PDA

Teljes verzió megtekintése : Samsung Galaxy Spica

oldal : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

imitto
2010-03-12, 11:39
dumi 02.25-én rendeltem, tegnap kaptam meg. Nekem is 2 hetet írtak, a gyári már kezdett felválni szóval izgultam rendesen :D

hadesz
2010-03-13, 18:55
Sziasztok!

Ma vettem, és az lenne a kérdésem, hogy az USB ről töltést ki lehet kapcsolni valahogy? Nem akarom kapásból tölteni, viszont kellene a telefonkönyvet, meg egyéb fájlokat rámásolnom. A mobil netet amúgy a konfigban "elrontottam", így nem lesz magas számlám, itthon meg van wifi.

Köszi a segítséget

snailhunter
2010-03-13, 19:44
Amint rádugod a szám.gépre azonnal töltőre kapcsol.

dumi
2010-03-14, 08:24
Sziasztok!

Végigolvastam a topikot és sokan írtátok, hogy nem megy a szofver, amit a telefonhoz adtak. Én tegnapelőtt vettem egy ilyen készüléket és a T-seknél a kezembe nyomtak egy papírt, amire le volt írva, hogy nagyon sajnálják a program nem megy, de rakjam fel és hamarosan jönni fog hozzá frissítés, és azzal már minden jó lesz! Szóval csak várni kell!

Lenne egy kérdésem is:

Valaki nem tudja, hol lehet kikapcsolni azokat a hangokat, amik bekapcsoláskor szólnak?

Előre is köszi.

hoze
2010-03-14, 09:50
Dumi: Én novemberben vettem a Spicát, azóta jön hamarosan a szoftwer, a 2.1 frissítés , stb... :)

A hangokról: a kis ujjbegyedet ráteszed a hangszóróra és már nem is jönnek a hangok. :)

nemka
2010-03-15, 00:13
hadesz: A Li alapú akkukat nem muszáj lemeríteni töltés előtt. Bármikor rá lehet tölteni, az elektronika nem engedi túltölteni. A kisütéseket viszont nem kedveli.

kissgrof
2010-03-15, 10:56
skype alkalmazásról androidra valaki hallott , vagy olvasott valamit?

marobgy
2010-03-15, 16:27
senkinek semmi hír arról a bizonyos frissítésről?

kissgrof
2010-03-15, 20:03
Szerintem ha hivatalos lesz a frissítés arról a médiaorgánum szólni fog , nyugi !

Lorenzo
2010-03-15, 22:58
Sziasztok egy kérdés:

ma csinálta először a teló:

egyszerűen nincs hálózat (Pannonos a teló), ha a hálózatoknál rákeresek, akkor látja mind a 3at, de nincs térerő, egy x van ott helyette, ha telefonálnék, akkor azt írja: "nincs regisztrálva a hálózaton"

a SIM kártyát átraktam másik telóba, ott se működött, tehát gondoltam SIMkártya porbléma, de beletettem a másik SIM-emet is a Galaxyba és az sem működött...

kérlek segítsetek, mi lehet...

(ja, és ha bekapcsolom a készüléket, ez is csak mai naptól van, akkor a advanced task killerben azt mutataj minta kb 10 program meg lenne nyitva,pedig akkor kapcsolósott be a teló....)

bzsolt
2010-03-16, 07:27
Bekapcsolás után ha elindítom a task killert, nekem 13 programot mutat a listán. Anélkül, hogy bármelyiket elindítottam volna. Most viszont belenéztem a task killer menüjébe és ott láttam olyat, hogy ignore list. Indítsd el a task killert. Menügombra katt, settings és én ott a default click action-t átállítottam ignore-ra az alapból select-en lévőt. Telót kikapcsoltam majd újra elindítottam. A szokásos 13 program ott vihorászott a listában. Katt mindegyikre, és már vágta is be az ignore listába. A következő újraindításkor ezek a programok már nem voltak a listában. Azt persze nemtom megmondani, hogy csak szimplán nem mutatja őket és ettől még futnak a háttérben, vagy így alapból kilövi ezeket. Nekem két program maradt ki ebből a szórásból. Az egyik az ébresztő a másik maga a task killer. Ugyanis amíg ignore listában volt a task killer is, addig feszt ott virított a zöld kis figura az értesítő sávban és leírta ha rá kattintottam, hogy hol lehet kikapcsolni ha már nem használom. Ezért kivettem az ignore listából. A hozzáértők majd megaszondják, hogy ez a helyes elintézési mód vagy sem. :-)

petipetya
2010-03-16, 08:06
Mindenkinek ilyen a telefon: bekapcsolás után alapból feláll pár program.

Az ignore list pont az ellenkezőjére való. Ha oda beteszel valamit, akkor azt a task killer sosem fogja bezárni - így feleslegesen fut sok alkalmazásod a háttérben.

Én a task killer free nevűt használom (piros robot ikonja van a marketben), itt betettem a gmailt az ignore listába - vagyis ezt sosem zárja be. Ami a lényeg, hogy van benne olyan funció, hogy a telefon ki-bekapcsolása után automatikusan bezárja azokat a programokat, melyek nincsenek benne az ignore listában, így rengeteg memóriát szabadít fel. Plusz azt is be lehet állítani, hogy a képernyő kikapcsolásakor is ölje le a futó programokat. Az pedig már csak hab a tortán, hogy az asztalon is el lehet neki helyezni háromféle widgetet - ezek közül én a legegyszerűbbet használom (legfelül): ha rábökök, akkor bezárja a nyitott alkalmazásokat:

http://lh4.ggpht.com/_Wm3_LW5x_Qw/S5YOtpPnpqI/AAAAAAAABTs/nMed--EYf5g/CAP201003091002.jpg

bzsolt
2010-03-16, 08:53
És hogy lehet ignore listára pakolni ebben a programban? Mert az ébresztő nekem eléggé fontos lenne, és azt a másikban is ki kellett hagyni. Gondolom ebben is így kellene tenni.

És mi neked az sok ikon ott a fenti sávban? 8O

erika81
2010-03-16, 09:38
Az ignor listára úgy vehetsz fel elemeket, hogy a taskiller megnyitásakor az abban szereplő kiválasztott ikont folyamatosan nyomva tartod és ekkor a felugró ablakban bejelölöd az ignor szót. Nekem spec az ébresztőt nem kezeli a taskiller ezért fel sincs véve, tehát ha be van állítva és nincs az ignor listán akkor is teszi a dolgát pontosan, de csak bekapcsolt készülék mellett!

petipetya
2010-03-16, 11:53
Balról jobbra

task killer:

task killer fotója (http://lh5.ggpht.com/_Wm3_LW5x_Qw/S59h_dMEeEI/AAAAAAAABW8/rGwepV-fM4s/CAP201003161145.jpg)

quick settings:

quick settings fotója (http://lh3.ggpht.com/_Wm3_LW5x_Qw/S59iBT06mPI/AAAAAAAABXE/jkjxhMsH5JY/CAP2010031611461.jpg)

drocap2: a képlopó

battery status free, amit azóa lecseéltem a batteryminder-re:

batteryminder fotója (http://lh4.ggpht.com/_Wm3_LW5x_Qw/S59iAWRHDrI/AAAAAAAABXA/MqM3BN9vMi4/CAP201003161146.jpg)

wifi, rezgőmód, térerő, aksi, óra

ui.: Örömmel látom, hogy sikerült lecserélni az avatar képet. Mindegyik androidos fórumra ezt állítom be, mert így könnyen felsmerhető vagyok. :-)

bzsolt
2010-03-16, 12:00
Felpakoltam ezt a taskkiller fajtát, de semmivel nem vagyok előréb. Ugyanúgy folyamatosan visszatérnek egyes programok akárhogy akar eltüntetni. Pölö a digital clock, a magyar billentyűzet, a vizbattery. És azt még nemtom mik jönnek még elő mert nem használtam most a telefonon egy programot sem. Beállítottam automatikus írtásra de nem mondhatnám, hogy hajlandó rá. Azt a kis ikont, amit a widget-ek közül pakolok ki még nem láttam olyan pirosan mint a fenti képen Petyánál. Esetleg némi ötlet? Vagy inkább ne szenvedjek vele?

petipetya
2010-03-16, 14:00
Mindig visszatérnek a programok (mindenkinek), ezért kell a task killer. :)

Az ikon ott van a widgetek között.

bzsolt
2010-03-16, 14:04
Az aksim is eléggé gyorsan merül, nemtom köze van-e ahhoz, hogy feszt visszatérnek a háttérben futkorászó programok. Most pölö toltam két pályát a bejeweled-en /első kettőt, kb. 8 perc alatt/ és a 100%-os aksi leugrott 90-re. De amióta megvan nem bírt még nekem 3 napot egy feltöltéssel. Igaz játszok vele, msn-zek,ha úgy alakul honlapokat nézegetek. De tényleg ilyen nagyon zabbantja az aksit ha használom a felpakolt programokat? Vagy csak valamit nem állítottam be?

bzsolt
2010-03-16, 14:06
Ahham. Azt most töfködtem rendesen, mármint a kis ikont, de hol van nekem erre időm, hogy percenként rapötyögjek, hogy semmi ne fusson? :-)

bzsolt
2010-03-16, 14:47
Korábban olvastam valahol /lehet, hogy itt/, hogy ha feliratos filmet teszek a telefonra és le akarom játszani, akkor a szöveggel valamit csinálni kell, hogy a hosszúékezetes betűket is normálisan mutassa. Felpattintottam a 24 sorozat 8. évadának 4 részét és rendben le is játsza az epizódokat és alá is teszi a feliratot /nem az alap lejátszóval játszottam le ofkorsz, hanem a marketről szedtem le az mVideoPlayer-t/, de az é betű pölö egy felkiáltőjelként jelenik meg. Erre esetleg ötlet?

petipetya
2010-03-16, 16:14
Nem kell töfködni az ikont, ha lekapcsol a képernyő, akkor leöli a futó alkalmazásokat.

Az aksi merül rendesen, ez teljesen normális. Ha olyat látsz hogy xy nem töltötte 3 napig, akkor az nem használja ki a telefont - úgy nekem is kibírná, ha nem csinálnék rajta semmit.

bzsolt
2010-03-16, 17:06
Értem, kösz Petya! :-) Akkor nem egyedi a "gondom". Hiába nah, azt hittem egy hét után megszűnik a varázs, de nem! Remek kis telefon ez. :D

Ellenben, hogy újabb nyígásomnak adjak hangot. Kérdezném, más is tapasztalt olyat, hogy leáll egy program használat közben és kiad egy ablakot várakozás és kényszer leállítás gombokkal? Most hívott munkatársam, hogy neki ezt már hívás közben is csinálja. Eddig én még nem jártam így ezzel. Nekem főleg az igo fagyogat le, bár ma a bejeweled is megadta magát. Ez az 1.5-ös op rendszer sajátossága, vagy vigye izibe szervízbe? Esetleg erre valami program létezik? Persze olyan, melynek használatával nem bukja a garanciát. Előre is kösz a segítséget.

imitto
2010-03-16, 17:20
bzsolt*: Feltettem ezt a lejátszót. A marketen mikor ráböksz kb. az instal felirat környékén írja hogy ha furcsa karaktereket látsz olvasd el a FAQ-t. Telepítettem, beleolvastam a helpbe, ott írja hogy ha nem OK a karakterkódolás, nyisd meg a felirat fájlt notepaddal (megjegyzés: tényleg notepad vagy total commanderben szerkesztés, a WordPad meg a Word hozzácsap karaktereket...) majd "mentés másként", a felugró ablakban a karakter kódolást átállítod UTF-8-ra és save. Ennyi. Kipróbálni most nem tudom, beesett egy rakat meló...ha valaki kipróbálja írja meg a tapasztalatokat!

bzsolt
2010-03-16, 17:42
Köszönöm Imitto. Kipróbáltam. Működik a dolog. Annyi, hogy nekem txt.be mentette le, azt meg ugy nem ismeri vel a program, mint subtitle-t, ezért átírtam srt.re a kiterjesztést. Remekül futnak az ékezetes betűk most már.

petipetya
2010-03-16, 20:42
bzsolt, sajnos ez 1.5-ös sajátosság, ez a verzió még gyerekcipőben jár.

bzsolt
2010-03-16, 20:56
Ettől tartottam. Jöhetne már a hivatalos frissítés, mert nem akarok jótállást vagy telót bukni egy sufnyituning jellegű akcióval, de a végén még rákényszerülök :-).

imitto
2010-03-16, 22:48
Valaki összefoglalná miért is jobb a frissebb? WinMobilom volt előzőleg, azon a gyári rom nekem emlékeim szerint 3 napig volt meg, utána jött a főzött. A droidon viszont nekem minden hibátlan ezen az 1.5-ön, lassan 2 hetes lesz és eszembe se jutott lecserélni.

bzsolt
2010-03-16, 23:59
Imitto, itt olvasgass! :D

http://galaxyspica.blogspot.com/search/label/galaxy%20spica%20i5700%20android%202.1

faragob
2010-03-18, 09:51
Film nézésre a Meridian playert használom. Szépen kezeli a feliratot, de az ékezeteket nem szereti...hogy tudom rávenni, hogy szeresse? Olvastam anno, hogy az sd kártyára kell valamit másolni, vagy valami ilyesmi...

imitto
2010-03-18, 10:07
Próbáltad a kicsit fentebb vázolt megoldást? Mert az nem feltétlenül csak ahhoz a playerhez hasznos. (pl. web sablonoknál amik nem kezelik a magyar ékezetet szintén be szokott jönni...)

kissgrof
2010-03-18, 10:26
hahó !

olvassátok el !

http://mobilarena.hu/hir/erkezik_a_galaxy_spica_android_2_1_frissitese.html

hadesz
2010-03-18, 12:06
Üdv!

Én a következőt vettem észre: ma volt az első egész éjszakás kikapcsolt töltésem, mert elsőre csak 3 órát tudtam tölteni, de már akkor is azt vettem észre h bármelyik battery widgetet kiteszem, amint lehúzom a töltőről a telot (12 óra után) az aksi töltöttsége kapásból 90%on lesz, ez vmi hiba? Próbáltam több widgettel is, mind ezt produkálja. Valaki tapasztalt hasonlót?

Köszi

HáDéSz

hadesz
2010-03-18, 12:28
Amugy a New PC Studio amit CDn mellékeltek, megismeri a telefont és ha rámegyek a frissítésre, akkor annyi hibát kapok csak, hogy a kiszolgálón nem található szoftver a készülékhez... nem problémázik h nem ismeri meg vagy ilyesmi...

hadesz
2010-03-18, 14:25
najó a TasKiller nekem se akar automatikusan kilőni screen off-nál, pedig bepipáltam és ujra is indítottam a TasKiller-t

gergobox
2010-03-18, 18:32
Sziasztok. Számítógépről nem tudok másolni dolgokat a telára, amikor rádugom a kábelt csak tölteni kezd el, az értesítési sávon nem lesz usb ikon, mit állítsak be? Válaszaitokat előre is köszönöm.

imitto
2010-03-18, 19:10
Indítsd újra, túl sok minden fut (vagy valami ki lett ütve ami kellene). Nekem is így oldódott meg és kollégámnak is.

gergobox
2010-03-18, 19:30
Újraindítottam ás semmi, New Pc Studio azt írja ki, h nem támogatott típus...

bzsolt
2010-03-18, 19:37
Gergobox! Munkatársamnál totál ugyanez a hibajelenség volt. Ő is ha rádugta usb-re, akkor csak töltött és nem jelent meg semmilyen értesítés a fenti sávban. A megoldás az ő esetében az volt, hogy felpattintotta az APN Droidot, a Task killer-t, majd az én gépemen lett usb-hez csatlakoztatva és akkor már felismerte az usb-ét és nem csak törtésre használta. Igaz nem rögtön ismerte fel nálam sem, de egy fél percen belül ment az övén is. Az telefonom meg kapásból felismerte, igaz, akkor nekem már fent voltak az említett programok. Hogy most ezek miatt lett jó nálam vagy sem, azt nemtom. De próbáld más gépre is rádugni, vagy csak másik usb foglalatba.

bzsolt
2010-03-18, 19:41
Hádész! A task killer free /piros ikon/ nálam sem lövi ki a háttérben a programokat. Akkor igen, ha képernyő sötétítés előtt manuálisan kiiktatom a programokat /katt a widget ikonra az asztalon/. És akkor úgy lépek vissza a lezárásból, hogy nem fut semmi. De rá pár másodperccel már megy is a számlálója a kis mocsoknak. :-)

A batteryminder is így tesz. Szinte azonnal leugrik 90%-ra. Ez nem gond, mindenkinél így működik. Ettől még fogja bírni egy jó darabig a telefonod. Én egy ilyen aksi töltöttségnél simán végignéztem az új Mel Gibson filmet, anélkül, hogy tölteni kellett volna. Igaz a film végére megcsappant az aksi szint, de nem állt le közben a telefon.

bzsolt
2010-03-18, 19:42
És Hádész, milyen új pc studio-ról beszéáltél? Ki adta és mikor? Benne volt telefon dobozában az új? Mikor vetted a telefont, ha benne volt?

bzsolt
2010-03-18, 19:47
Faragob! Én az mVideoPlayer programot tettem fel. Nálam is hibásan kezelte a magyar ékezetes betűket a feliratban, addig, amíg le nem mentettem még a számítógépemen UTF-8-ban. Az eljárást fentebb olvashatod. De leírom ide is, ha nem akarsz visszább lapozni. Megnyitod az srt-t egy jegyzettömben /másban ne, mert az hozzátesz valamit, amivel ugyanúgy nem műxik majd rendesen/. Mentés másként, és megadod neki, hogy ne az alapértelmezett kódolást használja, hanem a lista alján megbúvó UTF-8-at. Ekkor egy txt fájlt pakol a gépedre, ahova megadtad neki. Ezt szépen átnevezed srt kiterjesztésre és kész is. Innentől megy a gépen is és a telefonon is rendesen /bár nekem a mentés nélkül is ment a gépen, csak a Spica-n nem/.

gergobox
2010-03-18, 19:57
Kössz bzsolt a helpet, megoldottam a gondot, visszaállítottam gyári beállításokra és tökéletes :-)

jeva
2010-03-18, 20:56
sziasztok!

van egy problémám amire talán valaki tudja a megoldást. az otthoni laptopra rádugva a galaxy-t tölti, de nem jelenik meg mint usb cucc, a céges gépen viszont minden frankó. az install cd-ről fent van a driver, a pc studio viszont nincs. nem értem ...

felmerült itt korábban: kies download (http://www.samsung.com/hu/consumer/detail/support.do?group=mobile-phone&type=mobile-phones&subtype=touchscreen&model_nm=GT-I5700&disp_nm=Samsung%20I5700&language=&cate_type=all&dType=D&mType=SW&vType=&prd_ia_cd=01015100&model_cd=GT-I5700HKAPAN&menu=download)

bzsolt
2010-03-18, 21:03
Már kiderült többek által, hogy semmire sem jó a program. 10 emberből egy állította, hogy neki működik, de hogy neki is mennyire, azt nem tudni.

Egyébként próbáld ki azt az usb-s problémára, amit a feletted lévő hsz-ben írtak.

bzsolt
2010-03-18, 21:23
Nah addig beszéltünk a dologról, míg nálam is fellépett ez a probléma az usb-vel. Most már tojik rá, hogy felismerje. :?

Gyárira visszaállítás után tökéletesen megy nálam is, de baromira bosszús vagyok, hogy le kellett túrni a teljes programpelattámat és minden eddigi beállításomat.

jeva
2010-03-18, 22:59
egy mezei telefon restart segített, már látja. kies ügyben. azt írták több helyen, h a mass storage only opciónak nem szabad pipálva lennie, h működjön, de ez sem segített igazán, pedig elméletileg ezen keresztül lehet majd upgrade-elni, de most csak "connecting the device, please wait ..." van feszt. valahol azt olvastam, h germániában már elérhető az upgrade. leinstall, germán reinstall? :)

faragob
2010-03-19, 12:11
Köszi az infót bzsolt!!:)

Vakond
2010-03-20, 08:45
Sziasztok, olyan navigációs szoftvert keresek, amelyik, koordináták alapján is tud navigálni, nem csak utcanevekkel dolgozik. Esetleg van valami bővítmény az Amigo-hoz, ami ezt lehetővé teszi, vagy alapból tudja és csak én nem tudom, hogyan működik?

Válaszokat előre is köszi!

szekkyy
2010-03-20, 15:04
Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy ha letöltök valamit a Market-ről akkor az pénzbe kerül? Ha igen akkor hol látom azt hogy mennyibe? Vagy a használatáért kell-e fizetni?

A választ várom és előre is köszönöm!

Üdv.: szekkyy

kissgrof
2010-03-20, 15:38
hahó !

olvassátok !!http://nonstopmobil.hu/galaxy-spica-jon-az-android-21-20100317.html

petipetya
2010-03-20, 17:32
szekkyy, ilyen programokkal találkozhatsz a marketen:

- teljesen ingyenes, szabadon letölthető és használható

- részben ingyenes, szabadon letölthető és használható, ám bizonyos többlet funkciók csak a megvásárlás után érhetőek el

- fizetős alkalmazások, melyekért fizetni kell - ezeket általában megtalálhatsz a rapid vagy megaupload oldalakon...

szekkyy
2010-03-20, 18:57
Petipetya köszönöm a választ.

De lenne akkor még egy kérdésem: Azt hol látom, vagy hol lehet abba belemenni hogy teljesen ingyenes ? Ami mögé oda van írva hogy Free?

zalan
2010-03-20, 19:15
kissgrof azt esetleg tudod h a frissitést hogy kell megoldani a pc studion keresztül amikor a program nem ismeri fel a telomat és ahogy hallottam ez a probléma nem csak nálam jelentkezett.a másik valaki tudja hogyha én ezt a programot rá akarom tenni a netbookomra amin nincs cd léejátszó azt h tudom megoldani??

előre is thx a segitséget

zalán

robotsyte
2010-03-20, 20:05
Zalan:

nekem sem ismerte fel de a samsung oldalán a telót megkeresed és ott van a letöltések között már a pc studio is azt letöltöd és menni fog.

<a> href="http://www.samsung.com/hu/consumer/detail/support.do?group=mobile-phone&type=mobile-phones&subtype=touchscreen&model_nm=GT-I5700&disp_nm=Samsung%20I5700&language=&cate_type=all&dType=D&mType=SW&vType=&prd_ia_cd=01015100&model_cd=GT-I5700HKAPAN&menu=download"</a>

petipetya
2010-03-20, 21:04
szekkyy, nem mindegyikhez van írva az, hogy free,pedig ingyenes. Rányomhatsz, letöltheted és telepytheted bármelyiket, pénzt sosem fog leszedni tőled.

robotsyte
2010-03-20, 21:14
valaki tudna abban segíteni hogy az előző kommentemben akartam linkelni egy oldalt a *< a>kattintószöveg* html kóddal de nem akarta a szöveg mögé rakni a linket. A szöveget be is színezte de nem lehetett rányomni.

előre is köszi

zalan
2010-03-20, 23:03
köszi jön lefelé és ami még ott van a kies az mi ha megkérdezhetem???

köszi

zalán

zalan
2010-03-21, 00:10
aha ez nekem nem lesz jo mert a pc studio nem támogatja a win 7-et

pffff

robotsyte
2010-03-21, 00:30
Zalan:

én is win7-et használok és megy.

A kies lesz az aprogram ami majd a 2.1-es spicaval kommunikalni fog a pcstudio csak frisítésre jó

dumi
2010-03-21, 08:39
Sziasztok!

Esetleg valaki nem tudja, hogy meg lehet-e oldani az NPS telepítését Wine-nal linuxon?

Előre is Köszi!

Percy_TC
2010-03-21, 08:49
Tegnap vettem egy Spica-t. Csalóka a processzor sebessége. Ebben valóban 800Mhz CPU van, de co-processzor nélkül ( ellentétben a nagy testvérével).

Nézzétek meg a Raging Thunder játkékot. A régi Galaxy-n szépen fut, ezen teljesen gáz.

De igazából ez nem is érdekel, a problémám youtube és mp3 lejátszással van. friss indításkor mennek a videók és az mp3-ak is. Egy idő után a videók néha néha beakadnak, az mp3 (128kb/s fölött) lejátszás közben kis kattanások, akadozások hallhatók.

2.1-el is léteznek ezek a problémák?

kissgrof
2010-03-21, 10:06
zalan

hahó !

saját tapasztalat , működik nálam a pc studio , lehet hogy már írtatok a fórumon , egyenlőre csak a frissítés opció működik , de felismerte a telómat , és a frissítésnél is ki lehet választani !

nálam csak egyetlen módon ismerte fel>>>>>>>>>elindítod a progit>>>>>>>>>>rádugod a telót, kikapcsolt üzemben>>>>>>>>>>>>>miután összedugtad , elindítod a telefont!

Elvileg , legalábbis nálam eszközillesztőt kezd telepíteni , várj nyugisan ne nyomkodj , ne klikk sehova , majd hibaüzenet , nem kell törődni vele , és miután nyomsz ok gobot , láss csodát felismeri a telefont , és működik a frissítés opció , csak ami még teljesen normális a samsung nem aktiválta a szervert ami kiszolgálja a frissítéseket !

tehát miután nyomsz egy frissítés , és mindent jól csináltál >>>>>>>>>>nem lehet kapcsolódni a kiszolgálóhoz <<<<<<<<<< üzenetet kapsz !

szerintem mihelyt elérhető lesz a szerver működni fog a frissítés!!!!

üdv

zalan
2010-03-21, 10:37
köszi mingenkinek az asztalin xp van ott müködik de a kicsin illesztőprogram hiányát irja ki de akkor kiprobálom még egyszer

köszi

zalán

ipolyszegi
2010-03-21, 17:31
légyszíves segítsetek. tmobilos galaxymon az istenért sem tudom aktiválni az igot. már a samsung ügyfélszolgálatávalis beszéltem azt javasolták cseréljem ki a készüléket ami meg is történt de nem telefongond a probléma ugyanis egyezik avagy a szoftver aktiválása sikertelen ergo a progi mükxik térkép zéro . ifin töltötem le én is aktivizációnál szintén megy a wifi. ugyanazt az üzenetet dobja ha wlan kilöve csak kb 2 sec mulva nem 1 perc mulva. mit csináljak ?

csahu
2010-03-21, 19:40
Az alábbi linken találsz egy programot. Töltsd le PC-re, telepítsd, majd regisztráld a telefonod. Utána nekem simán működött.

https://www.naviextras.com/shop/portal/downloads

szekkyy
2010-03-21, 19:41
Köszi!

Bocsi hogy ennyit kérdezek de most vettem nemrég egy ilyen telefont és nem szeretnék rá pluszba fizetni. :)

Még egy dolog: Ha csatlakozok WiFi-n keresztül egy hálózatra akkor webandwalk-on keresztül is ingyenesen lehet netezni?

csaszi
2010-03-21, 22:07
Hali szekkyy,

az IGO aktiválást azt úgy csináltad, ahogy a készülékhez mellékelt leírásban volt? Tehát le kellett töltened a legfrissebbet a megadott oldalról, majd utána telepítés (az újat a régire) és aktiválás..

Másik:

Ha WIFI-n keresztül csatlakozol, akkor is használhatod a webandwalk böngészőt.. Csak akkor ne engedd a GPRS/3G kapcsolatod, ha neked az gond..

Vakond
2010-03-22, 07:21
hali!

ha nagyobb memória kártyát teszek a telefonba, elég mindent rámásolni, ami eddig rajta volt, vagy újra kell telepíteni a programokat, hogy minden simán menjen, mint eddig?

laccy
2010-03-22, 09:18
Hello skacok!

Az elkövetkező hetekben szeretnék telót vásárolni! A lista között szerepel a Spica is!

(lerövidítve a kérdést) Megéri most megvenni a telót? vagy várjak még vele?

Programok nem akadnak rajta?

"próbáljatok rábeszélni :)"

Előre is köszönöm , üdv.

Vakond
2010-03-22, 11:19
Kaptam egy autós töltőt ajándékba. Sajna ez a második. A bolti ár 75%-ért odaadom. (estére megnézem, h én mennyiért vettem) Átvehető Budapesten, Kaposváron, Üllőn, Rákoskeresztúron, munkabejárások alkalmával akár Pécsen is. :)

szekkyy
2010-03-22, 15:26
Csaszi köszi a választ!

Igen én úgy csináltam mint a használati útmutató és nekem jó is lett. Csak le kellett töltenem és telepítenem.

rtitusz
2010-03-22, 16:31
Nemrég vettem egy Spicát, és az lenne a problémám, hogy gyakran lefagy, de nem teljesen, csak az érintőképernyő, hardware gombokkal még tudok navigálni. Észlelt ilyet más is, vagy csak nekem van ekkora szerencsém?

ipolyszegi
2010-03-22, 19:35
Csahu

letöltöttem de utána hogy aktivizáljam a softvert?

a toolbox azt írja a készülék csatlakoztatva van I GO MY WAY 8 (windows mobile) hoppá ez androidos akkor hogy is van? komolyan én többet vártam a készüléktől + a guglis alkalmazásokba nem megy va a létező guglis accomal miért ? az üzenet: This could be a temporary problemor your sim card may not be provisioned for data services. És itt jön a az ördögi ősszeesküvés elmélete: csak a gyökér /fizetős web'n walkal müködik? A telefont 1x már kicseréltem azt hittem hardweares gond de maradt a régiben.Van egy Omnia II -m ami messze lekörözi ezt .Tudom az drágább , de edig ez nálam elég halovány ennyi pénzért.

A kérdés, hogy aktivizáljam az igot ?

Illetve miért nem mükxenek a guglis alkalmazások ?

Youtube gugli kereső fut szépen az rendbe van .

Köszönettel előre is.

jeva
2010-03-22, 21:27
ácsi! bocs, de az, h te bénázol nem a készülék hibája. igo ügyben nekem simán működött, h elolvastam a telefonhoz adott igo leírást és úgy cselekedtem. ha szabad ajánlani akkor te is tedd ezt.

a többit pedig kicsit lehiggadva, rendesen leírva esetleg és akkor talán ...

tarareid
2010-03-23, 10:13
Nem tudja valaki, hogyan lehetne kikapcsolni a beépített reklámokat? Néha feljönn egy-egy ads, hogy ezt meg ezt nézzem meg. Ez persze PS forgalmat generál, (ha nincs éppen wifi), amit nem szeretnék. Ez elég mocsog dolog, hogy a reklámot is velünk fizettetik meg, mert ezeket a net-ről szedi.

imitto
2010-03-23, 11:12
A legtöbb programnak van fizetős verziója ami reklám mentes. Egy részét akár itthonról is be lehet szerezni. Ha a free verziót használod akkor ezzel együtt kell élned - ingyen senki semmit nem fog fejleszteni. Az adatforgalmat meg nem hiszem hogy érdemben befolyásolná, pár kb lehet egy ilyen ad, a havi adatforgalmadban nem lesz több 4-5 MB-nál.

Tényleg nem értem, csomóan találnak ide hogy nem ilyen lovat akartak, mert drága a mobilnet, miért kell reklámot nézni, miért nekem kell személyre szabni a telefont, sőt olyat is láttam angol nyelvű fórumon aki a google alkalmazásokat akarta eltávolítani...Nem olvas utána mielőtt megveszi? Miért nem vesz akkor egy nokia e52-t? Nem trendi érintőképernyős csillivilli vagy mi? Tudomásul kell venni hogy a szoftverekért fizetni kell. Amiért nem annak a készítője reklámbevételből várja ugyanezt.

Bocsánat a kirohanásért...

tarareid
2010-03-23, 12:06
Csak az a baj, hogy a market-en csak free dolgok vannak. ;)

nemka
2010-03-23, 13:09
tarareid: a készítő honlapjáról általában elérhető a fizetős verzió.

soma
2010-03-23, 16:32
vagy ha gusztustalan akarsz lenni

a neten megtalálod ingyen is.

Imittonak igaza van

miért vesz valaki multimédiás mobilt ha nem használja ki

ez kb ugyanannyira gáz mint nagyképernyős HD tv-t venni

a Digihez

imitto
2010-03-23, 17:45
Persze meg lehet találni ingyen is, mint Soma írta - kérdés hogy ilyen 0,5 - 2 eurot sajnál-e az ember 1 használható programért a készítőjének (nem úgy mint pl. hanglemeznél hogy nagyrészt mahasz meg kiadó meg nagyker-kisker...) kifizetni, gyakorlatilag kapsz valamit amiért dolgozott te meg meghívtad egy sörre.

ipolyszegi
2010-03-23, 19:18
Nem és nem megy az igo. Letölöltöttem feltettem, de az aktivizáció sikertelen maga a progi fut szoftvert nem aktivizál. másik hiba guglis alkalmazásokat nem nyit meg, semmit sem akar azt írja: Can' t estabilish reliable data connection to the server. azaz nincs megbizható adatkapcsolat a serverel. Folytatja még ez vagy átmeneti vagy a sim kártya nem biztosít adatforgalmat. Na a kártya ne is biztosítson azért van wifim.

1. Hogy legyen igom ? Navtoolsal is hogyan pls irjátok le lépésröl lépésre vagy skypon magyarázza el vki csak adjon egy elérhetőséget .

2. Hogy müködtesem a guglis alkalmazásokat enélkül semmit sem tudok letölteni.

Youtube szépen fut google böngésző patentul működik na de a fent említett alkalmazások nélkül elég karcsú.

Köszönettel előre is

imitto
2010-03-23, 20:56
Munkahelyemen produkál hasonlókat. Itt éppen a youtube, a browser meg a gmail megy. A másik céges mail nem, a marketen böngészni tudok telepíteni nem stb...namármost az itteni rendszergazdák szeretnek portokat blokkolni. Nem lehet hogy nálad is ilyen baj van? Próbáld kikapcsolni a routeren a tűzfalat.

foltmacska
2010-03-23, 22:13
Hahó! A Flash lejátszása megoldható valahogyan 1.5 alatt?

petipetya
2010-03-24, 07:20
foltmacska, 1.5 alatt sehogy sem oldható meg a flash lejátszása. Még 2.1 alatt sem.

Ami pedig pletykaszerű információ: idén nyáron az adobe flash kompatibilis lesz a 2.1-el.

jeva
2010-03-24, 11:24
ipolyszegi: én megpróbálnám máshol. netcafe, kocsma etc. hátha a te hálóbeállításaiddal (wifi ugye?) van a gond.

yxflash lejátsza az flv-t, de gondolom a böngészős flash a kérdés.

foltmacska
2010-03-24, 11:47
petipetya:

Ettől tartottam.

ipolyszegi
2010-03-24, 19:45
köszönöm az ötleteket wifi gond volt akkor a netet kell már csak nyüstölnöm még 1x kösz a tanácsokat igymár sikerült aktivizálnom a szoftvert

mugler
2010-03-24, 22:49
Szisztok!

Az I G O topik repült?

imitto
2010-03-24, 23:02
*Ipolyszegi

Töltsd le marketről a Wifi Analyzert! Lehet hogy interferencia miatt nem stabil a kapcsolat, ez a szoftver megmutatja az összes wifit a környéken, melyil milyen csatornán van és javaslatot is tesz a legjobb beállításra. Ha elakadsz szólj, segítek, bár a holnapi napom horror lesz...

apu
2010-03-26, 11:17
sziasztok,

tegnaptól vagyok én is Spica tulaj, de azt nem mondanám, hogy boldog tulaj. korábban Iphone-om volt, azt szerettem, bár nem volt tökéletes. viszont legalább minden funkciója rendesen működött. Az első tapasztalataim: látom, hogy elég sokat foglalkoztatok már a PC Studioval. Szerintem egyszerűen vicc, hogy a világ második lenagyobb mobilgyártója úgy adjon ki szoftvert a saját készülékéhez, hogy az nem ismeri fel a készüléket, illetve felismeri, külső meghajtóként. Komolyan, ezt el sem hiszem. Beszéltem ma az ügyfélszolgáltattal, ahol várakozásaimnak megfelelően semmit sem tudtak. illetve elismerték, hogy tudnak a problémáról. azt mondták, kiadnak majd egy javított szoftvert valamikor. kösz. hasonlóképpen semmit sem tudnak az Android 2.1 érkezéséről, még abban sem voltak biztosak, hogy a hazai képviselet egyáltalán támogatja-e a frissítést (?!) Egyelőre meglehetősen le vagyok lombozódva. Pozitívum számomra viszont maga az Android, nagy potenciál van benne, remélem, a 2.1 tényleg hamar jön. Vissza a negatívumokhoz, kérdés formájában:

tudja valaki, hogyan lehet a névjegyekben a családi és keresztnév sorrendjét megváltoztatni? importáltam a kontaktokat Gmailből és mind fordítva van.

köszi a segítséget előre is.

bzsolt
2010-03-26, 12:59
Srácok! Ha valaki tud, akkor segítsen már több kérdésben is. Az egyik. Tegnap kilőttem a galaxisomat a GDE-vel, ahogy a task killert ráuszítottam. Nos ez úgy megkavarta a telefont, hogy teljesen használhatatlanná vált az össze alkalmazás. Mivel előtte lementettem a teljes app és data állományt a my backup pro-val, így gondoltam nem gáz, visszaállítom a gyárit majd a backup programmal visszatöltöm a beállítasaimat. Erre az sem tudta, mert a szokásos kis ablakot vágta a képembe, hogy sajnálja de leáll a program, miközben éppen állította volna vissza a lemntett állapotot. Azóta kapott egy gyári állapotot ismét a telefon és manuálisan én megoldottam, hogy minden program visszatelepüljön, ami korábban fent volt. A gondom most csak annyi, hogy a névjegyzékben, minden e-mailt és telefonszámot megduplázott és ezeketől szeretnék megszabadulni. Van erre valami mód, hogy egyszerre töröljem mindet? Mikor kivettem a sim kártyát a telefonból, szintén ott figyelt az összes kapcsolat megduplázva. Valami 5let erre? A másik kérdésem, hogy hogy kell használni ezt a backup pro-t, mert nyílvánvalóan valamit nem csináltam jól, ha nem volt eredménye a visszaállításnak.

imitto
2010-03-26, 13:26
Szia!

Ez sajnos minden telefonnal így van...ha meg is tudod fordítani automatikusan pl. Thunderbirddel a vezetéknév után lesz egy vessző - ez azért van mert mikor beírtad a nevet (vez-ker név sorrendben) az iPhone (és minden egyéb telefon) ezt szétválogatta és first name / last name sorba írta a kapcsolatcímkében. Nálam a következő megoldás működött:

Thunderbird-ben telepíted a Zindus plugint. ( https://addons.mozilla.org/en-US/thunderbird/addon/6095 )

Beállítod, megadod a gmail felhasználó neved / jelszavad

Szinkronizálja a thunderbird címtárát a gmail címtárával - célszerű megadni (csakúgy mint a telefonon) hogy csak a "My contacts" címkével ellátott címeket szinkronizálja, így nem kerül bele minden olyan cég a címtárba akiknek 3 éve véletlenül küldtél egy levelet.

Ha megnyitsz egy contactot találsz benne egy olyan mezőt hogy "megjelenítedő név", na ide beírod ahogy a telefonkönyvben látni akarod. 2 óra munka volt megcsinálni de megérte :D Ha végeztél nyomsz egy szinkronizálást (thunderbird eszközök - zindus - szinkronizálás most) majd a telefonon is szinkronizálsz egyet és ennyi. Nekem így van mióta a telefon megvan, egyébként is Thunderbird-öt használtam (csak WM alól Birdiesync kellett hozzá), így mindig minden szoftverben az aktuális lista van (u.e. igaz a naptárra, könyvjelzőkre...mikor beindult az Android telefon őrület tudtam hogy ez az ami nekem kell :D

imitto
2010-03-26, 13:30
bzsolt: PC-ről gmail, címtár, ott rögtön találsz egy ilyet hogy "Ismétlődő névjegyei vannak?". Na oda katt majd telefon szinkronizál.

bzsolt
2010-03-26, 14:01
Király! Kösz Imitto. Így meg megoldotta a problémát. Viszont a naptár nem akar helyreállni. Azt írja a beállításokon belül, hogy "A szinkronizálás jelenleg problémába ütközik. Hamarosan újra próbálkozik." És ez ismétlődik. Mindig próbál szinkronizálódni, bár nemtom mivel, aztán ezt írja ki. Erre is van 5leted?

Közben megoldódott ez a gondom. Fent a kis értesítősávban volt egy ikon és ott írta, hogy túl sok törölt elem figyel a callendar-ban és mit kívánok tenni. Klikk a törlésre és meg is oldódott a dolog. :-)

apu
2010-03-26, 14:02
Imitto,

köszi szépen a választ! Thunderbirdöt sose használtam, de elgondolkodom rajta. viszont ha neked 2 óra volt, akkor nekem 4 lenne. Ennyit idő alatt kézzel is át tudom írni (kb. 170 elemű a My contacts listám). Még meggondolom.

Keca
2010-03-26, 17:01
Sziasztok!

Hétfő óta boldog tulajdonosa vagyok egy T-s Spicának. A fórumot végig(!) olvasva sok hasznos infót kaptam. Igazából csak az akksi a fura most nekem.

Hétfőn vettem, este rádugtam tölteni, másnap reggelig rajta volt. Utána jó sok nyomkodással, teszteléssel, marketezéssel és wifivel bírta 2 napig. (éjjel is ment). Megint töltés (tehát csütörtök). Estére kipurcant, bár napközbe 2 órát neteztem folyamatosan. Ma reggelre ismét feltöltöttem, de már most 30%-on van pedig ma aztán nem csináltam semmi nagyobb extrát.

Főbb progik: ATKiller, APNdroid, WeatherBUG

Persze van több is, de ezek az említésre méltók, mert a többit úgyis kilövi a killer. Wifi csak akkor marad, ha töltőn van, amúgy alszik. GPS, BT kikapcsolva.

Egy töltés 1 nap nekem azért kicsit kevés. Szerintetek? (Bocs ha hosszúra sikerült) :roll:

foltmacska
2010-03-26, 17:45
Amit észrevettem az akkumulátornál: Érdemes naponta töltenem, ám amikor leveszem a töltésről, akkor valami hamar lemeríti 90%-ra. :-(

apu
2010-03-26, 19:14
foltmacska,

enyém is 90%-ot jelez, szerintem a jelzés pontatlan, mert ha visszadugom, akkor rögtön jelzi, hogy teljes a töltöttség. 2.1-el remélhetőleg pontosabb lesz.

petipetya
2010-03-26, 21:47
2.1-el is ugyanez a helyzet.

imitto
2010-03-26, 22:38
Nem mér az rosszul csak szarul van megjelenítve. 10%-os lépésekben írja az állapotot és mindig lefelé kerekít. Tehát a 99,9% már 90. Lehetne tized pontosan is írni, de lehet a folyamatos megjelenítés nem sokat javítana az amúgy sem fényes üzemidőn.

bzsolt
2010-03-27, 07:44
Keca! Az enyémet mindennap töltöm, mert mindig lemegy 30%-ra vagy alá. Mondjuk én jatszok rajta.zenét hallgatok, van, hogy a 24 sorozat egyik részét nézem feliratosban. Szal engem nem lep meg a dolog különösebben. Mondjuk egy pótaksit vennem kell hozzá. mert viszonylag sokat utazom Pestre es ha odaúton megnézek egy filmet. akkor utána tuti nem tudom használni semmire. :D

imitto
2010-03-27, 09:12
*bzsolt

érdemes lenne megnézni, ha buszon filmnézés a cél szerintem használható: http://www.akkuk.hu/AKKUINFO/Mobiltelefon%20k%C3%BCls%C3%B6%20extern%20%20%28un iverz%C3%A1lis%20akku%29/1.35.UNI.1.2

jeva
2010-03-27, 10:29
keca: valamelyik app eszi az elemet. velem is előfordult. leszedtem mindent amit utoljára pakoltam és rendbe jött. én megnézném, h a felrakott cuccok közül melyik necces, mert tuti ez (is) lesz a hiba.

bzsolt
2010-03-27, 11:09
Imitto

Ez nem tűnik rossz ötletnek. Viszont számomra semmit nem mondanak ezek az adatok mellette /tudatlan vagyok e téren/ így nemtom megmondani jó lenne-é a Spica-hoz. Bár a leírása szerint jónak kell lennie.

Keca
2010-03-27, 13:08
Csináltam egy gyári visszaállítást. Csak az APNdroidot raktam fel, hogy ne másszon a mobil netre. Visszatöltöttem, mivel 2 óra alatt 100%-ról leugrott 80%-ra úgy, hogy nem csináltam semmit. Most várunk :)

Köszönöm a tippeket!

Ja, még 1 kérdés. Ha a marketről szedek le progit és az kiírja, hogy pl használhatja a wifit, gps-t, akkor felültudja bírálni azt, hogy éppen ki vannak kapcsolva?

Zola
2010-03-27, 14:10
Nokia telómon voltak ilyen gyűjtők, hogy barátok, rokonok, kollégák. Galaxyn ezt létre lehet hozni. Google mailben megvannak a csoportok, de szinkronizálásnál nem hozzá át a telóra. Erre van valami ötlet, megoldás?

mxmlxv
2010-03-27, 15:07
Lehet-e Voip hívásokat lebeonyolítani a Samsung Galaxy Spicával?

Például www.voipbuster.com ingyenes lenne, ha be lehetne állítani valahogy.

Keca
2010-03-27, 21:35
Na, jó lesz ez! :)

Dél óta 90%-on van. Kis wifi, market, meg telefonálás. Pöpec!

imitto
2010-03-27, 22:12
Én ma adtam neki. 4:50-kor húztam le a töltőről, nem lőttem le semmit rajta (fut a gmail, a K9 mail, NetaShare és engedélyezve a "Keep wifi" (kikapcsolt kijelzőnél sem bontja soha)

Így, a híresen szar (értsd, szakadozó, gyenge, agyonkorlátozott) munkahelyi wifin lógott egész nap + fényképezgettünk + telefonáltam is bőven + kis youtube, most esett 30%-ra.

foltmacska
2010-03-27, 22:12
Ha szeretitek a focit, akkor ajánlom a FotMob 4.0 programot, amely a Marketről letölthető. A nemzeti kupákról és ligákról gyorsan elérhető tabellák, eredmények, fociműsor, és minden nagyon könnyen kezelhető.

Bővebb információ itt:

FotMob (http://www.androidtapp.com/fotmob/)

Zola
2010-03-28, 20:50
Web 'n' Walk böngészőből hogyan lehet kilépni, hogy ne kelljen a kezdőlapig visszamenni?

Köszi.

imitto
2010-03-28, 21:29
Mondjuk megnyomod a home gombot.

apu
2010-03-29, 08:26
emberek,

megvan a legjobb rss reader! newsroom nevű app, messze-messze a legszebb és az egyik leggyorsbb rss-olvasó. alapból nem importálja a Google Reader feedeket, de OPML-fájlként igen, ami egy kicsit macerásabb, de megéri. másik hátrány, hogy a próbaverzió után fizetős lesz, 5 dolcsi. elvileg itthon is meg lehet venni a Google Checkout igénybe vételével. nem olcsó, de érdemes mérlegelni. persze az alap google reader sem rossz, de ez azért más.

patikus
2010-03-29, 09:00
Üdv mindenkinek! Gondolom ez a kérdés már korábban felmerült, de sajnos nincs időm elolvasni az összes hozzászólást. A kérdésem tehát az az, hogy a market-ből letöltött alkalmazásokat átlehet menteni az SD-re, és onnan telepíteni mert már fogytán a telefonmemóriám?! Ha igen, akkor hogyan? A választ előre is köszönöm!

zso1112
2010-03-29, 09:23
Sziasztok! Valaki tud tokot a Spica-hoz? Tökéletes lenne a gyári is, mert nekem nem volt a dobozban :( Egyszerű kis fekete, hangszórónál kis lyuk. Aki tud, segítsen! Köszi

imitto
2010-03-29, 09:23
patikus

Tedd fel az ASTRO file managert, abban van a "tools" menüben van "Application manager/backup". Ez SD kártyára menti a programokat, ha ezután leszeded őket akkor innen újra tudja telepíteni.

Most ránéztem és azt írta az ASTRO indításkor hogy "This beta program will expire in 2 days" - remélem utána nem lesz fizetős (vagy itthonról is hozzáférhető lesz valami normális áron)

zso1112
2010-03-29, 09:27
patikus

Nekem is ezt írja ki az ASTRO. :S

patikus
2010-03-29, 09:45
Ok, köszönöm! Még egy nem lényeges kérdés, csak a véleményetekre vagyok kíváncsi. Szerintetek melyik op rendszer a jobb, illetve felhasználóbarát(abb) az ANDROID vagy a Symbian 9,4 - 5th Edition? Ja, és tud már valaki valamit az ANDROID 2.0-ról?

patikus
2010-03-29, 10:07
Felraktam az ASTRO-t, és telepítés után rájöttem, hogy nekem ez már egyszer volt fent, csak egy rendszer visszaállítás után nem ezt, hanem egy másik file-kezelőt raktam fel. A lényeg a lényeg, hogy akkor teljesen free volt, és nem írt ki ilyet, hogy 2 nap múlva lejár. Érdekes...remélem nem fognak bekeményíteni minden proginál. Elhúzzák a mézesmadzagot és utána meg fizetős lesz...

foltmacska
2010-03-29, 11:42
"Elhúzzák a mézesmadzagot és utána meg fizetős lesz..."

Attól tartok, hogy akkor az fog történni, mint kedvenc Windowsunk esetében. A magukat becsapottnak érző felhasználók agyba-főbe fogják teli warezolni a cuccot.

petipetya
2010-03-29, 11:52
Amikor anno elmentettem az astro-t, akkor még nem írta ki, hogy x nap múlva lejár. Próbáljátok ki, feltettem ide:

astro file manager (http://jump.fm/DULMT)

petipetya
2010-03-29, 11:56
zso1112

Hivatalos nevén "Samsung univerzális plüss tok fekete" van nekem. A hangszóróknál nincs lyuk, de azonkívül tökéletes.

patikus
2010-03-29, 12:12
petipetya Köszi a linket, megpróbálom. Tehát ha felrakom az SD-re, akkor ez onnan telepíthető. Igaz?

imitto
2010-03-29, 12:32
Esetleg van aki méri a gprs adatmennyiséget? Az érdekelne hogy átlagos körülmények között (tehát nem youtube-ra használva) kb. mennyi adatforgalom van 1 hónapra? Elég kiegészítőnek (otthon van wifi) a T-Mobile net500 csomag? Mert ez a csomag ugye fél giga feletti adatforgalomra fizetős. Viszont havi 1990.- , ami beleférne. A Relax csomagból a legkisebb 3990, ennél nincs plusz költség csak 3 GB után hó végéig visszavesznek a sávszélből - de ennyit meg sokallok azért a havi pár alkalomért.

petipetya
2010-03-29, 15:58
patikus

Igen, az sd-ről. Kell hozzá egy másik fájlkezelő is, illetve lehet hogy rákérdez-e arra, hogy engedélyezed-e a kártyáról telepíteni. Engedélyezd, majd nyomj rá újra, és akkor települ.

kissgrof
2010-03-29, 18:39
pipetya kérdezném , minden sikerül a frrissítésnél , felismeri , de amikor az frissítést megkezdené az odin hibaüzenettel kidob és leáll frissítés , . nos én t- mobilos vagyok azon gondolkodtam hogyha a csc tar -t nem tallózom be és úgy kezdem a frissítés nagy gondot csinálok , vagy bátran próbálhatom??

petipetya
2010-03-30, 06:46
kissgrof, nem tudom, ehhez kevés a tudásom.

kissgrof
2010-03-30, 08:52
Hahó

Gyerekek sikerült , szuper jó , angol nyelvű ,de sokkal jobb és szebb mint az 1.5 !

T-mobilosok!!!!!!!!!!!!!

A gond a csc tar én nem tettem fel az odin -ba és láss csodát sikerült!!! :D

spitya
2010-03-30, 08:57
Kissgrof látogass el ide és olvasdgasd bátran a fórumot. Persze regizni kell, ingyen.

http://galaxyspica.info/forum/index.php

bzsolt
2010-03-30, 11:59
Én most pakoltam fel ezt az astro-t, hogy lementsem a programokat amiket a marketről szedtem le. Patikus, neked hány nap után írta azt, hogy le fog járni?

imitto
2010-03-30, 12:38
Tegnap frissült, free maradt, az üzenet bekapcsoláskor elmúlt.

patikus
2010-03-30, 12:40
bzsolt Szia! Nekem, mikor először fenn volt nem írta ki egyszer sem, de mikor tegnap újra felraktam rögtön azt az üzenetet dobta fel, hogy 2 nap múlva lejár. De találtam egy hasonló progit, annak a neve LINDA APPLICATION MANAGER, és ezzel is tudok úgy menteni mint az ASTRO val. Na jó, nem lehet annyi mindent csinálni vele, de a célnak megfelel.

patikus
2010-03-30, 14:15
Üdv Mindenkinek! Azt szeretném megkérdezni, hogy a widgetek csak az alpbeállítású home screen-el működnek? Nekem fent van az open home-lite, és az alá nem tudok betenni semmit. Létezik? A választ előre is köszönöm!

soma
2010-03-30, 15:33
Ha az Astro-t frissíted, free marad

petipetya
2010-03-30, 18:27
patikus

Meglestem, itt tényleg csak 3 widget van... Keress más home alkalmazást, mert ilyen nem mindegyiknél van.

bzsolt
2010-03-30, 18:41
Tud valaki olyan zenelejátszót ami szerkeszthető listából is tud számot lejatszani /mint az eredeti/ csak a wma-t is kezeli?

faragob
2010-03-30, 19:16
Tényleg...újratelepítettetem marketről az Astrot, s már nem írja ki, hogy le fog járni...köszi!

snailhunter
2010-03-30, 20:33
Most azt írja az androidzoomon hogy expires 5/31, ez a következő lejárati idő. Sajnálnám ha fizetős lenne mert megszoktam. Az ES File Explorer nem szimpi :-)

imitto
2010-03-31, 06:59
kissgrof:

Írtad hogy angol nyelvű a 2.1 amit feltettél - a hosszú magyar ékezetek megvannak a billentyűzeten? Időnként küldök róla céges mailt, a gerendás ő/ű elég gáz lenne... viszont a hivatalos már szinte biztos nem lesz meg márciusra (ha ma nem történik valami csoda) engem meg egyre jobban mozgat a 2.1 :D

patikus
2010-03-31, 07:30
petipetya Köszönöm! Már fel is raktam a Pandát, és az alatt valóban működik.

petipetya
2010-03-31, 09:15
imitto

Ha feltelepíted a market-ből az anysoftkeyboard-ot, akkor a megfelelő beállítások után egy teljes magyar ékezetes billentyűzetet kapsz:

http://lh3.ggpht.com/_Wm3_LW5x_Qw/S6aH0AvUX5I/AAAAAAAABZU/ZbHzslfXbhY/CAP201003222149.jpg

kissgrof
2010-03-31, 12:24
imitto most raktam fel a legújabb firmware -t 2.1 update 1 amiben már van magyar nyelv , nagyon szuperül műkszik , és van hosszú ékezet , nyugodtan felrakhatod!!! üdv

foltmacska
2010-03-31, 13:14
Szia petipetya, feltettem az anysoftkeyboard-ot, és kipipáltam a Hungarian és a Hungarian - 4 rows-t is, de amikor belépek az üzenetírásba, akkor semmi változást nem tapasztalok.

A telefont újra kell indítani?

Esetleg tudnál bővebb információt írni arról, hogy mik a megfelelő beállítások?

imitto
2010-03-31, 13:52
kissgrof: tudsz dobni egy linket ahol elérhető? (meg kis segítség, eddig csak win mobile-on cseréltem romot)

kissgrof
2010-03-31, 13:58
imitto a samsung hivatalos firmware oldaláról töltöttem le a legfrissebb alkalmazást , http://samsung-firmware.webs.com/ I570EXXJCE verzió ! ez magyar nyelvet is tartalmaz !üdv

petipetya
2010-03-31, 15:22
foltmacska

Üzenetrásnál hosszan nyomj rá a beviteli mezőre, majd utána az input method feliratra, és ott is válaszd ki. Ha ezt egyszer megcsinálod, akkor onnantól kezdve mindegyik alkalmazásban ez lesz az alapértelmezett billentyűzet. A többit jól állítottad be.

apu
2010-03-31, 16:03
Petipetya,

köszi a magyar billentyűzet tippet! kipróbáltam, 1 dolog nem műxik: a Te képedhez képest annyia különbség, hogy nem jelenik meg legfölül a számok írásának opciója. ez miért lehet? most nem tudok számokat írni vele. van ötleted? köszi, apu

zalan
2010-03-31, 16:48
sziasztok tud nekem vki segiteni abban h hol tudom beállitani hogyha letöltök egy alkalmazást azt ne a telora hanem az sd-re mentse és amiket már elmentett azt hogy tudom átrakni sd-re???

köszi

zalán

foltmacska
2010-03-31, 16:55
petipetya:

Megvan, a beállításokban is engedélyeznem kellett ezt a szoftvert.

Picibbé lesznek a gombok, pedig 'Big'-re állítottam a 'Layout change keys'-ben.

Köszönöm a segítséget!

imitto
2010-03-31, 17:36
Azt hiszem marad az 1.5

Nem látja az Odin a telefont. A new pc studio is csak kártyaolvasóként. Sajnos csak win7-em van itt, talán holnap asszony netbookján megpróbálom XP-vel.

petipetya
2010-03-31, 18:10
apu

Nézzük végig a telepítés utáni lépéseket:

- beállítások / területi és szöveg / anysoftkeyboard (legyen kipipálva) / keyboards / english mellett ne, hungarian 4 rows mellett legyen pipa

- üzenetek / új üzenet írása / szövegmezőre nyomj rá egyszer

- ha előjött az android billentyűzet, akkor a szövegmezőre nyomj rá hosszan

- input method / anysoftkeyboard-ot válaszd ki

petipetya
2010-03-31, 18:18
foltmacska

Nálam sem változik semmi azzal a beállítással.

nemka
2010-03-31, 18:59
Március 25.-én érdekes dolog került fel a Samsung angol oldalára az I5700-hoz (ottani nevén Samsung Galaxy Portal): User Manual(Eclair OS) (http://www.samsung.com/uk/consumer/mobile-phones/mobile-phones/touch-screen/GT-I5700UWAXEU/index.idx?pagetype=prd_detail&tab=support)

zalan
2010-03-31, 19:06
és ez mi???

petipetya
2010-03-31, 19:23
A leírásban szereplő home képernyő alapján ez egy használati utasítás a 2.1-hez. Vagyis az angoloknál kiadták a hivatalos frissítést.

bzsolt
2010-03-31, 20:13
De nálunk még nem, ha jól értem? Én mindenképpen megvárom a nálunk is hivatalos frissitést. Ha mar elvileg bármikor lehet most már. :-)) Egyébként ezt majd magam is frissíthetem? Vagy mindenképpen hivatalos szerviznek kell megoldania, hogy ne legyen bukta a jótállásnak?

apu
2010-03-31, 20:15
Petipetya,

köszi, sikerült elővarázsolni a számokat! a layout change keys menüpontban vagy smallra vagy bigre kell állítani, ha none marad, akkor nem lesznek számok. klassz ez a progi, csak kicsit sok benne a beállítási opció. nekem meg semmi se jó, úgy látszik.

más:

tegnapi hír, hogy a Motorola Milestone-okra elérhető a 2.1-es frissítés, méghozzá a telefonból. persze ez így normális, bár a 146 MB-hoz kell a wifi vagy korlátlan csomag. de akkor is: csak a Samsung ennyire béna, hogy nem tudja megoldani a frissítést? a szofveres csapatuk összejöhetne sörözni akár Nokiás, akár Motorolás, neadjisten almás kollégákkal. az OTA frissítés meg semlegesítené a használhatatlan PC Studio problémát.

petipetya
2010-03-31, 21:45
Semmit sem tudok mondani a frissítéssel kapcsolatosan. :) Én is úgy várom, mint a messiást. Igaz, hogy nekem 2.1 van a telón, de ez még nem a végleges verzió. Abból várom a root verziót, illetve hogy kiszedjék belőle a 4-ikonos home képernyőt, és akkor boldog leszek.

petipetya
2010-03-31, 21:47
apu

Legalább megtudtuk, hogy mire való benne az a beállítási rész.

nemka
2010-03-31, 22:30
bzsolt:

Elvileg a Samsung honlapján fent levő újabb New PC Studio-val lehet majd frissíteni. A frissítési folyamat már most is elindul, de mivel a Samsung frissítő szerverén nincs fent az új firmware, nem támogatottnak mondja a telefont. Ennek ellenére érdemes lehet megvárni, hogy a szolgáltató jelezze, hogy elérhető nála is a 2.1 a telefonra és egy hivatalos üzletben vagy szervizben frissítetni a készüléket.

Az, hogy kint van a manual az angol oldalon kb. azt jelenti, hogy most már tényleg csak napok kérdése, hogy elérhető legyen az Eclair hivatalosan a Spica-ra. Lehet, hogy majd a nyuszi hozza. :)

bzsolt
2010-04-01, 11:54
Vagy a télapó? 8O

imitto
2010-04-01, 12:50
Ezt kell látnom (http://picasaweb.google.com/horvath.imre/Gurigak?authkey=Gv1sRgCIHkzOTD46O4Jg#5455134473861 848642) ha még nem érhető el frissítés vagy valami nem műxik nekem XP-n sem?

foltmacska
2010-04-01, 12:57
Nem Télapó, hanem a "Nyúlapó" hozza. :-)

csardi
2010-04-01, 16:40
Mit rontok el, hogy csak a memóriakártyát látja a Samsung New PC Studio?

zalan
2010-04-01, 17:42
semmit az egy fos

csardi
2010-04-01, 17:49
Akkor máshogy teszem fel a kérdést... :)

Mit csináljak a fossal, hogy működjön?

zalan
2010-04-01, 18:06
hát amig nem jön meg az új frissités addig semmit.én vtam bent a samsungban és ott mondták ha meg jön be kell vinni és ők megcsinálják nem ajánlatos addig probálkozni mert az mondták most már nem fogják garira venni mert már tul sok ilyen probélkozás volt.köcsögök.akkor adtak volna ki egy normális telot.és akkor nem lennének ilyenek.

tehát türelem

foltmacska
2010-04-01, 18:33
Pont emiatt a hozzáállás miatt határoztam el, hogy többet nem fogok Samsung gyártotta telefont venni.

zalan
2010-04-01, 18:35
nekem is ez az első és sztem az utso is igaz ezt ajiba kaptam

SirLanda
2010-04-02, 08:37
Marha régóta szerettem volna Android-os telefont, csak túl drágának éreztem 100+K HUF-ot fizetni érte.

Szerintem a Spica ár/teljesítmény-ben magasan veri a mezőnyt - nem mondanám szarnak.

Annak például kifejezetten örülök, hogy nem 2.1-es rendszer volt rajta egyből, mert így most olyan lesz, mintha megint vettem volna egy telefont.

Kár a Samsung-ot szidnod, mert a többi se jobb - mint kereskedő.

Azt pedig, hogy a szervízben nem ajánlották, hogy otthon telepítsd több szempontból is érthető:

1. Nyilván volt aki elcseszte már így a telefonját - és ettől akarnának megóvni.

2. A szervizes munkatárs ezért kapja a fizetését.

Egyébként pénzér' frissítik, vagy ingyér'?

apu
2010-04-02, 08:54
Sirlanda,

részben egyetértek. Ár-érték arány tekintetében a Spica szerintem is kiváló. A Samsung viszont a második legnagyobb mobilgyártó, mindenképpen nagyobb figyelmet kellene fordítaniuk a szoftverre, mert ez a használhatatlan New PC Studio nagyon gáz. Csoda, hogy még nincs arról hír, hogy valaki(k) beperelték volna őket ezért. Sztem simán lehetne, itthon a Tével és Pannonnal együtt, ezek így együtt felelősek az általuk forgalmazott termékek minőségéért, használhtóságáért. Jelen pillanatban úgy néz ki, hogy teljes árat fizettünk egy csökkent értékű termékért (merthogy a csomag része a szoftver is), ami fogyasztói szempontból nem elfogadható, főleg úgy, hogy a probléma már hónapok óta ismert.

jeva
2010-04-02, 09:30
fikkerelők! a kies (http://www.samsungapps.com/about/onPc.as)-t is próbáltátok, vagy csak zsigerből nyomjátok ?!

zalan
2010-04-02, 09:34
1.nem hiszem h sokat kérek csak legyen kapcsolat a telo és a pc között2.vicc h nem tudok bluetooth-on küldeni 10 éve ez már ment....probáltam a kiest is + a pc 7-et is ua csak az sd-t ismeri fel mondjuk legalább eddig eljutottunk...

zalan
2010-04-02, 09:40
azt se tudom majd melyiket kell használni a kiest vagy a pc 7-et???

apu
2010-04-02, 10:03
Zalan,

de tudni fogod, ha eljutsz jeva felkészültségi szintjére, ami nyilván nem az egyszerű júzer (lúzer), aki a csomagjában a telefonjához adott szoftvert szeretné használni. De ha még így sem boldogulsz, javaslom, hogy olvass végig 8-10 androidos fórumot a nagyvilágban (így nyelvtudásodat is pallérozod), valamint tölts le pár PC Studio vagy New PC Studio vagy Kies-változatot a Samsung ország-specifikus honlapjairól, hátha valamelyik működik. Ha idáig eljutottál, és még mindig nem tudod a telefonodat szinkronizálni PC-del, már kár aggódni, mert már leszel annyira felkészült, hogy magad is le tudod programozni. amit aztán el lehetne adni a Samsungnak, feltéve, hogy sikerül egy olyan ügyintézővel beszélni, akinek a felkészültsége túlmutat a 'tudunk a problémáról', illetve 'jelen pillanatban azt sem tudjuk, hogy a hazai képviselet támogatja-e majd a 2.1-es frissítést' fordulatainak ismételgetésén.

zalan
2010-04-02, 10:21
:D :D :D

kissgrof
2010-04-02, 11:33
hahó !

Gyerekek , én az elmúlt napokban raktam fel magamnak a 2.1 update 1 legfrissebb firmware -t , és teljesen jó , és pozitív tapasztalataim vannak , főleg az akkuval ugyanis megháromszorozódott az élettartama ! Nem tudom mit tettek bele software szinten , de optimalizálva lett az energiaigény , ajánlom mindenkinek!! :D

apu
2010-04-02, 13:06
Kissgróf,

szted érdemes informatikai diploma nélkül megpróbálni a frissítést? vagy egyszerű volt?

nemka
2010-04-02, 13:09
jeva: Kies sem jobb az NPS-nél. Próbáltam. Az egyetlen használható holmi a fórumban korábban emlegetett pandamicsoda.

kissgrof: Eclaienek jobb a rendszermanagementje, az első 2.1-ről szóló hírekben emlegették is a kisebb fogyasztást.

imitto: igen

imitto
2010-04-02, 13:36
Akkor asszony netbookja lesz számomra a megoldás, ha egyszer megjelenik a magyar. Az én gépemen win7 van, ott csak kártyaolvasóként jelenik meg (mint itt többeknek) azon a kis mákdarálón meg simán látja mint i5700...

zalan
2010-04-02, 15:11
imitto és a mákdarálón melyik progi van fent mert nekem is van egy de az is csak az sd-t látja...ugyanugy mint az asztalin azon xp van de a mákdarálón winfos mind a kettőn mintah egy usb-t raknák be

imitto
2010-04-02, 15:39
A PC-n XP SP2, SAMSUNG New PC Studio (ver.1.3.0 IJ1)

Ha használsz valamilyen task killert (szinte biztos) akkor indítsd újra a telefont, NE nyomj rá a task killerre és dugd rá a telót a gépre. Ha csak simán rádugom nekem is csak kártyaolvasóként látja, ha újraindítom meg megtalálja telefonként is. A task killer valamit kinyír amit nem kéne...

imitto
2010-04-02, 15:41
Egyébként van ennél frissebb NPS is, de a spicához valamiért még mindig ezt ajánlja föl, ezért is tettem fel ezt.

zalan
2010-04-02, 17:32
nem használok killert nem tudom h azt mire kell ??!!de megprobáltam és nem ismeri fel a telot egyik sem.

snailhunter
2010-04-02, 17:50
Akinek 32bites Win7-je van az telepítse az NPS-t Xp Sp2 kompatibilítási módban majd az asztalon lévő parancsikonra kattintva jobb egérgombbal indítsa azt rendszergazdaként (később mindig így kell elindítani a programot). Ezután minden egyes alkalommal fel fogja ismerni a telefont. Nálam legalábbis működik.

kissgrof
2010-04-02, 18:04
apu !

nem tudom érezzek az írásodban egy kis iróniát , vagy ne ?? :|

zalan
2010-04-02, 18:12
snailhunter és azt honnan tudom leszedni mert ha beguglizom csak forumokat ad ki??

nemka
2010-04-02, 18:21
zalan: Beallitasok -> Telefon nevjegye -> Tovabbi beallitasok -> Csak hattertar opcional ne legyen pipa.

zalan
2010-04-02, 18:26
beszarok köszi mükszik :D :D

apu
2010-04-02, 19:38
kissgrof,

persze, hogy iróniával kérdeztem, de az nem Neked szól, hanem a gyártónak. Én is szeretném a 2.1-et használni, de csak akkor vágok bele, ha van 'hülyebiztos' megoldás és nem döglik be a teló mert valamelyik lépést elszúrtam. Volt Iphone-om, amit én jailbreakeltem a leírások alapján. végül sikerült, de nem egészen pontosan tudom, hogy hogyan. és szerintem az Iphone-t jailbreakelni, legalábbis az eddig olvasottak alapján, egy fokkal egyszerűbb, mint ezt a frissítést megcsinálni. mit gondolsz?

kissgrof
2010-04-03, 13:27
Apu !

bocs hogy ilyen felhangot éreztem , de értem amit írsz ; ............nézd én ugyan IT területen dolgozom nem mondom hogy egyszerű volt , de azt sem lehet mondani hogy nagyon BONYOLULT.de akinek van rálátása informatikai téren a dolgokra szerintem nem nagy dolog a frissítés , én az elsőnél izgultam egy kicsit , de most már bármikor megfrissítem !Egy kicsit küszködtem a driver-el , de mihelyst látta az odin a telót már csak be kell tallózni a tar - at , és megy a frissítés , és nagyon jó a 2.1 immár 3 napja hogy nem volt a telefon töltőn és 70 % áll . szóval hajrá , frissíts apu nyugodtan , ha kell segítek!!!!

foltmacska
2010-04-03, 16:32
Le tudnátok röviden írni, hogy frissítés előtt hogyan kell lementeni az összes programot?

foltmacska
2010-04-03, 19:37
Én megvárom a hivatalos Samsung frissítést.

Szerintetek, amikor be kell vinni a Samsunghoz, akkor ők segítenek lementeni a korábban feltelepített programokat, vagy ezt nekem kell megoldani?

Az eddigi "support"-ből sejtvén, gyanítom, hogy az utóbbi lesz az Út.

:-)

petipetya
2010-04-04, 07:32
foltmacska

A legegyszerűbb, ha felteszed az astro fájlkezelőt, mert abban van ilyen funkció, amivel lemented az alkalmazásokat. Az sd/backups/apps mappába teszi be őket. Menü gomb / tools/ application manager/backup / jobb szélén a legfelső pipával mindent kijelölsz majd backup gombot nyomsz.

Mikor fent van az új szoftver, akkor bármelyik fájlkezelővel újra tudod telepíteni egyenként, ha rájuk kattintasz. Ha az astro-val állítod vissza őket, akkor is majdnem ugyanott vagy, mert ott is egyenként kell engedélyezni a visszaállítást.

Azt viszont nem tudom, hogy az így visszaállított programok esetén jelez-e amarket, ha elérhető hozzá a soron következő frissítés...

Szerintem biztos, hogy nem foglalkoznak ilyenekkel a Samsungnál.

zalan
2010-04-04, 11:02
peti én ezt megcsináltam de ilyenkor áthelyezi az appokat vagy csak másolja mert engem az érdekelne h h lehet azt beállitani h ha letöltök vmit ne a telora hanem az sd-re mentse mert elég kicsi a hely a telon.ja ha frissités kell akkor ezt töltétek le és folyamatosan mutatja az ujat:appaware

köszi

zalán

hoze
2010-04-04, 11:30
foltmacska: Egyetértek petipetyával. Sztem fölösleges görcsölni a mentéssel, mert a Martket my downloads -ában ott lesz minden amit onnan töltöttél le, csak rányomsz és újratelepíted 3 perc alatt mindet. Amit máshonnan szedtél, az meg rajt van a mem kártyán, és egy fájlkezelővel szintén sec perc alatt visszanyomod!

Nyilván a mem kártyát vedd ki frissítés előtt! :)

foltmacska
2010-04-04, 11:39
petipetya:

Köszönöm ezt a részletes leírást!

hoze:

Köszönöm a Marketes tippet, azonban, ha kiürítettem már a Market cache-ét, akkor is tudni fogja, hogy korábban mit telepítettem?

zalan:

Az appaware jobb az aTrackDog-nál?

Az iGo-t lehet frissíteni, mert az aTrackDog nem tudta?

zalan
2010-04-04, 16:46
nem tudom nem ismerem .igot sztem nem lehet.egyébként az az igo nálam egy kalap fos

foltmacska
2010-04-04, 20:35
zalan:

Köszönöm a válaszodat. :-)

zso1112
2010-04-05, 08:53
Sziasztok! Én idegemben azon a határon vagyok, hogy kukába dobom. 2.1 van fent, és a névjegyzékek ékezetes karakterei krix-kraxok lettek :S ráadásul egy név kb 3* van benne. A SIM kártyán lévő nevek pedig tökéletesek. Valaki tud segíteni??? Köszii

nemka
2010-04-05, 13:22
zso1112: ha már kuka, inkább megadom a címem :)

Az ékezetek valószínűleg a különböző kódlapok (windows, unicode, egyéb) miatt alakultak át. Szerintem töröld őket és szinkronizáld újra a Google fiókoddal. Feltéve, hogy ott megvannak a névjegyeid.

Esetleg keress egy alkalmazást a Marketen, ami csv-ben le tudja menteni az összeset, importáld be excelbe (vagy más táblázatkezelőbe), alakítsd vissza az ékezeteket. csv-t töltsd fel a Google fiókodba, majd a telefonról törlés és szinkronizálás.

imitto
2010-04-05, 14:29
Esetleg tegyél fel egy thunderbird-öt, telepítsd alá a Zindus plugint. Így a Thunderbird címjegyzék szinkronizálva lesz a gmail címtárral. Van benne import/export lehetőség, könnyű szerkeszteni...

nemka
2010-04-05, 17:15
Hivatalosan elérhető a 2.1 a Spica-hoz!

A samsung-frimwares.tk fórumában már 2.-án jelezték, hogy NPS-en keresztül letölthető a I570EXXJCF firmware. Sajnos sokaknak nem működik a hivatalosan kiadott NPS-en keresztül. Viszont letölthető egy 1.5-ös NPS (az androidhungary egy másik topikjában is van hozzá link), amivel működik a frissítés. De írva van az is, hogy lehet vele gond.

Csak olyan essen neki, aki hiba esetén az Odin-nal is elboldogul.

snailhunter
2010-04-05, 17:45
Én az 1.5-össel nézem már 1 hete de semmi.

imitto
2010-04-05, 19:21
A hivatalos New_PC_Studio_1.4.0.IL2-vel semmi.

http://img256.imageshack.us/img256/2350/capturefu.jpg

snailhunter
2010-04-05, 19:32
Nekem ilyen verziószámok elő sem jönnek.

imitto
2010-04-05, 19:39
NPS 1.5-el ugyanez.

apu
2010-04-05, 21:03
Kissgróf,

köszi a biztatást! azt hiszem, várok még 1-2 hetet, hátha kijön a hivatalos frissítés. ha nem, akkor elkezdek felkészülni a nemhivatalos frissítésre.

effendi
2010-04-06, 13:55
Hello!

Egyelőre csak annyit szeretnék, hogy együltő helyemben elolvastam az összes hozzászólást, szóval most a szemembe döntök egy liter szemcseppet, aztán kérdeznék. :-)

effendi
2010-04-06, 14:27
Ha a DHL is úgy akarja, holnap meglesz a Spicám, és nagy vonalakban tisztában szeretnék lenni a lehetőségeimmel :-)

- Naszóval, kvesztsün Nr1: Már többen kérdezték, de senki sem válaszolt rá, hogy megoldható az, hogy a programokat NE a készülékmemóriába, hanem az SD-re telepítse?

- 1.5 alatt 3rd party szoftverrel sem megy a BT transfer?

- Szomorúan látom, hogy az alatt a két év alatt, amíg nem volt samsung telefonom semmivel sem lett jobb a sw support. Az a PC studio már 2007-ben is egy vicc volt. Rossz vicc. Van most olyan verzió, ami látja a telefont?

Így hirtelen ennyi, előre is köszi!

szekkyy
2010-04-06, 18:21
Sziasztok!

Ugye jól tudom, hogy ennek a telefonnak a Bluetooth-án keresztül csak telefonszámokat lehet küldeni?

Ezt a vevőt ki lehet benne cserélni, vagy valahogy meg lehet oldani, hogy lehessen mást is küldeni rajta (Pl.: zenefájlokat)?

Előre is köszi :)

petipetya
2010-04-06, 18:40
Sajnos 1.5 alatt semmivel sem lehet normális működésre bírni a bt-t, de ezt a 2.1 majd megoldja nektek - az alatt nincs ilyen gond vele.

nemka
2010-04-06, 22:43
effendi:

1. csak telefon memóriába telepíthetők, sd-re nem (talán rootolás után igen, de ennek olvass utána)

2. 1.5 alatt nem, 2.1 alatt elvileg megy

3. nincs, valószínűleg nem is lesz. Az összes kiadott csak a frissítést és az SD kártya elérését támogatja.

szekky: a bt chip nem tudja, hogy mi megy át rajta. A szoftveren múlik minden.

effendi
2010-04-07, 09:08
nemka köszi!

1. ez szívás

2. ez nem gond, ebben a hónapban csak meglesz a hivatalos 2.1 :-)

3. Ezt meg nem is értem. Ekkora cég, minőségi telefonok, és ilyen nevetséges sw és support...

effendi
2010-04-07, 14:40
Na megjött a telefon, néhány kérdés így az elején:

Van olyan progi, ami megmondja, hogy melyik progi mennyi memóriát foglal? Az a gondom, hogy már bekapcsolás után is 60-70MB szabad memóriám van, pedig csak a javame, az ébresztőóra, az üzenetek és az advanced task kliier fut a taskiller szerint. Vagy ez normális így?

nemka
2010-04-08, 06:22
effendi: teljesen normális. És az a 60-70MB csak azért tűnik kevésnek, mert a PC-k miatt mindenki hozzá van szokva a GB-os nagyságrendhez. Elindítasz még egy-két dolgot és bőven lemehet a szabad hely 20MB alá is, de ez sem problémás a holminak.

A Quick System Info kiírja az egyes alkalmazások memóriafoglalását és a CPU használatot is.

vbela
2010-04-08, 13:51
Valaki tudja hogyan lehet az Igo-ba Európa térképet rakni?

auth.gabor
2010-04-08, 20:27
A 60-70MBájt alapvetően sok, szinte minden elfut, és ha mégis kevés lenne, akkor platform gondoskodik a program leállításáról, esetleg megöléséről.

Az iGo már nem mindig fut el, ha hosszút kell terveznie, vagy éppen felébred egy másik alkalmazás, esetleg bejövő hívás van, akkor simán kilövi az iGo-t. Ez lehet az iGo hibája is, hiszen új még a platform nekik is, majd javítanak még a memória használaton.

imitto
2010-04-08, 21:50
Vbela:

Regisztrálsz a naviextras.com-on, letöltöd a toolboxot. Ezzel lehet frissíteni is és elvileg új térképeket venni. Mondjuk igoból a full eu 50 körül biztos lesz, lehet érdemes a sygic-et megvenni hozzá, az 19 a full európa.

nemka
2010-04-09, 08:07
Eclair tapasztalatok:

1. Frissítés után nagyon érdemes teljes törlést (gyári beállítások visszaállítása) csinálni, mert lehetnek érdekességek.

2. Market-es alkalmazásokat a Market-ről érdemes újratelepíteni, már csak azért is, hogy mutatni tudja a frissítéseket.

3. A levelező (az E-mail és nem a Gmail) klasszisokkal jobb, mint az 1.5-ben (összes kijelölése, IMAP szinkronizálás).

4. Tetszik a 4 gyorsgomb, ami minden indítóképernyő alján látszik

5. Új indítóképernyő adható hozzá, kijelölhető, hogy melyik az alapértelmezett.

6. A kamera szoftvere rengeteg extra funkciót kapott.

7. Saját process managere van, ami van olyan jó, mint a letölthetőek.

8. Van benne hanghívás és egész jó arányban érti azt, amit mondok. A magyar kiejtés sem gond neki. Ha valamit nem ért, lehetőségeket ajánl fel. Nem csak hívásra, hanem keresésre is használható.

9. Sajnos nincs külön üzenetjelző hang. Csak akkor hallod az sms-t, ha az értesítési hangok engedélyezve vannak. Ekkor viszont szinte mindenért trallalázik. :(

10. Sebességgel gondom nincs, az Android billentyűzet gyorsabb, a kijelző animációk kicsit lassabbak, de nem zavaróan.

11. Továbbra sincsenek profilok. Külön alkalmazás kell hozzá. :(

Így elsőre ennyi.

spitya
2010-04-09, 12:04
Másodikra meg ajánlom ezt: http://forum.samdroid.net/attachment.php?attachmentid=501&d=1268834212

Olvass utánna itt: http://forum.samdroid.net/threads/252-New-JCE-(JCB)-with-Root-(-busybox-remount)-v3-upd-03-30

Villám lessz a telefonod.

A hanghívás viszont érdekelne, hogy hol van benne.????

nemka
2010-04-09, 23:16
spitya: köszi a linkeket!

Hanghíváshoz nyomd hosszan a Google keresés gombot (bal oldalon a menü és a felvevő gomb között). Nem konkrétan hanghívás, hanem hang alapú keresés, de a Search settings-nél be lehet állítani, hogy hol keressen (Searchable items), és ezek egyike a Névjegyek.

joe01
2010-04-10, 21:46
helló

APNdroid ügyben kérdeznék. Véletlenül kitöröltem a képernyőről az ikonját. Eddig ki-be tudtam kapcsolni vele a 3g-t. Vagy piros vagy zöld volt.Most visszahúztam megint a programok közül a képernyőre de csak narancs színű. így csak a programot indítja el, és nem ki-be kapcsolja a 3g-t. Mit állítottam el?

Köszi

robotsyte
2010-04-10, 21:59
Joe01:

Ne a programok közül húzd ki, hanem rakd ki widgetek közül és már már menni is fog.

joe01
2010-04-11, 06:48
robotsyte:

És tényleg úgy kell. Köszi

mimike
2010-04-11, 07:49
Sziasztok!

Erősen foglalkoztat a készülék beszerzése.Ami miatt kétségeim vannak, azok a navigációs képességk.

Nekem van egy rahedli GARMIN illetve azokkal kompatibilis térképem, és eddig még egyik boltan sem tudtak érdemben válaszolni arra kérdésre, hogy simán használhatók e garmin TÉRKÉPEK a telefonon.

A mobil XT alkalmazás, vagy a mapsource keretprogram kell-e hozzá.

Nektek vannak ilyen jellegú tapasztalataitok?

Mennyire bírja a strapát a telefon? És vajon mennyi időre tervezték, mert ha 1-2 év és utána annyi akkor szerintem nem éri meg az árát.

Üdv mindenkinek, és előre is köszi a segítséget.

auth.gabor
2010-04-11, 08:42
Garmin térképeket szerintem nem tudja még (nem láttam még ilyen alkalmazás, ám lehet ilyen), ám Navitel Navigator van Android-ra, amely elvileg tudja nyitni az ntm térképeket, amelyek elérhetőek például a turistautak.hu oldalon.

1-2 év egy ilyen telefonnál nem idő, a hardver bírja, telefonálni lehet vele ugyan, de elavul a tudása és a lehetőségek, elszalad a platform (Android esetén évente négy új verzió jön ki). Azt kell mondjam, hogy 2 évente cserélendő eszköz egy okostelefon.

auth.gabor
2010-04-11, 08:46
Felmerült nálam egy bosszantú "hiba", amelyet egyelőre nem tudtam megszüntetni.

Ha hosszan nyomom a lezárt telefonon a kikapcsoló gombot, akkor megjelenik egy menü, hogy csendes mód, repülő mód, illetve kikapcsolás. És csak a kikapcsolásnál kérdez rá... egyszer már előfordult, hogy zsebben lenémítottam... gondolom lehajoltam valamiért, ezzel megnyomtam hosszan a kikapcsoló gombot, aztán felegyenesedve a zseben keresztül megnyomtam a csendes módot. :)

Veletek ilyen még nem fordult elő?

zoo
2010-04-11, 15:46
Üdv Mindenkinek!

Nemrégiben sikerült egy IGO val felszerelt Samsung Galaxy Spica-hoz hozzájutnom.

Sok-sok olyan adat volt a telefonon, amire nekem nem volt szükségem.

Gondoltam a legjobb megoldás ha visszaállítom a gyári adatokat. És megtettem.

Nos az IGO el is tűnt. Fizikálisan még az sd kártyán rajta van, de hogyan tudom újra elindítani, vagy hogyan tudom (vissza) feltelepíteni.

Üdv: zoo

nemka
2010-04-12, 08:43
auth.gabor:

Sajnos ezzel együtt kell élni. 2.1 alatt is, pedig reméltem, hogy a frissítéstől elmúlik.

zoo:

Újra kell telepíteni, mert maga a program a telefonon van, csak az adatait tárolja a kártyán. Az első telepítéskor az SD-re letöltötte magát a download mappába, onnan is telepítheted, nem kell újra letölteni.

faragob
2010-04-12, 09:29
auth.gabor:

Nekem is volt ilyesfajta problémám, de vettem hozzá egy egyszerű bőrtokot, s azóta nincs. http://kepfeltoltes.hu/view/100116/2010-01-16_14.55.41_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

wethepepo
2010-04-12, 11:29
Hello!

Valaki belinkeli nekem azt az oldalt ahonnan le tudom tölteni az APNdroidot?!

Ja és ha már belinkelte valaki amit nagyon megköszönnék akkor írja már le hogy hogyan kell rárakni a telefonra!!! Előre is köszi: wethepepo

foltmacska
2010-04-12, 15:56
wethepepo:

A Marketről le tudod tölteni, a Market alkalmazást megtalálod a telefonon, csupán fel kell kapcsolódnod vele az Internetre, amit akár Wi-Fin keresztül is megtehetsz.

Amikor letöltötte, beavatkozásod nélkül fel is telepíti.

Amúgy olvasgass vissza a fórumon, sok okosságot megtudhatsz még.

zoo
2010-04-12, 17:03
Üdv!

Arra nem sikerült még rájönnöm hogy vajon hogyan is telepítsem fel.

Mert a Marketből még csak-csak megy, de más programot hogyan s mivel tudom telepíteni?

Üdv: zoo

Szerk.: közben sikerült rájönnöm hogy egy file kezelő nem árt a telefonra és így más sokkal egyszerűbb az élet. A telepítés sikerült.

mimike
2010-04-13, 06:57
Üdv!

Androidos platformon tapasztalataitok szerint megy a garmin mobile xt navigációs keretprogri? Igazából Alpok topo térképet szeretnék használni, de tudomásom szerint IGO-s nincs.

Vélemények?

üdv!

imitto
2010-04-13, 07:22
Írták már itt, a Navitel lehet a megoldás. A térképformátum más, a konvertálás viszont nem lehet vészes, meg kell nézni hogy a mapsource tudja-e.

mimike
2010-04-13, 09:19
Az a problémám, hogy vannak garmin térképeim, a mapsource EU is megvan.

Imitto válasza azt a kérdést veti fel bennem, hogy a mapsource-ot kezeli az android?

Mert akkor megvan a megoldás! :)

A navitel-t nem ismerem, és szerintem a garmin elég nagy csirkefogó, hogy védje a térképeit.

imitto
2010-04-13, 09:59
Neked a térképeid mps formátumban vannak, a navitel ntm (emlékeim szerint, de volt itt is valami upgrade) térképeket kezel. A MapSource nem fogja kezelni a droidot ez szinte biztos. Meg kell próbálni konvertálni GPSMapedit-el (http://www.geopainting.com/en/), ha a térképeid jogtiszták nem biztos hogy meg fogja enni...

mimike
2010-04-13, 11:20
Hát igen. Én megvettem a térképeket. Mapedit nem rossz ötlet, meg fogom próbálni.

Hency
2010-04-13, 12:41
SZiasztok!

Én is most vettem egy ilyen készüléket,legelőször is szinkronizálni szerettem volna a névjegyeket az outlook-ból - Samsung New PC Studio val,de csak a mem.kártyát látja,de írtátok hogy amúgy sem lehet.

Azt is olvastam hogy google-ből tud szinkronizálni névjegyet,hogyan kell vele?

köszi előre is a segítséget

imitto
2010-04-13, 13:24
Google-ből egyszerű. Beállítások - adatszinkronizálás - névjegyek.

Előtte a címjegyzékben érdemes beállítani hogy csak a "saját névjegyek"-et szinkronizálja, különben hirtelen lesz 3-400 olyan címed amiket a gmail automatikusan mentett. Ez az opció a gmailben nem kikapcsolható, ha pl. írsz egy cégnek egy levelet egy termékről érdeklődve a címet automatikusan menti - ezeket látod az "összes névjegy" alatt, a "saját névjegyek" alatt meg amiket te mentettél el.

Ha outlookban megvannak a címeid tegyél föl egy thunderbird-öt, telepítéskor emlékeim szerint felajánlja a címlista importálását outlookból. Ezután telepítsd alá a "ZINDUS" plugint, ez képes a thunderbird címtárat szinkronizálni a gmail címtárral. Innentől meg ugyanúgy kell eljárni ahogy fentebb írtam.

nemka
2010-04-13, 15:28
zoo: filekezelővel (pl. Astro) megkeresed és 'klikk'. Valószínűleg felajánlja majd az App Manager megnyitását. Azzal Install. Ha nincs engedélyezve az Ismeretlen források, akkor szólni fog, hogy engedélyezt és megjeleníti a megfelelő Beállítások menüpontot.

mimike
2010-04-14, 09:52
IMITTO!

A garmin *.img file-jait a GPSmapedit-tel át lehet konvertálni navitel *.nm2; valamint russia *.rus formátumra is némi pontosság vesztéssel.

A kérdésem most már csak az lenne, hogy MILYEN NAVIGÁCIÓS PROGRAMOKAT PRÓBÁLTATOK KI, és mik a tapasztalatok?

ÜDV!

Hency
2010-04-14, 17:54
Köszönöm a segítséget Imitto!

tomtrial
2010-04-16, 07:13
Sziasztok, új vagyok a fórumon és első kérdésem ez lenne:

Vettünk egy Samsunk Galaxy Spica telcsit, és olvastam hogy fel kell rakni az APNdroid nevezetű programot amit sikeresen fel is tettem amarketből. Amikor megvettünk a telcsit akkor a pannon-ban letiltattam az ilyen gprs-t az előfizetésről mert ezt is hallottam megoldásnak hogy ne szívja az adatot.

Na most fel van telepítve ez az APNdroid, de zöld ON ikonnal világít ha elindítom, és nem lehet OFF-ra állítani ... ez azért lehet mert én előtte letiltattam a GPRS-t ???

Köszi

soma
2010-04-16, 07:55
Tomtrial a kettő nincs összefüggésben.

offra pedig úgy állítottad, hogy nyomtad kb 1-2 másodpercig az ikont?

tomtrial
2010-04-16, 08:44
Ja hogy nyomni kell folyamatosan az ikont??? Ezet nem tudtam sajna, és csak hozzáértem.

Köszi a gyors választ

tomtrial
2010-04-16, 12:41
Ez az 1-2 mp-ig való nyomás nem jött be ... na mind1, a szolgáltatónál le lett mondva szóval nem lehet gáz.

petipetya
2010-04-16, 14:34
Ha le van tiltva a szolgáltatásod, akkor nincs is beállítva apn a telódon.

Ha nincs beállítva apn, akkor nincs mit letiltani.

Ergo, felesleges az apndroid.

kzsola
2010-04-16, 16:04
Hy!

A kártyámról állandóan lemegy a pénz, olvastam a fórumon ezt az adatszinkronizálást, meg az APNdroidot meg hogy a legjobb letörölni a facebookot a Gmailt meg ezeket. Most akkor mit is csináljak?? Mondták még páran, hogy mennyek be a szolgáltatóhoz és tiltassam le ezeket a cuccokat de a készüléket a netről rendeltem kártyafüggetlenbe mivel a pannonba egy 20assal többe kerül:D