PDA

Teljes verzió megtekintése : Mit, hogyan? - Kérdések, kérések gyűjtőhelye

oldal : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11

PDAfanos
2012-11-17, 17:14
oké, nagyon köszi akkor ezek szerint teszek és ráhajtok :) Szólok ha érdemleges tapasztalatom van, vagy vmi gáz van. :) na szal ismét thnx

Haladjunk
2012-11-17, 17:16
Köszönöm a play-ről letöltött remote desktop működik.:rolleyes:

PDAfanos
2012-11-17, 17:24
'Először telepíteni kell a harmadikat (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.menny.android.anysoftkeyboard&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5tZ W5ueS5hbmRyb2lkLmFueXNvZnRrZXlib2FyZCJd), és csak utána a nyelvi filet. Utána már ott lesz a beállítások között is.

DS '

..hehe ezt néztem is.... éreztem hogy mintha ez is kellene. thnx.

leszedtem! És meg is jelent !!! :)) ott, abban a menüben ahol írtam fentebb h nem látható az előzö nyelvi Pack. Mostmár hozzá férhető, szal innentől már menni fog, köszi

darkside
2012-11-17, 19:16
Köszönöm a play-ről letöltött remote desktop működik.:rolleyes:

Nincsen mit!
................

DS

darkside
2012-11-17, 19:17
'Először telepíteni kell a harmadikat (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.menny.android.anysoftkeyboard&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5tZ W5ueS5hbmRyb2lkLmFueXNvZnRrZXlib2FyZCJd), és csak utána a nyelvi filet. Utána már ott lesz a beállítások között is.

DS '

..hehe ezt néztem is.... éreztem hogy mintha ez is kellene. thnx.

leszedtem! És meg is jelent !!! :)) ott, abban a menüben ahol írtam fentebb h nem látható az előzö nyelvi Pack. Mostmár hozzá férhető, szal innentől már menni fog, köszi

Már nem azért de mindkét általad letöltött program leírásában benne van, hogy csak kiegészítő és kell hozzá az alap szoftver.

DS

morzsolya
2012-11-17, 19:33
Sziasztok!

Alcatel ot-991 el szeretnék Farmeramázni, de ugyebár nem támogatja az Adobe Flash Playert a telefon :((

Van esetleg erre valami megoldás, telefon cserén kívül??? :))

Decepticon
2012-11-17, 19:51
Sziasztok!

Alcatel ot-991 el szeretnék Farmeramázni, de ugyebár nem támogatja az Adobe Flash Playert a telefon :((

Szia!

Root, aztán gyári Adobe Flash Player törlése és az utolsó kiadás telepítése. Böngészőnek nálam kimagaslóan a Dolphin jött be. Ha más nem, akkor ultranbook vásárlása lehet célszerű, a telefoncserén kívül ;-)

Üdv, Dec

darkside
2012-11-17, 20:14
Sziasztok!

Igen. Csinálj valami értelmeset inkább, mondjuk olvass egy könyvet! Akár az enyémet is(nem is, még nem végleges). :)

DS

PDAfanos
2012-11-18, 15:31
Már nem azért de mindkét általad letöltött program leírásában benne van, hogy csak kiegészítő és kell hozzá az alap szoftver.

DS

igen, de az egyik szoftverről gondoltam hogy a másik (amely megnevezésében benne van h "languie pack" ) kiegészítő szoftvere. Nem gondoltam hogy egy harmadik is kell, ezt a 2-t gondoltam egységesnek. De igazad van jobban el kellett volna olvasni. és tudom hogy 2-ből áll, de én az előző 2-t gondoltam 1-nek, nnna :)) Köszi

PDAfanos
2012-11-18, 15:35
más probléma: ugye a telómat használtan vettem, a ICS úgy lett rá téve, amúgy gyors meg minden, de időnként olyat csinál hogy kissé elalványodik-és pár perc múlva felerősödik a kijelző fényereje. És ezt többször csinálja. Akku kb 3/4-ig feltöltve, még feléig sem merül le, direkt figyelem. Ez a jelenség vajjon mitől lehet? és mivel lehetne orvosolni?
a másik, hogy a korábbi telómra rátettem egy olyan appot hogy " futó alkalmazások mutatása" (valami hasonló volt a neve, a Marketől szedtem le egyszer) és a home screenre lehetett kirakni, egy kis téglalapban volt megjelenítve. Mivel nem csináltam ezekről bekappot, ezért nem emléxem mi lehetett egyszerűen próbáltam a Marketnál rákeresni többféle képpen, az általam korábban letöltötteket is néztem, de nem találom. :( Nem ismeritek mi lehetett? Mutatja az aktuális futó alkalmazást és mikor ráklikkelsz, le nullázhatod az éppen futó cuccokat. Talán ismerős vkinek....

PDAfanos
2012-11-18, 16:16
az előző app-keresésemhez még annyit h itt

http://www.youtube.com/watch?v=_XUV1ZPBKjA

az 5:09-től is látható a srác kezében lévő készülék kijelzőjének felső részén. Na ezt keresem.

rtitusz
2012-11-18, 19:07
más probléma: ugye a telómat használtan vettem, a ICS úgy lett rá téve, amúgy gyors meg minden, de időnként olyat csinál hogy kissé elalványodik-és pár perc múlva felerősödik a kijelző fényereje. És ezt többször csinálja. Akku kb 3/4-ig feltöltve, még feléig sem merül le, direkt figyelem. Ez a jelenség vajjon mitől lehet? és mivel lehetne orvosolni?
a másik, hogy a korábbi telómra rátettem egy olyan appot hogy " futó alkalmazások mutatása" (valami hasonló volt a neve, a Marketől szedtem le egyszer) és a home screenre lehetett kirakni, egy kis téglalapban volt megjelenítve. Mivel nem csináltam ezekről bekappot, ezért nem emléxem mi lehetett egyszerűen próbáltam a Marketnál rákeresni többféle képpen, az általam korábban letöltötteket is néztem, de nem találom. :( Nem ismeritek mi lehetett? Mutatja az aktuális futó alkalmazást és mikor ráklikkelsz, le nullázhatod az éppen futó cuccokat. Talán ismerős vkinek....

Automata fényerő van beállítva? Mert akkor változhat a fényerő.

PDAfanos
2012-11-18, 21:23
Automata fényerő van beállítva? Mert akkor változhat a fényerő.

Igeeen!!! Köszi
És ez baj, vagy célszerű így hagynom, vagy vegyem ki ? Mert 2 választási lehetőség az "automata fényerő"-nél, "OK" illetve "Mégse". Melyiket válasszam? Az automata fényerő mivel függ össze, tulajdonképpen ennek mi a szerepe? Érzékeli ha kinn vagyok pl. napfénynél és egy sötétebb helyiségben? Mert lakás szobájában csinálta ezt a változást, holott nem is mozogtam különböző fényviszonyok között, mégis változott a kezembe. Nem találtam összefüggést mitől világosodott vagy halványúlt el. Köszi a jótanácsot hogy hagyjam vagy vegyem ki az automata fényerőt.

szekaa
2012-11-19, 10:59
Sziasztok!

Nagy fába vágtam a fejszém, illetve egyenlőre csak szeretném nagy fába vágni! Vásároltam egy kínai telefont, amiben nincsen magyar nyelv és ezt szeretném hozzáadni az FW-hez, ill. cwm recoveryt-bár azt utólag is hozzá lehet adni, szóval egyenlőre a nyelv kérdésre koncentrálnék. Elolvastam Apoth Android honosítás1-2-3 cikkét, amiben rengeteg hasznos információhoz jutottam, de nem teljesen tisztázódott bennem a végére, hogy amennyiben a teljes rom magyarítást szeretném elvégezni, akkor elég-e mindösszesen a framework-res.apk-t kibontani, és abba injektálni a magyar nyelvi xml tartalmat, majd aláírás után visszarakni az eredeti romba és ezzel meg is vagyok? Sem a settings.apk-t sem a build.prom-ot nem kell módosítani?

Köszönettel
Attila

szekaa
2012-11-19, 12:01
Nincs szerkesztés gomb, ergo megválaszolom magamnak, hogy hát inkább boldogan élék az angol nyelvű fw-mmel, ugyanis, kb. majdnem a framework mappa teljes tartalmát módosítani kéne... meg még ezt-azt a system mappában is... Nulla androidos tapasztalattal ez kicsit nagy falat lenne...

Bocs hogy zavartam.

Üdv:
Attila

rtitusz
2012-11-19, 12:19
Nincs szerkesztés gomb, ergo megválaszolom magamnak, hogy hát inkább boldogan élék az angol nyelvű fw-mmel, ugyanis, kb. majdnem a framework mappa teljes tartalmát módosítani kéne... meg még ezt-azt a system mappában is... Nulla androidos tapasztalattal ez kicsit nagy falat lenne...

Bocs hogy zavartam.

Üdv:
Attila

Félmegoldás a MoreLocal2 program. Ajánlom.

szekaa
2012-11-19, 16:03
Félmegoldás a MoreLocal2 program. Ajánlom.

Sajnos ezen a kinai csodan nem segit. (en meg nem tudtam probalni, de akinek van attol kaptam az infot.)

rtitusz
2012-11-19, 16:17
Sajnos ezen a kinai csodan nem segit. (en meg nem tudtam probalni, de akinek van attol kaptam az infot.)

Pedig kéne. Mindössze annyit csinál a program, hogy a letöltött programokkal elhiteti, hogy a rendszer nyelve a magyar, tehát amelyik program tud magyarul, az magyarul fog kommunikálni. A telefon ettől még nem lesz magyar nyelvű.

darkside
2012-11-19, 18:46

Bocs hogy zavartam.

Üdv:
Attila

Van szerkesztés gomb, csak nem úgy hívják(hozzászólás módosítása), és csak bizonyos ideig él a hozzászólás után. :)

DS

GyaxyBoy
2012-11-19, 22:05
az előző app-keresésemhez még annyit h itt

http://www.youtube.com/watch?v=_XUV1ZPBKjA

az 5:09-től is látható a srác kezében lévő készülék kijelzőjének felső részén. Na ezt keresem.

Az egy widget. Alapból van minden androidos telón sztem.
Feladatkezelőnek hívják ha arra gondolsz.

Üdv.

Bepötyögve egy telefonról...

Szkuri
2012-11-20, 13:37
Sziasztok, tudnátok segíteni? Bekapcsolom a kamerát megnyillik majd kidob egy egy üzenetet, hogy ismeretlen hiba történt... És nem is tudom használni... Már 100 sor ujrainditottam, az arckamera működik :-) plz help

zsolt160
2012-11-20, 16:02
FR, ha utána se jó szerviz. Ha jó akkor egyesével vissza a programjaid (használni egy napot, utána a következő), kiszűrni melyik okozta a gondot.

Szkuri
2012-11-20, 17:13
FR ??? Az meg mi a lopikula??Falhoz Rugni??:( :)

zsolt160
2012-11-20, 17:36
Mit, hogyan? [FAQ/GYIK] topikba ITT (http://forum.androidhungary.com/threads/1176-Mit-hogyan-FAQ-GYIK) minden le van írva, kezdetnek jó lenne átolvasnod!
FR Factory Reset, az az a gyári beállítások visszaállítása. Minden adat törlődik a telefonról, és alaphelyzetbe áll, mint ha most vennéd ki a dobozból.
Kikapcsolt állapotba nyomni a Home gombot+Volume Fel+bekapcs gombokat. Részletesebbet ITT (http://www.hard-reset.com/samsung-galaxy-s3-hard-reset.html)találsz!

Szkuri
2012-11-20, 18:10
OK közben Google barátom megmondta. így sem változott a helyzet. úgyhogy Agyvérzés van...

Palkó1985
2012-11-20, 20:28
Helló All!
Egy T-mobileos Zte Grand X In-t sikerült beszereznem a napokban, problémám az hogy Windows Xp-s asztali gépemre dugva nem látják egymást, nem talál illesztőprogramot, először "Android Phone" feluró szöveg a Windowstól, utána meg hiba az eszköz telepítése során"... 4.0.4-es rendszer van rajta, a számítógépes USB-kapcsolatnál pedig (MTP)-ben van.
Találkozott már valaki hasonló esettel? Előre is köszi a választ! pacsi

darkside
2012-11-20, 21:29
Helló All!
Egy T-mobileos Zte Grand X In-t sikerült beszereznem a napokban, problémám az hogy Windows Xp-s asztali gépemre dugva nem látják egymást, nem talál illesztőprogramot, először "Android Phone" feluró szöveg a Windowstól, utána meg hiba az eszköz telepítése során"... 4.0.4-es rendszer van rajta, a számítógépes USB-kapcsolatnál pedig (MTP)-ben van.
Találkozott már valaki hasonló esettel? Előre is köszi a választ! pacsi

Az mtp nem mindig jó. Háttértárként kell kapcsolódni, hogy tudjál másolni rá(mass storage).
A drivereket pedig a telefonhoz tartozó szinkronizáló program szokta tartalmazni, amit a gyártó oldalán biztosan megtalálsz.

DS

patky77
2012-11-21, 12:06
Sem a google-ban sem pedig itt nem találtam választ a kérdésemre. Lehet rosszul kerestem, de már 2-3 órája próbálkozom.

Telefont cseréltem és szeretném áthozni 1-2 alkalmazás és játék régi állapotát az új telefonomra.
Kérdésem: Mi ennek a módja? Van rá lehetőség?

Teljes mentést csináltam az SD-ről PC-re. A régi (galaxy ACE) már nincsen a tulajdonomban. Lehet már késő bánat?
Ha mégsem, akkor mit kellene áttennem az új telefonra (S advance) és hova hogy tovább tudjak pl játszani egy játékot. Konkrétan az Ice Age Village érdekelne.

Válaszotokat köszönöm.

darkside
2012-11-21, 13:26
Sem a google-ban sem pedig itt nem találtam választ a kérdésemre. Lehet rosszul kerestem, de már 2-3 órája próbálkozom.

Telefont cseréltem és szeretném áthozni 1-2 alkalmazás és játék régi állapotát az új telefonomra.
Kérdésem: Mi ennek a módja? Van rá lehetőség?

Teljes mentést csináltam az SD-ről PC-re. A régi (galaxy ACE) már nincsen a tulajdonomban. Lehet már késő bánat?
Ha mégsem, akkor mit kellene áttennem az új telefonra (S advance) és hova hogy tovább tudjak pl játszani egy játékot. Konkrétan az Ice Age Village érdekelne.

Válaszotokat köszönöm.

A teljes könyvtárat, amiben a játék és az állapot mentések voltak.
Leginkább akkor fog működni, ha a programok verziószáma azonos, nem érkezett a mentés és a visszaállítás között új verzió.

DS

Smokin
2012-11-21, 22:22
Sziasztok azt szeretném meg tudni hogy lehet beállitani a zenelejátszonál az album boritokat,mert mindig egyforma v. nem is rakbe egyáltalán semmit.már mindent probáltam.

Köszi

patky77
2012-11-23, 11:34
A teljes könyvtárat, amiben a játék és az állapot mentések voltak.
Leginkább akkor fog működni, ha a programok verziószáma azonos, nem érkezett a mentés és a visszaállítás között új verzió.

DS
Szia,

Köszönöm, hogy időt szakítottál a kérdésemre.
Sajnos amint átmásolom az SD kártyán tárolt megfelelő mappa tartalmát a telefonra és elindítom a játékot, akkor letölt egy 1mb körüli valamit és újból a teljesen új játék kezdődik.
Esetleg valami más ötlet?

Köszönöm.

botizoor
2012-11-23, 18:14
Sziasztok !
Az van,hogy beállítottam ,hogy legyen a telefonomon Mintás zár, gondolom mindenki tudja mit jelent az..
Amikor megnyomom a gombot,hogy tudjam használni a telefont akkor ez jön elö : http://kepfeltoltes.hu/121123/screenshot-1353690168449_www.kepfeltoltes.hu_.png
Meg lehetne azt oldani ,hogy az ne jöjjön elö,hanem csak ennyi: http://kepfeltoltes.hu/121123/screenshot-1353690177805_www.kepfeltoltes.hu_.png

A lényeg ,hogy ne kelljen a korongot elhúzzam,hogy utána feloldja és elöjöjjön a mintás zár...hanem direkt úgy a mintás zár mükodjon.

holian
2012-11-23, 19:34
Sziasztok,

Szeretnék tablet-et vásárolni. Már kinéztem egyet, de azon nincs Magyar nyelv. Tudnátok két dologra választ adni:

- ha nem Magyar egy tablet, akkor a PLAY-t korlátozás nélkül használhatom? Mindent le lehet tölteni ugyanúgy?
- Magyar nyelvet lehet varázsolni a tablet-re?

Köszi

zsolt160
2012-11-23, 19:44
Olyan rom-ot kell feltenni amiben van Magyar nyelv. Play az csak a gmail fiókkal működik, nem a nyelvel.

holian
2012-11-23, 19:48
Zsolt,

Köszönöm a gyors válaszod. Igazából az engem nem zavar ha angol nyelvre van állítva. Csak nem tudom milyen "hátránya" lehet hogy ha nem Magyar nyelvű a Rom.

De ha mindent ugyan úgy fel tudok telepíteni akkor semmi gond.

Decepticon
2012-11-24, 12:39
Zsolt,

Köszönöm a gyors válaszod. Igazából az engem nem zavar ha angol nyelvre van állítva. Csak nem tudom milyen "hátránya" lehet hogy ha nem Magyar nyelvű a Rom.

De ha mindent ugyan úgy fel tudok telepíteni akkor semmi gond.

Szia!

A "hátrányok":
- ékezetek hiánya,
- magyar alkalmazásokat külön keresned kell, mivel az alapnyelv miatt az angol környezet az alap.

Ezeken kívül semmi hátrány. Már, ha ezek hátránynak mondhatóak.

Üdv, Dec

Decepticon
2012-11-24, 12:48
Szia!

Az első képen a képernyőzár látható, míg a második képen a feloldó képernyő, ami lehet password vagy minta. Az Android a képernyőzárral védi a rendszert, a további biztonságot az illetéktelenek ellen a feloldó képernyő adja. A képernyőzár alap és annak részét képezi a feloldó képernyő. Vagy nem használod, vagy megszokod. Sokat egyébként nem ér. Minden elhagyott készülék szolgálatba áll új gazdájánál, ha hozzáértő kezekbe kerül. Már pedig előbb-utóbb ott köt ki.
Ha a családtagjaid elől szeretnél információt elzárni, arra vannak egyéb megoldások is.

Üdv, Dec

botizoor
2012-11-24, 16:10
köszi a választ .kellemes estét.

nyasuny
2012-11-29, 07:04
Sziasztok!

Pentagram Eon Prine P5330-as tabletet mi módon szokás rootolni?
SuperOneClick megfelel erre a célra is vagy más más megoldást javasolnátok?

mokuska
2012-11-30, 17:07
Helló!
Valaki megtudná mondani, hogy a háttérkép galéria hol rejtőzködik? Bele kéne tennem egy képet mert nem tudok máshonnan hátteret választani a lock screen-nek csak onnan. Azt hiszem az alap galériából is lehetett választani addig amíg le nem töröltem. Appot nem találtam erre.

rtitusz
2012-11-30, 17:20
Helló!
Valaki megtudná mondani, hogy a háttérkép galéria hol rejtőzködik? Bele kéne tennem egy képet mert nem tudok máshonnan hátteret választani a lock screen-nek csak onnan. Azt hiszem az alap galériából is lehetett választani addig amíg le nem töröltem. Appot nem találtam erre.

Simán lehet betenni galériából, és beállításokból is. (Egyébként az általad említett módszerhez root kéne, és teljesen ésszerűtlen, valamint felesleges.)

xtaki
2012-11-30, 17:22
Szevasztok!

ASUS Transformer TF300T tabletem van, hozza most vettem egy docking stationt.
A Tableten cyanogenmod 9 fut.

Sajnosa docking station nem mukodik vele
Van valakinek egyszeru gyogymodja? avagy vissza kell raknom ra az eredeti asus oprendszert?
annak mi lenne a legegyszerubb mondja?

rtitusz
2012-11-30, 17:27
Szevasztok!

ASUS Transformer TF300T tabletem van, hozza most vettem egy docking stationt.
A Tableten cyanogenmod 9 fut.

Sajnosa docking station nem mukodik vele
Van valakinek egyszeru gyogymodja? avagy vissza kell raknom ra az eredeti asus oprendszert?
annak mi lenne a legegyszerubb mondja?

Valószínűleg a CM9 a gondja. A legegyszerűbb megoldás, ha csináltál a gyári romról egy nandroid backup-ot, hogy azt vissza állítod.

xtaki
2012-11-30, 17:35
nem az enyem volt a cucc, amikor felpakoltak a cyanogentmode-t.
szoval nincs mentesem

mi a bonyolultabb, de jarhato ut?

mokuska
2012-11-30, 17:39
Simán lehet betenni galériából, és beállításokból is. (Egyébként az általad említett módszerhez root kéne, és teljesen ésszerűtlen, valamint felesleges.)

A telefon root-olva van és épp ezért lett a probléma. Opciók--->Kijelző--->Képernyő---> és itt a képernyő lezárása háttérképnél csak a háttérkép-galériát ajánlja fel. Ezért kéne egy alternatív megoldás, hogy az általam választott kép legyen ott.

zsolt160
2012-11-30, 22:43
Valahol be lehet állítani, hogy kihangosítva vegye fel egyből a telefon a hívást. Csak nem találom, hogy hol? Valaki esetleg?

PDAfanos
2012-12-01, 07:58
most futtatom ezt a AIR Push Detectort és a kis zöld kereszt továbbra is ott van a értesítési sávban, viszont kilistázott egy appot, nevezetesen a Línear Equations matekos appomat. Akkor most mivan? Lehet hogy ez a matekos appom nem is az aminek látszik és ez is egy hulladék? Mert ez a detector-izzé ezt listázta ki a lefuttatása után. Nem értem. Lehet én nem csinálok jól vmit? Dehát csak le kell futtatni.

addons detector! minden szemetet eltakarított, kiszűr! úgy tűnik bevált (nálam), ajánlani tudom. Marketől (Google play)leszedhető.

bandi
2012-12-01, 18:04
sziasztok!
a kérdésem az lenne hogy hogyan lehet kitenni gyorshívás widget-et ZTE Blade 3-on? mint pl galaxy3-nál? köszi

zsolt160
2012-12-01, 18:54
Nos talán nem tűnt fel, de ebben a topikban nem kérdezünk, itt a válaszok vannak. A megfelelő topiknak is hasonló a címe, legközelebb oda tessék írni! rtitusz, légyszí tedd át!
http://forum.androidhungary.com/threads/1193-Mit-hogyan-K%C3%A9rd%C3%A9sek-k%C3%A9r%C3%A9sek-gy%C5%B1jt%C5%91helye

darkside
2012-12-01, 21:49
A telefon root-olva van és épp ezért lett a probléma. Opciók--->Kijelző--->Képernyő---> és itt a képernyő lezárása háttérképnél csak a háttérkép-galériát ajánlja fel. Ezért kéne egy alternatív megoldás, hogy az általam választott kép legyen ott.

Igaz, hogy az enyém htc, de ha belépek a testreszabásba, kiválasztom a lezáró képernyőt, és ott a beállításokat, akkor felkínálja, hogy egyéni képet rakjak be.

DS

bandi
2012-12-02, 00:09
sziasztok!
a kérdésem az lenne hogy hogyan lehet kitenni gyorshívás widget-et ZTE Blade 3-on? mint pl galaxy3-nál? köszi

nemka
2012-12-02, 10:25
bandi: Hosszú tapra felugró menüben keresgélj.

nyasuny
2012-12-02, 16:18
Szeretnék némi felvilágosítást kapni az általános hibaüzenetekről...

"A csomagfájl nem lett megfelelően aláírva"

Vagy:

"A csomagfájl érvénytelen"

(Szerintem más lelkes amatőröket is érdekelhet a téma.)

Decepticon
2012-12-02, 21:40
Szeretnék némi felvilágosítást kapni az általános hibaüzenetekről...

"A csomagfájl nem lett megfelelően aláírva"

Vagy:

"A csomagfájl érvénytelen"

(Szerintem más lelkes amatőröket is érdekelhet a téma.)

Szia!

Szebben hangzana, ha kérnéd. Ez olyan utasítónak tűnik. A magyar elég kifejező, érdemes a megfelelő szavakat használni. Mi nem szolgáltatunk, hanem a szabadidőnkben segítünk az arra rászorulóknak!

Ma már picit késő van, csak beugrottam. Holnap szívesen leírom a lényeget.

Üdv, Dec

nemka
2012-12-02, 22:55
nyasuny:
Az első esetben nem megfelelő az alkalmazásban levő hitelesítő információ.
A második esetben vagy az Android verzió nem stimmel az alkalmazáshoz vagy sérült a telepítőfile.

Mindkét hibaüzenet elkerülhető, ha csak legális/támogatott forrásból (elsősorban Play Store) telepítesz.

Tapatalk 2-vel küldve Samsung Galaxy S Plusról

nyasuny
2012-12-03, 07:05
Szia!

Szebben hangzana, ha kérnéd. Ez olyan utasítónak tűnik. A magyar elég kifejező, érdemes a megfelelő szavakat használni. Mi nem szolgáltatunk, hanem a szabadidőnkben segítünk az arra rászorulóknak!

Ma már picit késő van, csak beugrottam. Holnap szívesen leírom a lényeget.

Üdv, Dec

Bocsánat! Nem akartam követelőzni.
Igazad van, van egy kis áthallása...
Pedig kivételesen nem volt ilyen szándékom...
Talán én is fáradtabb voltam a kelleténél.

nyasuny
2012-12-03, 07:30
nyasuny:
Az első esetben nem megfelelő az alkalmazásban levő hitelesítő információ.
A második esetben vagy az Android verzió nem stimmel az alkalmazáshoz vagy sérült a telepítőfile.

Mindkét hibaüzenet elkerülhető, ha csak legális/támogatott forrásból (elsősorban Play Store) telepítesz.

Köszönöm a választ!
A vicces, hogy mindkettőt Play Store alkalmazás dobta. (Az elsőt elég sűrűn: 6-ból 5-ször.)

Az aláírást úgy tűnik sikerült kiküszöbölnöm a HDCP ellenőrzés kikapcsolásával.

Szeretnék még egy két dolgot megkérdezni ezzel kapcsolatban. (Előre is bocs, ha némelyik ökörség lesz.)

A hitelesítő aláírás megegyezik-e a masinában szereplő tanúsítványokkal?
Lehet-e, még ilyen tanúsítványt letölteni valahonnét?
Mi történik, ha törlöm őket?
A HDCP kikapcsolása mivel járhat? /Az egyik gondolom a vírusveszély, mivel tudomásom szerint a másolásvédelemhez van köze./

Akinek lesz egy kis szabadideje, attól kérném, hogy juttason némi fényt az én fejembe is ezekről a dolgokról.
Előre is köszönöm!

IJG000
2012-12-03, 10:05
Sziasztok!

A következőben szeretnék segítséget kérni
A play sotreban magyar forintban látom az alkalmazások árait. Feltételezem, hogy ezek többségében amerikai dollárról lettek átszámolva. Hogyan lehetne visszaállítani, hogy én közvetlenünk USD-ben fizessek egy USD számláról? Így nem kéne külön fizetnem az átváltásért.

Próbáltam átállítani a google fiókomnál az országot, de maradt a forint elszámolás. Nem tudom mi alapján azonosította be, hogy nekem forintban kell megadni az árakat.

Nagyon köszönöm!
Üdv

nemka
2012-12-03, 10:32
IJG000: a Play Store a fizetéskor dollárban terheli a kártyát. Ha a devizaszámládhoz van kártyád és azt adod meg a fizetéshez, akkor nem lesz konverzió.

Grapple
2012-12-04, 08:27
Samsung Galaxy S típusú rootolt, 2.3.5-es androiddal rendelkező telefonomat szeretném Kies-el 2.3.6 gingerbread-re frissíteni. Igen ám, csak a Kies kiírja, hogy "Az eszköz nem támogatja a Kies rendszerén keresztül végrehajtott szoftverfrissítés". Erre a problémára azt mondta nekem valaki, hogy ezt azért írja ki a Kies, mert rootolva van a telefon. A kérdésem tehát az lenne, hogy valóban ez lehet e a probléma, és ha igen, akkor hogy tudnám ezt megoldani és végrehajtani ,és felraknia telora a rendszert ? És ha az unrootolást látjátok megoldásnak, akkor leírnátok, hogy azt hogyan kell?
Előre is köszönöm!

doongoo
2012-12-04, 08:44
Samsung Galaxy S típusú rootolt, 2.3.5-es androiddal rendelkező telefonomat szeretném Kies-el 2.3.6 gingerbread-re frissíteni. Igen ám, csak a Kies kiírja, hogy "Az eszköz nem támogatja a Kies rendszerén keresztül végrehajtott szoftverfrissítés". Erre a problémára azt mondta nekem valaki, hogy ezt azért írja ki a Kies, mert rootolva van a telefon. A kérdésem tehát az lenne, hogy valóban ez lehet e a probléma, és ha igen, akkor hogy tudnám ezt megoldani és végrehajtani ,és felraknia telora a rendszert ? És ha az unrootolást látjátok megoldásnak, akkor leírnátok, hogy azt hogyan kell?
Előre is köszönöm!

Igen, ez is lehet a probléma oka, meg más is (a product kódod nem felel meg a régiókódnak, stb.)
Megoldás: felteszed a gyári ROM-odat újra, amivel vetted a telót (sammobile.comról letöltve) és utána próbálsz hivatalosan frissíteni KIES-en keresztül. Vagy pedig simán letöltöd a sammobbileról azt, ami a telódra a legfrissebb és felteszed odinnal.

dorka007
2012-12-07, 21:03
Sziasztok!
Érdeklődöm, tudja-e valaki, hogy hova tűnt a képernyő fényképezés funkció az xperia arc telefonomról az ICS frissítés után? Ezen kívül, ha netezek, elveszett a +/- jel, ahol a méretet lehetett állítani. Most csak a kétujjas verzió használható, bár ez nem akkora gond, csak picit hiányzik.
Előre is köszönöm a választ!
Judit

anakinesyoda
2012-12-07, 21:11
Tegnap vettem egy Samsung Galaxy Ace GT-S5830ast, már másodszor töltöttem az egyenlegemre pénzt, de megint minuszba vagyok, nem is neteztem, foggalmam sincs miért van ez. Akkor is leveszi a pénzt a különböző alkalmazás rajta ha nem is használom? Most mi van??? Mindent tiltsak le? Töröljek? Segítsetek légyszi!!!!!!!!!!!!! Sehol egy normális használati útmutató....

rtitusz
2012-12-07, 21:11
Sziasztok!
Érdeklődöm, tudja-e valaki, hogy hova tűnt a képernyő fényképezés funkció az xperia arc telefonomról az ICS frissítés után? Ezen kívül, ha netezek, elveszett a +/- jel, ahol a méretet lehetett állítani. Most csak a kétujjas verzió használható, bár ez nem akkora gond, csak picit hiányzik.
Előre is köszönöm a választ!
Judit

A gyári ICS-es megoldás a kikapcsoló gomb+hangerő le.

rtitusz
2012-12-07, 21:12
Tegnap vettem egy Samsung Galaxy Ace GT-S5830ast, már másodszor töltöttem az egyenlegemre pénzt, de megint minuszba vagyok, nem is neteztem, foggalmam sincs miért van ez. Akkor is leveszi a pénzt a különböző alkalmazás rajta ha nem is használom? Most mi van??? Mindent tiltsak le? Töröljek? Segítsetek légyszi!!!!!!!!!!!!! Sehol egy normális használati útmutató....

Mobilkapcsolat engedélyezve van? Van mobilnet csomagod?

dorka007
2012-12-07, 21:16
Hú, ez gyors volt, és profi, nagyon köszönöm. Azért hozzáfűzném, hogy nem egyszerű, jobban tetszett az előző. Remélem az új frissítés talán visszahozza. Mégegyszer köszönöm!
J.

dorka007
2012-12-07, 21:18
A gyári ICS-es megoldás a kikapcsoló gomb+hangerő le.

Jaj ne haragudj, de azt írod gyári, van más beállítási lehetőségem is, és ha igen hogyan???? Köszi

rtitusz
2012-12-07, 21:36
Jaj ne haragudj, de azt írod gyári, van más beállítási lehetőségem is, és ha igen hogyan???? Köszi

A legtöbb gyártó átvette a nyers android verzióját (amit írtam). Más megoldás nem nagyon van, már ami billentyűkombinációt illeti. Vannak programok a play-ben, amikkel lehet még csinálni képernyőmentést, érdemes lehet megnézni őket.

Leslie54
2012-12-07, 22:30
Sziasztok! Segítsetek abban, hogyan lehet megállapítani egy telefon valós adatait? Úgy hirdette az eladó, hogy X18i, CPU Dual Core, MTK6573 650MHz + ARM116-507MHz, max. 1.2 GHz., 512MB RAM, 256MB ROM, 8MP kamera. Ehhez képest elég lassú, néhány alkalmazást letöltöttem és jelezte, hogy kevés a memória. Amit én kitudok olvasni: a belső tárhely 138MB foglalt, 26MB szabad; a RAM 117MB foglalt, 16MB szabad; SD kártya 1.5 GB foglalt, 2.2 GB szabad. De hol van a többi?

rtitusz
2012-12-07, 23:01
Sziasztok! Segítsetek abban, hogyan lehet megállapítani egy telefon valós adatait? Úgy hirdette az eladó, hogy X18i, CPU Dual Core, MTK6573 650MHz + ARM116-507MHz, max. 1.2 GHz., 512MB RAM, 256MB ROM, 8MP kamera. Ehhez képest elég lassú, néhány alkalmazást letöltöttem és jelezte, hogy kevés a memória. Amit én kitudok olvasni: a belső tárhely 138MB foglalt, 26MB szabad; a RAM 117MB foglalt, 16MB szabad; SD kártya 1.5 GB foglalt, 2.2 GB szabad. De hol van a többi?

Rakd fel az AnTuTu-t az mindent elmond a telefonról.

Leslie54
2012-12-08, 22:20
Rakd fel az AnTuTu-t az mindent elmond a telefonról.

Köszönöm a gyors segítő választ! Letöltöttem és valóban megmutat minden lényeges adatot. Beigazolódott a gyanúm a kevés memóriát illetően!

Dita24
2012-12-09, 09:13
Sziasztok!

Egy wifivell kapcsolatos problémában szeretném kérni a segítségeteket. Van egy Motorola Defy eddig rendesen működött a wifi ugyanazzal a routerrel, de most v.miért egyáltalán nem csatlakozik hozzá. Van v.mi ötletetek a probléma okára, megoldására? Előre is köszönöm.

norberto18
2012-12-10, 13:26
az lenne a harci helyzet hogy romot akartam feltenni. a sony e xperia x10 mini pro-mra..rootoltam a superoneclick nevű programmal utána foggalmam sincs mit csináltam...ésőőőő ujra raktam a gyári szoftvert..
csakhogy a zenelejátszó összevissza zenél..kamera képeket a gép nem ismeri fel...hát igen ezek a gondjaim lennének. foggalmam sincs mit tehetnék a többszöri ujratelepítés sem segitett.... :S jah és összevissza rootolgattam...utána már kínomban xD de most unrootolva van

darkside
2012-12-10, 20:17
Sziasztok!

Egy wifivell kapcsolatos problémában szeretném kérni a segítségeteket. Van egy Motorola Defy eddig rendesen működött a wifi ugyanazzal a routerrel, de most v.miért egyáltalán nem csatlakozik hozzá. Van v.mi ötletetek a probléma okára, megoldására? Előre is köszönöm.

Indítsd újra a routert.

DS

jaffika89
2012-12-11, 10:39
az lenne a harci helyzet hogy romot akartam feltenni. a sony e xperia x10 mini pro-mra..rootoltam a superoneclick nevű programmal utána foggalmam sincs mit csináltam...ésőőőő ujra raktam a gyári szoftvert..
csakhogy a zenelejátszó összevissza zenél..kamera képeket a gép nem ismeri fel...hát igen ezek a gondjaim lennének. foggalmam sincs mit tehetnék a többszöri ujratelepítés sem segitett.... :S jah és összevissza rootolgattam...utána már kínomban xD de most unrootolva van

tedd vissza a megfelelő gyári szoftvert és csinálj utána FR-t, hátha segít

norberto18
2012-12-11, 13:47
letudnád írni pontosan ezen a telefontipuson hogy tudnám elvégezni a factory resetet, vagy a hard resetet...?( fr az jelenti gondolom)
amugy köszönöm válaszod :D

norberto18
2012-12-11, 14:14
na jo visszaállitottam a gyári beállitásokat de ugyanolyan szar.....:S áhhhh valami más ötlet?:SSSSs meg a kameraképeket se olvassa ...:S de viszont ha a memoriakártyát átteszem egy pendrivba és úgy teszek zenét a telóra ugy nem akadozik :D de ha a telon keresztül rakok az ugy akadozik :S pls help pls help

Numcsi
2012-12-11, 18:12
Sziasztok!

Már egy ideje vadászom a megoldást, de még nem találtam érdemben hasznosat, ami működik is. Nos... Adott egy ZTE Blade 3 (Op. 4.0.4) amit a laptopomhoz szeretnék csatlakoztatni. A nagy átlagtól eltérve nem Win-t se Mac-et nem használok. A Laptopon (és egyben a közelben az egyetlen egy gépen) Ubuntu/Linux 12.10 verziójú operációs rendszer fut.

Az érdekes számomra, hogy USB aktiválása után, nem egy meghajtót avagy felmountolt elemebet lát, hanem egyfajta látszólagos Android nevű hálózatot, amivel sok mindent csinálni nem tudok.

Milyen megoldásokat tudtok e kihívásra? Milyen dpkg csomagokat kellene felrakni? stb.

nemka
2012-12-12, 09:47
Numcsi: Google első találat android ubuntu driver keresésre:
http://esausilva.com/2010/05/13/setting-up-adbusb-drivers-for-android-devices-in-linux-ubuntu/

jaffika89
2012-12-13, 12:31
letudnád írni pontosan ezen a telefontipuson hogy tudnám elvégezni a factory resetet, vagy a hard resetet...?( fr az jelenti gondolom)
amugy köszönöm válaszod :D

a készüléknek megfelelő topikban próbálkozz (ha van) szerintem ott le tudják majd írni:)

Laca2012
2012-12-14, 13:44
Sziasztok! Azt szeretném megérdeklődni, hogy Galaxy S2-en ki lehetne-e tenni a kamerát a zárolt képernyőre? (Indítani a kamerát a zárolt képernyő feloldása nélkül).. Köszi előre is..

rtitusz
2012-12-14, 14:39
Sziasztok! Azt szeretném megérdeklődni, hogy Galaxy S2-en ki lehetne-e tenni a kamerát a zárolt képernyőre? (Indítani a kamerát a zárolt képernyő feloldása nélkül).. Köszi előre is..

Ha telepítesz alternatív záróképernyőt a Play-ből, akkor igen. Gyárin, ha jól tudom, akkor nem lehetséges.

doongoo
2012-12-15, 07:27

JB-n kitehető a húzó lockra

jancsiami
2012-12-15, 17:16
Sziasztok

lenne egy nagy problemam, ha tudna valaki segiteni nagyon megkoszonnem
Samsung Galaxy S (I9000) telefonom van. Amiota feltettem a Gingerbread frissitest es rootoltam a telefont azt csinalja, hogy amikor telefonalnek, megnyomom a telonak a gombjat az belep de azonnal ki is lep minden ok nelkul. Ezt a manovert csinalja 5-6szor ameddig siekrul vegre telefonalnom. Mi lehet ennek az oka es hogyan lehetne rajta segiteni?

Koszonom

rtitusz
2012-12-15, 17:28
Sziasztok

lenne egy nagy problemam, ha tudna valaki segiteni nagyon megkoszonnem
Samsung Galaxy S (I9000) telefonom van. Amiota feltettem a Gingerbread frissitest es rootoltam a telefont azt csinalja, hogy amikor telefonalnek, megnyomom a telonak a gombjat az belep de azonnal ki is lep minden ok nelkul. Ezt a manovert csinalja 5-6szor ameddig siekrul vegre telefonalnom. Mi lehet ennek az oka es hogyan lehetne rajta segiteni?

Koszonom

Melyik Gingerbread van fent, mivel frissítettél, csináltál-e gyári adatok visszaállítását?

jancsiami
2012-12-15, 18:16
a Gingerbread verziom 2.3.6. nem csinaltam gyari adatok visszaallitast.

jancsiami
2012-12-15, 19:23
koszonom rtitusz a megoldast! visszaallitottam a gyari adatokata privacyban es maris megoldodott a problema. Megegyszer koszonom.

rtitusz
2012-12-15, 19:39
koszonom rtitusz a megoldast! visszaallitottam a gyari adatokata privacyban es maris megoldodott a problema. Megegyszer koszonom.

Örülök, hogy megoldódott. Remélem lementetted az SMS-eket, és a névjegyzéket előtte.

Díter
2012-12-16, 22:38
Sziasztok! Egy főzött RAM-os android 2.3 fut most a HTC HD2-esemen. Ezt most frissíteni szeretném, de nem tudom hogyan kell. Eredetileg windows volt rajta. Arról android 2.3-ra más volt. Nagyon megköszönném, ha valaki tudna segíteni és lépésenként leírná, hogy mi a teendő.

Díter
2012-12-16, 23:43
Bocsánat nem főzött RAM-os, hanem Főzött ROM-os

AdryNewbie
2012-12-18, 19:53
Sziasztok,ma vettem egy új aTAB7T Android 4.0-ás táblagépet,de sehogysem tudom behozni rajta a netet.Megpróbáltuk rácsatlakoztatni a T-mobilos web'n walk Stick-es mobilnetünket de nem érzékeli.Wi-Fi kapcsolatot meg nem talál,és a Bluetooth-ot sem találom.Sürgős lenne a segítség.

jaffika89
2012-12-19, 11:33
Sziasztok,ma vettem egy új aTAB7T Android 4.0-ás táblagépet,de sehogysem tudom behozni rajta a netet.Megpróbáltuk rácsatlakoztatni a T-mobilos web'n walk Stick-es mobilnetünket de nem érzékeli.Wi-Fi kapcsolatot meg nem talál,és a Bluetooth-ot sem találom.Sürgős lenne a segítség.

a mobil stick-re hogy próbáltál meg csatlakozni? Ha az egy wifis routerbe van bedugva nézd meg hogy a router csatornája mire van állítva, ha 13-ra akkor azért nem megy.

AdryNewbie
2012-12-19, 12:57
A táblagéphez adtak egy OTG kábelt,amivel a stick bedugásával elvileg lehetne netezni.Mikor bedugtam a kábelt,a táblagépbe sem a stick nem világított,sem pedig a táblagép sem érzékelte hogy be van dugva a net.Előre is köszi a válszt.

PDAfanos
2012-12-19, 14:06
Hali all, azt szeretném kérdezni hogy a HTC-m elvileg DLNA -képes és All share-re is alkalmas ( legalábbis a gyártó oldalán lévő leírások alapján). Még sem találom a telepített appok között. Hozzá teszem; új rom van rajta, ICS. Lehet hogy úgy kell külön letöltenem? Ilyet láttam a MArketen, https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bianor.ams&feature=search_result#?t=W10. ismeri valaki? Ha jól sejtem ez alkalmas arra hogy a telómról a SAMSUNG tv-re küldjem a rajta lévő média tartalmakat, miegymást. Előre is ksözi a helpet

starter
2012-12-21, 17:22
üdv . remélem jó helyre írok de sajnos nem sok időm van és nem tudom átnézni ezt a HATALMAS tartalmat... szóval
az érdekelne, hogy mi a menete egy android rendszer feltelepítésének tabletre?

válaszotokat előre is köszönöm

minaj
2012-12-25, 18:52
Beállításoknál a Google fiókodba ne engedélyezd az automata feltöltést. Ha ez megvolt akkor keresd meg az alkalmazásoknál a galériát és kattints az adatok törlésére.

Vagy próbáld meg ezt: http://forum.androidhungary.com/showthread.php?p=55879

Nekem sikerült azt beállítani, hogy ne engedélyezze a feltöltést, de viszont az alkalmazásokba nincs benne a galéria csak a játékok és sajnos nem tudom megcsinálni az adatok törlését!

robidj
2012-12-25, 20:39
sziasztok érdeklődnék játékot hogy lehet felrakni a galaxi minire mert nem sikerül hiába telepíti nem indul el

zsolt160
2012-12-25, 20:47
Talán a megfelelő topikba! Ha nem vetted volna észre itt csak a leírások vannak, és van neki kibeszélős topikja, aminek ugyan ez a neve csak nincs utána írva a FAQ/GYIK!
Nos a válasz az, hogy nem megfelelő játékot raksz fel. Gondolom tört nem Play-ről származót, ezért a hiba!
Köszi rtitusz!

taybor82
2012-12-29, 13:05
Sziasztok!

Az utóbbi napokban sokat kerestem fórumokon, Google-ben és a Play áruházban olyan alkalmazást vagy lehetőséget, amivel közvetlenül számítógépre rögzítem felvétel közben a videómat. Nézegettem a telefon alap kamera alkalmazásában, de csak a belső vagy az külső SD kártya tárhelyre lehet menteni a videót. A lényeg, hogy szeretnék egy, akár 24 órás HD videót felvenni, de a telefonomnak (Samsung Galaxy S II) is megvannak a maga tárhely korlátai, viszont a számítógépemen van 1 TB hely, amire bőven elférne jó pár óra videó. Viszont nem találok se USB, se Wifi kapcsolattal rendelkező olyan alkalmazást, ami nem a telefonomra, hanem a gépemre menti felvétel közben a videót.

Esetleg, ha valakinek van valami ötlete megköszönném!

nemka
2012-12-29, 22:29
taybor82: Nem fogsz ilyet találni. Keress olyat, amitől a telefonod webkameraként üzemel és a PC-n indíts rögzítést.

taybor82
2012-12-30, 13:28
Értem. Arra is gondoltam, de nem igazán találtam normális alkalmazást. Esetleg tudnál ajánlani valamit?

Flashpoint
2012-12-31, 10:20
Hali. Tudna valaki Xperia S-ről partíciós táblát???
~# adb shell
~#parted /dev/block/mmcblk0
~#print

Köszi.

007jb
2013-01-01, 11:43
Hogyan lehet elinditani egy témát amit google playrol töltöttem le?

Decepticon
2013-01-01, 11:51
Hogyan lehet elinditani egy témát amit google playrol töltöttem le?

Szia!

Kell a hozzá való launcher is, különben sehogy.

Üdv, Dec

robidj
2013-01-01, 20:30
sziasztok olyan kérdésem lenne Dreambox Music Control samsung galaxy minin megy ?Hogyan kell ezt beállítani van itt valakinek dreambox 500-a?

darkside
2013-01-01, 22:40
sziasztok olyan kérdésem lenne Dreambox Music Control samsung galaxy minin megy ?Hogyan kell ezt beállítani van itt valakinek dreambox 500-a?

Felmész a marketre, és kiírja, hogy kompatibils-e.
A többi egyéni ízlés kérdése. :)

DS

GNoRbY88
2013-01-06, 11:08
Helló. Újévkor sikerült vízbe ejtenem telefonomat (OT 990). Akksit rögtön kivettem és vissza se raktam 3 napig. Mikor hazaértem beraktam központi közelébe hogy száradjon és elkezdtem olvasgatni neten h mit lehet ilyenkor csinálni. 3 nap után megpróbáltam felkapcsolni. Minden rendben volt. Felkapcsolt. Működött minden, de egy kis idő elteltével kikapcsolt (1-2perc). Bevittem szervízbe, de azt mondták ők nem tudnak vele mit csinálni. Így itthon kicsavartam 6 csavart ami fogja össze telót és mégjobban szétszedtem és visszaraktam száradni radiátor közelébe ismét 3 napig. Most összeraktam. Most is megy minden kivéve, hogy nincs jel. Kikapcsolni mostmár nem kapcsol ki, csak nincs jel.. Kártyát próbáltam másik telefonban és jó , szóval telefonban lesz a gond. Kérdésem alkohollal áttörölgessem? Csak 70%-os van itthon. Kb. merre helyezkedik el az a kis "kütyü" ami a jelért felelős? Ha kell akkor később rakok fel képet is

rtitusz
2013-01-06, 11:16
Helló. Újévkor sikerült vízbe ejtenem telefonomat (OT 990). Akksit rögtön kivettem és vissza se raktam 3 napig. Mikor hazaértem beraktam központi közelébe hogy száradjon és elkezdtem olvasgatni neten h mit lehet ilyenkor csinálni. 3 nap után megpróbáltam felkapcsolni. Minden rendben volt. Felkapcsolt. Működött minden, de egy kis idő elteltével kikapcsolt (1-2perc). Bevittem szervízbe, de azt mondták ők nem tudnak vele mit csinálni. Így itthon kicsavartam 6 csavart ami fogja össze telót és mégjobban szétszedtem és visszaraktam száradni radiátor közelébe ismét 3 napig. Most összeraktam. Most is megy minden kivéve, hogy nincs jel. Kikapcsolni mostmár nem kapcsol ki, csak nincs jel.. Kártyát próbáltam másik telefonban és jó , szóval telefonban lesz a gond. Kérdésem alkohollal áttörölgessem? Csak 70%-os van itthon. Kb. merre helyezkedik el az a kis "kütyü" ami a jelért felelős? Ha kell akkor később rakok fel képet is

A hibát ott követted el, hogy a radiátor közelébe raktad. Simán szoba hőmérsékleten kellett volna hagyni száradni, akkor sokkal kisebb az esélye a csatlakozások gyors oxidációjának, amik miatt belül zárlatos lett a telefon, és nem indul/nincs jel. Alkohollal próbálkozhatsz, ártani már nem árthat. 70%-nál töményebbet meg nem lehet már kapni átlagemberként a patikában.

GNoRbY88
2013-01-06, 13:36
Ok. Kösz szépen. Próbálkozok akkor :)

darkside
2013-01-06, 19:26
A hibát ott követted el, hogy a radiátor közelébe raktad. Simán szoba hőmérsékleten kellett volna hagyni száradni, akkor sokkal kisebb az esélye a csatlakozások gyors oxidációjának, amik miatt belül zárlatos lett a telefon, és nem indul/nincs jel. Alkohollal próbálkozhatsz, ártani már nem árthat. 70%-nál töményebbet meg nem lehet már kapni átlagemberként a patikában.

Alkohollal is vigyázni kell, nem mindegyik szárad semlegesen.

DS

darkside
2013-01-06, 19:27
Ok. Kösz szépen. Próbálkozok akkor :)

Ezek szerint soha nem fogják már megtanulni az emberek, hogy a vizes elektronikai cuccokat nyers rizsbe kell tenni, ha nincsen otthon egy fél kilónyi szilika zselé szemcse.

DS

GNoRbY88
2013-01-07, 00:57
Ezek szerint soha nem fogják már megtanulni az emberek, hogy a vizes elektronikai cuccokat nyers rizsbe kell tenni, ha nincsen otthon egy fél kilónyi szilika zselé szemcse.

DS

Hát annyi írás van az inteneten... Egyik helyen ezt írják, másik helyen meg hogy nem ér semmit, csak ultrahangos tisztítással lesz jó. Nem tudja az ember hogy kinek higgyen már :) Rögtön első nap ide kellett volna írnom :)

zsolt160
2013-01-07, 06:59
Bocs, de a rizs csak felszívja a vizet szárít, de ettől a korrodálás marad, tehát tisztítani kell! Sajnos az is igaz, hogy szerencse is kell hozzá, mert tisztítás után is a víztől megállhat a rendszer, hisz a miniatürizálás miatt nem tudsz minden apró részt kitisztítani maradéktalanul.

jaffika89
2013-01-08, 10:39
Bocs, de a rizs csak felszívja a vizet szárít, de ettől a korrodálás marad, tehát tisztítani kell! Sajnos az is igaz, hogy szerencse is kell hozzá, mert tisztítás után is a víztől megállhat a rendszer, hisz a miniatürizálás miatt nem tudsz minden apró részt kitisztítani maradéktalanul.

igen a rizs az felszívja a vizet, de ha a víz idő előtt kikerül a készülékből akkor nem fog korrodálni:) és természetesen a kikerülés hogyansága sem mind1:) ergó: hajszárító, radiátor kilőve:D

Olivér
2013-01-08, 16:15
Lehetséges lenne, hogy megrázzon a telefon? Kis áramütés szerű csípést éreztem az ujjamban a power gomb használata közben. Vagy csak a véletlenek furcsa játéka volt ez? :)

zsolt160
2013-01-08, 16:48
Érdeke, mert ugye minden műanyag még a közelébe is (vagy nem?), max valamilyen statikus elektromosság lehet...? :o

rtitusz
2013-01-08, 16:48
Lehetséges lenne, hogy megrázzon a telefon? Kis áramütés szerű csípést éreztem az ujjamban a power gomb használata közben. Vagy csak a véletlenek furcsa játéka volt ez? :)

Ott minden műanyag. Valószínűbb, hogy megnyomtál egy idézet.

GNoRbY88
2013-01-08, 21:45
Hát áttöröltem alkohollal is a telefont. Hagytam egy napot száradni, összeraktam, és 2 napja már működik rendesen minden. Semmi gond vele. Minden működik ahogy kell :) Gondolom szerencsém is volt azért, hogy rögtön kikaptam vízből és szét is szedtem pillanatok alatt :) Hajszárítót olvastam, hogy nem jó ötlet, mert csak mélyebbre megy a vízcsepp. Radiátor alatt se volt azért pokol meleg. Olvastam azt is hogy a magas hő sem jó neki. Nem szabad sürgetni :) Hát nekem egyenlőre működik, majd meglássuk idővel előjön-e valami utóhatás :)

Adus
2013-01-10, 13:07
Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni.Samsung Ace-m van.Reggel folyton kényszerbezárásokat kért.kikapcsoltam,és azóta nem reagál.Bekapcsol de a samsung felirat után újra a bekapcsolási képet adja.Samsung felirat hang nélkül és ezt váltogatja.A pin kód panelt nem adja be.Mi lehet a baj?
Köszi

Dirtydog82
2013-01-10, 13:50
Üdvözlet!

Valaki meg tudná mondani, hogy újraindítás után a telefonomban a névjegyekhez rendelt csengőhangok és maga a sima csengőhang miért áll vissza gyárira mindig??? Pedig direkt csináltam neki kártyán egy media mappát azon belül audio, majd ringtones, az ide tett hangok reboot után már a listában vannak a gyári hangok között. Ilyeneket állítottam be és mégis.... http://android-forum.hu/images/smilies/icon_evil.gif

zsolt160
2013-01-10, 14:54
Gondolom nem olvastátok a topikot, csak egyből irtatok. Nos ott kezdődik ha olvastátok volna a topikot, hogy itt csak a MEGOLDÁSOK vannak (azért van mögötte a FAQ/GYIK!). Van egy hasonló nevű topik ott KELL kérdezni!

Áthelyezve - rtitusz

zsolt160
2013-01-10, 15:02
Köszi! Az a topik úgy jó ahogy van! ;)

rtitusz
2013-01-10, 15:10
Köszi! Az a topik úgy jó ahogy van! ;)

Lezárhatnám, de akkor csak én, api29 és androidos írhatnánk bele. Inkább nyitva hagyom, és időnként tisztogatok. ;)

Dirtydog82
2013-01-11, 10:07
Üdvözlet!

Valaki meg tudná mondani, hogy újraindítás után a telefonomban a névjegyekhez rendelt csengőhangok és maga a sima csengőhang miért áll vissza gyárira mindig??? Pedig direkt csináltam neki kártyán egy media mappát azon belül audio, majd ringtones, az ide tett hangok reboot után már a listában vannak a gyári hangok között. Ilyeneket állítottam be és mégis.... http://android-forum.hu/images/smilies/icon_evil.gif

evelyne901210
2013-01-11, 12:02
Sziasztok!
Samsung galaxy y telefonom van! a fényképezője zöld és szemcsés képet! Nem tudjátok mi lehet a baja? A beállításokba nem találtam semmit!
Szerviz lesz belőle?

Decepticon
2013-01-11, 15:19
Szia Titusz!

Legyél szíves a két előző bejegyzést ( evelyne901210, Dirtydog82) és az én hozzászólásomat törölni ebből a topikból. Úgy látszik, sokan küzdenek még az értelmező olvasás képességével. Már ha olvasnak egyáltalán.

Valószínűleg a GYIK számukra egy négylábú hüllőt jelenthet. Gondolom erősen morfondíroztak azon, hogy miért van csupa nagybetűvel írva és az i miért rövid, mikor a gyík igen is í-vel írandó. És egyébként is mi köze lehet a gyíknak az Androidhoz. :D

rtitusz
2013-01-11, 15:44
Szia Titusz!

Legyél szíves a két előző bejegyzést ( evelyne901210, Dirtydog82) és az én hozzászólásomat törölni ebből a topikból. Úgy látszik, sokan küzdenek még az értelmező olvasás képességével. Már ha olvasnak egyáltalán.

Valószínűleg a GYIK számukra egy négylábú hüllőt jelenthet. Gondolom erősen morfondíroztak azon, hogy miért van csupa nagybetűvel írva és az i miért rövid, mikor a gyík igen is í-vel írandó. És egyébként is mi köze lehet a gyíknak az Androidhoz. :D

Igyekezem, de én sem vagyok folyton gépközelben. :)

riglee
2013-01-12, 19:28
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Hozzájutottam egy SuperPAD i7 P752 tablethez. Az előző gazdája sikertelen rootolási kisérletének következtében az egyetlen életjel ami kijön belőle a power/töltöttség jelző led. Tudja-e valaki, hogy lehetne bele újra életet lehelni, ill. honnan lehet letölteni a leheléshez szükséges szoftvert?
köszönöm előre is

Azzal is sokat tudnátok segíteni, ha mondanátok a kérdésnek egy jobb topikot, mert nekem csak ez jutott az eszembe.

imre78
2013-01-13, 10:40
Sziasztok csak 2 napja van meg az s2-em de az érdekelne , hogy töltés módban a telefont ne tudom használni, csak ha leveszem töltésről.Az érdekelne van -e benne olyan beálitás , hogy töltés közben is tudjam használni.Köszönöm

rtitusz
2013-01-13, 11:29
Sziasztok csak 2 napja van meg az s2-em de az érdekelne , hogy töltés módban a telefont ne tudom használni, csak ha leveszem töltésről.Az érdekelne van -e benne olyan beálitás , hogy töltés közben is tudjam használni.Köszönöm

Attól még, hogy töltöd a telefont, kéne tudnod használni. Leírod, hogy mit hogyan próbálsz?

imre78
2013-01-13, 12:41
pl:nem tudom kioldani billentyűzárból meg hát hiába nyomkodom semmi csak ha leveszem töltőről

rtitusz
2013-01-13, 13:58
pl:nem tudom kioldani billentyűzárból meg hát hiába nyomkodom semmi csak ha leveszem töltőről

Jó az a töltő? Hibás töltő esetén szokott meghülyülni.

imre78
2013-01-13, 14:16
Köszönöm a választ tényleg a töltő volt hibás egy másikkal szuperül működik:D

imre78
2013-01-13, 15:51
Lenne még egy kérdésem hogyan lehet PC-ről zenét rárakni s2-re mert ha csatlakoztatom az USB-t semmi reakció

rtitusz
2013-01-13, 15:55
Lenne még egy kérdésem hogyan lehet PC-ről zenét rárakni s2-re mert ha csatlakoztatom az USB-t semmi reakció

Húzd le az értesítő sávot, és válaszd a csatlakoztatást. Utána látni fogja a PC.

imre78
2013-01-13, 15:59
nekem olyan nincs , hogy csatlakozás

nemka
2013-01-13, 17:50
Hanem milyen van?

imre78
2013-01-13, 18:12
wifi, bluetooth, gps, csendes hangmód, aut.elforg.

zsolt160
2013-01-13, 18:30
Driver fel van telepítve?

imre78
2013-01-13, 18:43
hol lehetne letölteni a drivert? vagy mi a neve?

Decepticon
2013-01-13, 18:45
hol lehetne letölteni a drivert? vagy mi a neve?

Tedd fel a KIES nevű szoftvert, az tartalmazza az alapokat, a többi meg automatikusan települni fog. Utána mint külső meghajtó, látható lesz a számítógéped számára.

Üdv, dec

imre78
2013-01-13, 19:07
feltettem a KIES egy uj változatát Usb-re rakom és csak tölti a mobilt de semmi mást nem csinál
A beálitásokban usb csatlakozásnál bekapcsolom és azt irja csatlakoztassam az USB kábelt
KIES WIFI programmal csatlakozással lehet rá zenét rakni?

nemka
2013-01-13, 19:27
wifi, bluetooth, gps, csendes hangmód, aut.elforg.
Ezek az energiagazdálkodási ikonok.

Lejjebb sincs olyan, hogy USB csatlakoztatva?

Amikor rádugod a PC-re a telefont, a PC-n hallatszik az USB csatlakoztatási hang? Ha igen, akkor az eszközkezelőben látszik a telefon? Ha látszik, akkor felismert eszközként vagy ismeretlenként? Ha felismertként, akkor működőként vagy problémásként?

KIES-t meg ne indítsd el, az csak a driverek miatt kellett.

imre78
2013-01-13, 19:30
semmi csak jelez hogy töltőn van

Decepticon
2013-01-13, 19:51
semmi csak jelez hogy töltőn van

Próbáltad már olvasni a Használati Útmutatót? Hátha benne van a megoldás. Biztosan nem csinálsz valamit jól, de innen csak tippelgethetünk. Tessék elolvasni!

Üdv, Dec

lowend
2013-01-14, 11:28
sziasztok
az alábbi hibaüzenetet írja ki a telefonom (alcatel ot993, android 4.0.4) bekapcsoláskor, szerintetek hol kevés a memoriája!? ez melyik program hibaüzenete?
a készülék belső memoriájába 834Mb szabad hely van
http://kepfeltoltes.hu/view/130114/Screenshot_2013-01-12-09-38-18_www.kepfeltoltes.hu_.pnghttp://kepfeltoltes.hu/view/130114/Screenshot_2013-01-12-09-38-18_www.kepfeltoltes.hu_.png

imre78
2013-01-14, 16:54
Köszönöm a válaszokat.Az adatkábellel volt a probléma rácsatlakoztattam egy másikra és működik.:D

Zera
2013-01-15, 15:48
Szeretnék valakitől segitséget kérni.Van egy Samsung Galaxy Ace GT-S5830i telefonom.Olyan problémám van ,hogy egy SMS sokszor megjön 6-szor is,ha nem többször.Mit csináljak?

rtitusz
2013-01-15, 21:05
Szeretnék valakitől segitséget kérni.Van egy Samsung Galaxy Ace GT-S5830i telefonom.Olyan problémám van ,hogy egy SMS sokszor megjön 6-szor is,ha nem többször.Mit csináljak?

Az nem a telefon hibája, vagy a küldő fél küldi l annyiszor, vagy a szolgáltató kever el valamit.

zsolt160
2013-01-15, 23:16
Vagy nem tud fogadni a telefon, mert teli a tár. Aztán szabadul fel hely és a rendszer ez miatt küldi ki többször. A felesleges sms-t törölni, vagy menteni sd-re.

Hersa
2013-01-16, 15:40
Sziasztok!
Nem rég vettem androidos telót(Galasy Ace-t). Kérdésem az volna hogy hogyan lehet azt beállítani , hogy amit feltelepítek rá azt ne a belső memóriára tegye, hanem az sd re? Ugyanis a belső memóriám az nem sok .Érdekes hogy valamit az sd-re tesz mást,pedig a belsőre ,ilyen az igo is.Hiába sd-ről telepítem és a térkéje is ott van ,amit feltelepít azt meg a belsőre teszi.Valakinek vmi ötlet?

Hersa
2013-01-16, 15:44
Ja még valami:Neten csak youtubos videókat tudok lejátszani pedig már telepítettem pár lejátszót és ugyanaz:S Ezt hogy lehetne megoldani?

zsolt160
2013-01-16, 16:45
Elolvasni az ugyan ilyen nevű topikot! Nap mint nap ugyanazok a kérdések, olvasni....
Rootolod a telefont (garivesztéssel jár) utána a megfelelő programokkal áthelyezhető SD-re.
Az Adobe nem támogatja az androidot, így a Flash Player nincs rá, próbálni kell a régieket ITT! (http://helpx.adobe.com/flash-player/kb/archived-flash-player-versions.html)

john1993
2013-01-18, 12:39
Hali. Nekem ZTE Grand X IN készülékem van ( azért írok ide, mert nincs még ilyen topic). A problémám az lenne, hogy élő háttérkép nincs a rendszerembe beépítve, ha lehet így mondani. Ezt hogyan tudnám megcsinálni? (Ice Cream Sandwich 4.0.4 rendszerem van) Előre is köszi a választ. :)

zsolt160
2013-01-18, 14:37
Egy kérdés egy helyre! Nem szeretik a fórumokon a flood-t!

UtálomEztASzemétRendszert
2013-01-18, 22:10
Meg lehet azt oldani valahogy, hogy az MMS üzenetek megérkezzenek, de más hálózati kommunikáció ne működjön a készüléken?

Jelenleg (Android v2.3.6):
- ha a "Mobil hálózatok / Csomagkapcsolat" (magyarul GPRS) nincs bekapvcsolva akkor az MMS-ek sem érkeznek meg és a programok sem tudják elérni a hálózatot.
- ha a "Mobil hálózatok / Csomagkapcsolat" (magyarul GPRS) be van kapcsolva akkor ugyan megérkeznek az MMS-ek de minden más is kérdés nélkül használhatja a hálózatot.
- ha a "Szinkronizálás / Adatkapcsolat a háttérben" letiltásra kerül akkor pedig csak a google play sír csak miatta, de minden más az előzőek szerint történik.
- az egyes alkalmazások engedélyei nem módosíthatók...

A válaszokat előre is köszönöm!

nemka
2013-01-19, 00:44
Van egy olyan érzésem, hogy a te esetedben az utálat csak az ismeretek hiányából fakad, ahogy az a történelem során már olyan sokszor megtörtént. A bölcs tiszteli a nálánál okosabbat, az ostoba utálja. A bölcs tanulással igyekszik behozni a lemaradását, az ostoba szidalmazással kompenzál. Mindkét választás egy döntés eredménye, amit most neked kell meghoznod.
Nekünk sokkal többet segítene, ha fikázás helyett valós adatokat adnál meg a készüléked és az operációs rendszere mezőkben. Magadon meg azzal segíthetnél, ha az oly nagyon unszimpatikus androidos mobilodat lecserélnéd egy nem androidosra.

A Csomagkapcsolat manapság már nem a GPRS-t, hanem a Mobilnetet jelenti.
A Mobilhálózatok -> Hozzáférési pontok (vagy hasonló) nevű menüben töröld/módosítsd az internethez való APN-t és hagyd változatlanul az MMS-hez valót és lőn világosság.

dfcbt
2013-01-19, 10:17
Egyet értek nemka-val.

Keress rá play-en erre: apn on off

2013-01-19, 20:21
1996(!) óta használok Linux-ot. Egy ideig egy másik kereskedelmi os mellett, de kb 7 éve már Tux uralkodik az otthoni gépemen!

Valóban nem nagyon ismerem az android-ot, de a "nem-szeretés" nem e-miatt van hanem mert G**gle legalább annyira tisztességtelenül törekszik egyeduralomra és zárja el az ügyfeleket a lényegtől mint az M$* (most nem részletezném).

Valós adatok: Nincs Android-os készülékem, a családban van...

nemka, dfcbt:
NAGYON KÖSZÖNÖM a válaszokat!

zsolt160
2013-01-19, 21:10
OFF
Tudom utálni fogod amit mondok, de akármennyire utálok dolgokat, a nick nevemben nem fejezem ki az utálatot, főleg ha segítséget is akarok kapni!
Kis reagálás a másik topikoban feltett állításodra, a PC-d sem ébreszt kikapcsolt állapotba, bármilyen oprendszert futtatsz rajta.
Én nem használom még 7 éve a Linuxot mint rendszert (de, talán már van annyi Ubuntuval kezdtem régen), de sajnos a munkám miatt kell, és én sem vagyok elragadtatva tőle, még sem pocskondiázom le.
Sajnálom, ez a korommal jár, nem szeretem a lenézős dolgokat!
ON!

2013-01-19, 21:13
OFF tőlem is
- ubuntu kb. ugyanaz a hozzáállás mint Android-ék... őt sem csípem! (hivatalos helyeken egyik emberük sem írja ki hogy Linux-ok)
- sok BIOS beállítható hogy automatikusan bekapcsoljon a gép!
- 237846 éves telefonok is bekapcslnak ha aktív ébresztés van...
ON

Azért még 1x KÖSZÖNÖM az infókat MINDENKINEK!

Csori
2013-01-19, 21:39
Sziasztok.
Egy olyan problémával állok szemben,hogy az utóbbi idöben mindenki panaszkodik hogy rosszul hallanak ,ha hivom öket. Nagyon halk,és itt ott sistereg is a hang.
Egy Huawei Honor-rol van szó, ICS gyári rom. Már mindenütt keresgéltem a neten,forumokon rá megoldást, de nem találtam megoldást rá.
Szerintetek Szoftveres,vagy Hardveres lesz a probléma?

BBOutlaw
2013-01-20, 00:02
Sziasztok!

Biztos sokan kérdezték már, de olyan problémám van, hogy Can't establish a reliable data connection to the server.
Próbáltam már factory reset, youtube login, kapcsolat nélkül, ethernet-tel (most ennyi jut eszembe), de sehogy nem jön össze.
Kb 1 hete, mikor nem tudott szinkronizálni, azután pár napra factory reset-tel próbálkoztam, amikor újra meg kell adni a google account, de mindig ugyanazt kapom.
Az érdekes, hogy ugye ha van network connection, akkor Browser-en keresztül fel tudok lépni GMail, YouTube, bárhova, csak alkalmazáson keresztül nem, így a Market sem elérhető.
Valamint nem tölti be a google.com-os oldalak nagy részét, gondolom, amik a szerverrel kommunikálnak.
Elvileg a nevemnél kiírja a gépem és az Android típusát, ha mégsem:
Zenithink ZT-180-102
Android 2.2 Froyo

Kérlek segítsetek megoldani valahogy!

Köszönet előre is!

BBOutlaw
2013-01-20, 00:28
Sziasztok!

Biztos sokan kérdezték már, de olyan problémám van, hogy Can't establish a reliable data connection to the server.
Próbáltam már factory reset, youtube login, kapcsolat nélkül, ethernet-tel (most ennyi jut eszembe), de sehogy nem jön össze.
Kb 1 hete, mikor nem tudott szinkronizálni, azután pár napra factory reset-tel próbálkoztam, amikor újra meg kell adni a google account, de mindig ugyanazt kapom.
Az érdekes, hogy ugye ha van network connection, akkor Browser-en keresztül fel tudok lépni GMail, YouTube, bárhova, csak alkalmazáson keresztül nem, így a Market sem elérhető.
Valamint nem tölti be a google.com-os oldalak nagy részét, gondolom, amik a szerverrel kommunikálnak.
Zenithink ZT-180-102
Android 2.2 Froyo

Köszönet előre is!

Multijet
2013-01-20, 18:26
Még nem vettem semmit Play-en, eddig csak ingyenes programokat próbáltam ki. Most viszont találtam egy-két programot ami megtetszett, de fizetős. Láttam, hogy ahhoz, hogy fizetni tudjak, először létre kell hozni egy Google Wallet fiókot. Ez, ha jól olvastam a Google-nak valami virtuális fizető eszköze, gondolom ilyen PayPal szerű. A kérdésem, hogy ha ehhez a Wallet-hez hozzárendelem a kártyaszámomat, akkor amikor szeretnék venni egy app-et akkor csak megadom a Wallet jelszavát és az automatikusan leveszi az összeget a kártyámról?

Tehát hiába tud valaki esetleg belépni a Google fiókommal a Play-re, nem tud vásárolni, mert ahhoz mindig meg kell adni a Wallet jelszavát?

nemka
2013-01-20, 18:56
Tehát hiába tud valaki esetleg belépni a Google fiókommal a Play-re, nem tud vásárolni, mert ahhoz mindig meg kell adni a Wallet jelszavát?

De tud, mert a Wallet a Google fiókodhoz tartozik, nincs külön jelszava és vásárlásnál sem kér jelszót.

Kezeld úgy a Google fiókodat, mint a személyidet/jogsidat/hitelkártyádat: ne hagyd, hogy más használja!

jaffika89
2013-01-22, 13:30
De tud, mert a Wallet a Google fiókodhoz tartozik, nincs külön jelszava és vásárlásnál sem kér jelszót.

Kezeld úgy a Google fiókodat, mint a személyidet/jogsidat/hitelkártyádat: ne hagyd, hogy más használja!

sajnos ez így van:S Az iOS ezt ugy oldotta meg hogy minden egyes letöltése előtt (akár ingyenes akár fizetős app) kéri az apple ID jelszavadat, szerintem ez nem lenne rossz dolog androidéknál sem:)

rtitusz
2013-01-22, 13:55
sajnos ez így van:S Az iOS ezt ugy oldotta meg hogy minden egyes letöltése előtt (akár ingyenes akár fizetős app) kéri az apple ID jelszavadat, szerintem ez nem lenne rossz dolog androidéknál sem:)

Beállítható, csak egy pipát kell berakni a Play-en belül a megfelelő helyre.

jaffika89
2013-01-22, 17:14
Beállítható, csak egy pipát kell berakni a Play-en belül a megfelelő helyre.

Nah erről én is lemaradtam:) sose találtam meg ezt a funkciót:)

ohlhorn
2013-01-27, 09:34
galaxi w telóm van, közbe nagyon belasul,, ha mondjuk facebook-ot kinyomom a kezdőképernyőre az ikonok betöltése 5-10mp, utána a névjegyzékbe szeretnék menni, kb 8-10mp.
De természetesen ha utána többször rányomok a névjegyzékre akkor flottul pörög. Többször frissítették, újratelepítették, még mindíg ugyanaz a szitu. Természetesen ha beviszem a szervizbe, ott mindíg nehéz produkálni a dolgot, és ott kikapcsolják, utána természetesen egy rövid ideig megint jól fut. Mit tegyek a garancia februárban lejár.

jaffika89
2013-01-28, 10:50
galaxi w telóm van, közbe nagyon belasul,, ha mondjuk facebook-ot kinyomom a kezdőképernyőre az ikonok betöltése 5-10mp, utána a névjegyzékbe szeretnék menni, kb 8-10mp.
De természetesen ha utána többször rányomok a névjegyzékre akkor flottul pörög. Többször frissítették, újratelepítették, még mindíg ugyanaz a szitu. Természetesen ha beviszem a szervizbe, ott mindíg nehéz produkálni a dolgot, és ott kikapcsolják, utána természetesen egy rövid ideig megint jól fut. Mit tegyek a garancia februárban lejár.

Egyszerűen elfáradt az android, ezt megoldja akár egy újratelepítés vagy akár egy FR (ezzel mindent törölsz a telóról)

Laccás
2013-01-28, 16:58
Sziasztok! Az igaz, hogy 1, másfél év után lelassul az andorid rendszer és kb. használhatatlanná válik a telefon? S3-as telefonom van, Jelly Bean rendszer most jött rá. Így is fent áll a veszély?

zsolt160
2013-01-28, 20:23
Ki mondta ezt a hülyeséget?

Laccás
2013-01-28, 21:39
Ki mondta ezt a hülyeséget?
Egyik ismerősöm. De akkor hülyeség, szuper. Egyébként az volt a sztori hogy mindent eltarol a háttérben és egy idő után annyira lelassul, hogy kb használhatatlan lesz. Természetesen iphone teloja van:) sebaj nem haragszom.

zsolt160
2013-01-29, 06:51
Maximum csinálsz egy FR-t és újra raksz mindent. Amit eltárolhat az a felhőbe az adataidat (ha engeded), amit FR után visszatölt!

Laccás
2013-01-29, 09:59
Maximum csinálsz egy FR-t és újra raksz mindent. Amit eltárolhat az a felhőbe az adataidat (ha engeded), amit FR után visszatölt!
Rendben, köszi szépen akkor most már mindent tudok!:o

szerenca
2013-01-29, 18:25
Sziasztok!

Sony Xperia J telefonom van, 2 napja vettem, Android 4.0.4 (Ice Scream Sandwich) van rajta, build száma: 11.0.A.7.5. A probléma a következő: nem működik a telefon rezgő visszajelzése, mikor megérintem a képernyőt (más néven: haptic feedback). A beállítások/hang/rezgés érintéskor be van pipálva, és az összes lehetséges menüben, ahol találtam ehhez kapcsolódó beállítást, bepipáltam. Amikor először bekapcsoltam, még ment körülbelül az 1. napig, de a 2. nap óta a képernyő nem rezeg mindig (pl. a főmenüben, ha alkalmazásokat nyitok meg, vagy csak hozzáérek a képernyőhöz), de például rezeg, ha a képernyőzárat oldom fel, vagy a billentyűzetet használom. Több fórumot is elolvastam már, de nem nagyon írnak hasznosat, csak hogy nekik sem működik (különböző telefonokon, de szintén 4.0.4 rendszerrel).
Van valakinek valami javaslata erre a problémára? Ha igen, írhat itt vagy privátban is!

Köszi!

jaffika89
2013-01-30, 09:41
Sziasztok!

Sony Xperia J telefonom van, 2 napja vettem, Android 4.0.4 (Ice Scream Sandwich) van rajta, build száma: 11.0.A.7.5. A probléma a következő: nem működik a telefon rezgő visszajelzése, mikor megérintem a képernyőt (más néven: haptic feedback). A beállítások/hang/rezgés érintéskor be van pipálva, és az összes lehetséges menüben, ahol találtam ehhez kapcsolódó beállítást, bepipáltam. Amikor először bekapcsoltam, még ment körülbelül az 1. napig, de a 2. nap óta a képernyő nem rezeg mindig (pl. a főmenüben, ha alkalmazásokat nyitok meg, vagy csak hozzáérek a képernyőhöz), de például rezeg, ha a képernyőzárat oldom fel, vagy a billentyűzetet használom. Több fórumot is elolvastam már, de nem nagyon írnak hasznosat, csak hogy nekik sem működik (különböző telefonokon, de szintén 4.0.4 rendszerrel).
Van valakinek valami javaslata erre a problémára? Ha igen, írhat itt vagy privátban is!

Köszi!

mivel még új a rendszer ezért gondolom sok alkalmazás és felhasználói adat nincs a telefon memóriádban, ezért azt ajánlom, hogy először csinálj egy gyári beállítás visszaállítását, ha ez nem oldja meg a dolgot akkor valószínű hogy szoftver hiba lesz (ha hívásnál rezeg).

szerenca
2013-01-30, 12:30
Köszi, már csináltam gyári beállítás visszaállítást simán is, hard resettel is, aztán felraktam a szoftvert is újra, meg még ezután is hard reseteltem, egyik esetben sem működött sajnos. Lehet, hogy az ICS-ből vették ki ezt a funkciót? Azt hallottam, hogy Jelly Bean meg fog jelenni hamarosan erre a készülékre is, abban talán már ki van ez javítva.

jaffika89
2013-01-30, 13:43
Köszi, már csináltam gyári beállítás visszaállítást simán is, hard resettel is, aztán felraktam a szoftvert is újra, meg még ezután is hard reseteltem, egyik esetben sem működött sajnos. Lehet, hogy az ICS-ből vették ki ezt a funkciót? Azt hallottam, hogy Jelly Bean meg fog jelenni hamarosan erre a készülékre is, abban talán már ki van ez javítva.

nekem az sgs-en igaz portolt, de ICS volt, azon működött:)

AlexRounon1
2013-01-30, 18:39
Érdeklődni szeretnék, hogy hogyan tudok letölteni csatolmányt a beépített levelező kliensemből. Gmail-os fiókom van + egy céges. A cégesről simán le tudom húzni a csatolmányokat. A Gmailosról nem megy. Ezt az xls és doc fájloknál csinálja, a képeknél nincs gond. Az xls és doc fájlok méretére viszont 0 byte-ot ír. Amikor meg akarom nyitni ezt írja ki: A fájl nem található(\mnt\sdcard\cache\*fájlnév*. Tudna valaki segíteni?

doongoo
2013-02-01, 09:06
Érdeklődni szeretnék, hogy hogyan tudok letölteni csatolmányt a beépített levelező kliensemből. Gmail-os fiókom van + egy céges. A cégesről simán le tudom húzni a csatolmányokat. A Gmailosról nem megy. Ezt az xls és doc fájloknál csinálja, a képeknél nincs gond. Az xls és doc fájlok méretére viszont 0 byte-ot ír. Amikor meg akarom nyitni ezt írja ki: A fájl nem található(\mnt\sdcard\cache\*fájlnév*. Tudna valaki segíteni?

nem tudom mi lehet az oka, de a download all progi esetleg segíthet

ohlhorn
2013-02-01, 15:52
Bocsi, de mi az az FR, és hogy kell csinálni?

ohlhorn
2013-02-01, 15:54
Egyszerűen elfáradt az android, ezt megoldja akár egy újratelepítés vagy akár egy FR (ezzel mindent törölsz a telóról)
De hát már többször ujra telepítették, meg frissítették, mégis lassú. Mi az az FR, és hogy kell csinálni?

zinver99
2013-02-02, 13:51
Sziasztok komoly problémám lenne.tegnap vásároltam egy készüléket és még ma le kellene rá töltenem egy alkalmazást google playról.Mivel már volt android készülékem ezért tudtam mit hogyan kell.wifi csalakozás google play és regisztráció.ott ugye kiírja nekem hogy akár 5 percig is várnom kell már legalább 19.szerre próbálom de nem sikerül regisztrálnom mivel kiírja hogy hálózati vagy ideglnes probléma.kérlek segítsetek gyorsan kéne és fontos!előre is mindenkinek köszönöm.

zsolt160
2013-02-02, 14:08
Ha volt Androidoas telód, miért kellett új gmail-t regisztrálni? Miért nem írtad be a régit?
Ha meg mindenképpen kell új, akkor reggelj pc-n, aztán meg az adatokat ad meg a telón.

zinver99
2013-02-02, 14:10
de ha bejelizek akkor is kiírja szóval nem segít

zinver99
2013-02-02, 14:15
.ilyennel lehet telenorhoz fordulni vagy kiröhögnek?

zsolt160
2013-02-02, 14:20
Mi köze a Telenornak ahhoz, hogy neked a wifi-s neted nem jó?
Akkor valószínűleg vagy a wifi kapcsolattal lesz gond )nyílt, titkos, otthoni vagy valahol free, stb.. Bár az se lenne utolsó dolog ha megmondanád milyen telóról van szó. Mert az adatlap nincs rendesen kitöltve, így fogalmam sincs (bár másnak lehet) milyen telefonról, milyen Android verzióról van szó...

Krisz()
2013-02-02, 15:04
Sziasztok!
Honnan tudok cwm-et letölteni?? És hogy telepítsem fel? :-)

zsolt160
2013-02-02, 15:17
Imádom az ilyen kérdéseket. Válasz olvasni az xda fórumát. Ja nem megy az Angol, akkor itt a fórumon is kereshetsz, le van írva szerintem minden!

Krisz()
2013-02-02, 15:24
Imádom az ilyen kérdéseket. Válasz olvasni az xda fórumát. Ja nem megy az Angol, akkor itt a fórumon is kereshetsz, le van írva szerintem minden!

Kösz,i azt csinálom már napok óta de nem ment. Gondoltam irok hátha vki segít szivesen de így már sokkal könnyebb. :-D

Dús Beg
2013-02-03, 12:31
Sziasztok.

Nem sokára külföldre kell utazzak pár hétre és szeretném az itthoni Vodás telefonomat kinti - nem vodás - sim kártyával használni. A root-olás nem jöhet szóba, mert céges telefonról/előfizetésről van szó (egyébként XXLK4-es ROM). A vodafon hajlandó függetleníti a telefonom? Hallottam olyanról, hogy a gyártók is árulnak függetlenítő szolgáltatást átalában $15-$20 körül, viszont nem találtam ilyet, lehet, hogy félreértettem valamit. Az internet is tele van mindenféle oldalakkal, ahol unlock kódokat árulnak, de ezekkel szemben bizalmatlan vagyok (bankkártya adatok). Esetleg van tapasztalat valakinek ezekkel kapcsolatban?

Kösz a segítséget.

csendusz
2013-02-03, 12:46
Nekem is volt ilyen problémám és a wifi miatt volt, amit abszolút nem értettem, mert semmit nem állítottam soha a routeren és egyszer bejelentkezik, máskor nem a Google accountomnál. A Samsung fiókkal dettó ugyanez van , majd mobilneten semmi probléma.

Tapatalk 2-vel küldve az én GT-I9100-ről

Joodeet
2013-02-03, 17:12
Sziasztok!
Olyan gondom lenne, hogy van a telefonomban kb. 10 SMS (nem beszélgetés, 10db SMS), és nem tudom fogadni a következőt, csak jön egy értesítés, hogy megtelt a tár, és töröljek néhányat. Törlök, törlök, de akkor sem. Ki-bekapcs, akkor talán megérkezik, de így sem biztos. A SIM kártyára mentett üzenetek mappája üres, nem is tudok oda áthelyezni semmit. Ezt hogyan lehetne orvosolni?
Illetve egy másik:
Van telepítve a telefonomra néhány alkalmazás, nem mondhatnám soknak. Van, amelyiket át tudom rakni a memória kártyára, de van, amelyiket nem. Például a facebookot nem engedi átrakni, pedig lenne rajta hely. Így viszont a telefonom memóriája van majdnem fullon, és nem enged letölteni új dolgokat. Ebben is örülnék, ha tudna valaki segíteni!
Előre is köszönöm!!!

zsolt160
2013-02-03, 19:59
Sziasztok.

Nem sokára külföldre kell utazzak pár hétre és szeretném az itthoni Vodás telefonomat kinti - nem vodás - sim kártyával használni. A root-olás nem jöhet szóba, mert céges telefonról/előfizetésről van szó (egyébként XXLK4-es ROM). A vodafon hajlandó függetleníti a telefonom? Hallottam olyanról, hogy a gyártók is árulnak függetlenítő szolgáltatást átalában $15-$20 körül, viszont nem találtam ilyet, lehet, hogy félreértettem valamit. Az internet is tele van mindenféle oldalakkal, ahol unlock kódokat árulnak, de ezekkel szemben bizalmatlan vagyok (bankkártya adatok). Esetleg van tapasztalat valakinek ezekkel kapcsolatban?

Kösz a segítséget.A netes dolgokba nem mennék bele, mert a legtöbb illegális függetlenítés. (esetleg nem is lesz jó)
Mivel nem te vagy az előfizető, ezért neked nem fogják függetleníteni, illetve ki kell fizetni a fennmaradó kedvezmény összegét...

zsolt160
2013-02-03, 20:02
Sziasztok!
Olyan gondom lenne, hogy van a telefonomban kb. 10 SMS (nem beszélgetés, 10db SMS), és nem tudom fogadni a következőt, csak jön egy értesítés, hogy megtelt a tár, és töröljek néhányat. Törlök, törlök, de akkor sem. Ki-bekapcs, akkor talán megérkezik, de így sem biztos. A SIM kártyára mentett üzenetek mappája üres, nem is tudok oda áthelyezni semmit. Ezt hogyan lehetne orvosolni?
Illetve egy másik:
Van telepítve a telefonomra néhány alkalmazás, nem mondhatnám soknak. Van, amelyiket át tudom rakni a memória kártyára, de van, amelyiket nem. Például a facebookot nem engedi átrakni, pedig lenne rajta hely. Így viszont a telefonom memóriája van majdnem fullon, és nem enged letölteni új dolgokat. Ebben is örülnék, ha tudna valaki segíteni!
Előre is köszönöm!!!Az első kérdésre a válasz ott a második kérdésedben, osztott memória miatt nem tud fogadni üzenetet.
Második kérdésre meg ott a kereső. Tudom téged nem érdekel, hogy napi szinten leírjuk a választ, de kicsit uncsi... Root-ni kell a telefont aztán a megfelelő progival minden áttehető, bár nem minden fog futni Sd-ről. A menetét meg keresd meg XDA fórumán, vagy itt a fórumon!

Laccás
2013-02-03, 22:35
Galaxy tab 2 10.1-re mikor érkezhet a jelly bean update?

TheFluffyBro
2013-02-04, 12:34
Galaxy tab 2 10.1-re mikor érkezhet a jelly bean update?

Elvileg már kintvan a WiFi változatra a hivatalos. Kérdés hogy a magyar szolgáltatók mikor veszik a fáradságot és adják ki itthon.

Forrás:
http://www.sammobile.com/2012/12/04/samsung-galaxy-tab-2-10-1-wifi-recieves-android-4-1-1-jelly-bean-update/

~Bro

Joodeet
2013-02-04, 18:14
Az első kérdésre a válasz ott a második kérdésedben, osztott memória miatt nem tud fogadni üzenetet.
Második kérdésre meg ott a kereső. Tudom téged nem érdekel, hogy napi szinten leírjuk a választ, de kicsit uncsi... Root-ni kell a telefont aztán a megfelelő progival minden áttehető, bár nem minden fog futni Sd-ről. A menetét meg keresd meg XDA fórumán, vagy itt a fórumon!

Köszönöm! Hidd el, végig olvastam mind a 65 oldalt, de nem tudtam, hogy mi vonatkozhat rám. Még most sem értem. Osztott memória... Azaz, akinek nincsen memóriakártya a telefonjában, annak engedi tovább fogadni az üzeneteket? A telefon belső memóriája nem túl nagy (nem tudom, hogy menni), most 30MB a szabad. Root-ni... Megfelelő programmal... XDA... Ok, majd megoldom...

deblacika
2013-02-04, 18:54
Üdv!
ha a hozzászólásomba be szeretnék illeszteni egy képernyőképet a telefonomról, azt hogyan tudom méretileg csökkenteni, hogy a fórumon egy oldal, ne az én képemmel legyen tele???
Köszi

zsolt160
2013-02-04, 19:00
Nos, gondolom nem tűnt fel, ez a topik gyűjtemény, ide nem írunk kérdéseket, van hasonló című topik erre.
A válasz meg az, hogy képszerkesztő programmal pl.: Xnview, és a méretét leveszed.
rtitusz!
Légyszíves helyezd át a megfelelő topikba a hozászolásokat!

zsolt160
2013-02-04, 19:07
Osztott memória azt jelenti, hogy a telefon belső tároló memóriáját használja a telefon a programoknak és az sms-nek a tárolására is, ergo ha elfogy a memória, nincs hová mentse az üzenetet.
A sim kártyán külön hely van foglalva erre, ezért ott a darabszám a korlát!

Krisz()
2013-02-05, 20:22
Sziasztok!
Hogy is van ez a kerneles dolog?? Mindegyik alapsávhoz külön másik kernel kell? nekem egy GB alapból utána ICS sima OTA frissitéssel és utána lett egy JB test azzal a PDA, MODEM, CSC, tar fájlokkal, és utána lett egy offical ls8 azt követően lett egy Dorimanx kernel. Azt szeretném megkérdezni hogy mikor tettem fel JB akkor változott a kernel is vagy a GB-t kernelét cseréltem le Dorimanx-re! Ha valaki tud, segitsen légyszives.
nagyon köszönöm.

TheFluffyBro
2013-02-05, 21:58
Sziasztok!
Hogy is van ez a kerneles dolog?? Mindegyik alapsávhoz külön másik kernel kell? nekem egy GB alapból utána ICS sima OTA frissitéssel és utána lett egy JB test azzal a PDA, MODEM, CSC, tar fájlokkal, és utána lett egy offical ls8 azt követően lett egy Dorimanx kernel. Azt szeretném megkérdezni hogy mikor tettem fel JB akkor változott a kernel is vagy a GB-t kernelét cseréltem le Dorimanx-re! Ha valaki tud, segitsen légyszives.
nagyon köszönöm.

Egyértelműen változik. A kernel alapvető elem a rendszerben, olyan mint az ember idegei; a hardver és szoftver közötti kommunikációért felel. Ez fordítja le például a betűk meghelenítését a kijelző pixeleinek érthető kódra, hogy egy piti példával éljek. Az ICS támogatott olyan hardveres videózási funkciót például, amit a GB nem, szóval alapból itt meghalt volna az egész.

Egymondatos válasz: új rom = új kernel.

~Bro

cucubazsi
2013-02-08, 20:58
sziasztok olyan kérdésem lenne hogy attól tönkre megy az akksi ha 1 nap többször fel van töltve?

TheFluffyBro
2013-02-08, 21:46
sziasztok olyan kérdésem lenne hogy attól tönkre megy az akksi ha 1 nap többször fel van töltve?

Elvileg nem mert csepptöltéssel működnek az okos-akksik, azaz ha teljesen fel is van töltve, akkor sem megy bele több feszültség amíg nem kezd merülni, és van egy trigger function a droidban, ami 99,5%-nál indítja be újra. De ez függ az akksitól: eredeti-e és ki gyártotta. Azt tudom hogy a Samsung és HTC akksikkal nem volt problémám eddig, pedig naponta 1x vagy többször töltöm.

~Bro

cucubazsi
2013-02-08, 22:05
Elvileg nem mert csepptöltéssel működnek az okos-akksik, azaz ha teljesen fel is van töltve, akkor sem megy bele több feszültség amíg nem kezd merülni, és van egy trigger function a droidban, ami 99,5%-nál indítja be újra. De ez függ az akksitól: eredeti-e és ki gyártotta. Azt tudom hogy a Samsung és HTC akksikkal nem volt problémám eddig, pedig naponta 1x vagy többször töltöm.

~Bro

rendben köszi nagyon! azért aggódtam mert az előző telóm zte blade annak az aksiját kinyirtam vagyis már nem fest túl jól fel van puffadva de valószínű azért most olvastam valahol hogy nem ajánlatos más teló töltöjével tölteni mert előfordul hogy erősebb a töltő és kinyírja az akksit és szeirntem nekem sikerült. és most az új telóval nem akartam belefutni ebbe de akkor nem lesz probléma ha esetleg rákell töltenem napközbe!:)

TheFluffyBro
2013-02-09, 07:38
rendben köszi nagyon! azért aggódtam mert az előző telóm zte blade annak az aksiját kinyirtam vagyis már nem fest túl jól fel van puffadva de valószínű azért most olvastam valahol hogy nem ajánlatos más teló töltöjével tölteni mert előfordul hogy erősebb a töltő és kinyírja az akksit és szeirntem nekem sikerült. és most az új telóval nem akartam belefutni ebbe de akkor nem lesz probléma ha esetleg rákell töltenem napközbe!:)

Nekem is előfordul hogy fel kell dobnom töltőre nap közben, és majd 2 éve megy a telefon hiba nélkül.

Azért a felpuposodott akksira kitérnék röviden: az azért fordulhatott elő, mert nem jó minőségű anyagokból volt felépítve, és a Lithium cellák nem megfelelően voltak elválasztva egymástól. Valami ilyesmi meg ott a hő-endoterm folyamatok miatt lehetett, nem vagyok kémiazseni.

És igen, ajánlatos a saját töltővel tölteni, bár itt is belép a kernel, hogy mennyi mA-t enged átfolyni a bemeneten, stb...

~Bro

Yamakawa
2013-02-09, 12:45
Sziasztok ! Abban kérném a segítségeteket, hogy egy olyan progit keresek amivel a rendszermemóriát kitisztíthatom, illetve területet szabadíthatok fel,mert lassan telítődik.

dfcbt
2013-02-09, 16:40
Én ezt használom: SD Maid - System cleaning tool
https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.thedarken.sdm

BBOutlaw
2013-02-11, 12:32
Sziasztok!

Zenithink ZT-180-102
Android 2.2 Froyo

Köszönet előre is!

Látom a fórum nincs kihalva, eddig mégse érkezett egy válasz sem a kérdésemre.
Plusz infók:
Az etc\hosts file átírásával\törlésével elvileg kiküszöbölhetō a probléma, de ahhoz root-olni kell.
Elvileg alapból root-olva van:
Kernel version:
2.6.32.9
Root*android #5353
Build Number:
Zt-180-eng AOSP OPENMASTER eng.root.20110808. 120935 test keys

Nem enged a hosts-ba sem szerkeszteni, sem törölni nem engedi, ezért Z4-el próbálkoztam root-olni, de eredmény ugyanaz.

Természetesen külfoldi oldalak tippjeit is próbálgattam, ott találtam a root megoldást, de ugye az se mūködik, ezért általában már nem is válaszolnak, mert nem tudják a megoldást, mint ahogz eddig itt sem, de bízom benne, hogy a plusz infók alapján valakinek lesz használható ötlete.

(Igen, ezt a Tablet-rōl írtam, mielōtt valaki kétségbe vonná az internetkapcsolat meglétét...)

nemka
2013-02-11, 13:05
BBOutlaw: Ha csak elvileg rootolt, akkor tölts le egy root checkert a marketről és legyél biztos abban, hogy rootolt a holmi.
A rendszerpartíció alapértelmezésben csak olvasható. Rootolt készüléken is. Mountold írhatónak (Root Explorerrel csak egy kattintás) és utána tudod szerkeszteni a hosts file-t.

TheFluffyBro
2013-02-11, 14:28
Látom a fórum nincs kihalva, eddig mégse érkezett egy válasz sem a kérdésemre.
Plusz infók:
Az etc\hosts file átírásával\törlésével elvileg kiküszöbölhetō a probléma, de ahhoz root-olni kell.
Elvileg alapból root-olva van:
Kernel version:
2.6.32.9
Root*android #5353
Build Number:
Zt-180-eng AOSP OPENMASTER eng.root.20110808. 120935 test keys

Nem enged a hosts-ba sem szerkeszteni, sem törölni nem engedi, ezért Z4-el próbálkoztam root-olni, de eredmény ugyanaz.

Természetesen külfoldi oldalak tippjeit is próbálgattam, ott találtam a root megoldást, de ugye az se mūködik, ezért általában már nem is válaszolnak, mert nem tudják a megoldást, mint ahogz eddig itt sem, de bízom benne, hogy a plusz infók alapján valakinek lesz használható ötlete.

(Igen, ezt a Tablet-rōl írtam, mielōtt valaki kétségbe vonná az internetkapcsolat meglétét...)

Alapból biztos nincs rootolva, az összes alapkernel neve ROOT*valami. Bizony rootolnod kell, és a nemka által leírt módszerrel megcsinálod, de amúgy alapból a hosts fájl üres.

~Bro

BBOutlaw
2013-02-11, 19:47
Köszönöm az eddigi válaszokat!

Market-ről nem tudok letölteni, ugyanis Can't establish a reliable data connection to the server - vagyis ami Google-val kapcsolatos szinte semmi nem működik...
Market, YouTube app, kezdőoldal (google.com/...).
Alkalmazást is csak úgy tudok letölteni, amihez nem kell Market: Commander, Z4...
Hát lehet alapból üresnek kellene lennie, de nekem nem az... :/

Keresek egy Root Explorer-t, amihez nem kell Market és megpróbálkozom.

Addig is köszönöm az eddigieket! :)

BBOutlaw
2013-02-11, 21:22
Sikerült letöltenem egy root explorer-t, de hiába nyomok rá a Mount R/W, nem történik semmi... :/
Minden marad r/o.
A hosts icon-ján pedig egy aranyszínű pajzs van csillaggal a közepén.
Egyéb tippek???

Ami benne található:
127.0.0.1 localhost
74.125.153.188 mtalk.google.com
74.125.155.188 mtalk.google.com
74.125.115.188 mtalk.google.com
74.125.53.138 android.clients.google.com
74.125.53.138 www.google.com
64.233.189.147 maps.google.com
64.233.189.104 map.google.com
64.233.189.99 map.google.com
64.233.189.147 map.google.com
64.233.189.104 maps.google.com
64.233.189.99 maps.google.com
64.233.189.99 maps.gstatic.com
203.208.39.93 khm.google.com
203.208.39.91 mtö.google.com
203.208.39.93 mt1.google.com
203.08.39.91 mt2.google.com
203.208.39.91 mt.l.google.com
64.233.189.99 maps.l.google.com

64.233.189.147 www.google.com
64.233.189.104 www.google.com
64.233.189.99 www.google.com

72.14.203.188 mtalk.google.com

BBOutlaw
2013-02-11, 21:32
Nyomkodtam a mount R/W, de maradt minden r/o...
A hosts file ikonján pedig aranyszínū pajzs van, benne egy csillaggal.

Ami pedig a hosts file-on belül van:

127.0.0.1 localhost

74.125.153.188 mtalk.google.com
74.125.155.188 mtalk.google.com
74.125.115.188 mtalk.google.com
74.125.53.138 android.clients.google.com
74.125.53.138 www.google.com
64.233.189.104 map.google.com
64.233.189.99 map.google.com
64.233.189.147 map.google.com
64.233.189.104 maps.google.com
64.233.189.99 maps.google.com
64.233.189.99 maps.gstatic.com
203.208.39.93 khm.google.com
203.208.39.91 mt0.google.com
203.208.39.93 mt1.google.com
203.208.39.91 mt2.google.com
203.208.39.91 mt.l.google.com
64.233.189.99 maps.l.google.com

64.233.189.147 www.google.com
64.233.189.104 www.google.com
64.233.189.99 www.google.com

72.14.203.188 mtalk.google.com

Egyéb tippek? :S

nemka
2013-02-11, 23:05
Másik androidos holmin letölt, apk-t sd-re ment, sd-t átrak, onnan telepít. Persze csak ha van másik androidos holmi a közelben.

Esetleg adb konzollal belép, su parancs kiad. Ha nincs hibaüzenet, de van # a sor elején, akkor lehet örülni, mert legalább adb konzol felől van root jog. Linux parancsokkal lehet matatni. (Vagy a jogosultságok megfelelő átállítása után a kütyü grafikus felületén keresztül is.)

nemka
2013-02-12, 21:30
Nyomkodtam a mount R/W, de maradt minden r/o...
............
Egyéb tippek? :S

Nincs rootolva a kütyü (vagy valami gond van a rootolással). Rootold, utána menni fog.

zolee155
2013-02-14, 18:06
Sziasztok!

Új vagyok itt a fórumon, és tisztelettel máris egy kérdéssel fordulnék hozzátok:
Adott egy Galaxy S3 mini, amivel is a következő, rendkívül különös problémám van. WiFi-hez kapcsolódva (otthon, bárhol) nem szinkronizál a telefon. Bővebben: Viber, Google Talk, e-mail, Facebook értesítések nem jönnek meg, miközben a böngészővel és pl. Facebook alkalmazással lehet böngészni a tartalmakat, csak valahogy szinkronizálni nem akar mindaddig, még le nem csatlakozom a WiFi-ről. Amint lecsatlakoztam, jönnek sorra az értesítések, e-mail-ek, Viber üzik, stb... az előfizetéses adatkaforgalom terhére. Ami érdekessé teszi az egészet, hogy nem mindig rossz, csak olykor, bár elég gyakran.
Szoftverfrissítésen túl vagyok (olyanon, amitől nem vesztek el az adatok).

Esetleg valami ötlet, hogy mi lehet az oka ennek bosszantó jelenségnek?
Előre is köszönöm, hogyha valamilyen segítséget kapok.

TheFluffyBro
2013-02-15, 22:26
Sziasztok!

Új vagyok itt a fórumon, és tisztelettel máris egy kérdéssel fordulnék hozzátok:
Adott egy Galaxy S3 mini, amivel is a következő, rendkívül különös problémám van. WiFi-hez kapcsolódva (otthon, bárhol) nem szinkronizál a telefon. Bővebben: Viber, Google Talk, e-mail, Facebook értesítések nem jönnek meg, miközben a böngészővel és pl. Facebook alkalmazással lehet böngészni a tartalmakat, csak valahogy szinkronizálni nem akar mindaddig, még le nem csatlakozom a WiFi-ről. Amint lecsatlakoztam, jönnek sorra az értesítések, e-mail-ek, Viber üzik, stb... az előfizetéses adatkaforgalom terhére. Ami érdekessé teszi az egészet, hogy nem mindig rossz, csak olykor, bár elég gyakran.

Nagyon érdekes és kihívó probléma. A frissítéssel lehet valami probléma. Megpróbálhatnád azt letesztelni, hogy letörölsz egy appot ami régen rendesen ment, nyomsz egy rebootot, majd felrakod megint, és megfigyeled, így működik-e. Talán a DNS cache bugol, vagy csak az app ami corrupted lett frissítéskor. Nem emlékszel volt-e "Alkalmazások optimalizálása..." folyamat frissítés utáni indításnál?

~Bro

jaffika89
2013-02-18, 19:04
Sziasztok!

Van olyan beállitás az androidban Valahol a mobilnet környékén hogy minden egyes appnak be tudod állitani hogy csak wifiről vagy csak 3g ről vagy mindenről szinkronizáljon, nézd meg itt hátha el van állitva. A

TheFluffyBro
2013-02-18, 21:24
Van olyan beállitás az androidban Valahol a mobilnet környékén hogy minden egyes appnak be tudod állitani hogy csak wifiről vagy csak 3g ről vagy mindenről szinkronizáljon, nézd meg itt hátha el van állitva. A

Ezt egyszerűbben egy firewall programmal is megcsinálhatja, a Lookout security azthiszem tudja ezt de nem biztos.

~Bro

bévike68
2013-02-19, 14:30
Szia!!
Olvastam mit javasolsz erre a problémára.....végig csináltam de sajnos a képe ott vannak!

jaffika89
2013-02-20, 14:34
Szia!!
Olvastam mit javasolsz erre a problémára.....végig csináltam de sajnos a képe ott vannak!

leírnád mégegyszer hogy mi is a problémád? sajnos nem találom, lehet hogy vak vagyok :D

negator
2013-02-21, 10:49

hosszútávon biztosan nem tesz neki jót.

Vargas0728
2013-02-22, 05:30
Helló Mindenki!

Először is talán leírnám a telefonom adatait.
ZTE-Blade Android: 2.3.4 Alapsáv: P729B01 Kernel: 2.6.35.7-perf+ Bulid-szám: Ginger Stir Fry B27-Gen2
Belső memória:163MB Ram: 125MB

Az lenne a kérdésem,hogy a Ram méretet lehet-e növelni és ha igen akkor hogyan?

Válaszokat előre is köszönöm.

Üdv.: Balázs

nemka
2013-02-22, 10:30
Vargas0728: Lehet. Nagyobb RAM-ot tartalmazó készülék vásárlásával.

zsolt160
2013-02-22, 14:33
Örülök, hogy megint belefutottam egy ilyen okosba akinek a másik topikba válaszoltam. Miért nem lehet egy kérdést egy helyre feltenni? Persze mert merek szólni, úgy is bunkó vagyok, de ez van.

PDAfanos
2013-02-22, 20:03
Sziasztok, úgy látom a topik címe szerint kérdéseket itt (is) lehet feltenni, szal;
Használtan vettem HTC készülékemet; hogy lehet megnézni hogy volt -e ROM csere rajta végre hajtva? Mikor vettem azt mondták, ezen már ICS lett felrakva. Úgy olvasgattam hogy valami Custom Binary Counterben lehet megnézni, asszem download módban, de azt hogy power gomb-hangerő fel-home gomb kombuinációval egyszerűen nem tudok a download módba belépni.
A másik, hogy egyes letöltött appot nem találom hogy hova rakja, pedig a Marketon keresztül látom hogy letölti. De nem találom se az alkalmazások kezelése-ben, sem a listában sem ahol az ikonokat láthatjuk. És még azt is kérdezném hogy a Cache-t hogyan lehet és milyen app-al tisztítani, úgy hogy a használatok alatt lévő programok apk.-it ne törölje ki? (remélem nem kérdeztem hülyeségeket, egy egyetemista nő-től csak ennyire tellik, de érdekel a dolog :) )
Köszönöm a türelmes válaszokat.

zsolt160
2013-02-23, 10:45
Üdv nálunk! ;)
Megnézheted még a beállítások>telefonról menüpont alatt.
Már hogyan érted, hogy hova rakja a letöltött app-ot? Az indítási ikont fogod látni, a mappát ahova letölti azt nem. Ha a menüben nem találod az már gáz, mert az akkor nem települt rendesen. Ha a képernyőre akarod kitenni az indító parancsikont, azt a bal gomb megnyomásával a hozzáad lehetőségével teheted meg, vagy a menüben folyamatosan "nyomod" az ikont, és kiteszi a képernyőre ami éppen az előtérben van.

Soma002
2013-02-23, 14:34
Mit tegyek akkor ha Védőm a Gumirács volt Galaxy és elfelejtetem annyiszor probálkóztam hogy emailt kért az már nem tudtam meg mondani neki ilyenkor mi a tehendő?

PDAfanos
2013-02-23, 14:55
Hali Zsolt :))
Jaja az inditó-ikonra gondoltam, hát ez az hogy a menüben sem találom, sem az alkalmazásokban.És az a poén , hogy a Marketba mikor felmegyek (telóval) és erre a programra rákeresek és ott előjön, ott azt írja hogy "telepítve". Szal a szitu az, hogy se itt nincs , se ott :))))) Sem a nem rég letöltöttekben, sem az SD karin, sem az összes letöltöttekben nem találom. Közvetlen keresést meg lehet oldani vmivel? Asszem egyszer már kérdeztem itt csak nem nagyon értem rá vele foglalkozni.

Most azt fogom csinálni hogy elkezdem mégegyszer letölteni azokat amelyeket nem látok sehol a telómon.

nemka
2013-02-23, 14:57
Soma002: Az alapértelmezett Google fiók jelszavát kérte a holmi. Irány a szerviz, ahol újra használhatóvá teszik a telefont, miután igazoltad, hogy tényleg a sajátod.

És nagyon kérlek, hogy legközelebb MAGYARUL írj, mert másként elég nehéz kibogozni, hogy pontosan mit is szeretnél.

PDAfanos
2013-02-23, 14:59
Másik; hogy lehetne usb-klvait és egeret csatiznom a htc-mhez? Van egy otg kábelem, de ha nem OTG képes a telóm akkor nem lehet?
Asszem már csak ez kellene hozzá:

http://logitech-hu-emea.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/38345/section/troubleshoot/crid/404/lt_product_id/10178/tabs/1,3,2,5/cl/hu,hu
meg ez:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.apedroid.hwkeyboardhelper&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5hc GVkcm9pZC5od2tleWJvYXJkaGVscGVyIl0.

Fontos hogy a telóm OTG -képes legyen? Utólagosan hogy lehet egy telót OTG-vé tenni? Lehet egyáltalán?

nemka
2013-02-23, 14:59
PDAfanos: Írd már meg kérlek, hogy melyik ez a program, hátha úgy könnyebb lesz segíteni. Nem lehet, hogy csak egy widget? Mert azokat nem fogod látni az App Drawer-ben.

Ha a telefonod nem tud USB HOST lenni, akkor arra nem tudsz USB perifériát csatlakoztatni. Próbálkozz Bluetooth-szal.

PDAfanos
2013-02-23, 15:12
pl. ezt https://play.google.com/store/apps/details?id=com.a0soft.gphone.acc.free

egyáltalán nem tom hol lehet, noha ha bemegyek a marketba, ott azt írja " letöltve". És nem is engedi (úja szedni) mert -elvileg- a PDA-mon van.

PDAfanos
2013-02-23, 15:17
És ez is elvileg nálam van:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kauf.particle.a3dfireplace

és ez is le van töltve elvileg:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cadenas.cadmodels

...és erre is ezt az üzenetet kapom ha újra le akarom szedni: "....this app will be downloaded.... bla..bla..."

Lehet hogy a cache-memoriában kellene egy célzott törlést elvégeznem? ( lehet rosszul tudom, de úgy tom h ide is kerülnek apk-töredékek.)

rtitusz
2013-02-23, 16:09
pl. ezt https://play.google.com/store/apps/details?id=com.a0soft.gphone.acc.free

egyáltalán nem tom hol lehet, noha ha bemegyek a marketba, ott azt írja " letöltve". És nem is engedi (úja szedni) mert -elvileg- a PDA-mon van.

Ha rákeresel a telefonon úgy sem látod? A Google Search alkalmazás ott is keres, nem csak a weben.

Valamint ha le van tényleg töltve, akkor a beállítások/programok alatt is látnod kell a listában.

nemka
2013-02-23, 16:12
PDAfanos: Az első egy widget, a második meg élő háttérkép. Vagyis nem fogod őket az app drawer-ben látni.
Mindegyiket a főképernyőn hosszútapra felbukkanó menüvel tudod kezelni. A widgethez ikont rakhatsz ki, az LWP-t meg értelemszerűen háttérnek tudod beállítani.

Ha a harmadikra azt írja ki, hogy "will be downloaded", akkor az nincs telepítve.

PDAfanos
2013-02-23, 19:10
oké, köszi mindegyikőtöknek.

ditty
2013-02-23, 19:35
Szép estét!
Volna egy problémám.....Kislányomnak van egy i5800 galaxy 3 készüléke amit okosan sikerült neki elnyomkodni :-( Azt írja ki:Túl sok mintarajzolási próbálkozás!Majd kéri a Gogle fiók jelszavát és az email címet amit persze okosan nem tud!A készülék fent említett dolgon kívül maximum ajtó támasztására alkalmas!Segítsetek légyszíves!Köszönöm

saszelló
2013-02-23, 20:32
Szép estét!
Volna egy problémám.....Kislányomnak van egy i5800 galaxy 3 készüléke amit okosan sikerült neki elnyomkodni :-( Azt írja ki:Túl sok mintarajzolási próbálkozás!Majd kéri a Gogle fiók jelszavát és az email címet amit persze okosan nem tud!A készülék fent említett dolgon kívül maximum ajtó támasztására alkalmas!Segítsetek légyszíves!Köszönöm

Szia
Ha sem email címet sem jelszót nem tudtok,akkor szerintem csak a gyári állapot visszaállítása maradt,ami azt jelenti,hogy olyan lessz a teló,mintha most hoztad volna ki az üzletből,minden,amit ti raktatok rá/képek,zenék,telószámok,stb/kárba vész.Ja,és indítás után egy új google fiókot is regisztrálni kell.

Töltsd fel az akkumulátort 100%-ra! Vedd
ki az akkut, hogy kikapcsold a telefont,
majd tedd vissza.
Nyomd meg a hangerő gombok közepét +
a MENÜ gombot (a képernyő alatt
középső gomb) + kapcsold be az i5800
telefont. A bekapcsoló gombot 1-2mp
után engedd el, tartsd picit tovább
nyomva a hangerő gombok közepét + a
MENÜ gombot, amíg be nem jön a
recovery menu.
Válaszd ki a Wipe Data/ Factory reset-et a
hangerő LE gombbal, majd nyomd meg a
MENÜ gombot és válaszd a Yes - delete
all user... majd MENÜ vagy a bekapcsoló
gombbal nyomod az i5800 hard resetet.

Tapatalk 2-vel küldve az én Telenor_OneTouch-ről

ditty
2013-02-24, 10:57
Köszönöm a segítséget sikerült!Most megyek és keresek valami mást amivel kitámaszthatom az ajtót!:-)
Üdv:Ditty

saszelló
2013-02-24, 12:30
Köszönöm a segítséget sikerült!Most megyek és keresek valami mást amivel kitámaszthatom az ajtót!:-)
Üdv:Ditty

Nincs mit,örülök,hogy segíthettem!:)

msc.
2013-02-27, 21:16
Sziasztok.
Lenne egy olyan kérdésem, hogy a fentebb említett kódok begépelése után (product kód megtekintése, stb) a menüben előjött 3 ikon amit nem tudok törölni. CWM, SuperSU, Tweaks. Erről a 3-ról lenne szó.
Ha valaki tudna segíteni miként tüntethetném el ezeket azt nagyon megköszönném.

jaffika89
2013-02-28, 08:43
Sziasztok.
Lenne egy olyan kérdésem, hogy a fentebb említett kódok begépelése után (product kód megtekintése, stb) a menüben előjött 3 ikon amit nem tudok törölni. CWM, SuperSU, Tweaks. Erről a 3-ról lenne szó.
Ha valaki tudna segíteni miként tüntethetném el ezeket azt nagyon megköszönném.

Ezek az appok akkor szoktak megjelenni ha rootolod a telefont:)

PDAfanos
2013-03-01, 14:28
Skacok, aki már használ mobil-netet, az segítene felvilágosodni? :)
Ezidáig én csak WIFI-n mentem fel a netre a telómmal, ahol wifi elérhetőség és free hozzáférhetőség volt
(egyetem aulája, supermarketok, reptér, otthon, stb.) mobilnetet még nem alkalmaztam, de nézegettem a mobilinternetes tarifákat is, mert utazásom közben is szeretném megnézni az emailjaimat,stb. Még egyáltalán nem vagyok jártas a mobilnet alkalmazásában, a hallgató társaimat meg nem akartam kérdezni, nehogy gáz legyen.... :P

Szóval, ugye én előfizetéses vagyok. Egyelőre csak a legkissebb tarifát szeretném megrendelni, az én szolgáltatómnál vannak olyan kicsi tarifák is amelynél pl. 50 MB a havi max adatforgalom. itt néztem azokat amelyek engem majd érdekelnének :
http://www.telenor.hu/internet/mobiltelefon/mobil-online-csomagok
Kérdéseim:
1. Ezt az 50 MB-t (vagy akármennyi, meghatározott MB-okat, most nem is a keret a lényeg, hanem a szisztéma) letöltési bájtként értik, vagy ha felrakok pl. a fészre, vagy a Picasára cuccot, arra is érti? Fel-és letöltés? A letöltés úgy gondolnám, azt jelenti, hogy ha ténylegesen leszedek videót, vagy képeket, vagy teszem azt pdf-irományokat? Vagy itt már akkor is " ketyeg" a letöltési számoló amikor csak pl. megnyitok oldalakat, emailomat és csupán elolvasom, vagy a neptunba megnézem a vizsgáimat? Teszem azt, nem töltök se le, se fel; ez az 50 MB akkor is " fogy"? Már attól hogy megnyitok oldalakat? Folyamatosan akkor ugye nem lehet bekapcsolva a mobilnetem? (bocsi ha gagyi a kérdés.... )
2. Azt már tudom hogy erre a célra érdemes adatforgalom-számlálót letölteni a GMarketről (GplayStore-ból); ha tullépem a igényelt (mondjuk eleinte 50MB-os) mobilnetes keretemet (pl. már 55 MB-nál tartok), akkor észrevehetően jelez nekem ez az applikáció? Vagy egész egyszerűen automatice blokkolja az 50MB-on túli forgalmat?
3. Ez a tarifa-megrendelés -és költségei - majd az előfizetéses számlámmal fog érkezni? Ilyenkor mikortól ketyeg a tarifám? amikortól használom? Vagy amikortól megrendeltem? Mert ugye forgalom alapú... asszem.... hiszen ott van hogy 50-, vagy 100 MB -osak...stb a csomagok.

(Amúgy tudom hogy nem nagy ez az 50 MB, de egyelőre csak kipróbálnám és ha látom hogy többre lesz majd szükségem, a nagyobb csomagot rendelem meg).
Bocs ha még lámáskodom ....köszönöm majd ha vki elmagyarázza :)

saszelló
2013-03-01, 16:37
Skacok, aki már használ mobil-netet, az segítene felvilágosodni? :)
Ezidáig én csak WIFI-n mentem fel a netre a telómmal, ahol wifi elérhetőség és free hozzáférhetőség volt
(egyetem aulája, supermarketok, reptér, otthon, stb.) mobilnetet még nem alkalmaztam, de nézegettem a mobilinternetes tarifákat is, mert utazásom közben is szeretném megnézni az emailjaimat,stb. Még egyáltalán nem vagyok jártas a mobilnet alkalmazásában, a hallgató társaimat meg nem akartam kérdezni, nehogy gáz legyen.... :P

Szóval, ugye én előfizetéses vagyok. Egyelőre csak a legkissebb tarifát szeretném megrendelni, az én szolgáltatómnál vannak olyan kicsi tarifák is amelynél pl. 50 MB a havi max adatforgalom. itt néztem azokat amelyek engem majd érdekelnének :
http://www.telenor.hu/internet/mobiltelefon/mobil-online-csomagok
Kérdéseim:
1. Ezt az 50 MB-t (vagy akármennyi, meghatározott MB-okat, most nem is a keret a lényeg, hanem a szisztéma) letöltési bájtként értik, vagy ha felrakok pl. a fészre, vagy a Picasára cuccot, arra is érti? Fel-és letöltés? A letöltés úgy gondolnám, azt jelenti, hogy ha ténylegesen leszedek videót, vagy képeket, vagy teszem azt pdf-irományokat? Vagy itt már akkor is " ketyeg" a letöltési számoló amikor csak pl. megnyitok oldalakat, emailomat és csupán elolvasom, vagy a neptunba megnézem a vizsgáimat? Teszem azt, nem töltök se le, se fel; ez az 50 MB akkor is " fogy"? Már attól hogy megnyitok oldalakat? Folyamatosan akkor ugye nem lehet bekapcsolva a mobilnetem? (bocsi ha gagyi a kérdés.... )
2. Azt már tudom hogy erre a célra érdemes adatforgalom-számlálót letölteni a GMarketről (GplayStore-ból); ha tullépem a igényelt (mondjuk eleinte 50MB-os) mobilnetes keretemet (pl. már 55 MB-nál tartok), akkor észrevehetően jelez nekem ez az applikáció? Vagy egész egyszerűen automatice blokkolja az 50MB-on túli forgalmat?
3. Ez a tarifa-megrendelés -és költségei - majd az előfizetéses számlámmal fog érkezni? Ilyenkor mikortól ketyeg a tarifám? amikortól használom? Vagy amikortól megrendeltem? Mert ugye forgalom alapú... asszem.... hiszen ott van hogy 50-, vagy 100 MB -osak...stb a csomagok.

(Amúgy tudom hogy nem nagy ez az 50 MB, de egyelőre csak kipróbálnám és ha látom hogy többre lesz majd szükségem, a nagyobb csomagot rendelem meg).
Bocs ha még lámáskodom ....köszönöm majd ha vki elmagyarázza :)

Szia!
1.A keretbe az összes adatforgalom beleszámolandó,bejövövő és kimenő is.Nemcsak ha képeket,videókat,stb.töltessz le vagy fel,hanem az is.ha pl.böngészőből bármilyen weboldalt megnyitsz,tehát minden,ami adatforgalmat generál.És a telódon lévő alkalmazások közül is sok automatikusan felkapcsolódik a netre,ha engedélyezve van a netkapcsolat,úgyhogy észre sem veszed.
2.Vannak olyan adatforgalom figyelő appok a playen,amiket be lehet úgy állítani,hogy kikapcsolják a mobilnetet az előre beállított limit elérésekor.Fejből nem tudom a nevüket,mert én nem használok ilyet.
3.Ha sms-ben megrendeled,kapsz egy értesítést,hogy aktíválva van,onnantól kezdve ketyeg a számláló,a havidíj pedig időarányos és a legközelebbi havi számládban már fel lessz tüntetve.
Végül:Én hagynám ezt az 50 Mb-os dolgot,nemcsakhogy elég kevés,de túlforgalmazás esetén Mb-onként 33 ft-ot fizetnél a havidíjon felül.
A mobile online 100 csak 400 ft-al drágább,viszont nincs túlforgalmazási díj csak belassít a telenor 32/32-re,azaz gyakorlatilag korlátlanul netezhetsz,nem kell adatforgalom számláló,és nem kell azzal foglalkoznod,hogy pl.mikor és hányszor szinkronizál a telód.

Hali!

PDAfanos
2013-03-01, 19:18
áhhá, köszi szépen.
Ja, ez az 50 MB-os valóban felejtős, nem éri meg, hamar túlléphetem ja, és ugyanott vagyok ha nem figyelem a forgalmat. Adatforgalomszámlálót megtalálom a Playen, köszi szépen a tanácsokat :)
És azt hogy tudom észre venni hogy mely appjaim önállósítja magát és nyomul a netre tudtom nélkül? Elvileg mikor leszedtem őket, automat. frissitést nem kértem egyiknél sem.