PDA

Teljes verzió megtekintése : Samsung Galaxy ACE kérdések

oldal : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

SysCase
2011-12-16, 22:28
Sys: belépsz a névjegyekhez, menü gomb, importálás/exportálás, importálás simkártyáról. kijelölöd amit szeretnél és importálás. az sd kártyás megoldás ugye más, mivel arra külön van az opció, hogy exportálás SD kártyára.

nagyonköszisikerült :) csak nekem nem volt egyértelmű eddig

SysCase
2011-12-16, 22:32
galaxyace Köszönöm szépen :) a gyors segítséget

Tudjuk, hisz azért ez a topic neve :)

galaxyace
2011-12-17, 13:58
Sziasztok.

Azt hogy tudom megoldani, hogy az alkalmazásokban ne legyenek reklámok?

Üdv.: galaxyace

kozmate
2011-12-17, 15:28
még SE x8-nál úgy kellett megcsinálni, hogy root és volt hozzá egy aplikáció. szerintem ez itt sincs másképp. legalábbis root jog nélkül nem hiszem, hogy ellehet tüntetni őket.

galaxyace
2011-12-17, 16:04
még SE x8-nál úgy kellett megcsinálni, hogy root és volt hozzá egy aplikáció. szerintem ez itt sincs másképp. legalábbis root jog nélkül nem hiszem, hogy ellehet tüntetni őket.

Szia. Köszi a választ. Egyébként találtam egy AdFree nevű progit azzal le lehet, de ahogy mondtad root jog kell hozzá. A root jog tulajdonképpen mit is jelent? És nem ekkor ugrott a garancia?

kozmate
2011-12-17, 23:13
Lehet már kérdeztem, de nem láttam rá választ. A Telenornál melyik a legfrissebben kiadott Andi SGA-ra?

darkside
2011-12-18, 15:19
Szia hasi. Amikor internetezel azok a betűk azt mutatják, hogy milyen sebességű internethálózat érhető el a térségben. Nem tudom mindegyiknek hogy minek a rövidítései, de a legrosszab a G a legjobb a 3G. A G után jön az E (EDGE) a 3G alatt pedig a H van.

A H a magasabb. A sorrend GPRS, EDGE, 2G, 3G, 3,5G/HSPA(HSDPA lefeleé, HSUPA felfelé), HSPA+, 4G/LTE

DS

darkside
2011-12-18, 15:25
Már meg is néztem, sajnos nem tudok nagyon jól angolul, de esetleg van olyan is ami nem csak a tárolt üziket menti át hanem mindent amit kaptam illetve küldtem, hogy ne kelljen tartogatni, meg mentegetni hanem automatice megcsinálja? Mert ha nincs ilyen akkor nem is érdemes vele szarakodnom :D

Használd az smsbackup+ -t, állítsd be az automatikus mentést. Főoldalán auto backup mellé pipa, alatta a settingsben a legfeleső menü a mentés gyakoriságára vonatkozik, alatta az incoming lehet akármi szintén, a require wi-fi legyen kipipálva, ha van otthon/munkahelyen wi-fi hűlózat, így ingyenes, csak ezen dolgozik, legutolsó menüpont maradhat üres. Gmail-be ment, így szükséged lesz egy gmail-es postafiókra.
Advanced alatt amit állítanod kell, az a backup settingsben, hogy mit mentsen, hová, és hogyan nézzek ki a címe, illetve a mappa neve mi legyen.
A többit nem kell piszkálni.

DS

darkside
2011-12-18, 15:27
Sziasztok.

Azt hogy tudom megoldani, hogy az alkalmazásokban ne legyenek reklámok?

Megveszed a fizetős változatot, amennyiben van belőle ilyen.

DS

darkside
2011-12-18, 15:28

Egy reklám blokkoló kell hozzá, de a helye megmarad, csak fekete lesz.
Ugyanezt éred el, ha kikapcsolod a net elérést a telefonon.

DS

darkside
2011-12-18, 15:29
Szia. Köszi a választ. Egyébként találtam egy AdFree nevű progit azzal le lehet, de ahogy mondtad root jog kell hozzá. A root jog tulajdonképpen mit is jelent? És nem ekkor ugrott a garancia?

Administrátori jogokat szerzel vele a telefon felett.
És, igen, a gari megy a levesbe.

DS

darkside
2011-12-18, 15:30
Lehet már kérdeztem, de nem láttam rá választ. A Telenornál melyik a legfrissebben kiadott Andi SGA-ra?

Valószínűleg a telenor oldalán megtalálod a választ a keresett készülék specifikációinál.

DS

galaxyace
2011-12-18, 20:54
Administrátori jogokat szerzel vele a telefon felett.
És, igen, a gari megy a levesbe.

DS

Köszi a választ. Akkor inkább nem próbálom ki ezt az alkalmazást.

galaxyace
2011-12-18, 20:55
A H a magasabb. A sorrend GPRS, EDGE, 2G, 3G, 3,5G/HSPA(HSDPA lefeleé, HSUPA felfelé), HSPA+, 4G/LTE

DS

Köszi hogy kijavítottál, még kezdő vagyok.

darkside
2011-12-18, 23:45
Köszi hogy kijavítottál, még kezdő vagyok.

Semmi gond, sokan keverik.

DS

pda_killer
2011-12-19, 12:14
Szeva köszönöm a gyors választ de ezt a cyanogen ez program?vagy a telcsibe van bent?

A CyanogenMod egy kiegészítő csomag az összes gingerbreadre (2.3.*), ami főzött romnak tekinthető, tehát a garanciáddal játszol. Ajánlom, hogy telepítés elött olvass utána, milyen előnyei és hátrányai vannak, hogy telepítődik, milyen módosításokat végez, stb :cool:

starpee
2011-12-19, 13:06
Sziasztok!Azt szeretném megtudni hogy hogyan tudok a telefonmemóirából az SD kártyára áthelyezni alkalmazásokat?Letöltöttem egy App 2 Sd nevű appot a marketről de ott nincs semelyik alkalmazás a mozgatható kategóriában.De a Beállítások-Alkalmazások kezelésénél sem engedi.Ez azt jelenti hogy semmi féle képpen nem tudom áthelyezni?Vagy rootolni kéne a telót?

Köszi!

rtitusz
2011-12-19, 13:56
Sziasztok!Azt szeretném megtudni hogy hogyan tudok a telefonmemóirából az SD kártyára áthelyezni alkalmazásokat?Letöltöttem egy App 2 Sd nevű appot a marketről de ott nincs semelyik alkalmazás a mozgatható kategóriában.De a Beállítások-Alkalmazások kezelésénél sem engedi.Ez azt jelenti hogy semmi féle képpen nem tudom áthelyezni?Vagy rootolni kéne a telót?

Köszi!

Beállítások/programok alatt válaszra ki az átmozgatni kívánt alkalmazást, és tapp az "áthelyezés sd-re" fülre. Ez csak 2.2+ rendstereb működik, és nem minden programnál.

A letöltött app2sd-hez root kell, és egy particionált sd kártya.

starpee
2011-12-19, 14:36
Nagyon szépen köszönöm szépen a választ!

Beállítások/programok alatt válaszra ki az átmozgatni kívánt alkalmazást, és tapp az "áthelyezés sd-re" fülre. Ez csak 2.2+ rendstereb működik, és nem minden programnál.

A letöltött app2sd-hez root kell, és egy particionált sd kártya.

szabyka24
2011-12-19, 20:29
A CyanogenMod egy kiegészítő csomag az összes gingerbreadre (2.3.*), ami főzött romnak tekinthető, tehát a garanciáddal játszol. Ajánlom, hogy telepítés elött olvass utána, milyen előnyei és hátrányai vannak, hogy telepítődik, milyen módosításokat végez, stb :cool:
Köszike akkor inkább én nem telepítem fel :) mert akkor vége a garanciámnak :(

Larry00
2011-12-19, 21:23
Üdv Mindenkinek!

Ma vettem egy Galaxy Ace-t...és sajnos facebook fügőő vagyok(: és ugye a nincs net az elfőzetésembe: | próbáltam a 0.facebook-ot de a "weboldal nem elérthető,, Kérleek segítsetek!!

dave95
2011-12-19, 22:24
Sziasztok!
Rootolni szeretném a telefonomat de ebbe elég kezdő vagyok tehát valaki elmagyarázná mi kell hozzá és mire figyeljek oda? Garivesztésről tudok, dehát rootolás után szinte bármin lehet változtatni és sokmindenhez kell is, na meg a legfrissebb op rendszer is fontos számomra, ezért a rootolás mellett döntöttem.

Nórika
2011-12-20, 08:10
Sziasztok!
Szeretném frissíteni acemet,de nem sikerül.2.2.1. van rajta.Az lenne a problémám,hogy feltelepítettem a kiest majd csatlakoztattam a készüléket a géphez,kikapcsoltam az usb hibakeresést is.Azt írja a telefon,hogy csatlakozott de a számítógép nem látja azt csak az usb tárolót,hiába váltok vissza a telefon memóriájába ott nem lehet tallózni.Mi lehet a probléma?

kozmate
2011-12-20, 09:14
Üdv Mindenkinek!

Ma vettem egy Galaxy Ace-t...és sajnos facebook fügőő vagyok(: és ugye a nincs net az elfőzetésembe: | próbáltam a 0.facebook-ot de a "weboldal nem elérthető,, Kérleek segítsetek!!

Bár nem írtad, de gondolom T-Mobile-os vagy. Azért nem tudod használni a 0.fb.com-ot, mert nincs engedélyezve a mobilinternet elérésed. Ha bele gondolsz akkor érthető is, hogy hiába van wifi a házban ha nem csatlakozol hozzá, akkor nem tudsz netezni. Én a helyedben a következőt tenném. Marketről letölteném a droid wall nevű alkalmazást (persze szigorúan csak wifin keresztül), majd beállítanám, hogy csak az ''Internet'' aplikáció kapjon 3G-n keresztül netre jogot. (valahol itt olvastam azthiszem, hogy csak a gyári böngészővel működik ingyenesen a fb) majd elmented a beállításokat, elindítod az alap böngészőt, beállítod a http://0.facebook.com oldalt kezdőlapnak majd bekapcsolod a mobilnetet a Beálltások > Vez. nélküli és hálózatok > Mobilhálózatok > Csomagkapcs. haszn. vagy Nyomod hosszan a kikapcsoló gombot és ott a 2. opció. Ezek után ha minden igaz csak az Internet nevezetű alkalmazásod tud felmenni a netre és ha beállítottad a fb-ot kezdőlapnak akkor nem fog netet használni. Én a helyedben ennek ellenére akkor is kikapcsolnám a 3G-t amikor nem használom jobb félni mint megijedni alapon. Mindezek mellett szerintem az sem árt, ha előfizetsz egy 50 megás mobilnet csomagra pár száz ftért. nekem telenornál 50-es van, utána lekorlátozzák, nincs túlforgalmazási díj és teljesen jól elvagyok vele. Ha valamelyik szakértő úgy látja, hogy némi hiba csúszott az általam leírtakba nyugodtan javítson ki.

zsolt160
2011-12-20, 14:01
Sziasztok!
Szeretném frissíteni acemet,de nem sikerül.2.2.1. van rajta.Az lenne a problémám,hogy feltelepítettem a kiest majd csatlakoztattam a készüléket a géphez,kikapcsoltam az usb hibakeresést is.Azt írja a telefon,hogy csatlakozott de a számítógép nem látja azt csak az usb tárolót,hiába váltok vissza a telefon memóriájába ott nem lehet tallózni.Mi lehet a probléma?Nos nem tudom mit akarsz a telefon memóriájában turkálni.... Azt csak root-ot telóval lehet. Frissítéshez ennek semmi köze, azt a Kies-en keresztül tudod elvégezni ha felajánlja a frissítést. Ha nem, két dolog lehet, a telefonon szolgáltatói verzió van, és ahhoz még nincs frissítés. Vagy a telóhoz nincs, sajnos nem ilyen a telóm...

Nórika
2011-12-20, 20:47
Nem akarok a telefon memóriájába turkálni,csak arra akartam ezzel kitérni,hogy a teló nem csatlakozik a géphez a kies folyamatosan azt írja csatlakozás de nem csatlakozik.Gondolom ahhoz csatlakozni kellene a géphez a telefonnak,hogy felajánlja a frissítést.

nemka
2011-12-21, 00:00
Sziasztok!
Szeretném frissíteni acemet,de nem sikerül.2.2.1. van rajta.Az lenne a problémám,hogy feltelepítettem a kiest majd csatlakoztattam a készüléket a géphez,kikapcsoltam az usb hibakeresést is.Azt írja a telefon,hogy csatlakozott de a számítógép nem látja azt csak az usb tárolót,hiába váltok vissza a telefon memóriájába ott nem lehet tallózni.Mi lehet a probléma?

Szerintem a Kies a speciális műveletekhez (pl. firmware frissítés) igényli az USB hibkeresést, vagyis azt kapcsold vissza és utána próbáld ismét.

szabyka24
2011-12-21, 00:57
Az első 2 kérdésedre a válasz: Cyanogen. Ebben a modban alapból ki van kapcsolva az általad említett idehesítő hang, a rezgést is izlésed szerint tudod állítani, és rengeteg új lehetőséged nyílik.
3. próbáld meg ezt (https://market.android.com/details?id=com.thinkyeah.smslocker&feature=search_result), ezt (https://market.android.com/details?id=com.elevate.pioneers.SMSLocker&feature=also_installed) vagy ezt (https://market.android.com/details?id=com.apperhand.secretsms&feature=also_installed)
Szeva .
de canogenből van pár végül is pontosan melyiket szedje, le előre is köszönöm :)

pda_killer
2011-12-21, 06:10
Szeva .
de canogenből van pár végül is pontosan melyiket szedje, le előre is köszönöm :)

Szia. A 7.2 a legújabb, de még elég sok benne a bug, meg nincs még teljesen kész. A 7.1 elég stabil, én is azt használom... CyanogenMod-7.1.0-RC1-Cooper-KANG (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1263292)

pda_killer
2011-12-21, 06:43
Sziasztok!
Rootolni szeretném a telefonomat de ebbe elég kezdő vagyok tehát valaki elmagyarázná mi kell hozzá és mire figyeljek oda? Garivesztésről tudok, dehát rootolás után szinte bármin lehet változtatni és sokmindenhez kell is, na meg a legfrissebb op rendszer is fontos számomra, ezért a rootolás mellett döntöttem.

Szia! Root nem kell a rom frissítéshez, de sokmindenhez nélkülözhetetlen.
1. Töltsd le az ace_root.zip (http://prog-forum.zzl.org/download/ace_root.zip)-et (Nem kell kicsomagolni!) és másold a memóriakártya főkönyvtárába!
2. Tedd Recovery módba a telefont! (Kikapcsolt állapotban Menü+Bekapcs. lenyomva tartása, amíg meg nem jelenik a menü)
3. Válaszd az "apply update from sdcard"-ot. (Hang le/fel az irányításhoz, Menü a választáshoz)
4. Keresd meg és válaszd ki az ace_root.zip-et.
5. A megjelenő listában ismét válaszd a fájlt (a sok no-no-no közül)
6. Ha kész van, válaszd a "reboot system now"-t.
Újraindul a telefon és készen is vagyunk! Megjelent a menüben egy "Superuser" nevû alkalmazás amit nem lehet eltávolítani az alkalmazáskezelôbôl. Ez adja a Root jogot az alkalmazásoknak.

A root eltávolításához pedig az ace_unroot.zip (http://prog-forum.zzl.org/download/ace_unroot.zip)-et kell ugyanezzel a módszerrel feltenni. A root-nak utána nyoma sem lesz.

pda_killer
2011-12-21, 06:47

Köszi!

Szia! Itt (http://forum.androidhungary.com/threads/702-Samsung-Galaxy-ACE-%C3%A1ltal%C3%A1nos?p=46018&viewfull=1#post46018) már volt szó erről, link is van egy teljes (angol) leírásra...

Dollilolli
2011-12-21, 09:54
Biztos a világ legegyszerűbb dolgát kérdezem, de lehetséges az, hogy én társítsak egy általam választott képet az egyik névjegyhez, és ne az legyen, amit a google-lel, meg a facebook-kal összeszinkronizál?

rtitusz
2011-12-21, 12:38
Biztos a világ legegyszerűbb dolgát kérdezem, de lehetséges az, hogy én társítsak egy általam választott képet az egyik névjegyhez, és ne az legyen, amit a google-lel, meg a facebook-kal összeszinkronizál?

Persze, a képnek a telefon belső memóriájában kell lennie, tehát nem a google contact list-ben, sem a SIM-en.

Dollilolli
2011-12-21, 13:02
Persze, a képnek a telefon belső memóriájában kell lennie, tehát nem a google contact list-ben, sem a SIM-en.

Köszi a választ! idáig én is eljutottam, de sem a képeknél nem találtam olyan opciót, sem a névjegyeknél, hogy kép hozzárendelése vagy ilyesmi. itt akadt meg nálam a tudomány :)

dave95
2011-12-21, 13:35
1. Töltsd le az ace_root.zip (http://prog-forum.zzl.org/download/ace_root.zip)-et (Nem kell kicsomagolni!) és másold a memóriakártya főkönyvtárába!
2. Tedd Recovery módba a telefont! (Kikapcsolt állapotban Menü+Bekapcs. lenyomva tartása, amíg meg nem jelenik a menü)
3. Válaszd az "apply update from sdcard"-ot. (Hang le/fel az irányításhoz, Menü a választáshoz)
Újraindul a telefon és készen is vagyunk! Megjelent a menüben egy "Superuser" nevû alkalmazás amit nem lehet eltávolítani az alkalmazáskezelôbôl. Ez adja a Root jogot az alkalmazásoknak.

A root eltávolításához pedig az ace_unroot.zip (http://prog-forum.zzl.org/download/ace_unroot.zip)-et kell ugyanezzel a módszerrel feltenni. A root-nak utána nyoma sem lesz.

köszönöm szépen, téllegminden infot megadtál amire szükségem van, mai nap rootolom is! :) ty!

dave95
2011-12-21, 15:28

össze is jött :)
cyanogen 7.1 telepítéséről is tudnál egy hasonló infót adni?
és még 1 kérdés: marketről ugye ami nem kompatibilis azt nem tudom letölteni, na most ilyenkor telefont nézi vagy az android verziót is? lehetséges ha frissítem cyanogen-re akkor engedi letölteni? vagy ha beszerzem futni fog majd? játékra gondolok elsősorban.

örök hálám! : )

papamaci00
2011-12-21, 20:06
Sziasztok!
Kellene egy kis segítség,az a gond ,bekapcsolom a telót és csak villog a samsung logo a kijelzőn kb 1 hónapos a telo.nem tölt sehova csak villog majd elfeketedik a kijelző.
Nemtudom volt-e már valakinek ilyen problémája.Segítségeteket előre is köszönöm.

rtitusz
2011-12-21, 21:50
Sziasztok!
Kellene egy kis segítség,az a gond ,bekapcsolom a telót és csak villog a samsung logo a kijelzőn kb 1 hónapos a telo.nem tölt sehova csak villog majd elfeketedik a kijelző.
Nemtudom volt-e már valakinek ilyen problémája.Segítségeteket előre is köszönöm.

Összeomlik a rendszer betöltésekor, egy factory reset megoldhatja, recoveryből kell csinálni, és minden adat megy a levesbe.

zsolt160
2011-12-21, 21:52
Köszi a választ! idáig én is eljutottam, de sem a képeknél nem találtam olyan opciót, sem a névjegyeknél, hogy kép hozzárendelése vagy ilyesmi. itt akadt meg nálam a tudomány :)Kiválasztod a nevet, tapp rá, aztán bal gomb névjegy szerkesztése, rányomsz a kép helyére és ott választhatsz, fénykép készítése vagy kiválasztod a galériából.

kozmate
2011-12-21, 22:52
sziasztok. az lenne a kérdésem, hogy szert tettem a slideIT key eredeti verziójának *.apk filejára. viszont hatalmas dilemmám, hogy feltelepítem, használom, örülök magamnak, majd 1-2 óra használat után nem tudok slideolni. sőt még tapra sem reagál. telo restart nem segít, app reinstall az megoldja újabb 2 órára a problémát, de én valami tartósabb megoldásban gondolkodnék. ha bárkinek van valami tippje azt nagyon szívesen meghallgatom.

Dollilolli
2011-12-22, 10:23
Kiválasztod a nevet, tapp rá, aztán bal gomb névjegy szerkesztése, rányomsz a kép helyére és ott választhatsz, fénykép készítése vagy kiválasztod a galériából.

Köszi! át kellett importálni a SIMről a telefon memóriájába az összes névjegyet, mert mint kiderült a SIM káryán volt mind. Nagyon szépen köszönöm a segítséget! :)

zsolt160
2011-12-22, 13:29
Szívesen. A simen tárolt számokhoz nem lehet semmit hozzárendelni, csak ha a telefon memóriájában van. De ezt a régi telefonok is így csinálták.

sureg
2011-12-23, 15:41
Üdv!

Az ace támogatott videoformátumaira lennék kíváncsi. (külön lejátszó programok nélkül)
Előre is köszi!

rtitusz
2011-12-23, 16:07
Üdv!

Az ace támogatott videoformátumaira lennék kíváncsi. (külön lejátszó programok nélkül)
Előre is köszi!

Videóformátumok: MP4/H.264/H.263
Hangformátumok: MP3/WAV/eAAC+

legalább is google szerint...

jozso26
2011-12-23, 18:16
sziasztok,egy olyan kérdésem lenne,hogy az előlapon lévő kamerát hogy lehet használni??

rtitusz
2011-12-23, 18:37
sziasztok,egy olyan kérdésem lenne,hogy az előlapon lévő kamerát hogy lehet használni??

Azt nehezen, mert az nincs.

abatman
2011-12-23, 20:52
Sziasztok!
Valaki tudna nekem tanácsot adni abban hogy ha töltön van a telefon és teljesen feltöltődik akkor nekem elkezd csipogni vagy zenélni éjjel is ezt a zenélést hol lehet kikapcsolni?
2.meg a rezgést nem lehet beállítani erősebbre mert nem veszem észre ha a telcsi némítva van hogy hívnak mert olyan tompán rezeg :(
3.meg valaki tudna nekem ajánlani valami jó kis sms rendező progit amit le lehet kódolni is vagy is kóddal zárni????

Két dolgod van. Az első, hogy az értesítési csengőhangot változtasd egy szolidabbra. Pl "postman"
A második, hogy a hangerő menüben a csúszkáját az értesítésnek vedd legkisebbre, vagy minimumra.
Azaz:
1. Beállítások/Hang/Értesítési csengőhang/....
2. Beállítások/Hang/Hangerő/ (Az utolsó csúszka) Értesítés....

A rezgés erősségére alapból semmit nem találtam. Root és kövesd a máshol leírtakat.
Az SMS-re már szintén kaptál választ....

A

abatman
2011-12-24, 11:50
Sziasztok!

Keresnék egy olyan programot, ami képes csoportok átirányítására, vagy különböző számok más-más irányba történő átirányítására. Ha valaki használ ilyet, vagy belefutott ebbe a problémába és megoldotta, a megoldás is érdekelne. Köszi

Békés, Boldog Karácsonyt....

pda_killer
2011-12-24, 11:56
össze is jött :)
és még 1 kérdés: marketről ugye ami nem kompatibilis azt nem tudom letölteni, na most ilyenkor telefont nézi vagy az android verziót is? lehetséges ha frissítem cyanogen-re akkor engedi letölteni? vagy ha beszerzem futni fog majd? játékra gondolok elsősorban.

örök hálám! : )

Szia. A gmail címed aktiválásakor a Marketen regisztrálódik az email címed és a telefonod (GT-S5830), ezek szerint ajánlja fel a telepíthető programokat. A Cyanogen telepítésével nem tudsz több programot letölteni, max gyorsabban fognak futni (beleértve a játékokat is)...

pda_killer
2011-12-24, 14:00
cyanogen 7.1 telepítéséről is tudnál egy hasonló infót adni?

Sziasztok! Itt (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1263292) egy angol nyelvű leírás a telepítésről, itt (http://www.youtube.com/watch?v=6XA3i7a8rhc&feature=related) pedig egy videó a telepítés folyamatáról.

A telepítéshez szükség van:
1. egy 2.3.* androidra (gingerbread)
2. root-ra (ace_root.zip (http://prog-forum.zzl.org/download/ace_root.zip))
3. custom recovery-re (Clock.Work.Mod.Ace.v5.0.2.6.zip (http://prog-forum.zzl.org/download/Clock.Work.Mod.Ace.v5.0.2.6.zip))
4. telepítő fájlra (cm-7.1.0-RC1-Cooper-KANG-10.10.11-Grif_07.zip (http://www.multiupload.com/MZLA2ECCQ0)) és update fix-re (cm-7.1.0-RC1-Fix-12.10.11-Grif_07.zip (http://prog-forum.zzl.org/download/cm-7.1.0-RC1-Fix-12.10.11-Grif_07.zip))

Telepítés:
1. letöltjük a szükséges fájlokat, majd átmásoljuk az sd kártyára (ajánlott a főkönyvtárba)
2. ha nincs root jogosultságunk, akkor először azt telepítjük (leírás itt (http://forum.androidhungary.com/threads/702-Samsung-Galaxy-ACE-%C3%A1ltal%C3%A1nos?p=49065&viewfull=1#post49065))
3. CWM5 recovery telepítésének folyamata megegyezik a root-éval, csak a fájl neve változik
4. ha ezekkel készen vagyunk, ujrainditás, majd belépünk az új recoverybe (szokásos billentyűkombináció Menü+Bekapcs.)
5. wipe data/factory reset és wipe cashe partition
6. install zip from sdcard->choose zip from sdcard, majd megkeressük a cm-7.1.0-RC1-Cooper-KANG-10.10.11-Grif_07.zip fájlt a memóriakártyán, kiválasztjuk és jováhagyjuk (telepítés kb. 1-2 perc)
7. ugyanebben a menüben choose zip from sdcard, majd megkeressük a cm-7.1.0-RC1-Fix-12.10.11-Grif_07.zip fájlt a memóriakártyán, kiválasztjuk, és jováhagyjuk
8. a Back vagy Bekapcs. gombbal visszalépünk a főmenübe, majd wipe data/factory reset és wipe cashe partition
9. ha ezekkel megvagyunk, reboot system now, az első betöltés kb. 2 perc
10. betöltés után megjelenik egy varázsló, amelyel nyelvet, órát, dátumot és email címet tudunk beállítani (ezeket később is megtehetjük).
11. Betöltés után ellenőrizzük, hogy az alkalmazások közt ott van-e a CWM és a Superuser.

PS: Nem lehet elégszer leírni, ezért: A CyanogenMod, Root, CWM telepítése a telefon garanciájának elvesztéséhez vezet!!! Mindenki saját felelőségre kezdjen hozzá!!!

pda_killer

pda_killer
2011-12-24, 15:51
Kellemes Karácsonyi Ünnepeket Kívánok minden kedves droidosnak! :D

http://kepfeltoltes.hu/111224/1226518698250007_www.kepfeltoltes.hu_.gif

kozmate
2011-12-25, 02:06
Boldog Karácsonyt Nektek!

molnaristvan
2011-12-25, 11:10
Boldog Karácsonyt!

1 kérdés: Ami a Nokia programok oldalán van ROM, az melyik ROM? Mert csak annyit írnak, hogy június 2...

Szandra000
2011-12-25, 13:22
Sziasztok!
Nagy segítségre van szükségem. Páromnak vettem karácsonyra a samsung galaxy ace telefonjához egy samsung wep460as bluetooth headsetet, hosszadalmas keresgélés és több infó összegyűjtése után választottam mert papír szerint kompatibilis és bementem a Médiába és ott is meg kérdeztem mert szerencsére volt nekik ilyen típus. Mindenki azt mondta minden probléma nélkül jó lesz. Hát nem jó! Az én nokia 7230as telefonom fel ismeri és nagyon jó is a vétel de az övé nem. Tudok valamit tenni? Létezik valami illesztő program amit le lehet tölteni? Komolyan nagyon mérges vagyok hogy kb 5forrás mondta hogy jó lesz, hogy lehet így átvágni az embert? Azért nem kevés pénz volt! Meg karácsonyi ajándék, és jól pofára estem!
Köszönöm a segítségeteket!

zsolt160
2011-12-25, 15:11
Még pár helyre írd be légyszi.... Még mielőtt jönne a lebecsmérlésem, az ilyenek miatt lesz egyre átláthatatlanabb a fórum.

pda_killer
2011-12-25, 16:41
Sziasztok!

Keresnék egy olyan programot, ami képes csoportok átirányítására, vagy különböző számok más-más irányba történő átirányítására. Ha valaki használ ilyet, vagy belefutott ebbe a problémába és megoldotta, a megoldás is érdekelne. Köszi

Békés, Boldog Karácsonyt....

Szia. Szerintem ezt a problémát nem tudod megoldani, mivel a bejövő hivások átirányitását nem a telefon végzi, hanem a szolgáltató.

pda_killer
2011-12-25, 16:43
Boldog Karácsonyt!

1 kérdés: Ami a Nokia programok oldalán van ROM, az melyik ROM? Mert csak annyit írnak, hogy június 2...

Szia. Kicsit pontosabban le tudnád írni? (rom verzió vagy link az oldalra). A dátum alapján elég régi rom lehet, biztos van már frissebb...

molnaristvan
2011-12-25, 16:49
Szia. Kicsit pontosabban le tudnád írni? (rom verzió vagy link az oldalra). A dátum alapján elég régi rom lehet, biztos van már frissebb...

http://www.nokiaprogramok.hu/forum/viewtopic.php?f=136&t=3130#legfrissebb rom

Erről lenne szó.

molnaristvan
2011-12-25, 16:50
http://www.nokiaprogramok.hu/forum/viewtopic.php?f=136&t=3130#legfrissebb rom

Erről lenne szó.

Szoftverfrissítés és a Legfrissebb ROM

pda_killer
2011-12-25, 17:09
Sziasztok!
Nagy segítségre van szükségem. Páromnak vettem karácsonyra a samsung galaxy ace telefonjához egy samsung wep460as bluetooth headsetet, hosszadalmas keresgélés és több infó összegyűjtése után választottam mert papír szerint kompatibilis és bementem a Médiába és ott is meg kérdeztem mert szerencsére volt nekik ilyen típus. Mindenki azt mondta minden probléma nélkül jó lesz. Hát nem jó! Az én nokia 7230as telefonom fel ismeri és nagyon jó is a vétel de az övé nem. Tudok valamit tenni? Létezik valami illesztő program amit le lehet tölteni? Komolyan nagyon mérges vagyok hogy kb 5forrás mondta hogy jó lesz, hogy lehet így átvágni az embert? Azért nem kevés pénz volt! Meg karácsonyi ajándék, és jól pofára estem!
Köszönöm a segítségeteket!

Szia. A leirtak alapján a headsettel nincs baj, mivel a te telefonod felismeri és használni is tudja. Az ACE-en lépj be a Beállítások->Vezeték nélküli és...->Bluetooth beállítások-ba, majd ott a Bluetooth és a Felderíthető mellé pipa, majd Eszközök keresése. A headseten tartsd nyomva a gombot, amig a teló fel nem ismeri...

pda_killer
2011-12-25, 17:18
Szoftverfrissítés és a Legfrissebb ROM

Szia! Az egy elég régi S5830XXKPH 2.3.4es rom (többfájlos). Ha szeretnéd a legfrissebbet, ez az: S5830XWKT7.
Ha regisztrálsz a sampro.pl (lengyel, ingyenes) oldalra, ott mindig megtalálod a legfrissebbet.

molnaristvan
2011-12-25, 17:46
Szia! Az egy elég régi S5830XXKPH 2.3.4es rom (többfájlos). Ha szeretnéd a legfrissebbet, ez az: S5830XWKT7.
Ha regisztrálsz a sampro.pl (lengyel, ingyenes) oldalra, ott mindig megtalálod a legfrissebbet.

Kösz.
Ami neked van a telódon cián mód, az magyar?

pda_killer
2011-12-25, 18:44
Kösz.
Ami neked van a telódon cián mód, az magyar?

Igen van benne magyar nyelv is (ez az alap romtól függ), de most visszatettem a 7.1est, mert sok még benne a bug :(

vivi95
2011-12-25, 21:48
Sziasztok! Segítsetek légyszi!
Kaptam egy Samsung Galaxy Ace-t és hát elég béne vagyok hozzá. ://
Az lenne a kérdésem elsősorban,hogy hol tudnám beállitani, hogy ne csatlakozzon folyton az internethez. Egy fél nap alatt 5000Ft-om ment el. :S /és ha valaki tudja, és lenne szives segiteni, az ha részletesen leirná nekem, nagyon megköszönném/
Kérlek segítsetek. Előre is köszi.

kozmate
2011-12-25, 22:12
vivi95:

szia. EBBEN (http://forum.androidhungary.com/threads/702-Samsung-Galaxy-ACE-%C3%A1ltal%C3%A1nos?p=48965&viewfull=1#post48965) a hozzászólásomban leírtam, többek között az általad feltett kérdésre a választ és azt is, hogy ha TMobilos vagy hogyan tudod használni az ingyenes facebookot.

robyee
2011-12-25, 23:54
Sziasztok!
A következő lenne a problémám, hogy a barátnőm kapott egy Ace-t és ha a gépre akarom csatlakoztatni USB-vel, akkor se a KIES, se a gép nem látja. Van a tellóban egy sd kártya is. Ha csatlakoztatom a telefont a géphez, mindössze annyi történik, hogy megjelenik az értesítő sávban az USB ikon. Ezután az értesítő sávot lehúzva azt írja, hogy belső tárhely kikapcsolása (A zöld android jel narancs színűre vát). Ha kikapcsolom utána vissza tudom kapcsolni. Jah és nincs ilyen lenyíló lista ahol kitudom választani, hogy hogyan csatlakozzak: http://www.onlineandroidtips.com/images/o8.jpg
Valahol olvastam már olyat is, hogy le lehet tölteni valamilyen samsung usb mobile drivert ami PC-re települése után már az ACE értesítési sávján megjelenik az USB csatlakozás lehetősége. Erre szükség van, és ha igen akkor mi a neve? Illetve az USB hibaelhárítás nincs kipipálva, de ha csatlakoztatom, akkor magától kipipálja magát, de ennek ellenére még egyszer kiszedem a pipát, viszont akkor se történik semmi. lt
Láttam már volt hasonló probléma, de nem találtam rá konkrét megoldást.

robyee

szabyka24
2011-12-25, 23:56
Sziasztok lenne egy kérdésem :)
Még pedig az hogy ha smst irok és több telefonszámot szeretnék hozzá adni akkor a név listámon meg jelenik a facebookon mindne ismerősöm képpel együtt ezt a funkciót hogy lehet kikapcsolni nekem ne jelenjen meg a facebook ismerőseim közül senki se a telcsimen :)meg tök zavaró lett vagy 320db név most így zavaró:( Segítséget előre is köszönöm szép :)

kozmate
2011-12-26, 09:23
szabyka24:

mikor olvastam a problémádat azt hittem, hogy csak valami tévedés lesz, mert ugyan nekem a fb fiókom nincs lesyncelve, de a gmail annál inkább és se a névjegyek között nem láttam még, se akkor mikor sms-t írok. ez azért lehet, mert én nem nyitom meg a névjegyeket sms írásnál, hanem beírom a címzett(ek) menübe a neveket és úgy adom hozzá. igazából akkor is megjelennek, de legalább nem kell átgörgetni felettük, hanem elég csak továbbírni a nevet. mindezek mellett én keresem a választ arra a kérdésre, hogy a gmailes kapcsolatokat amiket leszinkronizált a telefon, hogyan tudom törölni úgy, hogy utána ne szinkronizálja újra.

zsolt160
2011-12-26, 10:40
Még pedig az hogy ha smst irok és több telefonszámot szeretnék hozzá adni akkor a név listámon meg jelenik a facebookon mindne ismerősöm képpel együtt ezt a funkciót hogy lehet kikapcsolni nekem ne jelenjen meg a facebook ismerőseim közül senki se a telcsimen :)meg tök zavaró lett vagy 320db név most így zavaró:( Segítséget előre is köszönöm szép :) Valószínűleg engedted a Face proginak a szinkronizálást. Kikapcsolni a beállítások>Fiókok szinkronizálása, itt a Face-ra katt és vagy törlöd a fiókot, vagy a szinkronizált dolgok közül kiveszed a pipát.
Nem használok Face-t, de a Skype is ezt csinálja, ebből gondolom nálad is ez a gond.

starpee
2011-12-26, 12:12
Még pedig az hogy ha smst irok és több telefonszámot szeretnék hozzá adni akkor a név listámon meg jelenik a facebookon mindne ismerősöm képpel együtt ezt a funkciót hogy lehet kikapcsolni nekem ne jelenjen meg a facebook ismerőseim közül senki se a telcsimen :)meg tök zavaró lett vagy 320db név most így zavaró:( Segítséget előre is köszönöm szép :)

Szia!

Névjegyek-Menü gomb-Egyebek-Megjelenítési beállítások és itt állítgathatod hogy mely névjegyek jellenjenek meg.

Üdv

pda_killer
2011-12-26, 12:31
Sziasztok!
A következő lenne a problémám, hogy a barátnőm kapott egy Ace-t és ha a gépre akarom csatlakoztatni USB-vel, akkor se a KIES, se a gép nem látja. Van a tellóban egy sd kártya is. Ha csatlakoztatom a telefont a géphez, mindössze annyi történik, hogy megjelenik az értesítő sávban az USB ikon. Ezután az értesítő sávot lehúzva azt írja, hogy belső tárhely kikapcsolása (A zöld android jel narancs színűre vát). Ha kikapcsolom utána vissza tudom kapcsolni. Jah és nincs ilyen lenyíló lista ahol kitudom választani, hogy hogyan csatlakozzak: http://www.onlineandroidtips.com/images/o8.jpg
Valahol olvastam már olyat is, hogy le lehet tölteni valamilyen samsung usb mobile drivert ami PC-re települése után már az ACE értesítési sávján megjelenik az USB csatlakozás lehetősége. Erre szükség van, és ha igen akkor mi a neve? Illetve az USB hibaelhárítás nincs kipipálva, de ha csatlakoztatom, akkor magától kipipálja magát, de ennek ellenére még egyszer kiszedem a pipát, viszont akkor se történik semmi. lt
Láttam már volt hasonló probléma, de nem találtam rá konkrét megoldást.

robyee

Szia. Először is töröld a gépről nem csak a kiest, hanem a hozzá tartozó drivereket is. Majd töltsd le a legújabbat: Kies_2.1.0.11112_41_7.exe (http://org.downloadcenter.samsung.com/downloadfile/ContentsFile.aspx?CDSite=UNI_HU&CttFileID=4875877&CDCttType=SW&ModelType=N&ModelName=GT-S5830&VPath=SW/201105/20110511103514252/Kies_2.1.0.11112_41_7.exe). Az usb hibakeresés legyen bepipálva a beállításokban. Azt, hogy miként csatlakoztasd a géphez (kies, pc, médiatár), nem tudod állítani, mert ez kimaradt az ace-ből.

robyee
2011-12-26, 13:05
Szia. Először is töröld a gépről nem csak a kiest, hanem a hozzá tartozó drivereket is. Majd töltsd le a legújabbat: Kies_2.1.0.11112_41_7.exe (http://org.downloadcenter.samsung.com/downloadfile/ContentsFile.aspx?CDSite=UNI_HU&CttFileID=4875877&CDCttType=SW&ModelType=N&ModelName=GT-S5830&VPath=SW/201105/20110511103514252/Kies_2.1.0.11112_41_7.exe). Az usb hibakeresés legyen bepipálva a beállításokban. Azt, hogy miként csatlakoztasd a géphez (kies, pc, médiatár), nem tudod állítani, mert ez kimaradt az ace-ből.

Rendben megpróbálom, bár a Kiest próbáltam már frissíteni és azt írta ki, hogy ez a legfrissebb. De minden esetre felrakom azt amit linkeltél.

bettiii
2011-12-26, 13:49
sziasztok!
Olyan kérdésem lenne,hogy egyik nap a Galaxy Acemen való internetezés során sikerült lefényképeznem az oldalt valamelyik gombbal. Csak sajnos nem tudom melyikkel és szükségem lenne a telefonnak erre a képességére. Tudna valaki segíteni?

pda_killer
2011-12-26, 14:00
sziasztok!
Olyan kérdésem lenne,hogy egyik nap a Galaxy Acemen való internetezés során sikerült lefényképeznem az oldalt valamelyik gombbal. Csak sajnos nem tudom melyikkel és szükségem lenne a telefonnak erre a képességére. Tudna valaki segíteni?

Szia. Ez a romtól függ: vagy Vissza+Menü(2.2.1-2.3.4), vagy Bekapcs.+Menü(2.3.5-2.3.7)

bettiii
2011-12-26, 14:12
Köszönöm a segítséget,sikerült megoldani. :)

jozso26
2011-12-26, 15:28
Sziasztok.
lenne egy kérdésem,én butus megnéztem mi az a vizszintes kalibrálás és tökre elb.sztam a telót,hiába fordítottam oldalra a telefont a kép csak nem akart fordulni vele,nagy nehezem sikerült addig állítgatnom míg elfordul a meg felelő irányba,de kb ha oldalra akarom fordítani a teló jobb sarkát 45 fokos szögben kell tartanom.Na most az lenne a kérdésem hogy vissza lehet ezt vhogy állítani az eredeti beállításra?? próbálkoztam a gyári beállítás visszaállításával,de csak nem változik semmi :S vki vmi ötlet esetleg??? thx.

jozso26
2011-12-26, 15:49
Sziasztok.
lenne egy kérdésem,én butus megnéztem mi az a vizszintes kalibrálás és tökre elb.sztam a telót,hiába fordítottam oldalra a telefont a kép csak nem akart fordulni vele,nagy nehezem sikerült addig állítgatnom míg elfordul a meg felelő irányba,de kb ha oldalra akarom fordítani a teló jobb sarkát 45 fokos szögben kell tartanom.Na most az lenne a kérdésem hogy vissza lehet ezt vhogy állítani az eredeti beállításra?? próbálkoztam a gyári beállítás visszaállításával,de csak nem változik semmi :S vki vmi ötlet esetleg??? thx.

Mindegy,már sikerült megoldanom :D addig kalibráltam míg nem sikerült :P

pda_killer
2011-12-26, 15:50
Sziasztok.

Szia. Erre a problémára már volt hsz itt (http://forum.androidhungary.com/threads/702-Samsung-Galaxy-ACE-%C3%A1ltal%C3%A1nos?p=46556&viewfull=1#post46556). A kalibrálást végezheted a beállitások menüben lévő progival is (amivel elállítottad), a lényeg, hogy vízszintben legyen a telefon.

dave95
2011-12-26, 19:30
nagyon macerás lenne telepíteni adobe flash playert meg airt?
linket vagy valaki leírná nekem?
rooted 2.3.3 SGA

köszi

pda_killer
2011-12-26, 19:52
nagyon macerás lenne telepíteni adobe flash playert meg airt?
linket vagy valaki leírná nekem?
rooted 2.3.3 SGA

köszi

Szia. Ide (http://forum.androidhungary.com/threads/702-Samsung-Galaxy-ACE-%C3%A1ltal%C3%A1nos?p=47571&viewfull=1#post47571) már tettem ki egy leírást, megpróbálhatod te is. Ha nem működik, keress rá a neten a kernelpiszka.zip-re. De lehet, hogy csak főzött rommal megy (nekem cyanogen-en tökéletesen megy 10.3as).

Nell-y
2011-12-26, 21:43
Sziasztok!

Tudom, hogy már lerágott csont, de MMS küldéssel kapcsolatban szeretnék kérdezni.
Tegnap ahogy olvasgattam a fórumot, ráeszméltem, hogy az adatforgalmamat vhogy korlátozni kellene a hatalmas számla elkerülése érdekében. Azt szeretném kérni, hogy aki tudja írja le nekem legyen szíves pontról pontra (mint egy hülye gyereknek :) ), hogy mit hogyan kapcsoljak, hogy ne teljesen lőjem ki az adatforgalmat, tehát tudjak MMS.t küldeni és fogadni.
Letöltöttem az APNdroidot, engedélyeztem az MMS.t, ezen kívül vissza kell még vmit pipálnom a telefon beállításainál?
(Azért kérdem ezt, mert miután tegnap állítgattam a kütyüt vmit nagyon kikapcsolhattam, mert akinek ezelőtt tudtam erről a készülékről MMS.t írni annak ma már nem tudok)

Köszönöm előre is, ha valaki segít!
BK mindenkinek :)

szabyka24
2011-12-26, 23:44
starpee (http://forum.androidhungary.com/members/8580-starpee)
http://forum.androidhungary.com/images/statusicon/user-offline.png zsolt160 (http://forum.androidhungary.com/members/6801-zsolt160)
http://forum.androidhungary.com/images/statusicon/user-offline.png kozmate (http://forum.androidhungary.com/members/8036-kozmate)
http://forum.androidhungary.com/images/statusicon/user-offline.pngSzevasztok köszönöm a gyors segítséget de mindneki verzióját végig csináltam töröltem a facebook fiókot is a telcsiről de nevek ugyan bent maradtak a facebookról. nem értem miért lett a telefonszámaim közt minden egyes facebook ismerősöm bent a profil képével együtt.Sajnos nagyon zavaró főleg most majd megint egy sms elszeretnék újév alkalmából küldeni több emebrkének és majd megint böngészhetem végig az összes nevet.

szabyka24
2011-12-26, 23:52
kozmate (http://forum.androidhungary.com/members/8036-kozmate),zsolt160 (http://forum.androidhungary.com/members/6801-zsolt160),starpee (http://forum.androidhungary.com/members/8580-starpee)
Szevasztok köszönöm szépen a gyors segítséget!de sajnos nem sikerült megoldanom a problémát mert töröltem a facebook fiókomat a telcsiről de attól még az összes facebook ismerősöm neveés képe bent maradt a sim kártyán tárolt telefonszámmal el látott ismerősim közt.meg próbáltam sms is írni úgy hogy egy szöveget több ismerősömnek is elküldeni (ugy mint karácsonykor )de megint elő jött mindenki a tárolt nevek is meg a facebookos ismerősöknek a nevei is :( Sajnos nem értem miért van ez igy :(

zsolt160
2011-12-27, 10:14
Maradni sajna marad, újra kellene tenni a számokat, vagy kigyomlálni a felesleget, de utána már nem szabad feltennie.

dave95
2011-12-27, 16:00
Szia. Ide (http://forum.androidhungary.com/threads/702-Samsung-Galaxy-ACE-%C3%A1ltal%C3%A1nos?p=47571&viewfull=1#post47571) már tettem ki egy leírást, megpróbálhatod te is. Ha nem működik, keress rá a neten a kernelpiszka.zip-re. De lehet, hogy csak főzött rommal megy (nekem cyanogen-en tökéletesen megy 10.3as).

alap rommal nem működött, de cyanogen 7.1 en kiváló, köszi szépen!
adobe airt is fel lehet rakni valamely módon? még annyi hogy youtubos video
milyen felbontasba megy nektek akadas nelkul? nekem a legkisebben élvezhető csak vagy ez a normálos? -rendes youtube oldalon- felbontás növelésével tisztább lesz az audio resze nem? én legalábbis azt vettem észre hogy nagyobb felbontasba valamitől tisztább jobb minőségű.

kozmate
2011-12-27, 18:14
szia. nem a fiókot kell törölni sztem, hanem lépj be fb alkalmazásba ''Menü gomb > Settings > csúsztasd a legaljára és ott Sync Contacts > itt nézd meg, hogy van-e olyan, hogy remove. nekem nyilván nincs, mert én amikor előzör beléptem fb-ra azt választottam, hogy dont sync, de egy próbát megér. azthiszem én így tudtam kitörölni őket, mikor még anno az x8amon letöltöttem véletlen. ha ez sem működik marketről ajánlom figyelmedbe a contact remover progit. azzal kitudod jelölni őket majd minden kijelöltet törölni és nem 1essével kell.

pda_killer
2011-12-27, 21:47
alap rommal nem működött, de cyanogen 7.1 en kiváló, köszi szépen!
adobe airt is fel lehet rakni valamely módon? még annyi hogy youtubos video
milyen felbontasba megy nektek akadas nelkul? nekem a legkisebben élvezhető csak vagy ez a normálos? -rendes youtube oldalon- felbontás növelésével tisztább lesz az audio resze nem? én legalábbis azt vettem észre hogy nagyobb felbontasba valamitől tisztább jobb minőségű.

Adobe Air sajna nem fog menni, mert az ace-ben ARMv6 architektúráju proci ketyeg, a rendszerkövetelmény pedig:
# ARMv7 processor with vector FPU, minimum 550MHz, OpenGL ES 2.0, H.264 and AAC HW decoders
# Android™ 2.2, 2.3, 3.0, 3.1, 3.2, and 4.0
# 256MB of RAM

Régebben én is próbálkoztam a 2.5ös verzióval, de csak fekete képet mutatot :( Ma kiváncsiságból kipróbáltam az új 3.1est, de hibával rögtön kilép. Szóval erről ennyit... :(

Youtube lejátszót milyet használsz? Mert az alap lejátszóban csak 2 videófelbontás közül választhatsz: alap(240p) és HQ(480p). Nekem wifi mellett hq-ban tökéletesen megy, csak mobilneten akad (nem 3g). És a youtube csak a videó felbontást húzza vissza, a hang marad az eredeti...

kozmate
2011-12-27, 21:51
szia. nem a fiókot kell törölni sztem, hanem lépj be fb alkalmazásba ''Menü gomb > Settings > csúsztasd a legaljára és ott Sync Contacts > itt nézd meg, hogy van-e olyan, hogy remove. nekem nyilván nincs, mert én amikor előzör beléptem fb-ra azt választottam, hogy dont sync, de egy próbát megér. azthiszem én így tudtam kitörölni őket, mikor még anno az x8amon letöltöttem véletlen. ha ez sem működik marketről ajánlom figyelmedbe a contact remover progit. azzal kitudod jelölni őket majd minden kijelöltet törölni és nem 1essével kell.

szabyka24-nek ment a post, csak azt kifelejtettem!

szabyka24
2011-12-28, 01:09
kozmate (http://forum.androidhungary.com/members/8036-kozmate) Köszönöm szépen a segítséget sikerült :)

dave95
2011-12-28, 01:10
Adobe Air sajna nem fog menni, mert az ace-ben ARMv6 architektúráju proci ketyeg, a rendszerkövetelmény pedig:
# ARMv7 processor with vector FPU, minimum 550MHz, OpenGL ES 2.0, H.264 and AAC HW decoders
# Android™ 2.2, 2.3, 3.0, 3.1, 3.2, and 4.0
# 256MB of RAM

Régebben én is próbálkoztam a 2.5ös verzióval, de csak fekete képet mutatot :( Ma kiváncsiságból kipróbáltam az új 3.1est, de hibával rögtön kilép. Szóval erről ennyit... :(

Youtube lejátszót milyet használsz? Mert az alap lejátszóban csak 2 videófelbontás közül választhatsz: alap(240p) és HQ(480p). Nekem wifi mellett hq-ban tökéletesen megy, csak mobilneten akad (nem 3g). És a youtube csak a videó felbontást húzza vissza, a hang marad az eredeti...

kár : /
eredeti oldalon amihez flash player szükséges! igen, alapból ami fennt van telefonon azon szépen lejátsza de engem az érdekel mikor böngészőből nézek youtubos videot amihez adobe flash player szükséges.

RitaBaba
2011-12-28, 08:31
Sziasztok!
Olyan problémám lenne hogy Facebooknál hiába választom ki hogy minden adatomat és névjegyemet szinkronizálj nem csinálja meg teljesen.Ezt úgy értem hogy a számokat meg a email címeket jelzi de képeket nem tesz hozzá és azt írj ki hogy az SNS adatok nem szinkronizálhatók.Valaki esetleg találkozott már ilyennel ha igen mi lenne rá a megoldás? Előre is köszönöm... :)

pda_killer
2011-12-28, 12:39
kár : /
eredeti oldalon amihez flash player szükséges! igen, alapból ami fennt van telefonon azon szépen lejátsza de engem az érdekel mikor böngészőből nézek youtubos videot amihez adobe flash player szükséges.

Mivel a flash lejátszóhoz is minimum armv7es proci kell, ezért az is szép eredmény, hogy legalább elindul ;) Amúgy nekem is 240p-n megy, de 320p és 480p-n már erősen akadozik a gyári böngészőben...

inoxis
2011-12-28, 15:03
Sziasztok.Mint új androidos,lenne pár kérdésem hozzátok,biztosan tudtok okosat mondani nekem....szóval ha a GPS-t használni szeretném akkor ahoz telepítenem kell-e hozzá térképet?A másik problémám hogy függettlen telót vettem,és valamiért nem tudok netre kapcsolódni vele(a wi-fi tökéletesen működik),és a másik hogy az üzenet küldési karakter számot hol lehet módosítani a szokványos 160-as karakteresre,mert valamiért teljesen más tartományban dolgozik.....köszi előre is a segítséget!

kozmate
2011-12-28, 15:37
Sziasztok.Mint új androidos,lenne pár kérdésem hozzátok,biztosan tudtok okosat mondani nekem....szóval ha a GPS-t használni szeretném akkor ahoz telepítenem kell-e hozzá térképet?A másik problémám hogy függettlen telót vettem,és valamiért nem tudok netre kapcsolódni vele(a wi-fi tökéletesen működik),és a másik hogy az üzenet küldési karakter számot hol lehet módosítani a szokványos 160-as karakteresre,mert valamiért teljesen más tartományban dolgozik.....köszi előre is a segítséget!

szia. GPS-t tudsz használni online illetve offline gps-t az online gps-hez ott van az alapból a telefonra telepített ''Térkép'' aplikáció, ami lényegében a google maps androidos telefonra. én személy szerint offline gps-t ajánlom, hogyha sokat vagy úton és nincs mobilnet előfizud, vagy korlátozzák erőssen, mert az csak műhold jeleket használ és az meg nem kerül egy fillérbe sem. itt ajánlok olyan programokat, mint az igo vagy sygic. ezeket netről kell letöltened és magadnak kell telepíteni a telefonra. a többi kérdésedre sajnos nem tudom a választ :(

robyee
2011-12-28, 16:46

Kössz Szépen!Megoldódott a probléma az új Kiessel, bár nem értem, mert nekem is azt írta ki, hogy ez a legújabb verzió!

Robyee

pda_killer
2011-12-28, 17:59

1) ha internet kapcsolattal használod, akkor nem kell semmit letöltened, erre van a gyári, viszont, ha net nélkül szeretnéd használni, akkor: iGo, Google Maps, Navitel, Navigon, Copilot, Sygic, nDrive stb programok közül kell telepítened 1et, majd letöltened hozzá a kívánt ország térképét
2) beállítások->vezeték nélküli és...->mobilhálózatok->adatok engedélyezése mellé pipa, úgyanitt hozzáférési pontok nevei-nél létre kell hoznod az apn-ket, külön netre, külön mmsre apn beállítások (http://www.tutorial.hu/android-t-mobile-vodafone-telenor-internet-es-mms-beallitasa/)
3) üzenetek->bal menü gomb->beállítások->sms bontása mellé pipa

ildiko90
2011-12-28, 20:19
Sziasztok! Olyat szeretnék kérdezni, hogy van gmailes fiókom, és mikor szeretnék belépni a Marketbe, akkor az egyszerüen ezt irja ki "nem lehet megbizható adatkapcsolatot létrehozni a szerverrel" Megjegyzem, hogy az összes adatforgalmas pipám be van kapcsolva, netem van, nem tudom mi lehet a probléma.
Meg a másik problémám, hogy ha kb 10 percet fennt vagyok facebookon, már akkor is estére lemerül a telefonom, ez normális?

pda_killer
2011-12-28, 20:27
Sziasztok! Olyat szeretnék kérdezni, hogy van gmailes fiókom, és mikor szeretnék belépni a Marketbe, akkor az egyszerüen ezt irja ki "nem lehet megbizható adatkapcsolatot létrehozni a szerverrel" Megjegyzem, hogy az összes adatforgalmas pipám be van kapcsolva, netem van, nem tudom mi lehet a probléma.
Meg a másik problémám, hogy ha kb 10 percet fennt vagyok facebookon, már akkor is estére lemerül a telefonom, ez normális?

Szia. Market problémára próbáld meg ezt. (http://forum.androidhungary.com/threads/702-Samsung-Galaxy-ACE-%C3%A1ltal%C3%A1nos?p=46048&viewfull=1#post46048) A másik dolog, ha egész nap aktív a wifi, akkor az 1 nap az normális, de gondolom mást is csinálsz rajta...

ildiko90
2011-12-28, 21:02
Lehet kicsit buta kérdés lesz, de restartolni a telt. csak annyit jelent, mint kikapcsolni, aztán vissza? És arra mondjuk figyeltem, hogy ne legyek a wifi bekapcsolva, vagy h pl a képernyőm spórolós legyen, mindent a minimumra állítottam, és mégis. Tényleg nem lógok egész nap a neten, csak fellépek 5 perc és kapcsolok ki mindent.

pda_killer
2011-12-28, 22:22
Lehet kicsit buta kérdés lesz, de restartolni a telt. csak annyit jelent, mint kikapcsolni, aztán vissza? És arra mondjuk figyeltem, hogy ne legyek a wifi bekapcsolva, vagy h pl a képernyőm spórolós legyen, mindent a minimumra állítottam, és mégis. Tényleg nem lógok egész nap a neten, csak fellépek 5 perc és kapcsolok ki mindent.

Igen, restart alatt csak sima újrainditást értettem. Olvasd el ezt (http://forum.androidhungary.com/threads/702-Samsung-Galaxy-ACE-%C3%A1ltal%C3%A1nos?p=46158&viewfull=1#post46158) a hozzászólást is az aksival kapcsolatban. Ha még mindig nem tudsz belépni a marketre, a Fast Reboot-ot innen (http://prog-forum.zzl.org/download/fast.reboot.1.8.zip) is letöltheted.

PS: ajánlom (minden kezdő androidosnak), hogy olvasd át ezt az 50 oldalt. Sok még fel nem tett kérdésedre választ kapsz... :D

pda_killer
2011-12-29, 01:15
3) üzenetek->bal menü gomb->beállítások->sms bontása mellé pipa

Bocsi, csak most látom, hogy az alap romon nincs ilyen pont :(, csak Cyanogen módban...

Mosimasi
2011-12-29, 09:58
Sziasztok!

Karácsonyra kaptam egy Samsung Galaxy Ace - t, de nem nagyon boldogulok vele. Nem telepítettem még rá semmit, lényegében wifi - vel egyszer voltam Facebook - on és megnéztem a gmail fiókomat, a régi telómról átmentettem a névjegyeket, képeket, zenéket.
Azt szeretném kérdezni, hogy hogyan tudnám megoldani azt, hogy az üzenetjelző hangom egy általam kiválasztott legyen, ne a készüléken lévő?

Előre is köszönöm a segítségeteket!! :)

nemka
2011-12-29, 13:51
Mosimasi: http://forum.androidhungary.com/threads/1176-Mit-hogyan-FAQ-GYIK?p=42330&viewfull=1#post42330

padi0023
2011-12-29, 15:14
Sziasztok! Karácsonyra kaptam egy Samsung Galaxy Ace-t. Szerettem volna megnézni az Index néhány videóját. Amikor egy videó ablakra kattintottam a telefon hibaüzenetet írt ki, hogy a videó nem játszható le.
(az index webes oldalán se működtek a videók, de még úgy se, hogy letöltöttem az Index alkalmazását is)
Kérdésem: ezeket a videókat le lehet egyáltalán játszani és ha igen hogyan ha nem akkor miért?

Köszönöm a segítséget!

inoxis
2011-12-29, 15:42
Köszönöm a segítséget,a netem akkor sem indúl,lehet a szolgáltatót kell majd felkeresnem,és az sms beállításoknál sem találtam ezt az opciót,de valószínű hogy én vagyok megint béna....

Mosimasi
2011-12-29, 16:38
Köszi, sikerrel jártam :D

pda_killer
2011-12-29, 16:53
Sziasztok! Karácsonyra kaptam egy Samsung Galaxy Ace-t. Szerettem volna megnézni az Index néhány videóját. Amikor egy videó ablakra kattintottam a telefon hibaüzenetet írt ki, hogy a videó nem játszható le.
(az index webes oldalán se működtek a videók, de még úgy se, hogy letöltöttem az Index alkalmazását is)
Kérdésem: ezeket a videókat le lehet egyáltalán játszani és ha igen hogyan ha nem akkor miért?

Köszönöm a segítséget!

Szia. Ez előzö 5-10 oldalon már volt hasonló kérdés+válasz. Azért nem tudod őket lejátszani, mert nincs flash player telepítve. Sajnos a hivatalos romokra nem tudod telepíteni, mert a kernelt kell hozzá átírni. Főzött rommal életre tudod kelteni (pl. cyanogen), de ezzel elveszted a garanciádat.

pda_killer
2011-12-29, 17:01
Köszönöm a segítséget,a netem akkor sem indúl,lehet a szolgáltatót kell majd felkeresnem,és az sms beállításoknál sem találtam ezt az opciót,de valószínű hogy én vagyok megint béna....

Akkor valószínüleg a szolgáltató tiltja a netet. Az sms problémádra a hivatalos romban nem találsz megoldást, de pl. marketről telepítheted a Go Sms (https://market.android.com/details?id=com.jb.gosms&feature=search_result) vagy Handcent Sms (https://market.android.com/details?id=com.handcent.nextsms&feature=search_result) alkalmazásokat, amiben már benne van a kívánt számláló.

inoxis
2011-12-29, 17:45
Esetleg más ötlet rá:-)...na meg az internet...én már beállítottam minden elképzehető megoldást,de netre akkor sem tudok papcslódni,csak wi-fi vel.....agyrém:-)

inoxis
2011-12-29, 17:47
Már hívtam őket,de okosabb nem lettem......sajna

nhjerome
2011-12-29, 18:13
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem galaxy ace-el kapcsolatba. mitől lehet hogy a környezetemben lévő más telefonok simán fogják a wifi jelet és tudják használni (iphone, ZTE...) én pedig alig látom, vagy nem is látom! van valami beállítás erre? vagy ilyen gyenge az ace?

zsolt160
2011-12-30, 11:31
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem galaxy ace-el kapcsolatba. mitől lehet hogy a környezetemben lévő más telefonok simán fogják a wifi jelet és tudják használni (iphone, ZTE...) én pedig alig látom, vagy nem is látom! van valami beállítás erre? vagy ilyen gyenge az ace?Moderátor nincs a közelbe... Három külön topikba ua. beírás, ez több mint bosszantó!

adika2222
2011-12-30, 13:58
sziasztok !
oylan kérdésem lenne, hogy telepitettem a skype-ot és nem tudok vele videóhivásokat inditani, eggyáltalán lehet vele? vagy h működik?
előre is köszönöm a segitséget

pda_killer
2011-12-30, 14:16
sziasztok !
oylan kérdésem lenne, hogy telepitettem a skype-ot és nem tudok vele videóhivásokat inditani, eggyáltalán lehet vele? vagy h működik?
előre is köszönöm a segitséget

Szia. Az ace-en nincs elülső kamera :(, ezért még ha lehetséges lenne is a hátsóval beiktatni, akkor is elég furcsa lenne, mert vagy téged látnának, de te őket nem (a telefon hátulját nézed), vagy fordítva...

guru55
2011-12-30, 21:36
Üdv Mindenkinek!

Olvasgattam a fórumot de igazából nem találtam a problémámhoz hasonló bejegyzést, ne haragudjatok ha mégis volt erről szó csak az én figyelmemet kerülte el. A lényeg, hogy a mai napon vettem egy Samsung Galaxy Ace telefont. Több fórumon olvastam már arról a dologról, hogy csak a balra dőlő ékezetes betűket érdemes használni pl SMS írás közben, mert különben csak 60-65 karaktert engedélyez egy SMS-ben a 140 helyett. A probléma hogy az "á" és "é" betűnél rendben van ha a balra dőlő változatot választom, de az ő-nél vagy a hosszú ű-nél ez már nem működik, mert ugyanúgy csak 60akárhány karaktert engedélyez. Van erre a problémára valami megoldás?

A másik probléma, szintén az ékezetekkel függ össze, hogyha a telefonkönyvben egy névben használok ékezeteket, nem engedi elmenteni, mondván hogy túl hosszú a név(amint az előbb az SMS-eknél leírt módon az á-t vagy az é-t a másik változatra cserélem minden ok, de pl hosszú ű vagy ő szintén nem működik)

Lehet hogy valakinek ez csak szőrszálhasogatásnak tűnik, de nem volt egy olcsó telefon és ennyiért azért elvárnám hogy kifogástalanul működjön.

Előre is köszi a választ és a segítséget:)

zsolt160
2011-12-30, 21:51
Telefonkönyvnek nem véletlenül a sim kártya van beállítva, oda mentené? Mert azzal lehetnek ilyen gondok.

guru55
2011-12-30, 22:02
Még annyi az előző dologhoz az ékezetekkel kapcsolatban hogy sikerült megoldani az SMS mizériát, aki esetleg hasonló gonddal küzd a megoldás a köv: üzenetek->bal menü gomb->beállítások->Szövegbeviteli üzemmód->válasszátok az "Ékezet nélkül" pontot. Ettől működik az összes ékezet, de nem csökkenti az SMS méretét.

A másik probléma viszont ezzel nem oldódott meg a telefonkönyvben, úgyhogy ehhez várom továbbra is a segítséget:)
Köszi

guru55
2011-12-30, 22:07
Telefonkönyvnek nem véletlenül a sim kártya van beállítva, oda mentené? Mert azzal lehetnek ilyen gondok.

Köszi a gyors választ zsolt160. De, igazad van...:) Ez egy elég alapvető dolog lett volna...:D köszi még1x

zsolt160
2011-12-31, 00:14
Semmi gond, örülök, hogy a gond megoldódott!

sztildi
2011-12-31, 09:58
Sziasztok!
Segítségeteket kérném! Jelenleg a " cm-7.1.0-RC1-Cooper-KANG-10.10.11-Grif_07" ROM van a készülékemen ( ACE). Leírnátok néhány szóban, vagy elég egy link-is, hogyan kell a gyári ( Telenor 2.3.3) ROM-ot visszarakni. Csak a gari miatt kérdezném ha szükség lesz rá.
Esetleg érdemes újabb ROM-al próbálkozni ha van?
Nagyon köszönöm válaszotokat és
B.U.É.K

guru55
2011-12-31, 15:50
Sziasztok!

Egy kérdésem lenne a KIES-en belül a Samsung Apps-el kapcsolatban. Az normális hogy már a Samsung Apps-be való belépéskor kiírja hogy a készülékem nem támogatja az Apps-eket (Galaxy Ace-m van), és hogy csak a Samsung Wave-k a támogatott készülékek, mert csak azokat látom a listában(nem csak 1-1 app-rőlé beszélek, mert az világos hogy nem minden telefon alkalmas mindenre)? Esetleg valamit rosszul csinálok?:)

Előre is köszi:)

pda_killer
2011-12-31, 20:15
Sziasztok!
Segítségeteket kérném! Jelenleg a " cm-7.1.0-RC1-Cooper-KANG-10.10.11-Grif_07" ROM van a készülékemen ( ACE). Leírnátok néhány szóban, vagy elég egy link-is, hogyan kell a gyári ( Telenor 2.3.3) ROM-ot visszarakni. Csak a gari miatt kérdezném ha szükség lesz rá.
Esetleg érdemes újabb ROM-al próbálkozni ha van?
Nagyon köszönöm válaszotokat és
B.U.É.K

Szia. Én is használom a cm-et, nem1szer váltottam már az alap romot, tehát:
1) a neten azt írják, hogy cwm-ben wipe data és dalvik cache, majd odinnal előbb többfájlos (pl. KPH) romot kell felrakni, majd csak aztán az általad kívánt egy- vagy többfájlos romot, majd megint wipe
2) én simán wipe-kívánt rom-wipe teszem fel, így is simán működik

PS.:Amit még tudnod kell, hogy a cm telepítéskor átformázza a cashe, data és system particiókat rfs-ről ext4-re, ezért mikor cm után teszel fel egy újabb romot, ciklikusan csak a samsung feliratig fog betölteni a teló, amig nem csinálsz wipe-ot (az eredeti recoveryben), ami visszaformázza a data és cashe particókat (systemet az odin formázza alapból).

pda_killer
2011-12-31, 20:20
Sziasztok!

Egy kérdésem lenne a KIES-en belül a Samsung Apps-el kapcsolatban. Az normális hogy már a Samsung Apps-be való belépéskor kiírja hogy a készülékem nem támogatja az Apps-eket (Galaxy Ace-m van), és hogy csak a Samsung Wave-k a támogatott készülékek, mert csak azokat látom a listában(nem csak 1-1 app-rőlé beszélek, mert az világos hogy nem minden telefon alkalmas mindenre)? Esetleg valamit rosszul csinálok?:)

Előre is köszi:)

Szia. Ez mindenkinél így van, de nem érdemes vele vacakolni, használd inkább a marketet.

PS: Mindenkinek Boldog Új Évet Kívánok! 2012-ben is jó droidozást és válaszokban gazdag fórumozást!

sztildi
2012-01-01, 12:17
Szia. Én is használom a cm-et, nem1szer váltottam már az alap romot, tehát:
1) a neten azt írják, hogy cwm-ben wipe data és dalvik cache, majd odinnal előbb többfájlos (pl. KPH) romot kell felrakni, majd csak aztán az általad kívánt egy- vagy többfájlos romot, majd megint wipe
2) én simán wipe-kívánt rom-wipe teszem fel, így is simán működik

PS.:Amit még tudnod kell, hogy a cm telepítéskor átformázza a cashe, data és system particiókat rfs-ről ext4-re, ezért mikor cm után teszel fel egy újabb romot, ciklikusan csak a samsung feliratig fog betölteni a teló, amig nem csinálsz wipe-ot (az eredeti recoveryben), ami visszaformázza a data és cashe particókat (systemet az odin formázza alapból).

Nagyon köszönöm segítségedet!!! Vissza is raktam a gyári 2.3.3. ROM-ot. Nem igazán jött be a CM. Mi a véleményed a 2.3.6 Nordic countries ROM-ról. Megér egy próbát?

B.U.É.K

dave95
2012-01-01, 15:56
Cyanogen 7 van a telefonon és az lenne a gondom, hogy elmegy a Cyanogenes kezdőképernyőig aztán tölt végtelenségig magyarul nem csinál semmit :(
Előtte semmi gond nem volt vele csak egyszer kivettem a zsebemből és ezt csinálta...
Gondolom recoverybe kéne valamit csinálnom... nos ott helybe rámentem a Backupra el is indítottam végzett vele de semmi. Lehet értelme nem volt de valami ilyesmire emlékeztem.

B.U.É.K

rtitusz
2012-01-01, 17:31
Cyanogen 7 van a telefonon és az lenne a gondom, hogy elmegy a Cyanogenes kezdőképernyőig aztán tölt végtelenségig magyarul nem csinál semmit :(
Előtte semmi gond nem volt vele csak egyszer kivettem a zsebemből és ezt csinálta...
Gondolom recoverybe kéne valamit csinálnom... nos ott helybe rámentem a Backupra el is indítottam végzett vele de semmi. Lehet értelme nem volt de valami ilyesmire emlékeztem.

B.U.É.K

A Backup csak lementette a jelenlegi nem működő rendszert, úgyhogy azzal nem nyertél semmit. Egy Wipe dalvik cache lehet segít, ha nem akkor viszont csinálj egy factory resetet (wipe data).

dave95
2012-01-01, 18:09
A Backup csak lementette a jelenlegi nem működő rendszert, úgyhogy azzal nem nyertél semmit. Egy Wipe dalvik cache lehet segít, ha nem akkor viszont csinálj egy factory resetet (wipe data).
Köszi, a factory reset segített csak : / egyébként mit csinálhattam rosszul, hogy ez történt?

pda_killer
2012-01-01, 18:38
Nagyon köszönöm segítségedet!!! Vissza is raktam a gyári 2.3.3. ROM-ot. Nem igazán jött be a CM. Mi a véleményed a 2.3.6 Nordic countries ROM-ról. Megér egy próbát?

B.U.É.K

Szia. Ha az S5830XWKT7 romra gondolsz, akkor szerintem megéri. Nekem most az alap rom cm alatt. Teszteltem 2 napot (még cm nélkül) és jóval stabilabb az elődeinél, nem fagy feloldáskor, valamivel gyorsabb a wifi és mobilnet is. De már hozzászoktam a cm-hez :) Neked mi nem tetszett a cm-ben?

sztildi
2012-01-01, 19:55
Szia. Ha az S5830XWKT7 romra gondolsz, akkor szerintem megéri. Nekem most az alap rom cm alatt. Teszteltem 2 napot (még cm nélkül) és jóval stabilabb az elődeinél, nem fagy feloldáskor, valamivel gyorsabb a wifi és mobilnet is. De már hozzászoktam a cm-hez :) Neked mi nem tetszett a cm-ben?

Lehet hogy én voltam "láma" , de az otthon hálózatot borzasztóan rosszul kezelte ( igazából sehogy). Bizonyára beállítás probléma az egész, de valahogy nem jött össze:).
A " MyPhoneExplorer"-t használom mint szinkronizáló programot és az istennek sem akart összejönni. A gyári ROM-al elsőre. Így döntöttem hogy akkor marad a gyári ROM. Azért nem hagyom fel a kísérletezgetést:)
Esetleg van ötleted arra ,hogy kb 3-4 percenként miért eldobja a netet a készülék? Előtte nem csinálta. Ez megoldás lehet: " *#*#526#*#* újratölti a drivert" ?

starpee
2012-01-02, 12:50
Sziasztok!
Feltelepítettem a Kiest és azt írja hogy az eszköz nem támogatja a Kiesen való szoftverfrissítést.Ezt miért írja ki?Mi a teendő,hogy működjön?

Köszi.

rtitusz
2012-01-02, 20:52
Sziasztok!
Feltelepítettem a Kiest és azt írja hogy az eszköz nem támogatja a Kiesen való szoftverfrissítést.Ezt miért írja ki?Mi a teendő,hogy működjön?

Köszi.

Töröld a Kies-t és felejtsd el örökre, mert a legnagyobb trágya program, amivel valaha találkoztam. Ha frissíteni akarod, vidd be egy Samsung szervizbe, garijegy fejébe megcsinálják ingyen. Ha bevállalósabb vagy, akkor használj Odint, vagy Heimdalt.

guru55
2012-01-02, 22:20
Üdv Mindenkinek!

Mi a véleményetek az okostelefon(Galaxy Ace, bár ebben a kérdésben nincs nagy szerepe)+víruskerseő kombóról? Szerintetek szükség van rá, úgy tudom eléggé szívja az akksit... Mennyire esélyes telefonon vírust kapni? Melyik a legjobb ingyenes víruskereső telefonra?

Előre is köszi a válaszokat:)

Májszi
2012-01-02, 22:27
sziasztok! teljesen kezdő vagyok. hogyan tudom beállítani, hogy az e-mailjeimnek (gmail) csak a fejlécét töltse le, ne az egész tartalmat?
(ha az egészet letölti, az többe kerül, ugye?) előre is köszi

starpee
2012-01-02, 22:31
Töröld a Kies-t és felejtsd el örökre, mert a legnagyobb trágya program, amivel valaha találkoztam. Ha frissíteni akarod, vidd be egy Samsung szervizbe, garijegy fejébe megcsinálják ingyen. Ha bevállalósabb vagy, akkor használj Odint, vagy Heimdalt.

Értem,hát sok panaszt hallottam a Kiesre,úgyhogy akkor inkább tényleg hanyagolom.A válaszod meg köszi:)

starpee
2012-01-02, 22:35
Üdv Mindenkinek!

Mi a véleményetek az okostelefon(Galaxy Ace, bár ebben a kérdésben nincs nagy szerepe)+víruskerseő kombóról? Szerintetek szükség van rá, úgy tudom eléggé szívja az akksit... Mennyire esélyes telefonon vírust kapni? Melyik a legjobb ingyenes víruskereső telefonra?

Előre is köszi a válaszokat:)

Szia!

Ha csak Marketről töltött programokat telepítesz, nem nagyon "nyelhetsz be" vírust..Bár ebben nincs olyan nagy tapasztalatom:)

pda_killer
2012-01-03, 00:39
Lehet hogy én voltam "láma" , de az otthon hálózatot borzasztóan rosszul kezelte ( igazából sehogy). Bizonyára beállítás probléma az egész, de valahogy nem jött össze:).
A " MyPhoneExplorer"-t használom mint szinkronizáló programot és az istennek sem akart összejönni. A gyári ROM-al elsőre. Így döntöttem hogy akkor marad a gyári ROM. Azért nem hagyom fel a kísérletezgetést:)
Esetleg van ötleted arra ,hogy kb 3-4 percenként miért eldobja a netet a készülék? Előtte nem csinálta. Ez megoldás lehet: " *#*#526#*#* újratölti a drivert" ?

Hasonlót én is tapasztaltam, úgy 1 hónapos cm használat után, általában akkor, amikor hagytam, hogy a kijelző elsötétedjen. Csak wipe segített, mivel cm-ben nem működnek a tárcsázóban beütött szervíz kódok. De már hozzászoktam...

pda_killer
2012-01-03, 00:44
sziasztok! teljesen kezdő vagyok. hogyan tudom beállítani, hogy az e-mailjeimnek (gmail) csak a fejlécét töltse le, ne az egész tartalmat?
(ha az egészet letölti, az többe kerül, ugye?) előre is köszi

Szia. Sem a gmail-ben, sem a gyári kliensben nincs lehetőség ennek beállítására. De marketen biztos találsz komolyabb klienst is.

pda_killer
2012-01-03, 00:47
Értem,hát sok panaszt hallottam a Kiesre,úgyhogy akkor inkább tényleg hanyagolom.A válaszod meg köszi:)

arra azért vigyázz, hogy milyen romot teszel fel (odinnal), mert elvesztheted a garanciádat...

GalaxySS99
2012-01-03, 19:00
Szia Tücsök! Nekem az ARC Media vált be

dave95
2012-01-03, 22:16
Köszi, a factory reset segített csak : / egyébként mit csinálhattam rosszul, hogy ez történt?

ez lenne még a kérdésem, cyanogen használók nektek is relatíve sokszor lassul le a rendszer/ gyakran történik nektek olyan pl. elindítok 1 alkalmazást és váratlanul leáll vagy a várakozást választom nos ami általába elég hosszú idő.. 7.0van fennt. 7.1es gyorsabb valamivel?

pda_killer
2012-01-03, 23:16
ez lenne még a kérdésem, cyanogen használók nektek is relatíve sokszor lassul le a rendszer/ gyakran történik nektek olyan pl. elindítok 1 alkalmazást és váratlanul leáll vagy a várakozást választom nos ami általába elég hosszú idő.. 7.0van fennt. 7.1es gyorsabb valamivel?

Szia. Nekem 7.1 van fent, de ilyen hibával még nem találkoztam. Szerintem megéri feltenni, habár már van 7.2 (nincs teljesen kész) és készül a 9.0 is icecream alapra... :)

magyarmelos
2012-01-04, 10:43
Sziasztok!

Szeretnék másik gmail fiókra áttérni. Gondolom export-import-al át tudom vinni a névjegyeket a másikba. Ilyenkor duplán lesz minden név?
Egyáltalán lehet egyszerre két gmail fiókom?

Az Androidom most 2.3.3. A múltkor próbáltam használni a rendszerben levő fényképező alkalmazást. Fényképezéssel nincs semmi gond, viszont mozgókép felvételnél nem találom, hogy hova teszi az állományt, sőt visszanézni sem tudom a telefonon. Érdemes valami más kameraprogramot használni?

dzsajni
2012-01-04, 14:01
Sziasztok!

Hogy lehet ezen az okos telefonon hozzárendelni névhez csengőhangot, illetve képet?
Lehet tök egyszerű, de sajnos nekem nem megy.:( Valamint szeretnék más ébresztőhangot a gyárin kívül, amit szintén nem sikerült eddig beállítanom:(
Előre is köszi a segítséget!:)

lackó0123
2012-01-04, 14:06
sziasztok!
azt szeretném kérdezni hogy van az ace-n a beállítások / vezeték nélküli és hálózatok / VPN-beállítások ott hogyan tudom a wi-fi routeremet hozzáadni?
válaszokat előre is köszönök

rtitusz
2012-01-04, 14:26
Sziasztok!

Szeretnék másik gmail fiókra áttérni. Gondolom export-import-al át tudom vinni a névjegyeket a másikba. Ilyenkor duplán lesz minden név?
Egyáltalán lehet egyszerre két gmail fiókom?

Az Androidom most 2.3.3. A múltkor próbáltam használni a rendszerben levő fényképező alkalmazást. Fényképezéssel nincs semmi gond, viszont mozgókép felvételnél nem találom, hogy hova teszi az állományt, sőt visszanézni sem tudom a telefonon. Érdemes valami más kameraprogramot használni?

Lehet több fiókod, a régiben tárolt névjegyek láthatóságát ki tudod kapcsolni a telefonon. Törölni az első (alapértelmezett) fiókot nem lehet, csak factory resettel.

rtitusz
2012-01-04, 14:32
Sziasztok!

Hogy lehet ezen az okos telefonon hozzárendelni névhez csengőhangot, illetve képet?
Lehet tök egyszerű, de sajnos nekem nem megy.:( Valamint szeretnék más ébresztőhangot a gyárin kívül, amit szintén nem sikerült eddig beállítanom:(
Előre is köszi a segítséget!:)

Névjegyek/Gipsz Jakab/menü gomb/szerkeszt -> itt ráböksz a fényképre a kép hozzárendeléshez, vagy lejjebb görgetve lesz egy olyan opció, hogy csengőhang.

Egyéni csengőhang/jelzőhang beállításáról pedig bővebben a Mit, hogyan? [FAQ/GYIK] topikban találsz.

rtitusz
2012-01-04, 14:33
sziasztok!
azt szeretném kérdezni hogy van az ace-n a beállítások / vezeték nélküli és hálózatok / VPN-beállítások ott hogyan tudom a wi-fi routeremet hozzáadni?
válaszokat előre is köszönök

A sima WIFI menüpontból mért nem elég csatlakozni?

Májszi
2012-01-04, 15:01
Szia. Sem a gmail-ben, sem a gyári kliensben nincs lehetőség ennek beállítására. De marketen biztos találsz komolyabb klienst is.

köszi a választ. bár nem egészen értem, hogyhogy így van, mert azt hittem, ez valami alap beállítási lehetőség, amit a többség igy használ, hogy ne fizessen annyit.

rtitusz
2012-01-04, 15:28
köszi a választ. bár nem egészen értem, hogyhogy így van, mert azt hittem, ez valami alap beállítási lehetőség, amit a többség igy használ, hogy ne fizessen annyit.

A többségnek van mobilnete, és így nem érdekli az az extra 200kb.

Larim
2012-01-04, 16:45
Sziasztok!

Én most csináltam egy rom frissítést a telómra (galaxy ace)! A CM 7.2 -t tettem fel, de az apn beállítások nem egészen olyan mint a 2.3 as androidon! A telenor honlapján meg csak a 2.2-höz van leírás! "Gyárilag" volt benne egy pannon net nevű apn, de azt nem tudom ,hogy honnan szedte a telefon, de működőképes! Azt lehet gond nélkül használni, vagyi inkápp csináljak valahogy új apn-t?
A válaszokakt előre is köszönöm!

Decepticon
2012-01-04, 16:53
Sziasztok!

Én most csináltam egy rom frissítést a telómra (galaxy ace)! A CM 7.2 -t tettem fel, de az apn beállítások nem egészen olyan mint a 2.3 as androidon! A telenor honlapján meg csak a 2.2-höz van leírás! "Gyárilag" volt benne egy pannon net nevű apn, de azt nem tudom ,hogy honnan szedte a telefon, de működőképes! Azt lehet gond nélkül használni, vagyi inkápp csináljak valahogy új apn-t?
A válaszokakt előre is köszönöm!

Ha működik, minek a másik? Valószínűleg a ROM szakácsai voltak olyan figyelmesek, hogy a különböző országok apn-jeit is belehegesztették a forrásba. Örülj és használd!

Dec

dzsajni
2012-01-04, 18:53
Szia! Köszönöm a gyors választ, de eddig eljutottam én is, csak az a gondom, hogy a GIPSZ JAKAB/menü gomb/szerkeszt->csak név és tel szám van semmilyen kép és lejebb sem lehet görgetni :(:eek:

Névjegyek/Gipsz Jakab/menü gomb/szerkeszt -> itt ráböksz a fényképre a kép hozzárendeléshez, vagy lejjebb görgetve lesz egy olyan opció, hogy csengőhang.

Egyéni csengőhang/jelzőhang beállításáról pedig bővebben a Mit, hogyan? [FAQ/GYIK] topikban találsz.

zsolt160
2012-01-04, 19:01
Nos, én ott kezdem, hogy az android verziót frissítsd legalább Froyo-ra (2.2). Aztán a névjegyzékben tapp a névre, bal gomb>szerkesztés, aztán a bal felső sarokban van egy képszerűség, arra tapp és már is kiválasztható a kép, vagy elkészíthető.

rtitusz
2012-01-04, 19:08
Szia! Köszönöm a gyors választ, de eddig eljutottam én is, csak az a gondom, hogy a GIPSZ JAKAB/menü gomb/szerkeszt->csak név és tel szám van semmilyen kép és lejebb sem lehet görgetni :(:eek:

Akor a telefonszám a SIM kártyán lesz, és nem a Google felhőben, vagy a telefon belső memóriájában. A SIM kártyán lévő telefonszámhoz soha semmilyen telefonon nem lehetett egyéni képet, és csengőhangot rendelni.

rtitusz
2012-01-04, 19:09
Nos, én ott kezdem, hogy az android verziót frissítsd legalább Froyo-ra (2.2). Aztán a névjegyzékben tapp a névre, bal gomb>szerkesztés, aztán a bal felső sarokban van egy képszerűség, arra tapp és már is kiválasztható a kép, vagy elkészíthető.

Az ACE alapból 2.2-vel jött ki, úgyhogy ez elírás. Megtippelem, hogy neki is 2.3 fut, mert már csak olyat árulnak.

magyarmelos
2012-01-04, 22:44
Még mindig a névjegyzékkel bajlódok!
Van egy gmail fiókom, amiben amiben többek között céges névjegyek is vannak. A több mint 400 névjegy közül, körülbelül 120 céges van, a legtöbbje fotóval együtt. Kimentettem őket az SD kártyára és nagy örömömre a fényképeket is kivitte olyan módon, hogy a bitmap kép hexdump formában van. Szeretnék egy olyan vcf változatot készíteni, amiben csak a cégesek névjegyek vannak. Elkezdtem kigyomlálni a feleslegeseket, egyszerű szövegszerkesztővel. Hamar meguntam ezt a rabszolgamunkát!
Megpróbáltam olyan módon elkészíteni, hogy egy új gmail fiókba beimportáltam őket. Ismét szerencsém van, mert a fotókat is átvitte. Szépen meg is jelenik a fiókba bejelentkezett PC-n! Itt sokkal könnyebb volt kigyomlálni a feleslegeseket.
A szerencsém itt hagyott el, mert a címjegyzékből a PC-ről már nem tud úgy exportálni, hogy átvigye a képeket is!
Ez a fiók is megjelenik a szinkron után a telefonon, de itt sem tudok olyan módon exportot készíteni, hogy csak a második G fiók névjegyeit tegye bele! :(
Az nem lehet, hogy ne legyen valami használható megoldás, csak a szövegszerkesztős változat!

dave95
2012-01-05, 13:07
Szia. Nekem 7.1 van fent, de ilyen hibával még nem találkoztam. Szerintem megéri feltenni, habár már van 7.2 (nincs teljesen kész) és készül a 9.0 is icecream alapra... :)

hmm kiváncsi leszek ics felületre, mennyi időt adnál neki hogy a hivatalos hibátlan verzió kijöjjön? :D úgy olvastam csak a kamerával vannak gondjaik az már remélem nem sok idő.. :)

galaxyész
2012-01-05, 13:45
Üdv mindenkinek!

Közel egy hónapja van meg az első androidos telefonom, Samsung Galaxy Ace Android 2.3.3 verzióval.
Tegnap kiírta a telefon hogy kevés a hely a belső memórián, mivel az alkalmazások egy részét oda telepítette, míg a memóriakártyán 14 GB szabad hely van. Ezért döntöttem a rootolás mellett.
A rootolást a következő leírás alapján csináltam meg: http://androlib.blog.hu/2011/07/25/samsung_galaxy_ace_rootolasa_es_firmware_telepites

Minden működött, tökéletes volt, ajánlották hogy rakjam fel a ROM Manager nevű programot, le is töltöttem a ROM Manager Premium v4.7.0.5 programot.
A programot elindítottam, és kérte az engedélyt, hogy letöltse a ClockworkMod Recovery nevű programot, mikor a letöltés elkészült elszállt a képernyő, és azóta nem tudom bekapcsolni a telefont.
Próbáltam azzal hogy kivettem, beraktam az aksit, memóriakártyát kivettem, beraktam, megpróbáltam beindítani a bekapcsológomb+kezdőlapgomb paranccsal és a bekapcsológomb+kezdőlapgomb+hangerő le gomb paranccsal is.

Kerestem interneten, de eddig sehol nem találtam hasonlót.
Valakinek esetleg van valami ötlete hogyan lehetne újra életre kelteni a telefont?

pda_killer
2012-01-05, 14:37
Üdv mindenkinek!

Közel egy hónapja van meg az első androidos telefonom, Samsung Galaxy Ace Android 2.3.3 verzióval.
Tegnap kiírta a telefon hogy kevés a hely a belső memórián, mivel az alkalmazások egy részét oda telepítette, míg a memóriakártyán 14 GB szabad hely van. Ezért döntöttem a rootolás mellett.
A rootolást a következő leírás alapján csináltam meg: http://androlib.blog.hu/2011/07/25/samsung_galaxy_ace_rootolasa_es_firmware_telepites

Minden működött, tökéletes volt, ajánlották hogy rakjam fel a ROM Manager nevű programot, le is töltöttem a ROM Manager Premium v4.7.0.5 programot.
A programot elindítottam, és kérte az engedélyt, hogy letöltse a ClockworkMod Recovery nevű programot, mikor a letöltés elkészült elszállt a képernyő, és azóta nem tudom bekapcsolni a telefont.
Próbáltam azzal hogy kivettem, beraktam az aksit, memóriakártyát kivettem, beraktam, megpróbáltam beindítani a bekapcsológomb+kezdőlapgomb paranccsal és a bekapcsológomb+kezdőlapgomb+hangerő le gomb paranccsal is.

Kerestem interneten, de eddig sehol nem találtam hasonlót.
Valakinek esetleg van valami ötlete hogyan lehetne újra életre kelteni a telefont?

Szia. Próbáld meg így: vedd ki az aksit (kb. 4-5 percre), majd tartsd lenyomva ezt a 3 gombot: Bekapcs.+Menü+HangLe és úgy tedd vissza. Ha megjelenik a Download felirat, akkor Odinnal már tehetsz fel új romot (kb. 10-15 próba, többnek nincs értelme). Ha nem jön be a download, próbáld töltőre csatlakoztatni, ha nem jelzi a töltést, akkor valószínüleg a rom manager piszkált bele a boot-ba. Akkor viszont már csak szervízben tudnak segíteni jtag-gal... Én úgy tudom, hogy a rom manager nem támogatja a mi telefonunkat (csak főzött rommal és kernellel), viszont marketről mégis letölthető?... :confused:

pda_killer
2012-01-05, 14:51
hmm kiváncsi leszek ics felületre, mennyi időt adnál neki hogy a hivatalos hibátlan verzió kijöjjön? :D úgy olvastam csak a kamerával vannak gondjaik az már remélem nem sok idő.. :)

Szia, sok helyen azt írják, hogy hivatalos ICS nem lesz galaxy ace-re, de még galaxy s-re sem... De pontosabb infót majd csak január közepén fognak adni. De CM 9.0 ICS 4.0.3 már letölthető, ahogy írtad a kamera és rádió viszont még használhatalan. Bővebb infó itt (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1425865).

pda_killer
2012-01-05, 14:55
Akit érdekel, itt (http://prog-forum.zzl.org/download/ace_root.zip) egy frissebb root:
- superuser 3.0.7.41
- su 3.0.3.2
- busybox 1.18.4

galaxyész
2012-01-05, 15:12
Sajnos egyik se jött be!
Találtam 1-2 külföldi oldalt, ahol szintén ugyan ez a probléma állt elő. Ott azt írta hogy beszélt a szervízzel és valószínűleg tönkretette az alaplapot, és sajnos többen is ezt írják :(
Szia. Próbáld meg így: vedd ki az aksit (kb. 4-5 percre), majd tartsd lenyomva ezt a 3 gombot: Bekapcs.+Menü+HangLe és úgy tedd vissza. Ha megjelenik a Download felirat, akkor Odinnal már tehetsz fel új romot (kb. 10-15 próba, többnek nincs értelme). Ha nem jön be a download, próbáld töltőre csatlakoztatni, ha nem jelzi a töltést, akkor valószínüleg a rom manager piszkált bele a boot-ba. Akkor viszont már csak szervízben tudnak segíteni jtag-gal... Én úgy tudom, hogy a rom manager nem támogatja a mi telefonunkat (csak főzött rommal és kernellel), viszont marketről mégis letölthető?... :confused:

geza31
2012-01-05, 16:44
Sziasztok
Tud valaki segíteni mért van,hogy mióta frissítettem a galaxi acet 2.3.3-ra néha ha hívnak nem csörög ki csak rezeg.
Üdv Géza

pda_killer
2012-01-05, 17:54
Sziasztok
Tud valaki segíteni mért van,hogy mióta frissítettem a galaxi acet 2.3.3-ra néha ha hívnak nem csörög ki csak rezeg.
Üdv Géza

Szia! Gondolom Kiessel frissitettél, de wipe (http://forum.androidhungary.com/threads/702-Samsung-Galaxy-ACE-%C3%A1ltal%C3%A1nos?p=45392&viewfull=1#post45392) az nem volt... Egy próbát megér :)

geza31
2012-01-05, 18:17
Szia! Gondolom Kiessel frissitettél, de wipe (http://forum.androidhungary.com/threads/702-Samsung-Galaxy-ACE-%C3%A1ltal%C3%A1nos?p=45392&viewfull=1#post45392) az nem volt... Egy próbát megér :)
Szia köszönöm a választ igen kiessel frissítettem még az lenne a kérdés ha wipe-lek
minden adat eltűnik képek e-mail beállítás stb

rtitusz
2012-01-05, 18:24
Szia köszönöm a választ igen kiessel frissítettem még az lenne a kérdés ha wipe-lek
minden adat eltűnik képek e-mail beállítás stb

Igen, minden elveszik. Az SD nem törlődik.
Névjegyeket, APN-t és SMS-eket érdemes kimenteni.

pda_killer
2012-01-05, 19:13
Sajnos egyik se jött be!
Találtam 1-2 külföldi oldalt, ahol szintén ugyan ez a probléma állt elő. Ott azt írta hogy beszélt a szervízzel és valószínűleg tönkretette az alaplapot, és sajnos többen is ezt írják :(

A panelnak nincs baja, csak a boot particiót kell visszahozni, de ez otthoni körülmények mellett elég nehéz, mert ezeket kell hozzá beszerezni: Riff JTag (150$) és persze a hozzá tartozó szoftver, valamint egy táp (+3,7V) és forrasztó. Így kell, hogy kinézzen:

http://www.youtube.com/watch?v=dpEnEQ4Na1Y

dave95
2012-01-05, 19:52
Értem, köszi az infót ha végülis kijönne akkor majd linkelj lécci :D
Cyanogennel (7.0) az a gondom, hogy valamitől egyszer csak lelassul a telefon, de úgy hogy meg is áll a képernyő 10-15 mp-re kikapcsolás / menü gombot olyankor nem érzékeli, általába rebootolom. Furcsa módón néha folytatódik az egész és reboot után ugyan olyan lassu ... :(
Te találkoztál már ilyennel?

kisveni
2012-01-05, 20:03
Sziasztok fórumozók ! Nemrég tettem szert egy Samsung Galaxy Ace készülékre nagyon szeretem és van is egy kérdésem:Samsung kies(tudom hogy egy elcseszett szoftver)en keresztül tudnám az Acem frissíteni 2.3.4 vagy esetleg 2.3.5 verzióra??? K
öszönöm a segítséget előre is!!

galaxyész
2012-01-05, 21:35
Nagyon köszönöm a válaszod, sokat segítettél!
A táp és forrasztó résszel nem lenne baj, mivel jártas vagyok ezen a téren, inkább a 150$-os Riff JTag okozhat gondot főleg 250 forintos dollárral.
Esetleg nem tudod hogy hol végeznek ilyen javításokat? Kisebb telefonüzletekben vagy csak nagyobb szervizekben?
A panelnak nincs baja, csak a boot particiót kell visszahozni, de ez otthoni körülmények mellett elég nehéz, mert ezeket kell hozzá beszerezni: Riff JTag (150$) és persze a hozzá tartozó szoftver, valamint egy táp (+3,7V) és forrasztó. Így kell, hogy kinézzen:

http://www.youtube.com/watch?v=dpEnEQ4Na1Y

pda_killer
2012-01-06, 00:09
Nagyon köszönöm a válaszod, sokat segítettél!
A táp és forrasztó résszel nem lenne baj, mivel jártas vagyok ezen a téren, inkább a 150$-os Riff JTag okozhat gondot főleg 250 forintos dollárral.
Esetleg nem tudod hogy hol végeznek ilyen javításokat? Kisebb telefonüzletekben vagy csak nagyobb szervizekben?

Több lehetőséged is van:
1) beviszed a samsung szervízbe, majd sírva mondod, hogy te nyugodtan frissítetted a romot KIESSEL!, de frissítés után a telefon nem kapcsolt be. Elveszik még garanciálisan kivizsgálásra, de ha a szervízben az igazi okot akarják, és kiderül, hogy te vagy a ludas, akkor többe fog kerülni, mint a másik 3 lehetőség együtt és a garancia is repül
2) beviszed a samsung szervízbe, és elmondod az igazságot, ilyenkor azt mondják, hogy a panelt kell cserélni (150-200$) + a garancia is repül, de megemlítheted, hogy jtag-gal is lehet (ha meg van minden hozzá, kb. 30 perc munka), ha értenek hozzá, lehet h elválalják.
3) beviszed egy ismerős szervízbe (ha van), ahol megvannak a szükséges dolgok (legolcsóbb és leggyorsabb módszer).
4) magad szerzed be a hozzávalókat (lassú és drága, viszont később válalhatsz ilyen munkát, mivel a riff rengeteg androidos telefont támogat)

PS: Ha jól megfigyelted, a videón volt egy kis fekete kütyü, amit az usb-be próbált tenni, még a boot viszaállítása előtt. Ez egy "sima" jumper, nem kell hozzá sok minden, csak egy mikro usb dugasz és egy 301 KOhm-os ellenálás (pontosan ennyi legyen). A dugaszban lévő 4es és 5ös lábak közé kell beforrasztani, a többi lábat szabadon kell hagyni. Ezt akkor használják, amikor nem a boot halott, hanem a recovery, és nem tudnak belépni a download-ba, csak egy képet mutat, amin sárga háromszögben egy telefon és egy számítógép van. Lehet, hogy neked is megérne egy próbát...

http://kepfeltoltes.hu/120105/microusb_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

pda_killer
2012-01-06, 00:38
Értem, köszi az infót ha végülis kijönne akkor majd linkelj lécci :D
Cyanogennel (7.0) az a gondom, hogy valamitől egyszer csak lelassul a telefon, de úgy hogy meg is áll a képernyő 10-15 mp-re kikapcsolás / menü gombot olyankor nem érzékeli, általába rebootolom. Furcsa módón néha folytatódik az egész és reboot után ugyan olyan lassu ... :(
Te találkoztál már ilyennel?

OK, a linket majd megosztom, de lehet majd csak privátban. 7.0át nem használtam, ezért nem tudom, mi lehet a gond, mivel láttam, hogy wipe az már megvolt. Én 7.1 RC1-et használok. Nálam ritkán, de előfordul, hogy feloldásnál picit lefagy (1-2 mp). Ez azért van, mert "alvó" üzemmódban a módosított kernel visszahúzza a procit 800MHz-ről 122Mhz-re, ezzel is csökkentve a telefon fogyasztását. Lehet, hogy 7.0ban is van ilyen lehetőség? Esetleg valamelyik program (általában task killer) terheli le a procit?

lackó0123
2012-01-06, 16:55
sziasztok!
gondolkodtam hogy új romot keresek szerintetek a cyanogen mod 7.1 rc1 vagy a 9.0 érimeg jobban ?????
létszi linket is
előre is köszönöm

pda_killer
2012-01-06, 17:17
sziasztok!
gondolkodtam hogy új romot keresek szerintetek a cyanogen mod 7.1 rc1 vagy a 9.0 érimeg jobban ?????
létszi linket is
előre is köszönöm

Szia. Szerintem a 7.1et (http://forum.androidhungary.com/threads/702-Samsung-Galaxy-ACE-k%C3%A9rd%C3%A9sek?p=49323&viewfull=1#post49323) tedd fel, még mindig az a legstabilabb. A 7.2 (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1380800) és 9.0 (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1425865) még eléggé hiányos rendszerek (nem megy: kamera, rádió, proximity szenzor, stb...).

pda_killer
2012-01-06, 17:21
Sziasztok fórumozók ! Nemrég tettem szert egy Samsung Galaxy Ace készülékre nagyon szeretem és van is egy kérdésem:Samsung kies(tudom hogy egy elcseszett szoftver)en keresztül tudnám az Acem frissíteni 2.3.4 vagy esetleg 2.3.5 verzióra??? K
öszönöm a segítséget előre is!!

Szia. Ha nem bízol vagy a kiesben, vagy magadban (odinnal), akkor vidd be a legközelebbi szervízbe, amíg tart a garancia, ingyenesen kell, hogy frissítsék. Ha mégis kiessel szeretnéd, az sem gond (ha éppen felajánl frissebb romot a telefonodra), csak ajánlott frissités előtt a wipe.

Larim
2012-01-06, 18:19
Sziasztok! Nemrég cseréltem az eredeti romot a cm 7.2-re! A problémám az lenne, hogy a gps bekapcsolásakor nem csinál semmit a telefon!
Lehet, hogy hiányos, de minden más működik (rádió, kamera stb.)
Van valami megoldás erre a problémára?
Előre is köszi!

kisveni
2012-01-06, 19:07
Szia. Ha nem bízol vagy a kiesben, vagy magadban (odinnal), akkor vidd be a legközelebbi szervízbe, amíg tart a garancia, ingyenesen kell, hogy frissítsék. Ha mégis kiessel szeretnéd, az sem gond (ha éppen felajánl frissebb romot a telefonodra), csak ajánlott frissités előtt a wipe.
Köszönöm szépen :) azthiszem a szervizes verziót választom igazábol bízok magamban mert az előző készülékem HTC Diamond P3700 (nem androidos windows mobile) azon is volt már android meg winmo6.5 meg 6.1 is de az más tészta mert nemakarom ezt a telót elcseszni a kies meg nemakar frissíteni valamiért :( :( de azért kösz a szervíz megoldja mert győri vagyok és itt van samsung szervíz :P kösz :kisveni

pda_killer
2012-01-06, 20:02
Sziasztok! Nemrég cseréltem az eredeti romot a cm 7.2-re! A problémám az lenne, hogy a gps bekapcsolásakor nem csinál semmit a telefon!
Lehet, hogy hiányos, de minden más működik (rádió, kamera stb.)
Van valami megoldás erre a problémára?
Előre is köszi!

A kamera és rádió a 9.0ban nem működik, ezt elfelejtettem említeni. A 7.2ben a proximity szenzor és a 2 szenzoros gomb csak akkor világit, amikor éppen kedve tartja. Te melyik verziót tetted fel? (Jaff, vo-1, esetleg mást)
A kérdésedet viszont nem értem: attól, hogy aktiválod a gps-t, a telefon semmit sem fog tenni. Viszont, ha a navigációs program nem kezdi el bemérni a műholdakat, és a kis jel sem villog fent a taskbaron, akkor próbáld meg ezt (http://forum.androidhungary.com/threads/702-Samsung-Galaxy-ACE-k%C3%A9rd%C3%A9sek?p=48168&viewfull=1#post48168) a programot, ha ezzel sem lát semmit, akkor wipe, ha igy se, akkor lehet a rom a ludas...

dave95
2012-01-06, 20:46
OK, a linket majd megosztom, de lehet majd csak privátban. 7.0át nem használtam, ezért nem tudom, mi lehet a gond, mivel láttam, hogy wipe az már megvolt. Én 7.1 RC1-et használok. Nálam ritkán, de előfordul, hogy feloldásnál picit lefagy (1-2 mp). Ez azért van, mert "alvó" üzemmódban a módosított kernel visszahúzza a procit 800MHz-ről 122Mhz-re, ezzel is csökkentve a telefon fogyasztását. Lehet, hogy 7.0ban is van ilyen lehetőség? Esetleg valamelyik program (általában task killer) terheli le a procit?

7.1-et használok én is, csak valamiert 7.0-t írtam ^^.
Előző nap felraktam rá pár apróságot Ez Task killer + Battery, de olyan sok mindent nem hogy ne bírná el a proci. Gond az volt, hogy már indításnál kb. 10sec míg feloldja a zárt meg ilyesmi, végül factory reset megoldotta a problémát. Most kipróbálom a 7.2-t hogy milyen!
Egyébként tegnapi napom azzal ment el, hogy LG OPTIMUS p350 készülékre raktam fel Cyanogen 7.1-t + Custom recovery-t. Hát mit mondjak meggyűlt vele a bajom mire minden összejött de úgy 4-5óra alatt megértettem mindent és most fut rajta a 7.1 hiba nélkül :)) csak azért írtam ide mert láttam hogy a készülék fórumába semmi téma, ha érdekel valakit betudom linkelni a szükséges dolgokat / elmagyarázni mindent!

dave95
2012-01-06, 23:24
Még valami: Gapps.zipet flashelni= recovery módban telepíteni mint a ROMot?!
csakmert 7.2 Cyanogenhez amit letöltöttem nincs fent alapból, és már meg is találtam a fájlt, flasheltem telepítéskor de semmi : /

kisveni
2012-01-07, 10:33
jha és mégegy kérdés ha odinnal frissíteném 2.3.4 v 2.3.5 re akkor a gari elveszlik??
és hivatalos??

Decepticon
2012-01-07, 12:20
jha és mégegy kérdés ha odinnal frissíteném 2.3.4 v 2.3.5 re akkor a gari elveszlik??
és hivatalos??

Igen, a gari ugrik és ez a Kies-féle frissítésre is áll. Persze mindent meg lehet oldani és mindennek a nyomát el lehet tüntetni, de az hozzáértést igényel. Ha rám hallgatsz, akkor Samsung szerviz és ott szépen megcsinálják neked. Vagy megpróbálkozol magad, de akkor a felelősséget is vállalnod kell...

Dec

kisveni
2012-01-07, 12:34
Igen, a gari ugrik és ez a Kies-féle frissítésre is áll. Persze mindent meg lehet oldani és mindennek a nyomát el lehet tüntetni, de az hozzáértést igényel. Ha rám hallgatsz, akkor Samsung szerviz és ott szépen megcsinálják neked. Vagy megpróbálkozol magad, de akkor a felelősséget is vállalnod kell...

Dec
Köszszépen!:D majd akk beviszem a szervízbe :D legalább a garis megmarad :D

cacao
2012-01-07, 12:45
Cyanogenmod 9 et hol lehet szerezni ACE -re

pda_killer
2012-01-07, 16:23
Cyanogenmod 9 et hol lehet szerezni ACE -re

Pl. innen (http://forum.androidhungary.com/threads/702-Samsung-Galaxy-ACE-k%C3%A9rd%C3%A9sek?p=50614&viewfull=1#post50614)

pda_killer
2012-01-07, 16:31

Dec

Ha a szolgáltató vagy a területi beállitásodnak megfelelő (csc) legfrissebb romot teszed fel, akár Kiessel, akár Odinnal, a garancia megmarad! Aki viszont nem akar vele vacakolni, annak ott a szervíz...

pda_killer
2012-01-07, 16:38
Még valami: Gapps.zipet flashelni= recovery módban telepíteni mint a ROMot?!
csakmert 7.2 Cyanogenhez amit letöltöttem nincs fent alapból, és már meg is találtam a fájlt, flasheltem telepítéskor de semmi : /

Igen, a gapps.zip is csak recoveryben telepíthető. Az, hogy nem vettél észre semmi változást, az azért van, mert csak pár google szervíz alkalmazás deodex verziója frissül.

pda_killer
2012-01-07, 16:52
7.1-et használok én is, csak valamiert 7.0-t írtam ^^.
Előző nap felraktam rá pár apróságot Ez Task killer + Battery, de olyan sok mindent nem hogy ne bírná el a proci. Gond az volt, hogy már indításnál kb. 10sec míg feloldja a zárt meg ilyesmi, végül factory reset megoldotta a problémát. Most kipróbálom a 7.2-t hogy milyen

Használtam és is task killert, de amikor egy éjszaka alatt "lezabált" 30 egységet az aksiból, azonnal töröltem és már csak a Fast Reboot (http://forum.androidhungary.com/threads/702-Samsung-Galaxy-ACE-k%C3%A9rd%C3%A9sek?p=46158&viewfull=1#post46158) alkalmazást használom. Ajánlom mindenkinek, akinek sok alkalmazás van telepítve...

greeneyes
2012-01-07, 17:53
Sziasztok!

Én is kezdő androidos vagyok. Vettem decemberben egy Galaxy Ace készüléket telefonos boltban,használtat. Az a problémám vele,hogy nincs videó lejátszója alapból és amikor a marketből feltelepítettem egyet,akkor sosem indult el, zenét is ha pl. letöltöttem a gépemről airdoid programmal,akkor még azonnal lejátssza,majd később kiírja,hogy nem lejátszható fájlformátum. Most 2.33 az android verziója. A telefon pedig kártyafüggetlen. Volt már valakinek ilyen problémája vagy miért nincs alapból rajta média lejátszó?

rtitusz
2012-01-07, 18:13
Sziasztok!

Én is kezdő androidos vagyok. Vettem decemberben egy Galaxy Ace készüléket telefonos boltban,használtat. Az a problémám vele,hogy nincs videó lejátszója alapból és amikor a marketből feltelepítettem egyet,akkor sosem indult el, zenét is ha pl. letöltöttem a gépemről airdoid programmal,akkor még azonnal lejátssza,majd később kiírja,hogy nem lejátszható fájlformátum. Most 2.33 az android verziója. A telefon pedig kártyafüggetlen. Volt már valakinek ilyen problémája vagy miért nincs alapból rajta média lejátszó?

Rootolt? Esetleg fagyasztva lett, vagy törölve.

Decepticon
2012-01-07, 19:17
Ha a szolgáltató vagy a területi beállitásodnak megfelelő (csc) legfrissebb romot teszed fel, akár Kiessel, akár Odinnal, a garancia megmarad! Aki viszont nem akar vele vacakolni, annak ott a szervíz...

A Telenornál és a T-mobilnál biztosan nem. Tapasztalatból tudom mind a kettőt. Legalábbis Székesfehérváron ugrik a gari, de más városról is ezt hallottam :D A Vodafone-t nem tudom, de van egy tippem ;-)

Dec

greeneyes
2012-01-07, 19:34
Rootolt? Esetleg fagyasztva lett, vagy törölve.

Szia!

Azt mondja a fiam,hogy volt rootolva is, de nem oldotta meg a problémát. Mit lehet csinálni,hogy legyen rajta video lejátszó?

Köszönöm a válaszod előre is.

rtitusz
2012-01-07, 19:40
Szia!

Azt mondja a fiam,hogy volt rootolva is, de nem oldotta meg a problémát. Mit lehet csinálni,hogy legyen rajta video lejátszó?

Érdekes, hogy nics. a beállítások/programok/programok kezelése/összes alatt sincs?

Használtan lett véve, vagy új? Ha új, akkor valami más a probléma. Esetleg el lett rejve a launcherben?

pda_killer
2012-01-08, 01:34
Szia!

Szia. Lehet az előző gazdája letörölte (vagy root jogosultsággal, vagy recovery-n keresztül). Ha tényleg csak ennyi "hiányossága" van, akkor menj fel a marketre és töltsd le: mobo videólejátszó (https://market.android.com/details?id=com.clov4r.android.nil&feature=search_result#) és pl. winamp zenelejátszó (https://market.android.com/details?id=com.nullsoft.winamp&feature=search_result#).

pda_killer
2012-01-08, 01:59
A Telenornál és a T-mobilnál biztosan nem. Tapasztalatból tudom mind a kettőt. Legalábbis Székesfehérváron ugrik a gari, de más városról is ezt hallottam :D A Vodafone-t nem tudom, de van egy tippem ;-)

Dec

Szia. A galaxy s2-es készülék bootloader-ébe (ramdump) tettek először egy olyan számlálót, ami mutatja, hogy hányszor lett cserélve rajta a rom, a gyári kibocsátás óta. Mivel így vissza tudják követni a frissitések számát, ezért s2-re más törvények vonatkoznak??? A galaxy acen ilyen nincs. Ezt pedig én tudom biztosan: ha csak olyan rom-ra frissíted az ace-t, amit a kies ajánl fel, addig a garanciát biztosan nem veszted el. Ha kicsit jobban belegondolsz, akkor rájössz, hogy ha ez nem így volna, akkor egy hivatalosan kiadott szoftver (mint a kies) sem ajánlgatná neked minden csatlakoztatáskor, hogy "ideje frissíteni haver... :)".

lackó0123
2012-01-08, 11:57
pda_killer köszi most raktam fel a 7.1 et

rtitusz
2012-01-08, 18:19
Nem tudom, hogy tudjátok-e, de a ROM Manager-t semmilyen körülmények között NE használjátok, mert TÉGLÁT csinál recovery flashelésnél, vagy backup-nál az ACE-ből!

Több fórumon, és az XDA-n is rengeteg telefon ment miatta tropára, csak az alaplap csere segített!!!

pda_killer
2012-01-08, 18:54
Nem tudom, hogy tudjátok-e, de a ROM Manager-t semmilyen körülmények között NE használjátok, mert TÉGLÁT csinál recovery flashelésnél, vagy backup-nál az ACE-ből!

Több fórumon, és az XDA-n is rengeteg telefon ment miatta tropára, csak az alaplap csere segített!!!

Az előző oldalon volt róla szó (+ esetleges lehetőségekről), mivel galaxyész (http://forum.androidhungary.com/members/9146-galaxy%C3%A9sz) sajna felrakta. DE az benne a legnagyobb poén, hogy marketről mégis letölthető a mi telefonunkra...

rtitusz
2012-01-08, 19:00
Az előző oldalon volt róla szó (+ esetleges lehetőségekről), mivel galaxyész (http://forum.androidhungary.com/members/9146-galaxy%C3%A9sz) sajna felrakta. DE az benne a legnagyobb poén, hogy marketről mégis letölthető a mi telefonunkra...

Ha baromi drága a javítás, keressétek őt:
https://foursquare.com/v/veszkagsm/4d83b0085e70224bbd23fd08
http://twitter.com/VeszkaGSM
Emberi áron, jól dolgozik.

szerk: látom, JIG-et ajánlottatok neki, de ezen az sem fog segíteni. Alaplap csere. :(

greeneyes
2012-01-08, 21:34
Szia! Köszi,hogy ilyen készséges vagy,de már próbáltam több fajta videó lejátszót is és nem működik. Először is nem indul el a program aztán kiírja,hogy kényszerleállás vagy hiba küldése között választhatok. Az a baj,hogy nemcsak a videóval vannak gondok. Eltűnnek róla programok, amiket a marketből telepítettem,vagy fájlok, amit a számgépről tettem rá airdroiddal. Egyszerűen mintha instabil lenne rajta a program. De úgy döntöttem,hogy visszaviszem a boltba,mert van rá 1 év szoftver garancia. Mindenesetre kíváncsi vagyok,hogy mi a baja. Az a baj,hogy használtan vettem és mindig van az ilyenekkel kockázat. Ha megvan mi a hiba,mindenképpen megosztom veled.

greeneyes
2012-01-09, 10:36
Sziasztok!
Megtaláltam a problémát,nem a telefonnal volt a baj,hanem az sd kártyával. Betettem egy másikat,és azon viszi a zenét és lejátssza a videót is. Erre először nem is gondoltam. Tehát nem vittem vissza a telefont, hanem addig próbálgattam, míg rájöttem ez a baja.

Köszönöm mindenkinek,aki próbált segíteni! Nagyon klassz ez az oldal és hasznos.

Májszi
2012-01-09, 13:12
sziasztok! beállítottam néhány csengőhangot, kb. 5 különbözőt, 5 családtagnak. de teljes kavarodás van: hol működik, hol nem. időnként a beállított csöngés szól, időnként az alap csöngőhang. aztán olyan is volt, hogy valaki olyan hívott, akihez nem rendeltem hozzá hangot, és mégis az alap csöngés helyett az egyik beállított hangon csörgött a telefon. mit csináljak?!!

Májszi
2012-01-09, 15:23
szeretném a telefonról a fényképeket átmenteni a számítógépemre. hogy kell csinálni? ha usb-vel összekötöm, semmi nem történik.

blazs72
2012-01-09, 18:09
Helló! Nekem az a problémám van hogy lefagy a telom.Először csak készenlétbe csinálta de már hívás közben is meg tette.csak az segít ha leveszem az aksit.Máshogy be sem tudom kapcsolni.Köszi előre is a segítséget.

zsolt160
2012-01-09, 18:11
szeretném a telefonról a fényképeket átmenteni a számítógépemre. hogy kell csinálni? ha usb-vel összekötöm, semmi nem történik.Tedd fel a telefon drivereit a számítógépre, utána felismeri. (remélhetőleg)
Kies felteszi, de vele a csatlakozás nehézkes.

zsolt160
2012-01-09, 18:14
Helló! Nekem az a problémám van hogy lefagy a telom.Először csak készenlétbe csinálta de már hívás közben is meg tette.csak az segít ha leveszem az aksit.Máshogy be sem tudom kapcsolni.Köszi előre is a segítséget.HA telepítettél fel valamit és azóta fagy, akkor azt kellene eltávolítani. Ha nem vagy nem tudod mi volt az, akkor lementeni az adatokat (névjegyzék, naptár, stb...) és egy gyári visszaállítás ami mindent töröl. Ha ez után se jó, szerviz.

blazs72
2012-01-09, 18:21
Voltam szervizbe frissítették de nem múlt el. köszi a gyors választ.

pda_killer
2012-01-09, 18:36
sziasztok! beállítottam néhány csengőhangot, kb. 5 különbözőt, 5 családtagnak. de teljes kavarodás van: hol működik, hol nem. időnként a beállított csöngés szól, időnként az alap csöngőhang. aztán olyan is volt, hogy valaki olyan hívott, akihez nem rendeltem hozzá hangot, és mégis az alap csöngés helyett az egyik beállított hangon csörgött a telefon. mit csináljak?!!

Szia. Ez a keveredés sajna a 2.3.3-2.3.7es romok közismert hibája. Ha nagyon zavar, tedd fel a froyo-t (2.2.1).

pda_killer
2012-01-09, 18:44
szeretném a telefonról a fényképeket átmenteni a számítógépemre. hogy kell csinálni? ha usb-vel összekötöm, semmi nem történik.

Felhasználói kézikönyv 88 oldal!... Csatlakoztatod a géphez, majd a telefonon lehúzod az értesítési sávot, majd kiválasztod a meghajtó csatolását...

pda_killer
2012-01-09, 18:51
Voltam szervizbe frissítették de nem múlt el. köszi a gyors választ.

Próbálj egy gyári visszaállítást (wipe (http://forum.androidhungary.com/threads/702-Samsung-Galaxy-ACE-k%C3%A9rd%C3%A9sek?p=45392&viewfull=1#post45392)), de előtte ments le mindent. Ha nem segít, vidd vissza a szervízbe, mert a telóval lesz gond.

pda_killer
2012-01-09, 19:09
Ha baromi drága a javítás, keressétek őt:
https://foursquare.com/v/veszkagsm/4d83b0085e70224bbd23fd08
http://twitter.com/VeszkaGSM
Emberi áron, jól dolgozik.

szerk: látom, JIG-et ajánlottatok neki, de ezen az sem fog segíteni. Alaplap csere. :(

Szia. Nem sima jig-ről volt szó, hanem a riff jtag-ról. Elég drága, de minden visszaállítható vele: imei, boot, mac cím stb. :)

rtitusz
2012-01-09, 19:55
Szia. Nem sima jig-ről volt szó, hanem a riff jtag-ról. Elég drága, de minden visszaállítható vele: imei, boot, mac cím stb. :)

Jah, elnéztem. Ha nem totál kuka az alaplap, akkor jól lehet, de magánember nem vesz ilyet. :)

pda_killer
2012-01-09, 20:14
Jah, elnéztem. Ha nem totál kuka az alaplap, akkor jól lehet, de magánember nem vesz ilyet. :)

A rom manager a boot-ban ír át valamit, ha hivatalos romra telepítik (alap recovery). Cyanogen 7.2re van használható verzió, de nem látom értelmét, ha van cwm. Szóval csak a boot particiót kell visszahozni jtag-gal, majd wipe, és mehet fel az új rom odin-nal.

Májszi
2012-01-09, 20:35
köszönöm mindkét választ. a fényképek áttöltése továbbra sem megy. csatlakoztatom, lehúzom az értesítési sávot, de ott nincs semmi, a szokásos dolgokon kívül (wifi, stb.).

pda_killer
2012-01-09, 20:46
köszönöm mindkét választ. a fényképek áttöltése továbbra sem megy. csatlakoztatom, lehúzom az értesítési sávot, de ott nincs semmi, a szokásos dolgokon kívül (wifi, stb.).

Akkor:
1) beállítások->alkalmazások->alkalmazásfejlesztés->usb hibakeresés mellé pipa
2) telepítsd a kies-t (http://org.downloadcenter.samsung.com/downloadfile/ContentsFile.aspx?CDSite=UNI_HU&CttFileID=4899265&CDCttType=SW&ModelType=N&ModelName=GT-S5830&VPath=SW/201105/20110511103514252/Kies_2.1.1.11124_17_6.exe)
3) próbálj másik portot a gépen

pda_killer
2012-01-09, 21:04
A rom manager a boot-ban ír át valamit, ha hivatalos romra telepítik (alap recovery). Cyanogen 7.2re van használható verzió, de nem látom értelmét, ha van cwm. Szóval csak a boot particiót kell visszahozni jtag-gal, majd wipe, és mehet fel az új rom odin-nal.

PS: nem csak a boot-ot, hanem a recovery-t is újra kell írni...

Májszi
2012-01-09, 21:07
Akkor:
1) beállítások->alkalmazások->alkalmazásfejlesztés->usb hibakeresés mellé pipa
2) telepítsd a kies-t (http://org.downloadcenter.samsung.com/downloadfile/ContentsFile.aspx?CDSite=UNI_HU&CttFileID=4899265&CDCttType=SW&ModelType=N&ModelName=GT-S5830&VPath=SW/201105/20110511103514252/Kies_2.1.1.11124_17_6.exe)
3) próbálj másik portot a gépen

köszi. a pipán már túl vagyok, a port szót nem ismerem, úgyhogy akkor marad a kies telepítése. (ezt akartam volna megúszni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)

szabyka24
2012-01-10, 01:09
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni lehet hogy már sokszor kérdezték ezt a fórumon de most én sajnos nem találom ezt a kérdést :(
1.nem tudok küldeni se fogadni mms?nem tudm miért?mms-hez kell internet kapcsolat?se aceról nem tudok küldeni se miniről :( nem tudom miért mi lehet a gond vagy be állítási hiba lehet ?valaki ki okosítana ebben az ügyben meg köszönném neki!
2.meg hogy gps az ingyenes vagy az csak fizetős és netről működik csak?

Előre is köszönöm a segítséget :)

pda_killer
2012-01-10, 15:58
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni lehet hogy már sokszor kérdezték ezt a fórumon de most én sajnos nem találom ezt a kérdést :(
1.nem tudok küldeni se fogadni mms?nem tudm miért?mms-hez kell internet kapcsolat?se aceról nem tudok küldeni se miniről :( nem tudom miért mi lehet a gond vagy be állítási hiba lehet ?valaki ki okosítana ebben az ügyben meg köszönném neki!
2.meg hogy gps az ingyenes vagy az csak fizetős és netről működik csak?

Előre is köszönöm a segítséget :)

1) Igen, kell aktív netkapcsolat (mobilnet vagy wifi). Először ellenőrízd az apn-ek beállításait (beállítások->vezeték nélküli->mobilhálózatok->hozzáférési pontok), itt (http://www.tutorial.hu/android-t-mobile-vodafone-telenor-internet-es-mms-beallitasa/) van rá példa. Ha nincsenek, hozz létre újakat. Majd engedélyezd a netkapcsolatot (ha mobilnetet használsz) a beállítások->vezeték nélküli->mobilhálózatok->adatok engedélyezése mellé pipa. Ha nem szeretnéd, hogy mindig aktív legyen a mobilneted, használj apndroidot, ezzel beállíthatod, hogy csak az mms használhassa.
2) Mivel a-gps, ezért net nélkül is használható, de aktív net mellett le tudja tölteni a műholdak helyzetét, így jóval gyorsabb a helymeghatározás és az első bemérés. Pl. ezzel (http://forum.androidhungary.com/threads/702-Samsung-Galaxy-ACE-k%C3%A9rd%C3%A9sek?p=48168&viewfull=1#post48168) a programmal tesztelheted is...

pda_killer
2012-01-10, 16:08
köszi. a pipán már túl vagyok, a port szót nem ismerem, úgyhogy akkor marad a kies telepítése. (ezt akartam volna megúszni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)

Csak egyszer kell telepítened, majd a c:\Program Files\Samsung\Kies\USB Driver\ könyvtárból kimásolod az usb driver-t. Pl. ha újratelepíted a windows-t, vagy más gépet használsz, elég csak ezt telepítened.

Larim
2012-01-10, 16:27
Sziasztok!
Nekem olyan problémám van hogy a zenelejátszok csak 1-2 zenét listáznak ki mintha nem találna többet! Nem hiszem hogy formátum probléma mert viszont a fájl kezelőből meg tudom nyitni egyesével! Így viszont nem tudom listában hallgatni, vagy csengöhangnak használni stb.
Nemrég cseréltem romot (cm 7.2, android 2.3.7) és azóta van ez a probléma!
Találkozott már valaki ilyennel?
Előre is köszönöm!

pda_killer
2012-01-10, 17:48
Sziasztok!
Nekem olyan problémám van hogy a zenelejátszok csak 1-2 zenét listáznak ki mintha nem találna többet! Nem hiszem hogy formátum probléma mert viszont a fájl kezelőből meg tudom nyitni egyesével! Így viszont nem tudom listában hallgatni, vagy csengöhangnak használni stb.
Nemrég cseréltem romot (cm 7.2, android 2.3.7) és azóta van ez a probléma!
Találkozott már valaki ilyennel?
Előre is köszönöm!

Szia! Alapból a cm-ben ki van kapcsolva a médiaszkenner, lehet ez a próbléma...
1) próbáld újrainditani a telefont
2) a programok közül indítsd el a Dev Tools-ot, majd ott válaszd a Media Scanner-t (várj amíg ki nem írja, hogy finished scanning...)
3) próbáld az alap lejátszót, ha ott látja, készíts lejátszási listát és azt nyisd meg a másik lejátszóban (ha azt szeretnéd használni)

Larim
2012-01-10, 18:12
2) a programok közül indítsd el a Dev Tools-ot, majd ott válaszd a Media Scanner-t (várj amíg ki nem írja, hogy finished scanning...)
3) próbáld az alap lejátszót, ha ott látja, készíts lejátszási listát és azt nyisd meg a másik lejátszóban (ha azt szeretnéd használni)

Szia! Kipróbáltam, de továbra sem jó! Azért köszönöm!

Larim
2012-01-10, 18:18

pda_killer
2012-01-10, 18:38

Véletlenül nincs magyar ékezetes betű a könyvtárak vagy audiófájlok címében? Melyik cm-et tetted fel (vo-1 vagy jaff)?

Larim
2012-01-10, 19:02
Véletlenül nincs magyar ékezetes betű a könyvtárak vagy audiófájlok címében? Melyik cm-et tetted fel (vo-1 vagy jaff)?

Ugyan abban a mappában van minden, és a betük is okésak!
Anyit ír a névjegy hogy cyanogenmod rc0 galaxy ace -kang,
illetve s5830xwks2!
Nem tudom h ez melyik a kettő közül amit írtál :-)

szabyka24
2012-01-11, 00:12
1) Igen, kell aktív netkapcsolat (mobilnet vagy wifi). Először ellenőrízd az apn-ek beállításait (beállítások->vezeték nélküli->mobilhálózatok->hozzáférési pontok), itt (http://www.tutorial.hu/android-t-mobile-vodafone-telenor-internet-es-mms-beallitasa/) van rá példa. Ha nincsenek, hozz létre újakat. Majd engedélyezd a netkapcsolatot (ha mobilnetet használsz) a beállítások->vezeték nélküli->mobilhálózatok->adatok engedélyezése mellé pipa. Ha nem szeretnéd, hogy mindig aktív legyen a mobilneted, használj apndroidot, ezzel beállíthatod, hogy csak az mms használhassa.
2) Mivel a-gps, ezért net nélkül is használható, de aktív net mellett le tudja tölteni a műholdak helyzetét, így jóval gyorsabb a helymeghatározás és az első bemérés. Pl. ezzel (http://forum.androidhungary.com/threads/702-Samsung-Galaxy-ACE-k%C3%A9rd%C3%A9sek?p=48168&viewfull=1#post48168) a programmal tesztelheted is...

Szeva köszönöm szépen a részletes segítséget:)De az a helyzet hogy a netem nem mindig megy :( ha bekapcsolom csak akkor kapom meg majd az mmst?letöltöm azt a progit apndroidot kipróbálom :)magyar a progi nem tudod?sajnos nem találom a marketen a programot:(

pda_killer
2012-01-11, 02:03
Szeva köszönöm szépen a részletes segítséget:)De az a helyzet hogy a netem nem mindig megy :( ha bekapcsolom csak akkor kapom meg majd az mmst?letöltöm azt a progit apndroidot kipróbálom :)magyar a progi nem tudod?sajnos nem találom a marketen a programot:(

A program angol, de nem nehéz kezelni. Innen (https://market.android.com/details?id=com.codecarpet.apndroid.pro&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5jb 2RlY2FycGV0LmFwbmRyb2lkLnBybyJd) letöltheted a pro verziót...

Ugye nem linkelünk ilyet? Link átirányítva.

Májszi
2012-01-11, 10:43
köszi, sikerült telepítenem, és a fényképeket is át tudtam másolni. túléltem:))

pda_killer
2012-01-11, 11:27
S5830XWKPL - a 2.3.* romok közül ez az egyetlen olyan rom, amely nem keveri össze a beállított csengőhangokat.

pda_killer
2012-01-11, 11:33
Ugyan abban a mappában van minden, és a betük is okésak!
Anyit ír a névjegy hogy cyanogenmod rc0 galaxy ace -kang,
illetve s5830xwks2!
Nem tudom h ez melyik a kettő közül amit írtál :-)

Akkor vo-1 rc0 (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1360889) verzióját tetted fel. Szerintem akkor ez a rom hibája lesz (még nincs befejezve). Próbáld ezt: jaf rc1 (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1380800).

cacao
2012-01-11, 20:27
sziasztok nem tud valaki adobe flash player 10 et?
FONTOS!!!!!!!!!!

mmmm
2012-01-11, 20:46
Sziasztok! Az egyik ismerősöm véletlen a bilenytyűzáral csinált valamit és most mindig a google fiók e-mail omat kéri meg a jelszót akárhogy próbáltam nem fogadja el .Még gépen meg csináltam ,hogy más legyen minden de nem fogadja el .És nem birok mást csinálni most rajta csak megnézni az időt meg kikapcsol,lenémítani.MIt csináljak?

rtitusz
2012-01-11, 20:56
Sziasztok! Az egyik ismerősöm véletlen a bilenytyűzáral csinált valamit és most mindig a google fiók e-mail omat kéri meg a jelszót akárhogy próbáltam nem fogadja el .Még gépen meg csináltam ,hogy más legyen minden de nem fogadja el .És nem birok mást csinálni most rajta csak megnézni az időt meg kikapcsol,lenémítani.MIt csináljak?

Android bug. Néha sajnos előjön. Recoveryből a factory reset megoldja, de megy minden adat a levesbe.

Mosimasi
2012-01-11, 21:54
Sziasztok!
Hát én nagyon szőke vagyok ehhez a telefonhoz...
Olvastam, hogy másnak is volt ilyen problémája, hogy pl. összekeverte a csengőhangokat a telefon (nem a hozzárendelt hanggal jelzett, amikor hívtak). Olvastam a megoldást is. Én is telepítettem a Kiest a gépemre, ami most azt írja, hogy a Kies 2.1.1.11124_17 új verziója érhető el. Szeretné most telepíteni? Ne szeressem? :) Nem jó ez a Kies?
Másik gondom, hogy volt nálam is olyan, hogy hívtak és egyszercsak nem hallottak engem, én azonban tisztán hallottam a másik felet. Ez előfordult akkor is, amikor én kezdeményeztem a hívást. A képernyőn nem láttam semmi "nem odavalót". Mi lehet a gond?
És még egy buta kérdés - bocsi - nem tudok internetezni :( Wifi - vel semmi gond, megy minden, de sima mobilnettel nem. Vodafonos vagyok és ugyan nem tudom, milyen csomagom van, mert ajándékba kaptam a telót az előfizetéssel együtt, de annyit azért tudok, hogy van egy kis "ingyenes" havi adatforgalmam. Amit szeretnék "elhasználni" és egyébként is fontos lenne, hogy amikor nem vagyok gépközelbe, meg tudjam nézni a leveleimet.
Jah, és én eddig semmit nem telepítettem a telefonra, pár képet és csengőhangot másoltam csak rá. Ennyi.

Tudtok nekem ezekben segíteni? De mondom, nagyon szőke vagyok hozzá, légyszives úgy magyarázzátok el, hogy egy ovis is megértse! :) Vagy inkább bölcsis :D

Köszönöm előre is.

pda_killer
2012-01-12, 13:27
Sziasztok!
Hát én nagyon szőke vagyok ehhez a telefonhoz...
Olvastam, hogy másnak is volt ilyen problémája, hogy pl. összekeverte a csengőhangokat a telefon (nem a hozzárendelt hanggal jelzett, amikor hívtak). Olvastam a megoldást is. Én is telepítettem a Kiest a gépemre, ami most azt írja, hogy a Kies 2.1.1.11124_17 új verziója érhető el. Szeretné most telepíteni? Ne szeressem? :) Nem jó ez a Kies?

Szia. Sajnos a csengőhangok tévesztéséhez hozzá kell szoknod (van megoldás, de cserélni kell a telefonon a rom-ot). Én régebben használtam a Kies-t, nagyon jó kis program, viszont rom frissítéshez nem ajánlják. Ha kidobna neked egy kis ablakot, hogy van elérhető új rom, akkor ne kattints az ok-ra, inkább vidd be egy szervízbe, ott ingyen lecserélik. Amúgy érdemes frissiteni a kiest, lehet javítottak rajta valamit.

Másik gondom, hogy volt nálam is olyan, hogy hívtak és egyszercsak nem hallottak engem, én azonban tisztán hallottam a másik felet. Ez előfordult akkor is, amikor én kezdeményeztem a hívást. A képernyőn nem láttam semmi "nem odavalót". Mi lehet a gond?

Én még ilyet nem tapasztaltam 1 éves használat alatt. Lehet csak a szolgáltató volt túlterhelve. Ha csak egyszer történt, nem a telefonnal van a gond, ha többször is, akkor a Beállítások->A telefonról->Build-szám bejegyzésnél lévő számot írd meg nekünk, és gondolkozunk tovább...

És még egy buta kérdés - bocsi - nem tudok internetezni :( Wifi - vel semmi gond, megy minden, de sima mobilnettel nem. Vodafonos vagyok és ugyan nem tudom, milyen csomagom van, mert ajándékba kaptam a telót az előfizetéssel együtt, de annyit azért tudok, hogy van egy kis "ingyenes" havi adatforgalmam. Amit szeretnék "elhasználni" és egyébként is fontos lenne, hogy amikor nem vagyok gépközelbe, meg tudjam nézni a leveleimet.
Jah, és én eddig semmit nem telepítettem a telefonra, pár képet és csengőhangot másoltam csak rá. Ennyi.

Tudtok nekem ezekben segíteni? De mondom, nagyon szőke vagyok hozzá, légyszives úgy magyarázzátok el, hogy egy ovis is megértse! :) Vagy inkább bölcsis :D

Köszönöm előre is.

Először is lépj a Beállítások->Vezeték nélküli...->Mobilhálózatok->Hozzáférési pontokhoz, és ellenőrizd, hogy vannak-e létrehozva apn-ek (külön mms-re és internetre). Ha nincsenek, akkor hozz létre újakat, itt (http://www.tutorial.hu/android-t-mobile-vodafone-telenor-internet-es-mms-beallitasa/) le van irva hogyan. Majd engedélyezd a netkapcsolatot a Beállítások->Vezeték nélküli...->Mobilhálózatok->Adatok engedélyezése mellé pipát kell tenni (ha leveszed a pipát, akkor tilthatod a mobilnetet).

pda_killer
2012-01-12, 13:38
sziasztok nem tud valaki adobe flash player 10 et?
FONTOS!!!!!!!!!!

Szia. Flash playert csak főzött kernelen futtathatsz (pl. cyanogen, kernelpiszka.zip)... Itt (http://forum.androidhungary.com/threads/702-Samsung-Galaxy-ACE-k%C3%A9rd%C3%A9sek?p=47571&viewfull=1#post47571) már volt róla szó (10.3as), de cyanogen-re csak telepíteni kell az apk-t, nem kell játszanod a fájlokkal...

mmmm
2012-01-12, 18:07
kösz rtitusz . de már pár napja ez megy szóval...

rtitusz
2012-01-12, 18:16
Mondom, csak a recovery+Wipe data fog segíteni.

mmmm
2012-01-12, 18:20
jah oksa megprobálom csak ...köszi!

cacao
2012-01-12, 18:31
és hogy lehet letölteni az apk-t

cacao
2012-01-12, 18:34
http://www.youtube.com/watch?v=t6E2ACKvP9Q
na nekem ilyen kéne

Májszi
2012-01-12, 20:47
mi az a ROM??? amit cserélni kellene ahhoz, hogy a csengőhangok ne ugráljanak?

bbecy806
2012-01-12, 21:55
Segítséget szeretnék kérni: nem tudok MMS-t küldeni. :(
Az MMS úgy van beállítva, ahogy azt már sok átolvasott oldal és sok segítőkész válaszadó írja. Szolgáltatónál is jártam, ott annyi infot kaptam, hogy MMS küldésnél mindig kell net, természetesen ez bekapcsolva.
Csak annyit ír a telefon, hogy "küldés"... és se visszajelzés, se jelentés, se kézbesített MMS.
Fogadni szintén nem tudok---

Előre is köszi! BB

Mosimasi
2012-01-12, 22:33
Szió!

Nagyon szépen köszönöm a gyors és érthető választ.
Sajna többször előfordult már, hogy nem hallottak hívás közben, ezért megnéztem a Build számot: GINGERBREAD.BUKS2.

Internet: Beállítások->Vezeték nélküli...->Mobilhálózatok->Hozzáférési pontok. De mik azok az apn - ek? :S Vodafon live! wap.vodafone.net van "bezöldülve" és alatta ott a Vodafone MMS mms.vodafone.net is, de az eddig nem volt zöld. A hozzáférési pont típusa Internet.
Végül sikerült interneteznem, pontosabban gmail - en a leveleimet meg tudtam nézni és tudtam csetelni is ott, de sajna semmi más honlap nem jött be. Pl. Facebook sem, pedig elvileg azt ingyen használhatom. Valamit rosszul csináltam?

pda_killer
2012-01-12, 23:33
jah oksa megprobálom csak ...köszi!

Mivel nem tudsz belépni, sajnos minden adatod elveszlik (névjegyek, sms, marketről telepített alkalmazások, stb.).

1. Tedd recovery módba a telefont! (kikapcsolt állapotban Menü(középső)+Bekapcs. lenyomva tartása, amíg meg nem jelenik a menü)
2. Válaszd a wipe data/factory reset-et. (hang le/fel az irányításhoz, Menü a választáshoz)
3. A megjelenő listában válaszd a yes-t (a sok no-no-no közül)
4. válaszd a "reboot system now"-t.

pda_killer
2012-01-12, 23:40
http://www.youtube.com/watch?v=t6E2ACKvP9Q
na nekem ilyen kéne

Most próbáltam még egy változatot hivatalos romra, de az sem megy (már a 4. volt :().
Marad két választásod: cyanogenmod 7.1 (7.2) vagy kernelpiszka.zip. Mind a kettő főzött romnak tekinthető, telepítése garanciavesztéshez vezet!!!

pda_killer
2012-01-12, 23:56
S5830XWKPL - a 2.3.* romok közül ez az egyetlen olyan rom, amely nem keveri össze a beállított csengőhangokat.

mi az a ROM??? amit cserélni kellene ahhoz, hogy a csengőhangok ne ugráljanak?

ROM - telefonunk operációs rendszere (linux disztribúció - android néven). Minden készülékre más-más. Minden romnak megvan a saját revíziószáma, ami alapján azonosítjuk őket. A rom cseréje nem egyszerű és el is ronthatod a készüléket. Csak saját felelőségre kezdj hozzá. Mivel az S5830XWKPL nem hivatalos magyarországi rom, ezért telepítésével elvesztheted a garanciádat.

pda_killer
2012-01-13, 00:58
Szió!

Nagyon szépen köszönöm a gyors és érthető választ.
Sajna többször előfordult már, hogy nem hallottak hívás közben, ezért megnéztem a Build számot: GINGERBREAD.BUKS2.

Internet: Beállítások->Vezeték nélküli...->Mobilhálózatok->Hozzáférési pontok. De mik azok az apn - ek? :S Vodafon live! wap.vodafone.net van "bezöldülve" és alatta ott a Vodafone MMS mms.vodafone.net is, de az eddig nem volt zöld. A hozzáférési pont típusa Internet.
Végül sikerült interneteznem, pontosabban gmail - en a leveleimet meg tudtam nézni és tudtam csetelni is ott, de sajna semmi más honlap nem jött be. Pl. Facebook sem, pedig elvileg azt ingyen használhatom. Valamit rosszul csináltam?

Érdekes... ez egy elég stabil rom... lehet, hogy neked se ártana egy gyári visszaállítás (wipe (http://forum.androidhungary.com/threads/702-Samsung-Galaxy-ACE-k%C3%A9rd%C3%A9sek?p=45392&viewfull=1#post45392)). Csak ne felejts el mindent lementeni...

pda_killer
2012-01-13, 01:02
Segítséget szeretnék kérni: nem tudok MMS-t küldeni. :(
Az MMS úgy van beállítva, ahogy azt már sok átolvasott oldal és sok segítőkész válaszadó írja. Szolgáltatónál is jártam, ott annyi infot kaptam, hogy MMS küldésnél mindig kell net, természetesen ez bekapcsolva.
Csak annyit ír a telefon, hogy "küldés"... és se visszajelzés, se jelentés, se kézbesített MMS.
Fogadni szintén nem tudok---

Előre is köszi! BB

Próbáld törölni a meglévő apn-t, és hozz létre egy újat. (példa 1 (http://www.tutorial.hu/android-t-mobile-vodafone-telenor-internet-es-mms-beallitasa/), példa 2 (http://www.nokiaprogramok.hu/forum/viewtopic.php?t=3130#internet)).

PS.: használj mobilnetet! wifivel nem fog menni...