PDA

Teljes verzió megtekintése : Címtár a telóban és a gmailban

garfi
2011-07-23, 00:09
Elkövettem azt az óriási hibát, hogy androidos telót vettem.. a sok más béna megoldásról most nem említenék..

Először importáltam a kapcsolataim és képtelen volt felismerni a vezeték és utóneveket és egy káosz keletkezett... Ezután töröltem minden kapcsolatom a telóról és behódoltam az androidos führereknek, manuálisan beírtam mindent a gmail címtárba, bejelöltem a családneveket előre, a gmail címtárjában minden OK... átérve a telóra ugyanaz a káosz... OK, leszarom... már tudom, hogy fostalicska program.. Ma belépek a gmailra és mindenféle kifogásokat keresve meg kellett változtatom a jelszavam ( nem elég a régi 7 karakter ) Hát persze, hogy nem tudom szinkronizálni a telómmal a címtárat... a telómban a " Fiókok és szinkronizálás " menüben nem lehet módosítani a jelszavat... vagy szinkronizálok ( nem lehet, mert új a jelszó ) , vagy törlöm az összes címemet a telóról, noha az lenne a szándék, hogy a sok új adress is felkerüljön a gmail címemre...

Ennyire frusztráló szar programmal még nem találkoztam... valaki ? Valami megoldás ??

gyilki
2011-07-23, 01:09
Elkövettem azt az óriási hibát, hogy androidos telót vettem.. a sok más béna megoldásról most nem említenék..

Először importáltam a kapcsolataim és képtelen volt felismerni a vezeték és utóneveket és egy káosz keletkezett... Ezután töröltem minden kapcsolatom a telóról és behódoltam az androidos führereknek, manuálisan beírtam mindent a gmail címtárba, bejelöltem a családneveket előre, a gmail címtárjában minden OK... átérve a telóra ugyanaz a káosz... OK, leszarom... már tudom, hogy fostalicska program.. Ma belépek a gmailra és mindenféle kifogásokat keresve meg kellett változtatom a jelszavam ( nem elég a régi 7 karakter ) Hát persze, hogy nem tudom szinkronizálni a telómmal a címtárat... a telómban a " Fiókok és szinkronizálás " menüben nem lehet módosítani a jelszavat... vagy szinkronizálok ( nem lehet, mert új a jelszó ) , vagy törlöm az összes címemet a telóról, noha az lenne a szándék, hogy a sok új adress is felkerüljön a gmail címemre...

Ennyire frusztráló szar programmal még nem találkoztam... valaki ? Valami megoldás ??

Üdv!

Egy szóval kifejezve: DZSÍZÖSZ!

Nem tudom kik lehettek azok az androidos "führer"-ek, de ha először is ide jöttél volna, kedvesen megsúgom, hogy elég a pl. nokiából kimentett .csv kiterjesztésű fájlt a memókártyára tolni és importálni az android névjegyzékbe :)

Körülbelül annyira egyszerű, mint az 1x1.

Tehát javasolnám onnan szinkronizálni és időnként oda lementeni. A google fiókba meg hadd szinkronizálja.

Másrészt nagyon intelligens a rendszer, ahogyan pl. a facebook vagy yahoo contaktokat lefrissíti a névjegyzékbe. Jó ez a rendszer, csak kicsit türelmesebben kel hozzáállni :)

garfi
2011-07-23, 09:45
Üdv!

Egy szóval kifejezve: DZSÍZÖSZ!

Nem tudom kik lehettek azok az androidos "führer"-ek, de ha először is ide jöttél volna, kedvesen megsúgom, hogy elég a pl. nokiából kimentett .csv kiterjesztésű fájlt a memókártyára tolni és importálni az android névjegyzékbe :)

Körülbelül annyira egyszerű, mint az 1x1.

Tehát javasolnám onnan szinkronizálni és időnként oda lementeni. A google fiókba meg hadd szinkronizálja.

Másrészt nagyon intelligens a rendszer, ahogyan pl. a facebook vagy yahoo contaktokat lefrissíti a névjegyzékbe. Jó ez a rendszer, csak kicsit türelmesebben kel hozzáállni :)

Köszönöm a választ.

Az előző telefonom egy SE Aino volt, a memokártyára minden lementve, de mintha semmi sem lenne ott...

A Yahoo-ról is megpróbáltam ugyanezt: Csak az email-el rendelkező 29 címet importálta, telefonszámok nélkül...

Paca
2011-07-23, 11:49
én is SE ról jöttem át nemrég. csak egy T610 ről androidra. a címtár áthozásával én is kicsit elbíbelődtem, kis kerülővel az MS outlook-ra szinkronizáltam a telót,onnan már tudtam importálni a gmail címtárba, onnan meg simán a telóra. nekem a vezetékneveket jól kezeli, annyit hibádzik,hogy a SE-on egy névhez több számot tartalmazó névjegyeket az androidon már külön tartja. se össze lehet őket linkleni, vagy majd a gmailban ősszerakozsgálom.
szal ezt próbáld meg, biztos van a Te régi SE telódhoz is sync program mint nekem. lehet ugyanaz. XTND connect pc ami nekem volt

darkside
2011-07-23, 16:07
Amennyiben tényleg hiba volt, el kell adni. Nem kell szenvedni és köpködni, főleg, ha nem a készülék hibája, hogy valaki a nehezebb utat járja.
A régi telefonból egyszerű export-tal kell kivenni a kontaktokat akár csv, akár vcard formában. Aztán azt feltolni vagy egyből a telefonra, vagy gmail-be, és ott szerkeszteni, onnan leszedni.
Vezetéknév/keresztnév nem értem, miért probléma, hiszen a kereső teljes bejegyzésekben keres, így lényegtelen, hová vannak téve. Egyébként a névjegy szerkesztésére lépve állítható, hogy milyen formátumban írja ki.
Ezeken kívül van még kismillió megoldás a probléma egyszerű kezelésére.

DS

doongoo
2011-08-24, 12:28
én is SE ról jöttem át nemrég. csak egy T610 ről androidra. a címtár áthozásával én is kicsit elbíbelődtem, kis kerülővel az MS outlook-ra szinkronizáltam a telót,onnan már tudtam importálni a gmail címtárba, onnan meg simán a telóra. nekem a vezetékneveket jól kezeli, annyit hibádzik,hogy a SE-on egy névhez több számot tartalmazó névjegyeket az androidon már külön tartja. se össze lehet őket linkleni, vagy majd a gmailban ősszerakozsgálom.
szal ezt próbáld meg, biztos van a Te régi SE telódhoz is sync program mint nekem. lehet ugyanaz. XTND connect pc ami nekem volt

Gmailben a címtárban van olyan funkció, hogy egyebek/ismétlődések-egyezések keresése. Itt az azonos névhez tartozó különböző számokat lehet egyesíteni egyszerűen...

Paca
2011-08-24, 14:33
azt om,csak úgy jöttek át a nevek,hogy pl Név/M, Név/H az M a mobil a H a home szám... így nem tudja összefésüli,ezt kézzel kell. azért kösz :)

Bure
2011-08-26, 11:16
Sziasztok !

Legetek olyan kedvesek és segítsetek nekem , mert egyszerűen nem bírok a névjegyzékben emberekhez képet társítani. ( Tehát ha hívjon az a kép jelenjen meg amit beállítottam rá )
Rámegyek a képre, beállítás névjegy ikonként, és bumm egyből a facebook-os ismerős listámat adja be, nem pedig a telefonkönyv-ben szereplő neveket...És nem lehet átgörgetni a telefonkönyvre... Másrészről ha pedig egyből a telefonkönyvbe megyek, és rámegyek pl a fateromra, rámegyek hogy szerkesztés, és csak a telefonszámot engedi szerkeszteni , képet nem enged hozzá társítani.
Mivel ugye fater is fennvan a fészen, így megprobáltam hozzá társítani a képet ( mármint a facebook-os profiljához ) , de ha hív akkor ugye az jelenik meg hogy apa nem pedig a rendes neve és ugyanúgy nincs ott semmi kép..CSak a facebook-os névjegyéhez társította..egyszerűen már mindent próbáltam de halvány lila fingom sincs :S:S:S:S

Pascal
2011-08-26, 11:42
Sziasztok !

Legetek olyan kedvesek és segítsetek nekem , mert egyszerűen nem bírok a névjegyzékben emberekhez képet társítani. ( Tehát ha hívjon az a kép jelenjen meg amit beállítottam rá )
Rámegyek a képre, beállítás névjegy ikonként, és bumm egyből a facebook-os ismerős listámat adja be, nem pedig a telefonkönyv-ben szereplő neveket...És nem lehet átgörgetni a telefonkönyvre... Másrészről ha pedig egyből a telefonkönyvbe megyek, és rámegyek pl a fateromra, rámegyek hogy szerkesztés, és csak a telefonszámot engedi szerkeszteni , képet nem enged hozzá társítani.
Mivel ugye fater is fennvan a fészen, így megprobáltam hozzá társítani a képet ( mármint a facebook-os profiljához ) , de ha hív akkor ugye az jelenik meg hogy apa nem pedig a rendes neve és ugyanúgy nincs ott semmi kép..CSak a facebook-os névjegyéhez társította..egyszerűen már mindent próbáltam de halvány lila fingom sincs :S:S:S:S

Látom neked is 2.3 van fenn, így nem értem, mi okozhatja a gondot. Címtár->tapp a névjegyre->menü->tapp az üres képkeretre->fotó kiválasztása galériából->választasz egy képet, feljön a közepén egy narancssárga kis kerettel, méretezed a keretet, mentés és kész. Ha szinkronizáltattad a telefonodat a facebook fiókoddal is, egyszerűen keresd meg a címtáradban a faterod facebookos névjegyét, és másold be oda a telefonszámot, a másik névjegyet pedig (ami csak a telefonszámot és a nevet tartalmazza) töröld. Remélem tudtam segíteni.

Pascal
2011-08-26, 11:50
Visszatérve a topikindító hozzászóláshoz: nekem is SE teló volt előtte, viszont van egy MyPhonexplorer nevű ügyes kis program (tök ingyen) ami szinkronizál a se mobilokkal, de még a google fiókkal is képes erre. Nekem ez hozta a megoldást. Persze pár órát én is agyaltam, hogy kerülhetném al a címjegyzék manuális begépelését, de a google ismét a barátom volt mint már sokszor :).

...ja és nem keveri ám össze a neveket sem, nem teszi külön a több számot tartalmazó névjegyeket, mindent frankón exportál a gmail fiókba.

Bure
2011-08-26, 14:05
Látom neked is 2.3 van fenn, így nem értem, mi okozhatja a gondot. Címtár->tapp a névjegyre->menü->tapp az üres képkeretre->fotó kiválasztása galériából->választasz egy képet, feljön a közepén egy narancssárga kis kerettel, méretezed a keretet, mentés és kész. Ha szinkronizáltattad a telefonodat a facebook fiókoddal is, egyszerűen keresd meg a címtáradban a faterod facebookos névjegyét, és másold be oda a telefonszámot, a másik névjegyet pedig (ami csak a telefonszámot és a nevet tartalmazza) töröld. Remélem tudtam segíteni.

Köszi a választ, de sajna nem jutottam előrébb.. ha rákattintok az üres képkeretre, akkor érthetetlen okoból nekem annyi jelenik meg, hogy hívás, vagy sms ...Már mindenhol próbáltam, egyedül a facebook-os csoportba tudok a személyekhez képet társítani, viszont a facebook-os profilt meg nem engedi átmenteni a telefonkönyvbe mert nincs ilyen opció..Meg pl ha van egy személy, akinek nincs megadva a facebook.on a telefonszáma, akkor ahhoz nem is tudok hozzáadni telefonszámotse, pedig ugye én tudom a számát..
SZóval fúúú.. :D Nagyon tele van a tököm vele.. Az esetleg nem játszhat szerepet ezekben h az én telomón ez a TouchWiz-es kezelőfelületvan ?

zsolt160
2011-08-26, 15:07
Bocs, de szerkesztés módba kell belépni, különben hívás, sms-t ad fel!

Bure
2011-08-26, 15:18
Köszi a választ, de sajna nem jutottam előrébb.. ha rákattintok az üres képkeretre, akkor érthetetlen okoból nekem annyi jelenik meg, hogy hívás, vagy sms ...Már mindenhol próbáltam, egyedül a facebook-os csoportba tudok a személyekhez képet társítani, viszont a facebook-os profilt meg nem engedi átmenteni a telefonkönyvbe mert nincs ilyen opció..Meg pl ha van egy személy, akinek nincs megadva a facebook.on a telefonszáma, akkor ahhoz nem is tudok hozzáadni telefonszámotse, pedig ugye én tudom a számát..
SZóval fúúú.. :D Nagyon tele van a tököm vele.. Az esetleg nem játszhat szerepet ezekben h az én telomón ez a TouchWiz-es kezelőfelületvan ?

Na meg van a próbléma.. Mindössze annyi volt, hogy én már megszokásból a sim-re mentettem a névjegyeket, és nem a telefonra, ott pedig nemlehetett szerkeszteni őket...Tehát aki ilyet akar, annak a telefonra kell létrehoznia a névjegyzékeit !
Azért köszi a segitségeteket !

Káika
2011-08-27, 20:02
Sziasztok!
Karesz vagyok! Egy talált ( gmailen lerendezett jogviszonnyal rendelkező, mivel izraeli a tulaj és már haza ért mire megkapta mailem hogy megtaláltam... ezért lemondott róla mert a posta költség annyi lett volna mint maga a telefon ezért megköszönte és mondta hogy használjam egészséggel Szóval.. Ez egy Lg Optimus one. De van egy kis problémám is vele. a telefonszámokat nem úgy kezeli mint az itthoni telefonok pl: Zoli: 062-0xx-xxxxx így kezeli le. és ez által nem jeleníti meg a nevet a telefonszám mellé bejövő híváskor. Létezik valamilyen beállítás vagy szoftvereznek kell?
Előre is köszönöm a segítséget!
Karesz

zsolt160
2011-08-27, 20:13
Telefonkönyv>Menü>Csoport megjelenítés itt állítható be a nevet hogyan rendezze, illetve a szám mellé kitegye e a nevet. Ez az első opció.

Káika
2011-08-29, 01:37
Köszönöm , de szerintem félre értetted a problémát. Amikor bejövő hívás jön akkor csak a számot jelzi ki.A nevet nem. Ezzel az opcióval sem jeleníti meg sajna. Találok itt leírást hogy hogyan tegyek rá egy új android op rendszert? mert a rootolásig eljutottam de maga szoftvert nem találom ami feltelepülne...

zsolt160
2011-08-29, 22:06
Nem értettem félre a problémát, csak az nem arra jó, más állogatás meg nincs, akkor még az lehet, hogy a szám kétszer szerepelhet a telefonkönyvben más néven, és nem tudja eldönteni melyiket írja ki. Nekem ilyen Nokián volt gond, itt nincs.
Az "op"-ot nem lehet újra rakni (csak ha van rá frissítés, de visszafelé nem lehet módosítani), maximum factori reset, azzal alapba áll a a telefon, és MINDEN még a telefonszámok is törlődnek, meg lehet próbálni.

neso
2011-09-03, 11:04
Sziasztok!
Nekem HTC Wildfire S telefonom van, nemrég vettem, viszont nekem az sms-eknél van egy kis dolog, amit nem igazán tudok beállítani, és azért eléggé idegesít. A probléma az, hogy ha küldök vagy kapok valakitől sms-t, akkor nem a nevét írja ki az emberkének, hanem csak a telszámot jeleníti meg. Nem tudom, hogy ezt hol lehet beállítani, vagy hogy az lehet-e a probléma, hogy a telszámok csak a telefonba vannak mentve, nem google-névjegyként vannak elmentve.
Nagyon hálás lennék, ha vki segítene rajtam.:)
(Ha nem a legjobb topic-ba írtam, bocsi, de nem találtam jobbat)

zsolt160
2011-09-04, 21:11
Kis segítség kellene. Automatikus szinkronizálás be van állítva a telefonon, és van folyamatos net kapcsolat. Még is ha a telefonon pl. elmentek egy telefonszámot, az nem jelenik meg a gmailban, viszont fordítva ha módosítok szinte rögtön megjelenik a telefonon.

doongoo
2011-09-05, 08:46
Kis segítség kellene. Automatikus szinkronizálás be van állítva a telefonon, és van folyamatos net kapcsolat. Még is ha a telefonon pl. elmentek egy telefonszámot, az nem jelenik meg a gmailban, viszont fordítva ha módosítok szinte rögtön megjelenik a telefonon.

A beállításaid jók? Lehet, hogy alapértelmezettként a számok mentésére a telefon van megadva. Ezeket nem szinkronizálja a gmaillel. Itt a gmailt kell magadni vagy azt, hogy minden esetben kérdezzen rá, akkor minden új számnál megkérdi.

zsolt160
2011-09-05, 17:40
Pontosan milyen beállítás? A fiók kezelésében G-Mail van megadva, azon belül a névjegyek szinkronja ki van pipálva. Más beállítást nem találok.... Háttéradatok és Automatikus szinkronizálás mindkettő kipipálva.

darkside
2011-09-06, 09:57
Sziasztok!
Nekem HTC Wildfire S telefonom van, nemrég vettem, viszont nekem az sms-eknél van egy kis dolog, amit nem igazán tudok beállítani, és azért eléggé idegesít. A probléma az, hogy ha küldök vagy kapok valakitől sms-t, akkor nem a nevét írja ki az emberkének, hanem csak a telszámot jeleníti meg. Nem tudom, hogy ezt hol lehet beállítani, vagy hogy az lehet-e a probléma, hogy a telszámok csak a telefonba vannak mentve, nem google-névjegyként vannak elmentve.
Nagyon hálás lennék, ha vki segítene rajtam.:)
(Ha nem a legjobb topic-ba írtam, bocsi, de nem találtam jobbat)

A telefonba vannak mentve, mit jelent? Phone tárolóban vannak, vagy a sim-en? Phoneban legyenek.
Rendesen +36 formátumban vannak a névjegyek felvéve?
Rendszeresen üríted a telefon memóriáját, cachét?

DS

darkside
2011-09-06, 10:01
Pontosan milyen beállítás? A fiók kezelésében G-Mail van megadva, azon belül a névjegyek szinkronja ki van pipálva. Más beállítást nem találok.... Háttéradatok és Automatikus szinkronizálás mindkettő kipipálva.

Gmail oldalon nézd át a beállításokat, hogy melyik tároló az alapértelmezett.
Telefon nem ír ki semmit, hogy miért nem szinkronizálta le? Megjelenik a szinkronizáció jele egyáltalán?

DS

uhuhu
2011-09-08, 21:21
Sziasztok!

Pici segítséget szeretnék kérni:
Sose volt még androidos telefonom, öreg nokiákkal nyomtam mindig, de most eljött az idő hogy megismerkedjek egy újabb tipussal. Ez lett a Galaxy Mini. 2.3.4 verzioval
Alapvetően jókis telefon, de a telefonszám áthelyezéseknél kaptam egy-két agyvérzést, de megoldottam. Mégpedig a Google szinkronizációval.

DE egy észrevételem lett:

a névjegyeket feltöltöttem a google ba, és leszinkronizáltam a telcsire. ha a googlen módositok, akkor a telefonon is módositja. De ha felviszek egy nevet a telefonba, akkor baszik felszinkronizálni a googleba. EZT hogy kell megcsinálni, hogy itt is ott is egyforma névjegymennyiség legyen??? ( szerintem ennek az egésznek ez lenne a lényege....
köszi :)

zsolt160
2011-09-09, 04:37
Gmail oldalon nézd át a beállításokat, hogy melyik tároló az alapértelmezett.Ilyet nem találok....

Telefon nem ír ki semmit, hogy miért nem szinkronizálta le? Megjelenik a szinkronizáció jele egyáltalán?

DSNincs hiba üzenet, megjelenik a jel és a fiókokban a gmailra kattintva a szinkronizációs jel el is tűnik szinkronizáció után, még sem történik meg a szinkronizáció, vagy nem tudom mi történik...

zsolt160
2011-09-09, 04:40
Gmail oldalon nézd át a beállításokat, hogy melyik tároló az alapértelmezett.

DS

Sziasztok!

Pici segítséget szeretnék kérni:
Sose volt még androidos telefonom, öreg nokiákkal nyomtam mindig, de most eljött az idő hogy megismerkedjek egy újabb tipussal. Ez lett a Galaxy Mini. 2.3.4 verzioval
Alapvetően jókis telefon, de a telefonszám áthelyezéseknél kaptam egy-két agyvérzést, de megoldottam. Mégpedig a Google szinkronizációval.

DE egy észrevételem lett:

a névjegyeket feltöltöttem a google ba, és leszinkronizáltam a telcsire. ha a googlen módositok, akkor a telefonon is módositja. De ha felviszek egy nevet a telefonba, akkor baszik felszinkronizálni a googleba. EZT hogy kell megcsinálni, hogy itt is ott is egyforma névjegymennyiség legyen??? ( szerintem ennek az egésznek ez lenne a lényege....
köszi :)Figyeld az én írásomat, én is ezzel küzdök. Egy időben jól működött, aztán sajna nem. Közbe eszembe jutott, hogy formáztam a telót, és utána eltűnt minden a gmailból, majd visszahoztam a visszaállítással, de régen két helyen voltak a telefonszámok, most csak a címtárban. Lehet ez a gond???

darkside
2011-09-10, 00:41
Figyeld az én írásomat, én is ezzel küzdök. Egy időben jól működött, aztán sajna nem. Közbe eszembe jutott, hogy formáztam a telót, és utána eltűnt minden a gmailból, majd visszahoztam a visszaállítással, de régen két helyen voltak a telefonszámok, most csak a címtárban. Lehet ez a gond???

Melyik címtárban?
Egyébként mindegynek kellene lennie, mert a g contacts-ból szedi le a google kontaktok mappába.
Nálam rendben működik. Tudom, hogy ez nem igazán nyugtat meg titeket. :)
Amikor változtattok valamit a telefon google címtárában, akkor a beállítások alatt a szinkronizációnál a google pont alatt a kontaktoknál jelzi, hogy elindította a szinkronizációt?
Csak drasztikusnak tűnő megoldásaim vannak.
Elmenteni minden kontakot a telefonon és a g contcts-ban is. Aztán törölni a g contacts-ot a netről, telefonon módosítani egy bejegyzést és indítani egy szinkronizációt, hogy a telefonon történt változtatás legyen az utolsó.

DS

zsolt160
2011-09-10, 12:31
Melyik címtárban?
Egyébként mindegynek kellene lennie, mert a g contacts-ból szedi le a google kontaktok mappába.
Nálam rendben működik. Tudom, hogy ez nem igazán nyugtat meg titeket. :)
Amikor változtattok valamit a telefon google címtárában, akkor a beállítások alatt a szinkronizációnál a google pont alatt a kontaktoknál jelzi, hogy elindította a szinkronizációt?
Csak drasztikusnak tűnő megoldásaim vannak.
Elmenteni minden kontakot a telefonon és a g contcts-ban is. Aztán törölni a g contacts-ot a netről, telefonon módosítani egy bejegyzést és indítani egy szinkronizációt, hogy a telefonon történt változtatás legyen az utolsó.

DSNos, belépve a Gmailba a beérkezett levelek mappa jelenik meg. (Magyar nyelvre van állítva a Gmail) Bal oldalt rámegyek a Címtárra ott a Címtár alatt vannak a telefonszámok. Baloldal a Címtár alatt található a Sarred Android, A legtöbbet keresett partner, Egyéb névjegyek, Új csoport, Névjegyek importálása. Mikor a Gmailba változtatok az át megy a telóra, de a telóról nem megy át Gmailra, természetesen a szinkronizáció elindul, karika megjelenik aztán rövid idő alatt el is tünik, és a fiókba be kerül a frissítési idő arra mikor frissített de ennyi, nem változik semmi.
Mielőtt csináltam a Factory reset-et akkor volt még egy mappa ha jól emléxem az Egyéb névjegyek alatt, nevére nem emléxem, és ott is voltak telszámok, de nem annyi mit a cimtárban, nem tudom ez mi volt és miért.

https://lh6.googleusercontent.com/-8gcwUx5IS5o/Tmstsj6oRDI/AAAAAAAAAro/UeKflw5N8iE/s1024/capture_09102011_112201.jpg

darkside
2011-09-10, 13:36
Nos, belépve a Gmailba a beérkezett levelek mappa jelenik meg. (Magyar nyelvre van állítva a Gmail) Bal oldalt rámegyek a Címtárra ott a Címtár alatt vannak a telefonszámok. Baloldal a Címtár alatt található a Sarred Android, A legtöbbet keresett partner, Egyéb névjegyek, Új csoport, Névjegyek importálása. Mikor a Gmailba változtatok az át megy a telóra, de a telóról nem megy át Gmailra, természetesen a szinkronizáció elindul, karika megjelenik aztán rövid idő alatt el is tünik, és a fiókba be kerül a frissítési idő arra mikor frissített de ennyi, nem változik semmi.
Mielőtt csináltam a Factory reset-et akkor volt még egy mappa ha jól emléxem az Egyéb névjegyek alatt, nevére nem emléxem, és ott is voltak telszámok, de nem annyi mit a cimtárban, nem tudom ez mi volt és miért.

https://lh6.googleusercontent.com/-8gcwUx5IS5o/Tmstsj6oRDI/AAAAAAAAAro/UeKflw5N8iE/s1024/capture_09102011_112201.jpg

A címtár szerkesztésére szerintem sokkal megfelelőbb a google.com/contacts , vagy a contacts.google.com.
Nem tudom, mi lehet a gond nálatok.
Első körben újraindítanám a telefont, aztán kipróbálnám, ha valakinek megváltoztatom a csoportját, nyomok egy szinkronizálást, megtörténik-e ténylegesen.
Másodsorban elmenteni a névjegyeket mindkét helyen, google címtárban kitörölni mindet, hagyni, hogy a telefonban is törlődjenek. A mentésből(akár a telefonról készített mentést is) visszatenni őket a google címtárba és indítani a telefonon egy szinkronizálást. Utána kipróbálni, frissít-e.
Amennyiben a várt eredmény elmarad, jöhet egy mentés és a factory data reset.

DS

zsolt160
2011-09-10, 14:18
Meg van a gond! Alapba ha a telefonon a névjegyzékbe új nevet raktározok el, azt úgy menti, hogy LG PcSuit, ezt viszont NEM szinkronizálja le a Gmail fiókkal, de NEM lehet módosítani sajnos egy régi bejegyzésnél. Név szerkesztésnél a kép mellett látszik mibe van mentve, ha ott nem a Google van akkor azt nem szinkronizálja, viszont át sem lehet állítani. Viszont ha új nevet veszek fel, akkor a beírásnál engedi kiválasztani, és megy is a szinkron.
Ezzel az a baj, hogy a kártyámra lementett telszámokat, így nem tudom szinkronizáltatni, csak (elméletben mert nem próbáltam) ha a telóról átrakom a Vcard-ot a gépre és onnan behúzom a Gmailba. Kicsit bonyesz ezért azt még nem próbáltam!

zsolt160
2011-09-10, 15:42
Na így kell kinéznie a névnek szerkesztésbe, csak akkor szinkronizálja. Ezt nem lehet megváltoztatni utólag csak ha újat vesz fel az ember!

https://lh6.googleusercontent.com/-N_Fty9YSK1k/Tmta1bvlwpI/AAAAAAAAAsY/IxTQ1-rFCZQ/screenshot_3-1.jpg

darkside
2011-09-10, 22:41
Meg van a gond! Alapba ha a telefonon a névjegyzékbe új nevet raktározok el, azt úgy menti, hogy LG PcSuit, ezt viszont NEM szinkronizálja le a Gmail fiókkal, de NEM lehet módosítani sajnos egy régi bejegyzésnél. Név szerkesztésnél a kép mellett látszik mibe van mentve, ha ott nem a Google van akkor azt nem szinkronizálja, viszont át sem lehet állítani. Viszont ha új nevet veszek fel, akkor a beírásnál engedi kiválasztani, és megy is a szinkron.
Ezzel az a baj, hogy a kártyámra lementett telszámokat, így nem tudom szinkronizáltatni, csak (elméletben mert nem próbáltam) ha a telóról átrakom a Vcard-ot a gépre és onnan behúzom a Gmailba. Kicsit bonyesz ezért azt még nem próbáltam!

Ha jól emlékszem ezzel kezdtem, de legalábbis szerepel ezen az oldalon, hogy csak a google konténerben lévő adatokat szinkronizálja a google fiókkal. A sim, phone, egyebeket nem. :)
A simen lévő számokat csak importálni kell a google névjegyzékbe a kontaktok főoldalán menu->import/export->inport from sim card->google.

DS

zsolt160
2011-09-11, 01:12
Sorry.... De azért nem értem miért nem lehet utólagosan szerkesztésben ezen állítani... No de mind1!

uhuhu
2011-09-11, 11:52

Köszönöm az ötleteket, de nálam az új névjegy felvitelénél nem lehet beállítani a google felvitelt ( Galaxy Mini )
szétnyomtam már mindent, de nem találom sehol....

( érzem én hogy nem volt ez a telefon egy sikeres vásárlás.... )

uhuhu
2011-09-11, 11:58
nekem az új névjegy így néz ki:

szorri a képért, egy másik gagyi telóval fényképeztem:

http://emc.elte.hu/%7Euhuhu/foto.jpg

uhuhu
2011-09-11, 12:05
csináltam egy elmosódott fényképet, arról hogy hogy néz ki az új névjegy felvitele...
majd a modik engedélyezik, és akkor látható lesz :)

zsolt160
2011-09-11, 13:19
Köszönöm az ötleteket, de nálam az új névjegy felvitelénél nem lehet beállítani a google felvitelt ( Galaxy Mini )
szétnyomtam már mindent, de nem találom sehol....

( érzem én hogy nem volt ez a telefon egy sikeres vásárlás.... )Linkelem nálam hogyan néz ki. Sajnos ez ezek szerint gyártónként változik, nálam így néz ki:

https://lh3.googleusercontent.com/-7TGHOzfujqY/TmyKGamxuqI/AAAAAAAAAsw/3XgKrWLs0Ic/screenshot.png

Ezt dobja fel ha a névjegy típusánál jobb oldalt a lefelé mutató háromszöget "megnyomod":

https://lh5.googleusercontent.com/-JSadeDw5LII/TmyKGj9-2zI/AAAAAAAAAsw/hNFMe_0esLA/screenshot_1.png

Azért dobd majd fel a képet, nálad milyen is... Hát ha tudunk mondani valamit.

darkside
2011-09-11, 15:45
csináltam egy elmosódott fényképet, arról hogy hogy néz ki az új névjegy felvitele...
majd a modik engedélyezik, és akkor látható lesz :)

Még akkor kell kiválasztanod a névjegy tároló konténerét, amikor ráböksz az új névjegyre.
Amennyiben nincsen ott, akkor a legjobb, ha mentesz egyet, és csinálsz egy factory data reset-et.

DS

uhuhu
2011-09-11, 16:08
hüüü, sajnos nekem olyan menü nem jön fel, hogy vová mentsem...

Hogy kell screenshot ot csinlni?

illetve - bocsi, de ez az első nem gagyi nokia telefonom, hogy csinálok factorydata resetet?

uhuhu
2011-09-11, 16:09
hopp illetve nekem névjegy tipusa szöveg nincs sehol, ezért nincs háromszögem se...

nekem amikor rányomok az új névjegyre akkor egyből a névvel kezdődik a lapom

Paca
2011-09-11, 16:36
hopp illetve nekem névjegy tipusa szöveg nincs sehol, ezért nincs háromszögem se...

ez nekem is igy indul,nincs "konténer" választási lehetőségem,úgyhogy lehet nem véletlen van ez igy és a factory reset sem segit?.

uhuhu
2011-09-11, 16:55
lehet hogy segít, de lécci lécci mond meg miaz :)
láma vagyok.... 1 hete váltottam tapizós telcsire, és mattot adott egyből :D

Paca
2011-09-11, 17:00
eredeti gyári beállítások visszaállítása. de a beállításaid ugranak azt tudom,meg még lehet a telepített appok is, ebben nem vagyok biztos, de lehet előtte menteni,de azt nem tudom még én sem,hogy mivel, még nem csináltam és én is elég kezdő vagyok. lehet root jog kell hozzá-?! azt viszont már írta itt valaki okos,hogy ha előtte mentesz és visszaállítasz a factory reset után akkor visszaállítod a problémát is, úgyhogy mindenképpen szopás.

ja és valahol a settings-ben találod meg a factory resetet.

uhuhu
2011-09-11, 17:08
köszönöm, a gyári beállítások visszaállitása menüpontot megtaláltam....

megpróbálom, mi bajom lehet? :)

uhuhu
2011-09-11, 17:36
no, akkor:

Maximális Tiszteletem, és köszönetem Nektek, akik megpróbáltatok segíteni, és sikerült!

Megoldva: és rájöttem mért, mert ezt én új telefonként vettem, de már bontott dobozba, azaz kipróbálták, és az alsó bepipált beállitás megjegyzését bejelölték, és mentették hogy a telefonra mentse a számokat.

A Factory Data reset ( :D ) segitett, úgy néz ki müködni fog, mert már feldobta az ablakot....

kép:

http://emc.elte.hu/%7Euhuhu/fenykep.jpg

uhuhu
2011-09-11, 17:40
no, ha ez megoldva, már csak egy bajom van ezzel a telefonnal:

kikapcsolt állapotban nem ébreszt.... 2011 ben, ez számomra hihetetlen, 1995 ben a nokia már tudott ébreszteni kikapcsolt telefonnál, de mindegy, lehallkitom, és úgy töltöm.....

Paca
2011-09-11, 18:24
igen. ezek ilyenek. alapvetően ez nem telefon,hanem számítógép. a pc-d sem csinál semmit,ha kikapcsolod. kezeld ezt is úgy. többféle ütemezőt választhatsz, én az llamat javaslom. kipróbáltam olyat amivel beálílthatod mettől meddig tart a nappal, az éjszaka,stb és hangerő-beállításokat lehet hozzárendelni. nem rossz ez se, de jobbam bevált az llama, mert abban földrajzi pozíciótól is függővé tehető, hogy melyik sémát válassza. sémát meg magad generálhatsz és hihetetlen bőséggel választhatsz a beállítások közül. a pozíciómeghatározás a leg-ötletesebb rajta, nem gps alapján,hanem mobil tornyok azonosítószáma alapján feljegyzi,hogy adott helyen melyik van és ehhez rendelhetsz sémákat. meg időzónákat. meg szinte bármit. próbáld ki és nem kell este a lehalkítással vacakolni. ja és bármikor belenyúlhatsz,hogy átállj másik sémára, akár időkorlátosan is. szal 5--ből én 5-öst adtam neki :)

uhuhu
2011-09-11, 21:33
igen. ezek ilyenek. alapvetően ez nem telefon,hanem számítógép. a pc-d sem csinál semmit,ha kikapcsolod.

ez igaz, majd megszokom....

én vagy 13 évig nokiáztam, mindig nokiám volt, egyszer egyszer vettem egy ercssint, vagy egy samsungot, de 1-2 hét után mindig visszatértem a nokiához.
De a nokia szerintem annyira lecsúszott a mobiltelefonok terén, hogy már nincs semmi amit megvettem volna. Így jött a Samsung.
Nekem munkaeszköz a telefon, így nagyon sok pénzt nem szoktam adni érte, mert évente leamortizálom mindig Őket...

A mini meg olcsó, és ismerkedésre tökéletes. majd a legközelebbi jobb lesz :)

Paca
2011-09-11, 21:44
nekem általában SE volt,de nálam soká élnek a dolgok,vigyázok rá. (ez nem kritika feléd), de ennek a Defy jó kilátásai vannak a hosszú életre a paraméterei miatt. végre egy strapabiró darab amit nem kell a szellőtől is félteni

darkside
2011-09-11, 22:51

Állítottál be google fiókot a telefonodhoz?

DS

darkside
2011-09-11, 22:53
eredeti gyári beállítások visszaállítása. de a beállításaid ugranak azt tudom,meg még lehet a telepített appok is, ebben nem vagyok biztos, de lehet előtte menteni,de azt nem tudom még én sem,hogy mivel, még nem csináltam és én is elég kezdő vagyok. lehet root jog kell hozzá-?! azt viszont már írta itt valaki okos,hogy ha előtte mentesz és visszaállítasz a factory reset után akkor visszaállítod a problémát is, úgyhogy mindenképpen szopás.

ja és valahol a settings-ben találod meg a factory resetet.

Minden megy a levesbe, ami a telefonmemóriában volt.
menu->settings->privacy->factory data reset

DS

darkside
2011-09-11, 22:55

kikapcsolt állapotban nem ébreszt.... 2011 ben, ez számomra hihetetlen, 1995 ben a nokia már tudott ébreszteni kikapcsolt telefonnál, de mindegy, lehallkitom, és úgy töltöm.....

Az asztali számítógéped kikapcsolt állapotban mit csinál a semmin kívül?
Ez nem egy telefon, hanem egy kézi számítógép, kikapcsolt állapotban nem csinál semmit sem.
Különben is, minek kikapcsolni éjszakára? Mi van, ha valakinek kellene a segítséged éjjel?

DS

rtitusz
2011-09-11, 23:03
Ez nem egy telefon, hanem egy kézi számítógép, kikapcsolt állapotban nem csinál semmit sem.
Különben is, minek kikapcsolni éjszakára? Mi van, ha valakinek kellene a segítséged éjjel?

DS

Röhögni fogsz DS, de pár Samsung készüléken működik a NoMoarPowah! by Chainfire (https://market.android.com/details?id=eu.chainfire.nomoarpowah) app, ami vissza kapcsolja a telefont, hogy tudjon ébreszteni (csak töltés közben működik). Este kikapcsolod az SGS-t (és még néhány samut támogat) majd adott időben bekapcsol (pl ébresztés előtt).

Nem rég találtam, és nagyon meglepődtem rajta. ;) Root kell hozzá, és feltételezem ekkor ír bele valamit abba a rendszerbe, ami akkor fut mikor kikapcsolt állapotban töltődik a telefon. Nem értek hozzá, de minden esetre vicces.

darkside
2011-09-11, 23:10
Röhögni fogsz DS, de pár Samsung készüléken működik a NoMoarPowah! by Chainfire (https://market.android.com/details?id=eu.chainfire.nomoarpowah) app, ami vissza kapcsolja a telefont, hogy tudjon ébreszteni (csak töltés közben működik). Este kikapcsolod az SGS-t (és még néhány samut támogat) majd adott időben bekapcsol (pl ébresztés előtt).

Nem rég találtam, és nagyon meglepődtem rajta. ;) Root kell hozzá, és feltételezem ekkor ír bele valamit abba a rendszerbe, ami akkor fut mikor kikapcsolt állapotban töltődik a telefon. Nem értek hozzá, de minden esetre vicces.

Hogyne működne, minden számítógéphez van ilyen program. Valamelyik alap rendszert figyelik, és amikor azon a megfelelő jel érkezik, akkor indítja. Természetesen vannak peremfeltételek.
A legismertebb ilyen a wake on lan.
A rendszerórát figyeli az, amelyiket említettél.

DS

szecsimark
2011-09-12, 08:29
Sziasztok.
Elnézést, hogy ide írok, de nem találtam más szinkronizálással kapcsolatos témát, újat pedig nem szívesen hoznék létre.
Kérdésem az lenne, hogy dokumentumokat lehet-e szinkrózni. Ha a telefonon szerkeztek egy meglévő táblázatot, akkor tudom-e pl. a gmailon lévőt lecserélni erre. Vagy törölnöm kell azt amelyiket nem szerkeztettem és feltölteni a helyére a szerkeztettet?

szecsimark
2011-09-12, 18:02
Azt hiszem inkább hagyom, ahol van, a gmailon és ott szerkesztgetem. Egyszerűbb, ha csak egy helyen van. Még meg kell szoknom ezt az online dolgot.:-)

szecsimark
2011-09-14, 08:07
Sziasztok!
Szinkróztam a névjegyeket és a naptárat is a teló és a gmail között. Ha pc-n megyek fel gmailra látok is mindent, de ha telóról, akkor nincsenek a névjegyek a címtárban. A naptárt a telóról is látom. Így nem tudok levelet küldeni. Mi lehet a probléma?

Paca
2011-09-14, 08:22
nem véletlen valami üres contact group-ban vagy?

doongoo
2011-09-14, 09:11

Erre szolgál a repülő üzemmód aktiválása. Ekkor a telefon funkciókat kilövöd (nem lesz bejövő hívásod, SMS-ed, stb.), de a PC funkciók mennek tovább, azaz lesz ébresztésed

doongoo
2011-09-14, 09:16
Sziasztok!
Szinkróztam a névjegyeket és a naptárat is a teló és a gmail között. Ha pc-n megyek fel gmailra látok is mindent, de ha telóról, akkor nincsenek a névjegyek a címtárban. A naptárt a telóról is látom. Így nem tudok levelet küldeni. Mi lehet a probléma?

Névjegyek->Menü->Egyebek->Megjelenítés beállítások->google alatt minden be van pipálva?

szecsimark
2011-09-14, 09:37
nem véletlen valami üres contact group-ban vagy?

Nem tudom, abban voltam-e, de így hogy írtad jobban körülnéztem és volt Összes névjegy opció, amire rányomva bejött mind.

Köszönöm a segítségeteket!

darkside
2011-09-14, 09:54
Azt hiszem inkább hagyom, ahol van, a gmailon és ott szerkesztgetem. Egyszerűbb, ha csak egy helyen van. Még meg kell szoknom ezt az online dolgot.:-)

A megoldás nagyon egyszerű, nem is értem, miért nem jut mindenkinek eszébe!
Tedd fel a telefonodra a google docs programot!
Esetleg használhatsz ezekkel szinkronizálni tudó más felhő alapú programot, mint például a dropbox.

DS

szecsimark
2011-09-14, 11:23
Igaz, kipróbálom. Nem jutott eszembe, mert nem gondoltam, hogy a telefonra is van ez a program. Az OfficeSuit-al próbálkoztam.
Köszi a tippet.

darkside
2011-09-14, 17:55
Igaz, kipróbálom. Nem jutott eszembe, mert nem gondoltam, hogy a telefonra is van ez a program. Az OfficeSuit-al próbálkoztam.
Köszi a tippet.

Nincsen mit!
(azért hadd szúrjam ide, hogy egy google szolgáltatásokra épülő operációs rendszer esetében nem gondolni rá, hogy a google szolgáltatások minden formában elérhetőek[legalábbis a populárisabbak], öreg hiba!)

DS, a született zseni! :)

szornyu
2011-09-14, 18:10
Sziasztok!
Esetleg alternatívaként ki lehet próbálni a MyPhoneExplorert is.Beállításoknál ki lehet választani hogy csak a programmal szinkronizáljon vagy a g mail-lal is.(persze ingyenes)

szecsimark
2011-09-15, 08:36
Nincsen mit!
(azért hadd szúrjam ide, hogy egy google szolgáltatásokra épülő operációs rendszer esetében nem gondolni rá, hogy a google szolgáltatások minden formában elérhetőek[legalábbis a populárisabbak], öreg hiba!)

DS, a született zseni! :)

A google-t csak keresêsre használtam, a mail-em sem ez volt, így a dzolgáltatásokat sem ismertem.
Most viszont azon csodálkozom, hogy az 'alma' icloud-ja miért olyan nagy szám, mikor ez már gondolom elég rêg létezik.
Nyilván, mert sok olyan tudatlan él mêg a földön, mint ên.:$

szecsimark
2011-09-15, 17:31
Sziasztok!
Esetleg alternatívaként ki lehet próbálni a MyPhoneExplorert is.Beállításoknál ki lehet választani hogy csak a programmal szinkronizáljon vagy a g mail-lal is.(persze ingyenes)

Sajnos nem tudnak kapcsolódni egymáshoz. Nem tudom miért. Kábelen próbáltam. Még holnap teszek egy próbát.
Köszi

uhuhu
2011-09-15, 21:35
Erre szolgál a repülő üzemmód aktiválása. Ekkor a telefon funkciókat kilövöd (nem lesz bejövő hívásod, SMS-ed, stb.), de a PC funkciók mennek tovább, azaz lesz ébresztésed

igen, igen, ezt így használom én is.... :)

uhuhu
2011-09-15, 21:36

DSaz az igazság, hogy én egy szervízben dolgozom, és sajnos vannak olyan parasztok akik hivtak már fel éjjel kettőkor hgy lemerült az akkujuk, nem tudnék e segiteni.

azóta kikapcsolom éjjel :)

az

zsolt160
2011-09-15, 21:46
Erre jó a repülésmód. Én a Sleep myPhone ingyenes alkalmazást használom, megfelelő, bekapcsolja a repülés módot, illetve vissza is állítja a megadott időpontba. Igaz a Vodafone nevezetű ZTE alap teló (nem Androidos) magától tudja.

darkside
2011-09-15, 22:15
A google-t csak keresêsre használtam, a mail-em sem ez volt, így a dzolgáltatásokat sem ismertem.
Most viszont azon csodálkozom, hogy az 'alma' icloud-ja miért olyan nagy szám, mikor ez már gondolom elég rêg létezik.
Nyilván, mert sok olyan tudatlan él mêg a földön, mint ên.:$

Mert az almáéknál egy 3G hálózat 2007-ben még elérhetetlen távlat volt, 2009.-ben egy copy-paste peig twice as amazing! :)
Természetesen csak a rosszindulat beszél belőlem! Esetleg, netán mégsem? :)

DS

darkside
2011-09-15, 22:16
Sajnos nem tudnak kapcsolódni egymáshoz. Nem tudom miért. Kábelen próbáltam. Még holnap teszek egy próbát.
Köszi

Miért szeretnél kábbellel kapcsolódni bármihez is 2011.-ben?
Mit szeretnél csinálni egy ilyen kapcsolattal?

DS

darkside
2011-09-15, 22:18
az az igazság, hogy én egy szervízben dolgozom, és sajnos vannak olyan parasztok akik hivtak már fel éjjel kettőkor hgy lemerült az akkujuk, nem tudnék e segiteni.

az

Amikor hasonló munkám volt, akkor mindig tartottam egy külön számot az ügyfeleknek.
Család, munkatársak, azért érjenek el, ha kell. Nekem is volt már szükségem segítségre éjnek évadján, én is segítettem már másoknak ilyen tájban.
Kevés kifogást tudok elfogadni mentségként! :)

DS

darkside
2011-09-15, 22:19
Erre jó a repülésmód. Én a Sleep myPhone ingyenes alkalmazást használom, megfelelő, bekapcsolja a repülés módot, illetve vissza is állítja a megadott időpontba. Igaz a Vodafone nevezetű ZTE alap teló (nem Androidos) magától tudja.

És amikor az öcséd hajnali fél háromkor szeretne felhívni, hogy menj már érte, mert csak, vagy összetört az autó, vagy eltört a karja/bokája, vagy egyéb megtörtént esetek, akkor mi történik?

DS

Paca
2011-09-15, 22:40
az az igazság, hogy én egy szervízben dolgozom, és sajnos vannak olyan parasztok akik hivtak már fel éjjel kettőkor hgy lemerült az akkujuk, nem tudnék e segiteni.

az

próbáld ki z llamat, azon lenémithatod az összes bejövő hivást, de megadhatsz kivételeket. és/vagy időponthoz, földrajzi pozició kötheted az aktiválódást,ill. reggel a nappali profil aktiválódását. meg még csomó mindent. a lényeg,hogy aki fontos neked az elérhet bármikor, a hülyék meg nem zavarnak. ja és ingyenes.

szecsimark
2011-09-16, 10:08
Miért szeretnél kábbellel kapcsolódni bármihez is 2011.-ben?
Mit szeretnél csinálni egy ilyen kapcsolattal?

DS

Mert a munkahelyemen használom az 1000 éves pc-n, ami egyébként is lassú és nem wifi-s és nincs bluetooth sem. A kábel a biztonság.

darkside
2011-09-16, 20:03
Mert a munkahelyemen használom az 1000 éves pc-n, ami egyébként is lassú és nem wifi-s és nincs bluetooth sem. A kábel a biztonság.

A kábel a kőkorszak. Helyhez köt, rabigába hajt, lassú.
Mit szeretnél a munkahelyi géped és a telefonod között csinálni kábellel?

DS

szecsimark
2011-09-19, 09:44
Pl. a zenéimet cserélgetni, fényképeket cserélgetni. E-mail-en kapott tartalmakat feltenni. Erre azért van szükség, mert egyenlőre csak 150 MB adatforgalom van az előfizetésemen, az pedig elég hamar el tud tűnni. Hamarosan váltok 1 Gigára. Másképp nem tudom rendesen kihasználni a telefont. Akkor már nem lesz szükség a kőkorszaki megoldásokra :-)

Bokorovics Zsolt
2011-11-22, 11:25
Sziasztok!

Nekem is az volt a gondom, hogy nem szinkronizálta a névjegyeket a telóm a gmaillal, csak ha a kép mellett a google szerepelt, ezért azt csináltam, hogy az összes névjegyet exportáltam az SD kártyára: névjegyzék / bal alsó menü gomb / további / import export / Exportálás SD kártyára létrejött: 0001.vcf, ezután töröltem a teljes névjegyzéket: Névjegyzék / bal alsó menü gomb / több kiválaszt / bal alsó menü gomb / összes jelölése / törlés, majd végezetül az elmentett névjegyzéket importáltam: névjegyzék / bal alsó menü gomb / további / import export / Másolás az SD kártyról / kiválasztod az email címed (ez a lényeg!) / VCard keresése után 00001.vcf -et kiválasztod. És így átkonvertálta az összes névjegyem a gmailos szinkronizációhoz. Ezután mikor szinkronizált először a telóm akkor kijelezte, hogy nagy mennyiségű adatot fog törölni, engedélyeztem, le is törölt mindent a gmail címtárából, majd az összes névjegyem visszarakta. És már azok is fent vannak amit eddig nem szinkronizált. Így nem kellett semmi külső program hozzá.
Remélem hasznos az infó, ha már szerepel valahol, akkor bocsi.

Sterby
2012-01-06, 01:07
Sziasztok!
Nekem az lenne a kérdésem, hogy a telefon névjegyzékéhez (sim kártyán lévő nevek) csak akkor lehet képet beállítani, ha gmail-el vagy facebook-al szinkronizálom? Mert én nem találtam más módot eddig. Van más mód?

rtitusz
2012-01-06, 09:48
Sziasztok!
Nekem az lenne a kérdésem, hogy a telefon névjegyzékéhez (sim kártyán lévő nevek) csak akkor lehet képet beállítani, ha gmail-el vagy facebook-al szinkronizálom? Mert én nem találtam más módot eddig. Van más mód?

SIM-en lévő nevekhez nem tudsz. Át kell raknod őket a telefonra, vagy a Google felhőbe.

doongoo
2012-01-06, 12:36
SIM-en lévő nevekhez nem tudsz. Át kell raknod őket a telefonra, vagy a Google felhőbe.

akkor már menj biztosra és tedd inkább a google-ra. Akkor később is meglesz, ha esetleg megint telót cserélsz...

rtitusz
2012-01-06, 12:47
akkor már menj biztosra és tedd inkább a google-ra. Akkor később is meglesz, ha esetleg megint telót cserélsz...

Telefonról mindig kimenthető az összes vCard képpel, és miegymással együtt, de persze valóban sokkal egyszerűbb a Google Címtárba szinkronizálni, én is úgy teszek, de van aki nem akarja a Google orrára kötni a névjegyeit.

zsolt160
2012-01-06, 13:27
Én is csak azt tudom ajánlani, hogy a Google felhőbe tenni. Mert ha véletlenül törölsz is egyet és szinkronizál a felhővel, nincs gond. Webes felületen visszamenőleg is visszalehet szerezni telefonszámokat.

doongoo
2012-01-06, 14:13
Telefonról mindig kimenthető az összes vCard képpel, és miegymással együtt, de persze valóban sokkal egyszerűbb a Google Címtárba szinkronizálni, én is úgy teszek, de van aki nem akarja a Google orrára kötni a névjegyeit.

Igen, mert mi itt mindannyian akkora nagy titkok őrzői vagyunk :D:D

Sterby
2012-01-06, 15:32
Oké, köszönöm a válaszokat!

Sterby
2012-01-06, 15:50
Sziasztok!

Nekem is az volt a gondom, hogy nem szinkronizálta a névjegyeket a telóm a gmaillal, csak ha a kép mellett a google szerepelt, ezért azt csináltam, hogy az összes névjegyet exportáltam az SD kártyára: névjegyzék / bal alsó menü gomb / további / import export / Exportálás SD kártyára létrejött: 0001.vcf, ezután töröltem a teljes névjegyzéket: Névjegyzék / bal alsó menü gomb / több kiválaszt / bal alsó menü gomb / összes jelölése / törlés, majd végezetül az elmentett névjegyzéket importáltam: névjegyzék / bal alsó menü gomb / további / import export / Másolás az SD kártyról / kiválasztod az email címed (ez a lényeg!) / VCard keresése után 00001.vcf -et kiválasztod. És így átkonvertálta az összes névjegyem a gmailos szinkronizációhoz. Ezután mikor szinkronizált először a telóm akkor kijelezte, hogy nagy mennyiségű adatot fog törölni, engedélyeztem, le is törölt mindent a gmail címtárából, majd az összes névjegyem visszarakta. És már azok is fent vannak amit eddig nem szinkronizált. Így nem kellett semmi külső program hozzá.
Remélem hasznos az infó, ha már szerepel valahol, akkor bocsi.

Én megcsináltam így, de azt írja, hogy nincs telefonszámot tartalmazó névjegy. Na most ilyenkor mi van????

Sterby
2012-01-06, 15:54
Bocsi, közben rájöttem. Be kell állítani, hogy melyik névjegyeket jelenítse meg.

andris811
2012-01-09, 22:53
Sziasztok!
Nekem is az a gondom, hogy nem szinkronizál a telóm (wildfire s). Se a gmailt, se a naptárat, se a névjegyeket. Azt írja "A szinkronizálás jelenleg problémákba ütközött. Rövidesen folytatódik." Hiába nyomkodom a szink. most-ot, nem is reagál rá, próbáltam az alkalmazáskezelőben kitörölni a hozzájuk tartozó cache-ket, újraindítani, nem segített. Új névjegyet se tudok csinálni, mert a Névjegy mentése... feliratnál leáll. Valakinek tippek?

zsolt160
2012-01-10, 20:51
Egy gyári beállítások visszaállítása talán segít. Persze menteni minden fontos dolgot a telefonról.

zsozsoka
2012-03-18, 02:28
Sziasztok ! Azt szeretném megkérdezni hogy -hogy tudom a facebook-os adatokat illetve képeket szinkronizálni a telón?
Letöltöttem a Contapps nevü app-ot és eljutootam addig , hogy a facebook -os kapcsolatokat valamint a képeket is látom és szinkronizálja is a teló de csak név és e-mail címet látok a telefonkönyvben de sajnos a képeket nem látom a contaktok mellett .
Mit csinálok rosszul ?

zsolt160
2012-03-18, 12:25
Én nem FB-ek, de Beállítások>Fiókok és szinkronizálás beállítása>FB itt nézd meg minden ki van e pipálva, vagy mit enged.

zsozsoka
2012-03-18, 12:55
Én nem FB-ek, de Beállítások>Fiókok és szinkronizálás beállítása>FB itt nézd meg minden ki van e pipálva, vagy mit enged.

Köszönöm szépen válaszodat, megnéztem és természetesen ki van pipálva automatikus szikronizálásra van téve sőt még a három felsorolásban benne van a Contapps,facebook,gmail szinkronizálási lehetőség van kipipálva de sajnos a kapcsolatok mellett a képek nem láthatóak.
Illetve , hogy teljes legyen a kép a Contapps negedi az FB sync -et és látom is az ismerőseim képét a jobb oldalon és a bal oldalon pedig a Contapps képfeltöltési kis ablaka látható " az a kis kocka alakú ábra amibe rakaható kép " és a szinkronizálás meg is történik de a képeket nem jeleníti meg pedig próbálom 3 féle telefonkönyvel megnyitni de ugyanaz a helyzet.
mindössze annyi a változás , hogy a FB-ról fel vannak töltve a nevek és az e-mail címek de sajna a képek nem.

Lolesz
2012-05-10, 08:26
Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni. Mióta beléptem a gmail-es fiókomba, hiába állítottam le nagy nehézségek árán, amikor smst írok, és megnyitom a névjegyzéket, ott van az összes címtáras dolgom, ami valaha létezett, és elég idegesítő :mad:, mert nem tudom, hogyan kell eltávolítani, kitörölni. Valaki tudja a megoldást? :confused:

Köszi!

rtitusz
2012-05-10, 12:00
Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni. Mióta beléptem a gmail-es fiókomba, hiába állítottam le nagy nehézségek árán, amikor smst írok, és megnyitom a névjegyzéket, ott van az összes címtáras dolgom, ami valaha létezett, és elég idegesítő :mad:, mert nem tudom, hogyan kell eltávolítani, kitörölni. Valaki tudja a megoldást? :confused:

Köszi!

Állítsd be, hogy vagy csak a névjegyzéket mutassa, vagy csak a telefonszámmal rendelkezőket.

Lolesz
2012-05-10, 12:27
Állítsd be, hogy vagy csak a névjegyzéket mutassa, vagy csak a telefonszámmal rendelkezőket.

Köszi!

Ezzel csak az a bajom, hogy nem tudom hol kell, mert nincs rá ilyen lehetőség, vagy én nem találom, ha tudsz segíteni, írj légyszi! Egyébként ezeket a neveket a sima névjegyzékben nem is mutatja, csak az sms-esben.

Köszi!

rtitusz
2012-05-10, 12:48
Köszi!

Ezzel csak az a bajom, hogy nem tudom hol kell, mert nincs rá ilyen lehetőség, vagy én nem találom, ha tudsz segíteni, írj légyszi! Egyébként ezeket a neveket a sima névjegyzékben nem is mutatja, csak az sms-esben.

Köszi!

Névjegyzékbe belépsz, menü gomb, egyebek, megjelenítés beállítások, és itt kiválasztod, hogy mit, és hogyan jelenítsen meg.

Lolesz
2012-05-10, 13:02
Névjegyzékbe belépsz, menü gomb, egyebek, megjelenítés beállítások, és itt kiválasztod, hogy mit, és hogyan jelenítsen meg.

Igen, ott már beállítottam, és a névjegyzékben nem is jelennek meg, csak amikor belépek az sms-hez, hogy új írása, és ott a címzettnél, hogy névjegyek, ott jelenik csak meg! :( És ezért ötletem sincs!

De köszi azért!

rtitusz
2012-05-10, 15:28
Igen, ott már beállítottam, és a névjegyzékben nem is jelennek meg, csak amikor belépek az sms-hez, hogy új írása, és ott a címzettnél, hogy névjegyek, ott jelenik csak meg! :( És ezért ötletem sincs!

De köszi azért!

Számítógépen lépj be gmail-be, majd a címtár alól törölj mindent, ami nem kell.

Zooo
2012-05-22, 13:09
Help me!
A Google mail címtárat szeretném letölteni telefonomra. Létrehoztam egy fiókot, ami "csak" letölti a névjegyeket.
Indítás után az inicializálás végén "Hálózati hiba! Ellenőrizze a hálózati beállításokat" hibával áll le.
Mit hibázhattam, ha az imap-t is engedélyeztem, és a leírások szerint állítottam be a kapcsolatot?

rtitusz
2012-05-22, 13:44
Help me!
A Google mail címtárat szeretném letölteni telefonomra. Létrehoztam egy fiókot, ami "csak" letölti a névjegyeket.
Indítás után az inicializálás végén "Hálózati hiba! Ellenőrizze a hálózati beállításokat" hibával áll le.
Mit hibázhattam, ha az imap-t is engedélyeztem, és a leírások szerint állítottam be a kapcsolatot?

Böngészni tudsz? Van net a telefonon?

Zooo
2012-05-22, 14:00
Böngészni tudsz? Van net a telefonon?

Persze, minden működi, a net, gmail, egyéb mail, naptár, ...

rtitusz
2012-05-22, 14:11
Persze, minden működi, a net, gmail, egyéb mail, naptár, ...

Ha be tudtál lépni GMailbe, akkor ha be van állítva a szibkronizálás, a névjegyeket automatikusan le kell, hogy töltse.

Zooo
2012-05-22, 14:16
A szinkronizálás működött, most is működne, de a Gmail-ben tettem rendet a névkártyákban, a telefonon mindent töröltem. Most ha szinkronizálni akarok, akkor törölné a gmail-ben is a névkártyákat, ezzel kezdi...
Ezért készítettem egy másik fiókot, csak a névkártyák letöltésére :(

Zooo
2012-05-22, 14:40
A szinkronizálás működött, most is működne, de a Gmail-ben tettem rendet a névkártyákban, a telefonon mindent töröltem. Most ha szinkronizálni akarok, akkor törölné a gmail-ben is a névkártyákat, ezzel kezdi...
Ezért készítettem egy másik fiókot, csak a névkártyák letöltésére

nemka
2012-05-22, 14:44
Zooo: Emlékeim szerint mindig a legutolsó művelet a szinkronizálás alapja. Tehát ha először a Gmail-ben ügyködtél, majd utána törölted a telefonon a névjegyeket, akkor a törlés az utolsó művelet.
Ha minden szép és jó, akkor ez működhet: exportáld a Gmail-ből a névjegyeket. Csináld meg a szinkronizációt (ez törli a névjegyeket a Gmail-ből). Importáld a Gmail-be a korábban exportált névjegyeket. Szinkronizálj ismét.

Zooo
2012-05-22, 19:06
Zooo: Emlékeim szerint mindig a legutolsó művelet a szinkronizálás alapja. Tehát ha először a Gmail-ben ügyködtél, majd utána törölted a telefonon a névjegyeket, akkor a törlés az utolsó művelet.
Ha minden szép és jó, akkor ez működhet: exportáld a Gmail-ből a névjegyeket. Csináld meg a szinkronizációt (ez törli a névjegyeket a Gmail-ből). Importáld a Gmail-be a korábban exportált névjegyeket. Szinkronizálj ismét.
Köszönöm, összejött, de egy "kicsit" más a rendezettség a telefonban, mint a Google címtárban, hiába választom vagy a Keresztnevet vagy a Vezetéknevet.

PDAfanos
2012-06-20, 15:36
Sziasztok, én nem szinkronizáltam (még ) a kontaktjaimat az egyébként a teló üzembe helyezésekor megadott fiókommal, mert úgy gondolom, minek rakjam fel a kontaktjaimat a netre... viszont -és ezt kérdezném is - lehetséges hogy ezért nem tudok hagyományos módszerrel - elkezdem beírni a keresett neveket - szal ezért nem tudok keresni a névjegyzékben? Összefüghet a 2 dolog? (H nem raktam fel a Googleba a kontaktjaimat, így keresni sem tudok beírással).

zsolt160
2012-06-20, 16:20
Megjelennek a névjegyzékbe a nevek?

PDAfanos
2012-06-21, 23:27
Megjelennek a névjegyzékbe a nevek?

Ez úgy van a Samu Ace-n hogy van alul egy kis telefonkönyv -szerűség(ACE-n gyárilag piros) a hívás(zöld)gomb , az üzenetek-és a 'menü-ikon mellett. De van (mindezek feletti következő sorban) egy olyan "mappa szerűség", is aminek az a neve hogy "névjegyzék". Ez gyárilag fenn van és úgy emlékszem manuálisan vittem be a nevek egy részét anno,másik részét meg Bloototh-al küldtem rá a régi telómról. A lényeg, hogy ez utóbbi több nevet, kontaktot tartalmaz mint az előző, ugyanitt jelentek meg azok a kontaktok is akik a gmailos fiókomban vannak. De ez itt csak lista, itt nem látok keresési funkciót. Az h itt több a név, azért lehet így sztem, mert amikor szinkronizáltam a google fiókommal akkor onnan lehozta a kapcsolataimat a telómra, de viszont még a gmailomba nem került fel, -én legalábbis ilyen irányban nem végeztem műveletet. És a Gmailos fiókomban sem látom azokat a neveket amelyek 'lenn a telómban vannak. Vagyis úgy tűnik a telómban - ebben a listás névjegyzékben - több a kontakt mint a fiókomban(felhőben) noha természetesen az első üzembe helyezéskor szinkronizáltam. Szal kicsit bonyolultan alakult ez nálam de mint említettem nem akarnám felrakni a felhőkbe azokat akik a telómban vannak, így ezt a kérdést még nem nagyon vizsgáltam. Ja és amit az első sorban mutattam be kis (gyári) telefonkönyv (ebben van kevesebb név) itt van az hogy hiába írom be felül a keresőjébe az adott nevet nem találja. A másikba ( ami nálam a névjegyzék) ott pedig csak felsorolva van és úgy kell scrollozni lefelé ha egy nevet hívni akarok, ami persze macerásabb :P

adam30
2012-06-22, 00:10
Ha jól értem az ace használati útmutatójában (letöltheted te is innen (www.samsung.com/hu/support/model/GT-S5830OKAXEH-downloads)), akkor a kapcsolatokban nem tudsz keresni. De ennyire nem ismerem a samsungot, lehet, hogy tévedek.
Használhatsz másik névjegyzéket is, amiben lehet keresni. Én a TouchPal Contacts-ot próbáltam korábban, megtalálod a play store (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cootek.smartdialer&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwyLDEsImNvbS5jb 290ZWsuc21hcnRkaWFsZXIiXQ..)-ban

PDAfanos
2012-06-22, 10:27
oké, köszi. Amúgy tudok keresni mindegyikben, az éjjel addig bogarásztam a marokvasat h rájöttem :P De ezt TouchhPal Contactot tuti leszedem ha pozitívak a kommentek hozzá, megnézem. nagyon köszi

Zsofka
2012-07-19, 19:26
Sziasztok!Elcseszte a gyerek a telefonját!Ezzel a rajzolós képernyőzárral! letiltotta és semmi!Segítséget kérnék hogy tudom helyrehozni.LG gt540

Paca
2012-07-19, 19:56
aksit próbáltad kiszedni, vissza és úgy újraindítani?

zsolt160
2012-07-19, 19:57
Nos, vagy indításkor egy gyári visszaállítással, vagy tudtommal 3 rontás után kéri a Google felhasználóit és a jelszót (gmail), és azzal feloldható. Visszaállításnál viszont minden adat elveszik ami a telefonban volt, SD kártyán megmarad.

Évi1123
2012-09-03, 20:06
Sziasztok!

Elég hülye a kérdés, tudom, a lustaság beszél belőlem, bevallom, de röviden meg tudnátok írni, hogy lehet a telóm névjegyzékét szinkronizálni manuálisan a gmail fiókommal? Vagy ez automatikusan történik? Ha igen, milyen időközönként? Köszönöm szépen előre is a segítséget! :)

nemka
2012-09-03, 21:57
Évi1123: Amennyiben a telefon névjegyzékében a Google van beállítva alapértelmezettnek és engedélyezve van a szinkronizáció, akkor minden módosítás után azonnal megtörténik a szinkronizálás.

Tapatalk 2-vel küldve Samsung Galaxy S Plusról

zsolt160
2012-09-13, 18:25
HELP!
A nejem a telefonomat kivitte Ausztriába, így nekem egy 6120C és egy 6303i maradt. De ha lementem a Gmail-ból a számokat vcard formába, akkor csak linket tesz bele, amit a Nokia meg nyitna, de nem tud. Ha CSV-be mentem le akkor azt meg nem tudom feltenni a telóra. Én régi Symbiános időből emléxem volt program ami a vcard-ot visszarakta a telóra, ilyet nem találtam az OVI-n.
Milyen módon lehetne összehozni a számok átmentését?

dfcbt
2012-09-13, 19:39
Volt valami Nokia PC Suite. Azzal próbáld meg.
http://www.nokia.com/global/support/product/nokia-pc-suite/
vagy
http://www.szoftverbazis.hu/szoftver/nokia-pc-suite-7.html

zsolt160
2012-09-13, 20:45
Ovi Suite van fenn, de kipróbálom a régi szoftot is! Köszi...

Decepticon
2012-09-13, 21:58
Nálam a címtárban a Google névjegyzékeken kívül Facebook, LinkedIn és egyéb címtárak is vannak. Ezeket ki lehet nyerni valami megoldással? Bármivel próbálkozom, csak a Google accountról jönnek le a kontaktok, pedig sok esetben még össze vas vannak fűzve.

Üdv, Dec

zsolt160
2012-09-13, 22:00
Sajnos kompatibilitási probléma miatt nem teszi fel. Megnézve a file-t a suite-val készült másmilyen mint amit a Google csinál...Mind1 köszi!

laci1976
2012-09-14, 00:26
Sziasztok!

Olyan gondom van, hogy a telefonba beírt új kotaktok nem jelennek a Gmail címtárában. (A szinkronizálás automatikusra van állítva.)
Ha viszont fordítva csinálom (Gmailban írom be az új kontaktot) úgy azonnal lehet látni a telefonban.

Ötlete valakinek, hogy miért van ez így?

Előre is köszi.

rtitusz
2012-09-14, 02:30
Sziasztok!

Olyan gondom van, hogy a telefonba beírt új kotaktok nem jelennek a Gmail címtárában. (A szinkronizálás automatikusra van állítva.)
Ha viszont fordítva csinálom (Gmailban írom be az új kontaktot) úgy azonnal lehet látni a telefonban.

Ötlete valakinek, hogy miért van ez így?

Előre is köszi.

A telefonban is gmail-hez van párosítva a beírt névjegy? Mert rakható simán a belső memóriába is és akkor nem szinkronizál.

zsolt160
2012-09-14, 14:30
Így van, ha a telefonba elkezded írni a telszámot, a fénykép helye mellett lehet kiválasztani hova mentse, sim, telefon gmail. Alapban a telefon memóriába rakja, amit nem szinkronizál, csak akkor amikor a gmail van kiválasztva. Sajnos utólag ezt (legalább is nekem nem ment) nem lehet változtatni.

rtitusz
2012-09-14, 15:27
Így van, ha a telefonba elkezded írni a telszámot, a fénykép helye mellett lehet kiválasztani hova mentse, sim, telefon gmail. Alapban a telefon memóriába rakja, amit nem szinkronizál, csak akkor amikor a gmail van kiválasztva. Sajnos utólag ezt (legalább is nekem nem ment) nem lehet változtatni.

Kimented SD-re, majd importálod Gmailbe.

laci1976
2012-09-15, 10:56
Valószínű, hogy ez lesz aprobléma. Köszönöm a hozzászólásotokat zsolt160 és rtitusz.

PDAfanos
2013-04-03, 19:19
Évi1123: Amennyiben a telefon névjegyzékében a Google van beállítva alapértelmezettnek és engedélyezve van a szinkronizáció, akkor minden módosítás után azonnal megtörténik a szinkronizálás.

Tapatalk 2-vel küldve Samsung Galaxy S Plusról
hellosztok, én azt szeretném megoldani a HTC-men, hogy NE szedje le a gmailos kontaktjaimat a telefonszámaim közé, szal ne keverje bele. Van erre megoldás? Talán a szinkronizálást tiltsam le? De ez esetben meg úgy gondolom mikor wifin felmegyek a telómmal netre, akkor a gmailos leveleimet sem birom megnézni, mivel a szinkronizálás tiltás esetén nem lép működésbe a netre való lépéskor. Szal azt szeretném, hogy a telefonszámaim is külön listázva legyenek és mondjuk az emailos kontjaktjaim is külön legyenek. Meg lehet ezt valahogy oldani? Köszi a helpet előre is

rtitusz
2013-04-03, 19:49
hellosztok, én azt szeretném megoldani a HTC-men, hogy NE szedje le a gmailos kontaktjaimat a telefonszámaim közé, szal ne keverje bele. Van erre megoldás? Talán a szinkronizálást tiltsam le? De ez esetben meg úgy gondolom mikor wifin felmegyek a telómmal netre, akkor a gmailos leveleimet sem birom megnézni, mivel a szinkronizálás tiltás esetén nem lép működésbe a netre való lépéskor. Szal azt szeretném, hogy a telefonszámaim is külön listázva legyenek és mondjuk az emailos kontjaktjaim is külön legyenek. Meg lehet ezt valahogy oldani? Köszi a helpet előre is

A névjegyeknél a megjelenítési beállításoknál kapcsold ki a google contaktokat.

PDAfanos
2013-05-30, 18:35
[QUOTE=rtitusz;87431]A névjegyeknél a megjelenítési beállításoknál kapcsold ki a google contaktokat.

Köszi :) Kis fázis késéssel de eljutottam idáig is áprilisi válaszod óta.............................................. ........... :D
Még1x köszi :),,

maki74
2013-06-11, 12:27
Sziasztok
Most kezdek ismerkedni az androiddal, eddig win 8 volt. Rögtön felmerült egy gondom, nem tudom a címjegyzékben megjeleníteni a facebook-os ismerőseimet, és ez miatt nem rakja össze a goole címjegyzékben szerplő nevekkel a facebookos fotókat sem. Kiírja, hogy a fiókot szinkronizálta, még sem látható facebookos kontakt, hiába van bejelőlve az összes kontakt megjelenítés. Tud valaki megoldást?
Köszönöm

zsolt160
2013-06-11, 17:00
Legközelebb egy kérdést egy helyen!

lecsito01
2013-07-01, 13:23
Sziasztok!

Egy olyan problémám van, hogy híváskor(bárki hív) ismeretlen-t ír ki a készülék. Próbáltam úgy, hogy csak a simkártyán lévő névjegyeket vegye figyelembe, hogy csak a telefonban tárolt névjegyeket, csak a facebook-n számmal létező névjegyeket, próbáltam összerendelni a sim-ben tároltakat a telefonnal tároltakkal, a sim-ben tároltakat összecsatolni a facebook-kal vagy gmail-lel, ugyanezeket a kombinációkat a telefonnal is próbáltam összerendelni. Sehogy se tudom megoldani, hogy híváskor ne ismeretlent írjon ki, ha hív valaki, aki el van tárolva(bárhol sim, telefon, gmail, váltogatva is próbáltam, hogy éppen mit jelenítsen meg a telefonkönyvben). Ha valaki tud, segítsen! Előre is köszönöm!

zsolt160
2013-07-01, 21:07
Te biztos T-s vagy. Menj be a T-hez és kérd a hívószámkijelzést. Ennyi.