PDA

Teljes verzió megtekintése : Hasznos Programok, Játékok Android Rendszerre

oldal : 1 [2] 3 4 5

Paca
2011-08-13, 16:07
lehetséges,mivel mint említettem openoffice-t használok az ms-t nem ismerem eléggé. mondjuk emezt sem,inkább csak amolyan alap-felhasználói szinten. erre viszont tök elég.

darkside
2011-08-13, 17:08
lehetséges,mivel mint említettem openoffice-t használok az ms-t nem ismerem eléggé. mondjuk emezt sem,inkább csak amolyan alap-felhasználói szinten. erre viszont tök elég.

Alap dolgokra (és egy kicsit ezen igények felett) tökéletes. Csak jól kell beállítani, hogy kompatibilis legyen a többi programmal is, ne kelljen külön konvertálgatni. :)

DS

zsebike
2011-08-15, 14:05
Sziasztok

Kezdő androidos vagyok , push mail ügyben szeretnék kérdéseket feltenni ,kérlek segitsetek ...

előre is köszi , tehát

Blackberry készülékről állnék át , számomra a gyors mail mozgás elég fontos lenne , 3mail eléréssel rendelkezem , azt szeretném kérdezni 2.3 alatt ( htc wildfire s ) hogy s mint müködik ez az egész? 1általán be lehet ennyit álitani? vagy csak gmail-nél megy 2.3 alatt a push mail ? illetve a sima mail cimeimet át tudom irányitani gmailre ha másként nem megy?

várnám segitő válaszaitokat , nagyon köszönöm

nemka
2011-08-15, 17:07
zsebike:
A legtöbb szolgáltató lehetővé teszi a fiók IMAP-pal történő elérését. Beállítod a lekérdezést néhány percre és az majdnem olyan, mintha push lenne. Mivel ma már jóval olcsóbb a mobilnet és jóval nagyobb adatmennyiség van a csomagokban, az polling során megjelenő valamivel nagyobb adatforgalom nem fog a számlán érezhetően megjelenni.

A postafiók átirányítását a postafiókot üzemeltető szolgáltatódnál érdeklődd meg!

zsebike
2011-08-15, 17:53
Értem , viszont a gmail-en kivül több mail cimet is beállithatok?

Mivel ,csak most fogom megvenni a készüléket ezért nem vagyok tisztában a beállitásokkal.... az értesitési bállitás honnét indul?

2-3-4-5 perc.....

bocsánat a sületlen kérdésekért :-)

darkside
2011-08-15, 21:40
Értem , viszont a gmail-en kivül több mail cimet is beállithatok?

Mivel ,csak most fogom megvenni a készüléket ezért nem vagyok tisztában a beállitásokkal.... az értesitési bállitás honnét indul?

2-3-4-5 perc.....

bocsánat a sületlen kérdésekért :-)

Szerencséd van, hogy htc-vel kezdtél!
A gmail rendszerbe minden olyan postafiókot beállíthatsz, amibe a gmail felületén keresztül be tudsz lépni.
A htc kínál még egy mail nevű programot is, ebben annyi postafiókot adsz meg, amennyit csak szeretnél! Öt percről indul a lekérdezés gyakorisága(oda kell figyelni, mert vannak olyan kiszolgálók, amelyek negyed órás bejelentkezési korlátot használnak! Ekkor értelemszerűen min. negyed óra legyen a lekérdezések között.) A mail-t pedig be nem kell kilőni task killer-rel.

DS

Extenzion
2011-08-16, 13:00
HELLO.
-------
Quick Settings - Egyszerűen ki/be kapcsolgathatjuk szolgáltatásainkat (APN, WIFI, stb..)
Extended Controls - Hasonlít a Quick Settings-hez de ez csak widget formájában elérhető.
Uninstaller - Egyszerűen lehet vele programokat törölni.
ES File Explorer - Fájlkezelő program.
PowerAMP - Zenelejátszó.
Launcher PRO PLUS - Home program (szerintem a legtetszetősebb.)
Widget Locker - Más Lockscreen-t ad a telefonnak.

Kb. ennyi! :D

zsebike
2011-08-16, 18:57
köszönöm , ha meg van a géposztály jelzek, még1szer very thanks guys !

zsebike
2011-08-16, 22:13
lenne valakinek infoja 2.3 mézeskalácsról , esetleg van e vele valami probléma? fagyogat e? javult e az akksik ereje az új op alatt?

nagyon köszönöm aki irna pár sort

pepeninho
2011-08-17, 00:42
Sziasztok

Leszedtem a Marketről a Days left widget nevű hasznosnak vélt alkalmazását. a problémám csak az, hogy letöltöttem,instaláltam de nem indul. rámegyek az ikonra és folyamatosan csak a 4 alapvető lépést bemutató oldal jön be. Onnen sehová sem lehet jutni tovább. Van valakinek ötlete?

Paca
2011-08-17, 08:25
mert ez aktiv widget. nyomod az asztalt,mig megjelenik egy lista. download widgetet választod,onnan választod a days leftet. beparaméterezed,lemented és ott lesz az asztalon. (választáskor méretet is választhatsz.) szerintem igy már fog menni.

pepeninho
2011-08-17, 13:10
Lehet, hogy ezt nyomtam, de ma reggel csak tettem egy próbát és simán ment a dolog. Egyébként nagyon hasznos kis dolog. ajánlom a figyelmetekbe!!!

pepeninho
2011-08-17, 13:48
Csak most vettem észre, hogy egy dátumot lehet beírni a programba. Megvan valakinek a program. A pro verzió képes több évfordulót is menteni? Vagy akár az alap is tudja ezt, csak hülye vagyok és nem jövök rá hogyan?

Paca
2011-08-17, 13:53
én a gemini calendart használom,az is kezel évfordulókat,névnapok,figyelmeztetések, csomó extra funkció, meg a gmailos calendarral is szinkronizálható

pepeninho
2011-08-17, 14:15
Ez is nagyon jó, köszi.

A days left annyiból jobb, hogy látványosan számlál visszafelé. De ez a Gemini marad. Nagyon tetszik.

mcwizard
2011-08-17, 19:39
Hali!
Leírom nektek, hogy én miket használok Defy-n, hátha hasznos lesz valakinek.
Free Adobe Reader v10.0.2
Free Advanced Task Killer Free v1.9.7B92
Free Android System Info v1.18.1
Free Antivirus v2.8.2
Free Barcode Scanner v3.6
paid Battery Monitor Widget Pro v1.6.8
paid Camera360 Ultimate v2.4.0
Free Fordítás v2.1
Free Ghost Commander v1.37
Free Időkép v1.0.2.5
paid Igo v8.4.2.179971
Free(HUN)Jorte v1.2.23
Free(HUN)MoreLocale 2 v2.2.0
Free My Live Messenger v1.3
Free Network Monitor v1.8.1
paid OfficeSuite v3.0 (300)
Free Opera Mini v6.1
Free(HUN)OruxMaps v3.3.13beta
paid Paper Camera v1.1i
paid Photaf v2.0.1
Free(HUN)Quick Settings v1.9.8
paid tTorrent v0.7.1
Paid Ubermusic v4
paid Classic Ubermusic Skin v1.0
Free Widgetsoid v3.2.4

Ennyi lenne és még egy kérdés. Miért 10 százalékonként jelzi ki az akkumulátor állapotát a telelfonom, mikor ugyanaz az alkalmazás a T-mobil Pulse-on százalékonként írja ki?
Előre köszönöm az esetleges segítséget!
Üdv, McWizard!

harkat
2011-08-18, 15:42
Sziasztok!

Problémám van: nem tudok sehonnan se installálni Google Earth programot a telefonomra. Mind hibát, kompatibilitási problémát írt ki, eddig egy alkalmazás se problémázott, nem értem. Próbáltam saját böngészővel letölteni, az sem ment.

Válaszotokat előre is köszönve:
J.Bence

Paca
2011-08-18, 16:03
nem ROMot kéne frissítened ehhez?

nemka
2011-08-18, 17:34
Gyengébb hardverű telefonokon vagy neki nem tetsző felbontással nem megy a Google Earth.
(Bár elvileg a Marketen sem látnád, ha az adott készülekkel nem kompatibilis.)

Paca
2011-08-18, 18:17
ez is lehetséges. nekem pl. fel sem kínálja a lehetőséget,igaz county ra hivatkozik.

Extenzion
2011-08-18, 22:50
Ajanlom nektek a Convo nevezetu programot akinel a Tapatalk program nem megfeleloen mukodik annak nagyon jo.

nemka
2011-08-19, 01:01
Ha country gond van, akkor a Market Enabler megoldas lehet. Ideiglenesen atallithatod vele, hogy milyen szolgaltatot mutasson a Market fele. Root jog kell hozza.

Sent from my S1008 using Tapatalk

pepeninho
2011-08-19, 13:29
Sziasztok.

tudom, hogy van olyan program ami által az értesítő led színét, és villogásának gyakoriságát lehet beállítani de sehol nem találom a program nevét. Tud valaki segíteni?

Paca
2011-08-19, 14:50
én a handcent sms -t használom,abban ez is teljesen testre szabhaó,meg egy csomó minden más. és free

pepeninho
2011-08-19, 15:30
Paca,

Ezt én is leszedtem már régebben. Egyébként azt nem tudod, hogy az alap sms fogadást, hogy lehet törölni. Idegesítő, hogy kapok egy sms-t amit először megnézek handcent-el aztán az alap sms-nél is.

Én olyan ledprogira gondoltam amivel mindent be lehet állítani. Töltéskor, lemerüléskor, nem fogadott híváskor, sms érkezésekor, figyelmeztetéskor stb. stb.

Azért köszönöm szépen a tippet.

Paca
2011-08-19, 16:28
hú nemrég kérdeztem én is ugyanezt, DS meg is válaszolta, de nem emlékszem. próbáld megkeresni, sry

pepeninho
2011-08-19, 20:32
DS

Segíts lécci. Mi a neve a programnak? ;)

Pálinkás Péter
2011-08-20, 12:45
Hello
Valaki nem tud dobni egy linket a 2.3.4 ROM redszerhez ami magyar van egy HTC EVO 3D és csak angol nyelv-van rajta valaki segítsen !!

nemka
2011-08-20, 13:45
pepeninho: Market-ben keress LED-re és több kilónyi LED módosító alkalmazást találsz.

darkside
2011-08-20, 14:05
Paca,

Ezt én is leszedtem már régebben. Egyébként azt nem tudod, hogy az alap sms fogadást, hogy lehet törölni. Idegesítő, hogy kapok egy sms-t amit először megnézek handcent-el aztán az alap sms-nél is.

Én olyan ledprogira gondoltam amivel mindent be lehet állítani. Töltéskor, lemerüléskor, nem fogadott híváskor, sms érkezésekor, figyelmeztetéskor stb. stb.

Azért köszönöm szépen a tippet.

Ajjaj, nagyon nem megy ez, látom! :)
Szóval gyári üzenetek progi megnyit, menü, beállítások, received notification mellől pipa ki. Play notification sound mellől pipa ki. vibrate mellől pipa ki.

Ennyi, meg egy bambi!
Minden azért, mert két programot használtok ugyanarra az egy funkcióra.

DS

darkside
2011-08-20, 14:06
DS

Segíts lécci. Mi a neve a programnak? ;)

Melyiknek? :)
Nincsen neve, metódusa van! :)

Led-es progival meg annyi van, hogy dunát lehet rekeszteni velük, ahogy nemka is írta.

DS

Pálinkás Péter
2011-08-20, 14:21
Hello
Valaki nem tud dobni egy linket a 2.3.4 ROM redszerhez ami magyar van egy HTC EVO 3D és csak angol nyelv-van rajta valaki segítsen !!És szeretném magyará tenni.

Kösz a segítséget előre !

aate
2011-08-20, 15:11
Hello
Valaki nem tud dobni egy linket a 2.3.4 ROM redszerhez ami magyar van egy HTC EVO 3D és csak angol nyelv-van rajta valaki segítsen !!És szeretném magyará tenni.

Erre egy egyszerű program a megoldás, mellyel kézileg elő tudjuk hozni a magyar nyelvet:

MoreLocale 2 (https://market.android.com/details?id=jp.co.c_lis.ccl.morelocale&feature=search_result) (marketen is fent van ezen a néven)

A programot ha felraktuk, alapból nem látszik a magyar nyelv. Viszont a menü gomb-ra nyomva , majd pedig az "add locale"-nál tudunk hozzáadni új nyelvet. A feljövő ablakban a Language és Country részhez írjuk be hogy: "hu"

Ezután add, és a listában utána már látszódni fog a magyar nyelv.

Magyar nyelv beállítása a telefonon (amennyiben nem látjuk a listában) < erre keres rá és behozza találatok között az oldalt. ( forrás : andriod under ground info )

Paca
2011-08-20, 15:25
Erre egy egyszerű program a megoldás, mellyel kézileg elő tudjuk hozni a magyar nyelvet:

MoreLocale 2 (https://market.android.com/details?id=jp.co.c_lis.ccl.morelocale&feature=search_result) (marketen is fent van ezen a néven)

A programot ha felraktuk, alapból nem látszik a magyar nyelv. Viszont a menü gomb-ra nyomva , majd pedig az "add locale"-nál tudunk hozzáadni új nyelvet. A feljövő ablakban a Language és Country részhez írjuk be hogy: "hu"

Magyar nyelv beállítása a telefonon (amennyiben nem látjuk a listában) < erre keres rá és behozza találatok között az oldalt. ( forrás : andriod under ground info )

DS! ez defy 2.1 nél is működne? köszi :)

aate
2011-08-20, 15:45
Szerintem a fenti megoldás nem mivel arra van egy másik leírás :
Erre keress rá a Googliban mert linket nem enged beszúrni... >>

Motorola Defy: Magyar Froyo - a gyári 2.2 CEE rom magyarosításának telepítése

pepeninho
2011-08-20, 16:25
Köszönöm szépen a gyors segítséget. Tényleg nagyon tufa vagyok. Ezt eddig észre sem vettem, hogy lehet. :)

Paca
2011-08-20, 16:58
Ajjaj, nagyon nem megy ez, látom! :)
Szóval gyári üzenetek progi megnyit, menü, beállítások, received notification mellől pipa ki. Play notification sound mellől pipa ki. vibrate mellől pipa ki.

Ennyi, meg egy bambi!
Minden azért, mert két programot használtok ugyanarra az egy funkcióra.

DS

basszus hogy tudod mindezt megjegyezni? :S

Pálinkás Péter
2011-08-20, 17:07
Nagyon szépen köszönöm a segítséget !!!

darkside
2011-08-20, 19:48
Hello

A beállítások alatt a language & keyboard menüben a select locale alatt nem lehet másik nyelvet kiválasztani?

DS

darkside
2011-08-20, 19:49

Működik, természetesen vannak olyan készülékek, amelyen nem mindent fordít le.

DS

darkside
2011-08-20, 19:50
Szerintem a fenti megoldás nem mivel arra van egy másik leírás :
Erre keress rá a Googliban mert linket nem enged beszúrni... >>

Motorola Defy: Magyar Froyo - a gyári 2.2 CEE rom magyarosításának telepítése

Már hogyne engedne linket betenni! Itt (http://www.google.com/search?client=opera&rls=hu&q=Motorola+Defy:+Magyar+Froyo+-+a+gy%C3%A1ri+2.2+CEE+rom+magyaros%C3%ADt%C3%A1s%C 3%A1nak+telep%C3%ADt%C3%A9se&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8) van ni!
Mindkét megoldás működik.

DS

darkside
2011-08-20, 19:51
Köszönöm szépen a gyors segítséget. Tényleg nagyon tufa vagyok. Ezt eddig észre sem vettem, hogy lehet. :)

Mindent lehet, csak akarni kell!
Néha pedig olvasni. :)

DS

darkside
2011-08-20, 19:57
basszus hogy tudod mindezt megjegyezni? :S

Még a végén kiderül, hogy zseni vagyok! :)
Könnyen.

DS

aate
2011-08-20, 20:17
Már hogyne engedne linket betenni! Itt (http://www.google.com/search?client=opera&rls=hu&q=Motorola+Defy:+Magyar+Froyo+-+a+gy%C3%A1ri+2.2+CEE+rom+magyaros%C3%ADt%C3%A1s%C 3%A1nak+telep%C3%ADt%C3%A9se&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8) van ni!
Mindkét megoldás működik.

DS

Mostanában néhány oldal linkjét nem engedi , igen a keresett találatokat nem próbáltam :P

Link > próba (http://******************.info/telefonok/motorola/defy/837-motorola-defy-magyar-froyo-a-gyari-22-cee-rom-magyarositasanak-telepitese)

Paca
2011-08-20, 20:19
Még a végén kiderül, hogy zseni vagyok! :)
Könnyen.

DS

ha netán gonosz is lennél emellett,akkor Te vagy a Hókuszpók :D

Paca
2011-08-20, 20:31
Működik, természetesen vannak olyan készülékek, amelyen nem mindent fordít le.

DS

a menü\language & keyboard\select locate\ alatt kéne megjelennie egy plusz lehetőségnek? nekem oda nem jött semmi :(. nem rontottam el?

darkside
2011-08-20, 20:45
ha netán gonosz is lennél emellett,akkor Te vagy a Hókuszpók :D

Hókuszpók nem volt zseni.
Nem vagyok túl gonosz, csak nem hagyom szó nélkül a dolgokat, meglehetősen arrogáns vagyok, természetesen nem véletlenül! :)
Hókuszpók! Piha!

DS

darkside
2011-08-20, 20:49
a menü\language & keyboard\select locate\ alatt kéne megjelennie egy plusz lehetőségnek? nekem oda nem jött semmi :(. nem rontottam el?

Nem, saját ikonja van az összes program között.
Elindítod és a listából kiválsztod a hungarian/hungary-t, majd kilépsz belőle.
Ekkor újraindul a home alkalmazásod.
Nálam a htc-n, csak a home felületet fordítja, a beállítások menü és a mélyebb rétegek maradnak angolul. Csak ez engem nem zavar, ezért nem is használom.

DS

Paca
2011-08-20, 22:56
Hókuszpók nem volt zseni.
Nem vagyok túl gonosz, csak nem hagyom szó nélkül a dolgokat, meglehetősen arrogáns vagyok, természetesen nem véletlenül! :)
Hókuszpók! Piha!

DS

azt mondogatta nem emlékszel? "hohohoho hohoo zseni vagyok éés gonoosz" :D

Paca
2011-08-20, 23:22
Nem, saját ikonja van az összes program között.
Elindítod és a listából kiválsztod a hungarian/hungary-t, majd kilépsz belőle.
Ekkor újraindul a home alkalmazásod.
Nálam a htc-n, csak a home felületet fordítja, a beállítások menü és a mélyebb rétegek maradnak angolul. Csak ez engem nem zavar, ezért nem is használom.

DS

megvan,be is állítottam, az app saját menüje megmagyarúlt -már amennyire ez lehetséges- de semmi más. kilépek,nem indul újra semmi. (mit is hívsz home nak?)
de,ha pl németre állítom akkor a menü megnémetül :]
egyébként a magyar "gomb" ami lesz ugyebár az appban az más színű a bal szegélye, a többi lila. (próbaképpen létrehoztam egy IS -izlandi- gombot is és ugyanaz vvan mint a magyarral)
mit nem csinálok jól?

Flyingd0g
2011-08-21, 10:28
Sziasztok!Valaki tud olyan nds emu-t mondani ami egesz gyorsan viszi a jatekokat?Es hozza egy rom keresot?(A rom findert hasznalom,de az meg valamiert mindig kiirja,h lejart verziot hasznalok,peddig a legujabba van)
Most az Nds4droidot hasznalom,de az eleg lassan viszi:(
Peddig nem kene h olyan lassu legyen,mert figyelmeztetes szerint 1ghz es proci alatt ne hasznaljuk,de mivel galaxy s2-om van,nem hinnem h azzal lesz a gond:cool:

nemka
2011-08-21, 14:20
Flyingd0g: Nagy teljesítményigényű programok (a játékok tipikusan ilyenek) emulátoron csak akkor futnak jól, ha az emulátor alatti rendszer teljesítménye a sokszorosa (10-100x) az emulált rendszerének.

darkside
2011-08-21, 22:18
azt mondogatta nem emlékszel? "hohohoho hohoo zseni vagyok éés gonoosz" :D

Nem, sosem kedveltem igazán és azóta huszon évnek kellett eltelnie.
Kopasz sem vagyok, bibircsókom sincsen, szóval...
:)

DS

darkside
2011-08-21, 22:20
megvan,be is állítottam, az app saját menüje megmagyarúlt -már amennyire ez lehetséges- de semmi más. kilépek,nem indul újra semmi. (mit is hívsz home nak?)
de,ha pl németre állítom akkor a menü megnémetül :]
egyébként a magyar "gomb" ami lesz ugyebár az appban az más színű a bal szegélye, a többi lila. (próbaképpen létrehoztam egy IS -izlandi- gombot is és ugyanaz vvan mint a magyarral)
mit nem csinálok jól?

Nem kell létrehozni gombot, csak a listából kiválasztani a magyart.
Mondtam, hogy mindent nem ír át.
Home, az a felület, amin az ikonok, widgetek vannak.

DS

Paca
2011-08-21, 23:49
Nem, sosem kedveltem igazán és azóta huszon évnek kellett eltelnie.
Kopasz sem vagyok, bibircsókom sincsen, szóval...
:)

DS

nos én sem önként néztem, a gyerekek "nézették" velem :) de annyiszor,hogy ez megragadt bennem...

Paca
2011-08-21, 23:52
Nem kell létrehozni gombot, csak a listából kiválasztani a magyart.
Mondtam, hogy mindent nem ír át.
Home, az a felület, amin az ikonok, widgetek vannak.

DS

yess,vettem,de én semmit nem találtam amit átirt volna. a hom sem indult újra. regina launcher zavarhatja? na különben mindegy...

darkside
2011-08-22, 08:38
yess,vettem,de én semmit nem találtam amit átirt volna. a hom sem indult újra. regina launcher zavarhatja? na különben mindegy...

Az lehet, hogy a nem gyári home alkalmazást nem tudja módosítani.
Az első szintű menüket(főképernyőn nyomva egy menü gombot) sem sem írja át?

DS

Paca
2011-08-22, 09:10
sajnos nem. és ha visszakapcsolok a gyári homera akkor sem :(.

megpróbáltam újrafuttatni a moorelocale2-t, de így sincs eredmény

ha rom ot frissítek a 2.2 az magyart is tartalmaz?

Bure
2011-08-22, 09:19
Sziasztok ! Érdeklődni szeretnék egy olyan txt vagy word nézegető programról, amibe belehet állítani hogy "xy" idő után automatikusan görgesse a szöveget, tehát ne kelljen hozzáérnem. Ha ismertek ilyen programot kérlek jelezzétek !
Előre is köszi a válaszokat :)

Paca
2011-08-22, 11:13
Sziasztok ! Érdeklődni szeretnék egy olyan txt vagy word nézegető programról, amibe belehet állítani hogy "xy" idő után automatikusan görgesse a szöveget, tehát ne kelljen hozzáérnem. Ha ismertek ilyen programot kérlek jelezzétek !
Előre is köszi a válaszokat :)

Moon+ Reader (https://market.android.com/details?id=com.flyersoft.moonreader&feature=order_history)

ez aztán mindent tud...

Bure
2011-08-22, 12:45
Köszi szépen , kipróbálom :)

pepeninho
2011-08-22, 14:34
Vörös macskád sincs? :) Fekete szvetter? Valami? :)

zsebike
2011-08-22, 16:01
sziasztok , légyszives irjátok meg hol és mint tudnám beállitani a push mailt rendszert , a telomon gingerbread 2.3.3 van , és nem jövök rá hol kellene állitanom , előre is köszi

pepeninho
2011-08-27, 00:50
Sajna nem tudok segíteni de látom, hogy napok óta várod a választ. gondoltam hátha így majd idelesnek a srácok. Biztos valami pofon egyszerű megoldása van a dolognak. :D

waces
2011-08-27, 08:28
szia,

milyen szerverhez? alapvetoen gmail az (ertheto modon), ahol push mail van. mas szerverknel (pop3,imap,exchange activesync) nem a klasszikus push mail mukodik, hanem egy automatikus, x percenkenti frissites (klasszikus push mail az a blackberryken van bes/bis szerverekkel, ilyet egyetlen androidos/ioses/wm7es telo se tud).

Bandesz
2011-08-27, 13:39
Sziasztok !

Nemrég vettem egy androidos telót és az lenne a kérésem, hogy tudnátok ajánlani egy megbízható ingyenes adatforgalom figyelő alkalmazást?

aate
2011-08-27, 13:43
Sziasztok !

Nemrég vettem egy androidos telót és az lenne a kérésem, hogy tudnátok ajánlani egy megbízható ingyenes adatforgalom figyelő alkalmazást?
Watchdog (https://market.android.com/details?id=net.rgruet.android.g3watchdog&feature=search_result) vagy a Call meterNG (https://market.android.com/details?id=de.ub0r.de.android.callMeterNG&feature=search_result)

Bandesz
2011-08-27, 14:15
Köszönöm az infot. Megnézem mindkettőt.

PÉva
2011-08-27, 20:16
Kedves Bubi!

Kezdő androidos vagyok. Egy Samsung Galaxy 551-es típusú készüléket vásároltam, melyen 2.2-es rendszer fut. Félős vagyok, és nem is igazán akarok belenyúlni semmibe, csak egy dokumentumkezelő kellene a készülékemre. Elsősorban word és excel táblázatot kellene olvasnom vele. De már a word is megteszi. Mit kellene, hogy telepítsek rá? Tudnál abban segíteni, hogy konkrétan elküldöd nekem? Esetleg még van valami, amit hasznosnak tartanál? Ne haragudj, hogy kezdő létemre pont téged találtalak meg, de te igencsak hozzáértőnek tűnsz... Köszönöm, ha segítesz.
Ugye jó, ha úgy telepítem, hogy sd kártyára másolom a programot (azt hiszem .apk szokott lenni a kiterjesztése a programfájloknak), és onnan megnyitom a saját mappán belül és telepítem? Köszönöm még egyszer.

aate
2011-08-27, 22:00
Kezdő androidos vagyok. Egy Samsung Galaxy 551-es típusú készüléket vásároltam, melyen 2.2-es rendszer fut. Félős vagyok, és nem is igazán akarok belenyúlni semmibe, csak egy dokumentumkezelő kellene a készülékemre. Elsősorban word és excel táblázatot kellene olvasnom vele. De már a word is megteszi. Mit kellene, hogy telepítsek rá? Tudnál abban segíteni, hogy konkrétan elküldöd nekem? Esetleg még van valami, amit hasznosnak tartanál? Ne haragudj, hogy kezdő létemre pont téged találtalak meg, de te igencsak hozzáértőnek tűnsz... Köszönöm, ha segítesz.
Ugye jó, ha úgy telepítem, hogy sd kártyára másolom a programot (azt hiszem .apk szokott lenni a kiterjesztése a programfájloknak), és onnan megnyitom a saját mappán belül és telepítem? Köszönöm még egyszer.
Ezt próbáld ki link < (http://www.datafilehost.com/download-c4122f40.html)Általam használt android alkalmazásokból egy pár hasznos kedvenc :
Agile lock pro. A HTC sense hasonló egyedi kezelőfelület, a az ötletes “lezáró” karikának köszönhetően telefonunk feloldása nélkül is elindíthatjuk a legfontosabb alkalmazásokat egy ujjmozdulat segítségével.
A Quickoffice Pro segítségével Microsoft Word, Excel és PowerPoint dokumentumok, valamint szöveges dokumentumok tekinthetők meg és szerkeszthetők.
Quick Settings A telefon szinte összes beállítása elérhető egyetlen helyről gyorsan. A "Search" gomb hosszan nyomására előjön és könnyedén levehetjük pl. a hangerőt, ki/be kapcsolhatjuk a GPS-t, Wi-Fi-t, 3G-t stb.

PÉva
2011-08-27, 22:14
Kedves aate!

Köszönöm szépen a válaszod. Ezek a programok kompatibilisek az én készülékemmel is, ugye? Szóval, teljesen nyugodtan telepíthetem őket?

aate
2011-08-27, 22:27
Kedves aate!

Köszönöm szépen a válaszod. Ezek a programok kompatibilisek az én készülékemmel is, ugye? Szóval, teljesen nyugodtan telepíthetem őket?
Igen azok. SD kártyára rá másolod majd telepíted. (de ha nem vagy benne biztos az android market-en rá keresel és ott csak kompatibilis módban tölti csak le.)

Attila1970
2011-08-28, 08:28
Sziasztok
Én a rainbow six 6 hd ra szeretnék segítséget kérni elakadtam a kiképzési résznél, ahol a nagy teremben át kell menni, az ajtó két oldalán ablak van, és nem nagyon tudom mit tegyek, mert bármit csinálok nem nyílik ki az ajtó

Sent from my GT-I9000

PÉva
2011-08-28, 09:43
Igen azok. SD kártyára rá másolod majd telepíted. (de ha nem vagy benne biztos az android market-en rá keresel és ott csak kompatibilis módban tölti csak le.)

Sikerült telepíteni őket. Nagyon jók, főleg az Office. Esetleg angol-magyar szótárat még nem tudnál nekem ajánlani?

Köszönöm a segítséged, nagyon aranyos vagy.

aate
2011-08-28, 09:58
Sikerült telepíteni őket. Nagyon jók, főleg az Office. Esetleg angol-magyar szótárat még nem tudnál nekem ajánlani?

> Hungarian -English dictionary (https://market.android.com/details?id=com.slovoed.noreg.english_hungarian.del uxe&feature=search_result) <

Paca
2011-08-28, 10:00
én a google translate-t

https://market.android.com/details?id=com.google.android.apps.translate&feature=search_result

használom, ez online, ha offline vagyok akkor meg az angol szótár nevűt:

https://market.android.com/details?id=tinyappworks.dictionary&feature=order_history

PÉva
2011-08-28, 10:53
Kedves aate és Paca. Egyiket sem sikerült letöltenem. Az előbbi úgy látom, hogy fizetős. Ez még inkább bonyolítja a helyzetet.
Utóbbinál ezt a hibaüzenetet kapom, ha rákattintok az install-ra: There are no Android phones associated with this account. Please sign in with a different account.

Sorry, ha alaphibát vétek, de tényleg kezdő vagyok. Köszönöm.

aate
2011-08-28, 11:14
Kedves aate és Paca. Egyiket sem sikerült letöltenem. Az előbbi úgy látom, hogy fizetős. Ez még inkább bonyolítja a helyzetet.
Utóbbinál ezt a hibaüzenetet kapom, ha rákattintok az install-ra: There are no Android phones associated with this account. Please sign in with a different account.

Sorry, ha alaphibát vétek, de tényleg kezdő vagyok. Köszönöm.
A market-röl csak akkor tudsz letölteni ha bejelentkezel egy Gmail fiókkal!(ha nincs akkor hozzál egyet létre !)

itt egy > nem fizetős verzió (https://market.android.com/details?id=com.bitknights.dict.enghun.free&feature=search_result) <
------------------------------
De letölteni így is csak akkor tudsz ha a Wi-fi vagy 3 G kapcsolatod van !(telefonra érkezik a letöltés )

Érdemes ezt is elolvasnod : Android alapok kezdőknek (http://szamitastechnika-eger.hu/android/android-alapok-kezdoknek-koszonet-erte-aggleanynak-ph-forumarol)

PÉva
2011-08-28, 12:18
Értem. Köszönöm szépen a programot és az olvasmányt is. Hasznos lesz. Köszönöm, hogy segítettél... :) Éva.

Bandesz
2011-08-28, 14:52
Üdvözletem !

Egy megbízható, pontos CPU mérő progit keresek (android 2.3.3), tudtok ajánlani 1 - 2 ilyen alkalmazást?

Választ előre is köszönöm.

PÉva
2011-08-28, 21:33
Kedves Aate! Sikerült gyorsan tanulnom, és elsajátítanom az alapokat. Átmentem a sulim közelébe, és még wifi-t is találtam. Így a Marketen keresztül töltöttem le angol-magyar szótárat, Astro File Managert, Angry Birds játékot, History Erasert, Akkumulátor jelző widgetet... Gondolom ezeknek hasznát fogom venni. Más hasznosat nem leltem, mivel a leírások angolul vannak. Köszönöm még egyszer a segítséged. :D

aate
2011-08-28, 22:24
Kedves Aate! Sikerült gyorsan tanulnom, és elsajátítanom az alapokat. Átmentem a sulim közelébe, és még wifi-t is találtam. Így a Marketen keresztül töltöttem le angol-magyar szótárat, Astro File Managert, Angry Birds játékot, History Erasert, Akkumulátor jelző widgetet... Gondolom ezeknek hasznát fogom venni. Más hasznosat nem leltem, mivel a leírások angolul vannak. Köszönöm még egyszer a segítséged. :D
:):cool::D örül..
Ha valamelyik alkalmazást nem tudod mire jó a Youtube oldalon rá keresel elég sok bemutató videó van fent.

PÉva
2011-08-28, 22:39
Oké, köszi a tippet. Úgy lesz. :) http://forum.androidhungary.com/images/icons/icon14.png

pepeninho
2011-08-29, 00:41
Üdvözletem !

Egy megbízható, pontos CPU mérő progit keresek (android 2.3.3), tudtok ajánlani 1 - 2 ilyen alkalmazást?

Választ előre is köszönöm.

Legalább ha válaszolnak a kérdésedre akkor ne kérdezd újra!!!!

"adatforgalom figyelő alkalmazást? Watchdog (https://market.android.com/details?id=net.rgruet.android.g3watchdog&feature=search_result) vagy a Call meterNG (https://market.android.com/details?id=de.ub0r.de.android.callMeterNG&feature=search_result)"

Bandesz
2011-08-29, 05:58
Elnézést, de igen, akkor épp azt kerestem, és kaptam is rá választ, amit megis köszöntem, de most nem azt kerestem !

CPU = Central Processing Unit, vagyis proci sebesség (terhelés) mérő alkalmazást keresek most, persze ha van ilyen.

JimMorrison723
2011-08-29, 10:56
Elnézést, de igen, akkor épp azt kerestem, és kaptam is rá választ, amit megis köszöntem, de most nem azt kerestem !

CPU = Central Processing Unit, vagyis proci sebesség (terhelés) mérő alkalmazást keresek most, persze ha van ilyen.

Szerintem neked ez (http://www.appbrain.com/app/cpu-master-%28free%29/com.antutu.CpuMasterFree) kell, esetleg egy fizetős (http://www.appbrain.com/app/cpu-usage-monitor/com.pocketappbuilders.cpuusagestatusbar), de az előbbit ajánlom, jobbnak tűnik. :)

Paca
2011-08-29, 12:17
próbáld ki a Setvsel-t. eredetileg nem erre készült,de van egy kis tálcán futó grafikája. hátha megtetszik.

aztán meg az Android Assistant méri a pill.nyi terhelést -is.

Echo005
2011-08-29, 13:22
Csáó!Olyan kérdésem lenne ,hogy nekem van egy samsung galaxy mini tlefonom és ha usb vel csatlakoztatom a kicsikét a géphez akkor tudom megfelelő beállítással használni a gép netét? Előlre is köszi!Szevasztok!

pepeninho
2011-08-29, 14:01

Bocsi, elolvastam. CPU Master-ről jókat hallottam, szerintem próbáld meg azt.

pepeninho
2011-08-29, 14:05
Helló

Leszedtem a Go Launcher EX alkalmazást (nagyon fain). Egyetlen problémám, hogy vannak benne olyan angol szavak maiket nem értek. Ezért leszedtem a gépemre egy magyarosítást, de fogalmam sincs, hogy innen mi a teendőm. Nem root-olt a telefonom. Valaki tud segíteni?

aate
2011-08-29, 16:17
Helló

Leszedtem a Go Launcher EX alkalmazást (nagyon fain). Egyetlen problémám, hogy vannak benne olyan angol szavak maiket nem értek. Ezért leszedtem a gépemre egy magyarosítást, de fogalmam sincs, hogy innen mi a teendőm. Nem root-olt a telefonom. Valaki tud segíteni?
> Ezt olvasd el < (http://logout.hu/bejegyzes/stefi68/go_launcher_ex_magyarul/friss.html)

Paca
2011-08-29, 18:55
esetleg próbáld ki a regina leuncher 3D -t, roppant látványos. jól is mozog,sokmindent tud.

pepeninho
2011-08-30, 15:20
> Ezt olvasd el < (http://logout.hu/bejegyzes/stefi68/go_launcher_ex_magyarul/friss.html)

Elolvastam, sőt, azt hiszem innen szedtem le. De nem tudom, hogy kell telepíteni. ez a problémám. Lehet, hogy vakon vagyok de nem látom ezen az oldalon az instrukciókat. Pedig 2szer átolvastam.:confused:

pepeninho
2011-08-30, 15:25
Köszi, már próbáltam. Enyémen belassul sokszor és amúgy sem tetszik annyira. :S

aate
2011-08-30, 18:48
Elolvastam, sőt, azt hiszem innen szedtem le. De nem tudom, hogy kell telepíteni. ez a problémám. Lehet, hogy vakon vagyok de nem látom ezen az oldalon az instrukciókat. Pedig 2szer átolvastam.:confused:
telepíteni egyszerű átmásolod a sd kártyára majd elindítod.(itt van link a magyar nyelvű (http://www.mediafire.com/?09orvzx76sgk6d4) launcherhez is.) ha meg a nyelvet akarrod csak váltani akkor:

MoreLocale 2 (marketen is fent van ezen a néven)

http://noob.hu/2011/08/30/snap20101101_180831.png http://noob.hu/2011/08/30/snap20101101_180823.png

pepeninho
2011-08-31, 14:44
Fúúú, basszus. Nagyon gyökszi vagyok. Tehát, csatlakoztattam a telefont. Fogtam a fájlt és átmásoltam a telefonba. Utána néztem ez az morelocale2-őt de alapból magyar nálam. Eztán kikapcsoltama telefont majd be de nem változott meg a Launcher nyelvezete. Mit is rontottam el?

Lehet, hogy nekem még reggel van. 10ig melóztam , nem aludtam sokat. :S

aate
2011-08-31, 16:05
Fúúú, basszus. Nagyon gyökszi vagyok. Tehát, csatlakoztattam a telefont. Fogtam a fájlt és átmásoltam a telefonba. Utána néztem ez az morelocale2-őt de alapból magyar nálam. Eztán kikapcsoltama telefont majd be de nem változott meg a Launcher nyelvezete. Mit is rontottam el?

Lehet, hogy nekem még reggel van. 10ig melóztam , nem aludtam sokat. :S
A linkelt launcher régebbi verzió 2.51 - mint ami most elérhető (teljes program-nem csak magyarosítás ! ) , ha frissebb van most a telefonodon akkor lehet az kavar be > v2.53.
Mivel ez régebbi verzióhoz készült magyarosítás. Ha így van akkor távolítsd el a programot és rakd újra csak a (régebbi ) magyar változatot .
De előfordulhat ,töltöttél le hozzá kiegészítőket amikhez természetesen nincs magyar nyelv mivel több ~100 plugin lehet. Amikhez nem készült magyarosítás.
Innentől fogva nincs is értelme ilyen tákolt verziók használatának mert témák pluginok nélkül meg nagyon nem sokat ér a program. A program meg automatikusan felajánlja a frissítéseket is ami lehetséges szintén vissza állítja az eredeti nyelvet.
(Tanuld meg inkább azt a pár alap angol szót mert más programoknál is fogsz velük találkozni )

pepeninho
2011-09-01, 00:37
Igen, igazad van. Sok dolgot töltöttem le vele, szóval esélytelen a magyarosítás. Igazság szerint már egész jól megtanultam kezelni az egész programot (könyvet még nem adok ki belőle) szóval nem is szükséges annyira magyarosítás. Igazából csak a komfortérzet miatt próbálkoztam.

Új kérdésem lenne. Elég bizarr a dolog, remélem van ötletetek. Napi 1-2 alkalommal eljátssza a teló, hogy tárcsázok és nem kapcsolja az illetőt. Azt írja ki, hogy a hívás bezárva, vagy ilyesmi. Bárkit hívok ugyanezt csinálja. Csak a ki-be kapcsolás segít rajta. Amikor bekapcsolom akkor mindig kapok pár sms-t, egy olyan számról, amit ha felhívok azt mondja a kedves hölgy, hoyg ehhez a számhoz jelenleg nincs előfizetés rendelve. Egyébként az sms-ben semmi karakter nincs, egy sima üres üzi jön.
Másik fura szokása, amit ma kezdett, hogy felhívok valakit és az illető nem hall belőlem semmit. Ehhez lehet köze az Allcallrecorder programnak?

Egy szó mint száz, fel...ta az agyamat a telefon az utóbbi 3 napban. :)

Paca
2011-09-01, 06:52
Másik fura szokása, amit ma kezdett, hogy felhívok valakit és az illető nem hall belőlem semmit. Ehhez lehet köze az Allcallrecorder programnak?

igen,határozottan az okozza. én is próbáltam. ezen a készüléken használhatatlan. és nem is találtam működőképes hangrögzitő progit rá.

pepeninho
2011-09-01, 13:36
igen,határozottan az okozza. én is próbáltam. ezen a készüléken használhatatlan. és nem is találtam működőképes hangrögzitő progit rá.

Akkor ezt törlöm is. Pedig hasznos kis program. 2 hete töltöttem le és nem is volt vele gond eddig. :S Köszi az infót.

zsozsoka
2011-09-01, 19:46
Sziasztok . Kérdésem lenne egy olyan emberkéhez aki ismeri a simi folder widget használatát . Köszönöm .

waces
2011-09-01, 20:33
sziasztok,

normalis profile manager kene nekem (lehetoleg free, de ha tenyleg jo, akkor fizetos is lehet).
tudjon ido/location alapjan profilt valtani, kezeljen exceptionoket, stb...

otlet?

koszi elore is

Paca
2011-09-01, 20:49
llama-t próbáltad már? nekem teljesen bejött. asszem tudja mindezt, meg még free is.

pepeninho
2011-09-02, 01:21
Sziasztok . Kérdésem lenne egy olyan emberkéhez aki ismeri a simi folder widget használatát . Köszönöm .

Talán ezzel tudok segíteni:

http://www.youtube.com/watch?v=U2hvkifOUfg

waces
2011-09-02, 07:53
koszi. egesz pofasnak tunik (elobb utobb kikeveredek a menuibol :) )

norbert189
2011-09-02, 16:47
Sziasztok . Tud valaki valami jó szótárprogramot amihez nemkell net wifi ?

pepeninho
2011-09-03, 01:36
Sziasztok . Tud valaki valami jó szótárprogramot amihez nemkell net wifi ?

Free Eng-Hun Dictionary

Marketről leszeded és működik. angol-Magyar. Nem tudom, hogy más nyelveken elérhető-e, de az angol-magyar, magyar-angol nagyon jó rajta. Sok szó és még személyre is szabható a program. Igaz csak a színekkel lehet kicsit játszani.

Attila1970
2011-09-03, 12:12
Free Eng-Hun Dictionary

Marketről leszeded és működik. angol-Magyar. Nem tudom, hogy más nyelveken elérhető-e, de az angol-magyar, magyar-angol nagyon jó rajta. Sok szó és még személyre is szabható a program. Igaz csak a színekkel lehet kicsit játszani.

Ez nagyon jó program.
:-)

Küldte Attila1970 Galaxy S- röl Tapatalkkal

darkside
2011-09-03, 14:54
szia,

milyen szerverhez? alapvetoen gmail az (ertheto modon), ahol push mail van. mas szerverknel (pop3,imap,exchange activesync) nem a klasszikus push mail mukodik, hanem egy automatikus, x percenkenti frissites (klasszikus push mail az a blackberryken van bes/bis szerverekkel, ilyet egyetlen androidos/ioses/wm7es telo se tud).

Már hogyne tudná! Csak éppen, ahogy írtad a gmail fiókokkal!
Elméletileg az exchange fiókokkal is működik.

DS

Standox
2011-09-04, 15:08
Sziasztok olyan prgoram érdekelne htc desire hd ra ami youtubrol lehet zenéket leszedni elöre is köszi

pepeninho
2011-09-05, 14:02
Szerintem jobban jársz ha leszeded a gépre a zenét és azt felviszed a telóra. Youtube-os zenék nagyon bénák. Nincs szinte semmi basszus rajtuk.

darkside
2011-09-06, 08:45
Sziasztok olyan prgoram érdekelne htc desire hd ra ami youtubrol lehet zenéket leszedni elöre is köszi

Azért ez nem olyan bonyolult dolog, én errefelé (https://market.android.com/search?q=youtube+downloader&so=1&c=apps) keresgélnék először!

DS

darkside
2011-09-06, 08:49
Szerintem jobban jársz ha leszeded a gépre a zenét és azt felviszed a telóra. Youtube-os zenék nagyon bénák. Nincs szinte semmi basszus rajtuk.

Egy amúgy is korlátozott visszaadási képességekkel rendelkező eszközön szeretné használni, mondjuk az üres időszakok kitöltésére.
Erre a célra tökéletesen megfelelnek. Gondolom nem otthon az épített zene(mozi) szobában szeretné hallgatni(nézni) őket egy audiofil rendszeren.
A basszus nem minden. Természetesen ettől függetlenül nem a legjobb minőségűek az onnan leszedhető hanganyagok.

DS

pepeninho
2011-09-06, 14:39
" [QUOTE=darkside;39432]Egy amúgy is korlátozott visszaadási képességekkel rendelkező eszközön szeretné használni, mondjuk az üres időszakok kitöltésére.
Erre a célra tökéletesen megfelelnek. Gondolom nem otthon az épített zene(mozi) szobában szeretné hallgatni(nézni) őket egy audiofil rendszeren.
A basszus nem minden. Természetesen ettől függetlenül nem a legjobb minőségűek az onnan leszedhető hanganyagok. "

Ezt mondom én is, csak én másfél sorban közöltem. :P :D

pepeninho
2011-09-06, 14:44
Nem tudja valaki, hogy mi történt a főoldallal? Főoldal alatt azt értem ahol az újdonságokat írják meg. Alkalmazásokról főleg. Ha az oldal címére megyek akkor minden olyan mint régen, kivéve, hogy a cikkek helyet egy kis ikon van amiben ez olvasható " az oldal nem található". Elköltözni nem hiszem, hogy elköltözött a móka egy szerverfrissítés meg nem hiszem, hogy2 hétig tart. tud valaki valami erről? Köszi

nemka
2011-09-06, 17:53
Nem tudja valaki, hogy mi történt a főoldallal? Főoldal alatt azt értem ahol az újdonságokat írják meg. Alkalmazásokról főleg. Ha az oldal címére megyek akkor minden olyan mint régen, kivéve, hogy a cikkek helyet egy kis ikon van amiben ez olvasható " az oldal nem található". Elköltözni nem hiszem, hogy elköltözött a móka egy szerverfrissítés meg nem hiszem, hogy2 hétig tart. tud valaki valami erről? Köszi

42

Mivel a fooldal.hu nem úgy néz ki, ahogy te leírod a jelenséget, ezért gyanítom, hogy te mást nevezel főoldalnak, de igen kicsi a valószínűsége, hogy rajtad kívül más is érti, hogy konkrétan melyik oldalt vesztetted el két hete.

darkside
2011-09-06, 20:39
" [QUOTE=darkside;39432]Egy amúgy is korlátozott visszaadási képességekkel rendelkező eszközön szeretné használni, mondjuk az üres időszakok kitöltésére.
A basszus nem minden. Természetesen ettől függetlenül nem a legjobb minőségűek az onnan leszedhető hanganyagok. "

Ezt mondom én is, csak én másfél sorban közöltem. :P :D

Én pedig azt mondom, hogy teljesen felesleges leszólni a szolgáltatás minőségét, a célnak megfelel.
És, hogy a basszus nem minden. Pláne nem mindegy, min hallgatva!

DS

darkside
2011-09-06, 20:46

Amennyiben a Magyar Google Android információs és közösségi portálra gondoltál, amit bal oldalon felül a "Portál" gombra kattintva, vagy az androidhungary.com címet beírva érhetsz el, akkor az rendben működik.
Több eset lehetséges.
Bannoltad. Szolgáltató bannolta. Egy szolgáltatási hiba folytán nem érted el, a böngésződ pedig cacheből leszedi ezt az infót.
Töröld a böngésződ gyorsítótárát, a látogatott oldalakat és a többit sem árt néha, indítsd újra és mennie kell. Amennyiben mégsem, akkor keress rá a tiltó listákra, ha nincsen, akkor szolgáltatód kérdezd meg.

DS

darkside
2011-09-06, 20:47
42

Mindent visz! :)

DS
.....................

zlatan
2011-09-09, 17:36
Tudnátok ajánlani valami jó kis clock widgetet?
Töltöttem már le a widgetről egyet.Digital clock widget volt a neve,de nem bírtam rávenni,hogy megjelenjen a képernyőn az óra.
Biztos valamit a beállításoknál csesztem el.

Paca
2011-09-09, 19:21
én meg olyasmit keresnék, talán híváskésleltetőnek nevezném. van valami hülye,aki naponta többször is megcsörget,aztán kinyomja mielőtt fölvehetné. arra gondoltam egy app figyelhetné a bejövő hívást és beállítható ideig,vagy csengésszámig blockolná a rezgést és/vagya hangot. létezhet ilyen?

darkside
2011-09-09, 23:14
Tudnátok ajánlani valami jó kis clock widgetet?
Töltöttem már le a widgetről egyet.Digital clock widget volt a neve,de nem bírtam rávenni,hogy megjelenjen a képernyőn az óra.
Biztos valamit a beállításoknál csesztem el.

Widgetként próbáltad kihelyezni?

DS

darkside
2011-09-09, 23:16
én meg olyasmit keresnék, talán híváskésleltetőnek nevezném. van valami hülye,aki naponta többször is megcsörget,aztán kinyomja mielőtt fölvehetné. arra gondoltam egy app figyelhetné a bejövő hívást és beállítható ideig,vagy csengésszámig blockolná a rezgést és/vagya hangot. létezhet ilyen?

Biztosan, de vannak blacklist programok, vagy az alap telefonkönyves változat is.
Valamelyik nap olvastam egy olyan programról, amelyik éppen az ilyen ügynökök és egyebek ellen lett kitalálva.
Csak most éppen marhára nem jut eszembe, hogy melyik portálon, és mi volt a neve. :)

DS

Paca
2011-09-10, 07:14
szólj lécci ha beugrik.

igen,arra is gondoltam valami szerver próbálgatja,hogy élő e a szám,aztán majd jönnek az ügynökök,hogy tukmáljanak. azt tudom még megcsinálni,hogy letiltom az összes nem publikus számot,meg a telefonkönyvben nem szereplőt. csak a munkám miatt ez nem túl jó. ezért gondoltam a késleltetésre.

Badu
2011-09-10, 10:28
Sziasztok!

Nem tudtok véletlenül javasolni egy olyan magyar nyelvű naptárat, amelyben látszik a hetek számozása? (A Samsung Galaxy Ace-hez "gyárilag" telepített naptáron nem látom a hetek számozását. Lehet, hogy valamit át kéne állítanom a telefonomon? :confused:)

Üdv.:
Badu

darkside
2011-09-10, 11:29
Sziasztok!

Nem tudtok véletlenül javasolni egy olyan magyar nyelvű naptárat, amelyben látszik a hetek számozása? (A Samsung Galaxy Ace-hez "gyárilag" telepített naptáron nem látom a hetek számozását. Lehet, hogy valamit át kéne állítanom a telefonomon? :confused:)

Üdv.:
Badu

Amennyiben a google calendarját használod, abban a heti nézetben a jobb felső sarokban van a w37 például.

DS

zlatan
2011-09-10, 11:56
Darkside

Nem.:)
Már tegnap este rájöttem,hogy ez a gond,csak gép nem volt bekapcsolva,így nem tudtam módosítani a HSZ-em.:)
köszi

darkside
2011-09-10, 12:39
Darkside

Nem.:)
Már tegnap este rájöttem,hogy ez a gond,csak gép nem volt bekapcsolva,így nem tudtam módosítani a HSZ-em.:)
köszi

Mármint a widgetekkel kapcsolatban, igaz? :)
Ezért jó a válaszol idézettelt használni.
Akkor aztán tényleg nincsen mit! :)

DS

zlatan
2011-09-10, 12:54
Mármint a widgetekkel kapcsolatban, igaz? :)
Ezért jó a válaszol idézettelt használni.
Akkor aztán tényleg nincsen mit! :)

DS

Igen azzal kapcsolatban.:)
Bocs,csak későn vettem észre,hogy rossz helyre kattintottam.
Hivatalos 2.3-as Gingerbread-ről van valami infó,hogy mikor jelenik meg.

darkside
2011-09-10, 21:33
szólj lécci ha beugrik.

igen,arra is gondoltam valami szerver próbálgatja,hogy élő e a szám,aztán majd jönnek az ügynökök,hogy tukmáljanak. azt tudom még megcsinálni,hogy letiltom az összes nem publikus számot,meg a telefonkönyvben nem szereplőt. csak a munkám miatt ez nem túl jó. ezért gondoltam a késleltetésre.

Nem ugrott még be, hol láttam, de ahogyan ma kutakodtam ezt (https://market.android.com/details?id=com.greythinker.punchback&feature=search_result) találtam, meg ezt (https://market.android.com/details?id=com.guardroid.m.cbp&feature=search_result).

Közben meglett, itt (http://androidhungary.com/2011/08/auto-ring-avagy-hogyan-elozzuk-meg-a-nemkivanatos-hivasokat/) volt úgymond az orrom előtt a portálon. :)

DS

Paca
2011-09-10, 21:37
mondjuk az értékelése elég gyér, de kipróbálom mindenképp. köszi :)

darkside
2011-09-10, 22:07
mondjuk az értékelése elég gyér, de kipróbálom mindenképp. köszi :)

Hátha beválik valamelyik!
A fizetősek is érdekelnek szólj, elküldöm őket.

DS

Andirea
2011-09-11, 21:00
Sziasztok! Tudtok abban segíteni, hogy Go Launcher Exnél elvileg be lehet állítani, hogy az appok gömbként jelenjenek meg, viszont a beállítások között nem találom.. esetleg valaki találkozott már vele?
http://lh5.ggpht.com/-NN6TcduDseQ/TlUWHpTdFFI/AAAAAAAADfU/Zlf_lbL8p8Y/Android%252520Rapid%252520Snap%252520%252520GO%252 520Launcher%252520EX%252520is%252520Another%252520 Homescreen%252520Replacement%252520App%252520%2525 287%252529%252520%252528Copy%252529%25255B2%25255D .jpg?imgmax=800

amateur
2011-09-11, 22:12
Szerintem csak a váltási effektus gömb és épp váltás közben mutatja a képernyőt.

Paca
2011-09-12, 14:00

naszóval! lehet én néztem be a dolgot és nem fals hívások csörgetgetnek meg néha. az van, hogy használok egy hívásblockolót már kezdetektől fogva. abban egyszer beállítottam, hogy a "privát" számokat ne engedje be. aztán megfeledkeztem róla )sajnos nincs semilyen figyelmeztetője,hogy valamit bekapcsoltam, ill. az egy további kérdésem lenne,hogy az ikonja miért tűnik el az értesítési területről? lehet annak valamilyen változása volna a figyelmeztetés). namost az történhetett,hogy mikor hívott egy ilyen "privát" szám,akkor az első csöngetést-rezgést átengedte valahogy a bockoló,aztán utána letiltotta-asszem lassúcska szegény, vagy direkt ilyen lehet? sajnos az ilyen hívás a "fogadatlan hívások" közt sem jelenik meg. szóval ez a koncepció, hogy ezért jött egyegy "megcsörgetés". de nem 100%, hogy így van.
mindenesetre DS az a GANG akármi progi jó,mert beállítható az első időszak hossza,amikor ne csináljon semmit. ill. úgy fogalmaz alarm, de gondolom az a híváshang akar lenni. ki még nem próbáltam.

naszóval: az mitől van,hogy elindítok appokat és anélkül,hogy leállítanám eltűnik az ikonja a tálcáról? de nem mindegyiké. az android assistant pl. nem. meg az llama sem. de pl. egy network speed, meg ez a dnd call blocker,meg szinte minden eltűnik ezeken kívül egy idő után. egyáltalán mitől függ az mi marad kinn? és mikor lépek ki egy app ból? ha a vissza gombbal kihátrálok belőle, vagy csak ha van az adott appnak kilépés gombja és úgy? :)

norbert189
2011-09-12, 18:04
nem tud még valaki mindíg olyan fordító progit ami offline is műxik? megköszönném ha egy címet adnátok :)

nemka
2011-09-13, 12:36
norbert189: A fordítóprogramok a szótárakkal ellentétben akkora adatbázist és feldolgozási kapacitást igényelnek, amit mobil eszközök egyelőre nem igazán tudnak biztosítani. Főleg akkor, ha az egyik nyelv a magyar.

norbert189
2011-09-13, 18:39
értem ezt eddig nemtudtam és szótár ?:)

darkside
2011-09-13, 23:06
naszóval! lehet én néztem be a dolgot és nem fals hívások csörgetgetnek meg néha. az van, hogy használok egy hívásblockolót már kezdetektől fogva. abban egyszer beállítottam, hogy a "privát" számokat ne engedje be. aztán megfeledkeztem róla )sajnos nincs semilyen figyelmeztetője,hogy valamit bekapcsoltam, ill. az egy további kérdésem lenne,hogy az ikonja miért tűnik el az értesítési területről? lehet annak valamilyen változása volna a figyelmeztetés). namost az történhetett,hogy mikor hívott egy ilyen "privát" szám,akkor az első csöngetést-rezgést átengedte valahogy a bockoló,aztán utána letiltotta-asszem lassúcska szegény, vagy direkt ilyen lehet? sajnos az ilyen hívás a "fogadatlan hívások" közt sem jelenik meg. szóval ez a koncepció, hogy ezért jött egyegy "megcsörgetés". de nem 100%, hogy így van.
mindenesetre DS az a GANG akármi progi jó,mert beállítható az első időszak hossza,amikor ne csináljon semmit. ill. úgy fogalmaz alarm, de gondolom az a híváshang akar lenni. ki még nem próbáltam.

naszóval: az mitől van,hogy elindítok appokat és anélkül,hogy leállítanám eltűnik az ikonja a tálcáról? de nem mindegyiké. az android assistant pl. nem. meg az llama sem. de pl. egy network speed, meg ez a dnd call blocker,meg szinte minden eltűnik ezeken kívül egy idő után. egyáltalán mitől függ az mi marad kinn? és mikor lépek ki egy app ból? ha a vissza gombbal kihátrálok belőle, vagy csak ha van az adott appnak kilépés gombja és úgy? :)

Naszóval, ez azért lehet, mert az android rendszer fenntart egy minimális szintet task killer nélkül is. Amikor tartósan 30 mega alá csökkenne a fennmaradó hely, akkor lelövi a régebbi, csak háttérben maradt programokat.

DS

pepeninho
2011-09-14, 13:57
Mindent visz! :)

DS
.....................

bekaphatjátok mind a ketten!!!

pepeninho
2011-09-14, 13:59
értem ezt eddig nemtudtam és szótár ?:)

Marketen fent van egy "free Eng-Hun Dictionary" névre hallgató jószág. Nagyon jó, sok szóval és könnyű áttekinthetőséggel. Offline!

darkside
2011-09-14, 17:04

Nem szeretnéd te azt!
És különben is, mi bajod azzal, hogy a 42-re azt mondtam, hogy mindent visz? Megfelelő irodalmi kulturáltság mellett illene tudni, hogy miről van szó, és egyáltalán semmi köze részemről hozzád!
Ez (http://forum.androidhungary.com/threads/363-Hasznos-Programok-Játékok-Android-Rendszerre?p=39513&viewfull=1#post39513) a rész kiesett, vagy e miatt is bekaphatom?

DS

nemka
2011-09-14, 23:40

Meghagyom a piranhaknak.

De ha megfelelő topikban és kellő magyarsággal kérdeztél volna, akkor talán nem az egyik kedvenc könyvemből való idézettel kezdem a választ.

pepeninho
2011-09-15, 01:49
Meghagyom a piranhaknak.

De ha megfelelő topikban és kellő magyarsággal kérdeztél volna, akkor talán nem az egyik kedvenc könyvemből való idézettel kezdem a választ.

A magyarságommal nincs gond, szerintem kellően választékos és áttekinthető minden írásom. 24 óra meló után sajna csak arra futotta éppen amit akkor láttál. Nagyon sajnálom ha ezzel sértettem a szépérzéked. 42 című könyvről nem hallottam. Azonban úgy éreztem, hogy célozgattok vele valami egyáltalán nem pozitív dologra velem kapcsolatban. Én is idézhetnék könyvekből, filmekből Rád és nem esne jól, mert nem érted miről beszélek. Hiperérzékeny vagyok? Nem hiszem!

NS, köszi a választ, de akkor borult a bili. Egyébként arra gondoltam amit írtál. Azóta is fennáll a probléma, viszont ha innen kattintok vissza akkor nincs hiba.

Jahh, és nem értek a számítógéphez. Sajnálom!!!

Paca
2011-09-15, 07:58
én rövidebb választ adtam volna: nincsmit :D

pepeninho
2011-09-15, 13:13
Azért az Murphy törvénye, hogy a 42. hozzászólásomban írom azt, hogy a 42 című könyvet nem ismerem. :D

darkside
2011-09-15, 20:30
Azért az Murphy törvénye, hogy a 42. hozzászólásomban írom azt, hogy a 42 című könyvet nem ismerem. :D

Mert nincsen ilyen könyv, tudomásom szerint.
Csak, hogy világosan lásd, hogy mit is jelent, fusd át ezt (http://hu.wikipedia.org/wiki/Galaxis_útikalauz_stopposoknak)!
Azt észrevettétek már, hogy a telenor is nagyon rákattant a 42-re az új hálózata miatt, de még eszük ágában sem volt kihasználni ezt a nagyszerű alkalmat? :)

DS

nemka
2011-09-15, 22:25
Azóta is fennáll a probléma, viszont ha innen kattintok vissza akkor nincs hiba.

Próbáld másik böngészővel. Ha azzal sem megy, akkor vagy nem jó címet írsz/másolsz be a címsorba, vagy a DS által írtak valamelyike áll fenn. Legrosszabb esetben nem kívánatos program van a gépen, ami valamiért finnyás az androidhungary.com-ra.

Jahh, és nem értek a számítógéphez. Sajnálom!!!

Bocs, de ez olyan, mintha autóbalesetnél azzal akarna a vétkes sofőr védekezni, hogy nem tud autót vezetni.
Megoldás: tanulj! Könyvet lehet venni kismilliót a témában (oprendszerek, különféle felhasználói programok kezelése, Internet használata stb), és tanfolyamok is vannak.

pepeninho
2011-09-15, 23:52
Mert nincsen ilyen könyv, tudomásom szerint.
Csak, hogy világosan lásd, hogy mit is jelent, fusd át ezt (http://hu.wikipedia.org/wiki/Galaxis_útikalauz_stopposoknak)!
Azt észrevettétek már, hogy a telenor is nagyon rákattant a 42-re az új hálózata miatt, de még eszük ágában sem volt kihasználni ezt a nagyszerű alkalmat? :)

DS

Basszus. Erre viszont egy pillanatig gondoltam csak, mert valamiért nagyon könyvcímben gondolkodtam.

pepeninho
2011-09-15, 23:55
Bocs, de ez olyan, mintha autóbalesetnél azzal akarna a vétkes sofőr védekezni, hogy nem tud autót vezetni.
Megoldás: tanulj! Könyvet lehet venni kismilliót a témában (oprendszerek, különféle felhasználói programok kezelése, Internet használata stb), és tanfolyamok is vannak.[/QUOTE]

Köszi a tanácsot de az a baj, hogy kicsit sem köt le a dolog. Elvagyok vele. Letöltök ezt és amazt, sőt mindent megcsinálok ha leírják, hogy kell, de önszántamból nem tanulnék a témát érintő dolgokat. Amit tanítottak suliban az megmaradt nagyjából, ebből próbálok megélni. Autót nem létszükséglet vezetni, megoldható máshogy. Viszont az internet és a számítógép olyan információkat oszt meg és olyan lehetőségeket nyújt amit más nem pótol, vagy csak részben pótol.

Otyilo Zsere
2011-09-16, 10:20
Menu/Settings/Applications/Manage Applications -> kiválasztod az alkalmazást és -> Move to SD card

Vannak aplikációk melyek direkt az SD-re mennek, de a telefonon terebélyeskedőknek nem ad "move to ..." opciót :(. Segítsétek ki szegény, amatőr androidos barátotokat! ;;)
(galaxy mini-FROYO)

mrteo
2011-09-16, 10:28
Sziasztok!

Keresnék egy olyan bevásárló lista progit, ami az iphonhoz van Shopshop néven.
Amiket találtam az nem azon az elven működik mint ez, azaz van egy törzslista a korábban már vásárolt termékekről, amire ha rábök az ember akkor felkerül az aktuális listára (közben a törzslistáról ideiglenesen eltűnik), ha a megvásárlás után rábökök áthúzza egy vonallal.
Találtam egy 2009-es cikket ami hasonló működésű programot mutat "Grocery list" néven a lemenyou.com kiadásában, de ezt már visszavonták a marketről.

köszi
István

remmington
2011-09-16, 14:16
Sziasztok!

Keresnék egy olyan bevásárló lista progit, ami az iphonhoz van Shopshop néven.
Amiket találtam az nem azon az elven működik mint ez, azaz van egy törzslista a korábban már vásárolt termékekről, amire ha rábök az ember akkor felkerül az aktuális listára (közben a törzslistáról ideiglenesen eltűnik), ha a megvásárlás után rábökök áthúzza egy vonallal.
Találtam egy 2009-es cikket ami hasonló működésű programot mutat "Grocery list" néven a lemenyou.com kiadásában, de ezt már visszavonták a marketről.

köszi
István

Ezt találtam (https://market.android.com/details?id=com.flixoft.android.grocerygadget&feature=search_result) ami talán hasonlít rá mint amit írtál

Paca
2011-09-16, 17:47
szerintem ez is egész jó lehet, nekem bevált, próbáld ki :) (https://market.android.com/details?id=com.xta.foodmkt&feature=order_history)

rtitusz
2011-09-18, 23:38
Nem tudom, hogy volt-e már, de én csak most találkoztam a programmal: Screen Filter. Szenzációs, nem is tudom, hogy hogyan tudtam eddig élni nélküle. Tökéletesen állítható vele 100% pontosággal a telefon fényereje. A Marketen ingyenes, Csak ajánlani tudom! :D
https://market.android.com/details?id=com.haxor
Csak arra figyeljetek, hogy nehogy levegyétek minimumra, mert akkor csak az akksi ki-be segít és egy újra telepítés. Én eljátszottam. :D Sikeresen levettem minimumra, és minden fekete lett.

DDT5
2011-09-19, 14:11
Az Angry Birds-t valaki eltudná küldeni qvga-ba? vice14*citromail.hu Köszönöm!;)

pepeninho
2011-09-20, 01:15
Helló

Ismét egy kérdés. A telefonomnál hívás közben van az egyik sarokban kihangosító funkció, a másikban menü, a harmadikban lenémítás( az én hátterem némítása) a 4. ben nem tudom mi. Na a lényeg az, hogy telefonálás közben valahogy, rejtélyes körülmények közepette lenémítom magam. Nem hall a hívó fél. Gőzöm sincs mi történhet. Nem hiszem, hogy a fülemmel nyomnám le. Van valakinek ötlete? Akár arra, hogy ezt a funkciót, hogy lehet eltüntetni? Köszi előre is. Csáó

mrteo
2011-09-21, 08:22
Köszönöm mindkettőtöknek, ez sem rossz, de nekem a Grocery List grafikája nagyon tetszik, de sajnos minden letöltési link a market-re mutat ahol, már törölték :(

Paca
2011-09-21, 08:26
Köszönöm mindkettőtöknek, ez sem rossz, de nekem a Grocery List grafikája nagyon tetszik, de sajnos minden letöltési link a market-re mutat ahol, már törölték :(

én most néztem,ezt nem törölték:

https://market.android.com/details?id=com.xta.foodmkt&feature=order_history

pepeninho
2011-09-21, 14:58
én most néztem,ezt nem törölték:

https://market.android.com/details?id=com.xta.foodmkt&feature=order_history

Igen, ez tényleg működik. Én is letöltöttem a múltkor. Az egyetlen baja, hogy nem lehet mennyiségeket beírni elé. :S

Paca
2011-09-21, 16:16
Igen, ez tényleg működik. Én is letöltöttem a múltkor. Az egyetlen baja, hogy nem lehet mennyiségeket beírni elé. :S

igen,ez sajnos egy komoly hiányossága. de figyelni kell,hátha változtatnak rajta.

rtitusz
2011-09-21, 16:20
https://g1.gstatic.com/android/market/com.alensw.PicFolder/hi-256-19-3f1780613d7b99ed3a01be60fde151a62c48ca8c (https://market.android.com/details?id=com.alensw.PicFolder&feature=search_result)

Akkor legyen még egy hasznos program a listában; a QuickPic (https://market.android.com/details?id=com.alensw.PicFolder&feature=search_result).

Rengeteg képgaléria kering az Androidos éterben, de ennek ellenére általában a beépített galériát szokták használni az emberek, melyek nem mindig hozzák a kellő élmény mind sebességben, mind kinézetben. Mióta van alapból 3D-s galéria, ami szép is, jó is, azóta a kinézet részt ki lehet pipálni, de a gyengébb telefonokon eltart egy kis ideig amíg betölti a fotókat (néha az SGS-em is megküzd vele). A QuickPic, ugyan nem olyan szép, mint a gyári 3D-s galéria, de gyorsaságával messze elfeledteti ezt velünk. A régi Spicámon csak ezt használtam, hiszen ezzel rögtön betöltötte az összes képet, de az SGS-en is jó szolgálatot tesz.

http://kepfeltoltes.hu/thumb/110921/01_www.kepfeltoltes.hu_.jpg (http://kepfeltoltes.hu/view/110921/01_www.kepfeltoltes.hu_.jpg) http://kepfeltoltes.hu/thumb/110921/04_www.kepfeltoltes.hu_.jpg (http://kepfeltoltes.hu/view/110921/04_www.kepfeltoltes.hu_.jpg) http://kepfeltoltes.hu/thumb/110921/05_www.kepfeltoltes.hu_.jpg (http://kepfeltoltes.hu/view/110921/05_www.kepfeltoltes.hu_.jpg)

Mint már említettem nem a fantasztikus effektjeivel akar kitűnni, hiszen már láttunk ilyet nem is szembetűnőbb helyen, mint az 1.6-os galéria formájában. A készítőinek az volt a célja, hogy egy minél kisebb és gyorsabb képnézegetőt hozzanak létre. Nos, ez sikerült is: a program mérete alig néhány száz kilobájt, a sebessége meg egyszerűen pokoli! Láthatjuk a mappáinkat, illetve mindegyik mappánkból négy képet (ez változtatható listás nézetre is), amelyekre rátapizva megnyílik a mappa. A kb 2000 képemet 2 másodperc alatt megjeleníti, úgyhogy hűha! A görgetés sebességében sincs semmi kivetnivaló. A képek természetesen multi-touch-al nagyíthatók, de ez manapság már magától értetődő. [Itt most lenne egy Smile, ha nem értem volna el a maximálisan berakható képeket]

Pár szóban összegezve: tökéletesen letisztult és fantasztikusan gyors.

norbert189
2011-09-22, 13:04
én egy olyan kérdéssel fordulok hozzátok h sgs2esem van. fényképet hogylehet úgy készíteni h ne a kijelzőn kattoljak hanem valahol máshol mert elég kényelmetlen:S várom a segítségeteket.
előre is kössz

benimi
2011-09-22, 19:56
Hali! Meg tudná nekem mondani valaki ,hogy a valovilág oldalán lévő videókat xperia arc-on miért nem tudom lejátszani? Az élő közvetítés az megy ,és a youtube is.

rtitusz
2011-09-22, 20:42
Az rtl klb nem Silverlight-ot használ a honlapjain a videókra? Ha igen, azt nem fogod tudni lejátszani telefonon.

benimi
2011-09-22, 20:53
Köszönöm a segítséget.
Igazából nem is annyira fontos ,csak mikor böngésztem azt hittem ,hogy a telefonom nem teljes. :)

pepeninho
2011-09-22, 23:43
https://g1.gstatic.com/android/market/com.alensw.PicFolder/hi-256-19-3f1780613d7b99ed3a01be60fde151a62c48ca8c (https://market.android.com/details?id=com.alensw.PicFolder&feature=search_result)

Akkor legyen még egy hasznos program a listában; a QuickPic (https://market.android.com/details?id=com.alensw.PicFolder&feature=search_result).

Rengeteg képgaléria kering az Androidos éterben, de ennek ellenére általában a beépített galériát szokták használni az emberek, melyek nem mindig hozzák a kellő élmény mind sebességben, mind kinézetben. Mióta van alapból 3D-s galéria, ami szép is, jó is, azóta a kinézet részt ki lehet pipálni, de a gyengébb telefonokon eltart egy kis ideig amíg betölti a fotókat (néha az SGS-em is megküzd vele). A QuickPic, ugyan nem olyan szép, mint a gyári 3D-s galéria, de gyorsaságával messze elfeledteti ezt velünk. A régi Spicámon csak ezt használtam, hiszen ezzel rögtön betöltötte az összes képet, de az SGS-en is jó szolgálatot tesz.

http://kepfeltoltes.hu/thumb/110921/01_www.kepfeltoltes.hu_.jpg (http://kepfeltoltes.hu/view/110921/01_www.kepfeltoltes.hu_.jpg) http://kepfeltoltes.hu/thumb/110921/04_www.kepfeltoltes.hu_.jpg (http://kepfeltoltes.hu/view/110921/04_www.kepfeltoltes.hu_.jpg) http://kepfeltoltes.hu/thumb/110921/05_www.kepfeltoltes.hu_.jpg (http://kepfeltoltes.hu/view/110921/05_www.kepfeltoltes.hu_.jpg)

Mint már említettem nem a fantasztikus effektjeivel akar kitűnni, hiszen már láttunk ilyet nem is szembetűnőbb helyen, mint az 1.6-os galéria formájában. A készítőinek az volt a célja, hogy egy minél kisebb és gyorsabb képnézegetőt hozzanak létre. Nos, ez sikerült is: a program mérete alig néhány száz kilobájt, a sebessége meg egyszerűen pokoli! Láthatjuk a mappáinkat, illetve mindegyik mappánkból négy képet (ez változtatható listás nézetre is), amelyekre rátapizva megnyílik a mappa. A kb 2000 képemet 2 másodperc alatt megjeleníti, úgyhogy hűha! A görgetés sebességében sincs semmi kivetnivaló. A képek természetesen multi-touch-al nagyíthatók, de ez manapság már magától értetődő. [Itt most lenne egy Smile, ha nem értem volna el a maximálisan berakható képeket]

Pár szóban összegezve: tökéletesen letisztult és fantasztikusan gyors.

Ez tényleg nagyon jó. Köszönöm ,hogy felhívtad rá a figyelmem. Semmi akadozás, gyors betöltés. Szinte hibátlan.

Ait-Said Sofian
2011-09-23, 06:22
Bumeráng letöltő.. frissült.. :)
LINK (http://logout.hu/bejegyzes/sofian/bumerang_letolto_update/hsz_1-50.html)

Badu
2011-09-24, 07:54
Amennyiben a google calendarját használod, abban a heti nézetben a jobb felső sarokban van a w37 például.

DS

Kedves Darkside!

Megnéztem a google calendárját heti nézetben is, sajnos nem írta ki a hetek számozását a jobb felső sarokban. Mit ronthattam el?

Üdv:
Badu

Badu
2011-09-24, 08:10
Üdv Mindenkinek!

Nem tud valaki javasolni androidra egy könnyen kezelhető magyar nyelvű hívásköltség-, hívás időtartam számláló programot?

Badu

darkside
2011-09-24, 10:43
Kedves Darkside!

Megnéztem a google calendárját heti nézetben is, sajnos nem írta ki a hetek számozását a jobb felső sarokban. Mit ronthattam el?

Üdv:
Badu

Nem tudom(bár én rontottam, bal felső és nem sarok, de mindjárt látni fogod, hol is van), nálam így néz ki alapból a heti nézet:

http://kepfeltoltes.hu/110924/snap20110924_103859_www.kepfeltoltes.hu_.png

DS

darkside
2011-09-24, 10:48
Üdv Mindenkinek!

Nem tud valaki javasolni androidra egy könnyen kezelhető magyar nyelvű hívásköltség-, hívás időtartam számláló programot?

Badu

Magyarról nem tudok, de az összes kezelhető szerintem így is. Call meter NG (https://market.android.com/details?id=de.ub0r.de.android.callMeterNG&feature=search_result).
Szétnézhetsz a két nagy magyar appokat felölelő programban is, hátha: egyik (https://market.android.com/details?id=com.telenor.hu.magyarapps&feature=search_result), másik (https://market.android.com/details?id=com.microbilab.madeinhungaria&feature=related_apps).

DS

Paca
2011-09-24, 11:54
van egy ilyenem: https://market.android.com/details?id=net.anzix.callcost&feature=order_history

meg ez: https://market.android.com/details?id=de.ub0r.de.android.callMeterNG&feature=search_result

elég fapados mindegyik, kéne bőven fejleszteni,de magyar...

bcsaba
2011-09-24, 14:24
Sziasztok, tud valaki olyan progit ami cigaretta leszokást számlál, mennyi ideje, mennyi spórolás stb...
Találtam 1-2 alkalmazást de egyik sem tud magyarul, vagyis ft-ba számolni a spórolást...
Köszönöm előre is!

Badu
2011-09-25, 00:40
Nem tudom(bár én rontottam, bal felső és nem sarok, de mindjárt látni fogod, hol is van), nálam így néz ki alapból a heti nézet:

http://kepfeltoltes.hu/110924/snap20110924_103859_www.kepfeltoltes.hu_.png

DS

Kedves Darkside!

Köszönöm, hogy válaszoltál. Az én magyar Google naptáram sajna nem írja ki a hetek számát. Te biztos, hogy Google naptárat használsz?
Lehet, hogy valami beállítási gond van a naptárammal? :confused:

Viszont 5 perce találtam valamit! Mivel a fórumba nem lehet linkelni, egyszerűen beírom a Google keresőbe: Hányadik hét van? :cool:

(Mivel a gépem ily kontárul, de képes megjeleníteni a hetek számát, a kis hiba miatt szerintem felesleges lenne új naptár-szoftvert telepítenem; bár érdekelne, hogy melyik programot, vagy milyen beállítást használsz.)

Üdvözlettel:
Badu

Badu
2011-09-25, 00:50
Kedves Darkside és Paca!

Köszönöm szépen a javaslataitokat! Azt hiszem a Call meter NG-t kipróbálom, ezt mindketten ajánlottátok.

Üdvözlettel:
Badu

rtitusz
2011-09-25, 00:54
Most vagy a HTC-nek, vagy a Samsungnak nem hagyományos google féle a naptárja, mert ez nálam is tök máshogy néz ki. Ilyen szürke hátterű, nem scrollozható (csak nyilakkal lehet hónapot/hetet/napot váltani), alul kisebb felület van, amit megtapizva új bejegyzés készíthető, és végezetül nekem sem írja ki a hetet. Azaz ír hetet, de csak, hogy a hónap hányadik hete, és ezzel nem nagyon van az ember kisegítve. :)

Paca
2011-09-25, 09:46
Kedves Darkside!

Köszönöm, hogy válaszoltál. Az én magyar Google naptáram sajna nem írja ki a hetek számát. Te biztos, hogy Google naptárat használsz?
Lehet, hogy valami beállítási gond van a naptárammal? :confused:

Viszont 5 perce találtam valamit! Mivel a fórumba nem lehet linkelni, egyszerűen beírom a Google keresőbe: Hányadik hét van? :cool:

(Mivel a gépem ily kontárul, de képes megjeleníteni a hetek számát, a kis hiba miatt szerintem felesleges lenne új naptár-szoftvert telepítenem; bár érdekelne, hogy melyik programot, vagy milyen beállítást használsz.)

Üdvözlettel:
Badu

próbáld ki a gemini calendart -market. kiirja a hetek számát, magyar névnapokat, magyar ünnepek,ismerősök szülinapja,több naptárat tud kezelni,jól paraméterezhetőek az események és magyar nyelvű. az egyetlen nüansznyi negativum,hogy magyar dátumformátumot nem lehet választani. nekem teljesen bevált.

tamli
2011-09-25, 14:58
Sziasztok! olyan programot keresek, amelyikkel a telefonon lévő fájlokat tudom pc-re másolni, természetesen nem az sd kártyán lévőket, hanem a belső memoriában lévőket. Azaz amelyikkel hozzáférek minden fájlhoz a telón.

Üdv, tamli

norbert189
2011-09-25, 15:46
Sziasztok :) egy olyan kérdésem lenne h láttam iphone on olyan progit ami hang alapján megmondja h mi a zene címe előadó stb:) androidra is megvan ez ?:)

rtitusz
2011-09-25, 15:49
Sziasztok :) egy olyan kérdésem lenne h láttam iphone on olyan progit ami hang alapján megmondja h mi a zene címe előadó stb:) androidra is megvan ez ?:)

SHAZAM

https://g0.gstatic.com/android/market/com.shazam.android/ss-480-1-5 (https://market.android.com/details?id=com.shazam.android&feature=search_result)

Paca
2011-09-25, 16:25

soundhound
https://market.android.com/details?id=com.melodis.midomiMusicIdentifier.freem ium&feature=search_result

darkside
2011-09-25, 18:54
Kedves Darkside!

Lehet, hogy valami beállítási gond van a naptárammal?

Viszont 5 perce találtam valamit! Mivel a fórumba nem lehet linkelni, egyszerűen beírom a Google keresőbe: Hányadik hét van?

Üdvözlettel:
Badu

A htc gyári naptára van benne, szerintem ez az alap google naptár, mert csak a widgeteknél írja, hogy azok htc-sek.
Természetesen a fórumban is lehet lineklni(sokan meg is teszik :) ), te ezt (http://www.hanyadikhetvan.hu/) szeretted volna.
Persze vannak még ilyen jelentőségteljes oldlak is, mint például ez (http://milyennapvanma.hu/) és ez (http://isitchristmas.com/).

Szerintem mindhármat érdemes minden internetképes készüléken a kedvenc könyvjelzők közé felvenni, esetleg valamelyiket kezdőlapként beállítani. Az opera koppintásos böngészők gyorshívója (vagy akárhogyan is nevezzék ezeket) is szépen mutatja őket, megnyitás nélkül is. Csak a frissítést kell beállítani. :)

Innen (http://www.filefactory.com/file/cee02bc/n/calendar.zip) leszedheted, amit használok, ha nem települ fel, akkor root jog kell hozzá és berakni a telefonmemória system/app mappába mindkét filet és onnan telepíteni. Ekkor sem biztos, hogy felteszi, lévén ez egy stock app.

DS

darkside
2011-09-25, 18:55
Most vagy a HTC-nek, vagy a Samsungnak nem hagyományos google féle a naptárja, mert ez nálam is tök máshogy néz ki. Ilyen szürke hátterű, nem scrollozható (csak nyilakkal lehet hónapot/hetet/napot váltani), alul kisebb felület van, amit megtapizva új bejegyzés készíthető, és végezetül nekem sem írja ki a hetet. Azaz ír hetet, de csak, hogy a hónap hányadik hete, és ezzel nem nagyon van az ember kisegítve. :)

Még egy érv a htc mellett. :)

DS

darkside
2011-09-25, 18:58
Sziasztok! olyan programot keresek, amelyikkel a telefonon lévő fájlokat tudom pc-re másolni, természetesen nem az sd kártyán lévőket, hanem a belső memoriában lévőket. Azaz amelyikkel hozzáférek minden fájlhoz a telón.

Üdv, tamli

Első körben rootolnod kell a telefont, aztán keresni egy olyan programot, ami képes rá. Egyes készülékeknél az es file explorer is rendesen működik root explorerként, másoknál nem, ilyenkor kell az eredeti root explorer, de ez magában kevés lesz, kell mellé egy samba szerveres file kezelő(az es tudja).

DS

darkside
2011-09-25, 19:00

Esetleg a soundhound (https://market.android.com/details?id=com.melodis.midomiMusicIdentifier.freem ium&feature=search_result).

DS
.......................

darkside
2011-09-25, 19:01
soundhound
https://market.android.com/details?id=com.melodis.midomiMusicIdentifier.freem ium&feature=search_result

Most már azért sem törlöm a saját válaszomat, leginkább ,mert sokkal elegánsabban linkeltem. :P

DS

Paca
2011-09-25, 19:18
most már azért sem törlöm a saját válaszomat, leginkább ,mert sokkal elegánsabban linkeltem. :p

ds

:D :p .

Badu
2011-09-25, 20:08
A htc gyári naptára van benne, szerintem ez az alap google naptár, mert csak a widgeteknél írja, hogy azok htc-sek.
Természetesen a fórumban is lehet lineklni(sokan meg is teszik :) ), te ezt (http://www.hanyadikhetvan.hu/) szeretted volna.
Persze vannak még ilyen jelentőségteljes oldlak is, mint például ez (http://milyennapvanma.hu/) és ez (http://isitchristmas.com/).

Szerintem mindhármat érdemes minden internetképes készüléken a kedvenc könyvjelzők közé felvenni, esetleg valamelyiket kezdőlapként beállítani. Az opera koppintásos böngészők gyorshívója (vagy akárhogyan is nevezzék ezeket) is szépen mutatja őket, megnyitás nélkül is. Csak a frissítést kell beállítani. :)

Innen (http://www.filefactory.com/file/cee02bc/n/calendar.zip) leszedheted, amit használok, ha nem települ fel, akkor root jog kell hozzá és berakni a telefonmemória system/app mappába mindkét filet és onnan telepíteni. Ekkor sem biztos, hogy felteszi, lévén ez egy stock app.

DS

Kedves Darkside és Paca!

Nagyon gyorsak voltatok ma is! Köszönöm!

Azt hiszem első körben felrakom a Gemini Calendart....,

A linkelést ezentúl én is hiperhivatkozásként fogom (http://milyennapvanma.hu/) mellékelni... (http://www.hanyadikhetvan.hu/).

Üdv.:
Badu

Badu
2011-09-25, 20:19
Kedves Darkside és Paca!

Ma is nagyon gyorsak voltatok! Nagyon köszönöm! Sokat segítettetek! :cool:
Először kipróbálom a Gemini Calendart, .... :o

(Ezentúl én is hiperhivatkozással (http://www.hanyadikhetvan.hu/) fogok (http://milyennapvanma.hu/) linkelni (http://isitchristmas.com/).) :p

Üdv.:
Badu

zlatan
2011-09-26, 08:50
Első körben rootolnod kell a telefont, aztán keresni egy olyan programot, ami képes rá. Egyes készülékeknél az es file explorer is rendesen működik root explorerként, másoknál nem, ilyenkor kell az eredeti root explorer, de ez magában kevés lesz, kell mellé egy samba szerveres file kezelő(az es tudja).

DS

Ez azt jelenti,hogy azokat a fényképeket,amiket még a telefonra mentettem le és nem az SD kártyára,nem fogom tudni átmásolni PC-re?
Csak rootolással?
Ne idegesíts.Azon vannak a gyermekünk születésénél készült képek is.

Paca
2011-09-26, 08:58
Ez azt jelenti,hogy azokat a fényképeket,amiket még a telefonra mentettem le és nem az SD kártyára,nem fogom tudni átmásolni PC-re?
Csak rootolással?

ezeket nem tudod SHARE menteni pl. gmailon keresztül? wifin. ha megnézni meg tudod akkor sztem küldeni is.

zlatan
2011-09-26, 09:01
Megnyugodtam.:)
Blutooth-on keresztül is áttudom küldeni.Van pár rövid videóm is.Átmennek azok is ugye?
Hogy lehetnek akkora marhák a Samunál,hogy az alapbeállítás az,hogy a telefonra menti a készített képeket,videókat?

zlatan
2011-09-26, 09:38
Ezt a progit honnan tudnám beszerezni: Hot Spot Viewer
Marketen nem találtam.
Illetve mi a véleményetek róla?

rtitusz
2011-09-26, 11:13
Megnyugodtam.:)
Blutooth-on keresztül is áttudom küldeni.Van pár rövid videóm is.Átmennek azok is ugye?
Hogy lehetnek akkora marhák a Samunál,hogy az alapbeállítás az,hogy a telefonra menti a készített képeket,videókat?

Oda menti a képeket, ahova megmondod neki. Beállítható, hogy a belső sd-re, vagy a külsőre. Lényegében mindegy, mert a számítógép mindkettőt látja, ha rádugod a telefont. A fényképek és videók a DCIM/Camera mappában vannak. Nem egy nagy ördöngősség. :)

zlatan
2011-09-26, 14:14
Oda menti a képeket, ahova megmondod neki. Beállítható, hogy a belső sd-re, vagy a külsőre. Lényegében mindegy, mert a számítógép mindkettőt látja, ha rádugod a telefont. A fényképek és videók a DCIM/Camera mappában vannak. Nem egy nagy ördöngősség. :)

Ááá.Értem így már.Akkor csak félreértettem a dolgokat.
Fene se gondolta,hogy DCIM/Camera mappába menti.:)

Hot Spot Viewer-ről van valakinek infója?

bcsaba
2011-09-26, 16:15
Sziasztok, tud valaki olyan progit ami cigaretta leszokást számlál, mennyi ideje, mennyi spórolás stb...
Találtam 1-2 alkalmazást de egyik sem tud magyarul, vagyis ft-ba számolni a spórolást...
Köszönöm előre is!

Senki? Azért köszönöm szépen!

Paca
2011-09-26, 16:29
Köszönöm előre is!

én tudok:

https://market.android.com/details?id=jp.ne.kutu.Panecal&feature=order_history

ha további segítség kell a használatában, szólsz :D

zlatan
2011-09-26, 19:49
Kis segítséget,javaslatot szeretnék kérni.
Mivel kezdő apuka lettem 2 hete a bevásárlás rám maradt.:)
Hallottam,hogy létezik androidra shopping app.Melyik a legjobb?Melyiket ajánlanátok? Jó lenne,ha magyarul is tudna.

Illetve van-e,olyan e-book app ami kezeli a pdf-et és jó is?

Paca
2011-09-26, 20:02
Kis segítséget,javaslatot szeretnék kérni.
Mivel kezdő apuka lettem 2 hete a bevásárlás rám maradt.:)
Hallottam,hogy létezik androidra shopping app.Melyik a legjobb?Melyiket ajánlanátok? Jó lenne,ha magyarul is tudna.

Illetve van-e,olyan e-book app ami kezeli a pdf-et és jó is?

bevásárláshoz: Hungry Shoplist (https://market.android.com/details?id=com.xta.foodmkt&feature=order_history)

nem magyar,de felvehetsz magyar portékát

darkside
2011-09-26, 21:28
Kedves Darkside és Paca!

Ma is nagyon gyorsak voltatok! Nagyon köszönöm! Sokat segítettetek! :cool:
Először kipróbálom a Gemini Calendart, .... :o

(Ezentúl én is hiperhivatkozással (http://www.hanyadikhetvan.hu/) fogok (http://milyennapvanma.hu/) linkelni (http://isitchristmas.com/).) :p

Üdv.:
Badu

Nincsen mit!

DS
................

darkside
2011-09-26, 21:30
Csak rootolással?

Dehogy is!
A te készülékedben van egy telefon memória (ehhez kell a root), és egy belső memória. Ehhez csak egy file kezelő kell, ami tud hálózati csatlakozást is wi-fi-n keresztül, ilyen például az es file explorer.
Természetesen van még pár más módja is, de ez lényegesen kényelmesebb és egyszerűbb az össze többinél.

DS

darkside
2011-09-26, 21:37
Ááá.Értem így már.Akkor csak félreértettem a dolgokat.
Fene se gondolta,hogy DCIM/Camera mappába menti.:)

Hot Spot Viewer-ről van valakinek infója?

Minden kamera a digitális korszak hajnalától kezdve a készített képek raktározására a DCIM mappát használja.
Red Bull app, gondolom a gyári red bull-os telefonokon rajta van, onnan kell lementeni és megpróbálni feltenni másra.
Amennyiben jól láttam, ez egy bulikereső program, kell lennie még pár ilyennek a marketen, akár a foursquare, google places is megteszik. Vagy éppen ott a magyar cirka.

DS

zlatan
2011-09-27, 00:53
Dehogy is!
A te készülékedben van egy telefon memória (ehhez kell a root), és egy belső memória. Ehhez csak egy file kezelő kell, ami tud hálózati csatlakozást is wi-fi-n keresztül, ilyen például az es file explorer.
Természetesen van még pár más módja is, de ez lényegesen kényelmesebb és egyszerűbb az össze többinél.

DS

Köszönöm szépen!

Astro van fent nekem. Érdemesebb lecserélni file explorer-re?

zlatan
2011-09-27, 08:43
bevásárláshoz: Hungry Shoplist (https://market.android.com/details?id=com.xta.foodmkt&feature=order_history)

nem magyar,de felvehetsz magyar portékát

Köszi.Ez tényleg tök jó.
Csak azt nem bírtam még beállítani,hogy a termékekből ne csak 1 db-ot írjon.
Van erre megoldás?

Paca
2011-09-27, 09:00
Köszi.Ez tényleg tök jó.
Csak azt nem bírtam még beállítani,hogy a termékekből ne csak 1 db-ot írjon.
Van erre megoldás?

sajnos erre még én sem jöttem rá :(

bcsaba
2011-09-27, 09:47
én tudok:

https://market.android.com/details?id=jp.ne.kutu.Panecal&feature=order_history

ha további segítség kell a használatában, szólsz :D

Na végre egy igen értelmes és hasznos válasz, megérte várni rá. ;)
Hány éves vagy, 11?
Azért köszi!

zlatan
2011-09-27, 10:46
Tudja valaki,hogy miért nem érhető el még hivatalosan a Gingerbread (2.3)?
Egyáltalán elérhető lesz?

pepeninho
2011-09-27, 11:54
Hány éves vagy, 11?
Azért köszi!

Paca jó arc, most is segített. :D

Egyébként tök felesleges számolgatni. Én fél éve szoktam le 13 év dohányzás után és egy lyukas garast nem tettem félre a "cigipénzből". Legjobb példa, hogyha csóró vagy akkor is valahogy cigire mindig összekapar az ember egy kis pénzt. Na ugyanígy van az elköltésével ha már nem bagózik. Elmegy egyéb dolgokra. :) Hogy mire? Az rejtély. Na erre kéne egy program. A cigipénz nyomát kereső progi. :)

Fecooo
2011-09-27, 13:51
Sziasztok!
Még elég új vagyok az androidos témában ezért egy kérdéssel fordulnék hozzátok. Adott egy Google Android Tablet ( egy kínai oldalról rendeltem ezért nem is várok nagy dolgokat tőle de azért egy két game jó lenne rá :D) android 2.2 szoft. van rajta. Nem tudom mennyire ismeritek a bejeweled 2 játékot de amikor azt elakarom indítani elöszőr valami Airplay errort írt, most föltettem a kártyára helyesen ahogy olvastam de most meg elindítom,tölt és kb. 1 perc után kilép és nemír semmi hibát. ( arra is gondoltam, hogy talán rootolni kéne és market enabler de mivel ez az első androidos cuccom előbb gondoltam megkérdem hátha valami más van)
A másik kérdésem az, hogy van egy másik tablet is arra is föltettem (2.2 android szoft. azon is ). Ehhez a játékhoz kell internet és van is wi-fi de ezen a tableten annyit ír h downloading és "NaN 0mb of 0mb" ha így mond nektek valamit. Mert 25megát még lekéne töltenie a netről de nem indul, már account is be van állítva és nemtudom mi lehet a probléma, kérlek segítsetek ha tudtok.:)
Üdv: Ferenc

darkside
2011-09-27, 14:55
Köszönöm szépen!

Astro van fent nekem. Érdemesebb lecserélni file explorer-re?

Nekem az es jobban bejött, szerintem egyszerűbben használható, átláthatóbb, mint az astro. Azon nagyon nem jött be az oldalra görgetős menüsor, és valahogy a megosztott hálózati mappák csatlakoztatása sem volt túl stabil. Legalábbis nálam.

DS

darkside
2011-09-27, 14:57
Paca jó arc, most is segített. :D

Egyébként tök felesleges számolgatni. Én fél éve szoktam le 13 év dohányzás után és egy lyukas garast nem tettem félre a "cigipénzből". Legjobb példa, hogyha csóró vagy akkor is valahogy cigire mindig összekapar az ember egy kis pénzt. Na ugyanígy van az elköltésével ha már nem bagózik. Elmegy egyéb dolgokra. Hogy mire? Az rejtély. Na erre kéne egy program. A cigipénz nyomát kereső progi. :)

Kiadások(és bevételek) követésére van jó pár program a marketen, de megteszi egy egyszerű excel tábla is. :)
Természetesen ezek semmit sem érnek, ha az ember nem vezet fel mindent akkurátusan, és nem mondja azt, hogy csak egy csomag rágó volt, ezt most nem írom be. :)

DS

zlatan
2011-09-27, 16:26
Nekem az es jobban bejött, szerintem egyszerűbben használható, átláthatóbb, mint az astro. Azon nagyon nem jött be az oldalra görgetős menüsor, és valahogy a megosztott hálózati mappák csatlakoztatása sem volt túl stabil. Legalábbis nálam.

DS

Köszi.Én is lecseréltem.Egyetlen kérdésem lenne a progival kapcsolatban: mi a menete,hogy a telefonról wi-fi-n keresztül a pc-re másoljak?

Illetve: mivel töröltem az astro-t,így az alkalmazások menüben egy üres hely lett.Nem tett a helyére másik widgetet.
Hogyan tudom ezt orvosolni?

Paca
2011-09-27, 19:49
Hány éves vagy, 11?
Azért köszi!

ezzel arra próbáltam utalni,hogy ehhez elegendő egy számológép,vagy egy excell tábla, mert tényleg egyszerű a kiszámítása. ezért kár sértegetni. azon kívül nincs ilyen app valszeg,mert valaki már beírta volna egyébként, vagy megtaláltad volna Te magad a Marketban.

Senki? Azért köszönöm szépen!

ez után az odadörgölős szemrehányás után nem tudom mire számítottál? peace

én is 20 évig szíttam, aztán az ára télleg nyomtalanul el tud fogyni. én PCket,meg kiegészítőket kezdtem el veszegetni akkoriban és arra fogtam. fogd fel úgy,hogy ha nincs is fizikai hozadéka, az egészségedre mindenképp pozitív hatással van,az meg forintban úgysem mérhető. peace

ui: amúgymeg gratula a leszokáshoz, nem egyszerű feladat. nekem másodikra sikerült. ja és 7,5 éves vagyok :D :P

darkside
2011-09-27, 21:11
Köszi.Én is lecseréltem.Egyetlen kérdésem lenne a progival kapcsolatban: mi a menete,hogy a telefonról wi-fi-n keresztül a pc-re másoljak?

Illetve: mivel töröltem az astro-t,így az alkalmazások menüben egy üres hely lett.Nem tett a helyére másik widgetet.
Hogyan tudom ezt orvosolni?

1, rálépsz a LAN fülre, ott menu->new->server. Itt beállítod a másik gép ip címét, majd anonymoust kipipálod(már, ha a megosztott mappád nem kér jelszót, ha kér, azt állítod be, majd adsz neki egy nevet, ami alapján azonosíthatod, aztán ok.
Utána már csak az a dolgod, hogy rákattintasz, csatlakozik, belépsz a megosztott mappába(többet rak be általában, de csak abban tudsz turkálni, ami ténylegesen megosztásra került az asztali gépeden, ajánlott írási jogot adni a mappára, hogy másolhass bele).
Visszalépsz a local fülre, kiválasztod, ami(ke)t szeretnél, copy, majd lan fül(ha már nyitva van a mappa nézet, akkor), másolás. Ha nincsen, akkor belépsz a megosztott mappába, és ekkor másolás.

1.1, van más módja is, főleg, ha a gépről szeretnél a telefonra másolni sokat-sokat, például így (http://forum.androidhungary.com/threads/1043-DarkSide-dühöngője?p=36918&viewfull=1#post36918).

2, ezt kicsit nem értem. Véletlenül nem a home screenre gondolsz, ahol az indító ikonja volt kint? Oda bármi mást betehetsz, ha hoszána ráböksz, és a felugró listából kiválasztod a számodra szimpatikus dolgot, majd alkalmazást.

DS

rtitusz
2011-09-27, 21:18
2, ezt kicsit nem értem. Véletlenül nem a home screenre gondolsz, ahol az indító ikonja volt kint? Oda bármi mást betehetsz, ha hoszána ráböksz, és a felugró listából kiválasztod a számodra szimpatikus dolgot, majd alkalmazást.

Szerintem a gyári TW Launchert használja, ami nem kicsit iPhone koppintás, és ott oldalra lehet görgetni az oldalakat. Ha az alkalmazások menüben nyomsz egy menü gombot, akkor följön az opció, hogy szerkesztés, és akkor át lehet rendezgetni az appokat. Pl. csinálsz egy oldalt a navigációnak, egyet a játékoknak, egyet a google alkalmazásoknak, szolgáltatásoknak, és így tovább.

darkside
2011-09-27, 21:19
Hány éves vagy, 11?
Azért köszi!

Most komolyan, beírtad a market keresőjébe, hogy cigarette, vagy cigarette counter?
Mert én igen, és csak ezt (https://market.android.com/details?id=com.eryos.android.cigarettecounter&feature=search_result), ezt (https://market.android.com/details?id=com.cigarettecounter&feature=search_result), ezt (https://market.android.com/details?id=cigarette.counter&feature=search_result), ezt (https://market.android.com/details?id=com.EAGINsoftware.dejaloYa&feature=search_result), ezt (https://market.android.com/details?id=com.r2b2droiddev.smokelesssavemorelight&feature=search_result), ezt (https://market.android.com/details?id=com.skatephone.smokecounter&feature=search_result), ezt (https://market.android.com/details?id=com.kryptos.ciggie&feature=search_result), és ezt (https://market.android.com/details?id=com.TCounter&feature=search_result) találtam az első oldalon, amit feldobott.
Engem viszont cseppet sem dob fel, hogy másoknak ennyire nem megy egy egyszerű keresés sem!

DS

darkside
2011-09-27, 21:21
ezzel arra próbáltam utalni,hogy ehhez elegendő egy számológép,vagy egy excell tábla, mert tényleg egyszerű a kiszámítása. ezért kár sértegetni. azon kívül nincs ilyen app valszeg,mert valaki már beírta volna egyébként, vagy megtaláltad volna Te magad a Marketban.

ez után az odadörgölős szemrehányás után nem tudom mire számítottál? peace

én is 20 évig szíttam, aztán az ára télleg nyomtalanul el tud fogyni. én PCket,meg kiegészítőket kezdtem el veszegetni akkoriban és arra fogtam. fogd fel úgy,hogy ha nincs is fizikai hozadéka, az egészségedre mindenképp pozitív hatással van,az meg forintban úgysem mérhető. peace

ui: amúgymeg gratula a leszokáshoz, nem egyszerű feladat. nekem másodikra sikerült. ja és 7,5 éves vagyok :D :P

Egyik nagyok kedves hölgy ismerősöm azt mondta, hogy aki egyszer rászokott, sz soha többé nem tud leszokni. Legfeljebb hosszabb-rövidebb szüneteket tart. :)

DS, aki 35 éve nem dohányzik

darkside
2011-09-27, 21:23
Szerintem a gyári TW Launchert használja, ami nem kicsit iPhone koppintás, és ott oldalra lehet görgetni az oldalakat. Ha az alkalmazások menüben nyomsz egy menü gombot, akkor följön az opció, hogy szerkesztés, és akkor át lehet rendezgetni az appokat. Pl. csinálsz egy oldalt a navigációnak, egyet a játékoknak, egyet a google alkalmazásoknak, szolgáltatásoknak, és így tovább.

Lehet, számomra ezek csak felesleges vackok. Ezért van sok-sok kezdőképernyő, hogy amit használok, azok oda legyen kirakva. Az összes alkalmazás között pedig jól elvagyok az abc sorrenddel is. :)
Szerintem.

DS

rtitusz
2011-09-27, 21:28
Lehet, számomra ezek csak felesleges vackok. Ezért van sok-sok kezdőképernyő, hogy amit használok, azok oda legyen kirakva. Az összes alkalmazás között pedig jól elvagyok az abc sorrenddel is. :)
Szerintem.

DS

Én se azt használom, hanem a LauncherPro-t, nekem jobban bevált mint a gyári:D, még a Spicán szoktam rá, azóta meg nem akarok változtatni, mert megszoktam.

zlatan
2011-09-27, 21:30
Köszönöm szépen.Így már menni fog remélem.

2.kérdésem megoldódott. Home screenre gondoltam.Ha hosszan rányomok,akkor kiteszi widgetnek.Úgy oldottam,meg,hogy szerkesztés-és szépen odahúztam egy ikont az üres helyre.

zlatan
2011-09-27, 21:33

Így van,ahogy gondoltad.:)
Köszi neked is.

Paca
2011-09-27, 22:01
nem értek vele egyet! szerintem meg elhatározás kérdése.
(megtippelem,35 vagy :D. szép időszak,használd ki)

darkside
2011-09-27, 22:10
Köszönöm szépen.Így már menni fog remélem.

2.kérdésem megoldódott. Home screenre gondoltam.Ha hosszan rányomok,akkor kiteszi widgetnek.Úgy oldottam,meg,hogy szerkesztés-és szépen odahúztam egy ikont az üres helyre.

Mondtam én. :)

Menni fog.

DS

darkside
2011-09-27, 22:11
Én se azt használom, hanem a LauncherPro-t, nekem jobban bevált mint a gyári:D, még a Spicán szoktam rá, azóta meg nem akarok változtatni, mert megszoktam.

Nekem sense van. :)

DS
................

darkside
2011-09-27, 22:13
nem értek vele egyet! szerintem meg elhatározás kérdése.
(megtippelem,35 vagy :D. szép időszak,használd ki)

Az elhatározással az a baj, hogy benne a van a leggyengébb láncszem, az ember és a gyarlósága. :)
Jól tippelted. :)

DS

Paca
2011-09-27, 22:19
Az elhatározással az a baj, hogy benne a van a leggyengébb láncszem, az ember és a gyarlósága. :)
Jól tippelted. :)

DS

ez igaz. de akkor is csak azon múlik az eredmény,hogy mennyire erős az elhatározás - vagyaz ijedtség.

darkside
2011-09-27, 22:28
ez igaz. de akkor is csak azon múlik az eredmény,hogy mennyire erős az elhatározás - vagyaz ijedtség.

Az igazi férfi, ha már vért köhög fel, csak azért is megeteti a kis rákocskáit a tüdejében! :)

DS

rtitusz
2011-09-27, 23:44
Akkor, csak hogy arról is legyen szó a topicban amiről szól :) ;

the 8pen , egy alternatív klaviatúra okostelefonokra.

http://www.youtube.com/watch?v=q3OuCR0EpGo

Elnézve a videót bonyolultnak tűnhet, de ha az ember megszokja, állítólag nagyon könnyedén és gyorsan lehet vele gépelni. Szintén megtalálhatóak olyan billentyűk is, mint a backspace, shift, enter és természetesen egy gomb, amelyik a számokat hozza elő, ezen kívül az ékezetes, betűk és más speciális karakterek is megtalálhatók.

Elérhető 2.2+ oprendszerű telefonokon. Szerintem érdemes kipróbálni, ha van rá az embernek egy kis ideje.

https://g0.gstatic.com/android/market/com.eightpen.android.eightpen/hi-256-0-1c96d37cedd05505a11a8ec0bb26a282165898a5 (https://market.android.com/details?id=com.eightpen.android.eightpen&feature=search_result)

zlatan
2011-09-28, 22:23
Sziasztok!
Egyszer valaki említette,hogy van egy program amivel valóban ki lehet lépni a skype-ból,de az istenért nem jut eszembe.Légyszi segítsetek!
Egyébként működik skype-on a videóhívás is rendesen?

zlatan
2011-09-28, 22:45
Vagy a skype esetében,mindegy,ha nem lép ki,akkor ha fent van az Advanced task cleaner pro?

Paca
2011-09-29, 07:32
Az igazi férfi, ha már vért köhög fel, csak azért is megeteti a kis rákocskáit a tüdejében! :)

DS

ez nem az igazi férfi ismérve,hanem a hülyéé :O

zlatan
2011-09-29, 09:54
Bocs,de még egy kérdésem is lenne :)
Galaxy S-en a Samsung app frissítésit mielőtt letiltottam volna,felajánlott 4 db-ot.Valami játékok lehetnek.Érdekes,mert nincs is telepítve nekem játék.
Hogy bírom megértetni vele,hogy nekem nem kellenek ezek?
A samsung app ikonon ott figyel mindíg egy 4-es.Gondolom azt jelzi,hogy 4 frissítés van.

Más:
Köszi Darkside.Kipróbáltam a wi-fi-s másolást,és tökéletesen működik.
Skype-os dologra megoldás? :)

galilei
2011-09-29, 10:51
sziasztok
van-e olyan progi, ahol tudom szabályozni, hogy az egyes programok használják-e a 3G-t vagy sem.
Az apndroid -al ahogy látom nem lehet, vagy be van kapcsolva vagy tiltva az összes progira.
Annyit szeretnék, hogy ne updateljen ne töltsön le adatokat , csak bizonyos progik esetén, email, navigáció, stb.
Köszönöm !

rtitusz
2011-09-29, 11:17
Rootolt telefon esetén ajánlom a droidwall-t. Hasznos egy alkalmazás.

galilei
2011-09-29, 11:53
sajna nem rootolt, sőt egyelőre nem is lehet, tehát olyan kellene amelyhez nem kell rootolni a telót. köszi

pepeninho
2011-09-29, 13:59
Hali

Hallott valaki valami nagyon rosszat a Neo-ról amiért érdemes lenne elgondolkodni azon, hogy ne vegye meg az ember? Ha valaki tud valamit akkor majd válaszoljon legyen szíves. Köszi

darkside
2011-09-29, 21:11
Vagy a skype esetében,mindegy,ha nem lép ki,akkor ha fent van az Advanced task cleaner pro?

Utolsó emlékeim szerint a skype új verzióiban van kilépés gomb a menü gomb alatt.
Igen, ha a tsak killerrel kilövöd, akkor is teljesen kilép.
Elméletileg a te készülékeden megfelelően működik a videóhívás is.
A minőségével én nem vagyok kibékülve asztali gépen sem, pedig hd kamera és elég széles sáv áll rendelkezésre.

DS

darkside
2011-09-29, 21:14
ez nem az igazi férfi ismérve,hanem a hülyéé :O

Ebben a stádiumban, már nyugodt szívvel adózhat az összes szenvedélyének, sőt, ez már bakancslistás (https://market.android.com/search?q=bucket+list&so=1&c=apps) program lesz. :)

DS

darkside
2011-09-29, 21:15
Galaxy S-en a Samsung app frissítésit mielőtt letiltottam volna,felajánlott 4 db-ot.Valami játékok lehetnek.Érdekes,mert nincs is telepítve nekem játék.
A samsung app ikonon ott figyel mindíg egy 4-es.Gondolom azt jelzi,hogy 4 frissítés van.

Más:
Köszi Darkside.Kipróbáltam a wi-fi-s másolást,és tökéletesen működik.
Skype-os dologra megoldás? :)

Nincsen mit!
Lásd kicsit feljebb.

DS

zlatan
2011-09-29, 22:38
Igazán köszönök mindent.:)
Most látom,hogy az új Skype-ban valóban van kilépés gomb.:)

Lehet,hogy nem itt kellene feltennem,de megkísérlem.
Gondoltam ma kipróbálom az Allshare funkciót.Mivel a Samu Tv-hez nincs wifi stickem,így megpróbáltam a WD média playeremmel összehozni.
És láss csodát,meg is találta a WD-t.
Viszont hiába indítom el a kivetíteni kívánt videót,csak a telefonon látom.A tv-n semmi,WD-n sem látok semmit.
Ötlet?

Geró
2011-09-29, 23:14
Sziasztok!
Van egy androidos Hyundai tv set -top boxom ami elvileg tudna netezni de nálam a tv nél nem megoldható hogy kábeles net legyen de wi-fi viszont van a házba és vettem is hozzá egy asus wi-fi sicket de ezt hiába dugom bele nincs net ,nincs a dobozán hogy kompatibilis az androiddal de viszont a vezeték nélküli mini klaviatúra az működik vele pedig elvileg az sem tudna az androiddal . Léci aki tud segítsen hogy esetleg milyen menüpont alatt tudnám felismertetni vele a stick et vagy esetleg milyen progit szegyek le hozzá .
A segítséget előre is nagyon köszönöm.
Üdv.:Gergő

rtitusz
2011-09-29, 23:14
A samsung app ikonon ott figyel mindíg egy 4-es.Gondolom azt jelzi,hogy 4 frissítés

A beállítások/programok/samsungapps alatt beállíthatod, hogy soha ne értesítsen.

darkside
2011-09-30, 08:52
Sziasztok!
Van egy androidos Hyundai tv set -top boxom ami elvileg tudna netezni de nálam a tv nél nem megoldható hogy kábeles net legyen de wi-fi viszont van a házba és vettem is hozzá egy asus wi-fi sicket de ezt hiába dugom bele nincs net ,nincs a dobozán hogy kompatibilis az androiddal de viszont a vezeték nélküli mini klaviatúra az működik vele pedig elvileg az sem tudna az androiddal . Léci aki tud segítsen hogy esetleg milyen menüpont alatt tudnám felismertetni vele a stick et vagy esetleg milyen progit szegyek le hozzá .
A segítséget előre is nagyon köszönöm.
Üdv.:Gergő

Kicsit zavaros.
A telefonon lévő netet szeretnéd megosztani a set top box-val?
Vagy a box androidos oprendszerű?

DS

darkside
2011-09-30, 08:54

Gondoltam ma kipróbálom az Allshare funkciót.Mivel a Samu Tv-hez nincs wifi stickem,így megpróbáltam a WD média playeremmel összehozni.
Viszont hiába indítom el a kivetíteni kívánt videót,csak a telefonon látom.A tv-n semmi,WD-n sem látok semmit.
Ötlet?

Csodás világ tárul fel néha a menü gomb megnyomásával. :)
Van a média playeren kijelző? DLNA képes?

DS

rtitusz
2011-09-30, 10:21

Ötlet?

Az allshare-rel én is így jártam, bár nekem a tv-m ezer éves (régi crt, de legalább 72 cm, és vagy 500Kg :)), de van egy tuti kis sony dvd lejátszóm, és azon mennie kellett volna, de nem akarta kivetíteni, pedig wifin látta. Viszont pont ma szereztem be egy tv kábelt a telefonhoz, úgyhogy ez a rész kipipálva. Igaz a jack-RCA átalakító nem a legtutibb felbontást adja (800*480), de legalább ráköthető szinte minden tv-re. :D

zlatan
2011-09-30, 12:33
Csodás világ tárul fel néha a menü gomb megnyomásával. :)
Van a média playeren kijelző? DLNA képes?

DS

Jól van na,nem kell szekálni.:))
MP-n nincsen kijelző,csak egy led világít,ha elindul a film.
Eredetileg nem DLNA képes,de egy mókolt firm segítségével tudok pc-ről is másolni rá filmeket wi-fi-n keresztül.
Illetve az a fura számomra,hogy a telefon látja a WD-t,de mégsem játssza le.

Lehet,hogy be kell ruházzak egy Samsung tv-hez való USB wi-fi-re.

zsolt160
2011-09-30, 16:10
Most látom,hogy az új Skype-ban valóban van kilépés gomb.:) Egy régibe tényleg volt, aztán frissített és eltűnt, csak Sign out van nálam. Verzió: 2.1.0.46

Paca
2011-09-30, 16:22
amióta megvette a microfost csak a baj van vele.

zlatan
2011-09-30, 18:54
Egy régibe tényleg volt, aztán frissített és eltűnt, csak Sign out van nálam. Verzió: 2.1.0.46

Igen sign out van.És nem is látom a futó alkalmazások között utána.