PDA

Teljes verzió megtekintése : Új és leendő androidosok ide!

oldal : [1] 2

pupac
2011-07-16, 15:11
Sziasztok!

Új vagyok itt,és az okostelefonok világában is. Még nincsen Androidos telóm,most készülök venni egyet. Jelenleg egy Sony Ericsson K800i-t nyúzok immáron 2 és fél éve. Mindenféleképpen Samsung modellt szeretnék vásárolni. Két modell tetszik nagyon: a S. Galaxy Ace és a S. Galaxy S2. Őszintén szólva a S. Galaxy S 2 esetében már majdnem eljutottam a megrendelésig,amikor a neten rátaláltam kistestvérére a jóval kellemesebb árfekvésű,s nagyjából hasonló tudású Ace-re, s rögtön elgondolkodtam azonon, hogy vajon kihasználnám-é a S2 nyújtotta extrákat teljesen, vagy megfelel a középkategóriás,ám manapság mindenreképes Ace. Nehéz döntés.
Nyilván a S2 jóval drágább,mint az Ace, ezt tudom,s az S2 ezáltal sok apróságban veri az Ace-r, például a videófelvevő funkcióban, vagy a kijelző minőségében...etc.
Nem tudom,mi tévő legyek. Ruházzak be egy nagyobb összeget egy S2-re,amely 1-3 év múlva is megállja a helyét az okostelefonok éleződő versenyében, vagy egy kicsivel adjam alább,s maradjak a középkategóriás Ace-nél, amely akár 1 év múltán akár le is cserélhető egy komolyabb telefonra. Várom érveiteket, ellenérveiteket az Ace és a S2 mellett,ellen...

Üdvözlettel egy leendő Androidos tag :)

darkside
2011-07-16, 20:11
Sziasztok!

Új vagyok itt,és az okostelefonok világában is. Még nincsen Androidos telóm,most készülök venni egyet. Jelenleg egy Sony Ericsson K800i-t nyúzok immáron 2 és fél éve. Mindenféleképpen Samsung modellt szeretnék vásárolni. Két modell tetszik nagyon: a S. Galaxy Ace és a S. Galaxy S2. Őszintén szólva a S. Galaxy S 2 esetében már majdnem eljutottam a megrendelésig,amikor a neten rátaláltam kistestvérére a jóval kellemesebb árfekvésű,s nagyjából hasonló tudású Ace-re, s rögtön elgondolkodtam azonon, hogy vajon kihasználnám-é a S2 nyújtotta extrákat teljesen, vagy megfelel a középkategóriás,ám manapság mindenreképes Ace. Nehéz döntés.
Nyilván a S2 jóval drágább,mint az Ace, ezt tudom,s az S2 ezáltal sok apróságban veri az Ace-r, például a videófelvevő funkcióban, vagy a kijelző minőségében...etc.
Nem tudom,mi tévő legyek. Ruházzak be egy nagyobb összeget egy S2-re,amely 1-3 év múlva is megállja a helyét az okostelefonok éleződő versenyében, vagy egy kicsivel adjam alább,s maradjak a középkategóriás Ace-nél, amely akár 1 év múltán akár le is cserélhető egy komolyabb telefonra. Várom érveiteket, ellenérveiteket az Ace és a S2 mellett,ellen...

Üdvözlettel egy leendő Androidos tag :)

Természetesen van már pár ilyen jellegű topik. Akár a bemutatkozásba is mehetett volna!
Soha nem vennék samsung-ot. Olvass bele akármelyik topikjukba!
htc és kész. Szerintem. :)

DS

Evil Snowman
2011-07-17, 16:49
Először is szia!

Osztom Darkside véleményét, Samukat messze l kell kerülni Android vonalon. Csak rosszat hallottam róla. Csak a szerencsétlen KIES nevű programukkal tudod adott esetben az új Android verziót feltenni a telóra, de természetesen elsőre nem fog sikerülni garantálom.
Ezzel szemben HTC-n szépen telóra letöltheted WiFi-n kersztül. Szóval jobban jársz ha veszel egy Desire-t annak úgyis most le fog menni az ára az új HTC termékek miatt és simán oda-vissza veri a Galaxy ACE-t.

pupac
2011-07-17, 23:43
Sziasztok megint!

Köszönöm a válaszokat! :)

Jómagam jórészt a netről informálódom a készülékekkel kapcsolatban, így ezek alapján mondhatok véleményt.
Evilt el kell,hogy keserítsem,de a HTC telefonok számomra külsőre és belsőre is ormótlannak tűnnek.
Samsung Galaxy S 2 vagy LG Optimus 2X P990. Nálam most ők játszanak. Melyik legyen?

androidos
2011-07-18, 12:22
Amennyiben neked az "óriás" kijelzővel rendelkező Galaxy S II vagy az Optimus 2X megfelelő, akkor válaszd azt, mivel a döntés joga nyilván a tied. Véleményem szerint is a HTC készülékei mind megjelenésben, mind pedig működésben a prémium kategóriát képviselik. Míg egy Samsung-ot jellemzően folyamatosan tokban kell tartanod és törölgetned kell az ujjnyomok miatt, addig a HTC-nél ez igen ritkán fordul elő. Nem utolsó sorban pedig a koreai gyártó telefonjai néhány esetben meglehetősen műanyag hatást keltenek. Természetesen ízlések és pofonok.

A jelenlegi zászlóshajók közül a Sensation-t, vagy az Incredible S-t nézd meg mindenképp: nem fogsz bennük csalódni.

rtitusz
2011-07-18, 15:20
És igen én is osztom a véleményt, hogy amenniyben megteheted, HTC vegyél. Ez az egyetlen olyan Andoidos telefon, amelyik buherálás nélkül is tökéletesen használható. Habár az S2-ről nem tudok sokat, úgyhogy lehet, hogy az is, de a Kies, tényleg használhatatlan. Ezt mondom én, másfél év Samsung használat után. Ha lett volna pénzem egy HTC Desire S, vagy Incredible S-re, biztos azt vettem volna, nem egy Galaxy S-t a múlt héten a Spicám helyett.

pupac
2011-07-20, 23:47
Tehát érdemes HTC-t venni,mert az könnyebben frissíthető,és a különféle megosztó programokkal sem áll annyira hadilábon,mint S. Galaxy S 2-nk? :) Lehet,hogy a HTC könnyebben kezelhető,de számomra külsőleg egy Samsung Galaxy S2 sokkal ívánatosabb. Mit kell Galaxy S2-n buherálni,amit a HTC-n nem? :D ...
Miben jobb egy HTC Sensation egy S. Galaxy S 2-nél? (A kérdés talán kicsit butácska és provokatívnak tűnik,ám én kíváncsi vagyok milyen érveket hoztok fel az egyes készülékek mellett,és ellen.)
U.i: Számomra inkább egy HTC kelt műanyag hatást, a S Galaxy nem. (szubjektív)

rtitusz
2011-07-21, 00:00
Akkor a következőket mondom. Ha átlagember vagy, és arra kell a telefon, hogy netezzél, email-eket váltsál, egy-két programot futtass, és mindez fennakadás nélkül menjen, akkor kb. mindegy, hogy SGS2-t vagy Incredible S-t veszel, mert az alapokat mindkettő bőven tudja. A HTC felhasználóbarátabb, a Samsung erõsebb. Ha szeretnél többet kihozni a készülékből, mint amennyi benne van, akkor a Samsung annyiból jobb, hogy könnyebb megbuherálni, de ehhez kell egy beállítottság is, meg némi utánaolvasás révén megszerzett tudás. A HTC-ket nehezebb hekkelni, ha fogalmazhatok így, viszont általánosságban elmondható, hogy a legjobban optimalizált rendszerek, úgyhogy értelme sincs nagyon. Innentől kezdve a pénztárcádon és saját érzelmeiden múlik, hogy mit választasz.

androidos
2011-07-21, 11:34
A felsőkategóriás készülékek között mára már igen apró különbségek vannak. Egy átlagos felhasználó szinte soha nem tapasztalja majd azt, hogy a készülék órajele 0,2 GHz-zel kisebb teljesítményt nyújt mint a versenytársak. A technológia ezen a szinten eljutott odáig, hogy döntő szempont az ár, a megjelenés és az egyedi kezelőfelület lehet. A Sense vagy a TouchWiz UI teljesen meghatározzák a telefon működését, mivel a felhasználó ezeken keresztül éri el a telefon különböző funkcióit.

Én azért választanám a HTC készülékét, mert a Sense UI sokkal kiforrottabb, megjelenésben is robusztusabb és sokkal egyedibb, mint egy "tömegtelefon" a Samsung-tól. Ez persze teljesen szubjektív vélemény.

A döntést neked kell meghoznod, az a legegyszerűbb megoldás szerintem első benyomásként, ha elmész egy boltba és egymás mellé teszed a két eszközt. :)

pupac
2011-07-31, 01:37
Sziasztok!

Időközben leszálltam a földre,és úgy döntöttem,hogy maradok a középkategóriás android telefonoknál. Persze biztosan nagyon menő,és jól eső érzés nagyban HD filmet nézni a buszon felirattal hazafelé, de jómagam ezen igényről, sok más mellett lemondtam.

Lássuk a számomra tetsző külyüket:
Eleinte a Samsung GalaxyAce-be voltam szerelmes, majd rákaptam a HTC Wildefire S-re, majd az utóbbi 2 napban a Motorola Defy-nál ragadtam le.
Tény:Valamelyikőjüket augusztusban használatba veszem. Következzen a szubjektív agyfutásom:
Nos. Pro / kontra: Az S.G Ace számomra külsőre rendkívül tetszik, bár egy halom műanyag, valahogy ezt jól palástolják a Samsung anyagosai. A három telefon közül külsőre az Ace jön be a legjobban,mert lekerekített,és vékony,elegáns. / A S.Ga Ace nem támogatja a flash-t. Videófelvevőjével még egy közép kategóriás telefonhoz képest is gyengécske videókat lehet rögzíteni. (Lsd. pocsék felbontás, képfrissítés)
Lássuk a HTC Wildefire S-t. A HTC funok erre esküsznek. (Naná az aces és defy-osok meg a sajátjukéra,tudom én.:) Nos, a külső még elmegy,nagyon szépen oldották meg, bár nekem még mindig jobban átjök egy HTC-n a műanyag érzés, mint egy Ace-n. Támogatja a flash-t,hurrá! A videófelvevő gyakoribb képfrissítéssel dolgozik,mint az Ace, üdvös! / A HTC Wildefire képernyőjének kialakítása valahogy nem jön be. Agyonvágja az egészet. (Mini tepsi)
Motorola Defy: Az itt felhozott készülékek között ő a legdrágább,de számomra még megfizethető. Tudásában számomra ő az ász. Kialakítása remek, elegáns, viszonylag nagy képernyőjű ( a másik kettőhöz képest) A flash-t viszi,és a videófelvevője is príma,szintén lepipálja az Ace-t és a Wildefire S-t. / A Motorola kezd eltűnni Magyarországról,s ezáltal a szervízelés sem lehet a jövőben könnyű. Mindazonáltal hallottam olyan netes bemutatókat,amelyek szerint mindent lehet a Defy-jal művelni,csak éppen zökkenőmentesen telefonálni nem. (Hívásvárakoztatás után pár percre nem érhető el az ember,mert a teló lecsatlakozik a hálózatról.)

Várom tapasztalataitokat, objektív érveiteket,ellenérveiteket e három készülékkel kapcsolatban. Csak megszületik ...

androidos
2011-07-31, 11:30
Én mindenképpen a HTC vagy a Motorola termékét választanám. Mind anyaghasználatban mind pedig szoftverben felülmúlják a Samsungot. A 3 készülék között túlságosan nagy hardveres különbségek nincsenek, szinte egyedül a kezelőfelületben térnek el egymástól. Én azt javaslom, hogy ha teheted, tedd egymás mellé a három készüléket, s úgy hozd meg a döntést, ahogy korábban is említettem. A Motorola szervizháttere miatt pedig nem kell aggódnod, ezek az eszközök már igen ritkán szoktak meghibásodni. Bár a hivatalos képviselet már kivonult az országból, de a forgalmazó - jogszabályi kötelezettségének megfelelően - ellátja a garanciális ügyintézést.

pupac
2011-08-04, 17:48
Döntöttem: Maradok a HTC Wildfire S-nél. Fura, hogy egy hónapja mennyire viszolyogtam a HTC termékektől, míg mára megbarátkoztam velük, és sok jót is hallottam róluk,nem csak a neten, hanem élőben is. A Wildfire S épp megfelel az igényeimnek,mint multimédiában ,és mobilnetügyileg is. Vannak vékonyabb, elegánsabb,és nagyobb teljesítményű készülékek,de anyagilag jeleneg 30-40 ezer forintot vagyok hajlandó kifizetni egy ilyesfajta kütyüre. (Telenor vagy T-Mobile viszonylag jó árakkal dolgozik,persze holtomiglan-holtodiglan hűségtartással,mint tudjuk) Havi 4000-8000 ft közötti havi díj viszonylag kellemes, persze azt az ember nehezen állapítja meg, hogy mire megy havi "xy" megabájtnyi ingyen letöltéssel, meg az utána filléres alapon számlázott kilobájtokkal... Ki tudja hol áll meg?!

Két szóba jövő előfizetéses lehetőség Wildefire S-sel:
1., T-mobil:
Készülék ára: 9990 Ft, médiamánia S csomag havi díja: 4990ft ( = 500 MB belföldi adatforgalom,10 óra mobiltv,50db sms, 27,ill. 30 fot-os percdíj)
2., Telenor:
Készülék ára: 28490 Ft, Okosteleon 180 díjcsomag havi díja: 4790ft ( Korlátlan böngészés,és emailezés + 180Mb multimédia keret, 180 perc lebeszélhetőség,hívás,és sms díj 33 ft) A szívem idehúz,mert már 10 éve vagyok itt előfizető.

Magyarán a Telenornál többet fizet az ember a készülékre,de talán nagyobb esélye van a korlátlan ingyen netre,mint a T-mobile 500 megája... Kutya legyen a talpán,aki tud helyes okosteló csomagot választani. :)

Nektek milyen van?

rtitusz
2011-08-04, 18:01
Csak a T-t ismerem tüzetesebben, hiszen T-s vagyok már 10 éve, és az egész család is, úgyhogy nálam kb csak ez a szolgáltató játszik. A T-mobile 500 megás csomagján sincs túlforgalmazási díj, csak belassítják a netet a hó végéig ha átléped a keretet, de ekkora adatmennyiség egy telefonnak untig elég. A két szolgáltató egyformán nyújt térerőt és 3G-t kb. az ügyfélszolgálata mindkettőnek csapnivaló. A mobil TV mondjuk nem tudom, hogy mire jó, mert egy ilyen kis izén nem hiszem, hogy élvezhetően lehetne tv-t nézni, de ez a te döntésed. Lehet, hogy olcsóbban kijössz, ha csak mobilnetet kérsz 2 rugóért és valami kedvezményes percdíjas tarifát ennek a tetejébe. A MediaMania díjcsomagban lévő 27 forintos percdíj nem a legbarátságosabb.

Biztos van hasonló felállás a Telenornál is, nézz utána. Legalább amit írtál Telenoros ajánlatban van lebeszélhetőség. ;)

Nagy Gábor
2011-08-09, 21:37
Sziasztok!

Nemrég feladtam a nokiás elkötelezettségemet és váltottam. Az android volt biztos és hozzá sgs-re esett a választásom. Szeretem használni is a telefont hogyha okosnak mondják. Viszont olyan lassú lett, hogy az már botrány, akadozik, kilép programokból és sorolhatnám. Természetesen mivel eddig is okos telefonjaim voltak, ezért task (advenced task killer) kezelőtől kezdve víruskergetőig (ems) minden van ami kell. A telo verziója: firmware az 2.2 buildra pedig froyot ír.
Ami pedig a legmeglepőbb, hogy nincs updet a szoftververzióban, ott ahol lennie kell (voda függő lehet ők írtották ki).
A kérdések egyszerűek: hogyan tudom gyorsabb működésre bírni, kevesebb fagyást, szoftver updatet, és valami szinkronizáló programot mert a kies egyfolytában fagy és egy rakás sz*r. ( a nokia pc suit, majd ovi után nem is tudom lesz e megfelelő, mivel elég magasra tették a lécet, mindig profin csinálták amit kell)

Várom válaszotokat, előre is köszönöm!

Üdv:
Gábor

galis
2011-08-09, 22:54
Sziasztok!

Egy viszonylag általánosabb kérdésem lenne, remélem sikerült megtalálnom a megfelelő topikot!

A diplomamunkám keretén belül többek között készülne egy program, amolyan navigáció-járműkövetés-nyilvántartás egybegyúrva. Ehhez jó, ha van gps, kissé jobb kijelző, esetleg még wifi is, így célszerű az okostelefon-hullámot meglovagolnom. Ezen belül is hamar az androidhoz irányítottak, hogy ott vár rám a legtöbb sikerélmény. Pironkodva kérdem, mivel nem informatikusként vágok bele a dologba, hogy mivel célszerű elkészíteni a programot? Illetve igaz-e a kósza pletyka, hogy a gps-t nem lehet akárhogy elérni, munkára bírni?
Továbbá kellene egy alapgép is, sajnos elég szűkös keretből, és ráadásul függetlenül... Eddig az xperia x8 a befutó, lehet-e bármi gondom-hátrányom az android kompatibilitással fölfelé, illetve magával a telefonnal, és tudtok-e alternatívát, ha de?

Előre is köszönöm a segítséget!

István

androidos
2011-08-10, 15:03
Az alábbi cikkben eléggé részletesen leírásra került, hogy hogyan lehet kialakítani a fejlesztői környezetet a számítógépeden: http://androidhungary.com/2010/09/android-fejlesztoi-lecke-a-fejlesztoi-kornyezet-attekintese/

Emellett az Android fejlesztői dokumentációját tanulmányozd, mivel itt rengeteg példakódot és segítséget találasz majd: http://developer.android.com/index.html

Az alkalmazást szerintem 2 részből kellene megoldanod: egy szerveroldali és egy kliensoldali alkalmazás. Míg előbbi tárolja, s rendszerezi az adatokat, addig a kliens tulajdonképpen semmi mást nem csinál, csak a pontos pozíciót küldi el. Abban az esetben, ha nem áll rendelkezésre az internetkapcsolat, akkor elmenti ezeket az adatokat, s később továbbítja a szerver felé.

A legjobb választás egy Nexus fejlesztői készülék lenne, de szerintem az x8 is tökéletesen működik majd ehhez a feladathoz. A GPS működését azonban folyamatosan teszteld szabad ég alatt, mivel a pontosságával lehetnek gondok.

galis
2011-08-10, 22:09
Hát igen, a Nexus valóban a kezem alá dolgozna, sajnos még használtan sem futja a keretemből... Nade, ha lesz valami kézzel fogható, és lát benne valaki fantáziát!
Nagyon köszönöm a segítséget, ezek hasznos információk és tanácsok voltak! Hálám messze kísér!

István

Indrom
2011-08-22, 20:47
Sziasztok!
Pár hete vagyok egy SAMSUNG GALAXY 3 nem teljesen büszke tulajdonosa. Előtte, még az eszemet tudom visszamenőleg nokiás voltam, de nem kell nagy értékűekre gondolni, az utolsó egy Nokia 3110c volt. Az Android miatt akartam egy okos telefont, mivel alapból google mán vagyok. A lényeg annyi, hogy hiába hittem, eléggé körül járva a témát választottam.... mint kiderült, tévedtem...
Konkrétan: a samsung se lesz a kedvencem az egyszer már biztos. Azzal húzta ki nálam a gyufát, hogy sóherkodik a frissebb OS verziók integrálásával a készülékeire.

Szóval, az volna a kérdésem a tapasztaltakhoz: Melyik telefon gyártó foglalkozik komolyan az általa kiadott Androidos készülékeivel? Na, és persze az is fontos, hogy azért a driver se bóvli legyen és ne egy nap után peregjen szét....
Olvastam, hogy a Motorola nagy Android fellegvárrá válhat, de amíg ez megvalósul és egyértelmű lesz, hogy ők a tutik Android terén. Addig is szeretnék tisztán látni.

doongoo
2011-08-23, 09:35
Döntöttem: Maradok a HTC Wildfire S-nél. Fura, hogy egy hónapja mennyire viszolyogtam a HTC termékektől, míg mára megbarátkoztam velük, és sok jót is hallottam róluk,nem csak a neten, hanem élőben is. A Wildfire S épp megfelel az igényeimnek,mint multimédiában ,és mobilnetügyileg is. Vannak vékonyabb, elegánsabb,és nagyobb teljesítményű készülékek,de anyagilag jeleneg 30-40 ezer forintot vagyok hajlandó kifizetni egy ilyesfajta kütyüre. (Telenor vagy T-Mobile viszonylag jó árakkal dolgozik,persze holtomiglan-holtodiglan hűségtartással,mint tudjuk) Havi 4000-8000 ft közötti havi díj viszonylag kellemes, persze azt az ember nehezen állapítja meg, hogy mire megy havi "xy" megabájtnyi ingyen letöltéssel, meg az utána filléres alapon számlázott kilobájtokkal... Ki tudja hol áll meg?!

Két szóba jövő előfizetéses lehetőség Wildefire S-sel:
1., T-mobil:
Készülék ára: 9990 Ft, médiamánia S csomag havi díja: 4990ft ( = 500 MB belföldi adatforgalom,10 óra mobiltv,50db sms, 27,ill. 30 fot-os percdíj)
2., Telenor:
Készülék ára: 28490 Ft, Okosteleon 180 díjcsomag havi díja: 4790ft ( Korlátlan böngészés,és emailezés + 180Mb multimédia keret, 180 perc lebeszélhetőség,hívás,és sms díj 33 ft) A szívem idehúz,mert már 10 éve vagyok itt előfizető.

Magyarán a Telenornál többet fizet az ember a készülékre,de talán nagyobb esélye van a korlátlan ingyen netre,mint a T-mobile 500 megája... Kutya legyen a talpán,aki tud helyes okosteló csomagot választani. :)

Nektek milyen van?

Szia, én T-s vagyok és médiamánia csomagom van. Figyelem, ennél fizetsz a túlforgalmazásért! Itt nem a lassítás lép be, mintha csak egy plusz adatcsomagot vennél a beszélős csomagodhoz. Az 500 Mega alapból elég, a TV-zést percben mérik és ez benne van a csomagban, azaz ennek az adatforgalmáért nem fizetsz, de az origo-n keresztül kell nézned. Amúgy jó a TV (pl. munka közben megnézni a forma 1-es futamokat :)

Bure
2011-08-23, 16:13
Sziasztok!

Ahogy olvasgattam itt a fórumban , feltűnt hogy mennyire nem szeretitek a Samsung telókat, pedig nem értem miért fikázzátok ennyire.
Jó, nyilván nem a legjobb telefonok a piacon, nem is ezt mondtam, de azért hulladéknak nevezni kicsit túlzás..
Kb 1 hete vettem meg a Samsung Galaxy Ace telómat, tehát nagyon kezdő vagyok még Androidos témákban, de ez elött is Samsung telefonom volt, egy sgh j 700 v típusú modell, és ha hiszitek, ha nem, de 4 éven keresztül tökéletesen teljesített, soha egyetlen gondom nem volt vele :) Csak már öreg volt..és butácska.
Azért vettem Galaxy Ace telót, mert árban és tudásban ez volt a legjobb választás. Amit sokan hangoztatnak, hogy csupa műanyag az egész, ez pl tök nézőpont kérdése. Nagyon is jól néz ki vele, és pl nem húzza a zsebemet le , mint egy fém házas..Nyilván nem kell leejteni egyiket sem, mert hogy nem arra tervezték őket, és akkor nem lesz baja.
Ez a Samsung Kies nevezetű illesztőprogram telepítése is kb fél percig sem tartott, és teljesen jól használható az egész, és itt erre is húzták a szájukat..
Szóval attól hogy Samsung, és műanyag, nem feltétlenül rossz meg szar , itt az a lényeg, hogy kinek mennyit ér egy teló, én pl személy szerint soha az életbe nem adnék 100 ezreket egy telefonért , de aki meg annyiért vesz mert megteheti, az ne hasonlítgassa egy közép kategóriájú telóhoz, mert eggyértelműen az övé a jobb. :)

doongoo
2011-08-24, 09:10
Sziasztok!

Ahogy olvasgattam itt a fórumban , feltűnt hogy mennyire nem szeretitek a Samsung telókat, pedig nem értem miért fikázzátok ennyire.
Jó, nyilván nem a legjobb telefonok a piacon, nem is ezt mondtam, de azért hulladéknak nevezni kicsit túlzás..
Kb 1 hete vettem meg a Samsung Galaxy Ace telómat, tehát nagyon kezdő vagyok még Androidos témákban, de ez elött is Samsung telefonom volt, egy sgh j 700 v típusú modell, és ha hiszitek, ha nem, de 4 éven keresztül tökéletesen teljesített, soha egyetlen gondom nem volt vele :) Csak már öreg volt..és butácska.
Azért vettem Galaxy Ace telót, mert árban és tudásban ez volt a legjobb választás. Amit sokan hangoztatnak, hogy csupa műanyag az egész, ez pl tök nézőpont kérdése. Nagyon is jól néz ki vele, és pl nem húzza a zsebemet le , mint egy fém házas..Nyilván nem kell leejteni egyiket sem, mert hogy nem arra tervezték őket, és akkor nem lesz baja.
Ez a Samsung Kies nevezetű illesztőprogram telepítése is kb fél percig sem tartott, és teljesen jól használható az egész, és itt erre is húzták a szájukat..
Szóval attól hogy Samsung, és műanyag, nem feltétlenül rossz meg szar , itt az a lényeg, hogy kinek mennyit ér egy teló, én pl személy szerint soha az életbe nem adnék 100 ezreket egy telefonért , de aki meg annyiért vesz mert megteheti, az ne hasonlítgassa egy közép kategóriájú telóhoz, mert eggyértelműen az övé a jobb. :)

Egyetértek az előttem szólóval, a külső kinézet és az anyagok szeretete (műanyag vs. fém) szubjektív dolog. Nekem ezelőtt egy Nokia C7-em volt, abban volt fém bőven, de ettől egy percig sem éreztem jobbnak a kezemben (sőt, jobban gyűjtötte az ujjnyomokat), mint most az S II-t. Nekem személy szerint az fontosabb, hogy milyen az összeszerelés minősége, és erre abszolút nem lehet panasz (függetlenül a műanyagságtól). Nekem elsődleges az, hogy mit tud a gép és a vásárlás előtt én is nézelődtem HTC vonalon is (sensation volt összevethető az S II-vel). Nagyjából ugyanazt tudták, de az S II kijelző technológiája (Super AMOLED+) nálam döntő volt. A KIES valóban nem egy top szoftver, de kis ismerkedés utéán használható (mondjuk szoftvert még nem próbáltam vele frissíteni, de erre meg amúgy is van más megoldás).

csabika0119
2011-08-31, 00:28
hello ugye én uj vagyok érdeklödni szeretnék h van ez a galaxy spicám és arra a készülékre hogyan kell telepiteni ezt azt?

zsolt160
2011-08-31, 05:44
Letöltöd amit telepíteni akarsz aztán pl. Astro managerrel telepíted. Ha a marketről szeded le akkor az egyből telepszik is. Persze ha nem marketről akarsz telepíteni, be kell állítani, hogy a beállítások>alkalmazás beállítás>Ismeretlen források be legyen pipálva.

pythone
2011-09-21, 11:13
Üdv!
Próbáltam játékokat telepíteni az appsinstallerrel,de miután az appsinstallert telepítettem és futtattam a telefon a következőket írta ki: AppsInstaller alalmazás com.mmg.appin folyamata váratlanul leállt. Kérjük próbálja újra. Mit jelet ez? Mit kell csinálnom? Hiába próbálom újra, mindig ugyanezeket írja ki.

pupac
2011-09-23, 10:24
Sziasztok!

Végül egy fapados LG Optimus One P500-nál maradtam, amely mivel majdnem egy éve van már a piacon, így olcsón hozzá lehetett jutni a Telenornál (4740 ft-ért), havi díja 4790 ft lesz. Nekem ez az alsó-középkategória tökéletesen megfelel. :) Ma hozza a futár a telót, kíváncsian várom.

barnag
2011-09-23, 11:22
Szervusztok!

Bár alapvetően Nokia-használó vagyok, adódott egy kedvező lehetőség, hogy belekóstoljak az Android világába. Tegnap került hozzám (az egyik gyermekünknek volt szüksége egy új készülékre). Az Android mellett az ára (13 e) vitt rá, hogy ez egy alkalom, lehetőség lesz!

Segítsetek, hogy hogyan is működik ez, ha további alkalmazásokat szeretnék letölteni (de csak az én felügyeletem mellett, lehetőleg az értelmes és ingyenes alkalmazások jöhetnek szóba!).
Természetesen engem magamat is érdekel, szeretnék többet megtudni a lehetőségekről! Szerettem volna én is játszadozni vele, de hamarosan oda kell adjam a gyermeknek... :-)

Hol tudok minden alkalmazást végi-pásztázni és azok közül hasznosság szempontjából válogatni és annak függvényében letölteni+telepíteni? Market?

Más: azt olvastam a minap, hogy az android-os készülékek is célpontjává váltak a hackereknek, vírus-gyártóknak. Védekezés?

Előre is köszönöm!

barnag
2011-09-23, 13:40
Sziasztok!

Hozzászóltam ehhez a témakörhöz (kérdéseket tettem fel!) tárgy: T-Mobile Pulse Mini /kör: kezdő és nem találom sem a saját levelemet, sem a remélt válaszokat, segítségeket...
Mit tettem rosszul, vagy mit nem tettem...?

rtitusz
2011-09-23, 14:01
Sziasztok!

Hozzászóltam ehhez a témakörhöz (kérdéseket tettem fel!) tárgy: T-Mobile Pulse Mini /kör: kezdő és nem találom sem a saját levelemet, sem a remélt válaszokat, segítségeket...
Mit tettem rosszul, vagy mit nem tettem...?

Mármint a T-Mobile Pulse Mini topikban tettél fel kérdést az itt található kettővel ezelőttin kívül? Akkor nem lehet, hogy volt benne link, és emiatt moderálásra vár a hozzászólásod?

(...) Segítsetek, hogy hogyan is működik ez, ha további alkalmazásokat szeretnék letölteni (de csak az én felügyeletem mellett, lehetőleg az értelmes és ingyenes alkalmazások jöhetnek szóba!).
(...)
Hol tudok minden alkalmazást végi-pásztázni és azok közül hasznosság szempontjából válogatni és annak függvényében letölteni+telepíteni? Market?

Más: azt olvastam a minap, hogy az android-os készülékek is célpontjává váltak a hackereknek, vírus-gyártóknak. Védekezés?

A Marketről véletlenül nem tudsz letölteni fizetős alkalmazást, hiszen ahhoz meg kéne adnod a Google Checkout-hoz a bankkártyaszámodat, meg miegymást. Ez már nem a havi számlához írja a letöltést. Ha nincs megadva számlaszám, akkor nem is enged letölteni fizetős dolgokat, csak ingyeneseket.

Haszos programokat egész jól lehet a Marketen is halászni. Annyit kell neki megadi, hogy minden programot mutassa, és népszerűségi sorrendben felsorolja őket. Egyébként itt a fórumon is van egy "hasznos programok androidra" topik, ott is lehet böngészni, meg nemrég a Galaxy Mini topikba is került pár hasznos alkalmazás.

Vírusirtót én nem használok, nemrég ki is fejtettem mért, de erről mindenki másképp vélekedik. Van pár fent a Marketen, ha érdekel.

Teljességgel felesleges. Netezés közben nem tudsz vírust kapni. Az egyetlen módja, hogy vírusos legyen a telefon, hogy ismeretlen helyről letöltesz, majd telepítessz egy fertőzött alkalmazást.
Pont ezért jó ha van !
Jobb a biztonság...az sem elhanyagolható hogy némelyik vírusirtó(pl : AVG) képes az ellopott lefont távkapcsolattal letiltani illetve az adatokat törölni, illetve a helyét meghatározni.

pupac
2011-09-23, 21:33
No,meg is érkezett az "őskövület" LG Optimus P500, ennyi pénzért (4740,-)csudajó,de van pár probléma. Azt előrebocsájatom, hogy ahol lakom 3G nincs, pusztán mezei GSM hálózat, amellyel a régi mezei mobilom (Sony Ericsson K800i) működött,illetve a GPRS is szakított rendesen.
Na már most az új készülék az új sim karival tök süket, se telefonálni se mobilnetezni nem lehet véle, konkrétan még a hálózatba sem regisztrálja be magát,pedig GSM hálózat igenis van. Értetlenül állok a probléma előtt. A teló beállításokon már túlvagyok...
A régi,10 éves sim kártyámmal rendebn működik az új LG Optimus készülék, mind a hívás,mind a mobilnet. Csak nem aktiválnom kellene az új simkártyát?Segítség!!

darkside
2011-09-24, 10:01
No,meg is érkezett az "őskövület" LG Optimus P500, ennyi pénzért (4740,-)csudajó,de van pár probléma. Azt előrebocsájatom, hogy ahol lakom 3G nincs, pusztán mezei GSM hálózat, amellyel a régi mezei mobilom (Sony Ericsson K800i) működött,illetve a GPRS is szakított rendesen.
Na már most az új készülék az új sim karival tök süket, se telefonálni se mobilnetezni nem lehet véle, konkrétan még a hálózatba sem regisztrálja be magát,pedig GSM hálózat igenis van. Értetlenül állok a probléma előtt. A teló beállításokon már túlvagyok...
A régi,10 éves sim kártyámmal rendebn működik az új LG Optimus készülék, mind a hívás,mind a mobilnet. Csak nem aktiválnom kellene az új simkártyát?Segítség!!

Az nem lehet, hogy a készülék lezárta magát, mert nem volt mondjuk gyárilag független, és túl sokszor próbálták a gyári feloldó kódot bevinni, csak sikertelenül?
PIN-telfogadja? Kiír valamit?

DS

pupac
2011-09-24, 13:16
Szia!
A PIN kódot minden zokszó nélkül fogadja. Nem ír ki semmit. Direkt hálózatkeresésnél azt írja, hogy Hálózat csatlakoztatva, de persze ez csak a formalitás. :D.. mert hálózat az egy deka sincs. Hálózatkeresésnél kiírja továbbá, hogy megtalálta a Telenor+ T-mobile hálózatát, ám mégsem működik. Tegnap este felhívtam a 1220-as (Telenor) ügyfélszolgálatot, ahol egy srác közölte, hogy naná, hogy nem működik, hiszen inaktív a sim kártyám, ezt-elmondása szerint 72 órán belül aktiválják (vajh mitől számítva?), s onnantól kezdve lesz hálózatom. Addig a régi, 10 éves simet raktam az új androidos telóba,s EDGE-n tolom a mobilnetet, (ez érhető el itt Alsóistenhátapusztán) Még jó,hogy van rajta egy ingyenes mobilnetcsomag, így kiélhetem appos fantáziáim,s nem is kell sokat fizetnem érte, sőt semennyit.
Nem értem azonban, hogy miért nem közlik az új előfizetővel, hogy "Öcsi, figyusz, 72 órán belül ne igen próbálkozz,mert addig "zárolva" van a simed, se ki se be... Remélem, tényleg ez a probléma csak. Logikusnak tűnik....Nem?

darkside
2011-09-24, 17:46
Szia!
A PIN kódot minden zokszó nélkül fogadja. Nem ír ki semmit. Direkt hálózatkeresésnél azt írja, hogy Hálózat csatlakoztatva, de persze ez csak a formalitás. :D.. mert hálózat az egy deka sincs. Hálózatkeresésnél kiírja továbbá, hogy megtalálta a Telenor+ T-mobile hálózatát, ám mégsem működik. Tegnap este felhívtam a 1220-as (Telenor) ügyfélszolgálatot, ahol egy srác közölte, hogy naná, hogy nem működik, hiszen inaktív a sim kártyám, ezt-elmondása szerint 72 órán belül aktiválják (vajh mitől számítva?), s onnantól kezdve lesz hálózatom. Addig a régi, 10 éves simet raktam az új androidos telóba,s EDGE-n tolom a mobilnetet, (ez érhető el itt Alsóistenhátapusztán) Még jó,hogy van rajta egy ingyenes mobilnetcsomag, így kiélhetem appos fantáziáim,s nem is kell sokat fizetnem érte, sőt semennyit.
Nem értem azonban, hogy miért nem közlik az új előfizetővel, hogy "Öcsi, figyusz, 72 órán belül ne igen próbálkozz,mert addig "zárolva" van a simed, se ki se be... Remélem, tényleg ez a probléma csak. Logikusnak tűnik....Nem?

Na, akkor ez is megoldva! :)

DS

zsolt160
2011-09-24, 17:50
Nekem abban a pillanatban, hogy a régi kártyával kikapcsoltam a telefont, érvénytelen lett, és utána szinte egyből jó volt az új kártya. Milyen szolgáltató az aki 72 órán át várakoztat. Az neki is pénzkiesés..... Pedig én is Pannonos-Telenoros vagyok, és nem rég cseréltem a kártyát.

darkside
2011-09-24, 19:05
Nekem abban a pillanatban, hogy a régi kártyával kikapcsoltam a telefont, érvénytelen lett, és utána szinte egyből jó volt az új kártya. Milyen szolgáltató az aki 72 órán át várakoztat. Az neki is pénzkiesés..... Pedig én is Pannonos-Telenoros vagyok, és nem rég cseréltem a kártyát.

Lehet, hogy netes rendelés volt, és futár vitte ki. Ilyenkor bevett szokás, hogy amíg vissza nem ér az aláírt szerződés, és azt nem iktatják, addig nem aktiválják az előfizetést.
A többi esetben általában az első hívásindítás aktiválja a kártyát.

DS

pupac
2011-09-24, 19:10
Köszi a megnyugtató válaszokat. Hétfőre talán fény derül mindenre. Addig ők sem nagyon iktatgatnak. Nem mintha életfontosságú lenne az új sim használata, de ez az eset mindenképpen feketepontot érdemel a volt Pannontól.

zsolt160
2011-09-24, 22:46
Lehet, hogy netes rendelés volt, és futár vitte ki. Ilyenkor bevett szokás, hogy amíg vissza nem ér az aláírt szerződés, és azt nem iktatják, addig nem aktiválják az előfizetést.
A többi esetben általában az első hívásindítás aktiválja a kártyát.

DSJA lehet, én be szoktam menni a szokásos viszonteladómhoz, ott megcsinálták a kártyacseréket, és rögtön az új élt, ezért érdekes, hisz ua. szolgáltató..... Hmmmmm......

darkside
2011-09-24, 23:37
JA lehet, én be szoktam menni a szokásos viszonteladómhoz, ott megcsinálták a kártyacseréket, és rögtön az új élt, ezért érdekes, hisz ua. szolgáltató..... Hmmmmm......

Nem túl nagy dolog ez. Egyszerűen, amíg nem írod alá a szerződést, addig az operátor nem tudja aktiválni a számot.
Amikor ott vagy személyesen, ez egy másodperc, ha nem, akkor visszaér az aláírt szerződés, megnézik, hogy rendben van-e és csak ekkor írják át a nullát egyesre. :)

DS

pupac
2011-09-27, 12:36
Tegnap délután meg is történt az aktiváció, így már boldogan használhatom a P500-ast. Nyár elején még Samsung Galaxy S2-t szerettem volna, majd egyre inkább adtam alább az igényeimet. Így a Samsung G.Ace után jött a HTC Wildfire S, majd a Motorola Defy. Végül a pénztárcám, és a valós igényeim azt mondatták velem,hogy az LG Optimus e szériája bőven megteszi. Eddig nem is csalódtam. :)
P.s: Az akksi lehetne erősebb.

zsolt160
2011-09-27, 15:31
Tegnap délután meg is történt az aktiváció, így már boldogan használhatom a P500-ast. Nyár elején még Samsung Galaxy S2-t szerettem volna, majd egyre inkább adtam alább az igényeimet. Így a Samsung G.Ace után jött a HTC Wildfire S, majd a Motorola Defy. Végül a pénztárcám, és a valós igényeim azt mondatták velem,hogy az LG Optimus e szériája bőven megteszi. Eddig nem is csalódtam. :)
P.s: Az akksi lehetne erősebb.
Üdv a táborban.
Az akksi nem gyenge, csak az okostelefonok sokat esznek.

pupac
2011-09-27, 15:38
Így van, tudom,hogy hogy ez nem egyedi LG "probléma". A töltő legyen veletek!:)
Időközben a 2.3-mas Gingerbread (V20C) frissítés is sikeresen megtörtént. Jelenleg hasznos alkalmazások után vadászom.

GorkyZero
2011-09-28, 10:45
Sziasztok! Teljesen kezdő androidos vagyok. Az lenne a kérdésem, hogyan kell kikapcsolni, hogy a Facebook ne értesítsen ha kommentem érkezik? A beállításaiban kikapcsoltam a Notifications, meg az automata sync is ki van kapcsolva!

pupac
2011-09-28, 16:33
Szia!
Szerintem szedd le a facebook alkalmazást, s akkor indítsd el, ha szükséged van rá. Ha nem akarod, hogy értesítsen az üzikről, nyilván nem is fontos annyira. Ha meg szüséged van rá, eléred a böngésződből, mondjuk az Opera mini gyorshívójából gyorsan, könnyedén.

mobilowner55
2011-09-28, 21:23
Hali!
Kb egy hete vok egy Galaxy Ace boldog de kicsit bizonytalan és bénázgató (tanuló gólyás) tulajdonosa.
Imádom. Egyelőre. Sok jó cuccot lehet leszedni (free) A Marketről.
Grat a fórumnak!
Mobowner

ati76
2011-09-30, 18:35
Szép estét mindenkinek!
Mivel az android terén még kezdő vagyok ezért egy kis segítségre lennem szükségem tőletek. Vásároltam egy LG Optimus one P500-as készüléket, de egy olyan problémám lenne, hogy ha beállítok egy csengőhangot (akár alapértelmezettnek, akár kapcsolathoz) olyat csinál, hogy egyszer csak elfelejti és egy valami szörnyű alapértelmezett zajon jelzi a hívást.
Bármit csinálok semmi megoldást nem találtam rá, próbáltam a Tone Picker alkalmazással is, de a harmadik bejövő hívás után megint ugyanaz történik.
Valaki tudna segíteni nekem?
Köszi.

szornyu
2011-09-30, 18:41
Tedd fel a go contact nevü alkalmazást,nekem bevált. Marketen megtalálod.

szornyu
2011-09-30, 18:49
Jut eszembe hála Stefinek van magyarosított verzió itt (http://logout.hu/bejegyzes/stefi68/go_contacts_a_testreszabhato_tarcsazo_es_nevjegyke/hsz_1-50.html#rel_msgs)

ati76
2011-09-30, 19:15

Köszi szépen kipróbálom. Az érdekelne még, hogy ez előfordult már veled is?

ati76
2011-09-30, 19:23
Köszi szépen kipróbálom. Az érdekelne még, hogy ez előfordult már veled is?

Kipróbáltam, de ugyanaz a felállás, semmi nem változott. :-(

rtitusz
2011-09-30, 19:41
A csengőhangot az sd kártya media/audio/ringtones mappába rakott mp3-ból választottad ki, vagy csak ráböktél a zenelejátszóban a set as ringtone menüpontra?
Tudniillik, ha a megadott mappába raksz zenefájlokat, akkor azok feltűnnek a csengőhanglistában a hang beállításoknál.

szornyu
2011-09-30, 19:50
Ez a probléma nálam is előfordult,meg az asszonynál is. Mondjuk az én telóm mókolva van,a nejemé gyári Galaxi Mini 2.3.3-al. Mind két telón,az sd kártyán meg van Rtitusz által említett könyvtár. A progi menüjében be lehet állítani a csengéseket azóta nem csinálja.

ati76
2011-10-01, 14:12
A csengőhangot az sd kártya media/audio/ringtones mappába rakott mp3-ból választottad ki, vagy csak ráböktél a zenelejátszóban a set as ringtone menüpontra?
Tudniillik, ha a megadott mappába raksz zenefájlokat, akkor azok feltűnnek a csengőhanglistában a hang beállításoknál.

Nagyon szépen köszönöm a segítséget mindenkinek, a fenti beállításokkal működik. :D

Gergely Mézes
2011-10-07, 13:34
sziasztok

nem tudom jó témában írok e
vettem a héten egy galaxy s ii-t. mégis milyen akku működésre számítsak olyan 10-12 óra alatt lemerül, ez gáz nem?
sok mindenem fut? mivel tudom ezt optimalizálni?
wifit,, bluetooth már lelőttem
köszönöm előre is

doongoo
2011-10-07, 14:27
sziasztok

nem tudom jó témában írok e
vettem a héten egy galaxy s ii-t. mégis milyen akku működésre számítsak olyan 10-12 óra alatt lemerül, ez gáz nem?
sok mindenem fut? mivel tudom ezt optimalizálni?
wifit,, bluetooth már lelőttem
köszönöm előre is

Először is olvasgass utána! A 10-12 óra attól függően, hogy hogyan használod a telefont, még akár jó is lehet (pl. játék alatt folyamatos képernyőhasználat mellett max. fényerőn ilyenről mind csak álmodunk :)
Ha még nem a legfrissebb hivatalos ROM van fent (KI4), akkor frissíts ROM-ot, mert ennek jobbak már az akksiidői, mint a korábbiaknak (lehet persze különféle nem hivatalos ROM-okkal is próbálkozni. Aztán persze lehet kernelt is cserélni, mert ezek közt is vannak jelentős különbségek.
Aztán a különféle netkapcsolatokat vagy telefon ébrenlétet (pl. mobil alapú helymeghatározás) igénylő alkalmazásokban növeld meg a szinkronizációk időközét. Fényerőt is le lehet venni automatikusról, vagy túl magas értékről (esténként esetleg még screenFilterrel tovább is csökkentheted). A háttérben futó folyamatokat is ki lehet lődözni (valamilyen taskkiller alkalmazással pl. vagy manuálisan), sőt egy csomó nem használt alkalmazást lehet fagyasztani is pl. Titanium Backup-pal. Nekem a Juice defender program (alapértelmezett balanced beállításon) is hozott pár %-ot.

Ez csak pár címszó volt, de ha utánaolvasol, minden említett témában találsz részletesebb infókat is szanaszét a weben.

doongoo
2011-10-07, 14:28
Szép estét mindenkinek!
Mivel az android terén még kezdő vagyok ezért egy kis segítségre lennem szükségem tőletek. Vásároltam egy LG Optimus one P500-as készüléket, de egy olyan problémám lenne, hogy ha beállítok egy csengőhangot (akár alapértelmezettnek, akár kapcsolathoz) olyat csinál, hogy egyszer csak elfelejti és egy valami szörnyű alapértelmezett zajon jelzi a hívást.
Bármit csinálok semmi megoldást nem találtam rá, próbáltam a Tone Picker alkalmazással is, de a harmadik bejövő hívás után megint ugyanaz történik.
Valaki tudna segíteni nekem?
Köszi.

nekem a rings extended hibátlanul működik

Gergely Mézes
2011-10-07, 14:39
értem a szinkonizálás minden programnál külön kell vagy elég ha az autót leállítom?

én az advanced task killert töltöttem le de oda akárhányszor bemegyek látom a már kilőtt programokat
köszi

rtitusz
2011-10-07, 16:10
Hosszan nyomd le a Home gombot, lépj be a feladatkezelőbe, majd kattints a ram fülre, és memória törlése.

És valóban nagyon hasznos program a JuiceDeffender. Ebben beállíthatsz mindent a szinkronizációtól kezdve a 2G, 3G használatáig.

sportline
2011-10-07, 17:26
Sziasztok!
Kérdésem lenne a következő: vettem egy galaxy tabot és egy prezentációt szeretnék rajta megnézni, amely ppt fájl.
Letöltöttem a leveleimből és össze-vissza mutatja a diákat, rossz kép minőséggel.
Ilyenkor mi van?
Miki

rtitusz
2011-10-08, 01:15
Próbáld meg a documents to go alkalmazást, vagy a think free office-t.

darkside
2011-10-08, 13:53
értem a szinkonizálás minden programnál külön kell vagy elég ha az autót leállítom?

én az advanced task killert töltöttem le de oda akárhányszor bemegyek látom a már kilőtt programokat
köszi

Nem, ott azokat látod, amik éppen futnak.

DS

lowaszwillie
2011-10-09, 17:53
Szerintetek melyiket erdemes venni?
HTC Desire
vagy
Samsung Galaxy Ace S5830
Legyszi indokoljatok is meg.
Koszi.

rtitusz
2011-10-09, 18:05
Desire! Erősebb minden szempontból. Régen egy felsőkategóriás mobiltelefon volt, az ACE mindig a középkategóriát képviselte! Ha jó áron meg tudod venni, tégy úgy. Nem fogod megbánni. http://www.compare-cellphones.org/Samsung-Galaxy-Ace-vs-HTC-Desire

Hétköznapi használatban a az ACE által nyújtott 3.0-s Bluetooth, vagy a 150Mbps WiFi, a 2.1-es BT-hez, és 54Mbps WiFi-hez képest alig észlelhető, viszont a Desire-ben több a RAM, erősebb a processzor, jobb a kamera, nagyobb a képernyő felbontása, erősebb a 3D gyorsító, és van benne HTC Sence, amit rengetegen nagyra értékelnek.

lowaszwillie
2011-10-09, 19:26
Desire! Erősebb minden szempontból. Régen egy felsőkategóriás mobiltelefon volt, az ACE mindig a középkategóriát képviselte! Ha jó áron meg tudod venni, tégy úgy. Nem fogod megbánni. http://www.compare-cellphones.org/Samsung-Galaxy-Ace-vs-HTC-Desire

Hétköznapi használatban a az ACE által nyújtott 3.0-s Bluetooth, vagy a 150Mbps WiFi, a 2.1-es BT-hez, és 54Mbps WiFi-hez képest alig észlelhető, viszont a Desire-ben több a RAM, erősebb a processzor, jobb a kamera, nagyobb a képernyő felbontása, erősebb a 3D gyorsító, és van benne HTC Sence, amit rengetegen nagyra értékelnek.

Koszi a valaszt. Akkor a desire lessz.
50.000 es 42.000-ert talaltam.
Az olcsobb keszuleken latszik, hogy volt hasznalva, a dragabbik az majdnem uj. 1 honapig hasznaltak, folia a kepernyon stb.

Tomi.
2011-10-15, 17:37
Üdv!
Valószínűleg most fogom megvenni első Androidos telefonomat. Egy ZTE Blade-re gondoltam így kezdésnek. Ti mit szóltok hozzá? :) Jó ez a készülék egy kezdőnek? Vagy esetleg valami más telefont ajánlanátok ( természetesen ebben az árkategóriában, és ha lehet indokold is meg :D) ? A telefon netezésre, zenehallgatásra, filmnézésre (?) kellene, esetleg néhány játék futtatására.
Tapasztalatok, vélemények? :)
Előre is köszönöm.

mario92
2011-10-15, 18:00
Sziasztok.
Nekem Galaxy 3 készülékem van, vannak vele kis problémáim, de összeségében meg vagyok vele elégedve.
Azért írok mert a Marketre fel sem tudok menni, eljutok addig h beírom a felhasználónevemet, és a jelszavamat, de valamiért nem működik.
Ha tudnátok segíteni azt megköszönném.
Előre is köszi.

zsolt160
2011-10-15, 18:10
Sziasztok.
Nekem Galaxy 3 készülékem van, vannak vele kis problémáim, de összeségében meg vagyok vele elégedve.
Azért írok mert a Marketre fel sem tudok menni, eljutok addig h beírom a felhasználónevemet, és a jelszavamat, de valamiért nem működik.
Ha tudnátok segíteni azt megköszönném.
Előre is köszi.Attól, hogy több helyen teszed fel a kérdést, nem kapsz hamarabb választ.
Kicsit bővebben a hibaleírást. Nem jó a jelszó, vagy mit ír ki?

mario92
2011-10-15, 18:29
Gondoltam h nem lesz előbb válasz, de hátha...
na ezt írja ki:"Can't establish a reliable data connection to the server."

krigin
2011-10-21, 23:24
Sziasztok! Bocsánat lehet a kérdés már volt, csak én vagyok elég blőd megtalálni, de elszeretném adni a ZTE Blade készülékem de előtte mindent törölnék róla, magyarán egy szűz op.rendszert szeretnék rá. Elég a gyári visszaállítás gomb? Nem marad benne semmi, amit később le kell szedni? (a programokat leszedem) gondolok itt a Market megjegyzett felhasználónév/jelszó párosra stb.

T-Mobile-os, Android 2.2.! Köszönöm a válaszokat előre is!

Mivel t-mobile-os, lehet újratelepiteni az Androidot? mert akkor beselépek mielőtt eladom és akkor nincs google account se a rendszerbe, friss lesz minden! :)

rtitusz
2011-10-21, 23:36
Csinálsz egy facory data resetet, az leszed mindent; programokat, jelszavakat, beállításokat, stb. Olyan lesz utána a telefon, mint amikor megvetted, és először bekapcsoltad.

krigin
2011-10-21, 23:53
köszönöm szépen a választ :)

KKKrisztian
2011-10-22, 23:49
Sziasztok!

Nemrég vásároltam egy androidos tablet gépet. Akadt vele egy olyan problémám hogy lejátssza az xvides filmeket, de nincs hang. Gondolom kodek hiba lehet. Valakinek van valami ötlete? A válaszokat előre is köszönöm!

Krisztián

Bandesz
2011-10-24, 14:22
Sziasztok !

Igazság szerint, nem tudom, hogy melyik topicba írjam a következő kérdésemet, úgyhogy ez mellett döntöttem. Olyan kérdésem volna, hogy megkaptam a 2.3.4-es androidot a telefonomra és alapból a 1.7.1-es facebook klienst pakolta fel és van e rá mód arra, hogy visszarakjak egy régebbi verziójú facebook progit? Az eltávolítást nem engedi az új verziónál a telefon.

nemka
2011-10-24, 15:25
KKKrisztian: PC-n konvertáld át olyanra, amit a tablet szeret.

Sent from my S1008 (Gingerbread) using Tapatalk

SGSPlus_User
2011-10-24, 22:39
Tudtok javasolni egy olyan androidos oldalt, ahol nem moderálják órákig a hozzászólásokat?

Milyen fórum már az, ahol kb. egy óra múlva jöhet válasz (a legjobb esetben) egy kérdésre? Ezt levlistának hívják, nem fórumnak :-((

Ezer bocsánat,hogy nem ülök 0-24-ig a gép előtt!!!

Api29

zsolt160
2011-10-25, 13:41
Tudtok javasolni egy olyan androidos oldalt, ahol nem moderálják órákig a hozzászólásokat?

Milyen fórum már az, ahol kb. egy óra múlva jöhet válasz (a legjobb esetben) egy kérdésre? Ezt levlistának hívják, nem fórumnak :-((

Ezer bocsánat,hogy nem ülök 0-24-ig a gép előtt!!!

Api29Persze, írd be a gugliba android fórum.

leho.n
2011-10-26, 14:07
Most rendeltem egy Samsung Galaxy Mini-t és nincs benne magyar nyelv.
Hogy lehetne rá magyar nyelvet varázsolni?

rtitusz
2011-10-26, 15:01
Új rom-mal. Már ha tényleg nincs benne. AZ is lehet, hogy benne van csak nem választottad ki? Beállítások/területi/nyelv

nemka
2011-10-26, 15:11
leho.n: Szoftver cserével.

szornyu
2011-10-26, 15:17
Most rendeltem egy Samsung Galaxy Mini-t és nincs benne magyar nyelv.
Hogy lehetne rá magyar nyelvet varázsolni?
Ha a beállításokban nem találod,meglehet próbálni a MoreLocale nevű appal is. Hátha segít.

leho.n
2011-10-26, 16:05
Hát most csak megrendeltem , tehát még nincs kezembe.
A gsmboltból a csaj azt mondta h nincs benne magyar nyelv, de akkor majd bírok rá rakni.
Köszi a segítséget

kovsa
2011-11-02, 21:15
Én most fogok szert tenni ha minden jól megy, egy MID wv 8650 -es TAB-re!

kovsa
2011-11-02, 21:16
A gond, hogy kínai nyelvű fw lesz rajta.

kovsa
2011-11-02, 21:17
Ezt még meg kell oldanom rajta de nem hiszem, hogy gondd lessz.

kovsa
2011-11-02, 21:18
Ne haragudjatok, hogy csak mondatokat írok, az előbb nem volt gond, de most szétkapcsol a net mindig.

sznagy
2011-11-06, 16:54
Sziasztok,
Remélem jó helyre írok,most regisztráltam.Segítséget szeretnék kérni,nem-e lehet valamit javítani az aksi állapotán.Túl vagyok már a több órás nyomkodáson,de alig bírja az akumulátor.A háttérben nem fut millió alkalmazás.Ja,Samsung Galaxy GT-I9000 van.Ha tudtok segítsetek.
Köszönöm
sznagy

rtitusz
2011-11-06, 17:12
Sziasztok,
Remélem jó helyre írok,most regisztráltam.Segítséget szeretnék kérni,nem-e lehet valamit javítani az aksi állapotán.Túl vagyok már a több órás nyomkodáson,de alig bírja az akumulátor.A háttérben nem fut millió alkalmazás.Ja,Samsung Galaxy GT-I9000 van.Ha tudtok segítsetek.
Köszönöm
sznagy

Üdv itt. Ha frissíted a telefont 2.3-ra sokat javul az akksi ideje. Nekem is SGS-em van, és normál használat mellett 1-2 napot mindig kibír. Itt van az SGS topik (http://forum.androidhungary.com/threads/618-Samsung-Galaxy-S-2.-r%C3%A9sz) a továbbiakban.

ui: régebben csináltam egy akku tesztet, ITT (http://forum.androidhungary.com/threads/618-Samsung-Galaxy-S-2.-r%C3%A9sz?p=43884&viewfull=1#post43884) az eredmény.

Gabris
2011-11-24, 14:30
Sziasztok!
Samsung Gamaxi Mini készüléket kaptam.
Segítséget szeretnék kérni a kezdő lépésekhez, hogy a megfelelő és értelmes dolgokat tegyem rá. Sikerült a PC-ről az SD kártyán keresztül a telcsire tennem az astro.2.5.2.hun.apk-t és az Apps Installer 0.2.1apk-t. (kell mind a kettő?) Szeretnék játékokat, háttérképeket, zenéket, képeket is feltenni, de az .exe és a .zip-ek kifogtak rajtam. Más fájlkiterjesztésű dolgokkal is fogok találkozni?
Ebből biztos látható, hogy nagy "szakértő" vagyok.
Megfelelő és hasznos dolgokat ajánljatok, nagyon kezdőnel való leírással.
Minden segítséget, ötletet megköszönök:
Gabris

rtitusz
2011-11-24, 15:32
Használd az Android Marketet, ott minden fent van, amire szükséged lehet.

132465
2011-11-25, 19:50
Sziasztok!
Gondolkozom egy Samsung Galaxy Ace telefonon, folyton keresgélek róla vmit a neten, és néhány hozzászólással elbizonytalanodom hogy talán mégsem lenne ez jó…de ugyanakkor pedig nagyon szeretném..
Lennétek olyan kedvesek, megköszönném, jó pár mondatban leírni róla a véleményeteket? Mennyire vagytok vele megelégedve, mekkora nagy (úgy látom hogy eléggé) belefér-e a zsebbe vagy ha nem ti hol hordjátok, milyen rajta a Wifi, normálisan lehet vele internetezni? bármilyen oldalt használhatok? Jó nyilván nem olyan egy telefonon az internet mint gépen, de azért értitek... Az akkumulátor-ról is rosszakat hallottam hogy elég gyorsan merűl, erről mi a véleményetek…tehát ilyesmikre gondolnék igazából..és hogy egyáltalán megéri-e megvenni, nem szeretném utólag megbánni…
Köszi előre is!

rtitusz
2011-11-25, 20:30
1) Nincs ilyen telefonom, úgyhogy véleményt nem tudok mondani.
2) Ha az SGS elfér könnyen a zsebemben, meg a kezemben, akkor az SGA is, hiszen kisebb. :)
3) WiFi térereje gyengébb, mint a Laptopokon általában, de ez betudható a kisebb antennának. (pl. ahol a laptop még pont lát jelet, meg tud csatlakozni, ott a telefon már általában nem tud.)
4) Internetezésre, mint kisméretű mobileszköz tökéletes. Sebessége, és gördülékenysége persze nem vetekszik egy PC-vel, de a célnak megfelelő. (Nem egy iPhonehoz, vagy SGS2-höz kell viszonyítani, mart azok árban is teljesen más kategóriát képviselnek.)
5) Az akkumulátor teljesen megfelelő. Mivel okostelefon, természetes, hogy gyakran kell tölteni, de ez mindegyikre igaz. Ha sokat használod, akkor naponta. Ez már nem fog kibírni egy hetet, mint a régi Nokiád.

Az, hogy megéri-e, neked kell eldöntened. Nézd meg közelebbről, forgasd a kezedben, nézegesed, nyomogasd, stb.

Good luck. :D

132465
2011-11-26, 09:49
Juj, nagyon nagyon köszönöm neked, hogy annak ellenére hogy nincs ilyen telód, leírtad amit gondolsz:) El se hiszed mennyit segítettél, kezdek biztos lenni benne hogy ez kell nekem:) Ami miatt aggódtam már azért se, hisz mindent leírtál amire kíváncsi voltam, örülök hogy vannak még ilyen rendes emberek mint te:D Nagyon hálás vagyok!
Ettől függetlenül még jöhetnek a komik, de már tökre megnyugodtam és megvilágosodtam:)

132465
2011-11-26, 11:25
Még lenne egy kérdésem a Wifi-vel kapcsolatban...nekem ez még új dolog lenne, nem ismerem igazából hogy mi is ez, ezért kérlek ne nézzetek hülyének ha egy alapvető kérdést teszek fel...annyit tudok hogy a már meglévő internet miatt működik, de itt meg is áll a tudásom...a használatára lennék kíváncsi igazából, és hogy mennyire befolyásolja a már meglévő internetet...pl egy kérdés, ha Wifi-zek a telefonomon attól a szobában lévő internetet más valaki tudja használni? magyarul, lehet egyszerre használni a telefonon meg a gépen úgy hogy egymástól függetlenül legyenek? kicsit fura megfogalmazás, de ez az egész még új nekem...

132465
2011-11-26, 12:11
Ja és még vmi...bármilyen oldalt ellehet vele érni?

nemka
2011-11-26, 12:17
132465: Ha wifi-zni tudsz, akkor van routered, ha van routered, akkor egyszerre többen is használhatják ugyanazt az internetet (akár wifin, akár kábelen csatlakoznak).

132465
2011-11-26, 12:18
ne nézzetek hülyének de...mi az a router?

nemka
2011-11-26, 12:46
132465: http://hu.wikipedia.org/wiki/Útválasztó

(Nem értem hogyan lehet a Google a világ egyik legnagyobb cége, ha a leghíresebb szolgáltatását sem használja senki.)

132465
2011-11-26, 12:49
Köszönöm, ezt tényleg megkereshettem volna magam is ne haragudj...csak hirtelen nem tudtam mi az, és hogy van-e olyanom...

glassberyl
2011-11-26, 15:32
Sziasztok!
Bocs hogy ide kommántálok olyat ami nem ide tartozik de nem tudok új témát nyitni!
Szóval egy kis segítség kellene egy olyan gondban hogy nekem van egy ZTE Blade-n GEN2-es telenoros ill Android 2.2 (vagyis a szőz rendszer amivel kiadták) van rajta és linuxot szeretnék futtatni rajta.
Kipróbáltam sok módszert de kudarcot vallottam... Szóval ha valaki tudna olyanban segíteni hogy adna egy pontos leírást hogy például egy Debian-t hogyan tudnék futtatni és DownLinket is adna a az img-hez akkor azt nagyon megköszönném!
üdv mindenki!!

nemka
2011-11-27, 13:03
glassberyl: Ha szigorúan vesszük, akkor gyárilag is linux fut rajta. :-)

Ha a Google nem talál a Blade-re előre fordított debian image-et, akkor nincs. De letöltöd a Debian forrást, módosítod a Blade hardverének megfelelően, lefordítod, csinálsz belőle image-et, feltolod a Blade-re és kész is.

http://android.modaco.com/topic/336916-debian-on-blade/

robzi
2011-11-27, 16:07
Sziasztok az lenne a kérdésem,h szerintetek a sam.galaxy ace, vagy inkább az xperia neo lenne a nyerő új telefon vásárolásánál?
köszi

rtitusz
2011-11-27, 16:17
A NEO erősebb is, gyorsabb is, felbontásai (kijelző, kamera, videó) jobbak, szerintem szebb is, de ez szubjektív és végső soron nem kell hozzá Kies. Mondom ezt úgy, hogy én is Samsungot használok. Szerintem valahol rakd egymás mellé a két telefon, és fogdosd meg mindkettőt, próbáld ki, nyomogasd, és akkor könnyen el fogod tudni dönteni.

robzi
2011-11-27, 16:31
köszi a válaszod,a neonak sokkal kecsegtetőbbek,az adatai...
viszont kicsit félek a sonytól,az egyik ismerősöm cserélte le,mert,h sokszor akadozott neki.
igaz,h az egy X10-es volt ha jól tudom 2.2-el

zsolt160
2011-11-27, 21:49
Egy mini pro volt nálam míg az enyém szervizelve volt, és tapasztalat az, hogy a kamera része maga a tökély (bár az Ace-nek sem rossz, igaz tesztek szerint), telefon része elfogadható volt. (de a Neo azért más)
Én is úgy döntöttem, hogy kézbe vettem a két résztvevőt, és kicsit nyomkodtam. Így lett a párom az LG!

Paca
2011-12-06, 18:04
vásárlás előtt állok. valamilyen táblagépet fogunk venni az egyik gyerkőcömnek. androidos lesz az már eldőlt.
javaslatokat,tapasztalatokat szeretnék kapni mindenféle tekintetben. ha lehet akinek több márkával azon belül több típussal van tapasztalata és így összehasonlítási alapja attól kérném, de persze bárkitől jöhet,akár szubjektív vélemény is. a motorola xoom wifi +3G nagyjából az elképzelés, árban is kb. ez a határ. légyszi segítsetek a választásban. elég húzós az ára, nem szeretnék valami fosadékot. megaztán hosszútávra szól.

köszönöm!

Zarias
2011-12-06, 18:33
Ha megveszek valamit Android Market-en akkor megkapom a frissítéseket is? Vagy ha frissítés van akkor újra meg kell venni?? Köszi a választ előre is!

rtitusz
2011-12-06, 19:48
Ha megveszek valamit Android Market-en akkor megkapom a frissítéseket is? Vagy ha frissítés van akkor újra meg kell venni?? Köszi a választ előre is!

Természetesen megkapod a frissítéseket is.

quamatel
2011-12-21, 15:55
Szevasztok!
Új vagyok a fórumon. Köszöntök mindenkit.
Vettem egy HTC Sensation xe mobilt, és nem tudok rajta sem küldeni, sem fogadni MMS-t. Azért ez röhej, hogy egy 10-20 e. forintos telefonnal lehet simán, egy 140 e forintossal meg nem. már 2 féle beállítási tippet kaptam, kipróbáltam mindkettőt és semmi.

zsolt160
2011-12-21, 21:56
Az a baj, hogy gondolom a netet nem engedélyezted, de az kell az MMS-hez!

rtitusz
2011-12-21, 23:36
Nem kell engedélyezni a netet az MMS-hez. Ha nincs mobilneted az MMS attól még átjön, mert az adatforgalmi díja benne van az MMS árában.
Ha programmal blokkoltad az internet hozzáférést, az más tészta, akkor szükség lehet egy port megnyitására, hogy átengedje.

Kurcsi
2011-12-22, 14:49
Sziasztok,segítenétek nekem?Most vettem egy samsung galaxi mini GT-5570 es telefont és nem tudok rátölteni semmit a számítógépről mert nem értek hozzá!Hol lehet letölteni a telepítőjét?

zsolt160
2011-12-22, 21:24
Market-ről. Ennyi és nem kel PC hozzá.

rtitusz
2011-12-22, 22:10
Sziasztok,segítenétek nekem?Most vettem egy samsung galaxi mini GT-5570 es telefont és nem tudok rátölteni semmit a számítógépről mert nem értek hozzá!Hol lehet letölteni a telepítőjét?

Ezt figyeld meg: http://org.downloadcenter.samsung.com/downloadfile/ContentsFile.aspx?CDSite=UNI_HU&CttFileID=3839377&CDCttType=UM&ModelType=N&ModelName=GT-S5570&VPath=UM/201111/20111121130546787/GT-S5570_UM_Open_Gingerbread_Hun_Rev.1.0_111121_Scree n.pdf

Olvassunk emberek!

Bundáskenyér
2011-12-23, 02:01
Sziasztok!
Tegnap érkezett meg az új Galaxy minim és lenne pár kérdésem így új androidosként. Először is arra lennék kiváncsi, hogy mi kell a kártyáról való telepítéshez? A második, hogy van-e valami mód a root-oláson kívül (ami ugyebár elviszi a garanciát) amivel tudok telepíteni az sd kártyára vagy áthelyezni kártyára a telefonra telepített alkalmazásokat? A következő, hogy hol lehet letölteni a google maps offline térképeit úgy, hogy ne kelljen hozzá több gigabájt, hanem csak a magyarországi térkép lenne meg? És komolyan számít az, hogy házon kívül vagy belül vagyok gps jel vételénél? Hisz a kocsi tetején át is működik :D És esetleg valami kipróbált, valóban működő energiagazdálkodó programot vagy módszert is írhatna valaki :)
És bocsi hogy így beömlesztem a kérdéseimet de egy ideje már bújom az oldalt és elég kevés dologra kaptam választ, pedig egy csomó időt elvett.
Jah, Android 2.3.4 rendszerem van, ha ez befolyásol valamit

nemka
2011-12-23, 10:36
Bundáskenyér: Első lépés: olvasd el a készülékhez kapott használati útmutatót.

Az SD kártyáról történő telepítéshez engedélyezni kell az alkalmazások beállításai között az Ismeretlen forrásokat.
Az App2SD 2.2-es Androidtól root nélkül is elérhető.
Tudtommal a Maps az offline tartalmat csak az éppen megjelenített területhez tölti le. És csak Magyarország is sok GB lesz, mint minden más navigációs alkalmazásnál.
Minden elektromágneses hullámnál számít, hogy van-e valami a jel útjában. A mai GPS vevők már nagyon érzékenyek, egy családi házban, vagy egy tömb felső egy-két emeletén már képesek lehetnek a műholdak jelét venni.
Energiát úgy spórolhatsz, ha a lehető legkevesebb alkalmazást futtatod a háttérben, kikapcsolod a wifi-t, GPS-t, 3G-t, ha nem használod, a fényerőt mindig a szükséges szintre állítod.

Az időt soha ne sajnáld, ha a tudásodat gyarapítod.

zsolt160
2011-12-23, 12:35
JuiceDeffendert ajánlom, tud spórolni az aksival. Ingyenesen letölthető a Market-ről. Sleep myPhone alkalmazással automatikusan ki-be lép a mobil hálózatra, ezzel csökken az energia fogyasztás, mivel a telefon időközönként feljelentkezik a hálóra. De ha valamiért "messze" vagy a toronytól, nagyobb jelszintet használ, ezzel több energiát fogyaszt. A telefon nem kapcsol ki, így az ébresztés is működik, sőt ha hirtelen Wi-Fi-ni akarsz az is megy.
Én még a Battery Monitor 3-at használom az aksi töltöttségének kijelzésére. Ezek mind ingyenes alkalmazások a Market-ről.

rtitusz
2011-12-23, 15:01
Sziasztok!
Tegnap érkezett meg az új Galaxy minim és lenne pár kérdésem így új androidosként. Először is arra lennék kiváncsi, hogy mi kell a kártyáról való telepítéshez? A második, hogy van-e valami mód a root-oláson kívül (ami ugyebár elviszi a garanciát) amivel tudok telepíteni az sd kártyára vagy áthelyezni kártyára a telefonra telepített alkalmazásokat? A következő, hogy hol lehet letölteni a google maps offline térképeit úgy, hogy ne kelljen hozzá több gigabájt, hanem csak a magyarországi térkép lenne meg? És komolyan számít az, hogy házon kívül vagy belül vagyok gps jel vételénél? Hisz a kocsi tetején át is működik :D És esetleg valami kipróbált, valóban működő energiagazdálkodó programot vagy módszert is írhatna valaki :)
És bocsi hogy így beömlesztem a kérdéseimet de egy ideje már bújom az oldalt és elég kevés dologra kaptam választ, pedig egy csomó időt elvett.
Jah, Android 2.3.4 rendszerem van, ha ez befolyásol valamit

Nagyjából megválaszolták előttem a kérdéseket, de egyet hozzá tennék. A Google Maps-ben 10 km átmérőjű területeket tudsz letölteni az SD-re, de tényleg nagyon sokat foglal. Nincs az az ember, aki 10 kilométerenként lementi egész Magyarországot. :) Rakjál fel valami rendes Offline navigációt. A Google Maps Offline térképei arra jók kb, hogy ha mész valahova várost nézni (pl külföld), akkor előtte letöltöd a várost a telefonra, és így mindig lesz nálad térkép.

A GPS-nek meg nem mindegy, hogy egy 4mm vastag üvegen néz át, vagy egy 38 cm-es falazóblokkal, és 20 cm vtg. monolit vasbetonfödémmel határolt szobából néz ki.

Joker
2012-01-08, 15:15
Sziasztok

Ha rossz helyre írom bocs , de nem találtam ilyen témát és még nincs elég HSZ-em hogy témát nyissak

Lenne egy olyan problémám , hogy a telefonom egy 5-10percenként egy harang szerű hangot ad ki.
És hát elég zavaró
(vf 858 smartom van)
Valaki nem tudja mi lehet a probléma és mit tudnék csinálni ezzel?

rtitusz
2012-01-08, 15:22
Sziasztok

Ha rossz helyre írom bocs , de nem találtam ilyen témát és még nincs elég HSZ-em hogy témát nyissak

Lenne egy olyan problémám , hogy a telefonom egy 5-10percenként egy harang szerű hangot ad ki.
És hát elég zavaró
(vf 858 smartom van)
Valaki nem tudja mi lehet a probléma és mit tudnék csinálni ezzel?

Most így tippre egy program lesz.
Egyébként meg van neki topikja kérem:): http://forum.androidhungary.com/forums/188-Vodafone-858

Joker
2012-01-08, 15:29
Most így tippre egy program lesz.
Egyébként meg van neki topikja kérem:): http://forum.androidhungary.com/forums/188-Vodafone-858

Okés :)
Köszi
Remélem itt megkapom a problémámra a választ

Richardoo
2012-01-08, 17:50
htc tattoomra szeretném feltenni az android 1.6 ot.
előtte már felraktam egy 2.3.7 es gingerbread cm7 est és rájöttem,h az alap 1.6 os ezerszer jobb ezér vissza szeretném cserálni az originalis gyári 1.6 ra
köszi szépen a segitséget előre is :)

mizacska
2012-01-08, 21:42
Sziasztok Htc ChaCha-ra szeretnek magyar menut. Valaki tudna segiteni?
A telefonomon idonkent megjelenik az az ikon hogy a memoria kartyam fullba van es toroljek valamit.
De viszont a telo memoriaja felig szabad es a memoria kartya is.
Meg a skypot is toroltem ez miatt a telefonomrol...fotok meg alig van 10 es semmi olyan program nincs rajta ami sok helyet foglalna.
Mit tegyek?
Nincs magyar menuje a telefonomnok...elobb magyar menut szeretnek ra tenni...es utana remelem megtalalom a bajat.
Koszi elore is a valaszokat.
Udv mindenkinek

zsolt160
2012-01-09, 10:33
htc tattoomra szeretném feltenni az android 1.6 ot.
előtte már felraktam egy 2.3.7 es gingerbread cm7 est és rájöttem,h az alap 1.6 os ezerszer jobb ezér vissza szeretném cserálni az originalis gyári 1.6 ra
köszi szépen a segitséget előre is :)Örülök, hogy egyből sikerült 3 topikba is feltenni ua. a kérdést!

NG.Mobil
2012-01-13, 10:05
Szakértő Urak!

Számomra nem teljesen tiszta az akkumlátorral kapcsolatosan emlegetett valamilyen file, ami átíródik, vagy nem, de jobb, ha töröljük. A mai korszerű metál-hibrid, polimer akkuknak már nincs memória effektusa, ha a feszültség-töltöttségi szint viszonyokat egy log fájl vezérelné, pont ezt veszítenénk el. Valamit félreértettem, vagy tényleg így lenne, tehát, ha nem merítem le nullára és nem töltöm fel 100%-ra az akksit, akkor egyre rövidülne a telefon használati ideje?

Köszönöm a választ!

rtitusz
2012-01-13, 10:55
Szakértő Urak!

Számomra nem teljesen tiszta az akkumlátorral kapcsolatosan emlegetett valamilyen file, ami átíródik, vagy nem, de jobb, ha töröljük. A mai korszerű metál-hibrid, polimer akkuknak már nincs memória effektusa, ha a feszültség-töltöttségi szint viszonyokat egy log fájl vezérelné, pont ezt veszítenénk el. Valamit félreértettem, vagy tényleg így lenne, tehát, ha nem merítem le nullára és nem töltöm fel 100%-ra az akksit, akkor egyre rövidülne a telefon használati ideje?

Köszönöm a választ!

A file csak abban segít, hogy kicsit pontosabban jelezte a telefon a töltöttséget. Az akkumulátor élettartamára nincs hatással. Csak vannak akik pl. nem szeretik azt látni, hogyha lehúzták a telefont a töltőről, akkor az 100 helyett mondjuk 95%-ot ír.

enczy
2012-01-14, 16:34
Sziasztok!

Nem rég vásároltam egy HTC wildfire S telot....android marketröl töltögettem dolgokat ,minden jo volt de ma hiába akarok letölteni bármit is kiirja,h töltödik de utána sehol nem jelenik meg a letölteni kivánt alkalmazás....értesitésekk között sem szerepel,h lejött vagy megakadt vagy akármi is.... :S

nem tudom mi okozhatja ezt!!

Kérlek benneteket,h aki otthon van a témában az segitsen nekem!

Köszönöm előre is!

NG.Mobil
2012-01-14, 19:17
A fórumosok között vannak akik ismerik egymást, szoktak személyesen találkozni?

rtitusz
2012-01-15, 01:28
A file csak abban segít, hogy kicsit pontosabban jelezte a telefon a töltöttséget. Az akkumulátor élettartamára nincs hatással. Csak vannak akik pl. nem szeretik azt látni, hogyha lehúzták a telefont a töltőről, akkor az 100 helyett mondjuk 95%-ot ír.

Most ezt találtam a témáról:

Dianne Hackborn
, Google mérnök szerint semmi értelme nincs a címben említett fájl törlésének, nincs hatással az akkukijelzésre.

Szinte mindenki azon a véleményen van, hogy ez a fájl tárolja azokat a fontos akku adatokat, melyből az Android rendszer ki tudja számolni pontosan mennyi van még hátra az akku töltöttségből. Dianne szerint viszont semmi ilyen nincs eltárolva, csupán az, amit az akkumulátor használatnál a beállítások menüben látunk. Mennyi időt volt bekapcsolva a kijelző, x program mennyi cpu időt evett, meddig volt ébren a telefon stb...
Érdekes egy magyarázat, hiszen sokan tapasztalták/ják hogy ennek a fájlnak a törlésével javul a kijelzés, esetleg többet is bír a telefon. Vagy csak placebo?

"The battery indicator in the status/notification bar is a reflection of the batterystats.bin file in the data/system/ directory."

No, it does not.

This file is used to maintain, across reboots, low-level data about the kinds of operations the device and your apps are doing between battery changes. That is, it is solely used to compute the blame for battery usage shown in the "Battery Use" UI in settings.

That is, it has deeply significant things like "app X held a wake lock for 2 minutes" and "the screen was on at 60% brightness for 10 minutes."

It has no impact on the current battery level shown to you.

It has no impact on your battery life."

rtitusz
2012-01-15, 01:31
A fórumosok között vannak akik ismerik egymást, szoktak személyesen találkozni?

Még nem volt fórumos összejövetel, tehát ilyen formában nem ismeri egymást senki. De azért akik itt vagyunk már egy ideje valamennyire megismertük egymást a bejegyzések által. ;)

pisti200
2012-01-18, 09:24
Sziasztok!
Szeretnék telefont cserélni.A Samsung Galaxy s plust néztem ki magamnak. Egyrészt,mert nem akkora tepsi,másrészt,mert olcsóbban tudok hozzájutni,mint az s2-hez. Van esetleg valakinek véleménye róla?

rtitusz
2012-01-18, 10:18
Sziasztok!
Szeretnék telefont cserélni.A Samsung Galaxy s plust néztem ki magamnak. Egyrészt,mert nem akkora tepsi,másrészt,mert olcsóbban tudok hozzájutni,mint az s2-hez. Van esetleg valakinek véleménye róla?

A telefon jó, csak a Samsung elhanyagolja a rendes támogatását.

Decepticon
2012-01-18, 11:08
Sziasztok!

Pár hónapon belül fognak majd kijönni az idei készülékek első fecskéi, amik nyilván jóval naprakészebbek lesznek. Közben még lehet gyűjtögetni egy kis pénzmagot is hozzá. Várható a kijelzők felbontásának növelése, ICS, a közép kategóriában is emelnek a fénylesők felbontásán, proci sebességek emelése stb... én várnék még. Jó készülék a Samsung Galaxy S Plus, de mégis csak egy immáron másfél éves készülék frissítése. Valamint amit írt rtitusz is, nem várható rá komoly gyári támogatás, és ez idővel neked is fájni fog.

Dec

pisti200
2012-01-18, 11:21
köszönöm a válaszokat.Nálam a lélektani határ 70ezer forint.Ennél többet nem vagyok hajlandó kiadni egy telefonért.Kivárok még,mert ha olcsóbb lenne a Desire s,akkor az is versenyben lenne:o

ockul
2012-01-23, 14:44
Sziasztok!
Én vettem egy Zte Bladet és egy olyan gondom akadt hogy amire ráakarok csatlakozni wifire az WEP kódolt és az a baj hogy túl hosszú a kód és nem fér bele a telóba ilyenkor mi a teendő?? Persze megnéztem más telón működik a kód!

rtitusz
2012-01-23, 14:47
Sziasztok!
Én vettem egy Zte Bladet és egy olyan gondom akadt hogy amire ráakarok csatlakozni wifire az WEP kódolt és az a baj hogy túl hosszú a kód és nem fér bele a telóba ilyenkor mi a teendő?? Persze megnéztem más telón működik a kód!

A WEP elavult, váltsál WPA2-re. ;)

ockul
2012-01-23, 14:50
Nem az én otthoni hálozatom. :D

rtitusz
2012-01-23, 17:33

Kérdezz utána a ZTE Blade topikban, hátha van rá valami megoldása valakinek. Én nem ismerem a telefont, úgyhogy további tanácsom nincs.

tatita
2012-01-23, 18:29

Nos, a kedvedért kipróbáltam. Nekem abba a mezőbe, ahová a kódot kell beírni, a qwrety billentyűzet összes betűjének a sokszorosát sikerült beírnom. Nem hiszem, hogy a kód olyan hosszú lenne, mint egy regény. Pipáld ki a kód láthatóságát, mert a pontokból nem látod, hogy halad tovább a begépelés.

ockul
2012-01-23, 18:35
Bebirom irni de nem csatlakozik még megse probál és ha kitörlök 2 karaktert egyböl megprobál csatlakotni de viszont az a kód nem az :D

Ricsi156
2012-01-23, 22:29
Hello!
Én sajnos nem tudom osztani a HTC-sek véleményét! Közel másfél éve kínzom a Samsung Android készülékeket és semmi bajom nincs! Mind minőségre mind tudásra tökéletes! Már pedig én nem csak hébe hóba használom a telefont! Szervízbe dolgozok (mobiltelefon szervíz) és csak jókat tudok mondani róla! De a HTC se rossz! Viszont egy olyan kérdésem lenne, hogy Android-ra létezik e olyan program ami a háttérképeket változtatja megadott időközönként? (Lásd pl.: Windows7) A segítséget előre is köszönöm!

tatita
2012-01-23, 22:54
Bebirom irni de nem csatlakozik még megse probál és ha kitörlök 2 karaktert egyböl megprobál csatlakotni de viszont az a kód nem az :D

Számomra x akta :)...............

Decepticon
2012-01-24, 09:46
Hello!
Én sajnos nem tudom osztani a HTC-sek véleményét! Közel másfél éve kínzom a Samsung Android készülékeket és semmi bajom nincs! Mind minőségre mind tudásra tökéletes! Már pedig én nem csak hébe hóba használom a telefont! Szervízbe dolgozok (mobiltelefon szervíz) és csak jókat tudok mondani róla! De a HTC se rossz! Viszont egy olyan kérdésem lenne, hogy Android-ra létezik e olyan program ami a háttérképeket változtatja megadott időközönként? (Lásd pl.: Windows7) A segítséget előre is köszönöm!

A google a legjobb barátom: android wallpaper changer/switcher
Íme néhány találat: WallSwitch (http://www.androlib.com/android.application.com-kfbtech-wallswitch-wtE.aspx) Android WallPaper Rotator (http://www.adaptype.com/wallpaperrotator/) wallpaper XChanger (http://www.appbrain.com/app/wallpaperxchanger/com.wallpaperXChanger) Wallpapyrus (https://market.android.com/details?id=in.vineetsirohi.wallpaper&feature=search_result)

Dec

zsolt160
2012-01-24, 16:30
Android WallPaper Rotator kipróbáltam, nem rossz. Azért arra kíváncsi leszek mit fog "fogyasztani" az akksiból...

Decepticon
2012-01-24, 17:12
Android WallPaper Rotator kipróbáltam, nem rossz. Azért arra kíváncsi leszek mit fog "fogyasztani" az akksiból...

Ezt nem tudom, mert én nem használok ilyen célra programokat. Azonban ha lesz tapasztalatod, esetleg megoszthatnád okulásul mások számára is.

Dec

zsolt160
2012-01-24, 17:34
Természetesen. Kb. (gondolom én) olyan ez mint ha Live háttérképet használnék.

zsolt160
2012-01-24, 18:31
Nos azt vettem észre (nekem nem hiba), hogy ha feloldom a képernyőt az után változik meg a háttér. Tehát ha sötét a kijelző nem változik semmi, csak ha újra aktív lesz a kijelző. Bár ekkor sem változik meg, csak ha a billentyűzárat is feloldod. Ezek szerint nem fog sok áramot fogyasztani, hisz csak akkor fut ha "él" a telefon.

Decepticon
2012-01-24, 20:16
Nos azt vettem észre (nekem nem hiba), hogy ha feloldom a képernyőt az után változik meg a háttér. Tehát ha sötét a kijelző nem változik semmi, csak ha újra aktív lesz a kijelző. Bár ekkor sem változik meg, csak ha a billentyűzárat is feloldod. Ezek szerint nem fog sok áramot fogyasztani, hisz csak akkor fut ha "él" a telefon.

Nah, ez sokaknak biztosan jó hír. Köszi az infót!

Dec

Ricsi156
2012-01-24, 21:38
Köszönöm! Kerestem Google-ön de nekem csak fos progikat hozott be! Azért kérdeztem itt! Köszönöm még egyszer!

lacika3277
2012-01-24, 23:39
:confused:funscreen 7" android 2.2 tablet ilyen gépem van ez a hibaüzenet jön "The application wmtLaincher (process com.wmt.launcher) has stopped unexpectedly. Please try agin."
amit nem megy az a menü , újra telepítés és tulajdonképpen semit nem tudok vele kezdeni. Probáltam resetelni , wifire sem csatlakozik mert ahogy ki tudtam venni az időjárást akarja frissíteni. Ha tudtok segítsetek esetleg az is érdekel hol tudják meg csinálni. Nem tudom a pchez sem csatlakoztatni.SEGÍTSETEK

Decepticon
2012-01-25, 09:31
:confused:funscreen 7" android 2.2 tablet ilyen gépem van ez a hibaüzenet jön "The application wmtLaincher (process com.wmt.launcher) has stopped unexpectedly. Please try agin."
amit nem megy az a menü , újra telepítés és tulajdonképpen semit nem tudok vele kezdeni. Probáltam resetelni , wifire sem csatlakozik mert ahogy ki tudtam venni az időjárást akarja frissíteni. Ha tudtok segítsetek esetleg az is érdekel hol tudják meg csinálni. Nem tudom a pchez sem csatlakoztatni.SEGÍTSETEK

Utána néztem ennek a problémának az angol nyelvű oldalakon. A megoldást mindenkinél ezen launcher app törlése és másik launcher alkalmazása hozta. Tehát az a teendőd, hogy az Applications Management-ben megkeresed ezt a wmtLauncher appot és ott unintallálod. Ha ez megvan, akkor nézel a Market-ban másik Launchert (pl.: LauncherPro (https://market.android.com/details?id=com.fede.launcher), ADW.Launcher (https://market.android.com/details?id=org.adw.launcher&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsIm9yZy5hZ HcubGF1bmNoZXIiXQ..), Go Launcher EX (https://market.android.com/details?id=com.gau.go.launcherex&feature=related_apps#?t=W251bGwsMSwxLDEwOSwiY29tLm dhdS5nby5sYXVuY2hlcmV4Il0.))
Remélem ezzel megoldódik a problémád és a wi-fi is működni fog.

Azt elfelejtettem írni, hogy uninstall után is restart és install után is restart.

Dec

lacika3277
2012-01-25, 23:35
nem sikerül bejutni a rendszerbe így törölni sem tudom "No recent applications" felirat alatta "Running task" erre nincs esetleg bilenytyű konbinációs reset mert a reset gomb lenyomása után is csak újra tudom inditani . A szervi válaszolt a levelemre ő is ezt a problémát állapította meg mint te és még annyit írt hogy le kellene frisíteni a romot . Az lenne a kérdésem , hogy hogyan lehetne ezt itthon megoldani milyen adat kábeles csatlakozás és szoftver kell hozzá.

lacika3277
2012-01-25, 23:36
Jaj Bocs szeretem volna meg is köszöni az erőfeszítésed JÓ FEJ VAGY

Decepticon
2012-01-26, 08:29
Jaj Bocs szeretem volna meg is köszöni az erőfeszítésed JÓ FEJ VAGY

Funscreen Sol (http://www.funscreen.hu/upload/files/SOL-7R22-kezikonyv.pdf) Ez egy magyar nyelvű kézikönyv. Ha ez lenne a készüléked, akkor a képen jelölt helyen van egy reset gomb. Azt kell megnyomni és akkor minden helyrejön. Ha nem ez lenne, akkor jó volna tudnom pontosan a készüléked típusát. Nincs mit, szívesen!

Dec

WhiteAngel
2012-01-27, 19:58
Holnap leszek boldog tulajdonosa egy androidos telefonnak, csak egy kérdésem van (eddig), ZTE Blade vagy Samsung Galaxy Gio legyen a választott phone? Segítsetek légyszi! Nem csak netezésre lenne használva. Játékokra stb...És mivel én nagy játékfüggő vagyok azért jó játék kell hogy legyen. Előre is köszi :)

zsolt160
2012-01-28, 05:28
Attól függ milyen játékokkal szeretnél játszani.... Ajánlom neked a két telefon tesztjét (a mobilarena tesztjeiben eddig nem csalatkoztam), olvasd el, ezek után ha lehet vedd kézbe a kettőt (bekapcsolva ha lehet) és válasz. A vas a leírások szerint ua. kivéve a Blade jobb kijelzőjét.
Tesztek: ZTE Blade (http://mobilarena.hu/teszt/zte_blade_pengeelen_tancolva/eloszo_tartozekok.html) és a Samsung Gio (http://mobilarena.hu/teszt/samsung_galaxy_gio_kozepso_tamado/bevezeto.html).

WhiteAngel
2012-01-28, 10:55
ZTE Blade lett, remélem nem csalódok benne...:)

Ricsi156
2012-01-28, 13:38
Hello mindenkinek!
Olyanba kéne a segítség, hogy van egy Galaxy S 1-esem! Szeretném ki root-olni! De nem tudom hogy érdemes e? És ha érdemes akkor hogy kell csinálni? Nagyon nem tudom sajna! Google-ba kerestem de ott nagyon sok zagyvaság van fent! :( A segítséget nagyon megköszönném!

Decepticon
2012-01-28, 15:12
Hello mindenkinek!
Olyanba kéne a segítség, hogy van egy Galaxy S 1-esem! Szeretném ki root-olni! De nem tudom hogy érdemes e? És ha érdemes akkor hogy kell csinálni? Nagyon nem tudom sajna! Google-ba kerestem de ott nagyon sok zagyvaság van fent! :( A segítséget nagyon megköszönném!

Ha nem vagy járatos az okostelefonok/PDA-k világában, vagy nincs legalább alap ismereted az operációs rendszerek működéséről/működtetéséről, akkor a dolgot nem ajánlom és nem is volna sok értelme. Ráadásul a telefonodat is minden további nélkül tönkreteheted. Igaz, utána még alkatrésznek elpasszolhatnád más sorstársadnak.

Dec

04jani04
2012-02-17, 08:51
Zte skate készülékem van! Azzal a kérdéssel fordulnék hozzátok ,hogy hogyan tudok úgy beállítani saját telefonra letöltött hátérképet, hogy annak ne csak egy részletét rakja ki a telefon,-- nem engedi a teljes képet berakni csak egy kivágott részletét..
Létezik rá valami progi amivel teljes képet tudok be állitani?!!

Előre is köszönöm

rtitusz
2012-02-17, 10:17
Zte skate készülékem van! Azzal a kérdéssel fordulnék hozzátok ,hogy hogyan tudok úgy beállítani saját telefonra letöltött hátérképet, hogy annak ne csak egy részletét rakja ki a telefon,-- nem engedi a teljes képet berakni csak egy kivágott részletét..
Létezik rá valami progi amivel teljes képet tudok be állitani?!!

Előre is köszönöm

Fogd meg a kijelölő négyzet egy sarkát, vagy szélét, és húzd szét a kivágást.

04jani04
2012-02-17, 19:13
Fogd meg a kijelölő négyzet egy sarkát, vagy szélét, és húzd szét a kivágást.

Köszönöm a válaszod ! A gond ott van hogy az meg van hogy szét húzom de nagyítva rakjaki a képet szóval a felét nem látom a képnek ha be van állítva ! vagy lehet az a gond hogy a az asztalon oldalra is lehet húzni és ezért megnyújtja a vágott képet ! de azt sem tudom ki kapcsolni :/

SzJoco
2012-02-21, 16:00
Hello!

Motorola Milestone 2-t szeretnék venni. A probléma az, hogy előtte szeretném megtapogatni, majd egy hétvégét mérlegelni, hogy mennyire is jó a készülék. Szóval olyan boltot keresek, ahol lehet ilyen telefon bent a boltban.
Volt a Motorola/ HTC bolt a Lajos király úton, de egyik számuk sem érhető el.
Az megszűnt? tud róla valaki valamit?
Más boltot tud esetleg valaki?

Köszi előre is!

Üdv: SzJoco

rtitusz
2012-02-21, 16:26
Nem vonult ki a Motorola Magyarországról? Mintha lett volna ilyen hír. Ha igen, akkor megszűntek a viszonteladók.

Egyébként a legtöbb mobilos boltban kipróbálhatóak a készülékek, csak kérd meg az eladót, hogy adja oda a kirakatból.

SzJoco
2012-02-22, 15:12
Darkside adta az ötletet - mmint a bolt címét-telefonszámát.
Akkor egy kérdés: tudsz olyan boltot mondani, ahol tuti van a kirakatban, mert én vidéken ilyet nem is találtam. Nem véletlen, nem tartanak kb sehol, csak rendelésre hoznak.
Ha már felmegyek Pestre, kb csak ezért, akkor biztosra szeretnék menni.....
Az már, hogy ha van a kirakatban, akkor tuti odaadják, mert szeretnék eladni. Nem sokan keresik ezt a készüléket - szerintem

rabszolga
2012-03-13, 01:23
Sziasztok.Olyan kérdésem lenne hogy hogyan lehet legálisan Ics softvert tenni Galaxy Notra.Van ahol esetleg lehetne erröl olvasni valahol mert nem igazán találtam ezzel kapcsolatba semmit.Olvastam hogy jön majd Márciusba meg ilyenek sok helyen meg irják hogy nekik az van fent tehát teljesen összezavarodtam a sok informáciotól.Nem tudom hogy hogy müködik Androidon.Az Iphont csak iTunson keresztül frissitettem de az nem volt nehéz.Olvastam olyat hogy töltsem le másoljam ide meg oda ezt nyissam meg ezt nyomjam meg stb.Persze mindenhol mást irnak és sok helyen olyan nagyképüek hogy azt hiszik hogy nem ember vagyok ha éppen nem vagyok ezzel a dologgal tisztába.Szeretnék választ kapni akár privátba akár ide hogy hogy tudnám megcsinálni a szoftverfrissitést.Persze majd ha lessz.A telefonom független.A dolgokat amik rajta vannak le kell menteni?Köszönöm előre is a segitségeteket.Üdv

Olivér
2012-03-13, 05:01
Szia, tudomásom szerint még nem adták ki a hivatalos ICS-t a Note-ra, de ha ez megtörténik akkor OTA frissítésben fog megjönni.

Küldve az én Nexus S-emről Tapatalk használatával.

rabszolga
2012-03-13, 11:47
Köszi.Elvileg most jön az Angry Bird Spaceval egyszerre.Majd meglátjuk:-)Tehát ha lessz egyszerüen frissiti magát majd a telo!

Marcsi27
2012-03-13, 11:54
Sziasztok egy sony xperia mini pro tulaja lettem!az a problémám támadt ,hogy miután bekapcsoltam a telefont ,kaptam egy szoftverfrissítésre való értesítést, amit csak számítógéppel lehet megcsinálni!de nem akarom igénybevenni ,és nem tudom eltüntetni az értesítésekből, mert még ki sem lehet törölni!!kérlek segítsetek!előre is köszönöm

rtitusz
2012-03-13, 14:23
Köszi.Elvileg most jön az Angry Bird Spaceval egyszerre.Majd meglátjuk:-)Tehát ha lessz egyszerüen frissiti magát majd a telo!

A telefonon a beállítások/telefon névjegye/szoftver frissítés menü alatt te is ráuszíthatod a telefont, hogy keressen OTA frissítést, hátha talál.

zsolt160
2012-03-13, 14:26
Sziasztok egy sony xperia mini pro tulaja lettem!az a problémám támadt ,hogy miután bekapcsoltam a telefont ,kaptam egy szoftverfrissítésre való értesítést, amit csak számítógéppel lehet megcsinálni!de nem akarom igénybevenni ,és nem tudom eltüntetni az értesítésekből, mert még ki sem lehet törölni!!kérlek segítsetek!előre is köszönömÉn azt javaslom telepítsd fel egy PC-re a Sony programját és frissítsd fel vele, hidd el megéri. Én a javítás alatt kölcsönbe kapott Mini Pro-t frissítettem, és jobb lett az előző verzióknál. Igaz az csere darabon 1.6 volt most van 2.1 és nincs frissebb hivatalosan.
A kikapcsolás (már ha tényleg 2.3 van rajta, ha nem akkor nem biztos, hogy ott találod meg) beállítások>telefon adatai>szoftverfrissítés itt pipa ki az automata keresés mellől.

rabszolga
2012-03-14, 02:07
Köszi.Most azzal szenvedek,hogy nem tudom rákötni a projektorra(Acer c20).Vettem Mhl Adaptert hozzá,és egy HDMI kábelt,aminek az egyik vége nagy a másik pedig mini HDMI.Ha bekapcsolom a projektort,akkor megnyomom a gombot ami arra szolgál,hogy megkerrese mivel csatlakozok rá,de semmit nem csinál ujra vissza jön a menüje.Lehet más egy projektor mint egy Tv?Olyan videot láttam hogy tv-n nyomta az ember.Kell esetleg valami program hozzá?Go Launcher ex.Ez mit jelent pontosan?A videon mikor erre a menüpontra lép,teljes kijelző mérete a tv van.:-)Köszi Előre Is

rtitusz
2012-03-14, 10:36
Köszi.Most azzal szenvedek,hogy nem tudom rákötni a projektorra(Acer c20).Vettem Mhl Adaptert hozzá,és egy HDMI kábelt,aminek az egyik vége nagy a másik pedig mini HDMI.Ha bekapcsolom a projektort,akkor megnyomom a gombot ami arra szolgál,hogy megkerrese mivel csatlakozok rá,de semmit nem csinál ujra vissza jön a menüje.Lehet más egy projektor mint egy Tv?Olyan videot láttam hogy tv-n nyomta az ember.Kell esetleg valami program hozzá?Go Launcher ex.Ez mit jelent pontosan?A videon mikor erre a menüpontra lép,teljes kijelző mérete a tv van.:-)Köszi Előre Is

A projektort is látnia kéne. Banálisnak tűnhet, de nem az output-ba dugtad a projektorban a kábelt az input helyett? Én már játszottam el ilyet. :)

rabszolga
2012-03-14, 11:30
Mini Hdmi-be dugtam.Most jo már,csak akadozik.Nem értem.:-)Most probálok,csak filmet nézni.Kiváncsi vagyok,akkor is akad e a kép.

rabszolga
2012-03-14, 13:09
Ès akad.Ez a Mhl adapter hibája lehet,vagy a projektor gyenge?!Laptoptol tökéletesen adja a képet,ha filmet nézek.Inkább vissza viszem az adaptert és marad a Lapto.Telorol egyszerübb lett volna,de hát nem akar müködni.Lehet tul nagy a felbontása a telefonomnak,amit nem bír a projektor?Majdnem duplája a projektor néreteihez viszonyitva.De nagy izgalommal tegnap éjjel,mikor haza értem a munkából,azonnal össze dugtam öket,de nem müködött.Mire ràjöttem,hogy van rajta egy plussz mikro Usb csatlakozó.ahova a töltöt kell csatlakoztatni.Igy müködött csak.Meg elég drága mutatvány ez a kis adapter mert 23eu plussz ugye kell a Hdmi kábel ami megint 30eu volt.Minden hülyeséget ki akarok mindig probálni:-)Kütyü mániám van:-)))Nem tudom,ha tv-re kötöttem volna milyen lenne,mert nincs tvém,de nem is akarom tudni:-)Az Ipadhoz meg 40eu az adapter.Nem kockáztatok ujra:-)

bandi0422
2012-03-14, 13:22
Sziasztok segítséget kérek tőletek! Van egy huawei 8500 telefonom amibe külföldön kártyát cseréltem és azóta SIMLOCK kódot kér. szeretnék ere egy megoldást kapni ha lehet köszönöm szépen

ssbeeci
2012-04-01, 17:22
Sziasztok!
Érdeklődnék sok-sok androidos kérdésben, mivel még újdonság számba megy nálam ;)
Először is láttam, hogy túlnyomó részt a HTC-t javasoljátok.. én eddig a Samsung Galaxy SII-re voltam rákattanva.. de már nem biztos.. :)
Ami a legfontosabb szempont lenne a telefon választásához, az hogy a készülék rendelkezzen hardware-s Gyroscope-al, és Accelerometer-el! Elvileg a Samu, a HTC-is tudja ezeket kezelni!! Természetesen azért kellene, mert repülök, és nagyon kíváncsi lennék a telefonok tudására!!Így megspórolhatnék egy műszert..

MÁS: kaptam egy sony ericsson u20i xperia x10 mini pro-t. Kártyafüggetlen, töltő+adatkábel van hozzá, és a legfrissebb android gingerbread 2.3 van rajta elvileg..
PC-hez csatlakoztatom, sonnyeric- program telepítve, felismeri, minden működik!
1. HOGY tudok android progikat .apk. kiterjesztésű file-okat telepíteni a telefonra, vagy ,melyik mappába tegyem, hogy a telefon felismerje???
2. HOGY tudok letölteni pl. az android marketről ingyenes cuccokat PC-vel, mert hiába vagyok regisztrálva google fiókkal, azt írja, hogy nincs androidos telefonom.. se a nevemhez rendelve, se regisztrálva..
3. Létezik, hogy KELL internet előfizetés, a telefonhoz, hogy regisztráljam??!! Az minden készüléknél így van?? Ezért hagy ne fizesek már elő még netet is a telefonhoz.. VAGY van más megoldás??
4. aki ért hozzá.. a pc.-re van telepítve virtual mashine, arra pedig android os.. be is bootol róla, használja is a netkapcsolatot, de nem látja a telefont, és az androidos webshopok sem érzékelik, mint "telefont".. erre valami megoldás??:cool:

Hirtelen ennyi! Köszönöm, üdv. Béci:confused:

zsolt160
2012-04-01, 17:54
1. bárhová, de csak file kezelővel (pl.: Astro, ingyenes) tudod telepíttetni. (önmagába a teló csak akkor fogja "automatikusan" telepíteni, ha ő tölti le)
2. azért van, mert a telefonról még nem léptél be valamilyen módon az accountodba. Letölteni Market-ről (bocsi Play) csak a telefonra tudsz neten keresztül. (WiFi vagy mobil net)
3. mit akarsz regisztrálni? okos telefonnak pont az a lényege, kell neki valamilyen net, vagy WiFi.

ssbeeci
2012-04-01, 20:15
Köszönöm a válszt Zsolti!
Akkor nem szórakozok vele.. Gondolom elég egy MekkDonáld, ahol van free wifi, és onnan tudok "netezni" ?! Illetve van a telefonon, azaz volt egy opera mappa, de üres volt.. töröltem.. :( Bármilyen böngészőt rátenni/visszatenni, hogy tudok?!
Mégegyszer köszi, üdv. Béci.

zsolt160
2012-04-01, 20:48
Mindenhez net kell, érdemes a Market-ről leszedni pl. az Opera web böngészőt (én ezt használom). Az ingyenes is nagyon jó, fellépsz aztán onnantól azt csinálhatsz amit akarsz, programokat tölthetsz le a Market-ről...
Törölni bármit (már amit te raktál fel, gyárit nem) a beállítások>alkalmazások>alkalmazások kezelése, tapp a programra és ott lesz az eltávolítás. Market azért is jó, mert ha webről fellépsz, bejelentkezés után (a Google accounttal) a mí apps-nál láthatod miket töltöttél le, és onnan bármikor vissza tudod rakni. Ilyenkor ha fellépsz a netre a telefonnal, elkezdi letölteni és telepíteni a programot. Alapból áthelyezhető a telepített programok nagy része, az említett törlés leírásánál, lesz egy áthelyezés SD-re, ha aktív a gomb áttehető, így lesz memóriád.

Ricsi156
2012-04-13, 02:25
Hali!
Valaki segítsen már nekem! Egy egész estét fordítottam arra, hogy találjak a telefonomra egy FaceUnlock App-ot! De az istennek se találtam sehol! Se a Google, se a YouTube nem segített! A sogorom HTC Sensetion telefonjába alap ez az ArcFelismerő progi, hogy a képernyőt feloldjuk! De nekem egy Galaxy S1 16GB-m van! Ebbe ugye nem gyári! Ötlet esetleg valakinek valami App-ra?

Ricsi156
2012-04-13, 02:28
SIMLOCK? Kártyafügetlen telefonnak kéne lennie, de nem az! A Huawei 8500 ha jól tudom akkor T-Mobile függö! Így más kártyát nem fog használni csak egy SIM Unlock után! Itt Db-be 4ezer ft egy Unlock!

rtitusz
2012-04-13, 07:58
Hali!
Valaki segítsen már nekem! Egy egész estét fordítottam arra, hogy találjak a telefonomra egy FaceUnlock App-ot! De az istennek se találtam sehol! Se a Google, se a YouTube nem segített! A sogorom HTC Sensetion telefonjába alap ez az ArcFelismerő progi, hogy a képernyőt feloldjuk! De nekem egy Galaxy S1 16GB-m van! Ebbe ugye nem gyári! Ötlet esetleg valakinek valami App-ra?

Várj egy kicsit, míg kijön Magyarországon is a Value Pack, és frissítsd KIES-el a telefont. Másik lehetőség, hogy saját felelősségre felrakod Odinnal a JW4-es romot, ahhogy én is tettem.

Ricsi156
2012-04-18, 00:49
Aha köszi szépen! Körülbelül mikorra várható a Value Pack!? Sacc kb!?
Várj egy kicsit, míg kijön Magyarországon is a Value Pack, és frissítsd KIES-el a telefont. Másik lehetőség, hogy saját felelősségre felrakod Odinnal a JW4-es romot, ahhogy én is tettem.

rtitusz
2012-04-18, 07:21
Aha köszi szépen! Körülbelül mikorra várható a Value Pack!? Sacc kb!?

Ez a Magyar Samsungon, illetve a szolgáltatókon múlik. Min. egy hónap.

Draco0725
2012-04-18, 21:20
Sziasztok

Érdeklődnék olyan tv programról ami nem nettet használ hanem mondjuk mint a alap rádió úgy működik szóval a fülest használja antennának. Ilyet legutóbb ifonon láttam. ha valaki tud ilyenröl vagy ajánlani írjon. köszönöm.

hutoczky
2012-04-21, 12:45
Sziasztok egy kis kérdésem lenne Nem tudom , hogy mitől ,de telefononn és tableten egyaránt azt tapasztalom, hogy maguktól indulnak egy idő után el programok ez mitől lehet?
Van rá orvosság?
Avast van rá téve vírus írtó nak.

Olivér
2012-04-21, 13:03
Sziasztok

Érdeklődnék olyan tv programról ami nem nettet használ hanem mondjuk mint a alap rádió úgy működik szóval a fülest használja antennának. Ilyet legutóbb ifonon láttam. ha valaki tud ilyenröl vagy ajánlani írjon. köszönöm.

Hello! Ez hülyeség. iPhone-ba sincs analog tv antenna... max a kinai hamisitványokba.
Ha nincs ilyen kinai klón mobilod akkor nem lesz net nélküli tv adás!

Tapatalk 2-vel küldve az én Nexus S-ről

Olivér
2012-04-21, 13:06
Sziasztok egy kis kérdésem lenne Nem tudom , hogy mitől ,de telefononn és tableten egyaránt azt tapasztalom, hogy maguktól indulnak egy idő után el programok ez mitől lehet?
Van rá orvosság?

Milyen programok? FB + ilyesmi? Azt a háttérből sem lehet kilőni normálisan.
És vannak az automatikusan induló programok. Ezeket kényszerített leállitással tudod megszüntetni, de felesleges mer az android életelemei :)

rtitusz
2012-04-21, 13:12
Van rá orvosság?

Vírusírtó nem nagyon kell, és az újraindulás ellen nem tudsz mit csinálni. Ha te telepítetted, akkor törölheted, ha gyári alkalmazás, akkor root után fagyaszthatod (telefon nem látja, hogy rajta van, ergo nem is indul el).

hutoczky
2012-04-21, 13:23
Vírusírtó nem nagyon kell, és az újraindulás ellen nem tudsz mit csinálni. Ha te telepítetted, akkor törölheted, ha gyári alkalmazás, akkor root után fagyaszthatod (telefon nem látja, hogy rajta van, ergo nem is indul el).

Nem is az a baj , hogy elindul csak , hogy magától.
Maga a progi gyári . és magától bejőnn. Pl: térkép , rá se katintok , inditásnál rőgtőn bejőn.
Háttérbe.

rtitusz
2012-04-21, 13:27
Nem is az a baj , hogy elindul csak , hogy magától.
Maga a progi gyári . és magától bejőnn. Pl: térkép , rá se katintok , inditásnál rőgtőn bejőn.
Háttérbe.

Mint írtam, nem tudsz vele mit kezdeni, hacsak nem fagyasztod.

hutoczky
2012-04-21, 13:32
Mint írtam, nem tudsz vele mit kezdeni, hacsak nem fagyasztod.
Értem android betegség.

Akkor marad ugy.
Ha fgagyasztom amugy akkor is elehet inditani ha én akarom?

jaffika89
2012-04-21, 13:40
Értem android betegség.

Akkor marad ugy.
Ha fgagyasztom amugy akkor is elehet inditani ha én akarom?

Igen mihelyst ugyan ott felolvasztod

hutoczky
2012-04-22, 08:38
Igen mihelyst ugyan ott felolvasztod

Értem kösszi . amugy a divix és ijenek indulnak el rss .

jaffika89
2012-04-22, 08:49
Értem kösszi . amugy a divix és ijenek indulnak el rss .

Az nem alap app uh akár törölheted is ha nem hasznàlod:-)

hutoczky
2012-04-22, 19:06
Az nem alap app uh akár törölheted is ha nem hasznàlod:-)

használatban van.
Fel tetem egy killert ami lelővi őkett, igy egysszere be tudom lőni őkett.

jaffika89
2012-04-22, 19:31
Szoktam filmet nézni rajta.
használatban van.
Fel tetem egy killert ami lelővi őkett, igy egysszere be tudom lőni őkett.

Az is egy megoldas de vigyazz mert neha a killer tobbet eszik:-S

Küldve az én GT-I9000-emről Tapatalk használatával.

drszaby
2012-04-23, 11:21
Sziasztok!

Nemreg vasaroltam egy androidos telot(LG Optimus Net), de az az eszrevetelem h nagyon halk a microfonja.Szeretnek segitseget kerni ,hogyan lehetne fennebb huzni vagy mit lehetne csinalni ,h jobban halljanak engem.
Koszonom elore is!

rtitusz
2012-04-23, 11:31
Sziasztok!

Nemreg vasaroltam egy androidos telot(LG Optimus Net), de az az eszrevetelem h nagyon halk a microfonja.Szeretnek segitseget kerni ,hogyan lehetne fennebb huzni vagy mit lehetne csinalni ,h jobban halljanak engem.
Koszonom elore is!

Hangosítani nacs néhány telefon esetében lehet, és ott is csak root után. Ha feltűnően halk, akkor lehet, hogy a telefon a hibás. Érdemes volna összehasonlítani egy másik ugyan olyan készülékkel.

hutoczky
2012-04-23, 15:01
Az is egy megoldas de vigyazz mert neha a killer tobbet eszik:-S

Küldve az én GT-I9000-emről Tapatalk használatával.

Értem ok , azt is leszoktam utánna lőni.

bibor009
2012-04-24, 12:09
Sziasztok! Tudnátok segíteni, hogy honna tudok letölteni a telefonomre GPS-t? Úgy tudom van ilyen opció is.
Samsung galaxy SII-m van.
csiby009kukac citromail.hu a címem a címem ha tudtok, légyszives írjatok!

rtitusz
2012-04-24, 14:16
Sziasztok! Tudnátok segíteni, hogy honna tudok letölteni a telefonomre GPS-t? Úgy tudom van ilyen opció is.

Kevered a szezont a fazonnal. A GPS egy hardver a telefonban, nem egy szoftver, amit le lehet tölteni.

Vannak programok, amik ezt a hardvert használják navigáláshoz. Ilyen a Google Maps, a GPS Status, az IGO, a Sygic, és sok másik.

jaffika89
2012-04-24, 21:33

Sygicet ajànlom

lovebrush
2012-04-26, 00:04
Sziasztok. Azt szeretném megtudni hogy van egy t-mobile move telefonom és nem tudom hogyan kéne újraszoftverezni... tudna nekem valaki ebben segítséget nyújtani??? előre is köszi ...

tatita
2012-04-26, 00:53

iGo-t használok, teljesen rendben van. Marketen is nézelődhetsz. Gondolom adatforgalom nélküli program kell, ilyet keress. Nem nehéz ügy.

tatita
2012-04-26, 01:02
Sziasztok. Azt szeretném megtudni hogy van egy t-mobile move telefonom és nem tudom hogyan kéne újraszoftverezni... tudna nekem valaki ebben segítséget nyújtani??? előre is köszi ...

Először is nézd meg a T-mobile honlapján, van-e hozzá frissítés. Van ilyen menüpont. Amennyiben nincs, írd be a gugliba, hogy t-mobile move 2.2, t-mobile move frissítés stb. Ha van fórum ezzel kapcsolatban, kidobja a lehetőségeket. Azt hiszem, nálunk még nincs ilyen készülék.

lovebrush
2012-04-26, 15:25
Először is nézd meg a T-mobile honlapján, van-e hozzá frissítés. Van ilyen menüpont. Amennyiben nincs, írd be a gugliba, hogy t-mobile move 2.2, t-mobile move frissítés stb. Ha van fórum ezzel kapcsolatban, kidobja a lehetőségeket. Azt hiszem, nálunk még nincs ilyen készülék.

Köszönöm szépen a segítséget de nem jártam sikerrel....:( igazából azért szeretném megcsinálni mert nem tudok sms küldeni vele..azt írja ki hogy az sms nincs elküldve majd megnézem az adatokat és azt írja ki hogy 96 hibakód .... már próbáltam sms központ szám beállítással....?????????????

gepallat55
2012-04-27, 11:56
sziasztok segicséget kérnék van egy tabom toshiba folio 100 as nem tudom a márketett elinditani android 2.3.7 van rajta es inditáskor ezt irja ki : market ikont megnyomom : fojtatáshoz hozzá kell adni egy fiókot az eszközön . megteszi most ? : ha igenre nyomok akkor egyszerüen kiugrik a fömenübe : légyszives segicsen valaki 2 napja ezel szenvedek

Paca
2012-04-27, 12:05
regisztrálj egy fiókot a gmail.com-nál és azt add meg neki

gepallat55
2012-04-27, 13:17
regisztráltam de nem tudom hogy kell hozáadni

gepallat55
2012-04-27, 13:18
az a baj hogy ki irya hogy akarom e hozá adni de mikor az igenre nyomok akkor kilép a fömenübe

rtitusz
2012-04-27, 13:38
az a baj hogy ki irya hogy akarom e hozá adni de mikor az igenre nyomok akkor kilép a fömenübe

Csinálj gyári beállítások visszaállítását. Nem kéne kilépnie. Próbáltál belépni a gmail-be is?

gepallat55
2012-04-27, 13:56
csináltam azt is és ugyan azt csinája hiába csinálok viszaálitást

gepallat55
2012-04-27, 13:57
gmail betudok lépni az internet expoleren keresztül

rtitusz
2012-04-27, 14:04

Úgy értettem, hogy a táblagépen, a Gmail programmal.

jaffika89
2012-04-27, 14:20

Igen

gepallat55
2012-04-27, 21:23
az se segit nem tudom mi a baj akartam gmail progit felraknirá amikor feltelepitettem és elinditottam egyszerüen nem indul el

gepallat55
2012-04-27, 21:26
3 napja szenvedek vele segicsen valaki !!4!!!!

rtitusz
2012-04-27, 22:23
3 napja szenvedek vele segicsen valaki !!4!!!!

Ha a factory reset sem oldotta meg, akkor azon kívül, hogy vissza viszed oda, ahol vetted nem sokat tehetsz. Újra kéne telepíteni rajta a szoftverg, de ha otthon magadnak csinálod meg, bukhatod a garanciát.

gepallat55
2012-04-27, 22:55
nincs már ezen garancia használtan vetem de szerintem már mahinálva volt mer 2.3.7 android van rajta látok ijen ikonokat hogy dev tools . rom manager . superuser ugyhogy tuti piszkált hogy tudnám megcsinálni szerintetek ????

gepallat55
2012-04-27, 22:57
totál nem értek ijen dolgokhoz esetleg egy részletes leirást tud valaki ujratelepitésöl

rtitusz
2012-04-27, 23:50
totál nem értek ijen dolgokhoz esetleg egy részletes leirást tud valaki ujratelepitésöl

ITT (http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=922) tuti van leírás, nézz körül. Sajnos most nincs időm nekem keresgélni.

Szerk:
Megtaláltam a gyári romot: http://bb2k.org/folio100wiki/images/1/1f/Foliostock.zip

rtitusz
2012-04-27, 23:58
Találtam leírást:.................................

author=mqmeszi link=topic=3708.msg344622#msg344622 date=1311572283]
http://pdafanclub.com/forum/index.php?topic=3708.msg344622#msg344622

Mielőtt nekiállsz, először olvasd végig a teljes postot!

I. Teljes Andriod SDK + JAVA

1. Töltsük le az Android SDK-t http://developer.android.com/sdk/index.html
2. Töltsük le a Java JDK-t http://java.sun.com/javase/downloads/widget/jdk6.jsp
3. Telepítsük fel az imént letöltött Java JDK-t
4. Csomagoljuk ki az Android SDK-t.
5. A kicsomagolt könyvtárban indítsd el az SDK Setup.exe-t (ha hibaüzenetet kapsz a settings lapon tégy pipát a Force https://.... elé), a megjelenő ablakban accept all, majd install accepted. Kicsit hosszadalmas, de meg kell várni míg a végére ér.
6. A fentebb linkelt android_winusb.inf fájlt másoljuk be az USB_driver mappába (az eredetit előtte mentsük le, pl. nevezzük át android_winusb.inf.bat -nak)7. Csatlakoztasd a FOLIO-t a számítógéphez, engedélyezd "USB debugging" módot, ekkor fölismeri a készüléket. Új hardver varázslónál válaszd a „nem, most nem” majd a „telepítsen listából vagy adott helyről”, majd „szerepeljen a keresésben az alábbi hely”, a tallózás gombra nyomva keresd meg azt a helyet, ahová az Android SDK-t kicsomagoltad és ezen belül jelöld ki az usb_driver mappát (android_winusb.inf) majd tovább gomb. Ezt az eszközkezelőben tudod ellenőrizni.

II. ROOT+ÚJ ROM telepítés:

Mindenekelőtt! Csak saját felelősségre. Én ezzel a módszerrel csináltam, de a felelősség a Tiétek! Ha "téglásodik" a Foliotok, sem a PDA Fan Club, sem én nem felelek érte!

1. Kapcsold ki a foliot
2. Csatlakoztasd ahhoz a gépedhez, ahol az android sdk van (pc, laptop, stb)
3. Kapcsold be, majd ha rezgett, akkor nyomd meg hároszor gyorsan a power gombot és utána rögtön a hangerő fel (+) gombot. Ekkor fastboot módba kerülsz, és egy sor fehér szöveget látsz a képernyőn
4. Ha kéri a drivert, akkor tallózd be az sdk-n belül az usb_driver mappát, és már kész is (android_winusb.inf fájl kell neki onnan).
5. Ellenőrizd, hogy fogadja-e a parancsokat, az alábbi módon:Lépj be totalcommanderrel az sdk/tools mappába, ahol a recovrey.img és a fastboot.exe van (meg még sok más)- gépeld be a cmd parancsot, ekkor feljön a DOS parancsablak és egyből a tools mappába mutat- gépeld be, hogy "fastboot devices", erre ki kell írnia egy kérdőjelet és valami szöveget. Ekkor már nyerésben vagyunk- Gépeld be a következő parancsokat egyesével, és mindegyiket ENTER-rel hagyd jóvá (figyelem, ezzel minden adatot törölsz a folioról):
fastboot erase userdata
fastboot erase system
fastboot erase cache
fastboot erase linux
fastboot erase recovery
fastboot flash recovery recovery.img (ekkor kerül fel az új recovery)
fastboot reboot
Ekkor azonnal újraindul a gép! Egyből menjünk vissza recoverybe, de ha elfelejtjük, ne ilyedjünk meg a "magic value mismatch" üzenettől, mert ROM mér nem került föl, így ez természetes. Kikapcs, majd újra recoverybe bootoljunk be!
Minden parancs sikeres elvégzéséről (asszem) küld egy OK üzenetet a DOS ablakbaTehát gyakorlatban: fastboot erase userdata (ENTER) megvárjuk még dolgozik (kb. 1 mp) utána feljön ismát a kurzor, jöhet a következő.Fastboot reboot gépelése előtt légy készenlétben, helyezd be az SD kártyát az update.zip-pel. Ha újraindul és rezeg, akkor nyomd meg a powert, majd rögtön a hanerő fel (+) gombot, ekkor bekerülsz a recoverybe.
6. Válaszd ki az update.zip menüt és POWER-rel hagyd jóvá. Egy rövidebb ideig sötét lesz a képernyő, de ahogy bejön valami (folyamat csík, vagy android logo), egyből nyomj HOME érintőgombot (egyszer) és akkor látod a folyamatot és nem fog automatikusan újraindulni, ha befejezte a folyamatot.

Letöltések:
Fastboot parancsokhoz szükséges cuccok (http://pdafanclub.hu/download/Toshiba%20Folio%20100/fastboot.zip)
Recovery.img FOLIOMOD1.4-HEZ!! (http://pdafanclub.hu/download/Toshiba%20Folio%20100/recovery.img)
Android_winusb.inf + AdbWinApi.dll (http://pdafanclub.hu/download/Toshiba%20Folio%20100/driver.ZIP); winusbcoinstaller2.dll (http://pdafanclub.hu/download/Toshiba%20Folio%20100/winusbcoinstaller2.zip)
Kompatibilitás fix (régebbi szoftverek teljes ablakban látszanak) (http://pdafanclub.hu/download/Toshiba%20Folio%20100/CompatibilityFix-v1.0-update.zip) - Elvileg Foliomod v1.4-hez van, többin nem próbáltam. Update.zip-re átnevezni és recoveryből telepíteni!
Clockworkmod recovery (http://pdafanclub.hu/download/Toshiba%20Folio%20100/recovery.zip)(zip-ből csomagoljuk ki a recovery.img fájlt)
Eredeti ("gyári") revovery (http://pdafanclub.hu/download/Toshiba%20Folio%20100/Folio%20Recovery_stock%20v3.zip)- ne csomagoljuk ki, hanem nevezzük át update.zip-re és recoveryből telepítsük!
Az SDK-ból kinyert USB_DRIVER mappa (http://pdafanclub.hu/download/Toshiba%20Folio%20100/usb_driver.zip)

ROM:
A linkek nem közvetlenül a letöltésre mutatnak, hanem a ROMMER oldalára.

Stock ROM:
http://bb2k.org/folio100wiki/images/1/1f/Foliostock.zip

[b][u][color=red]2.2 Froyo:
FolioMod v1.4 for Toshiba Folio100 (http://dext3r.komodin.org/folio-100/FolioModv14.zip)
Folionotion 3.0.1 (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=931085) - Ha feltelepült a ROM, az első boot előtt menjünk vissza fastboot módba és adjuk ki a fastboot -w parancsot, majd reboot.

3.0.1 Honeycomb:
Folio3x v03.a for Folio100 (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1076958)
dexter's Folio3xv03a with VegaComb "FIXED BETA 1.6 to 1.7 Patch" (http://dl.dropbox.com/u/2654840/Folio3xv03a%2BVegaComb1.7.zip) (Önállóan is telepíthető vagy sima update, ha a 3xv03a-ra telepíted)
Folio3x-BETA1.6to1.7-Patch (http://www.multiupload.com/QQVITYN35S)

2.3.x CyanogenMod 7.x:
CM7_update_WithCWM_2011-07-25.zip (http://dl.dropbox.com/u/27546176/CM7_update_WithCWM_2011-07-25.zip) - Clockworkmod recoveryvel és OC 1400 MHz!
CM7 update 08.14.zip (http://dl.dropbox.com/u/27546176/CM7_update_2011-08-14.zip) 2.3.5
-Cyanogenmod 7.1.0 (10.22) (2.3.7):
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=933989
CWM for Betelgeuse recovery kell hozzá. Img-verzió: http://pdafanclub.hu/download/Toshiba%20Folio%20100/Betelgeuse%20CWM/recovery.img ; ZIP-verzió: http://pdafanclub.hu/download/Toshiba%20Folio%20100/Betelgeuse%20CWM/CwmFolio_v03_update.zip
Csináljuk végig a fastboot parancsokat, a végén a CWM-Betelgeuse-t flasheljük föl, mejd recoveryből mountoljuk az USB-t, másoljuk a Foliora a ROM és a GAPPS ZIP-et, és innen telepítsük. SD-ről nem megy
-Cyanogenmod 7.1.0 (11.01) (2.3.7):
- Csináljunk minimum két factory resetet
- Csináljuk végig a fastboot parancsokat, és ezt a recoveryt pakoljuk föl: http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=767499&d=1320089325
- Végül tegyük föl a ROM-ot SD-ről, uodate.zip-ként: http://www.multiupload.com/JX2U8B93YJ
- Bealvás ellen kapcsoljuk ki cyanogen-settingsben a screen on és off animációt!
- Cyanogenmod 7.2.0 (11.18)(2.3.7): http://dl.dropbox.com/u/27546176/update-cm-7.2.0-RC0-Folio100-KANG-signed.zip

gepallat55
2012-04-28, 01:02
nagyon szépen köszönöm ááá de én ehez nemmerek hozáfogni hol tudnám megcsináltatni vajon ????

jaffika89
2012-04-28, 15:01
nagyon szépen köszönöm ááá de én ehez nemmerek hozáfogni hol tudnám megcsináltatni vajon ????

Nem olyan veszkós csak annak látszik:)

nemlaca
2012-05-01, 11:33
jaffika89,pü hogyan Neked?

nemlaca
2012-05-01, 11:54
szia!mint kezdő csak most vettem észre a kék pöttyöt.próbálkoznék privivel,de hogyan?kössz!

rtitusz
2012-05-01, 12:55
szia!mint kezdő csak most vettem észre a kék pöttyöt.próbálkoznék privivel,de hogyan?kössz!

Milyen kék pötty?
(privát üzenet csak 10 hsz után küldhető)

Decepticon
2012-05-01, 13:27
Milyen kék pötty?
(privát üzenet csak 10 hsz után küldhető)

Gondolom a név melletti státusz-jelzőre gondolt. Látta, hogy online vagy és ezért akart privit küldeni.

Üdv, Dec

nemlaca
2012-05-01, 13:37
Gondolom a név melletti státusz-jelzőre gondolt. Látta, hogy online vagy és ezért akart privit küldeni.

Üdv, Dec

Így van.Elfeledtem,hogy 10 hozzászólás kell.

jaffika89
2012-05-01, 15:04
jaffika89,pü hogyan Neked?

10 hozzászólás kell ha utána nem megy akkor androidosnak jelezd:)

nemlaca
2012-05-01, 15:39
10 hozzászólás kell ha utána nem megy akkor androidosnak jelezd:)

OK.Majd hozzá-hozzá szólogatok,hogy minél előbb okosítsatok:-)
Üdv nemlaca

jaffika89
2012-05-01, 21:32
OK.Majd hozzá-hozzá szólogatok,hogy minél előbb okosítsatok:-)
Üdv nemlaca

Kerdezz bátran segítünk amiben tudunk:)

nemlaca
2012-05-02, 14:00
Kerdezz bátran segítünk amiben tudunk:)

Az első kérdésem,a Google navi-ban nett kapcsolattal(már mint a samun) lekért útvonalat lehet-e menteni,hogy nett nélkül navigáljon A és B között? Ha igen,hogyan?

Üdv nemlaca

Az első kérdésem,a Google navi-ban nett kapcsolattal(már mint a samun) lekért útvonalat lehet-e menteni,hogy nett nélkül navigáljon A és B között? Ha igen,hogyan?

rtitusz
2012-05-02, 14:21

Nem, mert újratervezni csak neten tud.

nemlaca
2012-05-02, 14:42

Hüm-hüm:-(,akkor marad más navi?!

nemlaca
2012-05-02, 14:50
Hüm-hüm:-(,akkor marad más navi?!

5-let?Ti már nagyon vágjátok ezt a témát.

rtitusz
2012-05-02, 14:54
5-let?Ti már nagyon vágjátok ezt a témát.

iGO, Sygic ilyesmik. Van topikja.

nemlaca
2012-05-02, 15:00
iGO, Sygic ilyesmik. Van topikja.

Ok,akkor keresgélek,de mint kezdő biztos elkél a segítség.

doongoo
2012-05-02, 15:18

tervezéshez kell a net, de magukat a térképszelvényeket le lehet menteni a telóra

nemlaca
2012-05-02, 15:29
tervezéshez kell a net, de magukat a térképszelvényeket le lehet menteni a telóra

Írd már meg ,hogy hogyan,ja és hová menti?

rtitusz
2012-05-02, 16:07
Írd már meg ,hogy hogyan,ja és hová menti?

Beállítások/Labs/terület tárolása.

Ha ez be van állítva, akkor hosszú tapi térképen, rámész a hely adataira, és ott lesz olyan, hogy térkép tárolása.

Ekkor egy 10km sugarú körben lementi a térképet a telefonod sd kártyájára, hogy offline is elérhesd. Külföldön várostérképnek igen hasznos.

Dani2
2012-05-02, 16:53
Szépjó napot! valaki megtudná erősíteni a regisztrálciomat, hogy feltudjak tenni egy kérdést? nagyon köszönöm a segítséget.

Olivér
2012-05-02, 17:15
Szia! Miér nem kérdezed meg itt? :)

rtitusz
2012-05-02, 17:41
Szépjó napot! valaki megtudná erősíteni a regisztrálciomat, hogy feltudjak tenni egy kérdést? nagyon köszönöm a segítséget.

Ha már ide írtál regisztrálva vagy. :) Topikot egy darabig még nem tudsz nyitni. Jó eséllyel már feltették előtted is a kérdést, csak nézz utána a topikok között, vagy valóban kérdezd meg itt.

jaffika89
2012-05-02, 17:53
Ok,akkor keresgélek,de mint kezdő biztos elkél a segítség.

Én a sygicet használom nekem az vált be.

Dani2
2012-05-02, 19:55
Sajnálatos, modon nem igazán vagyok otthon, ezekbe a fórum témákba, igazából csak segítséget szeretnék kérni, 3g-vel a viberem nem hajlandó működni, azonban a wifin tökéletes működik, régebben jó volt 3g-ről is, csak hirtelen elromlott, és 3g-m elővan fizetve, tehát minden weboldal stb, hibátlanul megy, és elég fontos lenne nekem, napközbe ennek a programnak a használata, és sajnálom ha rozshelyre írtam a kérdésem, gondom de sajnos nincs nagy tapasztalatom a fórum használata, terén ha megkérhetek egy kedves admint, akkor tegye oda ahova kell a kérdésemet:D

nemlaca
2012-05-02, 20:01
Beállítások/Labs/terület tárolása.

Ha ez be van állítva, akkor hosszú tapi térképen, rámész a hely adataira, és ott lesz olyan, hogy térkép tárolása.

Ekkor egy 10km sugarú körben lementi a térképet a telefonod sd kártyájára, hogy offline is elérhesd. Külföldön várostérképnek igen hasznos.

Tanácsod is hasznos volt.A próba sikerült.
Köszönöm.

nemlaca
2012-05-02, 20:04
Én a sygicet használom nekem az vált be.

Még nem használtam sygicet,szívesen kipróbálnám ha "lenne".Sokaknak bejött ahogy olvasgatok.

Olivér
2012-05-02, 20:31
Sajnálatos, modon nem igazán vagyok otthon, ezekbe a fórum témákba, igazából csak segítséget szeretnék kérni, 3g-vel a viberem nem hajlandó működni, azonban a wifin tökéletes működik, régebben jó volt 3g-ről is, csak hirtelen elromlott, és 3g-m elővan fizetve, tehát minden weboldal stb, hibátlanul megy, és elég fontos lenne nekem, napközbe ennek a programnak a használata, és sajnálom ha rozshelyre írtam a kérdésem, gondom de sajnos nincs nagy tapasztalatom a fórum használata, terén ha megkérhetek egy kedves admint, akkor tegye oda ahova kell a kérdésemet:D

Újratelepítést próbáltad?

Dani2
2012-05-02, 20:44
Újratelepítést próbáltad?

igen, próbáltam 2*-er is de nem jó.:(

Olivér
2012-05-02, 20:47
Nem volt mostanában valami félresikerült frissítés a Vibernél ami ezt a problémát okozhatja? Ha aztmondod hogy egyik pillanatról a másikra nem működött 3G-n az elég furcsa jelenség.