PDA

Teljes verzió megtekintése : MID Tábla PC

oldal : 1 [2] 3

sziszi60
2012-01-20, 21:26
Hali
Ha filmet nézek és mondjuk másnap folytatni akarom a csuszkán nem lehet odáig húzni ahol abbahagytam, mindig visszaugrik a film kezdésére , csak úgy tudom léptetni hogy ha folyamatosan nyomom a csúszkát.Ez normális ? A nyilakkal is állandóan visszaugrik az elejére.Nem lehet léptetni?

attis01
2012-01-23, 20:52
Sziasztok!
Másfél napja vagyok egy csak Android felhasználó de már most lenne egy nagy gondom.
Vásároltam egy Telenor USB modemet és egy Androidos kis tabletet mert rengeteget vagyok külterületen ahol
nagyon fontos lenne az internet elérés.
Még Windowson kipróbáltam a modemet,automatikusan települ, egy kattintás után csatlakozik.
A tablet kompatibilis a modemmel (Huawei E173) viszont amikor együtt használnám őket olyan beállítások szükségesek amit nem igazán tudok:
név,eszköz száma,APN,felhasználó,jelszó
Tudna valaki segíteni a beállításokban?
Előre is köszönöm!

Andika77
2012-01-24, 13:05
Sziasztok!
1 hónapos a tábla pc-nk, eddig semmi gond nem volt vele... de tegnap óta nem lehet behozni.
Bekapcsolás után bejön a pingvin, a robot és utána az android world animáció, de ezután semmi.
Erről a tabletről van szó:
http://crvc11.ecrater.com/p/12555888/10-android-23-tablet-pc-flytouch-3-infotmic

Gombok együttes lenyomására nem reagál.

Végigolvastam a fórumot, de semmilyen ROM telepítésbe nem merek belekezdeni.
Van valamilyen ötletek még, hogy mit lehet vele kezdeni?

gico72
2012-01-24, 20:47
sos KERESEK VIA MID 8650 HEZ CPU MODULT HA VAN VALAKINEK MEGVÁSÁROLNÁM.EZ HALT MEG A GÉPEMBE.

gico72
2012-01-25, 13:43
VIA MID 8650 7" TÁBLAPC-HEZ KERESEK CPU MODULT HA VAN VALAKINEK
IRJON gico72*citromail.hu e-mail cimre köszönöm.

nemka
2012-01-25, 14:26
sziszi60: Lejátszója válogatja. Próbálj másik médialejátszót.

nemka
2012-01-25, 14:29
gico72: Nincs CPU modul. Alaplap van. Külön nem fogsz kapni.
De ha szerencséd van, tudsz venni nem túl drágán törött kijelzővel ugyanolyan tabletet, mint neked van és a kettőből összerakhatsz egyet.
Másik lehetőség, hogy a tied kijelzőjét eladod és az így szerzett pénzt kiegészítve veszel egy új tabletet.

nemka
2012-01-25, 14:33
Andika77: A Power, a Menü és a Back gombokat lenyomva tartva kell bekapcsolni és addig nyomva tartani, amíg be nem lép a Recovery Menübe. Itt keresd meg a Factory Reset vagy Factory defaults vagy Wipe Data and Cache vagy valami hasonló menüpontot. Ezzel visszaállíthatod a gyári beállításokat (minden beállítás, felhasználói adat és alkalmazás törlődik).

ludus
2012-01-27, 10:19
Sziasztok!
Egyenlőre ismerkedési célzattal szert tettem egy ilyen http://www.dhgate.com/8-inch-tablet-pc-802-epad-android-1-6-os/p-ff8080812dc10b47012dc7007cc543f5.html gépre. Az 1.6 Android helyett már 2.0 van rajta de elég érdekes dolgokat csinál ebben kérném tanácsotokat. Az első kérdésem az lenne hogy normális az hogy használat illetve töltés közben erősen melegszik az akku környékén a hátlap? A másik érdekes dolog hogy amikor kikapcsolom megáll az órája és bekapcsoláskor a kikapcsoláskori időt írja és csak akkor frissít amikor feljelentkezik a netre?
Köszönöm a válaszokat!

sziszi60
2012-01-27, 10:46
Közben találtam másik lejátszót köszi

nemka
2012-01-27, 18:03
ludus: A tápegység és az akku is melegszik töltéskor és használatkor is. Ez normális.
Az órának kikapcsolt állapotban is illik járnia. Ha a firmware csere után 'bolondult' meg, akkor a firmware nem kezeli az óra hardvert. Ha előtte is rossz volt, akkor valószínáleg a készenléti tápot nem kapja meg az óra.

ludus
2012-01-29, 09:24
nemka: Ez nagyon melegszik. Jövő héten cserélek benne akkut, ennyi esélyt még kap tőlem, majd jelentkezem!

zsolt160
2012-01-29, 11:17
A nagyon mit tesz? Használat és töltés (egyben) közben tűzforrónak is érezheted, és ez nem "gond". Ha csak használat vagy töltést nézünk (külön), akkor kéz meleg lehet.

Paca
2012-01-29, 14:03
35-40°C -ot kisütés alatt nem egyszer elérte az aksi. töltéskor 34-36.

Battery Monitor Widget (https://market.android.com/details?id=ccc71.bmw&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNjYzcxL mJtdyJd)

zsolt160
2012-01-29, 14:45
Szerintem ez jó. Mit értesz kisütés alatt?

Paca
2012-01-29, 16:59
nagy fogyasztást. sok eszköz és app működtetése töltés nélkül. ezt már forrónak érezheti,e ez még nem problémás szerintem.

ludus
2012-01-29, 17:59
Akkor lehet hogy feleslegesen rendeltem bele akkut? Mindegy megnézem az új akkuval is aztán meglátjuk! Az óra dolgot viszont továbbra sem értem...

ludus
2012-01-29, 19:15
Felraktam a Battery Monitor Widget-et de sajnos nekem nem ír hőmérsékleti értéket, nem lettem okosabb sajnos. Szóval marad a másik akkuval próba! Más: Az óra nem tudom mitől hülyült meg, 2.0-ás Androiddal jött a gép, 1.6-os eredeti romot nem találok (mindenhol csak 2.0 van) hogy downgradeolnám, megnézném azzal működik e. Azóta Uberoidra frissítettem de attól sem javult meg. Ja és még valami: Több helyen is olvastam hogy uberoiddal működik az android market. Nekem enged regisztrálni de belépni nem tud. Bocs ha hülyeségeket kérdezek de tényleg most ismerkedek a rendszerrel!

Paca
2012-01-29, 19:38
ír az,csak váltani kell a grafikonnézetet (tapi rá és húz oldalt)

regisztráláshoz gmailos emilfiókot adtál meg? az kell. utána pcről is tudsz app-ot installálni

ludus
2012-01-29, 20:02
Grafikonnézetben is néztem, 0 C fokot ír, szerintem nincs ebbe a gagyi kínai tab-ban hőmérő szenzor! Igen gmailos fiókkal próbálkoztam, először a sajátommal, aztán regisztráltam egyet de azzal sem enged be, Server Error-t ír! Egészen pontosan "A server error occured" hibaüzenetet. Mondjuk annyira nem fontos mert minden app megtalálható ill. letölthető a netről nem csak a market-ről de jobban tetszett volna ha működne ez is!

Paca
2012-01-29, 20:14
nem piszkálni akarlak,de ez z átka,ha az ember noname valamit vesz. leginkább még a képességeivel sem lehet tisztába jönni.

van egy app: sensors monitor azzal megnézheted mit rejt a burkolat.

zsolt160
2012-01-29, 20:15
Nálam alapba most is (nincs használva) 36 fokos az akksi, hajtva 38-ra is fel megy.

ludus
2012-01-29, 20:25
nem piszkálni akarlak,de ez z átka,ha az ember noname valamit vesz. leginkább még a képességeivel sem lehet tisztába jönni.

van egy app: sensors monitor azzal megnézheted mit rejt a burkolat.

Gyakorlatilag bagóért jutottam hozzá, mint ahogy írtam nem volt még tabletem gondoltam megnézem már mi is ez :)
Pontosan mi a neve ennek a sensors monitor app-nak? Megnézném... Amiket eddig találtam csak az elfordulás meg az elmozdulás szenzorokat tesztelik.

Paca
2012-01-29, 20:34
na ez kétségtelen előnye megvan a dolognak,hogy olcsó!

az a neve amit mondtam,hogy sensors monitor. marketról való,máshol nemtom található e. de van másik is

https://market.android.com/details?id=com.linxmap.sensorsmonitor&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwyLDEsImNvbS5sa W54bWFwLnNlbnNvcnNtb25pdG9yIl0.

nemka
2012-01-31, 14:56
ludus: A "gagyi kínai" tabletek nagy részében az akkuhoz nincs hőérzékelő. Pl. az enyém folyamatosan 25°C-ot ír ki, ami természetesen nem igaz.
Ajánlom figyelmedbe a magyar fejlesztésű Elixír alkalmazást ( https://market.android.com/developer?pub=Tam%C3%A1s+Barta#?t=W251bGwsbnVsbCxu dWxsLDEsImJ0LmFuZHJvaWQuZWxpeGlyIl0. ), ami gyakorlatilag minden információt megjelenít a készülék hardveréről és szoftveréről.

A Market figyeli a készülék azonosítóját. Ha egy gyártó szerződésben van a Google-lel, akkor ez a kód (vagy minden készülék egyedi kódja, vagy a típus) szerepel a Google adatbázisában. Ha nincs szerződve, akkor nem szerepel. Lehet trükközni, ahogy a másik topikban meg is találtad. (Ha szerencséd van, akkor a tableted egy olyan holmi klónja, amit beregisztráltak.) A Market (Vending) alkalmazáson kívül a Google Apps is rajta kell legyen a készüléken (nem muszáj minden Google Alkalmazás, de a Google Apps alapszoftver igen, bár általában egy pakkban érhető el), ez minden nagyobb Androidos portálon (XDA-Developers, SlateDroid, Cyanogenmod) megtalálható, recovery menüből telepíthető formában.

ludus
2012-01-31, 20:11
nemka:Ez az elixír komoly, grat a fejlesztőknek! Viszont kiderült hogy nincs hőmérő szenzor a gépemben... A marketet nem bírom működésre bírni... Az első gond hogy nem találok google apps apk-t, így amikor az általam megtalált update.zip-ben lévő vending.apk-t telepíteném az megdöglik hogy miért ne kérdezd mert kínai karakterekkel írja ki! Recovery menüm nincs is de javíts ki ha tévedek! Lehet hogy a 8505-ös proci miatt van? Nem igazán találtam meg a választ! Esetleg szájbarágósan leírhatnád nekem. A másik amire hátha tudsz válaszolni az az óra probléma! Beállítom az időt akár manuálisan akár hálózati (internet) frissítéssel tökéletesen működik egészen addig amíg kikapcsolom a gépet. Amikor újra bekapcsolom onnan folytatja vagyis amíg ki van kapcsolva addig nem jár viszont nem is nullázódik le! Érthetetlen...

nemka
2012-01-31, 22:18
ludus: A Market alkalmazás a nyelvet a mobil szolgáltató alapján határozza meg. Mivel SIM nincs a gépben, ezért vagy szoftverből van beállítva valami távolkeleti szolgáltató vagy semmi nincs beállítva, akkor viszont a szoftver default nyelve lesz a mérvadó.
A MarketEnabler nevű alkalmazással módosítani lehet a szolgáltatót (az ingyenes verzióban csak a következő újraindításig, utána újra be kell állítani). Optimális esetben már ettől is magához térhet a Market (vagy legalább valami "emberi nyelven" fog kommunikálni).

A Recovery menü megléte nem processzor függő. Valószínűleg kispórolták. Nézz szét a neten, hátha találsz rá CWM (ClockWorkMod) Recoveryt.

Google Apps: http://wiki.cyanogenmod.com/wiki/Latest_Version#Google_Apps

Óra: Az óra hardver nem kap backup tápot. Két lehetőség van: vagy van egy elem (mint a PC-kben) és lemerült (esetleg be sincs rakva), vagy ha az akku adja a backup tápot, akkor valami hardvergebasz van (tipikusan egy hibás dióda vagy tranzisztor okozhat ilyet).

Avignonet
2012-02-10, 14:09
Sziasztok!

Szeretnék netezni vodafonos stick-kel, de egyszerűen nem látja a MID 2.3-as android tableten. WIFI működik, de a mobilinternet nem. Tudnátok segíteni?

Köszönettel,
Avignonet

nemka
2012-02-10, 18:55
Avignonet: Vagy a tabletedhez keress olyan romot, ami támogatja a stickedet, vagy vegyél olyan tabletet, amiben gyárilag is benne van a támogatás (vagy eleve 3G-s).
Ha megadod a tablet típusát, akkor lehet, hogy akad valaki, aki tud neked konkrét linket adni a megfelelő romhoz.

Kimiseth
2012-02-10, 21:44
Sziasztok!

Szeretnék netezni vodafonos stick-kel, de egyszerűen nem látja a MID 2.3-as android tableten. WIFI működik, de a mobilinternet nem. Tudnátok segíteni?

Köszönettel,
Avignonet

Hali!

Nekem működik a Vodafone mobilnet, amit kicsit nehéz volt beállítani, de sikerült:

- huawei E220 modem-em van -vaterán vettem, mert én is az újabb fajtát kaptam a vodától (abban a SIM), amivel még a tabletek gyári firmware-vel is működik
- 3G setting-nél kell beállítani
- apn-nek vitamax.internet.vodafone.net (feltöltőkártyás) írtam be
- device number *99#
- user (üresen hagyni)
- password (pc-re rádugva a modemem, kikapcsoltam a PIN-t, mert hiába írtam be a PIN-t, nem működött, de így simán

üdv

xXx2x
2012-02-12, 10:22
Sziasztok!
Lenne egy nagy problémám! Szerettem volna rootolni a Tabletemet de nem jött össze haverom elküldte a romot feltettem sd kártyára el is inditotta File-System upgrade nel megakadt és kikapcsoltam utánna nem adott képet!
El kezdtem olvasgatni ezen a forumon találtam egyet ami ad képet és azt irja, hogy "Prepare software package..." na én igy hagytam egész éjszakára de nem történt semmi csak ezt irta folyamatosan! :( segitsetek rajtam valahogy, hogy mit csináljak! válaszotokat előre is köszönöm!
Ui.: A tabletem Mid7 M70007 series Processor WM8505 VIA ARM926.

nemka
2012-02-12, 18:24
xXx2x: Az első rom azért állt meg, mert nem ismeri a tabletedben levő flash chipet. (Vagy a rom nem eleve nem jó a készülékedhez, vagy a gyártó különböző flash chipekkel készítette, amire a romot nem készítették fel).
A második rom pedig már valószínűleg azért nem települ, mert az első elrontotta a flash chip struktúráját.

Amit tehetsz. Az elsőnek felrakni kívánt romból keresel olyat, ami biztos jó a tabletedhez és megpróbálod azt felrakni. Jó esetben összejön. Ha ez nem megy, akkor szerzel gyári romot és azt rakod fel. Ha nem találsz gyári romot vagy az sem hajlandó feltelepülni, akkor valakitől elkéred egy ugyanolyan tabletről lementett eredeti romot és bootloader módban felrakod.

midtab
2012-02-14, 20:48
Hali! A marketet sehogy nem tudom beállítani. Olvastam visszább ezzel a problémával kapcsolatos hozzászólásokat de nem jutottam vele előrébb. Ha valaki pontosan le tudja írni mi a teendő annak örülnék!
A másik probléma hogy a naptár nem működik, mikor vinnék be új tételt kiírja hogy nincs naptár. A programot elindítja de nem enged beírni. Próbáltam másik programot rátenni és az is ugyan azt írta ki.
Előre is köszi a segítséget!

ludus
2012-02-14, 21:57
Sziasztok!
Lenne egy nagy problémám! Szerettem volna rootolni a Tabletemet de nem jött össze haverom elküldte a romot feltettem sd kártyára el is inditotta File-System upgrade nel megakadt és kikapcsoltam utánna nem adott képet!
El kezdtem olvasgatni ezen a forumon találtam egyet ami ad képet és azt irja, hogy "Prepare software package..." na én igy hagytam egész éjszakára de nem történt semmi csak ezt irta folyamatosan! :( segitsetek rajtam valahogy, hogy mit csináljak! válaszotokat előre is köszönöm!
Ui.: A tabletem Mid7 M70007 series Processor WM8505 VIA ARM926.

7 vagy 8 inches a tableted?

szili72
2012-02-16, 15:42
Sziasztok!

Ha valakinek WonderMedia WM8650 Tabot szeretne Uberoid V10.1-re frissíteni de problémája van akkor itt minden információ megtalálható.
Rom link:
http://www.techknow.t0xic.nl/forum/index.php?topic=250.0
Touch screen probléma megoldása:
http://www.techknow.t0xic.nl/forum/index.php?topic=174.0

Nekem is ez a verzió van fent, telepítésnél a 8-s menüt választottam. Remélem tudtam segíteni. A hangerő fel le gomb (+ -) felcserélődésén kívűl mas hibát nem tapasztaltam egyenlőre. A touch screen jobban reagál és mintha gyorsabb is lenne egy kicsit. Magyar nyelv nincs benne.

Ha lehet elötte mentsétel el az eredeti romot. Én sajna nem tettem meg!

ludus
2012-02-16, 17:13
szili72:
Szia!
Neked megy rajta a market?

tamas85
2012-02-16, 17:13
Sziasztok!

A következőben szeretném a segítségeteket kérni.
A napokban vettem egy wm8650es tabletet(konkrétan ezt: http://www.ebay.com/itm/150655750033?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649#ht_3825wt_995).
Firmwaret szerettem volna rajta frissíteni
Ezzel próbálkoztam HYBRiD_WM8650_Uberoid_v6FiNAL_ohwzo.nl.
Az összes lehetőségen végig mentem.
Sajnos kétféle eredményre jutottam:
1. Betöltés közben uberoid logoig jut el aztán csak tölt de nem csinál semmit.
2. Betölt de az érintőképernyő nem működik, ha rákötök egy egeret akkor tudom használni.
Sajnos a gyárit nem mentettem le.
Jelenleg ez van fent:Modroid-v6.5, de ugyan úgy nem reagál a kijelző.
Felraktam az android elixerjét az a következőket mondja a gépről:
Samsung(manufacurer)
GT-P1000(model)
2.2 version
ARM926ej-s rev5(v5l)(CPU)
Gondolom az első kettő hülyeség:)
VIA ARM926 jelzés van a hátlapon.
Előre is köszi a segítséget.

ui.: Még annyi hogy zöld ledes

szili72
2012-02-16, 17:30
szili72:
Szia!
Neked megy rajta a market?

Szia!

Igen megy, minden működik egyenlőre! Én a gmail fiokommal léptem be és működik. Első indításnál kérte a bejelenkezést.(Uberoid WM8650 1.5.5 HoneyCombMOD v10.1 van fent)
:)
Ezt Találtam róla:
HowTo Fix market cache problem, not all apps (like Google's) can be found:

1. Open the Market and press the home button to return
2. Go to Settings \ Applications \ Manage \ Running
3. Press "Market"
4. Press "Clear cache" (do not clear data)
5. Press "Force stop"
6. Return to "Settings \ Applications \ Manage \ Running"
7. Press "Google Services Framework"
8. Press "Clear Data"
9. Press "Force Stop"
10. Start Google Market, it must give an error
11. Reboot, once back Market should work, if it gives an error it could need another minute to work
12. Test the access, search Skype on the market, it should return 400+ results including the original Skype and google's apps like maps / streetview / docs and skype

Bazsi21
2012-02-16, 23:28
Sziasztok!

Kérnék egy kis segítséget! A napokban sikerült szert tennem egy kínai tablet csodára, ami némi kis "baleset" során teljesen "magába roskadt". Az történt ugyanis, hogy rossz sd kártya került bele, és még a rom mentése elött próbált firmware-t frissíteni, ami persze nem jött össze, azóta bekapcs után csak fekete kijelző van és semmi több.Sajnos nem tudom mi lehet a pontos típusa, csak annyit tudok hogy wm8650 800Hmz es proci van benne 7"-os kijelző 4gb hdd 256MB ram. Kernel verzió:2.6.32.9-default, build number:generic-eng 2.2 mastereng.Jodyfu20110113 test-keys. Uberoiddal próbáltam felébreszteni, de bármelyik verziót próbáltam, hibaüzenettel kilépett. A hibaüzenet a következő: *E* Failed to mount Android-Data partition. Találkozott már valaki ezzel a hibaüzetettel? SD kártya bajom lehet? Köszönöm a segítséget!!

tamas85
2012-02-19, 11:45
Szia!

Ez nekem is segített megoldani a problémát, nekem jó a market, a hang gomb is jó, csak a két ujjas nagyítás nem megy , neked jó?

dragon1118
2012-02-22, 22:28
Sziasztok.
Nekem egy MID WM8650 7" tabletem van, amire sok próbálkozás után egy honycomb romot raktam v11beta, 65-ös verzió. Tökéletesen fut, market, g-mail működik, érintőkijelző jó.

nemka
2012-02-22, 23:20
tamas85: Rom csere előtt működött a multitouch? Nézd át a rom tulajdonságaiban, hogy nincs-e megemlítve a multitouch hiánya, vagy az, hogy egyes készülékeken kompatibilitási gondok miatt ez a funkció nem érhető el.

mallorca
2012-02-27, 08:16
Sziasztok
2 napja vettem egy 3G-s mid tabletet. Tökéletesen müködik, most is arról írok. Csak amiko a vodás sim..-et beraktam A jelet nem fogja és keresésre se találja a hálózatot. Valaki esetleg tudna segíteni? Nagyon megköszönném.

nemka
2012-02-27, 13:29
mallorca: Ha semmilyen hálózatot nem talál, akkor nem működik a 3G modul. Vagy szoftveresen van letiltva (bár akkor a hálózatkeresést sem engedné), vagy hibás (az is lehet, hogy csak az antennával van gond, de akár a 3G chip is lehet beteg).

zsolt160
2012-02-27, 16:01
Pontosan, most akkor más szolgáltató sim-vel műxik, csak a Voda sim-el nem?

szekinek
2012-03-03, 02:04
Nem igazán vagyok ász a témában ezért kérem a segítséget.

Szeretnék biztonsági másolatot készíteni egy Mid vimicro superpad 6 v10 tablet 3.2 androidjáról.
Telepítettem rá ROM manager alkalmazást ami a ClockWorkMod Recowery-t tenné fel, de nincs a listában sem MID, sem Vimicro. Azt olvastam, hogy nem midegy melyiket teszem fel.
Nem szeretném kivégezni a tudatlanságom miatt!
Viszont a CWM. kellene a mentéshez.
Amit nem tudok, hogy melyik verziót telepítsem ami biztos jó ezez a táblához, vagy hol találok ehez valót.

Elöre is köszönöm a segítséget.

mtamas79
2012-03-03, 20:35
Üdv.
Nem tudna valaki személyesen segíteni, egy mobilnetet szeretnék be állítani 2.3.3 mid készüléken de semmi , mintha nem is kezelné !
Bp Csepelen lakom , valaki a közelből?
Tamas

zsolt160
2012-03-03, 22:29
Milyen szolgáltató, milyen kártyával? (Stick-el, vagy sim behelyezése a tablet-be)

sziszi60
2012-03-04, 09:25
Sziasztok
Eddig működött a táblám wifi-ről most is van wifi kapcsolat de nem jön be semmi net.Mit rontottam el,

Momoka
2012-03-05, 22:42
Szia szekinek.Nekem is ugyan ilyen tabletem van.Neked tudja kezelni a 3g sticket?én próbáltam már a huawei E 1750 is de a menüben még csak a 3g sincs benne.

Momoka
2012-03-05, 22:46
Szia mtamas79.Neked látszik a menüben a 3g beállítás?Mert nekem nem.Azt mondták aki megnézte ,hogy a szoft.nincs benne,és ,hogy kellene valami frissítés hozzá.

szekinek
2012-03-06, 07:08
Szia szekinek.Nekem is ugyan ilyen tabletem van.Neked tudja kezelni a 3g sticket?én próbáltam már a huawei E 1750 is de a menüben még csak a 3g sincs benne.

Szia!

Őszintén, eddig meg sem néztem, mert nem volt szükségem rá. a mobilomon van Wifi hotspot és azzal szoktam használni.
Megnéztem a menüt és én sem találtam benne 3G- beállítást.

Momoka
2012-03-06, 14:24
Ebben csak az a bosszantó,hogy úgy vettem meg ,hogy támogatja.

mtamas79
2012-03-06, 17:10
Üdv.
T-mobil ,stickel, de ma több modemet is volt lehetőségem kipróbálni és semmi.
3g menüm van de semmire nem jó,
http://www.youtube.com/watch?v=YEVZcj72OvY ez a jelenség.

szekinek
2012-03-06, 19:42
Sajnos semmi jó hírem nincs.
Kicsit utánajártam a dolognak sajnos hiába telepítek a gépre 3G kezelő alkalmazást.
Hiányzik az androidból az android.phone.settings apk.
Legalább is nekem ezt a hibát nyomja ha megpróbálok valami progival 3G-s beállításokat kicsikarni.
Még keresgélek, hátha találok másik romban amit át lehet ültetni.

Azért kipróbálhatnád Te is mert én elég szépen belebuzeráltam a gépembe.
Itt egy 3G-settings (http://www.androidzoom.com/android_applications/tools/3gshortcut_bctnk.html) program,vagy itt egy másik.
(http://www.androidzoom.com/android_applications/tools/mobile-network-settings_bscfl.html)Jelenleg az android tűréshatárát próbálgatom de elég szigorú ez a rendszer.

zsolt160
2012-03-06, 20:33
Nem igazán értek hozzá, de az nem lehet, hogy a 3G chipkészlet (vagy mi) nincs benne a gépbe?

Momoka
2012-03-06, 20:39
Igen nekem is ezt mondták,hogy hiányzik belőle és hogy igazából a gyártótól kéne kérni.Mi felhívtuk azt akitől rendeltem de nem tud segíteni.Kérdeztem más eladótól is azt mondta ha van frissités küld emailban.várom hátha:)

szekinek
2012-03-06, 21:14
A chipkészlet az a hardver része,és az biztos, hogy nincs benne. Ezért kell a modem, aminek a drivere elvileg benne van a kernelben.
A technikai leírásában szerepel a 3G támogatás, de hát az lehet egy jól sikerült Kínai fordítás is.
Itt van a honlap (http://www.azhuo.net/)ahonnan majd le lehet tölteni a frissítéseket ha lesz egyáltalán hozzá.

zsolt160
2012-03-06, 21:18
Bocs amiről én beszélek az egy hardveres alkatrész amit nem lehet betenni a készülékbe.

cstamas82
2012-03-09, 07:48
Abban kérném a fórumozok segítségét, hogy beazonosítsam a készülékemet vagy, hogy melyik fajta eszközzel kompatibilis. Kínából rendeltem.
http://www.ebay.co.uk/itm/2G-7-MID-Google-Android-2-3-Touchscreen-Tablet-PC-WiFi-3G-ultrathin-black-/250998983216?pt=UK_iPad_Tablets_eReaders&hash=item3a70b48a30

Leginkább szeretnék csinálni egy ROM backup-ot arra az esetre ha valami elromlana a gépben. Amire szükségem van az benne van illetve sikerült rátennem egy office-t könyvolvasáshoz.

cstamas82
2012-03-09, 11:28
Sikerült közben kiderítenem dolgokat az Elixir nevű program segítségével. Infotmic a gyártó és egy armV6 processzor van benne. Ha valakinek lesz tapasztalata ilyen MID-el kérem ossza majd meg velem. AROM backup/recovery lehetőségek érdekelnek illetve mi az oka, hogy nem tudtam összehozni a gmail-el.

Decepticon
2012-03-09, 11:32
Abban kérném a fórumozok segítségét, hogy beazonosítsam a készülékemet vagy, hogy melyik fajta eszközzel kompatibilis. Kínából rendeltem.
http://www.ebay.co.uk/itm/2G-7-MID-Google-Android-2-3-Touchscreen-Tablet-PC-WiFi-3G-ultrathin-black-/250998983216?pt=UK_iPad_Tablets_eReaders&hash=item3a70b48a30

Leginkább szeretnék csinálni egy ROM backup-ot arra az esetre ha valami elromlana a gépben. Amire szükségem van az benne van illetve sikerült rátennem egy office-t könyvolvasáshoz.

Nos, ez egy 7"- os MID tablet. A kompatibilitásnak a portok és a driverek szabnak határt. Írj nyugodtan bármelyik tabletes topikba, ott elmagyarázzák majd a ROM mentés mikéntjét.

Üdv, Dec

szekinek
2012-03-10, 01:24
Szükségem lenne ClokWorkMod Recowery- re egy MID Flytouch surperpad 6 v10 tablethez.
Ha valaki tud hozzá az dobhatna egy letöltési linket.

Momoka
2012-03-12, 11:05
Szia szekinek:)megkérdezhetem ,hogy te milyen telefonnal használod a wifi hotspotot?és milyen gyors vele a net ha tableton használod?próbáltuk Samsung galaxy 2.2 minivel a megosztást ,de a tabletom nem látta.Vettem egy mifi h2 .de állandóan lecsatlakozik róla,és nagyon gyenge a jel,ha egy métert arrébb megyek meg nem is látja.Természetesen a pénzt nem adja vissza a cég.Azon gondokoztam hátha le lehet vásárolni és egy olyan telefont venni amivel meg lehet osztani a netet és nem csak számítógép látja hanem a tebletom is.

szekinek
2012-03-12, 22:32
Szia Momoka!

Samsung Galaxy S II.-vel használom és a területi adottságok miatt piszkosul lassú a mobilnet (Max 10kb/s).
De legalább van valami internet elérhetőségem a melóhelyen.
Kapcsolódtam rá laptoppal, és tablettel is, és egyformán stabil volt a kapcsolat.
Általános probléma szokott lenni a frequencia beállítása, ha sok router vagy hotspot van a közelben.
Mindenki alapértelmezetten hagyja ami általában a 6-os sáv, próbáld alacsonyabb sávon (2-3).

Remélem tudtam segíteni.

Momoka
2012-03-12, 23:04
Szia szekinek:)Igen köszönöm holnap kipróbáljuk:)ma se ment pedig látták egymást. a mifimet vissza vittük,3 *ra is és ma megint nem jo,ezért is szeretném kipróbálni telefonnal a megosztást.Neked is szokta a tablet azt csinálni hogy újra indítja magát?a felső usb meg semmire se reagál.Gondolom az a otg?

szekinek
2012-03-12, 23:43
Szia!

Eleinte újraindulgatott nekem is, és mióta rootoltam azóta nem csinálja,
A felső usb nekem is csak kikapcsolás után hajlandó működni.
Viszont tetszett, hogy a külső, táp nélküli USB vinyómat elindította ami néhány régebbi gépnek nehezére esik.

Momoka
2012-03-13, 00:06
Tényleg működik úgy:) kiprobáltam:D Köszi:) azt hittem már kuka a felső usb.a külsű bluetooth is jol kezeli:)

szekinek
2012-03-13, 01:49
Végre valami jó hír :-)
A GPS antenna mmcx csatlakozójára nagyon vigyázz, nekem sikerült mindjárt a második használat után beletörni a gépbe.
Lehet kapni hozzá, de azt a darabot kihalászni az aljzatból nem kis mutatvány.

Momoka
2012-03-13, 20:47
Én még csak egyszer próbáltam:) de a navigáció nem ment valami olyat irt ki hogy ebben a térségen nem érhető el. Térkép működött.Majd próbálok szerezni olyat amihez nem kell a net:)

rtitusz
2012-03-14, 11:22
Én még csak egyszer próbáltam:) de a navigáció nem ment valami olyat irt ki hogy ebben a térségen nem érhető el. Térkép működött.Majd próbálok szerezni olyat amihez nem kell a net:)

Maps-ből is le tudsz tölteni offline adatbázist. A GPS teszteléséhez, pedig mi sem jobb, mint a GPS Status program. Előtte töltsd le vele az A-GPS adatokat 3G/WiFi-ről.

szekinek
2012-03-14, 20:12

Én Sigic Aura-t használom, mert az IGO nem tud 1024X600 felbontást.
Itt egy fórum (www.google.com)ahonnan beszerezhető.
Tud magyarul és van térkép letöltője is, letölthető rá az egész világ, csak legyen hely a gépen.

[Ugye nem linkelünk warezt? - mod]

szekinek
2012-03-15, 22:19
Igenis értettem!
Kérlek töröld a hozzászólásból az "Itt egy..." mondatot.

Momoka
2012-03-17, 11:35
Köszönöm:) kipróbálom ahogy lesz újra netem a tablethoz:)Jobb lett volna a flytouch 4 megvenni amibe a sim kártyát bele lehet rakni.

szekinek
2012-03-18, 23:35
Eladod, és veszel egy másikat. Pár ezressel olcsóbban odaadod valakinek, úgy mindketten jól jártok.

Momoka
2012-03-20, 09:45
Majd meglátjuk mi lesz:)Tegnap óta azt csinálja hogy pár alkalmazásra azt írja ki hogy váratlanul leállt.És kilép belőle.Azzal mit lehet csinálni?

szekinek
2012-03-20, 19:43
Valamit sikerült telepítened ami nem tetszik neki.
Nézd meg a futó alkalmazásokban mi az ami fut még az mellet a progi mellet ami rendszeresen leáll leáll.
Állítsd le a feleslegesen futó alkalmazásokat.
Nekem a Launher csinált sok galibát, mióta kicseréltem, minden rendben működik.

Momoka
2012-03-20, 19:56
Nem telepítettem semmit:) nem is tudnék nincs netem .filmet nézegettem rajta.Abba hagyta most. a másik billentyűzetre hisztizett:)Kitörültem minden programot róla.Nem sok volt amúgy se rajta.Én az eredeti launchert használtam mert a többit nem szerette:) lassú volt tőle.

Mr Smile
2012-03-22, 00:46
Sziasztok!
Elnézést a tudatlanságomért, de van egy MID 7"-os WM8650-es kínai tabletem. Nem nyúltam hozzá kb 3-4 hónapja, és most mikor bekapcsoltam csak a zöld droid jelenik meg és nem hajlandó sehova se menni tovább. Mit tudok tenni annak az érdekében hogy a gép életre keljen? Köszi a választ előre is!

szekinek
2012-03-23, 20:53
Szia!

Data factory reset :http://www.youtube.com/watch?v=YyWTEr2NeDo

szekinek
2012-03-27, 02:39
Nem telepítettem semmit:) nem is tudnék nincs netem .filmet nézegettem rajta.Abba hagyta most. a másik billentyűzetre hisztizett:)Kitörültem minden programot róla.Nem sok volt amúgy se rajta.Én az eredeti launchert használtam mert a többit nem szerette:) lassú volt tőle.

Megtaláltam a megoldást a problémádra amennyiben a te géped is ezekkel a paraméterekkel van ellátva.
Superpad 6 v10 vc882 Cortex A8
A kerneled az biztosan 2.6.35.7

(Huawei 1750) ezzel a modemmel tutira működik, csak minden kikapcsolás után újra meg kell adni az APN. címet.
Egyenlőre állítólag ennél jobb megoldás nincs ezekre a csodákra.

Momoka
2012-03-29, 19:34
Próbáltam a huawei 1750 nel már ahogy megvettem.Mondták hogy amibe nincs 3g beállítás az csak wifivel működik.Vissza adtam a tabletot....mert amennyit még ráköltenék annyiért már 3g is vehetek:) már néztem 2 :)még gondolkozom rajtuk.:)

szekinek
2012-03-29, 22:51
Akkor már nem lényeges, de leírom hátha valakinek még szüksége lehet rá.

Találtam egy firmware-t amiben bent vannak a beállítások és a fent jelzett modemmel, garantáltan működik.
Összesen annyi a hiba vele, hogy elfelejti az APN címet, azt minden csatlakozáskor be kell írni.
Én próbaként feltettem a gépemre és megszűntek a játékban való befagyások, kilépkedések.
Idő közben elkészültem a magyarításával is, nekem már magyarul üzenget a superpad 6-om is.

Firmware flytouch superpad 6 v10 cortex A8 (http://chinaphonehouse.org/Android-Firmware/update_67185.zip) 2011 12 05 tartalmazza a mobilhálózatok opciót is.
Telepítési útmutató (http://chinaphonehouse.org/Android-Firmware/Flash_Superpad%20V10.txt) Igaz francia, de azért érthető, szerintem.

A magyarítás ha kell valakinek ehhez a romhoz, az jelezze szívesen megosztom.

domika
2012-04-08, 00:43
Sziasztok.. Most vettem egy MID Tablet PC és ezt a hibaüzenetet kapom mikor bekapcsolom.
Error occoured during booting process, system halted.

és nem tudom miért vagy hogy mitől.
Ha valaki tud segítsen!
Köszönöm.

szekinek
2012-04-08, 04:23
Szia!

Pontosabban mit vettél, mert a MID csak egy név mint pl. a Nokia.

domika
2012-04-08, 09:20
Eken Tablet PC.
2.3.3 Android
Wm 8650 Proci
256mb DDR2
2,5 Gb Nada Flash
de valamiért indításkor ezt a ibát látom a kijelzőn.
És nem lép tovább. Próbáltam a reset-et de akkor is ugyanez a hiba.

Mufurczh
2012-04-08, 17:38
Sziasztok. Csak az lenne a kérdésem hogy feltettem a wm8650-es gépemre egy mondroid firewire-t de nincs touchpad. be lehet azt valahol kapcsolni? Mert egyébként egérrel műkszik. egyébként tetszik csak hát érintőképernyö nélkül nem az igazi egy tábla.

Mufurczh:confused:

szekinek
2012-04-08, 19:58
Eken Tablet PC.
2.3.3 Android
Wm 8650 Proci
256mb DDR2
2,5 Gb Nada Flash
de valamiért indításkor ezt a ibát látom a kijelzőn.
És nem lép tovább. Próbáltam a reset-et de akkor is ugyanez a hiba.

Szia!

Úgy néz ki a dolog. hogy valami tönkrement a boot folyamatban.
A következő oldalon találsz hozzá eredeti szoftvert. azt telepítve minden helyreáll majd.
LINK (http://chinaphonehouse.org/2012/01/firmware-tablette-pc-android/)
Telepítésről rengeteg videó van, keress rá Google-lal.

szekinek
2012-04-08, 20:09
Sziasztok. Csak az lenne a kérdésem hogy feltettem a wm8650-es gépemre egy mondroid firewire-t de nincs touchpad. be lehet azt valahol kapcsolni? Mert egyébként egérrel műkszik. egyébként tetszik csak hát érintőképernyö nélkül nem az igazi egy tábla.

Mufurczh:confused:

Szia!

Ahonnan leszedted a romot ott kellett lenni még néhánynak, és szerintem le is volt írva, hogy előfordulhat ez az eset.
Ugyanis ennél a típusnál kettőféle hardver van, és pont a touchpad különbözik.

zloch
2012-04-09, 14:26
Sziasztok.Én pár hete vettem 1ilyen táblát.http://www.dealextreme.com/p/7-capacitive-android-2-3-tablet-w-camera-wifi-hdmi-tf-cortex-a8-1-5ghz-4gb-111713.
Olyat vettem észre hogy mikor töltőn van használhatatlan,össze vissza ugrál a kép.Tiszta kijelzőnél is csinálja.Mi lehet a problémája?

nemka
2012-04-09, 22:24
zloch: Akkor is, ha USB-n keresztül töltöd?

Ha csak a hálózati adapterrel csinálja, akkor az adapterből kijövő feszültség nagyon zajos (ami egy tápegységnél nem egészséges).
Ha USB-s töltésnél is csinálja, akkor az akku töltéséért felelős belső táp csinál zajt.

Első esetben egy másik, azonos feszültségű tápegységre szerleld (szereltesd) át az eredeti kábelt és jó lesz.
Második esetben jelezd a hibát a DX felé (csinálj videót a jelenségről, mert kérhetik, fotót mindenképpen csatolnod kell a hibabejelentéshez). Ha jogosnak találják a panaszt (nem szoktak kötözködni), akkor megkérnek, hogy küldd vissza a holmit, és kapsz egy másikat.

zloch
2012-04-11, 21:15
Na USB-n nem is töltöttem még.Kipróbálom azzal is.
Köszönöm a segítséget.

bence0524
2012-04-11, 22:34
sziasztok lenne egy ilyen tipusó tábla pc-m tökéletesen mükődött eddig most felraktam töltőre és nem tölt kiprobáltam másik töltövel azzal töltőt vagyis a töltő hibásodott meg lehet valahonnan vásárolni ehhez a tipushoz hoz töltőt vagy van valami másik megoldás ? üdv.

Laci610
2012-04-12, 15:10
Hello! Segítség kellene nagyon.
Vettem egy mid táblagépet, rákapcsolódok a wifi-re, és mégsem tudok semmit netes dolgot csinálni vele. Nem tudok böngészni, de még csak az android market-re sem tudok rámenni, mert mindig vmilyen kapcsolódási hibát ír ki. Pedig a wifi jel is elég erős, és mégsem megy a market-re fel. Kezdő vagyok ebben a dologban, ezért megköszönném a segítséget.

Laci610
2012-04-12, 15:56
Szia sziszi60, sztném megkérdezni hogy sikerült megoldást találni a problémádra, mert ha igen segíthetnél.......nekem is ugyanez a gondom! köszi

szekinek
2012-04-12, 20:28
sziasztok lenne egy ilyen tipusó tábla pc-m tökéletesen mükődött eddig most felraktam töltőre és nem tölt kiprobáltam másik töltövel azzal töltőt vagyis a töltő hibásodott meg lehet valahonnan vásárolni ehhez a tipushoz hoz töltőt vagy van valami másik megoldás ? üdv.

Természetesen lehet mindenféle töltőt vásárolni.
Ami a lényeg az a V. és a mA vagy A ezeket az értékeket töltőd adattábláján láthatod.
Semmiképpen ne csatlakoztass más V (volt) számú töltőt, mert tönkreteheted vele a készüléket!
A mA (Milliamper) vagy A (Amper) értéke lehet magasabb, (de ne a hegesztőt kösd rá) azzal a töltési időt csökkented, de kevesebb ne legyen, mert ha túl kevés akkor nem tud annyit tölteni pl. játék közben mint amennyit elhasznál a gép.
Ami még fontos, hogy a töltő AC vagy DC áramú-e!
A táblagépek és sok más egyéb eszköz egyenáramot igényel (DC)erre is figyelj oda vásárláskor.
És a csatlakozó is fontos ezek általában belső pozitívos DC csatlakozók de ez az infó is fel kell legyen tüntetve az adattáblán.

szekinek
2012-04-12, 20:38
Szia sziszi60, sztném megkérdezni hogy sikerült megoldást találni a problémádra, mert ha igen segíthetnél.......nekem is ugyanez a gondom! köszi

Szia!
Biztosan kapcsolódik is a wifi hálózatra, kiírja, hogy csatlakozva xy hálózathoz?
Vagy csak a wifi jelszintet látod a státusz sávon?

zoolee
2012-04-18, 22:34
Helló, még kezdő vagyok, de került hozzám egy tablet és a gyári rom keresése közben erre találtam
http://ftp.gpl-devices.org/pub/vendors/Wondermedia/WM8650/
valaki el tudná mondani mit is találtam mert a kernelből kifolyólag van sejtésem de meghallgatnám egy hozzáértő véleményét
Köszönöm!

nemka
2012-04-19, 15:56
zoolee: A kernel és a bootloader forrásokat találtál.
Ha csak sejtésed van róla, hogy mik ezek, akkor nem fogod hasznukat venni.

bence0524
2012-04-22, 23:17
sziasztok lenne egy mid 8650 tipusú tablet pc-m és az lenne a kérdésem hogy hogyan tudnám frissíteni 2.1 ről 2.2 re
és le magyarositani

zsolt160
2012-04-22, 23:43
Első sorban olvasni. Aztán rátalálnál, hogy rom cserével lehet, talán a menetét is megtalálod, mert nem minden jó. Olyan nincs le Magyarosítod, a rom vagy tartalmazza a nyelvet, vagy nem.

tmarci03
2012-06-02, 23:34
Sziasztok!
Van egy F117 típusú (mid) tabletem, 1 hónapja vettem. Most nyomtam egy "reset to factory defaults"-ot az android 2.3 rendszer menüjén keresztül és azóta a boot képernyőnél nem jut tovább! Van vmi ötletetek, mit csinálhatnék? Keresgéltem elég sokat, de nem nagyon találtam hasznos infót, se konkrét firmware-t ehhez a típushoz. Tudtok ajánlani vmi univerzálisat esetleg? :/
Köszönöm!

rtitusz
2012-06-02, 23:53
Sziasztok!
Van egy F117 típusú (mid) tabletem, 1 hónapja vettem. Most nyomtam egy "reset to factory defaults"-ot az android 2.3 rendszer menüjén keresztül és azóta a boot képernyőnél nem jut tovább! Van vmi ötletetek, mit csinálhatnék? Keresgéltem elég sokat, de nem nagyon találtam hasznos infót, se konkrét firmware-t ehhez a típushoz. Tudtok ajánlani vmi univerzálisat esetleg? :/
Köszönöm!

Nem értek a tablethez, de a telefonokból kiindulva be kéne lépned recoverybe, és ott nyomni egy wipe-ot. Hogy ezt a te esetedben pontosan hogyan kéne abszolválni, nem tudom.

Paca
2012-06-04, 07:36
segítséget szeretnék kérni. táblagép, Asus Transformer. bizonyos filmeket nem játszik le. Androindnál mivel lehet megnézni milyen codec-re van szükség adott film lejátszásához, ill. milyen van föltelepítve? feltételezem ez lehet a probléma. köszi

rtitusz
2012-06-04, 11:20
segítséget szeretnék kérni. táblagép, Asus Transformer. bizonyos filmeket nem játszik le. Androindnál mivel lehet megnézni milyen codec-re van szükség adott film lejátszásához, ill. milyen van föltelepítve? feltételezem ez lehet a probléma. köszi

AC3 hangot nem szokott lejátszani, illetve nem divx kódolású avit. De ezek a formátumok készülékenként eltérnek. Pl. az SGS-em lejátszik m4v, mp4, mkv formátumokat is.

Nézd meg az MX Player programot, meg hozzá a processzorodnak megfelelő kodeket.

zsolt160
2012-06-04, 13:57
Samsung Champ mp3-at lejátssza, a SGH-E250 ugyan azt az mp3-at nem.

Paca
2012-06-04, 20:00
kipróbáljuk ! köszönöm szépen :)

Paca
2012-06-08, 07:14
no az MX Player kapásból megoldotta a problémát,mégcsak nem is kellett telepíteni a procihoz való codeceket. mégeszer nagyon köszi :)

AC3 hangot nem szokott lejátszani, illetve nem divx kódolású avit. De ezek a formátumok készülékenként eltérnek. Pl. az SGS-em lejátszik m4v, mp4, mkv formátumokat is.

Nézd meg az MX Player programot, meg hozzá a processzorodnak megfelelő kodeket.

kenny162
2012-06-20, 14:05
Hello
nekem egy olyan problémám lenne hogy amikor bekapcsolom a tabletem akkor előjön az androidos zöld figura és lefagy nem lép tovább és nem tudom mit kezdjek vele.... kérlek segitsetek! előre is köszönöm

Decepticon
2012-06-20, 14:23
Hallo!

Ezt szakmai nyelven boot-loop-nak hívjuk. A rendszerbetöltő alkalmazás hurokba fut. Csinálj egy FR-t és szépen működni fog minden mint azelőtt. Sajnos az adataidat, ami a legutolsó mentés óta keletkezett, elveszíted. Kapcsold ki a táblát és úgy kapcsold be, hogy egyszerre nyomod a Power ON/Off és a Menu gombot a tetején. Ekkor a tablet újra indul, a gyári állapotban.

Üdv, Dec

kenny162
2012-06-20, 14:24
okés megpróbálom köszi szépen

kenny162
2012-06-20, 14:31
ugy csinálom ahogy mondod a power gombot és a menu gombot egyszerre nyomva kapcsolom be de nem indul ujra...

Decepticon
2012-06-20, 15:01
ugy csinálom ahogy mondod a power gombot és a menu gombot egyszerre nyomva kapcsolom be de nem indul ujra...

Akkor esetleg ez segíthet: #33 (http://forum.androidhungary.com/threads/509-MID-T%C3%A1bla-PC?p=34094&viewfull=1#post34094)

Üdv, Dec

kenny162
2012-06-20, 16:51
Nem jön ki semmi amikor újra indítom, csak az ANDROID figura áll és nincs semmilyen + jelem...

Decepticon
2012-06-20, 17:06
Nem jön ki semmi amikor újra indítom, csak az ANDROID figura áll és nincs semmilyen + jelem...

Nincs azon a vason semmi reset pöcök? Ha nincs, akkor valami gomb kombináció lesz a megoldás, és biztosan le van írva a kézikönyvében. Mi ez a tábla pontosan? A MID Tábla PC elég tág megfogalmazás, ha jól láttam a nézelődés közben.

Üdv, Dec

kenny162
2012-06-20, 17:16
de van reset rajta, nincs hozzá keírás, ebayről rendletem

Decepticon
2012-06-20, 17:20
Remek! Ez a reset dolog nem mond neked semmit? :) Talán azt kellene megnyomni... Fenébe, pedig gondoltam rá, hogy lehet rajta.

Üdv, Dec

kenny162
2012-06-20, 17:22
de megnyomom egy tűvel , és semmi... ugyan azt csinálja

kenny162
2012-06-20, 18:33
nem indul be csak annál a zöld ANDROID figuránál lefagy vagy nem tudom és nem lép tovább és ez idegesit...

tomi3650
2012-06-25, 21:07
helló, kérném a segítségeteket
van egy eken márkájú táblagépem, de nem tudom a pontos tipusát (kék ledes, menü gomb szürke) m700-ra emlékszem, de nem biztos.
most nincs rajt semmilyen rom. akármit próbáltam, bekapcsolásra vagy nem is reagál, vagy elkezdi, és befagy valahol.
kérem aki tud segítsen benne, akármilyen rom megtenné, köszönöm előre is!

Decepticon
2012-06-25, 21:19
Ha nem tudjuk pontosan a típust, akkor mit vársz tőlünk? Még a márkáját sem írtad be rendesen. Mi az az "eken"? Olyan nincs, hogy ne lehetne kideríteni a márkát és a pontos modellszámot. Ha mást nem, leveszem a hátlapot és megnézem belül. Elveszett a doboz, user manual, garancia stb? Az hogy lehet?

Üdv, Dec

tomi3650
2012-06-25, 22:22
Ha nem tudjuk pontosan a típust, akkor mit vársz tőlünk? Még a márkáját sem írtad be rendesen. Mi az az "eken"? Olyan nincs, hogy ne lehetne kideríteni a márkát és a pontos modellszámot. Ha mást nem, leveszem a hátlapot és megnézem belül. Elveszett a doboz, user manual, garancia stb? Az hogy lehet?

Üdv, Dec

levettem a hátlapot,
WM8505
akkor ez a tipusszám?
köszi a gyors választ

zsolt160
2012-06-26, 07:09
Ez (Gugli szerint) az AMR típusa, ez van a tabletben. VIA 7-et találtam tab gyanánt ezzel a procival.

tomi3650
2012-06-26, 13:11
Ez (Gugli szerint) az AMR típusa, ez van a tabletben. VIA 7-et találtam tab gyanánt ezzel a procival.

és akkor tudnál segíteni bent, hogy melyik rom működhet rajta?

zsolt160
2012-06-26, 13:58
Mint írtam ez a AMR az az a CPU típusa mint a PC-nél az Intel-AMD. Nem (csak) ez határozza meg azt, hogy milyen Android mehet fel. Ezért kellene többet tudni a Tab-ról, esetleg más betű szám kombináció...

tomi3650
2012-07-02, 16:15
Mint írtam ez a AMR az az a CPU típusa mint a PC-nél az Intel-AMD. Nem (csak) ez határozza meg azt, hogy milyen Android mehet fel. Ezért kellene többet tudni a Tab-ról, esetleg más betű szám kombináció...

sajnos én más számot, feliratot nem találtam,
mellékeltem egy képet a gép hátuljáról, előre is köszönöm a segítő szándékot!
http://kepfeltoltes.hu/view/120702/2012-07-02_15.04.07_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

zsolt160
2012-07-02, 23:26
Gondolom ez EKEN M002 típusú lesz:
http://windowsceportal.hu/index.php?tartalom=hardver&id=2484
http://mobilarena.hu/dl/cnt/2010-12/67213/eken_m002_n5.jpg

tomi3650
2012-07-02, 23:28
Gondolom ez EKEN M002 típusú lesz:
http://windowsceportal.hu/index.php?tartalom=hardver&id=2484
http://windowsceportal.hu/kepkezelo.php?kep_fajl=eken_m002.jpg

emlékeim szerint 256 mega ram van bent, és a középső gombja szürke, nem fekete

zsolt160
2012-07-02, 23:29
Teszt ITT (http://mobilarena.hu/teszt/eken_m002_mid_tablet_kinai_modra/bevezeto.html) található!

tomi3650
2012-07-02, 23:31
Teszt ITT (http://mobilarena.hu/teszt/eken_m002_mid_tablet_kinai_modra/bevezeto.html) található!

köszi, de nekem rom kell és nem teszt!
amugy nem hiszem, hogy ez lesz

zsolt160
2012-07-03, 12:58
Értem én. Azért írtam mert a tésztből kiderülhet olyan e mint a tied.

tomi3650
2012-07-03, 13:57
Értem én. Azért írtam mert a tésztből kiderülhet olyan e mint a tied.
köszi, az éjjel megoldódott a probléma, sikerült egy működőt találni.
már csak az android marketet nem tudom frissíteni google playre :S

Yase
2012-07-04, 18:02
Szeretnék egy ki9s segitséget kérni. Vettem egy tabletet: Infotmic M009F a tipusa.
Az lenne vele a gondom, hogy használat közben egyszercsak lekapcsol a képernyő, ezt kb 3-4 napja csinálja. Van mikor 2 órát is kibir, de van hogy egy perc alatt többször lekapcsol. Ha a bill épp aktiv mikor elsötétül, akkor ha piszkálom kattan, tehát gondolom a kijelző veszi a gombnyomást, csak sötét. képernyőzár lenyom 2X és visszajön a kép a feloldással. Szerintetek mi lehet a baja? Elég idegesítő mert mindig ledobja a wifi-t is ilyenkor. A hibajelenség wifi-töl független.

Előre is köszönöm a segitséget.

Yase
2012-07-04, 19:02
Bocsánat a duplapost-ért, de nem láttam hogy tudom e szerkeszteni a hsz-em. Kicsit pontositanám a tipust: Infotmic M009F a tipus. további adatok: imapx200 a proci 789 mhz-en fut. Elméletileg 1 Ghz-s kellene legyen. Android: 2.3.3 van rajta alapbol. GRI40 amit elixir ir kijelzőhöz. 7"-800x480. Ennyit találtam

zsolt160
2012-07-04, 21:02
A wifi-re a megoldás, Beállítások>Vezeték nélküli és hálózati beállítások>WiFi beállítások>bal gomb>Speciális>WiFi kikapcsolás, itt a soha. Ekkor ha le is zárja nem szakad meg a WiFi.
Valószínű az energia fogyasztás miatt kapcsol le, az a beállítások>kijelző>képernyő idő, itt adhatsz meg több időt a lekapcsolásra.
Bár a TAB-at nem ismerem nagyon.

Yase
2012-07-04, 23:49
A wifi aztán van de igyis ledobja. Félreértetted a hibát, nem képernyözár kapcsol be. Továbbra is várok ötleteket hogy miért csinálja. Azért köszönöm*-*.

Decepticon
2012-07-05, 16:46
A wifi aztán van de igyis ledobja. Félreértetted a hibát, nem képernyözár kapcsol be. Továbbra is várok ötleteket hogy miért csinálja. Azért köszönöm*-*.

Akkor neked ez van: (asszem)

EKEN M009F 7" MAGYAR Android 2.3 IMAPx210 1GHz (http://www.youtube.com/watch?v=efxdrZ6CZpY)

Itt ( Flashing M009f | InfoTMIC apad tablet (http://makeorbrick.blogspot.hu/2012/02/flashing-m009f-infotmic-apad-tablet.html#axzz1zkrKBrwL) )meg találsz egy angol nyelvű leírást a ROM telepítéséről.

Annyit segítem, hogy az Eken Support oldaláról le kell töltened a TMIC Burning Tool-t és a ROM-ot. Ez M009F 2.3 Firmware egy 2.3-as Android lesz, mivel azzal volt gyárilag felvértezve. A TMIC Burning Tool a te Odinod. Találtam egy oldalt (angol nyelvű), ahol szép kis társaság jött össze ezen termék jegyében. Ott aztán van miden ezzel a készülékkel kapcsolatban.

Tech Know - InfoTMIC x210 (Eken) General Discussion (http://www.techknow.t0xic.nl/forum/index.php?board=47.0)

Most megnézegettem, és nagyon ügyes kis készülék lehet, remek áron. El tudnám képzelni akár e-book olvasónak is, 23.000Huf (http://hu-hu.facebook.com/it.droid.hu/posts/335661026462944)

Üdv, Dec

Yase
2012-07-06, 10:44
Akkor szerinted csak ujra kellene húzni rajta a droidot?

Yase
2012-07-06, 22:25
Akkor neked ez van: (asszem)

EKEN M009F 7" MAGYAR Android 2.3 IMAPx210 1GHz (http://www.youtube.com/watch?v=efxdrZ6CZpY)

Itt ( Flashing M009f | InfoTMIC apad tablet (http://makeorbrick.blogspot.hu/2012/02/flashing-m009f-infotmic-apad-tablet.html#axzz1zkrKBrwL) )meg találsz egy angol nyelvű leírást a ROM telepítéséről.

Annyit segítem, hogy az Eken Support oldaláról le kell töltened a TMIC Burning Tool-t és a ROM-ot. Ez M009F 2.3 Firmware egy 2.3-as Android lesz, mivel azzal volt gyárilag felvértezve. A TMIC Burning Tool a te Odinod. Találtam egy oldalt (angol nyelvű), ahol szép kis társaság jött össze ezen termék jegyében. Ott aztán van miden ezzel a készülékkel kapcsolatban.

Tech Know - InfoTMIC x210 (Eken) General Discussion (http://www.techknow.t0xic.nl/forum/index.php?board=47.0)

Most megnézegettem, és nagyon ügyes kis készülék lehet, remek áron. El tudnám képzelni akár e-book olvasónak is, 23.000Huf (http://hu-hu.facebook.com/it.droid.hu/posts/335661026462944)

Üdv, Dec

Ma már mást csinál.... Teljesen random időként szintén fekete képernyő lesz, csak mostmár képernyőzárral. Mostmár csak a képernyőzárat kell kioldani. A wifi továbbra is lekapcsol hiába van sohára állitva. Remélem ez csak a droid hibája, és nem vmi hardveres probléma. Nem tudom rootolni, nincs géphez kábelem. Más mód gondolom nincs a rom telepitéséhez.?

üdv : Yase

Yase
2012-07-07, 12:37
Ha jól látom akkor az Uberoid rom telepitéséhez nem kell gép csak egy sd kártya. Jól olvastam? Szerintetek jó lesz a tablet-re? Már nagyon idegesit hogy folyton lekapcsol a kijelző netezés és olvasás közben.

Várom mihamarabbi válaszotokat. És bocsi hogy folyton irosgálok:)

üdv: yase

Yase
2012-07-07, 15:46
Megpróbáltam rootolni a tabletet több leirás szerint de semmi sem történt. a gép fel se ismerte. Se xp se win7. Mivel 24 pin-es kábelem nincs hozzá, apás-apás usb kábellel próbálkoztam. Még sokféle gombkombinációval se sikerül a recovery-t vagy akármit is kicsikarni a táblából....
" valószinüleg nem eken m009f mert azokban 30 pin-es kábel megy ha jol láttam :S"

Decepticon
2012-07-07, 16:36
Megpróbáltam rootolni a tabletet több leirás szerint de semmi sem történt. a gép fel se ismerte. Se xp se win7. Mivel 24 pin-es kábelem nincs hozzá, apás-apás usb kábellel próbálkoztam. Még sokféle gombkombinációval se sikerül a recovery-t vagy akármit is kicsikarni a táblából....
" valószinüleg nem eken m009f mert azokban 30 pin-es kábel megy ha jol láttam :S"

Látatlanban sajnos nem tudok segíteni. Érdekes számomra azonban, hogy nem tudod mit vettél. A ROM újrahúzásához nem kell rootolni.

Üdv, Dec

Yase
2012-07-07, 17:14
Leirtam minden adatot róla. Infotmic. m009f . Elixir igy azonositotta be. Csakazt Nem tudom mièrt Nem làtja a gèp. sehogyse meg hogy a recovery mièrt Nem jön be egy gombkomboval sem. De ha Nem kell. a root, kiprobàlom. az uberdroidot nagy kàrt Nem csinàlhatok valamelyikkel csak beindul.

Yase
2012-07-07, 18:41
http://kepfeltoltes.hu/view/120707/C360_2012-07-07-17-29-20_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/120707/C360_2012-07-07-17-29-43_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/120707/C360_2012-07-07-17-31-38_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/120707/C360_2012-07-07-17-32-59_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/120707/C360_2012-07-07-17-33-20_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/120707/C360_2012-07-07-17-34-02_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Pár darab kicsit homályosra sikerült de kiolvasható belőlük minden. Ebböl már tudol valamit mondani Dec? :)

Yase
2012-07-07, 18:42
http://kepfeltoltes.hu/view/120707/C360_2012-07-07-17-29-20_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/120707/C360_2012-07-07-17-29-43_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/120707/C360_2012-07-07-17-31-38_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/120707/C360_2012-07-07-17-32-59_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/120707/C360_2012-07-07-17-33-20_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/120707/C360_2012-07-07-17-34-02_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Pár darab kicsit homályosra sikerült de kiolvasható belőlük minden. Ebböl már tudol valamit mondani Dec? :)

Yase
2012-07-08, 12:08
Manufacturer: infotmic Model: M009F. Device: M009F. CPU:ARM v6 rev5 (v6l). CPU ABI: armeabi. OpenGLES version: 2. 900. Arable ram: 36 mb / 184 mb. Internal storage: 825mb / 984mb. External storage: 225mb / 440mb. Kernel. version: 2. 6. 35. 7-infoTM. OS. architecture: armv6l. Release. version: 2. 3. 3. SDK. version: 10. Build. ID: GRI40. Brand: Infotmic. Heap. size: 32mb. Hogy làtom. rezisztiv kijelzö 1 èrintèst vesz 3G. van. Zöld led. töltès. közben. piros. CPU hardver: IMAPx200. 791. 34mhz. GP U vendor: Vivante Corporation. GPU renderer: GC600 Graphics engine. Ès van benne. Camera 0. 3 mpx. Full fekete. Dobozàban csak töltő, dokkoló, tab. Tabon 24pines csatlakozó van 2 hangszorónyilàs 3. 5 jack. Micro SD belt. Ès töltő nyilàs. Ennèl többet. Kèptelen vagyok összeszedni róla. Ezek az adatot elixir, antutu, phonesensor appokkal lettek kinèzve.. Igy màr Remèlem tudtok segiteni nekem.

szekinek
2012-07-12, 03:09
Szia Yase!

Próbáltad már a megjelenésben a képernyőzár időtartamát több időre állítani?
Amikor csatlakoztattad a PC-hez a PC jelezte, hogy eszköz csatlakozott?
USB hibakeresés be van kapcsolva a tabletten?
Nagy az esélye, hogy a recovery menüt nem telepítettek rá gyárilag.

Yase
2012-07-14, 19:16
Mint irtam a hibajelenség beállitástól független. Igen az usb hibakeresés bevolt kapcsolva, nem a gép nem észlelte. Az eladótól tudtam meg hogy ez egy Flytouch. Ez az egy adat hiányzott. De már nem lesz aktuális a hiba mert az eladó cseréli másikra.

Köszönöm a segitséget!

repcet
2012-07-14, 19:21
Hello,
nekem egy ilyen van már fél éve:
http://www.buybuyseller.com/epc7000s-7-inch-google-android-22-rj45-notebook-p-17648.html
Nagyon jól is ment eddig, a héten gondolt egyet, és bekapcsoláskor nem
tölti be a touchpad-et, eltünt az egér-kurzor, csak a billentyűzet
működik...
Van rá valamilyen mód, hogy visszakapjam az egeret?
Előre is köszi, ha segítetek!
Üdv.: J.

repcet
2012-07-14, 19:29
Hello,
nekem egy ilyen van már fél éve:
http://www.buybuyseller.com/epc7000s-7-inch-google-android-22-rj45-notebook-p-17648.html
Nagyon jól is ment eddig, a héten gondolt egyet, és bekapcsoláskor nem
tölti be a touchpad-et, eltünt az egér-kurzor, csak a billentyűzet
működik...
Van rá valamilyen mód, hogy visszakapjam az egeret?
Előre is köszi, ha segítetek!
Üdv.: J.

Nannica
2012-07-20, 19:01
Sziasztok!

Nekem ugyan nem MID tabletem van, de azért gondoltam hátha tud valaki segíteni. Cortex A10-em van, és tegnap du. óta nem tölt be, csak az android feliratig jutok, azt tölti be úja és újra. A reset gomb abszolút nem csinál semmit, szóval ha ki akarom kapcsolni, akkor vagy elfehéredik az egész képernyő, vagy kék, fehér, zöld csíkos lesz. Akitől vettem azt mondja, hogy szoftvert kellene frissíteni rajta, mert az lehet a baja. 2.3-as android van rajta. Van valaki, aki meg tudná csinálni vagy ismer olyan embert aki meg tudja? Nagyon fontos lenne, már tökre kétségbe vagyok esve, eddig tölteni nem tudtam, most van új töltőm, erre meg bekrepál, ráadásul délelőtt még tudtam használni, azán kikapcsoltam és eltettem, du. meg már nem tudtam bekapcsolni. :(

vacsati
2012-07-22, 00:58
Sziasztok, Teclast TPad T720 3GE -re szeretnék a jelenlegi 2.1-es angol nyelvű android helyett valami magyar verziót. Nem tudom miként kezdjek hozzá, bármilyen segítséget örömmel fogadnék. Túl keveset tudok, hogy okosan kérdezzek a guglitól. Ha már 2.3-as android felcsúszna és olyan szépen futna, mint a HTC-m, akkor be is foltosodna az algám... előre is köszi

üdv,
vacsa

Yase
2012-07-24, 15:59
Előttem szólóknak, bár nem tudom magyar nyelvü rendszer van-e én megpróbálkoznék egy überoid romot felrakni. Bár nem tudom cortexre jó e. Azonositsátok be a pontos tipust ez egyszerü hisz tudjátok. Irjátok be gogliba hogy uberoid és keressétek meg a kompatibilitási listát. Ha rajta van a tabotok, akkor leirás szerint lehet telepiteni. De ezt ne vegyétek szentírásnak, én inkább telefonguru vagyok:)

Area51
2012-07-25, 08:55
Sziasztok

Kezdő Androidos vagyok,Szereztem egy MID WM8650-es gépet Android 2.2 op rendszerrel, a világ összes nyelve rajta van kivéve a Magyart.
Ha esetleg valaki tudna segíteni, miként lehet Magyar nyelvet varázsolni rá megköszönném.

Köszi

Yase
2012-07-25, 18:48
Nos kedves hozzáértők... megpróbáltam felrakni az uberoid romot, de miután leformáztam a kártyyát( fat32) és kibontottam rá a script mappát és beraktam a tabba, nem indult el a telepítés.... ?

előre is köszönöm a segitséget.

area51-nek : a google translate lefordít egy jópár alkalmazást.

zsolt160
2012-07-25, 20:36
Sziasztok

Kezdő Androidos vagyok,Szereztem egy MID WM8650-es gépet Android 2.2 op rendszerrel, a világ összes nyelve rajta van kivéve a Magyart.
Ha esetleg valaki tudna segíteni, miként lehet Magyar nyelvet varázsolni rá megköszönném.

KösziKeress hozzá olyan rom-ot ami tartalmazza a Magyar nyelvet. Sajnos a te gépedet nem a mi régiónkba szánták.

Area51
2012-07-25, 20:44
Szia
Tudnál segíteni, hogy hol találhatok ilyen rom-ot és hogyan tudom azt rátenni a Tabom-ra? Köszi

zsolt160
2012-07-25, 20:49
XDA fórumon keresgélj, pl.: EZT (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1533277)!

dannu
2012-07-27, 13:08
Üdv van egy http://www.funscreen.hu/termekek/tablet/funtab+SOL+7R22+TABLET+PC
tábla gépem és az a baj hogy feltettem uberoid v12 tőt touchpad kivételével minden működik valaki segítsen :S Eredeti rom is jó csináltam biztonsági mentést csak véletlenül letöröltem :S

dannu
2012-07-27, 13:40
Kíváncsi vagyok jó lesz e http://www.szdistribution.com/eshowcases.asp?id=30

dannu
2012-07-27, 14:07
Zsííííír működik jejejejejeje Akinek kell original via 8650 android 2.2 töltes lee!!!!!

fozomaci
2012-07-31, 15:55
Sziasztok!
FőzőMaci vagyok. Elkövettem azt a hibát, hogy vettem egy kínai tábla pc-t. Sajnos a készülék nem működik megfelelően: önállóan ablakokat nyit meg, kattog, olyan mintha folyamatosan hozzányúlnék a képernyőhöz, pedig nem piszkálom, fekszik az asztalon. A forgalmazó azt mondta, frissítsek rajta firmware-t. Adott egy linket, ahonnan letöltöttem, de valamiért nem jó az ott található fájl: a kártyát leformázza, de amikor feltenné rá a fájlokat, elakad. Két kártyával és két laptoppal is próbáltam, két oprendszer alatt (Xp, Win7) - semmi változás. Tudna valaki segíteni, hogyan lehetne. Nyomozom, hol lenne valami letölthető jó fájl hozzá, de az a gond, hogy még a pontos nevét se tudom a gépnek - mást küldtek, mint amit kértem, de nem akarják kicserélni :(
Szóval itt vannak a fotók a gépről:
front (www.lazarsuli.hu/tablet/front.jpg)back (www.lazarsuli.hu/tablet/back.jpg) buttons (www.lazarsuli.hu/tablet/button.jpg) dc_usb_headphone (www.lazarsuli.hu/tablet/dc_usb_headphone.jpg) info (www.lazarsuli.hu/tablet/info.jpg)
Köszi előre is!
FőzőMaci

fozomaci
2012-07-31, 16:06
Javítottam a linkeket, most jók.

Decepticon
2012-07-31, 20:53
Szia, üdv közöttünk!

Ha a forgalmazó nem magánszemély, akkor kötelessége a garanciát érvényesíteni. Ha nem teszi, akkor a fogyasztóvédelemhez kell fordulni. Előtte ezt a szándékomat be is jelenteném neki, ez valószínűleg meggondolásra készteti. Ha nem, akkor kapja amit kap. Ha magánszemélytől vetted, akkor nagy hibát követtél el, és mondhatni olcsó húznak híg a leve, talán tanulsz a magad kárán. Éppen én is tablet beszerzése előtt álok és mielőtt belepancsoltam volna, három teljes napot rászántam a tanulásra.

Az eredménye a következő: csak és kizárólag magyar forgalmazótól (ismert cég legyen) veszek ilyen eszközt. Fontos, hogy a készülék gyártója rendelkezzen lehetőleg magyar nyelvű honlappal és legyen a márka körül fórumozó felhasználói tábor, hogy ha valami gond adódik, ne legyek teljesen egyedül. Azért legyen magyar a forgalmazó, hogy min 1 év érvényesíthető garancia legyen az eszközön. Interneten keresztül rendelem, hogy éljen a 8 napos cseregarancia a személyes átvételi esetén járó 72 órával szemben. A magyar nyelvű honlap a szememben a hazai támogatás meglétét képviseli. Van pár példám is:
ConCorde - magyar forgalmazó, aki a saját nevével láttatja el a kínában készült eszközöket és importálja. Ők forgalmazzák a CNS gps készülékeket is. Tényleg nagyon jó hírű a támogatásuk és a szoftverfrissítésről sem feletkeznek meg. Vannak viszonteladóik is, akiknek árelőnyt biztosítanak, ha több várárlót szednek össze. Ha valakit érdekel (http://hardverapro.hu/apro/uj_bontatlan_concorde_tab_9_7_ips_tablagepek_1_ev/friss.html).
Wayteq - szintén kínai gyártó és magyar importőr. A minősége és a support szintén önmagáért beszél.

Végül is mi mellett döntöttem? Íme (már ha ez valakit érdekel):
MyAudio Series 8 808DCC 8GB (http://myaudioworld.com/tabletpc/series-8-dc/)
Hasonló hardver felszereltséggel jelenleg 78 900 Ft-tól lehet találkozni a magyar piacon, de ezzel a készülékkel 08.17-től változik a dolog.

Üdv, Dec

Az AMD proci olyan mint a dinnye. Sosem lehet tudni, hogy hány mag van benne.

fozomaci
2012-08-01, 16:12
Igazad van. Mondjuk én is körülnéztem a neten és egy magyar forgalmazó mellett döntöttem. Saját honlappal rengeteg jó facebook hozzászólással rendelkeznek. A végeredmény: egy hibás tablet, ami nem is az, amit kértem. Rengeteg emilt írtam nekik, amire alig válaszoltak (érdemben semmit), a telefont nem veszik fel - nyilván megjegyezték a számomat, mert amikor a nejem telefonján hívtam őket, akkor felvették - illetve felvette ugyanaz az ember, mert csak vele tudok beszélni. (A következő hívásnál már a nejemét se vették fel.) A facebook-os oldalukon megírtam a gondokat kétszer is. Mindkétszer törölték a hozzászólásomat és egy másik srácét is, aki szintén negatívan nyilatkozott róluk. Nomost ezek után mit tegyen az egyszerű felhasználó, ha csak pozitív visszajelzések vannak... Mindenesetre ajánlott levelet írtam nekik, még arra sem válaszoltak eddig (2 napja). Nyilván ezután jön a fogyasztóvédelem.
Nem sok reményt fűzök ahhoz, hogy valaha viszontlátom a pénzemet, ezért próbálok magamtól kideríteni valamit a tablet-ről. Ehhez kérnék segítséget.

Decepticon
2012-08-01, 16:22
Annyit tegyél meg kérlek, hogy írd nyugodtan ide a forgalmazó megnevezését. Egyrészt, másoknak is megspórolhatsz némi bosszúságot, másrészt bizton állíthatom, innen senki nem fogja kitörölni. No és amolyan egészségmegőrző bosszúként is felfoghatod... Ha ilyenek, akkor feltétlenül megérdemelnek egy kis reklámot.

Üdv, Dec

fozomaci
2012-08-02, 13:32
Szia Decepticon!
Hát, még várok vele kicsit, mert ha komolyabb ügy lesz belőle, bekavarhatnak hitelrontásért. Legalábbis a könyvelőm ezt mondta. Ha lemegy a dolog, kiírom természetesen. De ha érdekel privátban szívesen elküldöm....
Szia: fozomaci

dannu
2012-08-04, 16:39
Hali olyan kérdésem van hogy egy via 850 71 tabel gépet lehet e frissíteni android 4.0 ra vagy 3.0 ra . Eredeti kellene !!!Vagy skin is jó lenne ami nem lassítja a gépet . Ezért kérdem
http://szamitastechnika.teszvesz.hu/tablet_pc_ipad_e_book_olvaso/tablet_pc/via/via_8650_7_tablet_1_ghz_proci_android_2_3_15852802 49.html

fozomaci
2012-08-05, 16:51
Sziasztok! Továbbra is segítséget szeretnék kérni. Nem ismeri valaki ezt a gépet?
front (http://www.lazarsuli.hu/tablet/front.jpg)back (http://www.lazarsuli.hu/tablet/back.jpg) buttons (http://www.lazarsuli.hu/tablet/button.jpg) dc_usb_headphone (http://www.lazarsuli.hu/tablet/dc_usb_headphone.jpg) info (http://www.lazarsuli.hu/tablet/info.jpg)
Valahogy firssíteni kellene rajta a firmware-t, de nem tudom, honnan kéne letölteni... :(

jege
2012-08-15, 14:02
Sziasztok! kellene egy kis segítség :) hogy lehet recoveryt felrakni egy wm típusú táblagépre? töltésnél megáll, nem kapcsol be és nincs rajta recovery... h lehetne megindítani? várom az ötleteket ! :)

Jocy092
2012-08-15, 23:47
Feltelepítettem az android 2.2-es MID Tablet PC-mre az uberdroid 12-es verzióját ( a tablet választásnál csak annyit kérdezett hogy milyen a led színe, ami zöld volt és már másolta is az sd kártyára a telepítőt) De nem akar elindulni. Csak tölt és tölt. Vissza tudom valahogy állítani a régi rendszert? Vagy van Magyarországon egy szerviz ahol meg tudják nekem csinálni?

Jocy092
2012-08-16, 12:05
Üdv van egy http://www.funscreen.hu/termekek/tablet/funtab+SOL+7R22+TABLET+PC
tábla gépem és az a baj hogy feltettem uberoid v12 tőt touchpad kivételével minden működik valaki segítsen :S Eredeti rom is jó csináltam biztonsági mentést csak véletlenül letöröltem :S
Hogyan csináltad meg hogy működjön a touchpad? mert nekem is ez a bajom sajna, van hozzá billentyűzetem és most épp így használom

Jocy092
2012-08-16, 12:32
Feltelepítettem az android 2.2-es MID Tablet PC-mre az uberdroid 12-es verzióját ( a tablet választásnál csak annyit kérdezett hogy milyen a led színe, ami zöld volt és már másolta is az sd kártyára a telepítőt) De nem akar elindulni. Csak tölt és tölt. Vissza tudom valahogy állítani a régi rendszert? Vagy van Magyarországon egy szerviz ahol meg tudják nekem csinálni?
Sikerült elindítani az uberdroid v12-őt de nem működik az érintő képernyője, és azt reméltem hogy ha felrakom az uberdroidot, akkor majd tudom használni rendesen a play store-t, de ugyanazok az alkalmazások vannak rajta mint a régi android rendszeren, és ugyanúgy nem indulnak el a programok, úgyhogy feleslegesen szenvedtem vele ennyit.
Valakinek van valami ötlete hogy tudnám elővarázsolni hogy működjön az érintő képernyője?

dannu
2012-08-16, 15:16
Hogyan csináltad meg hogy működjön a touchpad? mert nekem is ez a bajom sajna, van hozzá billentyűzetem és most épp így használom

Hali úgy csináltam meg hogy letöltöttem a fentiekbe linkelt eredeti androidot és fel tetem :)

dannu
2012-08-16, 15:17
http://www.szdistribution.com/eshowcases.asp?id=30
Ha uberdroidolni akarsz akkor szerintem ebbő lírd át a tocuhpad configját és szerintem jó lesz ha jó kérlek publikáld az eredményt :)

dannu
2012-08-19, 18:47
Figyelem olyan embereket keresek akik értenek az android fejlesztéshez!!!! Én elég jóó össze építettem egy kicsit de a további fejlesztésekhez több embere lenne szükségem teszek majd fel róla egy videót (via 8650) gépekhez egyenlőre.

dannu
2012-08-19, 19:13
Itt járok vele :

http://www.4shared.com/rar/FU0cY88Y/asd.html

Célok:
Magyarosítan ( megvan a fájl már csak le kellene fordítani csak egyik program se csinálta a dolgát)
Gyorsítani a rendszert !!!!!!
Grafikailag növelni a szín vonalat .
Attól hogy kínai tábla pc a lehető legtöbbet ki hozni belőle !

dannu
2012-08-19, 21:27
Idáig kb 25 % gyorsulást értem el . A 3d nagyon gyenge mert ugye táble gép ott tudnák jelentős elérést az tökéletes lenne mert egy tesztel maximum 1.90 fps volt 3d be 800x480 felbontáson

benci
2012-08-30, 14:43
Sziasztok !
Egy pár napja sort tettem egy Eken M009S típusú tablethez .
Nem egész 1 órát használtam , kikapcsoltam ... mikor ismét használni szerettem volna , az android figura lefagyott !!
Elvittem ismerősömhöz , megpróbáltuk újra rakni ... kisebb nagyobb sikerekkel . De végül mindegyik telepítés félbeszakadt !!
Kérlek segítsetek !! Mert már teljesen ötlettelen vagyok !! Jelenleg nincs rajta semmi !! Előre köszi ha valaki tud segíteni !!!! : )

tothszeli
2012-08-31, 12:26
Sziasztok!

Tudnátok segíteni,MID WM8650-es tabletem van,nem áll fel a rendszer,viszont vettem egy USB kábelt,hogy a Pc vel kapcsolata legyen,hogyan rakok rá romot,vagy mit kellene csináljak hogy újra működjön.Honnan tudom lehozni?

Kérlek segítsetek.
Köszi
Tóthné Szilvia

tothszeli
2012-08-31, 12:34
Ja és csak annyi hogy XP vagy Win7 operációs rendszeren csináljam?

nbence94
2012-08-31, 14:17
Sziasztok! A segítségetekre lenne szükségem, 1 hónapja vásárolt tablet pc-m beadta a kulcsot :SS
A készülék pontosan ilyen: http://szamitastechnika.teszvesz.hu/tablet_pc_ipad_e_book_olvaso/tablet_pc/mid_tablet/tablet_pc_7_4gb_1_ghz_android_2_3_magyar_menu_1593 404930.html Mid Tablet PC 2.33, Infotmic IMAPX210 procival

Bekapcsolom, és az Android felirat csak töltődik és töltődik, vagy néha bekapcsol fekete háttérképpel, de feloldani már nem lehet (egérrel se!!) Elvileg van rajta egy tűvel megnyomható reset gomb, de az nem segített, olvastam róla, hogy valamilyen billentyűkombinációval előhozható egy reset menü, de én azt sehogy se tudom előcsalogatni..Nem tudom egyszerűen, hogy mit csináljak, egyenlőre nem keresgetek hozzá új oprendszert, mert hátha valaki tud segíteni visszaállítani mindent az eredetire! Előre is köszönöm!

mr.z
2012-09-06, 11:08
Nekem is az a bajom mint nbence94 -nek
"Bekapcsolom, és az Android felirat csak töltődik és töltődik, vagy néha bekapcsol fekete háttérképpel, de feloldani már nem lehet (egérrel se!!) Elvileg van rajta egy tűvel megnyomható reset gomb, de az nem segített, olvastam róla, hogy valamilyen billentyűkombinációval előhozható egy reset menü, de én azt sehogy se tudom előcsalogatni..Nem tudom egyszerűen, hogy mit csináljak, egyenlőre nem keresgetek hozzá új oprendszert, mert hátha valaki tud segíteni visszaállítani mindent az eredetire!"
Én ujj androidot is tennék fel akár de azt nem tudom hogyan kell és honnan tudom leszedni Mid Pc 4.0 Ice sandwich oprendszerrel A10 procival

Decepticon
2012-09-07, 10:30
Nekem is az a bajom mint nbence94 -nek
"Bekapcsolom, és az Android felirat csak töltődik és töltődik, vagy néha bekapcsol fekete háttérképpel, de feloldani már nem lehet (egérrel se!!) Elvileg van rajta egy tűvel megnyomható reset gomb, de az nem segített, olvastam róla, hogy valamilyen billentyűkombinációval előhozható egy reset menü, de én azt sehogy se tudom előcsalogatni..Nem tudom egyszerűen, hogy mit csináljak, egyenlőre nem keresgetek hozzá új oprendszert, mert hátha valaki tud segíteni visszaállítani mindent az eredetire!"
Én ujj androidot is tennék fel akár de azt nem tudom hogyan kell és honnan tudom leszedni Mid Pc 4.0 Ice sandwich oprendszerrel A10 procival

A reset menű név alatt gondolom a recovery menüre gondolsz. Sajnos, amíg azt elő nem tudod csalogatni, addin nincs "újj" de inkább új android rendszer lehetőség sem. Különben hogyan indítanád a telepítést? Elvileg a bekapcsoló gomb és a hangerő fel vagy le nyomógomb egyszerre történő lenyomása indítja a recovery-t. Addig kell nyomva tartani, amíg elő nem tűnik az indító animáció. Ha előjön a recovery, akkor onnantól hasonló a menet mint a telefonoknál. Ezt már sok itteni tematikus topikban leírtuk, nem akarok duplikálni, meg kell keresni.

Üdv, Dec

nekem18
2012-09-07, 12:32
Sziasztok!

Segítségeteket kérném.Van egy MID M0(0+3G Telechips Tcc8803 Cortex A8 processzorral 1,2GHz,512Mbyte DDR2AM 7 collos,WVGA 800x480,android 2.3.2 alapsáv:EM770W,kernel:2.6.35,modellszám:11CA tabletem,amin nem müködik a google play.Mindenféle hiba üzenettel elszáll,nem tudok letölteni róla,és így nem tudok progikat telepíteni.
Szeretnék valami fözött romot tenni rá,de nem tudom melyiket kéne,hogy jó legyen.Mit ajánlotok??Meg persze root jogokra is szükségem lenne.

Köszönöm

rtitusz
2012-09-07, 12:46
Sziasztok!

Segítségeteket kérném.Van egy MID M0(0+3G Telechips Tcc8803 Cortex A8 processzorral 1,2GHz,512Mbyte DDR2AM 7 collos,WVGA 800x480,android 2.3.2 alapsáv:EM770W,kernel:2.6.35,modellszám:11CA tabletem,amin nem müködik a google play.Mindenféle hiba üzenettel elszáll,nem tudok letölteni róla,és így nem tudok progikat telepíteni.
Szeretnék valami fözött romot tenni rá,de nem tudom melyiket kéne,hogy jó legyen.Mit ajánlotok??Meg persze root jogokra is szükségem lenne.

Köszönöm

Töröld a google play cache-ét, és próbáld meg manuálisan frissíteni fájlkezelőből egy újabb verzióra, ha nem a legújabb lenne fent.

nekem18
2012-09-07, 12:52
a legujabb van fennt,a cache üritsés után is azt irja,hogx hiba történt az információk lekérése során.RPC:AEC:0

MrChef
2012-09-10, 21:22
Sziasztok!

Napok óta nagyban nézegetem a kínai táblagép kínálatot, az eBay-től kezdve a Dealsprime-ig.
Az igényem:
1 GB RAM
GPS
10"
kapacitív kijelző

Namost ilyen nemigen van jelenleg, ha jól látom.
Valami sosem stimmel, pl. ha jó a gép, nincs benne GPS.
A 10"-os GPS-ess gépek nem olyan erősek.
Amelyik erősebb, az csak 7"-os.
Ha olcsóbb, van benne GPS és rendben, 7"-os, annak meg csak 800 x 600-as a felbontása.

Kivéve, most találtam egy jót: Freelander PD-10 3g edition: http://www.amazon.co.uk/FreeLander-Version-Sandwidch-Bluetooth-Compatible/dp/B0095R6BG6/ref=sr_1_4?s=computers&ie=UTF8&qid=1347301320&sr=1-4

rtitusz
2012-09-10, 22:01
Sziasztok!

Napok óta nagyban nézegetem a kínai táblagép kínálatot, az eBay-től kezdve a Dealsprime-ig.
Az igényem:
1 GB RAM
GPS
10"
kapacitív kijelző

Namost ilyen nemigen van jelenleg, ha jól látom.
Valami sosem stimmel, pl. ha jó a gép, nincs benne GPS.
A 10"-os GPS-ess gépek nem olyan erősek.
Amelyik erősebb, az csak 7"-os.
Ha olcsóbb, van benne GPS és rendben, 7"-os, annak meg csak 800 x 600-as a felbontása.

Kivéve, most találtam egy jót: Freelander PD-10 3g edition: http://www.amazon.co.uk/FreeLander-Version-Sandwidch-Bluetooth-Compatible/dp/B0095R6BG6/ref=sr_1_4?s=computers&ie=UTF8&qid=1347301320&sr=1-4

A samsung galaxy tab 10.1 mindent tud amit írtál, igaz nem kínai.

MrChef
2012-09-11, 09:38
A samsung galaxy tab 10.1 mindent tud amit írtál, igaz nem kínai.

Csak egy "kis" bökkenő van: 110.000 Ft-ba kerül. :( De sztem azt is Kínában gyártják (igaz, más minőségi ellenőrzéssel)
Kezdek úgy lenni a dologgal, hogy felesleges nagy értékű kütyüt venni, mert fél év múlva úgyis kijön egy jobb, ugyanolyan áron, majd kezd lemenni az ára. Végül is 2 év múlva vesz az ember egy újat. Ami akkor ésszerű, ha előtte nem adott ki a korábbi kütyüre horror összeget.

rtitusz
2012-09-11, 10:32
Csak egy "kis" bökkenő van: 110.000 Ft-ba kerül. :( De sztem azt is Kínában gyártják (igaz, más minőségi ellenőrzéssel)
Kezdek úgy lenni a dologgal, hogy felesleges nagy értékű kütyüt venni, mert fél év múlva úgyis kijön egy jobb, ugyanolyan áron, majd kezd lemenni az ára. Végül is 2 év múlva vesz az ember egy újat. Ami akkor ésszerű, ha előtte nem adott ki a korábbi kütyüre horror összeget.

Ár-érték arányban a MyAudioTablet Series tűnik a legjobbnak, 3 tablet tartozik ide, asszem a legnagyobb picit nagyobb is mint 10". Itt a fórumon is találsz róla leírást az Egyéb Táblagépek alatt.

MrChef
2012-09-11, 11:59
Ár-érték arányban a MyAudioTablet Series tűnik a legjobbnak, 3 tablet tartozik ide, asszem a legnagyobb picit nagyobb is mint 10". Itt a fórumon is találsz róla leírást az Egyéb Táblagépek alatt.

Úgy látom, egyik MyAudio-ban sincs GPS. Pedig lenne bizalmam a termékben.

Tudom, nehéz eset vagyok.;)

Először a Google Nexus 7-re kaptam fel a fejem, hogy majd jól behozatom sajátjaként egy ismerőssel Angliából. Nos, abban sincs GPS (ami egyébként 5 mm méretű, 10 Ft-os alkatrész kábé?), sem Bluetooth (oké, sok egyébben sincs, mintha elfelejtették volna), úgyhogy sajnos nem játszik nálam.

Lehet, hogy a Freelander PD10-nél maradok, és majd jövőre veszek 10"-es gépet is.

Olivér
2012-09-11, 12:09
Bocsi hogy beleszólok, de minek GPS egy tabletba? Nekem volt egy Huawei Mediapadom de sose gondoltam arra hogy azon navigáljak :) hátlapi kamerát megint csak feleslegesnek tartottam, a BT-ról már ne is beszéljek.

Tapatalk 2-vel küldve az én GT-I9100-ről

MrChef
2012-09-11, 12:21
Turistáskodás belföldön, külföldön... tablet előkap, elmentett helyek felkeres stb.:)
A legjobb a csak GPS-szel történő helymeghatározás, amihez nem kell wifi. A külső GPS vevő a legcélravezetőbb, de milyenmár-hogynézki, amikor lóg ki a tabletemből egy kütyü.:-[ Akkor már legyen beleépítve.

Ha nem kellene nekem wifi, akkor Flytouch 9-et vennék: http://dealsprime.com/flytouch-9-10-1-ips-tablet-pc-with-dual-core-a9-1-6ghz-cpu-android-4-0-4-bt---32gb-ft9.aspx

A Bluetooth-ra szerintem elsősorban akkor lehet szükség, ha van GSM-lehetőség a tabletben -> lehessen csatlakoztatni hozzá headset-et.
De úgy látom, ezt csak mostanában kezdik csepegtetni a gyártók, tehát kell még 1 év, mire elérhető közelségbe kerül.

Olivér
2012-09-11, 12:24
Esetleg nézd meg a Mediapad most megjelent 10"-os verzióját. Abban van minden. Nekem 7"-os volt és 3 hetes állapotában 60ezerér eladtam, ugy hogy nem olyan drágák. Csak rájöttem hogy nincs rá szügségem.

Tapatalk 2-vel küldve az én GT-I9100-ről

MrChef
2012-09-11, 15:28
Najó, mivel már belejojózott a szemem és az agyam a keresésbe, értékelések olvasásába, ma megrendeltem ezt:
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=150895954964
Plusz autós tartót, védőfóliát és bőrtokot.

Köszi a segítségeteket.

Ha megjött a gép, beszámolok róla, milyen.

screamer81
2012-09-15, 02:53
Kérném a segitségeteket .Vettem egy kinai csoda tabletet ami egyik napról a másikra bedöglött és nem találok rá flash file-t nem tudom a tipusát.Eddig addig jutottam ,hogy vagy olyat sikerült feltenni amin vagy a kép volt eltolodva vagy betöltött ,de a touch pad nem ment.....
ez lenne :http://www.ebay.com/itm/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=140759984048&ssPageName=ADME:X:eRTM:US:1123

MrChef
2012-09-24, 16:23
Helló! Ma, 2 héttel a feladása után megérkezett hozzám a várva-várt tablet, nagy pufis csomagban. A készüléket jó kézbe venni, egyben van, masszív, gyári illattal. A védőfóliát még nem vettem le róla, azért olyan a fotón. USB adatkábelt és hálózati töltő jár hozzá. Gyorsan és pöccre megy rajta a menü, valszeg majd minden más is. A Google Play-ről magyar billentyűzetet töltöttem le hozzá, miután az angolról magyarra állítottam a rendszer nyelvét. A Gmail-be is bejelentkeztem stb.
További tapasztalatok kicsit később.
Képek:
http://kepfeltoltes.hu/120924/2012-09-24_15.10.47_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/120924/2012-09-24_15.11.16_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/120924/2012-09-24_15.11.45_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://www.kepfeltoltes.hu/view/120924/2012-09-24_15.10.47_www.kepfeltoltes.hu_.jpghttp://www.kepfeltoltes.hu/view/120924/2012-09-24_15.11.16_www.kepfeltoltes.hu_.jpghttp://www.kepfeltoltes.hu/view/120924/2012-09-24_15.11.45_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

MrChef
2012-09-24, 16:30
2 héttel a feladása után ma megérkezett hozzám a várva-várt táblagép.
A készüléket jó kézbe venni, masszív, gyári illattal. USB adatkábelt és fali töltőt adtak hozzá.
Átállítottam angolról magyarra a rendszer nyelvét, majd a Google Play-ről magyar billentyűzetet telepítettem, a Gmail-embe bejelentkeztem. A menü és minden egyéb szép simán fut. Tesztelem és írok még róla.
http://kepfeltoltes.hu/120924/2012-09-24_15.10.47_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/120924/2012-09-24_15.11.16_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/120924/2012-09-24_15.11.45_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Adtak hozzá néhány háttérképet Freelander hátsó logóval, kínai zenéket, videókat.:-D (amiket persze majd letörlök)

joejunior
2012-10-03, 15:52
Én is most tervezek GPS-es tabletet venni. Hozzád hasonlóan én sem találtam nekem megfelelőt. Így külső GPS vevő+Tablet lesz.
Külső GPS-ből létezik nem csak USB-s, hanem vezeték nélküli bluetooth-os is. Sőt ezek még loggerként is funkcionálnak így a geotagging is meg lenne oldva a fényképeimhez.

Közben látom már mást választottál.
Kívánom, leld örömödet benne.

MrChef
2012-10-03, 16:10
Köszi, igyekszem, nyüstölöm.:-)

A külső GPS antenna jóval erősebb, hamarabb talál jelet.

(A Kékfoggal nekem eddig szinte csak bajom volt, de sok sikert hozzá)

neGGa88
2012-10-05, 21:01
Sziasztok! A spanom hozzájutott egy umax joyplus m708-as tablethez, viszont az elsõ nap letörölt vmit, ezért nem indul el a tábla. Nem tölti be az oprendszert csak az android felirat jelenik meg és tovább nem megy. A legfontosabb kérdésem az lenne, hogy hogyan tudok belépni a recoverybe, mert már vvégigpróbáltam minden billentyûkombinációt,de semmi...illetve hogy lehet-e valami xp drivert találni hozzá? A neten csak cseh nyelvû leírást találtam. Köszönöm!

frescohu
2012-10-05, 23:53
Sziasztok, kezdőként segítséget kérek. Féléves MID tabletem meghibásodott: bekapcsoláskor pár másodpercig megy az ANDROID felirat, majd átvált kisebb betűméretű "ANDROID" feliratra, utána egy villogó kurzorral. Tovább nem megy a kikapcsolásig. Próbáltam az oldalán lévő kis lukon keresztül resetelni, de semmi nem történt. Billentyűvariációkra nem reagál.
Android 2.3 van rajta, 7"-os a gép, tipusa ismeretlen.

zsolt160
2012-10-06, 06:29
Nos mind kettőtöknek szól. A tab-ok sajnos gyártó és típus függőek, elérhetők lehetnek pl. a billentyű kombinációk is. Csak akkor kapsz pontos választ ha pontosabb az infó. Ha csak idegen nyelv van, akkor le kell fordítani.

frescohu
2012-10-06, 11:35
Annyit tudok, hogy a processzor Infotmic Imapx210, a CPU 800 MHz, Android 2.3 van rajta, a RAM 256 MB.

neGGa88
2012-10-06, 14:33
Kedves zsolt160! Ez magamtól is ment volna... a cseh nyelvű leírásban sincsenek billentyűkombinációk említve. Valaki más esetleg tudna segíteni?

Csiszár Zoltán
2012-10-07, 14:44
Sziasztok egy hozzáértő segítségét szeretném kérni!!!
Van egy kínai gyártmányú táblagépem!
És sok különböző root program után végre eggyel sikerült root-olnom!
http://www.flashmyandroid.com/forum/showthread.php?309-ROOT-TOOL-for-ICS-4-0-3

A *.bat Fileban ez van:

*echo off
adb remount
echo rooting please wait...
adb push Superuser.apk /system/app/Superuser.apk
adb push su /system/bin/su
adb shell chmod 6775 /system/bin/su
adb shell rm -r /system/xbin/su
echo done
pause

Megkapják a különböző programok a root-jogot, szóval gyanítom hogy sikerült is ezzel a művelet!!
Kis magyarázatot kérhetnék hogy ezek a sorok mit is jelentenek?
És ez alapján esetleg hogyan lehet unroot-olni a készüléket, vagyis azt szeretném hogy ne maradjon nyoma a rootolásnak! Az megoldható valahogy??
Köszönöm a sítséget előre is! Am android 4.0.3 ról van szó!

nemka
2012-10-07, 17:21
Az, hogy valaki a friss regisztráció után nem tudja (mert nem olvasta el a Fórum Szabályzatot, a GYIK-ot és egyéb ajánlott olvasmányokat), hogy egy kérdést csak egyetlenegy topikban teszük fel, még valamennyire elnézhető. De akinek egy éves a regisztrációja és három tucat hozzászólása van, annak miért olyan nehéz tisztában lenni a fórumokon (nem csak ezen, hanem a világ összes létező fórumán) meglevő alapszabályok egyik legfontosabbjával?

Akkor most leírom mindenki okulására (bár akiknek igazán szólna, azok vagy nem olvassák el, vagy öt perc múlva már nem emlékeznek rá):
Azok, akik bárminemű késztetést éreznek arra, hogy válaszaikkal segítsék a fórum közösségét, az alábbi módon szoktak eljárni:
- belépnek a fórumra
- rákattintanak a fórum tetjén látható menüsorban a Friss tartalom "gombra"
- végigmennek a listán és megválaszolnak minden olyan nyitott kérdést, amit tudnak

Csiszár Zoltán
2012-10-07, 17:40
Elnézést többet nem fordul elő!!!

lamberta100
2012-10-21, 21:18
Sziasztok!
Nekem egy M009f típusú tabletem van, aminek a baja pontosan az, hogy nem tölti be az egész rendszert! Konkrétan, csak az android feliratig tölti be!
Felmentem az Eken oldalára, és letöltöttem a típusához megfelelő fájlokat, és azt írja ki a tablet, amikor berakom a kártyát, hogy "Update package is demaged!"
Itt mi lehet a baj?
Várom válaszotokat.

Decepticon
2012-10-22, 16:07
Szia!

Ha csak a logo jelenik meg betöltéskor és nem megy tovább a betöltés, azt boot loop-nak hívjuk. Recoevery-ből Wipe data/factory reset-tel simán orvosolható a dolog. Persze, minden adat veszni fog.

Üdv, Dec

lamberta100
2012-10-22, 19:13
Szia!

Ha csak a logo jelenik meg betöltéskor és nem megy tovább a betöltés, azt boot loop-nak hívjuk. Recoevery-ből Wipe data/factory reset-tel simán orvosolható a dolog. Persze, minden adat veszni fog.

Üdv, Dec

Bocsi hogy ilyen béna vagyok, de azt hogy kell csinálni pontosan? leírnád nekem?
Köszi

lamberta100
2012-10-22, 19:47
A recocery-t próbáltam behozni, de nem tudom!

Decepticon
2012-10-22, 20:05
A recocery-t próbáltam behozni, de nem tudom!

Jól látom, hogy neked egy Eken M009F-haz hasonló készüléked lehet?
Csak azért kérdezem, mert annál egészen másképpen kell frissíteni. (ezért nem ajánlom az ilyen kínai, bocsi, de s*arokat) Nulla support és jóformán semmi garancia.

Üdv, Dec

lamberta100
2012-10-22, 20:09
Jól látom, hogy neked egy Eken M009F-haz hasonló készüléked lehet?
Csak azért kérdezem, mert annál egészen másképpen kell frissíteni. (ezért nem ajánlom az ilyen kínai, bocsi, de s*arokat) Nulla support és jóformán semmi garancia.

Üdv, Dec

Igen pontosan olyanom van. Nem, amúgy tényleg kínai szar... hát erre futotta sajnos..
Nem tudod hogy kell frissíteni? Nem is lehet?

Decepticon
2012-10-22, 20:26
Íme az Eken Support (http://www.eken.com/support/) elérhetősége.

Itt (http://makeorbrick.blogspot.hu/2012/02/flashing-m009f-infotmic-apad-tablet.html) lépésről lépésre le van írva a frissítés menete, és linkek is vannak a szükséges dolgokhoz.

Üdv, Dec

lamberta100
2012-10-22, 20:29
Köszönöm szépen... próbálgatni fogom.

Üdv.

lamberta100
2012-10-24, 11:30
Íme az Eken Support (http://www.eken.com/support/) elérhetősége.

Itt (http://makeorbrick.blogspot.hu/2012/02/flashing-m009f-infotmic-apad-tablet.html) lépésről lépésre le van írva a frissítés menete, és linkek is vannak a szükséges dolgokhoz.

Üdv, Dec

Így, mivel nem tölt be a rendszer, az USB megoldás kilőve. Az micro SD kártyát felismeri, de azt írja hogy a fájlok sértültek... mit tegyek?

Üdv.

Mogyoróné
2012-10-30, 10:04
Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni: 3 hete kaptam egy táblagépet (A13 - MID; android 4.0.3 alapból 4.0.4 volt rajta, alapsáv verziója: 4.0.11, kernel verz.: 3.0.8+ -->ez utóbbi kettőt nem tudom mit jelent, de hátha hasznos infó) . Már akkor az ikonokat csak nagy nehézségek árán tudtam áthelyezni, hiába nyomtam hosszan a billentyűt, hogy ékezetest írjon, nem sikerült. Arra jöttünk rá, hogy a folyamatos érintést nem érzékeli, csak egyszerinek. Azt mondták, ROM baja van. Cseréltünk rajta jó néhányszor, volt olyan is, amelyikkel nem működött. A férjem talált a gyári oldalon, ráraktuk, most meg a G-sensor sem működik már (be van állítva, de nem érzékeli). Volt-e már valakinek hasonló problémája? Mit lehetne vele tenni? Szerintetek mehet a kukába?
Természetesen olcsó kínai, garancia nincs rá :(

Decepticon
2012-10-31, 00:06
Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni: 3 hete kaptam egy táblagépet (A13 - MID; android 4.0.3 alapból 4.0.4 volt rajta, alapsáv verziója: 4.0.11, kernel verz.: 3.0.8+ -->ez utóbbi kettőt nem tudom mit jelent, de hátha hasznos infó) . Már akkor az ikonokat csak nagy nehézségek árán tudtam áthelyezni, hiába nyomtam hosszan a billentyűt, hogy ékezetest írjon, nem sikerült. Arra jöttünk rá, hogy a folyamatos érintést nem érzékeli, csak egyszerinek. Azt mondták, ROM baja van. Cseréltünk rajta jó néhányszor, volt olyan is, amelyikkel nem működött. A férjem talált a gyári oldalon, ráraktuk, most meg a G-sensor sem működik már (be van állítva, de nem érzékeli). Volt-e már valakinek hasonló problémája? Mit lehetne vele tenni? Szerintetek mehet a kukába?
Természetesen olcsó kínai, garancia nincs rá :(

Mielőtt menne a kukába, keresnék az ismeretségi körömben olyasvalakit, aki némileg tájékozott az Androidot illetőleg. Alapvetően mindenképpen a gyári ROM-mal kell működésre bírni.

Üdv, Dec

Mogyoróné
2012-10-31, 09:26
Nagyon megköszönném, és reménykedem! :)

HUrka11
2012-11-01, 10:57
Sziasztok!

Ujj vagyok még tablet pc témában.. mivel nekem nincs nővéremnek van egy MID gépe.. és sajnos olyan probléma adódott hogy bekapcsoljuk és csak a kis android logo jön ki meg az adatok: Android Os 2.2
Kernel 2.6.32
Build Number V 1.5.1
sajnos a tipusát nem tudom pontosan meghatározni mivel nincs hozzá semmi.. csak a doboz töltő usb átalakitó. viszont próbálgattam system recorveryvel de az sem jött össze bekapcsolom power. utána menü mig be nem jönne de csak kikapcsol.. valaki tudna nekem segiteni? mit lehetne még csinálni? előre is köszi a segitséget!!

Decepticon
2012-11-01, 12:37
Sziasztok!

Ujj vagyok még tablet pc témában.. mivel nekem nincs nővéremnek van egy MID gépe.. és sajnos olyan probléma adódott hogy bekapcsoljuk és csak a kis android logo jön ki meg az adatok: Android Os 2.2
Kernel 2.6.32
Build Number V 1.5.1
sajnos a tipusát nem tudom pontosan meghatározni mivel nincs hozzá semmi.. csak a doboz töltő usb átalakitó. viszont próbálgattam system recorveryvel de az sem jött össze bekapcsolom power. utána menü mig be nem jönne de csak kikapcsol.. valaki tudna nekem segiteni? mit lehetne még csinálni? előre is köszi a segitséget!!

Szia!

Sajnos nehezen tudom kivenni az írásodból, hogy mit és hogyan próbáltál, de ha jól sikerült téged dekódolnom, csak a Power gombbal próbáltad a Recovery-t indítani. A Power gombot egyszerre kell nyomva tartani a Hangerő gombbal. Az hogy a hangerő gomb melyik végét (le vagy fel) nyomod, teljesen mindegy. A logo megjelenéséig tartsd őket nyomva. Aztán a menüben a Hangerő gombokkal tudsz navigálni és a Power gomb lesz az Enter. Keresd a wipe data/factory reset menüpontot és azt futtasd. A gép remélhetőleg újra fog indulni a gyári beállításokkal. A készüléken lévő adatok sajnos elvesznek.

Üdv, Dec

HUrka11
2012-11-01, 13:58
Szia!

Sajnos nehezen tudom kivenni az írásodból, hogy mit és hogyan próbáltál, de ha jól sikerült téged dekódolnom, csak a Power gombbal próbáltad a Recovery-t indítani. A Power gombot egyszerre kell nyomva tartani a Hangerő gombbal. Az hogy a hangerő gomb melyik végét (le vagy fel) nyomod, teljesen mindegy. A logo megjelenéséig tartsd őket nyomva. Aztán a menüben a Hangerő gombokkal tudsz navigálni és a Power gomb lesz az Enter. Keresd a wipe data/factory reset menüpontot és azt futtasd. A gép remélhetőleg újra fog indulni a gyári beállításokkal. A készüléken lévő adatok sajnos elvesznek.

Üdv, Dec

szia bocsi ha dekódolni kellett:) próbálom a leirtakat amit irtál de ugyan az semmit sem csinál egyszerre nyomom a powert és a hangerőt de semmi. belép a logoig és kész.:S aztán se kép se hang. ugyanúgy.. probáltam nyomva tartani de semmi. semmit sem csinál.:S nem tudom mi lehet a gond:S valami ötlet még?:S

lithium
2012-11-02, 08:42
Sziasztok!

Végigolvastam a bejegyzéseket, s látom, nem egyedi a problémám. Az IMAPx210 procival 2,3 as androiddal ellátott MID kínai (mi más..) 7" os tablet, az indulás utáni kis fehér android felirat és villogó kurzoros "lefagyás" esete.
Talált már rá valaki megoldást??? Ha igen, akkor ossza meg velünk!!
( az enyém M7007Y7 alatt fut, de sztem egyezik az M7206 vagy M009f el az Eken oldaláról ill más fórumról letöltöttem hozzá mindent, s nagyon jó leírás is van a frissítés menetéről....de semmit nem ér, hisz már az elején lefagy s semmire nem reagál...)
...valóban vettem egy téglát 20 E-ért???
HELP!

lithium
2012-11-02, 08:57
Sziasztok!

Végigolvastam a hsz-eket, s látom, nem egyedi a problémám. Mégpedig: Az IMAPX210 procival és 2,3 as androiddal ellátott MID kínai (mi más...) 7" os tablet bekapcsolás utáni, kis android felirat villogó kurzor lefagyás esete.
Talált , vagy tud rá valaki megoldást? Az ossza meg velünk!!!!
( az enyém M7007Y7 névre hallgat, de talán azonos lehet M7206 ,vagy M009F el. Az Eken oldaláról s más fórumokról letöltöttem hozzá mindent.. remek leírások is találhatók a frissítés menetéről... de semmit nem ér, hisz a felirat és a villogó kurzoron kívül nem történik semmi!!!)
Valóban van egy 20 E értékű téglám?????
HELP!!!

gubecz
2012-11-04, 21:40
Sziasztok! Az lenne a kérdésem hogy, vásároltam egy Zte v9 light tablet telefont a gyári 2.1 adndroidot le akratam cserélni cm7-re mindent meg is csináltam a leirtak szerint felment rá a másik op és restartnál nem bootolbe hanem minidig ujra indul . Válaszotokat elöre is köszi

Decepticon
2012-11-04, 22:00
Sziasztok! Az lenne a kérdésem hogy, vásároltam egy Zte v9 light tablet telefont a gyári 2.1 adndroidot le akratam cserélni cm7-re mindent meg is csináltam a leirtak szerint felment rá a másik op és restartnál nem bootolbe hanem minidig ujra indul . Válaszotokat elöre is köszi

Szia!

Ha a Recovery elérhető, mehet a wipe. Ha nem, akkor a készülék... szervizbe. Gari ugrott.

Üdv, Dec

gubecz
2012-11-06, 13:09
Szia ha nem tudom elérni a recoveryt akkor azt hogyan tudom vissza hozni ? Mert meg találtam a gyári romját fel akartam rá tenni ki vettem a letöltött rom a recovery.img-t rom felrakás közben kiirta hogy install aborted mert nem volt meg a recovery.img és azota nincs recoverym . Mit tudok tenni ebben az ügyben ????

Decepticon
2012-11-06, 13:36
Szia ha nem tudom elérni a recoveryt akkor azt hogyan tudom vissza hozni ? Mert meg találtam a gyári romját fel akartam rá tenni ki vettem a letöltött rom a recovery.img-t rom felrakás közben kiirta hogy install aborted mert nem volt meg a recovery.img és azota nincs recoverym . Mit tudok tenni ebben az ügyben ????

A telepítés terminálból elvileg megoldható.

Üdv, Dec

gubecz
2012-11-06, 14:14
szia ehhez a terminálos dologhoz tudnál némi segítséget adni nagyon jól jönne. Elöre is köszi .

Ferry3
2012-11-08, 20:29
MID készülékekhez Universal 3.0 HoneyComb ROM letöltése itt:
http://www.slatedroid.com/topic/18025-rom-universal-hybrid-honeycombmod-uberoid-for-wm8650-devices-v130-w-video/

Ha megjön az enyém rárakom majd és megírom a tapasztalatokat.
Egy ilyet sikerült vásárolnom:
http://cgi.ebay.com/7-UMPC-GOOGLE-Android-2-2-WiFi-Camera-MID-Tablet-PC-3G-/190549412676?pt=US_Tablets&hash=item2c5da14b44#ht_3737wt_802

Haly
Nekem ugyan ilyen androidom megy 2.2 de spanyol hogyan tudnám magyarrá varázsolnii?

vestits
2012-11-13, 09:51
Segítséget kérnék egy kinai ED99 tipusu tablet-hez. Updatelni kellene mert nem kapcsol be és nem találok hozzá olyan szoftot amit sd-ről fel lehet rakni vagy pendriveről. Ha valaki tudna ebben segiteni akkor azt nagyon meghálálnám!

didu
2012-11-16, 17:21
Sziasztok
Hozzám került egy mid gép amin nemtöltődőt be az Android. Tipusa: Mid 7" Android 4.0 -ás operációs rendszerrel 1.5 Ghz -es processzorral, 512mb rammal és 4 GB -os belső memóriával. Képek alapján igy néz ki http://www.pandawill.com/moonse-m713-capacitive-screen-4gb-2160p-hdmi-camera-white-p56164.html (http://www.pandawill.com/moonse-m713-capacitive-screen-4gb-2160p-hdmi-camera-white-p56164.html)
Szétszedve az alaplapon a szám A291-MID rev1.0 Egy programmal kiolvastam belőle amit lehetett Tipos: A10 Serial:20080411 Rom: 4.0.3IML74K20120502 test-keys. Ezt a rom verziót a Mid Moonse M713 tabhoz találtam. Fel is toltam rá, szépen el is indul de a képernyő eltolódik jobbra 1cm minden más jól működik. Próbáltam ennek a gépnek másik 2 romját de azoknál nem működik az érintő, és a kép elvan csúszva 1 cm jobbra. Ezek után rápróbáltam több romot is amit az Orosz Mid Moonse M713 fórumon linkeltek , de mindnél fenn áll a képernyő eltolódási hiba. 1 rom van aminél jó minden. A kép is a helyén van egérrel is jó és a rom is stabil, de ott az árintő fordítva működik. Ha a jobb sarkába bökök ball sarokba érzékel. Arra gondoltam hogy az érintő driver-ét valahogy ki kellene cserélni. Valaki tudna esetleg segiteni hogy ezt a műveletet hogyan lehetne megcsinálni. Hol található az android rendszerbe a driver?

Gabeszka
2012-12-16, 16:00
Akinek MID Allwinner W70(Eken copy China) probléma lenne(http://www.easternsolutions.hu/index.php?lap=127&param=1&center=uj_termekek&term_id=510), szoftveres vagy hardveres akkor ajánlom őket:
www.easternsolutions.hu (http://www.easternsolutions.hu)

3000Ft-ért rakták újra a rendszeremet(Android 4.0) segítőkész cég, havernak pedig a kijelzőt cserélték 5500Ft-ért!Amúgy kínai tableteket árulnak kb. annyiért mint a vaterán annyi különbséggel, hogy itt gari is van (1 év) és szervizelnek is!

trollbela
2012-12-27, 13:58
Sziasztok! Egy kis segítséget kérek. Kaptam egy Wondermedia WM8850-mid tablet pc-t (magyarul noname kinai tablet :) ). A probléma pedig az, hogy ha megnyomom a power gombot akkor a gép rebootol, teljesen függetlenül mindentől. Igy se aludni küldeni, se rendesen kikapcsolni, se alvásból felébreszteni rendesen nem tudom. Ez gondolom nem a normális működés a 4.0-ás androidnak. Valakinek van valami ötlete mit lehet tenni ezzel? Köszi előre is.

Decepticon
2012-12-27, 21:19
Sziasztok! Egy kis segítséget kérek. Kaptam egy Wondermedia WM8850-mid tablet pc-t (magyarul noname kinai tablet :) ). A probléma pedig az, hogy ha megnyomom a power gombot akkor a gép rebootol, teljesen függetlenül mindentől. Igy se aludni küldeni, se rendesen kikapcsolni, se alvásból felébreszteni rendesen nem tudom. Ez gondolom nem a normális működés a 4.0-ás androidnak. Valakinek van valami ötlete mit lehet tenni ezzel? Köszi előre is.

Szia!

Meg lehetne próbálni egy gyári állapotra visszaállítást, de azt nem írtad, hogy mióta csinálja. Ha az első használatbavétel óta, akkor mivel gondolom letelt a 3 napos cseregarancia, mehet a szervizbe.

Üdv, Dec

trollbela
2012-12-28, 19:14
Most karácsonyra kaptam, úgyhogy igen, kezdettől fogva ezt csinálja.
Szóval szervíz...
Köszi a választ.

gyogyeger
2013-01-19, 12:59
Sziasztok!

Van egy 7"-s MID tabletem.
Leginkább erre hasonlít link (http://cnyuqi.en.made-in-china.com/product/BqHnYhaTXSkw/China-7-Inch-Android-Tablet-MI702-.html)
Bal oldalon bekapcsoló gomb.
Felül menü, hang+, hang-
Előlapon a visszalépés.

Gyerekek beállítottak rajta egy húzogatós képernyő zárat és most nem tudunk belépni a rendszerbe.
Nem sikerült kitalálnom, hogy jön elő a recovery menu pedig igen sok kombinációt végigpróbáltam. Firmware-t nem találtam hozzá, illetve egyet próbáltam (SD kártyára script mappa) de nem reagált rá semmi.

Ötlet. Köszönöm!

Decepticon
2013-01-19, 13:22
Sziasztok!

Van egy 7"-s MID tabletem.
Leginkább erre hasonlít link (http://cnyuqi.en.made-in-china.com/product/BqHnYhaTXSkw/China-7-Inch-Android-Tablet-MI702-.html)
Bal oldalon bekapcsoló gomb.
Felül menü, hang+, hang-
Előlapon a visszalépés.

Gyerekek beállítottak rajta egy húzogatós képernyő zárat és most nem tudunk belépni a rendszerbe.
Nem sikerült kitalálnom, hogy jön elő a recovery menu pedig igen sok kombinációt végigpróbáltam. Firmware-t nem találtam hozzá, illetve egyet próbáltam (SD kártyára script mappa) de nem reagált rá semmi.

Ötlet. Köszönöm!

Szia!

Emlékeim szerint kéri a google-fiókhoz való jelszót, azzal be lehet lépni. Ha az a megoldás is kiesett, akkor pontosan kellene ismerni a típust, hogy segíteni tudjunk. A ROM telepítést csak úgy vaktában nem ajánlom, mert azzal téglát lehet belőle gyártani.
Nincs esetleg Reset gomb rajta? Vigyázz, nehogy a mikrofont szúrd ki!

Egyébként a ROM-ot a kártya gyökerébe kell másolni és nem mappába. Onnan nem lehet futtatni.

Üdv, Dec

gyogyeger
2013-01-19, 14:47
Ez nem kér google accountot, lehet nem volt még beregisztrálva fiók.
Reset gomb nincs (mic van, nem szórtam ki :D)
Egy másikra tettem uberoidot és mintha az script mappat csinált volna a kártyára.

Szia!

Emlékeim szerint kéri a google-fiókhoz való jelszót, azzal be lehet lépni. Ha az a megoldás is kiesett, akkor pontosan kellene ismerni a típust, hogy segíteni tudjunk. A ROM telepítést csak úgy vaktában nem ajánlom, mert azzal téglát lehet belőle gyártani.
Nincs esetleg Reset gomb rajta? Vigyázz, nehogy a mikrofont szúrd ki!

Egyébként a ROM-ot a kártya gyökerébe kell másolni és nem mappába. Onnan nem lehet futtatni.

Üdv, Dec

perbal
2013-02-03, 13:08
Sziasztok!

Van egy Mid típusú tablet pc.
Sajnos leesett, és az érintőpanel eltört, ezért nem reagál a képernyő semmire.
Kérdésem az lenne, valaki meg tudná mondani, hol tudnék beszerezni ilyen érintőpanelt, már ha lehet.
Illetve azt olvastam, hogy lehet irányítani USB-s egérrel, de én hiába csatlakoztatom nem csinál semmit.
Válaszokat előre is köszönöm.

renatooo
2013-02-24, 09:04
Sziasztok amikor beléptem a tabomba még nem volt semmi baj de amikor kérte a kódot megadtam és automatikusan lehúzta a fényerőt és nem látni semmit. Minél előbb kérnék válaszokat :) Köszönöm (Wondermedia Mid wm8850)

jaffika89
2013-03-09, 22:13
Sziasztok!

Egy ilyen ( http://img08.aprod.hu/images_aprodhu/68945_1_644x461_mid-a13-tablet-android-404-4gb-512mb-ram-fekete-szinben-mateszalka_rev002.jpg) típusú táblagép került hozzám a minap, azzal a gonddal hogy bekapcsol, de sajnos az ANDROID feliratnál nem jut tovább.:S Mit lehet ezzel szerintetek kezdeni?
Olyant hogy recovery meg download mód (ezt próbáltam a bekapcsoló gomb és a fel/le gomb együttes lenyomásával elérni) nem találok rajta:S

Köszönöm a segítségeteket!:)

rtitusz
2013-03-10, 00:13
Sziasztok!

Egy ilyen ( http://img08.aprod.hu/images_aprodhu/68945_1_644x461_mid-a13-tablet-android-404-4gb-512mb-ram-fekete-szinben-mateszalka_rev002.jpg) típusú táblagép került hozzám a minap, azzal a gonddal hogy bekapcsol, de sajnos az ANDROID feliratnál nem jut tovább.:S Mit lehet ezzel szerintetek kezdeni?
Olyant hogy recovery meg download mód (ezt próbáltam a bekapcsoló gomb és a fel/le gomb együttes lenyomásával elérni) nem találok rajta:S

Köszönöm a segítségeteket!:)

Fizikai hard reset gomb nincs rajta? Néha szokott lenni, főleg kínai termékek esetén. Tudod, olyan amit gémkapoccsal lehet benyomni.

jaffika89
2013-03-10, 09:45
Fizikai hard reset gomb nincs rajta? Néha szokott lenni, főleg kínai termékek esetén. Tudod, olyan amit gémkapoccsal lehet benyomni.

Kerestem, de sajnos nem találtam :( azaz volt egy olyasmi lyuk és kb 5 percig nyomkodtam is mire rájöttem, hogy az a mikrofon :)

zloch
2013-04-29, 09:13
Sziasztok. Van egy ilyen tábla gépem :http://dx.com/p/7-capacitive-android-2-3-tablet-w-camera-wifi-hdmi-tf-cortex-a8-1-5ghz-4gb-111713

Itt azt írja 4.0 Android van rajta, de csak 2.3.6 van rajta, frissítés menü sehol. Tudtok segíteni hogyan tudom felfrissíteni vagy rootolni?

TheFluffyBro
2013-04-29, 12:46
Sziasztok. Van egy ilyen tábla gépem :http://dx.com/p/7-capacitive-android-2-3-tablet-w-camera-wifi-hdmi-tf-cortex-a8-1-5ghz-4gb-111713

Itt azt írja 4.0 Android van rajta, de csak 2.3.6 van rajta, frissítés menü sehol. Tudtok segíteni hogyan tudom felfrissíteni vagy rootolni?

XDA fórumon a megfelelő topicban keress hozzá rootot, majd romot, és ezeket rakd fel.

~Bro

zloch
2013-04-29, 13:59
De mi alapján keressek rá mert ilyen,hogy MID TM7009 nincs a forumon.

ronin79
2013-04-29, 15:30

Ha a gyártó oldalán nincs frissebb android akkor nehezen, ha pedig a gyártó oldala sincs meg akkor lehet erős kifejezés de reménytelen.
A rootolás már egyszerűbb, van universal root for tablet, rákeresel, letöltöd és próba cseresznye, de nekem ez sem működött úgyhogy megcsináltam adb-n manuálisan, ehez csak az usb hibakeresést kell engedélyezni tableten, meg persze adb drivereket telepíteni, de ez mind megtalálható egy kis keresés után ;)
adb shell
mount -o rw,remount /system
adb push superuser /system/app/
adb push su /system/bin/
adb shell
chmod 644 /system/app/Superuser.apk
chmod 6755 /system/xbin/su