13:09
Kedves Androidos! Sikerült az ébresztést beállítani! <3 <3 <3 Nagyon szépen köszönöm! :$ NAgyon röstellem, hogy ennyire béna vagyok...:D

nivo
2011-06-28, 14:46
Üdvözletem!

Örömmel olvasom, hogy itt van hozzáértő, az okos telefonon túljáró emberek! Tudna valaki segíteni, hogy nemrég vásárolt telefonomon eddig a képernyő automatikusan fordult a telefon forgatásával...tegnap a Kies-re csatlakoztattam, nemállítottam tudtommal el semmit...most meg nem...
A képernyő/ automatikus elforgatás- -> pipa...belejölésével csak vízszintesre változik minden....nem oldódik meg...Mit csináljak?! ELőre is köszenet!

Kilwog
2011-06-28, 16:31
Sziasztok!

A headsettel való zenehallgatással van problémám. (nem a headset a rossz, nem egyet próbáltam) Rettenetesen torzít a telefon, minden számnál máshogyan, valamikor a zenét halkítja vagy erősíti, vagy az akapellát. Próbáltam már equalizer-es médialejátszókat, de ez nem teljes megoldás és elég húzós minden számhoz külön beállítani.
A kérdésem, hogy nem lehetne ezt a "torzító funkciót" kikapcsolni valahogy, vagy valamilyen alkalmazással korrigálni? Esetleg egyéb javaslat a probléma megoldására?

galaxyminiadri
2011-06-28, 20:47
sziasztok!
nagyon hasznos volt, a csengőhang feltöltés ötletetek. azzal kapcsolatban tudtok tanácsot adni, hogy tudok ébresztőhangot feltölteni a telefonra? ez a kakas kukorékolás nem igazán pálya.....
naaaagyon köszi

Krupcheck
2011-06-28, 20:59
*kilwog: Üdv! én csak "rock" beállításnál tapasztaltam ezt a dinamikus vagy nemtommilyen hangzásjavítást, ami eszméletlenül zavart. A többi hangképnél ezt nem csinálta, szimplán gagyin szólt. Részemről a PowerAMP megoldotta a gondot, az nem csinál ilyent. "Központilag" nincs ilyesmi beállítás, tehát ha más lejátszóval is így viselkedik, akkor irány a szerviz.

*galaxyminiadri

Ha akár progi nélkül is beállítasz egy zenét csengésnek, akkor utána azt az ébresztés beállításainál be tudod tenni hangnak. Viszont sajnos csak ott ): van egy értesítési hang, amit ha beállítasz, akkor mindenre úgy szól. Ha az ébresztőnek mást akarsz, akkor amikor állítod be az ébresztést, ott kell az opcióknál másikat választani mindig (éljen az egyszerű kezelhetőség).

galaxyminiadri
2011-06-28, 21:05
*kilwog: Üdv! én csak "rock" beállításnál tapasztaltam ezt a dinamikus vagy nemtommilyen hangzásjavítást, ami eszméletlenül zavart. A többi hangképnél ezt nem csinálta, szimplán gagyin szólt. Részemről a PowerAMP megoldotta a gondot, az nem csinál ilyent. "Központilag" nincs ilyesmi beállítás, tehát ha más lejátszóval is így viselkedik, akkor irány a szerviz.

*galaxyminiadri

Ha akár progi nélkül is beállítasz egy zenét csengésnek, akkor utána azt az ébresztés beállításainál be tudod tenni hangnak. Viszont sajnos csak ott ): van egy értesítési hang, amit ha beállítasz, akkor mindenre úgy szól. Ha az ébresztőnek mást akarsz, akkor amikor állítod be az ébresztést, ott kell az opcióknál másikat választani mindig (éljen az egyszerű kezelhetőség).

megtaláltam, hogy tudok különböző ébresztőhangokat beállítani, de én egy bizonyos mp3-at szeretnék, azt viszont fel kell vennem a listára. ezt hogy tudom megtenni?

Kilwog
2011-06-28, 21:36

Köszi a segítséget! Azt még elárulnád, hogy a fizetős vagy a free PowerAMP-ot használod?

darkside
2011-06-28, 21:56
sziasztok!
nagyon hasznos volt, a csengőhang feltöltés ötletetek. azzal kapcsolatban tudtok tanácsot adni, hogy tudok ébresztőhangot feltölteni a telefonra? ez a kakas kukorékolás nem igazán pálya.....
naaaagyon köszi

Persze, akár tízezredjére is! Nincsen semmi gond a keresővel sem, kipróbáltam! :)

sd card->media->audio->notifications, ringtones, alarms, ui. Ezeket a mappákat kell létrehoznod, majd ezekbe másolni a kívánt zenéket. Ébresztéshez értelemszerűen az alarms mappába kell tenni.

DS

darkside
2011-06-28, 22:06
Kedves Androidos! Sikerült az ébresztést beállítani! <3 <3 <3 Nagyon szépen köszönöm! :$ NAgyon röstellem, hogy ennyire béna vagyok...:D

Szerintem ennek benne kéne lennie a használatiban. :)
Amúgy minden hangtípusnak külön hangerő állítása van.
Quick settings alatt szépen látszik, és könnyen állítható is:

http://kepfeltoltes.hu/110628/snap20110628_215818_www.kepfeltoltes.hu_.png

DS

chubby2o6
2011-06-28, 22:09
megtaláltam, hogy tudok különböző ébresztőhangokat beállítani, de én egy bizonyos mp3-at szeretnék, azt viszont fel kell vennem a listára. ezt hogy tudom megtenni?

Szia! A DS által javasolt megoldás működik,itt egy másik:a Marketből letöltöd a Tone Picker-t,így minden hangbeállítás előtt felajánlja majd a telód ezt a lehetőséget.Ráböksz,és onnantól kezdve azt a zenét állítod be ,amelyiket akarod.

galaxyminiadri
2011-06-28, 22:59
Persze, akár tízezredjére is! Nincsen semmi gond a keresővel sem, kipróbáltam! :)

sd card->media->audio->notifications, ringtones, alarms, ui. Ezeket a mappákat kell létrehoznod, majd ezekbe másolni a kívánt zenéket. Ébresztéshez értelemszerűen az alarms mappába kell tenni.

DS

köszi szépen, működik, próbálgattam én is, de annyi eszem nem volt, hogy az alarm mappát többesszámba tegyem, ezért nem működött
tényleg nagyon köszönöm

monguz1
2011-06-29, 18:30
Üdv!
Amikor a kies programban rámegyek a marketplacere akkor jelzi, hogy nem támogatott készülék!Akkor honnan szedjek össze appokat??
A másik kérdésem az lenne, hogy hogyan tudnék internet kapcsolatot teremteni, amikor laptopra dugom, tehát a laptop netjét használja.

manóka97
2011-06-29, 19:51
helló

segítene valaki? elkezdtem telepíteni a 2.3-as rendszert. 19 perce telepít és nem történik semmi mit csináljak???
ha valaki tudna segíteni azt megköszönném
mit tudok vele csinálni?
ha lehet gyorsan segítsetek!!!

darkside
2011-06-29, 20:41
köszi szépen, működik, próbálgattam én is, de annyi eszem nem volt, hogy az alarm mappát többesszámba tegyem, ezért nem működött
tényleg nagyon köszönöm

Nincsen mit!

DS
................

darkside
2011-06-29, 20:42
Üdv!
Amikor a kies programban rámegyek a marketplacere akkor jelzi, hogy nem támogatott készülék!Akkor honnan szedjek össze appokat??
A másik kérdésem az lenne, hogy hogyan tudnék internet kapcsolatot teremteni, amikor laptopra dugom, tehát a laptop netjét használja.

ŐŐŐŐŐ, telefonon market megnyit? Esetleg asztali böngészőbe beírni, hogy market.android.com, bejelentkezni a google azonosítóddal és küldeni a telepítéseket a telefonodra?

Természetesen wi-fi megléte erősen ajánlott!

DS

manóka97
2011-06-29, 20:51
Sziasztok!

Lenne két kérdésem:

helló

1. belépsz a beállításokba vez. nélküli hálózat bluetooth és láthatóságra rálépsz és 120 s-ig látható majd fentről lehúzod az akunál a kis micsodát és kiírja hogyfogadás rálépsz és jön is. Saját fájlokba egy bluetoth mappát hoz létre és ott van minden egybe . 2. le kell tölteni a netről .

monguz1
2011-06-30, 15:09
ŐŐŐŐŐ, telefonon market megnyit? Esetleg asztali böngészőbe beírni, hogy market.android.com, bejelentkezni a google azonosítóddal és küldeni a telepítéseket a telefonodra?

Természetesen wi-fi megléte erősen ajánlott!

DS
És az asztali böngészöböl amikor rányomok, hogy install, az hogyan települ a telefonra?

tehát usb-n keresztül nem megy a net??

darkside
2011-06-30, 16:06
És az asztali böngészöböl amikor rányomok, hogy install, az hogyan települ a telefonra?

tehát usb-n keresztül nem megy a net??

Amikor kapcsolódsz valamelyik hálózathoz (mobilnet, wi-fi), akkor letölti és feltelepül a gépedre. Nem ördögtől való, a google account-odra a market aktiválásakor ráírja a telefonod típusát.

De, megy usb-n keresztül a net. A telefonról a gépre.

DS

monguz1
2011-06-30, 16:51
Amikor kapcsolódsz valamelyik hálózathoz (mobilnet, wi-fi), akkor letölti és feltelepül a gépedre. Nem ördögtől való, a google account-odra a market aktiválásakor ráírja a telefonod típusát.

De, megy usb-n keresztül a net. A telefonról a gépre.

DS

Értem, köszönöm.Azt hittem megy a net usb-n mint windows mobilon.

monguz1
2011-06-30, 21:58
Azt hogyan tudom beállítani, hogy az sd kártyára telepítse az appokat?
Most vettem a tnél a kütyüt, érdemes frissiteni a szoftvert, vagy a kies saját magátol megcsinálja, ellenőrzi?

petrlaus
2011-07-01, 11:35
Sziasztok!
Hol,és mint lehet témát beállítani,
vagy menü hátteret ?
Előre is köszönöm!

Krupcheck
2011-07-01, 14:28
Köszi a segítséget! Azt még elárulnád, hogy a fizetős vagy a free PowerAMP-ot használod?

A 2.3.3-ra frissítős topikban valaki linkelt egy teljes verziót, azt használom (:

Cookie
2011-07-01, 18:15
sziasztok...nekem az lenne a problémám hogy eddig nagyon jol müködött a facebook, de most sem wifivel sem a 0.facebbok-ossal nem tudok csatlakozni...
üzenet küldésekor egyszerűen nem érzékeli az elküld gombot, bejelentkezééskor pedig a bejelentkezés gombot...kérlek segitsetek nekem!! :(

MrBig
2011-07-01, 18:41
Sziasztok!
Most kezdek beköltözni a telefonba, lesz még néhány kérdésem úgy nézem...
Első! A meglévő névjegyet hogyan tudom szerkeszteni?
CSak a számot és a nevet engedi, én további adatokat szeretnék hozzáadni, fotót, zenét stb.
Köszi

darkside
2011-07-01, 19:28
Azt hogyan tudom beállítani, hogy az sd kártyára telepítse az appokat?
Most vettem a tnél a kütyüt, érdemes frissiteni a szoftvert, vagy a kies saját magátol megcsinálja, ellenőrzi?

1, menü->beállítások->alkalmazások->alkalmazások kezelése->mozgatás sd kártyára
2, a szolgáltatói készülékeken módosított kernel van, mindig a legfrissebb. T oldalán megnézheted, hogy van-e a készülékhez frissítés.

DS

chubby2o6
2011-07-01, 19:28
Sziasztok!
Most kezdek beköltözni a telefonba, lesz még néhány kérdésem úgy nézem...
Első! A meglévő névjegyet hogyan tudom szerkeszteni?
CSak a számot és a nevet engedi, én további adatokat szeretnék hozzáadni, fotót, zenét stb.
Köszi
Szia!Megnyitod a Névjegyeket-->Menü-->Importálás/Exportálás-->az összes névjegyet,ami a SIM-kártyádon van,másold át a telefonra.Ezután már engedi,hogy képet,csengőhangot rendelj hozzájuk.

chubby2o6
2011-07-01, 19:35
Sziasztok!
vagy menü hátteret ?
Előre is köszönöm!

Szia! Marketről töltsd le valamelyik Launcher-t,ugyanitt találsz hozzá témákat is.Nekem a Go Launcher Ex van,és tökéletesen megfelel.

darkside
2011-07-01, 19:38
Sziasztok!
vagy menü hátteret ?
Előre is köszönöm!

Először is, el kell olvasni a kezelési útmutatót.
menü->beállítások->testreszabás

DS

darkside
2011-07-01, 19:40
sziasztok...nekem az lenne a problémám hogy eddig nagyon jol müködött a facebook, de most sem wifivel sem a 0.facebbok-ossal nem tudok csatlakozni...
üzenet küldésekor egyszerűen nem érzékeli az elküld gombot, bejelentkezééskor pedig a bejelentkezés gombot...kérlek segitsetek nekem!! :(

Őőőőő, ha nem tudsz csatlakozni, akkor honnan tudod, hogy nem érzékeli az elküld gombot és a bejelentkezés gombot? :)
Wi-fi-n keresztül miért nem natív klienset használsz?
Webes bejelentkezés alatt felnagyítod az oldalt, vagy a gyári tördelést hagyod?

DS

Bede
2011-07-01, 20:55
Hali! Mi a teendő ha elfelejtettem a képernyőzár "mintáját"? És már kéri a felhasználó nevet jelszót.... Előre is köszönöm a válaszokat!