PDA

Teljes verzió megtekintése : MID Tábla PC

oldal : [1] 2 3

sunitibi
2011-01-06, 16:24
Sziasztok

Lenne egy olyan kérdésem hogy van egy MID Tábla Pc-ém Amin Angol nyelvű Android 2.1 van. Ezt szeretném lefrissíteni 2.1 vagy 2.2 MAGYAR változatra. Csak nem találom hol lehet

Letölteni nem muszáj hogy ingyenes legyen csak jó. Kérlek titeket aki tudna segíteni írjon

Nagyon köszönöm mindenkinek ! :?: :roll:

najan
2011-01-12, 08:51
Sziasztok,

nekem is hasonlo problemam lenne, 2.1-et szeretnek frissiteni 2.2-re egy DFP7002 MID tabla Pc-n.

Elore is koszi!

somakb
2011-01-14, 16:58
Ha a gyártója nem adott ki hozzá 2.2 frissítést akkor felejtős.

István
2011-02-25, 15:50
(Téma: Microsoft Office alkalmazás áttétele) - Access felületen Visualban írt adatbázis kezelő futatható e Android készüléken? Több értékesítőnél tettem fel bizonyára ezt a nem szakszerűen megfogalmazott kérdést és semmi értelmes választ nem kaptam. Odáig még rendben volt, hogy mindent tud a készülék, de a következő szűkítő kérdés már totál bizonytalanságot mutatott: "Mi az a minden?" Samsung szaküzletben is csak a széttárt karok szélessége volt mérsékeltebb, mert itt megmutatták, hogy Excel van rajta, de visual van e benne azt már nem tudták, ráadásul kézbe már nem adták a készüléket, hogy legalább "kibelezzem a készülék lelkét". Szóval van e guru köztetek, aki hajlandó kávézás mellett eldicsekedni értékes információival?!!!

Zsolt Bereczki
2011-03-06, 21:00
nekem egy flytouch van.az a baj hogy nem kapcsol be.a zöld lámpa világít mikor megnyomom a bekapcs gombot, de kép nincs.az előző tulaj filmet nézett vele mikor egyszer csak kikapcsolt és azóta nem ad képet.mit lehet tenni ilyen esetben???

muabid
2011-03-16, 21:57
hello

nem ajánlatos frissiteni mert nem bisztpos hogy menni fog.
én frissitettem és be töltött de tovább nem ment

1.9-et frissitettem 2.0-ra

Mr.Zsoca
2011-03-28, 00:12
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem?Nem rég vettem egy MID tablet pc-t.Ha elinditok egy programot és ki akkarok lépni nem lép ki mert fut tovább hátérben.
Hogy lehet leállitani a progikat ha befejesztem?
Probáltam adv task killer-er de szerintem ugy is fut tovább?
Megoldás valaki!Megköszöném ha valaki tudna segíteni!
Köszönöm sziasztok!

darkside
2011-03-28, 00:26
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem?Nem rég vettem egy MID tablet pc-t.Ha elinditok egy programot és ki akkarok lépni nem lép ki mert fut tovább hátérben.
Hogy lehet leállitani a progikat ha befejesztem?
Probáltam adv task killer-er de szerintem ugy is fut tovább?
Megoldás valaki!Megköszöném ha valaki tudna segíteni!
Köszönöm sziasztok!

Csak szerinted fut tovább, vagy a task killer is azt mutatja, hogy kill után fut?

DS

Mr.Zsoca
2011-03-28, 11:51
A killer-be leállítom de abból gondolom hogy fut tovább a program mert megnyomom a házikót és mutatja mint futó program amit leállítottam.
Pl : ha skype megy az ugyan úgy bejelentkezve marad és a házikó jele mellet is megmarad a skype jel amíg ki nem kapcsolom teljesen.
Facebook - nál is ugyan úgy tudnak nekem írni chat-en.
A többinél hirtelen még nem néztem de ha ezek mennek gondolom a többi is.
És ezt kéne valahogy megoldani hogy ha kilépek aljnak is le ne fussanak hátérben.
Köszönöm gyors válaszod!
Üdv Mr.Zsoca

Barnus60
2011-03-28, 21:12
Hello egy olyan kérdésem lenne hogy biztos hogy semmifélképpen nem lehet frissíteni az androidot ezen a gépen? Ha véletlenül sikerülne frissíteni de mégsem lenne jó visszalehetne állítani az eredeti állapotba? Az 1.6-os androidnál sokkal jobb 2.2-es pölö?

nemka
2011-03-29, 10:59
Barnus: Ha a gyarto honlapjan nincs ujabb verzio, akkor eselytelen a frissites. Plane 1.6-rol 2.2-re.
Tessek megerteni, hogy ez nem PC, ahol kotelezo a kompatibilitas. Az androidos holmik egyedi hardverek es mindegyikre kulon forditjak a kernelt es az androidot az adott hardverben talalhato processzorra es periferiakra optimalizalva. Az egyetlen lehetoseged, hogy beszerzed a kernel es a Froyo forraskodjat, a periferiak drivereinek kodjat es megirod magadnak az uj szoftvert a tabletedre.

kirubaba
2011-04-15, 19:45
A gyártó honlapcímét megtudná adni valaki?

EnNemPVPzek
2011-04-17, 09:27
Ha a gyártója nem adott ki hozzá 2.2 frissítést akkor felejtős.
Nekem 2.2es Android van a MID emen.

bence393
2011-04-25, 16:45
Sziasztok!
Megtudná valaki nekem mondani, hogy hard reset-et hogy lehet csinálni egy Flytouch tableten?
Előre is köszönöm!

androidos
2011-04-26, 02:16
A következő videón bemutatott lépéseket kövesd: http://www.youtube.com/watch?v=YyWTEr2NeDo

bence393
2011-04-26, 15:33
Köszönöm a videót, de a video 32.másodpercénél nálam befagy a tablet, így nem tudom használni:/
valami ötlet hogy mi van ezzel a géppel?:/

Mr.Zsoca
2011-06-06, 07:26
Köszönöm a videót, de a video 32.másodpercénél nálam befagy a tablet, így nem tudom használni:/
valami ötlet hogy mi van ezzel a géppel?:/

Hali! kapcsold ki a tablapc-t es ugy kapcsold be hogy egyszere nyomod a bekapcsolas es a menu gombot a tetejen es akkor ujrainditja az egeszet alap allapottol.remelem tudtam segiteni udv innen a hideg Canadabol

Mr.Zsoca
2011-06-08, 00:12
Hali ! Tudna segiteni valaki abba hogy tudom kiszedni a facebook ot meg a skypot az azzonal indulo alkalmazasokbol.mert minden inditasnal elindulnak es nem kelle nekem.a meut tudom hol van ahol az indulo alkalmazasok vannak csak ott nem lehet kiszedni kozuluk a programokba mg nem talaltam sehol azt ahol ezt meg lehetne oldani.koszonom sziasztok

androidos
2011-06-08, 11:23
Az egyes szolgáltatásokat az adott programokon belül tudod módosítani. Ha nem szeretnéd, hogy elinduljon pl. a Skype, akkor azt azon belül kell beállítanod.

Mr.Zsoca
2011-06-09, 03:58
Az egyes szolgáltatásokat az adott programokon belül tudod módosítani. Ha nem szeretnéd, hogy elinduljon pl. a Skype, akkor azt azon belül kell beállítanod.

Koszonom a segitseget!Megtalaltam mostmar minden ok!:-D

tomatos
2011-06-27, 14:05
MID készülékekhez Universal 3.0 HoneyComb ROM letöltése itt:
http://www.slatedroid.com/topic/18025-rom-universal-hybrid-honeycombmod-uberoid-for-wm8650-devices-v130-w-video/

Ha megjön az enyém rárakom majd és megírom a tapasztalatokat.
Egy ilyet sikerült vásárolnom:
http://cgi.ebay.com/7-UMPC-GOOGLE-Android-2-2-WiFi-Camera-MID-Tablet-PC-3G-/190549412676?pt=US_Tablets&hash=item2c5da14b44#ht_3737wt_802

androidos
2011-06-27, 15:41
Ha megjön az enyém rárakom majd és megírom a tapasztalatokat.
Egy ilyet sikerült vásárolnom:
http://cgi.ebay.com/7-UMPC-GOOGLE-Android-2-2-WiFi-Camera-MID-Tablet-PC-3G-/190549412676?pt=US_Tablets&hash=item2c5da14b44#ht_3737wt_802

Várjuk a tapasztalatokat!

Mr.Zsoca
2011-06-28, 01:09
Hello!
Ket kerdesem lenne ha valaki tud segiteni megkoszonem!:-)
1.Ugye a set-be van egy olyan menu hogy Upgrade system.
Ez mire lenne jo mert ha ranyomok nekem azt irja ki "Faild in checking for updates ERR 301"?

2.Alapbol a tablan Adobe Flash player 10.1 van felrakva.
Ezt letudom valahogy frrisiteni hogy ujabb verzio legyen rajta vagy nem lehet?

Ennyi a kerdesem ha valaki tud valamit elore is koszonom.:-) sziasztok

androidos
2011-06-28, 08:17
1. A frissítés előtt csinálj egy Factory Data Reset-et és nézd meg, hogy utána ugyanezt hibát kapod-e a System update menöpontban.

2. A Marketről tudod frissíteni az újabb verzióra, de elképzelhető, hogy ehhez egy frissebb operációs rendszer verzió szükséges.

Mr.Zsoca
2011-06-29, 06:56
1. A frissítés előtt csinálj egy Factory Data Reset-et és nézd meg, hogy utána ugyanezt hibát kapod-e a System update menöpontban.

2. A Marketről tudod frissíteni az újabb verzióra, de elképzelhető, hogy ehhez egy frissebb operációs rendszer verzió szükséges.

Hello!
Koszonom a valaszt de sajna egyik se jott be.:-(
Csinaltam resetet de ugyan ez a hibakod jelenik meg egyhuzamban.
A marketen meg sajna beirom a keresobe es meg se talalja az ujabb verziot igaz ezt nem ertem miert,igaz egyszer mar probaltam letolteni android marketrol de a neten keresztul le is toltot valamit de az csak player volt a padon nem frissult ugyan ugy 10.1 futot.
Azert koszonom megegyszer a gyors valaszt.:-)

akos153
2011-07-01, 14:23
Hello mindenkinek. Pár napja vettem egy ilyen MID-es tablet pc-t. Több problémám is adódott vele.
1, Kezdem a markettel.(ugyan is nem tudok rá kapcsolódni) Más fórumokon keresgéltem a hibámra megoldást, találtam is. Ott azt javasolták, hogy szinkronizáljam a készüléket a gmailos belépéssel. Meg is próbáltam, meg kell adni a felhasználónevet és a jelszót. Mind két mező kitöltése után tovább mentem és ugyan ezeket az adatokat kérte megint azzal a különbséggel, hogy már kérte a szervert is (na most ide fogalmam sincs, hogy mit írjak).
2, Találtam a google segítségével alkalmazásokat, játékokat. Az alkalmazások közül van ami nem működik de ennél ritka. A játékok viszont majdnem mindegyik szinte egytől egyig telepítés után nem indul el. Ha el is indul egy idő után kidobja semmilyen hibaüzenetet nem ír ki. Próbáltam a HD-s játékokat is feltenni ezeknél is hasonló volt a gond. Ha el indult akkor meg olyan volt mintha nem támogatná a 3d-t vagy nem lenne elég memória neki. (ilyenkor úgy viselkedik, mint egy rossz videokártya, a játék menüjét már nem jeleníti meg.)
Előre is köszönöm a választ. És a segítséget.

androidos
2011-07-01, 16:17
Sajnos a készüléked igen gyenge hardveresen, ezért a HD játékok nem fognak futni rajta. Erre sajnos nem fogsz semmilyen megoldást találni. A Google fiókodat a Settings - Accounts & Sync alatt tudod beállítani. Ez megtörtént? Pontosan milyen szervert kért a telefonod? A Market alkalmazáson belül próbálkozol?

akos153
2011-07-01, 17:23
Akkor a játékokkal nem nagyon kísérletezek tovább.
A google fióknál oda megyek a beállításokhoz amit írtál (Settings - Accounts & Sync) Itt kéri az e-mail címet és a jelszót. Ezt megadom neki de ő erre átdob egy másik oldalra, ahol ugyan ezt kéri csak annyi különbséggel, hogy még kéri hozzá a servert is. Itt egy kép róla. (én csináltam)
http://tourwebsite.atw.hu/1/b.jpg

akos153
2011-07-01, 17:56
Settings - Accounts & Sync bele megyek, beírom neki az e-mail címet és a jelszót majd utána ezt írja ki(a képen ez van) Server Settings-et kér.
Itt egy kép ezen meg tudod nézni mit ír ki. (bocsi a minőségért)

akos153
2011-07-01, 18:09
Server Settings-et kér. Ehez mit kell írni?
Itt egy kép, ezt írja ki:

Mr.Zsoca
2011-07-03, 19:02
Server Settings-et kér. Ehez mit kell írni?
Itt egy kép, ezt írja ki:

Hello!
Ilyet nekem is csinalt hogy nem ment a Market.
En ugy oldottam szerencsere sikerult hogy egy teljes resetet nyomtam a padra hogy alap allapotra vissza aljon es utana minden mukodott jol.Ha probaltad mar es ugy se jo akkor passzolom.Reset bekapgomb + menu gomb egyszerre.Es ujraindul az egesz es hasznalja az alap beallitasokat.
Csak egy otlet nem biszti hoyy jo lesz nekem megoldotta.Csao

dodellito
2011-07-14, 09:43
Sziasztok.

Egy kis segítségre szorulnék. Van egy MiD 7" tabletem. Egy ilyen : http://cgi.ebay.com/7-UMPC-GOOGLE-An...#ht_3737wt_802 (http://cgi.ebay.com/7-UMPC-GOOGLE-Android-2-2-WiFi-Camera-MID-Tablet-PC-3G-/190549412676?pt=US_Tablets&hash=item2c5da14b44#ht_3737wt_802)
Ami indulásnál lefagy, a kicsi zöld robotot behozza és ott.
Resetet nem tudom hogyan kell. Ha valaki pontosan leírná hogyan kell megköszönném. Próbálkoztam már vele a menü és a power gomb nyomásával de semmi.

Előre is köszönöm a válaszokat.

androidos
2011-07-15, 09:46
Pontosan mit csináltál a táblán, mielőtt ezt csinálta? Rootolni próbáltad? Kapcsold ki a készüléket, majd ezután nyomd le hosszan a bekapcsoló gombot. Ha megjelenik a Linux ikon, és egy plusz jel, akkor kattints a +-ra, majd pedig válaszd ki a Factory Data Reset-et. Ezután működnie kell a tábládnak.

dodellito
2011-07-15, 11:36
Igazából semmit. Egy játék programot töröltem, aztán utána még dolgoztam rajta. ÉS ennyi a következő indulásnál már nem indult el... A hosszan nyomom a bekapcsoló gombot akkor nem jön be a Linux ikon sem csak az Android figura...

Fuser
2011-07-17, 20:37
Igazából semmit. Egy játék programot töröltem, aztán utána még dolgoztam rajta. ÉS ennyi a következő indulásnál már nem indult el... A hosszan nyomom a bekapcsoló gombot akkor nem jön be a Linux ikon sem csak az Android figura...

Nekem is ezt csinálja :(
Ez a 8"-os tabletecske, egy kikapcsolás után már csak az androidos emberke jelenik meg.

http://cgi.ebay.com/NEW-8-ANDROID-TABLET-PC-NETBOOK-MID-WiFi-EPAD-APAD-4GB-/230648196183?pt=UK_iPad_Tablets_eReaders&hash=item35b3b42c57

Gyakorlatilag 4-5 hete használom, leginkább eBook olvasásra, nem szögeltem rajta semmit, úgyhogy teljes X-akták.
Próbáltam már a fogpiszkálós reset gombot, az akksit teljesen lemeríteni-újratölteni, valamint azon a néhány gombon az összes elképzelhető akkordot lefogni, de csak a zöld emberke van (és szerintem röhög).
8650-es procit ír, a többi amit tudok:
Android OS 2.2
Kernel 2.6.32
Build Number V1.2.3

Ha egy guru tudna rá érdemben valamit mondani, az bearanyozná a napomat.

androidos
2011-07-18, 13:50
Ezen a linken találsz egy kis segítséget, mely feltehetően megoldja a problémádat: http://www.androidtablets.net/forum/gome-flytouch-firmware/1099-rom-epad-256m-128m-1-9_88-rooted-v0-3-working-market-flash.html

Fuser
2011-07-19, 07:43
Ezen a linken találsz egy kis segítséget, mely feltehetően megoldja a problémádat: http://www.androidtablets.net/forum/gome-flytouch-firmware/1099-rom-epad-256m-128m-1-9_88-rooted-v0-3-working-market-flash.html

Köszönöm szépen.

Első átfutásra nem sokat értettem belőle, de ha lesz időm azért csak eligazodok rajta :)
Üdv

Mr.Zsoca
2011-07-22, 18:05
Hello mindenki!:-)
Egy kis helpet kernek ha valaki tud seiteni.
Az mitol lehet hogy a youtube-es videokat fekete feherben jatsza le a tabletem?a hang tokeletes.
De a sima dvd divx hd filmeket meg tokeletesen megtudom nezni.
Elore is koszonom a segitseget udv.

drumze
2011-08-06, 12:20
Sziasztok!
Egy wondermedia 8650-es 7"-os tabletem van, uberoid v6 rommal.
Szerintetek lehetséges valahogyan plusz drivert telepíteni rá?
Vettem egy usb-s wifi adaptert realtek chipsettel, és a tábla nem látja.
Elvilega ralink chipsetesek mennek simán, tehát ha volna driver sztem ez is menne.
Valaki?

Köszi, D

nemka
2011-08-06, 14:08
drumze: Esélytelen. Ha már megírták volna a drivert, akkor is a kernelbe kellene belefordítanod, majd újraflash-elni a táblát.
Az Android nem PC. Mielőtt bármit veszel hozzá, járj utána, hogy menni fog-e vele.

drumze
2011-08-06, 14:28
Az Android valóban nem PC, hanem operációs rendszer. Ami ugyebár linux alapú(illetve az). Linux alá ugyan van ilyen driver, de azért nem is próbálkoztam a telepítéssel, mert az x86hoz készült.
Egyébként miért kellene újraflashelni egy driver miatt?

nemka
2011-08-06, 19:28
drumze:
Igazad van, bocs, teljesen rosszul és félreérthetően fogalmaztam.

De az Android nem is Linux. Az Android egy nyílt forrású Dalvik/Java virtuális gépből és a rá épülő alkalmazásokból álló operációs rendszer.

Szóval, az Android alatt levő linux nem olyan, mint a PC-s linux változatok.
Az Android alatt levő linux leginkább a beágyazott rendszerekben használt linux-okkal van rokonságban, hiszen fix hardveren fut, így a kernelből kihagyható egy rakás dolog, amire pl. a hardver szempontjából sokkal rugalmasabb PC-k esetén szükség van. Ilyen pl. az extra perifériák támogatása.
A tabletekben van WiFi modul, ezért nem hiszem, hogy lesz olyan gyártó, amelyik külső WiFi modul driverét is bepakolja az amúgy is szűkös helyre, ha már külső vezeték nélküli holmiban gondolkoznak, akkor az egy-két 3G modul, esetleg bluetooth dongle drivere lesz.
Ha magát a drivert nem is feltétlenül szükséges a kernelbe fordítani, de a külső driver használatához valamilyen szintű támogatásnak mindenképpen lennie kellene a kernelben, így nem úszható meg kernelfordítás nélkül a dolog.

Az újraflashelés meg azért szükséges, mert a kernel-t és az alap működéshez szükséges modulokat image-ből tölti be ramdrive-ra (/sys) a bootloader, így a drivernek ebben az image-ben kell benne lennie. Szintén ebben az image-ben vannak az init.rc és más alap inicializációs file-ok, így már ezek cseréje is újraflashelést igényel.

Ha olyan egyszerű lenne egy 3rd party driver-t kernelbe fordítás nélkül csak úgy feltelpíteni, akkor már kismillió ilyen driver forogna közkézen (pl. a Samsung Galaxy Spica-ban levő, de a gyári szoftverből hiányzó driverek miatt nem használható perifériák életre keltésére).

zedam
2011-08-26, 14:42
Heló!
Ugyan ez történt az én tabletemmel is de nem tudok vele mit csinálni ha neked sikerült valamit légyszives jelezz!!

zedam
2011-08-26, 14:49
Heló!
HELP kellene mert nekem is ugyan az a probléma hogy mikor elinditom elöjön az android figura és nem csinál semmit de konkrét megoldást nem látok sehol pls help

zedam
2011-08-26, 14:57
ezen a linken én nem találtam semmi konkrétumot mi lehetne a megoldás a hibára :/

androidos
2011-08-26, 15:26
Pontosan mit csináltál a készülékeddel? Rootolni vagy frissíteni próbáltad? A garanciád még érvényes? Elképzelhető, hogy "brick"-elted az eszközt. Ha tudod, vidd el egy szervizbe, ahol akár hardveresen is meg tudják javítani a hibát.

zedam
2011-08-26, 15:30
pontosan azt csináltam hogy néztem rajta pár képet kikapcsoltam pint 24 órát kikapcsolva és el akartam inditani elöjött a robot és ott lefagy garanciám már nincs rá közelben nem is tudok semmiféle szervizt... :S :/ És olyan kérdésem lenne mi az hogy brick-eltem az hogyan lehetséges vagy nem tudom de látom másnak is volt ugyan ez a pronlémája ha ö tudott vele valamit csinálni az pls irjon tovább nekem nem igazán van reset gomb a gépen :S vagy csak én nem találom :/

zedam
2011-08-26, 15:47
http://img42.imageshack.us/img42/851/kp0148.jpg

Enyit csinál csak és itt megfagy. ha megnyomo kikapcsolo gomb eltünik egyböl

androidos
2011-08-27, 14:55
Az alábbi leírásban igen részletesen megtalálod a Mid tablet gyári állapotra állítását: http://www.androidtablets.net/forum/wondermedia-wm8505-tablets/2169-factory-reset-android-1-6-mid.html#post12859 Ezt próbáld meg megcsinálni rajta.

Fuser
2011-09-06, 22:31
Nekem is ezt csinálja :(
Ez a 8"-os tablet, egy kikapcsolás után már csak az androidos emberke jelenik meg.

http://cgi.ebay.com/NEW-8-ANDROID-TABLET-PC-NETBOOK-MID-WiFi-EPAD-APAD-4GB-/230648196183?pt=UK_iPad_Tablets_eReaders&hash=item35b3b42c57

Gyakorlatilag 4-5 hete használom, leginkább eBook olvasásra, nem szögeltem rajta semmit, úgyhogy teljes X-akták.
Próbáltam már a fogpiszkálós reset gombot, az akksit teljesen lemeríteni-újratölteni, valamint azon a néhány gombon az összes elképzelhető akkordot lefogni, de csak a zöld emberke van (és szerintem röhög).
8650-es procit ír, a többi amit tudok:
Android OS 2.2
Kernel 2.6.32
Build Number V1.2.3

Ha egy guru tudna rá érdemben valamit mondani, az bearanyozná a napomat.

Sziasztok!

Úgy voltam vele, hogy már leírtam az egész tabletet, csak az asztalbillegés megoldásához túl vastag volt :)
Most lett csak időm foglalkozni a kérdéssel, -köszönet androidos (http://forum.androidhungary.com/members/1-androidos)-nak, hogy elindított a jó irányba- és sikerült.

Ha valaki így vagy hasonlóan járt (ahogy olvastam vagyunk egypáran kül- és belföldön egyaránt ), adnék két linket:
- Rootolás (http://www.insidethe.com/blog/2011/05/rooting-th-mid-m80003w-wondermedia-wm8650-android-tablet/)
- Kínai tabletekhez egy univ. ROM (http://techknow.freeforums.org/uberoid-wm8650-1-5-1-hybrid-honeycombmod-v7-t962.html)

Hosszas nyomozás után kiderült, hogy valszeg ez egy EKEN M003s, itt (http://www.eken.com/tabletpc/) meg lehet próbálni a beazonosítást.
A ROM-ot letöltése után kicsomagolod egy külön könyvtárba, és elindítod a Changer.bat állományt.
A táblázat alapján megadod a tableted kódszámát, -nekem a 3-as; (8"; 800x600; 256M RAM; kék LED), majd utána engeded felmásolni az SD kártyára.
A betűjelét neked kell megadnod.
Utána csak beteszed a kártyát a tabletbe, majd automatikusan feltelepíti magát és műxik.
Persze kipróbáltam mindenféle Uberoid ROM-ot, de nem akarta az igazat.
A zöld emberkétől tovább ment, de a betöltésnek sose volt vége :)
Aztán találtam a feljebb linkelt Uberoid V7-et, ott már harmadikra eltaláltam a 3-ast :)).
De a helytelenek se csináltak semmi kárt, csak nem működtek.

Remélem lesz akinek segítettem.

Fuser
2011-09-06, 23:11
Még egy kis segítség az azonosításhoz: itt (http://techknow.freeforums.org/how-to-identify-my-tablet-noobies-read-this-first-t673.html).

petro.peter
2011-09-09, 19:33
Sziasztok!
Még nincs táblagépem de vásárlás előtt állok ebben szeretném segítségeteket kérni.
Mégpedig nézegettem az e-bay en gépeket persze Kínai tablet pc- t kb 15 e től elérhetők mennyire érdemes ezeket megvenni? Olvasgattam már a főzött rom -ról és társairól mennyire lehet ezzel megölni a gépet ha nem jól azonosítom be illetve Az underoid -ról is jó lenne egy pár info. A gépet csak netezéshez és irodai alkalmazásokhoz illetve film nézésre használnám gondolom ez nem túl nagy feladat számára. Itt egy link ilyesmi gépre gondoltam:http://viewitem.eim.ebay.hu/7-ePad-Android-22-VIA-8650-800MHz-Tablet-PC-WiFi-Cam/220842175329/item
Köszönöm a segítséget minden infónak nagyon örülnék!
Peti

Kimiseth
2011-09-10, 13:25
Hali!

Te segítettél nekem a legtöbbet, már ott járok, hogy sikerült kiderítenem, hogy az enyém Eken M009S. Most töltöm az új firmware-t és bízom benne, hogy el tudom tüntetni az álló "zöld figurát". Majd később írok.

Kimiseth
2011-09-10, 15:32
Sziasztok!

Úgy voltam vele, hogy már leírtam az egész tabletet, csak az asztalbillegés megoldásához túl vastag volt :)
Most lett csak időm foglalkozni a kérdéssel, -köszönet androidos (http://forum.androidhungary.com/members/1-androidos)-nak, hogy elindított a jó irányba- és sikerült.

Ha valaki így vagy hasonlóan járt (ahogy olvastam vagyunk egypáran kül- és belföldön egyaránt ), adnék két linket:
- Rootolás (http://www.insidethe.com/blog/2011/05/rooting-th-mid-m80003w-wondermedia-wm8650-android-tablet/)
- Kínai tabletekhez egy univ. ROM (http://techknow.freeforums.org/uberoid-wm8650-1-5-1-hybrid-honeycombmod-v7-t962.html)

Hosszas nyomozás után kiderült, hogy valszeg ez egy EKEN M003s, itt (http://www.eken.com/tabletpc/) meg lehet próbálni a beazonosítást.
A ROM-ot letöltése után kicsomagolod egy külön könyvtárba, és elindítod a Changer.bat állományt.
A táblázat alapján megadod a tableted kódszámát, -nekem a 3-as; (8"; 800x600; 256M RAM; kék LED), majd utána engeded felmásolni az SD kártyára.
A betűjelét neked kell megadnod.
Utána csak beteszed a kártyát a tabletbe, majd automatikusan feltelepíti magát és műxik.
Persze kipróbáltam mindenféle Uberoid ROM-ot, de nem akarta az igazat.
A zöld emberkétől tovább ment, de a betöltésnek sose volt vége :)
Aztán találtam a feljebb linkelt Uberoid V7-et, ott már harmadikra eltaláltam a 3-ast :)).
De a helytelenek se csináltak semmi kárt, csak nem működtek.

Remélem lesz akinek segítettem.

Köszi a segítséget, nekem sikerült! Máshol nem találtam leírást, ezért örök hála, nem igazán szerettem volna Kínába visszaküldeni...

Kimiseth
2011-09-10, 17:42
Sziasztok!
Még nincs táblagépem de vásárlás előtt állok ebben szeretném segítségeteket kérni.
Mégpedig nézegettem az e-bay en gépeket persze Kínai tablet pc- t kb 15 e től elérhetők mennyire érdemes ezeket megvenni? Olvasgattam már a főzött rom -ról és társairól mennyire lehet ezzel megölni a gépet ha nem jól azonosítom be illetve Az underoid -ról is jó lenne egy pár info. A gépet csak netezéshez és irodai alkalmazásokhoz illetve film nézésre használnám gondolom ez nem túl nagy feladat számára. Itt egy link ilyesmi gépre gondoltam:http://viewitem.eim.ebay.hu/7-ePad-Android-22-VIA-8650-800MHz-Tablet-PC-WiFi-Cam/220842175329/item
Köszönöm a segítséget minden infónak nagyon örülnék!
Peti

Hali!

Nekem is ilyenem van, a pontos neve Eken M009S, pont a mai napon tettem rá új firmware-t.
Innen tudod leszedni és rendesen működik:

http://www.eken.com/support/

Elmondom neked, hogy vodafone-os vitamax netet is ráhangoltam a kicsikére és működik, bár az eleje nehezen ment.
Szerintem jó választás, mert én filmezek, zenélek, illetve netezek (facebook, skype, msn) illetve e-booknak használom. A Wi-fi kicsit meríti az akksit, de ezen kívül nincs gondom vele. Én Kínából hozattam, amivel 2 gond volt (1 hónap várakozás és a hálózati töltőjéhez kellett egy európai csatlakoztató- media markt 3.000,-Ft -.
Pdf-et, excel, wordot még a 2007-es és 2010-es microsoftos fájlokat is viszi.
A gondom még, hogy tettem fel filmnézegtő programot is a feliratnál az ékezetet nem igazán szereti (helyette ?..stb)

Összességében ajánlom, félve használtam én is, de megérte az árát.

Kimiseth
2011-09-10, 19:14
http://img42.imageshack.us/img42/851/kp0148.jpg

Enyit csinál csak és itt megfagy. ha megnyomo kikapcsolo gomb eltünik egyböl

Hali!

Nekem is ez volt a gondom és ugyanaz szerintem a készülékem, mint neked

EKEN M009S

de azért járj utána.

1., Innen leszeded a legfrisebb firmware-t:

2., Rámásolod a kitömörített fájlokat egy üres memóriakártyára (firmware mappa és egy fájl legyen csak rámásolva - kb 200Mb)
3., Bekapcsolod a tableted és rögtön beteszed a kártyát, és innentől magát feltelepíti.

Újra kell telepítened minden programot, de megéri.

üdv

petro.peter
2011-09-10, 21:34
Hali!

Nekem is ilyenem van, a pontos neve Eken M009S, pont a mai napon tettem rá új firmware-t.
Innen tudod leszedni és rendesen működik:

Elmondom neked, hogy vodafone-os vitamax netet is ráhangoltam a kicsikére és működik, bár az eleje nehezen ment.
Szerintem jó választás, mert én filmezek, zenélek, illetve netezek (facebook, skype, msn) illetve e-booknak használom. A Wi-fi kicsit meríti az akksit, de ezen kívül nincs gondom vele. Én Kínából hozattam, amivel 2 gond volt (1 hónap várakozás és a hálózati töltőjéhez kellett egy európai csatlakoztató- media markt 3.000,-Ft -.
Pdf-et, excel, wordot még a 2007-es és 2010-es microsoftos fájlokat is viszi.
A gondom még, hogy tettem fel filmnézegtő programot is a feliratnál az ékezetet nem igazán szereti (helyette ?..stb)

Összességében ajánlom, félve használtam én is, de megérte az árát.

Üdv

Köszönöm a segítséget, gondolom nem egy Galaxi tab de engem az ár érték aránya érdekelt a legjobban meg persze használható e arra amit ígérnek. Nagyon sok véleményt tesztet olvastam róla és néztem a you tube-on, de leginkább csak negatív vélemények vannak. Még esetleg annyit ha megírnál, hogy magyar e a menüje illetve láttam azon az oldalon amit ajánlottál javítást az android market-ra hogy az működik e ?
Köszönöm
Peti

Kimiseth
2011-09-11, 04:53
Üdv

Köszönöm a segítséget, gondolom nem egy Galaxi tab de engem az ár érték aránya érdekelt a legjobban meg persze használható e arra amit ígérnek. Nagyon sok véleményt tesztet olvastam róla és néztem a you tube-on, de leginkább csak negatív vélemények vannak. Még esetleg annyit ha megírnál, hogy magyar e a menüje illetve láttam azon az oldalon amit ajánlottál javítást az android market-ra hogy az működik e ?
Köszönöm
Peti

Hali!

A menüje nálam angol, de az update után se jelenik meg benne magyar. Véleményem szerint minimális angol tudás kell hozzá, amit már 1-2 hét után észre sem veszel. A Markettel kapcsolatban beletaláltál, valamiért nem az igazi, jelenleg én is ezt próbálom kibogozni. Van egy market place rajta, ami szerintem egy kínai szerverre visz fel és 80%-ban kínai game-k és alkalmazások vannak. Erre azt a megoldást találtam, hogy az asztali gépen a google-ban rákeresek az alkalmazásra (*.apk) és le tudom tölteni, ezt dropboxra feltolom és már szinkronizálva is van a tablettel. Sokszor néztem vele youtube-ot, és az axn csatornán sorozatot vele. Nem is tudom, hogy hol voltam, de bementem itthon egy műszaki boltba kb 4 hónapja, ugyanazokkal a paraméterekkel jelentkezett és 60.000,-Ft-ba került. Viszonyítás kérdése az egész, nekem a telefonos mobilinternet miatt megérte és az hogy netezni, nem egy telefon kijelzőn kell. 1 dolog fontos android 2.2 legyen és ne 2.1 v. 2.0 illetve alatti, mert azoknál csak a belső memóriára enged telepíteni, ami ugye gáz.

üdv

petro.peter
2011-09-11, 20:51
Hali!

A menüje nálam angol, de az update után se jelenik meg benne magyar. Véleményem szerint minimális angol tudás kell hozzá, amit már 1-2 hét után észre sem veszel. A Markettel kapcsolatban beletaláltál, valamiért nem az igazi, jelenleg én is ezt próbálom kibogozni. Van egy market place rajta, ami szerintem egy kínai szerverre visz fel és 80%-ban kínai game-k és alkalmazások vannak. Erre azt a megoldást találtam, hogy az asztali gépen a google-ban rákeresek az alkalmazásra (*.apk) és le tudom tölteni, ezt dropboxra feltolom és már szinkronizálva is van a tablettel. Sokszor néztem vele youtube-ot, és az axn csatornán sorozatot vele. Nem is tudom, hogy hol voltam, de bementem itthon egy műszaki boltba kb 4 hónapja, ugyanazokkal a paraméterekkel jelentkezett és 60.000,-Ft-ba került. Viszonyítás kérdése az egész, nekem a telefonos mobilinternet miatt megérte és az hogy netezni, nem egy telefon kijelzőn kell. 1 dolog fontos android 2.2 legyen és ne 2.1 v. 2.0 illetve alatti, mert azoknál csak a belső memóriára enged telepíteni, ami ugye gáz.

üdv

Köszönöm.sokan írják hogy van hozzá magyar nyelv bár korántsem biztos hogy ugyanilyen a vas mint amiről mi írunk de valahol biztos meg lesz idővel. Az angollal nem lesz gond de a gyerek miatt talán jobb lett volna. Még egyszer köszönöm az infókat ha esetleg van valami fejlemény a market-tel kapcsolatban vagy a nyelvvel akkor írd meg légyszi majd figyelem az oldalt.

Peti

Scorpionking
2011-09-14, 16:32
Sziasztok
nekem is egy mid tabletem van és android 2.2es van rajta.
édes kis tesóm ki törölte a playert meg a flasht és file-browsert.
így nemtok semmit csinálni.
tudok e új rendszert rá rakni ha lehet magyart?
és hogyan kérem segítsetek légysziles.
nekem be vált nagyon jó :)

darkside
2011-09-14, 18:10
Sziasztok

Marketről bármelyiket tudod pótolni, esetleg csinálhatsz egy gyári visszaállítást (factory data reset), akkor is visszakerülnek.
Biztos, hogy leszedte őket? Ehhez általában root jog kell és egy stock app uninstaller.

DS

Scorpionking
2011-09-14, 18:38
csináltam ugyan az micro sd-t nem találom

Scorpionking
2011-09-14, 18:46
csináltam ugyan az micro sd-t nem találom
Searc azaz minden ezt ir ki?
The application Search (process com.android.quicksearchbox) has stooped unexpectedly.please tryagain.

Scorpionking
2011-09-15, 19:48
segítséget kérek komolyan le szedtem a file-browsert le merült az aksi és aztán töltöttem újra inditotam és csak loading ez van mindig ?
de a be kapcsolásnál ezt írja ki
Factory data restoring,plaese waiting...

Kimiseth
2011-09-16, 15:12
Sziasztok

Hali!

Először is meg kell tudnod, hogy mi a pontos tableted típusa, és le kell töltened az internetről (akár gyártó oldaláról) egy használható firmware-t.
A korábbi hozzászólásoknál le van írva az update menete.
Általában nincs hozzá magyar nyelv, csak angol.

Aeroking
2011-09-30, 19:47
Sziasztok! Új vagyok itt a fórumon! Adódott nekem is ebből a tablet pc -ből! Feltelepítettem rá egy modroid v2 rom -ot ami nagyon szépen fut is rajta ( ajánlom gyorsasága miatt ) csak ugye ez sem magyar! Gondoltam neki látok a fordításnak és készítek rá egy magyar nyelvet ( ebben város segítséget )! Nem tudom hogy jó helyen keresem e a nyelvi fájlokat! A system/framework -ben található framework-res.apk fájt kicsomagoltam és a res mappában létre hoztam egy values-hu nevezetű mappát! Ebbe bele másoltam az alap values mappában található arrays, plurals, strings.xml fjlokat és a stringnél neki láttam fordításnak! Igazából csak annyi lenne a kérdésem, hogy jó helyen kezdtem e a fordítást? A másik dolog! Mikor kész a fordítás esetleg sdk megutodm úgy csinálni hogy virtuálban ezt a romot telepítem?

Aeroking
2011-09-30, 19:51
Hali!

Először is meg kell tudnod, hogy mi a pontos tableted típusa, és le kell töltened az internetről (akár gyártó oldaláról) egy használható firmware-t.
A korábbi hozzászólásoknál le van írva az update menete.
Általában nincs hozzá magyar nyelv, csak angol.

Parancsolj! Itt megtalálod rá a masinádra való ROM -ot!

Letöltöd felmásolod SD-re berakod a tabletba és bekapcsolod majd kövesd ami képernyőn van!

csingiling
2011-10-08, 19:48
Sziasztok!

Tudnátok-e abban segíteni, hogy mi lehet a probléma a mid táblagépemmel?
A dobozában volt egy csatlakozó, amit egyszer be kell dugni a táblagépbe és 2 usb csatlakozó van rajta...ezt csatlakoztattam és az usb kábelt is a számítógéphez, és egyszerűen nem észleli sem a tábla pc-m sem a sz.gép :(...3.0-ás android van rajta, és valamit kellene vele csinálni, hogy normálisan működjön, mert eddig nem sok mindenre tudtam használni...
Légyszi valaki segítsen!!!! Előre is köszönöm a választ!

tomasgrande
2011-10-09, 09:32
Helló
sikerült valamire jutnod a gépeddel, nekem is ez a gondom.
üdv

nekem egy flytouch van.az a baj hogy nem kapcsol be.a zöld lámpa világít mikor megnyomom a bekapcs gombot, de kép nincs.az előző tulaj filmet nézett vele mikor egyszer csak kikapcsolt és azóta nem ad képet.mit lehet tenni ilyen esetben???

danek99
2011-10-22, 20:00
Sziasztok!
A segítségetekre lenne szükségem vettem egy mid 7" tabla-Pc-t és andorid 2.1-es verzió van rajta a gombok nem működnek rajta csak a kikapcsló a wifit nem észleli és a zenét/videót nem játssza le errot ír ki azt mondták ha frissítem 2.3-ra akkor működik és ezt h. tudnám meg csinálni.
Köszi

nemka
2011-10-22, 23:17
danek99: Én a pénzem visszaszerzése után olyan helyre dugnám a tabletet, ahol az eladónak a legkevésbé kellemes.

Ha ez nem megy vagy nem akarod, akkor kellene a tablet pontos típusa (Beállítások/Settings -> A telefon névjegye/About Phone).
Ha ez megvan, akkor keresel egy fórumot, ahol az adott tabletet tárgyalják és valószínűleg ott lesz a leírások között, hogy honnan szerezheted be hozzá az új ROM-ot és azt hogyan rakhatod fel.
Ha ide megírod a pontos típust, akkor lehet, hogy itt is lesz valaki, aki pontosabb tanácsokkal tud szolgálni.

Mielőtt nekiesel a rom frissítésnek, csinálj egy gyári beállítások visszaállítását (Beállítások -> Védett adataim -> Gyári adatok visszaállítása). Jó esetben segít, mert minden beállítást, alkalmazást és a belső adatterületen tárolt adatot töröl.
Ha ettől nem javult, akkor jöhet a rom frissítés. Ami nem muszáj, hogy 2.3 legyen (ha nem találsz, vagy bonyolult a cseréje), mert a gyári rom visszarakásától (általában a gyártótól megszerezhető) is illik megjavulnia.

Ha viszont hardveresen beteg a holmi, akkor nincs az a rom frissítés, ami megjavítja.

patrik728
2011-10-24, 21:59
Sziasztok
Kb. 2 hete vettem 1 MID táblagépet és kis gondom van vele mivel programot telepítettem majd következő indításnál a rendszer feláll de ha meg akarok valamit nyitni lefagy megpróbál újraindulni de nem sikerül.
2.2-es szoftver fut a gépen valami segítséget kérnék ha tudnátok valami bill kombinációval gyári állapotba vagy esetleg szoftvert honnan tudnék letölteni
Választ előre is köszönöm

nemka
2011-10-25, 00:38
patrik728: minden táblagép MID, vagyis Mobile Internet Device.

Bekapcsoláskor valamelyik gombot pluszban lent tartva (ha leírásod nincs róla, hogy melyiket, akkor próbálgasd) recovery módba lép a holmi. Itt válaszd a Wipe Data and Cache opciót. Ezzel minden telepített program és felhasználói beállítás törlődik.

tibcsi81
2011-10-29, 19:37
sziasztok!
lenne egy kerdesem, hatha vki tud ra valaszt.
van egy mid 2.2 es tablet pc-m, ami kibontas utan hibatlanul mukodott, de miutan megprobaltam usb-n keresztul ra feltolteni, a gep meghulyult.
csak egy yold robot forog azota is a kepernyon, bekapcsolas utan is.
az eredeti kepernyo be sem ugrik.
mar probalgattam tobb gombot egyszerre nyomva bekapcsolni, de semmi valtozas.
mit lehet tenni, van megoldas ra szerintetek? vagy irany a kuka
a valaszt elore is koszonom.

still
2011-10-30, 11:19
Sziasztok!
Mid-es gépem az előző hozzászólások alapján ujra raktam de most nem működik az érintő képernyő , semmit nem érzékel. Mielőtt lefagyott tökéletes volt azóta sem leejtve sem odaverve nem volt . Van valami tippetek?
Előre is köszi!!!
Still

nemka
2011-10-30, 14:28
tibcsi81: Mit töltöttél fel rá és mi történt közben?
Ha a robot megjelenik, az azt jelenti, hogy legalább a bootloader működik, tehát ha a recovery menü mégsem hozható elő, akkor bootloader módban újrarakható a holmi.

still: Próbáld újrakalibrálni a képernyőt. Ha máshogy nem megy, dugj a holmira egy egeret és azzal keresd meg az alkalmazások között a kalibrálást. Ha így nem megy, akkor recovery módban a gyári beállítások visszaállítását lehet megpróbálni.

still
2011-10-30, 21:11
Nemka: Köszi a tippet holnap kipróbálom . Utána jelentkezem.

rusher86
2011-11-01, 19:03
Sziasztok!

Segítséget kérek tőletek! A minap a kezembe akadt egy MID706/ LY-706 típusú tablet PC. A gondom a következő. Ha valakinek van egy ilyen készüléke, lehet e tenni rá magyar nyelvű menüt. A Beállításokon belül -> Régió beálíltásoknál van egy olyan, hogy Select locale (Select language and region) Hungary. Na ha a magyarra rákattolok, nem változik semmi. :S..... Vagy esetleg firmware-t lehet frissíteni? 1.6-os van fent! :S

nemka
2011-11-01, 22:12
rusher86: Eken M001-re keresgélj a Google-lel. Közeli rokonok, lehet, hogy találsz olyan romot, ami a tieddel is jól működik. Előtte persze olvasgass, nehogy tégla legyen a táblából.

tibcsi81
2011-11-02, 13:19
igazabol semmit nem akartam meg ratolteni, csak osszedugtam...
kozben annyit valtozott a helyzet, hogy ratoltottem sd-n keresztul tobbfele firmwaret, de az erintokepernyo meg egyikkel sem mukodik.
lehet hogy nem talaltam meg meg a megfelelot? mindegy meg keresgelek, aztan hatha
koszi udv

Scorpionking
2011-11-06, 17:18
végre feltetem a uberod rendszert
a végén ki vettem a sd kártyát és azota csak tölt?
de semmi nemjönn be, az andoridot hogy kell felteni?
scrip mappat rá másoltam semmi , a fájlokat csak semmi?
formázva milyen legyen, alap fat és a fat 32nélsemmi nemcsinál

nemka
2011-11-07, 12:56
Scorpionking: Az Uberoid is Android.
Az Uberoid telepítési leírásánál nem látom, hogy ki kell venni az SD kártyát. Te pontosan mikor vetted ki? Amikor a rendszer már teljesen elindult és használható volt, vagy még előtte? Próbáltad kikapcsolni, majd az SD kártyát visszarakva újraindítani? Persze úgy gondolom, hogy még azelőtt, hogy formáztad volna a kártyát.
Az azóta csak tölt pontosan mit jelent? Meddig jut el a betöltés során, mi van a képernyőn?
Recovery menübe be tudsz lépni?

Android telepítése: Ha update.zip-ed van, akkor Recovery menüből fel tudod rakni. Ha img file-od van, akkor bootloader mód és fastboot alkalmazás kell hozzá.

Jó tanács mindenkinek, aki ROM-ot piszkál: Első lépésben le kell menteni a gyári ROM-ot egy erre való alkalmazással.
Ez minden normális custom rom leírásában benne van. Sőt sokszor az is, hogy ezt a mentett ROM-ot hogyan lehet visszagyógyítani a készülékre.

Scorpionking
2011-11-07, 14:15
semmit
irta vegyem ki és ennyi ki vettem és csak a fel irat jönn be
androidot nem tudom fel teni sehogy
valaki fel tudna tenni nekem?
sehova nem tudok be lépni
ha nem lesz jó én ki dobom, nem szenvedek vele.

Scorpionking
2011-11-07, 23:01
(firmware mappa és egy fájl legyen csak rámásolva
ezt hogy érted pontosaban?
le irnad nekem
le töltöm és sd re ki csomagolom 2 fajt kapok
beteszem és telepiti
ha jol értelmezem :)

Scorpionking
2011-11-08, 23:40
köcce mkinek
sikerült meg csinálnom
M009S_VT1603_1.5.3single pointtettem fell és müxik
most néhány felesleges menüt tett bele azt ki szedem lesz valami baja
pl: msn skype facebook
köszönöm köszönöm :)

nemka
2011-11-09, 15:18
köcce mkinek
sikerült meg csinálnom
M009S_VT1603_1.5.3single pointtettem fell és müxik
most néhány felesleges menüt tett bele azt ki szedem lesz valami baja
pl: msn skype facebook
köszönöm köszönöm :)

A felsorolt dolgok nem menük, hanem alkalmazások. Eltávolíthatók, ha nem akarod őket használni.

Balázs László
2011-11-12, 11:57
Sziasztok!

Bajban vagyok. Van egy wm 8650-es MID táblám, próbáltam uberdroidot rátenni, csak éppen, miután kivettem telepítés után az sd-t fekete a képernyő. Akármit csinálok vele, semmire nem reagál. Lehet vele valamit kezdeni, vagy kuka?

files32
2011-11-20, 09:40
Sziasztok!

Bajban vagyok. Van egy wm 8650-es MID táblám, próbáltam uberdroidot rátenni, csak éppen, miután kivettem telepítés után az sd-t fekete a képernyő. Akármit csinálok vele, semmire nem reagál. Lehet vele valamit kezdeni, vagy kuka?

Nem jól azonosítottad be a gépedet,én is végigzongoráztam mindegyiket mire kiderült,hogy a vásárolt VIA c8, az nem más mint egy MID 007.

files32
2011-11-20, 09:42
Ja a lényeg: FAQ#1: HowTo install the ROM:
1. Try to identify your tablet model (M009s/M003s/M012s/etc.)
2. Insert a SD card in your system.
3. Download and extract the firmware archive to a temporary directory on your system.
4. Run CHANGER.EXE from that temporary directory.
5. Put in the number of your model and press <enter>
6. CHANGER will ask you to copy the firmware to SD, select 'y'
7. The SDTOOL will be started, showing all the currently available drives, put in the SD's drive letter and press enter.
8. If any firmware exists on the SD, that will be deleted first, then the new firmware is being copied.
9. Turn off your tablet
10. Insert SD
11. Turn on your tablet
12. Follow onscreen instructions
13. Enjoy a better tablet

patrik728
2011-11-24, 21:53
Sziasztok megint írok elmúlt pár hétben próbáltam gyári állapotba tenni szervízbe vittem... de sajnos nemtudtak rá tenni olyan szoftvert ami felismerte volna a touchpanelt így egérrel tudom csak használni és nem találok hozzá szoftvert ami jólenne ez a gép típusa:MID WM8650
Eredeti szoftver:Android 2.2 Kernel:2.6.32 Build:v1.5.1
Segítséget előre is köszönöm

Komika
2011-11-29, 14:09
Szia!
Nekem olyan problémám lenne hogy van egy MID 7"os tabletem 2.2 Androddal ami angol
És ezt szeretném magyarra cserélni erre van megoldás??(ugy tudom h VIA VM8650 proci van benne)
Ha tudsz rá megoldást akkor megköszönném!!!!

nemka
2011-11-29, 14:46
Komika: http://forum.androidhungary.com/threads/509-MID-Tábla-PC

doncso
2011-11-29, 20:39
Sziasztok, nekem is az a nagy problémám, mint pár hozzászólással feljebb Balázs Lászlónak, próbáltam Uberoidra átfirmwarelni a WM8650-es kinai táblagépemet, és egyik sem működött, mindig lefutott a firmwarelés, reboot, majd csak tekert, de nem indult, próbálgattam a 8650-es firmeket, amikor az egyik után már csak fekete képernyő fogadott, ezek után semmit nem tudok csinálni a géppel, próbáltam resetelni, hosszan ki-bekapcsolni, vakon ujra firmwarelni, de semmi, bekapcsolom, csak a zöld led világít de nincs kép, mi tudok vele csinálni? Vagy ennek itt a vége és kuka? Légyszives ha tud valaki segítsen. Köszi.

nemka
2011-11-30, 19:53
Nagyon nagyon nagyon nagyon sokféle tablet fut WM8650 néven. Egyetleg dolog azonos bennük a VIA 8650-es processzor. Bármely más hardverelem (kijelző, flash chip, gyorsulásmérő) eltérhet, ezért nem kompatibilisek egymással. Tehát amelyik ROM jó az egyikre, az nem feltétlenül jó a másikra. Ezért kell hajszálpontosan beazonosítani a típust firmware csere előtt. De a régit mindenképpen le kell menteni.

Próbálj keresni ugyanolyanokat, akik ugyanott vettek ugyanolyan táblagépet és még nem piszkálták meg. Szép szóval, némi készpénz felajánlásval vedd rá az egyiküket, hogy egy megfelelő alkalmazással (akár a recovery menüből, ha támogatja, akár egy ROM managerrel, ami megveszel neki, akár a fastboot-tal) mentse le a gyári ROM-ot és küldje el neked.

Ha ez nem járható, akkor
1. valahogy hajszálpontosan beazonosítani a típust (a WM8650 nem elég)
2. a pontos típus birtokában leülni a PC elé és nyaggatni a Google (vagy más szimpatikus) keresőt

Akinek mákja van, az talál olyan fórumot (angolul vagy bármely más nyelven), ahol lesz legalább egy valaki, akinek ugyanolyan táblagépe van, és van mentése az eredeti ROM-ról, így azt el lehet tőre kérni a visszarakás menetének leírásával együtt.

Ha megvan az eredeti ROM, akkor az image-ként, .img kiterjesztéssel lesz. Le kell tölteni a fastboot nevű alkalmazást (semmi grafikus felület, minden parancssorból megy), a táblát bootloader módban kell elindítani (valószínűleg a fekete képernyő éppen azt jelenti, hogy a bootloader állt meg, tehát ez adott), majd a ROM mellé kapott leírás alapján vissza kell rakni az erdeti ROM-ot. (Ha nincs leírás, akkor a fastboot helpjét és a fastboot kezelését taglaló fórumokat kell addig olvasni, amíg nem tiszta midnen.)

Ha az életre keltés mégsem jön össze, fel kell rakni a Vaterára 1 Ft-ért, hátha feljebb megy az ára és akkor valamennyi kezdőtőke lesz egy újabb tablet megvásárlásához.

vist66
2011-12-02, 09:13
Hali!
Új vagyok! És segítséget kérek szépen!
Szerencsétlenségemre, mint tudatlant, kicsit átvertek egy Kinai csodával. Az adatai, amit kiderítettem nagy sokára: WM8505 ARM926Ej-S rev5(v5); 128Mb ram; 2Gb háttértár; 7" kijelző; HOWAYHUO gyártó/termékcsalád. A beállításoknál ROM csere után is azt írja, hogy kernel:2.6.29-00236-g4f8dbbb-dirty; build:WMT2.1.2.; memory:256M (?); model number: generic; firmwere version:Android 2.2 (?); !!! Az eredeti ROMot nem tudtam lementeni, mert azt hittem, hogy hibás és eleve másikat akartam, hátha azzal megoldódnak a problémáim.
Most két heti küzdelem után egy EKEN M001 ROMot fogadott el, mely bejelentkezéskor Android 2.0-át ír és a beállításoknál az fentebb leírt tulajdonságok nem változnak meg! Az, hogy nincs benne fizikailag gravitációs szenzor, meg GPS még elmenne. Mert gondolom az Android OSben benne van s nem vették ki belőle, mert hátha van olyan gép amiben benne van. De a legnagyobb problémám amiért segítséget kérek, hogy internetről nem játszik le videókat. Se Opera minivel; se a telepített Youtube softwererel! Próbáltam megetetni sokféle verziószámu Flash playert; nem telepult fel mert hogy nem kompatibilis. Sikerült feltelepíteni a Flash Lite plugint, de nem tapasztaltam áldásos tevékenységét! A Youtube telepített program fel sem kapcsolódik a netre; azt írja: Featured:No Content. Az Opera megmutatja a Youtube videót, de mikor rákattintok, hogy videó lejátszás azt írja: " Nem támogatott! vnd.youtube:sXggtvAq7sU?vndapp=youtube_mobile&vndclient=mv-google&vendel=watch által használt protokoll nincs támogatva!". Egyébként volt rajta demo videó meg egy kínai youtubehoz hasonló videóstrimek lejátszó progi s azok működtek. Szóval teljesen tanácstalan vagyok azon kívül, átkozom magam mikor megtetszett s egy olcsó silány darabot tettem magamévá!
Kérek egy hozzáértő segítségét! Köszönöm! István

doncso
2011-12-02, 11:35
Nagyon nagyon nagyon nagyon sokféle tablet fut WM8650 néven. Egyetleg dolog azonos bennük a VIA 8650-es processzor. Bármely más hardverelem (kijelző, flash chip, gyorsulásmérő) eltérhet, ezért nem kompatibilisek egymással. Tehát amelyik ROM jó az egyikre, az nem feltétlenül jó a másikra. Ezért kell hajszálpontosan beazonosítani a típust firmware csere előtt. De a régit mindenképpen le kell menteni.

Próbálj keresni ugyanolyanokat, akik ugyanott vettek ugyanolyan táblagépet és még nem piszkálták meg. Szép szóval, némi készpénz felajánlásval vedd rá az egyiküket, hogy egy megfelelő alkalmazással (akár a recovery menüből, ha támogatja, akár egy ROM managerrel, ami megveszel neki, akár a fastboot-tal) mentse le a gyári ROM-ot és küldje el neked.

Ha ez nem járható, akkor
1. valahogy hajszálpontosan beazonosítani a típust (a WM8650 nem elég)
2. a pontos típus birtokában leülni a PC elé és nyaggatni a Google (vagy más szimpatikus) keresőt

Akinek mákja van, az talál olyan fórumot (angolul vagy bármely más nyelven), ahol lesz legalább egy valaki, akinek ugyanolyan táblagépe van, és van mentése az eredeti ROM-ról, így azt el lehet tőre kérni a visszarakás menetének leírásával együtt.

Ha megvan az eredeti ROM, akkor az image-ként, .img kiterjesztéssel lesz. Le kell tölteni a fastboot nevű alkalmazást (semmi grafikus felület, minden parancssorból megy), a táblát bootloader módban kell elindítani (valószínűleg a fekete képernyő éppen azt jelenti, hogy a bootloader állt meg, tehát ez adott), majd a ROM mellé kapott leírás alapján vissza kell rakni az erdeti ROM-ot. (Ha nincs leírás, akkor a fastboot helpjét és a fastboot kezelését taglaló fórumokat kell addig olvasni, amíg nem tiszta midnen.)

Ha az életre keltés mégsem jön össze, fel kell rakni a Vaterára 1 Ft-ért, hátha feljebb megy az ára és akkor valamennyi kezdőtőke lesz egy újabb tablet megvásárlásához.

Köszönöm szépen a hasznos információt, az eladó volt olyan kedves, és elküldte nekem a ROM-ot (gondolom ez a firmware). Megpróbálom leszedni a fastboot programot és feltenni a rom-ot, próbáltam akku levétel után ugy bekapcsolni, hogy közben valamelyik gombot is nyomtam hátha belép bootloader menübe, esetleg több gomb kombinációt, de semmi, viszont azt írod, hogy ha fekete a kép, akkor elképzelhető, hogy bootloader sem indul, mindenesetre nagyon hasznos volt az írásod, ezek szerint még nincs veszve minden.
Próbálkozok. Köszönöm.

nemka
2011-12-02, 12:43
doncso: Bocs, félreérthető voltam.
A "bootloader állt meg" azt akarja jelenteni, hogy a bootloader elindul, csak nem talál betölthető rendszert, ezért megáll. Vagyis a fekete képernyő nagy valószínűséggel azt jelenti, hogy a telefon bootloader módban van.
Amennyiben a megfelelő USB driverek fent vannak a PC-n, akkor a PC-re csatlakoztatott tablet indulásakor elvileg hallanod kell a jelzést, amikor az USB kapcsolat felépül.

Úgy fél éve, amikor a saját Scroll tablet klónom ROM-jával bűvészkedtem és rosszul formázott image-et töltöttem fel, akkor ugyanígy csak fekete képernyőig jutott, de a bootloader ép maradt és működött, ezért gondolom, hogy más Android holmik is hasonlóan reagálnak.

doncso
2011-12-02, 13:20
doncso: Bocs, félreérthető voltam.
A "bootloader állt meg" azt akarja jelenteni, hogy a bootloader elindul, csak nem talál betölthető rendszert, ezért megáll. Vagyis a fekete képernyő nagy valószínűséggel azt jelenti, hogy a telefon bootloader módban van.
Amennyiben a megfelelő USB driverek fent vannak a PC-n, akkor a PC-re csatlakoztatott tablet indulásakor elvileg hallanod kell a jelzést, amikor az USB kapcsolat felépül.

Úgy fél éve, amikor a saját Scroll tablet klónom ROM-jával bűvészkedtem és rosszul formázott image-et töltöttem fel, akkor ugyanígy csak fekete képernyőig jutott, de a bootloader ép maradt és működött, ezért gondolom, hogy más Android holmik is hasonlóan reagálnak.

Opp, akkor félreértettem, egy kicsit most összezavarodtam, eddig microSD-ről töltöttem fel a firmware-t, USB-m sajnos nincs hozzá, ezek szerint a fastboot progihoz USB-kell, SD-ről nem megoldható a dolog?
Próbálom elképzelni a dolgot, hogy tisztán lássak, nagyjából úgy képzelem el, mint a PC-nél a BIOS és az OP rendszer, tehát itt a bootloader a BIOS és a firmware pedig az OP rendszer? A bootloaderbe is be lehet lépni csakugy mint a BIOS-ba egy adott gomb kombinációval? SD kártyáról ezek szerint sansztalan talpra állítani a tabletet? Nem olyan rég a PDA-mat udateltem, ott spec billentyü kombinációval boot menü eléjött, kiválasztottam hogy mit szeretnék, SD-ről updatelni, és fenn is volt az új winmobile szoft, itt is ilyesminek kellene történni, nem tudom, hogy lehet belépni ebbe a bootloader menübe.

nemka
2011-12-02, 22:32
doncso: A bootloadernek nincs menüje. Egy interface-t ad USB-n a PC felé a fastboot alkalmazásnak. Ez a PC-s alkalmazás képes arra, hogy az androidos holmi flash memóriájának "partícióit" kezelje, oda image-eket töltsön fel.

Amikor az SD-ről töltöttél fel ROM-ot, akkor a Recovery-t használtad. Bekapcsoláskor ez előcsalogatható, ha a belső flash memória Recovery partíciója ép. Nálad sajnos nem ez a helyzet.

Ha recovery állományként (update.zip) kaptad meg a romot, akkor nézd meg, hogy van-e benne boot.img, az a linux kernel. Ha nincs benne boot.img, akkor szerezned kell. Ha van benne, akkor a fastboot-tal töltdsd fel az update-zip-et, formázd meg a data és a cache területek és indítsdt újra a táblát. Elméletileg szépen elindul.
Ha külön boot.img van, akkor azt külön kell feltölteni a boot területre, majd utána felrakni (még mindig a fastboot-tal) az update.zip-et.

Érdemes szerezned recovery image-et is (ez valószínűleg az update.zip-ben) és feltölteni, hogy a későbbiekben tudj romot cserélni (ha még lesz kedved hozzá).

Leírni és megérteni nehezebb, mint megcsinálni. Ha minden kéznél van, akkor csak pár parancs.

doncso
2011-12-04, 10:06
doncso: A bootloadernek nincs menüje. Egy interface-t ad USB-n a PC felé a fastboot alkalmazásnak. Ez a PC-s alkalmazás képes arra, hogy az androidos holmi flash memóriájának "partícióit" kezelje, oda image-eket töltsön fel.

Amikor az SD-ről töltöttél fel ROM-ot, akkor a Recovery-t használtad. Bekapcsoláskor ez előcsalogatható, ha a belső flash memória Recovery partíciója ép. Nálad sajnos nem ez a helyzet.

Ha recovery állományként (update.zip) kaptad meg a romot, akkor nézd meg, hogy van-e benne boot.img, az a linux kernel. Ha nincs benne boot.img, akkor szerezned kell. Ha van benne, akkor a fastboot-tal töltdsd fel az update-zip-et, formázd meg a data és a cache területek és indítsdt újra a táblát. Elméletileg szépen elindul.
Ha külön boot.img van, akkor azt külön kell feltölteni a boot területre, majd utána felrakni (még mindig a fastboot-tal) az update.zip-et.

Érdemes szerezned recovery image-et is (ez valószínűleg az update.zip-ben) és feltölteni, hogy a későbbiekben tudj romot cserélni (ha még lesz kedved hozzá).

Leírni és megérteni nehezebb, mint megcsinálni. Ha minden kéznél van, akkor csak pár parancs.

Ja, így már értem, az első két mondat megvilágosított, akkor első körben össze kellene kötnöm a táblát a PC-vel, szerintem ez lesz a leg problémásabb, de szerintem meg tudom oldani. Igaz időközben kérdeztem egy szervizt, aki azt mondta, hogy csak flash cserével lehet orvosolni, mert ez olyan mint amikor egy PC-bios updatelés nem sikerül, mondjuk szerintem meg nem akartak vele bajlódni, egy új flash-et is meg kell formázni, és feltenni rá a dolgokat, addig az is csak egy darab szilicium.
Megnéztem a kapott romot, persze nincs benne boot.img , de írok a srácnak akitől vettem, hátha tud segíteni. Köszönöm a segítséget, írok ha előrehaladtam.

nemka
2011-12-04, 13:10
doncso: A flash chip cseréje akkor kell, ha már a bootloader sem megy.

doncso
2011-12-04, 17:11
doncso: A flash chip cseréje akkor kell, ha már a bootloader sem megy.
Én is úgy gondolom, hogy nem kell cserélni. Viszont azt szeretném kérdezni, hogy írt a srác akitől vettem, hogy szivesen leveszi a gépről a boot.img file-t, ha megmondom hogyan kell, ennek a mikéntjében esetleg tudnál segíteni?
Üdv. Docso

pmikes
2011-12-04, 20:02
Sziasztok.
Van egy mid tabletem.kipróbáltam rá kb.30 féle romot(elvileg a gyárit is)2.1.2_105 és most már ott tartok,hogy bekapcs és fekete képernyő.Eleinte még a preparing software package volt és most már se kép se hang.Esetleg valaki tudna valami okosat mondani örülnék mert már készülök falhoz vágni a csodamasinát.Előre is köszi:pmikes

doncso
2011-12-04, 20:27
Sziasztok.
Van egy mid tabletem.kipróbáltam rá kb.30 féle romot(elvileg a gyárit is)2.1.2_105 és most már ott tartok,hogy bekapcs és fekete képernyő.Eleinte még a preparing software package volt és most már se kép se hang.Esetleg valaki tudna valami okosat mondani örülnék mert már készülök falhoz vágni a csodamasinát.Előre is köszi:pmikes

Ha lennél kedves feljebb olvasni, esetleg egy oldallal előrébb közelebb kerülnél a megoldáshoz, pont ezzel szívok én is, nem egyszerű móka sajnos.

nemka
2011-12-04, 20:32
doncso:
Ha le tudja menteni neked, akkor ne csak a boot image-et, hanem mentse le mindet (boot, system, recovery), ami kellhet.

A legegyszerűbb rootolás (pl. Z4root, ha támogatja a táblát) után egy ROM managerrel mentést készíteni.
Esetleg Recovery menüből menteni. (Ha a gyári nem tudja, akkor CWM Recoveryt kell felrakni.)

Ha sem rootolni, sem recoveryt cserélni nem szeretne, akkor lehet még egy módszer:
A noname tableteknél szokásos, hogy az adb interface-en azonnal root jogot adnak. Az ADB az Android DevKit része, de szerintem a Google tud máshonnan is.
A tabletbe rakni kell egy SD kártyát, majd el kell indítani. A Beállítások->Alkalmazások alatt az USB hibakeresést (debug) engedélyezni kell. USB-n csatlakozni kell a PC-re (más android holmi ne legyen a pc-re dugva!). Az adb-vel terminált indítani (adb.exe -d shell vagy adb -s tabletsorozatszáma -d shell, ahol a tablet sorozatszáma az adb devices paranccsal kideríthető) és a cp paranccsal a megfelelő dolgokat az SD kártyára másolni.
A másolandó dolgokat a legegyszerűbben a mount paranccsal lehet kideríteni. Ez megmutatja, hogy "miből lesz" a /system. Általában /dev/valami vagy /dev/block/valami. A valami után áll egy szám is. Ez után jön a másolás: cp /dev/block/valami* /sdcard. Természetesen a valami helyére a mount parancsban látható szöveget kell írni a szám nélkül. A * hatására az összes hasonló állomány mentésre kerül. Ezek a flash chipen található területek (partíciók) image-ei.
Ezután már csak azt kell kideríteni, hogy melyik melyik. A system-et a mount parancsból tudjuk, ahogy a data-t és a cache-t is, bár az utóbbi kettő neked nem kell. A maradékból valószínűleg a két legnagyobb méretű fog kelleni, ebből általában a kisebb sorszámú a boot, a másik a recovery.

doncso
2011-12-04, 20:43
Az a probléma, hogy nincs USB kábelünk amivel össze lehetne kötni PC-vel , , esetleg olyat nem lehetne, hogy a működő tableten megnyitni egy file managerrel a NAND tartalmát, megkeresni a file-okat és felmásolni SD-re, majd az SD-t pc-re csatlakoztatva már a PC-n lenne a file, vagy ez nem ilyen egyszerű? Gondolom nem mert akkor mondtad volna. Az a baj, hogy ezeken a szemét rizs-tableteken nincs USB-interface, csak olyan van, hogy pendrive-ot tudsz beletömni, tehát eszközt, viszont eszközként nem tudom felkötni PC-re, talán ha beleforrasztanék két kábelt, D+ D- , és ezt kötni a PC-usb-re, elvileg fenn kellene lenni a pinoutjának valahol, mit gondolsz?

doncso
2011-12-04, 21:56
Haladok, szétkaptam a tablethez kapott USB-dongle-t, és mit ad isten, ott volt benne 4 forrszem, + Rxd Txd GND felirattal, gyorsan kotortam egy USB kábelt, beforrasztottam lábhelyesen, összedugtam a géppel, már látja, de még nem ismeri fel, megpróbálok valami drivert keresni hozzá. Fizikailag már össze van csatolva a géppel. Ez is valami.

pmikes
2011-12-05, 12:35
Én is haladok!Szétszedtem a tabletet.És lám van benne egy usb dugó!!!Gyorsan összedugtam pc-vel és észleli csak drivert nem tudok hozzá szerezni.fastboot letöltve az is abd.dll-t keres....tehát a drivert.Ebben kérném a segítségeteket!!!a típusa (elméletileg)cvuk-pc06-2gen.Előre is nagy köszönet.

pmikes
2011-12-05, 12:37
bocsi adbwinapi.dll hiányzik

pmikes
2011-12-05, 14:34
Szóval megvan minden!összedugva a laptoppal egy cserélhető lemezes meghajtót lát a windows ami 32mb.van egy boot.img fájlom fastboot....stb.hogyan tudom ezt a 32mb partíciót formázni és életet lehelni bele?milyen típusra kell formázni?ha tudnátok részletes leírást adni boldog lennék.

nemka
2011-12-05, 15:29
pmikes: Az a 32MB-os partíció nem tudom mi lehet, de ne bántsd.
A boot.img önmagában nem elég, mert az csak a linux. Kell egy system image is, ebben van az android, és jó ha van recovery image is.

Ha elindítod a fastboot-ot mindenféle paraméter nélkül, akkor ad egy helpet.

Bekapcsolt, PC-re dugott tablet esetén a fastboot parancsot a devices paraméterrel kiadva a parancs kiírja a tablet sorozatszámát. Ha üres a lista, akkor nincs bootloader módban a tablet. Mivel látszik az a 32MB-os meghajtó, lehet, hogy már a kernelt is betöltötte és utána állt meg, érdemes kipróbálni az adb reboot bootloader parancsot (ehhez kell az adb.exe vagy adb-win.exe, nekem a fastboot-tal egy csomagban volt).

Boot image feltöltése: fastboot flash boot boot.img
System image feltöltése: fastboot flash system system.img
Recovery image feltöltése: fastboot flash recovery recovery.img

Természetesen az image-eknek nem biztos, hogy pontosan ez a neve. Nem muszáj átnevezni, az eredeti nevet is lehet használni.
Minden image-et csak a neki megfelelő partícióra szabad fektölteni, különben végleg tégla lesz a tabletből.

Cache és data törlése: fastboot -w

Ha minden hiba nélkül történt, akkor jöhet az újraindítás: fastboot reboot

Ha továbbra sem indult a tablet, akkor vagy nem volt megfelelő valamelyik image, vagy a flash chip sérült.

Amíg a bootloader hajlandó elindulni és a fastboot tud hozzá csatlakozni, addig van remény a tablet felélesztésére.

nemka
2011-12-05, 15:34
Az a probléma, hogy nincs USB kábelünk amivel össze lehetne kötni PC-vel , , esetleg olyat nem lehetne, hogy a működő tableten megnyitni egy file managerrel a NAND tartalmát, megkeresni a file-okat és felmásolni SD-re, majd az SD-t pc-re csatlakoztatva már a PC-n lenne a file, vagy ez nem ilyen egyszerű? Gondolom nem mert akkor mondtad volna.

Marketről telepíteni kell egy terminál alkalmazást (pl. ConnectBot), rootolni kell a tabletet és utána a terminál alkalmazásban ugyanúgy ki lehet adni a parancsokat, mintha PC-ről indítottál volna terminált.
De ha már úgyis rootolva van a holmi, akkor egy ROM manager is telepíthető és azzal sokkal egyszerűbb menteni, ezért nem írtam le ezt az androidról indítható terminálos megoldást.

jburi
2011-12-05, 16:06
hol találni meg minden drv progik köszi

pmikes
2011-12-05, 16:19
Nagyon köszi az infót!!!Este megpróbálom.A fastboot devices parancsra semmit nem írt.Tehát van esély arra,hogy jól jövök ki a dologból.Ha ez sikerül meghívok mindenkit egy pálinkára.
pmikes: Az a 32MB-os partíció nem tudom mi lehet, de ne bántsd.
A boot.img önmagában nem elég, mert az csak a linux. Kell egy system image is, ebben van az android, és jó ha van recovery image is.

Ha elindítod a fastboot-ot mindenféle paraméter nélkül, akkor ad egy helpet.

Bekapcsolt, PC-re dugott tablet esetén a fastboot parancsot a devices paraméterrel kiadva a parancs kiírja a tablet sorozatszámát. Ha üres a lista, akkor nincs bootloader módban a tablet. Mivel látszik az a 32MB-os meghajtó, lehet, hogy már a kernelt is betöltötte és utána állt meg, érdemes kipróbálni az adb reboot bootloader parancsot (ehhez kell az adb.exe vagy adb-win.exe, nekem a fastboot-tal egy csomagban volt).

Boot image feltöltése: fastboot flash boot boot.img
System image feltöltése: fastboot flash system system.img
Recovery image feltöltése: fastboot flash recovery recovery.img

Természetesen az image-eknek nem biztos, hogy pontosan ez a neve. Nem muszáj átnevezni, az eredeti nevet is lehet használni.
Minden image-et csak a neki megfelelő partícióra szabad fektölteni, különben végleg tégla lesz a tabletből.

Cache és data törlése: fastboot -w

Ha minden hiba nélkül történt, akkor jöhet az újraindítás: fastboot reboot

Ha továbbra sem indult a tablet, akkor vagy nem volt megfelelő valamelyik image, vagy a flash chip sérült.

Amíg a bootloader hajlandó elindulni és a fastboot tud hozzá csatlakozni, addig van remény a tablet felélesztésére.

pmikes
2011-12-05, 16:32
Még egy aprócska kérdés:az img-ket a fastboot könyvtárába kell majd bemásolni?vagy honnét tudja az elérését?

nemka
2011-12-05, 21:11
Még egy aprócska kérdés:az img-ket a fastboot könyvtárába kell majd bemásolni?vagy honnét tudja az elérését?

Vagy oda bemásolod, vagy megadod a teljes útvonalat.

nemka
2011-12-05, 21:12
hol találni meg minden drv progik köszi

Google Search
...................

Krisz7
2011-12-05, 22:14
Helló Mindenki!
Azt nem tudja valaki hogyan lehet magyarosítani egy mid tablet pc 7''-et???
Előre is kössz a válasz

nemka
2011-12-06, 11:38
Krisz7:
Teljes magyarítás csak ROM cserével lehetséges.
Másik lehetőség a MoreLocale 2 nevű alkalmazás. Ezzel helynek és nyelvnek is magyart beállítva, a magyarul is tudó alkalmazások magyarul fognak kommunikálni.

doncso
2011-12-06, 20:23
Szóval megvan minden!összedugva a laptoppal egy cserélhető lemezes meghajtót lát a windows ami 32mb.van egy boot.img fájlom fastboot....stb.hogyan tudom ezt a 32mb partíciót formázni és életet lehelni bele?milyen típusra kell formázni?ha tudnátok részletes leírást adni boldog lennék.

Nem küldenéd el légyszi azt a boot.img-t nekem is? (doncsopapa kukac gmail.com) nem tudok sehonnan sem lőni egyet.

Köszi előre is.

doncso
2011-12-06, 20:24
nemka! Köszönöm! Próbálkozok!

patrik728
2011-12-06, 22:17
Sziasztok
Segítséget szeretnék kérni akinek megvan ez a szoftver erre a gépre MID WM8650
Eredeti szoftver:Android 2.2 Kernel:2.6.32 Build:v1.5.1
Kérem küldje el erre az e-mailre:patrik728*citromail.hu
Minden szoftverrel próbálkoztam de nemjó, segítséget nagyon megköszönném

keny01
2011-12-09, 19:53
Sziasztok! Az egyik ismerősöm vett egy tabletet amiről csak a használati útmutatójából tudtam csak annyit kiszedni, hogy MID. Sajnos a gép csak a zöld android robot logóig indult el. A fórum segítségével rájöttem arra, hogy ezt meg lehet csinálni fw frissítéssel az http://www.eken.com/support/ oldalról. Sajnos nem tudtam milyen típus, így a típusokat beírtam a google kép keresőjébe, és így összehasonlítva kikövetkeztettem, hogy M008k vagy M008s lehet. Letöltöttem az "s" verziót és rányomtam az SD-s módszerrel. El is indult szerencsére, de sajnos az érintő nem ment. Letöltöttem, egy fözött romot is http://www.slatedroid.com/topic/18529-slatedroid-singularity-m008s-beta/ ezt felrakva minden ok, csak a kamera nem megy. Kiváncsiságból felraktam az Elixir nevű programot, hogy kiderítsem mik vannak ebben az eszközben, és ez modell-nek azt írta Eken M009s. A googleben rákeresve erre a modelre, ez másképp néz ki így nem merném ennek az fw-jét rárakni kamerajavítás céljából. Az eszköz méretei 244*190mm, a kijelző felbontás 1024*768. szerintetek mi lehet ez?
Köszi!
Üdv: Laci

Valaki segítsen
2011-12-10, 00:31
Sziasztok!
Venni akarok egy Mid táblagépet,de nem tudom kideríteni hogy viszi-e a Flash player 10.1-es verzióját!
Tudna valaki infóval szolgálni?
Köszönet érte,ha igen!

rtitusz
2011-12-10, 00:57
Van amelyik viszi, van amelyik nem. A MID egy gyűjtőnév. [mobile Internet device]

keny01
2011-12-10, 05:06
Sok infó van ezen az oldalon + főzött romok: http://www.techknow.t0xic.nl/forum/index.php

Valaki segítsen
2011-12-10, 14:14
Sajnos mást nem tudott róla mondani a tulaj,de szerintem elmegyek hozzá és kipróbálom!Talán így lesz a legeyszerűbb!
Köszönöm a választ!

nemka
2011-12-10, 17:33
Valaki segítsen: A MID "márkanév" alatt forgalmazott noname tabletek teljesen jók böngészésre, kommunikációra, nem túl bonyolult játékokhoz, médialejátszónak és még egy rakás dologra. A flash viszont nagy falat nekik. Igaz egyes ARMv6 (ARM11) processzoros tabletre rá lehet gyógyítani az e célból módosított Adobe Flash-t, de egy-két kisebb, honlapokba ágyazott alkalmazás kezelésénél többre nem jó (saját tapasztalat). A flash alapú játékok túl erőforrásigényesek, ezért teljesen esélytelenek.

Paca
2011-12-10, 18:09
ebben szeretnék segítséget kérni tapasztaltaktól. (http://forum.androidhungary.com/threads/1234-Vásárlás-előtt?p=47862&viewfull=1#post47862)

Valaki segítsen
2011-12-11, 02:02
Kedves Nemka és Rtitusz!
Köszönöm a válaszokat ,akkor inkább még nézelődök kicsit!Csak az a megfelelő ami ezt tudja!
Még egyszer köszönöm!

petya004
2011-12-14, 12:31
Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék van e valaki köztetek aki igazán ért ezekhez a MID anroidos táblagépeghez mert én igazándiból csak netezni tudok vele és ennyi!Ami nekem van az egy MID Android 2.2 4GB
Ha filmeket akarok nézni a 90% nincsen hang,
Alkalmazások telepítésénél mindenféle hibákat ír ki és telepítés után nem indúlnak.
Le akartam tölteni az android marketet mert jelenleg ez az App Market van rajta de természetesen az sem fut.
Hogyan lehet ha egyáltalán lehet magyar nyelvet rakni rá mert ugye minden nyelv van rajta csak magyar nem!
Egyáltalán hogyan lehet mobil netet varázsolni rá?
Tudom sok a kérdésem, de lassan már a falhoz vágom gépet!
Ha valaki tud válaszolni akár csak 1 kérdésemre már azt is nagyon köszönöm!

nemka
2011-12-14, 19:30
petya004:
Filmek: http://forum.androidhungary.com/threads/1176-Mit-hogyan-FAQ-GYIK?p=46239&viewfull=1#post46239

Alkalmazások telepíése: Ha a Marketről telepített alkalmazásoknál is hibát ír ki, akkor a tableten levő ROM-mal lehet gond. Ha SD kártyáról telepített alkalmazásoknál problémázik, akkor az adott programnak vagy a 2.2 nem felel meg, vagy valami más. Ha lehet, akkor csak a Marketről telepíts.

Market upgrade: Ha rootolva van a tablet, akkor telepítsd a Root Explorert (filekezelő), majd az új Market.apk-t másold be a /system/app könyvtárba. (A régit előtte nevezd át. Ne töröld, hogy vissza lehessen állítani). Módosítsd a jogosultságait ugyanolyanra, mint a régi Marketé. A Settings -> Applications menü alatt megkeresed a Market-et, töröld az adatokat és a cache-t, majd indítsd újra a tabletet.

Magyar nyelv: Rom csere. Vagy a legtöbb esetben elegendő a Morelocale 2 alkalmazás telepítése és a magyar nyelv és lokáció beállíása.

Mobil net: A ROM által támogatott USB stick-kel, de leginkább sehogy.

Paca
2011-12-14, 19:41
Mobil net: A ROM által támogatott USB stick-kel, de leginkább sehogy.

esetleg úgy,ha egy telefonnal megosztja az ember a netet és azon lóg a tablet. ha jól tudom

nemka
2011-12-15, 13:09
Paca: Ez esetben a tablet nem 3G-t használ, hanem wifit. Ráadásul az sem biztos, hogy Petyának olyan telefonja van, amin megoldható a tethering.

Paca
2011-12-15, 13:22
igen,én is így gondoltam, hogy wifin csatlakozik a telóra. és persze azt is csak feltételeztem, hogy a telefon képes erre.

egy lehetőségként hoztam föl,mert valszeg én is ezt választom,mivel a 3G elég sokat tol az áron egy teblatnál :)

petya004
2011-12-15, 17:56
Köüszi szépen!Próbálkozom!

Patrik556
2011-12-18, 00:09
Sziasztok!
Nekem van egy MID Tabletem (http://www.google.hu/imgres?q=mid+tablet&start=273&um=1&hl=hu&safe=off&sa=N&biw=1920&bih=1137&tbm=isch&tbnid=bG0AE7JC6ac2mM:&imgrefurl=http://www.touchscreennotebooklaptop.com/supplier-touch_screen_tablet_pc-1873.html&docid=Cw3K6zczZAaT0M&imgurl=http://www.touchscreennotebooklaptop.com/photo/pd98475-8_inch_touchscreen_mid_tablet_pc_android_2_2_x6_8m .jpg&w=312&h=230&ei=kRHtTrLgI6PU4QTcus2GCQ&zoom=1&chk=sbg&iact=hc&vpx=875&vpy=823&dur=956&hovh=184&hovw=249&tx=178&ty=109&sig=105138443177883447754&page=6&tbnh=136&tbnw=184&ndsp=55&ved=1t:429,r:22,s:273)és mivel tönkrement(tudjátok vaneza bekapcsolásnál végtelenségig megy a kis animáció) és mivel ezután frissíttettem ezzel az Uberoiddal,sikerült életre keltenem,másoknak tökéletesen működött,de az enyémmel az a baj,hogy most nem müködik az érintőképernyő(egérrel használom most)...Ez eleinte még nem volt olyan nagy probléma,de 1-1.5 hónap után már kezd unalmassá válni és hát hogy nem tudtok e segíteni,hogy mit csináljak vele? Az összes fajta készülékre kipróbáltam frissíteni az Uberoidot,csak két három félén működött ott is csak ezzel a hibával,a többin el se indult...
Előre is nagyon köszönöm mindenkinek aki elolvasta a gondjaimat és várom a segítségeteket! :)

keny01
2011-12-18, 11:50
Szia, érdekesek ezek a romok. Én Eken M008-ast próbálok feléleszteni. Az Uberdroidd legújabb romjával nem indult el, az előtte lévő verzióval igen. Ha a gyári oldalról teszem fel a romot elindul, de nem megy az érintő panel. Nekem először a Slatedroid rommal ment az érintő rendesen, ezzel nem ment a kamera. Valahol olvastam, hogy az érintő drivert a FirmwareInstall\env\env_uboot file tartalmazza. A Slatedroid (http://www.slatedroid.com/ )romjában lévőt beleraktam az eredeti romba, így már ment az érintő, de a kamera így sem. Az eredeti rommal kicsit lassabb, ezért maradtam a Slatedroidnál, az Uberdroidd se rossz, de többször FC-zett.

pmikes
2011-12-18, 12:29
Sziasztok.
Vettem egy f518-as tabletet letöltöttem egy hozzá való romot.Feltöltötte a program.Nem indul nem lehet semmit csinálni vele,nem ismerei fel a windows.Már a bootloader sem indul.Lehet esetleg szervizeltetni vagy chipet cseréltetni vagy valami megoldás?Tudom,hogy zsenik vagytok ebben a témában azért kérdezlek titeket.A fastboot sem látja a ketyerét.Mindent úgy csináltam ahogy leírták a használati útmutatóban.

pmikes
2011-12-18, 13:55
Újra tudtam flashelni a tabletet!!!A gond az,hogy megjelenik az android felirat,fénylik és néha eltűnik.Nem a jó firmware-t szedtem le?Nyugtassatok meg!!!Tehát indul a ketyere csak a rendszert nem tölti be.

nemka
2011-12-18, 14:05
pmikes:
Valószínűleg nem te rontottál el valamit, hanem eleve nem hozzá való volt a rom. Ezek a gagyikategóriás tabletek külsőre tök egyformák, sokszor belül is nagyon hasonlóak, de mindenki olyan flash chipet rak bele, amilyet olcsón kap, így a blockméret tabletenként más és más, de az is lehet, hogy itt-ott módosítottak a hardveren is, ezért a kezdőcím is más, és még annyi minden okozhatja, hogy ami jó az egyikhez, az nem jó a másikhoz.

De ha a bootloader sem indul, akkor vége.

Vagy veszel egy töröttet (bízva abban, hogy nem brickelés után méregből vágták földhöz) és a kettőből összeraksz egyet, vagy veszel másik tabletet (lehetőleg olyat, aminek komoly "irodalma" van a különböző fórumokon), a sajátodat meg felrakod egy online piactérre, hogy valaki megjavíthasson vele egy töröttet.

jburi
2011-12-18, 14:18
érdeklődnék hogyan tudtad ujra flashelni mi kell hozzá?

nemka
2011-12-18, 14:41
Újra tudtam flashelni a tabletet!!!A gond az,hogy megjelenik az android felirat,fénylik és néha eltűnik.Nem a jó firmware-t szedtem le?Nyugtassatok meg!!!Tehát indul a ketyere csak a rendszert nem tölti be.

Na, akkor mégis benne marad a lélek. :-)
Most már csak a megfelelő ROM-ot kell megtalálnod.

pmikes
2011-12-18, 15:05
Na, akkor mégis benne marad a lélek. :-)
Most már csak a megfelelő ROM-ot kell megtalálnod.
Hát igen.......talán lesz belőle valami.nem lehet a chip sérült?Mert én ettől félek.Amikor megkaptam ment rajta a droid.bekapcsoláskor haipad 2.1-es képernyő volt.Hol keressek romot hozzá?(ha ebből kikeveredek küldök 1 lityi házipáleszt esküszöm)

nemka
2011-12-19, 13:29
Hát igen.......talán lesz belőle valami.nem lehet a chip sérült?Mert én ettől félek.Amikor megkaptam ment rajta a droid.bekapcsoláskor haipad 2.1-es képernyő volt.Hol keressek romot hozzá?(ha ebből kikeveredek küldök 1 lityi házipáleszt esküszöm)

Fizikai hiba nem valószínű és a rom frissítés során sem lenne szabad, hogy a rom struktúrája változzon. Ha a blockméret nem stimmel, az is partícióhatáron belül marad. De ha valamiért mégis megsérült egy partíció, a fastboot-tal meg lehet újra formázni. (Csak a bootloader partíciót ne bántsd!)

http://androtab.info (Most valamiért nem érthető el, remélem csak átmeneti állapot.)
Az XDA developers fórumon is elég sok holmihoz lehet rom-ot találni.
Ha a fenti helyeken mégsincs, akkor marad a Google. Macerás és lehet, hogy sokáig tart majd a keresés, és az is lehet, hogy jónéhány rom-ot ki kell majd próbálnod, mire megtalálod a tényleg a tablethez valót.

A pálinkával meg inkább koccintsatok az egészségemre. :-)

danek99
2011-12-21, 15:52
helló!
segítséget szeretnék kérni mid tábla pc romjának A frissítésében WonderMedia WM8650 léci ha tudtok segítsetek!!
Köszi

djfree
2011-12-21, 19:55
Mid tablet android 1.6 kernel 2.6.29 Enyit tudok a tabletröl erre szeretnék romot tenni de nem találomh hogyan kell 1 részletes leirást kaphatnék nagyon megköszöném. (nincs root se semmi nem tom h kell telon csináltam már se x8 on de ez tejesen más lécci segitsetek)

nemka
2011-12-21, 20:43
danek99: Csak konkrét kérdésre tudunk válaszolni. De előtte olvasd végig a topikot.

Sent from my S1008 (Gingerbread) using Tapatalk

nemka
2011-12-21, 20:48
djfree: ennyi infó nem elég.

Processzor típusa, rom és ram mérete, kijelző átmérője, érintő típusa, beépített perifériák alapján általában beazonosíthatók a tabletek.

Leki001
2011-12-22, 09:02
Van nekem egy M70007t 7" Android 2.2 WM8650-es készülékem. Ezeket az információkat nyertem ki belőle:
Kernel version: 2.6.32.9-Default
Build Number: Generic-eng Froyo V.1.2.2-20110402.115818

Itt írnak róla:
http://raveair.blogspot.com/2011/08/m70007t-tablet-pc.html

Ahol vettem ott Moonlight-nak hívják, de hiába kerestem még a vásárlásom előtt rá így nem találtam róla semmit.
Amikor megjött a használati utasításon lévő felírat (M70007T Series) árulta el a pontos típusát.

Az lenne a kérdésem, érdemes-e frissitést végezni rajta, ha igen akkor pontosan hogyan és melyik rom-al., miben lesz más tőle a készülék?

Soha nem csináltam ilyent ezért jó lenne valami lépésről-lépésre magyar leírás.

Köszönöm előre is a választ.

pmikes
2011-12-22, 11:38
Fizikai hiba nem valószínű és a rom frissítés során sem lenne szabad, hogy a rom struktúrája változzon. Ha a blockméret nem stimmel, az is partícióhatáron belül marad. De ha valamiért mégis megsérült egy partíció, a fastboot-tal meg lehet újra formázni. (Csak a bootloader partíciót ne bántsd!)

http://androtab.info (Most valamiért nem érthető el, remélem csak átmeneti állapot.)
Az XDA developers fórumon is elég sok holmihoz lehet rom-ot találni.
Ha a fenti helyeken mégsincs, akkor marad a Google. Macerás és lehet, hogy sokáig tart majd a keresés, és az is lehet, hogy jónéhány rom-ot ki kell majd próbálnod, mire megtalálod a tényleg a tablethez valót.

A pálinkával meg inkább koccintsatok az egészségemre. :-)
Nemka:Ezer köszönet.Sikerült minden igaz az 1476. honlap 268.linkjének 32.romja lett jó.Azóta találtam egy 2.2 ami nagyon szépen fut.
A bajom ,hogy nincs rajta market és az angry birds fehér blokkokat mutat.Valami telefoné lehet mert hívásindító gomb is van benne.A másik nagy bajom,hogy az internal storage-re az írja ki,hogy 265mb szabad alaprendszerrel.Ennek,ha jól tudom olyan 3gb körülkéne lenni mert 4gb a ketyere.Valamit flashelésnél rosszul állítottam be?Minden rendszernél ezt írja és ahogy telepítek vmit csökken.Elméletileg 512mb ramom van ez lehet a maradéka???A nand flash partíciót a windows látja és lehet használni is.Előreis köszi a választ.Küldöm a páleszt fénypostával(csak nyiss ablakot).

nemka
2011-12-22, 15:41
pmikes: A Google eredeti forrásában benne van a tárcsázó és minden egyéb, ami kellhet egy Androidos készülékhez. A ROM-ok nagy részéből ezeket a funkciókat nem veszik ki. (Sőt, ha a ROM támogat valamilyen 3G modult, akkor ahhoz amúgy is kell.)

Az internal storage nem a RAM, hanem a ROM /data partíciója. Alapból ide kerülnek a felhasználói alkalmazások és azok adatai. A 3GB körüli tárhely a /nand partíció (ami nem az internal storage közvetlen bővítése, hanem ugyanaz a funkciója, mint az SD kártyának). Ha engedélyezed az app2sd-t akkor vagy az sd kártyára vagy a /nand-ra (rom függő) tudod átpakolni az alkalmazásokat.

Ha vannak Google alkalmazások (pl. Gmail, Maps) a készüléken, akkor valahonnan levadászod az új Market alkalmazást és telepíted. (Ha ezután sem megy, akkor az androidId-t kell átírni. Szólj, ha kell hozzá leírás.)

A fehér blokkok a grafikus driver hibái miatt vannak. Optimális esetben ebből is lehet javítottat találni (TCC8902-höz mali.ko-t kell keresned).

PS.: Pálesz megjött, az üveges megkapta borravaló helyett.

nemka
2011-12-22, 15:48
Leki001: Ha a tabletnek valami működési problémája van, vagy olyan hiányossága, amit a custom ROM-ok valamelyikében pótoltak, akkor érdemes frissíeni. Ha nincs vele gond, akkor jobb nem piszkálni.

Ha mégis frissítesz, ez a ROM lehet az egyik legjobb választás: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1080384
Az XDA-n a topikban ott van minden szükséges leírás. Sajnos nem emelik ki eléggé, hogy csak akkor rakj fel bármilyen ROM-ot, ha tökéletesen meggyőződtél arról, hogy az a te készülékedre való.

Minden ROM piszkálás előtt a gyári ROM-ot tessék lementeni, hogy gond esetén ne utólag kelljen vadászni rá.

djfree
2011-12-22, 18:17
Adatok:model number generic,Bulid number wmt2.0, kernel version 2.6.29-00236-gnf8dbbb-dirty , képernyő display 7" 16:9 widescreem 800x480 high-brightmess tft lcd , ddr2 256 ram pricirol csak annyit tudok h 800 mhz

Leki001
2011-12-22, 21:34
Leki001: Ha a tabletnek valami működési problémája van, vagy olyan hiányossága, amit a custom ROM-ok valamelyikében pótoltak, akkor érdemes frissíeni. Ha nincs vele gond, akkor jobb nem piszkálni.

Ha mégis frissítesz, ez a ROM lehet az egyik legjobb választás: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1080384
Az XDA-n a topikban ott van minden szükséges leírás. Sajnos nem emelik ki eléggé, hogy csak akkor rakj fel bármilyen ROM-ot, ha tökéletesen meggyőződtél arról, hogy az a te készülékedre való.

Minden ROM piszkálás előtt a gyári ROM-ot tessék lementeni, hogy gond esetén ne utólag kelljen vadászni rá.

Abban a fórumban amit linkeltél a letöltési hivatkozás erre az oldalra mutat illetve én találtam meg ezt a szekciót, innen kell letöltenem valamelyik romot?

http://www.techknow.t0xic.nl/forum/index.php?board=9.0

A használati utasításban ezek vannak:

HowTo use this:
1. Extract archive to SD CARD (so a directory SD:\FirmwareInstall is present and the file wmt_scriptcmd in the sd root)
2. Try to identify your tablet model (M009s/M003s/M012s/etc.)
3. Run CHANGER.BAT from your SD root and see what models there are
4. Put in the number of your model and press <enter>
5. Turn off your tablet
6. Insert SD
7. Turn on your tablet
8. Follow instruction
9. Enjoy a better tablet

A 3. és a 4. pontban leírtakat úgy kell elvégezni, hogy a memóriakártya a tablet-ben van? Vagy ezt a számítógépen kell elvégezni, majd a 6. ponttól kerül a kártya a tablet-be.
Legalább is én így értelmezem.

A gyári Romot, hogyan tudnám lementeni mielőtt nekiállok?

Köszi előre is a választ.

nemka
2011-12-22, 23:12
Leki001:

Igen, az adott linkről kell letölteni a tablethez való romot.

A 3. és 4. pont alatt is lehet a kártya a tabletben, csak legyen USB-n keresztül a PC-hez mountolva.

Gyári rom cwm recoveryből (ha az van a tableten), rootolás után rom managerrel (Marketen van több is) vagy hozzáértő által terminálból linux paranccsal menthető le.

nemka
2011-12-22, 23:41
djfree: Valószínűleg WM8650 processzor van a holmiban, így ilyen processzoros tabletekre készül rom-ok között keresgélj (pl. Überoid).

Az alábbi topikokat olvasd át, hátha biztosabb infóid lesznek:
http://www.androidtablets.net/forum/wondermedia-wm8505-tablets/14822-rom-universal-hybrid-honeycombmod-uberoid-wm8650-devices-v1-3-0-a.html
http://www.slatedroid.com/topic/18025-rom-universal-hybrid-honeycombmod-uberoid-for-wm8650-devices-v130-w-video/

ROM-ot csak akkor frissíts, ha szemernyi kétséged sincs afelől, hogy az jó a te tabletedhez.

Leki001
2011-12-23, 10:40
nemka: Még egy kérdés a rootolás mit jelent és hogyan kell csinálni?

nemka
2011-12-23, 11:41
Leki001: A rootolás a felhasználó és az alkalmazások részére biztosít rendszergazdai jogokat, ezáltal hozzáférést a rendszerterülethez. (Bővebb infó itt a fórumon is sok topikban olvasható.)
Ha 3rd party romot teszel fel, az valószínűleg már alapból rootolva van. Ha nincs, akkor lehet próbálkozni a z4root-tal vagy más hasonló alkalmazással, esetleg PC-ről a OneClickRoot-tal. A rootolás menete az adott alkalmazás leírásában elolvasható.

djfree
2011-12-24, 18:29
Valaki tudja h rom frissités elött kell rootolni vagy valami ha igen akkor hogy? És kell rá valami recorvery?Ha ezek nem kellenek afrissítéshez akk hogy csináljam? lécci válaszoljatok elöre is köszi

patrik728
2011-12-25, 00:17
Sziasztok
Próbálgattam több romot és nekem sikerült helyrehoznom MID WM8650 green ledes gépemet akinek kell segítség és ilyen gépe van,annak ezt a romot ajánlom : http://filefactory.com/file/cc394a3/n/Modroid-v4.zip
ha nemjó itt az oldal van újabb rom is : http://www.slatedroid.com/topic/19692-rom-m009smid-v7wm8650-7-netbook-modroid-v65-final-by-wicknix-based-on-151/
A letöltött zip fájlt kicsomagolod majd 1 üres micro sd kártyára kicsomagolod berakod gépbe bekapcsolod autómatikusan elkezdi bootolni majd követed lépéseket
Remélem tudtam segíteni
Kellemes ünnepeket mindenkinek :D

djfree
2011-12-25, 15:40
Mid tabletten a bootot hol kel beálitani?

djfree
2011-12-25, 17:04
Mindenkinek sikerül a rom frissités csak nekem nem. Ha valaki leirná pontosan h mit kell csinálni a tablettel azt megköszöném mert a másolt linkekböl semmit nem értek légyszives valaki irja le magyarul és részletesen a mid tablet rom cseréjét nem csináltam a tablettel semmit se recorvery se root se semmi. Köszönöm elöre is

realmrwans
2011-12-25, 19:15
Üdvözletem!
2 napja figyelem a dolgokat és olvasom a topicot, hátha sikerül az én problémámat is megoldani, mivel nem sikerült, így regisztráltam is.
A probléma nállam is a szokásos, az android kis zöld robotmanója akár órákon keresztül is képes 1 helyben álldogálni, aminek én valahogy nem örülök. Próbálkoztam az újra rakásával a gépnek, utoljára ez alapján: LINK (http://www.techknow.t0xic.nl/forum/index.php?topic=72.0).
Én ha jól értelmezem nem akar memória kártyáról se bootolni a gép. Elvileg ez 1 1 éves használatlan cumó, közeli (sajna női) ismerőstöl aki még annyit se ért hozzá mint én.
Köszönöm előre is az ötleteket!

Valaki segítsen
2011-12-28, 22:19
Sziasztok!
Vettem egy angol nyelvű tabletet,és az a bajom hogy amikor bedugom a sticket akkor nem mutatja sehol sem hogy érzékeli(vagy én nem vettem észre)nem tudom hol kell bekapcsolni,és csatlakozni a nethez.Ha valaki tud ,kérem segítsen!

zsolt160
2011-12-28, 23:06
Nos ahogy tudom nincs az USB Stickekhez driver, mert ami az USB-n van az Windows-os. Ezért szokták a táblagépekbe betenni a sim kártya foglalatot, és úgy működik, másképpen nem.

Valaki segítsen
2011-12-29, 10:30
Szia Zsolt160!
Először is köszönöm a gyors választ!
Ezt most úgy kell értenem,hogy ahova a stick csatlakozóját dugdostam eddig, oda kell bedugni a kártyát?Ne haragudj,nem értetlenkedni akarok,csak nem akarom elrontani!

realmrwans
2011-12-29, 10:48
Üdvözletem ismét! Amint látom nem lelkesedett túlságosan a csapat, hogy segítsen, de azért gondoltam megosztom veletek, hogy sikerült a rom telepítés. Uberoid van rajta.. fut fut, csak éppen hang nincs. Sok rom-ot végig próbáltam, amelyiknél minden klappolt annál a wifi nem.
Arról érdeklődnék - mert valahol már olvastam, csak nemtudom hol - hogy hogyan is lehet a driver kicserélést kivitelezni?
Magyarán 1ik rom hangeszköz driverét áthelyezni egy másikba. Előre is köszönöm!

Wans

Kimiseth
2011-12-29, 13:25
Nos ahogy tudom nincs az USB Stickekhez driver, mert ami az USB-n van az Windows-os. Ezért szokták a táblagépekbe betenni a sim kártya foglalatot, és úgy működik, másképpen nem.

Hali!

Nekem működik a Vodafone mobilnet, amit kicsit nehéz volt beállítani, de sikerült:

- huawei E220 modem-em van (abban a SIM), amivel még a tabletek gyári firmware-vel is működik
- 3G setting-nél kell beállítani
- apn-nek vitamax.internet.vodafone.net (feltöltőkártyás) írtam be
- device number *99#
- user (üresen hagyni)
- password (pc-re rádugva a modemem, kikapcsoltam a PIN-t, mert hiába írtam be a PIN-t, nem működött, de így simán

üdv

Kimiseth
2011-12-29, 13:30
Üdvözletem ismét! Amint látom nem lelkesedett túlságosan a csapat, hogy segítsen, de azért gondoltam megosztom veletek, hogy sikerült a rom telepítés. Uberoid van rajta.. fut fut, csak éppen hang nincs. Sok rom-ot végig próbáltam, amelyiknél minden klappolt annál a wifi nem.
Arról érdeklődnék - mert valahol már olvastam, csak nemtudom hol - hogy hogyan is lehet a driver kicserélést kivitelezni?

Wans

Hali!

Szerintem nem megfelelő ROM-ot tetted fel. Meg kellene tudnod pontosan, hogy milyen a tableted típusa. Azt tapasztaltam, hogy általában a legelterjedtebb az EKEN M009S vagy EKEN M003 tablet és nagyon sok függ attól, hogy kék vagy zöld leddel rendelkezik. Nekem az előbbi van és az új ROM-mal tényleg hibátlanul működik.

nemka
2011-12-29, 15:07
Üdvözletem ismét! Amint látom nem lelkesedett túlságosan a csapat, hogy segítsen

Mi a francért kell beszólni? Karácsony volt, ilyenkor az ember, ha teheti, fórumozás helyett is inkább a családjával foglalkozik.

Ha ko vagy so modulban van, akkor sima másolás és jogosultságok beállítása. Kérdés, hogy a kernel mennyire van felkészítve "idegen" modulok fogadására.

Ha a driver a kernelbe van fordítva, akkor letöltöd a kernel forrását, kiveszed belőle a nem megfelelő modulokat, belerakod a megfelelő modulokat, lefordítod a tabletednek megfelelő beállításokkal, készítesz belőle bootimage-et, majd felrakod a tabletre.

Próbáld inkább így:
Edit the env_uboot file you used and change this....
"setenv wmt.audio.i2s vt1603:f1:f2:ff:ff:100" to this "setenv wmt.audio.i2s vt1603:f2:f1:ff:ff:100"
Save and reflash.
Forrás: http://www.slatedroid.com/topic/22183-udroidx-153/

Leki001
2011-12-29, 22:27
Most, hogy elkezdtük használni a Tablet-et, már nem is annyira fontos a rom frissítés. Amire használva van arra tökéletesen megfelel így is. Tulajdonképpen minden funkciója jól működik az Avit egészen tűrhetően viszi, az e-book-okat jól megjeleniti. Találtam rá egy Androidos szótárt ami jól működik. Jól lehet rajta netezni is. Viszont egy valami van ami nem igazán megy neki jól az a Youtube-on a videó lejátszás. A hang az folyamatos a kép viszont nagyon szaggat. Probáltam rátelepiteni egy újabb verziós flashplayer-t, de azt írja ki, hogy elötte töröljem a régit, hiába törlőm utána is ezt írja ki. Ma felrakram rá az Opera mini böngészőt amivel böngészni jól lehet, gyorsabb is mint az alap böngészője, de amikor a youtubeon szeretnék videót lejátszani akkor kiírja, hogy nem tud kapcsolódni a szerverhez. Ugyan ez van akkor is amikor az Opera "market"-ről letöltöm a Youtube videó kiegészítőt. Az alap böngészővel továbbra is lejátszhatóak a youtube videók, de sajnos a fent említett szaggatással. Egyébként nem fontos a Youtube videó lejátszás csak kíváncsi lennék, hogy miért van ez?

Zsol7i
2011-12-30, 11:37
Sziasztok a következő táblagépre szeretnék magyar nyelvet varázsolni de nemigazán tudom, hogy álljak neki és, hogy mennyire bonyolult a folyamat. Legyetek szívesek segíteni nekem ebben.
A gép linkje:
http://www.ebay.com/itm/320719411131?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649
Előre is köszönöm a segítséget.

Zsol7i
2011-12-30, 11:56
Sziasztok a segítségeteket szeretném kérni. Magyar nyelvet szeretnék varázsolni egy tabletre de nem tudom, hogy kell és, hogy álljak neki.

A gép a következő:
http://www.ebay.com/itm/320719411131?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

Előre is köszi

zsolt160
2011-12-30, 12:24
Szia Zsolt160!
Először is köszönöm a gyors választ!
Ezt most úgy kell értenem,hogy ahova a stick csatlakozóját dugdostam eddig, oda kell bedugni a kártyát?Ne haragudj,nem értetlenkedni akarok,csak nem akarom elrontani!NEEEM! A gépen kell legyen (ha olyan a Tablet) egy sim tartónak. Abba kellene beletenni a Stickbe lévő sim kártyát.
De ha nincs ilyen a Tableten akkor nem hiszem sokat tudsz tenni... De próbáld meg amit Kimiseth írt.

Valaki segítsen
2011-12-30, 12:49
Olyanom van ,abban volt eddig is,szerintem máshova bele sem tudom rakni!Próbálkozom,köszönöm!

orban66
2011-12-30, 12:50
Sziasztok
Kis segitség kéne: adot egy m009s tablet, felakartam rakni ezt a rom android 2.2 RAM m009s_ccir_0310.rar.
Szépen elindult atelepitő és végig ment hogy vegyem ki a kártyát .és utánna csak fekete képernyő.
mit lehet ijenkor tenni?van segitség vagy felejtős az egész.

Kimiseth
2011-12-31, 09:02
Sziasztok
Kis segitség kéne: adot egy m009s tablet, felakartam rakni ezt a rom android 2.2 RAM m009s_ccir_0310.rar.
Szépen elindult atelepitő és végig ment hogy vegyem ki a kártyát .és utánna csak fekete képernyő.
mit lehet ijenkor tenni?van segitség vagy felejtős az egész.

Hali!

Ha bootol akkor próbáld meg újból az alábbiakat.
Szedd le innen ezt az uberoid-ot:

http://www.mediafire.com/?hvc1tf81vdibn31

Compatibility list:
-------------------
M009S Green LED (verified 100% vib/sound/cam/ts/hibernate)
Maylong M-250 Green LED (verified 100% vib/sound/cam/ts/hibernate)
InterToys NL Tablet (verified 100% vib/sound/cam/ts/hibernate)
MID E18 (verified 100% vib/sound/cam/ts/hibernate)
TomTec Tablet Blue LED (verified 100% sound/cam/ts/hibernate)
M009S Blue LED (verified 100% sound/cam/ts/hibernate)
M003S (verified 100% sound/cam/ts/hibernate)
PC-802 (verified 100% vib/sound/cam/ts/hibernate/power)
VIA WM8650 8" (verified to work earlier, please verify again!)
M80003W (got one 100% feedback result, please verify!)
BLY-706F v1 (should work, verified by 1 member)
MID703 (verified 100% vib/sound/cam/ts/hibernate)
M010S (untested)
M012S (verified 100% vib/sound/cam/ts/hibernate)
M70007T (verified 100% vib/sound/cam/ts/hibernate)
ViaPad M7 (verified 100% vib/sound/cam/ts/hibernate)
VIA WM8650 (verified 100% vib/sound/cam/ts/hibernate)
ATF3416-7 (should work, verified by 1 member)
BLY-706F v3 (should work, verified by 1 member)
M008S (should work now, untested, please post results!)

Másold fel az sd kártyára a fent megadott link kitömörített fájljait, majd pc-n indítsd el a CHANGER.BAT-ot. Válaszd ki, hogy a melyik a tableted típusa 1-18-ig (itt ne tévessz)

Így kell kinéznie a CHANGER.BAT-nak:

http://imageshack.us/photo/my-images/694/changer6f.gif

Leki001
2012-01-04, 21:24
Az adatlapomon található táblagépen működésre lehetne-e bírni a Skype-ot? Hiába telepítem fel se account-ot nem enged létrehozni, se bejelentkezni. Nem tudom, hogy számít-e de nem wifin keresztül kapcsolódtam a netre, hanem kábellel.

Kimiseth
2012-01-07, 09:23
Az adatlapomon található táblagépen működésre lehetne-e bírni a Skype-ot? Hiába telepítem fel se account-ot nem enged létrehozni, se bejelentkezni. Nem tudom, hogy számít-e de nem wifin keresztül kapcsolódtam a netre, hanem kábellel.

Hali!

Én is szenvedtem vele, egyedül a skype (beta) verziót tudtam működésre bírni:

http://megaupload.com/?d=UX8LNIP4

xianlian
2012-01-07, 17:00
X10 MID Tablet PC Egy ilyet sikerült vásárolnom: http://www.wholesale-cell-phone.com/x10-mid-tablet-pc-7-windows-ce-ebook-office-1080p-gps-h264-2gb-hdmi-wifi-tablet-pc-p-74.html

Leki001
2012-01-08, 16:12
Hali!

Én is szenvedtem vele, egyedül a skype (beta) verziót tudtam működésre bírni:

http://megaupload.com/?d=UX8LNIP4

Ezzel már beenged jelentkezni, de csak a Chat-et lehet elérni, illetve bejelentkezésnél kér egy mobilszámot. Nálad működik úgy mint a számítógépen? Ha igen, hogy érted el?

istvan27
2012-01-10, 08:00
Sziasztok!

Adott egy Mid Via8650 tablet. Hogyan lehet hátteret beállítani? Az a baj kijelölök a képből egy részt és olyan nagyra kirakja hogy az embernek pl: csak a feje látszik.

sziszi60
2012-01-10, 09:33
Sziasztok
Új vagyok szeretnék segítséget A hangon lehet valamit javítani mert katasztrofális. Alig hallani, olyan halk. Esetleg Marketből leszedni valami javító programmot, vagy alapból ilyen ócska és nem javítható?

Paca
2012-01-10, 09:54
milyen készülék ez? de szerintem ott valami hangszóró probléma lesz. ilyen gondok a mai típusokkal nincsenek. ha garanciális nézesd meg,simán cserélik. ha nem,akkor is érdemes megnézetni,nekem nemrég egy régi nokiában 4eft-é cserélték.

sziszi60
2012-01-10, 10:10
A nevét még nem sikerült kideríteni ezek az adatai.

Specifications
10.2-inch(1024*600 pixels) WXGA touch screen Android Mobile Internet Device;
Support Android market , Internet browser, online chat, Game, Photo Frame, Email, Camera and Google Map etc.
Support video decoder HD1080P.
Wi-Fi connection to support web browser, instant messenger, e-mail, online music playback;
With G-sensor function;
Support USB host
Multimedia center supports video/audio playing, photo viewing, clock, alarm, calculator, and recording (third party software copyright licenses required if necessary);
Support E-book
Support Microsoft Office Work.Excell and Powerpoint and email viewing
Support Google Map and GPS navigation
Support 3D Games
4GB built-in NAND flash and maximum 32GB TF card supported .
Built in 4000mAh Li-polymer battery
Support TV-Out function

Paca
2012-01-10, 10:22
bocs,nem nézlek hülyének,de próbáltad fölhangosítani? hangerőbeállító app ot telepített rá valaki? esetleg olyan appot ami esetleg automatikusan beavatkozik a hangerőbe? egyáltalán,melyik hangerő alacsony? a telefonbeszélgetés? médialejátszó? a csengetési hangerő jó?

sziszi60
2012-01-10, 10:37
Persze full hgangerőre van állítva de csak nyöszörög a filmeknél , zenéknél. Az autóerősítőn keresztül jó, de ott is csutkóra fel kell tekerni. Az a hangerőbeállító app szerintem segítene. Hogy lehet rátenni?

Paca
2012-01-10, 10:58
ahha,akkor Neked valami le van halkítva. hangerőszabályzót a marketról telepíthetsz. én a Volume Controll nevűt használom,de van sok.

Katt ide (https://market.android.com/details?id=com.revsodev.volumecontrol&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwyLDEsImNvbS5yZ XZzb2Rldi52b2x1bWVjb250cm9sIl0.)

ja és kell hozzá gmailos emil regisztráció

(megjegyzem van az androidban alapból is szabályzási lehetőség a menüből,beállításoknál.)

sziszi60
2012-01-10, 11:15
Köszi megnézem szerintem is kell lenni valahol a menüben beállítási lehetőségnek

lackó91
2012-01-10, 11:46
Sziasztok

segitségeteket kérném van egy mid m001 tabletem olyat csinált hogy telepités közben lemerült és kikapcsolt és most
márcsak ha be kapcsolom csak a zöldjelez semire nem reagál nemlehet valamit vele kezdeni nagyon nanyon fontos lene
segitsetek elöre is köszönöm a válaszokat

gg129pc
2012-01-10, 13:10
Sziasztok!

Új tag vagyok emberek azt sem tudom jó helyen írok-e de van eeegy naaaagy problematikám! :)

Van egy tábla pc-m. A kínai gyártó még pontos típust sem adott neki úgyhogy írom ahogy megismertem:
Szóval 7" Androidos tábla pc. WM8650-ös proci 800MHz. Szerintem már biztos lesz aki ráismer. Az előbb a neten olvastam egy tesztet ahol a tesztelő szerint ZTE Blade másolat.
Na szóval egyrészt német nyelvű a felület (én már így kaptam probléma megoldás céljából) és most indulás (és már reset) után csak annyit hajlandó kiírni hogy: Die Anwendung Übersicht (Prozess com.wmt.launcher) wurde beendet. Versuchen Sie es erneut.

Ugyebár e szerint nekem valamiféle frissítést kellene keresnem ehhez. Csakhát a pontos típusa ugye???
Egy német fórum oldalon találkoztak már ezzel a problémával csak az egy Acer gép volt ahhoz tudtam letölteni update.zip-et. Nem tudom hogy a system.ini és a boot.ini is kellett volna hozzá mert azt nem sikerült sd-ről feltelepíteni.

Szóval mit tudok kezdeni ezzel az üzenettel?? Ha le ok-zom 1 sec után újra megjelenik, ha pen drive-ot dugok bele megjelenik a fájlkezelő és azon elérem a pc dolgait is de mit tudok vele kezdeni? A főképernyő pedig nem hajlandó megjelenni!

Várom válaszotokat nagy figyelemmel!!! Előre is köszi!

gg129pc
2012-01-10, 13:11
Lackó91!

Szerintem Resettel próbálkozz!!

Üdv.

lackó91
2012-01-10, 13:23
köszi a választ de a reset gombot kelnyom ni hossazn vagy hogykel resetel ni

Paca
2012-01-10, 13:23
én úgy tudom a system.ini,meg a boot.ini az windows-os cucc. ezmeg itt androidos fórum. itt valami félreértés támadt.

egyébként,ha androidos a cucc és eléred a menüt akkor factory resettel próbálkozz

gg129pc
2012-01-10, 17:30
Működés közben csak egyszerűen nyomd meg egy tűvel vagy ami befér a lukba.

gg129pc
2012-01-10, 17:31
Azt hogyan kell?? Még nem csináltam sosem

Momoka
2012-01-11, 02:39
Sziasztok.Szeretnék segítséget kérni.Pár napja nézegetek tabletokat és kinéztem ....de a fényképen ez látható a kernel számnál:2.6.35.7 root*zjd#4 ez mit jelent?Ez elvileg egy 2.3superpad6

lackó91
2012-01-11, 13:48
Működés közben csak egyszerűen nyomd meg egy tűvel vagy ami befér a lukba.

hiába nem reagál más valami de azért köszi a választ

agi125r
2012-01-13, 09:00
Sziasztok!

Karácsonyra vettem a páromnak egy olcsó táblagépet. Egy problémája van vele: nem magyar a menüje. Láttam, már volt aki szintén ezt kérdezte, de mintha nem találtam volna rá eddig választ, szöval: lehetséges magyarítani?
A gép:
MID M009S
Type:Tablet PC (7" screen)
CPU:VIA WM8650 ( 800MHz)
Hard drive / ROM:2GB
RAM:256MB
Operation system:Android 2.2
Networking: WiFi (IEEE802.11b/ g )
Unit dimensions:200*132*18 mm
Package dimensions:230*150*65 mm
Unit net weight:385 gram
Unit gross weight:629 gram
Screen size:7 inch screen
Screen resolution:800*480 pixles
Camera resolution:640*480 pixles
Memory card slot: MicroSD
Interface: 30 pin Jack Headphone DC power

A választ előre is köszönöm! :)

zsolt160
2012-01-13, 13:43
Valahol volt már ilyenről szó, úgy emléxem kell egy olyan rom rá ami tud magyarul.

rtitusz
2012-01-13, 14:23
Valahol volt már ilyenről szó, úgy emléxem kell egy olyan rom rá ami tud magyarul.

Ha nincs ilyen, akkor meg esetleg a MoreLocale program némileg segíthet, de ez csak félmegoldás.

sziszi60
2012-01-13, 14:47
Hali
Autó szivargyújtóról usb -n lehet tabletet tölteni?

rtitusz
2012-01-13, 14:58
Ha az a kérdés, akkor van MicroUSB-szivargyújtó töltő.

sziszi60
2012-01-13, 16:14
Az én táblámon nincs Micro usb csak a Dc in bemenet és két usb. A dc in olyan hálózati csatlakozó van ami szerintem nem kapható európai piacon . Hasonlít a nokiához csak hosszabb, Azért kérdeztem hogy usb porton keresztül tölthetőek e táblagépek szivargyújtóról?

rtitusz
2012-01-13, 16:17
Én simán rádugnám és tölteném, szerintem nem lesz baja, de azért nézz utána. :D

Kimiseth
2012-01-13, 20:48
Ezzel már beenged jelentkezni, de csak a Chat-et lehet elérni, illetve bejelentkezésnél kér egy mobilszámot. Nálad működik úgy mint a számítógépen? Ha igen, hogy érted el?

Csak chat van, és csak ezt lehet elérni. Mivel beta verzió nem lehet videotelefonálást használni. Én ennek is örültem, idővel remélem lesz jobb is.

Lauryka
2012-01-13, 21:10
sziasztok! nekem van egy MID tábla pc-m, android 1.6. van rajta. Eddig jól működött, de mostanában azt írja ki- ha be akarok lépni bármilyen alkalmazásba- hogy: "The application ... has stopped unexpectly. Please try again. Force close" és akárhányszor próbálom, mindig ezt írja ki. És az internetet sem viszi egy idő után, pedig a wifi-m jól működik :/ Valaki tudna nekem segíteni?
Előre is köszi!

sziszi60
2012-01-14, 14:29
Úgy néz ki a dolog hogy a táblagépem akksija nem tölthető usb-n keresztül.Söt laptoppal összekötve sem ismerik fel egymást, lehetséges ez vagy valamit elszúrok? A youtub videók sem játszhatók le, de ha egy másik géppel leszedett youtub-os cuccokat pendriven keresztül átmásolom akkor lejátsza, de igen halkan szólnak.Vélemény?

rtitusz
2012-01-14, 14:44
sziasztok! nekem van egy MID tábla pc-m, android 1.6. van rajta. Eddig jól működött, de mostanában azt írja ki- ha be akarok lépni bármilyen alkalmazásba- hogy: "The application ... has stopped unexpectly. Please try again. Force close" és akárhányszor próbálom, mindig ezt írja ki. És az internetet sem viszi egy idő után, pedig a wifi-m jól működik :/ Valaki tudna nekem segíteni?
Előre is köszi!

Látatlanban nem tudom, hogy mi zavarhat be, de egy factory reset jó eséllyel megoldja, csak ugye ekkor megy minden a levesbe.

nemka
2012-01-15, 22:13
sziszi60:
- A MID (alias "gagyi kínai") tabletek hangja általában halk, de legalább torz. Ezen semmilyen alkalmazás nem segít.
- A tableteken lehet USB host és USB device port. A host portra lehet pendrive-ot, egeret, billentyűzetet vagy más perifériákat csatlakoztatni. A device porton keresztül lehet a PC-hez csatlakoztatni és tölteni. De van olyan tablet, amin nincs device port, így sem PC-hez nem csatlakoztatható, sem tölteni nem lehet. De konkrét infót csak a leírásából kaphatsz.

nemka
2012-01-15, 22:20
agi125r: Ebben a topikban is leírtam párszor, hogy rom cserével lehet magyar nyelvet varázsolni a gépekre.
Másik megoldás a MoreLocale 2 nevű alkalmazás, aminél lokációnak és nyelvnek is magyart kell beállítani és akkor a magyarul tudó alkalmazások (pl. az összes Google App) magyarul fog kommunikálni.

nemka
2012-01-15, 22:21
Momoka: 2.6.35-ös linux kernel van az Android alatt, amit a root user fordított a zjd#4 nevű gépen.

nemka
2012-01-15, 22:25
gg129pc: Indítsd el a Recovery Menü-t (bekapcsoláskor egy vagy több gombot nyomva kell tartani, ha nem tudod melyiket, kísérletezz) és keresd benne a Wipe Data, a Factory Reset, a Factory Defaults vagy valami hasonló menüt.

nemka
2012-01-15, 22:28
lackó91: Ha telepítés alatt ROM frissítést értesz, akkor a Recovery Menü-t indítsd el és onnan rakd fel újra a romot. Ha alkalmazást telepítettél, akkor állítsd vissza a gyári beállításokat a Recovery Menü-ből. Ha a Recovery sem indul, akkor olvass vissza topikban, mert nincs kedvem újra leírni, hogy Bootloader módot használva hogyan lehet életre kelteni a tableteket.

nemka
2012-01-15, 22:30
istvan27: A kijelölt részt a kijelző méretére felnagyítva teszi ki háttérnek. Jelölj ki nagyobb részt a képből, vagy használd a teljes képet háttérnek.

nemka
2012-01-15, 22:35
Zsol7i: Ez neked is jó lesz: http://forum.androidhungary.com/threads/509-MID-Tábla-PC?p=51664&viewfull=1#post51664
ROM cseréről is bőven találsz értekezést ebben a topikban.

Momoka
2012-01-16, 10:44
Köszönöm szépen a választ:)Gondolkozom rajta hogy meg vegyem a gépet...csak ez a root zavart benne meg az h nem magyar nyelvű.Pedig 2.3 elvileg rajta kéne lennie nem?:)Legalábbis ezt olvastam a neten.

Momoka
2012-01-16, 10:47
Bocsánat a név lemaradt:)nemka

zsolt160
2012-01-16, 20:26
Köszönöm szépen a választ:)Gondolkozom rajta hogy meg vegyem a gépet...csak ez a root zavart benne meg az h nem magyar nyelvű.Pedig 2.3 elvileg rajta kéne lennie nem?:)Legalábbis ezt olvastam a neten.Nos ezt miből gondolod? Ha nem nekünk szánták, hanem pl.: Ázsia, akkor minek lenne benne, kispórolták. 2.0 alatti verziószámú Androidban is van Magyar nyelvű, csak azt nekünk szánták.

sziszi60
2012-01-16, 22:15
Szia nemka
Köszi a választ, a két usb aljzat közül az egyik igazán lehetne device port.A hangnál az az érdekes hogy van a gépen demo audio és videó azoknak viszonylag jó a hangjuk.

Momoka
2012-01-16, 22:49
zsolt160:Új nyelvek

Ami számunkra talán az egyik legfontosabb újdonság, az a magyar nyelv megjelenése az Android 2.3-as verziójában. Ennek segítségével a készülékgyártók az emberek sokkal szélesebb körét tudják majd elérni, mivel eddig sokaknak gondot okozott az idegennyelvű kezelőfelület.Innen vettem:) De ahogy leírtad úgy már érem miért nincs akkor a legtöbb kínaiban:)

sziszi60
2012-01-17, 09:02
Különben hogy lehet kideríteni a tablet pc pontos nevét ? Se a csomagoláson se a menüben nincs pontos adat.

zsolt160
2012-01-17, 14:15
zsolt160:Új nyelvek

Ami számunkra talán az egyik legfontosabb újdonság, az a magyar nyelv megjelenése az Android 2.3-as verziójában. Ennek segítségével a készülékgyártók az emberek sokkal szélesebb körét tudják majd elérni, mivel eddig sokaknak gondot okozott az idegennyelvű kezelőfelület.Innen vettem:) De ahogy leírtad úgy már érem miért nincs akkor a legtöbb kínaiban:)Érdekes, mert ugye a telefonoknál nem így van, ott a régió szerint van a nyelv, ezért van az, hogy Angol telón sincs Magyar nyelv 2.2 alatt se, pedig a nálunk forgalmazottnál van. :D

zsolt160
2012-01-17, 14:18
Különben hogy lehet kideríteni a tablet pc pontos nevét ? Se a csomagoláson se a menüben nincs pontos adat.Tab-nál csak tipp (telónál kiírja a kódot, és jöhet a google), beállítások legvégén van A telefonról lehetőség, itt írja ki az Android verzió számát is. Próbáld meg, hát ha.. Ha az Android verziót megtalálod, talán lesz ott valami.

Paca
2012-01-17, 14:25
Érdekes, mert ugye a telefonoknál nem így van, ott a régió szerint van a nyelv, ezért van az, hogy Angol telón sincs Magyar nyelv 2.2 alatt se, pedig a nálunk forgalmazottnál van. :D

megjegyzem a magyar nyelv súlyos diszkriminációnak van kitéve! pl. adott készülékben,szoftverben van lengyel,cseh,szlovák,horvát de magyar nincs. és a lélekszámra,ország méretére sem lehet hivatkozni,mert utóbbi 3 hasonló nagyságrend. de nem egyszer láttam,hogy izlandi van,holott a teljes lélekszám 1/4 millió,magyar meg nincs. disznóság.

Momoka
2012-01-17, 20:18
igen.Találtam az ebay olyat amin van magyar nyelv.....de valószínű ez is csak elírás:)

Nándikusz
2012-01-18, 12:47
Sziasztok segítségre lenne szükségem.
Vásároltam egy WM8650 Android 2.2 Tablet 7 " 1000Mhz 256Mb 4gb os tabletet.
Külföldi munkahely miatt lett vásárolva mert a szállón van wifi és a családdal lehetne onnét beszélgetni róla.
A problémám az hogy Skype olni szeretnénk róla az otthoni gépen is van már ott jól működik,de viszont a tabletre le töltöttem az
android marketről a skype ot de nem lehet be loginolni sajnos.sokszor le töröltem róla aztán újra telepítettem rá a skype ot de
nem hozzott sikert,továbbra sem tudok be loginolni.Otthoni számítógépről pedig sikerül egyből.

Egy ismerős ajállotta hogy látott egy olyat skype beta verziót ami működik, meg is sikerült szerezni ezt telepítette,és az működik
azzal a beta verzióval be sikerül loginolni,csak telefonálni másik Skype ot hívni az otthonit nem lehet,csak chatelni vele.

Sőt az MSN t is próbáltam az tökéletesen működik de azzal nem lehet hívni csak ott is chatelni.

Abban szeretném segítségeteket kérni,hogy valami gyógymódot a skype ra tudnátok e javasolni,vagy esetleg
valami másik programot skype on kívül amivel verbális komunikációt lehetne intézni számítógép,és a tabletem között ingyen.

A válaszotokat előre köszönöm,és hogy meg tiszteltetek azzal hogy meg hallgattátok.

Üdv.Nándikusz.

Nándikusz
2012-01-18, 13:01
agi125r: Ebben a topikban is leírtam párszor, hogy rom cserével lehet magyar nyelvet varázsolni a gépekre.
Másik megoldás a MoreLocale 2 nevű alkalmazás, aminél lokációnak és nyelvnek is magyart kell beállítani és akkor a magyarul tudó alkalmazások (pl. az összes Google App) magyarul fog kommunikálni.

Tisztelt nemka.
Le töltöttem ezt a javasolt programot de nincs benne magyar nyelv.Vagy hol kell ezt keresni?
Mit tegyek?

Paca
2012-01-18, 13:48
Külföldi munkahely miatt lett vásárolva mert a szállón van wifi és a családdal lehetne onnét beszélgetni róla.

...

Üdv.Nándikusz.

lehetséges a szállónak a rendszeréről van letiltva a skype ezért nem tudsz felcsatlakozni. próbálj az ottani rendszergazdától érdeklődni ezügyben.

ha idehaza volna mégegy androidos készülék akkor tudom ajánlani a vibra nevű app ot, azon ha mindkét fél online akkor ingyen lehet telefonálni a rendes hívószámokkal.

zsolt160
2012-01-18, 14:03
A problémám az hogy Skype olni szeretnénk róla az otthoni gépen is van már ott jól működik,de viszont a tabletre le töltöttem az
android marketről a skype ot de nem lehet be loginolni sajnos.sokszor le töröltem róla aztán újra telepítettem rá a skype ot de
nem hozzott sikert,továbbra sem tudok be loginolni.Otthoni számítógépről pedig sikerül egyből.

Egy ismerős ajállotta hogy látott egy olyat skype beta verziót ami működik, meg is sikerült szerezni ezt telepítette,és az működik
azzal a beta verzióval be sikerül loginolni,csak telefonálni másik Skype ot hívni az otthonit nem lehet,csak chatelni vele.

Sőt az MSN t is próbáltam az tökéletesen működik de azzal nem lehet hívni csak ott is chatelni.

Abban szeretném segítségeteket kérni,hogy valami gyógymódot a skype ra tudnátok e javasolni,vagy esetleg
valami másik programot skype on kívül amivel verbális komunikációt lehetne intézni számítógép,és a tabletem között ingyen.

A válaszotokat előre köszönöm,és hogy meg tiszteltetek azzal hogy meg hallgattátok.

Üdv.Nándikusz.Nos a Gugli jó barát így én megtaláltam a szomorú tényt, a te tabletedre nincs működő Skype, állítólag tiltólistán van (ezt írták ha jól fordítottam). Kéthetes bejegyzés szerint ez a probléma még fenn áll.
ITT (http://community.skype.com/t5/Other-devices/Skype-for-Wondermedia-Wm8650/td-p/15710) a link a sajnálatos hírről.

Nándikusz
2012-01-18, 14:27
Köszönöm zsolt160 el olvasgattam.
Jól el szomorodtam.
Ennyit a külföldről Skype olásról.
Vagy később egy két hét múlva próbálkozzak szerinted még egyszer,vagy reménytelen?

zsolt160
2012-01-18, 14:33
Nem tudom a beírások elég frissek, talán lesz változás a téren. Szerintem jegyezd meg a mostani verziószámot amit felajánl, és ha újabb lesz a Marketen próbáld meg...

nemka
2012-01-18, 14:47
sziszi60: A hangerő nem csak a kézi hangerő beállítástól, hanem a videó hangerejétől is függ. A gyári videókban valószínűleg ezt a hangerőt emelték meg annyira, hogy úgy tűnjön, teljesen jó hangja van a holminak.
Amit tehetsz: videószerkesztő programmal megemeled a filmek hangerejét. Persze ez online tartalomnál (pl. Youtube) nem használható.

A tablet típusát a tabletből kinyerhető infók alapján a Google Search segítségével lehet kideríteni.
A Beállítások -> Névjegy (vagy valami hasonló, az biztos, hogy legalul szokott lenni) menüben a Modell, Verzió, Kernel, CPU és más infók, valamit a készülék külső tulajdonságai (gombok száma, elhelyezése, LED színe) adhatnak támpontot.

nemka
2012-01-18, 14:49
Nándikusz: Manuális beállítási lehetőség is van benne: lokációhoz HU (nagybetűvel), nyelvhez hu (kisbetűvel).

Nándikusz
2012-01-18, 15:30
Tisztelt Paca jelenleg magyar országon tartózkodom.Itthonról nem sikerül be loginolni.

Nándikusz
2012-01-18, 15:42
nemka köszi igazad volt csak el kerülte a figyelmem ott a jobb fölső sarokban volt a menü és ott be írtam így egy pár dolog magyar lett,egy pár angol de nem baj könnyített a helyzeten. Köszöntem szépen.

Paca
2012-01-18, 15:43
Tisztelt Paca jelenleg magyar országon tartózkodom.Itthonról nem sikerül be loginolni.

ja bocs,úgy értettem csak a külföldi szállóban. akkor ott más a baj.

csak azért gondoltam,mert jártam már úgy,hogy egy hot-spoton -az amúgy máshol működő- skyera nem engedett föl, közben meg egyéb helyekre igen.

Nándikusz
2012-01-18, 15:52
Még olyan segítség kéne hogy Opera Mini böngészőt telepítettem nagyon gyors lett vele a net sőt
szupergyors a gyári böngészőhöz képest,de ha a Youtube ra megyek akkor ott nem játsz le semmit sem.
Erre van gyógymód?
Vagy másik Operát tegyek helyette?

zsolt160
2012-01-18, 17:39
Igen, letöltöd az Opera Mobile-t. A mini mint a neve is mutatja, nem támogat sok mindent, csak szörfre jó igazából!

Paca
2012-01-18, 18:17
meg alighanem le kell töltened az adobe flash playert is -vagy valamelyik klónját

sziszi60
2012-01-19, 09:08
Köszi még annyit hogy a töltő is megér egy misét. Amit mellékeltek hozzá az európai szabványnak megfelelő adaptert abban állandóan kilazulnak az érintkezők így hol van kontakt hol nincs, A töltö másik vége ami belemegy a tablet Dc csatlakozájóba az is egy extra. dugó Annak a csatlakozónak, mi a neve. vagy hol lehet venni ?

Kimiseth
2012-01-19, 11:37
Köszi még annyit hogy a töltő is megér egy misét. Amit mellékeltek hozzá az európai szabványnak megfelelő adaptert abban állandóan kilazulnak az érintkezők így hol van kontakt hol nincs, A töltö másik vége ami belemegy a tablet Dc csatlakozájóba az is egy extra. dugó Annak a csatlakozónak, mi a neve. vagy hol lehet venni ?

Hali!

A media markt-ban lehet venni eu szabványosító adptert kb 3.500,-Ft, de a helyedben vennék egy adaptert (9V 1,5A, de lehet a tiédnek más), mert hosszabb a töltő kábelje, én is így jártam és ugyanannyiba kerül.

Nándikusz
2012-01-19, 13:48
Sziasztok profik.Komoly hibát vétettem azt hiszem.

Van egy Maipad WM8650 tabletem és uberoidot akartam rá telepíteni mert az előző szoftever nagyon lassú volt és nem működött jól.

De úgy jártam hogy fel települt a uberoid de be jön az Android kis robotja utána egy töltő képernyő,és tovább nem csinál semmit.

A kérésem hogy tudnátok e egy linket adni ahonnét le tudnám hozzá tölteni az eredeti froyo 2.2 androidot?

nemka
2012-01-19, 17:31
Nándikusz: Pl. a gyártó honlapjáról: www.maipad.net (Persze ha az Überoid telepítés hazavágta a recovery menüt, akkor nehezebb lesz a gyári romot felrakni.)

(Költői) kérdések:
- Miért próbáltad felrakni az Überoidot, amikor a tableted nincs benne a támogatott eszközök listájában?
- Miért nem mentetted el az Überoid telepítése előtt a saját romodat?

Elég lett volna csak ezt a topikot végigolvasnod ahhoz, hogy tisztában legyél a rizikókkal és a telepítés előtt szükséges teendőkkel.

Nándikusz
2012-01-20, 14:17
Nándikusz: Pl. a gyártó honlapjáról: www.maipad.net (Persze ha az Überoid telepítés hazavágta a recovery menüt, akkor nehezebb lesz a gyári romot felrakni.)

(Költői) kérdések:
- Miért próbáltad felrakni az Überoidot, amikor a tableted nincs benne a támogatott eszközök listájában?
- Miért nem mentetted el az Überoid telepítése előtt a saját romodat?

Elég lett volna csak ezt a topikot végigolvasnod ahhoz, hogy tisztában legyél a rizikókkal és a telepítés előtt szükséges teendőkkel.

Köszönöm a reakciót.
Az első kérdésedre a válaszom a youtube linken meg is láthatod.
Már működik a tablet 6 és fél óra keresés után a 7 uberoid jó lett rá.
Ez az: http://www.youtube.com/watch?v=EZjiLlenRy4&feature=related

A második kérdésedre, igazad van miért nem mentettem le az eredeti Romot.
Mert nem tudtam hogyan kell.

De működik jól szalad még vannak kisebb nagyobb bajok de hátha rendbe áll.

Nándikusz
2012-01-20, 14:37
nemka köszönöm a segítséget hogy meg mutattad az oldalt ahonnan az eredeti romot sőt új verziója is van fönt.
Én nekem nek sikerült ki google znöm valamiért pedig isten az atyám kerestem fél napig. :)

Még olyan kérdésem lenne hogy ezzel az uberoiddal nem bírok be loginolni a marketra,és hogyah a másik eredeti Romot vissza tenném
a frissebb verziót akkor szerinted be tudnék e loginolni a marketra?

És hogy evvel a friss rommal szerinted müködhet e a Skype végre?

nemka
2012-01-20, 14:53
Nándikusz: Örülök, hogy mégis sikerült az Überoidot felrakni. Esetleg megírhatnád a SlateDroid fórumra, hogy berakhassák a tabletet a listába.

ROM mentésre megoldások: http://forum.androidhungary.com/threads/509-MID-Tábla-PC?p=47427&viewfull=1#post47427
De a lehető legpontosabb infót az adott tablettel foglalkozó fórumokon lehet beszerezni.
(Csak szólok, hogy én sem úgy születtem, hogy tudtam, hogyan kell egy Androidos készülékről a romot lementeni. De amikor szükségem volt rá, akkor utánajártam, mert biztos voltam benne, hogy a nálam okosabbak már kitalálták a módját.)

PS.: Ha nem is tudom elég korrekten és finoman megfogalmazni véleményemet, azok legtöbbször nem az ellen irányulnak, akinek a kérdésére válaszolok, hanem azok okulására, akik a későbbiekben olvassák ezt a fórumot.

nemka
2012-01-20, 15:09
nemka köszönöm a segítséget hogy meg mutattad az oldalt ahonnan az eredeti romot sőt új verziója is van fönt.
Én nekem nek sikerült ki google znöm valamiért pedig isten az atyám kerestem fél napig. :)
Én az alábbi szavakra kerestem: maipad wm8650
(Tudom, engem szeret a Google.)

Még olyan kérdésem lenne hogy ezzel az uberoiddal nem bírok be loginolni a marketra,és hogyah a másik eredeti Romot vissza tenném a frissebb verziót akkor szerinted be tudnék e loginolni a marketra?
Ha az eredetileg a tableten levő Androiddal sikerült, akkor az újabb gyárival is fog.
A custom romoknál nem elég, hogy a Market (Vending.apk) fent van, a Google Apps is kell. Az xda-developers fórumon, a cyanogen mod fórumon, vagy a Google Search segítségével ezernyi más helyen is megtalálható a szükséges update.zip állomány.

És hogy evvel a friss rommal szerinted müködhet e a Skype végre?
Próba cseresznye. De a Skype általában nem az Android verzióra finnyás, hanem a készülékben levő multimedia hardverre. Pl. ha nem tetszik neki a kamera vagy a videogyorsító, akkor marad a chat.

zsolt160
2012-01-20, 15:25
De a Skype általában nem az Android verzióra finnyás, hanem a készülékben levő multimedia hardverre. Pl. ha nem tetszik neki a kamera vagy a videogyorsító, akkor marad a chat.Igen, a "tiltó lista" azért van mert a hardver része nem stimmel...