PDA

Teljes verzió megtekintése : ZTE Blade 2.2 Froyo

oldal : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9]

slaffy
2011-08-19, 16:33
Sziasztok!
Lenne egy kérdésem: Telenor oldaláról frissítettem a vadi új készüléket(2.2.2). Azóta USB-n keresztül nem látom az SD kártyát. Van valami ötletetek, hogy mi lehet a baj? Előre is köszönöm a segítséget!

Bitmuki
2011-08-19, 18:47
Sziasztok!
Lenne egy kérdésem: Telenor oldaláról frissítettem a vadi új készüléket(2.2.2). Azóta USB-n keresztül nem látom az SD kártyát. Van valami ötletetek, hogy mi lehet a baj? Előre is köszönöm a segítséget!

kapcsold be a telefonodon az usb hibakeresést. Utána mikor összedugtad a pc-vel a telefont, a telefonon nyomj rá a csatlakozás gombra.

slaffy
2011-08-19, 19:47
Bitmuki
Köszönöm a segítséget, sikerült. ( Pedig azt írta ki, hogy csatlakozva - leválasztottam, újra csatlakozás és OK)

Nibelis
2011-08-20, 15:00
Sziasztok!
Felraktam Api 3.2 Lite ROM-ját. Hibátlan,nagyon jól működik,nagyon gyors a teló.Találtam benne egy progit. - No-frills CPU Control -
Állítottátok a processzorsebességet és frekvenciát?
Hova állítsam a füleket,ahol még stabilan működik a Blade?

Nibelis

api29
2011-08-20, 15:17
Sziasztok!
Felraktam Api 3.2 Lite ROM-ját. Hibátlan,nagyon jól működik,nagyon gyors a teló.Találtam benne egy progit. - No-frills CPU Control -
Állítottátok a processzorsebességet és frekvenciát?
Hova állítsam a füleket,ahol még stabilan működik a Blade?

Nibelis

A lényeg,hogy bárhova is állítod NE LEGYEN A START ON BOOT opció bekapcsolva,mert az legallyazza a telót!!!A max freki 652 a stabil,de sokaknak megy 729-en is!Készüléke válogatja!Én személyszerint sosem húztam,mert hosszútávon károsodhat a proci!

Zepha
2011-08-20, 19:26
Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy a ROM-ok, amik a "ZTE Blade főzött ROM-ok gyűjtőhelye" topicban találhatóak, azok közül melyik használható GEN1-es és melyik GEN2-es készülékhez? Ami csak GEN2-esre jó, az fel van tüntetve, azt láttam. De kérdésem lenne, hogy amihez nincs ilyen info írva, az jó GEN1-hez is jó?

Amúgy létezik már valami egyszerűbb, biztosságosabb GEN1-ről GEN2-re átalakítási módszer?

Üdv, előre is köszi!

Zepha

api29
2011-08-20, 19:41
Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy a ROM-ok, amik a "ZTE Blade főzött ROM-ok gyűjtőhelye" topicban találhatóak, azok közül melyik használható GEN1-es és melyik GEN2-es készülékhez? Ami csak GEN2-esre jó, az fel van tüntetve, azt láttam. De kérdésem lenne, hogy amihez nincs ilyen info írva, az jó GEN1-hez is jó?

Amúgy létezik már valami egyszerűbb, biztosságosabb GEN1-ről GEN2-re átalakítási módszer?

Üdv, előre is köszi!

Zepha

Svéd romok használhatók gen1/gen2-n és oda is van írva,hogy(idézek):"GEN1-GEN2-Touch hibás,újszéria,Tmob,Telenor,Vodkafon,megy mindegyiken"Szerintem elég egyértelmű!

szimario
2011-08-20, 21:48
Szia Api!

Gyári t-s Rom-ot szeretném lecserélni az Api29_mod3.2_Full-ra. A teló már Gen 2-es. Ha minden igaz, akkor a romod jó a GEN 2-es telefonokra is. Melyik rootolós progit (Z4root?) használjam, illetve milyen számú clockwork recoverit szedjek le hozzá. Olvasgattam a topikokat, de erre nem találtam rá. A telepítés ugyanúgy megy, mint gen1 esetében? Itt még nem kell az SD kártyát partícionálni?
A topik elején az írásod nagyon jól összefogja a gen1-es romfrissítést, annak idején ez alapján frissítettem először.
előre is köszi a választ.

szimario

i.friend
2011-08-20, 21:52
Szia Api!

Gyári t-s Rom-ot szeretném lecserélni az Api29_mod3.2_Full-ra. A teló már Gen 2-es. Ha minden igaz, akkor a romod jó a GEN 2-es telefonokra is. Melyik rootolós progit (Z4root?) használjam, illetve milyen számú clockwork recoverit szedjek le hozzá. Olvasgattam a topikokat, de erre nem találtam rá. A telepítés ugyanúgy megy, mint gen1 esetében? Itt még nem kell az SD kártyát partícionálni?
A topik elején az írásod nagyon jól összefogja a gen1-es romfrissítést, annak idején ez alapján frissítettem először.

szimario

GY.I.K utolsó hsz. ott a válasz.
Lite romnál nem kell az SD-t particiónálni.
Kiválasztott romnál megtalálod a telepítés menetét.

Nibelis
2011-08-21, 00:15
Szia Api!

szimario

Z4 Root letöltés - Permanent Rootra klikk
ROM Manager letöltés - fent klikk, kiválasztod felül a Bladet, alulra klikk,itt a legfrisebb cwm-ra pötty.Fent csík - végig várni a folyamatot. Előtte ROM másolás a telóra,3 gombos újraindítás, format, új ROM-zip telepítés.
Én így csináltam,miután GEN 2 a tel.

Nibelis
2011-08-21, 00:19
Kösz api, nekem 719-en fél perc után fagyott...kihagyom a dolgot,bár frekvenciát nem állítottam hozzá.
Nem pipálom a Start on Boot-ot,isten őrizzz :)

parodero
2011-08-22, 01:59
Sziasztok! Elolvastam rengeteg tutorial-t és a fórumon találtható Levus-féle szerintem a legegyszerűbb, amit api segítségével hozott össze.
Ugye Levus 2.1-es gyári Telenor-os készülékkel vágott bele a gen2-re váltásnak és a ROM frissítésnek.

Annyi kérdésem van össz-vissz, hogy ugye jól gondolom, hogy gen1-es, T-Mobile-os, 2.2-es svéd rendszert is ugyanúgy kell lecserélni gen2-re és frissebb ROM-ra, ahogy a leírás tartalmazza (gen1 Telenor, gyári 2.1)? Annyi különbséggel, hogy nekem vissza kell tennem az eredeti Recovery-t.
Köszi a megerősítést előre is! Üdv!

api29
2011-08-22, 06:53
Sziasztok! Elolvastam rengeteg tutorial-t és a fórumon találtható Levus-féle szerintem a legegyszerűbb, amit api segítségével hozott össze.
Ugye Levus 2.1-es gyári Telenor-os készülékkel vágott bele a gen2-re váltásnak és a ROM frissítésnek.

Annyi kérdésem van össz-vissz, hogy ugye jól gondolom, hogy gen1-es, T-Mobile-os, 2.2-es svéd rendszert is ugyanúgy kell lecserélni gen2-re és frissebb ROM-ra, ahogy a leírás tartalmazza (gen1 Telenor, gyári 2.1)? Annyi különbséggel, hogy nekem vissza kell tennem az eredeti Recovery-t.
Köszi a megerősítést előre is! Üdv!

Igen az eljárás ugyanaz,akár gen1/gen2 konvertálásról,akár a teló belső memória átpartícionálásáról van szó!

kventin
2011-08-23, 15:01
Sziasztok,
Vodafone-os, 2.2 Froyo, Gen2-es Blade-em van. A baja a következő.
Az 512 MB RAM-ból mindösse 256 MB-t (166 MB) lát.
Feltettem a Clockwork Recovery-t, majd a Swedish Springet. A probléma nem oldódott meg, a készülék továbbra is csak 256 MB-ot lát.
Kipróbáltam Sweet Dreams III –at, de az eredmény ugyanaz. 256 MB, 512 MB helyett.
Időközben megérkezett a Vodafone hivatalos frissítése, de ezt nem tudom feltenni, mert szervíz módban indítva a telót az FTM felirat megjelenése helyett a Clockwork Recovery indul el. Gondolom ez amiatt van, hogy Clockwork íródott be a boot szektorba.
Tud valaki megoldást a problémára? Hogyan lehet a Clockwork-ot eltávolítani, hogy a Hivatalos szoftver frissítést tudjam felrakni?
Előre is kösz a választ. Üdv, Kventin

parodero
2011-08-23, 15:22
Köszi, minden flottul ment, nagyon jó a ROM-od, köszi szépen!

Buga Dániel
2011-08-23, 15:56
Sziasztok,
Vodafone-os, 2.2 Froyo, Gen2-es Blade-em van. A baja a következő.
Az 512 MB RAM-ból mindösse 256 MB-t (166 MB) lát.
Feltettem a Clockwork Recovery-t, majd a Swedish Springet. A probléma nem oldódott meg, a készülék továbbra is csak 256 MB-ot lát.
Kipróbáltam Sweet Dreams III –at, de az eredmény ugyanaz. 256 MB, 512 MB helyett.
Időközben megérkezett a Vodafone hivatalos frissítése, de ezt nem tudom feltenni, mert szervíz módban indítva a telót az FTM felirat megjelenése helyett a Clockwork Recovery indul el. Gondolom ez amiatt van, hogy Clockwork íródott be a boot szektorba.
Tud valaki megoldást a problémára? Hogyan lehet a Clockwork-ot eltávolítani, hogy a Hivatalos szoftver frissítést tudjam felrakni?
Előre is kösz a választ. Üdv, Kventin
A topicban, ahol szó van a particionálásról, van leírás az eredeti recovery visszarakásáról. Egyébként azért nem látja a maradék romot, mert gyárilag elcseszték a particiókiosztást, a Vodás update ezért el fog végezni egy átparticionálást is. Arra figyelj, hogy minden adatod törlődni fog.

manó
2011-08-24, 22:45
Sziasztok.

Egy másik fórumon javasolták ezt a fórumot s mivel először vagyok itt és meglehetősen amatőr is vagyok nem tudom,hogy a jó témakörben teszem-e fel a kérdésemet!?
T-mobilos 2.2 Gen 2 Blade-m van s mivel előszeretettel használom a gps képességét feltelepítettem rá az Igo-t s most szeretnék rá tenni skint és branding gro-t.De ezeket csak akkor tudom berakni(a /data/data/com.navngo.igo.javaclient mappába)ha látom a teló belső memóriáját ahogy a profik mondják root-olni kell hozzá a telót,ehhez ajánlottak egy Z4root.apk progit.Ezt telepítettem majd bekapcsoltam a fejlesztőknek/USB hibakeresést-mert másképp nem indult el-és lefuttattam a programot de ezt a /data/data...mappát sehogy nem találom.Magyarul abba kérném a segítségeteket,hogy miként tudnám root-olni a telefont?Feltételezem,hogy utána a PC valamilyen meghajtóként fogja érzékelni a telót,vagy tévedek?

Köszönöm a segítséget előre is!

i.friend
2011-08-25, 00:59
Sziasztok.

Egy másik fórumon javasolták ezt a fórumot s mivel először vagyok itt és meglehetősen amatőr is vagyok nem tudom,hogy a jó témakörben teszem-e fel a kérdésemet!?
T-mobilos 2.2 Gen 2 Blade-m van s mivel előszeretettel használom a gps képességét feltelepítettem rá az Igo-t s most szeretnék rá tenni skint és branding gro-t.De ezeket csak akkor tudom berakni(a /data/data/com.navngo.igo.javaclient mappába)ha látom a teló belső memóriáját ahogy a profik mondják root-olni kell hozzá a telót,ehhez ajánlottak egy Z4root.apk progit.Ezt telepítettem majd bekapcsoltam a fejlesztőknek/USB hibakeresést-mert másképp nem indult el-és lefuttattam a programot de ezt a /data/data...mappát sehogy nem találom.Magyarul abba kérném a segítségeteket,hogy miként tudnám root-olni a telefont?Feltételezem,hogy utána a PC valamilyen meghajtóként fogja érzékelni a telót,vagy tévedek?

Köszönöm a segítséget előre is!

Ha már rootoltad akkor érdemes a superusert és a rootexplolert is fel tenni. Ha a root exploler feltetted, akkor azzal a programoncskával látni fogod, az áhított/data/data/ könyvtárat.

Buga Dániel
2011-08-25, 01:24
Feltételezem,hogy utána a PC valamilyen meghajtóként fogja érzékelni a telót,vagy tévedek?
Nem, a rootolás "csupán" annyit jelent, hogy a telefonon futó programok kérvényezhetnek root jogosultságokat (mint PC-n a rendszergazda módú felhasználó) amivel szabadon garázdálkodhatnak a telefon előlük rejtett fájljai/funkciói közt.
De azért a tévedés jogát fenntartom :)

Pietro
2011-08-25, 12:15
Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni!

Api egyik 2.2-es romját tettem fel még korábban, úgy 4 hónapja kb. Eddig tökéletesen működött, de most vagy a telefon krepált be, vagy a rendszer. Semmi hibát nem mutatott a telefon, eddig működött minden rendesen, de tegnap este, leszedtem 4-5 programot a netről telefonon keresztül wifivel, majd telepíteni akartam, el is inditotta a telepítést, de csak a szöveget irta ki, hogy telepítés, meg ment a csík, de nem történt semmi, úgy 10 percen keresztül. Végignéztem mind az 5 programot, és mindegyiknél ez volt, a telepítésnek nem volt vége, állandóan csak töltött a csík. Kikapcsoltam, hátha utána jó lesz. Hát nem lett, olyannyira, hogy most már el sem indul rendesen, bejön a kis zöld android figura, utána meg a kék android figura ami körül megy egy kék tűzcsóva, gondolom a boot képernyő lehet az. Recovery ha kell bejön, az elindul, de ott nem merek semmit sem nyomogatni, mert nem tudom mi orvosolhatná ezt a problémát.

Tudna nekem ebben valaki segíteni?

Pietro
2011-08-25, 16:02
Jó, ezt is megoldottam! Kellett egy visszaállítás, és oké! :) Csak már azt a fain kék kis témát találnám meg újra... :D

manó
2011-08-25, 19:37
Szia.

Feltettem a két programot amit javasoltál.Az OK,hogy a telefonban látom az áhított data/data-t,de miként érem el,hogy a PC is lássa és módosítani tudjam az Igo-ban a két gro file-t?

i.friend
2011-08-25, 19:57
Szia.

Feltettem a két programot amit javasoltál.Az OK,hogy a telefonban látom az áhított data/data-t,de miként érem el,hogy a PC is lássa és módosítani tudjam az Igo-ban a két gro file-t?

Átmásolod memória kártyára, majd pc-re. Módosítod, vissza másolod, és felül írod. Egy kis kreativitás és már sikerül is :).

manó
2011-08-25, 20:12
De én sajnos nem tudom,hogy miként tegyem át a kártyára a telefonon belül.Én úgy gondoltam,hogy majd külön látja a telót és a kártyát mint pl.a Nokia.Bocsi de mint a legelején írtam (még)elég amatőr vagyok ezen az android/ZTE vonalon,de lelkesen próbálom magtanulni.:)

i.friend
2011-08-25, 20:23
De én sajnos nem tudom,hogy miként tegyem át a kártyára a telefonon belül.Én úgy gondoltam,hogy majd külön látja a telót és a kártyát mint pl.a Nokia.Bocsi de mint a legelején írtam (még)elég amatőr vagyok ezen az android/ZTE vonalon,de lelkesen próbálom magtanulni.:)

A memória kártyát látnia kell a pc-nek, ha összedugod és fent van a zte driver.
megkeresed a fájlt, és másolod a sdcard könytárba. Az maga a memória kártya. Persze lehetne látni a telefont is dirktbe, de úgy sejtettem, hogy linuxban mégannyira sincs othon az emberek zöme.

manó
2011-08-25, 20:40
A kártyát látja a PC persze G maghajtóként,de semmi más külső meghajtót nem.Azt nem értem,hogy telefon /data/data/com.navngo.igo.javaclient mappából a két file-t a telefonon belül-mert TC-vel ugye nem lehet-hogyan teszem át a kártyára?Vagy ha már csatlakoztatva vannak akkor kell a telefonnal csinálni valamit?

i.friend
2011-08-25, 20:49
A kártyát látja a PC persze G maghajtóként,de semmi más külső meghajtót nem.Azt nem értem,hogy telefon /data/data/com.navngo.igo.javaclient mappából a két file-t a telefonon belül-mert TC-vel ugye nem lehet-hogyan teszem át a kártyára?Vagy ha már csatlakoztatva vannak akkor kell a telefonnal csinálni valamit?

Ha fel raktad a root explolert, akkor megkeresed a fájlokat, megnyomod a menű, majd multi-selec és bepipálod amiket másolni akarsz. Utánna belépsz a sdcard könyvtárba, megint menű és paste. Ekkor már a kártyán vannak a fájlok. Azt meg totál commanderrel is látod, és szerkeztheted.

manó
2011-08-25, 21:00
A fájlkezelő/sdcard-ra gondolsz,mert ott a menüre 3 lehetőséget hoz fel:
Mind kiválaszt
Uj mappa
Tulajdonságok

manó
2011-08-25, 21:02
A pipa után a Copy-ra is kell esetleg nyomni?

i.friend
2011-08-25, 21:48
A pipa után a Copy-ra is kell esetleg nyomni?
igen .

manó
2011-08-25, 22:30
Úgy próbálom csinálni ahogy leírtad,de az sdcard könyvtárba a menü alatt nem találom azt,hogy"Paste",ha viszont bepipálom majd copy akkor előjön a"Paste"de ha rányomok akkor bemásolja ugyanoda ahonnan ki szeretném másolni.:(

i.friend
2011-08-25, 22:38
Úgy próbálom csinálni ahogy leírtad,de az sdcard könyvtárba a menü alatt nem találom azt,hogy"Paste",ha viszont bepipálom majd copy akkor előjön a"Paste"de ha rányomok akkor bemásolja ugyanoda ahonnan ki szeretném másolni.:(

Ne haragudj, de úgy érzem nem csak az android renszerrel állsz hadilábon, hanem alap informatikai ismereteid is eléggé hiányossak.
Mégha le is írok neked minden lépést, szájbarágósan és pontosan, akkor is hogy akarod majd a kimásolt dolgot szerkeszteni? Ahhoz, hogy azokat szerkeszd még több ismeret lenne szükséges. Elég egy elütés, vagy szintaktikai hiba, és az egész nem fog müködni, nem hogy skin legyen rajta. Nem tudom, hogy ehhez szeretnék-e aszisztálni. Bocsi.

manó
2011-08-25, 23:12
Sajnálom de én így értelmezem amit írtál:Root explorerbe kiválasztom amit másolni szeretnék majd menü/multi select/pipa a kiválasztott file-hez ezután copy."Ház"ikon/menü/fájlkezelő/sdcard alatt ismét menü ahol meg kéne jelenni a "Paste"-nak,de nálam ilyen ott nincs!Te így írtad le nekem.Hidd el semmi gondom nincs a szerkesztéssel nem egy Igo,Garmin stb navi programmal volt már dolgom ahol térképeket kellett feloldani vagy összefűzni.Én köszönöm neked az eddigi segítségedet is.

Viktor
2011-08-27, 15:21
Üdv!

Durván másfél hete vásároltam egy ilyen készüléket és kb azóta olvasgatom ezt a fórumot, rengeteget tanultam innen, de még mindíg nem merek nekifogni a romcseréhez. Gyári Froyo 2.2 Vodás a készülék. Nem tudom hogy hol kéne nekikezdenem, először SD kártya partícionálás vagy az ráér később, romok közül sem tudom melyiket lenne érdemes feltenni, ami gyors és stabil is. Nagyon megköszönném ha tudnátok segíteni, de azt sem bánom hogy ha törölve lesz a hozzászólás.

Üdv, Viktor.

Nibelis
2011-08-27, 17:48
Üdv!

Durván másfél hete vásároltam egy ilyen készüléket és kb azóta olvasgatom ezt a fórumot, rengeteget tanultam innen, de még mindíg nem merek nekifogni a romcseréhez. Gyári Froyo 2.2 Vodás a készülék. Nem tudom hogy hol kéne nekikezdenem, először SD kártya partícionálás vagy az ráér később, romok közül sem tudom melyiket lenne érdemes feltenni, ami gyors és stabil is. Nagyon megköszönném ha tudnátok segíteni, de azt sem bánom hogy ha törölve lesz a hozzászólás.

Üdv, Viktor.

Szia!

Én úgy tudom,a vodás ZTE Gen2-es. Ehhez nem kell nyúlni.
Az api féle rom használatához nem kell particionálni,legalábbis én nem tettem és nekem is vodás telóm van.
Z4Root - Rom manager - ROM csere.
Üdv

i.friend
2011-08-27, 18:03
Szia!

Én úgy tudom,a vodás ZTE Gen2-es. Ehhez nem kell nyúlni.
Az api féle rom használatához nem kell particionálni,legalábbis én nem tettem és nekem is vodás telóm van.
Z4Root - Rom manager - ROM csere.
Üdv

Én viszont particionálnám :) :).
A gyári partició kiosztás enyhén szólva sem a legjobb. Ha egyszer neki állnék akkor egyszerre mindent és túl vagy a nehezén.
Fel teszel egy jó romot. Aztán meg e helyhiánny miatt kezded az egészet előlről.

Viktor
2011-08-27, 20:27
Szóval először partícionálás és utánna mehet a rom csere vagy előbb a root-olás és utánna a partíció? Bocs a láma kérdésekért, de most jött el az az idő mikor teljesen összezavarodtam.

i.friend
2011-08-27, 20:43
Szóval először partícionálás és utánna mehet a rom csere vagy előbb a root-olás és utánna a partíció? Bocs a láma kérdésekért, de most jött el az az idő mikor teljesen összezavarodtam.

Particionáláshoz nem kell rootolni, sőt...
Particionálás első hsz-t többször átolvasod, akkor megérted mit kell csinálni. Neked onnét kell, hogy hangerő le + bekapcs megjelenik az FTM feírat. Onnét, ha mindent betartasz, akkor sikerülni-e kell. Ha véletlen el is akadna, ami nem jellemző, de már volt akinek előfordult, akkor is csak arra vigyázz, hogy a channel1.mvm fájt mentsd ki a könyvtárból, hogy meg legyen de ne maradjon ott.
Romok közül meg ha 2.2-öt akarsz, akkor Svédacél RLS 5 FULL, vagy ha 2.3 akkor gsf-blade-b21_Api29_mod-ot.
Azért full romot ajánlok mert ha kezdő vagy ezekben már benne van minden.

Viktor
2011-08-27, 21:26
Rendben, eddig világos! Meg is próbálom, ha elakadnék majd jelentkezem! Előre is köszönöm!

Viktor
2011-08-28, 00:03
Itt valami nem oké. Leírtak szerint partícionáltam és frissítettem a recovery-t erre:recovery-clockwork-3.0.2.8-blade-gen2-update_signed.zip
felraktam a romot mégpedig ezt:Swedish_RLS5_Api29_full_mod.zip, reboot és már lassan 10 perce tölt. Ja és másodjára próbálom, ugyan az.

i.friend
2011-08-28, 00:20
Itt valami nem oké. Leírtak szerint partícionáltam és frissítettem a recovery-t erre:recovery-clockwork-3.0.2.8-blade-gen2-update_signed.zip
felraktam a romot mégpedig ezt:Swedish_RLS5_Api29_full_mod.zip, reboot és már lassan 10 perce tölt. Ja és másodjára próbálom, ugyan az.

Ezekszerint a 3.0.2.8-as recovery még felment rendesen?
Valószínüsítem.
Biztos, hogy nem hibás a rom letőltésed esetleg?

Recoveryből menj végig ezeken:

- wipe data/factory reset
- wipe cache partition

advenced menüpont alatt:

-wipe dalvik cache

mounts and storage menüpont alatt:

- format boot
- format system
- format data
- format cache
- format sd-ext (ha van ext particiód)

Ha ezeket végigzongoráztad jöhet a rom telepítés!

install zip from sdcard menüpont:

- choose zip from sdcard

Kiválasztod a romot, majd felteszi, aztán újraindítod a telefont, és szép lassan indul a rom (az első bekapcsolás rom felrakása után hosszabb időt vesz igénybe)

Vagy próbáld egy másik rommal, de ennek menni kell.
Ugye nem a 128MB-os particiót raktad fel?

Viktor
2011-08-28, 00:36
Nem! 136mb-os partíció, a recovery rendesen felment, most pedig próbálom amit írtál!

Viktor
2011-08-28, 00:49
És nem jó! Megpróbálok egy másik romot.

i.friend
2011-08-28, 00:54

A particionálás topikban, a 411 hsz és 412-es, járt még így. Olvas el, nekik lite rom ment fel. Az ugyan olyan jól müködik, csak utolag kell egy két app-ot felraknod.
411-es Api lite romja.
412-es elvileg módosítás nélküli.

Viktor
2011-08-28, 01:09
Próbálom, remélem jó lesz!

szerk: Jó lett ezzel a rommal: Swedish_RLS5_Api29_LITE_mod.zip

i.friend
2011-08-28, 01:10

Bocsi, hogy nem várok tovább, hogy sikerült-e, de már ég aszemem, és holnap korán kell indulnom.
Ne aggodj, amig van recovery-d addig van telod is.

Viktor
2011-08-28, 08:41
Életre kelt a telefon már csak 1 problèmám van, hogy nem műkõdik a tájolás.

szimario
2011-08-28, 18:35
köszi a választ. kipróbálom a jövő hétvégén. remélem nem nyitok téglagyárat.

szimario
2011-08-28, 18:35
GY.I.K utolsó hsz. ott a válasz.
Lite romnál nem kell az SD-t particiónálni.
Kiválasztott romnál megtalálod a telepítés menetét.

köszi a választ. kipróbálom a jövő hétvégén. remélem nem nyitok téglagyárat.

szimario
2011-08-28, 18:38
Z4 Root letöltés - Permanent Rootra klikk
ROM Manager letöltés - fent klikk, kiválasztod felül a Bladet, alulra klikk,itt a legfrisebb cwm-ra pötty.Fent csík - végig várni a folyamatot. Előtte ROM másolás a telóra,3 gombos újraindítás, format, új ROM-zip telepítés.
Én így csináltam,miután GEN 2 a tel.

Köszi a választ. jővő héten nekikezdek.

i.friend
2011-08-28, 19:40
Szia Api!

A full romjaid, csak ext particióval mennek? Ugy emlékszem, itt a topikban mintha odaírtad volna, viszont a romok gyüjteményében nem láttam volna. Ez azért érdekel, mert a harmadik telefonnal történt meg, hogy átparticiónálták, és a full romok nem indultak el, csak a lite.

api29
2011-08-28, 19:45
Szia Api!

A full romjaid, csak ext particióval mennek? Ugy emlékszem, itt a topikban mintha odaírtad volna, viszont a romok gyüjteményében nem láttam volna. Ez azért érdekel, mert a harmadik telefonnal történt meg, hogy átparticiónálták, és a full romok nem indultak el, csak a lite.

Nem szükséges az EXT,csak ajánlott,de működik nélküle is!Amúgy a 128Mb-s systemen nem idul el az tuti,a többi viszont mennie kell!Teszt nélkül ki se adom mint köztudott!

i.friend
2011-08-28, 19:50
Nem szükséges az EXT,csak ajánlott,de működik nélküle is!Amúgy a 128Mb-s systemen nem idul el az tuti,a többi viszont mennie kell!Teszt nélkül ki se adom mint köztudott!

Állítolag mind 3-man a 3-as 136MB-tost particionálták.
Akkor lehet, hogy megint hardver módosítás lehetett? Mert mind három úgy tudom 1 honapos készülék.

api29
2011-08-28, 19:54
Állítolag mind 3-man a 3-as 136MB-tost particionálták.
Akkor lehet, hogy megint hardver módosítás lehetett? Mert mind három úgy tudom 1 honapos készülék.

Nem hinném,mert az alap,a driverek,minden megegyezik a 3 romban,csak az alkalmazások száma a difi!Egyrészt ezért is állok értetlenül a dolog előtt,másrészt pedig mint írtam nekem mentek,sőt a másik fórumon is ment mindenkinél!

i.friend
2011-08-28, 19:56
Nem hinném,mert az alap,a driverek,minden megegyezik a 3 romban,csak az alkalmazások száma a difi!Egyrészt ezért is állok értetlenül a dolog előtt,másrészt pedig mint írtam nekem mentek,sőt a másik fórumon is ment mindenkinél!

Én is így tudtam :).
Csak kicsit meglepet az a egybeesések.
Azért köszi mégegyszer.

api29
2011-08-28, 22:16
Én is így tudtam :).
Csak kicsit meglepet az a egybeesések.
Azért köszi mégegyszer.

Bár nem ide vág,de feltöltöttem ismét a három romot,a linkeket javítottam,valaki tesztelje,ha akarja!

isttiv
2011-09-01, 10:43
Sziasztok!

Néhány napja lettem a tulajdonosa egy ZTE Balde telefonnak, újan vettem Telenornál. Olyan problémám lenne vele, hogy első napi használat után a memóriakártyára azt írta ki, hogy az SD kártya üres, vagy nem megfelelő fájlrendszert használ.

Kivettem az sd kártyát, visszatettem, megjavult, laptopról (win7) töltöttem is rá cuccokat. Majd 2 nap múlva megint elfelejtette a kártyát, és a fenti hibaüzenetet írta ki rá. Egy ismerősöm zte balde-jébe betettük a memóriakártyám (2 gb márkátlant adtak hozzá), ő nem tudta megformázni az ő készülékével, viszont egy nokiába áttéve sikerült megformázni. Ez 1 napja volt, azóta nem írta ki a hibát. Elkönyveltük annak, hogy a memóriakártya a ludas, vagy nem lett megfelelően leállítva.
De... Amíg a formázásokkal próbálkoztunk, addig én beletettem az ismerősöm 16 Gb-s memóriakártyáját a Blade-jéből az enyémbe, és a telefonom felismerte szépen, beolvasta, a win7 is látta. Rendesen lett leválasztva, és visszahelyezve az ő telefonjába. Estére neki is meghalt a memóriakártyája, újra kellett formáznia, de nem tudta sem telefonról, sem oprendszerről, hanem valami speciális eszközzel sikerült neki végül.

Lehet hogy mégis a telefonom a ludas, hogy bármilyen kjarit teszek bele, valamiért "elrontja", hisz két kártyánál is (saját, és más telefonéból, ami szintén zte balde) eljátsza, hogy felismeri, majd egy idő után megadja magát a kártya? Valamit írhat rá, ami miatt utánna meggajdul a kártya? Van öteletetek? Esetleg szoftveresen javítható, vagy vigyem vissza javításra a készüléket?

api29
2011-09-01, 12:18
Sziasztok!

Néhány napja lettem a tulajdonosa egy ZTE Balde telefonnak, újan vettem Telenornál. Olyan problémám lenne vele, hogy első napi használat után a memóriakártyára azt írta ki, hogy az SD kártya üres, vagy nem megfelelő fájlrendszert használ.

Kivettem az sd kártyát, visszatettem, megjavult, laptopról (win7) töltöttem is rá cuccokat. Majd 2 nap múlva megint elfelejtette a kártyát, és a fenti hibaüzenetet írta ki rá. Egy ismerősöm zte balde-jébe betettük a memóriakártyám (2 gb márkátlant adtak hozzá), ő nem tudta megformázni az ő készülékével, viszont egy nokiába áttéve sikerült megformázni. Ez 1 napja volt, azóta nem írta ki a hibát. Elkönyveltük annak, hogy a memóriakártya a ludas, vagy nem lett megfelelően leállítva.
De... Amíg a formázásokkal próbálkoztunk, addig én beletettem az ismerősöm 16 Gb-s memóriakártyáját a Blade-jéből az enyémbe, és a telefonom felismerte szépen, beolvasta, a win7 is látta. Rendesen lett leválasztva, és visszahelyezve az ő telefonjába. Estére neki is meghalt a memóriakártyája, újra kellett formáznia, de nem tudta sem telefonról, sem oprendszerről, hanem valami speciális eszközzel sikerült neki végül.

Lehet hogy mégis a telefonom a ludas, hogy bármilyen kjarit teszek bele, valamiért "elrontja", hisz két kártyánál is (saját, és más telefonéból, ami szintén zte balde) eljátsza, hogy felismeri, majd egy idő után megadja magát a kártya? Valamit írhat rá, ami miatt utánna meggajdul a kártya? Van öteletetek? Esetleg szoftveresen javítható, vagy vigyem vissza javításra a készüléket?

Ne kisérletezz vele!!!Gariztasd be!!!Ez is egy gyenge pontja a Blade-nek,bár nem túl gyakori a jelenség!Az SD hiba már viszont annál inkább,de a Te esetedben ez bizony a teló hibája!GARIBA VISSZA!!!!

töki
2011-09-07, 21:57
Sziasztok!!!!!!!

Tegnap azt a vettem észre h este 10 óra körül veszem le a töltőről és másnap 9-10 óra körül márt csak 50% om van és mióta levettem a töltőről nem nyúltam hozzá a telefonhoz és a feladatkezelőben le van állítva az összes program.

Főzött romot használok a telefon gen 1 es és nem gen 2 itettem csak rootoltam .

Köszönöm a válaszokat előre is.

Hurkagyurka
2011-09-08, 16:31
Hello töki,
néha furán tájolja be magát az aksiállapot valóban, nekem is csinált néha érdekességeket még az elején (pl. 40% környékén kikapcsolt, lemerült...). Azóta jó, nem tapasztaltam különösebb problémákat az utóbbi időben. Wifi ki van kapcsolva?

Nekem is lenne GPS-sel kapcsolatos kérdésem. Hely és biztonság menüpontban hiába kapcsolom ki/be a vezeték nélküli hálózatok használatát (mondjuk mobilnetem, nincs se wifi), a GPS meg ugyanitt be van kapcsolva, mégsem talál műholdat... Mi lehet a gond? Api-féle RLS5 rom van fent. Egyszer már ment pedig de nem tudom azóta lehet kikapcsoltam még valamit...? Azt tudom, hogy a műholdak koordinátáit elvileg a netről szedi le, de ha nincs? Onnantól cseszhetem a GPS helymeghatározást teljesen...?
Előre is köszi!

töki
2011-09-08, 18:41
Heló

Igen ki van kapcsolva a wifi is és semmi más nincs bekapcsolva.

stmiklos
2011-09-11, 19:04
Hello töki,
néha furán tájolja be magát az aksiállapot valóban, nekem is csinált néha érdekességeket még az elején (pl. 40% környékén kikapcsolt, lemerült...). Azóta jó, nem tapasztaltam különösebb problémákat az utóbbi időben. Wifi ki van kapcsolva?

Nekem is lenne GPS-sel kapcsolatos kérdésem. Hely és biztonság menüpontban hiába kapcsolom ki/be a vezeték nélküli hálózatok használatát (mondjuk mobilnetem, nincs se wifi), a GPS meg ugyanitt be van kapcsolva, mégsem talál műholdat... Mi lehet a gond? Api-féle RLS5 rom van fent. Egyszer már ment pedig de nem tudom azóta lehet kikapcsoltam még valamit...? Azt tudom, hogy a műholdak koordinátáit elvileg a netről szedi le, de ha nincs? Onnantól cseszhetem a GPS helymeghatározást teljesen...?
Előre is köszi!

Nem, mindentől függetlenül is működnie kell a helymeghatározásnak, de tény az első indulás így sokkal lassab, ca, 5 perc, és ehhez mozdulatlanság (nem mozog a jármű) és jó égbolt láthatóság kell. Magas épületek, épület belseje "árnyékol", ott nem/nehezen fog menni.
Ha már fogott holdakat jobb a helyzet, tudja melyiket kell keresnie, egy-egy kimaradozhat.
Való igaz az A-GPS elnevezésű funkció netről szedi a pillanatnyilag látható holdakat, nem kell vakon az összeset keresgélni, sok persze ezekből nem is látható adott pillanatban.
Viszont ha egyszer megtalálta őket, a következő indításkor (egy héten belül) célzottan keresni, gyors lesz az éledés.
Navigációtól függetlenül indítsd a GpsTest programot, láthatod, ahogy "megleli" a holdakat.. Szabadban!!
Erkélyemen csak a fél égboltot látja, de azért 10 percen belül éled...

kuzin
2011-09-13, 17:11
Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni, hogy lenne egy internetes játék amihez flash player kell. Fel is raktam a adobe flash player 10.1 mert csak azt engedte fel de még azzal sem jó! Esetleg van valami megoldás amivel tudnám használni az oldalt???

Választ előre is köszi

Gyula Fürtön
2011-09-13, 20:03
sziasztok!
van froyo-ra "Theme chooser", mint a cm7-es romokban?
illetve, ha ez nincs, tudja valaki, hogy miui (vagy hozzá nagyon hasonló) témát hogyan lehet föltenni froyora?
egyébként Kalt Kaffe Swedish Spring RLS5-je van fenn, semmi egyéb.
ps. már nézegettem a fórumokat, láttam, hogy van (akár magyar) rom, ami miui témát haasznál, de nem szeretném föltenni....
köszi: fgy

api29
2011-09-13, 20:06
Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni, hogy lenne egy internetes játék amihez flash player kell. Fel is raktam a adobe flash player 10.1 mert csak azt engedte fel de még azzal sem jó! Esetleg van valami megoldás amivel tudnám használni az oldalt???

Választ előre is köszi

A processzor tipus nem támogatja a flash,azaz inkább nem bírja a flash-t!Ez tény!

api29
2011-09-13, 20:07
sziasztok!
van froyo-ra "Theme chooser", mint a cm7-es romokban?
illetve, ha ez nincs, tudja valaki, hogy miui (vagy hozzá nagyon hasonló) témát hogyan lehet föltenni froyora?
egyébként Kalt Kaffe Swedish Spring RLS5-je van fenn, semmi egyéb.
ps. már nézegettem a fórumokat, láttam, hogy van (akár magyar) rom, ami miui témát haasznál, de nem szeretném föltenni....

Mivel a témamotor teljesen más a CM-romokban,és más a többiben ezért ez nem kivítelezhető!

Gyula Fürtön
2011-09-13, 20:36
ezt értem. de akkor témát ezek szerint sehogy nem lehet állítani? esetleg valami alkalmazás?

api29
2011-09-13, 21:02
ezt értem. de akkor témát ezek szerint sehogy nem lehet állítani? esetleg valami alkalmazás?

Nos druszám a témák/home-ok topikban ott van hozzá kb 30 téma+leírás!De mindig legyen mentésed,amikor a témát babrálod,mert egy esetleges összereccsenés,után csak az segíthet!

ferpetee
2011-09-14, 00:12
Szia!
Erre lett valamilyen megoldás?

Sziasztok! Segítségre lenne szükségem!
A telefonom bekapcsolása után bejön a ZTE logója, majd ezután az ANDROID felirat, ami ugyebár a betöltést jelzi, ezután nem történik semmi, de elvileg "tölt" tovább...
Mi lehet a probléma a telómmal????
Plíííz help!!!!!!! :)

api29
2011-09-14, 07:30
Szia!
Erre lett valamilyen megoldás?

Milyen rom van rajta?Ha gyári akkor gari,ha főzött akkor WIPE DALVIK CACHE,ha az sem segít akkor újra kell telepíteni,azaz romcsere!

Gyula Fürtön
2011-09-14, 09:44
Nos druszám a témák/home-ok topikban ott van hozzá kb 30 téma+leírás!De mindig legyen mentésed,amikor a témát babrálod,mert egy esetleges összereccsenés,után csak az segíthet!
köszi.
lenne még egy. éjszaka nagyon szépen lehúzta valami az akksit(min. 30%-ot). sajnos, nem tudom kideríteni mi lehet. a froyo battery history-ja elég kezdetleges a gingerbreadhez képest, ezért a Spare Parts-al próbáltam kideríteni.
az alkalmazások között van egy "0", amire ha rátapizok, hibaüzenettel kilép.
szivesen csatoltam volna képet is, de nem tudok feltölteni ide... :(
esetleg létezik olyan program, ami a battery history-t olyan formában mutatja, mint a 2.3-ban?
köszi, fgy
ps: a képek. https://picasaweb.google.com/110070491745425082437/Batterystat

ferpetee
2011-09-14, 10:05
Milyen rom van rajta?Ha gyári akkor gari,ha főzött akkor WIPE DALVIK CACHE,ha az sem segít akkor újra kell telepíteni,azaz romcsere!
Közben sikerült valami. Gyári 2.2 volt rajta. Arra rájöttem, hogy Factory data resetet kellene csinálni de csak olyan leírást találtam, hogy "Settings majd a Privacy". Mivel nekem épp az volt a gondom , hogy nem tölt be az android ez nem volt jó. Kerestem valamit olyasmit ami pda-kon a hard reset, de nem találtam. Végül FTM módban a gyári 2.2-est megpróbáltam rátölteni és úgy néz ki sikerült, azóta megy.

GáborB
2011-09-15, 11:22
Sziasztok!
Új, rootolt 2.2-esemben turkálva sikerült leszednem a beépített kamerát (video). Most hiába telepítek bármit, indításnál mindig leáll. Minden egyéb app. is ami a videokamerát használná. Fényképező működik. Van valami egyszerű megoldás a bajomra?

api29
2011-09-15, 20:23
Sziasztok!
Új, rootolt 2.2-esemben turkálva sikerült leszednem a beépített kamerát (video). Most hiába telepítek bármit, indításnál mindig leáll. Minden egyéb app. is ami a videokamerát használná. Fényképező működik. Van valami egyszerű megoldás a bajomra?

Egyszerű megoldás itt nincs!Vagy factory reset,vagy egy új telepítés!Mivel nem tudom mit honnan töröltél a camera.apk bemásolása sem hozhat eredményt!

i.friend
2011-09-15, 20:27
Egyszerű megoldás itt nincs!Vagy factory reset,vagy egy új telepítés!Mivel nem tudom mit honnan töröltél a camera.apk bemásolása sem hozhat eredményt!

Api, update.zip-pel lehetne újra telepíteni. Persze ha csak camera lett törölve.

api29
2011-09-15, 21:31
Api, update.zip-pel lehetne újra telepíteni. Persze ha csak camera lett törölve.

Ha csak az hiányzik,de szerintem nem csak az!

GáborB
2011-09-16, 09:33
Lehet, hogy félreérthető voltam, bocs. Csak a videokamera nem működik, hiába töltök le másikat, többet is próbáltam. Ezen kívül megy rendesen a telefon, fényképezője is működik. Camera.apk másolással vagy Update.zip-el így sem érdemes megpróbálni? Ha igen, mi a menete ezeknek?

Fade
2011-09-18, 16:00
Nekem most egy CM7-es Gingerbread ROM van fent. Próbáltuk kicserélni a Swedish Spring RLS5-re, de egyszerűen nem lehet elindítani (Tehát megáll az Android képernyőn). Nem tudom fejből a CW verzióját, 4-es verziókból volt. Ez lehet baj? Vagy egyáltalán lehet 2.3-as ROM-ról 2.2-esre váltani?

api29
2011-09-18, 18:48
Lehet, hogy félreérthető voltam, bocs. Csak a videokamera nem működik, hiába töltök le másikat, többet is próbáltam. Ezen kívül megy rendesen a telefon, fényképezője is működik. Camera.apk másolással vagy Update.zip-el így sem érdemes megpróbálni? Ha igen, mi a menete ezeknek?

Nem biztos,mert akkor ezekszerint a kamera.apk megvan!De a videókamera driver az lesz a bibis!Azt meg nem tudom hogy melyik a sokszáz közül!Telepítsd újra az egész romot!

api29
2011-09-18, 18:48
Nekem most egy CM7-es Gingerbread ROM van fent. Próbáltuk kicserélni a Swedish Spring RLS5-re, de egyszerűen nem lehet elindítani (Tehát megáll az Android képernyőn). Nem tudom fejből a CW verzióját, 4-es verziókból volt. Ez lehet baj? Vagy egyáltalán lehet 2.3-as ROM-ról 2.2-esre váltani?

A system partíció méret lehet a hibás!Szerintem neked 128mb a system,arra felmegy a CM,de semmi más!!!Ha nem ez a gond akkor tévedtem!

GáborB
2011-09-18, 19:06
Nem biztos,mert akkor ezekszerint a kamera.apk megvan!De a videókamera driver az lesz a bibis!Azt meg nem tudom hogy melyik a sokszáz közül!Telepítsd újra az egész romot!
Köszönöm Api, ezek szerint nem lehet kikerülni a romcserét. Nekiállok és beleásom magam a témába (két hete lettem androidos).

api29
2011-09-18, 19:15
Köszönöm Api, ezek szerint nem lehet kikerülni a romcserét. Nekiállok és beleásom magam a témába (két hete lettem androidos).

Ha tudnám mit töröltél ki akkor elkerülhető lenne!Lehetne csinálni egy update.zip-et az összes driverrel,de vagy megy vagy nem!melyik romról lenne szó egyébként?

töki
2011-09-20, 16:37
Sziasztok!!!!!!!

Most látom h megjelent a gyári telenoros 2.2 es android.

Azt szeretném kérdezni h mejik az a program amivel vissza tudom csukni a kirootolt telefont köszönöm a választ.

api29
2011-09-20, 16:45
Sziasztok!!!!!!!

Most látom h megjelent a gyári telenoros 2.2 es android.

Azt szeretném kérdezni h mejik az a program amivel vissza tudom csukni a kirootolt telefont köszönöm a választ.

Gen1/Gen2 topikban esetleg nem néznél szét?Ott a megoldás az első hozzászólásban!De nagyon figyelmesen és többször olvasd át,mert hamar tégla lehet a teló vége!

töki
2011-09-20, 18:14
Átolvastam mindent és sikerült megcsinálni de a programot nem találom.

Tuti h én vagyok a vak de nem találom

drafa
2011-09-22, 17:15
Szia! api29!
Nekem is Ugyanaz lenne a problémám mint "katasztrofeanak" sajnos megcsináltam én is ugyan azt:
Remélem valaki tud nekem segíteni. Pár napja vásároltam a telenornál egy ZTE balade telefont és 2.1 android volt rajta. Én ráfrissítettem és azóta meg SIM HÁLÓZATI FELOLDÓ KÓDOT kér. Hogyan tudnék vagy visszamenni az előzőhöz vagy pedig a 2.2 androidot működő képessé tenni. Előre is köszönöm a segítséget.
A Telenor-tól mostanra leszedett 2.2-t nem engedi feltenni
Nagyon megköszönném ha nekem is segítenél mert ugyanezt a hibát követtem el: drafa*freemail.hu
Várom mielőbbi válaszod és nagyon köszönöm a segítséged

api29
2011-09-22, 17:45
Szia! api29!
Nekem is Ugyanaz lenne a problémám mint "katasztrofeanak" sajnos megcsináltam én is ugyan azt:
Remélem valaki tud nekem segíteni. Pár napja vásároltam a telenornál egy ZTE balade telefont és 2.1 android volt rajta. Én ráfrissítettem és azóta meg SIM HÁLÓZATI FELOLDÓ KÓDOT kér. Hogyan tudnék vagy visszamenni az előzőhöz vagy pedig a 2.2 androidot működő képessé tenni. Előre is köszönöm a segítséget.
A Telenor-tól mostanra leszedett 2.2-t nem engedi feltenni
Nagyon megköszönném ha nekem is segítenél mert ugyanezt a hibát követtem el: drafa*freemail.hu
Várom mielőbbi válaszod és nagyon köszönöm a segítséged

Gen1/gen2 topik első hozzászólá alja gyári telenoros frissítő,nem csekkol,hogy gen1,vagy gen 2!!!!Azt ráengeded azt kézcsók!

Ugye meg fogod találni?

öcsisajt
2011-09-25, 10:38
Szia,api! felraktam a romod gsf-blade-b9 egész jónak tünik,csak a billentyűzet nem bejövős. nem lehet átállítani anysoftra? nekem nem sikerült.

api29
2011-09-25, 14:11
Szia,api! felraktam a romod gsf-blade-b9 egész jónak tünik,csak a billentyűzet nem bejövős. nem lehet átállítani anysoftra? nekem nem sikerült.

Egyrészt ezt a kérdést nem itt kellett volna feltenned,mivel ez a 2.2 topik,másrészt pedig az anysoft nem szerepel a romban!De ha letöltöd,akkor a nyelvi beállításokban aktiválod,aztán bármelyik szövegbeviteli mezőre hosszú tapi,bevíteli mod,és ott választod ki az anysoft-ot!

öcsisajt
2011-09-27, 10:53
Elnézést,hogy rossz helyre írtam! Én is úgy próbáltam ahogy írtad,csak azért nem jött össze,mert alapból iPhone kinézete volt,azt először át kellett állítani androidra. Köszi a segítséget!

probix73
2011-09-27, 15:06
Tisztel fórum!

Amatőr vagyok a témához, tegnapi napon feltelepítettem a hivatalos Telenor 2.2.2 frissítést. A gyári 2.1 után ez is sokkal jobb volt, azonban észrevettem hogy a telo folyamatosan melegszik, és kb 2-3 óra alatt totál lemerül. A létező összes kapcsolatot, tapétát, widgetet leszedtem, de nem sokat változott, úgy látom még elvileg alvó állapotban is merül. Van erre megoldás?

api29
2011-09-27, 17:20
Tisztel fórum!

Amatőr vagyok a témához, tegnapi napon feltelepítettem a hivatalos Telenor 2.2.2 frissítést. A gyári 2.1 után ez is sokkal jobb volt, azonban észrevettem hogy a telo folyamatosan melegszik, és kb 2-3 óra alatt totál lemerül. A létező összes kapcsolatot, tapétát, widgetet leszedtem, de nem sokat változott, úgy látom még elvileg alvó állapotban is merül. Van erre megoldás?

Mivel teljesen gyári azaz garizható állapotban van,én javasolnám,hogy vidd be a telenorhoz,és frissítsék le ők is!

isttiv
2011-09-29, 11:29
Sziasztok!

A 2.2-es gyári rom-mos blade-emnél nem világít egyik gomb sem, ha nem fogadott hívásom volt. Pedig a leírásában ezt olvastam, hogy jelzi piros pici fénnyel.

Nekem nagyon hasznos lenne, hogy ne kelljen mindig a kijelzőt kapcsolgatni óránként, stb. A menüben nem találtam meg a beállítását. Hol állítható ez be? Ha nem beállítható, milyen jó kis progit ajánlotok ennek a kezelésére?

Janaboy
2011-10-01, 10:36
Meg tudja nekem vki mondani, hogy a Blade hátulján lévő külső antenna csatlakozó pontosan milyen típus? Már szétkerestem a neten és nem találtam semmit :(
Köszi!
üdv

api29
2011-10-01, 11:52
Meg tudja nekem vki mondani, hogy a Blade hátulján lévő külső antenna csatlakozó pontosan milyen típus? Már szétkerestem a neten és nem találtam semmit :(
Köszi!
üdv

Mivel az nem antenna csatlakozó!!!!!!!!

peter.kovacs
2011-10-04, 18:56
Sziasztok!

Nem sok hozzászólásom van a fórumon, de most történt velem olyan, ami eddig még soha. Nem is ide való a hozzászólásom, de nem tudom, hol találok neki jobb helyet. ZTE telefonom lassan 3,5 hónapja nagyon szépen muzsikált Api romjával. Minden este töltőn, minden szépen működött. Ma elmentem munkába, s szinte az első eset volt, hogy napközben kikapcsoltam., mert ugyanis észrevettem, hogy azt írja ki, hogy SD kártya eltávolítva. Ok, kikapcsoltam, majd munka után vissza. Nem nagyon akart bekapcsolni, még az Emergency boot sem jött be (zöld robotnál lefagyott mindig). Akksi kivesz, memóriakártya kivesz, így megy minden, csak minden programom oda lett telepítve, pontosabban az ext2/3-ra. Ez még hagyjám', mert ezek pótolhatóak. A dolog úgy néz ki, 3 gépben próbáltam olvasni az SD kártyát, de meghalt. Semmit nem tudok kiolvasni belőle :((((((((((
Toshiba 4GB-os kártya Class4. Ennyi. Lehet valamit tenni? Linux sem látja olyannyira gallyra ment. Volt valakinek hasonló tapasztalata. Amik nagyon hiányoznak: 6-10 db fotó, amit nem szinkronizáltam sehova. Kérem, írjon, akinek van valami ötlete!

/Api, ha nem jó helyre írtam, kérlek, rakd át, nyugodtan. Előre is köszönöm!/

api29
2011-10-04, 20:45
Sziasztok!

Nem sok hozzászólásom van a fórumon, de most történt velem olyan, ami eddig még soha. Nem is ide való a hozzászólásom, de nem tudom, hol találok neki jobb helyet. ZTE telefonom lassan 3,5 hónapja nagyon szépen muzsikált Api romjával. Minden este töltőn, minden szépen működött. Ma elmentem munkába, s szinte az első eset volt, hogy napközben kikapcsoltam., mert ugyanis észrevettem, hogy azt írja ki, hogy SD kártya eltávolítva. Ok, kikapcsoltam, majd munka után vissza. Nem nagyon akart bekapcsolni, még az Emergency boot sem jött be (zöld robotnál lefagyott mindig). Akksi kivesz, memóriakártya kivesz, így megy minden, csak minden programom oda lett telepítve, pontosabban az ext2/3-ra. Ez még hagyjám', mert ezek pótolhatóak. A dolog úgy néz ki, 3 gépben próbáltam olvasni az SD kártyát, de meghalt. Semmit nem tudok kiolvasni belőle :((((((((((
Toshiba 4GB-os kártya Class4. Ennyi. Lehet valamit tenni? Linux sem látja olyannyira gallyra ment. Volt valakinek hasonló tapasztalata. Amik nagyon hiányoznak: 6-10 db fotó, amit nem szinkronizáltam sehova. Kérem, írjon, akinek van valami ötlete!

/Api, ha nem jó helyre írtam, kérlek, rakd át, nyugodtan. Előre is köszönöm!/

Sajnos a hiba nem egyedi eset!Velem is számtalanszor előfordult,hogy behalt az SD!Pontosabban nem behalt,csak annyira telement szeméttel,hogy nem volt az a rendszer ami látta volna!Sajnos ilyenkor a FAT rendszer FORMÁZÁSA az egyetlen megoldás!Ezt elvégezheti a teló,vagy valamelyik partíció kezelő program is abban az esetben ha a win nem látja (erre volt példa elég rendesen)!!!Én azt javaslom,hogy ez tanulópénz volt,formázd le a FAT partíciót CSAK AZT,ami esetleg volt mentésed azt másold fel,ha nem volt akkor az sem gáz,és tedd be a kártyát a telóba!Ha az EXT partíció nem sérült,akkor kisebb hiányossággal ugyan,de a telepített programjaid ott lesznek!És ezentúl 3hetente csinálj teljes mentést az SD kártya FAT részéről!Sajnos az android az ilyen szemetes fajta(winmobilnál sosem volt ilyen gondom),főleg ha sokat van ki-be dugva USB-n!Akkor keletkezik a sok szemét fájl!Remélem tudtam segíteni!Sajnálom az adatokat,ezt az utat én is végigjártam sajnos!

peter.kovacs
2011-10-04, 21:29
Sajnos a hiba nem egyedi eset!Velem is számtalanszor előfordult,hogy behalt az SD!Pontosabban nem behalt,csak annyira telement szeméttel,hogy nem volt az a rendszer ami látta volna!Sajnos ilyenkor a FAT rendszer FORMÁZÁSA az egyetlen megoldás!Ezt elvégezheti a teló,vagy valamelyik partíció kezelő program is abban az esetben ha a win nem látja (erre volt példa elég rendesen)!!!Én azt javaslom,hogy ez tanulópénz volt,formázd le a FAT partíciót CSAK AZT,ami esetleg volt mentésed azt másold fel,ha nem volt akkor az sem gáz,és tedd be a kártyát a telóba!Ha az EXT partíció nem sérült,akkor kisebb hiányossággal ugyan,de a telepített programjaid ott lesznek!És ezentúl 3hetente csinálj teljes mentést az SD kártya FAT részéről!Sajnos az android az ilyen szemetes fajta(winmobilnál sosem volt ilyen gondom),főleg ha sokat van ki-be dugva USB-n!Akkor keletkezik a sok szemét fájl!Remélem tudtam segíteni!Sajnálom az adatokat,ezt az utat én is végigjártam sajnos!

Igen, ez a tanulópénzem volt!
Hardveresen mehetett tönkre, mert nagyon melegszik, ha bent van bármely kártyaolvasóban. 3 különböző, és nagyon tip-top-ok a gépeim. Haladó, expert vagyok, s számomra teljesen világossá vált a post-om megírása után, hogy csak a vészharangokat kongattam ama reményben, hogy a gógyimban tudatosult abszolút halálból csak egy varázsige hozhatja és _vissza is fogja hozni_. De nem :( Persze, hogy nem.
Utánagondolva, pár adat fog hiányozni, de ennek kisírása nem ez a legjobb hely.
Köszönöm!

Ha már itt vagyok, kedves Api, meg tudnád nekem mondani a következőt?
ZTE múltja: alap 2.1-es rom, Telenor
frissítettem 2.2es Api Swedish rommal, majd a hasonló Lite-ot tettem fel.
Hogyan tudnék ebből az immár gen2-esből eredeti Telenor-osat varázsolni?
Tegyem fel a számítógéppel a gen2-es Telenor frissítést?
Köszönöm:
Péter

api29
2011-10-04, 22:05
Igen, ez a tanulópénzem volt!
Hardveresen mehetett tönkre, mert nagyon melegszik, ha bent van bármely kártyaolvasóban. 3 különböző, és nagyon tip-top-ok a gépeim. Haladó, expert vagyok, s számomra teljesen világossá vált a post-om megírása után, hogy csak a vészharangokat kongattam ama reményben, hogy a gógyimban tudatosult abszolút halálból csak egy varázsige hozhatja és _vissza is fogja hozni_. De nem :( Persze, hogy nem.
Utánagondolva, pár adat fog hiányozni, de ennek kisírása nem ez a legjobb hely.
Köszönöm!

Ha már itt vagyok, kedves Api, meg tudnád nekem mondani a következőt?
ZTE múltja: alap 2.1-es rom, Telenor
frissítettem 2.2es Api Swedish rommal, majd a hasonló Lite-ot tettem fel.
Hogyan tudnék ebből az immár gen2-esből eredeti Telenor-osat varázsolni?
Tegyem fel a számítógéppel a gen2-es Telenor frissítést?
Köszönöm:
Péter

Az hogy az SD-melegszik az nem gáz!Nekem is szokott ha olvasóba van!Ne sirasd el!Csináld meg azt amit írtam!FORMÁZD meg mondjuk elsőkörben az easus-al utána mehet a winnel!Vagy esetleg a telóval,de ott vigyázz mert az eltünteti az ext partíciót is!

A másik kérdésedre a válasz pedig,a GEN1/GEN2 topik első hozzászólása a Gyári telenoros nem csekkolós program!!!!Az visszaállít gyárira,bármi is legyen előtte a telón!

peter.kovacs
2011-10-04, 22:28
Az hogy az SD-melegszik az nem gáz!Nekem is szokott ha olvasóba van!Ne sirasd el!Csináld meg azt amit írtam!FORMÁZD meg mondjuk elsőkörben az easus-al utána mehet a winnel!Vagy esetleg a telóval,de ott vigyázz mert az eltünteti az ext partíciót is!

A másik kérdésedre a válasz pedig,a GEN1/GEN2 topik első hozzászólása a Gyári telenoros nem csekkolós program!!!!Az visszaállít gyárira,bármi is legyen előtte a telón!

Köszönöm, de odáig nem jutok el vele, hogy lássam. Linux cfdisk, fdisk, /dev, gparted sem látja, dmesg szintén nem szól semmit, stb... meghalt, csak fűtőtest lett belőle.. :(
Azt tudom elképzelni, mivel a rendszer egy része azon volt (s alapból a programok is oda frissültek, s a ROM-ból a gmail is átkerült oda, most szinte semmi nincs a telefonon futtatható, egy számológépet leszámítva.., vicces kudarcnak érzem)

Rendes tőled a kitartás, Api, még próbálok hinteni rá valami csodaszert, de ez meghalt. Ha a linuxom nem látja, akkor az nem is létezik :) :(

Janaboy
2011-10-05, 14:08
Mivel az nem antenna csatlakozó!!!!!!!!

Hm... Akkor milyen csatlakozo?

api29
2011-10-05, 14:53
Hm... Akkor milyen csatlakozo?

Nem csatlakozó! :)))).......................

Janaboy
2011-10-05, 18:12
Nem csatlakozó! :)))).......................

Akkor mi akar az lenni? :)

api29
2011-10-05, 18:38
"G" szenzor!.........................

dreko
2011-10-05, 20:21
/off

megvan a telefon gépontja :)

Janaboy
2011-10-05, 23:18
"G" szenzor!.........................

Ne haragudj api, egy percig se akarom kétségbe vonni a szavad, de ez úgy néz ki mint az huawei e220-as modemen az antenna csatlakozó:
http://salsaritmo.hu/jana/zte/csati.jpg

api29
2011-10-06, 05:20
Ne haragudj api, egy percig se akarom kétségbe vonni a szavad, de ez úgy néz ki mint az huawei e220-as modemen az antenna csatlakozó:

Próbálj meg rádugni valamit!:D:D:D

töki
2011-10-07, 16:19
Sziasztok.

Próbáltam a recowerit előhozni a telenoros 2.2 es készüléken s sem rootolni sem a rom managerben nem tudok csinálni vele semmit.

http://www.youtube.com/watch?v=MeQjYvyA_Ps
Ez alapján csinálom

Segítsetek léccives. köszi előrre is

api29
2011-10-07, 19:16
Sziasztok.

Próbáltam a recowerit előhozni a telenoros 2.2 es készüléken s sem rootolni sem a rom managerben nem tudok csinálni vele semmit.

http://www.youtube.com/watch?v=MeQjYvyA_Ps
Ez alapján csinálom

Segítsetek léccives. köszi előrre is

GYIK topikban van kb 4 féle korrekt leírás,erre a problémára!

nafta32
2011-10-08, 16:13
hozzám került egy balde gen-1
szeretnem rootolni valaki szajbaragos link?

töki
2011-10-08, 16:33
Recovery telepítés (Gen2)

A Beállítások=>Alkalmazások=>Fejlesztőknek menüpontban, az USB hibakeresést kapcsold be.

Töltsd le ezt az alkalmazást majd telepítsd fel a telefonra (pl: fájlkezelőből)

Ha sikeresen települt a program, akkor indítsd el, majd kattints a temporary root ikonra, várd meg amíg végez, és lépj ki a a programból (vagy nyomj egy home gombot)

Ezután töltsd le ezt az alkalmazást és szintén telepítsd a készülékre.

Másolj fel egy friss Gen2-es recovery.img fájlt az SD kártya gyökerébe.

Indítsd el a programot, majd a Recovery fülön válaszd ki, az Install Recovery-t, itt nyomj rá erre: /sdcard/recovery.img
Rákérdez, hogy biztos -e, nyomj OK-t, ha végzett, akkor pedig: Reboot into Recovery

A recovery-t innentől kezdve eléred, ha a telefont a hangerő - gomb lenyomása mellett kapcsolod be. A gombokat tartsd nyomva egészen addig, amíg a recovery bejön. A menüben a hangerő + és hangerő - gombokkal lehet navigálni, a "vissza" gomb értelemszerűen visszalép, a "home" (házikó) gomb pedig az ok/enter.

Ez jó api?

Köszönöm a segitséget előre is.

Ja és a 3.0.2.8 as recovery jó?

töki
2011-10-08, 20:33
Ja és a 3.0.2.8 as recovery nem is kérdés mert most végigolvastam.

És bocs a kérdésért.

feroo65
2011-10-09, 12:41
Sziasztok!

Eredetileg 2.1-es gen1-es t-mobil telefont, a két hivatalos frissítéssel 2.2-es gen2-esre faragtam. Eddig jó. Viszont, néhány nappal később az akku meghülyült. Vagy nem tölt 100%-ra, vagy ha csak 80% körül van, el sem kezd tölteni. Tudtok valamilyen módot az akku ellenőrzésére?

Persze lehet, hogy egyszerűen az akku adta fel, csak az érdelkelne, hogy van-e valakinek valamilyen tapasztalata.

Aki fárad a válasszal, annak előre is köszönöm.

fero

szegál
2011-10-09, 14:00
Sziasztok.Még uj vagyok itt.Az lenne a kérdésem már sok forum végig olvasása után is, mert még nem találtam rá választ,hogy honnan tudom ,hogy a telom rootolva van e (ZTE Blade 2.2 Firmware verzio).Kernel verzio:2.6.32.9-perf zte-kernel*Zdroid-SMT.enyit tudok.És ha nincs akkor lehet e rootolni a második generációs ZTE-Blad-et.A választ előre is köszönöm.

api29
2011-10-09, 14:40
Sziasztok.Még uj vagyok itt.Az lenne a kérdésem már sok forum végig olvasása után is, mert még nem találtam rá választ,hogy honnan tudom ,hogy a telom rootolva van e (ZTE Blade 2.2 Firmware verzio).Kernel verzio:2.6.32.9-perf zte-kernel*Zdroid-SMT.enyit tudok.És ha nincs akkor lehet e rootolni a második generációs ZTE-Blad-et.A választ előre is köszönöm.

GYIK topikban jártál már????Mert ott le van írva!

töki
2011-10-10, 15:36
Sziasztok.

Api!!!

Nekem nem sikerül azzal a módszerrel előhozni a recoveryt amit kimásoltam.

Mert amikor ki rootolom és elakarom indítani a recovery managert akkor mindig azt irja hogy a program leállt. És ez után mindig ujraindul a telefon.

Léccives segits.

Köszönöm előre is.

Adamyno
2011-10-13, 19:30

2 lehetőség van:

1) Olyan csati, amire rá tudod dugni mondjuk a laptop Bluetooth vagy wifi antennáját. Nemtom mi a neve azoknak a csatiknak, de szabvány.

2) az nem csatlakozó, hanem maga az egyik antenna.

Ha készítenél több képet, meg s tudnám mondani egyből.

kg93
2011-10-18, 17:00
Sziasztok!
azt szeretnèm megtudni hogy gyàri telenoros romban hogy kapcsolhatò ki a market 3.0-àra valò automata frissìtèse???

feroo65
2011-10-19, 12:33
Sziasztok!

Eredetileg 2.1-es gen1-es t-mobil telefont, a két hivatalos frissítéssel 2.2-es gen2-esre faragtam. Eddig jó. Viszont, néhány nappal később az akku meghülyült. Vagy nem tölt 100%-ra, vagy ha csak 80% körül van, el sem kezd tölteni. Tudtok valamilyen módot az akku ellenőrzésére?

Persze lehet, hogy egyszerűen az akku adta fel, csak az érdelkelne, hogy van-e valakinek valamilyen tapasztalata.

Aki fárad a válasszal, annak előre is köszönöm.

fero

Fejlemény: ha kiveszem az akkut, visszateszem. Rendesen feltölt és bírja 2 napig. Rátölteni viszont nem hajlandó semmilyen szintről.

zsozsoka
2011-10-30, 00:51
Sziasztok. Abban kérném a segítségeteket, hogy a ZTe telomon. ami patricionalva Van 415 mb ra, kevés a tárhely. 10 %.Mit. csináljak.?

api29
2011-10-30, 07:24
Sziasztok. Abban kérném a segítségeteket, hogy a ZTe telomon. ami patricionalva Van 415 mb ra, kevés a tárhely. 10 %.Mit. csináljak.?

Mi van átpartícionálva????A ram van felszabadítva nem?Ha igen akkor kérdés a következő:milyen rom van rajta?Van-e rajta Clockwork recovery?

zsozsoka
2011-10-30, 19:40
Mi van átpartícionálva????A ram van felszabadítva nem?Ha igen akkor kérdés a következő:milyen rom van rajta?Van-e rajta Clockwork recovery?

2.2 -es spring rlsapi mod 3.2-full van rajta már több mint fél éve.
Természetesen patricionálva van csak nagyon sok (147 alk. van rajta ) és ha törlök egy párat akkor felszabadul a hely 20 %-ra 56.59mb szabad helyre. Vajon honnan tudok vagy milyen progival még helyet szabadítani fel ? Bár az appok nagy része sd kártyán van.

api29
2011-10-30, 20:19
2.2 -es spring rlsapi mod 3.2-full van rajta már több mint fél éve.
Természetesen patricionálva van csak nagyon sok (147 alk. van rajta ) és ha törlök egy párat akkor felszabadul a hely 20 %-ra 56.59mb szabad helyre. Vajon honnan tudok vagy milyen progival még helyet szabadítani fel ? Bár az appok nagy része sd kártyán van.

Az SD-n van EXT partíció?Ha nincs akkor csináld meg a GYIK topikban ott a leírás!Előtte az SD-ről MENTÉS!!!!!!!!!!!!Ha azzal megvagy akkor SD vissza a telóba,pár nagyobb alkalmazás reinstall és megvan oldva a kérdés!

zsozsoka
2011-11-02, 19:17
Sziasztok. Gen2 lettt a gen1-bol. Ujra kellett feltenni a naptárt ami szinkronizalhato volt. Sajnos eltűntek AZ adataim... vagy elő tudom valahogy a bejegyzéseket hívni?

Exiled
2011-11-02, 20:58
Sziasztok!

Van egy GEN1-es 2.1-es Telenoros készülékem, illetve tegnapig így volt, majd az alábbi folyamatot csináltam végig:
Letöltöm a következő fájlokat:
"stock_recovery.zip"
"gen2_136mb_system_no_oem_38mb_cache_266mb_data.rar"
"recovery-clockwork-3.0.2.8-blade-gen2-update_signed.zip" fájlt
"Swedish_S_RLS5_Api29_mod3.2_Full.zip"

A letöltött .ZIP kiterjesztésű fájlokat a telefonban lévő microSD kártya adat (első FAT/FAT32) partíciójának gyökér könyvtárába másolom. A másolás történhet a PC kártyaolvasójával is, azaz nem kell a telefonon keresztül csinálni.
A microSD kártyát beteszem a kikapcsolt telefonba.

Telefon indítása Recovery modban = A telefont bekapcsolása úgy hogy egyszerre és hosszan nyomom a "Bekapcsolás" és a "Hangerő -" gombot legalább 15 mp-ig. Ekkor a készülék "Recovery" módban indul el.

A gyári RECOVERY visszaállító program telepítése (Akkor kell ha a telefon Recovery modú indításánál nem FTM felirat látszik):
- Telefon indítása Recovery modban. (Telefon nincs csatlakoztatva a PC-hez.)
- A "Recovery" mód menüjében kiválasztom az "install zip from sdcard" menüpontot utána a "stock_recovery.zip" fájlt. (Léptetés a hangerő szabályzó gombokkal.)
- Az installálást a telefon "Home" gombjának megnyomásával indítom el. Várok az install végéig.
- Kiveszem a telefon akkumulátorát, várok 10 mp-t majd visszateszem az akkumulátort.
- Telefon indítása Recovery modban. Ekkor FTM feliratnak kel megjelennie a képernyőn.

Gen1-rő konvertálás Gen2-re:
- A PC-n kicsomagolom a "gen2_136mb_system_no_oem_38mb_cache_266mb_data.ra r" fájlt egy tetszőleges könyvtárba.
- A kicsomagolt RAR mappában lévő "driverinstaller.exe" programot futtatom a PC-n. (Telefon nincs csatlakoztatva a PC-hez.)
- Rendszergazdaként elindítom a "download_nochecksGen2.exe" alkalmazást a PC-n.
- A telefonból kiveszem az akkumulátort de benne marad a microSD kártya a rátöltött .ZIP fájlokkal.
- A telefont a "Hangerő -" gomb nyomvatartása mellett csatlakoztom USB kábellel a PC-hez, egészen addig tartom lenyomva a "Hangerő -" gombot, ameddig a telefon képernyőjén az FTM felirat nem lesz látható.
- A PC-n már futó "download_nochecksGen2.exe" alkalmazás ablakában aktívvá váló a "Start" gombot megnyomom. Megvárom a PC-n a "Succes ..." feliratot.
- A PC-n a "download_nochecksGen2.exe" fájlt tartalmazó könyvtárban keletkezett egy "Channel1.mvm" fájlt ezt elmentem egy biztos helyre a PC-n és törlöm a "download_nochecksGen2.exe" fájlt tartalmazó könyvtárból.
- A telefonból kihúzom az USB kábelt, majd beteszem az akkumulátort. Az SD kártya marad a telefonban.
- Telefon indítása Recovery modban.
- A "Recovery" mód menüjében kiválasztom "install zip from sdcard" menüpontot majd a "recovery-clockwork-3.0.2.8-blade-gen2-update_signed.zip" fájlt.
- Az installálást a telefon "Home" gombjának megnyomásával indítom el. Várok az install végéig.
- Kiveszem a telefon akkumulátorát, várok 10 mp-t majd visszateszem az akkumulátort.

ROM telepítése a már Gen2-es telefonra. (CSAK GEN2-re való ROM-ot szabad használni)
- A "Recovery" mód menüjében kiválasztom "wipe data/factory reset" menupontot és a "Home" gombbal indítom. Várok míg elkészül.
- A "Recovery" mód menüjében kiválasztom "wipe cache partition" menupontot és a "Home" gombbal indítom. Várok míg elkészül.
- A "Recovery" mód "advanced" menüjében kiválasztom "wipe dalvik cache" menupontot és a "Home" gombbal indítom. Várok míg elkészül.
- A "Recovery" mód "mounts and storage" menüjében kiválasztom "format boot" menupontot és a "Home" gombbal indítom. Várok míg elkészül.
- A "Recovery" mód "mounts and storage" menüjében kiválasztom "format system" menupontot és a "Home" gombbal indítom. Várok míg elkészül.
- A "Recovery" mód "mounts and storage" menüjében kiválasztom "format data" menupontot és a "Home" gombbal indítom. Várok míg elkészül.
- A "Recovery" mód "mounts and storage" menüjében kiválasztom "format cach" menupontot és a "Home" gombbal indítom. Várok míg elkészül.
- A "Recovery" mód "mounts and storage" menüjében kiválasztom "format sd-ext" menupontot és a "Home" gombbal indítom. Várok míg elkészül. (Csak akkor kell ha a microSD kártyán van EXT2-es partíció.)
- A "Recovery" mód menüjében kiválasztom "install zip from sdcard" menüpontot majd a "Swedish_S_RLS5_Api29_mod3.2_Full.zip" fájlt.
- Reboot system now.

Látszólag sehol nem volt hiba, mindent a leírás szerint csináltam és mégis úgy tűnik, mintha nem települt volna a ROM. Legalábbis reboot-ra a clockwork menüje jön elő. Többször is kivettem az aksit és próbáltam sima indítással indítani a készüléket, az eredmény ugyan az volt. Több ROM-ot is próbáltam telepíteni (minden alkalommal megvoltak a wipe-ok és formatok is), de nem jártam sikerrel maradt a clockwork menü indítás után.
Van ötletetek mit csinálok rosszul?

Köszi előre is a segítséget!

api29
2011-11-02, 21:11
Sziasztok!

Van egy GEN1-es 2.1-es Telenoros készülékem, illetve tegnapig így volt, majd az alábbi folyamatot csináltam végig:
"stock_recovery.zip"
"gen2_136mb_system_no_oem_38mb_cache_266mb_data.rar"

A letöltött .ZIP kiterjesztésű fájlokat a telefonban lévő microSD kártya adat (első FAT/FAT32) partíciójának gyökér könyvtárába másolom. A másolás történhet a PC kártyaolvasójával is, azaz nem kell a telefonon keresztül csinálni.

Telefon indítása Recovery modban = A telefont bekapcsolása úgy hogy egyszerre és hosszan nyomom a "Bekapcsolás" és a "Hangerő -" gombot legalább 15 mp-ig. Ekkor a készülék "Recovery" módban indul el.

A gyári RECOVERY visszaállító program telepítése (Akkor kell ha a telefon Recovery modú indításánál nem FTM felirat látszik):
- A "Recovery" mód menüjében kiválasztom az "install zip from sdcard" menüpontot utána a "stock_recovery.zip" fájlt. (Léptetés a hangerő szabályzó gombokkal.)
- Telefon indítása Recovery modban. Ekkor FTM feliratnak kel megjelennie a képernyőn.

- A PC-n kicsomagolom a "gen2_136mb_system_no_oem_38mb_cache_266mb_data.ra r" fájlt egy tetszőleges könyvtárba.
- A kicsomagolt RAR mappában lévő "driverinstaller.exe" programot futtatom a PC-n. (Telefon nincs csatlakoztatva a PC-hez.)
- A telefonból kiveszem az akkumulátort de benne marad a microSD kártya a rátöltött .ZIP fájlokkal.
- A telefont a "Hangerő -" gomb nyomvatartása mellett csatlakoztom USB kábellel a PC-hez, egészen addig tartom lenyomva a "Hangerő -" gombot, ameddig a telefon képernyőjén az FTM felirat nem lesz látható.
- A PC-n már futó "download_nochecksGen2.exe" alkalmazás ablakában aktívvá váló a "Start" gombot megnyomom. Megvárom a PC-n a "Succes ..." feliratot.
- A PC-n a "download_nochecksGen2.exe" fájlt tartalmazó könyvtárban keletkezett egy "Channel1.mvm" fájlt ezt elmentem egy biztos helyre a PC-n és törlöm a "download_nochecksGen2.exe" fájlt tartalmazó könyvtárból.
- A telefonból kihúzom az USB kábelt, majd beteszem az akkumulátort. Az SD kártya marad a telefonban.
- A "Recovery" mód menüjében kiválasztom "install zip from sdcard" menüpontot majd a "recovery-clockwork-3.0.2.8-blade-gen2-update_signed.zip" fájlt.

ROM telepítése a már Gen2-es telefonra. (CSAK GEN2-re való ROM-ot szabad használni)
- A "Recovery" mód menüjében kiválasztom "wipe data/factory reset" menupontot és a "Home" gombbal indítom. Várok míg elkészül.
- A "Recovery" mód menüjében kiválasztom "wipe cache partition" menupontot és a "Home" gombbal indítom. Várok míg elkészül.
- A "Recovery" mód "advanced" menüjében kiválasztom "wipe dalvik cache" menupontot és a "Home" gombbal indítom. Várok míg elkészül.
- A "Recovery" mód "mounts and storage" menüjében kiválasztom "format boot" menupontot és a "Home" gombbal indítom. Várok míg elkészül.
- A "Recovery" mód "mounts and storage" menüjében kiválasztom "format system" menupontot és a "Home" gombbal indítom. Várok míg elkészül.
- A "Recovery" mód "mounts and storage" menüjében kiválasztom "format data" menupontot és a "Home" gombbal indítom. Várok míg elkészül.
- A "Recovery" mód "mounts and storage" menüjében kiválasztom "format cach" menupontot és a "Home" gombbal indítom. Várok míg elkészül.
- A "Recovery" mód "mounts and storage" menüjében kiválasztom "format sd-ext" menupontot és a "Home" gombbal indítom. Várok míg elkészül. (Csak akkor kell ha a microSD kártyán van EXT2-es partíció.)
- A "Recovery" mód menüjében kiválasztom "install zip from sdcard" menüpontot majd a "Swedish_S_RLS5_Api29_mod3.2_Full.zip" fájlt.
- Reboot system now.

Látszólag sehol nem volt hiba, mindent a leírás szerint csináltam és mégis úgy tűnik, mintha nem települt volna a ROM. Legalábbis reboot-ra a clockwork menüje jön elő. Többször is kivettem az aksit és próbáltam sima indítással indítani a készüléket, az eredmény ugyan az volt. Több ROM-ot is próbáltam telepíteni (minden alkalommal megvoltak a wipe-ok és formatok is), de nem jártam sikerrel maradt a clockwork menü indítás után.
Van ötletetek mit csinálok rosszul?

Köszi előre is a segítséget!

Jól csináltál mindent,de a SUCCES felirat szerintem nem volt meg a GEN1-GEN2 konvertálás után!!!Azaz elrepült az IMEI számod!A probléma orvosolható csak én nem fogok se ma se holnap ráérni!Mondjuk eddig minden napra jutott egy visszaállítás!

Max IDE (http://hungariandroid.com/androidfans/index.php) regelsz megkeresed a téglagyár topikot,és ha mákod van valaki segít,én csak vagy péntek vagy szombat fogok ráérni!

api29
2011-11-02, 21:16
Na EXPRESS vegyél fel MSN-re!!!!ciwic*freemail.hu,és ha nem vagy satu a pc-hez megcsináljuk most!

Exiled
2011-11-02, 21:28
Na EXPRESS vegyél fel MSN-re!!!!ciwic*freemail.hu,és ha nem vagy satu a pc-hez megcsináljuk most!

Megtörtént. Vagy nem voltam elég gyors?

api29
2011-11-02, 21:32
nem látlak pedig be vagyok jelentkezve

felveszlek én!
add a címet

Exiled
2011-11-02, 21:38
ez a címem: jeszenszky.t*hotmail.com

rastafari
2011-11-03, 11:49
Sziasztok.
Api,tudnál nekem segíteni?
Olyan gondom lenne,hogy amikor beakartam kapcsolni a zte-met,akkor nem ment tovább az android villogó feliratnál,úgyhogy tettem rá valami recovery-t,de akkor kért vmi hálózat feloldó kódot ami nem a pin kód volt,úgyhogy raktam rá egy clockwork-ot,és utána egy gyári telenoros romot,de nem bootol be,megáll az android figuránál,megcsináltam 3x,de úgysem jó.
És most nem tudok másik romot rakni a mem karira,mert nem adja be a gépen a memória kártyát.
Ilyenkor mi a teendő?
Előre is köszi.

rastafari
2011-11-03, 18:28
Rájöttem.:D Nyomtam egy restore-t.:D
Tudsz ajánlani egy jól működő romot? :D

zsozsoka
2011-11-03, 18:53
Sziasztok. Gen2 lett a gen1-bol. Újra kellett feltenni a naptárt ami szinkronizalható volt. Sajnos eltűntek AZ adataim és a bejegyzéseim... vagy elő tudom valahogy a bejegyzéseket hívni? Tud erre valaki valami ötletet ?

rastafari
2011-11-04, 18:24
Valaki ajánl nekem egy jó,stabil romot,amin minden működik?
Mert sok olyan van,amin pl nem megy a mobilnet,bluetooth meg ilyenek.

Neutrino
2011-11-05, 11:07
Sziasztok! A kérdésem nekem is hasonló rastafariéhoz:

Én ezt tettem fel: Swedish_S_RLS5_Api29_mod3.2_Full
Amúgy jól működik, sokkal gyorsabban mennek az alkalmazások is, csak napi rendszerességgel előfordul, hogy újraindul a telefon. Valaki találkozott már ilyesmi gonddal? Lehet, hogy valamelyik belerakott alkalmazás miatt van, és akkor ki is lehetne védeni valahogy?

rastafari
2011-11-07, 04:55
Azt én is felraktam,de nekem nincs rajta mobilnet.:S

api29
2011-11-07, 08:56
Sziasztok! A kérdésem nekem is hasonló rastafariéhoz:

Én ezt tettem fel: Swedish_S_RLS5_Api29_mod3.2_Full
Amúgy jól működik, sokkal gyorsabban mennek az alkalmazások is, csak napi rendszerességgel előfordul, hogy újraindul a telefon. Valaki találkozott már ilyesmi gonddal? Lehet, hogy valamelyik belerakott alkalmazás miatt van, és akkor ki is lehetne védeni valahogy?

Mondhatni ez volt az egyik legtöbbet használt romom,de nekem ilyen hibát nem csinált!!!Valami app lehet a bűnös,de nehéz kideríteni,hogy melyik!

Neutrino
2011-11-08, 09:17
Mondhatni ez volt az egyik legtöbbet használt romom,de nekem ilyen hibát nem csinált!!!Valami app lehet a bűnös,de nehéz kideríteni,hogy melyik!

Igen, leszedtem egy csomó appot róla, a titanium backup törlő funkciójával, és azóta szerencsére stabilan megy, nem fordult elő több újraindulás.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

kezdokesfeno
2011-11-12, 18:00
Szia Api
Nem tudtam hol írjam el problémám, végül ide írom, ha nem gond.
Egy ideje azt vettem észre hogy telefonom aksia nem nagyon töltödik (vagy a tőltödség ejlzővel van valami gond nem tudom. ).
A te modszered által felrakot telenoros adroid 2.2 bladem van.
Egyszerüne nem tudom tölteni az aksiát !
Ha bavan kapcsolva akkor nem mutaja az hogy tőlödne , pedig mind a jobb led pirisan vilásgit , mint pedig a képrenyőn is látszik hogy látjhogy tölve van.
Valami tipp.
Vagy nincs mese, akis csere ?

deakodani
2011-11-16, 22:37
sziasztok valaki nem tudja, hogy hogyan lehet rátenni 2.2 -es Blade-re az Adobe Flashplayert? elöre is kösziii üdv Dani

csokar
2011-11-24, 12:11
Szervusztok

Két kérdéssel fordulnék a szakavatottakhoz, hogy állunk most a Balde Android 2.3-assal, Van már stabil verzió? Be tudnátok nekem linkelni a hozzá való step by step -et. Jelenleg egy gyári T-mobil-os romot használok, és ehhez a verzióhoz nem tudtam letölteni java-at. Mindenképpen kellene mert nem tudok bankolni a telefonnal. Van valami ötlet, mit lehet tenni?, a bank váltást mint megoldást kihagynám. :(

rfutar
2011-12-01, 21:43
Hali!

Látom nem nagyon érkezik válasz, de gondolom itt nincs is nagy forgalom, pont azért mert már elég régen működnek rendesen a 2.3-as romok, szerintem érdemesebb feltenni mint a 2.2őt. . Nézz át a megfelelő topikokba, és mindent megtalálsz, romot is leírásokat is teljesen részletesen. Nekem pár hónapja fut a ginger styr fry beta12_api2_v3_mod, minden működik (wifi,mobilnet, gps,BT), nem fagy, gyors, szinten mindegyik hd-s játék megy rajta zökkenőmentesen, textúrahiba nélkül).
(Pl.: Gangstar1,2, Nova, Assasin Creed, Dungeon Hunter1,2, Ethernal Legacy, Galaxy on Fire2, NFS, Asphalt5, SettlersHD, UnoHD, Pocket Legends, Sandstorm stb..)
Azóta biztos van jobb rom is. (ha jól láttam most a libra romok a menők)

api29
2011-12-01, 22:08
Hali!

Látom nem nagyon érkezik válasz, de gondolom itt nincs is nagy forgalom, pont azért mert már elég régen működnek rendesen a 2.3-as romok, szerintem érdemesebb feltenni mint a 2.2őt. . Nézz át a megfelelő topikokba, és mindent megtalálsz, romot is leírásokat is teljesen részletesen. Nekem pár hónapja fut a ginger styr fry beta12_api2_v3_mod, minden működik (wifi,mobilnet, gps,BT), nem fagy, gyors, szinten mindegyik hd-s játék megy rajta zökkenőmentesen, textúrahiba nélkül).
(Pl.: Gangstar1,2, Nova, Assasin Creed, Dungeon Hunter1,2, Ethernal Legacy, Galaxy on Fire2, NFS, Asphalt5, SettlersHD, UnoHD, Pocket Legends, Sandstorm stb..)
Azóta biztos van jobb rom is. (ha jól láttam most a libra romok a menők)

Pontosan!Vagy a GSF 12-es vagy esetleg a 27-es,vagy a libra vonalról most dobtam fel egy GEN2-re való romot,de van ami GEN3 ra kell de ott a libra firmet is fel kell tenni ami nem ördöngősség!Tehát összegezve vagy gsf b12 vagy a legfrissebb LibrApi_ginger!

puckuny
2011-12-20, 21:32
Sziasztok! Még új vagyok itt, nem tudom jó helyre írom-e amit szeretnék, nem sok mindent konyítok az androidhoz, van egy zte blade-m 2.2-es androiddal gyári t-mobile-os. A kérdésem az lenne, hogy mivel tudnám növelni a headset hangerejét? Segítségeteket előre is köszönöm.

zsozsoka
2011-12-24, 17:53
Sziasztok ! Kellemes Karácsonyi Ünnepeket Kívánok mindenkinek ! A problémám már régebben figyel..vagyis elvesztettem valami hiba miatt a telefonomról a személyes naptárbejegyzéseimet valamint a névjegyeimet.
Most ugyan az aa task nevű app-ot használom aminek a tetjén ott figyel a calendar felirat alatt a gmail címem csak fogalmam sincs , hogy mivel, melyik app-al (dropbox,sugarsync) vagy hogy tudnám elmenteni valahova az adataim, számaim, elvesztésük céljából. Válaszaitokat előre is köszönöm.

zsolt160
2011-12-24, 23:00
Szinkronizálni a Gmail-os acountoddal.

zsozsoka
2011-12-25, 19:06
Szinkronizálni a Gmail-os acountoddal.

Köszönöm Zsolt a válaszodat ded nekem ez egy kicsit kínai . LE tudnád írni bővebben , hogy ezt hogy kell csinálni? Köszönöm szépen.

zsolt160
2011-12-25, 19:28
Beállítások>Fiókok és szinkronizálási beállítások, Háttéradatok pipa, fiók kezelés, rálépsz a G-re és ott engedélyezed a szinkronizálásokat, van a névjegy, Gmail, Picasa (ha van neked), Naptár.
Viszont ha a névjegyek nem Google acounttal lettek lementve, akkor érdemes a névjegyzéket a telefonon lementeni sd-re. Névjegyzék bal gomb további>Import/Export másolás SD-re. Innen ugyan ezzel a technikával vissza is tudod tenni a telefonra. Vagy a lementett vcf kiterjesztésű névjegyez lemented PC-re, belépsz weben keresztül a Gmail-ba, ott névjegyzék import expor és oda is lemented a számokat. Ha ez után engedélyezve van a szinkronizáció és üres a névjegyzéked, fel pakolja az összes számot. Ennek egyik előnye az is, hogy akár a PC-n is szerkezdheted, és menti a képet is a telefonszámhoz.

zsozsoka
2011-12-26, 11:57
Köszönöm szépen Zsolt a tanácsokat , sikerült a szinkronizáció. Még egy kérdésem lenne : éspedig T9-ben szoktam írni az üzeneteimet és ha elfordítom a telcsit akkor tudom használni a Slide-ot is (anélkül írom be a szavakat, hogy felemelném a kezemet a teló kijelzőjéről). Egy baj van viszont ezzel a módszerrel, hogy mivel elég sok helyet használ fel az abc így nem látni azt, hogy mit írok be mert a kijelző tetejére jut a kis ablak amely mutatná a szöveget. Erre valami ötlet ?

zsolt160
2011-12-26, 15:02
Passz, LG-m van azon jól látszódik......

yamakasi
2011-12-27, 23:50
Szia Api!
Nem tartozik ehhez a topichoz de hátha tudsz nekem segíteni. Egy polaroid tab-ról lenne szó amin egy froyo 2.2 van de nem magyar lehet-e ezt magyarosítani anélkül hogy újra kellene rakni? Sajna nálunk semmi érdemleges infó nincs róla.
Előre is köszönöm.

zsozsoka
2012-01-04, 08:03
Sziasztok. Blade-em van és az a problémám, hogy megrendeltem a klikk szolgáltatást és azóta a telefon állandóan bepipálja az adatok engedélyezése a mobilhálózatokon nevű menüpontot pedig állandóan van wi-fi kapcsolatom és mivel most egy hónapig külföldön vagyok nem szeretném ha nem wi-fi-n frissítene a teló mert félek , hogy ellenkező esetben adatforgalmat generál és nem szeretnék sokat fizetni otthon ezért. Tudnátok valami tanácsot adni , hogy ezt hol lehet kikapcsolni mert hiába kapcsolom ki a pipát 3 perc múlva ismét automatikusan bekapcsolja önmagát. Köszönöm a válaszokat.

apaking
2012-01-07, 15:01
Üdv.
A következő lenne a problémám.
Keresgéltem itt a forumban és a neten is de nem találtam segítséget. Vettünk a gyerekeknek karácsonyra zte arizona telefonokat. T-mobile függők. Függetlenné szeretném tetetni őket mert vodás az egész család. A neten talált imei alapján kód nem használható mert rögtön segélyhívás jön be azzal az üzenettel, hogy nincs sim kártya. A telepítéses dolgokhoz meg nem merek nyúlni segítség nélkül ( nem is jo egyik leírás sem amit találtam zte telefonhoz, vagy csak szimplán béna vagyok)
Tudom nem ehhez a témához tartozik, de remélem tudtok segíteni nekem.
Segítségeteket és válaszotokat előre is köszönöm.

apaking

i.friend
2012-01-07, 15:59
A függetlenítés, mint tudod nem tartozik a törvényes megoldásokhoz. És ha keresgéltél itt is, akkor megtalálhattad Api válaszát, miszerint ilyen beavatkozás, ezen okok miatt, ennek a fórumnak nem szerepe.

Üdv.
A következő lenne a problémám.
Keresgéltem itt a forumban és a neten is de nem találtam segítséget. Vettünk a gyerekeknek karácsonyra zte arizona telefonokat. T-mobile függők. Függetlenné szeretném tetetni őket mert vodás az egész család. A neten talált imei alapján kód nem használható mert rögtön segélyhívás jön be azzal az üzenettel, hogy nincs sim kártya. A telepítéses dolgokhoz meg nem merek nyúlni segítség nélkül ( nem is jo egyik leírás sem amit találtam zte telefonhoz, vagy csak szimplán béna vagyok)
Tudom nem ehhez a témához tartozik, de remélem tudtok segíteni nekem.
Segítségeteket és válaszotokat előre is köszönöm.

apaking

apaking
2012-01-07, 16:02
akkor modosítom hozzászólásom. androidot szeretnék cserélni rajta. de amiket találtam zte telohoz nem nagyon okés az arizonához

Kicsitajszon
2012-01-10, 04:23
sziasztok. Egy kiss segitseg kene. Felraktam a telomra a 2.3-as androidot es most nemjon be semmi. Bekapcsol a sony ericsson felirat bejon meg egy elmosodott kep es enyi. meg a recovery sem indul amit feltelepitettem. Koszi

api29
2012-01-10, 06:30
sziasztok. Egy kiss segitseg kene. Felraktam a telomra a 2.3-as androidot es most nemjon be semmi. Bekapcsol a sony ericsson felirat bejon meg egy elmosodott kep es enyi. meg a recovery sem indul amit feltelepitettem. Koszi

Milyen sonyericcson felirat?Milyen romot tettél fel,és mire?

zteblade
2012-01-13, 14:59
Teljesen kezdő vagyok. Új és első a készülékem, ZTE blade 2.2.es verzióval. SEgítséget kérek, lehet-e és ha igen, hogyan névhez, vagy csoporthoz külön csengőhangot rendelni. Neten olvastam, hogy a 2.2-esnél már lehet.
Köszönöm

api29
2012-01-13, 15:16
Teljesen kezdő vagyok. Új és első a készülékem, ZTE blade 2.2.es verzióval. SEgítséget kérek, lehet-e és ha igen, hogyan névhez, vagy csoporthoz külön csengőhangot rendelni. Neten olvastam, hogy a 2.2-esnél már lehet.
Köszönöm

Névjegyzék>>>tapi>>>menü gomb>>>opciók>>>csengőhang

zteblade
2012-01-15, 15:06
Sziasztok! Még egy problémám lenne, mégpedig a bluetooth-al. felismeri a készülékeket, de kapcsolatot nem létesít velük, bármit csinálok.
Köszönöm

api29
2012-01-15, 19:15
Sziasztok! Még egy problémám lenne, mégpedig a bluetooth-al. felismeri a készülékeket, de kapcsolatot nem létesít velük, bármit csinálok.
Köszönöm

Ez az amit távolról nehéz megoldani!

zteblade
2012-01-16, 14:54
Ez az amit távolról nehéz megoldani!

Szia! Esetleg valami ötlet? Tehát felismeri a készüléket, párosítás is megtörténik és utána kiírja, hogy nincs kapcsolat.
Köszi

keroatis
2012-01-19, 19:41
Hello !

Én is ugyan igy jártam és elszálhatott az imei számom, mert nincs térerő a telomon, és ha le akarom kérdezni a telon az imei számom ezt irja ki : IMEI UNKNOWN.

api ha megkérlek rá tudnál segitteni ?

Exiled eredeti hozzászólása
Sziasztok!

"stock_recovery.zip"
"gen2_136mb_system_no_oem_38mb_cache_266mb_data.ra r"

- A PC-n kicsomagolom a "gen2_136mb_system_no_oem_38mb_cache_266mb_dat a.ra r" fájlt egy tetszőleges könyvtárba.

- Reboot system now.

üdv:Attila

api29
2012-01-19, 19:53
Hello !

Én is ugyan igy jártam és elszálhatott az imei számom, mert nincs térerő a telomon, és ha le akarom kérdezni a telon az imei számom ezt irja ki : IMEI UNKNOWN.

api ha megkérlek rá tudnál segitteni ?

Exiled eredeti hozzászólása
Sziasztok!

"stock_recovery.zip"
"gen2_136mb_system_no_oem_38mb_cache_266mb_data.ra r"

- A PC-n kicsomagolom a "gen2_136mb_system_no_oem_38mb_cache_266mb_dat a.ra r" fájlt egy tetszőleges könyvtárba.

- Reboot system now.

Tegyél fel másik romot,és lesz IMEI reményeim szerint,ugyanis az történt,hogy nem fért fel az általad kiválasztott rom a tárhelyre!Ilyenkor a rádiórész lebénul,de semmi komolyabb!Tedd fel az aktuális 2.3.5-öt a romtopik végéről,és jó lesz minden!

keroatis
2012-01-19, 21:32
Tegyél fel másik romot,és lesz IMEI reményeim szerint,ugyanis az történt,hogy nem fért fel az általad kiválasztott rom a tárhelyre!Ilyenkor a rádiórész lebénul,de semmi komolyabb!Tedd fel az aktuális 2.3.5-öt a romtopik végéről,és jó lesz minden!

Na tettem fel másik rom verziót " Swedish_S_RLS5_Api29_mod3.2_Full " de a helyzet változatlan, nincs imeim .

api tudnál segitteni hogyan állithatnám helyre a telot ?

Előre is köszi a segitséged !

api29
2012-01-19, 22:28
Na tettem fel másik rom verziót " Swedish_S_RLS5_Api29_mod3.2_Full " de a helyzet változatlan, nincs imeim .

api tudnál segitteni hogyan állithatnám helyre a telot ?

Előre is köszi a segitséged !

Ha jól értem ugyanazt tetted vissza!!!!!A LibrApi-t tedd fel!

keroatis
2012-01-19, 22:36
Ha jól értem ugyanazt tetted vissza!!!!!A LibrApi-t tedd fel!

Na ezt benéztem valóban nem azt tettem fel amit mondtál bocsi mindjárt felrakom . :)

keroatis
2012-01-20, 01:27
Feltettem amit irtál és müködik megint hibátlanul a telefon, köszönöm a segitséged !!!! :)

Van egy kérdésem valahogy vissza tudom tenni a gyári t-mobilos sw .t ?

tatita
2012-01-20, 02:00
Szia! Esetleg valami ötlet? Tehát felismeri a készüléket, párosítás is megtörténik és utána kiírja, hogy nincs kapcsolat.
Köszi

Kipróbáltam a sajátomon én is. Itt azt írja ki, hogy párosítva van, de csatlakoztatva nem. Ennek ellenére fogad és küld is fájlokat. Igaz nekem nem 2.2 van fent.

api29
2012-01-20, 06:53
Feltettem amit irtál és müködik megint hibátlanul a telefon, köszönöm a segitséged !!!! :)

Van egy kérdésem valahogy vissza tudom tenni a gyári t-mobilos sw .t ?

Természetesen!A TPT Újratöltve topikban is van egy módszer,és a GEN1/GEN2 topikban is ott van egy megoldás!Mindkét helyen az első hozzászólásban,a megoldás!Többszörösen tesztelt,garizható állapotra állítja vissza a telót!

keroatis
2012-01-20, 10:32
Rendben köszönöm a segitségedet megpróbálkozom vele csak azt nem értem hiába próbálom a romokat csak ezzel a rommal van téreröm imei számom " LibrApi_Ginger_V2_ZTE " a többivel hiába próbálom ki a vége : IMEI UNKOWN , valamit benézek vagy nem tudom mi lehet a gond . ?

api29
2012-01-20, 10:58
Rendben köszönöm a segitségedet megpróbálkozom vele csak azt nem értem hiába próbálom a romokat csak ezzel a rommal van téreröm imei számom " LibrApi_Ginger_V2_ZTE " a többivel hiába próbálom ki a vége : IMEI UNKOWN , valamit benézek vagy nem tudom mi lehet a gond . ?

BAAAAAAKKKKKEEEEEEEEEEEEEEEEEEEERR!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Te a Libra FIRMWARE-t TPT-zted fel a telódra!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Eeeeeeeee embeeeeeeeeeeeer!!!!!!!!!!!Az alatt nem fog működni a a sima GEN2-es rádiórész!

Megoldás:TPT újratöltve topik azaz ez http://forum.androidhungary.com/threads/1183-ZTE-Blade-TPT-%C3%BAjrat%C3%B6ltve-avagy-part%C3%ADcion%C3%A1l%C3%A1s-biztons%C3%A1gosan! Elolvasod a leírást és feltolod a 136/2/302-es csomagot!!!!!Utánna jöhet a rom a LibrApi_Ginger R9,és nem lesz gond!

keroatis
2012-01-20, 12:11
Hoppá valóban :) feltettem az általad linkelt oldalról tpt-ztem, fent van a gyári rom és minden oké !

Köszönöm segitséged !!!! :)

Janaboy
2012-02-02, 00:58
Sziasztok!

Némi segítséget szeretnék kérni! A telómon az RLS5 api féle rom van, szépen is megy, nincs vele gondom, amire használom. Csak kb 1 hónapja elkezdett olyat játszani, hogy nem hajlandó a wifire connectelni. Látja a wifiket, amikor csatlakozna az eltárolthoz, 1-2 mp csatlakozás után, írja hogy kapcsolat bontva, ilyenkor kb 3-4 mp-ig azt írja, hogy nem is érhető el a router (ami kb 2 méterre van tőle).
Egy ilyen wifi fixer szerű progi szerint az ipcím lekérés közben van valami baja. Időközönként gondol egyet, akkor jó és csatlakozik. Ha már bent van, nem dobja el. A másik gondom, ami szerintem ehhez csatlakozik, hogy a wifi tethering sem működik. Bekapcsolom és nem látja semmi a telót.

Valakinek valami ötlet a megoldásra?

Előre is köszi!
üdv
Janaboy

api29
2012-02-02, 10:28
Sziasztok!

Némi segítséget szeretnék kérni! A telómon az RLS5 api féle rom van, szépen is megy, nincs vele gondom, amire használom. Csak kb 1 hónapja elkezdett olyat játszani, hogy nem hajlandó a wifire connectelni. Látja a wifiket, amikor csatlakozna az eltárolthoz, 1-2 mp csatlakozás után, írja hogy kapcsolat bontva, ilyenkor kb 3-4 mp-ig azt írja, hogy nem is érhető el a router (ami kb 2 méterre van tőle).
Egy ilyen wifi fixer szerű progi szerint az ipcím lekérés közben van valami baja. Időközönként gondol egyet, akkor jó és csatlakozik. Ha már bent van, nem dobja el. A másik gondom, ami szerintem ehhez csatlakozik, hogy a wifi tethering sem működik. Bekapcsolom és nem látja semmi a telót.

Valakinek valami ötlet a megoldásra?

Előre is köszi!
üdv
Janaboy

Lehet hogy egy Factory reset elférne már!De akkor minden adatod elvész,úgyhogy előtte mentés!!!!!!!!

Janaboy
2012-02-02, 17:46
Lehet alapvetően hülyesegét írok, de nandbackup és visszaállítást csináljak clockrecoveryből vagy titanium backupot? Bár gondolom ha nandbackupot csinálok, az olyan mintha nem is reseteltem volna..

api29
2012-02-02, 19:40
Lehet alapvetően hülyesegét írok, de nandbackup és visszaállítást csináljak clockrecoveryből vagy titanium backupot? Bár gondolom ha nandbackupot csinálok, az olyan mintha nem is reseteltem volna..

Pontosan!..................

Janaboy
2012-02-02, 20:15
A factory reset clockworkből wipe date? A többi wipe nem szükséges?

api29
2012-02-02, 20:20
A factory reset clockworkből wipe date? A többi wipe nem szükséges?

Nem!A beállítások/személyes,és ott!

Janaboy
2012-02-02, 20:35
Nem!A beállítások/személyes,és ott!

Ok, megpróbálom! Köszi! Majd jelentkezem :)

Janaboy
2012-02-02, 21:50
Ok, megpróbálom! Köszi! Majd jelentkezem :)

Úgy tűnik a probléma megoldódott...köszi szépen!
A titanium backup simán visszaállított mindent (egy-két widgetet leszámítva).
Működik a wifi is, a tethering is. Hogy egyáltalán mi okozta vagy meddig lesz jó...majd kiderül.

spay
2012-02-04, 19:54
Sziasztok!
Api! Szükségem lenne egy kis segítségre telóval kapcsolatosan.
ZTE racer II
Lenne majd egy kis időd?

madeinpecs
2012-02-21, 01:00
Sziasztok!
Ma a telefonom fura dolgot csinált, lehet, hogy kikapcsolt a zsebemben, de mikor újra beírtam a pin-t, valami fura állapotot láttam viszont, talán valami kezdeti állapotba állt vissza (most egy éves, kb napra pontosan) Az alkalmazások még nem is zavarnak, de a telefonon lévő számokat sem tudom elővarázsolni, s ez viszont már nagy baj. Valakinek van ötlete, mi lehet a baj?

Előre is köszi

api29
2012-02-21, 05:32
Sziasztok!
Ma a telefonom fura dolgot csinált, lehet, hogy kikapcsolt a zsebemben, de mikor újra beírtam a pin-t, valami fura állapotot láttam viszont, talán valami kezdeti állapotba állt vissza (most egy éves, kb napra pontosan) Az alkalmazások még nem is zavarnak, de a telefonon lévő számokat sem tudom elővarázsolni, s ez viszont már nagy baj. Valakinek van ötlete, mi lehet a baj?

Előre is köszi

Két dolog lehet: Vagy az SD nyúlt ki (ha a gyári akkor sanszos),vagy a teló kezd kinyúlni!A számokat pedig a Gmail szinkronnal próbáld meg visszanyerni!Ha nem egy és onnan is törlődtek akkor pedig egy vírusra gyanakodnék!

madeinpecs
2012-02-21, 09:23
óó jajj.
mit jelenet ez a Gmail szinkron? találok hozzá valami leírást, hogyan találhatom vele meg a számokat?
(nem nagyon szoktam macerálni semmi téren a telefonom, mondhatni laikus vagyok:))

api29
2012-02-21, 09:29
óó jajj.
mit jelenet ez a Gmail szinkron? találok hozzá valami leírást, hogyan találhatom vele meg a számokat?
(nem nagyon szoktam macerálni semmi téren a telefonom, mondhatni laikus vagyok:))

Gondolom hogy a marketet használni tudd kellett egy Gmail fiókot létrehoznod!Ez így nézhet ki abcd*gmail.com erre kéne bejelentkezned mondjuk a PC-dről Mondjuk itt: https://accounts.google.com/ServiceLogin?service=mail&passive=true&rm=false&continue=https://mail.google.com/mail/?%26utm_source%3Dhu-ha-EMEA-hu-google%26utm_medium%3Dha%26utm_campaign%3Dhu&scc=1&ltmpl=default&ltmplcache=2 És a címtárat megnézned ez a bal felső sarokban jelölhető,vagy gördíthető,és nézhető meg!Ha ott megvan minden név akkor csak net kell a telódnak,a beállításokban a fiók/szinkron ponton beteszed a pipát mindenhova és elvileg letölti a teljes névjegyzékedet,ahogy volt!Ha ez nincs meg akkor van gáz!Ezért szoktam javasolni mindenkinek,hogy bár régi,és ósdi módszer de legalább havonta,vagy ha sok az új szám akkor hetente mentsük el a névjegyzéket SIM kártyára,és az SD-re is!Ezen sokan csak röhögnek,de ilyenkor milyen jól jön!

madeinpecs
2012-02-21, 09:36
azt hiszem megvan, ha ezt jelenti: beolvassa az összes gmail listámban szereplő embert...hát ez nem nyer így, nincs kötődésük a gmail-emhez :S én nem mentettem ki külön sosem sehova őket.
Amúgy az SD kártyám elvileg nem üres, szóval valahogy nem lehet megtalálni fájlrendszerben ezeket a számokat, ha összekötöm a géppel?

madeinpecs
2012-02-21, 09:38
hát igen, betelt a SIM-em, s az utóbbi időben ezért mentettem telefonra....akkor ennyi?

api29
2012-02-21, 09:45
azt hiszem megvan, ha ezt jelenti: beolvassa az összes gmail listámban szereplő embert...hát ez nem nyer így, nincs kötődésük a gmail-emhez :S én nem mentettem ki külön sosem sehova őket.
Amúgy az SD kártyám elvileg nem üres, szóval valahogy nem lehet megtalálni fájlrendszerben ezeket a számokat, ha összekötöm a géppel?

Erre gondolok:

171

Ha volt szinkronizálva akkor ott kell lennie az összes névnek!De ezt a pc-n böngészőből tudod megnézni!

madeinpecs
2012-02-21, 09:52
nem volt sajnos, nem értettem hozzá :(

api29
2012-02-21, 10:07
nem volt sajnos, nem értettem hozzá :(

Akkor pápá névjegyek!Legfeljebb nézd meg a SIM-en hogy nincs e meg bizonyos része!Névjegyek>>>menü gomb>>>importálás,vagy másolás SIM-ről!Vagy vagy!

zsolt160
2012-02-21, 13:46
api! Az a baj, hogy a szinkronizálást a névjegyzéknél vagy nem tudják beállítani (mert ha a telefont választják az nem szinkronizálja magát, és ez az alap beállítás), vagy félnek megosztani a Google szerverrel, így nem lesz mit visszamenteni.
Ötlet, ha nem akarod szinkronizálni, akkor vcard formátumba a teló (ez enyém igen) le tudja menteni az összes nevet az SD-re, onnan meg felmented a PC-re, így meg lesz pár helyen ha vissza kell állítani...
Megjegyzés: vcar-ot weben keresztül is be lehet tenni a Google fiókba, onnan meg visszaszinkronizálja magát a telefonra.

api29
2012-02-21, 14:01
api! Az a baj, hogy a szinkronizálást a névjegyzéknél vagy nem tudják beállítani (mert ha a telefont választják az nem szinkronizálja magát, és ez az alap beállítás), vagy félnek megosztani a Google szerverrel, így nem lesz mit visszamenteni.
Ötlet, ha nem akarod szinkronizálni, akkor vcard formátumba a teló (ez enyém igen) le tudja menteni az összes nevet az SD-re, onnan meg felmented a PC-re, így meg lesz pár helyen ha vissza kell állítani...
Megjegyzés: vcar-ot weben keresztül is be lehet tenni a Google fiókba, onnan meg visszaszinkronizálja magát a telefonra.

Kb erről írogatok!Megspékelve azzal,hogy ha először kapcsolsz be egy Androidot,vagy rom telepítés után feláll a rendszer egyből kéri a setup wizard a Gmail fiókot,hogy ha van lépj be ha nincs készíts egyet!És amint belépsz,vagy csinálsz már el is kezdi visszapakolni a névjegyeket!Ezzel kezd!Ugyanis a szinkron alapból be van kapcsolva!Az már más kérdés,hogy élnek-e vele a userek!Ettől elvonatkoztatva én nem csak SD-re mentek,hanem SIM-re is!Ugyanis azt meg a ZTE tárcsázó élből beolvassa,és megjeleníti!Valaki szerint maradiság,és csak röhög,szerintem meg nem az!SŐŐŐŐŐŐT!!!!!!!!

zsozsoka
2012-04-03, 22:19
Sziasztok ..bár én Zte tulaj vagyok és nagyon szeretem a készülékemet, de anyám most kapott egy Samsung gio-t ami alapból 2.2 -es froyo.
Kapott hozzá egy 2gb kártyát is.
Kérdésem az lenne , hogy -hogy kezdjek neki a telefon "beállításának" mint patricionálás és recovery..tehát mik ezek az utak amelyekkel kezdenem kell.
Köszönöm a válaszaitokat és azért kérdezem mert nem szeretném elrontani az elején valamivel ezt az új telefont.

zsolt160
2012-04-03, 23:17
Mit akarsz particionálni? Mit akarsz a telefonnal tenni? (miért kell a recovery?)

zsozsoka
2012-04-03, 23:40
Mit akarsz particionálni? Mit akarsz a telefonnal tenni? (miért kell a recovery?)

Ginger 2.3 -as van rajta és anyámnak szeretnék rátölteni egy navit (IGO) és amarketről szeretnék neki letölteni olyan app-okat melyeket hasznosnak vélek. Patricionálni pedig azért szeretném az sd kártyát mert most tök üres és app tárolása céljából gondoltam erre , hogy ne késöbb kelljen.

zsolt160
2012-04-04, 15:07
Nos akkor beteszed a kártyát és a telóval megformázod, kész. HA minden programot az SD-re akarsz pakolni, akkor root-ni KELL a telót, és utána a megfelelő program ami átteszi a dolgokat (sok van a market-en) ha annak kell, akkor érdemes particionálni az sd-t, mert ehhez már kellhet! (ext4)

ujjonc
2012-04-06, 14:43
üdv
Zte Bladen volt egy fözött rom erre clockwork-al tettem valamilyen akumlátoros izét..feltettem meg minden..azóta nem kapcsolodik csak a zöld kis android figura jelenik meg és vége..probáltam a recovery menüt..ezmég bejön itt probáltam mindent de semmi nem használ..tudtok segiteni? köszi előre is a választ:)!

zsozsoka
2012-04-08, 16:27
Sziasztok ! Régebben lemnettem a pc azt hiszem a gmail-re a naptárbejegyzéseimet. Sajnos most nem találom , hogy-hogy tudom szinkronizálni , hogy ismét a telefonomban legyen.
Köszönöm szépen a válaszait Zsolt160-nak. :)

zsolt160
2012-04-08, 16:37
Ha a telón nem találod de weben megtalálhatod a gmail-ban.
Szinkronizációhoz a beállítás>Fiókok és szinkronizálás>tapp a Google fiókra és itt a naptár szinkronizálása mellett legyen a pipa.

zsozsoka
2012-04-08, 17:18
Ha a telón nem találod de weben megtalálhatod a gmail-ban.
Szinkronizációhoz a beállítás>Fiókok és szinkronizálás>tapp a Google fiókra és itt a naptár szinkronizálása mellett legyen a pipa.

Zsolt160 köszönöm, hogy válaszolsz ..nos a teló naptári adatokat régebben szinkronizáltam és most pár napja új cm tettem fel a telóra és most nem találom a naptári adataimat.
A telefonon ki van pipálva a szinkrinzálása a naptárnak de nincs egyetlen bejegyzés sem.
Viszont lehet, hogy az orrom előtt van a gmail naptárja de sajnos itt keresgélem és csak a névjegyeket találom. Le tudnád irni , hogy merre találom a gmail naptárt a gmail-ben?
Bocs a tudatlanságomért...:)

zsolt160
2012-04-08, 17:28
A böngésző felső részén van egy fekete sáv. Jobbról a harmadik a naptár!

zsozsoka
2012-04-09, 12:07
A böngésző felső részén van egy fekete sáv. Jobbról a harmadik a naptár!

Köszönöm Zsolt az útbaigazítást és valóban igaz, ott volt a szemeim előtt a naptár lehetőség választása.
Ahogy írtad a telóban be van pipálva a google gmail szinkronizálás de -van fent pár naptárféle a telón - egyik naptárban sem látszanak azok a bejegyzések melyek a gmail-es naptáramban vannak.
Tehát egy kérdés maradt..hogyan tudom a gmail-ből szinkronizálni az adatokat , hogy azok megjelenjenek a teló naptárában is ?

zsolt160
2012-04-09, 15:02
Gyári van nekem csak, és abba szinkronizálja ha van net. Próbáld meg, vedd ki a pipát a szinkronizálásnál a naptár mellől és vissza. Ezzel kikényszeríted a frissítést, és utána nézd meg mi van. Esetleg a mai napra weben keresztül csinálj egy bejegyzést, utána szinkronizáltasd a fenti módon, és meglátjuk mi lesz.

zsozsoka
2012-04-09, 15:36
Gyári van nekem csak, és abba szinkronizálja ha van net. Próbáld meg, vedd ki a pipát a szinkronizálásnál a naptár mellől és vissza. Ezzel kikényszeríted a frissítést, és utána nézd meg mi van. Esetleg a mai napra weben keresztül csinálj egy bejegyzést, utána szinkronizáltasd a fenti módon, és meglátjuk mi lesz.

Igen, igazad van .
Próbáltam és írtam be egy bejegyzést na azt 2 perc alatt szinkronizálta.
Az eddigi bejegyzéseimet nem tudom , hogy miért nem képes.
Nem vágom..de majd ezen a módon összehozom valahogy..
Köszönöm és hálás vagyok , hogy segítettél.
Üdv.

zsolt160
2012-04-09, 18:04
Akkor azt még tedd meg, ha így működött, hogy kitörlöd amiket nem szinkronizált, aztán ismét felrakod ahogy csináltad. akkor talán már jó lesz minden...

csemeteim
2012-04-17, 12:21
Sziasztok
Eredetileg 2.2 Froyo volt a telómon de rátettem egy főzött romot a baj csak az hogy hívás fogadáskor a csengés után 3-4 másodpercel jelenik meg a hívó képe illetve éled a képernyő. Lehet esetleg ezzel valamit kezdeni.
Elnézést ha rossz helyen teszem fel a kérdést , mondjátok hol tegyem fel és javítom.
Előre is köszi :csemeteim.

zsolt160
2012-04-17, 13:57
Ott kezdhetnéd milyen a rom, így akik esetleg ezt használják tudnak majd segíteni, addig nemigen....

csemeteim
2012-04-18, 09:24
Igen , bocsi .
Tehát egy főzött rom 2.3.7 ICE ARMOR II ReBoRn de az a baj hogy elég összevissza jelentkezik a dolog egy-két hívásig semmi azután ismét csak csörgés és egy idő után a kép is megjelenik.
A jelenség más rom felrakásakor is előjött, mindegyikre ugyan azokat az alkalmazásokat tettem vissza .
Lehet hogy két hasonló alkalmazás üti egymást?
Köszi

korcsillio
2012-04-18, 11:45
Igen , bocsi .
Tehát egy főzött rom 2.3.7 ICE ARMOR II ReBoRn de az a baj hogy elég összevissza jelentkezik a dolog egy-két hívásig semmi azután ismét csak csörgés és egy idő után a kép is megjelenik.
A jelenség más rom felrakásakor is előjött, mindegyikre ugyan azokat az alkalmazásokat tettem vissza .
Lehet hogy két hasonló alkalmazás üti egymást?
Köszi
Nekem is van ilyen gondom...

csemeteim
2012-04-18, 13:42
Akkor most már csak egy biztos tanács hiányzik hogy megoldódjon a hiba.

tatita
2012-04-19, 23:58

ZTE Blade GY.I.K. topic, 12 "hozzászólás", inkább leírás. Talán...
Ha nem a rom hibája, akkor a fenti tárgytalan.

korcsillio
2012-04-20, 15:21

CPU beállításoknál a használati módot : INTERACTIVE -ra állítottam és egy fokkal nekem jobb lett :o

tatita
2012-04-20, 23:04
CPU beállításoknál a használati módot : INTERACTIVE -ra állítottam és egy fokkal nekem jobb lett :o

Valahol már én is javasoltam, tényleg jobb.

jenci
2012-04-30, 15:20
Szia Api!
Most vettem egy Telenoros Blade-t, aminek 2.2.2-es az op.rendszere. A használati utasítása igen szűkszavú. Tudnál abban segíteni, hol érek el normális használati utasítást, illetve abban, hogy egy átlagos felhasználónak milyen programokat érdemes letölteni a telefonra? Ez az első androidos telefonom, így nem ismerem még a lehetőségeket sem. Még egy szótár is elkelne, mert nem igen értem azokat a kifejezéseket amiket a fórumban használtok. Igazi kezdő vagyok, ezért az alapokat szeretném legelsőnek megtanulni. ha tudsz segíteni, megköszönném!

zsolt160
2012-04-30, 15:56
ÓCCCÓ nem drága, kicí használati.
Marketet nézegesd keresgélj. Ha valahol olvastál programot, keres rá. Ha nem találod akkor nem kompatibilis a telóddal.

tatita
2012-04-30, 17:00
Szia Api!
Most vettem egy Telenoros Blade-t, aminek 2.2.2-es az op.rendszere. A használati utasítása igen szűkszavú. Tudnál abban segíteni, hol érek el normális használati utasítást, illetve abban, hogy egy átlagos felhasználónak milyen programokat érdemes letölteni a telefonra? Ez az első androidos telefonom, így nem ismerem még a lehetőségeket sem. Még egy szótár is elkelne, mert nem igen értem azokat a kifejezéseket amiket a fórumban használtok. Igazi kezdő vagyok, ezért az alapokat szeretném legelsőnek megtanulni. ha tudsz segíteni, megköszönném!

Annak idejen kb 50 forumot, leirast, blogot stb elolvastam, ami Blade-el kapcsolatos. Ha az itteni ZTE topicokat atbongeszed, mar azzal is sokat tanulsz. Maga a hasznalati utasitas nem sokat er. Ezen tul meg olvashatsz itt-ott az androiddal kapcsolatban is, csak hasznodra valik. Amikor elakadsz valahol, kerdezhetsz is a ZTE altalanos topicban vagy abban, amelyikkel osszefugg a kerdesed.

tatita
2012-04-30, 17:01
+ ZTE Blade GY.I.K. topic. Ott is van nehany erdekesseg.

isttiv
2012-05-03, 14:52
Sziasztok!

ZTE Blade-em van, hivatalos 2.2-es androiddal. Az történt, hogy egyik napról a másikra elnémult az ébresztőm, és csak rezeg ébresztőhang nélkül. Az androidba épített ébresztőt használom, nem külön alkalmazást.
Természetesen ellenőriztem a beállításokat, mind a figyelmeztető hangok, mind pedig az ébresztő hangja fel van tekerve, és a telefonhang is. Tehát semmi nincs lenémítva.

Érdekes, hogy egyik nap még csipogott, míg másik nap már csak rezgett csipogás nélkül. Valakinek valami ötlete?

Seniorb
2012-10-15, 12:26
Sziasztok! Az a problémám hogy a videókat szaggatva játsza le a telefon, főzött romot nem akarok feltenni rá, mert nem bírja telefon( újraindul/lefagy) most a gyári 2.2 van rajta. nem tudtok valami jó playert amiben van mindenféle gyorsító, vagy stabil romot.
Jeleneleg MX playert használok.

STU85
2012-10-16, 12:49
Romot itt nézz: http://forum.androidhungary.com/thre...TE-Blade-ROMOK (http://forum.androidhungary.com/threads/1281-ZTE-Blade-ROMOK)
Ajánlom az R9-et vagy az R9-cel mixelt b27-et, ezek stabilak. Lejátszók közül én a mobo playert használom, elég jó, de azért ez a telefon sajnos nem valami erős.

.:wtf:.
2012-10-17, 08:10
az mx player teljesen hibátlan, nekem eddig mindent játszott, sok beállítási lehetőséggel, szerintem attól jobb nem kell.

rom pedig a rom topik vége felé keresendő, azok teljesen stabilak, jól használhatók, és jól kihasználják a minimális erőforrásunkat :D

Sziasztok! Az a problémám hogy a videókat szaggatva játsza le a telefon, főzött romot nem akarok feltenni rá, mert nem bírja telefon( újraindul/lefagy) most a gyári 2.2 van rajta. nem tudtok valami jó playert amiben van mindenféle gyorsító, vagy stabil romot.
Jeleneleg MX playert használok.

jani58
2012-11-09, 20:20
Szevasztok.
Ezt a romot tettem fel, librapi_ginger_r9_zte.
Nemtudok bluetuton játékot tovább küldeni.
Milyen programot kellene feltenni,hogy tudjak küldeni,vagy mi lehet a hiba?
Köszönöm a válaszokat.

zsolt160
2012-11-09, 21:25
Pontosan mit akarsz elküldeni? A telepítő apk-t? Azt csak file kezelővel, pl. Astro.

jani58
2012-11-09, 21:40
Pontosan mit akarsz elküldeni? A telepítő apk-t? Azt csak file kezelővel, pl. Astro.

Igen,azokat akorok küldeni,de azt irja,hogy egyik alkalmazással sem lehet küldeni.

zsolt160
2012-11-09, 23:21
Mi írja ezt ki? Melyik file kezelő?

jani58
2012-11-13, 18:23
Mi írja ezt ki? Melyik file kezelő?
Igen, a telepítő apk-t akarom bluetun küldeni
Ezt kiirja az Astro az Esfile és az android saját fájlkezelője is.
Pontosan ezt irja:Egyik alkalmazás sem tudja végrehajtani ezt a müveletet.
Képet azt tudok küldeni,de telepítő apk-t azt nem.
Vagy van olyan program amivel lehet blueton küldeni?
Ez van fent:LibrApi_Ginger_R9_AOSP
Köszönöm a segitséget.

zsolt160
2012-11-13, 19:29
Nálam működik. Milyen programok telepítőjét küldenéd? Nem lehet, hogy rendszer védett a file? Nem tudok okosabbat. SD-n van?

Laler
2012-11-27, 13:59
Sziasztok.
Renélem él még a topic, mert bajba vagyok.

Adott egy ZTE blade Telenoros, gyári rommal (gen2)
Szerettem volna frissiteni a romot rajta, ezért leszedtem egyet, (nem tudom már melyiket) de ami elvileg automatikusan felteszi magát.
A lényeg, a startos résznél minden rendbe is volt, "letöltés sikeres"
Usb kihúz. Teló bekapcs, de bármit csinálok, csak az FTM ablak jön elő, illetve a vol fel+menü+bekapcs gomb combóval a menü előjön. Sd kártyát nem látja a gép, de a telefont érzékeli. Probáltam a gyári romot (-kat) visszatenni, de FTM.
Kérlek segítsetek

Köszi előre is

arnoldh
2012-11-28, 20:29
Sziasztok.
Renélem él még a topic, mert bajba vagyok.

Adott egy ZTE blade Telenoros, gyári rommal (gen2)
Szerettem volna frissiteni a romot rajta, ezért leszedtem egyet, (nem tudom már melyiket) de ami elvileg automatikusan felteszi magát.
A lényeg, a startos résznél minden rendbe is volt, "letöltés sikeres"
Usb kihúz. Teló bekapcs, de bármit csinálok, csak az FTM ablak jön elő, illetve a vol fel+menü+bekapcs gomb combóval a menü előjön. Sd kártyát nem látja a gép, de a telefont érzékeli. Probáltam a gyári romot (-kat) visszatenni, de FTM.
Kérlek segítsetek

Köszi előre is

Ajánlom figyelmedbe az alábbi topicot!
Olvasd át vagy kétszer háromszor mielőtt bármibe is belekezdel!!!
De ha rám hallgatol elolvasod az összes topicot és hozzászólást hátha felfedezni vélsz valamit ami fontos lehet!
Persze azt tudd hogy felelősség az a tiéd minden esetben!
http://forum.androidhungary.com/threads/859-Hivatalos-friss%C3%ADt%C3%A9s-azt%C3%A1n-%C3%BAj-ROM-(T-Mobile)