PDA

Teljes verzió megtekintése : Kijelző probléma

Decepticon
2012-06-05, 20:33
Lassan kötelező lesz, hogy minden új csúcsmobil hibás megjelenítővel kerüljön piacra, a jelek szerint ez alól a már megjelenése előtt egekig magasztalt Samsung Galaxy S3 sem kivétel. Az XDA Developers fórumtagja, Zanr Zij árulta el, hogy a nála járt készülék megjelenítőjével komoly gondok akadnak. A Galaxy S3 modell állítása szerint végleges, IMEI számmal is ellátott piaci változat, így nem egy fejlesztői telefonról van szó, amely később módosított, javított verzióban kerülhet a boltokba. Az alábbi fotókon egyértelműen látható a gond, maximum fényerőn a fehér erős rózsaszínbe vált. A Samsung Galaxy S3-at a Galaxy S2, a Galaxy Note, valamint a HTC One X készülékekkel hasonították össze.

http://www.telefonguru.hu/txt/hirek/kepek/sgs3-pink-screen_20120522.jpg

Fontos tudni: A telefont a Gorilla Glass 2-höz tervezték, amelyet ráolvasztanak a kijelzőre, azt pedig a keretre. Ez a megoldás hatalmas mértékben megnöveli az esetleg pórul járt felhasználó kiadását a kijelzőcserére.

rtitusz
2012-06-05, 20:36
Fontos tudni: A telefont a Gorilla Glass 2-höz tervezték, amelyet ráolvasztanak a kijelzőre, azt pedig a keretre. Ez a megoldás hatalmas mértékben megnöveli az esetleg pórul járt felhasználó kiadását a kijelzőcserére.

Ezt úgy írtad, mintha az S1-en és S2-n olcsó lenne a kijelzőcsere, ami köztudottan a legdrágább az androidos piacon. :)

jimbo
2012-06-05, 21:00
SGS II vs SGS III

http://www.youtube.com/watch?v=5DQ_UAtrnOg&feature=youtube_gdata_player

A kijelzőhiba is megfigyelhető.

rtitusz
2012-06-05, 23:27
SGS II vs SGS III

http://www.youtube.com/watch?v=5DQ_UAtrnOg&feature=youtube_gdata_player

A kijelzőhiba is megfigyelhető.

Az egyértelműen látszik, hogy átlag felhasználónak felesleges a váltás.
A vibrálás szerintem is inkább interferencia a kamera és kijelző között, ebből nem szűrnék le végleges ítéletet.

jimbo
2012-06-06, 12:13
Az egyértelműen látszik, hogy átlag felhasználónak felesleges a váltás.
A vibrálás szerintem is inkább interferencia a kamera és kijelző között, ebből nem szűrnék le végleges ítéletet.

De akkor is rózsaszín… remélem ezt hamar javítják. :-)

rtitusz
2012-06-06, 12:45
De akkor is rózsaszín… remélem ezt hamar javítják. :-)

Igaz, viszont érdekes, hogy nem mindegyik. Ott van a videóm, amin 10 egymás mellé van rakva, és van amelyik jó, van amelyik rózsaszín, de olyan is van, ami sárgás. Ugyan olyan körülmények között voltak, úgyhogy ugyan olyannak kéne lenniük, de mégsem azok.

Decepticon
2012-06-06, 15:33
Szép egy baleset lett volna, ha mindegyik elszíneződik :D Azért tértek vissza az AMOLED Plus-ra, mert az Super AMOLED Plus beéghet és a kék ledek hamar elhasználódhatnak ergo rövidebb életű a kijelző. Az AMOLED-en milyen csodálatos a fekete, áradozott mindenki. Na de a fehérrel mi lesz? Az egyik olyan, mintha sétáltatós kutya piszkított volna a kijelzőre, a másikat meg Barbinak gyártották. Mi lesz Hófehérkével?!

Üdv, Dec

apaszka
2012-09-14, 19:39
Szép egy baleset lett volna, ha mindegyik elszíneződik :D Azért tértek vissza az AMOLED Plus-ra, mert az Super AMOLED Plus beéghet és a kék ledek hamar elhasználódhatnak ergo rövidebb életű a kijelző. Az AMOLED-en milyen csodálatos a fekete, áradozott mindenki. Na de a fehérrel mi lesz? Az egyik olyan, mintha sétáltatós kutya piszkított volna a kijelzőre, a másikat meg Barbinak gyártották. Mi lesz Hófehérkével?!

Üdv, Dec

Nekem is lila volt,és samu kijelzős! Nokia N8 am van! És sikerült egy ,más tipusut kiharcolni bele,ami 100% os
Azért gáz !
Tavasszal S3 mat akartam venni!

KeeKee
2013-01-09, 04:45
Helló Decepticon. Próbáltam neked írni privit de valamiért nem tudtam. A probléma a következő lenne. A Samsung s3 asom gorillaja betört. Lehet kapni valahol hozzá? Mert a csere elég drága :-$ Köszi előre is a választ.
Üdv. Krisztián

zsolt160
2013-01-09, 06:32
Mivel nincs megfelelő hozzászólásod ezért nem küldhetsz. Nos ha bontottat nem találsz esetleg, akkor csak a drága megoldás marad....

Decepticon
2013-01-09, 09:18
Helló Decepticon. Próbáltam neked írni privit de valamiért nem tudtam. A probléma a következő lenne. A Samsung s3 asom gorillaja betört. Lehet kapni valahol hozzá? Mert a csere elég drága :-$ Köszi előre is a választ.
Üdv. Krisztián

Szia!

A kijelző még a rezisztív kijelzők korában volt külön szerelve. Mivel a jelenlegi kapacitív kijelzők nagyon vékonyak, összeragasztják őket az üveggel.Nem lehet őket többé szétválasztani. Kis kollégám javaslata a célszerű, szerezni kell egy bontott kijelzőt. Nem lesz egyszerű :-(

Üdv, Dec

rtitusz
2013-01-09, 16:41
Szia!

A kijelző még a rezisztív kijelzők korában volt külön szerelve. Mivel a jelenlegi kapacitív kijelzők nagyon vékonyak, összeragasztják őket az üveggel.Nem lehet őket többé szétválasztani. Kis kollégám javaslata a célszerű, szerezni kell egy bontott kijelzőt. Nem lesz egyszerű :-(

Üdv, Dec

HOX-nak külön van, csak egy kis ragasztás tartja össze a szélein.

KeeKee
2013-01-09, 17:31
Tehát akkor mit tudnék csinálni? :-\ mi lenne a leg célszerűbb? Boltban 42 ezer:-\ elég húzós....
Hol tudnék bontottat találni?

Köszönettel : Krisztián

Decepticon
2013-01-09, 18:25
HOX-nak külön van, csak egy kis ragasztás tartja össze a szélein.

Azt hiszem elhamarkodottan válaszoltam, nem néztem utána eléggé. Valóban, a Galaxy S III-nál is külön van a Front Glass és a az LCD Screen.

A neten beszerezhető az üveg, jelentősen olcsóbban mint az egész egyben. Persze a garancia ilyenkor messze ugrik a készülékről, valamint mérget vennék rá, hogy marad nyoma a cserének.

Hozzávalók:
- természetesen egy új Corning® Gorilla® Glass 2 (http://www.amazon.com/Samsung-GT-i9300-Display-included-Replacement/dp/B008DC8N5G)
- a fenti linken a szereléshez szükséges kittet is adják hozzá, de ha csak a kijelző van, akkor szükség lesz egy lapos műanyag csavarhúzóra és egy vékony hegyű papírvágó késre
- egy LCD antisztatikus törlőkendő (nekem gumírozott van, nagyon bevált)
- hőlégfúvó vagy ha nincs más, akkor lehetőleg turbó fokozattal ellátott hajszárító
- pár óra izgalmas szabadidő

Csere menete:

1. Akkumulátor, SIM és SD kárty eltávolítása
2. A hátlap akár vissza is tehető
3. A kijelzőt CSAK az ALSÓ jobb vagy bal oldali SARKON szabad megbontani!
Óvatosan melegítsd a megbontani kívánt sarkot. Ne feledd, nem megolvasztani akarod, csak lágyítani a ragasztót!
4. Amikor a felület már meleg, de nem forró, meglehet próbálni óvatosan a káva és az üveg közé dugni a papírvágó kés hegyét. Ismétlem, csak bedugni és nem azonnal feszegetni! Ha nem egy, nagyon óvatosan újra meg kell melegíteni és lehet újra próbálni.
5. Amikor sikerül a hegyet aládugni, akkor óvatos melegítés mellett annyi felületet kell megbontani (NEM FELFESZÍTENI) hogy a műanyag csavarhúzó aláférjen.
6. A műanyag csavarhúzót bedugjuk a hézagba és előmelegítjük számára azt a szakaszt, amit nyitni szeretnénk. A csavarhúzót oldalra húzva kell az üveget leválasztani. Ha sikerült jól megmelegíteni a ragasztót, akkor a csavarhúzó vastagsága ad annyi feszítőerőt, ami szétválasztja a felületeket.
7. A Glass Screen leválasztása után a ragasztó maradványokat le kell kaparni a káváról. (ERRE A MŰANYAG CSAVARHÚZÓ AJÁNLOTT. HA MEGSZALAD, NEM OKOZ KÁRT)
8. Az LCD antisztatikus törlőkendővel tisztára töröljük az LCD Touch Screen-t. Oldalról belenézve ne legyen rajta homályos folt (SEMMILYEN TISZTÍTÓ FOLYADÉKOT NEM HASZNÁLHATSZ, CSAK A SZÁRAZ TISZTÍTÓKENDŐT!)
9. Az új Corning® Gorilla® Glass 2 hátuljáról eltávolítod a fóliát. A hátulján már gyárilag ott a ragasztó, ahhoz a felülethez nem szabad hozzáérni. A kijelzőt a széleinél fogva először alul illesztve befekteted a helyére.
10. Lefeded a törlőkendővel és nem túl erős nyomással szépen az élek mentén a kávára simítod az üveget.
11. Kezet fogsz magaddal és a tükörben megereszthetsz egy vigyort is, készen vagy.

A műveletről találtam videót is, íme: Hogyan cseréljünk Gorilla Glass kijelzőt sérült készülékünkön. (http://www.youtube.com/watch?v=W4Gx5fLy0NQ&NR=1&feature=endscreen)

Még egyszer elnézést kérek mindenkitől a fals infó miatt, munkából írtam és nem néztem utána elég alaposan a dolognak.

Üdv, Dec

rtitusz
2013-01-09, 19:51
Persze nagy eséllyel nem lesz tökéletes, el kell dönteni, hogy megéri-e.

jimbo
2013-01-09, 20:20
Azt hiszem elhamarkodottan válaszoltam, nem néztem utána eléggé. Valóban, a Galaxy S III-nál is külön van a Front Glass és a az LCD Screen.

Üdv, Dec

Azért a kardodba ne dőlj bele és a hídról se ugorj le. :)
Részben igazad volt. Gyárilag a samu szervizben nem tudsz így hozzájutni külön-külön csak egyben. De valóban be lehet szerezni csak az érintő panelt is, viszont elég macerás megcsinálni még a profi szervizeseknek is.

Tapatalk 2-vel küldve az én GT-I9300-ről

KeeKee
2013-01-10, 04:29
Baszki de rendesek vagytok :-$ Köszönöm szépen. És szerintetek ha megveszem az üveget bele akkor tmobileba kicserélik?

KeeKee
2013-01-10, 04:39
:-\ azt írja hogy a címemre nem rendelhető :-\

jimbo
2013-01-10, 10:10
Baszki de rendesek vagytok :-$ Köszönöm szépen. És szerintetek ha megveszem az üveget bele akkor tmobileba kicserélik?

Tényleg azt gondolod, hogy hozott anyagot kicserélnek egy hivatalos szervizben? :)

jimbo
2013-01-10, 10:12
Az én kijelzőm még mindig törött, már lassan fél éve.
Most tartok ott, hogy bruttó 40ezerbe tokkal vonóval cserélik, hivatalosan.

KeeKee
2013-01-10, 18:42
Az én kijelzőm még mindig törött, már lassan fél éve.
Most tartok ott, hogy bruttó 40ezerbe tokkal vonóval cserélik, hivatalosan.

És a hivatalos mit takar rendes szolgáltató szervizben pl. Tmobile?

jimbo
2013-01-10, 19:54

Samsung szervizfutár helyben szervizzel. ;)

Decepticon
2013-01-10, 20:35

A prémium telefonokhoz jár a futár szolgáltatás, de akár háznál is elvégzik a javítást.

Gondolom nem kell külön mondanom, hogy a Galaxy S II és III ebbe a kategóriába tartozik.

Üdv, Dec

KeeKee
2013-01-12, 10:05
A prémium telefonokhoz jár a futár szolgáltatás, de akár háznál is elvégzik a javítást.

Gondolom nem kell külön mondanom, hogy a Galaxy S II és III ebbe a kategóriába tartozik.

Üdv, Dec

És hol találom meg a szervizt és kb mennyiert csináljak?

nemka
2013-01-12, 15:09
KeeKee: Samsung honlap főoldalán Prémium szervizfutár. Az összeget pedig megkérdezed tőlük telefonon, vagy e-mail-ben, vagy a honlapon keresztül küldött üzenetben.

KeeKee
2013-01-13, 09:30
KeeKee: Samsung honlap főoldalán Prémium szervizfutár. Az összeget pedig megkérdezed tőlük telefonon, vagy e-mail-ben, vagy a honlapon keresztül küldött üzenetben.

Köszönöm szépen. Már rendeltem egy üveget de fehérben sikerült a telom meg kek :-D Így elég necces ;-)

rtitusz
2013-01-13, 11:31
Köszönöm szépen. Már rendeltem egy üveget de fehérben sikerült a telom meg kek :-D Így elég necces ;-)

Szétszedni a panelt és rárakni az új üveget; na az a necces. Szervizben sem csinálnak ilyet, és nem véletlenül.

jimbo
2013-02-08, 09:22
Ha valakinek törött a kijelzője, érdemes felhívni a szervizfutárt, mert nekem most 30 ezret mondtak mindennnel együtt hivatalosan.
Az eddigiekhez képest ez már jó ár. :)

joeker
2013-02-11, 12:27
Üdv mindenkinek!
Látom nagyon taglaljátok a témát a betört s2 s3,ragasztott teknologiával gyártott üveg
kijelzőcserével kapcsolatban!
Nekem nagyobb problémát okoz az üveg beszerzése itthonról,mint maga a szerelés!
Galaxy notom front üvege bepókhálósodott,és úgy döntöttem nem költök rá 50k-t,hanem megcsinálom magam!
Nem vagyok kezdő a témában rengeteg telefon szereltem már,de ez nekem is sok volt!
Természetesen sikeres volt a leválasztás az lcd-ről mindössze 4ó alatt.
Ha megtennétek,hogy utána néztek hogy hol lehetne itthon külön üveget venni azt megköszönném.
Természetesen külföldi oldalakon rengeteg van,de nem szeretnék 1 hónapig várni!
Ha segítségre van szükségetek ezzel kapcsolatban,és ha csak az üveg sérül akkor segíthetek persze nem 40k ra gondoltam!
Köszönöm József

jimbo
2013-02-11, 15:45
Üdv mindenkinek!
Látom nagyon taglaljátok a témát a betört s2 s3,ragasztott teknologiával gyártott üveg
Galaxy notom front üvege bepókhálósodott,és úgy döntöttem nem költök rá 50k-t,hanem megcsinálom magam!
Nem vagyok kezdő a témában rengeteg telefon szereltem már,de ez nekem is sok volt!
Ha megtennétek,hogy utána néztek hogy hol lehetne itthon külön üveget venni azt megköszönném.
Ha segítségre van szükségetek ezzel kapcsolatban,és ha csak az üveg sérül akkor segíthetek persze nem 40k ra gondoltam!
Köszönöm József

Én már megcsináltattam, 30k-ért hozták a gyári kijelzőt és kb 15 perc alatt végeztek is.
Nekem ez necces lenne, hogy a ragasztott kijelzőt az érintőpaneltől megszabadítsam (hajszárító, hőlégfúvó, sütő) és pormentesen visszategyem rá az újat.

joeker
2013-02-11, 17:50
Persze ez a legegyszerűbb megoldás,
kijelző Üveggel kapcsolatban nem tudnál segíteni?
Köszi

joeker
2013-02-11, 18:07
Persze ez a legegyszerűbb megoldás!
Üveggel kapcsolatban tudnátok segíteni?
Köszöntem

jimbo
2013-02-11, 20:26
Persze ez a legegyszerűbb megoldás,
kijelző Üveggel kapcsolatban nem tudnál segíteni?
Köszi

Azt a neten keresgélj, mert hivatalos szerviz kijelző nélkül nem cseréli. Ebayen nézelődj, néhány hozzászólással feljebb KeeKee be is rendelt egy érintőpanelt. Próbáld őt elérni.

negator
2013-02-12, 13:48
Tudom a legtöbb esetben már késő, de van egy cég ami nagyon profi cuccokat gyárt telefonos és tabletek kijelzőjének a megvédésére.

http://www.spigen.com/

Csaby
2013-03-12, 16:43
Én már megcsináltattam, 30k-ért hozták a gyári kijelzőt és kb 15 perc alatt végeztek is.
Nekem ez necces lenne, hogy a ragasztott kijelzőt az érintőpaneltől megszabadítsam (hajszárító, hőlégfúvó, sütő) és pormentesen visszategyem rá az újat.

Szia.
Nekem is repedt a kijelzőm,és felhívtam a samsung ügyfél szolgálatot,de ők nem foglalkoznak kijelző cserével.Megadták Pécsen az lérhetö hivatalos samsung szerviz tel.számát.Felhívtam őket de 62000ft mondtak a az s3 kijelző cserére.Elég röhejes hogy kb 110ezer ft-os telefon kijelzője 62ezerbe kerül.:mad:
A t-mobilnál 42ezerbe kerül.:(
(jimbo) Neked hol cseréltek 30ezerért??
Köszi.

rtitusz
2013-03-12, 18:41
Szia.
Nekem is repedt a kijelzőm,és felhívtam a samsung ügyfél szolgálatot,de ők nem foglalkoznak kijelző cserével.Megadták Pécsen az lérhetö hivatalos samsung szerviz tel.számát.Felhívtam őket de 62000ft mondtak a az s3 kijelző cserére.Elég röhejes hogy kb 110ezer ft-os telefon kijelzője 62ezerbe kerül.:mad:
Köszi.

Samsung szerviz futár. Írta is.

Csaby
2013-03-13, 07:07
Én is azt hívtam,és adtak egy másik tel.számot,mivel én Pécsi vagyok.És ők mondták a 62ezer ft-t.

Samsung szerviz futár. Írta is.

jimbo
2013-03-13, 22:55
Szia.
Köszi.

A saját házamban. :)
Rögtön törés után én is beszaladtam egy samu szervizbe, ahol nekem is 60-65 közé saccolták a cserét.
Én nem hívtam őket, hanem emailt írtam, majd ők hívtak időpontot egyeztetni. Hozzám egy budaörsi cégtől jöttek ki, talán Telemax Kft, de nem biztos. Viszont mennek vidékre is.
Azt mondta a srác, hogy mindig változik az ára az euro függvényében, mert ők is Angliából kapják.

andris000086
2013-06-24, 21:40
Sziasztok! Csak érdeklődöm, hogy találkoztatok-e olyan problémával galaxy S3 esetében hogy full fekete háttérnél is világít a kijelző? Egy sima éjszakai óra alkalmazással jöttem rá, azután kipróbáltam egy teljesen fekete háttérrel is. Nem gyengén világít, pedig AMOLED technológia révén nem szabadna. Hozzáteszem: mellétéve egy másik amoled kijelzős telefont sötétben az S3 kijelzője TFT-nek tűnik. Nem vicc. Szerintetek ez hiba? Köszi előre is a segítséget!

ekencse
2013-08-06, 13:19
Üdv mindenkinek!
Köszönöm József

Szia József,

Tudnál segíteni? samsung S3 üvegcsere ügyben? email ekencse71*gmail.com. Részleteket megbeszéljük priviben. Köszi

kackac
2013-08-25, 21:15
Sziasztok!

Mivel túl magasnak találtam a kijelzöm cseréjét a szervizben és ügyes gyereknek tartom magam kipróbáltam a YouTube-s kijelző üveg cserét.
Most végeztem a művelettel.

SIKERÜLT

Mi sem bizonyítja jobban mint az hogy most is erről írok.
Jó 2 óra szabadidős tevékenység volt.

pdafanosxy
2014-09-06, 21:06
Hali all
egy jó haveromnak az S3-as telóján az üzenet betűi egyik napról a másikra nagyok lettek. Van ugye a beállításban a betű méret kiválasztás, de nem marad meg a beállított betű. Tudtok valami javaslatot a problémára? Fontos és sürgős lenne mert egy kedves barátom telója.
Előre is köszönöm!

zsolt160
2014-09-06, 21:44
Menteni mindent, aztán FR!

pdafanosxy
2014-09-06, 22:34
Köszi a választ, amugy gondoltam. Olvastam viszont hogy megoldás lehet: sms-be be menni és a hangerő gombbal lehet fel-vagy le változtatni a betű méretet. Amúgy bekaphatott vmi vírust?