PDA

Teljes verzió megtekintése : Samsung Galaxy ACE kérdések

oldal : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

jafe
2011-06-05, 13:11
sziasztok !

A gmail címtárban létrehozott telefonszámot át lehet másolni a készülék telefonszámának ?

androidos
2011-06-05, 21:23
Miklós Rónai: Igen, Gorilla üveg van benne

Feri bá: A gyári operációs rendszerben erre sajnos nincs lehetőséged. A Marketen azonban több "file vault" alkalmazást is találsz, amelyek titkosítják az állományaidat például az ingyenesen elérhető FileCrypt, melyet az alábbi linkről letölthetsz
https://market.android.com/details?id=com.monospacemadness.filecrypt&feature=search_result

jafe: kifejtenéd egy kissé bővebben, hogy pontosan mit szeretnél megoldani?

Feri bá
2011-06-06, 14:13
feltettem, de csak a mappanézegetőben (saját fájlok) teszi láthatatlanná, de a galériában meg tud nyitni pl. egy fényképet, amelyet előtte encrypteltem

Smidti
2011-06-07, 15:07
Sziasztok!
Valaki tudna küldeni egy IGo-t az Acemre? E-mail: Smidti6*gmail.com
Köszönöm

iparos
2011-06-08, 06:42
Helo.nekem ket honapja van galaxy ace m
es talalkoztam egy nagyon idegesito
hibaval. Az pedig azlenne hogy a
memoriakarzyamrol letorolt
mimden videot.ma fordult elo masodjara.ez
mitol van? En biztos nemtoroltem ki.meg
veletlenul sem mert voltak olyan vidik amik
kulon mappakban voltak.
Szeretnem ha ez nem ismetlodn meg
tobbet.segitene vki h ezt tudjam kezelni
vhogy?
Koszi

jafe
2011-06-08, 10:18
sziasztok ! Nagyon elszúrtam valamit a Rom manager programot telepítettem a telefonra ( rootolt értelemszerűen ) internetes telepítésnél nem volt a felkínált készülélkelk között az Ace emiatt az S választottam majd a program instalált a telefonra. Elindítottam a backupot a gép kikapcsolt és nincs tovább . Nem áll fel a billentyűkombinációra ( hangerő - alsó gomb együtt majd indító gomb ) egyszerűen nem indul . Van valakinek ötlete mit kell tennem van -e valami módszer a szervízen kívül amivel el lehetne indítani . Akkut ki betettem sd kártyát ki be tettem .
Semmilyen módon nem reagál . Köszönöm előre is

androidos
2011-06-08, 10:35
A Samsung Galaxy Ace esetében a Hard reset kombinációja a Home/lock + Power gomb együttes megnyomása. Ezt próbáltad már?

jafe
2011-06-08, 11:10
igen próbáltam de sajnos nem segít

androidos
2011-06-08, 14:13
Vedd ki az akkumulátort, tedd vissza (hogy biztosan ki legyen kapcsolva a telefonod), majd ezután próbálkozz meg a Home + Power, vagy a Home + lefele hangerőgomb + Power gomb megnyomásával. Ezek nagyon alacsony szintű szolgáltatások, így ezeknek biztosan mennie kell.
Hány másodpercig tartod lenyomva ezeket a gombokat?

jafe
2011-06-08, 15:29
sajnos nem , akár 1 percig is nyomhatom . Voltam vele szervízben azt mondták ( Győri vagyok ) hogy Pestre kell küldeni szervízbe mert törlődött a flash memória valószínűleg . ( vagy alaplacsere szerintem ) . Ki tudják szúrni a szervízben , a root ot mit gondolsz ?

jafe
2011-06-08, 16:05
Sajnos nem én vagyok az első

My Galaxy stopped working
I have Galaxy FIT GT-S6570. I`ve treied to backup my ROM through ROM Manager and it asked me to install and run Clockworkmod before. I did that and then I was asked to choose my phone model. I have chosen the first in the list (which probably was a mistake), don`t remember exactly what was the first option - something like Huawei Mini... then I selected backup current ROM. it gave me the backup file name, I clicked OK and then the phone turned off and cannot turned it on since. I have tried Volume Home Power button combination and nothing happen. Please assist.
Thanks, Sharon

BTW - it has android V2.2.1

androidos
2011-06-08, 17:25
Attól egy percig se félj: ki tudják szűrni, hiszen nap mint nap ezzel foglalkoznak. Bár maga a rootolás nem jár garanciavesztéssel, de a bootloader függetlenítése igen (ami a legtöbb esetben a root előfeltétele). Az, hogy a telefonodat garanciálisan cserélik-e, csak a szervizes jóindulatától függ. Ezekkel a programokkal különösen vigyázni kell, hiszen egy kattintással "brick-elted", azaz használhatatlanná tetted a telefonodat.

jafe
2011-06-08, 22:02
szia !

azt mondod használhatatlanná ? Nem lehet a szerviznek sem szoftveresen frissíteni . A győri szervizben azt mondták , hogy ez lehetséges . Van olyan programjuk ami a flash-t újra írja .
Az elmondásuk szerint ha nem garanciális 3000 a szoftver frissítés + 5000 Huf a flash felülírása . Lehet , hogy nem így van ? Dobós lehet a telefon ha nem cserélik ki ilyentől ?

benington
2011-06-10, 21:27
Pda_killer: köszi a valaszt a wifi problemamra. Csak most vettem eszre. Amint kiprobaltam a kodot mindenkeppen visszajelzek.

Amúgy láttam hogy sokan kertek el itt az I go-t. Valaki el tudná kuldeni nekem is vagy barmilyen jol hasznalhato navigaciot? Nagyon megkoszonném. benington(kukac)freemail.hu

Miklós Rónai
2011-06-12, 12:23
ace-hez mikor fog kijönni az android 2.3?
és ha fel szeretném rakni az ace-re akkor azt itthon is megtudom tenni vagy szervizbe kell vinnem?

Bugris
2011-06-13, 19:16
Sziasztok!

Pár napja vettem a telefont. A problémám az, h nem tudok wi-fi-vel kapcsolódni a számítógéphez. Laptoppal sikerül, szóval biztos nem a jelszóval van a gond. Mit kell beállítani?

Köszönöm szépen!

Blueeyezz
2011-06-14, 12:50
Sziasztok! Valaki próbálta galaxy ace-n az asphalt5-öt?(HD) Nekem karrier módban 1-2 pálya után kilép, hogy nem tud leátszani valami
videófájlt... Másoknál is van ez a jelenség? Megoldás lenne rá?? THNX!!! Üdv!!

izsakig
2011-06-15, 18:32
Sziasztok! nekem kb 2 hete van Ace-em.
végigolvastam a fórumot, de lehet valami felett elsiklottam, vagy nem volt egyértelmű.
- Menüben időnként véletlenszerűen rendezi az ikonokat. ezzel lehet valamit csinálni?
- Akku 1 napot bír intenzív használattal, ha nem nyüstölöm annyit, akkor talán kibírja a 2-t. ebben igazából zenehallgatás és wifizés van inkább. ez másoknál is így van?
- adatforgalom kérdése. ha azt akarom, hogy mms-t még kapjak, de semmi más ne használja az adatkommunikációt,akkor mi a legjobb?
- töltöttem le több iránytűs programot, de hiába kalibrálom, nem pontos, hogy forgatom körbe a telót, úgy mászik el az irány is !

tusek
2011-06-15, 19:16
Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy első alkalommal meddig kell tölteni az akksit, mert a használati utasításban nincs külön feltüntetve (mint a régebbi típusoknál) hogy pl. első alkalommal 16 óráig kell tölteni. Típus: Samsung Galaxy Ace

nemka
2011-06-15, 20:37
Li alapu akkuk eseten nincs kotelezo elso toltes.
Inkabb arra ugyelj, hogy minel kevesbe meruljon le ket toltes kozott, mert a tulzott kisutes csokkenti az elettartamot. A ratoltest viszont jol birja.

Sent from my S1008 using Tapatalk

blnt
2011-06-16, 19:19
Lehet, hogy hülye kérdés, de a wifi használat generál adatforgalmat?
Olyat, ami után fizetni kell.

Falkon
2011-06-16, 20:40
izsakig:
- Kikapcsolás után rendezi az ikonokat. Sajnos ellen nem lehet tenni.
- Igen, ilyen terhelés mellett 1 napot bír. Nekem is minden este töltőn van.
- A 3.-ra nem tudok választ adni. Nekem van fent iránytű, és normálisan működik.

blnt:
Nekem ennek megelőzésére le van tiltva a net. Wifin működik, de amint mobilnet részre megy, nem tudja megnyitni.

Hegyi84
2011-06-16, 21:11
Szevasztok. Vettem egy ACE -t. Ha rádugom a PC re nem történik semmi csak töltődik. Nem tudom kiválasztani hogy mi törénjen. Valami ötlet?

sanz
2011-06-17, 04:15
Sziasztok!

Teljesen új vagyok itt fenn. Életem első Androidos telefonja az Ace...
Egyelőre ismerkedés folyik közöttünk, de úgy érzem egy hosszú kapcsolat fog kialakulni közöttünk :-)

Idáig egy problémám van... ami nagyon aggaszt. Letöltöttem a Kies-t mert ugye az kell a gépre... Namármost... Bármit csinálok Kies-en belül, egyszerűen megadja magát a progi.
Letöröltem, újraraktam. Semmi változás. Valaki hasonlóval találkozott már?

Még egy kérdés: Az alap progikat, melyek a menüben találhatóak, ki lehet szedni a menüből, hogy ne is látszódjanak???

Előre is köszi!

Szép napot mindenkinek!

androidos
2011-06-17, 08:46
Hegyi84: Pontosan mit szeretnél tenni a telefonoddal?

sanz: Milyen operációs rendszert használsz? Az eseménynaplóban milyen hibaüzenetet kapsz? A telefonra telepített alap programokat sajnos csak egyedi launcher (vagy rootolás) segítségével tudod eltávolítani.

izsakig
2011-06-17, 10:37
izsakig:
- Kikapcsolás után rendezi az ikonokat. Sajnos ellen nem lehet tenni.
- Igen, ilyen terhelés mellett 1 napot bír. Nekem is minden este töltőn van.
- A 3.-ra nem tudok választ adni. Nekem van fent iránytű, és normálisan működik.

iránytű hibás működést befolyásolhatja az, hogy melóban egy mágneses záras övtokban hordom a telót?

erről volt már szó: ahhoz hogy az mms-eket megkapja és küldeni is tudjak (bár nem sűrűn), de más adatforgalmat nem akarok, mit tegyek? ha kikapcsolom az automatikus frissítéseket, akkor wifire lépve sem töltődik le semmi automatikusan.

Tájmy
2011-06-18, 11:22
Sziasztok!

Most vásároltam egy galaxy acet, olvasgattam, hogy hogyan lehet géphez csatlakoztatni. Feltelepítettem a kies-t és a telefon valamiért nem csatlakozik :S folyamatosan azt írja ki, hogy csatlakozás, de nem történik semmi. Tudnátok segíteni, hogy ez mitől van? Másik dolog, ami nem működik az az angry birds. Nem tudja valamiért letölteni. Tudnátok segíteni, hogy mi lehet a baj?

Előre is köszi!

Tájmy

Ádám Bihari
2011-06-18, 14:15
nem tudom nekem felismerte a kies de én nem azzal szoktam átteni a telefonra a dolgokat az angry birds-et nem telepítí a marketből?
itt van a sima legfrisseb verzióju tehát benne vannak az új pályák!!
http://hotfile.com/dl/121246317/a13b61b/Angry_Birds_Mine_and_Dine_v1.6.0_Market_version_Ad _free.apk.html
ez pedig a rio
http://hotfile.com/dl/121246377/2a6ba6a/Angry_Birds_Rio_v1.2.1_adfree.apk.html
telepítés menete ezeket az apk fájlokat felmásolod a telefonra saját fájlokban lesznek majd telepíted és játék

Tájmy
2011-06-18, 15:10
Köszi! A kies problémára közben rájöttem. Formáznom kell a memóriakártyát és azt hiszem jó lesz.

Miklós Rónai
2011-06-19, 14:00
lenne egy kis problémám az ace-el.
kikapcsoltam és újra bekapcsoltam és azóta nem müködik a mobilnetem...se a böngésző se a market se semmi...a beállitásokba be van pipálva a csomagkapcs. használata.
probáltam már egy másik simkártyával és azzal se müködik a mobilnet:S

nem tudjátok mi lehet a baja?

androidos
2011-06-19, 16:07
A Settings - Wireless & Network settings alatt állítsd be a szolgáltatódnak megfelelő APN-t, felhasználónevet és jelszót. Ezután ismét működni fog az interneted.

sanz
2011-06-20, 10:05
Szia!

Win 7et használok. Idáig semmi programnak nem volt vele gondja...

Probléma-aláírás:
Problémaesemény neve: APPCRASH
Alkalmazásnév: Kies.exe
Alkalmazásverzió: 1.0.0.92
Alkalmazás időbélyegzője: 4df0979e
Hiba – modul neve: StackHash_2264
Hiba – modul verziója: 0.0.0.0
Hiba – modul időbélyegzője: 00000000
Kivételkód: c0000005
Kivétel – eltolás: 0f2da8ed
Operációs rendszer verziója: 6.1.7600.2.0.0.256.1
Területibeállítás-azonosító: 1038
További információk 1: 2264
További információk 2: 2264db07e74365624c50317d7b856ae9
További információk 3: 875f
További információk 4: 875fa2ef9d2bdca96466e8af55d1ae6e

Elég bosszantó...

darkside
2011-06-20, 21:41
Lehet, hogy hülye kérdés, de a wifi használat generál adatforgalmat?
Olyat, ami után fizetni kell.

Nem.

DS
..............................

darkside
2011-06-20, 21:43
Szevasztok. Vettem egy ACE -t. Ha rádugom a PC re nem történik semmi csak töltődik. Nem tudom kiválasztani hogy mi törénjen. Valami ötlet?

Hogyne!

Esetleg elolvashatod a felhasználói útmutatót!
Lehúzod az értesítési sávot, majd ott az usb kapcsolatnál kiválasztod a kívánt csatlakozási módot.

DS

darkside
2011-06-20, 21:48
iránytű hibás működést befolyásolhatja az, hogy melóban egy mágneses záras övtokban hordom a telót?

erről volt már szó: ahhoz hogy az mms-eket megkapja és küldeni is tudjak (bár nem sűrűn), de más adatforgalmat nem akarok, mit tegyek? ha kikapcsolom az automatikus frissítéseket, akkor wifire lépve sem töltődik le semmi automatikusan.

Iránytűt sok minden zavarhatja, egy mágnes is természetesen, de csak kis mértékben.

MMS-hez engedélyezni kell a mobil adatforgalmat. Quick settings-ben van olyan beállítási lehetőség, ahol csak az mms-t engedi jönni-menni, mobilnetes forgalmat nem generál.

DS

gaerdklor
2011-06-22, 14:24

Ugyanez volt sokáig a problémám, és sajnos az útmutatóban nincs benne a megoldás:
Az USB hibakeresést kell kikapcsolni, a Beállítások / Alkalmazások / Fejlesztés menüpont alatt.
Néha kétszer is ki kell venni a pipát, mire felkínálja az USB csatlakozást. Ja, és nálam minden egyes csatlakozás előtt újra ki kell venni a pipát.
Remélem segítettem.

darkside
2011-06-22, 16:40
Ugyanez volt sokáig a problémám, és sajnos az útmutatóban nincs benne a megoldás:
Az USB hibakeresést kell kikapcsolni, a Beállítások / Alkalmazások / Fejlesztés menüpont alatt.
Néha kétszer is ki kell venni a pipát, mire felkínálja az USB csatlakozást. Ja, és nálam minden egyes csatlakozás előtt újra ki kell venni a pipát.
Remélem segítettem.

Mint ahogyan írtam, azért ajánlatos az usb kapcsolat típusát is átváltani csak töltésről ( még olyan menüpont is van képzeljétek, ahol meg tudod adni, hogy eme négy közül melyik legyen az alapértelmezett, amikor usb-n keresztül kapcsolódtok! :) )mondjuk háttértárra, vagy internetmegosztásra, vagy szinkronizációra, kinek mik az igényei. A debug magában nem sokat ér.

DS

gaerdklor
2011-06-23, 09:31
Mint ahogyan írtam, azért ajánlatos az usb kapcsolat típusát is átváltani csak töltésről ( még olyan menüpont is van képzeljétek, ahol meg tudod adni, hogy eme négy közül melyik legyen az alapértelmezett, amikor usb-n keresztül kapcsolódtok! :) )mondjuk háttértárra, vagy internetmegosztásra, vagy szinkronizációra, kinek mik az igényei. A debug magában nem sokat ér.

DS

Megírnád kérlek, hogy hol van az a menüpont, ahol a négy lehetőség közül be lehet állítani az alapértelmezettet? Nem sikerült megtalálnom. (Használati útmutatóban sem! :) ) Bocs, ha már írtad korábban. Köszi

loud
2011-06-23, 12:01
Üdv!

Azt próbáltad, hogy leszeded netről a legújabbat, és újratelepíted? Nekem pl. a program azt írta belülről, hogy a legfrissebb verziót használom, aztán láttam hogy a neten már egy újabb verzió. Leszedtem felraktam és működik.

Amúgy azt másnak is kiírja, hogy "A készülék nem frissíthető"/"This version of the device cannot be updated"? Asztalin ezt írja, laptop meg azt írja, hogy a legfrissebbet használom. Na mindegy ezt sose fogom megérteni :)

cabuy
2011-06-23, 13:49
Sziasztok!

Létezik olyan program androidhoz amit lehet futáshoz használni? Az apple féle nike+ hoz hasonlóra gondolok. Ha igen meg tudná valaki mondani melyik progi az?
Köszönöm

kingus
2011-06-23, 14:40
Sziasztok! Mért van az ha rámegyek a market-ra akkor azt írja ki, hogy hiba történt és később próbáljam? Egész nap próbáltam de mindig ezt írja ki :S

jafe
2011-06-23, 17:08
sziasztok !

Olyan problémám van , hogy a cégünknél van wifi de korlátokkal mivel nem akarják , hogy egész nap mindenki az iternetten lógjon . Be van állítva a proxy és a port a telefonomon de mihelyst más hálozatra akarok menni ott ki kell törölnöm mivel ezekkel más nem működik . Szükségem volna egy olyan programra vagy beállításra ami ezt a gondomat megoldja : jelesül a céges szerverre ( wifi) proxyval porttal megy fel a többire pedig nem .

A segítséget előre is megköszönve : JÁnos

darkside
2011-06-23, 21:42
Megírnád kérlek, hogy hol van az a menüpont, ahol a négy lehetőség közül be lehet állítani az alapértelmezettet? Nem sikerült megtalálnom. (Használati útmutatóban sem! :) ) Bocs, ha már írtad korábban. Köszi

főoldal, menü, kapcsolódás számítógéphez, alapértelmezett kapcsolat típusa. Legalábbis 2.1-en itt van. Amikor hazaér öcsém, meg tudom nézni 2.3-on hol van, de nagyjából ugyanitt lesz.

DS

darkside
2011-06-23, 21:45
Sziasztok!

Létezik olyan program androidhoz amit lehet futáshoz használni? Az apple féle nike+ hoz hasonlóra gondolok. Ha igen meg tudná valaki mondani melyik progi az?
Köszönöm

Fórumban kellett volna csak keresgélned, vagy a portálon, vagy a marketen! A lényeg, hogy csak és kizárólag valamelyik keresőt kellett volna használnod!

Ez (http://forum.androidhungary.com/threads/1000-Sport-program-távolság-sebesség-térkép-kalória-stb.) a legfrissebb fórumhozzászólások között volt.

DS

gaerdklor
2011-06-24, 14:20
főoldal, menü, kapcsolódás számítógéphez, alapértelmezett kapcsolat típusa. Legalábbis 2.1-en itt van. Amikor hazaér öcsém, meg tudom nézni 2.3-on hol van, de nagyjából ugyanitt lesz.

DS

Megnéztem, de ott nincs ilyesmi. Kíváncsi vagyok, hogy 2.3-ason hol van, bár az enyém 2.2-es. :)
Azért köszi, hogy megkérdezed.

kingus
2011-06-24, 15:05
Az az igazság hogy tudtam használni a Marketot, de mikor rájöttem hogy valami szedi le a pénzt a kártyámról mindent kikapcsoltunk rajta ami gyanús volt. Azóta nem tudom használni a Marketot. Valakinek nincs valami ötlete, hogy mit kapcsoljak vissza? Wifivel szeretném csak használni, vagy azzal nem lehet? Valaki nem tud olyan navigációt Ace-re aminek nincs szüksége internetkapcsolatra? Köszönöm a segítséget :)

Forgó Zoltán
2011-06-24, 20:21
Sziasztok.
Nincs meg valakinek véletlen S5830XXKA6 alapsáv, S5830XWKB4 build számú rom?
Vagy esetleg olyan rom amit jelenleg t-mobiléknál gyárilag adnak? Elég fontos lenne.

darkside
2011-06-24, 22:18
Megnéztem, de ott nincs ilyesmi. Kíváncsi vagyok, hogy 2.3-ason hol van, bár az enyém 2.2-es. :)
Azért köszi, hogy megkérdezed.

Pedig ott lesz az!
Megnéztem a legutolsó hivatalos 2.3-ban menü->beállítások->csatlakozás a számítógéphez->alapértelmezett kapcsolat típusa

DS

darkside
2011-06-24, 22:21
Az az igazság hogy tudtam használni a Marketot, de mikor rájöttem hogy valami szedi le a pénzt a kártyámról mindent kikapcsoltunk rajta ami gyanús volt. Azóta nem tudom használni a Marketot. Valakinek nincs valami ötlete, hogy mit kapcsoljak vissza? Wifivel szeretném csak használni, vagy azzal nem lehet? Valaki nem tud olyan navigációt Ace-re aminek nincs szüksége internetkapcsolatra? Köszönöm a segítséget :)

Valamit nagyon elnyomkodtatok! Mennie kell wi-fi-vel is. Mit ír ki, amikor be szeretnél lépni a marketre? Google fiókot nem töröltétek a szinkronizálandók közül?
Ingyenes navi nincsen. Vagy az adatforgalomért kell fizetni (például google maps), vagy a programért és a térképekért (sygic, navigon, igo). Ez utóbbiak nem generálnak internetes forgalmat (ha nem szeretnéd).

DS

rcgb123
2011-06-24, 23:14
sziasztok, jó estét! a mai nap során elvittem a telefonomat a samsung szervizbe egy olyan problémával h csíkos a telefon kijelzője. kicserélték másfél ora alatt és az új kijelzővel is csíkos votl. valaki megtudná mondani mi lehet rossz a telefonban?

kingus
2011-06-25, 21:53
Valamit nagyon elnyomkodtatok! Mennie kell wi-fi-vel is. Mit ír ki, amikor be szeretnél lépni a marketre? Google fiókot nem töröltétek a szinkronizálandók közül?
Ingyenes navi nincsen. Vagy az adatforgalomért kell fizetni (például google maps), vagy a programért és a térképekért (sygic, navigon, igo). Ez utóbbiak nem generálnak internetes forgalmat (ha nem szeretnéd).

DS

Köszi. Sajnos még mindig nem jó.. majd lehet h csinálok egy gyári adatok visszaállítását :) Hátha jó lesz

detti
2011-06-26, 11:21
Sziasztok!
nekem egy olyan problémám lenne, hogy bekapcsolom a wifit a telón, be is jön a kis ikon felül, mutatja, hogy mennyire van "térereje", belépek operába, internetbe, de semmit nem tölt be, majd kiírja, h nincs internet kapcsolat. Mindig a saját routerunkhoz kapcsolódik. Páromnak ugyan ilyen telefonja van és neki minden működik.. Laptopok is fogják a wifit.. a telefont már vagy tízszer ki-be kapcsoltam... -.- valakinek valami ötlete?

qpido96
2011-06-26, 15:39
sziasztok ! amikor be akarok jelentkezni a marketbe akkor azt irja ki hogy: Can't establish a reliable data connection to the server this could be a temorary problem or your phone may not be provisioned for data services.if it continues, call customer car.
ez lehet hogy azért van mert egy futó alkalmazást kényszerítettem leállaásra?

rcgb123
2011-06-26, 18:42
sziasztok, jó estét! a mai nap során elvittem a telefonomat a samsung szervizbe egy olyan problémával h csíkos a telefon kijelzője. kicserélték másfél ora alatt és az új kijelzővel is csíkos votl. valaki megtudná mondani mi lehet rossz a telefonban?

darkside
2011-06-26, 19:23
Sziasztok!
nekem egy olyan problémám lenne, hogy bekapcsolom a wifit a telón, be is jön a kis ikon felül, mutatja, hogy mennyire van "térereje", belépek operába, internetbe, de semmit nem tölt be, majd kiírja, h nincs internet kapcsolat. Mindig a saját routerunkhoz kapcsolódik. Páromnak ugyan ilyen telefonja van és neki minden működik.. Laptopok is fogják a wifit.. a telefont már vagy tízszer ki-be kapcsoltam... -.- valakinek valami ötlete?

A készüléked is "ofja a wi-fi-t", csak nem tud kilépni az internetre, de a saját hálózatot látja.
Szinte biztos, hogy beállítási gondok lesznek a wi-fi-n.

DS

abatman
2011-06-26, 20:56
Gyakorlatilag a következő történik a telefonoddal. Látja a wifi hálózatot, méri is az erejét, (innen a kis ikon jele) de nem csatlakozik, ugyan úgy mint amikor a PC-d mondjuk egy NEM nyitott hálózatot észlel. Látja a hálózatot, de nem csatlakozik a jelszó ismerete nélkül. Azaz biztos, hogy user hiba lesz. Nézz utána a telefonod wifi beállításainak 'sztem. Ha a 'rolót' lehúzod és a wifi-t bekapcsolod utána a beállítások/vez.nélküli és hálózatok/wi-fi beállítások-ban megtalálod az elérhető hálózatodat, wi-fi hálózat hozzáadása menüben a biztonsági beállításaidat megadni, és ha felismeri, ezen túl mindig csatlakoznia kell.

detti
2011-06-26, 22:32
Gyakorlatilag a következő történik a telefonoddal. Látja a wifi hálózatot, méri is az erejét, (innen a kis ikon jele) de nem csatlakozik, ugyan úgy mint amikor a PC-d mondjuk egy NEM nyitott hálózatot észlel. Látja a hálózatot, de nem csatlakozik a jelszó ismerete nélkül. Azaz biztos, hogy user hiba lesz. Nézz utána a telefonod wifi beállításainak 'sztem. Ha a 'rolót' lehúzod és a wifi-t bekapcsolod utána a beállítások/vez.nélküli és hálózatok/wi-fi beállítások-ban megtalálod az elérhető hálózatodat, wi-fi hálózat hozzáadása menüben a biztonsági beállításaidat megadni, és ha felismeri, ezen túl mindig csatlakoznia kell.

Köszi a választ:) Ma bementem a Samsung szervízbe, azt tanácsolták, hogy húzzam ki vagy reseteljem a routeremet mert, hogy lehet hozzányúlt valamelyikőnk és ip cím keveredés van %D hazajöttem, megtörtént, de nálam még mindig nem kapcsolódik fel a netre a telóm :( mellesleg a Samsungosok wifijére egyből fellépett :O ezek szerint csak az én routeremre allergiás -.- ... tudom hol van ez a beállítás, de nem tudom, h mit kéne ott leellenőriznem..Nem vagyok valami nagy zseni :D ha belemegyek a Wi-Fi hálózat hozzáadása pontba akkor beugrik egy olyan, h hálózat neve .... biztonság: nyílt... na én itt se tudom, h mit kellene beírni... esetleg ha belépek a speciális beállításokba akkor ott vannak olyanok, h MAC-cím, proxy, port, Ip beállításokon belül: statikus Ip használata. ha ezt kipipálom akkor ezek vannak még, h : IP cím, Átjáró, Hálózati maszk, 1. DNS, 2. Dns ... na nekem itt minden üres ha belemegyek..

darkside
2011-06-26, 23:10
Köszi a választ:) Ma bementem a Samsung szervízbe, azt tanácsolták, hogy húzzam ki vagy reseteljem a routeremet mert, hogy lehet hozzányúlt valamelyikőnk és ip cím keveredés van %D hazajöttem, megtörtént, de nálam még mindig nem kapcsolódik fel a netre a telóm :( mellesleg a Samsungosok wifijére egyből fellépett :O ezek szerint csak az én routeremre allergiás -.- ... tudom hol van ez a beállítás, de nem tudom, h mit kéne ott leellenőriznem..Nem vagyok valami nagy zseni :D ha belemegyek a Wi-Fi hálózat hozzáadása pontba akkor beugrik egy olyan, h hálózat neve .... biztonság: nyílt... na én itt se tudom, h mit kellene beírni... esetleg ha belépek a speciális beállításokba akkor ott vannak olyanok, h MAC-cím, proxy, port, Ip beállításokon belül: statikus Ip használata. ha ezt kipipálom akkor ezek vannak még, h : IP cím, Átjáró, Hálózati maszk, 1. DNS, 2. Dns ... na nekem itt minden üres ha belemegyek..

Most mondhatnám, hogy megmondtam, hogy a te router-eddel lesz a gond, de nem teszek ilyet, úriembernek neveltek. :)
Static ip akkor kell, ha a router-en nincsen bekapcsolva a dhcp.
A telefonra rakd fel például a WiFinder (https://market.android.com/details?id=com.pgmsoft.wifinder&feature=search_result)-t, nyomsz neki egy new scan-t, s ha látja az otthoni hálozatot, akkor ráböksz a nevére, kérni fogja a jelszót, beírod és kapcsolódnia kell.
Egyébként abatman leírása alapján az otthoni hálózat nevét kellene csak beírnod és a hozzá tartozó jelszót.
A mac cím készüléked hálókártyájának fizikai címe, a proxy átjáró, a port ugye egy ajtó/kapu/kulcs, de nem kell ezekkel foglalkoznod, ha dhcp be van kapcsolva.
A router-t kellene ellenőrizni. Fellépni az admin felületére, ott rákeresni a wireless eszközökre, a dhcp client list-re, stb.

DS

rcgb123
2011-06-27, 16:42
sziasztok! elvittem a telefonomat a samsung szervizbe egy olyan problémával h csíkos a telefon kijelzője. kicserélték másfél ora alatt és az új kijelzővel is csíkos votl. valaki megtudná mondani mi lehet rossz a telefonban?

Mike 81
2011-06-27, 21:57
Sziasztok!
Még nagyon új vagyok itt,de az Android világában is :-) Ma vettem egy SGA-t nagyon jó kis teló.Ahhoz képest hogy nem amoledes a kijelzője nekem nagyon tetszik a megjelenítése :-)Az első és egyben legnagyobb problémám az hogy a teló nem akar a wifire fel lépni.Lát nyitott hálózatokat is aminek igaz gyenge a jelszintje,de arra sem hajlandó fel lépni.A sajátom le van kódolva de arra sem hajlandó fel lépni jelszavat nem kér akárhányszor bökök a kapcsolatra.Vagy kellene még valami beállítást csinálni?
Egy ideig kapcsolódik aztán szétkapcsol.Közben ezeket olvasom biztonság : 802.1xEAP segítségével biztosítva jel : kiváló ha nyomok neki egy "felejtést" akkor sem tűnik el a listából egyszerűen nem tudom törölni.Végig olvastam mind a 11 oldalt és nem csak én járok ebben a cipőben.Nézegettem a modem beállításait is de nem nagyon értek hozzá.A modem a t-homos pirelli márkájú.A segítséget előre is köszönöm

androidos
2011-06-28, 08:20
Teljesen nyílt hálózaton sem működik a Wi-Fi csatlakozás? Ebben az esetben csinálj egy Factory Data Reset-et (az adataid elmentése után), majd próbálj újra csatlakozni. Ha nem működik így sem, akkor keress egy másik nyílt hálózatot. Végső esetben pedig vidd vissza a készüléked a boltba, mert elképzelhető, hogy alaplaphibás.

Mike 81
2011-06-28, 09:36
Köszi a tanácsot.Csináltam egy vissza állítást de "802.1xEAP segítségével biztosítva jel : kiváló" ez még mindig nem törlődött :-S
Akkor is lehet alaplap hibás ha ha érzékeli az erősséget?Mert az én modememet érzékeli csak nem lép fel rá.Mintha valami blokkolná.
Csak nem tudom hogy mi :-S De most megyek keresek valami nyílt hálózatot.
A segítséget még egyszer köszönöm :-)

adecemvir
2011-06-28, 11:53
sziasztok! elvittem a telefonomat a samsung szervizbe egy olyan problémával h csíkos a telefon kijelzője. kicserélték másfél ora alatt és az új kijelzővel is csíkos votl. valaki megtudná mondani mi lehet rossz a telefonban?

Szia, sajnos megoldást nem tudok. Viszont a tapasztalataidból merítenék. Sajnos nekem berepedt a kijelzőm. Mennyibe került, hogy kicserélték? Vagy garanciálisan cserélték ki?
Nem tudja valaki, hogy mennyiért cserélnek ki törött kijelzőt és hogy mennyi időt vesz ez igénybe?

androidos
2011-06-28, 12:25
Mike 81:

A nyílt Wi-Fi-t mindenképpen próbáld meg, szerintem ott működni fog a csatlakozás. Ebben az esetben viszont az otthoni routeredről le kell venned a titkosítást, vagy egy olyan hálózati eszközt kell beszerezned, mellyel a készüléked tökéletesen együtt tud működni. Pontosan milyen márkájú routered van otthon? Milyen titkosítást használsz? Hány karakter hosszú a jelszavad?

rcgb123
2011-06-28, 19:20
Szia, sajnos megoldást nem tudok. Viszont a tapasztalataidból merítenék. Sajnos nekem berepedt a kijelzőm. Mennyibe került, hogy kicserélték? Vagy garanciálisan cserélték ki?
Nem tudja valaki, hogy mennyiért cserélnek ki törött kijelzőt és hogy mennyi időt vesz ez igénybe?

én garival vittem el. és kb 2 óra alatt kicserélték a westendben a samsung gyors szervizben

darkside
2011-06-28, 21:37
Köszi a tanácsot.Csináltam egy vissza állítást de "802.1xEAP segítségével biztosítva jel : kiváló" ez még mindig nem törlődött :-S
Akkor is lehet alaplap hibás ha ha érzékeli az erősséget?Mert az én modememet érzékeli csak nem lép fel rá.Mintha valami blokkolná.
Csak nem tudom hogy mi :-S De most megyek keresek valami nyílt hálózatot.
A segítséget még egyszer köszönöm :-)

Ahogy androidos írta, igen nagy a valószínűsége, hogy ezt a kódolási formát nem támogatja a készülék.
Milyen router ez? Tudja a b/g/n normákat? WEP, WPA/WPA2 WPA-PSK/WPA-PASK2 megy neki?

DS

Mike 81
2011-06-28, 22:29
Sziasztok!
Na sikerült végre rá jönni hogy mi volt a baj.A modem beállításain kellett változtatni és így már fel lép a hálózatomra.Már élvezem a telefon nyújtotta lehetőségeket :-) Amúgy a modem a t-hom által biztosított pirelli gyártmányú eszköz.Körbe néztem a készüléket de nem találtam rajta típus számot.De ezeket tudja WEP, WPA/WPA2 WPA-PSK/WPA-PASK2 .

Köszönöm még egyszer a segítséget.Jó kis segítőkész közösség ez :-))

Jury
2011-06-29, 15:42
Sziasztok! Most tervezem hogy veszek egy galaxy ace-t!Végig olvasva a fórumot felmerült bennem némi kétség a telefont illetően tényleg jó választás lenne?
Sokan írták hogy a wifivel problémájuk volt. Nem tudom hogy ez a routrer beállítások ra vagy az ace hibájára vezethető vissza?várom a tapasztalt kollégák válaszát.

Jelenlegi telefonom nem tudja meg nyitni a nagy méretű pdf fájlokat mint pl. egy több 100 oldalas katalógus vagy egy beszkennelt könyt.Az ace meg tudja nyitna a nagy méretű pdf filokat is?
Köszönettel üdv.

Mike 81
2011-06-29, 16:09
Szia! Én sem vagyok régi Ace tulajdonos de miután meglett piszkálva a modem beállítása így zökkenőmentesen kezeli a wifit.Csak hát ahány modem annyi aprócska rigolya :-( De szerintem a készülék ilyen szempontból jó választás ha keresztül verekedted magad ezeken az akadályokon :-) Az hogy nagyobb pdf fájlokkal hogy boldogul megmondom őszintén nem próbáltam még.Nekem a gyorsaságával sincs problémám bár nem is pakoltam még rá igazán progokat. Összegezve én eddig elégedett vagyok a telefonommal.

darkside
2011-06-29, 20:19
Sziasztok!
Na sikerült végre rá jönni hogy mi volt a baj.A modem beállításain kellett változtatni és így már fel lép a hálózatomra.Már élvezem a telefon nyújtotta lehetőségeket :-) Amúgy a modem a t-hom által biztosított pirelli gyártmányú eszköz.Körbe néztem a készüléket de nem találtam rajta típus számot.De ezeket tudja WEP, WPA/WPA2 WPA-PSK/WPA-PASK2 .

Köszönöm még egyszer a segítséget.Jó kis segítőkész közösség ez :-))

Nincs is típusszáma. admin és a password 3play, 3play? :)
A legerősebb kódolást válaszd szerintem.

DS

darkside
2011-06-29, 20:22
Szia! Én sem vagyok régi Ace tulajdonos de miután meglett piszkálva a modem beállítása így zökkenőmentesen kezeli a wifit.Csak hát ahány modem annyi aprócska rigolya :-( De szerintem a készülék ilyen szempontból jó választás ha keresztül verekedted magad ezeken az akadályokon :-) Az hogy nagyobb pdf fájlokkal hogy boldogul megmondom őszintén nem próbáltam még.Nekem a gyorsaságával sincs problémám bár nem is pakoltam még rá igazán progokat. Összegezve én eddig elégedett vagyok a telefonommal.

Pirelli-nek olyan egyszerű a beállítása, mint a szög. A wireless összesen négy menüpontból áll, maximum három oldalon kell pár kattintást és egy jelszó beírást véghezvinni. viszont elég lassan menti el a változásokat és indul újra.
T-sek alapból nem szokták bekacsolni a wi-fi-t rajta, ha nincsen telepítéskor ilyen készülék.

DS

darkside
2011-06-29, 20:24
Sziasztok! Most tervezem hogy veszek egy galaxy ace-t!Végig olvasva a fórumot felmerült bennem némi kétség a telefont illetően tényleg jó választás lenne?
Sokan írták hogy a wifivel problémájuk volt. Nem tudom hogy ez a routrer beállítások ra vagy az ace hibájára vezethető vissza?várom a tapasztalt kollégák válaszát.

Jelenlegi telefonom nem tudja meg nyitni a nagy méretű pdf fájlokat mint pl. egy több 100 oldalas katalógus vagy egy beszkennelt könyt.Az ace meg tudja nyitna a nagy méretű pdf filokat is?
Köszönettel üdv.

A wi-fi gondok 99%-a régi/rosszul beállított router-ek miatt van.
Egy androidos telefon azt tud megnyitni, aminek a megnyitásához szükséges keretprogramot feltelepíted. A többi csak memória és idő kérdése.

DS

Mike 81
2011-06-30, 15:26
Persze aláírom így hogy már tudom hogy mit kell beállítani így tényleg nem tűnik bonyolultnak, csak hát mikor az ember nem konyít semmit a témához és azt sem tudja hogy kezdjen neki úgy azért az sokkal másabb ám ;-) De megoldódott a probléma és ez a lényeg. Ma lefóliáztam a gépet biztos ami biztos.Ma nézegettem füleseket de nem tudom hogy melyiket vegyem. A gyári alap 2-3000 Ft ér valamit? Mert nekem ez az első samsungom és nem tudom hogy a fülesei milyen minőségűek van olyan minőségű mint a Sony Ericsson fülesei vagy jobb? Esetleg gondolkodjak valami komolyabb cucban?

cvitamin
2011-06-30, 15:27
Sziasztok,

A telefonkönyvben mikor párosítom a telefonszámot 1 közösségi oldal adataival, megjelenik az alapértelmezett képe.
De az sms-ek között nem mutatja a képet. Csak ha a telefonkönyvben turkálok.
Ez van mindnél.
Próbáltam már mindenféle beállítást, de semmi.
Csak azoknak látszik a képe sms-ek között akikhez magam rendeltem hozzá képet. Tehát a közösségi portálos képeket csak a telefonkönyvben mutatja.

Valakinek tipp?

THX!

darkside
2011-06-30, 16:11
Persze aláírom így hogy már tudom hogy mit kell beállítani így tényleg nem tűnik bonyolultnak, csak hát mikor az ember nem konyít semmit a témához és azt sem tudja hogy kezdjen neki úgy azért az sokkal másabb ám ;-) De megoldódott a probléma és ez a lényeg. Ma lefóliáztam a gépet biztos ami biztos.Ma nézegettem füleseket de nem tudom hogy melyiket vegyem. A gyári alap 2-3000 Ft ér valamit? Mert nekem ez az első samsungom és nem tudom hogy a fülesei milyen minőségűek van olyan minőségű mint a Sony Ericsson fülesei vagy jobb? Esetleg gondolkodjak valami komolyabb cucban?

Az attól függ, mire szeretnéd használni.
Egy dolgot ne felejts el (szinte mindenki elfelejti!), hogy minden fülesnek más az ellenállása, minden füles előerősítőnek is más, így ha rosszakat raksz össze, akkor egy idő után leég a telcsi erősítője.

DS

Mike 81
2011-06-30, 16:19
Szia Darkside

Nekem csak zene hallgatásra kellene a füles, nem kell felvevős lerakós. De ha ezt is ennyire macerás kiválasztani akkor esetleg tudnál ajánlani valamit? Vagy az sem mindegy hogy pl: samsung típuson belül milyen fülest választok? Van az acehoz külön füles?
Segítséged előre is köszönöm ;-)

Mike 81
2011-06-30, 16:23
Szia Dirkside!

Nekem csak zene hallgatásra kell nem kell hogy felvevős/lerakós legyen. De nem sejtettem hogy ennek kiválasztása is ekkor macerával jár.Esetleg akkor tudnál ajánlani az Acehoz valami fülest? Mert akkor ezek szerint az sem mindegy hogy pl: milyen fülest veszek samsung típuson belül is?

Válaszodat előre is köszönöm ;-)

darkside
2011-06-30, 16:56
Szia Darkside

Nekem csak zene hallgatásra kellene a füles, nem kell felvevős lerakós. De ha ezt is ennyire macerás kiválasztani akkor esetleg tudnál ajánlani valamit? Vagy az sem mindegy hogy pl: samsung típuson belül milyen fülest választok? Van az acehoz külön füles?
Segítséged előre is köszönöm ;-)

A legegyszerűbb a samsung tartozékai között keresgélni. Kicsit bonyolultabb egy multiméterrel megmérni a gyári füles ellenállását, majd keresni olyat, amivel egyezik a specifikciója.
Amennyiben zenére kellene, és a pénz sem számít, akkor shure a mobile (http://www.shure.com/europe/products/earphones-headphones/music-mobile/index.htm) szériából.

DS

Jury
2011-06-30, 19:02
Szia!
Az oldalon lévő fülesek csak Ipfone és társaihoz jók?
Van magyar országi forgalmazójúk is?

Jury
2011-06-30, 19:05
Sziasztok!
Azt szeretném meg kérdezni ,hogy ha az ACE-ben benne van a memóriakártya akkor a total commader látja mint egy meghajtót, vagy csak a saját gépben látszik?
Üdv.

darkside
2011-06-30, 19:48
Sziasztok!
Azt szeretném meg kérdezni ,hogy ha az ACE-ben benne van a memóriakártya akkor a total commader látja mint egy meghajtót, vagy csak a saját gépben látszik?
Üdv.

Természetesen ugyan úgy látja, mint sajátgép alatt. Cserélhető meghajtóként.
Természetesen csak abban az esetben, amennyiben usb-n keresztüli kapcsolódáskor a háttértár üzemmódot választod ki.

DS

darkside
2011-06-30, 19:58
Szia!
Az oldalon lévő fülesek csak Ipfone és társaihoz jók?
Van magyar országi forgalmazójúk is?

Mindenhez jók, amivel egyezik az ellenállása.
Amint láthatod a sima felvevőgombos csak 16 ohm-os, az i termékekhez ajánlott pedig 38 ohm-os.
Telefonod gyártójától érdeklődd meg, hogy milyen értékkel rendelkező a gyári set.
Forgalmazót nem nehéz találni, náluk (http://www.microsound.hu/files/shure.pdf) az árlistában minden szerepel, gondolom szívesen megrendelnek akármit. :)

DS

Luki
2011-07-01, 13:15
Hali!

ha fel akarok rakni egy letöltött igo szoftvert, vagy bármilyen szoftvert usb-n keresztül, akkor ahhoz előbb rootolnom kell a telót?

Köszi előre is a választ!

Üdv,
Luki

darkside
2011-07-01, 18:55
Hali!

ha fel akarok rakni egy letöltött igo szoftvert, vagy bármilyen szoftvert usb-n keresztül, akkor ahhoz előbb rootolnom kell a telót?

Köszi előre is a választ!

Üdv,
Luki

Nem.
Mivel a felrakás szót az usb-vel szoros kapcsolatban használtad, azt kell higgyem, hogy csak egy sima másolásról van szó.
Bár gondolom azt szeretted volna kérdezni, hogy a felmásolt harmadik féltől származó programokat fel tudod-e telepíteni root-olás nélkül.
A válasz itt is igen, csak előtte menü->beállítások->alkalmazások->ismeretlen forrásból mellé pipa.

DS

jafe
2011-07-03, 07:31
sziasztok !

nagyon megszoktam a régi telefonjaimon a hangtárcsázást , nem tudtok valami jó programot ami ezt elősegíti androidon ? Lehet , hogy én nem értem : internet kapcsolat és csak angolul kommunikál , jó ha 3 ból 1 szer eltalálja mit is szeretnék ( mondjuk nem vagyok nagy angolos ) . Nincs valami lehetőség , hogy a nevek mellé megtanítsam neki milyen szövegre tárcsázzon ? ( 5 éves telók simán tudják ) Köszönöm a segítséget előre is . Apropó az android verzióm 2.3.4.

Gábor Sindler
2011-07-03, 10:00
Sziasztok!
Azt szeretném meg kérdezni hogy az ACE-t össze dugom usb-vel a számítógéphez és tudok e a számítógépen keresztül netezni a telefonnal?
A telefonon nincs net, csak a gépen.
Válaszokat előre is köszi

gggrrrhhh
2011-07-05, 21:46
Üdv!
Nekem olyan problémám lenne,hogy feltelepítettem a crusade of destiny játékot a telefonomra és mikor elkezdek játszani nem működik a joy amivel irányítani kellene a kiscsávót.Hiába érintem meg nem reagál rá.Lehet h csak program hiba vagy vmi más?
Ehhez se értek szóval finoman a hangnemmel:)

darkside
2011-07-05, 22:32
Sziasztok!
Azt szeretném meg kérdezni hogy az ACE-t össze dugom usb-vel a számítógéphez és tudok e a számítógépen keresztül netezni a telefonnal?
A telefonon nincs net, csak a gépen.
Válaszokat előre is köszi

Nem, hacsak a géped nem tudja megosztani a netet wi-fi-n keresztül.

DS

djandreas
2011-07-06, 09:24
Üdv! Teljesen új vok a fórumon! Illetve az android világában! Átolvastam a fórumot és kicsit elbizonytalanodtam a kifagyások stb tekintetében! Nagyon tetszik a készülék és szeretnék is venni egy ilyet. V.ki akinek már pár hónapja megvan jelemezné pár mondatban, hogy mit szeret benne és mit nem? Továbbá az is érdekelne hogy ha megvétel után egyből frissítettem 2.3-ra akkor kevesebb lesz a hibalehetőség a készülékben + gari megmarad? Köszönöm előre is a válaszokat! (és bocsi ha túl idióta kérdéseket tettem fel)

remmington
2011-07-06, 15:27
Sziasztok! Valaki tudna mondani egy 2.3-as esetleg tuningos (kernel, rom) quadrant eredményt? Gondolkodom azon hogy lecseréljem-e egy ilyenre, eléggé meggyőzött de az alap rendszerrel csak 691-es quadrantot láttam, amit a spicám is ver (786 a rekord). Szóval valaki el tudná mondani mennyit bír quadrantban?

Feri
2011-07-06, 16:49
sziasztok !
Ha valaki tudna segíteni a 0.facebook.com-thogy lehet használni az ACE-el mert nekem nem megy.
Az a bajom,hogy ahol várakozok nincs WIFI és így elég sokbakerül a dolog

Peti3
2011-07-06, 19:22
Sziasztok nektek menyit bir az aksi? nekem kb 1 nap samsung ace

izsakig
2011-07-06, 20:31
sziasztok!
Hogyan lehet a telóra az IGO navi szoftvert feltenni? fontos lenne!!!

Luki
2011-07-06, 20:35
Hali!

lehetséges divx vod regisztrálása galaxy ace-en, és ha igen, akkor le tudná valaki írni pontosan, hogy hogyan?
ez a regisztráció megoldja a Tom Clancy's hawx futtatását?

Köszönettel,
Luki

Luki
2011-07-06, 20:59
sziasztok!
Hogyan lehet a telóra az IGO navi szoftvert feltenni? fontos lenne!!!

ha jól tudom, akkor a .apk fájlt rárakod az sd kártyádra + a fájlokat egy iGO mappába az sd gyökérkönyvtárában, majd a telefonon pl astro-val feltelepíted a .apk fájlt...

nemka
2011-07-07, 13:16
sziasztok !
Ha valaki tudna segíteni a 0.facebook.com-thogy lehet használni az ACE-el mert nekem nem megy.
Az a bajom,hogy ahol várakozok nincs WIFI és így elég sokbakerül a dolog

1. Ez nem a megfelelo topik.
2. Te erted, hogy mit akarsz kerdezni?

Fizess elo mobilnetre, ugy nem draga az internet, vagy wifi nelkul hallgass inkabb zenet sd kartyarol, vagy olvass e-bookot, az nem kerul sokba.

marcellg3
2011-07-07, 16:18
Sziasztok!

Nemrég vásároltam egy SAMSUNG Galaxy ACE-t. Ez az első Androidos telefonom...
Nagyon meg vagyok vele elégedve, hamar megszoktam az android rendszert.
De egy problémám azért van:
Van egy 8gigás SD a telefonban, az alkalmazások nagyrészét oda telepíti, de valamit a telefon belső memóriájára.
Ezért a kb. 180mb belső tárhelyem megtelt. Próbáltam az App2SD nevű alkalmazással áthelyezni őket, de csak egy-kettőt engedett.
Azt hallotam valakitől, hogy a Titanium Backup nevű program segítene a problémámon. Le is töltöttem. Csakhogy a program működéséhez szükséges, hogy ROOT-olva legyen a telefon. Ezért most egy One Click programmal (Z4MOD) elkezdem rootolni. Már vagy húsz perce rootol. Nem tudom, hogy ez normális-e.
Aban szeretném kérni a segítségeteket, hogy tényleg csak ez az egy megoldás van a problémámra vagy van valami más. Ha igen akkor mi?
Hagyjam a rootolást? Vagy jó ha rootolva van?

marcellg3
2011-07-07, 17:02
Sziasztok!

Annyi változás történt, hogy már vagy egy órája nem történt semmi, úgyhogy egyszerűen kiléptem a rootolásból...
Viszont közben utánanéztem, hogy mi is ez a rootolás pontosan, és inkább nem rootolnék.
De csak akkor nem, hogyha van valami más megoldás a fent említett problémámra...

roland0111
2011-07-07, 19:12
Most vettem egy galaxy ace-t és lenne egy olyan kérdésem, hogy belehet állítani valahogy, hogy a programokat csak a memória kártyára telepítse? Nekem nagyon hamar megtelt a telefon memória.
Azt nem lehet valahogy megoldani ,hogy a menü ikonokat ne rendezze magától?
És milyen navigációs programot ajánlotok hozzá mert nekem az fontos lenne?

deeagle
2011-07-07, 22:42
Segítséget kérnék tőletek. Pár napja vettem egy Ace-t, de ha csatlakozatom gépre usb-n akkor a gép kiadja, hogy nem található driver és ő ezzel lezárta az egészet. Sanda gyanúm lenne, hogy márpedig ilyen esetben (ha gépre csatlakoztatom) minimum sd kártya olvasóként kéne működnie a mobilnak. Ez hiba és meg lehet vhogy oldani? (Segítségképp ha kell PC OS: Win 7 x64, mobilon: eredeti Froyo)

androidos
2011-07-08, 07:44
Roland0111:

Sajnos a programokat egyesével kell átraknod az SD kártyára, mivel a gyári OS-ben nincs lehetőség az automatizálásra. Az ikonok rendezése ABC sorrend alapján történik, ezen nem tudsz változtatni. A leggyakrabban használt alkalmazásaidat azonban elhelyezheteda kezdőképernyők egyikén, s ott olyan rendszert alakítasz ki, amilyet szeretnél. Navigációra pedig a Google Maps térképet használhatod.

Deeagle:

Töltsd le a KIES kliensprogram megfelelő verzióját az alábbi oldalról: http://www.samsungapps.com/about/onPc.as?COUNTRY_CODE=HUN&LANGUAGE_CODE=HUN Ezután tökéletesen tudod majd használni a készüléked a számítógéppel.

roland0111
2011-07-08, 13:10
De a Google maps nem navigál (pl. hogy fordulj jobbra meg stb.).
A programoknál meg van olyan amelyiket nem lehet átrakni kártyára.
Erre lehet rakni mást OS-t. Ha igen akkor hogy?

Eridos
2011-07-09, 16:46
Sziasztok ! A menüben ha megnyomom a szerkesztést, akkor át rendezem az ikonokat, majd elmentem, de ha kikapcsolom vagy rákötöm a gépre a telefont, utána az SD kártyán lévő ikonokat csak úgy beömleszti. Ezzel nem lehet valamit csinálni?

androidos
2011-07-10, 09:39
Ha felteszel egy egyedi launcher-t, akkor az ikonok sorrendje megmarad. Az alábbi cikkben 15 alkalmazás került bemutatásra, melyek segíthetnek a választásban: http://androidhungary.com/2011/05/15-launcher-alkalmazas-mellyel-egyedive-varazsolhatod-androidos-keszulekedet/

ExTrAoRdInArY
2011-07-10, 10:08
Sziasztok. Tegnap buliban belelöktek egy ilyen derékig érő medencébe.. és persze a zsebembe volt az Ace a tokban, kikaptam de hát víz érte azért.... mikor hazajöttem kiszárítottam ahogy tudtam, betudom kapcsolni szépen bejön minden, viszont nemtudom használni az érintőképernyőt, nem érzékel semmit.... Valakinek valami ötlet? assetudom mit csináljak, hova vigyem ilyenkor ?:\ Telenor, vagy vmi szervíz ? áh......

pda_killer
2011-07-10, 12:25
Sziasztok!

Elöző telefonom egy galaxy 3 (2.1 majd 2.2es android) volt, mostani egy Ace. Feltünt jópár különbség a két telefon szoftvere között!
Érdekes, h az olcsóbb, kissebb kijelzőjű, kissebb procival rendelkező 3as jóval többre volt képes, mint társa, az ACE!
Az első érdekes dolog, amit észrevettem, hogy míg a 3as a gyári lejátszóval simán nyitotta az xvid, dvix, mpeg, stb. formátumu video fájlokat, addig társa az Ace, csak külön feltelepített progival volt hajlandó. Második a hangerő! Na gondolom ezt nem kell részleteznem senkinek. (állítólag a 2.3.3 utáni szoftokban már javítottak rajta). Harmadik a gps-es mobilekövető hiánya! Negyedik maga a gps. A G3as nem sokkal, de gyorsabban pozicionált. Ötödik, ami talán a legjobban idegesítő, a sok bug, meg lefagyás, pl. a hosszabb listák görgetése, pdf, doc fájlok nyitása, stb.

Kérdésem azokhoz szólna, akik már próbálták az újabb 2.3.3as android verziót, hogy ezek a hibák vagy épp hiányosságok megoldódnak-e?

Előre is köszönöm a válaszokat!

roland0111
2011-07-10, 14:38
Sziasztok.
Lenne egy olyan kérdésem, hogy hogy lehet frissíteni 2.2.1-ről 2.3-ra galaxy ace-n?

bd1981
2011-07-11, 13:58
Sziasztok!

Mikor bekapcsolom a bluetooth-t, elindul egy visszaszámlálás. Ki lehet valahogy kapcsolni, vagy módosítani az időtartalmat?

proexxx
2011-07-11, 19:44
Sziasztok típustársak! 1 problémám lenne a telóval, ami szerintem nektek is hasonló gondot okoz. Lehet volt már rá szó a fórumban csak nem volt időm végigolvasni. Az aksi. Ameddig készenlíti időben van egész jól bírja, viszont amikor valami programot futtatok úgy merül, hogy azt szavakba nem lehet kifehezni. 1 perc zenehallgatás hangszorón -13% ... :( Nekem volt Iphone-om, de az negyed ennyire nem merült :( lehetséges ez? előre is köszönöm válaszotokat.

darkside
2011-07-11, 23:12
Sziasztok. Tegnap buliban belelöktek egy ilyen derékig érő medencébe.. és persze a zsebembe volt az Ace a tokban, kikaptam de hát víz érte azért.... mikor hazajöttem kiszárítottam ahogy tudtam, betudom kapcsolni szépen bejön minden, viszont nemtudom használni az érintőképernyőt, nem érzékel semmit.... Valakinek valami ötlet? assetudom mit csináljak, hova vigyem ilyenkor ?:\ Telenor, vagy vmi szervíz ? áh......

A legfontosabb, hogy ne kapcsold be és vedd ki az akkumulátort is! Aztán tedd be rizs közé(száraz, nem főtt!) a telefont úgy, hogy teljesen elfedje!
Viheted bármelyik szervizbe, de ez fizetős buli lesz, amennyiben az indikátorok elszíneződnek(márpedig itt biztosan) ugrik a gari.

DS

darkside
2011-07-11, 23:13
Sziasztok!

Mikor bekapcsolom a bluetooth-t, elindul egy visszaszámlálás. Ki lehet valahogy kapcsolni, vagy módosítani az időtartalmat?

Az azért van, mert annyi ideig látható a telefonod a többi bluetooth-os készülék számára.
Bluetooth menüjében kikapcsolható.

DS

bd1981
2011-07-12, 07:23
Az azért van, mert annyi ideig látható a telefonod a többi bluetooth-os készülék számára.
Bluetooth menüjében kikapcsolható.

DS

Köszi a választ!
A bluetooth menüben csak a következő pontok vannak:
- Bluetooth bekapcsolás (két lehetőség van: be/ki)
- Eszköz név
- Látható (két lehetőség van: be/ki)
- Eszköz keresése
Sajnos időzítés kikapcsolását nem találtam.

Fecsi87
2011-07-12, 09:19
Sziasztok,Most egy hete vettem egy Ace-t ez az első érintőképernyős "okos" telefonom!
Szoftverfrissítést végeztem rajta és root-tam is!Felraktam rá egy két alkalmazást amire szükségem van!
A kérdésem az lenne hogy játékok miért nem mennek rajta pl.:PES11;Sims3;Assasin Creed....
You tube-n láttam (http://www.youtube.com/watch?v=3THw8GDEPeM) hogy ilyen telefonnal játszottak jobb játékokkal!
Válaszokat előre is köszönöm!

gotti
2011-07-13, 21:47
Én a napokban vettem egy Samsung Galaxy Ace-t és azt vettem észre,hogy mostanában lezárom billentyűzárra és hagyom ott magába majd azt vezsem észre,hogy teljesen kikapcsol és visszakapcsolni se tudom csak ha kiveszem az aksit...mi lehet a baj?

gotti
2011-07-13, 23:49
Én a napokban vettem egy Samsung Galaxy Ace-t és azt vettem észre,hogy mostanában lezárom billentyűzárra és hagyom ott magába majd azt vezsem észre,hogy teljesen kikapcsol és visszakapcsolni se tudom csak ha kiveszem az aksit...mi lehet a baj?
Illetve, hogy bal felül ott a kis letöltő ikon mintha töltenék vallamit, pedig semmit nem töltök és még net sincs bekapcsolva...

darkside
2011-07-14, 11:39
Köszi a választ!
A bluetooth menüben csak a következő pontok vannak:
- Bluetooth bekapcsolás (két lehetőség van: be/ki)
- Eszköz név
- Látható (két lehetőség van: be/ki)
- Eszköz keresése
Sajnos időzítés kikapcsolását nem találtam.

Ok, akkor a szádba rágom. Ki szeretnéd kapcsolni a láthatóságot.
Van olyan menüpont, hogy láthatóság, azon belüli opciók pedig ki és a be.
Így már tiszta, vagy írjam le, hogy belét a blútúsz menübe, ott láthatóság és kikapcs? :)

Ds

Szphinx
2011-07-14, 23:29
Sziasztok!
1 hónapja van meg az SG Ace.KB. 1 hete jelentkezett az a probléma,hogy a hívásoknál (kimenő,bejövő) megbolondul.pl. folyamatosan szétkapcsol,amikor felveszem rezeg tovább miközben a hívóféllel beszélek,hívásnál amikor felveszem elsötétül a képernyő se kép se hang, vagy kiírja az android rendszer leállt stb.,hát még sorolhatnám a gondokat sok verziót produkált hívásnál. Már vettem ki az aksit is ill. csináltam hard reset-is.
Valaki tud nekem tanácsot adni mi lehet ennek az oka és mit csináljak? :confused:Tapasztalt valaki ilyet? Mert egy kicsikét kellemetlenek ezek a problémák.:mad:
Válaszokat előre is köszönöm.

androidos
2011-07-15, 07:47
Az adataid elmentése után csinálj egy Factory Data Reset-et. Ha a hiba ezután is jelentkezik, akkor vidd vissza a telefont, mivel biztosan hardveres problémája lesz.

Szphinx
2011-07-15, 08:54
:confused:Hogyan kell csinálni a Factory Data Reset-et?

zoli0724
2011-07-15, 10:50
Üdv, most vettem 1 Galaxy Ace-t, teljesen új vagyok az androidban, szeretném megkérdezni, milyen alkalmazásokat kéne letöltenem, és mikre kell odafigyelnem a telefonnal kapcsolatban. A választ előre is Köszönöm!

bd1981
2011-07-15, 12:00
Ok, akkor a szádba rágom. Ki szeretnéd kapcsolni a láthatóságot.
Van olyan menüpont, hogy láthatóság, azon belüli opciók pedig ki és a be.
Így már tiszta, vagy írjam le, hogy belét a blútúsz menübe, ott láthatóság és kikapcs? :)

Ds

Nem vagyok debil megértek mindent elsőre. Viszont Te nem a kérdésemnek megfelelő választ akarsz a "számba rágni".
Tehát még egyszer:
Nem a láthatóságot akarom ki/be kapcsolni, hanem a visszaszámlálást akarom kikapcsolni.
Ha belépek a "blútúsz" menübe, ott a láthatóságot vagy be- vagy kikapcsolom. Mikor bekapcsolom, elindul egy visszaszámláló 2 percről. Na ezt a számlálót akarom kikapcsolni, ha esetleg két percnél tovább szeretnék csatlakozni mondjuk egy PC-hez vagy másik telefonhoz. Azaz két percnél tovább szeretném hogy aktív legyen a bluetooth.

nemka
2011-07-15, 13:11
Nem lehet a 2 percet megvaltoztatni.
Parositashoz boven eleg, utana meg nincs ra szukseg.

A lathatosag alatt a bluetooth folyamatosan sugaroz, tehat sokat fogyaszt, ezert talaltak ki a ket percet. Majd ha minipaksok lesznek a telefonokban, biztos lesz lehetoseg a non-stop lathatosagra is.

pda_killer
2011-07-15, 21:17
:confused:Hogyan kell csinálni a Factory Data Reset-et?

Szia! Lehet szervíz kóddal: *2767*3855# vagy pedig telo kikapcs, és a Menü + Bekapcsal inditod a telót, ott kiválasztod: Recovery!

pda_killer
2011-07-15, 21:27
Üdv, most vettem 1 Galaxy Ace-t, teljesen új vagyok az androidban, szeretném megkérdezni, milyen alkalmazásokat kéne letöltenem, és mikre kell odafigyelnem a telefonnal kapcsolatban. A választ előre is Köszönöm!

Szia, mindenképpen ajánlom ennek a 13 oldalnak az átrágását, sok mindenre rájössz majd! A progikról meg annyit, h az már csak tőled függ, mire lesz szükséged, de Opera Mini, Barcode Scanner, Astro vagy Root Explorer, Terminal Emulator nem árt ha kéznél van!

pupac
2011-07-16, 15:09
Sziasztok!

Új vagyok itt,és az okostelefonok világában is. Még nincsen Androidos telóm,most készülök venni egyet. Jelenleg egy Sony Ericsson K800i-t nyúzok immáron 2 és fél éve. Mindenféleképpen Samsung modellt szeretnék vásárolni. Két modell tetszik nagyon: a S. Galaxy Ace és a S. Galaxy S2. Őszintén szólva a S. Galaxy S 2 esetében már majdnem eljutottam a megrendelésig,amikor a neten rátaláltam kistestvérére a jóval kellemesebb árfekvésű,s nagyjából hasonló tudású Ace-re, s rögtön elgondolkodtam azonon, hogy vajon kihasználnám-é a S2 nyújtotta extrákat teljesen, vagy megfelel a középkategóriás,ám manapság mindenreképes Ace. Nehéz döntés.
Nyilván a S2 jóval drágább,mint az Ace, ezt tudom,s az S2 ezáltal sok apróságban veri az Ace-r, például a videófelvevő funkcióban, vagy a kijelző minőségében...etc.
Nem tudom,mi tévő legyek. Ruházzak be egy nagyobb összeget egy S2-re,amely 1-3 év múlva is megállja a helyét az okostelefonok éleződő versenyében, vagy egy kicsivel adjam alább,s maradjak a középkategóriás Ace-nél, amely akár 1 év múltán akár le is cserélhető egy komolyabb telefonra. Várom érveiteket, ellenérveiteket az Ace és a S2 mellett,ellen...

Üdvözlettel egy leendő Androidos tag :)

bd1981
2011-07-16, 16:29
Nem lehet a 2 percet megvaltoztatni.
Parositashoz boven eleg, utana meg nincs ra szukseg.

A lathatosag alatt a bluetooth folyamatosan sugaroz, tehat sokat fogyaszt, ezert talaltak ki a ket percet. Majd ha minipaksok lesznek a telefonokban, biztos lesz lehetoseg a non-stop lathatosagra is.

Köszönöm a korrekt választ!

darkside
2011-07-16, 21:05
Nem vagyok debil megértek mindent elsőre. Viszont Te nem a kérdésemnek megfelelő választ akarsz a "számba rágni".
Tehát még egyszer:
Nem a láthatóságot akarom ki/be kapcsolni, hanem a visszaszámlálást akarom kikapcsolni.
Ha belépek a "blútúsz" menübe, ott a láthatóságot vagy be- vagy kikapcsolom. Mikor bekapcsolom, elindul egy visszaszámláló 2 percről. Na ezt a számlálót akarom kikapcsolni, ha esetleg két percnél tovább szeretnék csatlakozni mondjuk egy PC-hez vagy másik telefonhoz. Azaz két percnél tovább szeretném hogy aktív legyen a bluetooth.

A hiba nem bennem van!
Ez (http://forum.androidhungary.com/threads/702-Samsung-Galaxy-ACE-általános?p=33801#post33801) itt az eredeti hozzászólásod. Ebben ezt írod: "Ki lehet valahogy kapcsolni, vagy módosítani az időtartalmat?"

Én erre válaszoltam! Szóval nekem ne próbálja senki sem bemagyarázni, hogy a döglött nyúl alszik! :)

Ahogy látom, nem csak ez a problémád. Hanem az is, hogy nem tudod, hogy a láthatóság nem egyenlő azzal, hogy kapcsolódsz-e vagy sem!
A láthatóság azt jelenti, hogy ennyi ideig látja a készülékedet a másik fél(deja vu érzésem van)! Miután megtörtént a felfedezés, majd a párosítás, már nincsen szükség a láthatóságra, a kapcsolat él, amennyiben megjegyeztetted vele, máskor a láthatóság bekapcsolása nélkül is tudnak majd kapcsolódni.

DS

bd1981
2011-07-17, 11:44
A hiba nem bennem van!
Ez (http://forum.androidhungary.com/threads/702-Samsung-Galaxy-ACE-általános?p=33801#post33801) itt az eredeti hozzászólásod. Ebben ezt írod: "Ki lehet valahogy kapcsolni, vagy módosítani az időtartalmat?"

Én erre válaszoltam! Szóval nekem ne próbálja senki sem bemagyarázni, hogy a döglött nyúl alszik! :)

Ahogy látom, nem csak ez a problémád. Hanem az is, hogy nem tudod, hogy a láthatóság nem egyenlő azzal, hogy kapcsolódsz-e vagy sem!
A láthatóság azt jelenti, hogy ennyi ideig látja a készülékedet a másik fél(deja vu érzésem van)! Miután megtörtént a felfedezés, majd a párosítás, már nincsen szükség a láthatóságra, a kapcsolat él, amennyiben megjegyeztetted vele, máskor a láthatóság bekapcsolása nélkül is tudnak majd kapcsolódni.

DS

Igen, valószínűleg az is probléma volt, hogy nem tudtam, hogy nem szakad meg a kapcsolat a láthatóság lejárta után.
Viszont ahogy idézted is, a kérdésem a láthatóság időtartalmára vonatkozott és nem magára a láthatóságra...
Mindegy, a választ megkaptam. Még ha nem is Tőled, de a segítő szándékot köszönöm!

darkside
2011-07-17, 18:15
Igen, valószínűleg az is probléma volt, hogy nem tudtam, hogy nem szakad meg a kapcsolat a láthatóság lejárta után.
Viszont ahogy idézted is, a kérdésem a láthatóság időtartalmára vonatkozott és nem magára a láthatóságra...
Mindegy, a választ megkaptam. Még ha nem is Tőled, de a segítő szándékot köszönöm!

Tehát a döglött nyúl még mindig nem alszik, csak a bizonyítványt próbálják magyarázni.
A kérdésed az volt, hogy kikapcsolni, vagy átállítani. Megkaptad a választ a kikapcsolnira. A vagy kapcsolat már csak ilyen vagy ez, vagy az. :)
A szarkazmus csak annak áll jól, akinek igaza van! :)

DS

bd1981
2011-07-18, 11:20
Tehát a döglött nyúl még mindig nem alszik, csak a bizonyítványt próbálják magyarázni.
A kérdésed az volt, hogy kikapcsolni, vagy átállítani. Megkaptad a választ a kikapcsolnira. A vagy kapcsolat már csak ilyen vagy ez, vagy az. :)
A szarkazmus csak annak áll jól, akinek igaza van! :)

DS

Igen, a kérdésem az volt hogy kikapcsolni, vagy átállítani, de nem a láthatóságot, hanem a számlálót! És te a láthatóság kikapcsolását adtad meg, nem pedig a számlálóét (ami utólag kiderült, hogy nem is lehet).
Így tehát a szarkazmus csak nekem állhat jól! :p

vaszat
2011-07-18, 12:27
Sziasztok!
Amikor keresek google-n a háttérben futtatja az origot mint böngészőt. Szeretbém lecserélni egy google chrom -ra de sem beállításokat nem találok illetve amikor leszedtem a chrom-ot bár telepítette de nem látom sehol. Ha valaki találkozott már ilyesfajta problémával és tudna segíteni azt nagyon megköszönném.

Szabó Gábor
2011-07-18, 15:05
Hello!

Kb 2 hete nem működik a telefonon a net megosztás. Sem az USB, sem a mobil hozzáférési pont.
A telefonon 2.2.1 fut. Feltételezem, hogy valamilyen alkalmazással akad össze. Emlékeim szerint egy új alkalmazást telepítettem akkoriban, de azt le is szedtem (Advanced Task Killer).
Vagy valami más gondja lehet?

izsakig
2011-07-18, 20:52
A telefonom készenléti állapotban van, és néha gondol egyet. rezeg 1-2-t. ezt bármikor megcsinálja, ha a zsebemben van, de akár töltés közben is. ha használom, akár játszok, vagy bármi más, akkor is, és teljesen függetlenül, hogy az alakalmazás szerint épp mi történik!
ez mennyire normális?? véleményem szerint ez sokban hozzájárulhat az akku gyors merüléséhez is. mit lehet vele tenni ?

androidos
2011-07-19, 08:23
Vaszat: Egy kicsit pontosabban ki tudnád fejteni, hogy mit szeretnél? Chrome böngésző Androidra hivatalosan nem létezik. Pontosan melyik programot telepítetted fel? Az alkalmazások listájában nincsen?

Szabó Gábor: Az internet tökéletesen működik a telefonodon? Az APN beállítások rendben vannak? A számítógéped nem lett újratelepítve? Milyen programokat telepítettél fel az elmúlt időszakban a készülékedre?

izsakig: Feltehetően a háttérben fut egy olyan alkalmazás, ami "rezegteti" a telefont bizonyos időközönként. Az Advanced Task Killer-t telepítsd fel a Marketről, s állítsd le azt.

loud
2011-07-19, 08:53
izsakig: Feltehetően a háttérben fut egy olyan alkalmazás, ami "rezegteti" a telefont bizonyos időközönként. Az Advanced Task Killer-t telepítsd fel a Marketről, s állítsd le azt.

Vagy inkább van neki valami ilyesmi program feltelepítve ami kinyírogatja a processzeket a háttérben, és az jelez vissza rezgéssel. Vagy csak valami olyat rakott fel ami működik rendesen és állandóan kiakad...

Szabó Gábor
2011-07-19, 09:43
Szabó Gábor: Az internet tökéletesen működik a telefonodon? Az APN beállítások rendben vannak? A számítógéped nem lett újratelepítve? Milyen programokat telepítettél fel az elmúlt időszakban a készülékedre?

A telefonon a net rendben van.
Az APN beállítások is. (Ez alapján: http://www.telenor.hu/android/mobil/beallitasok/magyar/)
Nem volt újratelepítve. 4 gépen próbáltam (Win7 és XP).

Alkalmazások listája:
Adobe Reader
DroidRunner
Dropbox
TweetDeck
Fafebook for Android
K-9 Mail
Google Docs
Google Reader
Google+
Google Huddle
MyBackup
OpenOffice reader
Opera Mini
QuickMark
loud
2011-07-19, 10:28
Próbáld meg 2.3-ra felfrissíteni, ha még nem tetted volna. Hátha valamelyik beállításodat rendbe rakja, vagy valamelyik alrendszered halt be. USB-hez meg próbáld be/ki-kapcsolni az USB hibakeresési módot hátha az segít rajta.

csizi74
2011-07-19, 11:04
Hello!

Kb 2 hete nem működik a telefonon a net megosztás. Sem az USB, sem a mobil hozzáférési pont.
A telefonon 2.2.1 fut. Feltételezem, hogy valamilyen alkalmazással akad össze. Emlékeim szerint egy új alkalmazást telepítettem akkoriban, de azt le is szedtem (Advanced Task Killer).
Vagy valami más gondja lehet?

nekem u.ez volt. nem állítottad be közben az e-mail klienst? nekem az akadt össze. próbáld meg a beállítások/hely és bizt./eszközadminisztrátorok kivál./ és ott a pipát leszedni. nekem ennyi volt a gond.

Szabó Gábor
2011-07-19, 12:24
Csináltam egy gyári visszaállítást, de még akkor sem megy.

Szabó Gábor
2011-07-19, 12:47
Nekem az eszközadminisztrátorok teljesen üres.

Szabó Gábor
2011-07-19, 14:00
Feladtam.
Ha gyári visszaállítás után sem megy, akkor valami olyan probléma, ami számomra megoldhatatlan. Nem akarom rootlolni.
Úgy néz ki, hogy marad a szerviz.

roland0111
2011-07-20, 20:19
Sziasztok.
Tudja valaki hogy lehet ékezetes betűket írni?

rtitusz
2011-07-20, 20:32
Sziasztok.
Tudja valaki hogy lehet ékezetes betűket írni?

Hosszan nyomva tartod a nem ékezetes párját. (Már rengetegszer megkérdezett és megválaszolt kérdés.)

Dorinaa
2011-07-21, 15:57
Sziasztok!
Két napja vettem meg a Ace-t.Ez az első andriodos telóm egyszerűen imádom..Azt leszámítva,hogy van rajta egy progi..Samsung apps néven van rajta !Megakartam nézni mi is az , ézért kattintottam mire kiírta,hogy frissiteni kell a progit amit meg is tettem erre olyan dolgokat írt ki PL:ha tovább engedélyezem formálhatja a kártyámat sd kártya,meg egyéb ilyesztő dolgokat!Rámentem a mégse gomra.és azóta progi melett egy kis 1-es van jelen!Azért nem folytattam mert megijedtem ,hogy töröl mindent a memkártyámről ésesetleg bármi mást amit nem kéne!Lehet buta kérdés,lehet volt már téma,de szeretnélek megkérni titeket,hogy segítsetek ha tudtok!Köszönöm szépen előre is!

androidos
2011-07-22, 07:57
A Samsung Apps alkalmazás csak önmagát tudja módosítani, az SD kártyád és a telefonod teljes tartalmát nem. Nyugodtan frissítheted. Mindezen túl a Market használata sokkal célszerűbb, mert a kínálat sokkal nagyobb.

Miklós Rónai
2011-07-22, 09:56
neten azt olvastam hogy ki adták hivatalason ace-re a 2.3 androidot, és kies-sel frissíthető.
én szeretném frissíteni de a Kies azt írja hogy ez a legújabb készülék szoftver.
a telefonom független.

miért nem tudom frissíteni az androidot?

roland0111
2011-07-22, 13:24
Én frissítettem a Kiessel és azóta több időt vesz igénybe a kivilágítás(pl ha megnyomok egy gombot).Nekem ez nagyon zavaró.
Erre valami megoldás nincs esetleg?

esze94
2011-07-22, 18:14
Sziasztok! A Netcounter nem számolja a mobilnetes adatforgalmamat, csak a WiFi-set. Ugyanez a helyzet a Traffic Counterrel is, mindent számol, csak a mobilnetet nem. Van ötletetek?

Szia! Én a 3G Watchdog-nevű kis applikációt használom, teljesen meg vagyok vele elégedve. Próbáld ki! Szerintem ez a legideálisabb progi erre a célra! És csak a mobilnetet számolja!

Dorinaa
2011-07-22, 18:34
Köszönöm a segítségeteket,akkor nem is foglalkozom ezzel az appsal..További szép napot nektek!

vaszat
2011-07-23, 10:03
Vaszat: Egy kicsit pontosabban ki tudnád fejteni, hogy mit szeretnél? Chrome böngésző Androidra hivatalosan nem létezik. Pontosan melyik programot telepítetted fel? Az alkalmazások listájában nincsen?

Az alkalmazások között sem találtam meg, egyszerűen települt és eltűnt. Utánna olvastam még itt ott közben a témának és kezdek rájönni a dolgokra. Minden esetre azt még mindig nem tudom hogy ha netezem akkor miért fut az origo a háttérben, illetve hogy valamilyen fajta böngészőt lehet a telepíteni a telefonra.

roland0111
2011-07-23, 11:41
Valaki tudja hogy hogy lehet 2.3-ról 2.2-re vissza rakni az OSt. Nekem nem nagyon jött be a 2.3 frissités

androidos
2011-07-23, 12:29
Pontosan milyen gondjaid vannak az új operációs rendszerrel? Valamilyen funkció hiányzik, vagy nem működik? Esetleg lelassult a telefonod? Elképzelhető, hogy egy Factory Data Reset segítene a problémádon. Nem feltétlen a downgrade a megoldás.

roland0111
2011-07-23, 12:47
Hát gyorsabban merül az aksi.kb naponta kell tölteni.
Másik a kivilágítás belassult, mikor megnyomok egy gombot több idő mig kivilágosodik.De ezt még meglehetne szokni de ott van még amikor telefonálok és elveszem a fülemtől a telefont és sok ideig gondolkodik mig kivilágosodik meg akkor is ha telefonálás végén leakarom tenni a piros gombbal. Ez nekem nagyon zavaró, mert sokat is telefonálok

androidos
2011-07-23, 14:47
Az adataid elmentése után csinálj egy Factory Data Reset-et, szerintem ez megoldja a "lassulási" problémákat. Egy régebbi operációs rendszerre szerintem semmiképpen sem érdemes visszatérni, mivel rövid időn belül több hátránya lesz mint haszna. Ha a jelenlegiben van némi hiba, akkor a Samsung azt mihamarabb javítja majd.

roland0111
2011-07-23, 15:52
Megcsináltam. de a kivilágosodás ugyan olyan maradt.
másnál is jelentkezett ez a probléma úgyhogy a frissitéssel van a probléma.

together
2011-07-23, 20:59
Sziasztok! Én most vettem egy Galaxy Ace-t, és olyan kérdésem lenne, hogy a beállitások-alkalmazások-alkalmazások kezelés-futó alkalmazásoknál mindig megjelenik a MAps, Gmail stb. és ketyeg az adatforgalom még ha nem is vagyok netre fellépve. Ha rámegyek a leállitás kényszeritésére és újból visszalépek, megint ottvannak. Ez normális? Kösszi

rtitusz
2011-07-23, 21:10
Sziasztok! Én most vettem egy Galaxy Ace-t, és olyan kérdésem lenne, hogy a beállitások-alkalmazások-alkalmazások kezelés-futó alkalmazásoknál mindig megjelenik a MAps, Gmail stb. és ketyeg az adatforgalom még ha nem is vagyok netre fellépve. Ha rámegyek a leállitás kényszeritésére és újból visszalépek, megint ottvannak. Ez normális? Kösszi

Normális, hiszen ezek "core" azaz rendszer alkalmazások, kilőni sem tudod őket, mert újra indulnak. Ha nem akarsz adatforgalmat, akkor vagy vedd ki a pipát az adathálózat használata mellől (vezeték nélküli hálózatok/mobil hálózatok), vagy telepítsd fel az APNdroid (vagy más hasonló) alkalmazást.

together
2011-07-23, 21:16
Köszi szépen! És ha adatforgalmat generál, akkor elvileg fogy a netem?? Vagy ilyenkor mi van ha le vagyok lépve a wifiről?

rtitusz
2011-07-23, 21:20
Köszi szépen! És ha adatforgalmat generál, akkor elvileg fogy a netem?? Vagy ilyenkor mi van ha le vagyok lépve a wifiről?

Alapértelmezésben a telefon folyton fent van a neten. Ha be van kapcsolva a WIFI, akkor az kapja a prioritást, ha nincs, akkor a mobilhálózat (először HSDPA, majd sima 3G, edge, gprs, stb.) Ha nincs mobilnet előfizetésed, akkor egy 15 ezres számla boldog tulajdonosa lehetsz a hó végére, hacsak nem tiltod le valahogy a mobilhálózatok használatát (természetesen a WIFI ettől még működni fog).

together
2011-07-23, 21:24
Kártyásan használom a telóm, épp a telóval való ismerkedés miatt nem merem berakni az előfizetéses számom. MEg rajta van ez az új klikk szolgáltatás, csak én nem igazán értek ezekhez a dolgokhoz hogy mikor mit használ a teló, meg mi fogy. :)

rtitusz
2011-07-23, 21:29
Kártyásan használom a telóm, épp a telóval való ismerkedés miatt nem merem berakni az előfizetéses számom. MEg rajta van ez az új klikk szolgáltatás, csak én nem igazán értek ezekhez a dolgokhoz hogy mikor mit használ a teló, meg mi fogy. :)

Attól függ mennyi alkalmazásod van, de a folyamatos frissítések révén, ha nem is netezel a telefonnal simán generál magának havi 50 MB adatforgalmat, amit ha 16ft/10kbyte árral számolsz, nem kevés.

Vannak programok, amik folyamatosan a neten "lógnak", pl. időjárás és hír widgetek, a gmail, facebook, twitter és rengeteg alkalmazás csak azért, hogyha megnyitod kirakhasson reklámot a jobb felső sarokba.

together
2011-07-23, 21:33
De ha van 100 Mb-os klikk szolgáltatásom meg kártyás a telóm, akkor internetezős számla nem tud jönni,nem?

rtitusz
2011-07-23, 21:37
De ha van 100 Mb-os klikk szolgáltatásom meg kártyás a telóm, akkor internetezős számla nem tud jönni,nem?

Ha átléped a 100MB-ot, akkor igen, és ez megeshet. Ajánlom, hogy általában legyen kikapcsolva az adathálózat, és ha kell, bekapcsolod.

(Egyébként nem tudom hogy mi ez a Klikk, de feltételezem a Telenor valamilyen net szolgáltatása.)

together
2011-07-23, 21:39
Igen, az. 100 MB után belassítják, nincs túlforgalmazási díj. ÉS az adathálózatot hol tudom kikapcsolni? Tudom h szőke kérdéseim vannak, csak nem akarom megszivatni saját magam. :) Köszi a válaszokat! :)

rtitusz
2011-07-23, 21:47
Igen, az. 100 MB után belassítják, nincs túlforgalmazási díj. ÉS az adathálózatot hol tudom kikapcsolni? Tudom h szőke kérdéseim vannak, csak nem akarom megszivatni saját magam. :) Köszi a válaszokat! :)

Mondjuk ha nincs túlforgalmazási díj, akkor nagy gond nem lehet. Ha jól emlékszem az adatforgalmat a beállítások/vezeték nélküli hálózatok/mobilhálózatok alatt találod. Ott kell lennie valami hasonlónak, hogy adathálózat használata (innen pipa ki), meg adatroaming, csak 2G hálózatok használata (ez egyébként kíméli az aksit, csak lassú lesz a net), stb. Ha az adathálózat nincs kipipálva, akkor nincs adatforgalom (ilyen opció csak 2.2-es oprendszer és felett van ha jól emlékszem, 2.3 alatt Csomagkapcsolatok használata néven fut, már ha ez az, de nekem még elég új a 2.3 :) )

together
2011-07-23, 21:58
Megvan. Meg akkor bekapcsoltam azt a 2G-set. Köszi a sok segítséget! Igaz most meg fél óra alatt 2x meghalt a telóm, remélem nem lesz vele ilyen gond :*

darkside
2011-07-23, 22:11
Megvan. Meg akkor bekapcsoltam azt a 2G-set. Köszi a sok segítséget! Igaz most meg fél óra alatt 2x meghalt a telóm, remélem nem lesz vele ilyen gond :*

2G is viszi a pénzt, csak lassabb kapcsolat (edge, GPRS).

DS

together
2011-07-23, 22:15
JAja,az tudom h viszi a 2G is a megákat, de felőlem viheti mert tulforgalmazási dij nincs. Ahogy olvastam másnak is csak úgy meghal a Galaxy Ace, az frankó lesz ha ezzel a telóval is ilyen gondokkal kell küzdeni, mert ezért cseréltem telefont :D

darkside
2011-07-23, 22:18
JAja,az tudom h viszi a 2G is a megákat, de felőlem viheti mert tulforgalmazási dij nincs. Ahogy olvastam másnak is csak úgy meghal a Galaxy Ace, az frankó lesz ha ezzel a telóval is ilyen gondokkal kell küzdeni, mert ezért cseréltem telefont :D

És akkor miért pont samsung? Nem olvastad előtte a fórumokat? Mindenhol csak a buhera és a panasz.

DS

rtitusz
2011-07-23, 22:19
2G is viszi a pénzt, csak lassabb kapcsolat (edge, GPRS).

DS

Nem is azt írtam, hogy nem viszi a pénzt, hanem hogy kíméli az akkumlátort. :D

together
2011-07-23, 22:22
És akkor miért pont samsung? Nem olvastad előtte a fórumokat? Mindenhol csak a buhera és a panasz.

DS

Fórumokat nem sajna, csak a teszteket néztem, de azt hittem h ezek a Galaxyk már jobbak ennyi pénzért :( amugy sose vettem volna samsungot, de eddig csak jót hallottam élőbe az Ace-ről... Meglátjuk, remélem nem csesztem rá nagyon.

darkside
2011-07-23, 22:33
Fórumokat nem sajna, csak a teszteket néztem, de azt hittem h ezek a Galaxyk már jobbak ennyi pénzért :( amugy sose vettem volna samsungot, de eddig csak jót hallottam élőbe az Ace-ről... Meglátjuk, remélem nem csesztem rá nagyon.

Nagyon nem lehet megszívni, azért ez nem az a szint, csak több vele a gond, mint egy htc-vel. Persze akinek a mérések eredményei a fontosak, azoknak pont jó a samsung. Androidos kártyában szinte mindent visznek, de a valóságban kicsit sem zökkenőmentes velük az élet. :)

DS

jpridddick
2011-07-24, 17:47
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem illetve problémám, h eddig mikor a telót rádugtam a számgépemre a töltés mellett kiírta h hány %-nál van az aksi töltöttsége, most az utóbbi időben pedig semmit sem ír ki!!??
Gondolom h ez valami beállítási probléma lehet, de nem tudom h hol lehet vissza állítani!

palmai
2011-07-24, 17:59
Sziasztok!
Éppen most készülök egy samsung galaxy ace tipusu telefont venni.
Rengeteg videot és forumot tesztekt olvastam róla.Én személy szerint mindennel megvoltam elégedve.de lenne pár kérdésem.
A telon fut-e ha igen hol lehet letölteni rá a Modern Combat1/2-ot?
Ugy hallottam hogy fizetős gps van rajta,ez ellen mit lehet tenni lehet le tölteni rá ingyenes szoftvert?/honnan?:D
Meg esetleges hibalehetőségeket tudtok-e mondani pl. van-e valami hibája ami zavaro lehet. lassu-e a telefon stb.
Köszönöm a válaszokat

mordarath
2011-07-24, 19:32
Sziasztok !

Tudja-e esetleg valaki hogy ki lehet-e kapcsolni a belső gps-t ?
Ugyanis van az előző telefonomról egy külső bluetooth-os vevőm, és hiába társítom a telefonnal, a navigáció bekapcsolásakor folyton a belső gps-t akarja bekapcsoltatni

szancsu
2011-07-24, 21:45
Sziasztok. segítség kéne nekem. frissítve lett a telefonom és ugye a markethez regisztrálnom kellett hogy letudjak onnan tölteni és elfelejtettem a jelszavam. és nem tudjátok hol tudnák újra regisztrálni? sehol se találom. :S

androidos
2011-07-25, 09:17
jpriddick: Nem használsz egy egyedi launcher alkalmazást, ami átalakította a kezelőfelületed megjelenítését? Milyen alkalmazások futnak a háttérben?

mordarath: Meg kell nézni, hogy a külső GPS egység kompatibilis-e a telefonoddal. Mi történik akkor, ha a Settings - Location & Security alatt kikapcsolod a GPS-t? Milyen típusú külső eszközt szeretnél társítani a telefonodhoz?

szancsu: A számítógépeden keresztül, a http://google.com-on tudsz egy új felhasználónevet regisztrálni. Ezután már csak hozzá kell adnod az új nevet a Settings - Accounts & sync menüpont alatt.

palmai: A játékot az Android Market fizetős részéből tudod letölteni. Mivel az Ace eléggé elterjedt telefon, így valószínű, hogy futni fog rajta. GPS-ként a Google Maps-et használhatod, ami ugyan ingyenes, de adatforgalmat generál, tehát mobilinternet előfizetéssel kell rendelkezned a használatához. A készülék súlyán és a műanyag borításon kívül túl sok negatívumot nem tudunk felsorolni. Részletesebb véleményt az alábbi cikkben olvashatsz: http://androidhungary.com/2011/02/kiprobaltuk-samsung-galaxy-ace-a-pehelysulyu-android/

mordarath
2011-07-25, 16:44
Egy Royeltech RBT- 1000 típusú gps vevő a kérdéses alany és ezek szerint kizárásos alapon csak kompatibilitási probléma lehet.
Futottam egy pár kört, de egyenlőre nem találtam semmilyen listát a kompatibilis gps eszközökrőld de még "futkározok" egy kicsit.
Köszönöm szépen a választ.

Eridos
2011-07-26, 16:06
Sziasztok !!

Az Lenne a Kérdésem : Mikor fényképezni szeretnék akkor hogy tudok ráközelíteni ara dologra amit le szeretnék fényképezni, azon kívül hogy közelebb megyek ???

Luki
2011-07-26, 17:36
Hali!
lenne egy csomó kérdésem, ezek közül csak pár:
1. létezik olyan alkalmazás, amiben tudok beállítani emlékeztetőt, ha igen, akkor mi a neve?
2. ha folyamatosan ürítem a ramot, annak lehet csúnya a vége?
3. létezik, hogy a HAWX szaggat?
4. a samsung apps tényleg ekkora fos? letöltöttem egy iránytűt, semmire sem jó. letöltöttem egy fémdetektort, semmire sem jó.
4. ha kiessel frissítek, akkor minden progi, minden beállítás elveszik?
5. megéri gingerbread-re frissíteni?
6. van már megoldás arra, hogy iGo-ban előbb találja meg a műholdat mint 10perc?
7. a task killer-nek folyamatosan kell futnia?

Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
Üdv,
Luki

Luki
2011-07-26, 17:39
Sziasztok !!

Az Lenne a Kérdésem : Mikor fényképezni szeretnék akkor hogy tudok ráközelíteni ara dologra amit le szeretnék fényképezni, azon kívül hogy közelebb megyek ???
ha jól tudom, akkor 5mp-s kép készítésekor nem tudsz közelíteni sehogyansem, ha mindenképpen akarsz, akkor állítsd át a felbontást...de nincs túl sok értelme...inkább mászkálj, megéri....szerintem egyébként egész szép képeket csinál. ez előtt egy sony ericsson c902 5mp-s telóm volt, de sokkal rosszabb képeket csinált...

Luki
2011-07-26, 17:52
úúú van még egy kérdésem...ha rákötök egy sennhesier fejhallgatót a telóra, akkor az mennyire meríti majd az aksit?

darkside
2011-07-26, 18:23
Sziasztok !!

Igaz, hogy nekem nem ilyen ócsó kínai telefonom van, de ott úgy, hogy van egy plusz/mínusz jel a jobb felső sarokban, arra klikk, aztán megjelenik a bal oldalon egy csúszka.
Amúgy biztosan van egy szép kis menüje, ha megnyomod a menü gombot, esetleg a felhasználói kézikönyv is tud segíteni.

DS

qpido96
2011-07-26, 18:24
a telefonom nem engedélyezi az adtaforgalmat mint régen..
ha hosszan megnyomom a kikapcs. gombot akkor ott van egy lehetőség hogy adathálózat ........stb. engedélyezem ott de nem jelenik meg a kis ikon .. igy nem is tudok netezni csak wifivel.... elég idegesítő ugyhogy kérnék minél hamarabb választ
előre is kösziú

darkside
2011-07-26, 18:28
Hali!
lenne egy csomó kérdésem, ezek közül csak pár:
1. létezik olyan alkalmazás, amiben tudok beállítani emlékeztetőt, ha igen, akkor mi a neve?
2. ha folyamatosan ürítem a ramot, annak lehet csúnya a vége?
3. létezik, hogy a HAWX szaggat?
4. a samsung apps tényleg ekkora fos? letöltöttem egy iránytűt, semmire sem jó. letöltöttem egy fémdetektort, semmire sem jó.
4. ha kiessel frissítek, akkor minden progi, minden beállítás elveszik?
5. megéri gingerbread-re frissíteni?
6. van már megoldás arra, hogy iGo-ban előbb találja meg a műholdat mint 10perc?
7. a task killer-nek folyamatosan kell futnia?

Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
Üdv,
Luki

1, google calendar? stb, market tele van velük.
2, nem, ha nem veszel ki gyári beállítást, alkalmazást.
3,
4, iránytű nem mutatja az irányt? Kalibráltad? Fémdetektor? Láttál már ilyet igazából? Hogy férne bele a telefonban annyi szerkezeti elem egy szoftver segítségével? :) Naivitás, te csodálatos! :)
5, általában meg, de csak a hivatalosra.
6, van. vegyél másik telefont, ne samsungot. Vagy kövesd emerzee blogján a javaslatokat.
7, nem, saját magát is kilövetheted vele.
8, aktív a fejhallgató? Amennyiben nem, akkor nem fogyaszt többet, mint a gyári hangszóró.

DS

rtitusz
2011-07-26, 18:31
ha hosszan megnyomom a kikapcs. gombot akkor ott van egy lehetőség hogy adathálózat ........stb. engedélyezem ott de nem jelenik meg a kis ikon .. igy nem is tudok netezni csak wifivel.... elég idegesítő ugyhogy kérnék minél hamarabb választ
előre is kösziú

Beállítások/Vezeték nélküli és hálózati/Mobilhálózatok -> Gingerbread alatt Csomagkapcsolatok használtat név alatt fut, froyonál asszem Adathálózatként szerepel. A lényeg, hogyha kiveszed a pipát onnan, akkor nem lesz mobilnet, ha vissza rakod, akkor lesz.

qpido96
2011-07-26, 18:40
már próbáltam .. ez se működik :/ lehet egy rendszer visszaállítása segíthet?

darkside
2011-07-26, 18:41
előre is kösziú

Nézd végig a beállításokat, ha semmit sem tudsz változtatni, akkor factory reset.
Követelőzni pedig nem szép dolog! :)

DS

qpido96
2011-07-26, 19:17
megpróbáltam a factory resetet is... sztem tmobil szervíz lesz a vége :/ azért köszi :) elnézést a követelőzésért

Luki
2011-07-26, 21:54
1, google calendar? stb, market tele van velük.
2, nem, ha nem veszel ki gyári beállítást, alkalmazást.
3,
4, iránytű nem mutatja az irányt? Kalibráltad? Fémdetektor? Láttál már ilyet igazából? Hogy férne bele a telefonban annyi szerkezeti elem egy szoftver segítségével? :) Naivitás, te csodálatos! :)
5, általában meg, de csak a hivatalosra.
6, van. vegyél másik telefont, ne samsungot. Vagy kövesd emerzee blogján a javaslatokat.
7, nem, saját magát is kilövetheted vele.
8, aktív a fejhallgató? Amennyiben nem, akkor nem fogyaszt többet, mint a gyári hangszóró.

DS

pl egy sennheiser hd201 milyen? :-)
ez mennyire eszi az aksit?
http://www.edigital.hu/Fejhallgato/Sennheiser_HD_201_fejhallgato-p30365.html

köszönettel,
Luki

darkside
2011-07-26, 22:17
pl egy sennheiser hd201 milyen? :-)
ez mennyire eszi az aksit?
http://www.edigital.hu/Fejhallgato/Sennheiser_HD_201_fejhallgato-p30365.html

köszönettel,
Luki

Látom, vannak itt még hiányosságok, bőven! :)
Szóval nem tudjuk egy elektronikai eszköz mitől lesz aktív, vagy passzív! Szép! :)
Aktív akkor, amikor saját energiaellátása van. Ezeknek nincsen, szóval passzív.
A beépített "fejhallgató előerősítő" feladat a kihajtása. Nem lesz gond, majdnem mint a gyári.
Ellenállás értéke egyezik a gyáriéval?

DS

Luki
2011-07-26, 23:20
Látom, vannak itt még hiányosságok, bőven! :)
Szóval nem tudjuk egy elektronikai eszköz mitől lesz aktív, vagy passzív! Szép! :)
Aktív akkor, amikor saját energiaellátása van. Ezeknek nincsen, szóval passzív.
A beépített "fejhallgató előerősítő" feladat a kihajtása. Nem lesz gond, majdnem mint a gyári.
Ellenállás értéke egyezik a gyáriéval?

DS

úgy gondolod, hogy tudni fogok válaszolni erre a kérdésre, annak ellenére, hogy azt sem tudtam, hogy melyik aktív, meg melyik nem? :-)

rtitusz
2011-07-27, 00:20
úgy gondolod, hogy tudni fogok válaszolni erre a kérdésre, annak ellenére, hogy azt sem tudtam, hogy melyik aktív, meg melyik nem? :-)

El kell mennie a telefonról, többet nem fog fogyasztani, de lehet, hogy nem lesz elég hangos. Ennyi.

izsakig
2011-07-27, 06:49
Hangerőszabályzó gombokkal tudsz minimálisat közelíteni/távolítani --> "zoomolni".

Sziasztok !!

darkside
2011-07-27, 08:25

Már tudnod kellene, melyik aktív, melyik passzív, hiszen leírtam, hogyan lehet megkülönböztetni őket! :)
Tényleg, mit is képzelek, hogy valaki végigolvasná a kütyüi adattábláit és kézikönyveit! :)
Javíthatatlanul naiv vagyok. :)
A fent említett sennheiser-nek 24ohm az ellenállása. A gyári füles adatinak kikeresését rád bízom. Nem túl egészséges, ha van köztük eltérés.

DS

darkside
2011-07-27, 08:27
El kell mennie a telefonról, többet nem fog fogyasztani, de lehet, hogy nem lesz elég hangos. Ennyi.

Amennyiben nagyon eltér az ellenállása, nem csak a hangerő nem lesz megfelelő, de a pici erősítője a telefonnak is szépen megadja magát egy idő után.
Abban az esetben, ha sokkal hangosabb lenne az új füles, akkor pedig azt fogja széthajtani a telefon. :)

DS

Wukyca
2011-07-27, 22:05
Sziasztok! Van egy olyan problémám, hogy nem működik az MMS szolgáltatás a telefonomon. Hívtam a T-mobil embereit, amit tudtak variáltak, de semmi. Többen mondták, hogy lehet csak nettel működik.... Nem csak ezért, de előfizettem internetre, azóta egyetlen egyszer, múlt héten egy percre működött /ekkor küldte el azokat, amiket már régebben el akartam küldeni/, azóta semmi. Barátnőmnek ugyanilyen van, neki sem működik az MMS szolgáltatás....Valaki tud valamit? Köszi

darkside
2011-07-27, 22:18
Sziasztok! Van egy olyan problémám, hogy nem működik az MMS szolgáltatás a telefonomon. Hívtam a T-mobil embereit, amit tudtak variáltak, de semmi. Többen mondták, hogy lehet csak nettel működik.... Nem csak ezért, de előfizettem internetre, azóta egyetlen egyszer, múlt héten egy percre működött /ekkor küldte el azokat, amiket már régebben el akartam küldeni/, azóta semmi. Barátnőmnek ugyanilyen van, neki sem működik az MMS szolgáltatás....Valaki tud valamit? Köszi

Ja, én tudom. Kő hozzá net. Anélkül nem megy az mms. Mindig is kellett hozzá, csak ugye a régi telefonokon nem lehetett kikapcsolni.
Market->Quick settings letölt->elindít->menü->costumize->mobile data(APN)-t jobb oldali nyíllal felcibál a láthatóak közé->csavarkulcsra kattint->modifier alatt APNdoird mellé zöld pötty->disable mms mellé nincs pipa->Restore... mellé nincs pipa->vissza->vissza->megnéz, hogy mobile data(apn) alatt ez van -e kiírva: data:off, mms:on. ->Bekapcsol(MD(APN)-t), megjelenik felül a kis nyilacska? igen->örülünk, kikapcsoljuk; nem? telefon beállításainál bekapcsoljuk, visszalépünk quick settings-be és kikapcsoljuk, örülünk.

DS

bcsaba
2011-07-27, 22:25
Sziasztok, még csak 2 hete van meg a telefon de nagyon erősen gondolkodom hogy eladom, szinte sehol nincs térerő, ha felakarom hivni a feleségem keresnem kell egy helyet ahol van, van megoldás? 11 éve vagyok t-mobilos soha nem volt gondom a térerővel.

darkside
2011-07-27, 22:33
Sziasztok, még csak 2 hete van meg a telefon de nagyon erősen gondolkodom hogy eladom, szinte sehol nincs térerő, ha felakarom hivni a feleségem keresnem kell egy helyet ahol van, van megoldás? 11 éve vagyok t-mobilos soha nem volt gondom a térerővel.

Megoldás mindenre van. Mit szólnál mondjuk egy szervízlátogatáshoz?
Egyébként a telefon kijelzőjén az értesítési sávon mit mutatnak a pálcikák?

DS

bcsaba
2011-07-27, 22:41
1-2 vonal de sokszor egy kör áthúzva, vagyis a nagy semmi. Nincs hálózat szöveggel a kijelzőn, pl. Mikor megyek ki a reptérre a gyorsforgalmin sehol nincs, vicces hogy itt pesten is gond ez, vidékre le sem merem vinni.

rtitusz
2011-07-28, 00:07
1-2 vonal de sokszor egy kör áthúzva, vagyis a nagy semmi. Nincs hálózat szöveggel a kijelzőn, pl. Mikor megyek ki a reptérre a gyorsforgalmin sehol nincs, vicces hogy itt pesten is gond ez, vidékre le sem merem vinni.

A te készülékedben lesz a probléma. Vidd vissza a T-hez, vagy egy szervizbe.

bcsaba
2011-07-28, 09:26
A te készülékedben lesz a probléma. Vidd vissza a T-hez, vagy egy szervizbe.

Köszi szépen! Akkor go szerviz, remélem megoldják.

Luki
2011-07-28, 16:29
Már tudnod kellene, melyik aktív, melyik passzív, hiszen leírtam, hogyan lehet megkülönböztetni őket! :)
Tényleg, mit is képzelek, hogy valaki végigolvasná a kütyüi adattábláit és kézikönyveit! :)
Javíthatatlanul naiv vagyok. :)
A fent említett sennheiser-nek 24ohm az ellenállása. A gyári füles adatinak kikeresését rád bízom. Nem túl egészséges, ha van köztük eltérés.

DS

a samsung galaxy ace-hez nem adnak gyari fulest, legjobb tudomasom szerint egyik szolgaltatonal sem, de fuggetlen keszulek eseteben sem.
de minden in-ear fules ellenallasa 16ohm, nem? ha adnak is hozza fulest, akkor ilyet adnak. mennyire baj, ha az ellenallas nem 16 ennel a sennheisernel, hanem 24?
amugy mar megvan, es hallgatom, szerintem jol szol, de azert nem szeretnem ha meg kene lepodnom...
koszi ds, hogy segitesz, meg mindenki masnak. es igazan sajnalom, hogy nincs akkora tudasom, mint neked. de tudod, hogy a tudas felelosseg, es neha faj...:-)
de gondolj bele...lehet, hogy van olyan, amiben en tudnek segiteni...
udv,
luki

Luki
2011-07-28, 17:39
hogyan lehet az index.hu-n kozzetett videokat megnezni ezzel a teloval?
hogyan lehet kepet hozzarendelni egy nevjegyhez, hogy hivaskor azt lassam?
koszonettel,
luki

palmai
2011-07-28, 17:54
hello megjott a készülék de az lenne vele a problémám hogy a gps nem talál jelet sehol csak annyit ir hogy várakozás a gps re am a beállitásoknál a müholdas beálítást választottam.mi lehet a prbléma?
és egy idü után besötétedik a képernyö es automatikusan kilép a gps bol.(Navigáció)

bcsaba
2011-07-28, 18:47
Ma elvittem, minimum 10 nap, megvettem az s2-őt :) nagyon komoly, másikat meg eladom ha sikerül.

Eridos
2011-07-28, 19:20
Hangerőszabályzó gombokkal tudsz minimálisat közelíteni/távolítani --> "zoomolni".

Köszönöm a segítséget :) Kisebb felbontásra kellet vennem és úgy sikerült közelítenem !!

palmai
2011-07-28, 23:09
Azert van itt meg problema.nekem az lenne hogy amikor letoltok valamit.azt automatikusan
a telefon memotiajaba menti el. Hogyan leht azt beallitani vagy masolni azokat a fajlokat?

kisurban
2011-07-30, 15:18
Hello az miért van h ha feltöltöm az aksit és nem csinálok vele semmit akk elkezd merülni ?? mer semmilyen fölösleges program nem fut rajta valaki tud segíteni ??

androidos
2011-07-31, 10:05
palmai: A letöltések automatikusan az SD kártyára kerülnek, Ha feltelepítesz egy programot, az kerül automatikusan a telefon memóriájába. Ezt viszont a legtöbb esetben a Settings - Applications - Alkalmazás neve - Move to SD card opcióval áthelyezheted.

kisurban: Mivel a telefonod attól energiát használ, hogy stand-by üzemmódban van. Hiszen attól, hogy nem csinálsz semmit, akkor is fogadnia kell a beérkező hívásokat, SMS-eket, s az operációs rendszer alapvető funkcióit is el kell látnia: ez bizony energiát igényel.

darkside
2011-07-31, 22:00
a samsung galaxy ace-hez nem adnak gyari fulest, legjobb tudomasom szerint egyik szolgaltatonal sem, de fuggetlen keszulek eseteben sem.
de minden in-ear fules ellenallasa 16ohm, nem? ha adnak is hozza fulest, akkor ilyet adnak. mennyire baj, ha az ellenallas nem 16 ennel a sennheisernel, hanem 24?
amugy mar megvan, es hallgatom, szerintem jol szol, de azert nem szeretnem ha meg kene lepodnom...
koszi ds, hogy segitesz, meg mindenki masnak. es igazan sajnalom, hogy nincs akkora tudasom, mint neked. de tudod, hogy a tudas felelosseg, es neha faj...:-)
de gondolj bele...lehet, hogy van olyan, amiben en tudnek segiteni...
udv,
luki

Nem tudom, a samsung milyen füleseket használ. Gyártónként változó, hogy milyet raknak bele. Attól függ, milyen füles erősítőjük van.
Mivel elvileg te most egy nagyobb ellenállással rendelkező fülest használsz, ezért kicsit halkabb a gyári fülesnél, elméletileg kevésbbé terheli a kis erősítőt. A chip tűrőképességétől függ, hogy mennyire tolerálja az eltérést. Minél kisebb ellenállású, impedanciájú a fejhallgató annál nagyobb lesz a terhelő áram erőssége.

DS

Ördög
2011-08-01, 22:25
Sziasztok.
Segítséget szeretnék kérni( Galaxy Ace-m van) abban hogy milyen porgrammal tudok adatkábelen keresztül lemetnei a telóról vagy rátenni a telóre az adatokat (pl névjegyzék másolás, képek, hangok másolása) ??
Köszi a segítséget

gabbi01
2011-08-02, 07:53
Sziasztok!Kezdő vagyok ebben a témában,és az lenne,a kérdésem,hogy az előfüzetésemben 750mb internet forgalom van.
Ez ez sok vagy kevés?Ezzel gyorsan tulforgalmazást lehet csinálni,vagy azért sok adat forgalmat kell csinálnom,hogy túllépjem?
Válaszokat előre is kössz!(lehet gagyi a kérdés,de tényleg nem tudom,mire elég ez!!)

paffi
2011-08-02, 08:47
Helló!
Android 2.3.3 hoz honnan lehet letölteni játékokat amik mennek is rajta a teló samsung galaxy ace. Kösz.

Tiszabá
2011-08-02, 10:42
Üdv mindenkinek!
Most szándékozom venni egy ilyen készüléket, akciósan, aminek az az egy bökkenője van, hogy a telefon nem tartalmazza a magyar nyelvet. Hogyan lehet megoldani a magyarítását, hogy a garancia is megmaradjon.:confused:
Köszi!

mate90
2011-08-03, 00:30
Fiúk-lányok. Meg tudná mondani nekem valaki, hogy a Gmail App-ban miért kell 5x frissíteni, mire letölti a telóm az újonnan beérkező leveleim számát, és még 15x, mire maguk a levelek is olvashatóvá válnak? Megőrülök tőle, és nem hiszem el, hogy ennek a mai világban így kell működnie. Csak én találkoztam ezzel a problémával?
Plusz, amióta 2.3-as androidra frissítettem, egy örökké valóságig tart, mire bekapcsolás után betölt a telefon (SD kártyát, appokat, ikonokat, menüt)... Ez "normális"?

tubi8
2011-08-03, 07:50
beállitasok-nyelv és billentyűzet-nyelv kiválasztása

benington
2011-08-03, 08:38
Sziasztok!Kezdő vagyok ebben a témában,és az lenne,a kérdésem,hogy az előfüzetésemben 750mb internet forgalom van.
Ez ez sok vagy kevés?Ezzel gyorsan tulforgalmazást lehet csinálni,vagy azért sok adat forgalmat kell csinálnom,hogy túllépjem?
Válaszokat előre is kössz!(lehet gagyi a kérdés,de tényleg nem tudom,mire elég ez!!)

750 Mb untig elég lesz. Nekem 500MB havi van és eddig max 200-300-at használtam el havonta, mert sok helyen wifi is van, és olyankor azt használom. 750MB-al akár állandóan is szinkronizálhatod az adatokat a háttérben, túlforgalmazás biztos nem lesz (max a telefon merül kicsit gyorsabban). Amúgy ha nagyon aggódsz, akkor érdemes megérdeklődnöd, hogy van-e nálad egyáltalán túlforgalmazási díj, mert nálam a vodafone 500MB után szimplán csak belassítja a netet, díjmentesen.

pda_killer
2011-08-03, 15:52
Sziasztok! Az lenne a kérdésem, h valaki talált-e már normális videó lejátszót erre a telefonra???
A beépített elég gagyi, max mp4 meg 3gp megy neki :( De az avi vagy xvid kódolásu fájlokat
meg nem is ismeri :( Elég szégyen egy ilyen "okos telefon"-hoz képest!
Elöző galaxy3-as telefonnál nem volt vele probléma (android 2.1), nyitott szépen mindent... :~

vodkagin
2011-08-03, 17:26
Sziasztok. Nekem az a problémám hogy nem tudom frissíteni 2.3.-ra, KIES-sel sem, azt írja hogy ez a legfrissebb verzió. Ha tud valaki segítsen. Köszi.

Olivér
2011-08-03, 23:20
Sziasztok!
Fateromnak is ez volt a problémája, de ő sikeresen el is baszta a telefont.
Állítólag ez a LINK (http://******************.info/telefonok/samsung/galaxy-ace/675-samsung-galaxy-ace-android-233-gingerbread-frissites) alapján akarta megcsinálni, de a művelet vége annyi lett, hogy a telefont kikapcsolni se lehet, csak újraindítani, és mindig bejön egy kép amin sz.gép és egy telefon ikon van, közte felkiálltójellel. Egyébként lehetetlen életet lehelni a mobilba. Segítenék neki, de nem értek a Samsunghoz.

Segítsetek légyszíves, mert pánikol nagyon :)

Üdv, Olivér!

Miklós Rónai
2011-08-04, 06:53
nekem lenne egy kis problémám a telefonnal.
nulla SMS-em van és azt írja a telefon h az "üzenetek tára megtelt", és nem tud fogadni több sms-t. pedig egy sms-em sincs..akkor mi lehet a baja?

Badu
2011-08-04, 08:30
Üdv Mindenkinek!

Szeretném látni és kezelni az otthoni wifi hálózatomban a telefonom erre kijelölt mappáit.

Nem tudja véletlenül valaki megmondani, hogy a Dorpbox nevű programmal hogyan tudom szinkronizálni a számítógépemet és a telefont, hogy képes legyen - akár wifi alatt is - a vezeték nélküli adatátvitelre? A szinkronizáláskor a dropbox először az e-mail címemet kéri, noórmális ez?

Jobb lenne a vezeték nélküli kapcsolódáshoz más programot használni?

Üdv.:
Badu

androidos
2011-08-04, 09:53
A Dropbox használata igen egyszerű. A regisztrált felhasználónevedet és a jelszavadat add meg mind a számítógépeden mind pedig a telefonodon, s ezután tökéletes szinkronban lesznek a kijelölt mappáid.

Ui.: A kérdésed felesleges két topikban is egyszerre feltenned. Látjuk anélkül is.

Badu
2011-08-04, 10:53
A Dropbox használata igen egyszerű. A regisztrált felhasználónevedet és a jelszavadat add meg mind a számítógépeden mind pedig a telefonodon, s ezután tökéletes szinkronban lesznek a kijelölt mappáid.

Ui.: A kérdésed felesleges két topikban is egyszerre feltenned. Látjuk anélkül is.

Köszönöm, elnézést még kezdő vagyok a fórum és az android használatában.

Mi az a regisztrált felhasználónév? Minek a jelszava? Bocs, de nem értem.:confused:

psychoo
2011-08-05, 10:18
Sziasztok! Tegnap előtt vettem egy Ace-t(T-Mobile) és az érdekelne, hogy érdemes-e frissíteni az OS-ét kies-el. Elsősorban tapasztalatok alapján érdeklődnék. A másik dolog, hogy rootolást mennyire érdemes megcsinálni, gari-t ha jól tudom nem veszted el. Előre is köszönöm a válaszokat! :)

bmfcb
2011-08-08, 11:00
Sziasztok! Tegnap előtt vettem egy Ace-t(T-Mobile) és az érdekelne, hogy érdemes-e frissíteni az OS-ét kies-el. Elsősorban tapasztalatok alapján érdeklődnék. A másik dolog, hogy rootolást mennyire érdemes megcsinálni, gari-t ha jól tudom nem veszted el. Előre is köszönöm a válaszokat! :)

Szerintem mindenféleképpen érdemes frissíteni. Sok tapasztalatom nincs még mivel pár napja frissítettem az ACE-t kiessel. Eddig jónak tűnik. Egyedüli negatívum - amit mások is mondanak - hogy kicsit lassabban ébred fel a készenléti állapotból. De ez sem vészes. Szóval én arra szavazok hogy tedd fel, hiszen csak egy újabb verzió.

blnt
2011-08-08, 11:15
Sziasztok! Az lenne a kérdésem, h valaki talált-e már normális videó lejátszót erre a telefonra???
A beépített elég gagyi, max mp4 meg 3gp megy neki :( De az avi vagy xvid kódolásu fájlokat
meg nem is ismeri :( Elég szégyen egy ilyen "okos telefon"-hoz képest!
Elöző galaxy3-as telefonnál nem volt vele probléma (android 2.1), nyitott szépen mindent... :~

MoBo Player (https://market.android.com/details?id=com.clov4r.android.nil)

Badu
2011-08-08, 11:33
Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy az otthoni, megosztott wifi hálózatomra, milyen programmal, felhasználónévvel és jelszóval tudok csatlakozni (FTP szerverként, vagy hálózati tagként)? Lényeg, hogy a gépekről vezeték nélkül el tudjam érni telefonom SD kártyájának kijelölt mappáit. :mad:

Az otthoni vezték nélküli hálózatomat Win7 alatt sikerült megosztanom úgy, hogy a hardverek szépen együttműködnek a Samsung Galaxy Ace telefonomat kivéve. Annak ellenére, hogy az otthoni IP cím kiosztásánál a rendszer számba veszi az okostelefont, nem látja azt. :(

Az ES File Explorer nevű androidos programmal telefonomon már látom és használom az összes otthoni gép kijelölt könyvtárait és az FTP szervereket, ugyanakkor ugyanezen programnál nem tudom beállítani, hogy telefonom SD kártyáját - vezeték nélkül, mintha FTP szerver lenne - az otthoni hálózat tagjai is lássák. Azt sem tudom elérni, hogy a gépek egyáltalán felismerjék a készüléket.
(Gondolom,hogy az ES File Explorerben a 4. - 2 felhő - ikon szinkronizálása lenne a megoldás, de ezt sajnos nem tudtam még beállítani, mert nem tudom, hogy a Dropbox nevű Widget pontosan milyen felhasználónevet, e-mail címet, jelszavat, stb… kér.)

Nem tudná valaki megmondani, hogy a Win7 operációs rendszerem otthoni, vezeték nélküli hálózatához hogyan tudnám szinkronizálni a telefonomat? :confused:

Üdv.: Badu

pda_killer
2011-08-08, 13:24
MoBo Player (https://market.android.com/details?id=com.clov4r.android.nil)

Köszi szépen... :) Ez már tényleg nyit minden formátumot...

solarian
2011-08-08, 15:16
Még csak párnapos Ace tulaj vagyok igen kevés tapasztalattal. A fórum elolvasása után két problémára adnék rövid választ. Az egyik a divx kérdése. Az előttem szóló a MoBo Player-t javasolta, én javasolnám a Vital Player-t is. Gond nélkül szaladnak rajta a filmek.
A másik gyakori kérdés a flash támogatás volt. A Puffin web browser segítségével megjelennek a flash tartalmak. Online filmnézésre viszont úgy tűnik, hogy a telefon valóban nem alkalmas. Hiába indítja el a browser, a filmek csúnyán akadoznak a lejátszás során.
Egy kérdésem nekem is lenne. Darkside utalt a fülesek kiválasztásánál az ellenállás jelentőségére. Van egy többezer éves kazettás autórádióm, amibe tettem egy adaptert. Ez az adapter úgy néz ki, mint egy kazetta amiből egy jack csatlakozó lóg ki. Így kaptam egy barkács-AUX bemenetet. Ennek a bemenetnek vajon milyen ellenállása lehet? Okozhatja a telefon erősítőjének meghibásodását ez a megoldás?
A segítséget előre is köszönöm!

Blanchela
2011-08-08, 15:40
Hii! Most vettünk egy Galaxy Ace-t és amikor hozzácsatolom a géphez egysz csak töltődik. A beállításoknál is próbáltam, ki is írta, h "internet megosztás aktív" de a gép meg azt írta ki, h nem tudja az USB-t telepíteni. Vki tudna vmi megoldást!!!!!!!!!!!!!!!!!! Előre is köcce!

darkside
2011-08-08, 20:34
Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy az otthoni, megosztott wifi hálózatomra, milyen programmal, felhasználónévvel és jelszóval tudok csatlakozni (FTP szerverként, vagy hálózati tagként)? Lényeg, hogy a gépekről vezeték nélkül el tudjam érni telefonom SD kártyájának kijelölt mappáit. :mad:

Az otthoni vezték nélküli hálózatomat Win7 alatt sikerült megosztanom úgy, hogy a hardverek szépen együttműködnek a Samsung Galaxy Ace telefonomat kivéve. Annak ellenére, hogy az otthoni IP cím kiosztásánál a rendszer számba veszi az okostelefont, nem látja azt. :(

Az ES File Explorer nevű androidos programmal telefonomon már látom és használom az összes otthoni gép kijelölt könyvtárait és az FTP szervereket, ugyanakkor ugyanezen programnál nem tudom beállítani, hogy telefonom SD kártyáját - vezeték nélkül, mintha FTP szerver lenne - az otthoni hálózat tagjai is lássák. Azt sem tudom elérni, hogy a gépek egyáltalán felismerjék a készüléket.
(Gondolom,hogy az ES File Explorerben a 4. - 2 felhő - ikon szinkronizálása lenne a megoldás, de ezt sajnos nem tudtam még beállítani, mert nem tudom, hogy a Dropbox nevű Widget pontosan milyen felhasználónevet, e-mail címet, jelszavat, stb… kér.)

Nem tudná valaki megmondani, hogy a Win7 operációs rendszerem otthoni, vezeték nélküli hálózatához hogyan tudnám szinkronizálni a telefonomat? :confused:

Ehhez már eléggé expert linux admin-nak kellene lenni, hogy csuklóból menjen egy androidos eszközön egy teljes értékű samba megosztás létrehozása.
Próbálgattam párat, de olyat, amin rendesen, win-es mintára hálózati meghajtóként tudnám csatlakoztatni a telefon sd kártyáját, vagy egyes mappáit, még nem találtam, igaz nem is mélyedtem el a legvégsőkig benne.
Én így használom:
Telefonon FTPServer (https://market.android.com/details?id=lutey.FTPServer&feature=search_result) van fent, gépeken total commander-ben van egy-egy ftp kapcsolat hozzá. Tökéletesen és stabilan működik.

Dropbox, egy felhő alapú szolgáltatás. Regisztrálnod kell az oldalukon, majd ezt beállítani az es file explorerben.

Mit szeretnél szinkronizálni?

DS

darkside
2011-08-08, 20:38
Még csak párnapos Ace tulaj vagyok igen kevés tapasztalattal. A fórum elolvasása után két problémára adnék rövid választ. Az egyik a divx kérdése. Az előttem szóló a MoBo Player-t javasolta, én javasolnám a Vital Player-t is. Gond nélkül szaladnak rajta a filmek.
A másik gyakori kérdés a flash támogatás volt. A Puffin web browser segítségével megjelennek a flash tartalmak. Online filmnézésre viszont úgy tűnik, hogy a telefon valóban nem alkalmas. Hiába indítja el a browser, a filmek csúnyán akadoznak a lejátszás során.
Egy kérdésem nekem is lenne. Darkside utalt a fülesek kiválasztásánál az ellenállás jelentőségére. Van egy többezer éves kazettás autórádióm, amibe tettem egy adaptert. Ez az adapter úgy néz ki, mint egy kazetta amiből egy jack csatlakozó lóg ki. Így kaptam egy barkács-AUX bemenetet. Ennek a bemenetnek vajon milyen ellenállása lehet? Okozhatja a telefon erősítőjének meghibásodását ez a megoldás?
A segítséget előre is köszönöm!

Le kell mérni, de elméletileg a leírásában szerepelnie kellene, hiszen ez az egyik fontos adata a sok közül.
Nem azonnal fogja tönkretenni, vannak azért tűréshatárai az alkatrészeknek, de természetesen nem szeretik a túlterhelést.
Nem hiszem el, hogy csak én szoktam technikai kérdésekben tájékozódni, hogy senki nem figyelt középiskolában fizika órákon. :)

DS

destroyer91
2011-08-08, 22:32
Heló mindenki! A mai nap folyamán vásároltam egy Samsung Galaxy Ace-t T-mobilis feltöltőkártyás Domino csomagban.A kérdésem az lenne,hogy ezen a telefonon mely szolgáltatás az,amit ingyenesen lehet használni.Kérdem ezt azért,mert ma már 4000 ft-ot buktam el azért,mert rányomtam a marketre és egy free wallpapert letöltöttem,valamint készítetem egy gmail accot...Nem értem,hogy működik ez...A választ előre is köszönöm.

Badu
2011-08-09, 00:08
Ehhez már eléggé expert linux admin-nak kellene lenni, hogy csuklóból menjen egy androidos eszközön egy teljes értékű samba megosztás létrehozása.
Próbálgattam párat, de olyat, amin rendesen, win-es mintára hálózati meghajtóként tudnám csatlakoztatni a telefon sd kártyáját, vagy egyes mappáit, még nem találtam, igaz nem is mélyedtem el a legvégsőkig benne.
Én így használom:
Telefonon FTPServer (https://market.android.com/details?id=lutey.FTPServer&feature=search_result) van fent, gépeken total commander-ben van egy-egy ftp kapcsolat hozzá. Tökéletesen és stabilan működik.

Dropbox, egy felhő alapú szolgáltatás. Regisztrálnod kell az oldalukon, majd ezt beállítani az es file explorerben.

Mit szeretnél szinkronizálni?

DS

Kedves Darkside!

Köszönöm, hogy válaszoltál! Most is sokat segítettél! :cool:
Végre közreműködéseddel az ES File Explorerben sikerült a Dropboxot beüzemelni! :)
- A Dropbox-ban mekkora lehet a szinkronizálandó fájl maximális mérete? (Egy 200MB-os filmet fel tudok-e tölteni a tárhelyem kijelölt mappájába?)

A telefonom kijelölt mappáit szeretném szinkronizálni és Windows Commanderrel kezelni, ezért én is telepítettem a készülékemre az FTPServert, de a beállításához még sajnos nem értek.:confused:
- Le tudnád írni pontosan, hogy te hogyan használod és hogyan állítottad be a programot a telefonodon és a Windows Commanderben? (Nem tudom, hogy a programba és a Windows Commanderbe pontosan milyen paramétereket kell beírni, hogy létre jöjjön a szinkron.)

Segítségedet előre is köszönöm!

Badu

solarian
2011-08-09, 08:38
Le kell mérni, de elméletileg a leírásában szerepelnie kellene, hiszen ez az egyik fontos adata a sok közül.
Nem azonnal fogja tönkretenni, vannak azért tűréshatárai az alkatrészeknek, de természetesen nem szeretik a túlterhelést.
Nem hiszem el, hogy csak én szoktam technikai kérdésekben tájékozódni, hogy senki nem figyelt középiskolában fizika órákon. :)

DS

Köszi, hogy foglalkozol velem :). A fizika óra valóban nem volt a kedvencem, de az esetem szerintem viszonylag egyedi. Azért ez nem egy fejhallgató, amire ráírják az ellenállását. Fogalmam sincs hogyan tájékozódhatnék... Adott egy kb 15 éves kazettás magnó és egy párszáz forintos átalakító. Ezekhez azért nehezen tudok leírást találni. Sőt gyakorlatilag sehogy.
Az adapter ilyen, de totál noname: http://www.edigital.hu/Adapterek/files/normal/d_52323.jpg
Lemérni hogyan tudom ennek az ellenállását?

darkside
2011-08-09, 09:06
Heló mindenki! A mai nap folyamán vásároltam egy Samsung Galaxy Ace-t T-mobilis feltöltőkártyás Domino csomagban.A kérdésem az lenne,hogy ezen a telefonon mely szolgáltatás az,amit ingyenesen lehet használni.Kérdem ezt azért,mert ma már 4000 ft-ot buktam el azért,mert rányomtam a marketre és egy free wallpapert letöltöttem,valamint készítetem egy gmail accot...Nem értem,hogy működik ez...A választ előre is köszönöm.

Először is gratulálok! Aztán még egyszer gratulálok, de ez már kicsit szarkasztikusabb lett sajnos.
Beállításokban megkeresed a vezeték nélkülit, abban a mobil hálózatokat és kiveszed mellőle a pipát.
Aztán majd írok még pár keresetlen szót!

DS

destroyer91
2011-08-09, 14:23
Először is köszönöm!Másodszor is köszönöm!:D Egyébként kösz a választ,kivettem a pipát ideiglenesen.A keresetlen szavaid pedig tűkön ülve várom,bár nem tudom mire fel.:D

vodkagin
2011-08-09, 14:47
Hii! Most vettünk egy Galaxy Ace-t és amikor hozzácsatolom a géphez egysz csak töltődik. A beállításoknál is próbáltam, ki is írta, h "internet megosztás aktív" de a gép meg azt írta ki, h nem tudja az USB-t telepíteni. Vki tudna vmi megoldást!!!!!!!!!!!!!!!!!! Előre is köcce!

Szia.Menü,beállítások,alkalmazások,fejleszté s,USB-hibakeresés kikapcsolása,ennyi.

Badu
2011-08-09, 21:18

Először nekem is hasonlót produkált a telefonom.
Miután telepítettem a Samsung Kies programot, az első indulása után automatikusan leszedte a drivereket.

(Mielőtt elindítanád a Samsung Kies-t, a telefonodat kábellel csatlakoztasd a géphez.)

destroyer91
2011-08-10, 11:16
Hali all,ha WIFI-re vagyok csatlakoztatva,akkor a Samsung Apps-en és Marketen ingyenesen lehet böngészni,illetve a free alkalmazásokat letölteni,vagy ugyanúgy díjas a dolog? Csak mert ha rámegyek vmelyikre,akkor engedélyt az internethez stb. A választ előre is köszönöm!

Olivér
2011-08-10, 12:29
Helló! Ha wifi-t használsz akkor egyértelműen nem kell fizetni a böngészésért, és az alkamazásokért se, amikhez az van írva hogy Free...

Badu
2011-08-10, 15:56
Sziasztok!

Észrevettem, ha véletlenül a wifi-t bekapcsolva hagyom a telefonomon és kilépek az adott hálózati térerőből, a készülék néha lefagy; s ilyenkor csak az újraindítás segít. :(

- Nem tudná valaki megmondani, hogy ezt mi okozza?

- Esetleg újra kéne installálni a telefon operációs rendszerét?

- Gond lehet a hardverrel? :mad:

- A készülékben egy olyan beállítási lehetőség, ami ezt megakadályozza?

Üdv.:
Badu :confused:

Potterky
2011-08-10, 17:18
Sziasztok!

A minap Odinnal rátettem a telefonomra a 2.3.4-es firmwaret,majd rootoltam a készülékemet.Nem igazán veszek észre különbséget a 2.3.3 között,kivéve azt,hogy a bekapcsoló gombnál kihagyták az adatkapcsolat aktiválását-inaktiválását.Gondolom erre van valamilyen megoldás a Marketen,egy Widget vagy ilyesmi,de én hiába keresek,nem találom. Esetleg valaki megtudná mondani,hogy milyen észrevehető különbség mutatkozik a 2 firmware kjözött? És hogy kb.hol keressem azt a Widgetet vagy alkalmazást?

Köszönöm!

darkside
2011-08-11, 00:16
Kedves Darkside!

Köszönöm, hogy válaszoltál! Most is sokat segítettél!
Végre közreműködéseddel az ES File Explorerben sikerült a Dropboxot beüzemelni!
- A Dropbox-ban mekkora lehet a szinkronizálandó fájl maximális mérete? (Egy 200MB-os filmet fel tudok-e tölteni a tárhelyem kijelölt mappájába?)

A telefonom kijelölt mappáit szeretném szinkronizálni és Windows Commanderrel kezelni, ezért én is telepítettem a készülékemre az FTPServert, de a beállításához még sajnos nem értek.
- Le tudnád írni pontosan, hogy te hogyan használod és hogyan állítottad be a programot a telefonodon és a Windows Commanderben? (Nem tudom, hogy a programba és a Windows Commanderbe pontosan milyen paramétereket kell beírni, hogy létre jöjjön a szinkron.)

Segítségedet előre is köszönöm!

Badu

1, Nem olvastam végig a faq-ot a dropbox-on, de szerintem csak a tárhely mérete szab határt a feltöltéseknek.

2, Legyen, de nincsen kedvem win commander-t telepíteni, total commanderben dolgozom. :)

FTPServer:
http://kepfeltoltes.hu/110811/snap20110811_000446_www.kepfeltoltes.hu_.png

http://kepfeltoltes.hu/110811/snap20110811_000458_www.kepfeltoltes.hu_.png

Aztán kiválasztod azokat a hálózatokat, amelyeken engedélyezed a csatlakozást, majd lap alján save.

Commanderben:

http://kepfeltoltes.hu/110811/ftp_www.kepfeltoltes.hu_.png

Az ip címeknek egyeznie kell. Az a fontos, amit a telefonban az ftpserver ad meg a fejlécben!

DS

darkside
2011-08-11, 00:18
Sziasztok!

A minap Odinnal rátettem a telefonomra a 2.3.4-es firmwaret,majd rootoltam a készülékemet.Nem igazán veszek észre különbséget a 2.3.3 között,kivéve azt,hogy a bekapcsoló gombnál kihagyták az adatkapcsolat aktiválását-inaktiválását.Gondolom erre van valamilyen megoldás a Marketen,egy Widget vagy ilyesmi,de én hiába keresek,nem találom. Esetleg valaki megtudná mondani,hogy milyen észrevehető különbség mutatkozik a 2 firmware kjözött? És hogy kb.hol keressem azt a Widgetet vagy alkalmazást?

Köszönöm!

Quick settings-ben van ilyen, vagy az apndroid, vagy keress rá a htc widget-ekre.

DS

csizi74
2011-08-11, 13:21
tapasztalt v.ki olyan bug-ot, hogy vélhetően a 2.3.3.-ra való frissítés után a naptár nem szinkronizál le az outlook-kal/exchange szerverrel? eddig, ha valamit bejegyeztem az outlook-ba, akkor a telón is látható volt, most már nem, de a levelek u.úgy jönnek, mint korábban...

Potterky
2011-08-11, 15:48
Quick settings-ben van ilyen, vagy az apndroid, vagy keress rá a htc widget-ekre.

DS

Szia! Köszönöm szépen a segítséged,találtam is párat.Viszont olyan widgettel sehol sem találkoztam,ami egy előre beállított időpontra kikapcsolja a készülékemet.Igaz olyan van fent ami repülő üzemmódba teszi,de az nem kapcsolja le. Érdemes tovább kutatnom? Vagy esetleg találkoztál már ilyen widgettel?

Üdv.