PDA

Teljes verzió megtekintése : Samsung Galaxy ACE kérdések

oldal : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

Sohonyai
2011-02-24, 10:28
Vettem egy galaxy acet, a kérdésem az lenne hogy nokiáról hogyan tudom áttenni a névjegyzéket erre? tudom hogy van valami megoldás,de nem találom sehol.

Nagyon megköszönném a segítségeteket ha pontosan leírnátok.

androidos
2011-02-24, 11:49
A legegyszerűbb, ha a Google fiókodba beimportálod az összes, Nokia telefonodon található névjegyet, és onnan szinkronizálod az Ace-re.

Tücsök
2011-03-05, 12:36
Sziasztok! Leszedtem a Marketről az IMPlayert, ami lejátssza az avit, viszont a kép csak a képernyő felső felében jelenik meg, magyarul össze van nyomva. Tudtok megoldást erre, vagy esetleg másik lejátszót?

Tücsök
2011-03-05, 12:41
Sziasztok! A Netcounter nem számolja a mobilnetes adatforgalmamat, csak a WiFi-set. Ugyanez a helyzet a Traffic Counterrel is, mindent számol, csak a mobilnetet nem. Van ötletetek?

csomagolok
2011-03-05, 12:47
Üdv!

Mobile Counter, Network Usage, Data Counter Widget. Én ezeket használtam eddig. Előző kettő egyforma értékeket adott, az utóbbi meg valamivel többet, mert gondolom beleszámol még ezt azt. De amúgy ha jól tudom, mindegyik számolja a wifit és a mobilnetet is.

darkside
2011-03-05, 13:10
Sziasztok! A Netcounter nem számolja a mobilnetes adatforgalmamat, csak a WiFi-set. Ugyanez a helyzet a Traffic Counterrel is, mindent számol, csak a mobilnetet nem. Van ötletetek?

Pedig mennie kell neki. Engedélyezve van a telefonodon az adatforgalom? :)
Esetleg próbáld meg újraindítás után.
A másik javasolt program a 3g watchdog.

DS

Tücsök
2011-03-05, 23:07
Sziasztok! Nem tudjátok, h a gyári csengőhangokon kívül hogyan lehet mást beállítani?

diesel94
2011-03-06, 12:21
Tapasztalataim szerint egy zenelejàtszò progival be lehet àllìtani. Pl MixZing, de lehet h az alap lejàtszòban is be lehet àllìtani.
Ilyet kell keresni: use as ringtone; vagy hasonlò.

from Spica via Tapatalk [Diesel™]

rcgb123
2011-03-06, 14:39
sziasztok!
a telefonom nem akarja beolvasni a 8gb-os memória kártyám.
ez mitől lehet?

darkside
2011-03-06, 17:04
Sziasztok! Nem tudjátok, h a gyári csengőhangokon kívül hogyan lehet mást beállítani?

Alapvető kérdés, az egyik legfontosabb, ezért is volt már párszor kitárgyalva.

1, ringdroid
2, elindítod a lejátszást, pillanat állj, menü, beállítás csengőhangként, kiválasztani, hogy alap, kontakthoz, vagy kivágni belőle egy részt.
3, csinálsz pár könyvtárat az sd gyökérbe: media/audio/notifications, media/audio/alarms ,media/audio/ringtones, media/audio/ui.

DS

darkside
2011-03-06, 17:06
sziasztok!
a telefonom nem akarja beolvasni a 8gb-os memória kártyám.
ez mitől lehet?

Kompatibilis? (sebesség, formátum, file rendszer, stb.)
Nem sérült?
Szedj le róla mindent, formázd a gépeddel, tedd be a telefonba, formázd ott is, másolj rá, amit szeretnél. Amennyiben minden kritériumnak megfelel a kártya.

DS

Tücsök
2011-03-06, 22:10
Kedves DS! Köszi a választ, sikerült. Nem tudtam, h ez már sokszor felmerült, ezért bocsi!

darkside
2011-03-06, 22:32
Kedves DS! Köszi a választ, sikerült. Nem tudtam, h ez már sokszor felmerült, ezért bocsi!

Nincsen mit!
Nem gond, persze meg lehet keresni is, de nem haltam bele, hogy leírtam ismét. :)

DS

Tücsök
2011-03-07, 15:00
Sziasztok! Van valakinek ötlete, h miért nem tudok bejelentkezni skype-ba, több accounttal sem? (Remélem, ez nem megint egy gyakori kérdés.) Üdv: Tücsök

venko
2011-03-07, 19:36
Sziasztok! nemrég vettem egy Galaxy Ace-t. Az lenne a kérdésem, hogy kikapcsolt állapotban miért nem ébreszt. valahol eldugott beállítás?
Üdv: venko

androidos
2011-03-07, 19:50
Sziasztok! nemrég vettem egy Galaxy Ace-t. Az lenne a kérdésem, hogy kikapcsolt állapotban miért nem ébreszt. valahol eldugott beállítás?

Kikapcsolt állapotban egyik okostelefon sem fog ébreszteni. Használd az Airplane módot, ha nem szeretnél hívást fogadni.

venko
2011-03-08, 05:21
Köszönöm a választ, androidos!
Üdv: venko

venko
2011-03-08, 18:34
Sziasztok! Lenne pár kérdésem teljesen kezdő vagyok. Galaxy ace-t használok (?). Hogyan lehet megnézni,hogy mi van a telefon memóriába, a névjegyzéket leszámítva? Mert amikor progit telepítettem, és utána töröltem kevesebb tárhely maradt. Valamint ha bármilyen progit telepítek van e arra lehetőség, hogy letöltés után, indításkor ne a telefon memóriába telepítse hanem az sd kártyára, és onnan futtassa? Köszönöm. Üdv: venko

androidos
2011-03-08, 21:01
A Settings > Applications > Running alatt tudod tudod megnézni, hogy éppen milyen programok futnak a telefonodon. Azokat az alkalmazásokat, melyek támogatják az SD kártyára való telepítést, ugyanitt (Settings > Applications) tudod áttenni a telefon memóriájából.

potty
2011-03-09, 20:19
Tisztelettel üdvözlök minden Fórumtársat!

Először is kösz mindenkinek, aki kitalálta és fönntartja ezt a fórumot.
Másodszor:Nekem ez az első androidos mobilom, és összességében nagyon elégedett vagyok vele. Ég és föld egy korábbi "sima teló", meg egy efféle kis okosteló között. A telefon, ami tanít, segít, szórakoztat - is - ez tényleg egy kiterjedt világ a korábbiakhoz képest! : )
Harmadszor:
Híváskor nálam a csengés mellett egy női hang folyamatosan bemondja a hívót: "angolul", ami némely neveknél (és számomra szinte mindig) kissé vicces, de korántsem jó értelemben.
Hogy kapcsolható ki ez a "beszélő funkció" - ha valakinek van tippje, azt hálás köszönettel fogadom.
További kellemes ismerkedést mindenkinek az új ACE-hoz! : )

Üdv:
potty

androidos
2011-03-09, 20:45
A Settings > Accessibility alatt nincs véletlenül bekapcsolva a Soundback/Talkback funkció?

potty
2011-03-10, 01:35
Nos, így angolból magyarra fordítva talán: beállítások-elérhetőségek az általad írt menük nevei? Ez az Ace magyar, így nem biztos, hogy jól fordítottam, de megnéztem és nem találtam pontosan (a Beállítások közt) olyat, amit írtál - persze, sanszos, hogy én kerestem rossz helyen.
Akárhogy is, azért köszönöm. A telő továbbra is beszél csöngéskor, de majdcsak megoldom valahogy.

darkside
2011-03-10, 09:16
Nos, így angolból magyarra fordítva talán: beállítások-elérhetőségek az általad írt menük nevei? Ez az Ace magyar, így nem biztos, hogy jól fordítottam, de megnéztem és nem találtam pontosan (a Beállítások közt) olyat, amit írtál - persze, sanszos, hogy én kerestem rossz helyen.
Akárhogy is, azért köszönöm. A telő továbbra is beszél csöngéskor, de majdcsak megoldom valahogy.

Nagyon nem jól fordítottad!
Beálítások -> Hangbe- és kimenet (igen, tényleg így van leírva! Beszarok.) -> Szövegfelolvasó beállításai
Amúgy kézikönyv 106. oldal.

DS

venko
2011-03-10, 18:41
A Settings > Applications > Running alatt tudod tudod megnézni, hogy éppen milyen programok futnak a telefonodon. Azokat az alkalmazásokat, melyek támogatják az SD kártyára való telepítést, ugyanitt (Settings > Applications) tudod áttenni a telefon memóriájából.

Köszi a segítséget! Viszont igy kicsi lessz a tel memória, mert pl. az nfs shift 40 mega, és nem tudom kártyáról futtatni, csak rámásolni és telepíteni. Még egy kérdés honnan lehet ingyenes progikat letölteni, pl. call meter . Valamint miket érdemes kezdő androidosnak beszereznie. Köszönöm!! Üdv:venko

potty
2011-03-11, 00:51
Nagyon nem jól fordítottad!
Beálítások -> Hangbe- és kimenet (igen, tényleg így van leírva! Beszarok.) -> Szövegfelolvasó beállításai
Amúgy kézikönyv 106. oldal.

DS

Kösz, kösz, megvan, a mobilom "Voice Called ID"-ek becézi, ott sikerült kilőnöm, hogy angolul ordítsa a legváratlanabb helyzetekben pl. Sárika nevét... fonetikus englisbe'...

rcgb123
2011-03-14, 10:43
honnan lehet letölteni az nfs shit-et???

rcgb123
2011-03-15, 11:05
vannak játékok amiket letöltöttem és a grafikát félig meddig hozta be meg van h vonalas a képernyő játék közbe.
ezzek mit lehet csinálni?

Twombli
2011-03-15, 21:38
Sziasztok!

Most készülök váltani Galaxy Ace-re Iphone 2g ről, de lenne pár kérdésem.
Még nem igazán vagyok tisztában, az Android OS-el, szóval valószínűleg lesz egy két kretén kérdésem.
Egyenlőre, nem találtam rendes GPS progit, van Ace-re iGo, vagy valami hasonló jó app? Másrészről, a GPS ugye nem net kapcsolatot használ?

Üdv Twombli

darkside
2011-03-15, 21:42
Sziasztok!

Most készülök váltani Galaxy Ace-re Iphone 2g ről, de lenne pár kérdésem.
Még nem igazán vagyok tisztában, az Android OS-el, szóval valószínűleg lesz egy két kretén kérdésem.
Egyenlőre, nem találtam rendes GPS progit, van Ace-re iGo, vagy valami hasonló jó app? Másrészről, a GPS ugye nem net kapcsolatot használ?

Üdv Twombli

Nem csak lesz, már van is! Nem egy, kettő!
Igen, nem, csak ha hagyod neki.

DS

zszs24
2011-03-16, 12:12
Sziasztok! Lehet-e ebben a telóban aksit nagyobbra cserélni? 1350-es van benne...
köszi

rcgb123
2011-03-16, 13:09
honnan lehet letölteni az nfs shit-et???

vannak játékok amiket letöltöttem és a grafikát félig meddig hozta be meg van h vonalas a képernyő játék közbe.
ezzel mit lehet csinálni?

enzo_
2011-03-18, 21:48
Helló mindenkinek!
Most vettem egy Galaxy Ace-t és abba a problémába ütköztem, hogy nem tudok csatlakozni ad hoc hálózatokhoz. Van egy Apad gyártmányú adroid tablet - em, amin az AdhocAble nevű programmal könnyedén megoldottam, de ehhez a telefonhoz nem jó. Fórumokon bukkantam rá, hogy a Galaxy S -nél ezt már megoldották úgy, hogy a system\bin\wpa_supplicant nevű fájlt egyszerűen lecseréled és már megy is. Sajnos Galaxy Ace-hez nem találtam. Van valakinek egy receptje a problémám megoldására? Előre is köszi!
Ha idő közben rájövök, azért megírom nektek is, hátha jól jön még valakinek. ;)

androidos
2011-03-19, 09:13
Rootolva van a Galaxy Ace készüléked? Anélkül a system partíciót nem éred el.

enzo_
2011-03-19, 12:17
Rootolva van a Galaxy Ace készüléked? Anélkül a system partíciót nem éred el.

Igen rootolva van. A Root Explorerel cseréltem a fájlt.

enzo_
2011-03-21, 10:42
Helló mindenkinek!
Most vettem egy Galaxy Ace-t és abba a problémába ütköztem, hogy nem tudok csatlakozni ad hoc hálózatokhoz. Van egy Apad gyártmányú adroid tablet - em, amin az AdhocAble nevű programmal könnyedén megoldottam, de ehhez a telefonhoz nem jó. Fórumokon bukkantam rá, hogy a Galaxy S -nél ezt már megoldották úgy, hogy a system\bin\wpa_supplicant nevű fájlt egyszerűen lecseréled és már megy is. Sajnos Galaxy Ace-hez nem találtam. Van valakinek egy receptje a problémám megoldására? Előre is köszi!
Ha idő közben rájövök, azért megírom nektek is, hátha jól jön még valakinek. ;)

Sikerült megoldanom a problémát! Ugyan Ad-Hoc hálózatot nem sikerült létre hoznom, de a Connectify nevű programmal router nélkül is tudtam csinálni WPA/WPA2 kapcsolódási pontot is Win7 alatt. A program nagyon jó és egyszerű ajánlom mindenkinek!

A programról bővebben:
http://www.connectify.me/

Koppány Kereki
2011-03-21, 14:20
Most kaptam agy Galaxy Ace készüléket.Le is töltöttem A Guerilla Bobot,elsőre ment de aztán valamiért letöröltem,megint fel akartam rakni de már nem engedte,nem bírom telepíteni.Lehet hogy nem bírja a telefon a rendszerkövetelményeket?

androidos
2011-03-21, 17:07
Most kaptam agy Galaxy Ace készüléket.Le is töltöttem A Guerilla Bobot,elsőre ment de aztán valamiért letöröltem,megint fel akartam rakni de már nem engedte,nem bírom telepíteni.Lehet hogy nem bírja a telefon a rendszerkövetelményeket?

Mennyi szabad hely van a telefonodon? Lehet, hogy elfogyott a tárhelyed. Ha ez a helyzet, akkor telepíts át alkalmazásokat az SD kártyádra, hogy legyen kellő méretű szabad helyed.

Koppány Kereki
2011-03-21, 17:37
Kb 120 mb belső tárhelyem van még.De így se engedi,pedig az elején még tudtam 5 percet játszani is vele aztán minden ok nélkül ki is dobott a menübe ,azután le is töröltem, de most hogy újra akarok vele játszani,meg se nyikkan,csak azt írja hogy az alkalmazás nincs telepítve, vagy lehet az is a gond hogy letöltöttem a játékot?

Dániel Makk
2011-03-21, 23:20
Érdeklődnék hogy valamilyen úton módon tudok e rárakni a telefonra adobe flash playert mert tudomásom szerint nem lehet és nem is sikerült.
Másik kérdés, úgy tudom hogy a divX-et sem támogatja a telefon de ha esetleg letöltök egy divX lejátszót akkor elvileg működnie kéne?

rcgb123
2011-03-22, 15:38
vannak játékok amiket letöltöttem és a grafikát csak félig meddig hozta be meg van h vonalas a képernyő játék közbe.

androidos
2011-03-22, 17:01
Érdeklődnék hogy valamilyen úton módon tudok e rárakni a telefonra adobe flash playert mert tudomásom szerint nem lehet és nem is sikerült.
Másik kérdés, úgy tudom hogy a divX-et sem támogatja a telefon de ha esetleg letöltök egy divX lejátszót akkor elvileg működnie kéne?

Flash-t rootolás és custom ROM nélkül nem tudsz feltenni Samsung Galaxy Ace telefonra. A videólejátszót pedig próbáld meg a Marketről letölteni. Elvileg működnie kell.

androidos
2011-03-22, 17:05
vannak játékok amiket letöltöttem és a grafikát csak félig meddig hozta be meg van h vonalas a képernyő játék közbe.

Valószínű, hogy a telefon teljesítménye sajnos nem elegendő a játékhoz.

rcgb123
2011-03-22, 17:20
Valószínű, hogy a telefon teljesítménye sajnos nem elegendő a játékhoz.

pedig olyan játékokat töltöttem rá ami erre a telóra van

Muffi
2011-03-22, 18:46
Na hello!!
Én a Rootolásról szeretnék kérdezni.. :$
Azt szeretném kérdezni hogy én sajnos úgy rootolni nem tudom hogy rákötöma gépre mert valamiért szaraxik nem érzékeli a gép hogy feldugtam USB-re.... rádugoma telot pityteg egyet a telon beállítom ugye hogy csatlakozás a kis android figura ugye csatlakozik...
de a gépnél nem jelenik meg h új hardver.. vagy telepítés .. semmi... és ezt a másik gépemen is kiprobáltam és az sem ismeri fel :*... nem tudom mi van vele... :/
Na és szóval hogy tudom úgy rootolni a telot hogy kártyára ugye feltenném a progit és a teloról indítanám el.. akkor is ez a SuperOneClick-et kell használni és csk csapassam fel a kártyára vagy....?
Meg annyi méég hogy ami zavar hogy a Névjegyzékeknél beállítottam h a fiokjaimat emai, facebook neveket ugye csatolja... csatolta is rendese , csak az a baj ha rámegyek a tevékenység fülre akkor nem jelenik meg semmi hogy pl. Kiss Anna ezt írta ez a bejegyzése , et kommentelte.. szóval nem látom mit tevékenykedett :S:S Pedig a fiókoknál bevan írva a facebook meg a gmail bevan pipálva minden szinkronizálva van... Wifi kapcsolat van.. szóval nem tudja valaki hogy az miért van? :/
Előre is köszia segítséget!

Twombli
2011-03-22, 21:42
Apró kérdés: Androidnál ugyanúgy kell jailbreakelni, mint iphonennál, vagy szimplán rámásolom az appokat a memória kártyára?

androidos
2011-03-23, 07:32
Apró kérdés: Androidnál ugyanúgy kell jailbreakelni, mint iphonennál, vagy szimplán rámásolom az appokat a memória kártyára?

Az Android egy teljesen más operációs rendszer, mint az iOS. Itt a speciális alkalmazások telepítésének nagy részéhez nem kell "jailbreakelni" azaz itt rootolni, csak abban az esetben, ha a rendszer fő részét képező dolgokat szeretnéd módosítani. A programok telepítéséhez tedd fel az Astro File Manager-t, és a számítógépedről másold rá a telepítendő alkalmazásokat az SD kártyádra.

androidos
2011-03-23, 07:49
*Muffi

A rootolást csak számítógép segítségével tudod elvégezni. A kapcsolatoknál próbáld meg törölni, majd újra hozzáadni az egyes fiókokat.

Jocó
2011-03-23, 08:05
Sziasztok!
Tegnap szereztem be a telefont, nagyon tetszik :) csak az a gond hogy valamilyen alkalmazás vagy lehet valami más, kb 2 óránként 300-400 forintot lehúz a számlámról. Tudtommal már mindent leállítottam (frissítés, csatlakozzon valamilyen hálózathoz...) szóval nem tudom mi lehet a gond.
Esetleg valaki tudna nekem segíteni mi lehet a gond, vagy leírni ő hogy tiltotta le a netes dolgokat, mert lehet nem jól csináltam, és szerintem ez van a dologban.
Köszönöm előre is a segítséget!

Olivér
2011-03-23, 09:53
Kapcsold ki az adat engedèlyezést ès àllisd be h csak 2g hàlozatot hasznàljon! van aki azt àllitja h ilyenkor is van adatforgalom de én tapasztalatbol mondom h nincs;) egyébkéntmilyen programokat hasznàlsz ami adatforgalmat generàl?

Sent from my Nexus One using Tapatalk

darkside
2011-03-24, 09:51
Kapcsold ki az adat engedèlyezést ès àllisd be h csak 2g hàlozatot hasznàljon! van aki azt àllitja h ilyenkor is van adatforgalom de én tapasztalatbol mondom h nincs;) egyébkéntmilyen programokat hasznàlsz ami adatforgalmat generàl?

Megint, ismét, újra, száadszor is leírom, hogy a 2G (GPRS és EDGE) is adatkapcsolat! Az is szedi a pénzt, csak lassabban(azoknál az alkalmazásoknál, amik a háttérben mennek fel, még ez sem számít, azt a kevés adatot ugyannyi idő alatt szedi le)!
A mobilnet elérést kell kikapcsolni, vagy használni egy apn kikapcsolót (lehetőleg olyat, amiben külön lehet engedélyezni, hogy azért az mms-ek jöjjenek-menjenek), mint például az apndroid, vagy a quick settings.

DS

Olivér
2011-03-24, 13:03
Hát rendben DS! :) Lehet nekem azér nem szedi akkor, mer mindig mindent kilövők ami háttérbe akar futni, és adatforgalmot generálna. Még akkor azt írd le nekem légyszíves h akkor miér nem tudok úgy internetezni ha nincs engedélyezve a data enebled?
De végülis az apndroid a biztos ebben igazad van!

darkside
2011-03-24, 20:00
Hát rendben DS! :) Lehet nekem azér nem szedi akkor, mer mindig mindent kilövők ami háttérbe akar futni, és adatforgalmot generálna. Még akkor azt írd le nekem légyszíves h akkor miér nem tudok úgy internetezni ha nincs engedélyezve a data enebled?
De végülis az apndroid a biztos ebben igazad van!

Na, akkor még egyszer olvasd el, amit írtam! :)
Egy szóval sem említettem, hogy a data enabled kikapcsolása rossz. Éppen ellenkezőleg, azt írtam, hogy ezt kell megtenni(az ominózus mobilnet elérést kell kikapcsolni rész), vagy a menüből, vagy külső programmal(ez utóbbival sokkal kényelmesebb).
De 2G akkor is adatkapcsolat, és ha valaki csak átváltja, akkor azért még leszedi a pénzét.

DS

Olivér
2011-03-24, 20:41
Akkor jól elbeszéltünk egymás mellett mer én mindig is ezt mondtam h only 2g network+data enabled kilőve.
Csak magyarosítva irtam eddig, hogy a "gumicsizmások" is értsék:)

Twombli
2011-03-25, 23:06
Ma megvettem, a Galaxy acemet. Nem igazán tudom, hogy hogy tudnék magyar billentyűzetet beállítani, a beviteli nyelveknél magyart állítottam be a billtípusoknál pedíg querty -t, de angol klaviatúrát kapok illetve alul ahol a swype gomb van mindent ciril betükkel ír ki, valaki tud valami megoldást, hogy hogy lehet átállítani?

Másik kérdés, hogy van ez az előre feltelepített navigáció, megpróbáltam elindítani (GPS-t bekapcsoltam), de annyit ír csak, hogy várakozás a helyre, és semmi mást pedíg kint voltam a szabad téren.

Twombli
2011-03-26, 00:48
Még egy kérdés, mért van az, hogy 20-25 mb nál nagyobb fájloknál kifagy a másolás(mármint amikor gépről másolok SD kártyára)?

androidos
2011-03-26, 09:33
*twombli

1. Magyar billentyűzetet nem tudsz beállítani a Swype-ban, az ékezetes karaktereket pedig a gyári, angol Qwerty billentyűzetről éred el. A Settings - Language & Keyboard alatt tudsz kiosztást váltani. Esetleg használj más alternatív billentyűzetet, pl. AnySoftKeyboard.

http://androidhungary.com/2009/12/elso-magyar-virtualis-billentyuzet-android-telefonra/

2. A Google Maps meg tudja mondani a pontos pozíciódat?

3. Windows rendszer alatt szeretnél rá fájlokat másolni?

benington
2011-03-27, 20:28
Sziasztok!
Teljesen új vagyok itt a fórumon, sőt, életem első android telefonját is a napokban vettem meg. Teljesen elégedett vagyok a telefonnal, csak egy kérdésem lenne. Van amikor a WIFI-re akarok kapcsolódni, és Error-t ír ki. Be sem hozza a hálózatok listáját. Ha kikapcsolom és bekapcsolom a telefont, a probléma megoldódik, és ismét működik a WIFI. Valami ötlet, hogy ez miért lehet?

Ádám Bihari
2011-03-28, 11:48
Ez jó kérdés nekem is ez a problémám

androidos
2011-03-28, 12:09
Próbálj meg egy Factory Data Reset-et. Ha így sem oldódik meg a probléma, akkor vidd vissza az üzletbe, mert elképzelhető, hogy alaplaphibás a készülék.

netdevil666
2011-03-28, 17:53
Hello!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy nektek mennyi a havi adatforgalmatok? Én most készülök ilyen telót venni és nem tudom, hogy milyen díjcsomagot rendeljek hozzá. Nem igazán netelek sokat, heti pár oldal, e-mail megnézése és esetleg amennyit a widgetek zabálnak, abból is ami az időjárást jelzi, meg mondjuk facebookos. 50Mb és 100 Mb-os csomag között vacillálok. Eddig egy LG arénám volt, azzal még nem sikerült túllépni a havi 10 megát. Csak kérdés, hogy a widgetek mennyit dobnak még rá.
Előre is köszi a segítséget!

Olivér
2011-03-28, 21:08
szia! szerintem inkàbb a 100megàs mellett dönts és akkor nem kell aggodnod az esetleges tulfizetés miatt ha tullépted az 50et.. bàr nekem az 500 is kevés egy hónapra. :)

Twombli
2011-03-28, 22:02
*twombli

1. Magyar billentyűzetet nem tudsz beállítani a Swype-ban, az ékezetes karaktereket pedig a gyári, angol Qwerty billentyűzetről éred el. A Settings - Language & Keyboard alatt tudsz kiosztást váltani. Esetleg használj más alternatív billentyűzetet, pl. AnySoftKeyboard.

http://androidhungary.com/2009/12/elso-magyar-virtualis-billentyuzet-android-telefonra/

2. A Google Maps meg tudja mondani a pontos pozíciódat?

3. Windows rendszer alatt szeretnél rá fájlokat másolni?
Bill., meg a GPS-t megoldottam. Amúgy Windows alatt szertnék fájlokat másolni, de más problémám is van nem tudom, van-e még valakinek ilyenje: surolófényben megvizsgálva a telefon kijelzőjét kikapcsolt állapotban, kis téglalapok láthatóak rajta(mint kis téglalap alakú cellák) az egész kijelzőn, és néha amikor bekapcsolom a kijelzőt, akkor egyes képeknél látszanak ezeknek a téglalapoknak a körvonalai a képeken, ez normális vagy vigyem gyorsan vissza a telót? Illetve még annyi, hogy az aksi kb annyit bír, hogy reggel feltöltöm és este 10 re fullra lemerül, annyi, hogy reggel 1 óra rádió és kb 1 óra wifi, illetve este még 1 óra rádió és még 1 óra wifi.

netdevil666
2011-03-28, 22:36
Hello!
Erről az a-gpsről szeretnék kérni egy kis felvilágosítást. Azt tudom, hogy hogy működik csak az lenne a kérdésem, hogy mekkora adatforgalmat generál? Vagy ez csak a gyors lockolást segíti elő és onnantól a hagyományos műholdas vevőt használja?

Olivér
2011-03-29, 08:18
Telepitesz majd egy offline navigàciot mint pl az igo és nem lesz semmilyen adatdorgalom navigàlàs közbe. persze ha màs gps-t hasznàlo programot futtatsz akkor ott elöfodulhat h megugrik az adatforgalom.

Ördög László
2011-03-30, 22:23
Sziasztok!
Szerintetek Galaxy Ace-re lesz majd 2.3?
Ha igen, akkor mikor várható kb?
Köszönöm

Olivér
2011-03-30, 22:34
Szia! Szerintem nem lesz mert, ugye egy közép kategóriás telóról beszélünk és a hardvere se a legkeményebb.

iparos
2011-03-30, 23:37
udv
nemreg vettem egy galaxy acet.nagyon jo kis keszulek.egy ket kerdesem lenne vele kapcsolatban.
miutan megvettem a telot elkezdtem toltogetni marketrol alkalmazasokat.mivel a telo memoriaja 180 mb amibol nemtudom mennyi a felhasznalhato memoria,igy hamar betelt.a gond csak az h az alkalmazasokat a filekezeloben nemtudom memoriakartyartyara athelyezni mert az ikon inaktiv volt.csak bizonyos progikat lehet atrakni sd re?
segitseget elore is koszonom

Olivér
2011-03-31, 10:24
szia. igen azt a marketba a program leiràsàban mindig elolvashatod h melyik tàmogatja az app2sd-t.

iparos
2011-04-02, 10:52
helo
ismet lenne egy problemam.a menuben az ikonokat elrendeztem:1.oldal webes eszkozok,2. oldal alkalmazasok stb...6 oldalt hasznalok jelenleg.de kikapcsolas utan minden osszekeveredik de nemtudom miert.van vkinek otlete?

Twombli
2011-04-02, 15:03
Valaki nem tudna segíteni a problémámon: Nem tudok 20mb-nál nagyobb fájlt felmásolni mert kifagy, mármint nem lehet felmásolni mindíg hibaüzenetet ír ki a windows.

netdevil666
2011-04-02, 16:37
Hello!
A beállítások között, a fiók és szinkronizálás menüpontban ti bekapcsolva hagyjátok az elsőt, ami így kezdődik, hogy Adatkapcsolat a háttérbe... Ez konkrétan mikre vonatkozik? Miket akar szinkronizálni?

iparos
2011-04-02, 21:03
tudna segiteni vki h a menuben h lejet elrendezni uhy az ikonokat h ujraindizas utan ott is maradjanak?

Angel33
2011-04-03, 12:55
Sziasztok!

Kb. 1 hete vettem meg az Ace-t és Nekem olyan problémám lenne, hogy ha 1 sms-nél hosszabb üzenetet küldök, azt már multimédia üzenetként küldi el - legalább is ha írom az üzit ezt írja ki bizonyos karakter szám után- és nem kapják meg a címzettek... :( A telómmal lehet gond..vagy csak beállítás kérdése???
Ha valaki tudna segíteni azt megköszönném!!

esztike
2011-04-04, 20:10
sziasztok, egy olyan kérdésem lenne (ami lehet butaság), hogy ha az alkalmazásokban az üzeneteket "kényszerleállítom", akkor utána el tudom újra indítani? mert letöltöttem egy jó kis sms progit, de a kettő ugye együtt szedi az smseket, és ha az egyikből törlöm, a másik még jelzi, hogy ott az sms, de ugye valójában nincs. köszi előre is

esztike
2011-04-04, 20:14
Sziasztok!

Kb. 1 hete vettem meg az Ace-t és Nekem olyan problémám lenne, hogy ha 1 sms-nél hosszabb üzenetet küldök, azt már multimédia üzenetként küldi el - legalább is ha írom az üzit ezt írja ki bizonyos karakter szám után- és nem kapják meg a címzettek... :( A telómmal lehet gond..vagy csak beállítás kérdése???

bocsi, igy akartam:
szia
üzenetek, beállítások, szövegbeviteli üzemmód és nekem ékezet nélkülin van...és úgy tudok irni rendesen ...próba meg

esztike
2011-04-06, 20:02
bocsi, ha valaki már feldobta ezt: "fekete halál"....csak úgy, fogja magát, se kép, se hang, és akkor lehet bekapcsolni, ha kiveszem az akksiját....volt ilyen valakinek? ötlet? nem használok közben semmi extra progit, előbb pl csak letettem magam mellé telefonálás után, és nyek....

darkside
2011-04-06, 21:17
Sziasztok!

Szolgáltatód szabja meg mennyi sms-t enged összefűzni, felette mms-ként küldi.
A jobbra dőlő ékezetes karakterek növelik meg a szöveg méretét. Kerüld ezeket, így biztosan bele fogsz férni az átlag három sms-be.
Biztos, hogy kimegy tőled az mms? Nincsen teljesen letiltva az adatkommunikáció? Milyen telefonja van az ismerőseidnek, hogy nem mms képesek még?

DS

darkside
2011-04-06, 21:20
sziasztok, egy olyan kérdésem lenne (ami lehet butaság), hogy ha az alkalmazásokban az üzeneteket "kényszerleállítom", akkor utána el tudom újra indítani? mert letöltöttem egy jó kis sms progit, de a kettő ugye együtt szedi az smseket, és ha az egyikből törlöm, a másik még jelzi, hogy ott az sms, de ugye valójában nincs. köszi előre is

Ő, hogyan lehet ezt finom mondani/írni?
A rendszer automatikusan indít el mindent, amire szüksége van, hiába lövöd ki, legfeljebb több energiát használ, mert nem csak felébresztenie kell a programot, hanem teljesen az elejéről indítani, így több időt igényel a felhasználótól és a processzortól is.
A problémád abból adódik, hogy mindkét program jelzi, hogy kaptál üzenetet, ami természetes. Kapcsold ki a nem kívánt kliens értesítőjét a beállításai alatt.

DS

darkside
2011-04-06, 21:23
bocsi, ha valaki már feldobta ezt: "fekete halál"....csak úgy, fogja magát, se kép, se hang, és akkor lehet bekapcsolni, ha kiveszem az akksiját....volt ilyen valakinek? ötlet? nem használok közben semmi extra progit, előbb pl csak letettem magam mellé telefonálás után, és nyek....

Ments el mindent (sms-ek, kontaktok, stb) aztán mehet neki egy faktori reset. Ha még mindig csinálja, akkor szerviz

DS

esztike
2011-04-06, 23:02
köszönöm szépen a választ mindkettőre. most egyelőre azt próbálom, hogy leszedek egyesével minden progit, amit feltettem rá, meglátom, hogy így is csinálja-e, aztán ha igen, akkor megy neki a reset. de remélem, megúszom

darkside
2011-04-07, 08:30
köszönöm szépen a választ mindkettőre. most egyelőre azt próbálom, hogy leszedek egyesével minden progit, amit feltettem rá, meglátom, hogy így is csinálja-e, aztán ha igen, akkor megy neki a reset. de remélem, megúszom

Nincsen mit, de arra készülj fel, hogy ha a program használt valamilyen rendszer szintű komponenst, akkor nagy valószínűséggel nem fog megoldódni a probléma attól, hogy leszeded őket. Minden progi eltávolítása után ajánlatos lenne egy cache-t üríteni és újraindítani a telefont.
Amennyiben leírod, hogy milyen programokat használsz, megmondom, volt-e kedvezőtlen tapasztalatom vele, okozott-e gondot.

DS

esztike
2011-04-07, 09:43
igazából azon gondolkodtam, hogy mit raktam fel rá akkor, amikor elkezdte ezt csinálni, de nem jövök rá. DE itthon saját wi fi-m használom, máshol meg a sima vodafonos netem, és egyelőre csak itthon csinálja....véletlen lenne? :-) az csinálhat ilyet?

fertilio
2011-04-07, 10:10
Sziasztok! Bocs, ha nagyon béna lenne a kérdésem. Használható-e egy okostelefon mobilnet nélkül, csak a wifi-re hagyatkozva és csak azt használva? Vagy felejtsem el az okostelefonokat mobilnet nélkül? Nagyon szeretnék egy ilyen kütyüt, de nem akarok végtelen adatforgalmak miatt nagy számlákat kifizetni. Szóval csak a jó öreg ingyenes wifit szeretném használni. Válaszotokat előre is köszönöm, és ha lehet a már profik okostelefon használók ne nevessenek ki nagyon :-)

Olivér
2011-04-07, 10:32
Szia! Persze, hogy lehet használni, csak akkor ne legyen engedélyezve a beállításokba az adatkapcsolat. Innentől csak wifi-vel éred el az online tartalmakat!

Üdv, Olivér (http://chromehungary.blogspot.com).

fertilio
2011-04-07, 10:46
Szia! Persze, hogy lehet használni, csak akkor ne legyen engedélyezve a beállításokba az adatkapcsolat. Innentől csak wifi-vel éred el az online tartalmakat!

Üdv, Olivér (http://chromehungary.blogspot.com).

Köszönöm a gyors választ!!!

fertilio
2011-04-08, 08:45
A felhasználói kézikönyvében (17. oldal) a teló felső részén van közelségérzékelő a hangszóró mellett. A t-mobile oldalán lévő képeken is látható, viszont sok videón és számos tesztelő oldalán közölt képeken nincs (mobilarena).
Annyira nem lényeges ez a szenzor, csak kíváncsi vagyok rá, hogy akkor van rajta vagy nincs?

darkside
2011-04-08, 08:50
Sziasztok! Bocs, ha nagyon béna lenne a kérdésem. Használható-e egy okostelefon mobilnet nélkül, csak a wifi-re hagyatkozva és csak azt használva? Vagy felejtsem el az okostelefonokat mobilnet nélkül? Nagyon szeretnék egy ilyen kütyüt, de nem akarok végtelen adatforgalmak miatt nagy számlákat kifizetni. Szóval csak a jó öreg ingyenes wifit szeretném használni. Válaszotokat előre is köszönöm, és ha lehet a már profik okostelefon használók ne nevessenek ki nagyon :-)

Technikailag úgy van, ahogyan Olivér írta. Szeretném azt gondolni, hogy a kérdésed első része nem technikai, hanem ideológiai volt, ezért kiegészíteném.
Mindent lehet, a kérdés az, hogy megéri-e. A kérdés igazából az, hogy mennyire kell, hogy elérhető legyél wi-fi nélkül is az internetes szolgáltatások számár. Meg tudod-e állni, hogy az eszköz ott van a kezedben, de akkor sem nézed meg azt a nyamvadt oldalt, nem kéred le a leveleidet.
A másik dolog: az adatkapcsolatot ne teljesen kapcsold ki, mert akkor az mms-ek sem jönnek/mennek.

DS

fertilio
2011-04-08, 11:50
Technikailag úgy van, ahogyan Olivér írta. Szeretném azt gondolni, hogy a kérdésed első része nem technikai, hanem ideológiai volt, ezért kiegészíteném.
Mindent lehet, a kérdés az, hogy megéri-e. A kérdés igazából az, hogy mennyire kell, hogy elérhető legyél wi-fi nélkül is az internetes szolgáltatások számár. Meg tudod-e állni, hogy az eszköz ott van a kezedben, de akkor sem nézed meg azt a nyamvadt oldalt, nem kéred le a leveleidet.
A másik dolog: az adatkapcsolatot ne teljesen kapcsold ki, mert akkor az mms-ek sem jönnek/mennek.

DS

Ezek szerint, ha kikapcsolom az adatforgalmat és van elérhető wifi, akkor tudok letölteni alkalmazásokat? Szóval ez nem az adatforgalom kategória? Azért boncolgatom ezt ennyire, mert nemrég volt nálam egy wifi-s teló kipróbálásra. Azt hittem wifi-zek vele, aztán jött egy szép kis számla mobilnetes adatforgalomról :(

Twombli
2011-04-08, 18:37
Kérdés: kinek mennyit bírja az akksi, nálam úgy van, hogy 8 órakor kihúzom megnézem a twittert facebookot majd 9 órától 10 ig zenét hallgatok majd mikor hazamegyek megint 1 óra zenehallgatás és kb este fél 7kor hazaérek és már csak kb 18% n áll a teló. Normális ez, hogy két napot se bír az akksi sőt 24 órát se?

esztike
2011-04-08, 23:26
Kérdés: kinek mennyit bírja az akksi, nálam úgy van, hogy 8 órakor kihúzom megnézem a twittert facebookot majd 9 órától 10 ig zenét hallgatok majd mikor hazamegyek megint 1 óra zenehallgatás és kb este fél 7kor hazaérek és már csak kb 18% n áll a teló. Normális ez, hogy két napot se bír az akksi sőt 24 órát se?
szia......én még zenét se hallgatok, csak néha egy kis facebook, meg e-mail....és másfél, max két nap....ha kikapcsolom éjjelre...de akkor ugye nem ébreszt....

iparos
2011-04-11, 03:11
tud vki ajanlani oldalt ahonnan tudok leszedni teljesverzios game boy advance emulatort? android marketen van de az nem teljes.aki tud ajanlani hasznalhatot annak halas lenneek.koszi

fertilio
2011-04-11, 08:51
Sziasztok! Hogyan kell regisztrálni a marketen? Megpróbáltam, de azt az üzenetet kaptam, hogy a fiókomhoz nincs rendelve telefon. Szó szerint ez az üzenet: "There are no Android phones associated with this account. Please sign in with a different account."

androidos
2011-04-11, 09:31
tud vki ajanlani oldalt ahonnan tudok leszedni teljesverzios game boy advance emulatort? android marketen van de az nem teljes.aki tud ajanlani hasznalhatot annak halas lenneek.koszi

A GameBoid emulatort próbáltad már?

Olivér
2011-04-11, 11:53
Sziasztok! Hogyan kell regisztrálni a marketen? Megpróbáltam, de azt az üzenetet kaptam, hogy a fiókomhoz nincs rendelve telefon. Szó szerint ez az üzenet: "There are no Android phones associated with this account. Please sign in with a different account."

Próbáltad már hogy előbb bejelentkezel a telón gmail-re?

fertilio
2011-04-11, 18:08
Sziasztok!

Ilyen jellegű játék működik az Ace-en?:

https://market.android.com/details?id=se.illusionlabs.labyrinth.lite&feature=top-free

Köszi előre is!

Ádám Bihari
2011-04-11, 19:15
Igen működik rajta nekem is megvolt csak meguntam

fertilio
2011-04-12, 14:19
Úgy hallottam, hogy a telóban nincs flash támogatás. Ez milyen hátránnyal jár?

hzoli
2011-04-16, 18:09
Nekem is ugyanez. Volt hogy egy nap 4-szer csinálta ugyanezt.
Más ok miatt csináltam factory resetet, és utána is lefagyott. Pedig még nem is telepítettem fel semmilyen alkalmazást.
Szerviz? Hogy működik a Samsung szerviz? Mennyi ideig nem lesz telóm? Van valami tipp, hogy hova adjam be, hogy gyorsabb legyen? Kecskeméti vagyok.
Van-e arra lehetőség, hogy MINDENT lementsek, hogy ha szerviz után üresen visszakapom, ne kelljen mindent visszatelepítgetni?
Vagy ha nem, hogy a legjobb külön-külön menteni? A KIES csak a névjegyeket és a könyvjelzőket menti el.

rtitusz
2011-04-16, 18:19
Nekem is ugyanez. Volt hogy egy nap 4-szer csinálta ugyanezt.
Más ok miatt csináltam factory resetet, és utána is lefagyott. Pedig még nem is telepítettem fel semmilyen alkalmazást.
Szerviz? Hogy működik a Samsung szerviz? Mennyi ideig nem lesz telóm? Van valami tipp, hogy hova adjam be, hogy gyorsabb legyen? Kecskeméti vagyok.
Van-e arra lehetőség, hogy MINDENT lementsek, hogy ha szerviz után üresen visszakapom, ne kelljen mindent visszatelepítgetni?
Vagy ha nem, hogy a legjobb külön-külön menteni? A KIES csak a névjegyeket és a könyvjelzőket menti el.

Abból amit leírtál SOD-nak (Standby On Death) tűnik. Általában szoftverhiba okozza. Nekem Spicám van, és régebben csinálta is, de egy rom frissítés megoldotta.

ui: sms-ek lementéséhez ajánlom az sms backup and restore nevű programot. Ha rootolt a készülék, akkor pedig a titanium backupot.

hzoli
2011-04-16, 19:04
Abból amit leírtál SOD-nak (Standby On Death) tűnik. Általában szoftverhiba okozza. Nekem Spicám van, és régebben csinálta is, de egy rom frissítés megoldotta.

ui: sms-ek lementéséhez ajánlom az sms backup and restore nevű programot. Ha rootolt a készülék, akkor pedig a titanium backupot.
Mi a Rom frissítés? A gyári állapot visszaállítása, vagy szervizben csinálják?
SMS épp nincs benne eltárolva. Ami fontos: névjegyek, naptár, jegyzetek. És ha lehet: alkalmazások. Ez utóbbiakat 1 óra alatt vissza tudom pakolni, ha másképp nem megy.

rtitusz
2011-04-16, 19:22
Lehet, hogy egy gyári visszaállítás is segít (factory reset - ez újra telepíti a gyári szoftvert, de minden adat elveszik!). Az én esetemben egy frissebb verziószámú firmware (szoftver) került fel a telefonra, és ez oldotta meg a problémát. Gyári visszaállítást nem is próbáltam.
Szoftvert ingyenesen frissítenek bármelyik Samsung szervizben helyileg és garancialevél felmutatása mellett ingyen. Ha nem sok a dolguk, kb. 3 óra alatt megvan.

ui: ROM = Szoftver = Firmware

hzoli
2011-04-16, 20:36
Ja, azt nem is mondtam, hogy a factory reset mellett még történetesen újabb firmware is letölthető volt a KIES-ről. Mindkettőt elindítottam, az eredmény sajnos ugyanaz (néha Fekete halál).
Eszerint szerviz?

pille
2011-04-17, 18:00
Sziasztok!
Nekem is segítségre lenne szükségem.Kaptam egy készüléket ami eredetileg telenoros volt,de most már független.Én t-mobile kártyával használom,és az internetre nem tudok csatlakozni.Beállitási probléma?
Tud valaki segíteni?
Előre is köszi

androidos
2011-04-18, 14:30
pille:

A hálózati beállítások között állítsd be az APN "web"-re (természetesen idézőjelek nélkül). Ezután tökéletesen működik majd az internet a telefonodon.

bpeter74
2011-04-20, 11:42
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem:
Hol tudom kiválasztani ,hogy amikor csatlakoztatom a telefont a pc.- hez a memória kártyát lássa a pc-é?

köszönöm

Csongor Mátyók
2011-04-21, 08:56
Sziasztok! Ugye a menüben ha megnyomod a szerkesztést, akkor át lehet rendezni az ikonokat, aztán elmentem, de ha kikapcsolom vagy rákötöm a gépre utána az SD kártyán lévő ikonokat csak úgy beömleszti. Ezzel nem lehet valamit csinálni?

androidos
2011-04-21, 12:02
bpeter74:

Csatlakoztasd a telefonod a számítógépedhez, húzd le készüléken az értesítési területet, és engedélyezd az USB csatlakozást. Ezután a Windows felismeri majd SD olvasóként.

androidos
2011-04-21, 12:08
Csongor:

A kezdőlapodon, vagy az alkalmazáslistában rendezed át az ikonokat? Alfabetikus sorrendre áll vissza?

rasta7
2011-04-21, 16:50
Sziasztok!
Mennyi idő egy firmware frissítés? A Kies-en keresztül frissíteném a telót, már egy jó fél órája csinálja, de még csak "A firmware elemeinek előkészítése.." zajlik.

Csongor Mátyók
2011-04-21, 20:41
Alkalmáslistában, a sorrendet nem néztem de szerintem alfabetikusan(egyébként ez azért zavar engem, mert úgy rendezem őket, hogy egyik oldalon a játékok stb.)
rasta7: Már van rá egyáltalán 2.3?

rasta7
2011-04-22, 09:14
Csongor Mátyók: Van hozzá 2.3.3.
Tegnap többször is nekiestem, de Kies-en keresztül nem megy tovább. Vagy én vagyok béna és kellene hozzá valami még?
Egyébként egy ilyen frissítésnél a cuccaim eltünnek a telóról?

Accs
2011-04-22, 11:29
Szia!
Le tudnád írni, hogy hogyan sikerült megoldani a bill. problémát?
Nekem ma teljesen magától váltott a bill. olyanra, mint neked.
köszönöm!

Accs
2011-04-22, 11:31
Mindezt kérdeztem : twombli
köszönöm!

Csongor Mátyók
2011-04-22, 12:28
Nekem a KIES azt mondja hogy a legfrisebb fw van rajta (2.2.1) Ez mi?

rasta7
2011-04-22, 14:05
Nekem az írja, hogy van friss. Le is töltöttem külön a 2.3.3-at, csak nem akarom feltenni, mert úgy tudom, ha nem a Kies-en keresztül frissítem, akkor az garanciavesztéssel jár. Írtam a Samsung-nak is, hátha mondanak rá valamit.

rasta7
2011-04-24, 12:50
Nem tudok MMS-t küldeni, fogadni. Elvileg jól van beállítva minden. Telenor-os vagyok. Nincs valami tippetek?

androidos
2011-04-24, 14:46
Nem tudok MMS-t küldeni, fogadni. Elvileg jól van beállítva minden. Telenor-os vagyok. Nincs valami tippetek?

Biztosan rendben van az MMSC beállítás? Itt találsz hozzá segítséget: http://www.telenor.hu/android/mobil/beallitasok/magyar/

Ádám Bihari
2011-04-24, 16:14
Hogy tudnám a wifi eror problámát megoldani mert ha kikapcsolom és utánabe akkor működik

darkside
2011-04-24, 16:16
Ezek szerint, ha kikapcsolom az adatforgalmat és van elérhető wifi, akkor tudok letölteni alkalmazásokat? Szóval ez nem az adatforgalom kategória? Azért boncolgatom ezt ennyire, mert nemrég volt nálam egy wifi-s teló kipróbálásra. Azt hittem wifi-zek vele, aztán jött egy szép kis számla mobilnetes adatforgalomról :(

Amennyiben van elérhető wi-fi hálózat, és csatlakoztál is rá, akkor azt használja, hiába van bekapcsolva a mobilnet.
A legjobb, ha kikapcsolod, akkor biztosan nem megy fel magától, és wi-fi-n keresztül természetesen tudsz letölteni alkalmazásokat is..

DS

darkside
2011-04-24, 16:24

Mobilnet teljesen ki van kapcsolva?

DS

rasta7
2011-04-24, 16:34
androidos: Pontosan úgy van beállítva, ahogy az oldal írja.

darkside: Be van kapcsolva a mobilnet természetesen.

darkside
2011-04-24, 17:04
androidos: Pontosan úgy van beállítva, ahogy az oldal írja.

darkside: Be van kapcsolva a mobilnet természetesen.

Szolgáltatónál nincsen letiltva az mms?

DS

rasta7
2011-04-24, 17:36
Nincs letiltva, hisz a csomagom alapból tartalmaz 10 ingyen mms-t havonta.

darkside
2011-04-24, 20:45
Nincs letiltva, hisz a csomagom alapból tartalmaz 10 ingyen mms-t havonta.

Hát, amennyiben tényleg minden beállítás helyes, nincsen egyik segédprogram által sem letiltva a mobilnet, van 3G kapcsolat is, akkor szerintem fel kell keresni a szolgáltatót, hogy akkor most mi van.
Csak halkan jegyzem meg, hogy azért mert a csomag része, még lehet tiltólistán a szolgáltatás, ha mondjuk régebben egy másik csomagnál letiltottad.

DS

saabcab
2011-04-25, 09:49
Sziasztok! Lehetséges az, hogy az itthoni routerem nem kompatibilis a telefonommal? (Galaxy Ace). Ugyanis mindenhol tudok csatlakozni a wifikhez, csak itthon nem ,ahol a legfontosabb lenne. Az itthoni egy dlink. Kérem, aki tud segítsen. Köszönöm. Tamás

rasta7
2011-04-25, 09:51
Nem tiltattam le. Az előző telefonomon működött normálisan.
Akkor marad a szolgáltató. Azért köszi a segítséget!

ExTrAoRdInArY
2011-04-25, 10:36
Sziasztok, valaki nemtudja esetleg mitől van az hogy, ha SMS-t irok, és már regény lesz belőle 3-4db, automatikusan MMS be akarja elküldeni ( " Átalakítás multimédiás üzenetté " ) nem is lenne ezzel különösebb gond, csak ezt nem küldi el a teló, és ha visszatörlök belőle és kiirja (" Átalakítás szöveges üzenetté " ) az SMS-t már elküldi.. elég zavaró egy dolog :) valaki nemtudna rá megoldást? Köszi.

sanya
2011-04-25, 20:25
Sziasztok!
Most vettünk 1 galaxy ace telefont és az a problémánk,hogy nem csatlakozik a internethez.Letöltöttük az apndroidot amivel ugye ki és be lehet kapcsolni a netet.de hiába kapcsoljuk be nem történik semmi.a 3g nem jelenik meg a kijelzön.szerintetek mi lehet a hiba?vagy hol lehet még beállitani,hogy netezzünk vele?
üdv sanya

androidos
2011-04-26, 00:34
Saabcab:
Igen, elképzelhető, hogy a Galaxy Ace nem támogatja a routered által használt titkosítást. A legegyszerűbb ha kikapcsolod ezt. Amennyiben mindenképpen jelszóval szeretnéd védeni az otthoni hálózatod, úgy érdemes elgondolkodnod egy új eszköz megvásárlásán.

ExTrAoRdInArY:
Ezt sajnos nem tudod kikapcsolni, mivel a Google ilyen módon szeretne spórolni neked. Egy MMS-ben sokkal hosszabb szöveg támogatott, mint 4 SMS, így tulajdonképpen olcsóbban küldhetnéd el a kivánt üzenetet az ismerősödnek. A gond nálad abból adódik, hogy nincsen beállítva az MMSC, de ezt könnyen orvosolhatod, ha megkeresed a szolgáltatód beállításait és elmented a készülékedben. Ezután már el fogod tudni küldeni az MMS-t.

Sanya:
Ahhoz, hogy működjön a mobilinternet, elsőként be kell állítani a szolgáltatódnak megfelelő APN-t, melyet a weboldalukon megtalálsz. Ezután működni fog az internet a készülékeden.

darkside
2011-04-26, 20:42
ExTrAoRdInArY:
Ezt sajnos nem tudod kikapcsolni, mivel a Google ilyen módon szeretne spórolni neked. Egy MMS-ben sokkal hosszabb szöveg támogatott, mint 4 SMS, így tulajdonképpen olcsóbban küldhetnéd el a kivánt üzenetet az ismerősödnek. A gond nálad abból adódik, hogy nincsen beállítva az MMSC, de ezt könnyen orvosolhatod, ha megkeresed a szolgáltatód beállításait és elmented a készülékedben. Ezután már el fogod tudni küldeni az MMS-t.

Csak annyit tennék hozzá, hogy az összefűzhető sms-ek száma, ha jól emlékszem maximum öt lehet, a szolgáltatók általában háromra csökkentik ezt a számot. Mindkettőért a mai technika a felelős (állítólag), de szolgáltató függő elsősorban (független készülékeke általában a maximumot tudják). Aki ilyen hosszan értekezne, az küldjön e-mail-t. :)

DS

Csongor Mátyók
2011-04-28, 16:33
Wifi error-ra a megoldás *#*#526#*#* újratölti a drivert és menni fog :)

csaba2
2011-04-29, 10:52
Sziasztok!
Tapasztalta valaki más is, hogy frissen vásárolt Samsung gyári Headsettel a Galaxy Ace zenelejátszásnál torzít-vízhangos (egyszerűen csapnivaló), a sima-egyszerűbb nem mikrofonos fülhallgató meg tökéletesen játssza le a zenéket?

bmfcb
2011-05-01, 12:30
Sziasztok!

Van valami módja annak hogy a Galaxy S-en lévő MiniNapló appot feltegyük az ACE-re? Galaxy S-es verziót feltettem már rá de nem működik.
Esetleg valami tipp?

Előre is köszi a választ!

szancsuu
2011-05-01, 14:56
Sziasztok. Nekem van egy olyan problémám, hogy csinálok egy fotót a telefonnal és utánna meg akarom nézni a galériába akkor megnyitja de rögtön átvált egy ilyen hibás képre. Szóval egy fekete fehér kocka és benne van egy ilyen kis villám. Ez miért van ?:S

androidos
2011-05-02, 06:08
csaba2:
Ebben az esetben érdemes visszavinned a boltba a headsetet és kicseréltetned, mivel nem torzíthat.

bmfcb:
Az alkalmazást a prémium kategóriás telefonokra szánta a Samsung, emellett pedig a TouchWiz UI Galaxy S verziójának része, így sajnos nem tudod áttenni az Ace-re hivatalosan. Ha értesz hozzá, akkor nézd meg milyen korlátozások találhatók az AndroidManifest.xml fájlban.

szancsuu:
Próbáld meg kitörölni a kamera és a galéria "cache" fájljait a Settings - Applications - Camera / Gallery - Clear data opcióval. Ha ez sem segítene, akkor egy Factory Data Reset biztosan megoldja a problémát.

bmfcb
2011-05-02, 11:46
androidos: Köszi a választ! Lenne még egy kérdésem. Az normális dolog hogy szaggat az angry birds a telón? Azért ez egy középszintű teló. Nem ezt várná el az ember. Próbáltam már hogy a reklámmentes verziót teszem fel de az is akad... 800mhz-es proci nem bírja vagy mi?

androidos
2011-05-02, 14:49
Mi kipróbáltuk az Angry Birds-öt Ace-en. Teljesen zökkenőmentesen működött. Nálad lehet, hogy azért akadhat, mert a háttérben futó dolgok (feleslegesen) leterhelik a telefonodat, vagy pedig túl kevés a rendelkezésre álló tárhely. Próbáld meg letörölni a felesleges programokat, vagy újraindítani a készüléket, és utána elindítani a játékot.

bmfcb
2011-05-02, 15:08
Köszi megpróbálom! Amúgy az a fura hogy szinte semmi felesleges nem fut a háttérben és hely is van bőven. Amúgy ameddig ilyen egyszerűbbek a pályák addig nincs akadás. Aztán mikor már kicsit bonyolultabb lesz akkor kezd el akadni.

cvitamin
2011-05-04, 12:29
Sziasztok,

2 napja "nyúzom" az Ace-m de egy valamit nem értek. Mikor névjegyet csatolok egymáshoz (pl. face-t a már meglévővel) mi alapján dönti el, hogy melyik legyen alapértelmezett?
Például van az anyám aki telefonomban anyu néven szerepel face-n meg a teljes nevével és az istenért sem tudom beállítani, hogy ne a teljes nevét lássam míg 1 haveroménál meg pont ellenkezőleg teszi ugyan ezt.

Előre is köszi a segítséget.
C.

androidos
2011-05-04, 13:51
Amikor összepárosítottad az egyes telefonszámokat, akkor lehetőséged volt eldönteni, hogy melyiket szeretnéd előnyben részesíteni. Egy factory data reset után, vagy a Facebook accountod törlése esetén a párosítást újra megteheted.

cvitamin
2011-05-04, 14:16
Anyám példájánál maradva van egyszer 1 faces névjegye(ehhez nincs telefonszám) amit behívott mikor beállítottam a face alkalmazást és van 1 amit a sim-ről másoltam a telóra amihez van ügye telefonszám. Első kőrben az érdekelne, hogyan tudom azt elérni mikor összecsatolom a kettőt ne a facebook-os neve legyen alapértelmezett hanem amit én rendeltem a telefonszámhoz. Mert össze vissza csinálja mikor fűzöm össze őket. Hol a faces név van hol meg amit a telefonszámhoz én adtam meg.

Kriszti89
2011-05-04, 17:23
Sziasztok, Ace-em van, és ha be akarok lépni a Market-be akkor jelszót kér....miért? regisztrálni kell? másik kérdés...Vannak olyan programok amiket érdemes letölteni az Ace-re?? Ha pcre le lehet tölteni a marketről és úgy rátenni a telefeonra??
Bocsi ha badarságokat kérdezek, első androidos teló....

Ádám Bihari
2011-05-04, 17:34
gmail fiókodba beléptél? mert anélkül nem enged a marketre felmenni

Olivér
2011-05-04, 19:24
Üdv Kriszti89! Marketre a gmail fiókoddal tudsz belépni. Érdemes felrakni egy fájlkezelőt (pl. Astro), egy Task killert, hogy kilődd a háttérbe ragadt programokat. A többi az csak rajtad áll, hogy miket szeretnél használni.
PC-re nem tudsz letölteni Market-ről!

andorandor
2011-05-04, 19:50
Sziasztok! Most vettem én is egy ace-t és olyan kérdésem lenne, hogyha nemvagyok rákapcsolódva wifire és mégis pittyeg mikor kapok egy e-mailt és megtudom nézni akkor azért pénzt von le? csak azért mert előfizetéses vagy és nem akarok meglepetéseket:) és ha igen akkor hogy tudom kikapcsolni hogy ilyeneket csak akkor csináljon mikor internetre kapcsolódom. Előre is köszönöm a válaszokat :)

Olivér
2011-05-04, 20:03
Szia! Igen ilyenkor adatforgalmad van és ha nem vagy előfizetve mobilinternetre, akkor sajnos érhet majd meglepetés.
A beállításokba a mobilhálózatoknál állísd 2G-re, és ne legyen kipipálva az adat engedélyezés.

cvitamin
2011-05-05, 11:11
Thx közben leesett, hogy ua ezt meg lehet csinálni névvel is. :)

cvitamin
2011-05-05, 11:12
Hell all,

Most olyan problémám van, hogy nem tudok küldeni MMS-t. A beállítások rendben vannak. Valakinek hasonló esett és megoldás?

THX!

0_km
2011-05-05, 16:11
Sziasztok!
3 napja van Samsung Galaxy Ace okostelefonom, de egyik reggel sem ébresztett az ébresztőóra (ki volt kapcsolva a telefon), annak ellenére, hogy minden jól be volt állítva (szerintem)... Nem fut semmi spec. task manager, vagy hasonló, szóval nem értem...

sanya
2011-05-05, 17:52
sziasztok!
nekem a következö problémám lenne.feltettem a telora az igo-t.müködött is semmi gond nem volt vele.
véletlenül letöröltem és amikor ujra fel akartam rakni akkor folyamatosan licence problémát jelez.
mi lehet a gond?nincs jól letörölve az elözö igo?
kikapcsoltam ugy is próbáltam,de semmi.
tudnátok segiteni nekem?köszönöm

Ádám Bihari
2011-05-05, 18:09
Az okostelefonok kikapcsolt állapotban nem ébresztenek

csajszi29
2011-05-06, 10:39
Sziasztok! Pár napja van meg a Galaxy Ace-m. Az a problémám, hogy ha wifi mellett vagyok, érzékeli a wifi jelet ( pl az itthoni név mellé odateszi a wifi jelet, és még a kis csíkok is változnak) mégis mindig azt írja ki, hogy "Szétkapcsolva". Ez mért lehet? Egyszerűen sehogy nem tudom megcsinálni. Ja és pl a suliban be is írtam a tanári jelszót, amit kért, de mégis ott is azt írta, hogy "Szétkapcsolva". Válaszaitokat előre is köszönöm!

Kriszti89
2011-05-06, 10:55
Köszönöm szépen a válaszokat :)
Esetleg még olyan kérdésem lenne hogy vírus irtó programokból melyiket válasszam? nagyon lelassítja majd a telefont??

androidos
2011-05-06, 11:08
csajszi29:

Nézd meg azt, hogy nincs-e bekapcsolva az otthoni routereden a MAC szűrés, mivel ilyen esetben érvényes jelszó esetén is a "szétkapcsolva" üzenetet kapod. Az iskolában biztosan ez a helyzet. Ha otthon továbbra sem működne, akkor érdemes beszerezned egy minőségibb routert, pl. Linksys WRT54GL vagy egy Mikrotiket, amit már többször javasoltunk rajtad kívül másoknak is.

androidos
2011-05-06, 11:12
Esetleg még olyan kérdésem lenne hogy vírus irtó programokból melyiket válasszam? nagyon lelassítja majd a telefont??

Röviden semelyiket. Nagyon kicsi annak az esélye, hogy mobiltelefonos vírust kapsz, annak pedig még kisebb, hogy ezen "noname" alkalmazások védekezni tudnak ellene. A legjobb vírusirtás Androidon a Factory Data Reset egyelőre. :)

csajszi29
2011-05-06, 11:24
csajszi29:

Nézd meg azt, hogy nincs-e bekapcsolva az otthoni routereden a Mac szűrés, mivel ilyen esetben érvényes jelszó esetén is a "szétkapcsolva" üzenetet kapod. Az iskolában biztosan ez a helyzet. Ha otthon továbbra sem működne, akkor érdemes beszerezned egy minőségibb routert, pl. Linksys WRT54GL vagy egy Mikrotiket, amit már többször javasoltunk rajtad kívül másoknak is.

A Mac szűrést hogy lehet kikapcsolni a routeren?

Superbad
2011-05-06, 13:37
Fogadni tudsz? Nekem is sokáig volt ez probléma, de kiderült hogy engedélyezni kell a mobilnetet.
Javaslom az APN OnOFF alkamazást a marketről, amivel az MMS szolgáltatást külön tudod be ill. kikapcsolni.

csajszi29
2011-05-06, 13:44
De hogy töltsem le Marketről ha nem megy a netem LOL

Superbad
2011-05-06, 13:46
Ezt most az én bejegyzésemre válaszoltad? Csak mert én nem neked írtam.

Superbad
2011-05-06, 13:49
Hell all,

Most olyan problémám van, hogy nem tudok küldeni MMS-t. A beállítások rendben vannak. Valakinek hasonló esett és megoldás?

THX!

Fogadni tudsz? Nekem is sokáig volt ez probléma, de kiderült hogy engedélyezni kell a mobilnetet.
Javaslom az APN OnOFF alkamazást a marketről, amivel az MMS szolgáltatást külön tudod be ill. kikapcsolni.

ExTrAoRdInArY
2011-05-06, 17:29
Nemtudjátok hogy lehet a telefonon beállítani hogyha SMSt kapok akkor jelezzen valahogy, mert én akárhogy próbálom állítgatni a dolgokat, sehogyse akar jelezni mikor smst kaptam, csak mikor ránézek a telóra az értesítés sávba felül amit lehúzok ott jelzi hogy jött üzi.. valami ötlet?

rcgb123
2011-05-07, 12:30
sziasztok!
ace-re lesz 2.3-as android?

Ádám Bihari
2011-05-07, 17:29
Már van csak nem hivatalos

rcgb123
2011-05-07, 21:09
Már van csak nem hivatalos

köszi a választ!

és mikor lesz hivatalos verzió azt megtudpd mondani?előre is köszönöm

pénisz
2011-05-07, 21:58
sziasztok ma vásároltam galaxy ace-t töltöttem és közbe kicsit használtam és a kiskönyvbe volt írva hogy nem ajánlott ,és törölni akartam az egyik programot lefagyott kiszedtem az aksit töltés közben ez is bele volt írva hogy kárt okozhat mennyire károsíthatja a telefont? :SSS

Gujdo
2011-05-08, 08:20
Hello mindenki,

pár hete h megvan az első érintős mobil+android egyszerre, szóval nagy újdonság számomra, de abszolút pozitív.
Pár hét alatt ugye sok minden változott, pl. akksi jobban bírja, megismerkedtem az alkalmazásokkal+telefon általános funckóival de van egy gond ami igedesít:

én rendmániás vagyok, s szeretem ha minden oldalon rendben legyenek az alkalmazások, de minden kikapcsolásnál és asszem töltésnél, összevissza mennek lehet h betű sorrendben (pl. én azt szerettem ha az utolsó oldalán csak játékok), az első meg online dolgok mint Vatera, Brigád, skpye stb).
Szerkesztés után, megnyomom a Mentés gombot is , de akkor is elöbb útobb visszaálnak a régi eredeti helyükre.
Vki tud vmi ? :ima:

Köszönöm

Ádám Bihari
2011-05-08, 12:20
Hát elvileg a lengyelek Júniusban kapják a Kies-en keresztül valószínüleg a nyár folyamán

zolko84
2011-05-08, 19:23
Sziasztok Fórumozók!

Lenne pár kérdésem amiben a segítségeteket kérem!
Elősazör is a navigáció a fő gondom!
Igo-t nem tudok telepíteni rá illet fel telepítve de a licencéval akad gondja!
Illet olyan kérdés hogy az androidosnál mindenhez külön progi kell?
És hogy tudok telepíteni rá?
És végül letöltöttem a samsung Kiest ami már fel kínál eg frsissítést de amikor el kezdem frissíteni akkor le áll mert azt modja hogy végzetes hiba történt!

androidos
2011-05-08, 21:19
És végül letöltöttem a samsung Kiest ami már fel kínál eg frsissítést de amikor el kezdem frissíteni akkor le áll mert azt modja hogy végzetes hiba történt!

Elsőként próbáld meg a Settings - About Phone - Software update menüpont használatával frissíteni a készüléket. Ha szerencséd van, az új szoftver már OTA-n keresztül is elérhető. Ha viszont így nem látja a készüléked, akkor az eseménynaplóban található bejegyzéseket kellene megnézni, hogy pontosan mi a "végzetes hiba".

Naoshika
2011-05-08, 22:13
Sziasztok!

Valószínüleg most egy nagyon buta kérdést fogok föltenni, de mentségemre szolgál hogy még sosem volt okos telefonom. A kérséd:
Hogyan tudom csatlakoztatni a telefonom a számítógépen? Már olvasgattam itt a fórumon de egyik ötlet se vált be... :( lehet, hogy csak én vagyok analfabéta.. A választ előre is köszönöm!! :D

cvitamin
2011-05-09, 00:15

Hell,

Köszi. Igazad volt engedélyezni kell. Le is szedtem APN ONOFF alkalmazást de ezen semmilyen beállítást nem lehet eszközölni. Kitettem a tálcára és vagy bekapcsolom és van 3g vagy kikapcsolom és akkor se ki se be.

Gujdo
2011-05-09, 14:25
tudna segiteni vki h a menuben h lejet elrendezni uhy az ikonokat h ujraindizas utan ott is maradjanak?

sajna nekem is ugyan ez van...idegesít mert a végén nemtok hozzászokni h mi hol van...olvastam h nem érdemes 2.3-t rárakni...nagyon passz !

Gujdo
2011-05-09, 15:28
Hali,

látom h nem vagyok egyedül ilyen téren...az ikon nem maradnak a helyukon ha kikapcsolom.
Senki nem tud semmit, de akkor kihez fordúlhatok ? T-mobile v Samsung szerviz ?

Mindent csináltam ahhoz h müködjon, kivettem a memo card-t is, 2.2 os van , mentés gombot többször is nyomtam de nem semmi !!

androidos
2011-05-09, 16:00
Biztosan van elegendő szabad hely a készüléked tárhelyén és a microSD kártyán?

krain
2011-05-10, 09:25
HAli, tegnap vettem én is egy ace-t. Mivel én nem vagyok ász ebben, érdekelne engem is, hogy a rákba lehet a nokiám névjegyzékét szinkronizálni a gmail fiókommal? Bocs, ha nagyon gyík a kérdés...majd fejlődöm én is:) köszi előre is!

ExTrAoRdInArY
2011-05-11, 16:28
az mitől van hogy egyik napról a másikra, akárhogy forgatom a telót nem akar fekvőre átállni :S igy kicsit érdekes smst irni meg akármi.. valaki ötlet?

cvitamin
2011-05-11, 19:47
az mitől van hogy egyik napról a másikra, akárhogy forgatom a telót nem akar fekvőre átállni :S igy kicsit érdekes smst irni meg akármi.. valaki ötlet?

kapcsold be az automata elforgatást és menni fog.

cvitamin
2011-05-11, 19:49
Gyerekek én az istenét sem tudom úgy rácsatlakoztatni ahogy a könyv írja (külső vinyónak lássa). csak úgy tudok rápakolni ha kiszedem az sd-t és beteszem a a kártya olvasóba.

pls help.

THX!

barbika14
2011-05-12, 07:21
Sziasztok! Nekem egy galaxy Ace-m van és ezzel kapcsolatban szeretnék kérdezni.
Azt szeretném kérdezni h a beállításokban van olyan h kijelző és azon belül kalibrálás. És én ezt bekapcsoltam és nem tudom vissza állítani meg emiatt ki kell kapcsolnom az auto. elforgatást. És most nagyon kétségbe vagyok esve mert már próbáltam frissíteni a telefont is de nem tudtam mert nincs a verzióhoz frissítés.
Ha tudtok segíteni akk nagyon megköszönném!!

androidos
2011-05-12, 14:56
A kijelző kalibrálása semmilyen módon nem függhet össze a szoftverfrissíteéssel. Ha semmiképpen sem tudod megoldani a problémát, akkor probálj meg egy factory data reset-et.

Skaterguy
2011-05-13, 09:48
Sziasztok!

Tegnap vásároltam egy Galaxy Ace készüléket (T-mobil-os). Sajna még nem nagyon vagyok képbe a dolgokkal, de azért is olvasom a fórumot, hogy tájékozódjak. Egy problémám így is van: a Samsung Apps egyáltalán nem akar betölteni, mármint a program elindul de üres az összes lehetőség (legjobb, kiemelt, kategóriák) és nem értem, hogy miért... Lehet, hogy csak beállításbeli kérdés? Eddig nem találtam megoldást! Remélem tudtok segíteni! Előre is köszönöm!

zolko84
2011-05-13, 18:59
Gyerekek én az istenét sem tudom úgy rácsatlakoztatni ahogy a könyv írja (külső vinyónak lássa). csak úgy tudok rápakolni ha kiszedem az sd-t és beteszem a a kártya olvasóba.

pls help.

THX!

Hali.

A Samsung oldalán található egy Samsung Kies program töltsd le és telepítsd!!
Ez nekem működik!

Hali

Tottinho
2011-05-13, 23:03
Üdv!

nekem egy olyan problémám lenne hogy mivel gyárilag nem jár a telóhoz füles, így vettem egy ilyet (http://kepfeltoltes.hu/view/110513/50412_www.kepfeltoltes.hu_.jpg) hozzá ( T-Mobile -nál ), és egyszerűen élvezhetetlen vele a zene hallgatás ( torz, halk stb. ). ma visszavittem a T-Mobile -hoz, a csávó próbálgatta, kipróbálta egy másik Ace -el is, és egy másik ugyanolyan headsettel azzal sem volt jó, így megnyugtattak és mondták hogy nem a készüléknek van baja, és nem is a fülesnek hanem valószínűleg nem kompatibilis vele. megnézte hogy melyek azok amiket ajánlanak az Ace -hez, de nem volt a listájukon vezetékes csak bluetooth -osak.

az lenne a kérdésem hogy akkor ezek szerint az Ace -hez van külön fülhallgató? esetleg vkinek volt hasonló problem?

Biggieboy
2011-05-14, 03:34
Flash-t rootolás és custom ROM nélkül nem tudsz feltenni Samsung Galaxy Ace telefonra.

Én is nemrégiben vettem egy ilyen telót, de nekem szükségem lenne flash-re. Le tudnád írni részletesebben, hogy hogy lehet Adobe Flash playert felrakni? Nem szeretném elcseszni, gugliba pedig nem kaptam konkrét választ, hogy lehet flasht felrakni. Előre is köszi.

s_g_a
2011-05-14, 10:25
Sziasztok,
kezdő vagyok, rokonszenves az itteni stíl, így én is összegyűjtöttem néhány kérdést, ha voltak már, elég az utalás is...!

1. böngészés közben lehet sms-t fogadni úgy, hogy az adott web oldal megmaradjon?
(otp-s átutalásnál a tranzakció engedélyezésére való kódot sms-ben küldik, de ha kilépek, ugrik a tranzakció.)
2. google finomítás?
(pl.: csak magyar oldal, csak kép keresés, stb.)
3. "kopi-pészt"?
(pl.: böngészett oldalról szöveg másolása, majd pl. emailben küldése)
4. egyszerre több program futtatása?
5. tapasztalatotok szerint melyik a legjobban optimizált böngésző?
6. aksi időtartalmának növelése?

egyelőre ennyi, üdv:
s.

duckdany
2011-05-14, 10:56
Sziasztok,
kezdő vagyok, rokonszenves az itteni stíl, így én is összegyűjtöttem néhány kérdést, ha voltak már, elég az utalás is...!

1. böngészés közben lehet sms-t fogadni úgy, hogy az adott web oldal megmaradjon?
(otp-s átutalásnál a tranzakció engedélyezésére való kódot sms-ben küldik, de ha kilépek, ugrik a tranzakció.)
2. google finomítás?
3. "kopi-pészt"?

egyelőre ennyi, üdv:
s.

Az SGS topicban olvastam a kérdésedet. Bár SGS-em van, azért ezek a telefonok hasonlítanak, így próbálok válaszolni. (nem sorrendben, az okát majd meglátod):
4. ha megnyitsz egy programot és utána egyszerűen megnyomod a középső gombot (ez visz vissza a főképernyőre), akkor fut tovább a háttérben - ergo ez a multitaskin, azaz a több program futtatása egyszerre
1. az előző válaszomban megkapod a választ, böngészés közben nyomd meg a középső gombot, olvasd el az smst és vissza a böngészőbe
3. ha jól tudom elég a kijelzőt hosszan megnyomni és előjön egy ablak, ott tudod ezt kiválasztani (ez majdnem minden programban így működik)
5. ha nincs sok mobil interneted, akkor Opera Mini (ez kevesebb adatforgalmat generál, mint a többi - hogy hogyan azt most nem írom le)), ha van, akkor próbálj ki egy párat a marketen keresztül - én például maradtam a gyárinál
6. csak GPRS-EDGE-re kapcsold az adatforgalmat (akkor kapcsolj 3G-be, ha netezel - szükséges); kapcsold ki a WiFi-t, BT-t, GPS-t; állítsd ritkábbra a szinkronizálást/frissítést egy-egy programban (pl: facebook widget, időjárás widget, időjárás program); estére kapcsold ki vagy ha kell az ébresztő, akkor meg tedd repülő üzemmódba - ha meg az is kell, hogy elérhető legyél akkor kapcsold ki a mobilnetet. A kijelző kikapcsolását állítsd a legkisebbre (azt hiszem 15 mp).
2. ezt nem tudom.

Remélem tudtam segíteni.

Biggieboy
2011-05-14, 11:45
Sziasztok,

2. google finomítás?
3. "kopi-pészt"?

egyelőre ennyi, üdv:
s.

A többire kaptál választ az előző hszben, furcsállom, h pont a 2.-ra nem sikerült :)

2. Megnyitod böngészőbe a google.hu-t majd legalul kiválasztod, hogy a google megjelenítési módja mobil vagy hagyományos legyen. Hagyományosnál jönnek elő a szokásos menüpontok (Web képek stb).

Az én kérdésemre még mindig várom a választ, köszi!

s_g_a
2011-05-14, 19:19
Én is nemrégiben vettem egy ilyen telót, de nekem szükségem lenne flash-re. Le tudnád írni részletesebben, hogy hogy lehet Adobe Flash playert felrakni? Nem szeretném elcseszni, gugliba pedig nem kaptam konkrét választ, hogy lehet flasht felrakni. Előre is köszi.

Először is köszönöm a válaszokat!
A Flash-t nézted a market-ban?
Vagy nem ezt kerested?
https://market.android.com/search?q=flash+player+10.3&so=1&c=apps

s_g_a
2011-05-14, 19:23
Előző hsz-m moderálásra került, valószínűleg a belinkelt cím miatt.
Én úgy láttam Flash Player 10.3 elérhető a marketben.

Köszönöm a kérdéseimre érkező válaszokat!
Üdv.:
s.

Biggieboy
2011-05-14, 22:39
Előző hsz-m moderálásra került, valószínűleg a belinkelt cím miatt.
Én úgy láttam Flash Player 10.3 elérhető a marketben.

Köszönöm a kérdéseimre érkező válaszokat!
Üdv.:
s.

Sajnos acere nem elérető ez sem..

Biggieboy
2011-05-15, 05:16
Először is köszönöm a válaszokat!
A Flash-t nézted a market-ban?
Vagy nem ezt kerested?
https://market.android.com/search?q=flash+player+10.3&so=1&c=apps

Sajnos samsungon ki sem dobja a kereső. HA le is töltöm gépen és felrakom telóra, telepítéskor kiírja, hogy sikertelen.

Írtam a samsungnak is, hogy mi a helyzet, de sajnálattal közölték, hogy ez a típus nem felel meg a rendszerkövetelményeknek (holott említettem, hogy több fórumon is olvasható, hogy fele olyan gyenge HTC-ken meg elmegy).

Ettől függetlenül kíváncsi lennék, hogy rootolt meg custom rom-os telón fel lehet-e rakni.

s_g_a
2011-05-15, 10:54
Nem jó hír.
Még valami Vplayer-ről olvastam, van ingyenes trial verziója is.

renz
2011-05-15, 11:07
Szevasztok!

Hivatalosan (!) megkerestem a samsungot:
Levél a samsungnak:

Tisztelt illetékes!

Az internetre már kikerült (ha jól sejtem nem igazán legálisan) a készülék 2.3.3 (gingerbread) android frissítése. Nem szeretek fölöslegesen beavatkozni a gyári készülékbe, ezért gondoltam megkérdezem, hogy valóban lesz-e hivatalos frissítés, illetve ha igen akkor nagyságrendileg mikor. Nem akarok barkácsolni, ha belátható időn belül megoldható normális körülmények között.

Üdvözlettel,
...

Válasz a samsungtól:

Tisztelt *****!

Köszönettel vettük érdeklődését.
Az Ön kérésének adtunk egy nyilvántartási számot.
Kérjük, a továbbiakban erre hivatkozzon: ******.

Jelen pillanatban nincs még pontos és hivatalos információ az újabb
szoftver megjelenési dátumáról, ezügyben kérjük, forduljon hozzánk még
ezzel a kérdéssel, amennyiben újabb információval rendelkezünk,
tájékoztatjuk.

További kérdés esetén kérjük, hívja ügyfélszolgálatunkat bizalommal a
06-80/726-7864-es ingyenes számon.

Üdvözlettel,

Samsung Electronics Magyar Zrt.
Ügyfélszolgálat

Nos ennek örömére frissítettem 2.3.3-ra! (Egy kis kereséssel bárki megtalál hozzá mindent.)

Az új rendszer érezhetően szebb, jobb, gyorsabb. Nincsnek ok nélküli megakadások, az ablakok egy szempillantás alatt nyílnak-záródnak, sokkal simább a görgetés, stb. A quadrant 580-at hozott, a neocore hanggal 63-at, hang nélkül 73-at! Minden működik rendesen, bátran javaslom! A kamerával 320x240*15 helyett már 640x480*30 videót lehet rögzíteni (összehasonlíthatatlanul szebb!), illetve az autófókuszt is javították.

Flash player:
Sajnos a telefon nem felel meg a flash hardverkövetelményeinek, ezért még nincs rá flash player (se plugin, se air). Ha szerencsénk van, akkor talán valaki nekiáll barkácsolni, de nem látok rá sok esélyt.

rasta7
2011-05-15, 11:46
renz: Frissítés után törlődik minden a készülékről? Én is gondolkodtam már rajta, hogy megcsinálom, csak nem akarok mindent újra felpakolni.

renz
2011-05-15, 12:15
renz: Frissítés után törlődik minden a készülékről? Én is gondolkodtam már rajta, hogy megcsinálom, csak nem akarok mindent újra felpakolni.

Igen, de a google accounttal elvileg ezt is ki tudod kerülni. Én mindenképp javaslom a frissítést!
https://lh4.googleusercontent.com/_FwuywtTod5Y/Tc-m1l3yWrI/AAAAAAAAAA0/YA1lE874Sf4/screenshot_1.png

https://lh4.googleusercontent.com/_FwuywtTod5Y/Tc-nAopCLnI/AAAAAAAAAA8/FF4wMxLBw94/screenshot_3.png

Brúnó
2011-05-15, 15:17
Sziasztok!
Új androidos vagyok annyira, hogy tegnap kaptam meg a galaxy ace-t... És már volna egy kérdésem (ami egyben baj is...). Mitől lehet az, hogy elforgattam a képernyőt és nem fordult vissza csak akkor, ha kikapcsoltam az automatikus forgatást... De engem pl írásnál zaavr, hogy nem fordul el. Mitől lehet ez? Próbáltam kikapcsolom-bekapcsolom, de nem ment... :S
A választ előre is köszönöm!
Üdv: Brúnó

androidos
2011-05-16, 11:14
Rázd meg a készüléked a másik irányba és akkor automatikusan átfordul majd a kijelző. Lehet hogy túl óvatosan fordítottad el a telefont, s így a giroszkóp nem érzékelte a változást.

Biggieboy
2011-05-16, 12:33
Szevasztok!

Hivatalosan (!) megkerestem a samsungot:
Levél a samsungnak:

Válasz a samsungtól:

Nos ennek örömére frissítettem 2.3.3-ra! (Egy kis kereséssel bárki megtalál hozzá mindent.)

Az új rendszer érezhetően szebb, jobb, gyorsabb. Nincsnek ok nélküli megakadások, az ablakok egy szempillantás alatt nyílnak-záródnak, sokkal simább a görgetés, stb. A quadrant 580-at hozott, a neocore hanggal 63-at, hang nélkül 73-at! Minden működik rendesen, bátran javaslom! A kamerával 320x240*15 helyett már 640x480*30 videót lehet rögzíteni (összehasonlíthatatlanul szebb!), illetve az autófókuszt is javították.

Flash player:
Sajnos a telefon nem felel meg a flash hardverkövetelményeinek, ezért még nincs rá flash player (se plugin, se air). Ha szerencsénk van, akkor talán valaki nekiáll barkácsolni, de nem látok rá sok esélyt.

Gondolom ahhoz hogy fel tudd tenni az új oprendszert rootolnod meg custom ROM-ot kellett csinálnod? És ezek után sem megy fel a flash?

Odin012
2011-05-16, 18:55
Sziasztok!
Tudna nekem valaki segíteni. Most kaptam egy Samsung s5830-as készüléket és nem hajlandó gmail fiókot létrehozni. Állandóan ez a hibaüzenet jelenik meg.
"This could be a temporary problem or your phone may not be provisioned for data services.If it continues,call Customer Care."
Mit lehet csinálni ezzel?
Előre is köszi.

yoky
2011-05-16, 21:40
Üdv. olyan kérdésem lenne, hogy ha rootolom meg customot csinálok azaz frissítem 2.3.3-ra,ami ugye nem túlságosan legális, akkor ugrik a garanciám? vagy vissza lehet állítani gyárira, ha netán vmi baja lenne a közeljövőben a telonak?

androidos
2011-05-17, 07:42
Odin012:

A Wi-Fi vagy a 3G kapcsolatot már beállítottad a telefonodon?

yoki:

Sajnos nem tudod visszaállítani, mivel bár maga a rootolás nem járna garanciavesztéssel, de az ahhoz szükséges bootloader unlock már igen.

Odin012
2011-05-17, 11:48
"A Wi-Fi vagy a 3G kapcsolatot már beállítottad a telefonodon?"

Az internet tökéletesen működik a készüléken. Minden oldalt be is tudok hozni rajta. Wi-Fi is ok.

Brúnó
2011-05-18, 17:22
Még most sem működik. Próbáltam az alapbeállításokat vissza rakni de úgy sem.
Üdv: Brúnó
Az előző választ köszönöm :)

cvitamin
2011-05-20, 08:19
Hali.

A Samsung oldalán található egy Samsung Kies program töltsd le és telepítsd!!
Ez nekem működik!

Hali

Hello,

Köszi. Kisebb huzavona után csak sikerült.
Össze kell dugni a a géppel és:
Beállítások/alkalmazások/fejlesztés/usb hibakeresés ha be van pipálva kiszedni. elsőre nem csinál semmit de ha 2x is ki akarod szedni bejön az ablak, h csatlakoztatás.

Üdv,

esztike
2011-05-20, 13:39
szia....kikapcsolt állapotban nem ébreszt.....

Sziasztok!
3 napja van Samsung Galaxy Ace okostelefonom, de egyik reggel sem ébresztett az ébresztőóra (ki volt kapcsolva a telefon), annak ellenére, hogy minden jól be volt állítva (szerintem)... Nem fut semmi spec. task manager, vagy hasonló, szóval nem értem...

rethink
2011-05-20, 23:01
Sziasztok! Nagyon kezdő androidos vagyok, meg úgy alapból nem értek a témához, de igyekszem magam kiokosítani. Szóval ma vettem egy galaxy ace-t és próbálgatom. Itthon van wifi, probléma nélkül cstalakoztam is. Azonban felmerült bennem a kérdés, hogy mi van akkor, ha elhagyom a lakást és olyan helyen vagyok ahol nincs wifi. Ugyanúgy a névjegyzékem frissíti magát a google accounttal meg facebookkal, illetve jelzi a teló ha emailem jön meg ilyesmi? Mert hogy azt gondolom hogy időjárás meg ilyen dolgokhoz akkor csatlakoznia kell valahova és a wifi hiányában GPRS, vagy 3G vagy nme tudom mikhez csatlakozik...a lényeg hogy akkor keményen fizetem a pénzt a szolgáltatómnak? Vagy meg lehet azt valahol adni, hogy netre csak úgy és akkor csatlakozzon ha én akarom és a háttérben, tudtom nélkül a táskámban ne töltögesse le az infokat? Hogy működik ez? Köszi előre is, és bocsi tényleg kezdő vagyok..

Ádám Bihari
2011-05-21, 17:40
Bemész a Beállítások->Vezeték nélküli hálózatok->Mobilhálózatok és a csomagkapcsolatot nem pipálod ki és nem fog felmenni a netre

rasta7
2011-05-22, 12:21
Sziasztok!

Frissítettem a telómat 2.3.3-ra, de most nem tudom root-olni. Tud valaki segíteni ebben?

renz
2011-05-22, 13:14
Sziasztok!

Frissítettem a telómat 2.3.3-ra, de most nem tudom root-olni. Tud valaki segíteni ebben?
1. Letöltöd a upd_1.zip fájlt innen (http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=585310&d=1304408057) (regisztrálni kell, de megéri)
2. Felmásolod az sd kártyára
3. Elindítod a telefont nyomva a home gombot
4. Kiválasztod a zipet a kártyáról
5. Újraindítod (a menüből)
6. Élvezed a megnyílt lehetőségeket :cool:

renz
2011-05-22, 13:19
Gondolom ahhoz hogy fel tudd tenni az új oprendszert rootolnod meg custom ROM-ot kellett csinálnod? És ezek után sem megy fel a flash?

Nem kellett custom rom, az "eredetit" szedtem le a netről. (Gyári fejlesztésű rom, amit kiszivárogtattak a hivatalos megjelenése előtt.)
Rootolni sem kellett hozzá, de azt is megcsináltam, ha már nekiugrottam.

Mint azt írtam, a flashnek kemény megkötései vannak a hardvert illetően. Ezt megkerülni - egyenlőre - nem lehet.

Ádám Bihari
2011-05-22, 13:53
Más gyengébb hardverű telefonokon is van flash nem értem ACE-n miért nincs

rethink
2011-05-23, 09:37
Sziasztok!

Lenne még egy kérdésem. Már láttam, hoyg másnak is volt gondja a wifi kapcsolódással, ahol MAC frissítést ajánlottatok. Azon kívül, hogy nem tudom hogy az mi, nálam kicsit más a helyzet. Otthon teljesen normálisan tudok kapcsolódni az otthoni wifihez, azonban máshol nem. Tegnap egy bárban próbáltam ahol nyilt volt a hálózat, nem kellett jelszó meg semmi, látta is a wifit, de lekérte az IP címet majd azt írta ki hogy Szétkapcsolva. Ma ugyanezt játszotta el a munkahelyemen is. Pedig itt is van úgy nevezett wifi vendégeknek, nyílt és nem kell jelszó. Ugyanígy azt írta ki, hogy szétkapcsolva. Ilyen esetben nyilván a routerhez nem férek hozzá, vagyis nem tudok rajta semmit frissíteni, és gyanús hogy a hiba az én készülékemben van. Tudtok segíteni?

androidos
2011-05-23, 15:06
rethink:

Otthon milyen router-ed van? Elképzelhető, hogy mindkét helyen egy olyan router volt munkában, amiben nem a szabványoknak megfelelően oldották meg a Wi-Fi kapcsolódást. Ilyen esetben használd a 3G-t.

Falkon
2011-05-23, 16:58
Sziasztok!

Volna pár kérdésem:

1. Hogy lehet Kiesben, vagy valahol a telefon memóriáját megnyitni? A marketről leszedett cuccokat telóra menti, meglehet ezt változtatni?
2. A Ringdroiddal betudok állítani sms hangot?
3. Mappákat létre lehet hozni a menüben?

Bocsi az idióta kérdésekért, vagy ha már volt.

Előre is köszönöm!

rethink
2011-05-23, 17:54
rethink:

Otthon milyen router-ed van? Elképzelhető, hogy mindkét helyen egy olyan router volt munkában, amiben nem a szabványoknak megfelelően oldották meg a Wi-Fi kapcsolódást. Ilyen esetben használd a 3G-t.

Köszi a tippet, nem is tudom milyen routerünk van itthon nem értek hozzá. Netgear van ráírva :) Viszont újabb probléma merült fel...kezdek már kicsit kiakadni. A Kies-el eddig nem volt semmi gond, azonban tegnap óta a névjegyzéket nem tölti be, 18%-nál megáll és kiírja hogy a "névjegyek elemének betöltése leállítva". Mi lehet a gond?

Csosz A'kos
2011-05-23, 18:04
Sziasztok

Több helyen olvastam, hogy az Angry Birds szaggatás mentesen futott a készüléken. Nekem néha nagyon durván beszaggat, sőt, az An3D Benchmark XL programmal először 11.256 pontot kaptam, a második futtatáskor pedig 12.150et. Ez rootolás után volt, nem futott semmi a háttérben ... szóval szaggat ... van, hogy megáll a képem egy 3-4 mpre is akár ...
valakinek valami 5let? :)

rethink
2011-05-24, 11:52
Minél többet használom a telóm, annál több kérdés merül fel. :) Lehet én vagyok vele egyedül, de nekem a névjegyzék kezelése nem tűnik túl könnyűnek.

- Miért van az hogy egy névhez tartozik vagy 4 névjegyzék? Nem lenne okosabb egy névjegyzéket megtartani, és abban hozzáadni munkahelyi, meg vezetékes, meg mittumoén még hány számot? Miért hoz létre egy csomót?

- Ami még nagyon zavar: teljesen fiktív születésnapokat generál. Nem értem honnan szedi a fals információt, mert a kontakt facebook adatlapján helyesen szerepel a születési dátum, de a névjegyzékbe egy teljesen másat generál.

- És még mindig nem tudom szerkeszteni a Kies-el a névjegyeket. Az alábbit írja ki 18%-nál: "névjegyek elemének betöltése leállítva". Már újraraktam a Kiest is, de nem segített.

- Illetve ha engem hívnak, akkor a híváskor nem jelzi ki a képet. (csak a névjegyzékben kis ikonként) Mintha nem lenne megjelenő kép. Automatikusan nem rakja bele a facebook adatlap képét, hanem egyesével kellene mindegyikhez hozzátennem képet. (rámenteni a telóra és mindegyik névjegyzékhez egyesével hozzáadni) Ez komoly? Vagy én nem vettem észre vmi beállítást?

Várom az ötleteiteket! Előre is köszi!

Miklós Rónai
2011-05-24, 15:11
galaxy ace-hez lesz 2.3 android, és azzal fog müködni az Flash Player?
vagy még mindig nincs valami megoldás a Flash-re?

adruuu
2011-05-25, 10:19
Sziasztok!
Nekem az a problémám, hogy itthon ülök a router előtt és nem látja.. hiába keresem nem látja.. de a laptop simán rákapcsolódik és a nokia is. :s máshol pedig feltudtam kapcsolódni:S :((

androidos
2011-05-25, 12:26
Falkon:

Az Astro File Manager segítségével tudod elmenteni az alkalmazásokat az SD kártyára. A gyári telefon memóriáját az SDK-ban található ADB segítségével érheted el. Az SD kártya tartalmát természetesen egy számítógép segítségével bármikor módosíthatod.

A gyári Android OS is lehetőséget biztosít arra, hogy egyedi SMS csengőhangot állíts be: az SD kártyádra a media/audio/notifications/ mappa alá másold be a kívánt dallamokat, majd a beállítások között válaszd ki a megfelelőt.
Mappákat pedig csak a kezdőlapon hozhatsz létre, a menüben sajnos nem.

Csosz A'kos:

A játék elindítása előtt indítsd újra a telefonodat vagy állítsd le az összes, a háttérben futó folyamatot.

rethink:

- A több névjegyzék a korábbi importálások eredménye lehet. Ha egyszer rendbe teszed a listát és konzekvensen vezeted, akkor többet nem lesz vele gondod.
- A fiktív születésnapokra nincs ötletem, hogy mitől lehet, feltehetőleg valamilyen adatkonverziós hiba áll fenn.
- A Facebook szinkronizációval történhetett valamilyen gond. Töröld le a Facebook account-odat és add hozzá újra.

Miklós Rónai:

Bár lesz rá 2.3, de a Flash támogatás nem várható, mivel a készülék processzora túl gyenge hozzá.

adruuu:

Vedd le az otthoni router-edről a jelszót, vagy pedig vegyél egy olyat, mely tökéletesen támogatja a titkosítást (Mikrotik, Linksys WRT54GL).

Falkon
2011-05-25, 19:29
Androidos:
Köszönöm a segítséget! "A gyári telefon memóriáját az SDK-ban található ADB segítségével érheted el." Ezt kifejtenéd nekem? Ez az első androidos telefonom, nem nagyon értek hozzá. Köszi!

androidos
2011-05-25, 19:58
A gyári telefon memóriáját az SDK-ban található ADB segítségével érheted el." Ezt kifejtenéd nekem?

Az Android SDK feltelepítésével, egy úgynevezett ADB is felkerült a számítógépedre, mely lehetőséget biztosít arra, hogy a telefonod vagy a te esetedben az emulátorban futó készülék fájlrendszerét (és néhány egyéb szolgáltatását) elérd.

A "programot" az Android SDK mappájában, a platform-tools könyvtár alatt éred el. Használata igen egyszerű, a parancssoron keresztül igen könnyen paraméterezhető.

Az Android fejlesztői portálon megtalálod az ADB nyújtotta lehetőségeket: http://developer.android.com/guide/developing/tools/adb.html

Falkon
2011-05-26, 16:15
Így már értem! Köszönöm a segítséget!

kili27
2011-05-27, 10:51
Sziasztok!

Vettem egy Samsung Galaxi Ace-t, az lenne a kérdésem, hogy tudna e valaki szerezni nekem Igo 8-at rá.
Válaszotokat a következő e-mail- ra várom: zoli*manynet.hu
Segítségeteket előre is köszönöm.

Brúnó
2011-05-28, 15:59
Sziasztok!
Még mindig azzal a bajjal küzdök, hogy nem fordul át a kijelző vízszintes irányból... Próbáltam azt, amit tanácsoltatok, hogy forgassam erősebben de semmi... Van valakinek ötlete vagy marad a telenoros kivizsgálás? :S

androidos
2011-05-28, 17:01
Brúnó:

A Factory Data Reset-et megpróbáltad már? Ha ez sem segít, akkor tényleg érdemes lenne visszavinned a boltba, mert elképzelhető, hogy hibás a készüléked.

Brúnó
2011-05-28, 17:58
Nagyon kezdő vagyok szóval nem tudom mi az a Factory Data Reset.. :S

androidos
2011-05-28, 18:06
A Factory Data Reset a gyári beállítások visszaállítását jelenti. Ekkor az összes, a készülékeden tárolt adatod törlődik, tehát mindenképpen mentsd el a leggyakrabban használt programjaid nevét és a névjegyzéked tartalmát is, ha azt nem szinkronizálod a Google fiókoddal. (Az SD kártyád tartalma természetesen érintetlen marad). A funkciót a Settings - Privacy - Factory Data Reset menüpont alatt éred el.

pda_killer
2011-05-29, 12:26
Sziasztok!
Egy kis segítség azoknak, akik még nem tudták:

Billentyű kombinációk: (a gombokat egyszerre kell lenyomni)
1) letöltés mód: (kikapcsolt telefonon) Bekapcs + Hang le + Menü
2) visszaállítás mód: (kikapcsolt telefonon) Bekapcs + Menü
3) bootloader csere mód: (kikapcsolt telefonon) Bekapcs + Hang fel + Menü
4) képernyő mentés (screenshot): (bekapcsolt telefonon) Vissza + Menü
5) újrainditás: (bekapcsolt telefonon) Bekapcs gomb nyomva tartása kb 8-10 mp-ig

mimic
2011-05-29, 16:00
Sziasztok! Nemrég vettem meg a Samsung Galaxy Ace-t. nagyon szeretem! Azután szeretnék érdeklődni, hogy amikor üzenetet írok... bizonyos mennyiség után azt írja ki, hogy ,,Átalakítás multimédiás üzenetté"... Hogy tudom ezt átállítani? Mert az üzenetet sehogy sem tudom elküldeni... :(
Előre is kösziii!

pda_killer
2011-05-30, 09:39
Sziasztok! Nemrég vettem meg a Samsung Galaxy Ace-t. nagyon szeretem! Azután szeretnék érdeklődni, hogy amikor üzenetet írok... bizonyos mennyiség után azt írja ki, hogy ,,Átalakítás multimédiás üzenetté"... Hogy tudom ezt átállítani? Mert az üzenetet sehogy sem tudom elküldeni... :(
Előre is kösziii!

Szia, olvasd el az 5. oldalon androidos #129 (http://forum.androidhungary.com/threads/702-Samsung-Galaxy-ACE-általános?p=27939&viewfull=1#post27939) hozzászólását!

pda_killer
2011-05-30, 09:52
Sziasztok! Egy kis érdekesség egy hasonló fórumról

Mindenki csak saját felelőségre változtassa ezeket a beállításokat!!!

Hangerő növelése (hangszóró, füles)...
1. a *#*#197328640#*#* szervíz kóddal belépünk a beállításokba
2. kiválasztjuk: AUDIO
3. ott a: MAX 8899 AMP
4. ha a fülest szeretnék átállítani: SET STEREO HEADSET, ha a belső hangszórót, akkor: SET MP3 SPEAKER
5. PRE AMP GAIN
6. 9DB (a 20DB-t ne bántsd)
7. megnyomjuk a bal oldali menü gombot, kiválasztjuk a key input-ot
8. beírjuk 7fff, majd ok
9. ha túl hangos, esetleg recseg, a REBUILD ALL visszaállíthajuk az eredeti beállításokat

Hangerő növelése (felső kis hangszóró)...
1. a *#*#197328640#*#* szervíz kóddal belépünk a beállításokba
2. kiválasztjuk: AUDIO
3. HANDSET
4. RX VALUE
5. RX CODEC/VOLUME
6. RX VOLUME 4, Menü-key input-beírjuk: 5fff
7. RX VOLUME 5, Menü-key input-beírjuk: 12fff

Csongor Mátyók
2011-05-31, 20:25
Azt nem tudjátok hogy a 0.facebook.com-ot hogy lehet megcsinálni? Bekapcsoltam az adathálózatot de még mindig nem működik.

benington
2011-05-31, 20:27
Sziasztok,

Ha jól emlékszem másnak is volt problémája a wifivel, méghozzá "wifi errort" jelez sokszor, és olyankor ki/be kell kapcsolni a telót, hogy ez megoldódjon. Factory Data Reset nálam nem segített, ezután elvittem szervizbe. Pár nap után visszakaptam. Csináltak benne egy szoftverfrissítést. Szerintetek segített? Hát nem. Ugyanúgy csinálja továbbra is. Nem tudom, hogy várjak e a 2.3-as frissítésre hátha megoldja (mikor lesz kb nálunk?) vagy vigyem ismét szervizbe? Kicsit elegem van már belőle, de amúgy teljesen elégedett vagyok a telefonnal.

androidos
2011-06-01, 10:56
Azt nem tudjátok hogy a 0.facebook.com-ot hogy lehet megcsinálni? Bekapcsoltam az adathálózatot de még mindig nem működik.

Melyik szolgáltatónál van az előfizetésed? A hálózati beállítások között kell beállítanod a megfelelő APN-t, hogy működjön a mobilinternet.

benington:

Csak otthon tapasztalod ezt a problémát vagy máshol is? Milyen típusú routered van? Elképzelhető, hogy a gyártója nem a szabványok szerint implementálta az egyes titkosítási algoritmusokat, ezért nem tudsz hozzá rendesen kapcsolódni.

artin
2011-06-01, 15:53
Magyarország térképet szeretnék letölteni és használni. Mit kell tennem? Lépésről lépésre kérném a segítséget, mert hülye vagyok:-)

artin
2011-06-01, 15:58
Előre is köszönöm nagyon hálás leszek!

Csongor Mátyók
2011-06-01, 21:04
A mobilhálózat beállításokban ilyen ,hogy APN nincsen csak olyan, hogy Mobilszolgáltatók. Ott kiválasztom a T-mobile-t de még mindig azt mondja a böngészőben, hogy nincs hálózati kapcsolat. (és természetesen t-mobile-os vagyok)

pda_killer
2011-06-02, 07:19
A mobilhálózat beállításokban ilyen ,hogy APN nincsen csak olyan, hogy Mobilszolgáltatók. Ott kiválasztom a T-mobile-t de még mindig azt mondja a böngészőben, hogy nincs hálózati kapcsolat. (és természetesen t-mobile-os vagyok)

Szia!
1) A Hozzáférési pontok neve menüpont alatt válaszd ki a megfelelő apn-t (a te esetedben trémobil)
2) Ha ott nem lenne semmi, bal menü gomb, Alapértelmezés visszaállítása (esetleg manuálisan hozz létre egy újat)
3) Ellenőrizd h be legyen pipálva a Csomagkapcsolatok használata

Ja és még valami, ha 3g netet szeretnél, véletlenül nincs letiltva maga a 3g kapcsolat???

Hugi
2011-06-02, 11:35
Sziasztok ! Szeretnék kérni egy kis segítséget ! A napokban kaptam meg a Galaxy Ace-t , eddig samsung s5230-am volt ! nincs a telefonomhoz internet hozzárendelve ( nem a net miatt vettem ) na a lényeg az hogy az előzőhöz sem volt azon mégis megkaptam az mms-eket ezen viszont nem .... :-/ mi lehet a probléma ? segítsetek légyszíves!
előre is köszönöm !

Miklós Rónai
2011-06-02, 22:02
ma vettem egy galaxy ace-t.
és az lenne a kérdésem hogy tudtok hozzá egy normális programot amivel be tudnám kapcsolni a vakut...zseblámpának használni.?

és még kéne nekem még egy olyan program amivel megtudom nézni hogy hány százalékos az akkumulátor szint és meddig tudom még használni a telefont még le nem merül.?

androidos
2011-06-03, 09:56
A Marketen a megfelelő kulcsszóra rengeteg találatot találsz mindkét alkalmazásra. Pl. Az alábbiak.

http://market.android.com/search?q=led+flashlight&so=1&c=apps

http://market.android.com/search?q=battery+percentage&so=1&c=apps

Próbálj ki többet és válaszd ki a számodra megfelelő programot.

benington
2011-06-03, 13:33
androidos:

nem a routeremmel van a baj sajnos. Nem csak otthon csinálja. Mondjuk 1-2 napig jó a wifi akárhol vagyok, aztán hirtelen amikor bekapcsolom azt írja ki h wifi error. Nem is keres rá az elérhető hálózatokra magyarul be sem kapcsol a wifi. Na és ezt a problémát csak a telefon kikapcsolásával és bekapcsolásával tudom orvosolni. Ha nem kapcsolonám ki, akkor sose tudnám hasznáni a wifit. És sajnos elég gyakran csinálja.

Miklós Rónai
2011-06-03, 22:58
töltötem a marketről olyan apps-eket amivel betudom kapcsolni a vakut, de valami miiatt nem müködik egyikse, pedig elvileg kéne müködnie.

mi lehet a baj?

pda_killer
2011-06-03, 23:29
androidos:

nem a routeremmel van a baj sajnos. Nem csak otthon csinálja. Mondjuk 1-2 napig jó a wifi akárhol vagyok, aztán hirtelen amikor bekapcsolom azt írja ki h wifi error. Nem is keres rá az elérhető hálózatokra magyarul be sem kapcsol a wifi. Na és ezt a problémát csak a telefon kikapcsolásával és bekapcsolásával tudom orvosolni. Ha nem kapcsolonám ki, akkor sose tudnám hasznáni a wifit. És sajnos elég gyakran csinálja.

Szia! Egy orosz portálon is nyomon követem a fejleményeket és ott is felhozódott ez a hiba!
Egy szervíz kódot emlegettek, ami állítólag megoldotta a problémát: *#*#526#*#*
Ez a kód állítólag törli a wifi cashe-ét. Én még nem próbáltam (nem volt rá szükség),
de remélem neked majd segít... Ha beválna, azért írj, h tudjuk.. :D

pda_killer
2011-06-03, 23:34
töltötem a marketről olyan apps-eket amivel betudom kapcsolni a vakut, de valami miiatt nem müködik egyikse, pedig elvileg kéne müködnie.

mi lehet a baj?

Szia! Az lenne a kérdésem, h fényképezés v videózás közben (ha be van kapcsolva a beállításokban), világít a vakú???
És milyen progikat szedtél le és próbáltál? Esetleg, ha megadod a nevüket, akkor mi is ki tudjuk próbálni...

iparos
2011-06-04, 04:58
Helo.nekem ket honapja van galaxy ace m es talalkoztam egy nagyon idegesito hibaval. Az pedig azlenne hogy a memoriakarzyamrol letorolt
mimden videot.ma fordult elo masodjara.ez mitol van? En biztos nemtoroltem ki.meg veletlenul sem mert voltak olyan vidik amik kulon mappakban voltak.
Szeretnem ha ez nem ismetlodn meg tobbet.segitene vki h ezt tudjam kezelni vhogy?
Koszi

Miklós Rónai
2011-06-04, 07:17
Szia! Az lenne a kérdésem, h fényképezés v videózás közben (ha be van kapcsolva a beállításokban), világít a vakú???
És milyen progikat szedtél le és próbáltál? Esetleg, ha megadod a nevüket, akkor mi is ki tudjuk próbálni...

igen fényképezés és videózás közbe a vaku világít.
ezeket a progikat probáltam: LED Flashlight for Froyo, LED Flashlight, LED Light, Tiny Flashlight + LED

némelyikről videó-is van róluk, hogy működik, nem ace-el, de más telóval jó.

Miklós Rónai
2011-06-04, 21:08
samsung galaxy ace-be gorilla glass üveg van?

Feri bá
2011-06-05, 13:06
Hogyan lehet egy mappára jelszót beállítani, hogy azt mindig kérje, mikor megnyitom?